Log In
RK & LGS Beach Party • Sep 19 2021 • Springfield, OH
4.9
2
4.3
5
5.2
Clear, 81 degrees, wind 4 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
4.9
Beers
2
Moisture
4.3
Accel
5
Tech
5.2
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cole Moran
2 Michael Piposar
3 Carden Bozeman
4 Caroline Illingworth Ignite Junior Racing
5 Claire Thonnerieux
6 Alexandra Farmer Lionhearts Junior Racing
7 Ridley Brenner K&G Bike Center
8 Isabela Fronk Lionhearts Junior Racing
9 Dylan Skinner Cincinnati Cyclocross
10 Oscar Ihnen
11 Gavin Fronk Lionhearts Junior Racing
12 Magdalena Rucker
13 Josie Masters Lionhearts Junior Racing
14 Adelise Bozeman
15 Vincent Tellez
16 Ella Pryor Midwest Development Cycling Inc.
17 Henry Sowers
18 Ben Fernandez
19 Izzy Illingworth Cincinnati Cyclocross
20 Joshua Tellez
DNF Elliott Thonnerieux
DNF Liam Conine Cincinnati Cyclocross
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 20   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brandon Goodwin Aether Racing
2 Zachary Andrews Midwest Devo Support Crew
3 Nicholas Vorwerk
4 Andrew Boneff
5 Benjamin Grier
6 Brandon Grant Team Dayton Bicycling
7 Ryan Haden
8 Ryan Gamm Red Kite Coaching
9 Jason Stoner
10 Scott Phillips
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryutaro Nakamura
2 Gavin Weinstein Endurance Sports JR. Development (E
3 John Lewnard Queen City Wheels
4 Mitchell Powers Rhinegeist Racing
5 Patrick Urichich
6 Adam Wintz
7 Ryun Mielke Armada Cycling Team
8 Zach Goodrich Endurance Sports Development (Endur
9 Corey Smith
10 Neal Ward
11 Stephen Herman Team Dayton Bicycling
12 David Rich Team Dayton Bicycling
13 Mark Shearing Queen City Wheels
14 Mikus Abolins-Abols
15 Kevin Clark
16 Mark Illingworth Queen City Wheels
17 Nathan Damm The Bicycle Station
18 Andrew Klumb
19 Kyle Mccord Endurance Sports Development (Endur
20 Ahmir Ayala
21 Gregory Dyas
22 Fred Iversen
Finishers: Cat 3: 19   Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Minner Zephyr Wheel Sports
2 Gavin Weinstein Endurance Sports JR. Development (E
3 Steve Coss Paradise Garage Racing
4 Mike Whitlow
5 Zach Goodrich Endurance Sports Development (Endur
6 Christopher Imhoff
7 David Osborne
8 Mark Gilmore Queen City Wheels
9 Ryan Orr Team Lithko
10 Robert Westendorf Queen City Wheels
11 Jake Williams Lionhearts Junior Racing
12 Stuart Hellebusch Bishop's Bicycles
13 Brian Bozeman
14 Steven Cook Queen City Wheels
15 Corey Atchison Qwik Fix
16 Derek Groves DASH RACING
17 Maciej Kawalkowski Queen City Wheels
18 Alex Caupp K&G Bike Center
19 Michael Conaway
20 Peter Cline PSIMET Racing
21 Christopher Demler
22 Mitchell Thonnerieux Endurance Sports JR. Development (E
23 Jason Tellez Team Ghisallo
24 Andrew Millard
25 Pete Hitzeman Team Dayton Bicycling
26 Charles Barilleaux Team Hungry
27 Brad Wingo Queen City Wheels
28 Samuel Kloss Element Cycles
29 Mark Brown Jeff's Bike Shop
30 Jarrod Roark
DQ John Wheeler
DNF Justin Pol
DNF Kile Yurchak Team Hungry
DNF Evan Wallis Team Hungry
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 30   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Clayton Bickel
2 Nick Reader
3 Bryan Gehrum Queen City Wheels
4 Seiji Suzuki 859 Cycling
5 Daniel Nolan
6 Kevin Peterson
7 Michael Goertemoeller
8 Kurt Koelling
9 Vince Nobel Paradise Garage Racing
10 Daniel O
11 Daniel Reinier
12 Paul Rogers
13 Steven Fecanin
14 Ethan Sprunger
15 Grant Brueshaber
16 Tim Werdmann
DNF Brandon Weaver
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 12   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shane Brenner
2 Jeff Weinert
3 William Sherman
4 Jason Stoner
5 Michael Mcshane Kentucky Flyers Cycling Inc
6 Scott Phillips
7 Zach Bender Cycle-Smart
8 Bo Sherman
9 Doug Carraway
10 Scott Goocher
11 Tim Marshall STONEHAUS/FACTORY TREK
12 Andy Bracke Team Hungry
13 Mike Piposar Armada Cycling Team
14 Steve Coss Paradise Garage Racing
15 Scott Young
16 Tom Lewnard Queen City Wheels
17 Kevin Clark
18 Joseph Mcafee Queen City Wheels
19 Greg Dartt Queen City Wheels
20 Michael Schulze Team Hungry
21 Cody Sowers
22 Daniel Hoffman Ann Arbor Velo Club
23 Joe Bellante
24 Kevin Skipworth
DNF Andy Perrino Team Hungry
DNF David Palan
DNF Noah Hutson
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 6   Cat 3: 11   Cat 4: 6   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maria Weese Team Dayton Bicycling
2 Samantha Clark Revolution Devo Cycling
3 Hannah Wheatley Team Hungry
4 Geraldine Schulze Team Hungry
5 Meagan Gehrke Lady Gnar Shredders
6 Iris Levin Lady Gnar Shredders
7 Carrie Masters Lionhearts Junior Racing
8 Tracy Berman Ann Arbor Velo Club
9 Chika Nakamura
10 Brooklyn Raddin Lionhearts Junior Racing
11 Kari Hutson
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 7   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tracy Berman Ann Arbor Velo Club
2 Tayllor Allen Lady Gnar Shredders
3 Brooklyn Raddin Lionhearts Junior Racing
4 Kari Hutson
5 Josie Bozeman
6 Maria Bozeman
7 Wendy Gilmore Queen City Wheels
8 Fulya Doslovich
9 Janet Sherman
10 Julie Nemecek
11 Susan Sagan Team Dayton Bicycling
12 Catherine Luers
13 Kristen Schulz
14 Sara Tellez Lionhearts Junior Racing
15 Karen Wells-hamilton Team Dayton Bicycling
16 Kimberly Krimpenfort
17 Michelle Dyas
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 6   Cat 5: 7   Cat ?: 2