Log In
Tuesday Night Cross • Oct 2 2012
0
0
0
0
0
Clear, 66 degrees, wind 8 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Fred Mills Revolution Cycle/Twin Six
2 Christopher Fisher Crossniacs
3 Charles Simacek
4 Christopher Smith Hup United
5 Owen Thoele Category 6 Racing Squad
6 Olivier Vrambout The Bikery Du Nord
7 Ethan Furois County Cycles
8 Josh Bauer
9 Brian Koeneman Team Wheel & Sprocket
10 Andris Delins Bianchi/Grand Performance
11 Samuel Bramel County Cycles
12 Brendan Bellew Angry Catfish
13 James Buddenbaum
14 Ryan Marsel Behind-Bars/LGR
15 Pete Johnson
16 Matt Leizinger Omnium Racing
17 Chris Alme
18 Ezra Taylor
19 Jeff Peterson Omnium Racing
20 Daniel Strese
21 Daniel Wheeler County Cycles
22 Todd Schmidt
23 Adam Rambow Birchwood/GIS
24 Chris Van ert Peace Coffee Racing
25 Gregorio Ramirez
26 Charles Townsend Bianchi/Grand Performance
27 Mark Rathbun Basso pb Tonka Cycle
28 Ian Johnson Behind-Bars/LGR
29 Drew Holbrook Freewheel Bike
30 Nathaniel Shea MBRC/Flanders
31 Ryan Guy
32 Erik Kiser Burnham Racing
33 Rich Wince Rasmussen Bike Shop
34 Dan Inderieden
35 Nicholas Valdes
36 James Cullen MBRC/Flanders
37 Ted Clausen
38 Erin Young
39 Chris Hammer Wheel Fast Racing
40 Daniel Boyles Behind-Bars/LGR
41 Jon Jensen
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 12   Cat 3: 23   Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dave Fetters
2 Sam Bergland
3 Tim Werts
4 Ian Nancekivell
5 Daniel Svedberg Minnesota Junior Cycling, Inc.
6 Ryan Carlson Twin Six
7 Colin Catlin County Cycles
8 Jacque Poquette
9 Gregory Alexander
10 Todd Thurmes Freewheel Bike
11 Shan Han
12 Eric Boyles Behind-Bars/LGR
13 William Dick Top Natchez Racing
14 Trent Luger Balance
15 Brian Gaines County Cycles
16 Bruce Porter Bianchi/Grand Performance
17 Kevin Guiney
18 Ken Earley Category 6 Racing Squad
19 Ananda Bates
20 Robert Belz Loon State Cyclists
21 Ryan Larson Birchwood/GIS
22 Nick Boulton Synergy
23 Nat Mcintyre
24 Jeff Damm
25 Phil Clark
26 Ben Johnson Freewheel Bike
27 Jameson Wiltermood Freewheel Bike
28 Andres Nienskedt
29 Stephen Wilson
30 Daniel Liedahl Bragging Rights
31 Dwight Skinner
32 Evan Heisler
33 Matthew Prior
34 Matt Appleman Minnesota Cycling Team
35 Mike Younes
36 Dave Seifert
37 Ben Weaver
38 Evan Giannobile
39 Bryan Gerding Freewheel Bike
40 Dustin Skarda Townie Syndicate
41 Chris Owens
42 Ryan Johnson
43 Andrew Lageson St Goose Bike Team
44 Brian Gaines County Cycles
45 Cal Collins
46 Joel Swenson
47 Dave Knox
48 Mark Rosen
49 Aaron Collins Top Natchez Racing
50 Matt Orzechowski
51 Mark Seaburg
52 Geoff Egerman
53 Joel Bench
54 Benton Hunt
55 Bennett Goiffon
56 Brendan Dolan
57 Scott Shore
58 Andre Karpov
59 Wyatt Furois Gopher Wheelmen
60 Dave Cecchi
61 Alexander Katkov Bragging Rights
62 Robert Vigil Minnesota Cycling Team
63 Dylen Wetteland Gopher Wheelmen
64 Kent Furois Gopher Wheelmen
65 Alexander Basmlov
66 Shawn Sufft
67 Sebastian Frye
68 Pete Johnson
69 Anthony Hilligoss Angry Catfish
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 44   Cat 5: 2   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Fisher Crossniacs
2 Christopher Smith Hup United
3 Brian Koeneman Team Wheel & Sprocket
4 Olivier Vrambout The Bikery Du Nord
5 Michael Phillips G.S. Circo Azzurro
6 Paul Krumrich GS Circo Azzurro
7 Isaac Young
8 Reid Bartels
9 Gregorio Ramirez
10 Todd Schmidt
11 Dave Fetters
12 Chris Alme
13 Ezra Taylor
14 Adam Staufenberg Revolution Cycle/Twin Six
15 Jeremy Ames
16 John Thompson Bianchi/Grand Performance
17 Jeff Peterson Omnium Racing
18 Tim Stone Kenwood Racing
19 Charles Townsend Bianchi/Grand Performance
20 Chris Van ert Peace Coffee Racing
21 Jeffrey Hilligoss Angry Catfish
22 Thomas Macdonald Kenwood Racing
23 Monte Dirks
24 Mark Rathbun Basso pb Tonka Cycle
25 Drew Holbrook Freewheel Bike
26 Chris Rogers Balance Cycling/Erik's Bike Shop
27 Bryan Hill Bianchi/Grand Performance
28 Keith Bianchi St Paul Bicycle Racing Club
29 Daniel Wheeler County Cycles
30 Jon Friedell Kenwood Racing
31 Eddie Karow
32 Steven Pippin Freewheel Bike
33 Doug Nixon
34 Chris Hammer Wheel Fast Racing
35 Robert Belz Loon State Cyclists
36 Dwight Skinner
37 Adam Rambow Birchwood/GIS
38 Chris Sur
39 Nathaniel Shea MBRC/Flanders
40 James Cullen MBRC/Flanders
41 Mark Overgaard Gopher Wheelmen
42 Ted Clausen
43 Matt Lovaas International Christian Cycling Clu
44 Karl Svedberg Chilkoot Velo
45 Mark Rosen
46 Jason Goldberg Bianchi/Grand Performance
47 Andrew Magill
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 7   Cat 3: 25   Cat 4: 12   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Terra James Angie's Kettle Corn/Angry Catfish B
2 April Morgan
3 Anya Malarski County Cycles
4 Lindsey Hillesheim
5 Carol Seipp Squadra Coppi / Vapiano USA
6 Abby Ruess Bianchi/Grand Performance
7 Patti Schmidt
8 Amy Oberbroeckling Team Q7
9 Megan Barr Birchwood/GIS
10 Heather Edwards-thoerner Birchwood/GIS
11 Denise Ward
12 Lisa Thompson
13 Emily Bramel St Paul Bicycle Racing Club
14 Julie Thompson
15 Valerie Olheiser
16 Gabriella Tsurutani
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 3   Cat 4: 8   Cat ?: 1