Log In
CrossAflixion Cup • Sep 24 2011
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
0
0
0
0
0
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shea Hawes
2 Thomas j Meier
3 Robert Burch Boneyard Cycling
4 Joel Kent
5 Keith Labmow
Finishers: Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marsha Ford Boneyard Cycling
2 Laurie Ness Boneyard Cycling
3 Marny Musielak
4 Rachel Wray Team Oregon presented by Laurelwood
5 Patti Wolfe
DNF Amy Mitchell
Finishers: Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jett Ballantyne
2 Birky Donovan
3 Lukens Joseph
4 York Orion
5 Lafky Walton
6 Helt Harrison
7 Bailey Grayson
8 Paesler Nicholas
Finishers: Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samuel Rosenberg
2 Haidet Lance
3 Beard Cameron
4 Wilson Ian
5 Keenan Reynolds
6 Lopen Aaron
7 Ian Steigerwald
8 Wellen Jackson
9 Mclntyre Quin
10 Lafky Ian
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Colton Javier
2 Pellman Naiqwan
3 Bailey Killian
4 Emerson Webb
5 Dunn Conner
6 Wiley Sam
7 Miller Kyle
8 Moore Brandon
9 Gilstrap Steven
10 Lozano David
11 Wallace Justice
12 Oliver Adam
13 Riley Levi
14 Wolfe Dale
15 Stallings Dawson
16 Carrick Cameron
17 Miller-griffin Cameron
18
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Colin Dunlap Bend Endurance Academy
2 Adams Cary
3 Colton Zach
4 Peterson Henry
5 Timothy Jaynes
6 Brinsfield Anthony
7 Vlandervelden Anthony
8 Artner Adam
9 Hall Clayton
10 Ian Mastenbrook
11 Joshua Savage
12 Contreras Luis
13 Turya Justice
14 Siewell Kiona
15 Bulling Lorne
16 Meyers Larry
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ben Thompson
2 Cody Peterson
3 Bart Bowen
4 Scotty Carlile WebCyclery.com
5 Brennan Wodtli
6 Eric Martin BendBroadband/WebCyclery.com
7 James Williams Sunnyside Sports
8 Austin Line Sunnyside Sports
DNF Chris Sheppard
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Montgomery Hill Beaverton Bicycle Club
2 Anthony Broadman Bend Memorial Clinic Total Care Rac
3 Brook Gardner
4 Steve Laugendeffer
5 Sean Lewis Trinity Bikes
6 Stephen Helt
7 Aaron Tarnow WebCyclery.com
DNF Chuck Meyer Sunnyside Sports
DNF Cory Tauler Trinity Bikes
DNF Scott Gray Team Oregon presented by Laurelwood
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyle Dale
2 David Anderson Boneyard Cycling
3 Rob Bingham Life Cycle Bike Shop
4 Brent Butler
5 Juan Ramirez Trinity Bikes
6 Chris J zanger
7 Lucas Freeman
8 Andy Barram Boneyard Cycling
9 Jeff Monson Boneyard Cycling
10 Craig Mavis
11 Burke Sellbst
12 Michael Mclandress Boneyard Cycling
13 Kyle Mills
14 Jeff Johnston
15 Kern Reynolds Boneyard Cycling
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Haley Wilson
2 Sandaine Annika
3 Jacobs Isabella
4 Kelly Sierra
Finishers: Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lafevre Katie
2 Ballantyne Kate
3 Taylor Ivy
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cripe Maddy
2 Kelsey Wilson
3 Petersen Anna
4 Vanzee Erynne
Finishers: Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tyynismaa Taylor
2 Doescher Kara
3 Leuband Haley
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tim Jones WebCyclery.com
2 Andrew Sargent
3 Dennis Hahn Team Oregon presented by Laurelwood
4 Derek Stallings BendBroadband/WebCyclery.com
5 Bob Jacobs bicycleattorney.com
6 John Rollert WebCyclery.com
7 Ryan Mckean
8 Matt Engel Bend Memorial Clinic Total Care Rac
9 George Wescott
10 Sean Rogers
DNF Robert Uetrecht WebCyclery.com
DNF Chad Sage Sunnyside Sports
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Nielsen
2 Loren Mccarthy
3 Karl Haunold
4 Eric Birkey WebCyclery.com
5 Dan Wolnick WebCyclery.com
6 Rob Angelo Therapeutic Associates Cycling/Sage
7 Grant Carson
8 Darren Smith Bend Memorial Clinic Total Care Rac
9 Henry Abel
10 Jay Paulbski WebCyclery.com
11 Rob Kerr Boneyard Cycling
12 Todd Schock Boneyard Cycling
13 Seth Graham
14 Paul Hamerton-kelly
15 Charles Thomas Boneyard Cycling
16 Drew Holmes WebCyclery.com
17 David Dorocke
18 Beny Ambauen
19 Erik Haunold
20 Matthew Lasala Bend Memorial Clinic Total Care Rac
21 Rick Peters Boneyard Cycling
22 Mark Augustyniewicz
23 Ryan Ness Therapeutic Associates Cycling/Sage
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Wilson Pacific Power Blue Sky
2 Mark Bradley
3 Dan Davis WebCyclery.com
4 Thane Jennings Sunnyside Sports
5 Ralph Tolli
6 Michael Rosenberg Hutch's-Eugene
7 Brian Smith WebCyclery.com
8 Rich Wolf Sunnyside Sports
9 David Bowman
10 Amory Cheney
11 Paul Mautner Team Rose City
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephaie Uetrecht WebCyclery.com
2 Renee Scott Sunnyside Sports
3 Michelle Bazemore Sunnyside Sports
4 Karen Kenlan Sunnyside Sports
5 Angela Mart WebCyclery.com
6 Joanne Stevens Sunnyside Sports
Finishers: Cat 3: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Diana Spring
2 Shellie Haggenberger Boneyard Cycling
3 Mary Ramos Bend Memorial Clinic Total Care Rac
4 Lynda Palubeski WebCyclery.com
5 Jodi Line-bailey Sunnyside Sports
6 Amy Tarnow WebCyclery.com
7 Marna Kagele
8 Sheilage Griffin
Finishers: Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Demoe SLOCUM Race Team
2 Derek Stallings BendBroadband/WebCyclery.com
3 Jeff Merwin
4 Chad Willems
5 Jon Hansen
6 James Webb
DNF Brent Chapman
DNF Richard Lorenz
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Serena Bishop gordon
2 Brenna Lopez-otero Bend Memorial Clinic Total Care Rac
3 Karen Oppenheimer
DNF Heather Clark Bend Memorial Clinic Total Care Rac
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Allison Halpin Sunnyside Sports
2 Amber Clark
3 Kelsey Kelley
Finishers: Cat 3: 2   Cat ?: 1