Log In

Team Overview: Planet Bike

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Bandit Cross (Jan 5 2019)

Josh Smith Super Men (50+) 9 / 24

SoCalCross #15- MoVal CX Saturday (Dec 16 2017)

Robert Downs Men Open Masters 55+ 3 / 10

SoCalCross #14 - Santa Cross (Dec 10 2017)

Robert Downs Men OPEN MASTERS 55+ 3 / 14

SoCalCross #11 - Turkey Trot Cross (Nov 26 2017)

Bob Down MASTERS Men 55+ (CX 1-5) 4 / 13

UTCX #10 Ogden CX Park (Nov 18 2017)

Robert Downs Men 55+ 2 / 4

Jingle Cross, Inc. (Sep 16 2017)

Robert Downs Men Masters 60-64 1 / 21

Jingle Cross, Inc. (Sep 15 2017)

Robert Downs Men Masters 60-64 1 / 19

SoCalCross #11 - Turkey Trot (Nov 27 2016)

Antonia Leal Women 35+ (CX 1-4) 2 / 18

SoCalCross #10- CXLA Sunday (Nov 20 2016)

Robert Downs Men Open Masters 55+ 5 / 22

SuperPro CX - San Jose (Dec 12 2015)

Robert Downs 55+ Open Master Men 1 / 18

The Carousel Volkswagen Jingle Cross p/b Scheels Day 2 (Dec 5 2015)

Robert Downs Men MR 55+ 2 / 31

SoCalCross #6 - Day 2 SUN: Dia de los Muertos (Oct 25 2015)

Robert Downs Masters Men 55+ 2 / 14

Jingle Cross Day 3 (Nov 16 2014)

Robert Downs Men Masters 55+ 1 / 27

Wisconsin State Cyclocross Championships (Dec 7 2013)

Tim Hacker Men Masters 45+ 1/2/3 45+ 3 / 23

SCPS #13: 2013 UCI CXLA-Cross After Dark Weekend - Day 1 (Nov 30 2013)

Robert Downs SAT: Masters Men 55+ (CX1-5) 1 / 15

Booty Cross (Nov 24 2013)

Tim Hacker Men Masters 45+ 1/2/3 45+ 5 / 10

SCPS #10: CX at the Beach (Nov 17 2013)

Robert Downs SAT: Masters Men 55+ (CX1-5) 1 / 15

SCPS #11: Long Beach CX Weekend - Day 2 (Nov 16 2013)

Robert Downs SUN: Masters Men 55+ (CX1-5) 1 / 18

Blackhawk Border Bash (Nov 16 2013)

Tim Hacker Men pro cat 1/2/3 masters 45+ 1 / 2

PSI-clocross for Life (Nov 10 2013)

Robert Downs Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 50+ 1 / 53

Cam-Rock CX Classic (Nov 9 2013)

Robert Downs Men Masters 55+ 1/2/3 55+ 1 / 14
Tim Hacker Men Masters 45+ 1/2/3 45+ 6 / 18

Campton Cross (Nov 3 2013)

Robert Downs Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 50+ 2 / 59

Estabrook Park Cyclocross Classic (Nov 2 2013)

Robert Downs Men Masters 55+ 1/2/3 55+ 1 / 8

Velo Trocadero Halloween Cyclocross Classic (Oct 26 2013)

Robert Downs Men Masters 55+ 1/2/3 55+ 1 / 11
Robert Downs Men Pro/Cat 1/2/3 23 / 25

Gordeldiercross (Oct 20 2013)

Robert Downs Men Masters 55+ 1/2/3 55+ 1 / 9

MFG #4: Magnusson Park (Oct 20 2013)

Josh Smith Cat. 3 Master Men 45+ 29 / 48

Sun Prairie Cup (Oct 19 2013)

Robert Downs Men Masters 55+ 1/2/3 55+ 1 / 10
Antonia Leal Men Masters 55+ 1/2/3 55+ 4 / 10

GP Mario De Clerq (Oct 13 2013)

Jonathan Page Elite Men 19 / 38

FurtherCross (Oct 13 2013)

Robert Downs Men Masters 55+ 1/2/3 55+ 1 / 11
Tim Hacker Men Masters 45+ 1/2/3 45+ 4 / 19

Grote Prijs van Brabant (Oct 12 2013)

Jonathan Page Elite Men 24 / 51

Hopkins Cross (Oct 6 2013)

Robert Downs Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 50+ 2 / 57
Antonia Leal Women Cat 1/2/3 Open 4 / 38

Noyes Park Cross (Oct 5 2013)

Tim Hacker Men Masters 45+ 1/2/3 45+ 18 / 20

MFG #2: Lake Sammamish GP (Sep 29 2013)

Josh Smith Cat. 3 Master Men 45+ 29 / 57

E.T. Twilight Cross (Sep 28 2013)

Robert Downs Men Masters 55+ 1/2/3 55+ 1 / 4

Trek Cyclocross Collective Cup Day 2 (Sep 22 2013)

Tim Hacker Men Masters 45+ 45+ 25 / 45

Trek Cyclocross Collective Cup Day 1 (Sep 21 2013)

Robert Downs Men Masters 55+ 2 / 27

StarCrossed CX (Sep 14 2013)

Joshua Smith Men 40+ Cat 4/5 22 / 81
Robert Downs Men 50+ 7 / 62

MFG #1: Kick-Off Cross (Sep 8 2013)

Josh Smith Cat. 3 Master Men 45+ 54 / 60

Masters Cyclocross World Championships Day 3 (Jan 31 2013)

Robert Downs Men Master Final 55-59 53 / 53
Gregory Pautsch Men Master Final 60-64 5 / 20
Antonia Leal Women Master Final 45-49 1 / 8

Masters Cyclocross World Championships Day 1 (Jan 29 2013)

Antonia Leal Women Master Seeding 45-49 3 / 8
Robert Downs Men Master Heat 1 55-59 6 / 29
Gregory Pautsch Men Master Seeding 60-64 3 / 20

Kings International Cyclocross (Jan 26 2013)

Robert Downs Men Cat 1/2/3/4/5 Master 50+ 4 / 21

Cross Nationals Day 2 (Jan 10 2013)

Gregory Pautsch Men Master 60-64 6 / 26
Antonia Leal Women Master 45-49 2 / 12
Robert Downs Men Master 55-59 1 / 51
Tim Hacker Men Cat 1/2/3 Master 50-54 9 / 33

Chicago Cyclocross Cup New Year's Resolution Day 1 (Jan 5 2013)

Robert Downs Cat 1/2/3/4 Masters 50+ 2 / 25
Antonia Leal WOMEN 2/3 1 / 23

World Cup #6 (Dec 26 2012)

Jonathan Page Elite men GvA 23 / 48

World Cup #5 (Dec 23 2012)

Jonathan Page Elite men GvA 15 / 55

SCPS #16: Santa Cross Day 2 (Dec 16 2012)

Robert Downs Men 55+ 1 / 17

SCPS #15: Santa Cross Day 1 (Dec 15 2012)

Christopher Berge Men 45+ A 8 / 12
Robert Downs Men 55+ 1 / 18

Badger Cup Day 2 (Dec 9 2012)

Tim Hacker Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 3 / 26
Antonia Leal Women Pro/1/2 10 / 15
Robert Downs Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 1 / 15

Wisconsin Cup CycloCross Championships & Badger Cr (Dec 8 2012)

Tim Hacker Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 5 / 30
Robert Downs Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 1 / 18
Gregory Pautsch Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 5 / 18
Antonia Leal Women Pro/1/2 5 / 15

World Cup #4 (Dec 2 2012)

Jonathan Page Elite men GvA 30 / 52

Booty Cross (Dec 2 2012)

Tim Hacker Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 1 / 15
Antonia Leal Women Pro/1/2 8 / 11
Robert Downs Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 1 / 9
Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 9 / 9

Kringle Kross (Nov 18 2012)

Antonia Leal Women Pro/1/2 19-29 3 / 7
Robert Downs Men Masters 55+ Category 1/2/ 5+ 1 / 7
Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 5+ 2 / 7

Cam-Rock CX Classic (Nov 10 2012)

Tim Hacker Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 3 / 13
Antonia Leal Women Pro/1/2 5 / 11
Robert Downs Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 1 / 10
Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 4 / 10

Estabrook Park Cyclocross (Nov 3 2012)

Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 3 / 9

Red Barn Classic CX #8 (Oct 27 2012)

Gregory Pautsch Men Cat 2/3/4 Masters 35-99 28 / 61

MFG #5: SCCA Starbucks GP (Oct 27 2012)

Josh Smith CAT 3 MASTER MEN 45+ 19 / 31

Halloween Classic by Velo Trocadero (Oct 27 2012)

Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 3 / 9

Sun Prairie Cup (Oct 21 2012)

Tim Hacker Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 2 / 15
Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 3 / 12

MFG #4: Magnuson Park (Oct 21 2012)

Josh Smith CAT 3 MASTER MEN 45+ 31 / 44

Green Acres CX Race (Oct 20 2012)

Gregory Pautsch Men Cat 2/3/4 Masters 35-99 23 / 82

FurtherCross (Oct 14 2012)

Tim Hacker Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 3 / 12
Antonia Leal Women Pro/1/2 19-29 1 / 5

Cross @ The Y (Oct 13 2012)

Gregory Pautsch Men Cat 2/3/4 Masters 35-99 32 / 57

Beverly Bike VeePak - Dan Ryan Woods CCC#3 (Oct 7 2012)

Antonia Leal Women Cat 1/2/3 Open 2 / 25
Robert Downs Men Cat 1/2/3/4 Masters 50-99 38 / 40

Baker Orchard Cyclocross (Oct 6 2012)

Gregory Pautsch Men Cat 2/3/4 Masters 35-99 14 / 54

CrosstheDomes (Oct 6 2012)

Tim Hacker Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 2 / 17
Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 9 / 11
Robert Downs Men Masters 35+ Category 1/2/ 35+ 19 / 30

E.T. Twilight Cross (Sep 29 2012)

William Knudson Men Elite Category 3 19-29 36 / 49
Robert Downs Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 1 / 10
Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 3 / 10
Diane Ostenso Women Pro/1/2 19-29 8 / 10

MFG #2: Lake Sammamish GP (Sep 23 2012)

Josh Smith CAT 3 MASTER MEN 45+ 25 / 50

Inland Northwest Cyclocross Series (Sep 23 2012)

William Knudson Men Cat 4 4 / 32

USGP Planet Bike Cup #2 (Sep 23 2012)

Diane Ostenso Women Cat 2/3 10 / 36

USGP Planet Bike Cup #1 (Sep 22 2012)

Antonia Leal Women Cat 2/3 1 / 36
Robert Downs Men Master Cat 1/2/3/4 55-99 1 / 28
Tim Hacker Men Master Cat 1/2/3 35-99 39 / 77

Lake Geneva Cross (Sep 16 2012)

Tim Hacker Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 2 / 17
Robert Downs Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 1 / 10
Antonia Leal Women Pro/1/2 19-29 2 / 12

World Cup #8 (Jan 22 2012)

Jonathan Page Elite Men GvA 36 / 57

Masters Cyclocross World Championships (Jan 15 2012)

Diane Ostenso Women 55-59 3 / 9
Antonia Leal Women 45-49 4 / 20
Tim Hacker Men 50-54 5 / 61
Robert Downs Men 55-59 4 / 43
Gregory Pautsch Men 60-64 3 / 10

Cross Nationals Day 5 (Jan 8 2012)

Jonathan Page Men Cat 1/2 3 / 87

Cross Nationals Day 4 (Jan 7 2012)

William Knudson Men Master 40-44 59 / 81

Cross Nationals Day 3 (Jan 6 2012)

Tim Hacker Men Master 50-54 4 / 49

Cross Nationals Day 2 (Jan 5 2012)

Robert Downs Men Master 55-59 3 / 46
Antonia Leal Women Master 45-49 2 / 21
Gregory Pautsch Men Master 60-64 2 / 24
Gordon Paulson Men Master 60-64 7 / 24
Kathryn Schaus Women Master 50-54 12 / 13

World Cup #6 (Dec 26 2011)

Jonathan Page Elite men GvA 25 / 62

World Cup #5 (Dec 18 2011)

Jonathan Page Elite Men GvA 25 / 69

Afterglow - A Cyclocross Race (Dec 17 2011)

Ian Haupt Men Cat 1/2/3 8 / 32

SoCalCross #17: Santa Cross Saturday (Dec 17 2011)

Robert Downs Master Men 55+ 1 / 11

Badger Cross Day 2 (Dec 11 2011)

Ian Haupt Men Pro/Cat 1/2 19-29 12 / 24
Robert Downs Men Pro/Cat 1/2 19-29 14 / 24
Antonia Leal Women Women Pro/1/2 19-29 5 / 17
Diane Ostenso Women Women Pro/1/2 19-29 15 / 17
Tim Hacker Men Masters 455+ Cat 1/2/3 455-99 4 / 31

Badger Cross (Dec 10 2011)

Ian Haupt Men Junior 15-18 15-18 1 / 11
Tim Hacker Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 5 / 26
Robert Downs Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 1 / 19

Wizard Cross (Dec 4 2011)

Ian Haupt Men Pro/Cat 1/2 Oct-99 8 / 18
Tim Hacker Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 2 / 11
Gregory Pautsch Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 1 / 11
Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 3 / 11
David Simmermon Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 4 / 11
William Knudson Men Category 3 19-29 13 / 29
Diane Ostenso Women Women Pro/1/2 Oct-99 7 / 8

Kings CX: Midwest Masters and Juniors CX Regionals (Dec 3 2011)

Robert Downs Men Cat 1/2 Master 55-59 1 / 3

Jingle Cross Rock - Sunday (Nov 27 2011)

Antonia Leal Women - Cat 2/3 1 / 29
Robert Downs Men - UCI Elite C1 27 / 31

World Cup #3 (Nov 26 2011)

Jonathan Page Elite Men GvA 61 / 63

Jingle Cross Rock - Friday Evening (Nov 25 2011)

Diane Ostenso Women - Cat 2/3 8 / 33

Wiscon State Cyclocross Championships (Nov 20 2011)

Ian Haupt Men Pro/Cat 1/2 19-29 11 / 21
Diane Ostenso Women Women Pro/1/2 19-29 9 / 12
Tim Hacker Men Masters 45+ Category 1/2/ 45+ 4 / 18
Gregory Pautsch Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 1 / 10
Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 4 / 10
David Simmermon Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 6 / 10

MFG #6 Woodland Park (Nov 13 2011)

Eden Whitmire CAT 4 WOMEN 53 / 57
Josh Smith CAT 3 MASTER MEN 45+ 32 / 44

USGP Cyclocross-Derby City Cup (Nov 13 2011)

Robert Downs Men Master Cat 1/2/3/4 45-99 13 / 55
Ian Haupt Men Junior 15-16 2 / 9
Antonia Leal Women Cat 2/3 2 / 15

Silver Lake Border Battle (Nov 13 2011)

Diane Ostenso Women Women Category 3 19-29 2 / 6
Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 1 / 3
Tim Hacker Men Masters 35+ Category 1/2/ 35+ 4 / 12

Indian Lakes Resort Cyclocross Race Day 1 (Nov 12 2011)

James Lalonde Men Cat 1/2/3 30 / 28

USGP Cyclocross-Derby City Cup (Nov 12 2011)

Ian Haupt Men Junior 15-16 1 / 10
Antonia Leal Women Cat 2/3 1 / 14
Robert Downs Men Master Cat 1/2/3/4 55-99 1 / 24

UW Madison Cyclocross (Nov 12 2011)

Diane Ostenso Women Women Cat 3 19-29 1 / 15
William Knudson Men Elite Cat 3 19-29 22 / 41
David Simmermon Men Masters 55+ Cat 1/2/3 55-99 3 / 7
Gordon Paulson Men Masters 55+ Cat 1/2/3 55-99 7 / 7
Tim Hacker Men Masters 45+ Cat 1/2/3 45-99 5 / 14

PSI-clocross for Life (Nov 6 2011)

Antonia Leal Women Cat 1/2/3 2 / 15

Estabrook Park Cyclocross (Nov 5 2011)

Gordon Paulson Men Cat 1/2/3 Master 55+ 2 / 9
David Simmermon Men Cat 1/2/3 Master 55+ 4 / 9
Diane Ostenso Men Cat 1/2/3 Master 55+ 9 / 9
William Knudson Men Cat 3 17 / 35
Tim Hacker Men Cat 1/2/3 Master 45+ 4 / 19
Diane Ostenso Women Cat 3 3 / 10

Campton Cross (Oct 30 2011)

Antonia Leal Women Cat 1/2/3 4 / 24

MFG #5 Magnuson Park (Oct 30 2011)

Josh Smith CAT 3 MASTER MEN 45+ 19 / 30

Halloween Classic by Velo Trocadero (Oct 23 2011)

William Knudson Men Cat 3 31 / 50
Ian Haupt Men Cat 1/2 8 / 25
Gordon Paulson Mixed Cat 1/2/3 Master 55+ 1 / 9
Diane Ostenso Mixed Cat 1/2/3 Master 55+ 9 / 9
Diane Ostenso Women Cat 3 3 / 15

Sun Prairie Cup (Oct 23 2011)

Diane Ostenso Women Women Category 3 19-29 4 / 15
David Simmermon Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 2 / 11
Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 11 / 11

Raceway CX (Oct 23 2011)

Josh Smith CAT 3 MASTER MEN 45+ 29 / 47

Doyne Park Cross (Oct 22 2011)

Diane Ostenso Women Women Category 3 19-29 1 / 9
Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 1 / 6
David Simmermon Men Masters 55+ Category 1/2/ 55+ 2 / 6

SoCalCross Prestige Series #5: Spooky CX (Oct 16 2011)

Robert Downs Men A 4 / 17

World Cup #1 (Oct 16 2011)

Jonathan Page Elite Men GvA 21 / 60

Carpenter Park Cyclocross (Oct 16 2011)

James Lalonde Men Cat 1/2/3 5 / 33
Ian Haupt Men Cat 1/2/3 10 / 33

SoCalCross Prestige Series #4: Spooky CX (Oct 15 2011)

Robert Downs Masters Men 55+ 1 / 17

Psycho Cross (Oct 15 2011)

Ian Haupt Men Cat 1/2/3/4 Junior 15-18 13 / 10
James Lalonde Men Cat 1/2/3 33 / 27

Further Cross (Oct 15 2011)

Tim Hacker Men Masters 35+ Category 1/2/ 35-99 3 / 18
William Knudson Men Category 3 19-29 23 / 38
Diane Ostenso Women Masters 55+ Category 1/2/ 55-99 1 / 1
Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 55-99 2 / 11
David Simmermon Men Masters 55+ Category 1/2/ 55-99 3 / 11

UW-Whitewater Cross (Oct 8 2011)

Diane Ostenso Women Masters 55+ Category 1/2/3 55-99 1 / 1
Ian Haupt Men Pro/Cat 1/2 19-29 13 / 16
William Knudson Men Category 3 19-29 19 / 34
Robert Downs Men Masters 55+ Category 1/2/3 55-99 1 / 10
Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/3 55-99 7 / 10
Tim Hacker Men Masters 45+ Category 1/2/3 45-99 3 / 13

Grafton PumpkinCross (Oct 8 2011)

Ian Haupt Men Pro/Cat 1/2 19-29 16 / 16
Diane Ostenso Women Women Category 3 19-29 2 / 12
William Knudson Men Category 3 19-29 16 / 25
David Simmermon Men Masters 55+ Category 1/2/ 55-99 2 / 7
Gordon Paulson Men Masters 55+ Category 1/2/ 55-99 7 / 7

River Hill Park CX (Oct 2 2011)

Ian Haupt Men Pro/Cat 1/2 19-29 10 / 13

CrosstheDomes (Oct 1 2011)

Tim Hacker Men Masters 45+ Category 1/2/ 45-99 4 / 20
Antonia Leal Women Women Pro/1/2 19-29 4 / 8
David Simmermon Men Masters 55+ Category 1/2/ 55-99 2 / 8

USGP Cyclocross-Planet Bike Cup #2 (Sep 25 2011)

Antonia Leal Women Cat 2/3 2 / 9
Kathryn Schaus Women Cat 3/4 28 / 31
Robert Downs Men Master 55-99 1 / 17
David Simmermon Men Master 55-99 8 / 17
Gregory Pautsch Men Master 55-99 10 / 17

USGP Cyclocross-Planet Bike Cup (Sep 24 2011)

Ian Haupt Men Junior 15-16 6 / 10
Kathryn Schaus Women Cat 3/4 32 / 40
Antonia Leal Women Cat 2/3 3 / 10
William Knudson Men Master Cat 1/2/3 35-99 67 / 72
Robert Downs Men Master 55-99 1 / 29
Gregory Pautsch Men Master 55-99 6 / 29
David Simmermon Men Master 55-99 9 / 29

Rapha-Focus GP (Sep 18 2011)

Eden Whitmire CAT 4 WOMEN 28 / 36
Josh Smith CAT 3 MASTER MEN 45+ 19 / 55

StarCrossed Cyclocross (Sep 17 2011)

Josh Smith Men 3 35+ 30 / 67

CrossVegas (Sep 14 2011)

Robert Downs Wheelers and Dealers 22 / 142

Cycle-U Kick-Off Cross (Sep 11 2011)

Joshua Smith CAT 3 MASTER MEN 45+ 16 / 39

Internationale Sluitingsprijs Oostmalle (Feb 20 2011)

Jonathan Page Elite men GvA 11 / 40

Internationale Cyclo-cross Heerlen GP Heuts (Feb 13 2011)

Jonathan Page Elite Men GvA 4 / 32

Superprestige Noordzeecross Middelkerke (Feb 12 2011)

Jonathan Page Elite Men GvA 14 / 28

Superprestige Hoogstraten (Feb 6 2011)

Jonathan Page Elite Men GvA 10 / 26

So Cal 'Cross Fever Series #1 Mt Sac CX (Jan 9 2011)

Antonia Leal Masters Women 35+ 2 / 6
Robert Downs Masters Men 55+ 1 / 9

Azencross (Dec 29 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 9 / 66

Superprestige Diegem (Dec 27 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 16 / 45

World Cup #6 (Dec 26 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 19 / 64

World Cup #5 (Dec 19 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 28 / 66

Afterglow (Dec 18 2010)

James Lalonde Men - Cat 1/2/3 1 / 38

Scheldecross (Dec 18 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 13 / 53

Cross Nationals Day 5 (Dec 12 2010)

Katie Compton Women Cat 1/2/3 Elite 1 / 97

GP Rouwmoer (Dec 11 2010)

Jonathan Page Elite men GvA 31 / 35

Cross Nationals Day 3 (Dec 10 2010)

Ian Haupt Men Open Junior 15-16 7 / 44
Sarah Huang Women Open Junior 15-16 2 / 10
Emma Swartz Women Open Junior 13-14 3 / 14

Cross Nationals Day 2 (Dec 9 2010)

Gregory Pautsch Men Open Master 55-59 16 / 40
Kathryn Schaus Women Open Master 45-49 25 / 29

Cross Nationals Day 1 (Dec 8 2010)

Sarah Huang Women Open Non-championship 1 / 27

Illinois Cyclocross Championships (Dec 5 2010)

James Lalonde Men Cat 1/2/3 2 / 28

34e Internationale Nissan Super Prestige Cyclo-cross Gieten 2010 Date range: November 28 2010 * 34e Internationale Nissan Super Prestige Cyclo-cross Gieten (Nov 28 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 23 / 35

BASP 4, Golden Gate Park (Nov 28 2010)

Robert Downs Men A 45+ 18 / 39

World Cup #3 (Nov 27 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 21 / 57

North Carolina Grand Prix Day 2 (Nov 21 2010)

Linda Sone Women UCI Elite Women 5 / 25

Superprestige Gavere (Nov 21 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 14 / 31

Northbrook Swan Song (Nov 21 2010)

James Lalonde Men Cat 1/2/3 2 / 18

Wisconsin State CX (Nov 21 2010)

Sarah Huang Women Pro/1/2 6 / 10
Antonia Leal Women Pro/1/2 9 / 10
Emma Swartz Women Cat 3 10 / 11
Diane Ostenso Women Cat 3 11 / 11
Gregory Pautsch Masters 55+ 2 / 9
David Simmermon Masters 55+ 5 / 9
Gordon Paulson Masters 55+ 9 / 9
Robert Downs Masters 35+ 2 / 19
Sarah Huang junior 15-18 Girls 1 / 3
Emma Swartz junior 10-14 Girls 1 / 2

North Carolina Grand Prix Day 1 (Nov 20 2010)

Linda Sone Women UCI Elite Women 6 / 23

Sun Prairie Cup CX (Nov 14 2010)

Sarah Huang Women Pro/1/2 2 / 7
Diane Ostenso Women Cat 3 3 / 9
David Simmermon Masters 55+ 2 / 9
Gordon Paulson Masters 55+ 3 / 9
Robert Downs Masters 35+ 1 / 9
Sarah Huang Junior 15-18 Girls 1 / 2
Ian Haupt Junior 15-18 1 / 7
Ian Haupt Cat 3 4 / 37
William Knudson Cat 3 29 / 37

Indian Lakes Cross Race Day 2 (Nov 13 2010)

James Lalonde Men Cat 1/2/3 6 / 23

Indian Lakes Cross Race (Nov 13 2010)

James Lalonde Men Cat 1/2/3 2 / 31

Cyclocross for Life (Nov 7 2010)

Robert Downs Men Masters 50-99 1 / 33

Estabrook Park Cyclocross (Nov 6 2010)

Sarah Huang Women Pro/1/2 3 / 11
Antonia Leal Women Pro/1/2 9 / 11
Diane Ostenso Women Cat 3 3 / 6
David Simmermon Masters 55+ 2 / 7
Robert Downs Masters 45+ 1 / 15
Tim Hacker Masters 45+ 3 / 15
Sarah Huang Junior 15-18 girls 1 / 2
Emma Swartz Junior 10-14 girls 1 / 5
William Knudson Cat 3 23 / 34

Behind Bars NSC Velodrome Cyclocross (Nov 6 2010)

Gregory Pautsch Masters 45+ 7 / 24
Kathryn Schaus Women 4 5 / 18

Koppenbergcross (Nov 1 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 25 / 40

Fridley Fright Cyclocross (Oct 31 2010)

Gregory Pautsch Masters 45+ 5 / 19

Wizzard Cross (Oct 31 2010)

Sarah Huang Women Pro/1/2 4 / 10
Mark Lalonde Pro/1/2 2 / 20
Robert Downs Masters 55+ 1 / 11
David Simmermon Masters 55+ 3 / 11
Gordon Paulson Masters 55+ 7 / 11
Diane Ostenso Masters 55+ 10 / 11
Robert Downs Masters 35+ 11 / 12

Red Barn Cyclocross (Oct 30 2010)

Gregory Pautsch Masters 45+ 11 / 36

King County Cross (Oct 30 2010)

Josh Smith CAT 4 MASTER MEN 35+ 17 / 55
Mark Rieden CAT 4 MASTER MEN 35+ 28 / 55

Washington Park Cross (Oct 30 2010)

Sarah Huang Women Cat 3 1 / 8
Emma Swartz Women Cat 3 6 / 8
Robert Downs Masters 55+ 1 / 10
Gordon Paulson Masters 55+ 3 / 10
David Simmermon Masters 55+ 5 / 10
Diane Ostenso Masters 55+ 8 / 10
Sarah Huang junior 15-18 Girls 2 / 5
Emma Swartz junior 10-14 Girls 1 / 2

CamRock Cross (Oct 24 2010)

Robert Downs Pro/1/2 5 / 14
David Simmermon Masters 55+ 3 / 5
Tim Hacker Masters 45+ 4 / 10
Ian Haupt junior 15-18 1 / 9
Emma Swartz junior 10-14 Girls 1 / 3

Green Acres Cyclocross (Oct 24 2010)

Gregory Pautsch Masters 45+ 9 / 30
Kathryn Schaus Women 4 2 / 7

USGP Derby City Cup (Oct 24 2010)

Sarah Huang Women Cat 1/2/3 1 / 8

Kletzsch Park Cross (Oct 23 2010)

James Lalonde Pro/1/2 1 / 16
Ian Haupt Cat 3 12 / 25
David Simmermon Masters 55+ 1 / 6
Robert Downs Masters 55+ 2 / 6

Jackson Meadows Cyclocross (Oct 23 2010)

Gregory Pautsch Masters 45+ 10 / 25

USGP Derby City Cup (Oct 23 2010)

Sarah Huang Women Cat 1/2/3 2 / 10

World Cup #2 (Oct 23 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 46 / 53

World Cup #1 (Oct 17 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 19 / 61

Carpenter Park Cyclocross (Oct 17 2010)

Sarah Huang Women Cat 1/2/3 3 / 11
Sarah Huang Men Junior 15-18 7 / 16
Robert Downs Men Masters 50-99 1 / 40

Baker Orchard Cyclocross (Oct 16 2010)

Gregory Pautsch Masters 45+ 4 / 23
Kathryn Schaus Women 4 6 / 12

Psycho Cross 2010 (Oct 16 2010)

James Lalonde Men Cat 1/2/3 3 / 25

Furthermore Badger Prairie (Oct 16 2010)

David Simmermon Masters 55+ 1 / 9
Gordon Paulson Masters 55+ 2 / 9
Robert Downs Masters 35+ 2 / 17
Tim Hacker Masters 35+ 5 / 17
Emma Swartz junior 10-14 Girls 1 / 3

Kermiscross (Oct 14 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 9 / 40

Wirth Classic Cyclocross (Oct 10 2010)

Gregory Pautsch Masters 45+ 14 / 39
Kathryn Schaus Women 4 15 / 19

Superprestige Ruddervoorde (Oct 10 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 15 / 48

Harbin Park CX (Oct 10 2010)

Katie Compton Elite Women 1 / 31
Linda Sone Elite Women 12 / 31
Robert Downs Elite Masters 35+/45+ 17 / 48

Pumpkin Cross (Oct 9 2010)

Sarah Huang Women Cat 3 1 / 8
David Simmermon Masters 55+ 1 / 5
Emma Swartz junior 10-14 Girls 1 / 4

Java Johnny's CX (Oct 9 2010)

Katie Compton Elite Women 1 / 28
Linda Sone Elite Women 11 / 28
Robert Downs Elite Masters 35+/45+ 19 / 42

Darkhorse Cyclo-Stampede (Oct 8 2010)

Katie Compton Elite Women 1 / 26
Linda Sone Elite Women 10 / 26

Hopkins Cross (Oct 3 2010)

James Lalonde Men Cat1/2/3/4 Ss 1 / 20
James Lalonde Men Cat 1/2/3 6 / 31
Robert Downs Men Cat 1/2/3 10 / 31

JR Ranch (Oct 2 2010)

Diane Ostenso Women 3 5 / 8
Gregory Pautsch Men 3 51 / 52
Gregory Pautsch Masters 45+ 12 / 38
Gordon Paulson Masters 45+ 18 / 38

Cross the Domes (Oct 2 2010)

David Simmermon Masters 55+ Cat 4 1 / 9
Robert Downs Masters 55+ 1 / 5
Emma Swartz junior 10-14 Girls 1 / 3

USGP Cyclocross-Planet Bike Cup (Sep 26 2010)

Diane Ostenso Women Cat1/2/3 9 / 10
Ian Haupt Men Junior 15-16 2 / 7
Jonathan Page Men Pro/1 11 / 61
James Lalonde Men Pro/1 43 / 61
Robert Downs Men Master 55-99 1 / 13
Gregory Pautsch Men Master 55-99 3 / 13
David Simmermon Men Master 55-99 5 / 13
Gordon Paulson Men Master 55-99 12 / 13
Emma Swartz Women Junior 10-14 1 / 3
Katie Compton Women Pro/1/2 1 / 23
Linda Sone Women Pro/1/2 15 / 23
Kathryn Schaus Women Cat3/4 25 / 35
Chris Follmer Men Cat 4 49 / 71

Seattle CX: Evergreen HS (Sep 26 2010)

Barbara Steffens MstrWm4 16 / 26
Mark Rieder Mstr4Men35+ 50 / 84

USGP Cyclocross-Planet Bike Cup (Sep 25 2010)

Diane Ostenso Women Cat1/2/3 6 / 6
Jonathan Page Men Pro/1/2 3 / 63
James Lalonde Men Pro/1/2 40 / 63
Robert Downs Men Master 55-99 1 / 14
Gregory Pautsch Men Master 55-99 2 / 14
Gordon Paulson Men Master 55-99 3 / 14
David Simmermon Men Master 55-99 6 / 14
Katie Compton Women Pro/1/2 1 / 22
Linda Sone Women Pro/1/2 15 / 22
Chris Follmer Men Cat 4 55 / 81

Cross Vegas - Wheelers and Dealers (Sep 22 2010)

Robert Downs Men - Wheelers and Dealers 10 / 140

Cross Vegas (Sep 22 2010)

Linda Sone Elite Women 21 / 42
Jonathan Page Elite Men 6 / 102

Rad Racing GP (Sep 19 2010)

Jonathan Page Elite men 2 / 50

Chi Cross Cup #1 - Jackson Park (Sep 19 2010)

Robert Downs Men Masters 50-99 1 / 38

No Good Double Cross (Sep 18 2010)

William Knudson Cat 3 25 / 45
Christopher Follmer Cat 4 30 / 43
David Simmermon Masters 55+ Cat 4 1 / 7
Christopher Follmer Masters 35+ Cat 4 3 / 20
Robert Downs Masters Cat 55+ 1/2/3 1 / 7
Gordon Paulson Masters Cat 55+ 1/2/3 2 / 7
Diane Ostenso Masters Cat 55+ 1/2/3 4 / 7
Tim Hacker Masters Cat 45+ 1/2/3 1 / 9

Superprestige Vorselaar (Feb 14 2010)

Jonathan Page Elite Men 7 / 30

World Cup #9 (Jan 24 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 8 / 60

Kasteelcross Zonnebeke (Jan 22 2010)

Jonathan Page Elite Men 5 / 24

Internationale Centrumcross van Surhuisterveen (Jan 13 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 5 / 24

International Cyclo-cross Tervuren (Jan 3 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 11 / 45

Fidea Cyclo-cross Tervuren (Jan 2 2010)

Jonathan Page Elite Men Gva 12 / 46

Grote Prijs De Ster (Jan 2 2010)

Jonathan Page Elite men GvA 6 / 51

Grote Prijs Sven Nys (Jan 1 2010)

Jonathan Page Elite Men GvA 14 / 34
Jonathan Page Gazet van Antwerpen Trofee Veldrijden classificati 18 / 37

World Cup #7 (Dec 26 2009)

Katie Compton Elite Women GvA 2 / 46

World Cup #6 (Dec 21 2009)

Jonathan Page Elite Men GvA 17 / 67

Cross Nationals Day 4 (Dec 13 2009)

Jonathan Page Men - Elite 3 / 136
Mark Lalonde Men - Elite 26 / 136
James Lalonde Men - Elite 34 / 136
Katie Compton Women - Elite 1 / 102
Kaitlin Keough Women - Elite 12 / 102
Linda Sone Women - Elite 14 / 102
Kristin Wentworth Women - Elite 22 / 102

Cross Nationals Day 3 (Dec 12 2009)

Joshua Smith Men Master 40-44 130 / 155
Robert Downs Men Master 50-54 89 / 93
Jerry Chabot Men Master 35-39 84 / 145
Geoff Williams Men Master 35-39 90 / 145
Barney Gill Men Master 35-39 96 / 145
Chrstopher Follmer Men Master 35-39 134 / 145

Cross Nationals Day 2 (Dec 11 2009)

Jordan Cullen Men Junior 15-16 8 / 50
Kristin Wentworth Women Master 30-34 15 / 45
Antonia Leal Women Master 40-44 23 / 44
Diane Ostenso Women Master 55-59 1 / 12
Ian Haupt Men Junior 13-14 1 / 36
Kaitlin Keough Women Junior 17-18 2 / 8
Linda Sone Women Master 35-39 2 / 36
Jerry Chabot Men - SingleSpeed 33 / 105
Sarah Huang Women Junior 15-16 1 / 10

Cross Nationals Day 1 (Dec 10 2009)

Gregory Pautsch Men Master 55-59 15 / 46
Gordon Paulson Men Master 55-59 22 / 46

BASP #5 CCCP (Dec 6 2009)

Robert Downs 45+ A Men 10 / 29

NBX G.P. of Cross Day 2 (Dec 6 2009)

Curtis Boivin Cat 1-3 Masters 35+ 6 / 54
Geoff Williams Cat 1-3 Masters 35+ 33 / 54
Jerry Chabot Cat 1-3 Masters 35+ 40 / 54

NBX G.P. of Cross Day 1 (Dec 5 2009)

Curtis Boivin Cat 1-3 Masters 35+ 8 / 53
Geoff Williams Cat 1-3 Masters 35+ 36 / 53
Jerry Chabot Cat 1-3 Masters 35+ 37 / 53

BASP #4 Golden Gate Park (Nov 29 2009)

Robert Downs 45+ A Men 11 / 39

Seattle Cyclocross - Monroe (Nov 29 2009)

Mark Rieder MstrMen3 35+ 34 / 44
Joshua Smith MstrMen3 35+ 43 / 44

Jingle Cross - Sunday (Nov 29 2009)

Samuel Huang Junior Men 10-14 2 / 5
Gregory Pautsch Masters 55+ 2 / 12
Gordon Paulson Masters 55+ 6 / 12
Mark Lalonde UCI Elite Men 3 / 43
Jordan Cullen Junior Men 15-18 1 / 5
Sarah Huang Junior Women 15-18 1 / 2

Baystate Cyclocross Day 2 (Nov 29 2009)

Curtis Boivin Cat 1-3 Masters 35+ 8 / 60
Geoff Williams Cat 1-3 Masters 35+ 43 / 60
Jerry Chabot Cat 1-3 Masters 35+ 49 / 60

Jingle Cross - Saturday (Nov 28 2009)

Diane Ostenso Masters 35+ Women 9 / 12
Gordon Paulson Masters 55+ 3 / 13
Gregory Pautsch Masters 55+ 7 / 13
Ian Haupt Men Cat 2/3 22 / 48
Mark Lalonde UCI Elite Men 4 / 43
Sarah Huang Junior Women 1 / 2
Jordan Cullen Junior 15-18 1 / 5
Samuel Huang Junior 10-14 3 / 6
Sarah Huang Women Cat 2/3 12 / 14

Baystate Cyclocross Day 1 (Nov 28 2009)

Curtis Boivin Cat 1-3 Masters 35+ 7 / 55
Jerry Chabot Cat 1-3 Masters 35+ 42 / 55
Geoff Williams Cat 1-3 Masters 35+ 45 / 55

Jingle Cross - Friday (Nov 27 2009)

Kaitlin Keough UCI Elite Women 2 / 17
Kristin Wentworth UCI Elite Women 3 / 17
Patricia Kaufmann UCI Elite Women 15 / 17
Gordon Paulson Masters 45+ 22 / 25
Jordan Cullen Men Cat 2/3 3 / 44
Ian Haupt Men Cat 2/3 27 / 44
Mark Lalonde UCI Elite Men 4 / 42
Diane Ostenso Women Cat 2/3 4 / 12
Sarah Huang Women Cat 2/3 5 / 12

Planet Bike #10 - State Championships (Nov 22 2009)

Patricia Kaufmann Women Category 1/2 6 / 7
Tristan Schouten Pro/1/2 1 / 17
Jordan Cullen Pro/1/2 8 / 17
William Knudson Elite Category 4/5 21 / 58
David Simmermon Masters 50+ Cat 4 3 / 8
Gordon Paulson Masters 50+ 5 / 14
Diane Ostenso Masters 50+ 12 / 14
Tim Hacker Masters 40+ Cat 4 1 / 17
Tim Hacker Masters 40+ 8 / 24
Daniel Guilfoil Masters 40+ 11 / 24
Robert Downs Masters 30+ 2 / 26
Sarah Huang Junior 15-18 1 / 3
Samuel Huang Junior 10-14 4 / 9
Caleb Swartz Junior 10-14 9 / 9
Sarah Huang Junior Girls 15-18 1 / 3
Emma Swartz Junior Girls 10-14 1 / 4

Whitmore's Landscaping Super Cross Cup Day 2 (Nov 22 2009)

James Young Cat 2-4 Masters 35+ 10 / 14

Boston Road Club Cyclocross Race at Shedd Park (Nov 21 2009)

Jerry Chabot MEN PRO/1/2/3 31 / 38
Geoff Williams MASTERS 35+ 23 / 32

Whitmore's Super Cross Cup Day 1 (Nov 21 2009)

James Young Cat 2/3/4 Masters 35+ 13 / 18

Planet Bike #5 - Gibbs Lake Showdown (Nov 15 2009)

Sarah Huang Women Category 3 1 / 7
Diane Ostenso Women Category 3 3 / 7
Tristan Schouten Pro/1/2 1 / 12
James Lalonde Pro/1/2 2 / 12
William Knudson Elite Category 4/5 19 / 38
David Simmermon Masters 50+ Cat 4 2 / 9
Robert Downs Masters 50+ 1 / 10
Gordon Paulson Masters 50+ 4 / 10
Tim Hacker Masters 40+ Cat 4 1 / 20
Daniel Guilfoil Masters 40+ 10 / 18

MFG #6 - Woodland Park GP (Nov 15 2009)

Barney Gill Cat 3 Master Men 35+ 10 / 57
Josh Smith Cat 3 Master Men 35+ 29 / 57
Mark Rieder Cat 3 Master Men 35+ 49 / 57
Hennah Hickey Cat 4 Women 22 / 33
Barbara Steffens Cat 4 Women 27 / 33

Plymouth Festival of Cyclo Cross/Day Two Plymouth South High School (Nov 15 2009)

Geoff Williams MASTERS 35 OPEN 10 / 27

USGP Mercer Cup Day 2 (Nov 15 2009)

Kaitlin Keough UCI Women Elite 10 / 27
Linda Sone UCI Women Elite 13 / 27
Kristin Wentworth UCI Women Elite 14 / 27
Mark Lalonde UCI Men Elite 23 / 56

Bethlehem Cup (Nov 15 2009)

James Young Men Cat 3 / 4 23 / 24

Plymouth Festival of Cyclo Cross/Day One Plymouth North High School (Nov 14 2009)

Curtis Boivin MASTERS 35 1 / 18
Geoff Williams MASTERS 35 9 / 18
Parke Rhoads MEN CAT 4 66 / 73

Planet Bike #9 - Kletzsch Park (Nov 14 2009)

Diane Ostenso Women Category 3 1 / 7
Sarah Huang Women Category 3 3 / 7
Tristan Schouten Pro/1/2 1 / 15
James Lalonde Pro/1/2 2 / 15
William Knudson Elite Category 4/5 17 / 44
David Simmermon Masters 50+ Cat 4 1 / 10
Robert Downs Masters 50+ 1 / 10
Gordon Paulson Masters 50+ 5 / 10
Daniel Guilfoil Masters 40+ 8 / 14
Sarah Huang Junior Girls 15-18 1 / 3

Grand Prix de la Région Wallonne (Nov 14 2009)

Jonathan Page Elite Men GvA 8 / 37

USGP Mercer Cup Day 1 (Nov 14 2009)

Linda Sone UCI Women Elite 12 / 32
Kaitlin Keough UCI Women Elite 14 / 32
Kristin Wentworth UCI Women Elite 19 / 32
Mark Lalonde UCI Men Elite 19 / 62

Niel Jaarmarktcross (Nov 11 2009)

Katie Compton Elite Women GvA 3 / 22

World Cup #3 (Nov 8 2009)

Jonathan Page Elite Men GvA 40 / 52

Planet Bike #7 - Estabrook (Nov 8 2009)

Kristin Wentworth Women Category 1/2 1 / 9
Kaitlin Keough Women Category 1/2 3 / 9
Diane Ostenso Women Category 3 1 / 6
Sarah Huang Women Category 3 5 / 6
James Lalonde Pro/1/2 1 / 13
William Knudson Elite Category 4/5 17 / 53
David Simmermon Masters 50+ Cat 4 2 / 7
Gregory Pautsch Masters 50+ 2 / 11
Robert Downs Masters 40+ 1 / 20
Kristin Wentworth Masters 30+ 8 / 16
Sarah Huang Junior Girls 15-18 1 / 3

Seattle Cyclocross - Sprinkler Park (Nov 8 2009)

Joshua Smith MstrMen3 35+ 26 / 38
Mark Rieder MstrMen3 35+ 34 / 38

Cycle-Smart International Day 2 (Nov 8 2009)

Parker Rhodes Cat 4 Men 72 / 105
Curtis Boivin Cat 1-3 Masters 35+ 6 / 69
Jerry Chabot Cat 1-3 Masters 35+ 48 / 69

Cycle-Smart International Day 1 (Nov 7 2009)

Curtis Boivin Cat 1-3 Masters 35+ 5 / 81
Jerry Chabot Cat 1-3 Masters 35+ 32 / 81
Geoff Williams Cat 1-3 Masters 35+ 49 / 81

Planet Bike #6 - Trippe Lake (Nov 2 2009)

Kristin Wentworth Women Category 1/2 1 / 6
Kaitlin Keough Women Category 1/2 2 / 6
Sarah Huang Women Category 3 2 / 7
Diane Ostenso Women Category 3 3 / 7
William Knudson Elite Category 4/5 13 / 30
David Simmermon Masters 50+ Cat 4 4 / 8
Robert Downs Masters 50+ 2 / 10
Gregory Pautsch Masters 50+ 4 / 10
Tim Hacker Masters 40+ Cat 4 1 / 15
Samuel Huang Junior 10-14 5 / 6
Sarah Huang Junior Girls 15-18 1 / 3
Emma Swartz Junior Girls 10-14 1 / 3

19th Annual West Hill Shop Cyclocross Race (Nov 1 2009)

Jerry Chabot Cat. 3/4 (b) Men 6 / 42

Campton Cross (Nov 1 2009)

Diane Ostenso Women - 1/2/3 6 / 10
Gordon Paulson Masters 50+ 2 / 23

Planet Bike #7 - Halloween Classic (Oct 31 2009)

Kristin Wentworth Women Category 1/2/3 1 / 11
Kaitlin Keough Women Category 1/2/3 4 / 11
Patricia Kaufmann Women Category 1/2/3 11 / 11
Diane Ostenso Women Category 3 2 / 12
Sarah Huang Women Category 3 3 / 12
Tristan Schouten Pro/1/2 1 / 19
James Lalonde Pro/1/2 2 / 19
Ian Haupt Elite Category 4/5 1 / 93
David Simmermon Masters 50+ Cat 4 3 / 11
Gordon Paulson Masters 50+ 2 / 9
Kristin Wentworth Masters 30+ 5 / 15
Ian Haupt Junior 15-18 1 / 12
Samuel Huang Junior 10-14 4 / 9
Sarah Huang Junior Girls 15-18 1 / 3

Canton Cup (Oct 31 2009)

Parke Rhoads Men Cat 4 67 / 110

ABD Sunrise Park Cyclocross (Oct 26 2009)

Diane Ostenso Women - 1/2/3 6 / 13
Gordon Paulson Masters 50+ 2 / 24

Seattle Cyclocross - Steilacoom (Oct 25 2009)

Joshua Smith MstrMen3 35+ 49 / 52

USGP Derby City Cup Day 2 (Oct 25 2009)

Gregory Pautsch Master 55+ 1 / 6
Sarah Huang Women 3/4 1 / 32
Kristin Wentworth UCI Women Elite/Femmes Elite 8 / 27
Kaitlin Keough UCI Women Elite/Femmes Elite 10 / 27
Mark Lalonde UCI Men Elite/Hommes Elite 10 / 48
Jordan Cullen Junior Boys 15-16 1 / 12
Emma Swartz Junior Girls 10-14 2 / 11

Downeast Cyclocross Day 2 (Oct 25 2009)

Curtis Boivin Cat 1-3 Masters 35+ 5 / 39
Jerry Chabot Cat 1-3 Masters 35+ 21 / 39

USGP Derby City Cup Day 1 (Oct 24 2009)

Robert Downs Master 45+ 9 / 40
Gregory Pautsch Master 55+ 1 / 6
Sarah Huang Women 3/4 3 / 32
Kristin Wentworth UCI Women Elite/Femmes Elite 7 / 26
Kaitlin Keough UCI Women Elite/Femmes Elite 10 / 26
Mark Lalonde UCI Men Elite/Hommes Elite 13 / 55
Jordan Cullen Junior Boys 15-16 1 / 11
Emma Swartz Junior Girls 10-14 1 / 8

Downeast Cyclocross (Oct 24 2009)

Curtis Boivin Cat 1-3 Masters 35+ 5 / 37
Jerry Chabot Cat 1-3 Masters 35+ 27 / 37

Kiremko Nacht van Woerden (Oct 20 2009)

Jonathan Page Elite Men GvA 7 / 36

Toronto International Cyclocross Day 2 (Oct 18 2009)

Tristan Schouten Elite Men 5 / 43
James Lalonde Elite Men 13 / 43
Kaitlin Keough Elite Women 2 / 20
Linda Sone Elite Women 4 / 20
Kristin Wentworth Elite Women 6 / 20

World Cup #2 - Plzen (Oct 18 2009)

Jonathan Page Elite Men GvA 13 / 49

Minuteman Road Club Cyclocross Race (Oct 18 2009)

Geoff Williams Men's 35+, 45+ Cat 1,2,3 14 / 23

Planet Bike #4 - Cam-Rock (Oct 18 2009)

Patricia Kaufmann Women Category 1/2/3 4 / 10
Diane Ostenso Women Category 1/2/3 10 / 10
Sarah Huang Women Category 3 1 / 9
Diane Ostenso Women Category 3 2 / 9
David Simmermon Masters 50+ Cat 4 2 / 8
Robert Downs Masters 50+ 1 / 10
Gordon Paulson Masters 50+ 3 / 10
Tim Hacker Masters 40+ 11 / 20
Daniel Guilfoil Masters 40+ 13 / 20
Patricia Kaufmann Masters 30+ 8 / 11
Emma Swartz Junior Girls 10-14 1 / 3

Toronto International Cyclocross (Oct 17 2009)

Tristan Schouten Elite Men 5 / 41
James Lalonde Elite Men 13 / 41
Linda Sone Elite Women 2 / 20
Kristin Wentworth Elite Women 3 / 20
Kaitlin Keough Elite Women 4 / 20
James Young Master 3 Men 30 / 37

Planet Bike #3 - Badger Prairie (Oct 17 2009)

Patricia Kaufmann Women Category 1/2 4 / 7
Sarah Huang Women Category 3 2 / 12
Diane Ostenso Women Category 3 3 / 12
Mark Lalonde Pro/1/2 1 / 20
David Simmermon Masters 50+ Cat 4 1 / 7
Gordon Paulson Masters 50+ 3 / 8
Daniel Guilfoil Masters 40+ 9 / 25
Robert Downs Masters 30+ 2 / 10
Ian Haupt Junior 15-18 2 / 7
Sarah Huang Junior Girls 15-18 1 / 2

Nissan Superprestige Topsport Vlaanderen Trofee (Oct 11 2009)

Jonathan Page Elite Men GvA 18 / 38

Providence Festival of Cyclocross Day 2 (Oct 11 2009)

James Young Cat 4 Masters 35+ 46 / 67
Parke Rhoads Cat 4 Men 50 / 71
Curtis Boivin Cat 1-3 Masters 35+ 6 / 75
Geoff Williams Cat 1-3 Masters 35+ 50 / 75

Seattle Cyclocross - Beverly Park (Oct 11 2009)

Joshua Smith MstrMen3 35+ 19 / 50
David Hamm MstrMen3 35+ 39 / 50
Mark Rieder MstrMen3 35+ 45 / 50

Cincinatti UCI3 CycloCross Festival - Day 3 (Oct 11 2009)

Katie Compton UCI Women Elite/Femmes Elite 1 / 24
Kristin Wentworth UCI Women Elite/Femmes Elite 6 / 24
Kaitlin Keough UCI Women Elite/Femmes Elite 7 / 24
Linda Sone UCI Women Elite/Femmes Elite 8 / 24
Mark Lalonde UCI Men Elite/Hommes Elite 7 / 34

Planet Bike #2 - Grafton Pumpkin Cross (Oct 10 2009)

Patricia Kaufmann Women Category 1/2/3 5 / 7
Diane Ostenso Women Category 1/2/3 7 / 7
Diane Ostenso Women Category 3 1 / 7
Diane Ostenso Elite Category 3 39 / 42
William Knudson Elite Category 4/5 16 / 55
David Simmermon Masters 50+ Cat 4 1 / 5
Gordon Paulson Masters 50+ 2 / 8
Tim Hacker Masters 40+ Cat 4 1 / 24
Robert Downs Masters 40+ 1 / 24

Cincinatti UCI3 CycloCross Festival - Day 2 (Oct 10 2009)

Katie Compton UCI Elite Women 1 / 23
Kaitlin Keough UCI Elite Women 6 / 23
Linda Sone UCI Elite Women 7 / 23
Kristin Wentworth UCI Elite Women 8 / 23
Mark Lalonde UCI Men Elite/Hommes Elite 3 / 36

Providence Festival of Cyclocross Day 1 (Oct 10 2009)

Curtis Boivin Cat 1-3 Masters 35+ 19 / 71
Jerry Chabot Cat 1-3 Masters 35+ 33 / 71
Geoff Williams Cat 1-3 Masters 35+ 44 / 71
Parke Rhoads Cat 4 Men 27 / 71
James Lalonde UCI Elite/U23 Men 32 / 61

Darkhorse Cyclo-Stampede International Cyclocross Date: (Oct 9 2009)

Katie Compton UCI Women Elite/Femmes Elite 1 / 18
Linda Sone UCI Women Elite/Femmes Elite 4 / 18
Kristin Wentworth UCI Women Elite/Femmes Elite 11 / 18
Mark Lalonde UCI Men Elite/Hommes Elite 4 / 32

Planet Bike #1 - Lapham Peak (Oct 4 2009)

Kristin Wentworth Women Category 1/2/3 1 / 6
Patricia Kaufmann Women Category 1/2/3 4 / 6
Diane Ostenso Women Category 1/2/3 6 / 6
Diane Ostenso Women Category 3 1 / 11
James Lalonde Pro/1/2/3 1 / 15
David Simmermon Masters 50+ Cat 4 1 / 8
Gordon Paulson Masters 50+ 3 / 8
Tim Hacker Masters 40+ Cat 4 1 / 22
Kristin Wentworth Masters 30+ 4 / 12

Great Brewer's Gran Prix of Gloucester Day 2 (Oct 4 2009)

Curtis Boivin Cat 1-3 Masters 35+ 6 / 78
Jerry Chabot Cat 1-3 Masters 35+ 48 / 78
Geoff Williams Cat 1-3 Masters 35+ 60 / 78
Jonathan Page UCI Elite/U23 Men 2 / 72
Robert Downs Masters 45+ 55 / 62

North Seatac Park (Oct 3 2009)

David Hamm MstrMen3 35+ 10 / 19
Mark Rieder MstrMen3 35+ 16 / 19

Great Brewer's Gran Prix of Gloucester Day 1 (Oct 3 2009)

Robert Downs Masters 45+ 10 / 84
Jonathan Page UCI Elite/U23 Men 1 / 75

Seattle Cyclocross - Evergreen High (Sep 27 2009)

Mark Rieder Men 3 45+ 35 / 36
Joshua Smith MstrMen3 35+ 31 / 50
Mark Rieder MstrMen3 35+ 46 / 50

USGP/Planet Bike Cup Day 2 (Sep 27 2009)

Katie Compton UCI Women 1 / 29
Kristin Wentworth UCI Women 9 / 29
Linda Sone UCI Women 11 / 29
Kaitlin Keough UCI Women 14 / 29
Patricia Kaufmann UCI Women 25 / 29
William Knudson Cat 4 30 / 91
Christopher Quinn Cat 4 59 / 91
Chris Follmer Cat 4 85 / 91
Chris Kreidl Cat 2/3 75 / 78
Sarah Huang Women 3/4 2 / 22
Jonathan Page UCI Men 3 / 54
Tristan Schouten UCI Men 8 / 54
Mark Lalonde UCI Men 11 / 54
James Lalonde UCI Men 20 / 54
Jordan Cullen Junior Boys 15 1 / 7
Diane Ostenso Master Women 1 / 6
Robert Downs Master 45+ 6 / 43
Gordon Paulson Master 55+ 5 / 9

Blunt Park Cyclocross Race race #3 of Accelerated Cure Project Cyclocross Race Series (Sep 27 2009)

Curtis Singmaster Cat 4 13 / 48

Green Mountain Cyclocross Weekend Day 2 (Sep 27 2009)

Curtis Boivin Cat 1-3 Masters 35+ 11 / 47
Jerry Chabot Cat 1-3 Masters 35+ 36 / 47
Geoff Williams Cat 1-3 Masters 35+ 42 / 47

USGP/Planet Bike Cup Day 1 (Sep 26 2009)

Diane Ostenso Master women 2 / 7
Patricia Kaufmann Master women 3 / 7
Kristin Wentworth Elite / Cat. 1/2 Women 10 / 30
Linda Sone Elite / Cat. 1/2 Women 12 / 30
Kaitlin Keough Elite / Cat. 1/2 Women 13 / 30
Patricia Kaufmann Elite / Cat. 1/2 Women 28 / 30
Jonathan Page Elite men 3 / 51
Mark Lalonde Elite men 11 / 51
Tristan Schouten Elite men 15 / 51
James Lalonde Elite men 22 / 51
Emma Swartz Junior women 10-14 2 / 7
David Simmermon Master men 45+ 33 / 37
Jordan Cullen Junior men 15-16 1 / 6
Gregory Pautsch Master men 55+ 1 / 10
Gordon Paulson Master men 55+ 3 / 10
Sarah Huang Women Cat. 3/4 4 / 22
William Knudson Cat. 4 Men 40 / 88
Christopher Quinn Cat. 4 Men 51 / 88
Samuel Huang Junior men 10-14 5 / 11
Chris Kreidl Cat. 2-3 Men 58 / 70

Green Mountain Cyclocross Weekend Day 1 (Sep 26 2009)

Curtis Boivin Cat 1-3 Masters 35+ 4 / 54
Jerry Chabot Cat 1-3 Masters 35+ 48 / 54
Geoff Williams Cat 1-3 Masters 35+ 50 / 54

Cross Vegas (Sep 23 2009)

Jonathan Page Elite Men 3 / 105
Mark Lalonde Elite Men 27 / 105
James Lalonde Elite Men 50 / 105
Katie Compton Elite Women 1 / 37
Kristin Wentworth Elite Women 13 / 37

Jackson Park (Sep 21 2009)

Robert Downs Masters 50+ 1 / 23
David Simmermon Masters 50+ 15 / 23
Robert Downs Masters 30+ 4 / 27

Sucker Brook 'Cross (Sep 20 2009)

Curtis Boivin Masters 35+ (1-3) 3 / 40
Jerry Chabot Masters 35+ (1-3) 33 / 40
Geoff Williams Masters 35+ (1-3) 36 / 40

Starcrossed (Sep 19 2009)

Jonathan Page Elite Men 3 / 70

Waterville Cyclocross (Sep 19 2009)

Parke Rhoads 4 Men 10 / 15
Geoff Williams Masters 35+ (1-3) 5 / 8

MFG Cross Race #1 (Sep 13 2009)

Josh Smith CAT 3 MASTER MEN 35+ 28 / 46
Mark Rieden CAT 3 MASTER MEN 35+ 42 / 46

Quadcross (Sep 13 2009)

Curtis Boivin Men P/1/2/3 3 / 16

Thrilla Cross Series (Sep 10 2009)

Jonathan Page Men A 3 / 30

Labor Day Cyclocross Championships (Sep 7 2009)

Joshua Smith MstrMen3 35+ 13 / 27
Mark Rieder MstrMen3 35+ 22 / 27

Blunt Park Cyclocross Race (Aug 23 2009)

Jerry Chabot Masters 35+ 20 / 22
Jerry Chabot Cat 3/4 39 / 62

World Cup #8 (Jan 18 2009)

Jonathan Page Elite Men 30 / 49

Noordzeecross (Dec 29 2008)

Jonathan Page Elite men 4 / 44

Superprestige #6 (Dec 28 2008)

Jonathan Page Elite Men 28 / 44

Cross Nationals Day 4 (Dec 14 2008)

Jonathan Page Elite Men 3 / 70
Mark Lalonde Elite Men 11 / 70
Kristin Wentworth Elite Women 15 / 81
Anna Young Elite Women 22 / 81

Cross Nationals Day 3 (Dec 13 2008)

Robert Downs Men 50-54 7 / 67

Cross Nationals Day 2 (Dec 12 2008)

Diane Ostenso Women 55-59 1 / 10
Patti Kaufmann Women 50-54 6 / 9
Jordan Cullen Junior men 13-14 3 / 32
Ian Haupt Junior men 13-14 12 / 32
Kristin Wentworth Women 30-34 5 / 26
Anna Young Junior women 17-18 2 / 7

Cross Nationals B Races (Dec 11 2008)

James Young B Men 40+ 96 / 102

Jingle Cross Rock #2 (Nov 30 2008)

Jordan Cullen Junior men 4 / 13
Ian Haupt Junior men 5 / 13
Gordon Paulson Masters 55+ 3 / 6
Diane Ostenso Women Masters 35+ 4 / 8
Patricia Kaufmann Women Cat. 2/3 5 / 8

Bay Area Super Prestige #4 (Nov 30 2008)

Robert Downs Master 45+ A 41:50 5 / 29

Jingle Cross Rock #1 (Nov 29 2008)

Gordon Paulson Masters 55+ 1 / 8
Diane Ostenso Women Masters 35+ 2 / 10
Patricia Kaufmann Women Masters 35+ 3 / 10
Diane Ostenso Women Cat. 2/3 3 / 10

World Cup #4 - Koksijde (Nov 29 2008)

Jonathan Page Elite Men 50 / 52

Wisconsin State Cyclocross Championships (Nov 23 2008)

Diane Ostenso Category 3 Women 1 / 11
David Simmermon Cat 4 50+ 2 / 9
James Young Cat 4 50+ 6 / 9
Ian Haupt Junior 14 2 / 8
Gregory Pautsch Masters 50+ 3 / 10
Gordon Paulson Masters 50+ 4 / 10
William Knudson Category 4 27 / 50
Chris Follmer Category 4 46 / 50
Kristin Wentworth Women Category 1/2 1 / 11
Anna Young Women Category 1/2 3 / 11
Patti Kauffman Women Category 1/2 8 / 11
Robert Downs Masters 40+ 3 / 23
Mark Lalonde Pro/1/2 1 / 9

Superprestige #4 Hamme-Zogge (Nov 23 2008)

Jonathan Page Elite Men 12 / 35

Superprestige #3, Gavere (Nov 16 2008)

Jonathan Page Elite Men 16 / 31

USGP Mercer Cup Day 2 (Nov 16 2008)

Mark Lalonde Elite Men 14 / 51
Kristin Wentworth Elite Women 15 / 37
Anna Young Elite Women 19 / 37

UW-Whitewater Cyclocross (Nov 15 2008)

David Simmermon Cat 4 50+ 2 / 6
James Young Cat 4 50+ 5 / 6
Ian Haupt Junior 14 1 / 5
Gordon Paulson Masters 50+ 3 / 6
Diane Ostenso Cat 3 Women 5 / 8
Patti Kauffman Women 1/2 5 / 8

USGP Mercer Cup Day 1 (Nov 15 2008)

Mark Lalonde UCI Elite Men/U23 9 / 65
Kristin Wentworth UCI Elite Women 14 / 40

Toronto International Cyclocross Day 2 (Nov 9 2008)

Kristin Wentworth Elite Women 2 / 18
Anna Young Elite Women 6 / 18

Viking Cross (Nov 9 2008)

Diane Ostenso Open Women 2 / 5
Diane Ostenso Single Speed Women 1 / 1
James Young Category 4 Men 17 / 19

Toronto International Cyclocross Day 1 (Nov 8 2008)

Kristin Wentworth Elite Women 3 / 20
Anna Young Elite Women 6 / 20

NACT #6 - Boulder (Nov 2 2008)

Anna Young Elite Women 13 / 29

Superprestige #2 - Veghel-Eerde (Nov 2 2008)

Jonathan Page Elite Men 15 / 44

Estabrook (Nov 2 2008)

David Simmermon Cat 4 50+ 3 / 9
Ian Haupt Junior 14 1 / 5
Gordon Paulson Masters 50+ 3 / 7
Kristin Wentworth Women Pro/1/2 1 / 8
Patti Kauffman Women Pro/1/2 7 / 8
Chris Follmer Category 4 41 / 42
Diane Ostenso Category 3 Women 3 / 10
Robert Downs Pro/1/2 5 / 12
Kristin Wentworth Category 3 13 / 23

NACT #5 - Boulder (Nov 1 2008)

Anna Young Elite Women 32 / 31

Koppenberg (GvA Trofee #1) (Nov 1 2008)

Jonathan Page Elite Men 17 / 44

Kletzsch Park (Nov 1 2008)

Gordon Paulson Masters 50+ 3 / 9
Robert Downs Masters 30+ 4 / 22
Daniel Guilfoil Masters 30+ 11 / 22
Chris Follmer Category 4 43 / 47
Mark Lalonde Elite Men 1 / 18
David Simmermon Cat 4 50+ 2 / 7
Kristin Wentworth Women Pro/1/2 1 / 7
Diane Ostenso Women Category 3 1 / 10

USGP #2 - Derby City Cup (Oct 26 2008)

Mark Lalonde Elite men 10 / 38
James Young Cat 4 men 71 / 78

Halloween Cross (Oct 26 2008)

Ian Haupt Junior 18 2 / 10
Daniel Guilfoil Masters 40+ 4 / 17
Robert Downs Masters 50+ 1 / 8
Gordon Paulson Masters 50+ 4 / 8
David Simmermon Category 4 50+ 2 / 5
Patti Kauffman Pro/1/2/Women 4 / 11
Diane Ostenso Category 3 Women 3 / 6

USGP #1 - Non-UCI (Oct 25 2008)

James Young Men Cat 4 78 / 89

USGP #1 - Derby City Cup (Oct 25 2008)

Mark Lalonde Elite Men 13 / 53
Jesse Lalonde Elite Men 14 / 53

Gibbs Lake Cyclocross (Oct 19 2008)

Kristin Wentworth Masters Women 30+ 9 / 9
Ian Haupt Junior Boys 1 / 6
Downs robert 1 Masters 50+ 2 / 10
Paulson gordon 4 Masters 50+ 5 / 10
Pautsch gregory 5 Masters 50+ 6 / 10
Kristin Wentworth Elite Women 1 / 14
Anna Young Elite Women 2 / 14
Patti Kauffman Elite Women 6 / 14
David Simmermon Masters 50+ Cat 4 2 / 8
Diane Ostenso Cat 3 Women 4 / 8

Badger Prairie Park Cyclocross (Oct 18 2008)

Robert Downs Masters 50+ 2 / 8
Gregory Pautsch Masters 50+ 4 / 8
Gordon Paulson Masters 50+ 8 / 8
Kristin Wentworth Elite Women 1 / 13
Anna Young Elite Women 2 / 13
Patti Kauffman Elite Women 6 / 13
David Simmermon Masters 50+ Cat 4 2 / 8
James Young Masters 50+ Cat 4 7 / 8
Diane Ostenso Cat 3 Women 6 / 9

Kermiscross Ardooie (Oct 16 2008)

Jonathan Page Elite Men 2 / 37

Kermiscross (Oct 15 2008)

Jonathan Page Elite Men GvA 13 / 27

Hawthorne Woods (Oct 12 2008)

Robert Downs Men - Cat 1/2/3 5 / 23

Bio Wheels/United Dairy Farmers Harbin Park Cyclo-Cross (Oct 12 2008)

Mark Lalonde ELITE MEN Starters: 57 10 / 57
Kristin Wentworth ELITE WOMEN Starters: 25 8 / 25

Java Johnny's - Lionhearts International Cyclocross (Oct 11 2008)

Mark Lalonde Elite Men 6 / 57
Kristin Wentworth Elite Women 7 / 24

The Darkhorse Cyclo-Stampede (Oct 10 2008)

Mark Lalonde Elite Men 1-2 7 / 44
Kristin Wentworth Elite Women 1-2 7 / 20

Lapham Cyclocross Race (Oct 5 2008)

Kristin Wentworth Women Pro/1/2/3 1 / 7
Patti Kauffman Women Pro/1/2/3 4 / 7
Robert Downs Masters 40+ 3 / 12
Daniel Guilfoil Masters 40+ 6 / 12
Gordon Paulson Masters 50+ 3 / 6
Jesse Lalonde Pro/1/2/3 1 / 9
Hans Haupt Masters 50+ Category 4 4 / 5
Diane Ostenso Women Category 3 5 / 6

Cam-Rock Park (Oct 4 2008)

Jesse Lalonde Elite Men 1 / 13
Robert Downs Elite Men 7 / 13
Ian Haupt Junior 14 Boys 1 / 4
David Simmermon Cat 4 Masters 50+ 3 / 11
Hans Haupt Cat 4 Masters 50+ 4 / 11
James Young Cat 4 Masters 50+ 7 / 11
Anna Young Elite Women 2 / 11
Kristin Wentworth Elite Women 3 / 11
Patti Kauffman Elite Women 5 / 11
Gordon Paulson Masters 50+ 3 / 9
Diane Ostenso Cat 3 Women 2 / 8
David Simmermon Cat Masters 40+ 16 / 29
Hans Haupt Cat Masters 40+ 18 / 29
James Young Cat Masters 40+ 23 / 29
Daniel Guilfoil Masters 30+ 8 / 18
Kristin Wentworth Masters 30+ 15 / 18

MadCross presents Jonathan Page's Planet Bike Cup (Sep 28 2008)

James Young Masters Category 4/5 20 / 25
David Simmermon Masters Category 4/5 25 / 25
Diane Ostenso Women Cat 3 9 / 12
Daniel Guilfoil Master 40+ 7 / 36
Robert Downs Master 50+ 2 / 10
Gregory Pautsch Master 50+ 5 / 10
Gordon Paulson Master 50+ 6 / 10

MadCross presents Jonathan Page's Planet Bike Cup (Sep 27 2008)

Jonathan Page Elite Men 1 / 41
Michael Mueller Elite Men 2 / 41
Mark Lalonde Elite Men 6 / 41
Jesse Lalonde Elite Men 8 / 41
Robert Downs Elite Men 28 / 41
David Simmermon Masters Category 4/5 17 / 28
James Young Masters Category 4/5 19 / 28
Ian Haupt Junior 14 3 / 9
Anna Young Elite Women 4 / 24
Kristin Wentworth Elite Women 10 / 24
Diane Ostenso Women Cat 3 13 / 13
Daniel Guilfoil Master 40+ 9 / 37
Gordon Paulson Master 50+ 5 / 10
Gregory Pautsch Master 50+ 7 / 10

Cross Vegas - Wheelers and Dealers (Sep 24 2008)

Robert Downs PROSSER garth Cannondale 1 / 1

Cross Vegas (Sep 24 2008)

Jonathan Page Elite Men 4 / 69
Michael Mueller Elite Men 13 / 69

KTR Michigan Double-Cross (Sep 21 2008)

Jonathan Page Elite Men 1 / 34
Mark Lalonde Elite Men 4 / 34
Robert Downs Elite Men 33 / 34
James Young C-Men (Cat 4) 33 / 41
Anna Young Elite Women 10 / 10

KTR Michigan Double-Cross (Sep 20 2008)

Jonathan Page Elite Men 1 / 31
James Young C-Men (Cat 4) 34 / 37
Robert Downs Masters 45+ 1 / 14

Cross Nationals Day 3 (Dec 15 2007)

Robert Downs Men 50-59 5 / 44

Cross Nationals Day 2 (Dec 14 2007)

Patti Kaufmann Women 50-54 4 / 9

Bay Area Super Prestige #5 (Dec 9 2007)

Robert Downs Master 45+ A, 48:56 7 / 23

USGP Toyota Portland Cup Day Two (Dec 2 2007)

Tristan Schouten Elite Men 75 15 / 62

USGP Toyota Portland Cup (Dec 1 2007)

Tristan Schouten Elite Men 73 16 / 61

USGP Mercer Cup p/b Knapp's Cyclery (Nov 18 2007)

Tristan Schouten Elite Men 53 10 / 47

USGP - Mercer Cup p/b Knapp's Cyclery (Nov 17 2007)

Tristan Schouten Elite Men 59 20 / 58

CCCX #4 (Nov 11 2007)

Katie Stubbendick CATEGORY C WOMEN (500-599) 3 / 13
Nicholas Hayden CATEGORY C MEN (300-399) 22 / 25

17th Annual Cycle-Smart International / Verge New England Championship Cyclo-Cross Series Round 4, UCI Class 2 (Nov 4 2007)

Tristan Schouten Elite Men 52 16 / 46

Chainbiter 9.0 (Nov 3 2007)

Tristan Schouten Elite Men 47 7 / 44

USGP - Papa John's Derby City Cup Day 2 (Oct 28 2007)

Tristan Schouten Elite Men 91 20 / 71

USGP - Papa John's Derby City Cup Day 1 (Oct 27 2007)

Tristan Schouten Elite Men 85 21 / 75
Daniel Guilfoil Masters 45+ 19 start 8 / 31

BioWheels/United Dairy Farmers Harbin Park (Oct 14 2007)

Tristan Schouten Elite MEN 7 / 58

Java Johnny's - Lionhearts Cyclocross (UCI C2) (Oct 13 2007)

Tristan Schouten Elite Men 9 / 56

National Champs Day 1 (Dec 15 2006)

Robert Downs Master Men 50-54 68 Starters 13 / 63