Log In
Sly Fox Cross presented by Bikesport • Nov 10 2019
Series: PACX 2019
6.4
4.3
4.1
5.8
4.6
Overcast, 48 degrees, wind 3 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
6.4
Beers
4.3
Moisture
4.1
Accel
5.8
Tech
4.6
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sam Stone Shirk'S Bike Shop 33:39.6
2 Jahiem Williams Bicycle Coalition Of Greater Ph 2:20.3
3 Lewis Kopchak Startrack Racing 3:21.7
4 Nicholas Roberts Edge 4:30.0
5 Anson Wright Team Ttown 6:53.0
6 Sahmeer Mundy Bicycle Coalition Youth Cycling 7:29.9
7 Kiva Fitterer Leeds Cyclery 9:15.3
8 Maurice Jones Bicycle Coalition Of Greater Ph 11:08.3
9 Gene Faust Bicycle Coalition Of Greater Ph -1 lap
10 Charlie Foster -1 lap
11 Jacob Eames -1 lap
12 Logan Franey Misfit Biking -1 lap
13 Jaxon Graham Aim -1 lap
DNF Hh Harbin
DNF Marc Walter
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 7   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Grayson Hauck Gotham Cyclists 17:04.6
2 Joe Klosinski Rothman Institute Cycling Team 18.9
3 Colin Horton Coventry Racing 28.7
4 Otis Engel Long Tail Creative 1:00.8
5 Jayson Wallace 1:26.6
6 Henry Berson 1:29.9
7 Enzo Edmonds Rapha Off-Road-I Love Lawrence s.t.
8 Justin Hetrick Lamprey Systems-St. Luke'S -1 lap
9 Aaron Mohr T-Town -1 lap
10 Mike Mominey Holy Family Cyo -1 lap
11 Aiden Alonzo jones Bicycle Coalition Of Greater Ph -1 lap
12 Cameron Martens 717 Cycling -1 lap
13 Toby Netzer -1 lap
14 Zach Davis -1 lap
15 Marcus Kennedy -1 lap
16 Joseph Decker Baltimore Youth Cycling -1 lap
17 Cooper Livingood -1 lap
18 Wes Davis -1 lap
DNF Colyn Johnson-null
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 10   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Torrey Marks 1:00:57.8
2 Szymon Niemotko Cjct 1:41.4
3 Bernhard Resch Stoudts Brewing Co. - JbS Bike 2:02.2
4 Jason Schiltz 2:51.7
5 Nat Amato The Valley Om P-B Two Rivers Br 2:57.6
6 Geoff Smith Trestle Bridge Racing 3:02.2
7 Darrell Engel Long Tail Creative 4:54.3
8 Josh West 5:39.6
9 Jeff Hetrick Lamprey Systems-St. Luke'S 5:52.2
10 Alexander Roberts 717 Cycling 5:59.8
11 Matt Delisa Atlas-Garrett'S Brewing 6:04.2
12 Kevin Saint clair Team Skyline -1 lap
13 Willem Heydendael Vonhof -1 lap
14 Mike Patton Trestle Bridge Racing -1 lap
15 Joseph Reynolds -1 lap
16 Fred Grafe Active Yards - Chester County V -1 lap
17 R Scott hannan Atlas-GarretS Brewing -1 lap
18 John Compton Atlas-GarrettS Brewing -1 lap
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 6   Cat 3: 8   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Beckley Probuilds Racing 33:07.9
2 Mike Christopher 14.2
3 Scotty Roberts Rare Disease Cycling - Keswick 1:31.2
4 David John Guy'S Racing Club 2:02.9
5 Greg Morrow Trestle Bridge Racing 2:52.1
6 Rory Detweiler SLYFOX 3:29.1
7 Jason Glitz Charm City 3:41.1
8 Keith Kline Blue Mountain Velo 3:46.2
9 Michael Ullberg Atlas-Garrett 4:45.7
10 Jason Fitterer Leeds Cyclery 5:59.2
11 Lucas Mace World Cup Ski And Cycle 10:28.2
12 William Drucis Twisted Cog Racing -1 lap
13 Christopher Harbin -1 lap
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 6   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Reuther Piscitello Law Trek Midatlantic 40:02.6
2 David Grant Trek - Active Yards 18.7
3 Chris Chapman Trek Mid-Atlantic Racing 20.4
4 Martin Mrugal Pa Masters Rc P-B Piscitello La 29.3
5 Thayer Seese Trek Mid-Atlantic Racing 38.0
6 Sean Smith Stoudts Brewing Co. - JbS Bike 45.7
7 Kelly Cline Philadelphia Ciclismo 58.3
8 Mike Stevens Trek Mid-Atlantic Racing s.t.
9 Barry Jones Caffeinated Cyclist Racing 1:11.6
10 Werner Freymann Philadelphia Ciclismo 1:13.9
11 Richard Leibfried Activeyards Pb Piscitello Law 2:28.7
12 David Lowe Philadelphia Ciclismo s.t.
13 N. Johan Anestad Philadelphia Ciclismo 2:52.2
14 Neal Sapp Porsche Track Experience 2:59.6
15 Steven Carr Trestle Bridge Racing 4:09.2
16 John Lux Deluxx Bikes 4:22.0
17 Sean Mooney Action Wheels Bike Shop 4:27.8
18 Mark Gerstenschlager Trek Mid-Atlantic Racing 4:29.7
19 Kirk Fromm Cadence Racing Phl 4:40.7
20 Matt Perry Pa Masters 4:47.7
21 Scott Gamble Trek - Active Yards 5:01.4
22 Thomas Wandzilak Era Pro Bikes s.t.
23 Paul Vandegrift 5:08.0
24 Randy Undercofler Keep It Casual-Befitting Bicycl 5:11.7
25 Mark Bowman 5:22.6
26 Kirk Reisinger Twisted Cog Racing 5:32.1
27 Gary Grim Easy Riders-Cutters 5:54.4
28 Raymond Brettle Guysracing 6:23.2
29 Tim Isle 8:05.4
30 Theodore Jones Keep It Casual Racing-Befitting 8:07.9
31 Thomas Harvey 8:21.7
32 Ed Figaniak Boss Racing 8:35.7
33 David Reinhart The Cycle Works 8:43.8
34 Gustavo Sanchez Evolution Racing 9:34.0
35 Hector Hernandez Pa Masters Racing P-B Piscitell 9:37.2
36 Dirk Vander laan Active Yards - Chester County V 9:46.0
37 Ed Kallatch Evolution Pro Bikes -1 lap
38 Kenneth Fisher Thirsty'S -1 lap
39 Martin Donaldson -1 lap
40 Gary Snyder Evolution Racing -1 lap
41 Ron Short Pro Pedals Bike Shop -1 lap
DNF Tom Rampulla Pa Masters P-B Piscitello Law -1 lap
DNF Jason Eicholtz Philadelphia Ciclismo
Finishers: Cat 2: 7   Cat 3: 18   Cat 4: 17   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Piscitello Pa Masters P-B Piscitello Law 42:46.4
2 Kevin Saint clair Team Skyline 11.9
3 Paul Wahner Gocycling-Drwahner.Com 1:58.0
4 Tom Burrows Trek Mid-Atlantic Racing 5:02.6
5 Derick Shoff Evolution Pro Bike 6:14.4
6 Mark Hastings Qcw P-B Cadence Cycling 6:17.3
7 Marc Torjman Guy'S Racing Club 7:02.0
8 Douglass Gray First State Velo Sport-Henry'S -1 lap
9 Nunzio Dibiasi Deluxx Bikes Cyclocross Team -1 lap
10 Louis D'Amelio Evolution Pro Bike -1 lap
11 Gerardo Brinkman -1 lap
12 Thaddeus Newnam Pa Masters -1 lap
13 Bob Joos Easy Riders Cycling -1 lap
14 Ram Mudambi Guy'S Racing -2 laps
15 Eric Bartlett -2 laps
16 David Mitchell GPOA -2 laps
DNF William Marquis Guy'S Racing Club -3 laps
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 5   Cat 4: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Henry Daniluk Action Wheels 47:48.5
2 Travis Torsky Crca - Trek Bikes Nyc 9.4
3 Jeffrey Johnson Tmb Racing 10.8
4 Zak Andrews Doylestown Bike Works P-B Fred 12.4
5 David Thompson Cs Velo 27.0
6 Matthew Black s.t.
7 Brandon Haslip Twisted Cog Racing 43.0
8 Ryan Keown Shirk'S Bike Shop 1:25.9
9 Scott Molnar Sparkle Muffins 1:27.2
10 Sonny Lutz Qcw P-B Cadence Cycling 1:29.2
11 Dan Roe 1:32.5
12 Jason Livingood Twisted Cog Racing 1:33.6
13 Kenneth Whittington Thru-It-All Body Shop Inc 1:49.1
14 Jeff Thomas Trestle Bridge Racing 1:58.4
15 Zack Rundell Burner Fitness s.t.
16 Thomas Repkoe Scooters Bike Shop Free Will Br 2:26.4
17 Jason Warner World Cup Ski & Cycle 2:30.8
18 Zacharya Meszoely Ccb Racing 3:09.0
19 Nathan Roberts Young Medalists s.t.
20 Brian Hazenski Upstatevelo 3:28.3
21 Steven Heintzelman 717 Cycling Lititz Bikeworks 3:43.9
22 Sam Green Henry'S Bicycle Shop 3:57.6
23 Jamie Hibell Colavita-Whole Foods Racing Tea 4:00.8
24 Christopher Tank Bluemont Connection 4:15.1
25 Gregory Farmer 717Cycling 4:57.0
26 Eric Ciabattoni 5:05.7
27 Michael Montgomery Divine Swine Cycling 5:20.9
28 Brett Houser Team Brett s.t.
29 David Hansen Atlas -Garrett'S Brewing 5:30.0
30 Keith Hower Commonwealth Cycling Collective 5:49.0
31 Chad Davis Perkiomen Bicycles 6:02.7
32 Keith Heisey The Cycle Works 6:09.4
33 Ryan Greysen Qcw P-B Cadence Cycling 6:12.7
34 Benjamin Coleman Blue Mountain Velo 6:15.5
35 Matthew Palombaro Guy'S Racing Club s.t.
36 Nicholas Wood Bluemont Connection 6:29.9
37 Travis Wagner Trestle Bridge Racing 6:50.5
38 Eric Ness Bikesport-Sly Fox 6:53.5
39 Josh Clingan The Cycle Works 7:43.1
40 Andre Burton Hive Racing 7:49.1
41 Daniel Hauber Mambo Cx-Go Cycling 7:54.5
42 Aaron Mcnany Veloce -1 lap
43 Gary Wilpizeski Fueled By Haribo Happy Cola -1 lap
44 Marc Vettori Hup United -1 lap
45 Kathryn Campbell Velodash -1 lap
46 Ryan Myers -1 lap
DNF Otis Engel Long Tail Creative -2 laps
DNF Andrew Moore Pike Creek Coffee Roasters - Bu -2 laps
DNF Patrick Taylor King Kog - Sun & Air -3 laps
DNF Michael Hulburt -2 laps
Finishers: Cat 3: 36   Cat 4: 13   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Mcgeehan 40:35.3
2 Thomas Repkoe Scooters Bike Shop Free Will Br 1:09.5
3 Nathan Boyer Pike Creek Coffee Roasters- Rdc 1:38.3
4 Otis Engel Long Tail Creative 1:40.8
5 Andrew Moore Pike Creek Coffee Roasters - Bu 1:48.6
6 Nicholas Tribble 2:09.8
7 Brad Gorter Blue Mountain Velo 2:33.2
8 Michael Brewer 2:36.3
9 Brian Fitzgerald 2:43.9
10 Austin Gleason Henry'S Bicycle Shop 2:58.6
11 Chad Davis Perkiomen Bicycles 3:03.6
12 Grayson Hauck Gotham Cyclists 3:25.6
13 John Squeri 3:28.2
14 Andrew Amey The Velo Shop 4:06.2
15 Devin Rosencrance 4:10.9
16 Kyle Shenk Thru-It-All Body Shop 4:29.3
17 Jim Wilkie 4:42.9
18 Michael Bush 4:56.8
19 Jeremy King Lancaster Velo 6:06.9
20 Patrick Dulcey Doylestown Bikeworks - Instigat 6:12.2
21 Brandon Hoover s.t.
22 William Weisser 6:39.2
23 Gregory Armstrong Qcw P-B Cadence Cycling 6:41.6
24 Tyler Sebastian Veloce Elite Pb Discovernepa s.t.
25 Scott Feather Team Vortex 6:56.7
26 David Lloyd 7:01.5
27 Marc Walter 7:09.0
28 Frederick Worthington Rare Disease Cycling - Keswick s.t.
29 Benjamin Van couvering Rare Disease Cycling-Keswick Cy 7:11.4
30 Ed Mroz Henry'S Bicycle Shop 7:18.3
31 Brian Mc manus 7:36.3
32 Eric Moon Millersburg Velo Club P-B Holme 7:37.7
33 Dan Moriarty Long Tail Creative 7:49.5
34 Jason Murray 8:05.4
35 Corey G boudman 8:13.9
36 Wilmer Barndt Philadelphia Triathlon Club 8:15.6
37 Ryan Miller Henry'S Bicycle Shop 8:20.7
38 Tom Morse 8:38.6
39 Jason Ziegler s.t.
40 David Szabo Remedy Simulation Group 8:57.4
41 Brian Capps 9:03.3
42 Ned Bement Piscitello Law - Pa Masters 9:06.1
43 John Trussell Action Wheels 9:14.1
44 Zachary Brennan Hive Racing 9:22.1
45 William Harries Cuthbert Calculus Cycling 9:28.0
46 Michael Piscitello Pa Masters P-B Piscitello Law s.t.
47 Dave Kleinschmidt Rutgers Cycling -1 lap
48 Cory Schaeffer Blue Mountain Velo -1 lap
49 Chad Angle Blue Mountain Velo -1 lap
50 Dan Ciabattoni Jb Bike Shop -1 lap
51 Steven Szabo Remedy Simulation Group -1 lap
52 Mike Bartlebaugh Born In The Usa -1 lap
53 Daniel Mcginnis -1 lap
54 Scott Rudy Henry'S Bicycle Shop -1 lap
55 Matt Nahoum Crca-Kruiscx -1 lap
56 Mark Shroyer Otterhaus - K&F Construction Ra -1 lap
57 Shea Devine Alleghenyvelo -1 lap
58 Corey Fitzgerald -1 lap
59 Randy Haluck Thru It All Body Shop -1 lap
60 Andy Helffrich Cadence Racing - Phl -1 lap
61 David Hoppe Stoudts Brewing Co. - Jb'S Bike -1 lap
62 James Bennetch Gretna Riders - Lupine -1 lap
63 Matt Warner Evolution Racing -1 lap
64 Carter Hayes -1 lap
65 Rick Bullotta East Coast Dirt Bags -1 lap
66 Tim Goodman Doylestown Bike Works P-B Fred -1 lap
67 Michael Montminy Nordest Cycles -1 lap
68 David Evans -1 lap
69 Dan Valanzola Team Clxi -1 lap
70 Jr Flanders -1 lap
71 Ian Atwood Antietam Velo Club -1 lap
72 Jim Levi Cs Velo -1 lap
73 Jacob Gerber The Cycle Works -1 lap
74 Travis Collins Cs Velo -1 lap
75 Ryan Moses Cadence Racing Phl -1 lap
76 Chris Bergerson -1 lap
77 Jim Valentine Cripple Creek- -1 lap
78 Nicholas Scassero -1 lap
79 Paul Rykaczewski -1 lap
80 Lou Savastani Cadence Racing Phl -1 lap
81 Shayne Watson -1 lap
82 Gregory Breidenstine-howe -1 lap
83 Eddie Ruiz -1 lap
84 Andrew Sack -1 lap
85 Anthony Tunnero -1 lap
86 Ian Purner Blue Mountain Velo -1 lap
87 Isaac Denham Befitting Bicycles - Keep It Ca -1 lap
88 Wyatt Boughter Twisted Cog -1 lap
89 James Busch -2 laps
DNF Jake Looney Action Wheels-Party Bicycle Clu -3 laps
DNF Joe Luby Cutters Bike Shop -3 laps
DNF Finnegan Harrington Pike Creek Coffee Roasters- The -4 laps
DNF Chris Shelton Qcw P-B Cadence Cycling -4 laps
DNF Andrew Souders Action Wheels -3 laps
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 35   Cat 5: 39   Cat ?: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nick Morell Lamprey Systems 59:12.6
2 Owen Brenneman Cxhairs Devo : Trek Bikes 28.5
3 Mark D'avino Cadence Cycling 49.4
4 Mike Festa Philadelphia Ciclismo 1:07.2
5 Mackenzie King Cadence Cycling Centers 1:13.0
6 Craig Lebair Philadelphia Ciclismo 1:37.7
7 Jack Drummond Philadelphia Ciclismo 1:52.5
8 Joe Pigga Lamprey Systems 2:00.9
9 Jerod Stoner Commonwealth Cycling Collective 2:43.6
10 Asher Tilghman Dc Velo - Team Beyer Auto 3:28.3
11 Kyle Centrella Philadelphia Ciclismo 3:36.2
12 Alex Pankiw Commonwealth Cycling Collective 3:38.4
13 Mark Kilgore Keystone Velo 3:40.1
14 Jesse Stauffer East Ridge Outfitters 4:41.4
15 Andrew Dudle Doylestown Bike Works P-B Fred 4:53.5
16 Mark Steffen King Kog - Sun And Air 5:07.0
17 William Walton Young Medalists 7:07.9
18 Colin Fitzgerald CS Velo 7:38.9
19 Jeffrey Slade Slade'S Mechanical Services 7:44.8
20 Patrick Brown Veloce Elite Pb Discovernepa 8:58.6
21 Jeffrey Appeltans Gocycling - Drwahner.Com - Vole -1 lap
22 Derrick Butler Keystone Racing P-B Lupine Ligh -1 lap
DNF Benjamin Strine Commonwealth Cycling Collective -4 laps
DNF Aaron Miller Rare Disease Cycling -5 laps
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 13   Cat 3: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Stahnke Trek Mid Atlantic 24:34.1
2 Benjamin Strine Commonwealth Cycling Collective 1:18.9
3 Jonathan Ruiz Lamprey Systems 1:37.2
4 Sean Smith Stoudts Brewing Co. - JbS Bike 2:11.4
5 Brandon Haslip Twisted Cog Racing 2:27.8
6 Scott Molnar Sparkle Muffins s.t.
7 Jay Drasher Saltfire-Carborocket-Sscxwc19Ut 2:53.7
8 Ian Quinlan Bikesport-Sly Fox 5:08.3
9 Gary Wilpizeski Fueled By Haribo Happy Cola 5:12.4
10 Luli Kaye 6:17.2
11 Joseph Bacinski The Bike Shak Racing 6:33.6
12 Brad Gorter Blue mountain Velo 7:46.3
13 Stephen Miller 7:50.9
14 Martin Donaldson 7:55.5
15 Alex Tozzo 8:24.3
16 Michael Yarnall Bikesport-Sly Fox Racing 8:38.3
17 Scott Rudy Beer Union of Mono-Gearing 9:11.3
18 Jason Warner World Cup Ski & Cycle 10:29.6
19 Ronnie Garcia King Kog Service Department 12:14.0
20 Timothy Pugh Stoudts Brewing Co. - Jb'S Bike 14:02.4
21 Kyle Mcmanus 14:57.8
22 Jam Smith Bikesport-Sly Fox -1 lap
23 James Ciociola -1 lap
24 Kevin Kelly Shirks Masters Racing -1 lap
25 Barry Murray Stoudts Brewing Co.- Jb Mountai -1 lap
26 Jill Morgan Bikesport-Sly Fox -1 lap
27 Ian Atwood Antietam Velo clib -1 lap
28 Katie Booth Shippensburg -1 lap
29 Michael Meacham Stoudts Brewing-Jb Race Team -2 laps
30 Thomas Coccia Stoudts Brewing Co. - JbS Bike -2 laps
31 Ryan Miller Henry'S Bicycle Shop -2 laps
32 Benjamin Coleman Blue Mountain Velo -2 laps
DNF Patrick Wiwel Henry'S Bicycle Shop
DNF Marie Iannucci Bikesport-Sly Fox
DNF Matt Spohn Philadelphia Ciclismo
DNF Patrick Taylor King Kog - Sun & Air
DNF William Harries Cuthbert Calculus Cycling
DNF Melissa Pieragostini Stoudts Brewing-Jbs Bike Shop
DNF Jack Megaw Rapha Cycling Club
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 11   Cat 4: 10   Cat 5: 8   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Homare Yamashita Team Twenty20 Sho-Air Devo 38:12.1
2 Lucinda Kaye Centre County Crows Picl 1:06.2
3 Caleigh Bold Bold Precision Inc. 4:35.2
4 Sonia Lloyd Team T-Town 5:58.5
5 Caroline Stone Shirk'S Bike Shop -1 lap
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julia Bold Bold Precision Inc. 15:04.2
2 Jenna Lloyd Team T-Town 43.0
3 Clara Engel Long Tail Creative 55.7
4 Haley Cline Hec - Health Education Cycling 1:09.7
5 Molly Stone Shirk'S Bike Shop 3:57.4
6 Zoe Hawkes Hec - Health Education Cycling 5:40.1
Finishers: Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Kraut Colavita -Whole Foods Market Ra 35:54.5
2 Joanne Abbruzzesi Trek Mid-Atlantic Off Road 22.9
3 Masami Yamashita Big Picture Cycling 1:58.8
4 Deborah Leedale-brown Cawes 3:32.6
5 Anne Rock Hup United 5:55.0
6 Diane Vettori Hup United 7:00.8
7 Jayme Morris 7:56.3
8 Lara Marek Gocycling-Drwahner.Com-Voler 8:09.8
9 Nancy Heller -1 lap
10 Julie Lockhart Nebc Pb Cycleloft -3 laps
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 7   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Abbey Colavita-Whole Foods Market Rac 45:51.9
2 Andrea Archer Crca-Trek Bikes Nyc 58.4
3 Laura Kline Cork Monkey Racing 1:14.1
4 Bethany Newton Race Cf 1:41.3
5 Katy Mcguire Chumba Usa 2:44.1
6 Elizabeth Begosh 2:53.4
7 Dagny Palmer Lees-Mcrae College 2:59.9
8 Deborah Leedale-brown Team Eps-M3 P-B Brielle Cyclery -1 lap
9 Amanda Deleo Rare Disease Cycling - Keswick -1 lap
10 Melissa Pieragostini Stoudts Brewing-Jbs Bike Shop -1 lap
11 Anne Rock Hup United -1 lap
Finishers: Cat 3: 10   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marie Iannucci Bikesport-Sly Fox 41:32.3
2 Rachel Butler Velodash 33.0
3 Lisa Staub Mason Dixon Velo-The Cycle Work 1:03.0
4 Kelly Duignan The Big Heat 2:13.0
5 Carryn Purdon Mount Misery Sports Club 2:17.7
6 Marina Isakowitz Velodash 2:28.8
7 Julia Hillengas Wbphl Mtb Devo P-B Bicycle Coal 2:50.9
8 Megan Stanton s.t.
9 Andrea Greene Action Wheels Bike Shop 3:27.6
10 Christina Gaul -1 lap
11 Jessica Keller -1 lap
12 Margot Kaye -1 lap
13 Janelle Jacques Sturdy Girl Cycling -1 lap
14 Amy Fowler Stoudts Brewing Co. - Jbs Bike -1 lap
15 Rena Frascella Sturdy Girl Cycling -1 lap
16 Christina Motzko -1 lap
17 Victoria Edwards Keep It Casual -1 lap
18 Danika Baer -1 lap
19 Joelle Godfrey -1 lap
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 10   Cat 5: 4   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ella Brenneman Cxhairs Devo : Trek Bikes 42:18.9
2 Shaina Kravitz Team Eps P-B Brielle Cyclery 8.7
3 Katrina Dowidchuk Colavita Whole Foods Market 1:09.1
4 Christina Hosenfeld Bluemont Connection s.t.
5 Caitlin Thompson Team Laser Cats 1:15.5
6 Vanessa Romano Young Medalists 1:53.2
7 Olivia Sandoval Baltimore Youth Cycling 1:55.5
8 Elisabeth Reinkordt Team Laser Cats 2:27.6
9 Freye Hattie Lamprey 2:39.8
10 Nikki Thiemann Rare Disease Cycling 2:53.0
11 Svetlana Mack Lees Mcrae 3:13.9
12 Jen Hock Velodash 3:15.8
13 Lisa Stefanelli Sturdy Girl Cycling 3:23.9
14 Jennifer Hetrick Lamprey Systems-St. Luke'S 3:47.7
15 Cati Scheifele Trek Mid-Atlantic Off Road 4:29.4
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 8   Cat 3: 5