Log In
WebCyclery Thrilla CX Series • Sep 30 2010
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
0
0
0
0
0
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cole Sprague Bend Memorial Clinic Total Care Rac
2 Lance Haidet Bend Memorial Clinic Total Care Rac
3 Mitchell Stevens Sunnyside Sports
4 Cameron Beard Bend Endurance Academy
5 Zach Colton Summit High School
6 Thomas Wimberly
7 Javier Colton MBSEF Cycling Team
8 Keenan Reynolds
9 Frankie Virgen
DNF Massimo Larsen Sunnyside Sports
DNF Annika Johannesen
DNF Jack Mahler
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 6   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Sargent WebCyclery.com
2 Derek Stallings BendBroadband/WebCyclery.com
3 Sean Rogers Bend Memorial Clinic Total Care Rac
4 Doug Smith BendBroadband/WebCyclery.com
5 Wade Miller Sunnyside Sports
6 Richard Albrow Bend Memorial Clinic Total Care Rac
7 Don Wright
8 Chad Lowe WebCyclery.com
9 David Taylor
10 Mike Martin Sunnyside Sports
11 Kevin English WebCyclery.com
12 Brian Seguin BendBroadband/WebCyclery.com
13 Gary Klingler WebCyclery.com
14 Rick Hanson
15 Michael Nyberg Sunnyside Sports
16 Karsten Hagen Echelon Gran Fondo/ZteaM
17 David Baker Sunnyside Sports
18 Scott Meredith
19 George Wescott Ryders Eyewear
20 Dan Davis WebCyclery.com
21 Jay Palubeski WebCyclery.com
22 Rob Kerr
23 Whit Bazemore
24 Matthew Lasala Bend Memorial Clinic Total Care Rac
25 Brian Smith WebCyclery.com
26 Walter Mcknight
27 Mike Reightley
28 Mark Miskowiec Sunnyside Sports
29 Brad Sall
30 Dave Pickhardt
31 Amory Cheney
32 Scott Barker
33 Mario Fennerl Boneyard Cycling
34 Mike Mclandress
35 Jeff Monson
36 Hiroji Mckinstry
37 David Anderson
38 Mark Backus Boneyard Cycling
DNF Mark Reinecke Bend Memorial Clinic Total Care Rac
DNF Gregg Leion Mountain View Cycles
DNF Scott Peterson Cyclesoles/Sagebrush Cycles
DNF Patrick Hansen Desert Orthopedics
DNF Mike Murphy Murphy Stout
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 7   Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ben Thompson Trek Mtn Co-Op
2 Brennan Wodtli Hutch's/ClearOne/Bend Dental
3 Cody Peterson
4 Schmitt Damian Sunnyside Sports
5 Eric Martin BendBroadband/WebCyclery.com
6 James Williams Trek Mtn Co-Op
7 John Rollert WebCyclery.com
8 Mike Brown Therapeutic Associates Cycling/GENR
9 Sloane Anderson Pro Air
10 Scotty Carlile WebCyclery.com
11 Matt Fox Sunnyside Sports
12 Kyle Wuepper Bend Memorial Clinic Total Care Rac
13 Chris Winans Sunnyside Sports
14 Luke Mason Cyclesoles/Sagebrush Cycles
15 Mike Schindler Sunnyside Sports
16 Brian Myers HODALA!
17 Mitchell Thompson Rebound/Footzone/Columbia
18 Ian Eglitis www.evanplews.com/KENDAUSA
19 Ben Bronson
20 Mike Olson 5 Nines Data
21 Andrew Boone Cyclesoles/Sagebrush Cycles
22 Michael Dennis Boneyard Cycling
23 Sean Haidet Bend Memorial Clinic Total Care Rac
24 Don Leet Sunnyside Sports
25 Shane Johnson Trinity Bikes
DNF Bruce Cole-baker Sunnyside Sports
DNF Garrett Mcallister
DNF Tim Jones WebCyclery.com
DNF Erik Bergstrom Therapeutic Associates Cycling/GENR
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 6   Cat 4: 5   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brent Mattison Team Lazy Tarantulas
2 Matt Russell www.evanplews.com/KENDAUSA
3 Joshua Johnston Rescue
4 Austin Line Sunnyside Sports
5 Brian Jorgensen
6 Peter Vraniak
7 Adam Carroll
8 Marcus Biancucci Therapeutic Associates Cycling/GENR
9 Lauren Mccarthy
10 Aaron Ogorzalek Pine Mountain Sports
11 Seth Graham Cog Wild's BCC
12 Brook Gardner
13 Aaron Edwards Bloom Racing
14 Anthony Broadman
15 Patrick Miller
16 Matt Hickey Cascade Couriers
17 Ken Simms
18 Aaron Tarnow WebCyclery.com
19 Blair Deaver WebCyclery.com
20 Greg Miranda Waste Management
21 Ralph Tolli
22 Robert Knoth Portello Racing
23 Daniel Baumann
24 Darren Smith Bend Memorial Clinic Total Care Rac
25 Jeff Merwin
26 David Thomason WebCyclery.com
27 Andrew Vaughn
28 Rob Angelo Therapeutic Associates Cycling/GENR
DNF Colin Dunlap Bend Endurance Academy
DNF Steve Langenderfer Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
DNF Ben Hoover Cascade Couriers
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 6   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Sperring
2 Brian Crosby Cascade Couriers
3 Ryan Altman FootZone
4 Devin Mast
5 Kyle Gomez Mountain View Cycles
6 Zachary Horn
7 Sean Lewis Trinity Bikes
8 Dawson Stallings Bend Endurance Academy
9 Judd Rush
10 Shawn Rockie Ind
11 Billy Farwig Silverado
12 Eric Blankenship
13 Cory Tanler Trinity Bikes
14 Bradley Pfeiffer Bloom Racing
15 Andy Barram Boneyard Cycling
16 Juan Ramirez Trinity Bikes
17 Steve Rollins
18 Nathan Boddie Chattahoochee Cycling Club
19 Aron Yarmo
20 Craig Snyder
21 Robert Winnenberg
22 Stephen Helt
23 William Myers
24 Jr Radant
25 Burke Selbst Boneyard Cycling
26 David Sarmiento
27 Michael Kerkmann
28 John Livingston Clydesdale Div
29 Stephen Mccorkle
30 David Dodge
31 Jody Vance
32 Tad Hodpert
33 Charlie Schrader
34 Christian Thorn
35 Colonel Reynolds
36 Shawn Gerdes
37 Adam Engstrom CoCC
DNF Brian Holland
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat ?: 33  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amy Brewster Cascade Couriers
2 Henry/Amy Abel/mitchell WebCyclery.com
3 Mark/melanie Campbell/nelson Pine Mountain Sports
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Serena Bishop gordon Sunnyside Sports
2 Brenna Lopez-otero Bend Memorial Clinic Total Care Rac
3 Becky Bjork Bend Memorial Clinic Total Care Rac
4 Heather Clark Bend Memorial Clinic Total Care Rac
5 Stephanie Uetrecht WebCyclery.com
6 Karen Oppenheimer Bend Memorial Clinic Total Care Rac
7 Laura Winberry
8 Cynthia Engel WebCyclery.com
9 Angelina Salerno Pine Mountain Sports
10 Karen Kenlan Sunnyside Sports
11 Michelle Bazemore Sunnyside Sports
12 Maren Nelson Buy Local Cycling
13 Kelly O'Brien
14 Laura Hagen
15 Aimee Furber Cascade Couriers
DNF Beth Ann orton Staccato Gelato
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pia Oravetz
2 Liz Book
3 Shellie Heggenberger
4 Kate Dunning Pine Mountain Sports
5 Lynda Palubeski WebCyclery.com
6 Caitlin Mastenbroek
7 Mika Mast
8 Marny Musielak
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 7