Log In
Beverly Bike VeePak - Dan Ryan Woods CCC#3 • Oct 7 2012
5.2
1.5
3.4
4.3
5.3
Mostly Cloudy, 47 degrees, wind 8 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.2
Beers
1.5
Moisture
3.4
Accel
4.3
Tech
5.3
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Hemme SRAM Factory
2 Brian Conant The Pony Shop
3 David Reyes Bloomington Cycle Racing Team
4 Paul Mumford Chicago Cuttin Crew
5 Scott Mclaughlin SRAM Factory
6 David Lombardo Verdigris-Village CX
7 Kevin Klug The Pony Shop
8 William Pankonin xXx Racing
9 Nicholas Ramirez Bloomington Cycle Racing Team
10 Walid Abu ghazaleh The Pony Shop
11 Matthew Schweiker Bloomington Cycle Racing Team
12 Jason Knauff Burnham Racing
13 John Gatto Unattached
14 Michael Berman Team TATI
15 Matt Bennett Verdigris-Village CX
16 John Lionberger Unattached
17 Mark Bowers Unattached
18 Ryan Gingerich Unattached
19 Andrew Daley Burnham Racing
20 Chase Negley Iron Cycles
21 Victor Rentas Unattached
22 Andrew Demey Team Pegasus
23 Cliff Golz The Pony Shop
24 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
25 Andrew Scheyer Team TATI
26 Kyle Selph Sammy's Bike
27 Sean Bjork xXx Racing
28 Evan Kuchar xXx Racing
29 Paul Halupka Team TATI
30 Michael Beebe Iron Cycles
31 Paul Swinand Club Bicicletta
32 James Ye Tuxedo Thunder Cycling
33 Brandon Scheiner Team Pegasus
34 Adrian Redd Team Pegasus
35 Juozas Martynaitis Team UPB / ultimateprobikes.com
36 Erik Kiser Burnham Racing
37 Jeff Holland Unattached
38 Chase Wreyford Tuxedo Thunder Cycling
39 Shawn Delk Project 5 Racing
40 Robert Murray Beverly Bike/VeePak
DNF Douglas Ansel Team Upland p/b Sustainable Cycling
DNF Brandon Elliott Iron Cycles
DNF Robert Kelley Team Bicycle Heaven
DNF Kevin Pietka Mill Race Cyclery Racing Team
DNF Peter Chrapkowski Unattached
DNF Alex Nemeth Tower Racing
DNF Edward Gadient Iron Cycles
DNF Howard Smith The Pony Shop
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 16   Cat 3: 23   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Louis Kuhn The Pony Shop
2 Matt Silvia Club Bicicletta
3 Eric Drummer Alberto's Sport
4 Richard Breininger Unattached
5 Tim Boundy Verdigris-Village CX
6 John Whipple ENZO'S Cycling
7 John Gatto Unattached
8 Tom Driver Burnham Racing
9 Ryan Gingerich Unattached
10 Paul Kardosh Mox Multisport
11 Christopher Stpeter xXx Racing
12 Jared Livesey Unattached
13 Mark Feary The Pony Shop
14 Troy Crady Mox Multisport
15 Nick Amlot xXx Racing
16 Brian Parker xXx Racing
17 Teodoro Ramos Iron Cycles
18 David Pilotto Flatlandia Cycling Team
19 Philippe Lunardelli Team TATI
20 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
21 Patrick Myers Team TATI
22 Anthony Bustamante Velosmith Bicycle Studio
23 Andrew Anderson xXx Racing
24 Martin Michalowicz The Pony Shop
25 Kansas Waugh Tenspeed Hero / J.P. Graziano
26 Hayes Sanborn Spidermonkey Cycling
27 Matt Dawley xXx Racing
28 Anthony Mikrut Kinky Llama Racing
29 Andy Walker ABD Cycling Club
30 Richard Prodans Alberto's Sport
31 Kevin Clark ROBOTS <
32 Brandon Murphy Kinky Llama Racing
33 Michael Catano Johnny Sprockets
34 Omar Patalinghug Higher Gear Chicago Cycling Club
35 Erik Didriksen xXx Racing
36 Ryan Thormann Unattached
37 James Kime EMC2 / Elmhurst Masters
38 Mike Sealey Rbikes.com / FleetTruckParts.com
39 Chris Fellows Unattached
40 Andrew Mcgrath Unattached
41 Jeff Rastatter Velosmith Bicycle Studio
42 Daniel Roberts Unattached
43 William Guy Half Acre Cycling
44 Ben Drake xXx Racing
45 Christopher Berthold Velosmith Bicycle Studio
46 Ben Miller Johnny Sprockets
47 Kenneth Dorado Iron Cycles
48 Kyle Bainter Unattached
49 Thomas Reich Region Racing
50 David Capretto Mox Multisport
51 Stephen Hoff Velosmith Bicycle Studio
52 Alex Koch Unattached
53 Brian Boyle Region Racing
54 Eric Shivvers Half Acre Cycling
55 John Conley Unattached
DNF Vincent Boyer Verdigris-Village CX Team
DNF Michael Bucholtz Beverly Bike/VeePak
DNF Jonathan Fairman Unattached
DNF Justin Merkey Rhythm Racing
DNF Bob Ryan
DNF Rich Smott Alberto's Sport
DNF Regan Thomson Unattached
DNF Edmund White Bouledogue Tout Noir
DNF Trent Williams Spidermonkey Cycling
DNF John Boggs xXx Racing
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 8   Cat 3: 31   Cat 4: 22   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Heagney Vision Quest LLC
2 Bryan Rheude The Pony Shop
3 David Schrauth The Pony Shop
4 Mike Scalise Verdigris-Village CX
5 Newt Cole The Pony Shop
6 Brian Karlow ENZO'S Cycling
7 Steel Bokhof The Pony Shop
8 Patrick Myers Team TATI
9 Pat White Verdigris-Village CX
10 Ed Bernal Unattached
11 Dominic Casey Iron Cycles
12 John paul Mccarthy SRAM Factory
13 Rich Kisseloff Dogfish Racing Team
14 Ken Krebs Verdigris-Village CX
15 Chris Henning Northbrook Bicycle Club Inc.
16 Peter Rolewicz Club Bicicletta
17 Alex Grant The Pony Shop
18 Andrew Hines Team Mack Racing Assoc. LTD
19 Tom Sybert Velo Club Roubaix Inc
20 Randy Myers Velosmith Bicycle Studio
21 Christopher Sherpitis xXx Racing
22 Brad Dash ABD Cycling Club
23 Michael Thomas Unattached
24 Christopher Macfarland xXx Racing
25 Gerrit Sinclair Bloomington Cycle Racing Team
26 Dan Mallek Verdigris-Village CX
27 Omar Patalinghug Higher Gear Chicago Cycling Club
28 Jim Groenhof Verdigris-Village CX
29 Michael Chiang Alberto's Sport
30 James Brady The Pony Shop
31 Anthony Rienks Beverly Bike/VeePak
32 Robert Higgins Johnny Sprockets
33 Rich Whitman Cycle-Smart Inc.
34 Scott Starbuck The Pony Shop
35 Richard Baisa Region Racing
36 Jan Vanmieghem Union Cycling Team
37 Harlan Thompson The Pony Shop
38 Randy Koren Unattached
39 Joshua Rosenberg Union Cycling Team
40 Michael Newman Unattached
41 Michael Kerr Unattached
42 Will Cummins
43 Thomas Kabacinski xXx Racing
44 Chris Patterson Unattached
45 James Depkon Unattached
46 Alfred Bryant Union
47 Thomas Rees Pact- DISH Network Cycling
48 Chris Fellows Unattached
49 James Kime EMC2 / Elmhurst Masters
50 Robert Paetsch Northbrook Bicycle Club Inc.
51 Duane Higgs Verdigris-Village CX
52 Theo Rhodes Unattached
53 Bob Mazursky Verdigris-Village CX
54 Richard Prodans Alberto's Sport
55 Charles Rulich Flatlandia Cycling Team
56 Geoffrey Sutter Vision Quest LLC
57 Joseph Maxwell Flatlandia Cycling Team
58 Chris Ferrigno
59 Mases Movsessian Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
60 Terry Mcintyre Unattached
61 Vance Scott Unattached
62 Michael Angus Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
63 Juan Gonzalez
64 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
65 Thomas Nevills Bloomington Cycle Racing Team
66 Chris Mailing December Cyclo-Cross NFP
67 Jerry Meister ABD Cycling Club
68 Brian Boyle Region Racing
69 Juan Victoria Unattached
70 Dwayne Richmond
71 Eric Shivvers Half Acre Cycling
72 Barry Batson Unattached
73 Huey Lewis xXx Racing
74 Steve Biedron Mox Multisport
75 Gregory Molnar Flatlandia Cycling Team
76 Jeff Bertrand bytemanagers
DNF Edward Anderson 2CC/Second City Cyclists
DNF John Boudry Team Extreme
DNF Justice Leppanen The Pony Shop
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 4   Cat 3: 33   Cat 4: 38   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Shull Alberto's Sport
2 Danny Warner Verdigris-Village CX
3 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
4 Robert Garner V.C. Bikesport
5 Vincent Boyer Verdigris-Village CX Team
6 Tim Homola Verdigris-Village CX
7 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
8 William Waters South Chicago Wheelmen
9 Mark Tank Bloomington Cycle Racing Team
10 James Linn December Cyclo-Cross NFP
11 Allan Thom Half Acre Cycling
12 Rich Whitman Cycle-Smart Inc.
13 Brian Kavanagh The Pony Shop
14 Joel Roth Team TATI
15 Thomas Rees Pact- DISH Network Cycling
16 Matthew Paradis Bicycle Heaven
17 Mike Grimm Flatlandia Cycling Team
18 George Lambros Flatlandia Cycling Team
19 Thomas Kramer Verdigris-Village CX
20 Robert Berg Tower Racing
21 Carlson Tom
22 John Bucksbaum Vision Quest LLC
23 Ken Hoepker Bloomington Cycle Racing Team
24 Chuck Judy December Cyclo-Cross NFP
25 Craig Mckenzie ABD Cycling Club
26 Michael Kelly South Chicago Wheelmen
27 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
28 William Akers Team Bicycle Heaven
29 Eric Puetz Unattached
30 John Amato The Pony Shop
31 Jim Graff Tower Racing
32 Richard Kryszak South Chicago Wheelmen
33 Alexander Brewer
34 Ralph Pratt iii Team Indiebike
35 Don Mcintosh Unattached
DNF Paul Warloski My Wife Inc
DNF Robert Downs Planet Bike
DNF David Luczynski Spin Doctor Cyclewerks
DNF Kevin Mitchell Unattached
DNF Scott Ross Unattached
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 17   Cat 4: 17   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Craychee Team Bicycle Heaven
2 Albert Weigel Verdigris-Village CX
3 John Stainthorp xXx Racing
4 Julian Coupland Verdigris-Village CX
5 Michael Kurtz Team Army-USAC
6 David Mcfadden Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
7 Edward Reed The Pony Shop
8 Walter Stoops ABD Cycling Club
9 Jeffrey Hansen Unattached
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Christ Team Bicycle Heaven
2 Mike Conroy Mox Multisport
3 Jostein Alvestad EMC2 / Elmhurst Masters
4 Tim Holt Tenspeed Hero / J.P. Graziano
5 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
6 Forest Hynes Johnny Sprockets
7 Philip Szyjka Johnny Sprockets
8 Christopher Stpeter xXx Racing
9 Maxwell Riordan Chicago Cuttin Crew
10 Erik Herro Team Pegasus
11 David Bowers Half Acre Cycling
12 Benjamin Demong ABD Cycling Club
13 Ian Byrd Genesee Valley Cycling Club
14 Konrad Witt ABD
15 Brent Wegscheid Johnny Sprockets
16 Andrew Scheyer Team TATI
17 Ted Burger Flatlandia Cycling Team
18 Alex Nemeth Tower Racing
19 Brendan Gecik Unattached
20 Evan Kuchar xXx Racing
21 Christopher Curran Bloomington Cycle Racing Team
22 Paul-brian Mcinerney Half Acre Cycling
23 Peter Monko Spidermonkey Cycling
24 Gareth Reeves EMC2 / Elmhurst Masters
25 Brad Dash ABD Cycling Club
26 James Nowak ABD Cycling Club
27 Mike Morell Chicago Cuttin Crew
28 Andre Odendaal Higher Gear Chicago Cycling Club
29 Matt Daniel Unattached
30 Chris Sweet Bloomington Cycle Racing Team
31 Bailey Newbrey ROBOTS <
32 Alex Grant The Pony Shop
33 Frank Lofrano Verdigris-Village CX
34 Nathan Schneeberger Johnny Sprockets
35 Adrian Redd Team Pegasus
36 Paul Halupka Team TATI
37 Gerrit Sinclair Bloomington Cycle Racing Team
38 David Pilotto Flatlandia Cycling Team
39 Jeff Holland Unattached
40 Mark Zalewski Spidermonkey Cycling
41 Rory Murphy Team TATI
42 Joe Berlyoung Johnny Sprockets
43 Christopher Sholl Tuxedo Thunder Cycling
44 Keith Ortiz Half Acre Cycling
45 Thomas Kabacinski xXx Racing
46 Brandon Murphy Kinky Llama Racing
47 Trent Williams Spidermonkey Cycling
48 Elizabeth So Les Petites Victoires
49 Matthew Flaherty Team Bicycle Heaven
50 Justin Merkey Rhythm Racing
51 James Depkon Unattached
52 Brent Knepper Unattached
53 Anthony Mikrut Kinky Llama Racing
54 Joel Roth Team TATI
55 Steve Biedron Mox Multisport
56 Gavin Gould Unattached
DNF John Lionberger Unattached
DNF Philippe Lunardelli Team TATI
DNF Omar Patalinghug Higher Gear Chicago Cycling Club
DNF Hayes Sanborn Spidermonkey Cycling
DNF Rich Smott Alberto's Sport
DNF Kansas Waugh Tenspeed Hero / J.P. Graziano
DNF James Ye Tuxedo Thunder Cycling
DNF Cory Brown PSIMET Racing
DNF Mark Bowers Unattached
DNF Troy Crady Mox Multisport
DNF Derrick Fluegge Iron Cycles
DNF Edward Gadient Iron Cycles
DNF Cliff Golz The Pony Shop
DNF Paul Kardosh Mox Multisport
DNF Matthew Kelley South Chicago Wheelmen
DNF Bryan Lee The Pony Shop
DNF Jannette Rho Les Petites Victoires
DNF John Wolters Rhythm Racing
DNF Ed Bernal Unattached
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 69   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rob Capps Unattached
2 Michael Bucholtz Beverly Bike/VeePak
3 Michael Page Verdigris-Village CX
4 Brian Kulak Unattached
5 Ken Krebs Verdigris-Village CX
6 Mike Palmer Half Acre Cycling
7 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
8 Timothy Fiedler Tread Head Cycling
9 John Neal xXx Racing
10 Karson Glass Johnny Sprockets
11 Ian Carr Team TATI
12 Peter Gray Unattached
13 Louis Fernandez Team TATI
14 Aaron Byrnes Spidermonkey Cycling
15 Sage Hahn ROBOTS <
16 Frederick Hayden Rbikes.com / FleetTruckParts.com
17 John Hunt Kinky Llama Racing
18 Neil Fortner Wild Card Cycling
19 W. Andres romero Unattached
20 Fernando Barraza Unattached
21 Derek Lewis Johnny Sprockets
22 William Barnes xXx Racing
23 Brandon Ortiz Unattached
24 Patrick Cebrzynski xXx Racing
25 Lucas Seibel Unattached
26 Andre Van vuren Unattached
27 Martin Bell Colavita Racing Inc.
28 Anthony Rienks Beverly Bike/VeePak
29 Andrew Lowe Tread Head Cycling
30 Alan Stoughton PSIMET Racing
31 Shon Zeller The Bike Shop- IL
32 Kevin Seibert Unattached
33 Caleb Spencer PSIMET Racing
34 Joshua Haines Tuxedo Thunder Cycling
35 Sam Lefebre xXx Racing
36 Brett Ratner Unattached
37 Mike Slade Higher Gear Chicago Cycling Club
38 Mike Sealey Rbikes.com / FleetTruckParts.com
39 Andrew Heidel xXx Racing
40 Nicholas Silvestri Unattached
41 Jon Kiner Bloomington Cycle Racing Team
42 Rory Polk Bloomington Cycle Racing Team
43 Timothy Barrett Team Bicycle Heaven
44 Alan Shanoski
45 Geoffrey Pomerantz Spidermonkey Cycling
46 Jim Cannella ABD Cycling Club
47 Brian Piotrowski xXx Racing
48 Ryan Handley PSIMET Racing
49 William Guy Half Acre Cycling
50 Randall Taylor Unattached
51 Charles Meyer xXx Racing
52 Kyle Kershasky Spidermonkey Cycling
53 Mark Witthoefft Unattached
54 Rt Zelm Unattached
55 Andrew Baldyga Half Acre Cycling
56 Matt Riddle Team Pegasus
57 Jeremy Treister Half Acre Cycling
58 Joe Schultz
59 Cameron Ward Charm City Cycling LLC
60 Justin Lebb Iron Cycles
61 Daniel Ortiz Unattached
62 John Casey Half Acre Cycling
63 Max Morris-cohen Tuxedo Thunder Cycling
64 Jason Kang xXx Racing - Athletico
65 Daniel Schroeder Half Acre Cycling Team
66 Freddy Bernabe Unattached
67 Gary Goebel Unattached
68 Eliot R rosado xXx Racing
69 Cory Norris Scum City
70 Jon Skaggs Tuxedo Thunder Cycling
71 Ryan Young
72 Daniel Wachter Roscoe Village Bike Racing
73 Dana Wall Unattached
74 Michael Kelly South Chicago Wheelmen
75 Roderick Dejesus Tuxedo Thunder Cycling
76 Micah Ariel
77 Juan Victoria Unattached
78 Micah Lautenbacher Unattached
79 Kevin Crow
80 Douglas Pettay Rattlesnake Masters
81 Huey Lewis xXx Racing
82 Joel Mulder Tuxedo Thunder Cycling
83 William Akers Team Bicycle Heaven
84 John Mahr Wheel Fast Racing
85 Matthew Holter Northwestern University
86 Jakub Cychowski
87 Alexandre Solomides Unattached
88 Patrick Smithray Unattached
89 Robert Haffey PSIMET Racing
90 Rudolph Zarate xXx Racing
91 Adam Pah Tuxedo Thunder Cycling
92 Joe Videtti
93 William Swearingen Turin Bicycling Society
94 Kyle Mistry
95 Scott Van maldegiam Giant Cycling Club
96 Richard Johnson ABD Cycling Club
DNF Will Ansley Unattached
DNF Jeff Franson Unattached
DNF Andrew Santos Tuxedo Thunder Cycling
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 90   Cat 5: 4   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Juan Gonzales
2 Diego Arana Beverly Bike/VeePak
3 Jack Warner Verdigris-Village CX
4 Danielle Krebs Verdigris-Village CX
5 Edward Williams Blackstone BIkes
6 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
7 Chris Heuser Team Bicycle Heaven
8 Ella Neurohr Chicago Cuttin Crew
9 Sumner Feary The Pony Shop
10 Amelia Van maldegiam Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
11 Catalina Romero
12 Lincoln Scheer xXx Racing
13 Emma Osborne Team Extreme
14 Tess Anderson Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
15 Peter Swinand Club Bicicletta
16 Savannah Van vuren Bee Line Construction
17 Reginald Allen Blackstone Bikes
18 Lev Silins Unattached
19 Victor De avila Bloomington Cycle & fitness
20 Nathaniel Osborne Team Extreme
Finishers: Cat 4: 18   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maxx Hall Verdigris-Village CX
2 Thomas Elliott Higher Gear Chicago Cycling Club
3 Carter Kleiman Vision Quest LLC
4 Cooper Langanis Verdigris-Village CX
5 Gina Johnson Verdigris-Village CX
6 Andy Heuser Bicycle-Heaven
7 Jose Gonzalez Unattached
8 Isaac Drew Verdigris-Village CX
9 Noah Anderson Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
10 Ryley Zeller The Bike Shop GE
11 Ryan Hanrahan Twin Six
12 Jackson Waters south chicago wheelmen
13 Kevin Josell perez West Town Bikes
14 Joe Sullivan Higher Gear
15 Katie Paradis Team Bicycle Heaven
16 Marissa Macias West Town Bikes
DNF Jacob Thom Half Acre Cycling
DNF Jack Thompson Unattached
DNF Jacob Schilling Team Mack Racing Assn
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 15   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Chrapkowski Unattached
2 Brandon Elliott Iron Cycles
3 Brad Keyes CarboRocket
4 Robert Higgins Johnny Sprockets
5 Chase Wreyford Tuxedo Thunder Cycling
6 Joshua Arends Unattached
7 Avi Neurohr Chicago Cuttin Crew
8 Nicholas Andriano Mox Multisport
9 David Capretto Mox Multisport
10 Jim Drummond Activator Cycle Club
11 Kyle Mistry
DNF German Flores Unattached
DNF Pat White Verdigris-Village CX
DNF Christopher Berthold Velosmith Bicycle Studio
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 6   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maxx Hall Verdigris-Village CX
2 Louis Fernandez Team TATI
3 Ian Carr Team TATI
4 Andrew Giniat
5 Carter Kleiman Vision Quest LLC
6 Martin Bell Colavita Racing Inc.
7 Mike Palmer Half Acre Cycling
8 Samuel Oreilly Unattached
9 Frederick Hayden Rbikes.com / FleetTruckParts.com
10 Mike Slade Higher Gear Chicago Cycling Club
11 Adam Corn
12 Lucas Seibel Unattached
13 Jean Carlos diaz West Town Bikes
14 Karson Glass Johnny Sprockets
15 Eric Alexander Unattached
16 Andre Van vuren Unattached
17 Shon Zeller The Bike Shop- IL
18 Geoffrey Pomerantz Spidermonkey Cycling
19 Thomas Martin Unattached
20 Brandon Emery ROBOTS <
21 Caleb Spencer PSIMET Racing
22 Brett Ratner Unattached
23 Gene Flanagan
24 Juan Gonzalez
25 Peter Gray Unattached
26 Ryan Handley PSIMET Racing
27 Isaac Drew Verdigris-Village CX
28 Jose Gonzalez Unattached
29 Matt Riddle Team Pegasus
30 James Langanis
31 Kevin Crow
32 Jon Labok Unattached
33 Derek Lewis Johnny Sprockets
34 Roderick Dejesus Tuxedo Thunder Cycling
35 Mark Baranowski xXx Racing
36 Luther Gulseth Unattached
37 Eugenijus Skibarka Team UPB / ultimateprobikes.com
38 Jim Cannella ABD Cycling Club
39 Michael Eastway Unattached
40 Caleb Drew Unattached
41 John McGrath Unattached
42 John Rutkowski Sammy's Bike
43 Mark Calvert Unattached
44 George Keppler Unattached
45 Albert Mcmillen Unattached
46 Dana Wall Unattached
47 Chip Sterrett Higher Gear Chicago Cycling Club
48 Adam Pah Tuxedo Thunder Cycling
49 William Barnes Higher Gear Chicago Cycling Club
50 John Orleans Unattached
51 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
52 Mark Witthoefft Unattached
53 Joseph Castello Beverly Bike/VeePak
54 Bob Willems xXx Racing
55 Gina Kenny PSIMET Racing
56 Jaun Van vuren Bee Line Construction
57 Dan Lucas Unattached
58 Russ Hoefer Higher Gear Chicago Cycling Club
59 Greg Mercer
60 Scott Kaufman Higher Gear Chicago Cycling Club
61 Patrick Jenkins
62 Shane Stuttle
63 Annette Stahelin Half Acre Cycling
64 Desiree Galeski Unattached
65 Chad Smith
66 Scott Kauth Verdigris-Village CX
67 Brian Knowles December Cyclo-Cross NFP
68 Jon Smail Unattached
69 Sean Grady Beverly Bike/VeePak
70 Geoff Winslow
71 Kevin Mcgillen Unattached
72 Mulubwa Munkanta SRAM Factory
73 Diego Arana Beverly Bike/VeePak
74 Bradley Barkin Higher Gear Chicago Cycling Club
75 Arianna Schafer Verdigris-Village CX
76 Robert Regan Unattached
77 Kevin Krull
78 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
79 Stephen Drew Unattached
80 Jeffrey Folsom Higher Gear Chicago Cycling Club
81 Mike Pawlik
82 Tiber Scheer Battle Flutes & Sideways Skulls
83 Haley Keegan
DNF Richard Johnson ABD Cycling Club
DNF Justin Lebb Iron Cycles
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 72   Cat 5: 2   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elizabeth So Les Petites Victoires
2 Antonia Leal Planet Bike
3 June Upshaw Verdigris-Village CX
4 Lindsay Knight Team TATI
5 Katie Tomarelli Kinky Llama Racing
6 Eleanor Blick Johnny Sprockets
7 Nancy Heymann Higher Gear Chicago Cycling Club
8 Jannette Rho Les Petites Victoires
9 Marie Couris Verdigris-Village CX
10 Christina Peck Chicago Cuttin Crew
11 Erin Woloszyn Verdigris-Village CX
12 Rebecca Welbes Kinky Llama Racing
13 Rachael Gatto Twin Six
14 Cady Chintis Les Petites Victoires
15 Catherine Watkins Higher Gear Chicago Cycling Club
16 Gina Kenny PSIMET Racing
17 Kelli Richter PSIMET Racing
18 Vanessa Buccella Half Acre Cycling
19 Courtney O'neill xXx Racing
20 Corrie Osborne Team Extreme
21 Sandra Samman xXx Racing
22 Emily Shull Alberto's Sport
23 Marie Snyder Chicago Cuttin Crew
24 Sue Semaszczuk PSIMET Racing
25 Amy Weik Unattached
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Desiree Galeski Unattached
2 Katie Mann Team TATI
3 Tricia Fleischer Unattached
4 Jennifer Groen Half Acre Cycling
5 Ashley Korol Team Bicycle Heaven
6 Kristi Hanson Spidermonkey Cycling
7 Annette Stahelin Half Acre Cycling
8 Kelly Lein xXx Racing
9 Jessica Whiton Unattached
10 Ellen Mclaughlin SRAM Factory
11 Jenna Rutkowski Sammy's Bike
12 Mara Baltabols Team Bicycle Heaven
13 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
14 Colleen Hughes Team TATI
15 Carrie Smith Unattached
16 Erica Chianese Half Acre Cycling
17 Allison Peck Unattached
18 Hanna Goc Team TATI
19 Kimberly Carlson Unattached
20 Annie Byrne Half Acre Cycling
21 Erica Schwanke Unattached
22 Christine Tejada Unattached
23 Regina Campbell Half Acre Cycling
24 Anne Barnes Unattached
25 Anita Lester
26 Jennifer Wilson Kinky Llama Racing
27 Cara Sweet
28 Meghan Murphy Unattached
DNF Maria Larkin Chicago Cuttin Crew
DNF Yasmeen Schuller Unattached
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 28   Cat ?: 1