Log In
Thrilla Cyclocross Series #4 • Oct 3 2013
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
0
0
0
0
0
Clear, 45 degrees, wind 3 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maxwell Chehab
2 Nate Lelack Bend Endurance Academy
3 Chandler Bonn Bend Endurance Academy
4 Calvin Keane Bend Endurance Academy
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennelle Holmes WebCyclery.com
2 Ivy Taylor Bend Endurance Academy
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brennan Wodtli
2 Scott Gray
3 Cody Peterson
4 Matt Russell Hutch's/Bend Dental
5 Tim Jones Therapeutic Associates of Bend/Pine
6 Matt Fox Silverado Gallery/Sunnyside
7 Erik Hammer Deschutes Brewery
8 Kyle Wuepper BendBroadband/WebCyclery.com
9 Eric Martin BendBroadband/WebCyclery.com
10 Mike Fusaro
11 Cliff Eslinger
12 Gabriel Linn Trusty Switchblade
13 Edward Micek BendBroadband/WebCyclery.com
14 Anthony Broadman StudioNINE30-Toyota of Bend Race Te
15 Lauren Mccarthy Sunnyside Sports
16 Brent Mattison Team Lazy Tarantulas
17 Peter Vraniak
18 Ryan Ness Boneyard Cycling
19 Michael Dennis
20 Marcus Biancucci Therapeutic Associates of Bend/Pine
21 Matthew Hickey Cascade Couriers/Bend Velo
22 William Reinking Bend Endurance Academy
DNF Marshall Greene
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 5   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Sargent
2 Bruce Rogers Hutch's/Bend Dental
3 David Sjogren
4 Matt Engel StudioNINE30-Toyota of Bend Race Te
5 Jon Van heel
6 Erik Bergstrom
7 Eric Birky Bend Memorial Clinic Total Care Rac
8 Mike Brown
9 Thomas Hainisch WebCyclery.com
10 Adam Carroll Boneyard Cycling
11 Wade Miller Sunnyside Sports
12 Henry Abel
13 David Taylor
14 John Gorman
DNF David Baker Sunnyside Sports
Finishers: Cat 1: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Wilson Bend Endurance Academy
2 Eric Blankenship Boneyard Cycling
3 Jonathon Fogarty
4 Trevor Lane Boneyard Cycling
5 Benny Ambauen
6 Rob Angelo
7 Joel Palanuk
8 Jon Conway
9 Matthew Snow
10 Andrew Steiner Boneyard Cycling
11 Brett Golden
12 Thomas Wimberly Bend Endurance Academy
13 Seth Erwin
14 Jacob Chapman
15 Cory Tanler Trinity Bikes
16 Adam Short
17 Aaron Tarnow WebCyclery.com
18 Jeff Johnston Boneyard Cycling
19 Scott Birdwell Deschutes Brewery
20 Carson Westberg WebCyclery.com
21 Brandon Gallagher Bend Memorial Clinic Total Care Rac
22 Tj Jordan
23 Donovan Birky Bend Endurance Academy
24 Hoffman Cortes
25 Jason Dimmig
26 Jason Oman
27 Colter Chancellor
28 David Krause
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 4   Cat 5: 3   Cat ?: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chad Lowe
2 David Martin Deschutes Brewery
3 Steve Brower
4 Todd Griffith Boneyard Cycling
5 Jay Palubeski Bend Memorial Clinic Total Care Rac
6 Kyle Gomez Boneyard Cycling
7 Bradley Pfeiffer Trusty Switchblade
8 Mark Campbell
9 Matthew Lasala Bend Memorial Clinic Total Care Rac
10 Todd Berger Bend Memorial Clinic Total Care Rac
11 Walter Mcknight Deschutes Brewery
12 Whit Bazemore Bend Memorial Clinic Total Care Rac
13 Kyle Gorman WebCyclery.com
14 David Anderson Boneyard Cycling
15 Michael Mclandress Boneyard Cycling
16 Jason Stollenwerk StudioNINE30-Toyota of Bend Race Te
17 John Lulich
18 Rob Kerr Boneyard Cycling
19 Alan Thomason Deschutes Brewery
20 Tim Hittner
21 Stephen Porino Silverado Gallery/Sunnyside
22 Brian Smith WebCyclery.com
23 Ryan Altman Bend Memorial Clinic Total Care Rac
24 Kent Cramer
25 Dan Davis WebCyclery.com
26 Mike Reightley WebCyclery.com
27 Ken Johnson Boneyard Cycling
28 Chuck Brockman
DNF Dale Navish
DNF David Dorocke Deschutes Brewery
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Pastor
2 Jason Randles Deschutes Brewery
3 Curtis Brauner
4 Ryan Goldstein Deschutes Brewery
5 Justin Lair
6 Matthew Dial Deschutes Brewery
7 Michael Grass
8 Steve Mccorkle Boneyard Cycling
9 Nate Wyeth Trinity Bikes
10 John Livingston Cascade Couriers/Bend Velo
11 Daniel Hammer
12 Jeremy Courval Boneyard Cycling
13 Albion Vickers
14 Jack Walker
15 Derik Persons
16 Terry Chubb
17 Drew Moore
18 Steve Ashley
19 Jeff Potts
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Peterson UNATTACHED
2 Peter Leavitt
3 Rob Winnenberg
4 Bradley Taylor
5 Jimmy Clarke Boneyard Cycling
6 Aron Yarmo
7 Dennis Bennett Boneyard Cycling
8 Steve Arnold Deschutes Brewery
9 Jason Ramsdell
10 Michael Coe Boneyard Cycling
11 Dale Nixon Trinity Bikes
12 George Mcconnell
13 Loren Bailey
14 Richard Lyon
Finishers: Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amory Cheney Boneyard Cycling
2 Jay Marsh
3 Jeff Monson Boneyard Cycling
4 Rich Husler
5 William Thomas
6 David Sailors
7 Tad Hodgert Deschutes Brewery
8 Larry Weber
9 David Lenhart
10 Gary Williams
11 Mike Ryan
Finishers: Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Serena Bishop gordon
2 Heather Jackson
3 Brenna Lopez-otero Bend Memorial Clinic Total Care Rac
4 Sarah Max West Coast Women's Cycling p/b Nink
5 Renee Scott Sunnyside Sports
6 Muffy Roy Sunnyside Sports
7 Irena Ossula
8 Susanna Julber Bend Memorial Clinic Total Care Rac
9 Michelle Cunha Bend Memorial Clinic Total Care Rac
10 Karen Kenlan Sunnyside Sports
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michelle Mills
2 Amanda Porino
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lynda Palubeski Bend Memorial Clinic Total Care Rac
2 Gina Miller Sunnyside Sports
3 Shellie Heggenberger Boneyard Cycling
4 Cynthia Engel WebCyclery.com
Finishers: Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patricia Strange Bend Memorial Clinic Total Care Rac
2 Sue Foster Deschutes Brewery
3 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery
4 Sara Gardner StudioNINE30-Toyota of Bend Race Te
5 Kathy Hovermale Boneyard Cycling
6 Jessica Leblanc
7 Amber Van heel
8 Molly Cogswell-kelley Boneyard Cycling
9 Ruth Williamson
10 Sha-marie Brown
11 Hannah Yorra
12 Hayley Mcclure
13 Traci Liberatore
14 Tracy Miller
15 Patti Wolfe Trinity Bikes
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 14