Log In

Team Overview: Midwest Devo

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

DCCX - Day 2 (Oct 20 2019)

Calvin Conaway Men Juniors 15-18 10 / 25
Max Palmer Men Juniors 17-18 Cat1/2 8 / 16
Henry Conaway Men Open Cat2/3 3 / 49
Brett Conaway Men Masters 40+ 9 / 16

DCCX - Day 1 (Oct 19 2019)

Calvin Conaway Men Juniors 15-18 11 / 23
Max Palmer Men Juniors 17-18 Cat1/2 11 / 17
Henry Conaway Men Open Cat2/3 4 / 81

Charm City Cross Day 2 (Oct 13 2019)

Henry Conaway Men Open Cat2/3 109 / 57

FayetteCross Day 2 (Oct 6 2019)

Zachary Andrews Men Singlespeed Open 6 / 9

FayetteCross Day 1 (Oct 5 2019)

Zachary Andrews Men Singlespeed Open 3 / 9

Indy Cross - Washington Park (Oct 5 2019)

Henry Conaway WAVE 3 6 / 40
Eddie Stillman WAVE 3 7 / 40
Sam Elliott WAVE 2 2 / 48
Alec Clements WAVE 2 6 / 48
Calvin Conaway WAVE 2 7 / 48
Phillip Emmert WAVE 2 11 / 48
Romeo Gregoire WAVE 2 12 / 48
Anson Sperry WAVE 2 15 / 48
Gavin Bradley WAVE 2 16 / 48
Brinley Shrum WAVE 2 19 / 48
John David wax WAVE 2 29 / 48
Jason Cummings WAVE 2 33 / 48
L.j. Shrieve WAVE 2 91 / 48
Ben Guidry WAVE 1 9-14 Open 1 / 26
Brenden Shrum WAVE 1 9-14 Open 2 / 26
Jack Helvie WAVE 1 9-14 Open 3 / 26
Warner Shrieve WAVE 1 9-14 Open 4 / 26
Ethan Brown WAVE 1 9-14 Open 5 / 26
William Palmer WAVE 1 9-14 Open 6 / 26
Ethan Clements WAVE 1 9-14 Open 7 / 26
Josephine Gregoire WAVE 1 9-14 Open 8 / 26
Jesse Minichiello WAVE 1 9-14 Open 10 / 26
Bryce Shrum WAVE 1 9-14 Open 11 / 26
Ava Shipman WAVE 1 9-14 Open 12 / 26
Nolan Cummings WAVE 1 9-14 Open 14 / 26
Spencer Shrieve WAVE 1 9-14 Open 15 / 26
Liam Bradley WAVE 1 9-14 Open 18 / 26
Emma Garside WAVE 1 9-14 Open 19 / 26
Quinn Peconga WAVE 1 9-14 Open 20 / 26
Henry Cummings WAVE 1 9-14 Open 21 / 26
Aj Collins WAVE 1 9-14 Open 23 / 26
Henry Nolan WAVE 1 9-14 Open 25 / 26
Callum Lock WAVE 1 9-14 Open 54 / 26

Trek CX Cup Day 3 (Sep 22 2019)

Max Palmer Men Cat 1/2 6 / 39
Henry Conaway Men Cat 1/2 17 / 39
Alex Corby Men Cat 1/2 26 / 39
Zachary Andrews Men Singlespeed Open 7 / 56
Katie Smock Women Junior 13-14 Open 3 / 10
Emma Balding Women Cat 4/5 3 / 9
Brinley Shrum Women Junior 15-16 Open 1 / 8
Ava Shipman Women Junior 11-12 Open 1 / 4
Emma Garside Women Junior 11-12 Open 3 / 4
Spencer Shrieve Men Junior 9-10 Open 3 / 4
Audrey Baker Women Junior 17-18 Open 2 / 3
Jack Helvie Men Junior 11-12 Open 4 / 24
Ethan Brown Men Junior 11-12 Open 5 / 24
Brenden Shrum Men Junior 11-12 Open 7 / 24
Ethan Clements Men Junior 11-12 Open 9 / 24
Sam Elliott Men Junior 15-16 Open 11 / 24
Mark Rinehart Men Junior 15-16 Open 12 / 24
L.j. Shrieve Men Junior 15-16 Open 16 / 24
Phillip Emmert Men Junior 15-16 Open 48 / 24
Calvin Conaway Men Junior 13-14 Open 6 / 32
Alec Clements Men Junior 13-14 Open 10 / 32
Jack Palmer Men Junior 13-14 Open 18 / 32
Warner Shrieve Men Junior 13-14 Open 25 / 32
Nick Garside Men Cat 4/5 61 / 88

Trek CX Cup Day 2 (Sep 21 2019)

Zachary Andrews Men Singlespeed Cat 1/2/3 7 / 42
Brinley Shrum Women Cat 4 7 / 22
Audrey Baker Women Junior 17-18 Open 2 / 5
Ava Shipman Women Junior 11-12 Open 1 / 7
Emma Garside Women Junior 11-12 Open 5 / 7
Brinley Shrum Women Junior 15-16 Open 1 / 9
Emma Balding Women Junior 15-16 Open 2 / 9
Katie Smock Women Junior 13-14 Open 7 / 14
Phillip Emmert Men Junior 15-16 Open 4 / 34
Henry Conaway Men Junior 15-16 Open 7 / 34
Sam Elliott Men Junior 15-16 Open 8 / 34
Mark Rinehart Men Junior 15-16 Open 11 / 34
L.j. Shrieve Men Junior 15-16 Open 18 / 34
Calvin Conaway Men Junior 13-14 Open 2 / 35
Alec Clements Men Junior 13-14 Open 9 / 35
William Palmer Men Junior 13-14 Open 18 / 35
Jack Palmer Men Junior 13-14 Open 22 / 35
Warner Shrieve Men Junior 13-14 Open 25 / 35
Spencer Shrieve Men Junior 9-10 Open 18 / 9
Jack Helvie Men Junior 11-12 Open 3 / 26
Ethan Brown Men Junior 11-12 Open 4 / 26
Brenden Shrum Men Junior 11-12 Open 5 / 26
Ethan Clements Men Junior 11-12 Open 7 / 26
Bryce Shrum Men Junior 11-12 Open 13 / 26
Nick Garside Men Cat 4/5 85 / 116

Indy Cross - Ellenberger Park (Sep 21 2019)

Anson Sperry WAVE 2 9-14 Open 10 / 42
Romeo Gregoire WAVE 2 9-14 Open 11 / 42
David Morgan WAVE 2 9-14 Open 13 / 42
Broden Kelly WAVE 2 9-14 Open 16 / 42
Gavin Bradley WAVE 2 9-14 Open 17 / 42
Graham Morgan WAVE 1 9-14 Open 1 / 17
Josephine Gregoire WAVE 1 9-14 Open 2 / 17
Liam Bradley WAVE 1 9-14 Open 5 / 17
Patrick Mercer WAVE 1 9-14 Open 7 / 17
Nolan Cummings WAVE 1 9-14 Open 9 / 17
Callum Lock WAVE 1 9-14 Open 12 / 17
Henry Cummings WAVE 1 9-14 Open 13 / 17
Aj Collins WAVE 1 9-14 Open 15 / 17
Quinn Peconga WAVE 1 9-14 Open 16 / 17

Trek CX Cup Day 1 (Sep 20 2019)

Henry Conaway Men Cat 1/2/3 43 / 96
Max Palmer Men UCI - C2 Junior Cat 1/2/3 10 / 33
Alex Corby Men UCI - C2 Junior Cat 1/2/3 64 / 33
Emma Balding Women Junior Open 18 / 25
Audrey Baker Women Junior Open 20 / 25
Katie Smock Women Junior Open 50 / 25
Zachary Andrews Men Singlespeed Open 7 / 55

Jingle Cross Day 3 (Sep 15 2019)

Max Palmer Men Junior 17-18 ProCat 123 9 / 38
Alex Corby Men Junior 17-18 ProCat 123 29 / 38
Ava Shipman Women Junior 9-12 Open 2 / 2
Phillip Emmert Men Junior 13-16 Open 3 / 47
Sam Elliott Men Junior 13-16 Open 16 / 47
Calvin Conaway Men Junior 13-16 Open 18 / 47
Mark Rinehart Men Junior 13-16 Open 21 / 47
William Palmer Men Junior 13-16 Open 40 / 47
Jack Palmer Men Junior 13-16 Open 41 / 47

Indy Cross - Paul Ruster Park (Sep 14 2019)

Anson Sperry WAVE 2 13 / 37
John David wax WAVE 2 20 / 37
Broden Kelly WAVE 2 21 / 37
L.j. Shrieve WAVE 2 77 / 37
Jack Helvie WAVE 1 9-14 Open 1 / 14
Ethan Brown WAVE 1 9-14 Open 2 / 14
Josephine Gregoire WAVE 1 9-14 Open 3 / 14
Patrick Mercer WAVE 1 9-14 Open 4 / 14
Warner Shrieve WAVE 1 9-14 Open 5 / 14
Spencer Shrieve WAVE 1 9-14 Open 6 / 14
Nolan Cummings WAVE 1 9-14 Open 7 / 14
Jesse Minichiello WAVE 1 9-14 Open 8 / 14
Callum Lock WAVE 1 9-14 Open 9 / 14
Emma Garside WAVE 1 9-14 Open 10 / 14
Henry Cummings WAVE 1 9-14 Open 11 / 14
Quinn Peconga WAVE 1 9-14 Open 12 / 14
Henry Nolan WAVE 1 9-14 Open 14 / 14

Jingle Cross Day 2 (Sep 14 2019)

Zachary Andrews Men Senior Cat 1-2 24 / 41
Ava Shipman Women Junior 9-12 Open 1 / 5
Henry Conaway Men Junior 13-16 Open 10 / 54
Sam Elliott Men Junior 13-16 Open 13 / 54
Mark Rinehart Men Junior 13-16 Open 15 / 54
Calvin Conaway Men Junior 13-16 Open 17 / 54
William Palmer Men Junior 13-16 Open 43 / 54
Jack Palmer Men Junior 13-16 Open 46 / 54
Phillip Emmert Men Junior 13-16 Open 108 / 54
Liam Shipman Men Junior 9-12 Open 26 / 27

Jingle Cross Day 1 (Sep 13 2019)

Max Palmer Men Junior 17-18 Cat 123 8 / 39
Alex Corby Men Junior 17-18 Cat 123 29 / 39
Eddie Stillman Men Junior 17-18 Cat 123 34 / 39
Zachary Andrews Men Senior Cat 1-2 6 / 25
Henry Conaway Men Senior Cat 1-2 23 / 25
Ava Shipman Women Junior 9-12 Open 1 / 1
Sam Elliott Men Junior 13-16 Open 11 / 37
Mark Rinehart Men Junior 13-16 Open 13 / 37
Calvin Conaway Men Junior 13-16 Open 17 / 37
William Palmer Men Junior 13-16 Open 34 / 37
Jack Palmer Men Junior 13-16 Open 35 / 37
Phillip Emmert Men Junior 13-16 Open 74 / 37

Rochester Cyclocross Day 2 (Sep 8 2019)

Max Palmer UCI Jr 5 / 20
Alex Corby UCI Jr 11 / 20

Indy Cross - Brookside Park (Sep 7 2019)

Eddie Stillman WAVE 3 5 / 57
Matt Emmert WAVE 3 13 / 57
Sam Elliott WAVE 2 5 / 62
Calvin Conaway WAVE 2 6 / 62
Mark Rinehart WAVE 2 12 / 62
David Morgan WAVE 2 20 / 62
Brinley Shrum WAVE 2 24 / 62
Anson Sperry WAVE 2 27 / 62
L.j. Shrieve WAVE 2 32 / 62
Broden Kelly WAVE 2 35 / 62
Gavin Bradley WAVE 2 39 / 62
John David wax WAVE 2 40 / 62
Emma Balding WAVE 2 41 / 62
Audrey Baker WAVE 2 49 / 62
Alec Clements WAVE 1 9-14 Open 2 / 27
Jack Helvie WAVE 1 9-14 Open 3 / 27
Ethan Clements WAVE 1 9-14 Open 4 / 27
Katie Smock WAVE 1 9-14 Open 5 / 27
William Palmer WAVE 1 9-14 Open 6 / 27
Ethan Brown WAVE 1 9-14 Open 7 / 27
Brenden Shrum WAVE 1 9-14 Open 8 / 27
Jack Palmer WAVE 1 9-14 Open 9 / 27
Graham Morgan WAVE 1 9-14 Open 10 / 27
Warner Shrieve WAVE 1 9-14 Open 11 / 27
Ava Shipman WAVE 1 9-14 Open 12 / 27
Nolan Cummings WAVE 1 9-14 Open 14 / 27
Liam Bradley WAVE 1 9-14 Open 15 / 27
Spencer Shrieve WAVE 1 9-14 Open 16 / 27
Hadley Caldwell WAVE 1 9-14 Open 17 / 27
Bryce Shrum WAVE 1 9-14 Open 18 / 27
Callum Lock WAVE 1 9-14 Open 19 / 27
Nick Garside WAVE 1 9-14 Open 20 / 27
Henry Cummings WAVE 1 9-14 Open 21 / 27
Aj Collins WAVE 1 9-14 Open 22 / 27
Quinn Peconga WAVE 1 9-14 Open 24 / 27
Patrina Magers WAVE 1 9-14 Open 25 / 27
Henry Nolan WAVE 1 9-14 Open 26 / 27
Josephine Gregoire WAVE 1 9-14 Open 54 / 27

Rochester Cyclocross Day 1 (Sep 7 2019)

Alex Corby UCI Jr 17-18 9 / 23
Max Palmer UCI Jr 17-18 12 / 23

Indy Cross - Rhodius Park (Aug 31 2019)

Max Palmer WAVE 3 2 / 44
Alex Corby WAVE 3 3 / 44
Eddie Stillman WAVE 3 6 / 44
Matt Emmert WAVE 3 11 / 44
Phillip Emmert WAVE 2 1 / 70
Sam Elliott WAVE 2 6 / 70
Mark Rinehart WAVE 2 11 / 70
Aidan Pauley WAVE 2 22 / 70
Anson Sperry WAVE 2 25 / 70
Brinley Shrum WAVE 2 35 / 70
John David wax WAVE 2 40 / 70
Broden Kelly WAVE 2 44 / 70
Andrew Parmelee WAVE 2 51 / 70
Gavin Bradley WAVE 2 53 / 70
Emma Balding WAVE 2 57 / 70
Audrey Baker WAVE 2 58 / 70
Alec Clements WAVE 1 9-14 Open 1 / 28
Ethan Clements WAVE 1 9-14 Open 2 / 28
William Palmer WAVE 1 9-14 Open 3 / 28
Brenden Shrum WAVE 1 9-14 Open 4 / 28
Ethan Brown WAVE 1 9-14 Open 5 / 28
Jack Helvie WAVE 1 9-14 Open 6 / 28
Katie Smock WAVE 1 9-14 Open 7 / 28
Graham Morgan WAVE 1 9-14 Open 8 / 28
Warner Shrieve WAVE 1 9-14 Open 9 / 28
Jack Palmer WAVE 1 9-14 Open 10 / 28
Patrick Mercer WAVE 1 9-14 Open 11 / 28
Josephine Gregoire WAVE 1 9-14 Open 12 / 28
Jesse Minichiello WAVE 1 9-14 Open 13 / 28
Nolan Cummings WAVE 1 9-14 Open 14 / 28
Liam Bradley WAVE 1 9-14 Open 17 / 28
Spencer Shrieve WAVE 1 9-14 Open 18 / 28
Emma Garside WAVE 1 9-14 Open 20 / 28
Callum Lock WAVE 1 9-14 Open 21 / 28
Henry Cummings WAVE 1 9-14 Open 22 / 28
Patrina Magers WAVE 1 9-14 Open 25 / 28
Quinn Peconga WAVE 1 9-14 Open 26 / 28

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 6 (Dec 16 2018)

Spencer Shrieve Junior 1-10 5 / 9
Eleanor Dyas Women U23 17-22 Pro/Cat 1/2/3 19 / 41
Eleanor Dyas Women Junior 17-18 Cat 1/2/3 5 / 19

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 5 (Dec 15 2018)

Emma Balding Women Junior 15-16 25 / 35
Audrey Baker Women Junior 15-16 30 / 35
Max Palmer Men Junior 15-16 3 / 84
Henry Conaway Men Junior 15-16 45 / 84
Alex Corby Men Junior 15-16 48 / 84
Andrew Parmelee Men Junior 15-16 164 / 84
Gavin Bradley Men Junior 15-16 165 / 84
Ava Shipman Women Junior 11-12 15 / 22
Alec Clements Men Junior 11-12 11 / 45
Brenden Shrum Men Junior 11-12 29 / 45
Warner Shrieve Men Junior 11-12 43 / 45
Brinley Shrum Women Junior 13-14 22 / 43
Margot Grotland Women Junior 13-14 24 / 43
Katie Smock Women Junior 13-14 29 / 43
Phillip Emmert Men Junior 13-14 11 / 91
Calvin Conaway Men Junior 13-14 26 / 91
Sam Elliott Men Junior 13-14 59 / 91
William Repenning Men Junior 13-14 76 / 91
Jack Palmer Men Junior 13-14 81 / 91
L.j. Shrieve Men Junior 13-14 83 / 91
William Palmer Men Junior 13-14 84 / 91
Anson Sperry Men Junior 13-14 87 / 91

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 4 (Dec 14 2018)

Brett Conaway Men Master 45-49 Cat 1/2/3 31 / 111
Emma Balding Women Non-championship 1122 29 / 45
Katie Smock Women Non-championship 1122 40 / 45
Max Palmer Men Non-championship 1122 3 / 98
Phillip Emmert Men Non-championship 1122 30 / 98
Alex Corby Men Non-championship 1122 34 / 98
Calvin Conaway Men Non-championship 1122 48 / 98
Jack Helvie Men Non-championship 1122 83 / 98
Henry Conaway Men Non-championship 1122 190 / 98

OVCX Finale at Carter Park (Dec 8 2018)

Eleanor Dyas Women Cat 1/2/3 2 / 23
Brinley Shrum Women Cat 1/2/3 19 / 23
Max Palmer Men Cat 3/Cat 3 40+/Elite U19 1 / 42
Eddie Stillman Men Cat 3/Cat 3 40+/Elite U19 3 / 42
Henry Conaway Men Cat 3/Cat 3 40+/Elite U19 5 / 42
Brinley Shrum 10-14 Junior Boys/Junior Girls 9 / 43
Jack Palmer 10-14 Junior Boys/Junior Girls 13 / 43
Katie Smock 10-14 Junior Boys/Junior Girls 14 / 43
William Palmer 10-14 Junior Boys/Junior Girls 16 / 43
Jack Helvie 10-14 Junior Boys/Junior Girls 18 / 43
Josephine Gregoire 10-14 Junior Boys/Junior Girls 25 / 43
Ava Shipman 10-14 Junior Boys/Junior Girls 32 / 43
Calvin Conaway Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior Boys 15-18 1 / 53
Phillip Emmert Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior Boys 15-18 7 / 53
Sam Burkle Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior Boys 15-18 26 / 53
Luden Olinger Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior Boys 15-18 46 / 53
Audrey Baker Women Cat 4/5/Cat 4/5 40+/Jr Girls 15-18 12 / 18

John Bryan CX (Cap City Cyclocross #6/OVCX #13) (Dec 2 2018)

Henry Conaway Men Elite 1/2 35+ U23 13 / 19
Eleanor Dyas Women Elite 1/2/3 35+ Junior 6 / 25
Eddie Stillman Men Cat 3/U19 13 / 46
Alex Corby Men Cat 3/U19 18 / 46
Phillip Emmert Men Cat 4 - 40+ JR 1518 4 / 68
Max Corby Men Cat 4 - 40+ JR 1518 37 / 68
Calvin Conaway Men Cat 4 - 40+ JR 1518 50 / 68
Lunden Olinger Men Cat 4 - 40+ JR 1518 62 / 68
Audrey Baker Women Cat 4/5-Jr 1518Single Spee 10 / 31
Emma Balding Women Cat 4/5-Jr 1518Single Spee 13 / 31

Region Riot Cross (Nov 25 2018)

Katie Smock Men JUNIOR 9-14 OPEN 5 / 10

Major Taylor 'Cross Cup Day 2 (Nov 18 2018)

Eleanor Dyas Women UCI Elite 29 / 32
Max Palmer Men Cat 2- 35+U23 2 / 37
Henry Conaway Men Cat 2- 35+U23 8 / 37
Eddie Stillman Men Cat 3- 40+Boys U19 4 / 56
Alex Corby Men Cat 3- 40+Boys U19 14 / 56
Alec Clements 10-14 Junior 1314/Junior U13 5 / 51
Brinley Shrum 10-14 Junior 1314/Junior U13 14 / 51
William Palmer 10-14 Junior 1314/Junior U13 18 / 51
L.j. Shrieve 10-14 Junior 1314/Junior U13 22 / 51
Anson Sperry 10-14 Junior 1314/Junior U13 23 / 51
Brenden Shrum 10-14 Junior 1314/Junior U13 25 / 51
Jack Helvie 10-14 Junior 1314/Junior U13 26 / 51
Jack Palmer 10-14 Junior 1314/Junior U13 27 / 51
Katie Smock 10-14 Junior 1314/Junior U13 28 / 51
Ethan Brown 10-14 Junior 1314/Junior U13 30 / 51
Warner Shrieve 10-14 Junior 1314/Junior U13 31 / 51
Brody Kelly 10-14 Junior 1314/Junior U13 33 / 51
Ava Shipman 10-14 Junior 1314/Junior U13 35 / 51
Josephine Gregoire 10-14 Junior 1314/Junior U13 36 / 51
Spencer Shrieve 10-14 Junior 1314/Junior U13 40 / 51
Callum Lock 10-14 Junior 1314/Junior U13 46 / 51
Emma Garside 10-14 Junior 1314/Junior U13 48 / 51
Ethan Clements 10-14 Junior 1314/Junior U13 106 / 51
Phillip Emmert Men Cat 4- 40+Jr 1518 2 / 61
Sam Burkle Men Cat 4- 40+Jr 1518 6 / 61
Calvin Conaway Men Cat 4- 40+Jr 1518 7 / 61
Romeo Gregoire Men Cat 4- 40+Jr 1518 22 / 61
Max Corby Men Cat 4- 40+Jr 1518 40 / 61
Audrey Baker Women Cat 4/5- 40+/Single Speed 4 / 21
Emma Balding Women Cat 4/5- 40+/Single Speed 6 / 21

Major Taylor 'Cross Cup Day 1 (Nov 17 2018)

Eleanor Dyas Women UCI Elite 30 / 37
Max Palmer Men Cat 2- 35+U23 4 / 45
Henry Conaway Men Cat 2- 35+U23 30 / 45
Eddie Stillman Men Cat 3- 40+Boys U19 6 / 55
Alex Corby Men Cat 3- 40+Boys U19 8 / 55
Phillip Emmert 10-14 Junior 1314/Junior U13 1 / 54
Alec Clements 10-14 Junior 1314/Junior U13 7 / 54
Brinley Shrum 10-14 Junior 1314/Junior U13 12 / 54
William Palmer 10-14 Junior 1314/Junior U13 15 / 54
Sam Elliott 10-14 Junior 1314/Junior U13 17 / 54
Jack Palmer 10-14 Junior 1314/Junior U13 20 / 54
L.j. Shrieve 10-14 Junior 1314/Junior U13 24 / 54
Brenden Shrum 10-14 Junior 1314/Junior U13 26 / 54
Katie Smock 10-14 Junior 1314/Junior U13 28 / 54
Anson Sperry 10-14 Junior 1314/Junior U13 29 / 54
Jack Helvie 10-14 Junior 1314/Junior U13 31 / 54
Warner Shrieve 10-14 Junior 1314/Junior U13 32 / 54
Ethan Brown 10-14 Junior 1314/Junior U13 35 / 54
Ava Shipman 10-14 Junior 1314/Junior U13 37 / 54
Brody Kelly 10-14 Junior 1314/Junior U13 38 / 54
Nolan Cummings 10-14 Junior 1314/Junior U13 43 / 54
Spencer Shrieve 10-14 Junior 1314/Junior U13 45 / 54
Josephine Gregoire 10-14 Junior 1314/Junior U13 47 / 54
Callum Lock 10-14 Junior 1314/Junior U13 48 / 54
Liam Shipman 10-14 Junior 1314/Junior U13 49 / 54
Emma Garside 10-14 Junior 1314/Junior U13 52 / 54
William Repenning 10-14 Junior 1314/Junior U13 53 / 54
Sam Burkle Men Cat 4- 40+Jr 1518 6 / 69
Calvin Conaway Men Cat 4- 40+Jr 1518 7 / 69
Romeo Gregoire Men Cat 4- 40+Jr 1518 36 / 69
Lunden Olinger Men Cat 4- 40+Jr 1518 39 / 69
Max Corby Men Cat 4- 40+Jr 1518 40 / 69
Mason Moyers Men Cat 4- 40+Jr 1518 47 / 69
Seth Ramsey Men Cat 4- 40+Jr 1518 60 / 69
Emma Balding Women Cat 4/5- 40+/Single Speed 3 / 25
Audrey Baker Women Cat 4/5- 40+/Single Speed 8 / 25

Sugar Branch GP of Cyclocross (Nov 11 2018)

Max Palmer Men Elite 1/2 35+ U23 10 / 20
Eleanor Dyas Women Elite 1/2/3 35+ Junior 6 / 24
Henry Conaway Men Cat 3/U19 1 / 40
Eddie Stillman Men Cat 3/U19 5 / 40
Alex Corby Men Cat 3/U19 7 / 40
Sam Elliott Junior 10-14 JR/3/4/5 6 / 36
Brinley Shrum Junior 10-14 JR/3/4/5 10 / 36
William Palmer Junior 10-14 JR/3/4/5 11 / 36
Anson Sperry Junior 10-14 JR/3/4/5 12 / 36
Katie Smock Junior 10-14 JR/3/4/5 13 / 36
Jack Palmer Junior 10-14 JR/3/4/5 15 / 36
Brenden Shrum Junior 10-14 JR/3/4/5 18 / 36
Jack Helvie Junior 10-14 JR/3/4/5 20 / 36
Ava Shipman Junior 10-14 JR/3/4/5 29 / 36
Calvin Conaway Men Cat 4 - 40+ JR 1518 3 / 53
Mason Moyers Men Cat 4 - 40+ JR 1518 17 / 53
Lunden Olinger Men Cat 4 - 40+ JR 1518 36 / 53
Audrey Baker Women Cat 4/5-Jr 1518Single Spee 4 / 24
Emma Balding Women Cat 4/5-Jr 1518Single Spee 11 / 24

Cincinnati UCI Cyclocross Weekend (Oct 28 2018)

Eleanor Dyas Women UCI Elite 30 / 35
Max Palmer Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/U23/U19 8 / 99
Henry Conaway Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/U23/U19 15 / 99
Phillip Emmert Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/U23/U19 27 / 99
Eddie Stillman Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/U23/U19 32 / 99
Alex Corby Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/U23/U19 63 / 99
Jack Palmer 10-14 Boys U13/Girls U13/Boys 1314/Girls 1 21 / 48
L.j. Shrieve 10-14 Boys U13/Girls U13/Boys 1314/Girls 1 22 / 48
Jack Helvie 10-14 Boys U13/Girls U13/Boys 1314/Girls 1 27 / 48
Katie Smock 10-14 Boys U13/Girls U13/Boys 1314/Girls 1 29 / 48
Warner Shrieve 10-14 Boys U13/Girls U13/Boys 1314/Girls 1 30 / 48
Ava Shipman 10-14 Boys U13/Girls U13/Boys 1314/Girls 1 36 / 48
Josephine Gregoire 10-14 Boys U13/Girls U13/Boys 1314/Girls 1 48 / 48
Calvin Conaway Men Cat 4/Cat 4 40+/Jr 15-18 5 / 66
Sam Burkle Men Cat 4/Cat 4 40+/Jr 15-18 16 / 66
Romeo Gregoire Men Cat 4/Cat 4 40+/Jr 15-18 31 / 66
Max Corby Men Cat 4/Cat 4 40+/Jr 15-18 34 / 66
Emma Balding Women Cat 4/5-Jr 15/18Single Speed 4 / 29
Audrey Baker Women Cat 4/5-Jr 15/18Single Speed 10 / 29

Cincinnati UCI Cyclocross Weekend (Oct 27 2018)

Eleanor Dyas Women UCI Elite 30 / 39
Henry Conaway Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/U23/U19 6 / 95
Max Palmer Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/U23/U19 13 / 95
Phillip Emmert Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/U23/U19 25 / 95
Jack Palmer 10-14 Boys U13/Girls U13/Boys 1314/Girls 1 18 / 59
Jack Helvie 10-14 Boys U13/Girls U13/Boys 1314/Girls 1 27 / 59
Warner Shrieve 10-14 Boys U13/Girls U13/Boys 1314/Girls 1 32 / 59
Anson Sperry 10-14 Boys U13/Girls U13/Boys 1314/Girls 1 35 / 59
Josephine Gregoire 10-14 Boys U13/Girls U13/Boys 1314/Girls 1 42 / 59
Ava Shipman 10-14 Boys U13/Girls U13/Boys 1314/Girls 1 44 / 59
Spencer Shrieve 10-14 Boys U13/Girls U13/Boys 1314/Girls 1 45 / 59
Alex Corby Men Cat 4/Cat 4 40+/Jr 15-18 3 / 92
Calvin Conaway Men Cat 4/Cat 4 40+/Jr 15-18 4 / 92
Lunden Olinger Men Cat 4/Cat 4 40+/Jr 15-18 8 / 92
Romeo Gregoire Men Cat 4/Cat 4 40+/Jr 15-18 51 / 92
Max Corby Men Cat 4/Cat 4 40+/Jr 15-18 76 / 92
Emma Balding Women Cat 4/5-Jr 15/18Single Speed 5 / 31
Audrey Baker Women Cat 4/5-Jr 15/18Single Speed 7 / 31

Storm Eva Bandman (Oct 21 2018)

Max Palmer Men Elite 1/2 35+ U23 6 / 19
Eleanor Dyas Women Elite 1/2/3 35+ Junior 4 / 27
Henry Conaway Men Cat 3/U19 4 / 41
Eddie Stillman Men Cat 3/U19 5 / 41
Phillip Emmert Junior 10-14 JR/3/4/5 1 / 35
Alec Clements Junior 10-14 JR/3/4/5 8 / 35
Anson Sperry Junior 10-14 JR/3/4/5 10 / 35
Brinley Shrum Junior 10-14 JR/3/4/5 11 / 35
Jack Palmer Junior 10-14 JR/3/4/5 15 / 35
Katie Smock Junior 10-14 JR/3/4/5 16 / 35
William Palmer Junior 10-14 JR/3/4/5 17 / 35
Brenden Shrum Junior 10-14 JR/3/4/5 22 / 35
Jack Helvie Junior 10-14 JR/3/4/5 23 / 35
Ethan Clements Junior 10-14 JR/3/4/5 26 / 35
Ava Shipman Junior 10-14 JR/3/4/5 29 / 35
Liam Shipman Junior 10-14 JR/3/4/5 35 / 35
Sam Burkle Men Cat 4 - 40+ JR 1518 5 / 53
Calvin Conaway Men Cat 4 - 40+ JR 1518 7 / 53
Lunden Olinger Men Cat 4 - 40+ JR 1518 11 / 53
Emma Balding Women Cat 4/5-Jr 1518Single Spee 13 / 29

Red Kite Beach Party p/b Cyclical Nature Bicycles Day 2 (Oct 14 2018)

Max Palmer Men Elite 1/2 35+ U23 4 / 23
Eleanor Dyas Women Elite 1/2/3 35+ Junior 3 / 21
Lunden Olinger Men Cat 4 - 40+ JR 1518 1 / 57

Red Kite Beach Party p/b Cyclical Nature Bicycles Day 1 (Oct 13 2018)

Eleanor Dyas Women 9-22 Open 1 / 1

Brookside Cyclocross Cup (Oct 7 2018)

Eleanor Dyas Women Elite 1/2/3 35+ Junior 6 / 18
Max Palmer Men Cat 3/U19 1 / 51
Henry Conaway Men Cat 3/U19 2 / 51
Phillip Emmert Men Cat 3/U19 6 / 51
Eddie Stillman Men Cat 3/U19 26 / 51
Alex Corby Men Cat 3/U19 36 / 51
Sam Elliott Junior 10-14 JR/3/4/5 5 / 55
Alec Clements Junior 10-14 JR/3/4/5 6 / 55
William Repenning Junior 10-14 JR/3/4/5 10 / 55
William Palmer Junior 10-14 JR/3/4/5 12 / 55
Brinley Shrum Junior 10-14 JR/3/4/5 13 / 55
Brenden Shrum Junior 10-14 JR/3/4/5 15 / 55
Katie Smock Junior 10-14 JR/3/4/5 17 / 55
Jack Palmer Junior 10-14 JR/3/4/5 21 / 55
Jack Helvie Junior 10-14 JR/3/4/5 22 / 55
Warner Shrieve Junior 10-14 JR/3/4/5 24 / 55
Ethan Clements Junior 10-14 JR/3/4/5 29 / 55
Ethan Brown Junior 10-14 JR/3/4/5 30 / 55
Ava Shipman Junior 10-14 JR/3/4/5 33 / 55
Nolan Cummins Junior 10-14 JR/3/4/5 36 / 55
Spencer Shrieve Junior 10-14 JR/3/4/5 38 / 55
Aidan Pauley Junior 10-14 JR/3/4/5 40 / 55
Josephine Gregoire Junior 10-14 JR/3/4/5 41 / 55
Liam Shipman Junior 10-14 JR/3/4/5 49 / 55
Tixler Brock Junior 10-14 JR/3/4/5 50 / 55
Henry Cummins Junior 10-14 JR/3/4/5 51 / 55
Patrina Magers Junior 10-14 JR/3/4/5 54 / 55
Broden Kelly Junior 10-14 JR/3/4/5 113 / 55
Sam Burkle Men Cat 4 - 40+ JR 1518 1 / 62
Lunden Olinger Men Cat 4 - 40+ JR 1518 6 / 62
Calvin Conaway Men Cat 4 - 40+ JR 1518 7 / 62
Max Corby Men Cat 4 - 40+ JR 1518 21 / 62
Romeo Gregoire Men Cat 4 - 40+ JR 1518 24 / 62
John David wax Men Cat 4 - 40+ JR 1518 43 / 62
Seth Ramsey Men Cat 4 - 40+ JR 1518 128 / 62
Emma Balding Women Cat 4/5- 40+Jr 1518 2 / 26
Audrey Baker Women Cat 4/5- 40+Jr 1518 5 / 26

Valley View CX (Sep 30 2018)

Aaron Banks Men Cat 3/U19 10 / 39
Lunden Olinger Men Cat 3/U19 29 / 39
Lunden Olinger Men Cat 4 - 40+ JR 1518 5 / 73

Jingle Cross Day 3 (Sep 30 2018)

Alec Clements Men Juniors 9-12 4 / 23
Ethan Clements Men Juniors 9-12 18 / 23
Henry Conaway Men Juniors 13-15 1 / 27
Phillip Emmert Men Juniors 13-15 5 / 27
Calvin Conaway Men Juniors 13-15 10 / 27
Sam Elliott Men Juniors 13-15 14 / 27
William Palmer Men Juniors 13-15 17 / 27
Jack Palmer Men Juniors 13-15 22 / 27
Audrey Baker Women Juniors 14-18 4 / 11
Emma Balding Women Juniors 14-18 6 / 11
Katie Smock Women Juniors 9-13 5 / 12
Ava Shipman Women Juniors 9-13 7 / 12
Max Palmer Men Juniors 16-18 1 / 22
Sam Burkle Men Juniors 16-18 9 / 22
Eddie Stillman Men Juniors 16-18 16 / 22
Henry Conaway Men Open Cat3 22 / 41

Jingle Cross Day 2 (Sep 29 2018)

Eleanor Dyas Women Open Cat1/2 12 / 22
Henry Conaway Men Juniors 13-15 1 / 40
Phillip Emmert Men Juniors 13-15 2 / 40
Calvin Conaway Men Juniors 13-15 7 / 40
Sam Elliott Men Juniors 13-15 21 / 40
William Palmer Men Juniors 13-15 23 / 40
Jack Palmer Men Juniors 13-15 28 / 40
Alec Clements Men Juniors 9-12 6 / 26
Ethan Clements Men Juniors 9-12 14 / 26
Liam Shipman Men Juniors 9-12 26 / 26
Katie Smock Women Juniors 9-13 5 / 15
Ava Shipman Women Juniors 9-13 9 / 15
Max Palmer Men Juniors 16-18 1 / 25
Alex Corby Men Juniors 16-18 6 / 25
Sam Burkle Men Juniors 16-18 7 / 25
Eddie Stillman Men Juniors 16-18 8 / 25
Max Corby Men Juniors 16-18 20 / 25
Eleanor Dyas Women Juniors 14-18 4 / 15
Audrey Baker Women Juniors 14-18 7 / 15
Emma Balding Women Juniors 14-18 9 / 15

Jingle Cross Day 1 (Sep 28 2018)

Henry Conaway Men Juniors 13-15 1 / 33
Phillip Emmert Men Juniors 13-15 2 / 33
Calvin Conaway Men Juniors 13-15 9 / 33
Sam Elliott Men Juniors 13-15 16 / 33
William Palmer Men Juniors 13-15 21 / 33
Jack Palmer Men Juniors 13-15 26 / 33
Eddie Stillman Men Juniors 16-18 4 / 18
Alex Corby Men Juniors 16-18 5 / 18
Sam Burkle Men Juniors 16-18 8 / 18
Max Corby Men Juniors 16-18 16 / 18
Ava Shipman Women Juniors 9-13 7 / 10
Alec Clements Men Juniors 9-12 5 / 19
Ethan Clements Men Juniors 9-12 14 / 19
Audrey Baker Women Juniors 14-18 4 / 8
Emma Balding Women Juniors 14-18 5 / 8
Max Palmer Men Open Cat3 2 / 52
Eleanor Dyas Women Open Pro 30 / 39

Commonwealth Eye Surgery Promotion Cross Race (Sep 23 2018)

Katie Smock Junior 10-14 JR/3/4/5 6 / 16

Trek CX Cup (Sep 23 2018)

Max Palmer Men Junior 15-16 Open 1 / 25
Henry Conaway Men Junior 15-16 Open 2 / 25
Alex Corby Men Junior 15-16 Open 8 / 25
Jack Helvie Men Junior 9-10 Open 1 / 4
Brenden Shrum Men Junior 11-12 Open 5 / 16
Warner Shrieve Men Junior 11-12 Open 11 / 16
Emma Balding Women Junior 15-16 Open 4 / 9
Audrey Baker Women Junior 15-16 Open 6 / 9
Max Palmer Men Cat 3 26 / 80
Calvin Conaway Men Junior 13-14 Open 4 / 24
William Palmer Men Junior 13-14 Open 16 / 24
Jack Palmer Men Junior 13-14 Open 21 / 24
L.j. Shrieve Men Junior 13-14 Open 23 / 24
Brinley Shrum Women Junior 13-14 Open 3 / 11
Eleanor Dyas Women Cat 1/2 18 / 35

Fountain Trust Company Indy Cross #5 - Rhodius Park (Sep 22 2018)

Sam Burkle Junior 9-18 Open 1 / 27
Lunden Olinger Junior 9-18 Open 2 / 27
John David wax Junior 9-18 Open 4 / 27
Alec Clements Junior 9-18 Open 5 / 27
Margot Grotland Junior 9-18 Open 7 / 27
Katie Smock Junior 9-18 Open 8 / 27
Broden Kelly Junior 9-18 Open 9 / 27
Anson Sperry Junior 9-18 Open 11 / 27
Ethan Brown Junior 9-18 Open 12 / 27
Ava Shipman Junior 9-18 Open 13 / 27
Andrew Parmelee Junior 9-18 Open 14 / 27
Ethan Clements Junior 9-18 Open 17 / 27
Josephine Gregoire Junior 9-18 Open 18 / 27
Nolan Cummings Junior 9-18 Open 19 / 27
Reuben May Junior 9-18 Open 20 / 27
Callum Lock Junior 9-18 Open 21 / 27
Hadley Caldwell Junior 9-18 Open 22 / 27
Henry Cummings Junior 9-18 Open 24 / 27
Liam Shipman Junior 9-18 Open 26 / 27
Liam Bradley Junior 9-18 Open 64 / 27
Eddie Stillman Senior 1 / 31

Trek CX Cup (Sep 22 2018)

Brinley Shrum Women Junior 13-14 Open 2 / 11
Emma Balding Women Junior 15-16 Open 3 / 11
Audrey Baker Women Junior 15-16 Open 4 / 11
Calvin Conaway Men Junior 13-14 Open 3 / 36
Sam Elliott Men Junior 13-14 Open 11 / 36
William Repenning Men Junior 13-14 Open 16 / 36
William Palmer Men Junior 13-14 Open 17 / 36
Jack Palmer Men Junior 13-14 Open 21 / 36
L.j. Shrieve Men Junior 13-14 Open 22 / 36
Brenden Shrum Men Junior 11-12 Open 6 / 17
Warner Shrieve Men Junior 11-12 Open 13 / 17
Eleanor Dyas Women Cat 1/2 17 / 32
Jack Helvie Men Junior 9-10 Open 1 / 6
Spencer Shrieve Men Junior 9-10 Open 5 / 6
Henry Conaway Men Junior 15-16 Open 2 / 32
Max Palmer Men Junior 15-16 Open 3 / 32
Alex Corby Men Junior 15-16 Open 7 / 32
Max Corby Men Junior 15-16 Open 19 / 32

Trek CX Cup (Sep 21 2018)

Eleanor Dyas Women UCI C2 Cat 1/2 45 / 50
Max Palmer Men Race Against the Leg Open 1 / 116
Henry Conaway Men Race Against the Leg Open 9 / 116
Calvin Conaway Men Race Against the Leg Open 36 / 116
William Palmer Men Race Against the Leg Open 45 / 116
Jack Palmer Men Race Against the Leg Open 46 / 116
Jack Helvie Men Race Against the Leg Open 73 / 116

BLOOMINGCROSS (Sep 16 2018)

Eleanor Dyas Women Elite 1/2/3 35+ Junior 6 / 23
Henry Conaway Men Cat 3/U19 2 / 41
Eddie Stillman Men Cat 3/U19 6 / 41
Phillip Emmert Men Cat 3/U19 14 / 41
Alex Corby Men Cat 3/U19 30 / 41
Brinley Shrum Junior 10-14 JR/3/4/5 6 / 30
Anson Sperry Junior 10-14 JR/3/4/5 7 / 30
Katie Smock Junior 10-14 JR/3/4/5 11 / 30
Brenden Shrum Junior 10-14 JR/3/4/5 13 / 30
Ava Shipman Junior 10-14 JR/3/4/5 17 / 30
Andrew Parmelee Junior 10-14 JR/3/4/5 20 / 30
Jack Helvie Junior 10-14 JR/3/4/5 22 / 30
Jonathan Wilson Junior 10-14 JR/3/4/5 24 / 30
Josephine Gregoire Junior 10-14 JR/3/4/5 25 / 30
Teixler Block Junior 10-14 JR/3/4/5 28 / 30
Liam Shipman Junior 10-14 JR/3/4/5 29 / 30
Sam Burkle Men Cat 4 - 40+ JR 1518 1 / 58
Calvin Conaway Men Cat 4 - 40+ JR 1518 6 / 58
Romeo Gregoire Men Cat 4 - 40+ JR 1518 23 / 58
Max Corby Men Cat 4 - 40+ JR 1518 51 / 58
Audrey Baker Women Cat 4/5-Jr 1518 12 / 30
Emma Balding Women Cat 4/5-Jr 1518 14 / 30

Fountain Trust Company Indy Cross #4 - Ellenberger Park (Sep 15 2018)

Henry Conaway Junior 9-18 Open 1 / 43
Phillip Emmert Junior 9-18 Open 2 / 43
Max Palmer Junior 9-18 Open 3 / 43
Sam Burkle Junior 9-18 Open 4 / 43
Calvin Conaway Junior 9-18 Open 6 / 43
Sam Elliott Junior 9-18 Open 8 / 43
John David wax Junior 9-18 Open 9 / 43
William Palmer Junior 9-18 Open 10 / 43
Margot Grotland Junior 9-18 Open 12 / 43
William Repenning Junior 9-18 Open 13 / 43
Audrey Baker Junior 9-18 Open 14 / 43
Katie Smock Junior 9-18 Open 15 / 43
Anson Sperry Junior 9-18 Open 16 / 43
L.j. Shrieve Junior 9-18 Open 17 / 43
Jack Palmer Junior 9-18 Open 18 / 43
Jack Helvie Junior 9-18 Open 20 / 43
Warner Shrieve Junior 9-18 Open 22 / 43
Ethan Brown Junior 9-18 Open 23 / 43
Ava Shipman Junior 9-18 Open 24 / 43
Aidan Pauley Junior 9-18 Open 25 / 43
Nolan Cummings Junior 9-18 Open 26 / 43
Jude May Junior 9-18 Open 29 / 43
Liam Bradley Junior 9-18 Open 32 / 43
Reuben May Junior 9-18 Open 34 / 43
Spencer Shrieve Junior 9-18 Open 35 / 43
Callum Lock Junior 9-18 Open 36 / 43
Nora Bowman Junior 9-18 Open 37 / 43
Henry Cummings Junior 9-18 Open 38 / 43
Liam Shipman Junior 9-18 Open 40 / 43
Foster Bowman Junior 9-18 Open 41 / 43
Hadley Caldwell Junior 9-18 Open 43 / 43
Eddie Stillman Senior 1 / 49
Eleanor Dyas Senior 9 / 49

Harbin Park CX (Sep 9 2018)

Eleanor Dyas Women Elite 1/2/3 35+ Junior 4 / 29
Max Palmer Men Cat 3/U19 1 / 51
Alex Corby Men Cat 3/U19 10 / 51
Henry Conaway Men Cat 3/U19 11 / 51
Phillip Emmert Men Cat 3/U19 12 / 51
Eddie Stillman Men Cat 3/U19 13 / 51
Aaron Banks Men Cat 3/U19 32 / 51
Brinley Shrum Junior 10-14 JR/3/4/5 5 / 37
Katie Smock Junior 10-14 JR/3/4/5 10 / 37
Brenden Shrum Junior 10-14 JR/3/4/5 16 / 37
Jack Helvie Junior 10-14 JR/3/4/5 18 / 37
Lunden Olinger Men Cat 4 - 40+ 1 / 72
Calvin Conaway Men Cat 4 - 40+ 7 / 72
Sam Burkle Men Cat 4 - 40+ 29 / 72
Seth Ramsey Men Cat 4 - 40+ 55 / 72
Max Corby Men Cat 4 - 40+ 156 / 72
Audrey Baker Women Cat 4/5-Jr 1518 3 / 29

MICX #1: Avalon Pontoons Alma Grand Prix of Cyclocross (Sep 8 2018)

Eleanor Dyas Women Pro/1/2/3/4/5 Elite 1 / 11

Fountain Trust Company Indy Cross #3 - Brookside Park (Sep 8 2018)

Max Palmer Junior 9-18 Open 1 / 37
Phillip Emmert Junior 9-18 Open 2 / 37
Lunden Olinger Junior 9-18 Open 4 / 37
Calvin Conaway Junior 9-18 Open 5 / 37
Sam Elliott Junior 9-18 Open 7 / 37
Mason Moyers Junior 9-18 Open 8 / 37
Alec Clements Junior 9-18 Open 9 / 37
William Palmer Junior 9-18 Open 10 / 37
John David wax Junior 9-18 Open 11 / 37
L.j. Shrieve Junior 9-18 Open 12 / 37
Jack Palmer Junior 9-18 Open 13 / 37
Audrey Baker Junior 9-18 Open 14 / 37
Emma Balding Junior 9-18 Open 15 / 37
Anson Sperry Junior 9-18 Open 16 / 37
Margot Grotland Junior 9-18 Open 17 / 37
Katie Smock Junior 9-18 Open 18 / 37
Jack Helvie Junior 9-18 Open 20 / 37
Warner Shrieve Junior 9-18 Open 21 / 37
Liam Bradley Junior 9-18 Open 22 / 37
Ethan Clements Junior 9-18 Open 23 / 37
Ava Shipman Junior 9-18 Open 24 / 37
Ethan Brown Junior 9-18 Open 25 / 37
Andrew Parmelee Junior 9-18 Open 27 / 37
Nolan Cummings Junior 9-18 Open 28 / 37
Callum Lock Junior 9-18 Open 30 / 37
Nora Bowman Junior 9-18 Open 31 / 37
Spencer Shrieve Junior 9-18 Open 33 / 37
Foster Bowman Junior 9-18 Open 34 / 37
Liam Shipman Junior 9-18 Open 36 / 37
Eddie Stillman Senior 4 / 42
Jason Cummings Senior 30 / 42

Lionheart CX (Sep 2 2018)

Eleanor Dyas Women 1/2/3 & U23 U19 Masters 17 / 19
Henry Conaway Men 3/4 & U19 6 / 26
Ava Shipman Juniors 10-14 12 / 34
Liam Shipman Juniors 10-14 27 / 34
Emma Balding Women 4/5 & Girls 15-18 1 / 19
Audrey Baker Women 4/5 & Girls 15-18 4 / 19

Fountain Trust Company Indy Cross #2 - Franklin Community High School (Sep 1 2018)

Henry Conaway Junior 9-18 Open 1 / 35
Max Palmer Junior 9-18 Open 2 / 35
Phillip Emmert Junior 9-18 Open 3 / 35
Calvin Conaway Junior 9-18 Open 4 / 35
Lunden Olinger Junior 9-18 Open 7 / 35
Alec Clements Junior 9-18 Open 8 / 35
Anson Sperry Junior 9-18 Open 9 / 35
Sam Elliott Junior 9-18 Open 10 / 35
John David wax Junior 9-18 Open 11 / 35
William Repenning Junior 9-18 Open 12 / 35
L.j. Shrieve Junior 9-18 Open 13 / 35
Emma Balding Junior 9-18 Open 14 / 35
Katie Smock Junior 9-18 Open 15 / 35
William Palmer Junior 9-18 Open 16 / 35
Jack Palmer Junior 9-18 Open 17 / 35
Audrey Baker Junior 9-18 Open 18 / 35
Jack Helvie Junior 9-18 Open 20 / 35
Andrew Parmelee Junior 9-18 Open 22 / 35
Warner Shrieve Junior 9-18 Open 23 / 35
Ethan Clements Junior 9-18 Open 24 / 35
Ava Shipman Junior 9-18 Open 25 / 35
Hadley Caldwell Junior 9-18 Open 26 / 35
Spencer Shrieve Junior 9-18 Open 27 / 35
Callum Lock Junior 9-18 Open 29 / 35
Henry Cummings Junior 9-18 Open 32 / 35
Nolan Cummings Junior 9-18 Open 70 / 35
Eddie Stillman Senior 1 / 48
Eleanor Dyas Senior 12 / 48

Fountain Trust Company Indy Cross #1 - Paul Ruster Park (Aug 25 2018)

Max Palmer Junior 9-18 Open 1 / 36
Henry Conaway Junior 9-18 Open 2 / 36
Eddie Stillman Junior 9-18 Open 3 / 36
Phillip Emmert Junior 9-18 Open 4 / 36
Calvin Conaway Junior 9-18 Open 5 / 36
Lunden Olinger Junior 9-18 Open 7 / 36
Sam Elliott Junior 9-18 Open 8 / 36
Mason Moyers Junior 9-18 Open 9 / 36
Alec Clements Junior 9-18 Open 11 / 36
William Palmer Junior 9-18 Open 12 / 36
Margot Grotland Junior 9-18 Open 13 / 36
John David wax Junior 9-18 Open 14 / 36
Emma Balding Junior 9-18 Open 15 / 36
Audrey Baker Junior 9-18 Open 16 / 36
Jack Palmer Junior 9-18 Open 18 / 36
Ethan Clements Junior 9-18 Open 19 / 36
Jack Helvie Junior 9-18 Open 20 / 36
Ava Shipman Junior 9-18 Open 22 / 36
Warner Shrieve Junior 9-18 Open 23 / 36
Liam Bradley Junior 9-18 Open 24 / 36
Aidan Pauley Junior 9-18 Open 25 / 36
Nolan Cummings Junior 9-18 Open 26 / 36
Jude May Junior 9-18 Open 27 / 36
Reuben May Junior 9-18 Open 28 / 36
Ethan Brown Junior 9-18 Open 30 / 36
Callum Lock Junior 9-18 Open 31 / 36
Spencer Shrieve Junior 9-18 Open 32 / 36
Nora Bowman Junior 9-18 Open 33 / 36
Henry Cummings Junior 9-18 Open 34 / 36
Liam Shipman Junior 9-18 Open 75 / 36
Margot Grotland Senior 30 / 46
Audrey Baker Senior 34 / 46
Emma Balding Senior 35 / 46
Eddie Stillman Senior 101 / 46
Aaron Banks Men Senior 12 / 15

US Cross Nationals Day 5 (Jan 13 2018)

Eleanor Dyas Women Junior 15-16 11 / 16
Calvin Conaway Men Junior 11-12 3 / 36
William Palmer Men Junior 11-12 28 / 36
Jack Palmer Men Junior 11-12 32 / 36
Henry Conaway Men Junior 13-14 20 / 45
Max Palmer Men Junior 15-16 42 / 77
David Palmer Men INDUSTRY 17 / 45

US Cross Nationals Day 3 (Jan 11 2018)

Henry Conaway Men 11-22 31 / 61
Calvin Conaway Men 11-22 36 / 61

Afterglow - A Cyclocross Race (Dec 17 2017)

Max Palmer Men Cat 1/2/3 8 / 14
Henry Conaway Men Cat 1/2/3 13 / 14
Calvin Conaway Men Cat 4/5 20 / 70
Calvin Conaway Junior 9-18 Open 5 / 24

OVCX Finale at Carter Park (Dec 2 2017)

Audrey Baker Women Cat 4-5/Cat 40+/Junior 15 / 27
William Palmer Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 8 / 39
Margot Grotland Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 10 / 39
Jack Palmer Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 12 / 39
Ava Shipman Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 24 / 39
Max Palmer Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 2 / 70
Calvin Conaway Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 10 / 70
Max Corby Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 18 / 70
Alex Corby Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 23 / 70
Phillip Emmert Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 25 / 70
Sam Burkle Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 36 / 70
Max Palmer Men Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 8 / 46
Henry Conaway Men Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 45 / 46
Eleanor Dyas Women Elite 1/2/ 35+/ Cat 3 7 / 19

Major Taylor 'Cross Cup 2017 - UCI & OVCX Weekend - Day 2 (Nov 19 2017)

Eleanor Dyas Women Elite 2 35+ Cat 3 Wo 11 / 29
Phillip Emmert Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 1 / 35
Calvin Conaway Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 3 / 35
Mark Rinehart Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 4 / 35
Brody Kelly Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 18 / 35
Gavin Bradley Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 20 / 35
Jack Helvie Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 21 / 35
Alec Clements Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 22 / 35
Emma Balding Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 24 / 35
Katie Smock Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 25 / 35
Anson Sperry Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 27 / 35
Warner Shrieve Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 28 / 35
Hadley Caldwell Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 29 / 35
Ava Shipman Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 31 / 35
Ethan Clements Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 33 / 35
Owen Doyle Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 34 / 35
Alex Corby Men Cat 4 40+ Junior 15-18 4 / 45
Henry Conaway Men Cat 4 40+ Junior 15-18 5 / 45
Jacob Banks Men Cat 4 40+ Junior 15-18 33 / 45
Sam Burkle Men Cat 4 40+ Junior 15-18 45 / 45
Audrey Baker Women Cat 4-5 40+ Junior 15 10 / 19
Max Palmer Men Cat 3 40+ Boys Elite U19 2 / 41

Major Taylor 'Cross Cup 2017 - UCI & OVCX Weekend - Day 1 (Nov 18 2017)

Audrey Baker Women Cat 4-5/Cat 40+/Junior 10 / 17
Timothy Banks Men Cat 5 24 / 25
Calvin Conaway Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 1 / 37
Phillip Emmert Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 3 / 37
Mark Rinehart Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 5 / 37
Sam Elliott Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 11 / 37
William Palmer Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 12 / 37
William Repenning Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 13 / 37
Alec Clements Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 15 / 37
Jack Palmer Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 16 / 37
Jack Helvie Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 17 / 37
Anson Sperry Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 18 / 37
John David wax Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 21 / 37
Emma Balding Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 25 / 37
Gavin Bradley Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 26 / 37
Warner Shrieve Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 27 / 37
Dane Campbell Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 28 / 37
Katie Smock Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 30 / 37
Ava Shipman Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 32 / 37
Hadley Caldwell Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 35 / 37
Nolan Cummings Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 37 / 37
Henry Conaway Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 3 / 44
Alex Corby Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 7 / 44
Max Corby Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 17 / 44
Sam Burkle Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 20 / 44
Jacob Banks Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 30 / 44
Max Palmer Men Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 1 / 48
Eleanor Dyas Women Elite 2/ 35+/ Cat 3 Wo 10 / 22

Sugar Branch GP of Cyclocross (Nov 12 2017)

Eleanor Dyas Women Elite 1/2/ 35+/ Cat 3 5 / 19
Calvin Conaway Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 1 / 27
Phillip Emmert Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 2 / 27
Mark Rinehart Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 4 / 27
Margot Grotland Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 14 / 27
Ava Shipman Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 19 / 27
Liam Shipman Junior 10-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 27 / 27
Max Palmer Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 1 / 50
Henry Conaway Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 4 / 50

The Derby City Cup Day 2 (Nov 5 2017)

Eleanor Dyas Women Wave 2 27 / 47
Henry Conaway Men Wave 3 5 / 65
Alex Corby Men Wave 3 16 / 65
Sam Burkle Men Wave 3 18 / 65
Max Corby Men Wave 3 30 / 65
Seth Ramsey Men Wave 3 52 / 65
Calvin Conaway Men 9-14 Wave 4 Juniors 5 / 42
Phillip Emmert Men 9-14 Wave 4 Juniors 9 / 42
Mark Rinehart Men 9-14 Wave 4 Juniors 18 / 42
William Palmer Men 9-14 Wave 4 Juniors 25 / 42
Jack Palmer Men 9-14 Wave 4 Juniors 30 / 42
Warner Shrieve Men 9-14 Wave 4 Juniors 40 / 42
Max Palmer Men Wave 5 87 / 87

The Derby City Cup Day 1 (Nov 4 2017)

Audrey Baker Women Wave 2 12 / 14
Max Palmer Men Wave 3 1 / 79
Henry Conaway Men Wave 3 5 / 79
Alex Corby Men Wave 3 15 / 79
Max Corby Men Wave 3 29 / 79
Sam Burkle Men Wave 3 37 / 79
Seth Ramsey Men Wave 3 43 / 79
Calvin Conaway Men 9-14 Wave 4 3 / 42
Phillip Emmert Men 9-14 Wave 4 5 / 42
Mark Rinehart Men 9-14 Wave 4 12 / 42
William Palmer Men 9-14 Wave 4 25 / 42
Jack Palmer Men 9-14 Wave 4 29 / 42
Margot Grotland Men 9-14 Wave 4 32 / 42
Warner Shrieve Men 9-14 Wave 4 34 / 42
Eleanor Dyas Women Wave 6 23 / 48

Cincinnati Cyclocross Day 2 (Oct 29 2017)

Max Palmer Men Cat 4 1 / 89
Henry Conaway Men Cat 4 3 / 89
Alex Corby Men Cat 4 13 / 89
Seth Ramsey Men Cat 4 26 / 89
Sam Burkle Men Cat 4 50 / 89
Phillip Emmert Men 9-14 Juniors 2 / 52
Calvin Conaway Men 9-14 Juniors 3 / 52
William Palmer Men 9-14 Juniors 22 / 52
Jack Palmer Men 9-14 Juniors 23 / 52
Jack Helvie Men 9-14 Juniors 28 / 52
Eleanor Dyas Women Cat 2-3 32 / 32

Cincinnati Cyclocross Day 1 (Oct 28 2017)

Phillip Emmert Men 9-14 Junior 2 / 46
Calvin Conaway Men 9-14 Junior 6 / 46
Jack Palmer Men 9-14 Junior 19 / 46
William Repenning Men 9-14 Junior 22 / 46
William Palmer Men 9-14 Junior 27 / 46
Jack Helvie Men 9-14 Junior 46 / 46
Max Palmer Men Cat 4 1 / 82
Alex Corby Men Cat 4 13 / 82
Seth Ramsey Men Cat 4 32 / 82
Henry Conaway Men Cat 4 79 / 82
Eleanor Dyas Women Cat 2-3 16 / 31
Audrey Baker Women Cat 4-5 22 / 26

Storm Eva Bandman (Oct 22 2017)

Max Palmer Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 1 / 82
Henry Conaway Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 4 / 82
Connor Wingler Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 18 / 82
Jacob Banks Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 27 / 82
Max Corby Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 29 / 82
Sam Burkle Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 30 / 82
Alex Corby Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 78 / 82
Phillip Emmert Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 2 / 43
Calvin Conaway Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 3 / 43
William Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 19 / 43
Jack Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 22 / 43
Jack Helvie Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 24 / 43
Emma Balding Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 26 / 43
Timothy Banks Men Cat 5 36 / 41
Calvin Conaway Men Cat 1/2/3/4 40+/Men 50+/Single Speed 38 / 53

Indy Cross #5 - Traders Point (Oct 21 2017)

Connor Wingler Men Junior 9-18 Open 1 / 27
Eddie Stillman Men Junior 9-18 Open 2 / 27
Henry Conaway Men Junior 9-18 Open 3 / 27
Calvin Conaway Men Junior 9-18 Open 5 / 27
Max Corby Men Junior 9-18 Open 9 / 27
Mark Rinehart Men Junior 9-18 Open 10 / 27
Matthew Albert Men Junior 9-18 Open 13 / 27
William Palmer Men Junior 9-18 Open 14 / 27
Jack Palmer Men Junior 9-18 Open 15 / 27
Brody Kelly Men Junior 9-18 Open 16 / 27
William Repenning Men Junior 9-18 Open 17 / 27
Warner Shrieve Men Junior 9-18 Open 18 / 27
Jack Helvie Men Junior 9-18 Open 19 / 27
Owen Ascioti Men Junior 9-18 Open 20 / 27
Hadley Caldwell Men Junior 9-18 Open 21 / 27
William Grathwohl Men Junior 9-18 Open 22 / 27
Anson Sperry Men Junior 9-18 Open 23 / 27
Brenden Shrum Men Junior 9-18 Open 25 / 27
Nolan Cummings Men Junior 9-18 Open 26 / 27
Liam Shipman Men Junior 9-18 Open 27 / 27
Brinley Shrum Women Junior 9-18 Open 1 / 9
Audrey Baker Women Junior 9-18 Open 2 / 9
Katie Smock Women Junior 9-18 Open 4 / 9
Emma Balding Women Junior 9-18 Open 5 / 9
Ava Shipman Women Junior 9-18 Open 6 / 9
Emma Garside Women Junior 9-18 Open 8 / 9
Margret Baker Women Junior 9-18 Open 9 / 9
Max Palmer Men Senior Cat 4/5 1 / 37
Eddie Stillman Men Senior Cat 4/5 7 / 37
Phillip Emmert Men Senior Cat 4/5 36 / 37
Eleanor Dyas Women Senior Cat 1/2/3 5 / 5

John Bryan Classic Day 2 (Oct 15 2017)

Seth Ramsey Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 19 / 60
Dane Campbell Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 19 / 46

Indy Cross #4 - CLC (Oct 14 2017)

Connor Wingler Men Junior 9-18 Open 1 / 28
Henry Conaway Men Junior 9-18 Open 2 / 28
Eddie Stillman Men Junior 9-18 Open 3 / 28
Calvin Conaway Men Junior 9-18 Open 4 / 28
Lunden Olinger Men Junior 9-18 Open 9 / 28
L.j. Shrieve Men Junior 9-18 Open 11 / 28
Matthew Albert Men Junior 9-18 Open 12 / 28
Dane Campbell Men Junior 9-18 Open 13 / 28
William Palmer Men Junior 9-18 Open 15 / 28
Brody Kelly Men Junior 9-18 Open 16 / 28
Warner Shrieve Men Junior 9-18 Open 17 / 28
Jack Palmer Men Junior 9-18 Open 18 / 28
Brenden Shrum Men Junior 9-18 Open 20 / 28
Anson Sperry Men Junior 9-18 Open 21 / 28
Braden Shrum Men Junior 9-18 Open 22 / 28
Jack Helvie Men Junior 9-18 Open 23 / 28
Owen Ascioti Men Junior 9-18 Open 24 / 28
Hadley Caldwell Men Junior 9-18 Open 25 / 28
William Grathwohl Men Junior 9-18 Open 26 / 28
Nolan Cummings Men Junior 9-18 Open 27 / 28
Levi Matthews Men Junior 9-18 Open 28 / 28
Audrey Baker Women Junior 9-18 Open 1 / 7
Brinley Shrum Women Junior 9-18 Open 2 / 7
Emma Balding Women Junior 9-18 Open 3 / 7
Katie Smock Women Junior 9-18 Open 4 / 7
Emma Garside Women Junior 9-18 Open 6 / 7
Margret Baker Women Junior 9-18 Open 7 / 7
Connor Wingler Men Senior Cat 4/5 1 / 28
Max Palmer Men Senior Cat 4/5 2 / 28
Phillip Emmert Men Senior Cat 4/5 12 / 28
Calvin Conaway Men Senior Cat 4/5 15 / 28

Brookside Cyclocross Cup (Oct 8 2017)

Timothy Banks Men Cat 5 44 / 47
Max Palmer Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior M 15-18 1 / 81
Connor Wingler Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior M 15-18 5 / 81
Alex Corby Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior M 15-18 15 / 81
Max Corby Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior M 15-18 21 / 81
Sam Burkle Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior M 15-18 24 / 81
Seth Ramsey Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior M 15-18 26 / 81
Braden Shrum Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior M 15-18 75 / 81
Eddie Stillman Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior M 15-18 79 / 81
Eddie Stillman Men Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 28 / 57
Henry Conaway 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 2 / 61
Calvin Conaway 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 4 / 61
Phillip Emmert 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 7 / 61
Sam Elliott 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 9 / 61
Gavin Bradley 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 17 / 61
Alec Clements 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 19 / 61
William Repenning 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 20 / 61
William Palmer 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 21 / 61
Dane Campbell 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 23 / 61
Margot Grotland 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 26 / 61
Brinley Shrum 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 31 / 61
Brenden Shrum 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 32 / 61
Jack Helvie 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 35 / 61
Ethan Clements 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 37 / 61
Katie Smock 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 38 / 61
Emma Balding 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 39 / 61
Ava Shipman 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 43 / 61
Anson Sperry 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 44 / 61
Teixler Block 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 52 / 61
John David wax 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 57 / 61
Liam Shipman 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 58 / 61
Jack Palmer 9-14 Junior Women U13/Junior Men W 59 / 61
Audrey Baker Women 4/5 40+ Junior W 15-18 23 / 28
Eleanor Dyas Women 1/2/Women 35+/Women 3/Women U19 6 / 25

Indy Cross 3 - Indiana Cyclocross State Championship (Sep 30 2017)

Max Palmer Men Junior 9-18 Open 2 / 38
Eddie Stillman Men Junior 9-18 Open 3 / 38
Connor Wingler Men Junior 9-18 Open 4 / 38
Henry Conaway Men Junior 9-18 Open 5 / 38
Max Corby Men Junior 9-18 Open 7 / 38
Phillip Emmert Men Junior 9-18 Open 8 / 38
Calvin Conaway Men Junior 9-18 Open 9 / 38
Lunden Olinger Men Junior 9-18 Open 11 / 38
Sam Elliott Men Junior 9-18 Open 14 / 38
John David wax Men Junior 9-18 Open 15 / 38
Ellis Olinger Men Junior 9-18 Open 16 / 38
William Repenning Men Junior 9-18 Open 19 / 38
Matthew Albert Men Junior 9-18 Open 20 / 38
William Palmer Men Junior 9-18 Open 21 / 38
Jack Palmer Men Junior 9-18 Open 22 / 38
Gavin Bradley Men Junior 9-18 Open 23 / 38
Alec Clements Men Junior 9-18 Open 24 / 38
Dane Campbell Men Junior 9-18 Open 25 / 38
L.j. Shrieve Men Junior 9-18 Open 26 / 38
Brody Kelly Men Junior 9-18 Open 27 / 38
Warner Shrieve Men Junior 9-18 Open 28 / 38
Ethan Clements Men Junior 9-18 Open 29 / 38
Anson Sperry Men Junior 9-18 Open 30 / 38
Owen Ascioti Men Junior 9-18 Open 31 / 38
William Grathwohl Men Junior 9-18 Open 32 / 38
Jack Helvie Men Junior 9-18 Open 33 / 38
Nolan Cummings Men Junior 9-18 Open 34 / 38
Levi Matthews Men Junior 9-18 Open 38 / 38
Audrey Baker Women Junior 9-18 Open 1 / 6
Emma Balding Women Junior 9-18 Open 3 / 6
Katie Smock Women Junior 9-18 Open 4 / 6
Ava Shipman Women Junior 9-18 Open 5 / 6
Emma Garside Women Junior 9-18 Open 6 / 6
Eleanor Dyas Men Senior Cat 4/5 13 / 43
Henry Conaway Men Senior Cat 4/5 14 / 43
Calvin Conaway Men Senior Cat 4/5 19 / 43
Connor Wingler Men Senior Cat 4/5 40 / 43

Trek CX Cup (Sep 24 2017)

Max Palmer Men Juniors 15-16 Open 2 / 19
Eleanor Dyas Women Juniors 15-16 Open 1 / 2
Seth Ramsey Men Juniors 17-18 Cat 4/5 5 / 10
Henry Conaway Men Juniors 13-14 Open 1 / 17
Eleanor Dyas Women Juniors 10-18 Open 2 / 5
Calvin Conaway Men Juniors 11-12 Open 1 / 21
William Palmer Men Juniors 11-12 Open 8 / 21
Jack Palmer Men Juniors 11-12 Open 11 / 21
Warner Shrieve Men Juniors 11-12 Open 19 / 21

Trek CX Cup Day 2 (Sep 23 2017)

Max Palmer Men Juniors 15-16 Open 5 / 19
Eleanor Dyas Women Juniors 15-16 Open 1 / 4
Seth Ramsey Men Juniors 17-18 Cat 4/5 6 / 11
Henry Conaway Men Juniors 13-14 Open 9 / 17
Eleanor Dyas Women Juniors 10-18 Open 2 / 12
Calvin Conaway Men Juniors 11-12 Open 1 / 20
William Palmer Men Juniors 11-12 Open 5 / 20
Jack Palmer Men Juniors 11-12 Open 8 / 20
Warner Shrieve Men Juniors 11-12 Open 10 / 20

BLOOMINGCROSS (Sep 17 2017)

Eleanor Dyas Women Elite 1/2/ 35+/ Cat 3 11 / 24
Connor Wingler Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 8 / 69
Seth Ramsey Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 30 / 69
Collin Shipman Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 36 / 69
Dane Campbell Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 10 / 26
Katie Smock Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 14 / 26
Jack Helvie Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 19 / 26
Ava Shipman Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 22 / 26
Audrey Baker Women Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15 26 / 30

Indy Cross #2 - Brookside Park (Sep 16 2017)

Connor Wingler Men Junior 9-18 Open 1 / 27
Lunden Olinger Men Junior 9-18 Open 2 / 27
Sam Elliott Men Junior 9-18 Open 4 / 27
John David wax Men Junior 9-18 Open 5 / 27
Ellis Olinger Men Junior 9-18 Open 6 / 27
Matthew Albert Men Junior 9-18 Open 8 / 27
William Repenning Men Junior 9-18 Open 9 / 27
Alec Clements Men Junior 9-18 Open 11 / 27
Braden Shrum Men Junior 9-18 Open 13 / 27
Brody Kelly Men Junior 9-18 Open 14 / 27
Dane Campbell Men Junior 9-18 Open 15 / 27
Ethan Clements Men Junior 9-18 Open 16 / 27
Warner Shrieve Men Junior 9-18 Open 17 / 27
Brenden Shrum Men Junior 9-18 Open 18 / 27
Owen Ascioti Men Junior 9-18 Open 19 / 27
William Grathwohl Men Junior 9-18 Open 20 / 27
Hadley Caldwell Men Junior 9-18 Open 21 / 27
Nolan Cummings Men Junior 9-18 Open 22 / 27
Levi Matthews Men Junior 9-18 Open 23 / 27
Nate Robinson Men Junior 9-18 Open 24 / 27
Bryce Shrum Men Junior 9-18 Open 25 / 27
L.j. Shrieve Men Junior 9-18 Open 27 / 27
Brinley Shrum Women Junior 9-18 Open 1 / 7
Emma Balding Women Junior 9-18 Open 2 / 7
Katie Smock Women Junior 9-18 Open 3 / 7
Ava Shipman Women Junior 9-18 Open 5 / 7
Emma Garside Women Junior 9-18 Open 6 / 7
Connor Wingler Men Senior Cat 4/5 7 / 42
Eleanor Dyas Women Senior Cat 1/2/3 1 / 4

Jingle Cross, Inc. (Sep 16 2017)

Max Palmer Men Junior 13-15 3 / 29
Henry Conaway Men Junior 13-15 6 / 29
Alex Corby Men Junior 13-15 11 / 29
Sam Burkle Men Junior 13-15 13 / 29
Phillip Emmert Men Junior 13-15 14 / 29
Max Corby Men Junior 13-15 25 / 29
Calvin Conaway Men Junior 9-12 2 / 25
William Palmer Men Junior 9-12 7 / 25
Jack Palmer Men Junior 9-12 14 / 25

Jingle Cross, Inc. (Sep 15 2017)

Henry Conaway Men Junior 13-15 4 / 27
Max Corby Men Junior 13-15 8 / 27
Sam Burkle Men Junior 13-15 14 / 27
Max Palmer Men Junior 13-15 25 / 27
Phillip Emmert Men Junior 13-15 26 / 27
Calvin Conaway Men Junior 9-12 2 / 21
William Palmer Men Junior 9-12 11 / 21
Jack Palmer Men Junior 9-12 16 / 21

Caldwell Park CX (Sep 10 2017)

Eleanor Dyas Women Cat 3/4 7 / 38

Indy Cross #1 - Paul Ruster Park (Sep 9 2017)

Eddie Stillman Men Senior Cat 4/5 11 / 55
Connor Wingler Men Senior Cat 4/5 12 / 55
Brinley Shrum Women Junior under 19 1 / 6
Audrey Baker Women Junior under 19 2 / 6
Katie Smock Women Junior under 19 3 / 6
Emma Balding Women Junior under 19 4 / 6
Emma Garside Women Junior under 19 5 / 6
Ellie Smock Women Junior under 19 6 / 6
Max Palmer Men Junior under 19 1 / 34
Henry Conaway Men Junior under 19 2 / 34
Connor Wingler Men Junior under 19 3 / 34
Eddie Stillman Men Junior under 19 4 / 34
Max Corby Men Junior under 19 6 / 34
Calvin Conaway Men Junior under 19 7 / 34
Phillip Emmert Men Junior under 19 8 / 34
Lunden Olinger Men Junior under 19 9 / 34
Mark Rinehart Men Junior under 19 10 / 34
Sam Elliott Men Junior under 19 11 / 34
William Repenning Men Junior under 19 12 / 34
John David wax Men Junior under 19 13 / 34
William Palmer Men Junior under 19 16 / 34
Gavin Bradley Men Junior under 19 18 / 34
Jack Palmer Men Junior under 19 19 / 34
Nate Robinson Men Junior under 19 20 / 34
Alec Clements Men Junior under 19 21 / 34
Braden Shrum Men Junior under 19 22 / 34
Matthew Albert Men Junior under 19 23 / 34
Brenden Shrum Men Junior under 19 25 / 34
Warner Shrieve Men Junior under 19 26 / 34
Ethan Clements Men Junior under 19 27 / 34
Jack Helvie Men Junior under 19 28 / 34
Hadley Caldwell Men Junior under 19 29 / 34
William Grathwohl Men Junior under 19 30 / 34
Owen Ascioti Men Junior under 19 31 / 34
Nolan Cummings Men Junior under 19 32 / 34
Bryce Shrum Men Junior under 19 33 / 34
L.j. Shrieve Men Junior under 19 34 / 34
Eleanor Dyas Women Senior Cat 1/2/3 3 / 6

Lionheart CX (Sep 3 2017)

Eleanor Dyas Women 4/5 & Junior Girls 15-18 1 / 19
Henry Conaway Junior Boys & Girls 10-12 1314 1 / 38
Calvin Conaway Junior Boys & Girls 10-12 1314 2 / 38
Dane Campbell Junior Boys & Girls 10-12 1314 9 / 38

xXx Racing Jackson Park CX Relay (Aug 27 2017)

Calvin Conaway Juniors 9-18 Junior 4 / 80
Henry Conaway Juniors 9-18 Junior 4 / 80

US National Championships Day 5 (Jan 7 2017)

Phillip Emmert Men Junior 11-12 12 / 60
Calvin Conaway Men Junior 11-12 24 / 60
Jack Palmer Men Junior 11-12 37 / 60
Max Palmer Men Junior 13-14 21 / 62
Henry Conaway Men Junior 13-14 47 / 62

Major Taylor 'Cross Cup Day 2 (Dec 4 2016)

Aaron Banks Men Cat 4 40+ Junior M 15-18 6 / 45
Seth Ramsey Men Cat 4 40+ Junior M 15-18 35 / 45
Eleanor Dyas Women 4 Junior W 15-18 40+ 2 / 16
Madison Ramsey Women 4 Junior W 15-18 40+ 15 / 16
Max Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 1 / 37
Henry Conaway Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 5 / 37
Alex Corby Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 6 / 37
Phillip Emmert Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 7 / 37
Ellis Olinger Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 20 / 37
William Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 30 / 37
Anthony Misch Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 32 / 37
Riley Mcguire Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 36 / 37
Dillon Malloy Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 37 / 37
Aaron Banks Men Cat 3 Master 40+ Boys Elite U19 16 / 43
Tristin Cooper Men Cat 3 Master 40+ Boys Elite U19 38 / 43

Major Taylor 'Cross Cup Day 1 (Dec 3 2016)

Eleanor Dyas Women Cat 4W 40+ W 15-18 2 / 14
Madison Ramsey Women Cat 4W 40+ W 15-18 11 / 14
Max Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 1 / 34
Henry Conaway Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 5 / 34
Alex Corby Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 6 / 34
Phillip Emmert Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 8 / 34
Ellis Olinger Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 16 / 34
Lunden Olinger Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 18 / 34
William Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 25 / 34
Jack Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 26 / 34
Warner Shrieve Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 28 / 34
Finan Doyle Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 30 / 34
Owen Doyke Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 33 / 34

Sugar Branch GP of Cyclocross (Nov 20 2016)

Seth Ramsey Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 32 / 44
Max Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 2 / 30
Phillip Emmert Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 4 / 30
Henry Conaway Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 7 / 30
Calvin Conaway Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 12 / 30
Eleanor Dyas Women Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15 5 / 17
Madison Ramsey Women Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15 14 / 17

Indy Cross #5 - Traders Point (Nov 19 2016)

Conor Swan Men Senior Cat 3 2 / 9
Jacob Banks Men Senior Cat 3 7 / 9
Eleanor Dyas Women Senior Cat 4 2 / 9
Aaron Banks Men Junior 9-19 Open 2 / 20
Alex Corby Men Junior 9-19 Open 4 / 20
Henry Conaway Men Junior 9-19 Open 5 / 20
Lunden Olinger Men Junior 9-19 Open 7 / 20
Phillip Emmert Men Junior 9-19 Open 8 / 20
Seth Ramsey Men Junior 9-19 Open 10 / 20
Calvin Conaway Men Junior 9-19 Open 11 / 20
Sam Burkle Men Junior 9-19 Open 12 / 20
Dane Campbell Men Junior 9-19 Open 16 / 20
William Palmer Men Junior 9-19 Open 17 / 20
Warner Shrieve Men Junior 9-19 Open 18 / 20
Erik Grotland Men Junior 9-19 Open 20 / 20
Max Palmer Men Senior Cat 4/5 31 / 31

The Derby City Cup Day 2 (Nov 6 2016)

Tristin Cooper Men Cat 3 - Masters 40+ Junior U19 42 / 58
Aaron Banks Men Cat 4 -Masters 40+ Junior 1518 18 / 64
Seth Ramsey Men Cat 4 -Masters 40+ Junior 1518 55 / 64
Madison Ramsey Women Cat 4 - Masters 40+ Junior 1518 15 / 15
Max Palmer Men 9-14 Junior 1 / 40
Phillip Emmert Men 9-14 Junior 5 / 40
Henry Conaway Men 9-14 Junior 13 / 40
Jack Palmer Men 9-14 Junior 33 / 40

The Derby City Cup Day 1 (Nov 5 2016)

Aaron Banks Men Cat 4- 40+ Junior 1518 Colleg 31 / 75
Seth Ramsey Men Cat 4- 40+ Junior 1518 Colleg 61 / 75
Jacob Banks Men Cat 5 - Collegiate C 1 / 44
Madison Ramsey Women Cat 4 - Collegiate B Junior 1518 16 / 17
Max Palmer Men 9-14 Junior 4 / 42
Phillip Emmert Men 9-14 Junior 7 / 42
Alex Corby Men 9-14 Junior 9 / 42
Henry Conaway Men 9-14 Junior 16 / 42
Calvin Conaway Men 9-14 Junior 23 / 42
Jack Palmer Men 9-14 Junior 32 / 42
Tristin Cooper Men Cat 3 - 40+ Junior U 19 42 / 54

Kings CX (Oct 30 2016)

Aaron Banks Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior M 15-18 13 / 86
Seth Ramsey Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior M 15-18 86 / 86
Tristin Cooper Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 120 / 123
Eleanor Dyas Women 2/Elite 35+/Cat 3/Cat 4/Cat 41 / 72
Madison Ramsey Women 2/Elite 35+/Cat 3/Cat 4/Cat 63 / 72
Max Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 2 / 40
Phillip Emmert Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 3 / 40
Henry Conaway Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 8 / 40
Calvin Conaway Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 13 / 40
Beatrice Dyas Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 38 / 40

Pan Am Continental Cyclo-cross Championships (Oct 29 2016)

Aaron Banks Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior M 15-18 25 / 50
Seth Ramsey Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior M 15-18 32 / 50
Max Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 4 / 30
Henry Conaway Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 12 / 30
Sam Burkle Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 13 / 30
Calvin Conaway Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 15 / 30
Jack Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 23 / 30
Jack Helvie Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 29 / 30
Eleanor Dyas Women Cat 2/Cat 3/ 4/35+/40+/Jr 1 28 / 49
Madison Ramsey Women Cat 2/Cat 3/ 4/35+/40+/Jr 1 41 / 49

Storm Eva Bandman (Oct 23 2016)

Aaron Banks Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 12 / 55
Seth Ramsey Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 42 / 55
Tristin Cooper Men Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 41 / 63
Jacob Banks Men Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 62 / 63
Max Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 1 / 37
Phillip Emmert Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 6 / 37
Henry Conaway Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 9 / 37
Jack Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 35 / 37
Beatrice Dyas Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 37 / 37
Eleanor Dyas Women Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15 2 / 24
Madison Ramsey Women Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15 19 / 24

John Bryan CX (Oct 16 2016)

Aaron Banks Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 30 / 61
Seth Ramsey Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 49 / 61
Alex Corby Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 3 / 30
Eleanor Dyas Women Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15 1 / 21
Madison Ramsey Women Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15 17 / 21

Indy Cross #4 - IN Cyclocross State Championship (Oct 15 2016)

Aaron Banks Men Junior 9-18 Open 1 / 20
Alex Corby Men Junior 9-18 Open 3 / 20
Phillip Emmert Men Junior 9-18 Open 4 / 20
Henry Conaway Men Junior 9-18 Open 5 / 20
Sam Burkle Men Junior 9-18 Open 6 / 20
Seth Ramsey Men Junior 9-18 Open 7 / 20
Ayrton Houk Men Junior 9-18 Open 9 / 20
Calvin Conaway Men Junior 9-18 Open 10 / 20
Dane Campbell Men Junior 9-18 Open 14 / 20
Alec Clements Men Junior 9-18 Open 15 / 20
Warner Shrieve Men Junior 9-18 Open 16 / 20
Dillon Malloy Men Junior 9-18 Open 17 / 20
Riley Mcguire Men Junior 9-18 Open 18 / 20
Eleanor Dyas Women Senior Cat 4 1 / 5

Brookside Cyclocross Cup (Oct 9 2016)

Aaron Banks Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 6 / 62
Seth Ramsey Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 40 / 62
Erik Grotland Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 62 / 62
Tristin Cooper Men Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 43 / 70
Max Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 2 / 46
Alex Corby Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 4 / 46
Phillip Emmert Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 5 / 46
Henry Conaway Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 7 / 46
Ellis Olinger Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 18 / 46
William Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 24 / 46
Dane Campbell Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 26 / 46
Jack Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 31 / 46
Riley Mcguire Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 36 / 46
Eleanor Dyas Women Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15 4 / 21
Madison Ramsey Women Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15 15 / 21
Josiah Longenecker Men Elite Cat 1/2 35+ 19 / 26

Indy Cross #3 - Brookside Park (Oct 8 2016)

Aaron Banks Men Junior 9-18 Open 1 / 20
Max Palmer Men Junior 9-18 Open 2 / 20
Phillip Emmert Men Junior 9-18 Open 3 / 20
Alex Corby Men Junior 9-18 Open 4 / 20
Seth Ramsey Men Junior 9-18 Open 5 / 20
Henry Conaway Men Junior 9-18 Open 8 / 20
Calvin Conaway Men Junior 9-18 Open 9 / 20
Sam Burkle Men Junior 9-18 Open 10 / 20
Lunden Olinger Men Junior 9-18 Open 11 / 20
William Palmer Men Junior 9-18 Open 13 / 20
Charlie Prust Men Junior 9-18 Open 14 / 20
Dane Campbell Men Junior 9-18 Open 15 / 20
Colton Coster Men Junior 9-18 Open 17 / 20
Warner Shrieve Men Junior 9-18 Open 18 / 20
Eleanor Dyas Women Senior Cat 4 3 / 6
Madison Ramsey Women Senior Cat 4 4 / 6

Valley View CX (Oct 2 2016)

Aaron Banks Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 12 / 63
Seth Ramsey Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 49 / 63
Alex Corby Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 3 / 39
Eleanor Dyas Women Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15 5 / 23
Madison Ramsey Women Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15 20 / 23

Indy Cross #2 - Paul Ruster Park (Oct 1 2016)

Max Palmer Men Junior 9-18 Open 1 / 27
Aaron Banks Men Junior 9-18 Open 2 / 27
Phillip Emmert Men Junior 9-18 Open 4 / 27
Henry Conaway Men Junior 9-18 Open 6 / 27
Seth Ramsey Men Junior 9-18 Open 7 / 27
Lunden Olinger Men Junior 9-18 Open 8 / 27
Calvin Conaway Men Junior 9-18 Open 9 / 27
Sam Burkle Men Junior 9-18 Open 10 / 27
William Palmer Men Junior 9-18 Open 16 / 27
Dane Campbell Men Junior 9-18 Open 17 / 27
Charlie Prust Men Junior 9-18 Open 18 / 27
Colton Coster Men Junior 9-18 Open 20 / 27
Warner Shrieve Men Junior 9-18 Open 21 / 27
Anthony Misch Men Junior 9-18 Open 22 / 27
Riley Mcguire Men Junior 9-18 Open 27 / 27
Conor Swan Men Senior Cat 4/5 4 / 36

Harbin Park CX (Sep 25 2016)

Madison Ramsey Women Cat 4/Cat 4 40+/Juinor 15-18 19 / 22
Conor Swan Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 1 / 90
Tristin Cooper Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 27 / 90
Seth Ramsey Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 73 / 90
Aaron Banks Men Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 53 / 72
Phillip Emmert Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 2 / 44
Lunden Olinger Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 8 / 44
Ellis Olinger Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 12 / 44
Jack Helvie Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 38 / 44
Margot Grotland Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 43 / 44

Jingle Cross Day 3 (Sep 25 2016)

Calvin Conaway Men Juniors 9-12 8 / 23
Jack Palmer Men Juniors 9-12 11 / 23
William Palmer Men Juniors 9-12 16 / 23
Warner Shrieve Men Juniors 9-12 21 / 23
Eleanor Dyas Women Juniors 13-15 4 / 10
Max Palmer Men Juniors 13-15 4 / 35
Alex Corby Men Juniors 13-15 11 / 35
Henry Conaway Men Juniors 13-15 18 / 35
Sam Burkle Men Juniors 13-15 26 / 35

Jingle Cross Day 1 (Sep 23 2016)

Calvin Conaway Men Juniors 9-12 6 / 23
William Palmer Men Juniors 9-12 16 / 23
Warner Shrieve Men Juniors 9-12 18 / 23
Ashlee Weimar Women Open Cat4 27 / 32
Eleanor Dyas Women Juniors 13-15 4 / 11
Alex Corby Men Juniors 13-15 11 / 33
Henry Conaway Men Juniors 13-15 20 / 33
Max Palmer Men Juniors 13-15 25 / 33
Sam Burkle Men Juniors 13-15 26 / 33

BloomingCross (Sep 18 2016)

Conor Swan Men Cat 5 1 / 46
Eleanor Dyas Women Cat 4/Cat 4 40+/Juinor 15-18 8 / 27
Madison Ramsey Women Cat 4/Cat 4 40+/Juinor 15-18 25 / 27
Tristin Cooper Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 10 / 54
Seth Ramsey Men Cat 4/Cat 4 40+/Junior 15-18 43 / 54
Aaron Banks Men Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 42 / 57
Max Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 3 / 38
Phillip Emmert Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 4 / 38
Alex Corby Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 5 / 38
Henry Conaway Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 10 / 38
Lunden Olinger Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 11 / 38
Calvin Conaway Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 15 / 38
Sam Burkle Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 17 / 38
Ellis Olinger Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 18 / 38
William Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 24 / 38
Dane Campbell Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 25 / 38
Jack Palmer Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 29 / 38
Warner Shrieve Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 34 / 38
Riley Mcguire Junior 9-14 Boys U13/Junior Girls U13/Boys 13 38 / 38

Indy Cross #1 - Marion County Fairgrounds (Sep 17 2016)

Max Palmer Men Junior 9-18 Open 1 / 23
Phillip Emmert Men Junior 9-18 Open 4 / 23
Lunden Olinger Men Junior 9-18 Open 5 / 23
Henry Conaway Men Junior 9-18 Open 6 / 23
Calvin Conaway Men Junior 9-18 Open 7 / 23
Sam Burkle Men Junior 9-18 Open 8 / 23
Seth Ramsey Men Junior 9-18 Open 10 / 23
Gibson Frizzell Men Junior 9-18 Open 12 / 23
William Palmer Men Junior 9-18 Open 14 / 23
Dane Campbell Men Junior 9-18 Open 15 / 23
Charlie Prust Men Junior 9-18 Open 17 / 23
Colton Coster Men Junior 9-18 Open 18 / 23
Anthony Misch Men Junior 9-18 Open 19 / 23
Warner Shrieve Men Junior 9-18 Open 21 / 23
Teagan Hatley Women Junior 9-18 Open 2 / 3
Eleanor Dyas Women Senior Cat 4 3 / 5

Commonwealth Eye Surgery Promotion Cross Race (Sep 11 2016)

Alex Corby Junior 10-14 Open 3 / 39

Lionheart CX (Sep 4 2016)

Aaron Banks Men Senior 4/5 Jr 1518 28 / 68
Tristin Cooper Men Senior 4/5 Jr 1518 51 / 68
Aaron Banks Men Senior Cat 3/4 Jr U19 30 / 33

Battle on the Banks Day 2 (Aug 28 2016)

Nathaniel Ganger Men Senior Cat 4/5 1 / 16
Henry Conaway Men Junior 9-14 Open 2 / 6
Calvin Conaway Men Junior 9-14 Open 3 / 6
Nathaniel Ganger Men Junior 15-18 Open 1 / 1

Battle on the Banks Day 1 (Aug 27 2016)

Nathaniel Ganger Men Senior Cat 4/5 2 / 13
Henry Conaway Men Junior 9-14 Open 2 / 5
Calvin Conaway Men Junior 9-14 Open 3 / 5
Nathaniel Ganger Men Junior 15-18 Open 1 / 1

US National Championships Day 6 (Jan 10 2016)

Lily Peck Women Junior 15-16 7 / 29

US National Championships Day 5 (Jan 9 2016)

Phillip Emmert Men Junior 11-12 17 / 35
Henry Conaway Men Junior 11-12 24 / 35
Eleanor Dyas Women Junior 13-14 30 / 38
Max Palmer Men Junior 13-14 27 / 74
Aaron Banks Men Junior 13-14 56 / 74
Ayrton Houk Men Junior 13-14 61 / 74
Alex Corby Men Junior 13-14 69 / 74
Seth Ramsey Men Junior 15-16 82 / 82
Calvin Conaway Men Junior 9-10 17 / 32

Kingsport Cyclocross Cup (Jan 2 2016)

Lily Peck Women Pro/Cat 1/2/3 7 / 9

Sugar Branch GP of Cyclocross (Dec 27 2015)

Eleanor Dyas Women Junior 13-14 W 4 / 4
Henry Conaway Men Junior 10-12 U13 4 / 5
Calvin Conaway Men Junior 10-12 U13 5 / 5
Max Palmer Men Junior 13-14 M 1 / 5
Aaron Banks Men Junior 13-14 M 4 / 5
Jacob Banks Men Junior 15-18 M 17 1 / 1

Afterglow - A Cyclocross Race (Dec 19 2015)

Lily Peck Women Cat 4 3 / 20
Lily Peck Women Cat 1/2/3 16 / 25

OVCX GRAND FINALE at the Indy Cycloplex (Dec 6 2015)

Eliza Gregoire Women 4/4 35+/15-18 7 / 14
Madison Ramsey Women 4/4 35+/15-18 13 / 14
Nathaniel Ganger Men Cat 4/Cat 3 35+/Men 15-18 36 / 86
Seth Ramsey Men Cat 4/Cat 3 35+/Men 15-18 69 / 86
Josiah Longenecker Men Cat 1/2/3 22 / 48
Max Palmer Open 9-14 Junior All 5 / 50
Ayrton Houk Open 9-14 Junior All 16 / 50
Aaron Banks Open 9-14 Junior All 23 / 50
Henry Conaway Open 9-14 Junior All 26 / 50
Phillip Emmert Open 9-14 Junior All 32 / 50
Tanner Spalding Open 9-14 Junior All 35 / 50
Dane Campbell Open 9-14 Junior All 44 / 50
Margot Grotland Open 9-14 Junior All 50 / 50
Jeffrey Parmelee Men Cat 4 35+/ 5 48 / 54

OVCX #12: Tofurkey Cross @ Kings CX (Nov 22 2015)

Madison Ramsey Women 4/4 35+/15-18 17 / 17
Lily Peck Women Cat 1/2/3 8 / 20
Jacob Banks Men Cat 4/Cat 3 35+/Men 15-18 40 / 70
Seth Ramsey Men Cat 4/Cat 3 35+/Men 15-18 67 / 70
Aaron Banks Open 9-14 Junior All 14 / 34
Tristen Spalding Open 9-14 Junior All 15 / 34
Eleanor Dyas Open 9-14 Junior All 21 / 34
Tanner Spalding Open 9-14 Junior All 23 / 34

Gray Goat Sports Indy Cross Finale - Marion County Fairgrounds (Nov 15 2015)

Max Palmer Men Junior 9-18 Open 2 / 19
Eddie Stillman Men Junior 9-18 Open 3 / 19
Aaron Banks Men Junior 9-18 Open 4 / 19
Alex Corby Men Junior 9-18 Open 5 / 19
Phillip Emmert Men Junior 9-18 Open 8 / 19
Henry Conaway Men Junior 9-18 Open 9 / 19
Ayrton Houk Men Junior 9-18 Open 10 / 19
Calvin Conaway Men Junior 9-18 Open 11 / 19
Tanner Spalding Men Junior 9-18 Open 13 / 19
Tristen Spalding Men Junior 9-18 Open 14 / 19
Gibson Frizzell Men Junior 9-18 Open 16 / 19
Dane Campbell Men Junior 9-18 Open 17 / 19
Erik Grotland Men Junior 9-18 Open 18 / 19
Matthew Albert Men Junior 9-18 Open 19 / 19
Eleanor Dyas Women Junior 9-18 Open 1 / 4
Margot Grotland Women Junior 9-18 Open 3 / 4
Lily Peck Men Senior Cat 4/5 22 / 57
Jacob Banks Men Senior Cat 4/5 30 / 57
Jeffrey Parmelee Men Senior Cat 4/5 48 / 57
Josiah Longenecker Men Senior Cat 1/2/3 9 / 9

The Derby City Cup Day 2 (Nov 8 2015)

Josiah Longenecker Men Cat 2/3 38 / 82

The Derby City Cup Day 1 (Nov 7 2015)

Patrick Gordon Men Master 45+/Master 55+/Single Speed 53 / 88
Josiah Longenecker Men Cat 2/3 42 / 92
Madison Ramsey Women Cat 4 14 / 15
Kamden Krull Women Cat 4 15 / 15
Aaron Banks Junior 9-14 25 / 50
Tanner Spalding Junior 9-14 41 / 50
Cole Baker Junior 9-14 42 / 50
Jacob Banks Men Cat 3/4 32 / 76

Pan Am Continental Cyclo-cross Championships (Nov 1 2015)

Josiah Longenecker Men U23(Pan Am Championships) 29 / 36
Jacob Banks Men Cat 3 35+/Cat 4/Men 15-18 73 / 115
Aaron Banks Junior 9-14 12 / 45
Jacob Banks Men Cat 4 35+/Cat 5 8 / 50

Kings CX (Oct 31 2015)

Madison Ramsey Women Cat 2/3/4 35+ U19 15-18 66 / 68
Jacob Banks Men Cat 3 35+/Cat 4/Men 15-18 64 / 107
Seth Ramsey Men Cat 3 35+/Cat 4/Men 15-18 106 / 107
Josiah Longenecker Men 35+ Cat 1/2/3 2/3 45 / 71
Aaron Banks 9-14 21 / 51
Eleanor Dyas 9-14 25 / 51
Jacob Banks Men Cat 4 35+/Cat 5 72 / 73

Gray Goat Sports Indy Cross #4 - Paul Ruster Park (Oct 31 2015)

Max Palmer Men Junior 9-18 Open 2 / 18
Eddie Stillman Men Junior 9-18 Open 4 / 18
Henry Conaway Men Junior 9-18 Open 6 / 18
Calvin Conaway Men Junior 9-18 Open 11 / 18
Tanner Spalding Men Junior 9-18 Open 12 / 18
Lunden Olinger Men Junior 9-18 Open 13 / 18
Gibson Frizzell Men Junior 9-18 Open 14 / 18
Ellis Olinger Men Junior 9-18 Open 16 / 18
Andrew Morrison Men Junior 9-18 Open 17 / 18
Jeffrey Parmelee Men Senior Cat 4/5 30 / 36

Storm Eva Bandman (Oct 25 2015)

Aaron Banks Open 9-14 Junior All 17 / 48
Cole Baker Open 9-14 Junior All 34 / 48
Tanner Spalding Open 9-14 Junior All 35 / 48
Eleanor Dyas Open 9-14 Junior All 43 / 48
Madison Ramsey Women Cat 4 18 / 21
Jacob Banks Men Cat 3/4 45 / 88
Seth Ramsey Men Cat 3/4 78 / 88
Jacob Banks Men Cat 4/5 8 / 65

Gray Goat Sports Indy Cross #3 - Traders Point (Oct 24 2015)

Max Palmer Men Junior 9-18 Open 2 / 19
Alex Corby Men Junior 9-18 Open 4 / 19
Eddie Stillman Men Junior 9-18 Open 5 / 19
Matthew Albert Men Junior 9-18 Open 6 / 19
Aaron Banks Men Junior 9-18 Open 7 / 19
Phillip Emmert Men Junior 9-18 Open 8 / 19
Henry Conaway Men Junior 9-18 Open 9 / 19
Ayrton Houk Men Junior 9-18 Open 11 / 19
Calvin Conaway Men Junior 9-18 Open 12 / 19
Tanner Spalding Men Junior 9-18 Open 13 / 19
Lunden Olinger Men Junior 9-18 Open 14 / 19
Gibson Frizzell Men Junior 9-18 Open 15 / 19
Erik Grotland Men Junior 9-18 Open 17 / 19
Ellis Olinger Men Junior 9-18 Open 18 / 19
Riley Mcguire Men Junior 9-18 Open 19 / 19
Eleanor Dyas Women Junior 9-18 Open 2 / 3
Jacob Banks Men Senior Cat 4/5 34 / 46
Jeffrey Parmelee Men Senior Cat 4/5 43 / 46

John Bryan Cyclocross Classic (Oct 18 2015)

Aaron Banks Junior 9-14 All 12 / 37
Cole Baker Junior 9-14 All 25 / 37
Tanner Spalding Junior 9-14 All 26 / 37
Madison Ramsey Women Cat 4/5 20 / 21
Jacob Banks Men Cat 3/4 40 / 73
Seth Ramsey Men Cat 3/4 66 / 73
Jacob Banks Men Cat 4/5 16 / 59

Gray Goat Sports Indy Cross #2 - Indiana Cyclocross State Championship (Oct 17 2015)

Margot Grotland Women Junior 9-18 Open 1 / 1
Max Palmer Men Junior 9-18 Open 3 / 25
Eddie Stillman Men Junior 9-18 Open 6 / 25
Alex Corby Men Junior 9-18 Open 7 / 25
Ayrton Houk Men Junior 9-18 Open 8 / 25
Phillip Emmert Men Junior 9-18 Open 9 / 25
Henry Conaway Men Junior 9-18 Open 13 / 25
Calvin Conaway Men Junior 9-18 Open 18 / 25
Tanner Spalding Men Junior 9-18 Open 20 / 25
Gibson Frizzell Men Junior 9-18 Open 22 / 25
Andrew Morrison Men Junior 9-18 Open 23 / 25
Erik Grotland Men Junior 9-18 Open 24 / 25
Jeffrey Parmelee Men Senior Cat 4/5 36 / 50

Trek CXC Cup Day 2 (Oct 11 2015)

Lily Peck Women Cat 3 5 / 21

Brookside Cyclocross Cup (Oct 11 2015)

Josiah Longenecker Men Cat 1/2/3 42 / 48
Max Palmer Open 9-14 Junior All 6 / 57
Tristen Spalding Open 9-14 Junior All 9 / 57
Alex Corby Open 9-14 Junior All 12 / 57
Aaron Banks Open 9-14 Junior All 18 / 57
Eleanor Dyas Open 9-14 Junior All 20 / 57
Ayrton Houk Open 9-14 Junior All 25 / 57
Henry Conaway Open 9-14 Junior All 32 / 57
Cole Baker Open 9-14 Junior All 38 / 57
Calvin Conaway Open 9-14 Junior All 39 / 57
Tanner Spalding Open 9-14 Junior All 40 / 57
Chance Buckles Open 9-14 Junior All 42 / 57
Sam Burkle Open 9-14 Junior All 45 / 57
Teagan Hatley Open 9-14 Junior All 52 / 57
Eliza Gregoire Women Cat 4 4 / 18
Madison Ramsey Women Cat 4 17 / 18
Tristin Cooper Men Cat 3/4 61 / 102
Jacob Banks Men Cat 3/4 81 / 102
Seth Ramsey Men Cat 3/4 94 / 102
Jacob Banks Men Cat 4/5 14 / 68
Tristin Cooper Men Cat 4/5 20 / 68

Trek CXC Cup Day 1 (Oct 10 2015)

Lily Peck Women Cat 3 8 / 30

Valley View CX (Oct 4 2015)

Lily Peck Women Cat 1/2/3 11 / 27
Tristen Spalding Open 9-14 Junior All 9 / 47
Alex Corby Open 9-14 Junior All 21 / 47
Eleanor Dyas Open 9-14 Junior All 24 / 47
Tanner Spalding Open 9-14 Junior All 32 / 47
Madison Ramsey Women Cat 4 28 / 29

Gray Goat Sports Indy Cross #1 - Brookside Park (Oct 3 2015)

Max Palmer Men Junior 9-18 Open 3 / 23
Eddie Stillman Men Junior 9-18 Open 6 / 23
Alex Corby Men Junior 9-18 Open 7 / 23
Aaron Banks Men Junior 9-18 Open 8 / 23
Phillip Emmert Men Junior 9-18 Open 9 / 23
Henry Conaway Men Junior 9-18 Open 11 / 23
Lunden Olinger Men Junior 9-18 Open 12 / 23
Calvin Conaway Men Junior 9-18 Open 17 / 23
Dane Campbell Men Junior 9-18 Open 21 / 23
Ellis Olinger Men Junior 9-18 Open 22 / 23
Tanner Spalding Men Junior 9-18 Open 23 / 23
Eleanor Dyas Women Junior 9-18 Open 2 / 5
Kamden Krull Women Junior 9-18 Open 4 / 5
Margot Grotland Women Junior 9-18 Open 5 / 5
Jacob Banks Men Senior Cat 4/5 14 / 60

Commonwealth Eye Surgery Promotion Cross Race (Sep 27 2015)

Tristen Spalding Open 9-14 Junior All 8 / 39
Tanner Spalding Open 9-14 Junior All 30 / 39
Cole Baker Open 9-14 Junior All 35 / 39
Seth Ramsey Men Cat 3/4 60 / 72

BloomingCross (Sep 20 2015)

Josiah Longenecker Men Cat 1/2/3 31 / 56
Eliza Gregoire Women Cat 4/5 2 / 25
Madison Ramsey Women Cat 4/5 24 / 25
Max Palmer Open 9-14 Junior All 7 / 51
Aaron Banks Open 9-14 Junior All 21 / 51
Eleanor Dyas Open 9-14 Junior All 25 / 51
Cole Baker Open 9-14 Junior All 38 / 51
Tristin Cooper Men Cat 3/4 51 / 90
Jacob Banks Men Cat 3/4 60 / 90
Seth Ramsey Men Cat 3/4 81 / 90
Jacob Banks Men Cat 4/5 13 / 77
Tristin Cooper Men Cat 4/5 14 / 77

OVCX Opener: Harbin Park (Sep 13 2015)

Tristin Cooper Men Cat 3/4 58 / 126
Seth Ramsey Men Cat 3/4 111 / 126
Ebin Ford Men Cat 3/4 112 / 126
Tristin Cooper Men Cat 4/5 15 / 83
Josiah Longenecker Men Cat 1/2/3 38 / 55
Madison Ramsey Women Cat 4/5 23 / 25
Lily Peck Women Cat 1/2/3 14 / 36
Eleanor Dyas 9-14 Junior 28 / 65
Tanner Spalding 9-14 Junior 35 / 65
Cullen Applegate 9-14 Junior 40 / 65
Margot Grotland 9-14 Junior 48 / 65
Tristen Spalding 9-14 Junior 62 / 65

2015 US Nationals Day 4 (Jan 10 2015)

Lily Peck Women Junior 13-14 14 / 25

Sugar Branch Cyclocross- Kentuckiana Cyclocross #1 (Dec 28 2014)

Lily Peck Juniors 10 / 18
Ayrton Houk Juniors 12 / 18
Eleanor Dyas Juniors 14 / 18
Diane Houk Juniors 16 / 18

St Mary's Child Center CycloCross (Dec 14 2014)

Lily Peck Women Cat 1/2/3 19 / 24
Lily Peck Women Cat 4 1 / 12
Timothy Banks Men Cat 4/5 55 / 56
Jacob Banks Men Cat 4/5 55 / 56
Ayrton Houk Junior 13-14 Open 15 / 43
Eleanor Dyas Junior 13-14 Open 19 / 43
Max Palmer Junior 13-14 Open 24 / 43
Seth Ramsey Junior 13-14 Open 31 / 43
Aaron Banks Junior 13-14 Open 40 / 43
Paige Ewing Junior 13-14 Open 42 / 43
Jacob Banks Men Cat 3 35+/Cat 4/Junior 15-18 39 / 47

2014 Illinois State Cyclocross Championships (Dec 7 2014)

Lily Peck Men Open Junior 15-18 17 / 27

OVCX at Indy Cycloplex (Dec 7 2014)

Madison Ramsey Women Cat 4 11 / 11
Jacob Banks Men Cat 4/5 14 / 52
Timothy Banks Men Cat 4/5 50 / 52
Ayrton Houk Junior 13-14 Open 15 / 44
Max Palmer Junior 13-14 Open 22 / 44
Eleanor Dyas Junior 13-14 Open 31 / 44
Matthew Albert Junior 13-14 Open 32 / 44
Aaron Banks Junior 13-14 Open 35 / 44
Diane Houk Junior 13-14 Open 37 / 44
Cameron Warden Junior 13-14 Open 40 / 44
Seth Ramsey Junior 13-14 Open 42 / 44

John Bryan Cyclocross Classic Day 2 (Nov 23 2014)

Seth Ramsey Junior 10-14 Open 14 / 35
Eleanor Dyas Junior 10-14 Open 20 / 35
Aaron Banks Junior 10-14 Open 30 / 35
Jacob Banks Men Cat 4- 3 35+Boys 1518 45 / 54

Team J's Bikes Trader's Point Cyclocross #4 (Nov 22 2014)

Eleanor Dyas Women Junior 9-18 Open 2 / 3
Max Palmer Men Junior 9-18 Open 4 / 6
Josiah Longenecker Men Senior Cat 3 2 / 15

Jingle Cross Day 3 (Nov 16 2014)

Lily Peck Women Juniors 10-14 Cat 1/2/3/4 1 / 7

Jingle Cross Day 2 (Nov 15 2014)

Lily Peck Women Juniors 10-14 Cat 1/2/3/4 1 / 9
Lily Peck Women Cat 3 39 / 40

Indy Cross at Indy Cycloplex (Nov 15 2014)

Alek Minkis Men Cat 3 1 / 28
Josiah Longenecker Men Cat 3 4 / 28
Patrick Gordon Men Cat 3 6 / 28
Jacob Banks Men Cat 4/5 19 / 48
Jacob Banks Men Junior Open 1 / 14
Ayrton Houk Men Junior Open 4 / 14
Max Palmer Men Junior Open 7 / 14
Eleanor Dyas Women Junior Open 2 / 4
Kamden Krull Women Junior Open 4 / 4

Jingle Cross Day 1 (Nov 14 2014)

Lily Peck Women Cat 3 31 / 41

The Derby City Cup Day 2 (Nov 9 2014)

Josiah Longenecker Men Junior 17-18 UCI 21 / 23
Jacob Banks Men Cat 5-Masters 4 11 / 40
Lily Peck Men 10-14 Junior 12 / 38
Kamden Krull Men 10-14 Junior 36 / 38

The Derby City Cup Day 1 (Nov 8 2014)

Jacob Banks Men Cat 5- 4 35+ 14 / 58
Lily Peck Women Cat 3-Masters 35+Girls U19 19 / 24
Lily Peck Men 10-14 Junior 17 / 47
Kamden Krull Men 10-14 Junior 46 / 47
Jacob Banks Men Cat 4- 3 35+Boys 1518 52 / 75
Josiah Longenecker Men Junior 17-18 UCI 20 / 23

Cincy3 Cyclo-Stampede, p/b Darkhorse Racing (Nov 2 2014)

Eleanor Dyas Men Junior 10-14 Open 25 / 41
Jacob Banks Men Cat 2/3/4 100 / 127
Lily Peck Women Cat 2/3/4 29 / 50

Cincy3 Kings CX After Dark (Nov 1 2014)

Eleanor Dyas Men Junior 10-14 Open 37 / 54
Josiah Longenecker Men Junior 17-18 Elite UCI 31 / 37
Lily Peck Women Cat 4 1 / 20
Jacob Banks Men Cat 3/4 69 / 98

Team J's Bikes Trader's Point Cyclocross #3 (Nov 1 2014)

Andrew Kauffman Men Junior 9-18 Open 8 / 8

Cincy3 Harbin Park (Oct 31 2014)

Lily Peck Women Junior 10-14 Open 11 / 11
Josiah Longenecker Men Cat 2/3/4 33 / 88
Lily Peck Women Cat 2/3/4 16 / 34

Storm Eva Bandman (Oct 26 2014)

Lily Peck Women Cat 1/2/3 21 / 31
Lily Peck Women Cat 4 2 / 20
Timothy Banks Men Cat 4/5 82 / 79
Ayrton Houk Junior 13-14 Open 18 / 46
Eleanor Dyas Junior 13-14 Open 23 / 46
Seth Ramsey Junior 13-14 Open 25 / 46
Diane Houk Junior 13-14 Open 35 / 46
Kamden Krull Junior 13-14 Open 40 / 46
Jacob Banks Men Cat 3/4 48 / 80

BloomingCross (Oct 19 2014)

Lily Peck Women Cat 4 2 / 16
Timothy Banks Men Cat 4/5 59 / 61
Carter Ewing Junior 13-14 Open 14 / 41
Ayrton Houk Junior 13-14 Open 15 / 41
Eleanor Dyas Junior 13-14 Open 22 / 41
Paige Ewing Junior 13-14 Open 33 / 41
Aaron Banks Junior 13-14 Open 35 / 41
Diane Houk Junior 13-14 Open 36 / 41
Cameron Warden Junior 13-14 Open 39 / 41
Josiah Longenecker Men Master/Junior/SS Open 17 / 72
Jacob Banks Men Cat 3/4 55 / 75

Commonwealth Eye Surgery Promotion Cross Race (Oct 12 2014)

Seth Ramsey Junior 13-14 Open 18 / 37

Beverly Bike VeePak - CCC #3 DRW (Oct 12 2014)

Lily Peck Men Open Junior 15-18 8 / 29

Gun Club Cyclocross at Valley View (Oct 5 2014)

Lily Peck Women Cat 4 2 / 26
Timothy Banks Men Cat 4/5 80 / 85
Ayrton Houk Junior 13-14 Open 19 / 57
Eleanor Dyas Junior 13-14 Open 23 / 57
Seth Ramsey Junior 13-14 Open 25 / 57
Diane Houk Junior 13-14 Open 45 / 57
Aaron Banks Junior 13-14 Open 49 / 57
Jacob Banks Men Cat 3/4 85 / 110

Nebo Ridge Bicycles Trader's Point Cyclocross #2 (Oct 4 2014)

Eleanor Dyas Women Junior 9-18 Open 1 / 1
Max Palmer Men Junior 9-18 Open 8 / 12
Andrew Kauffman Men Junior 9-18 Open 10 / 12
Cameron Warden Men Junior 9-18 Open 10 / 12
Josiah Longenecker Men Senior Cat 3 11 / 25
Corbin Schmitz Men Senior Cat 3 24 / 25

Caesars Ford CX (Sep 28 2014)

Lily Peck Women Cat 4 2 / 25
Timothy Banks Men Cat 4/5 74 / 78
Carter Ewing Junior 13-14 Open 14 / 51
Ayrton Houk Junior 13-14 Open 18 / 51
Eleanor Dyas Junior 13-14 Open 19 / 51
Seth Ramsey Junior 13-14 Open 28 / 51
Diane Houk Junior 13-14 Open 35 / 51
Aaron Banks Junior 13-14 Open 37 / 51
Kamden Krull Junior 13-14 Open 41 / 51
Paige Ewing Junior 13-14 Open 43 / 51
Jacob Banks Men Cat 3/4 65 / 80

Team Nebo Ridge Trader's Point Cyclocross #1 (Sep 21 2014)

Max Palmer Men Junior 9-18 Open 5 / 17
Andrew Kauffman Men Junior 9-18 Open 11 / 17
Eleanor Dyas Women Junior 9-18 Open 3 / 5
Kamden Krull Women Junior 9-18 Open 5 / 5
Josiah Longenecker Men Senior Cat 3 3 / 28
Jarrod Nichols Men Senior Cat 4/5 59 / 72

Brookside Cyclocross Cup (Sep 14 2014)

Carter Ewing Junior 10-14 Open 10 / 59
Ayrton Houk Junior 10-14 Open 18 / 59
Seth Ramsey Junior 10-14 Open 31 / 59
Eleanor Dyas Junior 10-14 Open 32 / 59
Max Palmer Junior 10-14 Open 36 / 59
Diane Houk Junior 10-14 Open 39 / 59
Andrew Kauffman Junior 10-14 Open 41 / 59
Aaron Banks Junior 10-14 Open 42 / 59
Paige Ewing Junior 10-14 Open 43 / 59
Kamden Krull Junior 10-14 Open 48 / 59
Cole Baker Junior 10-14 Open 58 / 59
Lily Peck Women Cat 4 3 / 20
Kate Ewing Women Cat 4 19 / 20
John Schmitz Men Cat 1/2/3 73 / 80
Jarrod Nichols Men Cat 3/4 98 / 112
Jacob Banks Men Cat 3/4 100 / 112
Ebin Ford Men Cat 3/4 105 / 112
Josiah Longenecker Men Masters Single Speed Open 11 / 96
John Schmitz Men Masters Single Speed Open 27 / 96

Lionheart CX (Sep 7 2014)

Lily Peck Women 15-18 JR 1 / 2

Cross Nationals Day 5 (Jan 12 2014)

Chloe Dygert Women Pro/Cat 1/2/3 Elite 109 / 111
Chloe Dygert Women Pro/Cat 1/2/3 U23 24 / 25

Cross Nationals Day 3 (Jan 10 2014)

Chloe Dygert Women Junior 17-18 12 / 23

Brookside Cyclocross Cup (Dec 15 2013)

Corbin Schmitz Men Cat 4/5 Men 8 / 51
Ayrton Houk Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 23 / 30
Diane Houk Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 27 / 30
Chloe Dygert Women Cat 1/ 2/3 1 / 27

ICX Team Nebo Ridge Finale at Traders Point (Dec 7 2013)

Chloe Dygert Women Cat 1/2/3 1 / 2
Corbin Schmitz Men Cat 3 7 / 9

OVCX @ IndyCycloplex (Nov 24 2013)

Chloe Dygert Women Cat 1/ 2/3 2 / 33
Diane Houk Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 30 / 33
Ayrton Houk Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 31 / 33
Tristin Cooper Men Cat 4/5 32 / 45
Corbin Schmitz Men Cat 2/3 12 / 33

Indian Lakes Resort CX Race (Nov 16 2013)

Alek Minkis Men Cat 1/2/3 Open 22 / 53

The MudFund Derby City Cup Day 2 (Nov 10 2013)

Chloe Dygert Women UCI Elite 11 / 26

The MudFund Derby City Cup Day 1 (Nov 9 2013)

Chloe Dygert Women ProCX 1 Elite 16 / 32
Corbin Schmitz Men Cat 2/3 67 / 92
Ayrton Houk Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 24 / 35
Diane Houk Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 13-14 34 / 35

Cincy3 Harbin Park (Nov 3 2013)

Corbin Schmitz Men Cat 1/2/3 66 / 93
Chloe Dygert Women UCI Elite 15 / 35

Cincy3 Kings CX (Nov 2 2013)

Chloe Dygert Women ProCX 1 Elite 18 / 35

Cincy3 Cyclo-Stampede, p/b Darkhorse Racing (Nov 1 2013)

Chloe Dygert Women UCI Elite 21 / 30

OVCX #6 - Storm Eva Bandman (Oct 27 2013)

Chloe Dygert Women Cat 1/2 1 / 37
Corbin Schmitz Men Cat 1/2/3 34 / 50
Jarrod Nichols Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 24 / 36
Ayrton Houk Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 26 / 36
Kamden Krull Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 33 / 36

ICX IndyCycloplex Cross (Oct 27 2013)

Chloe Dygert Women Cat 1/2/3 1 / 7
Alek Minkis Men Cat 1/2/3 16 / 19
Corbin Schmitz Men Cat 3 11 / 27

ICX Bradford Woods Team J's Bike Cross (Oct 26 2013)

Chloe Dygert Women Cat 1/2/3 1 / 5

John Bryan Cyclocross Classic (Oct 20 2013)

Chloe Dygert Women Cat 1/2/3 1 / 34

OVCX #4 - Caesar's Ford (Oct 13 2013)

Chloe Dygert "Wave 7 - Elite Women (1/2 2 / 31
Ayrton Houk Wave 4 - Juniors 14 & Under 29 / 41
Diane Houk Wave 4 - Juniors 14 & Under 34 / 41

Gun Club Cyclocross (Oct 6 2013)

Chloe Dygert Women Cat 1/2/3 2 / 32

St Mary's Child Center Cyclocross (Sep 29 2013)

Chloe Dygert Women Cat 1/2/3 2 / 31
Hayden Nelson Men Cat 4/5 75 / 89
Jarrod Nichols Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 19 / 30
Ayrton Houk Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 26 / 30
Diane Houk Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 5 / 12
Corbin Schmitz Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 14-18 4 / 7

Trek Cyclocross Collective Cup Day 2 (Sep 22 2013)

Chloe Dygert Women UCI Elite 15 / 26

Trek Cyclocross Collective Cup Day 1 (Sep 21 2013)

Chloe Dygert Women UCI Elite 16 / 29

Bloomingcross (Sep 15 2013)

Christian Tucker Men Cat 1/2/3 Master 45-59 16 / 50
Jarrod Nichols Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 17 / 35
Ayrton Houk Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 25 / 35
Chloe Dygert Women Cat 1/2/3 1 / 35
Diane Houk Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 5 / 10
Christian Tucker Men Cat 1/2/3 Junior 15-18 2 / 7
Christian Tucker Men Cat 3 25 / 104

ICX Cross the Fort 3-Day Cross Weekend, Franke Park Cross (Sep 8 2013)

Christian Tucker Men Cat 3 1 / 9
Corbin Schmitz Men Cat 3 8 / 9

ICX Cross the Fort 3-Day Cross Weekend, Depot II (Sep 7 2013)

Christian Tucker Men Cat 3 1 / 8
Corbin Schmitz Men Cat 3 5 / 8

ICX Cross the Fort 3-Day Cross Weekend, Depot I (Sep 6 2013)

Christian Tucker Men Cat 3 4 / 9
Corbin Schmitz Men Cat 3 7 / 9

Cross Nationals Day 4 (Jan 12 2013)

Luke Beemer Men Cat 1/2/3 Junior 17-18 31 / 50

OVXC Finale at IndyCycloplex (Dec 16 2012)

Luke Beemer Men Elite Men 1/2 19 / 54
Nick Dietrich Men Cat 3 13 / 29

GrayGoat Traders Point Finale (Dec 8 2012)

Luke Beemer Men CAT 1-2-3 Open 19+ 10 / 15

Brookside Cyclocross Cup (Dec 2 2012)

Kincaid Mcintosh Men Junior 14-Oct 24 / 30
Luke Beemer Men Cat 3 1 / 30
Christian Tucker Men Cat 3 12 / 30
Nick Dietrich Men Cat 3 16 / 30

Commonwealth Eye Surgery Promotion Cross Race (Nov 18 2012)

Nick Dietrich Men Cat 3 2 / 24

IndyCycloplex Cross (Nov 17 2012)

Alek Minkis Men CAT 1/2/3 Open 19-99 16 / 40
Luke Beemer Men CAT 1/2/3 Open 19-99 18 / 40

USGP #6: Derby City Cup Day 2 (Nov 11 2012)

Luke Beemer Men Junior 17-18 24 / 29

USGP #5: Derby City Cup Day 1 (Nov 10 2012)

Alek Minkis Men Cat 2/3 81 / 101
Luke Beemer Men Junior 17-18 22 / 30

Cincy3 Harbin Park (Nov 4 2012)

Luke Beemer Men UCI 17-18 Elite Juniors 17-18 16 / 25

Cincy3: Lionheart International at Kings CX (Nov 3 2012)

Luke Beemer Men UCI 17-18 Elite Juniors 15 / 25

Storm Eva Bandman (Oct 28 2012)

Luke Beemer Men Cat 3 5 / 45
Nick Dietrich Men Cat 3 7 / 45
Alek Minkis Men Cat 3 11 / 45

Bradford Woods Cross (Oct 27 2012)

Luke Beemer Men CAT 1/2/3 Open 19-99 8 / 16
Alek Minkis Men CAT 3 Open 19-99 1 / 23

Bloomingcross (Oct 21 2012)

Kincaid Mc intosh Men Junior U15 18 / 25
Alek Minkis Men Cat 4 Men 1 / 48
Luke Beemer Men Cat 3 2 / 33

Gun Club Cyclocross (Oct 14 2012)

Nick Dietrich Men Elite Men 44 / 53
Alek Minkis Men Cat 4 2 / 71
Luke Beemer Men Cat 3 2 / 49
Christian Tucker Men Cat 3 22 / 49

Team Nebo Ridge CX (Oct 7 2012)

Luke Beemer Men CAT 1/2/3 Open 19-99 8 / 16
Brian Lark Men CAT 1/2/3 Open 19-99 18 / 16

Caesars Ford CX (Oct 6 2012)

Luke Beemer Men Cat 3 5 / 39

St Mary's Cyclocross (Sep 30 2012)

Nick Dietrich Men Elite Men 31 / 60
Alek Minkis Men Cat 4 3 / 84
Luke Beemer Men Cat 3 5 / 50

USGP Planet Bike Cup #2 (Sep 23 2012)

Brian Lark Men Cat 2/3 26 / 92
Luke Beemer Men Cat 2/3 27 / 92
Alek Minkis Men Cat 4 23 / 77
Luke Beemer Men Junior 17-18 7 / 13

USGP Planet Bike Cup #1 (Sep 22 2012)

Luke Beemer Men Cat 2/3 15 / 94
Brian Lark Men Cat 2/3 35 / 94
Alek Minkis Men Cat 4 9 / 73

Huber's Apple Cross OVCX#1 (Sep 16 2012)

Alek Minkis Men Cat 4 4 / 74
Luke Beemer Men Cat 3 9 / 52

Lion of the Den (Sep 9 2012)

Luke Beemer Men Cat 3 Open 19-99 2 / 14
Alek Minkis Men Cat 4 Open 19-99 1 / 51
Christian Tucker Men Cat 4 Open 19-99 9 / 51

Busiest Racers

in last months
Eleanor Dyas 89
Max Palmer 87
Henry Conaway 86
Calvin Conaway 82
Phillip Emmert 64
Alex Corby 52
Jack Palmer 52
William Palmer 51
Seth Ramsey 47
Jacob Banks 40
Audrey Baker 38
Warner Shrieve 38
Jack Helvie 37
Eddie Stillman 36
Aaron Banks 35
Emma Balding 35
Ava Shipman 35
Lily Peck 34
Sam Burkle 33
Katie Smock 33
Madison Ramsey 25
Sam Elliott 25
Alec Clements 24
Lunden Olinger 24
Ayrton Houk 23
Brinley Shrum 23
Max Corby 22
Anson Sperry 22
Luke Beemer 21
Chloe Dygert 21
Ethan Clements 20
Brenden Shrum 20
Josiah Longenecker 20
Dane Campbell 18
L.j. Shrieve 18
Nolan Cummings 17
Tristin Cooper 16
Margot Grotland 16
Spencer Shrieve 16
John David wax 15
Tanner Spalding 14
Alek Minkis 14
Mark Rinehart 14
Liam Shipman 14
William Repenning 13
Diane Houk 13
Ethan Brown 13
Josephine Gregoire 13
Corbin Schmitz 12
Connor Wingler 12
Emma Garside 12
Callum Lock 12
Gavin Bradley 10
Hadley Caldwell 10
Ellis Olinger 10
Kamden Krull 10
Christian Tucker 9
Henry Cummings 9
Romeo Gregoire 8
Matthew Albert 8
Liam Bradley 8
Cole Baker 7
Aaron Banks 7
Zachary Andrews 7
Brody Kelly 7
Riley Mcguire 6
Tristen Spalding 6
Timothy Banks 6
Nick Dietrich 6
Broden Kelly 6
Andrew Parmelee 6
Bryce Shrum 5
Owen Ascioti 5
William Grathwohl 5
Jarrod Nichols 5
Jeffrey Parmelee 5
Nathaniel Ganger 5
Gibson Frizzell 5
Erik Grotland 5
Quinn Peconga 5
Conor Swan 4
Paige Ewing 4
Andrew Kauffman 4
Braden Shrum 4
Mason Moyers 4
Aidan Pauley 4
Anthony Misch 3
Colton Coster 3
Timothy Banks 3
Cameron Warden 3
Eliza Gregoire 3
Charlie Prust 3
Nick Garside 3
Carter Ewing 3
Brian Lark 3
Lunden Olinger 3
Levi Matthews 3
Reuben May 3
Nora Bowman 3
Patrina Magers 3