Log In
Psycho Cross After Dark • Oct 19 2013
4.5
3.3
2.9
2.5
1.5
Clear, 52 degrees, wind 11 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
4.5
Beers
3.3
Moisture
2.9
Accel
2.5
Tech
1.5
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Reyes Heritage Race Club
2 Aaron Beebe BISSELL-ABG-GIANT
3 Mike Phillips Adventure 212
4 Michael Hemme SRAM Factory
5 Kevin Klug The Pony Shop
6 Scott Mclaughlin SRAM Factory
7 William Pankonin xXx Racing
8 John Wolters Tenspeed Hero / J.P. Graziano
9 Matthew Schweiker Heritage Race Club
10 John Gatto Twin Six
11 Michael Heagney Vision Quest LLC
12 Robert Kelley Bicycle Heaven
13 Douglas Ansel Beverly Bike/VeePak
14 Louis Kuhn The Pony Shop
15 Dustin Morici Sammy's Bike
16 Nathan Pfeifer Velsosmith Bicycle Studio
17 Ian Byrd Burnham Racing
18 Christando Lombardo Verdigris-Village CX
19 Andrew Daley Burnham Racing
20 Paul Swinand The Pony Shop
21 Howard Smith The Pony Shop
22 Michael Bellovich East Hills Velo
23 Christopher Curran Bloomington Cycle Racing Team
24 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
25 Ryan Giuliano Sammy's Bike
26 Nicholas Ramirez Texas Roadhouse Cycling Team P/B Mo
27 Steve Schafer Verdigris-Village CX
28 Ryan Fay
29 Andrew Demey
30 Kevin Pietka Cycling Republic Racing Team
31 Robert Schrank Type One United
32 Andrew Anderson xXx Racing
33 Gregory Clausen
34 Thomas Kabacinski xXx Racing
35 Aaron Byrnes Spidermonkey Cycling
36 Matthew Curin Astellas Oncology Cycling Team
DNF Matthew Kelley South Chicago Wheelmen
DNF Brian Conant The Pony Shop
DNF John Olney
DNF Chase Negley Iron Cycles
DNF Ian Haupt My Wife Inc
Finishers: Cat 1: 14   Cat 2: 12   Cat 3: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Drummer Velosmith Bicycle Studio
2 Tim Boundy Verdigris-Village CX
3 Gareth Reeves EMC2 / Elmhurst Masters
4 Mike Scalise Verdigris-Village CX
5 David Cushman Roscoe Village Bike Racing
6 Luke Seemann xXx Racing
7 Edwin Bagley Rhythm Racing
8 Tom Driver Burnham Racing
9 Troy Crady Mox Multisport
10 Dominic Bosco
11 Matt Daniel Mad Alchemy Rider Cooperative
12 Stefano Tomasello Velosmith Bicycle Studio
13 Andrew Zens Rhythm Racing
14 Matthew Stokwisz Team UPB / ultimateprobikes.com
15 Johnny Hudson Main Street Bicycles Sasquatch Squa
16 Patrick Myers Team TATI
17 Mark Zalewski Spidermonkey Cycling
18 Corwin Spaetti Alberto's Sport
19 Timothy Tanner
20 Joshua Haines Tuxedo Thunder Cycling
21 Jan Vanmieghem Union Cycling Team
22 Juozas Martynaitis Team UPB / ultimateprobikes.com
23 Alfred Bryant Velosmith Bicycle Studio
24 Michael Beebe
25 Michael Jividen Tenspeed Hero / J.P. Graziano
26 Charles Meyer xXx Racing
27 Todd Simeone Tenspeed Hero / J.P. Graziano
28 Jan Vannuffelen
29 Hayes Sanborn Spidermonkey Cycling
30 Alexandre Solomides Team UPB / ultimateprobikes.com
31 Derek Moran
32 Gregory Nash Project 5 Racing
33 Gavin Gould
34 Arthur Miles Vision Quest LLC
35 Alex Koch Spin Doctor Cyclewerks CX Team
36 Daniel Ortiz Tuxedo Thunder Cycling
37 James Linehan Roscoe Village Bike Racing
38 Jeffrey Bishop
39 Phillip Hutchinson
40 Mariano Marinkovic
41 Robert Cawthorne PSIMET Racing
42 Joseph Zhang Activator Cycle Club
43 Brandon Todd
44 Ben Wuellner
45 Scott Van maldegiam Spin Doctor Cyclewerks CX Team
46 Gregory Molnar Flatlandia Cycling Team
DNF Thomas Kramer Verdigris-Village CX
DNF Nick Amlot xXx Racing
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 4   Cat 3: 21   Cat 4: 15   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bob Karlow ENZO'S Cycling
2 Mike Scalise Verdigris-Village CX
3 Brian Karlow ENZO'S Cycling
4 Bryan Rheude The Pony Shop
5 Walid Abu ghazaleh The Pony Shop
6 Peter Rolewicz The Weather Channel
7 Ken Krebs Verdigris-Village CX
8 Patrick Myers Team TATI
9 Nathan Gayeski
10 William Burkholder Team Mack Racing
11 James Nowak ABD Cycling Club
12 Dominic Casey Velosmith Bicycle Studio
13 Michael Kerr The Pony Shop
14 Randy Myers Velosmith Bicycle Studio
15 Frank Lofrano Verdigris-Village CX
16 James Brady The Pony Shop
17 Dan Mallek Verdigris-Village CX
18 Jim Groenhof Verdigris-Village CX
19 Ron Cook Project 5 Racing
20 Dean Hewson Verdigris-Village CX
21 Marc Moeller Bicycle-Heaven
22 Rich Kisseloff Main Street Bicycles Sasquatch Squa
23 Michael Chiang Alberto's Sport
24 Geoffrey Scott Spidermonkey Cycling
25 Michael Thomas
26 Bernd Hosey Team UPB / ultimateprobikes.com
27 Kyr Gaganidze
28 Randy Koren
29 Omar Patalinghug Team Higher Gear
30 Chris Henning Northbrook Bicycle Club Inc.
31 Michael Hodgetts
32 Justice Leppanen
33 James Obrien Alberto's Sport
34 Mark Gutzke Velosmith Bicycle Studio
35 Michael Angus Main Street Bicycles Sasquatch Squa
36 Stuart Nelsen Team UPB
37 Robert Paetsch Northbrook Bicycle Club Inc.
38 Timothy Suter
39 Charlie Cheek
40 Brad Erickson Spidermonkey Cycling
41 Brian Boyle South Chicago Wheelmen
42 Christopher Cook Bicycle.net Cycling Team
43 John Cline PSIMET Racing
44 Brian Urban ABD Cycling Club
45 Kenneth Jurish Team Bicycle Heaven
46 Reid Montgomery Northbrook Bicycle Club Inc.
47 Joseph Zhang Activator Cycle Club
48 Tony Hernandez
49 Michael Lenz
DNF Tim Peters
DNF Douglas Bauer Verdigris-Village CX
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 1   Cat 3: 25   Cat 4: 11   Cat 5: 7   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Danny Warner Verdigris-Village CX
2 Scott Arrigoni Verdigris-Village CX
3 David Schrauth The Pony Shop
4 John Shull Alberto's Sport
5 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks CX Team
6 Tony Pacini ABD Cycling Club
7 Alfonso Reyes Heritage Race Club
8 Steel Bokhof The Pony Shop
9 Paul Warloski My Wife Inc
10 James Linn Ten27 Cycling Club
11 David Hudson xXx Racing
12 Matt Howley EMC2 / Elmhurst Masters
13 Mark Beatty Twisted Spokes Racing Team
14 Robert Garner V.C. Bikesport
15 Scott Ross
16 Vincent Boyer Verdigris-Village CX
17 Mike Grimm Flatlandia Cycling Team
18 Brian Kavanagh The Pony Shop
19 Jeff Jackson Village Vertigris
20 Thomas Kramer Verdigris-Village CX
21 Duane Higgs Verdigris-Village CX
22 Jeff Biedka Verdigris-Village CX
23 Mike Slade Team Higher Gear
24 John Bucksbaum The Pony Shop
25 Dean Ott Main Street Bicycles Sasquatch Squa
26 Michael White
27 Chuck Judy Ten27 Cycling Club
28 Don Mcintosh The Pony Shop
29 Craig Mckenzie ABD Cycling Club
30 Kevin Mitchell
31 Albert Weigel Verdigris-Village CX
32 Timothy Denman Verdigris-Village CX
33 Robert Berg Tower Racing
34 Steven Bast EMC2 / Elmhurst Masters
35 Walter Stoops ABD Cycling Club
36 Juan Victoria
37 Mike Radlicz W2 Racing
38 William Heffernan Verdigris-Village CX
39 Julian Coupland Verdigris-Village CX
40 Wojciech Czerkies
41 Mauro Fisher
42 Edward Reed The Pony Shop
43 Fred Mcdonald Flatlandia Cycling Team
44 Randy Edmondson Verdigris-Village CX
45 Richard Kryszak South Chicago Wheelmen
46 Thomas Wilson Verdigris-Village CX
47 Ron Sloan
DNF Sofia Biller xXx Racing
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 4   Cat 3: 25   Cat 4: 12   Cat 5: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Ramirez The Pony Shop
2 Kurt Schauwecker
3 Maxx Hall Verdigris-Village CX
4 Andrew Giniat
5 Tim Holt Tenspeed Hero / J.P. Graziano
6 Joe Berlyoung Johnny Sprockets
7 Matthew Kelley South Chicago Wheelmen
8 Maxwell Riordan Chicago Cuttin Crew
9 Thomas Babinski Rhythm Racing
10 David Bowers Half Acre Cycling
11 Patrick Cebrzynski Heritage Race Club
12 Paul-brian Mcinerney Half Acre Cycling
13 Brad Dash ABD Cycling Club
14 Avi Neurohr Chicago Cuttin Crew
15 Lucas Seibel Spidermonkey Cycling
16 Tyler George xXx Racing
17 Andre Odendaal Team Higher Gear
18 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
19 Mike Morell Chicago Cuttin Crew
20 Stefano Tomasello Velosmith Bicycle Studio
21 Giordano Guagliardo W2 Racing
22 Ryan Fay
23 Christopher Stpeter xXx Racing
24 Nathan Schneeberger Johnny Sprockets
25 John Boggs xXx Racing
26 Brian Piotrowski xXx Racing
27 Tony Pacini ABD Cycling Club
28 Benjamin Demong ABD Cycling Club
29 Jeff Holland The Bonebell
30 Mark Zalewski Spidermonkey Cycling
31 Chernoh Sesay
32 John Kavouris
33 David Hudson xXx Racing
34 Alex Nemeth Sammy's Bike
35 Eric Holm Half Acre Cycling
36 Ezra Wardpackard Team Novo Nordisk Development
37 Brandon Scheiner Tuxedo Thunder Cycling
38 Thomas Kabacinski xXx Racing
39 Paul Kardosh Mox Multisport
40 Michael Proffitt Cafe Velo
41 Andrew Lowe Tread Head Cycling
42 William Guy Half Acre Cycling
43 Michael Page Verdigris-Village CX
44 Aaron Byrnes Spidermonkey Cycling
45 Gerrit Sinclair Bloomington Cycle Racing Team
46 Corwin Spaetti Alberto's Sport
47 Bryan Lee The Pony Shop
48 Chris Hammer Wheel Fast Racing
49 Kevin Quijas Velosport Iowa /American Equity
50 Cameron Pease Main Street Bicycles Sasquatch Squa
51 Nick Wright Half Acre Cycling
52 Mike Slade Team Higher Gear
53 Krystian Pac Rbikes.com / FleetTruckParts.com
54 John Cline PSIMET Racing
55 Brion Goudreau Team Bicycle Heaven
56 William Jackson
57 Kenneth Mitchell Spidermonkey Cycling
Finishers: Cat 3: 55   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andy Heuser Team Bicycle Heaven
2 Nicholas Andriano Main Street Bicycles Sasquatch Squa
3 Brett Williams Main Street Bicycles Sasquatch Squa
4 Matthew Bosman Johnny Sprockets
5 Tien Nguyen xXx Racing
6 John Neal xXx Racing
7 Eugenijus Skibarka Team UPB / ultimateprobikes.com
8 James Goss
9 Sam Lefebre xXx Racing
10 Brett Ratner Half Acre Cycling
11 Brandon Ortiz Half Acre Cycling
12 Nick Diedrich Team UPB / ultimateprobikes.com
13 Robert Whittier xXx Racing
14 Rick Schopp
15 Briant Kelly KS Energy Services / Team Wisconsin
16 Daniel Ortiz Tuxedo Thunder Cycling
17 Patrick Newman
18 Jacob Perlmutter
19 Michael Rasmussen Higher Gear Chicago Cycling Club
20 Mark Witthoefft The Pony Shop
21 Micah Ariel
22 Ryan Handley PSIMET Racing
23 Rudolph Zarate xXx Racing
24 Bob Ryan Tuxedo Thunder Cycling
25 Sean Klontz Half Acre Cycling
26 Derek Oberg Verdigris-Village CX
27 John Coyle Wolverine Sports Club
28 Kevin Crow
29 Joseph Luniak Vision Quest
30 John Casey Half Acre Cycling
31 Arthur Oneil PSIMET Racing
32 Ryan edwards Bertrand Bloomington Cycle Racing Team
33 John Felke Kinky Llama Racing
34 Mike Sealey Rbikes.com / FleetTruckParts.com
35 Blayne Greiner ROBOTS <
36 Rt Zelm
37 Luther Gulseth Roadkill Cycling
38 Mark Baranowski xXx Racing
39 Jason Kang xXx Racing
40 Cory Norris Scum City Racing
41 Eliot R rosado xXx Racing
42 Ben Freas ISCorp Cycling Team
43 Dan Kalny North Central College
44 Matthew Fox
45 Joel Mulder Tuxedo Thunder Cycling
46 Jon Smail Bike Haven Race Team
47 Geoffrey Pomerantz
48 Micah Lautenbacher
49 Elliot Bennett Velosmith Bicycle Studio
50 Christopher Kim Mox Multisport
51 Jason Henry Half Acre Cycling
52 Stephen Middaugh ABD Cycling Club
53 Robert Cawthorne PSIMET Racing
54 Mariano Marinkovic
55 Kevin Whitford
56 Kurt Bentsen PSIMET Racing
57 Jeff Franson
58 Tyler Cox Kinky Llama Racing
59 Eric Kazonovitz Bicycle Heaven
60 Daryus Patel xXx Racing
61 Tiber Scheer xXx Racing
DNF Ben Laforce
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 61  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tien Nguyen xXx Racing
2 Matthew Bosman Johnny Sprockets
3 Jakub Augustyn
4 Nick Diedrich Team UPB / ultimateprobikes.com
5 Robert Whittier xXx Racing
6 Kyr Gaganidze
7 Paul Gurns Epic Cycle and Fitness
8 Eugenijus Skibarka Team UPB / ultimateprobikes.com
9 Michael Baldus
10 Briant Kelly KS Energy Services / Team Wisconsin
11 Brett Ratner Half Acre Cycling
12 Anthony Ott Main Street Bicycles Sasquatch Squa
13 Rick Schopp
14 Luther Gulseth Roadkill Cycling
15 Sean Seamon
16 Curtis Wilson
17 Gene Flanagan
18 Patrick Newman
19 Brad Erickson Spidermonkey Cycling
20 Garrett Follmuth Mox Multisport
21 Ryan Handley PSIMET Racing
22 Ryan edwards Bertrand Bloomington Cycle Racing Team
23 Seth Gable
24 Kevin Crow
25 Mitch Emerson
26 Kevin Brown
27 Brian Dunlavy Bike Haven Race Team
28 Andrew Wyatt
29 Randall Swanson
30 Brian Schroeck
31 Michael Rasmussen Higher Gear Chicago Cycling Club
32 Brett Downey
33 Chip Sterrett Higher Gear Chicago Cycling Club
34 Mitch Brinker
35 John Boharic University of Illinois at Chicago
36 Jon Smail Bike Haven Race Team
37 Kyle Hitz Allegheny Cycling Association
38 Christopher Brenner
39 Joseph Sutton
40 James Plunkett Main Street Bicycles Sasquatch Squa
41 Kurt Bentsen PSIMET Racing
42 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
43 Kyle Rackers Bike Haven Race Team
44 Tony Washington
45 Raymond Sciuckas
46 Christopher Parker Bicycle Heaven
47 Freddy Bernabe
48 James Langanis
49 Peter Kamar
50 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
51 Matt Sebo PSIMET Racing
52 Brian Urban ABD Cycling Club
53 Michael Chong
54 Bob Ganson
55 Russ Hoefer Team Higher Gear
56 Andrew Mcardle
57 Brandon Todd
58 Mike Dobosiewicz Flatlandia Cycling Team
59 Paul Wollenberg Bicycle Heaven
60 Brian Thornburg
61 Bryan Mcclaran
62 Kyle Suratle
63 Daryus Patel xXx Racing
64 Colin Stelmach The Pony Shop
65 Paul Hitterman
66 Roman Wisniewski
67 Joseph Castello Beverly Bike/VeePak
68 Aaron Johnson
69 Fotis Perizes
70 Greg Bach
71 Lawrence Huro Spin Doctor Cyclewerks
72 Kris Reichmann Roadkill
73 Paul Nowak Roadkill Cycling
74 James Hoefer Team Higher Gear
75 Kaitlyn Bowden PSIMET Racing
76 Michael Presutti
77 Maryann Sedor
78 Sarah Gulseth
79 Manfred Strobl
80 Richard Moellering xXx Racing
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 40   Cat 5: 29   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Heuser Team Bicycle Heaven
2 Juan Gonzalez Bloomington Cycle Racing Team
3 Arianna Schafer Verdigris-Village CX
4 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
5 Sumner Feary The Pony Shop
6 Christian Denman Verdigris-Village CX
7 Ella Neurohr Chicago Cuttin Crew
8 Danielle Krebs Verdigris-Village CX
9 Lincoln Scheer xXx Racing
10 Evert Lindberg
11 Jonathan Costin
12 Bennett Lindberg
13 Kaelin Jackson Verdigris-Village CX
14 Sadie Scheer xXx Racing
15 Peter Swinand
16 Pelle Gierlach
17 Owen Neal xXx Racing
18 Nick Schopp Intent
19 Joseph Arrigoni Verdigris-Village CX
20 John Dehorn
21 Ben Laurich
22 Roscoe Guagliardo Verdigris-Village CX
23 Katherine Schafer Verdigris-Village CX
24 Laura Thornburg Alberto's Sport
25 Pamela Gonzalez Bloomington Cycle Racing Team
26 Nathan Naiditch
DNF Matthew Edmondson Verdigris-Village CX
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 13   Cat 5: 11   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Ramirez The Pony Shop
2 Andy Heuser Team Bicycle Heaven
3 Maxx Hall Verdigris-Village CX
4 Jack Thompson ABD Cycling Club
5 Alijah Beatty Iowa City Cycling Club
6 Janedward Gierlach
7 Kyra Jackson Verdigris-Village CX
8 Joe Sullivan Higher Gear Chicago Cycling Club
9 Parker Goodwin
10 Amelia Van maldegiam Spin Doctor Cyclewerks CX Team
11 Ben Freas ISCorp Cycling Team
12 Mark Bach
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 5   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Chrapkowski Twin Six
2 Lucas Seibel Spidermonkey Cycling
3 Mike Conroy Mox Multisport
4 Brandon Elliott Iron Cycles
5 Chase Negley Iron Cycles
6 Dustin Morici Sammy's Bike
7 Andrew Haala Tuxedo Thunder Cycling
8 Steve Schafer Verdigris-Village CX
9 Michael Page Verdigris-Village CX
10 Brandon Scheiner Tuxedo Thunder Cycling
11 Nico Cabrera Chicago Cuttin Crew
12 Forest Hynes Johnny Sprockets
13 John Olney
14 Jacob Huizenga
15 Brad Keyes
16 Sean Kennedy Johnny Sprockets
17 Zachary Hill
18 Justice Leppanen
19 Seth Gable
20 Mark Smith
21 Steven Dickerson Intelligentsia Racing Society
22 German Flores
23 Brian Boyle South Chicago Wheelmen
24 Jim Drummond Activator Cycle Club
DNF Robert Higgins Johnny Sprockets
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 13   Cat 4: 3   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kelli Richter PSIMET Racing
2 Sydney Guagliardo Verdigris-Village CX
3 Alijah Beatty Iowa City Cycling Club
4 Kim Brokhof Spidermonkey Cycling
5 Sarah Szefi PSIMET Racing
6 Lauren Wissman
7 Arianna Schafer Verdigris-Village CX
8 Lindsay Knight Heritage Race Club
9 Erica Gaddy Half Acre Cycling
10 Katie Isermann PSIMET Racing
11 Eleanor Blick Johnny Sprockets
12 Amanda Schaap Speed Merchants
13 Lindsay Zucco
14 Andrea Devine Half Acre Cycling
15 Nancy Heymann Verdigris-Village CX
16 Courtney O'neill xXx Racing
17 Erin Woloszyn
18 Leah Sanda PSIMET Racing
19 Monica Rice PSIMET Racing
20 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
21 Kyra Jackson Verdigris-Village CX
22 Erica Chianese Half Acre Cycling
23 Cady Chintis Les Petites Victoires
24 Keely Jackson Verdigris-Village CX
25 Lynne Arrigoni Verdigris-Village CX
26 Gina Kenny PSIMET Racing
DNF Jennifer Filipiak Bloomington Cycle Racing Team
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Claudia Witzig
2 Danielle Smith Sammy's Bike
3 Kristen Hosey Team UPB / ultimateprobikes.com
4 Maria Larkin Chicago Cuttin Crew
5 Christine Thornburg Alberto's Sport
6 Christine Tejada The Pony Shop
7 Sophia Robinson
8 Lindsey Fahey Spidermonkey Cycling
9 Lily Wilcock Kinky Llama Racing
10 Jenna Rutkowski Sammy's Bike
11 Sofia Biller xXx Racing
12 Catherine Wilson
13 Erica Scott KS Energy Services / Team Wisconsin
14 Ronit Bezalel Windy City Cycling Club
15 Jeannie Ryan Alberto's Sport
16 Ann Martens Spidermonkey Cycling
17 Elizabeth Gjerde Northbrook Bicycle Club Inc.
18 Kirsten Swanson Spidermonkey Cycling
19 Caryn Solomides Team UPB / ultimateprobikes.com
20 Trudy Wakeman
21 Kathryn George
22 Kaitlyn Bowden PSIMET Racing
23 Maryann Sedor
24 Elizabeth Markel
25 Kimberly Scheer xXx Racing
26 Claudia Reyestodd Heritage Race Club
27 Sarah Gulseth
28 Graciela Val
Finishers: Cat 4: 27   Cat ?: 1