Log In

Team Overview: Aavc

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

2023 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 9 2023)

Samuel Hansen Non-Binary 3 / 5
Braden Tall Men 15-16 45 / 66
John Hoffman Men 15-16 48 / 66
Kathryn Wolgast Women 13-14 34 / 35
Matthew Hoffman Men 13-14 64 / 75

2023 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 8 2023)

Nicholas Stanko Men Singlespeed 18 / 74
Tyacie Corle Women Singlespeed 8 / 10
Jenni Wolgast Women 45-49 10 / 11
Tyacie Corle Women 40-44 Cat 1/2/3 7 / 9

2023 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 7 2023)

Nicholas Stanko Men 40-44 Cat 1/2/3 11 / 36

2023 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 6 2023)

Daniel Hoffman Men 70-74 15 / 19

Quarry Cross At The Forge (Nov 19 2023)

Charlie Laman Junior 15-18 2 / 10

NEOCX: Season Finale (Nov 18 2023)

Daniel Hoffman Men 65+ 6 / 8

Spearhead CX (Nov 11 2023)

Maja Kwaiser Junior Girls 15 18 1 / 1
Keara Ginell Sport Women 2 / 6
Isabelle Salley Sport Women 3 / 6
Marcy Hoopingarner Sport Women 4 / 6
Rika Adachi Sport Women 5 / 6
Kari Alsager Single Speed Women 1 / 4
Suzanne Hoffman Single Speed Women 3 / 4
Kathryn Wolgast Single Speed Women 4 / 4
Nicholas Stanko Single Speed Men 1 / 9
John Hoffman Single Speed Men 7 / 9
Kyle Kwaiser Novice Men 3 / 25
Braden Tall Novice Men 4 / 25
Greg Tall Novice Men 14 / 25
Drew Melow Novice Men 15 / 25
Keara Ginell Novice Women 2 / 7
Suzanne Hoffman Novice Women 4 / 7
Melissa Harris Novice Women 5 / 7
Bree Melow Novice Women 6 / 7
Matthew Hoffman Junior Boys 9 14 2 / 5
Tadej Katanski-o'brien Junior Boys 9 14 4 / 5
Ivan Melow Junior Boys 9 14 5 / 5
Kathryn Wolgast Junior Girls 9 14 1 / 4
Anna Hoffman Junior Girls 9 14 3 / 4
Amalia De jong Junior Girls 9 14 4 / 4
John Hoffman Junior Boys 15 18 2 / 6
Braden Tall Junior Boys 15 18 3 / 6
Arlo Caines Junior Boys 15 18 5 / 6
Ansel De jong Junior Boys 15 18 6 / 6
Hideomi Adachi Sport Men 45 3 / 14
Ken O'day Masters Elite Men 55 6 / 7
Kari Alsager Elite Women 2 / 3
Adrienne O'day Elite Women 3 / 3
Nicholas Stanko Elite Men 1 / 7

Vets Park CX (Oct 29 2023)

Nicholas Stanko Singlespeed Men 2 / 10
Nicholas Stanko Elite Men 2 / 8

Kings CX (Oct 22 2023)

Braden Tall Men Junior 15-18 5 / 13

Kings CX (Oct 21 2023)

Tracy Berman Men Wave 1-Cat 3 40+ 5 3/4/5 48 / 50
Kathryn Wolgast Wave 2-JR 914 49 / 75
Hideomi Adachi Men Wave 3- 4 40+ 5 Cat 13 / 60
Daniel Hoffman Men Wave 3- 4 40+ 5 Cat 42 / 60
Braden Tall Men Junior 15-18 6 / 11

2023 Detroit Invitational Cyclocross (Oct 15 2023)

Sylvia Schoenherr Women JUNIOR GIRLS - 914 1 / 1
Miro Bellows Men JUNIOR BOYS - 914 1 / 4
Conan Bellows Men JUNIOR BOYS - 914 2 / 4
Ivan Melow Men JUNIOR BOYS - 914 3 / 4
Dominic Schoenherr Men JUNIOR BOYS - 914 4 / 4
Maja Kwaiser Women JUNIOR GIRLS - 1518 1 / 1
Kyle Kwaiser Men NOVICE 2 / 16
Patrick Cobbs Men NOVICE 9 / 16
Drew Melow Men NOVICE 12 / 16
Karin Rand Women SPORT 2 / 6
Isabelle Salley Women SPORT 5 / 6
Marcy Hoopingarner Women SPORT 6 / 6
Isabelle Salley Women NOVICE 3 / 5
Bree Melow Women NOVICE 5 / 5
Samuel Hansen Men GENDER EXPANSIVE CAT Open OPEN TO 1 / 1
Kari Alsager Women ELITE 2 / 3
Karin Rand Women ELITE 3 / 3
Nicholas Stanko Men SINGLESPEED 1 / 8
Corey Schoenherr Men SINGLESPEED 8 / 8
Kari Alsager Women SINGLESPEED 1 / 2
Jon Miller Men SPORT 45+ 9 / 15
Corey Schoenherr Men SPORT 44 & UNDER 15 / 18
Nicholas Stanko Men ELITE 2 / 6

2023 Trek CX Cup (Oct 15 2023)

Anna Hoffman Women Junior 9-10 3 / 5
Kathryn Wolgast Women Junior 13-14 11 / 14
Matthew Hoffman Men Junior 13-14 21 / 26
Hideomi Adachi Men Cat 4/5 Elite 21 / 44
Braden Tall Men Junior 15-16 23 / 35
Arlo Caines Men Junior 15-16 32 / 35
Ansel De jong Men Junior 17-18 11 / 11

2023 Trek CX Cup (Oct 14 2023)

William Guilbert Men Cat 1/2/3 Masters 55+ 7 / 27
Kenneth O'day Men Cat 1/2/3 Masters 55+ 27 / 27
Braden Tall Men Junior 15-16 27 / 44
Arlo Caines Men Junior 15-16 30 / 44
John Hoffman Men Junior 15-16 43 / 44
Ansel De jong Men Junior 17-18 14 / 15
Suzanne Hoffman Women Cat 5 Elite 4 / 8
Tracy Berman Women Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 7 / 7
Anna Hoffman Women Junior 9-10 3 / 6
Kathryn Wolgast Women Junior 13-14 15 / 15
Matthew Hoffman Men Junior 13-14 19 / 23
Hideomi Adachi Men Cat 4/5 Elite 32 / 65

2023 Trek CX Cup (Oct 13 2023)

Braden Tall Men Cat4/5 Elite 50 / 112
John Hoffman Men Cat4/5 Elite 68 / 112
Adrienne O'day Women Masters 45+ 4 / 6
Tracy Berman Women Cat 1/2/3 Singlespeed 4 / 6
Adrienne O'day Women Cat 1/2/3 Singlespeed 5 / 6
William Guilbert Men Masters 55+ 7 / 27
Kenneth O'day Men Masters 55+ 16 / 27

Montibeller CX (Oct 8 2023)

Nicholas Stanko Singlespeed Men 1 / 6
Nicholas Stanko Elite Men 1 / 6

Crank Cross 2023 p/b Morning Cranks (Sep 30 2023)

Cosette Serrano Junior Girls 15-18 1 / 1
Karin Rand Sport Women 1 / 4
Karin Rand Novice Women 2 / 9
Suzanne Hoffman Novice Women 4 / 9
Bree Melow Novice Women 6 / 9
Alyssa Mcnally Novice Women 7 / 9
Justin Mcnally Sport Men 16 / 18
Tracy Berman Single Speed Women 1 / 1
Wesley Stocker Novice Men 21 / 24
Drew Melow Novice Men 24 / 24
William Guilbert Masters Elite Men 40+ 6 / 17
Nicholas Stanko Single Speed Men 2 / 12
Ansel De jong Single Speed Men 11 / 12
Kathryn Wolgast Junior Girls 9-14 1 / 6
Amalia De jong Junior Girls 9-14 4 / 6
Allen Duncan Masters Elite Men 55+ 9 / 11
Daniel Hoffman Masters Elite Men 55+ 10 / 11
Tracy Berman Elite Women 3 / 4
Adrienne Oday Elite Women 4 / 4
Sam Hansen Gender Expansive 1 / 1
Matthew Hoffman Junior Boys 9-14 4 / 15
Tadej Katanski-obrien Junior Boys 9-14 9 / 15
Ivan Melow Junior Boys 9-14 12 / 15
Cameron Stocker Junior Boys 9-14 13 / 15
Wesley Stocker Junior Boys 9-14 15 / 15
Braden Tall Junior Boys 15-18 6 / 13
Ansel De jong Junior Boys 15-18 10 / 13
John Hoffman Junior Boys 15-18 13 / 13
Nicholas Stanko Elite Men 3 / 12

OVCX Race 1 - CarterCX (Sep 10 2023)

Daniel Hoffman Men 4 40+ 50+ 119 / 61
Tracy Berman Women Elite 1/2 3 U19 Gi 8 / 8
William Guilbert Men SS (3/4/5) 3 40+ 40 / 51
Tracy Berman Men SS (3/4/5) 3 40+ 46 / 51

USA Cycling Cyclocross National Championships Day 5 (Dec 10 2022)

Samuel Hansen Non-Binary 18+ Open 4 / 4

Montrose Beach CX - CCC #7, Midwest Regional Championship (Dec 4 2022)

Kathryn Wolgast Junior 9-14 20 / 41
Jenni Wolgast Women Cat 4/5 23 / 32
Kathryn Wolgast Women Cat 4/5 24 / 32
Tracy Berman Women SingleSpeed 5 / 10
David Palan Men SingleSpeed 38 / 42
Douglas Knieper Men SingleSpeed 42 / 42

Rolling Hills CX-MAS MICX Series Awards (Nov 27 2022)

Nicholas Stanko Masters Elite Men 40+ 1 / 7

John Bryan Cyclocross (Nov 13 2022)

Tracy Berman Women Wave 2 2 / 21
Jenni Wolgast Women Wave 2 18 / 21
Kathryn Wolgast Women Wave 2 21 / 21

Vets Park CX (Oct 30 2022)

Nicholas Stanko Men Singlespeed Open 2 / 6
Nicholas Stanko Men Masters Elite 40+ 1 / 10

Montibeller Fire Mayhem Cyclocross (Oct 23 2022)

Nicholas Stanko Single Speed Men 2 / 7
Nicholas Stanko Masters Men Elite 40 1 / 8

Kings CX Day 2 (Oct 23 2022)

Tracy Berman Women Open Cat2/3 Master 35-4050+ U23 Wome 26 / 34
Hideomi Adachi Men Masters Master 35-405060+ Singlespeed 47 / 83
Craig North Men Masters Master 35-405060+ Singlespeed 61 / 83
Tracy Berman Women Open Cat 4-5 JR 1518 40+ Singlespe 7 / 25

Kings CX Day 1 (Oct 22 2022)

Tracy Berman Women Open Cat2/3 Master 35-4050+ U23 Wome 24 / 36
Craig North Men Masters Master 35-405060+ Singlespeed 64 / 89
Tracy Berman Women Open Cat 4-5 JR 1518 40+ Singlespe 10 / 28

Detroit Invitational Cyclocross - 2022 (Oct 16 2022)

Maja Kwaiser Women JUNIOR GIRLS - 1518 CAT Open 1 / 1
Rika Adachi Women SPORT CAT 3/4/5 6 / 9
Marcy Hoopingarner Women SPORT CAT 3/4/5 7 / 9
Isabelle Salley Women SPORT CAT 3/4/5 8 / 9
Jenni Wolgast Women SPORT CAT 3/4/5 9 / 9
Kari Alsager Women SINGLESPEED CAT Open 1 / 2
Tracy Berman Women SINGLESPEED CAT Open 2 / 2
Taryn Surtees GENDER EXPANSIVE CAT Open OPEN TO 1 / 2
Samuel Hansen GENDER EXPANSIVE CAT Open OPEN TO 2 / 2
Ansel De jong Men JUNIOR BOYS - 1518 CAT Open 1 / 2
Braden Tall Men JUNIOR BOYS - 1518 CAT Open 2 / 2
Dan Appledorn Men SPORT 45+ CAT 3/4/5 12 / 22
Hideomi Adachi Men SPORT 45+ CAT 3/4/5 13 / 22
Allen Duncan Men SPORT 45+ CAT 3/4/5 15 / 22
Jacob Dykema Men SPORT 45+ CAT 3/4/5 19 / 22
Kyle Kwaiser Men SPORT 44 & UNDER CAT 3/4/5 13 / 29
Adrian Brayman Men SPORT 44 & UNDER CAT 3/4/5 29 / 29
Nicholas Stanko Men SINGLESPEED CAT Open 1 / 6
Craig North Men MASTERS ELITE 55+ CAT Open 4 / 9
Kenneth O'day Men MASTERS ELITE 55+ CAT Open 8 / 9
Kathryn Wolgast Women JUNIOR GIRLS - 914 CAT Open 1 / 2
Amalia De jong Women JUNIOR GIRLS - 914 CAT Open 2 / 2
John Hoffman Men JUNIOR BOYS - 914 CAT Open 1 / 6
Arlo Caines Men JUNIOR BOYS - 914 CAT Open 4 / 6
Ivan Melow Men JUNIOR BOYS - 914 CAT Open 6 / 6
Taryn Surtees Women BEGINNER - CAT 4/5 1 / 9
Marcy Hoopingarner Women BEGINNER - CAT 4/5 5 / 9
Isabelle Salley Women BEGINNER - CAT 4/5 6 / 9
Suzanne Hoffman Women BEGINNER - CAT 4/5 7 / 9
Alyssa Mcnally Women BEGINNER - CAT 4/5 9 / 9
Ansel De jong Men BEGINNER - CAT 5 2 / 21
Braden Tall Men BEGINNER - CAT 5 3 / 21
Gregory Tall Men BEGINNER - CAT 5 10 / 21
Kari Alsager Women ELITE - CAT Open 4 / 5
Tracy Berman Women ELITE - CAT Open 5 / 5
Nicholas Stanko Men MASTERS ELITE 40+ CAT Open 1 / 9

Trek CXC Cup (Oct 9 2022)

Tracy Berman Women Cat 3 Elite 24 / 30
Ansel De jong Men Junior 15-16 16 / 21
Braden Tall Men Junior 15-16 18 / 21
John Hoffman Men Junior 13-14 6 / 22
Matthew Hoffman Men Junior 11-12 14 / 20
Anna Hoffman Women Junior 9-10 3 / 7
Cosette Serrano Women Junior 15-16 4 / 5
Kathryn Wolgast Women Junior 13-14 7 / 8
Rika Adachi Women Cat 4/Novice Elite 15 / 19
Hideomi Adachi Men Cat 4/Novice Elite 40 / 90
Jacob Dykema Men Cat 4/Novice Elite 72 / 90

Trek CX Cup (Oct 8 2022)

Tracy Berman Women Cat 1/2/3 Single speed 7 / 7
Tracy Berman Women Cat 3 Elite 22 / 28
Rika Adachi Women Novice Elite 15 / 29
Anna Hoffman Women Junior 9-10 4 / 6
Ansel De jong Men Junior 15-16 22 / 27
Braden Tall Men Junior 15-16 24 / 27
Cosette Serrano Women Junior 15-16 6 / 6
John Hoffman Men Junior 13-14 11 / 28
Kathryn Wolgast Women Junior 13-14 6 / 10
Matthew Hoffman Men Junior 11-12 16 / 24
Gregory Tall Men Cat 4/Novice Elite 61 / 86
Hideomi Adachi Men Cat 4/Novice Masters 45+ 8 / 29

Trek CXC Cup (Oct 7 2022)

Ansel De jong Men Cat 4/Novice Elite 33 / 120
Hideomi Adachi Men Cat 4/Novice Elite 43 / 120
Braden Tall Men Cat 4/Novice Elite 49 / 120
Jacob Dykema Men Cat 4/Novice Elite 88 / 120
Cosette Serrano Women Junior 9-18 10 / 13
Kathryn Wolgast Women Junior 9-18 11 / 13
Tracy Berman Women Cat 1/2/3/4 Single speed 5 / 4

Crank Cross (Oct 1 2022)

Nicholas Stanko Masters Men Elite 40+ 1 / 15
Hollie Adejumo Sport Women 4 / 6
Jenni Wolgast Sport Women 6 / 6
Daniel Hoffman Sport Men 45+ 18 / 20
Kari Alsager Single Speed Women 1 / 2
Tracy Berman Single Speed Women 2 / 2
Nicholas Stanko Single Speed Men 2 / 9
Hollie Adejumo Novice Women 2 / 8
Suzanne Hoffman Novice Women 4 / 8
Alyssa Mcnally Novice Women 5 / 8
Ansel De jong Novice Men 1 / 31
John Hoffman Novice Men 10 / 31
David Serrano Novice Men 18 / 31
Alexander Garthoff Novice Men 24 / 31
Craig North Masters Elite Men 55+ 7 / 10
Alasdair Garthoff Kids 3-8 1 / 9
Kathryn Wolgast Junior Girls 9-14 1 / 2
Amalia De jong Junior Girls 9-14 2 / 2
Samendu Manoj Junior Boys 9-14 5 / 7
Sebastian Garthoff Junior Boys 9-14 6 / 7
Ivan Melow Junior Boys 9-14 7 / 7
Ansel De jong Junior Boys 15-18 7 / 9
Braden Tall Junior Boys 15-18 8 / 9
Sam Hansen Gender Expansive 1 / 1
Kari Alsager Buddy's Pizza Elite Women 1 / 4
Tracy Berman Buddy's Pizza Elite Women 4 / 4

Shenanigans Cycle Fest at Century Village (Sep 25 2022)

Braden Tall Open Jr's (Open) 1 / 12
Kathryn Wolgast Women's 3/4/5 Novice (Women) 3 / 4
Jenni Wolgast Women's 3/4/5 Novice (Women) 4 / 4
Ansel De jong Men's 4/5 Novice (Men) 3 / 32
John Hoffman Men's 4/5 Novice (Men) 7 / 32

LGS Shred the Beach - Cyclocross Race (Sep 25 2022)

Tracy Berman Women 1/2/3 | U19 6 / 8
Tracy Berman Women 4/5 | Jr 1518 SS 1 / 21

Shenanigans Cycle Fest at Century Village (Sep 25 2022)

Kathryn Wolgast Open Single Speed (Open) 17 / 17
Braden Tall Jr Men 15-18 (Men) 2 / 6
Ansel De jong Jr Men 15-18 (Men) 3 / 6
John Hoffman Jr Men 15-18 (Men) 6 / 6
Kathryn Wolgast Women's 1/2/3/4 (Women) 6 / 6
Ansel De jong Men's 1/2/3/4 Overall (Men) 12 / 13

The Michael Seaman Le Frost Cross: In Memorium (Sep 17 2022)

Kari Alsager Women ELITE 3 / 6
Nicholas Stanko Men MASTERS ELITE 40+ 3 / 15
Dan Appledorn Men SPORT 45+ 5 / 11
Kari Alsager Women SINGLESPEED 2 / 3
Nicholas Stanko Men SINGLESPEED 3 / 9
Kenneth O'day Men MASTERS ELITE 55+ 6 / 9
Craig North Men MASTERS ELITE 55+ 8 / 9
Kathryn Wolgast Women JUNIOR GIRLS 15-18 1 / 1
Ansel De jong Men JUNIOR BOYS 15-18 1 / 4
Braden Tall Men JUNIOR BOYS 15-18 3 / 4
John Hoffman Men JUNIOR BOYS 15-18 4 / 4
Alyssa Mcnally Women NOVICE 3 / 3
Ansel De jong Men NOVICE 1 / 8
Adrian Brayman Men NOVICE 6 / 8
Anna Hoffman Women JUNIOR GIRLS 9-14 1 / 2
Amalia De jong Women JUNIOR GIRLS 9-14 2 / 2
John Hoffman Men JUNIOR BOYS 9-14 2 / 5
Matthew Hoffman Men JUNIOR BOYS 9-14 3 / 5
Ivan Melow Men JUNIOR BOYS 9-14 4 / 5
Gavin Brayman Men JUNIOR BOYS 9-14 5 / 5
Samuel Hansen GENDER EXPANSIVE 1 / 1

Virginia's Blue Ridge GO Cross p/b Deschutes Brewery (Sep 17 2022)

Lauren Fitzpatrick Women Cat4/5 16 / 24

Carter CX (Sep 11 2022)

Tracy Berman Women 1/2/3 & U23 10 / 16
Tracy Berman Women 4/5, Jr 15-18 & SS 2 / 14

Lionhearts CX (Sep 4 2022)

William Guilbert Men 3/4 | U19 42 / 20
William Guilbert Men Masters 40+ 50+ 60+ | SS 7 / 31

2021 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 11 2021)

Craig North Men Singlespeed 86 / 90
Tracy Berman Women Singlespeed 11 / 18
Kathryn Wolgast Women Junior 11-12 20 / 22
Braden Tall Men Junior 13-14 46 / 52

2021 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 10 2021)

Tracy Berman Women Masters 35-39 Cat 1/2/3 13 / 13

2021 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 8 2021)

Craig North Men Masters 65-69 15 / 32

Camp Manatoc CX - Ohio State Championship (Dec 5 2021)

Braden Tall Men M Juniors 3 / 20
Ansel De jong Men M Juniors 5 / 20
Kathryn Wolgast Women F Juniors 1 / 8
Fiona Lafferty Women F Juniors 4 / 8

Cross Hastings Fish Hatchery State Championships (Nov 21 2021)

Nicholas Stanko Men Open Expert Cat 3/4/5 1 / 10
Matthew Hartsough Men Open Expert Cat 3/4/5 6 / 10

George Garner Memorial CX Race (Nov 14 2021)

Braden Tall Junior 9-14 4 / 31
Gregory Tall Men Masters 45+ 35 / 45

Major Taylor 'Cross Cup Day 2 (Oct 31 2021)

Daniel Hoffman Men Open M 4-5|M 40 5|JR 1516 21 / 27
Tracy Berman Women Open W 4-5|W 40 5|JR 1516|W SS 4 / 15

Major Taylor 'Cross Cup 2021 (Oct 30 2021)

Tracy Berman Women Open W 2-3|W 35+|W MWCCC 16 / 20
Daniel Hoffman Men Open M 4|M 4 40+|JR 15-16 38 / 40
Tracy Berman Women Open W 4-5|JR 1516|W 5 40| SS 2 / 16

Vets Park CX (Oct 24 2021)

Kathryn Wolgast Women Junior Girls/Femme 14&Under - CAT Open 1 / 5
Maja Kwaiser Women Junior Girls/Femme 14&Under - CAT Open 2 / 5
Fiona Lafferty Women Junior Girls/Femme 14&Under - CAT Open 3 / 5
Amalia De jong Women Junior Girls/Femme 14&Under - CAT Open 5 / 5
Donald Smith Men Junior Boys/Open 14&Under - CAT Open 1 / 13
Braden Tall Men Junior Boys/Open 14&Under - CAT Open 2 / 13
Dominic Nazario Men Junior Boys/Open 14&Under - CAT Open 3 / 13
Arlo Caines Men Junior Boys/Open 14&Under - CAT Open 5 / 13
Gabriel Nazario Men Junior Boys/Open 14&Under - CAT Open 6 / 13
Sebastian Garthoff Men Junior Boys/Open 14&Under - CAT Open 8 / 13
Samendu Manoj Men Junior Boys/Open 14&Under - CAT Open 12 / 13
Gavin Brayman Men Junior Boys/Open 14&Under - CAT Open 13 / 13
Elizabeth Callison Women Beginner Women/Femme - CAT 4/5 2 / 7
Isabelle Salley Women Beginner Women/Femme - CAT 4/5 3 / 7
Marcy Hoopingarner Women Beginner Women/Femme - CAT 4/5 5 / 7
Christine Carly Women Beginner Women/Femme - CAT 4/5 7 / 7
Ansel De jong Men Beginner Men/Open - CAT 5 4 / 23
Greg Laman Men Beginner Men/Open - CAT 5 5 / 23
Joe Furner Men Beginner Men/Open - CAT 5 6 / 23
David Serrano Men Beginner Men/Open - CAT 5 9 / 23
Alexander Garthoff Men Beginner Men/Open - CAT 5 18 / 23
Benjamin Smith Men Beginner Men/Open - CAT 5 22 / 23
Adrian Brayman Men Beginner Men/Open - CAT 5 23 / 23
Kari Alsager Women Singlespeed Women/Femme - CAT Open 1 / 4
Tyacie Corle Women Singlespeed Women/Femme - CAT Open 2 / 4
Tracy Berman Women Singlespeed Women/Femme - CAT Open 3 / 4
Adrienne O'day Women Singlespeed Women/Femme - CAT Open 4 / 4
Christopher Sumner Men Singlespeed Men/Open - CAT Open 3 / 6
Brian Klippel Men Masters 55+ - CAT Open 1 / 7
Kenneth O'day Men Masters 55+ - CAT Open 2 / 7
Andreas Hug Men Masters 55+ - CAT Open 5 / 7
Cosette Serrano Women Junior Girls/Femme 15-18 CAT Open 1 / 1
Ansel De jong Men Junior Boys/Open 15-18 CAT Open 4 / 9
Charlie Laman Men Junior Boys/Open 15-18 CAT Open 7 / 9
Aidan� Lafferty Men Junior Boys/Open 15-18 CAT Open 9 / 9
Samuel Hansen Gender Expansive - CAT Open 3 / 8
Stephanie Garthoff Gender Expansive - CAT Open 4 / 8
Markus Nee Gender Expansive - CAT Open 5 / 8
Kathryn Wolgast Gender Expansive - CAT Open 6 / 8
Jenni Wolgast Gender Expansive - CAT Open 7 / 8
Connell Alford Men Expert Men/Open - CAT 3/4/5 1 / 14
Matthew Hartsough Men Expert Men/Open - CAT 3/4/5 8 / 14
Joe Furner Men Expert Men/Open - CAT 3/4/5 11 / 14
Terry Carpenter Men Elite Masters 45+ - CAT Open 13 / 14
John Krauss Men Elite Masters 45+ - CAT Open 14 / 14
Christopher Sumner Men Elite Men/Open - CAT Open 5 / 7
Nicholas Stanko Men Elite Masters 35+ - CAT Open 1 / 4
Tracy Berman Women Sport Women/Femme - CAT 3/4/5 1 / 10
Elizabeth Callison Women Sport Women/Femme - CAT 3/4/5 5 / 10
Kari Alsager Women Sport Women/Femme - CAT 3/4/5 6 / 10
Marcy Hoopingarner Women Sport Women/Femme - CAT 3/4/5 8 / 10
Isabelle Salley Women Sport Women/Femme - CAT 3/4/5 9 / 10
Jenni Wolgast Women Sport Women/Femme - CAT 3/4/5 10 / 10
Tyacie Corle Women Elite Women/Femme - CAT Open 2 / 5
Adrienne O'day Women Elite Women/Femme - CAT Open 3 / 5
Kathleen Panagis Women Elite Women/Femme - CAT Open 5 / 5
Craig North Men Sport Men/Open 45+ - CAT 4/5 5 / 23
Gregory Tall Men Sport Men/Open 45+ - CAT 4/5 12 / 23
John Krauss Men Sport Men/Open 45+ - CAT 4/5 22 / 23
Jose Nazario Men Sport Men/Open 45+ - CAT 4/5 23 / 23
Jonathan Nelson Men Sport Men/Open 44 & Under - CAT 4/5 13 / 21
Kenneth Boyd Men Sport Men/Open 44 & Under - CAT 4/5 20 / 21

Detroit Invitational Cyclocross (Oct 17 2021)

Nicholas Stanko Men OCP RACERS - CAT Open 3 / 15
Matthew Hartsough Men GENTLEMEN RACERS - CAT 3/4/5 12 / 38
Kari Alsager Women LADY RACERS - CAT 1/2/3/4 4 / 5
Jenni Wolgast Women BEGINNER - CAT 4/5 7 / 10
Marcy Hoopingarner Women BEGINNER - CAT 4/5 9 / 10
Gregory Tall Men BEGINNER - CAT 5 12 / 29
Laurens De jong Men BEGINNER - CAT 5 21 / 29
Greg Berman Men BEGINNER - CAT 5 23 / 29
Kathryn Wolgast Women JUNIOR GIRLS 11-12 1 / 2
Amalia De jong Women JUNIOR GIRLS 11-12 2 / 2
Ansel De jong Men JUNIOR BOYS 15-16 2 / 4
Braden Tall Men JUNIOR BOYS 13-14 1 / 3
Dominic Nazario Men JUNIOR BOYS 13-14 2 / 3
Arlo Caines Men JUNIOR BOYS 13-14 3 / 3
Gabe Nazario Men JUNIOR BOYS 11-12 1 / 1

Jingle Cross Cyclocross and Gravel Festival (Oct 17 2021)

Craig North Men Masters 60+ 18 / 31

Jingle Cross Cyclocross and Gravel Festival (Oct 16 2021)

Brian Klippel Men Masters 50+ 47 / 54
Craig North Men Masters 60+ 31 / 43

Jingle Cross Cyclocross and Gravel Festival (Oct 15 2021)

Craig North Men Masters 60+ 92 / 42
Brian Klippel Men Masters 50+ 43 / 50

Trek CX Cup (Oct 10 2021)

Tyacie Corle Women Cat 3 Elite 15 / 27
Tracy Berman Women Cat 3 Elite 22 / 27
Brian Klippel Men Cat 3 Elite 49 / 63
Kathryn Wolgast Women under 12-12 6 / 9
Rika Adachi Women Cat 4/Novice Elite 15 / 17
Cosette Serrano Women under 16-16 10 / 11
Braden Tall Men under 14-14 14 / 19
Samendu Manoj Men under 14-14 19 / 19
Ansel De jong Men under 16-16 19 / 25
Charlie Laman Men under 16-16 23 / 25
Hideomi Adachi Men Cat 4/Novice Elite 28 / 89

Trek CX Cup (Oct 9 2021)

Tyacie Corle Women Singlespeed 4 / 6
Tracy Berman Women Singlespeed 6 / 6
Brian Klippel Men Cat 1/2/3 Masters 55+ 34 / 42
Tyacie Corle Women Cat 3 Elite 20 / 30
Tracy Berman Women Cat 3 Elite 26 / 30
Rika Adachi Women Novice Elite 8 / 20
Jenni Wolgast Women Novice Elite 18 / 20
Ansel De jong Men Junior 15-16 18 / 23
Charlie Laman Men Junior 15-16 19 / 23
Cosette Serrano Women Junior 15-16 8 / 9
Braden Tall Men Junior 13-14 14 / 19
Samendu Manoj Men Junior 13-14 19 / 19
Kathryn Wolgast Women Junior 11-12 8 / 9
Craig North Men Cat 4/5 Masters 55+ 8 / 27
Hideomi Adachi Men Cat 4/5 Masters 45+ 12 / 38

Trek CX Cup (Oct 8 2021)

Craig North Men Cat 4/5 Elite 58 / 113
Kathryn Wolgast Women Junior 9-18 17 / 18
Tyacie Corle Women Single Speed 5 / 6

RK & LGS Beach Party (Sep 19 2021)

Tracy Berman Women 123 | U19| Masters 8 / 11
Daniel Hoffman Men Masters 40+ 50+ 60+ | SS 22 / 27
Tracy Berman Women 45 | SS 40+ G 1 / 17

The Michael Seaman Le Frost Cross: In Memorium (Sep 18 2021)

Kathryn Wolgast Women Junior 9-14 Open 1 / 3
Fiona Lafferty Women Junior 9-14 Open 2 / 3
Amalia De jong Women Junior 9-14 Open 3 / 3
Jenni Wolgast Women Cat 4/5 2 / 2
Ansel De jong Men Cat 5 6 / 9
Braden Tall Men Cat 5 7 / 9
Aidan� Lafferty Men Cat 5 8 / 9
Braden Tall Men Junior 15-18 Open 1 / 3
Ansel De jong Men Junior 15-18 Open 2 / 3
Aidan� Lafferty Men Junior 15-18 Open 3 / 3
Kenneth O'day Men Masters 55+ Open 3 / 6
Brian Klippel Men Masters 55+ Open 4 / 6
Adrienne O'day Women Single Speed Open 1 / 2
Douglas Knieper Men Single Speed Open 6 / 7
Matthew Hartsough Men Cat 3/4/5 6 / 13
Samuel Hansen Men Cat 3/4/5 25 / 13
Adrienne O'day Women Open 4 / 4
Douglas Knieper Men Masters 45+ Cat 4/5 11 / 11
Samuel Hansen Men U45 Cat 4/5 9 / 9

Avalon Pontoons Alma Grand Prix of Cyclocross (Sep 11 2021)

Rika Adachi Women BEGINNER CATEGORY 4/5 1 / 5
Hideomi Adachi Men BEGINNER CATEGORY 5 3 / 24
Greg Laman Men BEGINNER CATEGORY 5 8 / 24
David Serrano Men BEGINNER CATEGORY 5 16 / 24
Greg Berman Men BEGINNER CATEGORY 5 19 / 24
Ansel De jong Men JUNIOR BOYS 15-18 CATEGORY 2/3/4/5 LAKE 2 / 5
Charlie Laman Men JUNIOR BOYS 15-18 CATEGORY 2/3/4/5 LAKE 3 / 5
Aidan� Lafferty Men JUNIOR BOYS 15-18 CATEGORY 2/3/4/5 LAKE 4 / 5
Isaac Moon Men JUNIOR BOYS 15-18 CATEGORY 2/3/4/5 LAKE 5 / 5
Cosette Serrano Women JUNIOR GIRLS 15-18 CATEGORY 2/3/4/5 LAKE 1 / 1
William Guilbert Men RIM BRAKES CANTI- OR V CATEGO 3 / 6
Kari Alsager Women SINGLESPEED CATEGORY Open 1 / 7
Tracy Berman Women SINGLESPEED CATEGORY Open 3 / 7
Christopher Sumner Men SINGLESPEED CATEGORY Open 5 / 11
Brian Klippel Men SINGLESPEED CATEGORY Open 7 / 11
Douglas Knieper Men SINGLESPEED CATEGORY Open 10 / 11
Kari Alsager Women CATEGORY 3/4/5 2 / 4
Tracy Berman Women CATEGORY 3/4/5 4 / 4
Matthew Hartsough Men CATEGORY 3/4/5 8 / 16
Christopher Sumner Men CATEGORY PRO/1/2/3 AVALON PONTOONS 6 / 6
Greg Berman Men 5K 7 / 11
Kathryn Wolgast Women JUNIOR GIRLS 12-14 CATEGORY 3/4/5 GRIMPE 1 / 3
Amalia De jong Women JUNIOR GIRLS 12-14 CATEGORY 3/4/5 GRIMPE 2 / 3
Fiona Lafferty Women JUNIOR GIRLS 12-14 CATEGORY 3/4/5 GRIMPE 6 / 3
Donald Smith Men JUNIOR BOYS 12-14 CATEGORY 3/4/5 GRIMPEU 2 / 7
Braden Tall Men JUNIOR BOYS 12-14 CATEGORY 3/4/5 GRIMPEU 3 / 7
Samendu Manoj Men JUNIOR BOYS 12-14 CATEGORY 3/4/5 GRIMPEU 4 / 7
Fion Kiko mcenaney Men JUNIOR BOYS 12-14 CATEGORY 3/4/5 GRIMPEU 6 / 7
Kenneth O'day Men MASTERS 55+ CATEGORY Open 6 / 13
Brian Klippel Men MASTERS 55+ CATEGORY Open 7 / 13
Tracy Berman Women MASTERS 35+ CAT. Open 3 / 7
Rika Adachi Women MASTERS 35+ CAT. Open 4 / 7
Hideomi Adachi Men SPORT 45+ CATEGORY 4/5 1 / 17
Douglas Knieper Men SPORT 45+ CATEGORY 4/5 17 / 17
Jacob Dykema Men SPORT UNDER 45 CATEGORY 4/5 10 / 15

Montrose Beach - Chicago Cyclocross Cup #11 / Midwest Regional Cyclocr (Dec 8 2019)

Douglas Knieper Men Cat 4/5 94 / 106
Tracy Berman Women Masters 35+ 10 / 16
Tracy Berman Women SingleSpeed 6 / 9

Resolution 'Cross Cup (Dec 8 2019)

Lauren Fitzpatrick Women 19-39 Open 5 / 9

Capital 'Cross Classic (Dec 8 2019)

Martin O'connell Men Open Singlespeed 26 / 44
Martin O'connell Men Cat 4 25 / 58

Resolution 'Cross Cup (Dec 7 2019)

Lauren Fitzpatrick Women Cat 5 2 / 6

Ruts and Guts UCI C2 Weekend (Dec 1 2019)

Lauren Fitzpatrick Women Cat 4/5 3 / 9

Ruts and Guts UCI C2 Weekend (Nov 30 2019)

Lauren Fitzpatrick Women Cat 4/5 3 / 13

The Michael Seaman Le Frost Cross: In Memorium (Nov 30 2019)

Fiona Lafferty Women Junior 9-14 Open 1 / 2
Aidan� Lafferty Men Junior 9-14 Open 1 / 6
Donald Smith Men Junior 9-14 Open 2 / 6
Ansel De jong Men Junior 9-14 Open 3 / 6
Ben Laman Men Junior 9-14 Open 5 / 6
Charlie Laman Men Junior 9-14 Open 6 / 6
Tyacie Corle Women Cat 4/5 4 / 5
Douglas Knieper Men Cat 5 8 / 11
Alex Deangelis Men Junior 15-18 Open 2 / 4
Ming Saiya-cork Men Junior 15-18 Open 4 / 4
Craig North Men Masters 55+ Open 6 / 9
Tyacie Corle Women Single Speed Open 2 / 3
Matthew Hartsough Men Cat 3/4/5 4 / 11
Nicholas Stanko Men Open 4 / 7
Len Fritz Men 9-44 Cat 4/5 3 / 10

CROSS HASTINGS FISH HATCHERY CYCLOCROSS (Nov 23 2019)

Matthew Hartsough Men Cat 3-5 3 / 11

Major Taylor 'Cross Cup Day 2 (Nov 17 2019)

Brian Klippel Men 2 - 3 40+ U19 U23 62 / 80
Tracy Berman Women 4/5 18 40+ 17 / 20
Christine Carly Women 4/5 18 40+ 18 / 20

BloomerCX p/b KLM/Cold Stone (Nov 16 2019)

Kari Alsager Women Cat 4/5 1 / 3
Tyacie Corle Women Cat 4/5 2 / 3
Jackie Young Women Cat 4/5 3 / 3
Joe Furner Men Cat 5 11 / 14
Kari Alsager Women Single Speed Open 1 / 2
Tyacie Corle Women Single Speed Open 2 / 2
Douglas Knieper Men Single Speed Open 7 / 7
Matthew Hartsough Men Cat 3/4/5 3 / 15
Nicholas Stanko Men Open 5 / 8
Kari Alsager Women Cat 3/4/5 1 / 5
Tyacie Corle Women Cat 3/4/5 3 / 5
Jackie Young Women Cat 3/4/5 4 / 5
Len Fritz Men U45 Cat 4/5 5 / 10
Ansel De jong Men Junior 9-14 Open 2 / 11
Braden Tall Men Junior 9-14 Open 3 / 11
Charlie Laman Men Junior 9-14 Open 4 / 11
Arlo Caines Men Junior 9-14 Open 7 / 11
Dominic Nazario Men Junior 9-14 Open 9 / 11
Gabriel Nazario Men Junior 9-14 Open 10 / 11
Alex Deangelis Men Junior 15-18 Open 1 / 5
Ming Saiya-cork Men Junior 15-18 Open 5 / 5

Major Taylor 'Cross Cup Day 1 (Nov 16 2019)

Brian Klippel Men 2 - 3 40+ U19 U23 58 / 65
Tracy Berman Women 4/5 18 40+ 9 / 20
Christine Carly Women 4/5 18 40+ 19 / 20

NEOCX: Ohio State Cyclocross Championships (Nov 9 2019)

Braden Tall Men Juniors 8 / 12

Veterans Park CX (Oct 19 2019)

Fiona Lafferty Women CAT. Open JUNIOR GIRLS 14 UNDER 1 / 1
Connell Alford Men CAT. Open JUNIOR BOYS 14 UNDER 1 / 16
Aidan� Lafferty Men CAT. Open JUNIOR BOYS 14 UNDER 3 / 16
Braden Tall Men CAT. Open JUNIOR BOYS 14 UNDER 5 / 16
Angus Johnson Men CAT. Open JUNIOR BOYS 14 UNDER 6 / 16
Ansel De jong Men CAT. Open JUNIOR BOYS 14 UNDER 7 / 16
Charlie Laman Men CAT. Open JUNIOR BOYS 14 UNDER 8 / 16
Dominic Nazario Men CAT. Open JUNIOR BOYS 14 UNDER 10 / 16
Ben Laman Men CAT. Open JUNIOR BOYS 14 UNDER 11 / 16
Arlo Caines Men CAT. Open JUNIOR BOYS 14 UNDER 12 / 16
Gabriel Nazario Men CAT. Open JUNIOR BOYS 14 UNDER 16 / 16
Jackie Young Women CAT. 4/5 BEGINNER 4 / 11
Lesley-anne Newsted Women CAT. 4/5 BEGINNER 5 / 11
Kristen Johnson Women CAT. 4/5 BEGINNER 9 / 11
Alyssa Mcnally Women CAT. 4/5 BEGINNER 10 / 11
Christine Carly Women CAT. 4/5 BEGINNER 11 / 11
Kevin Duffy Men CAT. 5 BEGINNER 9 / 18
Joseph Furner Men CAT. 5 BEGINNER 15 / 18
Gregory Berman Men CAT. 5 BEGINNER 17 / 18
Ming Saiya-cork Men CAT. Open JUNIOR BOYS 15-18 3 / 4
Abhinav Srinivas Men CAT. Open JUNIOR BOYS 15-18 4 / 4
Kenneth O'day Men CAT. Open MASTERS 55+ 4 / 11
Craig North Men CAT. Open MASTERS 55+ 8 / 11
Douglas Knieper Men CAT. Open SINGLESPEED 11 / 12
Brian Klippel Men CAT. Open ELITE MASTERS 45+ 8 / 11
Matthew Hartsough Men CAT. 3/4/5 EXPERT 5 / 23
Justin Mcnally Men CAT. 3/4/5 EXPERT 13 / 23
Len Fritz Men CAT. 3/4/5 EXPERT 14 / 23
Connell Alford Men CAT. 3/4/5 EXPERT 15 / 23
Jackie Young Women CAT. 3/4/5 SPORT 4 / 7
Rika Adachi Women CAT. 3/4/5 SPORT 5 / 7
Kari Alsager Women PRO Open ELITE 3 / 6
Hideomi Adachi Men CAT. 4/5 SPORT 45+ 5 / 21
Craig North Men CAT. 4/5 SPORT 45+ 9 / 21
Greg Tall Men CAT. 4/5 SPORT 45+ 18 / 21
Douglas Knieper Men CAT. 4/5 SPORT 45+ 20 / 21
Len Fritz Men CAT. 4/5 SPORT 44 & UNDER 6 / 31
Justin Mcnally Men CAT. 4/5 SPORT 44 & UNDER 20 / 31

2019 cccx #5 (Oct 13 2019)

Lauren Fitzpatrick Women C 2 / 2

Detroit Invitational of Cyclocross 2019 (Oct 12 2019)

Brian Klippel Men Men's Sport Open 20 / 55
Matthew Hartsough Men Men's Sport Open 105 / 55

FayetteCross Day 2 (Oct 6 2019)

Lauren Fitzpatrick Women Cat 5 1 / 2

FayetteCross Day 1 (Oct 5 2019)

Lauren Fitzpatrick Women Cat 5 2 / 5

Big Bad Wolf Cyclocross Race (Sep 22 2019)

Matthew Hartsough Men Cat 3/4/5 1 / 4

Trek CX Cup Day 3 (Sep 22 2019)

Craig North Men Master 55+ Open 20 / 29
Brian Klippel Men Master 45+ Open 21 / 29
Arlo Caines Men Junior 11-12 Open 21 / 24
Dominic Nazario Men Junior 11-12 Open 23 / 24
Ben Laman Men Junior 11-12 Open 24 / 24
Abhinav Srinivas Men Junior 15-16 Open 20 / 24
Ming Saiya-cork Men Junior 15-16 Open 21 / 24
Connell Alford Men Junior 13-14 Open 9 / 32
Aidan� Lafferty Men Junior 13-14 Open 27 / 32
Ansel De jong Men Junior 13-14 Open 29 / 32
Charlie Laman Men Junior 13-14 Open 32 / 32
Len Fritz Men Cat 4/5 11 / 88

Trek CX Cup Day 2 (Sep 21 2019)

Brian Klippel Men Master 45+ Cat 1/2/3 46 / 62
Lauren Fitzpatrick Women Cat 5 8 / 26
Rika Adachi Women Cat 5 17 / 26
Fiona Lafferty Women Junior 11-12 Open 7 / 7
Ming Saiya-cork Men Junior 15-16 Open 31 / 34
Joseph Grudzinski Men Junior 15-16 Open 33 / 34
Connell Alford Men Junior 13-14 Open 12 / 35
Aidan� Lafferty Men Junior 13-14 Open 26 / 35
Ansel De jong Men Junior 13-14 Open 30 / 35
Charlie Laman Men Junior 13-14 Open 34 / 35
Gabriel Nazario Men Junior 9-10 Open 7 / 9
Dominic Nazario Men Junior 11-12 Open 20 / 26
Arlo Caines Men Junior 11-12 Open 23 / 26
Ben Laman Men Junior 11-12 Open 24 / 26
Douglas Knieper Men Cat 4/5 110 / 116
Craig North Men Master 55+ Cat 4/5 10 / 27
Hideomi Adachi Men Master 45+ Cat 4/5 26 / 40
Len Fritz Men Master 35+ Cat 4/5 2 / 32

Trek CX Cup Day 1 (Sep 20 2019)

Hideomi Adachi Men Cat 4/5 54 / 119

Art Van Sports Complex Cyclocross (Sep 15 2019)

Matthew Hartsough Men Open Cat 3/4/5 2 / 17

Jingle Cross Day 3 (Sep 15 2019)

Craig North Men Master 60-64 Open 7 / 12
Brian Klippel Men Master 50-54 Open 14 / 18

Jingle Cross Day 2 (Sep 14 2019)

Lauren Fitzpatrick Women Senior Cat 4-5 7 / 15
Craig North Men Master 60-64 Open 10 / 13
Brian Klippel Men Master 50-54 Open 42 / 22

Jingle Cross Day 1 (Sep 13 2019)

Christine Carly Women Senior Cat 4-5 8 / 9
Craig North Men Master 60-64 Open 9 / 16
Brian Klippel Men Master 50-54 Open 17 / 21

Avalon Pontoons Alma Grand Prix of Cyclocross (Sep 7 2019)

Lesley-anne Newsted Women Cat 4/5 4 / 10
Rika Adachi Women Cat 4/5 5 / 10
Christine Carly Women Cat 4/5 9 / 10
Hideomi Adachi Men Cat 5 3 / 18
Gregory Berman Men Cat 5 14 / 18
Kenneth O'day Men Masters 55+ 4 / 9
Tyacie Corle Women SingleSpeed 3 / 5
Adrienne O'day Women SingleSpeed 5 / 5
Allen Duncan Men SingleSpeed 10 / 15
Douglas Knieper Men SingleSpeed 15 / 15
Brian Klippel Men Masters 45+ 19 / 22
Justin Mcnally Men Cat 3/4/5 11 / 20
Len Fritz Men Cat 3/4/5 14 / 20
Tyacie Corle Women Cat 3/4/5 2 / 9
Lesley-anne Newsted Women Cat 3/4/5 6 / 9
Adrienne O'day Women 5 / 6
Allen Duncan Men Masters 45+ Cat 4/5 7 / 19
Douglas Knieper Men Masters 45+ Cat 4/5 38 / 19
Len Fritz Men Masters U45 Cat 4/5 2 / 18
Justin Mcnally Men Masters U45 Cat 4/5 7 / 18
Fiona Lafferty Women Junior 9-14 2 / 2
Connell Alford Men Junior 9-14 1 / 10
Aidan� Lafferty Men Junior 9-14 2 / 10
Arlo Caines Men Junior 9-14 4 / 10
Ansel De jong Men Junior 9-14 5 / 10
Charlie Laman Men Junior 9-14 6 / 10
Cedric Berman Men Junior 9-14 10 / 10
Alex Deangelis Men Junior 15-18 3 / 6
Ming Saiya-cork Men Junior 15-18 5 / 6
Abhinav Srinivas Men Junior 15-18 6 / 6

Edge of the World Cyclocross Spectacular - Edgewater Park (Aug 25 2019)

Brian Klippel Men Masters 45+ 9 / 11

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 2 (Dec 12 2018)

Craig North Men Master 60-64 42 / 69

John Bryan CX (Cap City Cyclocross #6/OVCX #13) (Dec 2 2018)

Matthew Hartsough Men Cat 3/U19 25 / 46

MICX#6 - Le Frost Cross: In Memoriam (Dec 1 2018)

Alex Deangelis Men Juniors 15-18 7 / 4
Craig North Men Masters 55+ Open 7 / 10
Christopher Sumner Men Singlespeed 8 / 12
Allen Duncan Men Singlespeed 20 / 12
Christopher Sumner Men Cat 3/4/5 5 / 13
Craig North Men Masters 45+ Cat 4/5 8 / 10
Len Fritz Men Masters U-45 Cat 4/5 3 / 7

John Bryan CX (Cap City Cyclocross #6/OVCX #13) (Dec 1 2018)

Matthew Hartsough Men 3/4/U23 9 / 20

Detroit Invitational of Cyclocross (Nov 25 2018)

Len Fritz Men Gentlemen Racers Open 17 / 52
Allen Duncan Men Gentlemen Racers Open 28 / 52
Lesley-anne Newsted Women Cat 4/5 1 / 3
Terry Carpenter Men Cat 5 5 / 27
Douglas Knieper Men Cat 5 24 / 27
Alex Deangelis Junior Boys and Girl Open 6 / 16
Ansel De jong Junior Boys and Girl Open 11 / 16
Fiona Lafferty Junior Boys and Girl Open 15 / 16

Major Taylor 'Cross Cup Day 2 (Nov 18 2018)

Christina Draijer Women Cat 2- 3 35+U19U23 9 / 32
Craig North Men 40+/50+/60+/Single Speed 44 / 56
Len Fritz Men 40+/50+/60+/Single Speed 45 / 56
Christopher Sumner Men Cat 3- 40+Boys U19 21 / 56
Len Fritz Men Cat 4- 40+Jr 1518 29 / 61
Terry Carpenter Men Cat 4- 40+Jr 1518 33 / 61
Tyacie Corle Women Cat 4/5- 40+/Single Speed 3 / 21
Kari Alsager Women Cat 4/5- 40+/Single Speed 8 / 21
Tracy Berman Women Cat 4/5- 40+/Single Speed 11 / 21
Douglas Knieper Men Cat 5 26 / 27

Cyclocross Extravaganza #4 Presented by Cycle Werks and the MVW (Nov 17 2018)

Matthew Hartsough A Open 4 / 10

Major Taylor 'Cross Cup Day 1 (Nov 17 2018)

Christina Draijer Women Cat 2- 3 35+U19U23 8 / 33
Kathleen Ropella Women Cat 2- 3 35+U19U23 29 / 33
Craig North Men 40+/50+/60+/Single Speed 52 / 67
Len Fritz Men 40+/50+/60+/Single Speed 54 / 67
Christopher Sumner Men Cat 3- 40+Boys U19 34 / 55
Frank Janssen Men Cat 3- 40+Boys U19 40 / 55
Len Fritz Men Cat 4- 40+Jr 1518 33 / 69
Terry Carpenter Men Cat 4- 40+Jr 1518 41 / 69
Tyacie Corle Women Cat 4/5- 40+/Single Speed 2 / 25
Tracy Berman Women Cat 4/5- 40+/Single Speed 11 / 25
Kari Alsager Women Cat 4/5- 40+/Single Speed 15 / 25

Cincinnati UCI Cyclocross Weekend (Oct 28 2018)

Craig North Men 35+/40+/50+/60+/Single Speed 74 / 96

Cincinnati UCI Cyclocross Weekend (Oct 27 2018)

Craig North Men 35+/40+/50+/60+/Single Speed 76 / 95
Daniel Hoffman Men 35+/40+/50+/60+/Single Speed 82 / 95
David Palan Men Cat 4/Cat 4 40+/Jr 15-18 59 / 92

MICX #4: BloomerCX p/b KLM/Cold Stone (Oct 27 2018)

Fiona Lafferty Women Junior 9-14 Open 2 / 3
Ansel De jong Men Junior 9-14 Open 3 / 9
Angus Johnson Men Junior 9-14 Open 4 / 9
Aidan� Lafferty Men Junior 9-14 Open 5 / 9
Kristen Johnson Women Cat 4/5 2 / 2
Douglas Knieper Men Cat 5 13 / 15
Michael Keegan Men Junior 15-18 Open 4 / 5
Alex Deangelis Men Junior 15-18 Open 5 / 5
Adrienne O'day Women Single Speed Open 2 / 4
Christopher Sumner Men Single Speed Open 5 / 7
Allen Duncan Men Single Speed Open 14 / 7
Christopher Sumner Men Cat 3/4/5 4 / 19
Len Fritz Men Masters 45+ Cat 4/5 8 / 24
Allen Duncan Men Cat 4/5 10 / 20

Keene Pumpkincross (Oct 21 2018)

William Haig Men 3 11 / 15

Crown Point Cyclocross & VT State CX Championships (Oct 20 2018)

William Haig Men Cat 1/2/3 open 4 / 6

AAVC Vet's Park CX (Oct 20 2018)

Len Fritz Men Cat. 4/5 Sport 40+ 2 / 27
Christina Draijer Men Cat. 4/5 Sport 40+ 53 / 27
Frank Janssen Men Cat. 4/5 Sport 39 & Under 2 / 15
Kenneth Tsang Men Cat. 4/5 Sport 39 & Under 5 / 15
Ian Sorensen Men Cat. 4/5 Sport 39 & Under 9 / 15
Lesley-anne Newsted Women Cat. 3/4/5 Sport 16 / 8
Christina Draijer Women PRO Open Elite 1 / 7
Nicholas Stanko Men PRO Open Elite 5 / 9
Christopher Sumner Men Cat. 3/4/5 Expert 3 / 20
Matthew Hartsough Men Cat. 3/4/5 Expert 6 / 20
Len Fritz Men Cat. 3/4/5 Expert 9 / 20
Markus Nee Men Cat. 3/4/5 Expert 13 / 20
Frank Janssen Men Cat. 3/4/5 Expert 33 / 20
Michael Keegan Men Cat. Open Junior Boys 15-18 2 / 3
Alex Deangelis Men Cat. Open Junior Boys 15-18 3 / 3
Craig North Men Cat. Open Masters 55+ 2 / 3
Christopher Sumner Men Cat. Open Singlespeed 3 / 6
Ansel De jong Men Cat. Open Junior Boys 14&Under 2 / 6
Joseph Grudzinski Men Cat. Open Junior Boys 14&Under 5 / 6
Angus Johnson Men Cat. Open Junior Boys 14&Under 13 / 6
Elizabeth Callison Women Cat. 4/5 Beginner 4 / 5
Kristen Johnson Women Cat. 4/5 Beginner 5 / 5
Kenneth Tsang Men Cat. 5 Beginner 2 / 11
Ian Sorensen Men Cat. 5 Beginner 6 / 11
Gregory Berman Men Cat. 5 Beginner 26 / 11

MICX #3: Beer City Growler CX p/b Greenware (Oct 13 2018)

Angus Johnson Men Open Jr Boys 14 & Under 3 / 6
Ansel De jong Men Open Jr Boys 14 & Under 4 / 6
Cedric Berman Men Open Jr Boys 14 & Under 6 / 6
Tyacie Corle Women Cat 4/5 Beginner 2 / 7
Tracy Berman Women Cat 4/5 Beginner 4 / 7
Johnson Kristen Women Cat 4/5 Beginner 5 / 7
Gregory Berman Men Cat 5 Beginner 10 / 13
Craig North Men Open Masters 55+ 8 / 10
Tyacie Corle Women Cat. Open Singlespeed 1 / 8
Christopher Sumner Men Open Singlespeed 9 / 15
Frank Janssen Men Cat 3/4/5 Expert 8 / 34
Christopher Sumner Men Cat 3/4/5 Expert 11 / 34
Tyacie Corle Women Cat 3/4/5 Sport 1 / 7
Christina Draijer Women Pro/1/2/3/4/5 Elite 2 / 9
Tracy Berman Women Pro/1/2/3/4/5 Elite 9 / 9
Christina Draijer Women Cat 4/5 Sport Men 45+ 5 / 1
Allen Duncan Men Cat 4/5 Sport 45+ 31 / 17
Frank Janssen Men Cat 4/5 Sport 44 & Under 1 / 22
Len Fritz Men Cat 4/5 Sport 44 & Under 41 / 22

Brookside Cyclocross Cup (Oct 7 2018)

Christopher Sumner Men Cat 4 - 40+ JR 1518 5 / 62

Central Coast CX #5 (Sep 30 2018)

Gabrielle Zacks WomenB 4 / 8

Trek CX Cup (Sep 23 2018)

Craig North Men Master 55+ Open 32 / 43
Ansel De jong Men Junior 11-12 Open 13 / 16
Tracy Berman Women Cat 4/5 16 / 21
Michael Keegan Men Junior 17-18 Open 17 / 19

MICX #2: Island Lake CX (Sep 22 2018)

Fiona Lafferty Women Open Jr Girls 14 & Under 8 / 4
Tyacie Corle Women Open Singlespeed W 2 / 3
Adrienne O'day Women Open Singlespeed W 3 / 3
Christina Draijer Women Cat 4/5 Sport Men 44 14 / 1
Tyacie Corle Women Cat 5 Beginner 1 / 5
Lesley-anne Newsted Women Cat 5 Beginner 4 / 5
Alex Deangelis Men Open Jr Boys 15-18 2 / 2
Aidan� Lafferty Men Open Jr Boys 14 & Under 2 / 4
Daniel Hoffman Men Open Master 55+ 6 / 6
Allen Duncan Men Open Singlespeed M 8 / 11
Colin Hebert Men Open Singlespeed M 20 / 11
Colin Hebert Men Cat 4/5 Sport 45+ 6 / 19
Allen Duncan Men Cat 4/5 Sport 45+ 10 / 19
Christopher Sumner Men Cat 4/5 Sport 44 2 / 22
Frank Janssen Men Cat 4/5 Sport 44 4 / 22
Len Fritz Men Cat 4/5 Sport 44 9 / 22
Matthew Hartsough Men Expert Cat 3/4/5 1 / 21
Frank Janssen Men Expert Cat 3/4/5 6 / 21
Christopher Sumner Men Expert Cat 3/4/5 9 / 21
Len Fritz Men Expert Cat 3/4/5 14 / 21
Nicholas Stanko Men Pro Open Elite 5 / 9

Trek CX Cup (Sep 22 2018)

Craig North Men Master 55+ Cat 4/5 5 / 17
David Palan Men Master 55+ Cat 4/5 6 / 17
Tracy Berman Women Master 35+ Cat 1/2/3/4 9 / 12
Ansel De jong Men Junior 11-12 Open 12 / 17
Michael Keegan Men Junior 17-18 Open 17 / 19

Trek CX Cup (Sep 21 2018)

Craig North Men Cat 4/5 84 / 128

Big Bad Wolf Cyclocross Race (Sep 16 2018)

Christina Draijer Women Pro/Cat Open 2 / 4
Lauren Fitzpatrick Women Cat 3/4/5 4 / 4
Frank Janssen Men Pro/Cat Open 6 / 9
Daniel Hoffman Men Masters 55+ Open 4 / 4
Ansel De jong Men Juniors 10-14 Open 1 / 1
Len Fritz Men 40+ Cat 4/5 2 / 8
David Palan Men 40+ Cat 4/5 4 / 8
Daniel Hoffman Men 40+ Cat 4/5 5 / 8
Frank Janssen Men under 40 Cat 4/5 1 / 10
Christopher Sumner Men under 40 Cat 4/5 2 / 10
Christina Draijer Men under 40 Cat 4/5 8 / 10
Eric Bartels Men Cat 4/5 10 / 1
Lauren Fitzpatrick Women Cat 4/5 1 / 2
Rika Adachi Women Cat 4/5 2 / 2
Christopher Sumner Men Cat 3/4/5 5 / 15
Len Fritz Men Cat 3/4/5 11 / 15
Douglas Knieper Men Cat 5 6 / 7

Harbin Park CX (Sep 9 2018)

Craig North Men Masters 40-69 Cat 1/2/3/4 35 / 61
Daniel Hoffman Men Masters 40-69 Cat 1/2/3/4 51 / 61

MICX #1: Avalon Pontoons Alma Grand Prix of Cyclocross (Sep 8 2018)

Fiona Lafferty Women Open Jr Girls 14 & Under 2 / 3
Ansel De jong Men Open Jr Boys 14 & Under 6 / 10
Tyacie Corle Women Cat 4/5 Beginner 3 / 13
Tracy Berman Women Cat 4/5 Beginner 4 / 13
Lesley-anne Newsted Women Cat 4/5 Beginner 9 / 13
Douglas Knieper Men Cat 5 Beginner 15 / 20
Michael Keegan Men Open Jr Boys 15-18 7 / 8
Christopher Sumner Men Open Singlespeed 9 / 20
Douglas Knieper Men Open Singlespeed 18 / 20
Len Fritz Men Cat 3/4/5 Expert 19 / 33
Nicholas Stanko Men Pro Open Elite 6 / 12
Frank Janssen Men Pro Open Elite 10 / 12
Tracy Berman Women Cat 3/4/5 Sport 3 / 9
Christina Draijer Women Pro/1/2/3/4/5 Elite 5 / 11
Tyacie Corle Women Pro/1/2/3/4/5 Elite 9 / 11
Allen Duncan Men Cat 4/5 Sport 45+ 14 / 29
Douglas Knieper Men Cat 4/5 Sport 45+ 25 / 29
Christopher Sumner Men Cat 4/5 Sport 44 & Under 4 / 21
Len Fritz Men Cat 4/5 Sport 44 & Under 10 / 21
Eric Bartels Men Cat 4/5 Sport 44 & Under 19 / 21

NEOCycle Edge of the World Cyclocross Spectacular - Edgewater Park (Sep 8 2018)

Kathleen Ropella Women Cat 1/2/3 19 / 9

Gnar CX p/b Lady Gnar Shredders (Aug 26 2018)

David Palan Men 4/5 23 / 38

US Cross Nationals Day 2 (Jan 10 2018)

Craig North Men Masters 60-64 39 / 47

Midwest Cyclocross Regional Championship (Dec 9 2017)

Craig North Masters 55+ Category 4/5 1 / 8
Craig North Masters 55+ Category 1/2/3 1 / 13

Le Frost Cross: In Memoriam (Dec 2 2017)

Tim Faas Men Masters 55+ Open 3 / 7
Daniel Hoffman Men Masters 55+ Open 5 / 7
Craig North Men Masters 55+ Open 6 / 7
Len Fritz Men Cat 5 1 / 14
Christopher Sumner Men Singlespeed Open 7 / 10
Len Fritz Men Masters U-39 Cat 4/5 4 / 10
Christopher Sumner Men Masters U-39 Cat 4/5 6 / 10
Linc Wehrly Men Masters 40+ Cat 4/5 6 / 16

Detroit Invitational of Cyclocross (Nov 26 2017)

Frank Janssen Men's Expert/Elite 5 / 15
Justin Mcnally Men's Sport 4 / 65
Kyle Cooper Men's Sport 27 / 65
Laurens De jong Men's Sport 48 / 65

Major Taylor 'Cross Cup 2017 - UCI & OVCX Weekend - Day 2 (Nov 19 2017)

Gabrielle Zacks Women Elite 2 35+ Cat 3 Wo 27 / 29
Gabrielle Zacks Women Cat 4-5 40+ Junior 15 18 / 19

MICX #5: Advantage Benefits Group Rockford CX (Nov 18 2017)

Len Fritz Men Cat 5 1 / 8
Kyle Cooper Men Cat 5 2 / 8
Tim Faas Men Masters 55+ Open 1 / 5
Craig North Men Masters 55+ Open 4 / 5
Linc Wehrly Men Masters 55+ Open 5 / 5
Justin Mcnally Men Cat 3/4/5 4 / 17
Gabrielle Zacks Women Cat 3/4/5 6 / 7
Kyle Carver Men Masters 35+ Open 1 / 8
Justin Mcnally Men Cat 4/5 1 / 15
Christopher Sumner Men Cat 4/5 3 / 15
Kyle Cooper Men Cat 4/5 9 / 15
Gabrielle Zacks Women Cat 4/5 1 / 2

MICX #4: Mad Anthony CX (Nov 11 2017)

Tim Faas Men 55+ Master 3 / 8
Linc Wehrly Men 55+ Master 4 / 8
Craig North Men 55+ Master 5 / 8
Daniel Hoffman Men 55+ Master 8 / 8
Nicholas Stanko Men Cat 1/2 13 / 19
Kyle Carver Men 35+ Master 1 / 9
Justin Mcnally Men U40 Cat 4-5 1 / 41
Christopher Sumner Men U40 Cat 4-5 3 / 41
Ian Sorensen Men U40 Cat 4-5 39 / 41
John Krauss Men 40+ Cat 4-5 24 / 37
Patrick Mcenaney Men 45+ Master 18 / 18
Gabrielle Zacks Women Cat 3-45 2 / 9
Christopher Sumner Men Single Speed 12 / 24
Colin Hebert Men Single Speed 15 / 24
Gabrielle Zacks Women Cat 4-5 1 / 5
Kari Alsager Women Cat 4-5 2 / 5
Justin Mcnally Men Cat 5 2 / 28
Len Fritz Men Cat 5 5 / 28
Kenneth Tsang Men Cat 5 6 / 28
Kyle Cooper Men Cat 5 8 / 28
Ian Sorensen Men Cat 5 11 / 28
Kari Alsager Women Cat 1/2 10 / 10

The Derby City Cup Day 2 (Nov 5 2017)

Daniel Hoffman Men Wave 3 41 / 65

Cincinnati Cyclocross Day 2 (Oct 29 2017)

Craig North Men Cat 4 66 / 89
Craig North Men Masters & Singlespeed 59 / 65

Cincinnati Cyclocross Day 1 (Oct 28 2017)

Craig North Men Cat 4 46 / 82

MICX #3: BloomerCX p/b KLM/Cold Stone (Oct 28 2017)

Justin Mcnally Men Cat 5 1 / 30
Len Fritz Men Cat 5 5 / 30
Daniel Hoffman Men Masters 55+ Open 4 / 7
Tim Faas Men Masters 55+ Open 5 / 7
Linc Wehrly Men Masters 55+ Open 6 / 7
Gabrielle Zacks Women Cat 3/4/5 3 / 6
Kyle Carver Men Masters 35+ Open 3 / 9
Justin Mcnally Men Cat 4/5 1 / 20
Gabrielle Zacks Women Cat 4/5 1 / 3
Patrick Mcenaney Men Masters 45+ Open 15 / 18
Linc Wehrly Men Masters 40+ Cat 4/5 19 / 31

Keene Pumpkin Cross (Oct 22 2017)

William Haig Men 4/5 u40 1 / 53

MICX #2: Beer City Growler (Oct 7 2017)

Justin Mcnally Men Cat 5 2 / 23
Len Fritz Men Cat 5 4 / 23
Tim Faas Men Masters 55+ Open 5 / 9
Linc Wehrly Men Masters 55+ Open 6 / 9
Gabrielle Zacks Women Cat 3/4/5 3 / 6
Kyle Carver Men Masters 35+ Open 2 / 13
Justin Mcnally Men Cat 4/5 3 / 32
Kyle Carver Men Single Speed Open 7 / 14
Gabrielle Zacks Women Cat 4/5 1 / 6
Craig North Men Masters 40+ Cat 4/5 14 / 27
Daniel Hoffman Men Masters 40+ Cat 4/5 15 / 27
David Palan Men Masters 40+ Cat 4/5 21 / 27

Trek CX Cup Day 2 (Sep 23 2017)

Craig North Men Masters 55+ Open 33 / 46

Wixom CX (Sep 23 2017)

Christopher Sumner Men SINGLE SPEED 5 / 11
Justin Mcnally Men BEGINNER CAT 5 1 / 17
Daniel Hoffman Men 55+ 3 / 5
Linc Wehrly Men 55+ 4 / 5
Gabrielle Zacks Women SPORT CAT 3/4/5 4 / 5
Kyle Carver Men ELITE 35+ 2 / 10
Gabrielle Zacks Women BEGINNER CAT 4/5 2 / 3
Christopher Sumner Men SPORT 39- CAT 4/5 6 / 27
Len Fritz Men SPORT 39- CAT 4/5 8 / 27
Patrick Mcenaney Men ELITE 45+ 15 / 16

Big Bad Wolf Cyclocross Race (Sep 16 2017)

Tim Faas Men Masters 55+ Open 1 / 3
Linc Wehrly Men Masters 55+ Open 2 / 3
Len Fritz Men under 40 Cat 4/5 5 / 10
Linc Wehrly Men 40+ Cat 4/5 3 / 9
Kyle Carver Men Pro/Cat Open 5 / 12
Kyle Carver Men Single Speed Open 1 / 6

Jingle Cross, Inc. (Sep 16 2017)

Craig North Men Masters 60-64 16 / 21

Jingle Cross, Inc. (Sep 15 2017)

Craig North Men Masters 60-64 14 / 19

MICX #1: Avalon Pontoons Alma Grand Prix of Cyclocross (Sep 9 2017)

Gabrielle Zacks Women Cat 4-5 4 / 8
Tim Faas Men 55+ Masters Cat 12345 4 / 11
Linc Wehrly Men 55+ Masters Cat 12345 7 / 11
Daniel Hoffman Men 55+ Masters Cat 12345 11 / 11
Kyle Carver Men 35+ Masters Cat 12345 2 / 19
Justin Mcnally Men Cat 5 1 / 23
Len Fritz Men Cat 5 4 / 23
Kyle Carver Men Singlespeed 5 / 20
Colin Hebert Men Singlespeed 15 / 20

Advantage Benefits Group Michigan Cyclocross State Championship (Nov 19 2016)

Daniel Soltan Men PRO/1/2/3/4/5 18 / 19
Craig North Men CAT 4/5 29 / 40
Craig North Men 55+ 4 / 4
Jennifer Lachowiec Women PRO/1/2/3/4/5 7 / 9
Kyle Carver Men SS 1 / 13
Jennifer Lachowiec Women CAT 4 1 / 4

Mad Anthony CX (Nov 13 2016)

Linc Wehrly Men Sport 35-44 Cat 4/5 11 / 21
Thomas Barrett Men Masters 45+ Pro/Cat Open 3 / 9
Craig North Men Sport 45+ Cat 4/5 18 / 28
Daniel Soltan Men Elite Pro/Cat Open 7 / 21
Len Fritz Men Beginner Cat 5 15 / 41
Linc Wehrly Men Sport Cat 4/5 33 / 70
Craig North Men Sport Cat 4/5 47 / 70
Jennifer Lachowiec Women Elite Pro/Cat 1/2/3/4 10 / 12
Kari Alsager Women Elite Pro/Cat 1/2/3/4 11 / 12
Jessica Bratus Women Elite Pro/Cat 1/2/3/4 12 / 12
Kari Alsager Women Beginner Cat 4 2 / 11
Jennifer Lachowiec Women Beginner Cat 4 4 / 11

WICKED CREEPY CYCLOCROSS, part of the NYCROSS Series (Oct 30 2016)

William Haig Junior Boys Under 19 2 / 14

Kings CX (Oct 30 2016)

Daniel Soltan Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 12 / 123
Kyle Carver Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 21 / 123

Pan Am Continental Cyclo-cross Championships (Oct 29 2016)

Daniel Soltan Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 5 / 88
Kyle Carver Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 22 / 88

BloomerCX p/b KLM/Cold Stone (Oct 29 2016)

Craig North Men Masters 55+ Open 5 / 6
Jennifer Lachowiec Women Beginner Cat 4 1 / 9
Jessica Zendler Women Beginner Cat 4 2 / 9
Kari Alsager Women Beginner Cat 4 4 / 9
Thomas Barrett Men Masters 45-54 Open 4 / 7
Len Fritz Men Beginner Cat 5 11 / 22
Linc Wehrly Men Beginner Cat 5 12 / 22
John Krauss Men Sport Cat 4/5 19 / 47
Linc Wehrly Men Sport Cat 4/5 29 / 47
Craig North Men Sport Cat 4/5 32 / 47
Jessica Zendler Women Cat 1/2/3/4 3 / 7
Kathleen Ropella Women Cat 1/2/3/4 4 / 7
Jennifer Lachowiec Women Cat 1/2/3/4 5 / 7
Kari Alsager Women Cat 1/2/3/4 6 / 7

Fall Fury CX Day 2 (Oct 23 2016)

Linc Wehrly Men - M SPORT ALL 4/5 20 / 29
Jennifer Lachowiec Women - F BEGINNER ALL 4 1 / 4
Jennifer Lachowiec Women - F ELITE PRO/ Open 5 / 7

North Coast Gran Prix of Cyclocross Day 2 (Oct 23 2016)

Kyle Carver Men M Cat 1/2/3 16 / 32

Fall Fury CX Day 1 (Oct 22 2016)

Jennifer Lachowiec Women F ELITE PRO/ Open 4 / 4
Craig North Men M 55+ Open 5 / 5

Beer City Growler (Oct 1 2016)

Linc Wehrly Men Cat 5 10 / 22
Jennifer Lachowiec Women Cat 4 1 / 9
Kari Alsager Women Cat 4 3 / 9
Jessica Bratus Women SingleSpeed Open 1 / 5
Linc Wehrly Men Cat 4/5 19 / 42
Jessica Bratus Women Open 4 / 10
Jennifer Lachowiec Women Open 6 / 10
Thomas Barrett Men Masters 45+ Open 4 / 16

Brooklyn Cross (Sep 25 2016)

Jennifer Lachowiec Women F Cat 3/4 2 / 14

Trek CXC Cup (Sep 18 2016)

Jennifer Lachowiec Women Cat 4 8 / 22

Trek CXC Cup (Sep 17 2016)

Jennifer Lachowiec Women Cat 4 6 / 19

Le Frost Cross (Dec 12 2015)

Mick Jones Men Expert 45+ Cat 3/4 3 / 7
Jonathon Vibbart Men Sport 19-34 Cat 4/5 2 / 2
Kyle Carver Men Expert 19-34 Cat 3/4 2 / 7
Craig North Men Sport 45+ Cat 4/5 4 / 7

Michigan Cyclocross State Championship p/b Advantage Benefits Group (Dec 5 2015)

Kathleen Ropella Women W CAT PRO/1/2/3 6 / 9
Kyle Carver Men EXPERT M CAT 3/4 6 / 40
Mick Jones Men EXPERT M CAT 3/4 18 / 40
Thomas Barrett Men 35+ 9 / 11
Craig North Men SPORT M CAT 4/5 33 / 46
Jonathon Vibbart Men SPORT M CAT 4/5 43 / 46

Mad Anthony CX (Nov 14 2015)

Kathleen Ropella Women Beginner Cat 4 1 / 13
Jessica Zendler Women Beginner Cat 4 2 / 13
Tim Panagis Men Sport 19-34 Cat 4/5 1 / 21
Jonathon Vibbart Men Sport 19-34 Cat 4/5 9 / 21
Jared Salinger Men Sport 19-34 Cat 4/5 21 / 21

Busiest Racers

in last months
Craig North 74
Tracy Berman 52
Ansel De jong 40
Len Fritz 35
Nicholas Stanko 32
Braden Tall 31
Kathryn Wolgast 29
Christopher Sumner 28
Kari Alsager 28
Daniel Hoffman 27
Tyacie Corle 24
Kyle Carver 23
Daniel Soltan 21
Douglas Knieper 20
Brian Klippel 19
Linc Wehrly 17
Matthew Hartsough 17
Hideomi Adachi 17
Justin Mcnally 16
John Krauss 16
Thomas Barrett 15
Jennifer Lachowiec 14
Gabrielle Zacks 14
John Hoffman 13
Mick Jones 13
Harvey Elliott 12
Allen Duncan 12
Lauren Fitzpatrick 12
Rika Adachi 12
Fiona Lafferty 12
Charlie Laman 11
Arlo Caines 11
Frank Janssen 11
Jenni Wolgast 11
Adrienne O'day 11
Aidan� Lafferty 11
Brian Kearns 10
Christina Draijer 10
Amalia De jong 9
Kenneth O'day 9
Chris Winkler 9
Jacob Dykema 9
Jonathon Vibbart 9
Kathleen Ropella 8
Samuel Hansen 8
Andrea Merlotti 8
Tyler Carlton 8
Cosette Serrano 8
Matthew Hoffman 8
Alex Deangelis 8
Marcy Hoopingarner 7
Colin Hebert 7
Lesley-anne Newsted 7
William Haig 7
William Guilbert 7
Tim Faas 7
Brian Pirrie 7
Isabelle Salley 7
Suzanne Hoffman 6
David Palan 6
Matthew Johnson 6
Dominic Nazario 6
Ivan Melow 6
Anna Hoffman 6
Connell Alford 6
Ming Saiya-cork 6
Christine Carly 6
Michael Keegan 5
Gregory Tall 5
Samendu Manoj 5
Patrick Mcenaney 5
Markus Nee 5
Jim O'connell 5
Jessica Bratus 5
Tyler Trask 5
Matt Raezler 5
Tim Panagis 4
Tom Wamsley 4
Terry Carpenter 4
Jackie Young 4
Gregory Berman 4
Jessica Zendler 4
Kyle Cooper 4
Ian Sorensen 4
Ben Laman 4
Gabriel Nazario 4
Angus Johnson 4
Karin Rand 4
Maja Kwaiser 4
Adrian Brayman 3
Kyle Kwaiser 3
David Serrano 3
Bree Melow 3
Drew Melow 3
Elizabeth Callison 3
Kristen Johnson 3
Abhinav Srinivas 3
Joe Furner 3
Greg Berman 3
Alyssa Mcnally 3