Log In
Thrilla CX Series • Sep 30 2021 • Bend, OR
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
5.5
4.2
4
6.6
4.9
Clear, 67 degrees, wind 6 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.5
Beers
4.2
Moisture
4
Accel
6.6
Tech
4.9
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Grant Berry HiFi Sound Cycling
2 Jeff Johnston Boneyard Cycling
3 Eric Martin WebCyclery Racing
4 Paul Armstrong
5 Nicholaus Slone
6 John Frey Project Bike Bend
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alicia Prusinski Murder of Crows
2 Carrie Day Deschutes Brewery
3 Carrie Carney Hutch's Bend Dental
4 Michelle Mills Deschutes Brewery
5 Erica Wescott Deschutes Brewery
6 Susan renee Skjersaa Deschutes Brewery
7 Sarah jane Hash Boneyard Cycling
Finishers: Cat 2: 2   Cat 4: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Henry Nadell
2 James Williams Team Sparkling Reisling
3 Josh Kelly Breadwinner Cycles
4 Gabriel Linn Mettle Cycling
5 John Chapman Murder of Crows
6 Elijah Krause
7 Poole Brent
8 Zane Strait Cascadia Junior Cycling/Sunnyside S
9 Schmitt Damian Deschutes Brewery
10 Peter Bentley Cascadia Junior Cycling
11 Anthony Broadman Evolution Racing
12 Henry Winnenberg Hub Cyclery
13 Fred Mills Rock Lobster
14 Joshua Johnston Murder of Crows
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 6   Cat 3: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sophie Russenberger
Finishers: Cat 2: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Hynes Pacific Office Automation Cycling
2 Christopher Vanwaning
3 David Visnack
4 David Stonich
5 Pat Addabbo
6 John Adkins
7 Casey Varnum
8 Aaron Tarnow Boneyard Cycling
9 Russ Morgenson ChainSlap Racing
10 Anthony Morales Boneyard Cycling
11 Derek Koops Hutch's Race Team
12 Henry Abel Pine Mountain Sports
13 Dustin Tombleson Boneyard Cycling
14 Rob Shatting Boneyard Cycling
15 Brett Golden Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
16 Brad Faust
17 Brad Bolinger
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lisa Gentz Boneyard Cycling
2 Julia Austin Deschutes Brewery
3 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Caden Jagt
2 Casey Depeel Bonk Collective
3 Reid Curry Murder of Crows
4 Carter Schultz
5 Tyler Morgenson Cascadia Junior Cycling
6 Jack Billowitz Cascadia Junior Cycling
7 Ben Taber Team 10 Barrel
8 Cooper Day Cascadia Junior Cycling
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jenna Raymond Cascadia Junior Cycling
2 Kristi Cutter Bend
3 Bryna Curry Murder of Crows
4 Hilary Luther 43 Degrees
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Henry Linn
2 Evan Grover MBSEF Nordic
3 Zachary Jayne MBSEF Nordic
4 Cameron Wescott CAPO
5 Kai Blankenship Cascadia Junior Cycling
6 Mika Nader
7 Rider Jagt
8 Josiah Tranby
9 Konnor Elek Team 10 Barrel
DNF Reed Wuepper Webcyclery
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adison Stark
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Lindbloom
2 Devin Mast Bike truck
3 Ryan Crosby Boneyard Cycling
4 Jon Lacks Boneyard Cycling
5 Tyler Rupe Hutch's Bend Dental
6 Nathan Johnson
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kai Dalton
2 Paul Francis Team 10 Barrel
3 Andrew Houghton Team 10 Barrel
4 Zachary a Bloomfield Team 10 Barrel
5 Casey Collier
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kira Corbett
2 Hayley Mcclure
3 Jeri Chapin Team Chapin
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sebastian Ospina Boneyard Cycling
2 Kyle Gray
3 Lucas Deutsch
4 James Kerr
5 Adam Mendel
6 Alan Spencer
7 Cameron Allen
8 Dylan Potter
9 Jim Wengler
10 Stewart Ross
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kelly Hughes
2 Libby Mcknight Deschutes Brewery
3 Grace Perkins
4 Lindsay Peters Team 10 Barrel
5 Lindsay Lund
6 Dawn Azevedo
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brandon Gallagher Murder of Crows
2 Jonathan Elek Team 10 Barrel
3 Walter Mcknight Deschutes Brewery
4 Mark Sather The Hub Cyclery Bend
5 Bob Cutter
6 John Livingston Murder of Crows
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Brown
2 Bart Bowen Deschutes Brewery
3 Dave Sjogren Hutch's Bend Dental
4 Jurgen Fennerl Hutch's Bend Dental
5 Warren Atkey Hutch's Bend Dental
6 Wayne Lewis Boneyard Cycling
7 David Martin Deschutes Brewery
8 Bradley Pfeiffer Deschutes Brewery
9 Jeff Nary Murder of Crows
10 Kraig Erickson Team 10 Barrel
11 Steve Brower Team Snail Racing
12 Michael Coe Boneyard Cycling
13 Dave Torrance
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Nyberg Sunnyside Sports
2 Marcel Russenberger Deschutes Brewery
3 Alan Thomason Deschutes Brewery
4 Dan Davis BONE YARD CYCLING
5 Billy Thomas Deschutes Brewery
6 David Lenhart Boneyard Cycling
Finishers: Cat 3: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tad Hodgert Deschutes Brewery
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery
2 Sha-marie Brown Deschutes Brewery
3 Michelle Mercer Deschutes Brewery
4 Susan Foster Deschutes Brewery
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Fox Team Sparkling Reisling
2 Mark Goodman Murder of Crows
3 Ben Brainard Flywheel Bicycle Solutions
4 Jordan Miller
5 Hector Perez
6 Brandon Gallagher Murder of Crows
7 Ken Hahn Stumptown Cycling Club
8 Kyle Gray
9 Wayne Lewis Boneyard Cycling
10 David Anderson Boneyard Cycling
11 Mark Sather The Hub Cyclery
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Layla Billowitz Team 10 Barrel
2 Jenny Bell-wade MOC