Log In
River Hill Park CX • Oct 7 2012
0
0
0
0
0
Partly Cloudy, 45 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Merry
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maxwell Anderson LAPT CC
2 Samuel Weinberg 5Nines
3 Gabriel Ion
4 Marc Ano KS Energy Services / Team Wisconsin
5 Gary Baisa Brazen Dropouts
6 Sam Dries Brazen Dropouts Cycling Team
7 Travis Gruchow Magnus
8 Nicholas Sabel Team Fond Du Lac/Oshkosh Cyclery
9 John Lirette
10 Erik Vangsnes Magnus
11 Tyler Stein Team Fond Du Lac/Oshkosh Cyclery
12 Cory Gwin Magnus
13 David Blodgett Magnus
14 Jason Boynton
15 Mark Vareschi Verge Sport/Test Pilot
16 Dan Hendricks
17 Michael Fitch
18 Jereme Noffke
19 Ron Knaflic Lake Country Endurance By Edward Jo
20 Nathan Phelps Big Ring Flyers
DNF Nikolai Skievaski Magnus
DNF Garrett Roth ISCorp Cycling Team
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 16   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zach Giffey
2 Randy Wegener
3 Matthew Kosloske ISCorp Cycling Team
4 Alexander Dorschner ISCorp Cycling Team
5 Royce Breckon
6 Simon Jones ISCorp Cycling Team
7 Clayton Griessmeyer MadCity Velo Club
8 Ben Coates
9 Sam Beste ISCorp Cycling Team
10 Jeff Wren Team Extreme
11 Jon Beisenger
12 Nolan Johnson Magnus
13 Jed Schleisner Diablo Cycling
DNF Robert Anderson
DNF Andrew Mishlove Hampshire Cycle Club
DNF Timm Jacobson ISCorp Cycling Team
DNF Bey Harrison
DNF Pj Braun Heavy Pedal Velo Club
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 14   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Simon Jones ISCorp Cycling Team
2 Calhan Norman Team Extreme
3 Stephen Sodergren Baraboo Sharks
4 Gabriel Barden
Finishers: Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Garrett Roth ISCorp Cycling Team
2 Alexander Dorschner ISCorp Cycling Team
3 Sam Beste ISCorp Cycling Team
4 Rowan Norman Team Extreme
Finishers: Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maciej Nowak
2 Joe Curtes Twin Six
3 Jeff Melcher Team Pedal Moraine
4 William Hausdoerffer KS Energy Services / Team Wisconsin
5 Lee Unwin
6 Mark Harms 5Nines Cycling
7 Randy Wegener
8 Matthew Block Bikeman.com
9 Daniel Holsen Heavy Pedal Velo Club
10 Chris Zugel Team Velocause
11 John Brown Team Wheel & Sprocket
12 Christopher Morris Great Dane Velo Club
13 Christan Griego Team Velocause
14 Jason Boynton
15 Wade Loberger Team Wheel & Sprocket
16 Quentin Gniot Big Ring Flyers
DNF Michael Curtes Twin Six
DNF Tedd Jacobson ISCorp Cycling Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 8   Cat 3: 7   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Schaefer
2 Randy Wegener
3 Ben Harrison
4 Christopher Stclair
5 John Svanda LAPT CC
6 Chan Barden Heavy Pedal Velo Club
7 Mac Schroeder
8 Eric Schram Heavy Pedal Velo Club
9 Kurt Baenmann
10 Paul Liesse
Finishers: Cat 4: 7   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tedd Jacobson ISCorp Cycling Team
2 Christopher Berge Magnus
3 Dave Eckel KS Energy Services / Team Wisconsin
4 Michael Garber Hampshire Cycle Club
5 Jw Miller
6 William Koehler BVC/Nomad Cycling
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dave Dineen KS Energy Services / Team Wisconsin
2 Jed Schleisner Diablo Cycling
3 Pj Braun Heavy Pedal Velo Club
4 Timm Jacobson ISCorp Cycling Team
5 John Grosz
6 Jeffrey Hatton Titletown Flyers Cycling Team
7 David Hanrahan Team Pedal Moraine
8 Jeff Wren Team Extreme
9 Steve Cummins Team Pedal Moraine
10 John Norman Team Extreme
11 Troy Sable
12 Barry Zellmer velo trocadero cycling
13 Kurt Farrell Hampshire Cycle Club
14 John Lichtenberg
15 Jeff Sorenson
16 Kurt Greenslit
17 Robert Anderson
18 Andrew Trewyn
19 Allen Arte
Finishers: Cat 4: 17   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dag Selander
2 Craig Busche Velo Trocadero
3 David Mcclenahan
4 David Mccollum
5 Tom Palmer Brazen Dropouts Cycling Team
6 Don Carr ISCorp Cycling Team
7 Robert Schueler Hampshire Cycle Club
DNF Richard Alderman
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gary Johnson Hampshire Cycle Club
2 Mike Bown
3 Andrew Mishlove Hampshire Cycle Club
4 Rit Booth Hampshire Cycle Club
5 Thomas Silbernagel Team Extreme
6 Mark Mendelson
7 Ron Sloan
Finishers: Cat 4: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Isaac Neff
2 Bjorn Selander
3 Trevor Koss Magnus
4 Travis Braun Magnus
5 Dan Teaters RACC pb GG
6 Bill Street KUHL
7 Maxwell Ackermann ISCorp Cycling Team
8 Luke Batchelor-clark Magnus
9 Bryan Fosler KS Energy Services / Team Wisconsin
10 Ben Marchewka Team Pedal Moraine
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 5   Cat 3: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Harms 5Nines Cycling
2 Chris Zugel Team Velocause
3 Ben Coates
4 Michael Glodowski
5 Andrew Trewyn
6 John Grosz
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Claire Pettersen My Wife Inc
2 Lisa Johns
3 Melissa Putzer Team Wheel & Sprocket
4 Diane Schlipper Great Dane Velo Club (GDVC)
5 Stevie Koepp
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shannon Russell 2 Rivers Racing
2 Kate Konkle
3 Heather Schmitt
4 Virginia Lingham
5 Bethany Sodergren Baraboo Sharks
6 Mary Kok
7 Berta Glodowski
Finishers: Cat 4: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bethany Sodergren Baraboo Sharks
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Melissa Putzer Team Wheel & Sprocket
Finishers: Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samantha Schneider
2 Abby Strigel Cyclo-crossracing.com
3 Skylar Schneider
4 Heidi Beck Twin Six
5 Julie Phelps Big Ring Flyers
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 2