Log In
ABD Sunrise Park Cyclocross • Oct 23 2011
3.5
0
0
3.8
0
Clear, 62 degrees, wind 8 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
3.5
Beers
?
Moisture
?
Accel
3.8
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Barry Wicks Kona
2 Scott Mclaughlin SRAM Factory
3 Brian Conant The Pony Shop
4 Kevin Klug The Pony Shop
5 David Reyes SRAM Factory
6 Michael Hemme CHICAGO.CX
7 Jason Rassi PSIMET Elite
8 Paul Mumford Kinky Llama Racing
9 John Gatto XXX RACING
10 Teodoro Ramos Iron Cycles
11 Christando Lombardo Verdigris-Village CX
12 Tim Yuska Iron Cycles
13 Jeffrey Wat Burnham Racing
14 Ben Jenkins Bicycle Heaven
15 Bryan Mcvey ABD Cycling Team
16 Jason Knauff Burnham Racing
17 John Kurtz Flatlandia Cycling Team
18 Greg Springborn Peoria Bicycle Club
19 Matthew Schweiker Mesa Cycles Racing Team
20 Aaron Fader Bloomington Cycle Racing Team
21 Robert Kelley Bicycle Heaven
22 Pat White Verdigris-Village CX
23 Andy Swims Bicycle Heaven
24 Brian Parker xXx Racing
25 Michael Berman Spidermonkey Cycling
26 Brad Dash ABD Cycle Club
27 Andrew Daley Burnham Racing
28 Ryan Gingerich Unattached
29 Troy Crady Mox Multisport
30 Vitor Alexandre Colavita Racing
31 Patrick Fasse Team Bicycle Heaven
32 Russ Kuryk Iron Cycles
33 Kevin Pietka Project 5 Racing
34 Mark French 708 Racing p/b Dressel's Pub
35 Kevin Flowers Bellum Racing
36 Michael Beebe Iron Cycles
37 Ara Oggoian Team Bicycle Heaven
38 Hayes Sanborn Spidermonkey Cycling
39 Shawn Delk Project 5 Racing
40 Andrew Demey Team Pegasus
41 John Reiker Team Bicycle Heaven
42 Jason Roggenbauer Wheel Fast Racing
43 Brandon Scheiner Team Pegasus
44 Chris Hammer Wheel Fast Racing
45 William Olderr Flatlandia Cycling Team
46 Delfino Parra
DNF Anthony Mikrut Kinky Llama Racing
DNF Luke Seemann xXx Racing
DNF Benjamin Van couvering Team Pegasus
DNF Nicholas Ramirez Enzo's-PSIMET
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 17   Cat 3: 26   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Skylar Schneider
2 Maxx Hall Verdigris-Village CX
3 Cooper Langanis
4 Gina Johnson Verdigris-Village CX
5 Brian Karlow Enzo's-PSIMET
6 Luke Arrigoni Verdigris-Village CX
7 Alexandra Lorenz Verdigris-Village CX
8 Joe Sullivan
9 Juan Gonazlez
10 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
11 Jacob Arrigoni Verdigris-Village CX
12 Arianna Schafer Rbikes.com / FleetTruckParts.com
13 Amelia Van maldegiam
14 Justin Lorenz Verdigris-Village CX
15 Luke Sunderland
16 Jose Santiago
17 Catalina Romero
18 Audrey Ernst
19 Daryus Patel
20 Savannah Van vuren
21 Diego Arana
22 Lincoln Scheer xXx Racing
23 Tess Anderson Spin Doctor Cyclewerks
24 Natalie Brunner
25 Django Wilson
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 19   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan O'connell
2 Michael Keller South Chicago Wheelmen
3 Christian Marquez Iron Cycles
4 Konrad Witt ABD Cycle Club
5 Tom Mosby Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
6 Thomas Elliott Team Higher Gear
7 Mackenzie Dupuy
8 Tommy Davey
9 Kellen Mulford Team Higher Gear
10 Jenn Howland
11 Noah Anderson Spin Doctor Cyclewerks
12 Jacob Thom Half Acre Cycling
13 Jose Gonzalez
14 Abel Ramirez West Town Bikes
15 Jeremy Handley xXx Racing
16 Kevinjosell Perez
17 Max Wiersum
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 12   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Louis Kuhn The Pony Shop
2 Tim Boundy Verdigris-Village CX
3 Tim Yuska Iron Cycles
4 John Gatto XXX RACING
5 Scott Arrigoni Verdigris-Village CX
6 Robert Downs
7 Luke Seemann xXx Racing
8 Eric Drummer
9 Matt Silvia Club Bicicletta
10 Ryan Gingerich
11 Walid Abu ghazaleh The Pony Shop
12 Brad Dash ABD Cycle Club
13 Edwin Bagley Iron Cycles
14 Brandon Elliott Iron Cycles
15 Michael Heagney Vision Quest LLC
16 Dominic Bosco Rbikes.com / FleetTruckParts.com
17 Michael Beebe Iron Cycles
18 Bryan Lee The Pony Shop
19 Eugene Bruber Johnny Sprockets
20 Paul Kardosh Mox Multisport
21 Cliff Golz The Pony Shop
22 Keith Mcmahon The Pony Shop
23 Christopher Koster xXx Racing
24 Roman Mandzij The Pony Shop
25 Troy Crady Mox Multisport
26 Brent Wegscheid Johnny Sprockets
27 Matt Bennett Verdigris-Village CX
28 Jacob Teitelbaum Iron Cycles
29 Tom Driver
30 Martin Michalowicz The Pony Shop
31 Jason Para Cycle-Smart Inc.
32 Christopher Stpeter
33 Kansas Waugh
34 Justice Leppanen The Pony Shop
35 Harlan Thompson The Pony Shop
36 Jason Roggenbauer Wheel Fast Racing
37 Jose Barraza
38 Richard Lenski PSIMET Elite
39 Kevin Clark ROBOTS <3
40 Joe Sirchio
41 Derek Oberg Verdigris-Village CX
42 James Brady The Pony Shop
43 Alexander Tweedie Roscoe Village Bike Racing
44 Andy Walker ABD Cycling Team
45 Robert Thomas Half Acre Cycling
46 Matthew Mcdowell Iron Cycles
47 James Kime EMC2 / Elmhurst Masters
48 Brad Rainko Johnny Sprockets
49 Richard Prodans Colavita Racing
50 Christopher Berthold
51 Jeff Rastatter
52 Dan Rudrud The Pony Shop
53 Blaine Reed Endure It Sports
54 Lincoln Baker
55 James Linehan Roscoe Village Bike Racing
56 Helge Pedersen
57 Ryan Michels
58 Jeff Provisor North Branch Cycling Club
59 Mike Sealey
60 Steve Biedron Mox Multisport
61 Stephen Hoff
62 David Bowers Half Acre Cycling
63 Thomas Kenny PSIMET Racing
DNF Aaron Stephens
DNF Anthony Bustamante Hup United
DNF Matt Daniels
DNF Anthony Rienks Beverly Bike/VeePak
DNF Neil Sauter The Pony Shop
DNF Scott Starbuck The Pony Shop
DNF Kevin Hermanq Endurance Trust
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 7   Cat 3: 28   Cat 4: 27   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bryan Rheude The Pony Shop
2 Michael Heagney Vision Quest LLC
3 David Schrauth The Pony Shop
4 Marc Moeller North Branch Cycling
5 Walid Abu ghazaleh The Pony Shop
6 Mike Scalise Verdigris-Village CX
7 Ed Bernal Pedal & Spoke
8 Michael Seguin xXx Racing
9 Jon Suyko The Pony Shop
10 Steel Bokhof The Pony Shop
11 Peter Rolewicz Club Bicicletta
12 Brian Karlow Enzo's-PSIMET
13 Chris Henning
14 John paul Mccarthy SRAM Factory
15 Dominic Casey Iron Cycles
16 Bob Karlow Enzo's-PSIMET
17 Brad Keyes Half Acre Cycling
18 Andrew Hines Team Mack Racing Assoc. LTD
19 Jostein Alvestad EMC2 / Elmhurst Masters
20 James Brady The Pony Shop
21 Nicholas Venice xXx Racing
22 James Nowak ABD Cycle Club
23 Robert Schrank Team Type 1
24 Randy Myers 2CC/Second City Cyclists
25 Michael Stanley
26 Christopher Sherpitis xXx Racing
27 Shon Zeller Bellum Racing
28 Bret Patnode
29 Richard Prodans Colavita Racing
30 Dan Mallek Verdigris-Village CX
31 Colin Donlan Vision Quest
32 Robert Paetsch Northbrook Garner Bicycle Club
33 Robert Higgins Johnny Sprockets
34 Gregory Niedbala Project 5 Racing
35 David Hudson xXx Racing
36 Frank Lofrano Verdigris-Village CX
37 Jim Groenhof Verdigris-Village CX
38 Steven Ohlhaber Northbrook Garner Bicycle Club
39 Scott Starbuck The Pony Shop
40 Jose Barraza
41 Rich Whitman Cycle-Smart Inc.
42 Jay Corgiat ABD Cycle Club
43 John Bistolfo Tuxedo Thunder Cycling
44 James Kime EMC2 / Elmhurst Masters
45 Terry Mcintyre
46 Dan Rudrud The Pony Shop
47 James Depkon
48 Michael Chiang
49 Baird Nabholz Bellum Racing
50 Jeremy Treister Half Acre Cycling
51 William Jackson
52 William Draper xXx Racing
53 Michael Angus Spin Doctor Cyclewerks
54 Matthew Flaherty Tulsa Tough Racing
55 Brian Boyle Region Racing
56 Iouri Dolgitser
57 Steve Swartz
58 Kevin Brown
59 Kenneth Jurish Bellum Racing
60 Vance Scott
61 Jeff Provisor North Branch Cycling Club
62 Sue Semaszczuk Bellum Racing
63 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
64 Larry Vena
65 Jes Cisneros North Branch Cycling Club
DNF Henry Saha Verdigris-Village CX
DNF Derrick Fluegge Iron Cycles
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 1   Cat 3: 34   Cat 4: 28   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wayne Simon Enzo's-PSIMET
2 Danny Warner Verdigris-Village CX
3 Vitor Alexandre Colavita Racing
4 John Shull Alberto's Sport
5 Scott Ross Bellum Racing
6 David Luczynski
7 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
8 James Anderson PSIMET Racing
9 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
10 Mike Grimm Flatlandia Cycling Team
11 William Waters South Chicago Wheelmen
12 John Bucksbaum Vision Quest LLC
13 William Heffernan Verdigris-Village CX
14 Edward Bartley Tower Racing
15 Robert Antinelli Colavita Racing Inc.
16 Brian Kavanagh The Pony Shop
17 Joel Roth Team TATI
18 Fred Faller
19 Jeff Biedka Verdigris-Village CX
20 Thomas Kramer Verdigris-Village CX
21 George Lambros Flatlandia Cycling Team
22 Robert Berg Tower Racing
23 Tom Carlson
24 Scotty Miner
25 Ken Muszynski PSIMET Racing
26 Donald Isaacs Team Bicycle Heaven
27 Gary Kula ABD Cycle Club
28 Richard Kryszak South Chicago Wheelmen
29 John Amato The Pony Shop
30 Eric Puetz SmartBikeParts.com
31 David Mcfadden Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
32 Alex Derderian ABD (Athletes By Design)
33 Brian Hellweg Verdigris-Village CX
34 Jeff Hall
35 Tom Buffington
36 Stewart Seaholm
DNF Robert Downs
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 13   Cat 4: 19   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Walter Stoops ABD Cycling Team
2 Julian Coupland Verdigris-Village CX
3 Fred Mcdonald Flatlandia Cycling Team
4 Charles Snyder Tower Racing
5 Michael Kurtz Team Army-USAC
6 Albert Weigel Verdigris-Village CX
7 Ron Tarson Team Higher Gear
8 Ron Sloan
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Austin Warner ROBOTS <3
2 Newt Cole The Pony Shop
3 Eric Drummer
4 William Pankonin xXx Racing
5 Jason Wagner Flatlandia Cycling Team
6 Aaron Fader Bloomington Cycle Racing Team
7 Mark Bowers
8 David Lombardo Verdigris-Village CX
9 Chase Negley Iron Cycles
10 John Villena Rhythm Racing
11 John Lionberger
12 Owen Aronson xXx Racing
13 Erik Herro Team Pegasus
14 Nicholas Ramirez Enzo's-PSIMET
15 Forest Hynes Johnny Sprockets
16 Russ Kuryk Iron Cycles
17 Andrew Demey Team Pegasus
18 Eric Christ Bicycle Heaven
19 Benjamin Demong ABD Cycling Team
20 Mark French 708 Racing p/b Dressel's Pub
21 David Cushman Roscoe Village Bike Racing
22 Mike Morell Chicago Cuttin Crew
23 Ryan O'connell
24 Nico Cabrera Chicago Cuttin Crew
25 Ted Burger Flatlandia Cycling Team
26 Eric Grzeskowiak
27 Ara Oggoian Team Bicycle Heaven
28 Isaiah Jay Half Acre Cycling
29 Christopher Jensen ROBOTS <3
30 Christopher Macfarland xXx Racing
31 Sasha Reschechtko Team TATI
32 Paul-brian Mcinerney Half Acre Cycling
33 Jason Addante Flatlandia Cycling Team
34 Paul Kardosh Mox Multisport
35 Brent Wegscheid Johnny Sprockets
36 Brandon Scheiner Team Pegasus
37 Steve Schafer Rbikes.com / FleetTruckParts.com
38 David Pilotto Flatlandia Cycling Team
39 Nicholas Venice xXx Racing
40 John Hoffman North Branch Cycling Club
41 Nicholas Gajewski Rhythm Racing
42 Kevin Clark ROBOTS <3
43 David Bowers Half Acre Cycling
44 Christopher Sherpitis xXx Racing
45 Tim Speciale PSIMET Elite
46 Jonathan Fairman
47 Geoffrey Scott Spidermonkey Cycling
48 Chris Enockson Bicycle Heaven
49 Michael Campbell Iron Cycles
50 Gregory Anderson Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
51 Kenneth Dorado Iron Cycles
52 Mark Zalewski Morris Trucking Velo
53 Adrian Redd
54 Daniel Pollard Rhythm Racing
55 Hayes Sanborn Spidermonkey Cycling
56 William Olderr Flatlandia Cycling Team
57 Cameron Pease North Branch Cycling
58 Sean Kennedy Johnny Sprockets
59 Joel Roth Team TATI
60 Dave Knauff Half Acre Cycling
61 Brent Knepper
62 William Jackson
63 Steve Biedron Mox Multisport
64 Gavin Gould Half Acre Cycling
65 Justin Andrews PSIMET Elite
DNF Benjamin Van couvering Team Pegasus
Finishers: Cat 3: 64   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alex Rams Colavita Racing
2 Edwin Bagley Iron Cycles
3 Lorenzo Cervantes Vision Quest
4 Todd Byers Endure It Sports
5 Giordano Guagliardo W2 Racing
6 Joe Berlyoung
7 W. Andres romero
8 Edward Gadient Iron Cycles
9 Ryan Giuliano Verdigris-Village CX
10 Mark Mccain
11 Thomas Babinski Iron Cycles
12 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
13 Mark Tank Bloomington Cycle Racing Team
14 Ryan Fay xXx Racing
15 Cory Brown PSIMET Elite
16 Andrew Scheyer
17 Christopher Koster xXx Racing
18 Tristan Whitehead Team Higher Gear
19 Andre Odendaal Team Higher Gear
20 Michael Thomas
21 Joe Sirchio
22 Brendon Gecik
23 Brett Williams
24 Gareth Reeves
25 Gerrit Sinclair
26 Fernando Barraza
27 Seyamack Afzali
28 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
29 Richard Baisa Region Racing
30 Simon May Team Pegasus
31 Randy Koren
32 Michael Bucholtz
33 Ken Krebs
34 Bailey Newbrey
35 Michael Welch Half Acre Cycling
36 Rob Capps
37 Patrick Dust
38 James Ye tuxedo thunder
39 Andre Van vuren Team Bee Line
40 John Mosby Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
41 Jesse Young PSIMET Racing
42 Theo Rhodes
43 Timothy Lim Iron Cycles
44 Derek Oberg Verdigris-Village CX
45 Scotty Miner
46 Peter Monko Spidermonkey Cycling
47 Benjamin Reynolds Illinois State University
48 Todd Williams
49 Scott Larson Tuxedo Thunder Cycling
50 Kevin Hermanq Endurance Trust
51 Andrew Santos
52 Caleb Spencer PSIMET Racing
53 Paul Halupka Spidermonkey Cycling
54 Christopher Carmichael
55 Edward Dutczak South Chicago Wheelmen
56 Paul Goc Team TATI
57 Alan Stoughton
58 James Depkon
59 Erik Kiser
60 Jon Kiner Bloomington Cycle Racing Team
61 Peter Kelley Bicycle Heaven
62 Christopher Kleingartner Roscoe Village Bike Racing
63 Michael Meyers Spidermonkey Cycling
64 Andrew Heidel xXx Racing
65 Monte Martin
66 Rory Polk Bloomington Cycle Racing Team
67 Timothy Mcgovern
68 Rt Zelm
69 Jim Hansen
70 Jeffrey Popelka Team TATI
71 Joshua Haines Tuxedo Thunder Cycling
72 Craig Mckenzie ABD Cycling Team
73 John Stainthorp xXx Racing
74 Blaine Reed Endure It Sports
75 Amos Willis
76 John Lorenz Enzo's-PSIMET
77 Michael Kelly South Chicago Wheelmen
78 Kevin Sinkus
79 Dmitri Sandbeck
80 Freddy Bernabe new auto city
81 Michael Pero
82 Mases Movsessian Spin Doctor Cyclewerks
83 Justin Lebb Iron Cycles
84 Mike Radlicz W2 Racing
85 William Swearingen Turin Bicycle/Barker+Nestor
86 Mike Sealey
87 Alex Koch
88 Timothy Barrett
89 Mark Littrell
90 Mark Petterson
91 Bo Altes
92 Jerry Meister ABD Cycle Club
93 Kenneth Bratko
94 Abram Glazer
95 Jonathan Markel Iron Cycles
96 Luis Serrano
97 Scott Van maldegiam Giant Cycling Team
98 Scott Witt ABD
99 Alfredo Rubalcaba
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 83   Cat 5: 2   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Giuliano Verdigris-Village CX
2 Edward Gadient Iron Cycles
3 Michael Keller
4 Todd Byers Endure It Sports
5 Tristan Whitehead Team Higher Gear
6 Andre Odendaal Team Higher Gear
7 Paul Halupka Spidermonkey Cycling
8 Eric Holm
9 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
10 Christopher Sholl Tuxedo Thunder
11 Matthew Paradis Bike Heaven
12 Sage Hahn
13 William Hannifan
14 Will Frame Team Higher Gear
15 Chris Patterson
16 Rob Capps
17 Caleb Spencer PSIMET Racing
18 Joel Friedman Bicycle Heaven
19 Pj Cavoto jr Spidermonkey Cycling
20 Christopher Green Turin Bicycle/Barker+Nestor
21 Stuart Hannon
22 Timothy Lim Iron Cycles
23 Andre Van vuren Team Bee Line
24 James Sneddon PSIMET Elite
25 Jesse Hautau ROBOTS <3
26 Joseph Berenyi PSIMET Elite
27 Arlen Jacob ImONPoint.org
28 Chase Wreyford
29 Andrew Mcgrath
30 Ryan Handley PSIMET Racing
31 Rawny Semba ROBOTS <3
32 Russell Miller
33 Michael Meyers Spidermonkey Cycling
34 Jim Cannella
35 Matthew Harris Half Acre Cycling
36 Nick Wright
37 Stephen Schnell
38 Timothy Mcgovern
39 Dan Lucas
40 John Stainthorp xXx Racing
41 John Kavouris
42 Patrick Dust
43 Eric Landahl Team TATI
44 James Langanis
45 Jim Willett
46 David Torpe
47 Grant Wiersum
48 Michael Candella Team Bicycle Heaven
49 Steve Hardman
50 Bob Lawson
51 Andrew Aksyonov
52 Mark Cabase
53 Matthew Schmitz
54 Michael Vires
55 Adam Cox
56 Mike Radlicz W2 Racing
57 Bryan Connelly Tower Racing
58 Max Morris-cohen
59 Gene Flanagan
60 Mark Ick
61 Wade Courtney
62 Kirk Kroening ERC
63 Timothy Barrett
64 James Mceneaney
65 James Davis South Chicago Wheelmen
66 Jeff Golden Bicycle Heaven
67 Mark Calvert
68 Robert Haffey
69 Geoff Winslow
70 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
71 Mark Witthoefft
72 Lawrence House PSIMET Racing
73 Darin Evans
74 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
75 Dmitri Sandbeck
76 Noah Anderson Spin Doctor Cyclewerks
77 Alan Treuthart xXx Racing
78 Brion Goudreau
79 John Mosby Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
80 James Hoefer Higher Gear
81 Russ Hoefer Higher Gear
82 Tom Warwick
83 Adam Siegel
84 Jacob Thom Half Acre Cycling
85 Christopher Marshall
86 Steven Blum Iron Cycles
87 Nick Dalmaso
88 Lukasz Remiasz
89 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen
90 Aaron Johnson
91 David Pugh
92 Michael Schietinger
93 Ray Rugebregt
DNF Edward Dutczak South Chicago Wheelmen
DNF Joe Sullivan
DNF Salvador Pla
DNF Matthew Archer PSIMET Racing
DNF Jennifer Dyer
DNF Gareth Reeves
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 84   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samantha Schneider
2 Kim Brokhof Spidermonkey Cycling
3 Amelia Moore ROBOTS <3
4 June Upshaw Verdigris-Village CX
5 Jessica Hill
6 Christina Peck Chicago Cuttin Crew
7 Holly Klug The Pony Shop
8 Lindsay Freeborn Team Bicycle Heaven
9 Eleanor Blick Johnny Sprockets
10 Lindsay Knight Team TATI
11 Marie Couris Verdigris-Village CX
12 Tamara Fraser xXx Racing
13 Meghan Lapeta
14 Rachael Gatto
15 Rebecca Welbes Kinky Llama Racing
16 Jamie Gavinsmyth Chicago Cuttin Crew
17 Sue Semaszczuk Bellum Racing
18 Amy Comstock Mox Multisport
19 Catherine Watkins Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
DNF Nancy Heymann Higher Gear- Gear Head Cyclocross T
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 14   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erin Woloszyn Verdigris-Village CX
2 Sandra Samman xXx Racing
3 Sydney Guagliardo Verdigris-Village CX
4 Erica Gaddy Half Acre Cycling
5 Sophia Lee Team TATI
6 Kristi Hanson Spidermonkey Cycling
7 Elizabeth Shull Alberto's Sport
8 Kelly Clayton Verdigris-Village CX
9 Jacqueline Spiller xXx Racing
10 Mara Baltabols
11 Alexandra Blom Kinky Llama Racing
12 Vanessa Buccella Iron Cycles
13 Katie Mann Team TATI
14 Ellen Ryan
15 Grace Chappell Spidermonkey Cycling
16 Jennifer Mosley Half Acre Cycling
17 Laurie Chipps
18 Kelli Richter
19 Laura Ellison
20 Kelly Lein xXx Racing
21 Erica Chianese Half Acre Cycling
22 Lynne Arrigoni
23 Sue Wellinghoff xXx Racing
24 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
25 Colleen Hughes Johnny Sprockets
26 Ariel Trader knauff Half Acre Cycling
27 Monica Pencz Spidermonkey Cycling
28 Annette Stahelin
29 Sarah Layton
30 Melissa Kelly Iron Cycles
31 Hanna Goc Team TATI
32 Kathryn Maser Team Pegasus
33 Mary Roe
34 Mollie Nye
35 Stewart Chapman Spidermonkey Cycling
36 Elizabeth Markel Iron Cycles
37 Karrie Ozyuk PSIMET Racing
38 Karen Altes
39 Martinique Haller Half Acre Cycling
40 Alison Landeck
41 Meghan Murphy
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 38   Cat ?: 2