Log In
UTCX #6 • Oct 30 2021
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
5.6
3.2
5.1
4.8
4.1
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.6
Beers
3.2
Moisture
5.1
Accel
4.8
Tech
4.1
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Hoopes Bucked Up Racing
2 Derek Edwards Wasatch Cyclocross and Gravel
3 Seth Bradley DNA Cycling
4 Mike May Wasatch Cyclocross and Gravel
5 Tj Stone
DNF
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Broderick Zone Five Racing
2 Joe Beals
3 Mark Alston
4 Kenneth Rayl Ascent Cycling p/b RB Health
5 Bryan Gee Barries Ski and Sports
6 James Todd erickson
7 Shaun Staples
8 Taylor Allred
9 John Thomas KUHL
10 Michael Greco Bingham Cyclery Peak Fasteners
11 Patrick Jackman Peak Fasteners
12 Ken Kanashiro
13 Tyson Cook Ascent Cycling p/b RB Health
14 Uel Archuletta Bingham Cyclery Peak Fasteners
15 Alexis Larett
DNF Jason Bradley Bingham Cyclery Peak Fasteners
DNF Colby Wayment Mountain Green Cycling Club
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 3   Cat 5: 8   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shane Horton UMB
2 Dallin Hatch
3 Jason Webb
4 James Howton
5 Mike Russell Zone Five Racing
6 Jim Fearick
7 Kevin Watt Durham Cycles
8 Steve Mayfield Zone Five Racing
9 Travis Martin Wasatch Cyclocross and Gravel
10 Mike Shapiro Wasatch Cyclocross and Gravel
11 Brian Harris Saltcycle-Kestrel Wellness
12 Kenneth Coleman
13 John Rech Wasatch Cyclocross and Gravel
14 Hugh Wilson
15 Matt Hatfield
16 Dan Richards
17 Leighton Reuss SaltCycle- Kestrel Wellness
18 Gordon Garrett
19 Aric Pehnke
20 Jon Huff
21 Michael Sjodin Pegacorn Racing
22 Jim Corn Ogden Bicycle Collective
23 James Crank
24 Sean Datwyler
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 6   Cat 5: 9   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Morgan Fieldriders
2 Aaron Phillips SaltFire Brewing Co.
3 Scott Allen Hangar 15
4 Brendan Macilravy
5 Ryan Clayton GOTHIC HEALTH CLUB
6 Richard Abbott Bingham Cyclery Peak Fasteners
7 Stewart Gray Gravelution/Contender Bicycles
8 Brent Cannon PLAN7 Cycling Team
9 Scott Patten KUHL Cycling Team
10 Paul Solomon
11 Jason Olsen Deez
12 Jeff Pauline
13 Trent Donat
14 Jeff Juip Plan 7
15 Ervin Hunt SPCC
16 Master
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 6   Cat 5: 4   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Barry Makarewicz Kuhl Cycling Team
2 Gary Fuller Kuhl Cycling
3 David Wood Kuhl
4 Brian Ressa Wasatch Cyclocross and Gravel
5 Tim Stack KUHL Cycling Team
6 Joseph Albano Wasatch Cyclocross and Gravel
7 Scott Nielson
8 Jeff Flick KUHL Cycling Team
9 Talley Goodson
10 Greg Sironen Wasatch Cyclocross and Gravel
11 Darin Boyd OTR Racing
12 Stephen Coleman
13 John Atzet
14 Dwight Hibdon
15 Stephen Coleman
16 Donald Leach Hanger 15
17 Kevin Zollinger Zone Five Racing
18 Andre Guillemot
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 6   Cat 4: 3   Cat 5: 4   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alex Grant Gear Rush
2 Jamie Driscoll DNA Cycling
3 Patrick Ball
4 Danny Van wagoner Johnson Elite Orthodontics
5 Bender Jeff KUHL
6 Bruce Deppe GOTHIC HEALTH CLUB
7 Thomas Torres Team Feral Catz
8 Dylan Cirulis
9 Gabe Lavendel unaffiliated
10 Jordan Chapman Idaho Cycling Enthusiasts (ICE)
11 Case Manifold
12 Stephen Cimino Ascent Cycling p/b RB Health
13 Chad Chenoweth Johnson Elite Orthodontics
14 Andrew Robinson Zone Five Racing
15 Tomas Deanda
16 Spencer Seeliger
17 Tyler Packer
18 Bruce Deppe
19
20
DNF Justin Morgan Fieldriders
DNF Ben Boroff
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 5   Cat 3: 5   Cat 5: 5   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bradford Huber
2 Liam Odonnell Wasatch Cyclocross and Gravel
3 Jason Lux Zone Five Racing
4 Calvin Coates
5 Samuel Dearden
6 Jackson Rayl Ascent Cycling p/b RB Health
7 Meghan Sheridan Bingham Cyclery Peak Fasteners
8 Peter Stack KUHL Cycling Team
9 Ryan Mauser
10
DNF Brock Olson
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tyler Metten
2 Matt Rider
3 Joe Cardon
4 Stephen Parish Stay Park City Cycling
5 Gavin Moss
6 Crozier Kimball Zone Five Racing
7 Gregory Jacobs
8 John Cobb
9 Malcolm Hatfield
10 Tyler Metten
11 Jared Burton
12 Jack Wiser
13 Sudheer Bhimireddy
Finishers: Cat 5: 7   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alex Whitney Wasatch Cyclocross and Gravel
2 Jeff Eggleston Wasatch Cyclocross and Gravel
3 Alex Whitney Hanger 15 Bicycles
4 Mark Hooyer Wasatch Cyclocross and Gravel
5 Steve Wasmund
DNF Bryan Cooper
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gregory Debenedetti
2 Oliver ducouraunt Ducouraunt
3 Will Kristic
4 Dillon Shepherd
5 Zach Boroff Stay Park City Cycling
6 Patrick Meirowitz Porcupine/City Works
7 Elias Smith
8 Jonah Watt McGillis Magpies
9 Asher Lowe Gravelution
10 Nick Hutchinson
11 Griffin Richards
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 6   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Asa Hart
2 Ben Boroff
3 Max Reich
4 Maddux Leonard
5 Nick Calin
6 Tyler Packer
7 Spencer Seeliger
8 Tomas Deanda
9 Owen O'neil
10 Porter Garner
11 Gabe Hutchinson
12 Asher Gagestein
13 Kyle Coates
14 David Wood
15 Jordan Forsgren
Finishers: Cat 2: 1   Cat 5: 7   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Natalie Miller
2 Raya Saperston
3 Georgia Bradley DNA Cylcing
4 Pearl Smith
5 Piper Spengler
6 Hunter Thomas
DNF Sarah Watt
Finishers: Cat 5: 5   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shannon Boroff
2 Joel Sehloff
3 Steve Wasmund SaltFire Brewing CX
4 Brad Keyes CarboRocket
5 Aaron Larsen
6 Bob Saffell Bingham Cyclery Peak Fasteners
7 Matthew Nelson SaltAir Cycles
8 Joshua Van otterloo
9 David Haak SaltFire Brewing
10 Joshua Benton
11 Greg Steele
12 Trent Donat
13 Ryan Miller SaltFire Brewing
14 Jeff Eggleston Wasatch Cyclocross and Gravel
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 6   Cat 5: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katherine Sheilds
2 Tessa Beebe
3 Ashley Beimert
4 Lauren Zimmer
Finishers: Cat 3: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jessica Taverna Plan7 DS
2 Megan Lowe Gravelution
3 Aubrey Larsen Wasatch Cyclocross and Gravel
4 Bri Hoopes Bucked Up Racing
5 Aileen Pannecoucke Zone Five Racing
6 Laura Howat Kuhl Cycling Team
7 Becca Mellema Epic
8 Laura Patten KUHL Cycling Team
9 Gina Serantoni
10 Courtney Foley Wasatch Cyclocross and Gravel
DNF Stefanie Wilson
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jodi Bennett
2 Theresa Henderson
3 Christine Kristic
4 Quinn Bradley DNA Cycling
5 Kelly Thomas
6 Tania Bashford
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 5