Log In
MBSEF Thrilla Cyclocross Series #4 • Sep 21 2016
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
0
0
0
0
0
Partly Cloudy, 55 degrees, wind 6 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephen Smith The Hub Cyclery
2 Marcel Russenbarger Deschutes Brewery
3 David Anderson Boneyard Cycling
4 Alan Thomason Deschutes Brewery
5 Barron Johnson
6 David Dorocke Deschutes Brewery
7 Dan Davis WebCyclery.com
8 Billy Thomas Deschutes Brewery
9 David Lenhart Boneyard Cycling
DNF Ed Rogers
DNF Jimmie Porter
DNF Duane Strawser
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gary Klingler WebCyclery.com
2 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
3 Craig Mavis Deschutes Brewery
4 Sam Medrano
5 Amory Cheney Deschutes Brewery
6 Tad Hodgert Deschutes Brewery
7 Frank Fleetham Boneyard Cycling
8 Joe Hommel
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucian Spampinato Bend Endurance Academy
2 Gavin Beer Bend Endurance Academy
3 Evan Grover Bend Endurance Academy
4 Aidan Whitelaw Bend Endurance Academy
5 Gunnar Barrett
6 Tanner Wescott Bend Endurance Academy
7 Jacob Enos Bend Endurance Academy
8 Jake Olander Bend Endurance Academy
9 Henry Winnenberg The Hub Cyclery
10 Aaron Durate Bend Endurance Academy
11 Oliver Bond-welch Bend Endurance Academy
12 Thomas Sickler Bend Endurance Academy
13 Robert Porter
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ava Lilley Bend Endurance Academy
2 Rylee C mcconnell
3 Elle St. clair Bend Endurance Academy
4 Olivia Schultz Bend Endurance Academy
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean Haidet
2 Eric Martin BendBroadband/WebCyclery.com
3 Cliff Eslinger Murder of Crows
4 Bruce Rogers Hutch's/Bend Dental
5 Brandon Groza
6 Anthony Broadman Murder of Crows
7 Marshall Greene
8 Matt Engel Murder of Crows
9 Tim Jones
10 Peter Vraniak
11 Matt Reeves WebCyclery.com
12 Michael Brown
13 Erik Bergstrom
DNF Adam Carroll Boneyard Cycling
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 4   Cat 4: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aaron Goodwin WebCyclery.com
2 Thomas Pastor Deschutes Brewery
3 Tiago Reis
4 Brandon Gallagher Murder of Crows
5 Beny Ambauen Murder of Crows
6 "jason Bavuso" Murder of Crows
7 Curtis Brawner
8 Anthony Morales Boneyard Cycling
9 John Adkins
10 Walter Mcknight Deschutes Brewery
11 Dennis Bennett Boneyard Cycling
12 Rob Winnenberg The Hub Cyclery
13 Whit Bazemore Boneyard Cycling
14 Gus Baz Team 10 Barrel
15 Kyle Gorman WebCyclery.com
DNF George P.s. mcconnell
Finishers: Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Birdwell Deschutes Brewery
2 Jon Vlasak
3 Ryan Chase Deschutes Brewery
4 Jay Battleson
5 Don Thuren
6 Colby Nightingale Deschutes Brewery
7 Chris Their Boneyard Cycling
8 Jeff Clay
9 Jason Beer
10 Drexell Barnes
11 John Livingston Murder of Crows
12 Beau Eastes
13 Ben Hein Boneyard Cycling
14 Dustin Gouker Boneyard Cycling
15 Gary Gifford
16 Chris Valencia Boneyard Cycling
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carrie Day Deschutes Brewery
2 Michelle Mills Sunnyside Sports
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery
2 Layla Billowitz
3 Jenny Kneece
4 Erin Reis
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susan Foster Deschutes Brewery
2 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery
DNF Karin Harris
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Jones
2 Carl Decker
3 Joshua Johnston
4 Jeff Johnston Boneyard Cycling
5 Cody Peterson Hutch's/Bend Dental
6 Scott Gray Team Oregon presented by Laurelwood
7 Donovan Birky Hutch's/Bend Dental
8 Bradford White
9 Matt Fox
10 Trevor Lane Boneyard Cycling
11 Chris Peariso
12 Brent Mattison Team Lazy Tarantulas
Finishers: Cat 1: 5   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brent Poole BendBroadband/WebCyclery.com
2 Alex Marganski
3 Paul Hynes
4 Calvin Keane Bend Endurance Academy
5 Dustin Tombleson Boneyard Cycling
6 Tanner Lujan
7 Kiel Fletcher
8 John Chapman
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Young Boneyard Cycling
2 Zach Violett
3 Andy Hollingsworth
4 Gavin Bowen Bowen Sports Performance
5 Bradley Haag Murder of Crows
6 Ryan Mclaughlin
7 Brian Kukla
8 Chris Parco
9 Jordan Miller Deschutes Brewery
10 Ryan Kruit Murder of Crows
Finishers: Cat 2: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bryce Clark The Hub Cyclery
2 Ethan Stelzer
3 Jackson Lester Boneyard Cycling
4 Scott Lindbloom
5 David Visnazk
6 Jimmie Porter
7 Miles Benefield
8 Austin Kingsley
9 Michael Salvage
Finishers: Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Winberry
2 Tina Brubaker
Finishers: Cat 1: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sarah Jane hash Boneyard Cycling
2 Jennelle Holmes Bend Endurance Academy
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lisa Gentz Boneyard Cycling
2 Sha-marie Brown Deschutes Brewery
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Allison Hively Murder of Crows
2 Jennifer Davidson
3 Tracy Miller Deschutes Brewery
Finishers: Cat ?: 3