Log In
BiketoberfestCX • Oct 26 2019
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
5.2
3
4.8
4.9
6
Overcast, 60 degrees, wind 4 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.2
Beers
3
Moisture
4.8
Accel
4.9
Tech
6
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Konner Wisniewski IBCC Racing 0:27:14.3
2 Nick Johnson JAMSQUAD Cycling 0:28:42.9
3 Jason Disch Unattached 0:28:59.5
4 Timothy Whittemore Unattached 0:29:03.3
5 Scot Roppelt Unattached 0:29:03.3
6 Elisha Peterson Unattached 0:29:07.7
7 Daniel King Unattached 0:29:09.5
8 Irvin Green Getting It In Cyclists Inc/GII 0:29:17.0
9 Colin Kegel Unattached 0:29:44.8
10 Michael Brent Unattached 0:29:47.3
11 Carl Summers Unattached 0:29:50.7
12 Stergios Papadakis Unattached 0:29:55.2
13 John Heuisler Unattached 0:30:07.7
14 Adrian Porter Team Bikenetic 0:30:40.6
15 Jon Serwinski Unattached 0:30:44.2
16 Kevin Carrick Unattached 0:31:05.4
17 Henrik Olsen Frederick Velo/Bike Doctor Frederic 0:31:14.0
18 Antonio Abadia Annapolis Bicycle Racing Team/ABRT 0:31:32.5
19 Rick Anderson Unattached 0:31:47.5
20 Jaime Salazar Rock Creek Velo 0:31:57.0
21 John Mcavoy Unattached 0:32:09.3
22 Frey Pankratz Unattached 0:32:20.7
23 Joel Fuller Unattached 0:32:41.3
24 Randy Gaigler 1978 0:33:42.3
25 J Carroll Unattached 0:34:08.1
26 Kris Heick Unattached 0:34:36.7
27 Tobias Carson JamSquad/Cisco 0:36:24.2
28 David Dolinger few Unattached 0:37:02.4
29 Joseph Schmidt Unattached 0:37:09.2
30 Elliott Hamilton Unattached 1 Lap
31 Robert Gegorek Unattached 1 Lap
Finishers: Cat 5: 18   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jordan Villella Freddie Fu Cycling Team 0:46:17.4
2 Dan Miller Charm City Cycling LLC/C3-Wagner Ro 0:46:18.4
3 Peter Tyson Team Bikenetic 0:47:31.8
4 Mark Lewis Bayside Velo/Bike Doctor 0:48:33.7
5 Scott Kozicki DistrictTaco Racing 0:48:46.4
6 Daniel Pastrich Texas Cross Syndicate 0:49:18.8
7 Curtis Alia NCVC/UnitedHealthcare 0:51:14.1
8 Colin Eustis Unattached 0:51:39.9
9 George Lewis Team Bikenetic 1 Lap
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 5   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gunnar Shogren PATHFINDER of WV Race Team 0:48:22.5
2 Abe Ehlers Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:48:56.9
3 Shaun Braithwaite Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:49:48.3
Finishers: Cat 2: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Livelli Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:48:26.3
2 Jason Dempsey National Capital Velo Club/UnitedHe 0:50:52.3
3 Luther Swift National Capital Velo Club/UnitedHe 0:51:38.4
4 Michael Birner Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:52:12.3
5 Francisco Covas National Capital Velo Club/UnitedHe 0:52:29.8
6 Scott Thompson Squadra Coppi 0:52:45.4
7 Steve Fife Unattached 0:53:06.2
8 Patrick Dolan District Velocity Racing/District V 0:54:21.4
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Iain Mackeith DC Velo Limited/Team Beyer Auto 0:48:58.5
2 Nathan Cusack Unattached 0:49:48.1
3 Jason Cooper The Bike Rack/Bike Rack Racing 0:50:14.8
4 Fred Proctor Unattached 0:50:41.7
5 Niklas Brandt Baltimore Bicycle Club/Team BBC 0:51:08.1
6 Virgile Borderies Unattached 0:52:22.6
7 Knight Elsberry National Capital Velo Club/UnitedHe 0:53:01.1
8 Douglas Hackelton US Military Endurance Sports 0:55:07.3
9 Nicholas Wood Bluemont Connection 0:55:21.5
10 Evan Coleman Baltimore Youth Cycling 1 Lap
11 Syd Lea Sports T.E.A.M./T.E.A.M. Fuji 1 Lap
12 Ethan Selko Charm City Cycling LLC/C3-Wagner Ro 1 Lap
13 David Selko Charm City Cycling LLC/C3-Wagner Ro 1 Lap
DNF Jeffery Marks Unattached DNF
Finishers: Cat 3: 8   Cat 4: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Jeffers Joe's Bike Shop Racing Team 0:41:09.3
2 Shannon Field Adventures for the Cure 0:41:25.9
3 Dylan Stagner Great Eskape 0:42:58.5
4 Michael Chaney Unattached 0:43:28.9
5 Christian Sachek Unattached 0:43:44.0
6 Chris Kolster VeloLabs Racing 0:44:19.4
7 Christopher Grengs Squadra Coppi 0:45:09.5
8 Christopher Tank Bluemont Connection 0:45:23.9
9 Patrick Maloney Lindsay Cars-Spokes Etc. 0:45:24.6
10 Matthew Wellner Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:45:34.4
11 Matt Holmes Team Bikenetic 0:45:53.3
12 Dave Kirschner Team Bikenetic 0:46:17.3
13 George Redpath Unattached 0:46:30.6
14 Timothy Bishop Unattached 0:46:45.3
15 Michael D'angelo Team RWB 0:46:50.7
16 Dane Paris Team Bikenetic 0:47:00.7
17 William Rohde Na 1 Lap
18 Jacob Bish Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 1 Lap
19 Shawn Smith DCMTB 1 Lap
20 Michael Marinaro Unattached 1 Lap
21 Ryan Stronczer Unattached 1 Lap
DNF Michael Hoffman Charm City Cycling LLC/C3-Wagner Ro DNF
DNF Bruno Neto Bayside Velo/Bike Doctor DNF
Finishers: Cat 3: 6   Cat 4: 12   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Craig Snydal Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:42:39.2
2 Stephen Kimos Unattached 0:43:48.1
3 John Gay Frederick Velo/Bike Doctor Frederic 0:45:22.1
4 Mike Trumpfheller DCMTB 0:45:45.3
5 David Gates National Capital Velo Club/UnitedHe 0:46:00.6
6 Eric Evans Unattached 0:46:03.0
7 Ron Edwards DCMTB 0:46:15.3
8 Matthew Kuhn Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:46:24.3
9 Craig Miser Unattached 0:47:02.3
10 Scott Boyce Charm City Cycling LLC/C3-Wagner Ro 0:47:15.9
11 Kevin Gallo Squadra Coppi 0:47:36.9
12 Keith Papanicolas Unattached 0:47:49.8
13 Spike Mclaughlin Squadra Coppi 0:48:33.1
14 Jason Ludicke Adventures for the Cure 0:48:50.8
15 Craig Cook Unattached 0:49:10.8
16 Howard Hayes Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:49:42.0
17 David Bodkin Unattached 1 Lap
18 Mark Kavanagh Whole Wheel Velo Club 1 Lap
19 Robert Helms Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 1 Lap
20 Antonio Abadia Annapolis Bicycle Racing Team/ABRT 1 Lap
21 Carlo Alfano Crosshairs Cycling 1 Lap
22 Bruce Potter Unattached 1 Lap
23 Hugo Rodriguez Unattached 1 Lap
24 Glenn Stevens Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 1 Lap
25 James Vanrensselaer Charm City Cycling LLC/C3-Wagner Ro 1 Lap
26 Paul Neureiter National Capital Velo Club/UnitedHe 1 Lap
27 Jim Martin Unattached 1 Lap
28 Michael Buccheri Krayt Velo 1 Lap
29 Paul Rubenson Baltimore Bicycle Club/Team BBC 1 Lap
30 Marc Hamann Unattached 2 Laps
DNF Mike Roth Annapolis Bicycle Racing Team DNF
DNF Christopher Horsley Unattached DNF
Finishers: Cat 3: 9   Cat 4: 14   Cat 5: 7   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Gil Unattached 0:41:09.6
2 Andre Oja Unattached 0:41:33.7
3 Christopher Brahm Unattached 0:43:17.8
4 Jake Harpster DistrictTaco Racing 0:43:36.6
5 Jeff Money Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:43:50.5
6 Ian Cameron Unattached 0:44:36.3
7 Kristoffer Nessler Unattached 0:44:47.3
8 Sebastian Forgues National Capital Velo Club/UnitedHe 0:45:36.7
9 Chris Larkin Unattached 0:45:49.1
10 Christopher Yesmant Bluemont Connection 0:46:15.8
11 Kyle Friis Unattached 0:47:16.3
12 Hunter Jones Bluemont Connection 0:47:43.1
13 Dan Shaw Unattached 0:48:06.6
14 Chris Boland Unattached 0:48:20.9
15 Sean Murnane Great Eskape 0:49:03.0
16 Matthew Kennedy Rock Creek Velo 0:49:06.7
17 Peter Childs Unattached 0:49:08.7
18 Luke Osborn Charm City Cycling LLC/C3-Wagner Ro 0:49:12.5
19 Andrew Karr Great Eskape 1 Lap
20 Luke Bradish Unattached 1 Lap
DNF Timothy Parker Bike Rack Racing DNF
Finishers: Cat 4: 16   Cat 5: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gunnar Shogren PATHFINDER of WV Race Team 0:42:01.9
2 Bill Okeefe Unattached 0:44:20.2
3 Ramon Benitez Catoctin Cycling Club/NSMI RACING 0:44:28.8
4 Neal Sapp Unattached 0:45:31.3
5 Eric Sloman Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:48:10.4
6 Carlos Goncalves Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:48:21.7
7 Leo Handerhan IBCC Racing 0:49:32.4
8 Thomas Fulcher Rock Creek Velo 0:50:43.5
9 Richard Steinebrunner S'Ville Bikes/ S'ville Bikes/ Giant 0:51:09.8
10 Paul Evans Patuxent Velo 1 Lap
11 Melissa Ekey Charm City Cycling LLC/C3-Wagner Ro 1 Lap
12 Randall Nixon Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 2 Laps
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 6   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Connair Unattached 0:49:57.4
2 David Webber Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 1 Lap
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Hines Baltimore Youth Cycling 0:20:56.9
2 Alexander Sarkisov Rock Creek Velo 0:21:48.6
3 Cian Connolly Baltimore Youth Cycling 0:22:02.4
4 Jasper Estes National Capital Velo Club/UnitedHe 0:22:04.4
5 Mitchell Baturka Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:23:17.1
6 Cameron Donohue Baltimore Youth Cycling 0:23:54.1
7 Henry Faulkner National Capital Velo Club/UnitedHe 0:24:41.1
8 William Yarlott Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:25:12.5
9 Switzer Breed National Capital Velo Club/UnitedHe 0:25:13.0
10 Grey Meerdter Unattached 0:25:39.9
11 Isaac Hemm Baltimore Youth Cycling 0:26:15.6
12 Quentin Bodkin Unattached 0:26:19.9
13 Miles Provine Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:27:10.9
14 Henry Caudill Unattached 0:27:15.6
15 Ewan Davis Rock Creek Velo 0:27:50.6
16 Albert Randle Baltimore Youth Cycling 0:27:57.6
17 Noah Holland Baltimore Youth Cycling 0:29:03.5
18 Ben Melka Unattached 0:30:38.8
19 Vincent Desomma Rock Creek Velo 0:31:17.7
20 Christian Salazar Rock Creek Velo 0:31:18.4
21 Mason Siedor Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:31:29.9
22 Noah Schritter Baltimore Youth Cycling 0:31:53.1
23 Knox Ryan Baltimore Youth Cycling 0:33:41.6
24 Nathaniel Fletcher Unattached 0:34:05.1
25 Aadi Varma Rock Creek Velo 1 Lap
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Oliver Snydal Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:34:51.3
2 Lukas Brandt Baltimore Youth Cycling 0:36:02.9
3 Alex Reichmann Rock Creek Velo 0:36:44.4
4 Brydon Patschke Baltimore Youth Cycling 0:38:10.1
5 Luke Mccaffery Baltimore Youth Cycling 0:38:37.6
6 Dmitriy Osipov Rock Creek Velo 0:38:50.7
7 Liam Mclaughlin Squadra Coppi 0:38:55.7
8 Gus Lynott Baltimore Youth Cycling 0:39:13.7
9 John Dausch Rock Creek Velo 0:39:21.8
10 Adrian Groman Rock Creek Velo 1 Lap
11 Ivan Rubenight Baltimore Youth Cycling 1 Lap
12 Mason Baturka Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 1 Lap
13 Lincoln Summers Baltimore Youth Cycling 1 Lap
14 Nicholas Shaw Baltimore Youth Cycling 1 Lap
15 Liam Smith Baltimore Youth Cycling 1 Lap
16 Gabriel Wiesen Unattached 1 Lap
17 Mateo Castro-luna Rock Creek Velo 1 Lap
18 Quinn Breed National Capital Velo Club/UnitedHe 1 Lap
19 Zander Greenspun Rock Creek Velo 1 Lap
20 Griffin Tran Baltimore Youth Cycling 1 Lap
21 Colten Siedor Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 1 Lap
22 Quinn Rehkemper Baltimore Youth Cycling 1 Lap
23 Maxwell Klinefelter Baltimore Youth Cycling 1 Lap
24 Luke Tontodonato Baltimore Youth Cycling 1 Lap
25 Nicolas Holland Baltimore Youth Cycling 1 Lap
26 Ben Oldale Rock Creek Velo 1 Lap
27 Rafferty Nelson Baltimore Youth Cycling 1 Lap
28 Micah Peterson Baltimore Youth Cycling 1 Lap
29 Joseph Decker Unattached 1 Lap
30 Anish Varma Rock Creek Velo 1 Lap
31 Zach Appella Rock Creek Velo 2 Laps
32 Charles Grant Unattached 2 Laps
33 Emmett Smith Baltimore Youth Cycling 2 Laps
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 31  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Papadakis Unattached 0:13:05.3
2 Paxton Summers Baltimore Youth Cycling 0:13:39.0
3 James Elsberry Rock Creek Velo 0:13:59.9
4 Ian Marks Baltimore Youth Cycling 0:14:06.5
5 William Dausch Rock Creek Velo 0:14:24.1
6 Anthony Hoffman National Capital Velo Club/UnitedHe 0:15:10.1
7 Benjamin Sieghart Rock Creek Velo 0:15:16.9
8 Nolan Sands Baltimore Youth Cycling 0:15:49.6
9 Emerson Meerdter Unattached 0:16:28.2
10 Jonah Fuller Rock Creek Velo 0:16:48.0
11 Nikolaos Bafitis Rock Creek Velo 0:17:16.3
12 Jay Ludicke Adventures for the Cure 0:18:38.5
13 Zachary Marinaro Baltimore Youth Cycling 0:21:11.7
14 Maxwell Fry Baltimore Youth Cycling 0:22:07.4
Finishers: Cat 5: 13   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeremy Gardner Great Eskape 0:42:09.4
2 Luther Swift National Capital Velo Club/UnitedHe 0:43:29.7
3 George Lewis Team Bikenetic 0:44:03.9
4 Jason Copier Unattached 0:44:39.1
5 Brad Hawk Team Bikenetic 0:45:09.7
6 Ian Cameron Unattached 0:45:26.8
7 Ron Hermann JAMSQUAD Cycling 0:47:11.6
8 Matthew Slater Unattached 0:48:52.0
9 James Wiedhahn Team Bikenetic 1 Lap
10 Joseph Eagle Baltimore Youth Cycling 2 Laps
DNF Connor Mangan Unattached DNF
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 3   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Dempsey National Capital Velo Club/UnitedHe 0:52:35.4
2 Jack Levine National Capital Velo Club/UnitedHe 0:52:49.5
3 Oliver Snydal Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:53:42.2
4 George Provine Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:54:18.1
5 Elijah Singleton Baltimore Youth Cycling 1 Lap
6 Adrian Groman Rock Creek Velo 1 Lap
7 Graham Buccheri Baltimore Youth Cycling 1 Lap
8 William Klinefelter Baltimore Youth Cycling 1 Lap
9 Ansel Casper Unattached 1 Lap
10 Pushkin Crocker Rock Creek Velo 1 Lap
11 Thomas Berkheimer Baltimore Youth Cycling 1 Lap
12 Everett Mclaughlin Squadra Coppi 1 Lap
13 Joseph Yarlott Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 1 Lap
14 Henry St. ours Baltimore Youth Cycling 1 Lap
15 Santiago Castro-luna Rock Creek Velo 2 Laps
16 Edwin Sloman Unattached 2 Laps
17 Grayson Dollinger few Unattached 3 Laps
18 Egan Jeffries Unattached 3 Laps
19 Kevin Melka Unattached 4 Laps
DNF Camden Tolentino Unattached DNF
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 7   Cat 5: 11   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alyssa Sarkisov Rock Creek Velo 0:49:27.0
2 Rowan Leary Unattached 0:49:38.5
3 Julie Huang tucker Artemis Racing 0:50:17.0
4 Jenny Bourque Bluemont Connection 0:51:20.7
5 Cassie Bopf Rock Creek Velo 0:51:48.7
6 Chloe Tran Baltimore Youth Cycling 0:52:52.4
7 Stacey Bran VeloLabs Racing 1 Lap
8 Casey Bailey Team Bikenetic 1 Lap
9 Jen Everhard The Bike Lane 1 Lap
Finishers: Cat 3: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Molly Mcowen Unattached 0:50:50.2
2 Ana Broyles Team Bikenetic 0:51:30.5
3 Mackenzie Yates Unattached 0:53:00.8
4 Alexis Rohde Baltimore Bicycle Club/Team BBC 0:53:38.7
5 Emma Covas Rock Creek Velo 0:54:05.8
6 Liliana Edwards Rock Creek Velo 0:54:41.1
7 Jocelyn Herrington Team Bikenetic 1 Lap
8 Melanie Irizarry Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 1 Lap
9 Jennifer Werner Unattached 1 Lap
10 Raelene Meneses Artemis Racing 1 Lap
11 Sara Lappano Unattached 1 Lap
12 Christine Feldt Team Bikenetic 2 Laps
DNF Sheila Mahadevan Unattached DNF
Finishers: Cat 4: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sabine Buccheri Baltimore Youth Cycling 0:46:34.0
2 Katherine Sarkisov TREK BIKES 0:48:14.8
3 Mary Breed National Capital Velo Club/UnitedHe 0:48:59.4
Finishers: Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Irina Sarkisov Unattached 0:43:49.2
2 Sharon Squassoni Rock Creek Velo 0:43:50.4
3 Rebecca Irwin kennedy Rock Creek Velo 0:47:40.6
4 Sonja Rodman Team Bikenetic 0:48:03.3
5 Tracy Lea Sports T.E.A.M./T.E.A.M. Fuji 1 Lap
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kelley Carter Unattached 0:34:37.7
2 Margo Workman Baltimore Bicycle Club/Team BBC 0:36:15.1
3 Rhonda Mclaughlin Squadra Coppi 0:36:33.4
4 Kelley Shaw Unattached 0:36:47.5
5 Tania Pierce Team Bikenetic 0:37:46.9
6 Katherine Makris Unattached 1 Lap
7 Dominique Mack Unattached 1 Lap
DNF Hannah Hackelton Unattached DNF
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dempsey Nelson Baltimore Youth Cycling 0:25:54.5
2 Stella Snydal Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:28:11.5
3 Kiran Schott Rock Creek Velo 0:34:02.9
4 Aine Leone Baltimore Youth Cycling 0:38:28.7
5 Lucia Castro-luna Rock Creek Velo 1 Lap
6 Kaila Harrison Baltimore Youth Cycling 1 Lap
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ari Reichmann Rock Creek Velo 0:35:30.3
2 Kate Workman Unattached 0:36:30.5
3 Meher Chopra Unattached 0:38:36.8
4 Olivia Helt Baltimore Youth Cycling 0:39:28.8
5 Katrina Surcel-debes Baltimore Youth Cycling 0:40:14.0
6 Harper Korch Baltimore Youth Cycling 1 Lap
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cora Cusack Rock Creek Velo 0:14:22.8
2 Penny Jones Baltimore Youth Cycling 0:17:47.6
3 Adelaide Heuisler Baltimore Youth Cycling 0:20:15.4
4 Ava Leone Baltimore Youth Cycling 0:22:01.0
5 Sarai Drost Unattached 0:29:06.2
Finishers: Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charlotte Bott Baltimore Youth Cycling 0:46:12.4
2 Victoria Ruppenthal Baltimore Youth Cycling 0:46:46.8
3 Joanna Blackman Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:50:08.4
4 Rosemary Paxson Unattached 1 Lap
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 2