Log In
UTCX #6 Kent Family Farm • Nov 5 2022 • Kaysville, UT
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
0
0
0
0
0
Possible Light Rain, 41 degrees, wind 7 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Seth Bradley DNA Cycling
2 Caleb Christian Coureur-Canyon
3 Davin Grapentine
4 Paul Kilhefner
5 Joseph Albano Wasatch Cyclocross and Gravel
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Taylor Allred Fury
2 Jeff Caldwell
3 Jason Webb
4 Craig Gritzen Plan7
5 Peter Yarbrough
6 Bryan Gee Plan 7 Cycling Team
7 Shane Horton Wasatch Cyclocross and Gravel
8 Alan Farnes Zone Five Racing
9 Mark Alston
10 Jamie Kent
11 Aaron Lael
12 John Thomas Kuhl Cycling Team
13 John Kingry PC Bike Demos
14 Mike Kern Wasatch Cyclocross and Gravel
15 James Todd erickson DNA Cycling
16 Brad Seggar
17 Scott Hoggan Bingham Cyclery Peak Fasteners
18 Jason Kang Plan 7 Cycling Team
19 Michael Sjodin Pegacorn racing
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 9   Cat 5: 5   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gregory Jacobs
2 James Fredrick Revolution Racing
3 Tom Telford MGCC
4 Kelly Callister Ascent Cycling
5 Thomas Fleenor Ascent Cycling
6 Jay Bartlett Wasatch Cyclocross and Gravel
7 Jason Halverson
8 Brian Harris Wasatch Cyclocross and Gravel
9 Mark Nuetzel Bikes and Beer Riding Club
10 Leighton Reuss Gear Rush
11 Layne Caldwell
12 Travis Martin Wasatch Cyclocross and Gravel
13 Joshua Van otterloo Wasatch Cyclocross and Gravel
14 John Rech Wasatch Cyclocross and Gravel
15 Westin Dunn
16 Jeffrey Gwilliam
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 5   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Sager
2 Christoph Heinrich Kuhl Cycling Team
3 Aaron Phillips Kuhl
4 Ryan Clayton GOTHIC HEALTH CLUB
5 Scott Allen Hangar 15
6 Stewart Gray Gravelution/Contender Bicycles
7 Aaron Provance Boulder Cycle Sport
8 Paul Solomon
9 Brent Cannon Plan 7 Cycling Team
10 Jason Olsen America First Cycling Team
11 Ervin Hunt SPCC
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 5   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Barry Makarewicz Kuhl Cycling Team
2 Joseph Albano Wasatch Cyclocross and Gravel
3 Brian Ressa Wasatch Cyclocross and Gravel
4 Tim Stack Wasatch Cyclocross and Gravel
5 Bentley Milikien Pacos Bike
6 Louis Melini
7 Andrew Guillemot
8 Earley Drummond Wasatch Cyclocross and Gravel
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Danny Van wagoner
2 Bruce Deppe GOTHIC HEALTH CLUB
3 Derek Edwards Kuhl
4 Samuel Mcbride Ascent Cycling
5 Joshuah Anderson
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tyler James Half Fast Velo
2 Scott Abbott
3 Anderson Lewis DNA Cycling
4 Samuel Dearden
5 Jacob Greathouse LET’S GO BRANDON
6 Tom Brundige
7 Kyle Wilhelm Plan 7 Cycling Team
8 Nick Dorsett Ascent Cycling
9 Garrett Norton Peak Fastener
DNF Will Hess Plan 7 Cycling Team
Finishers: Cat 3: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Crozier Kimball Zone5 Racing
2 Corey Molitor
3 Adam Gaia Wasatch Cyclocross and Gravel
4 Jt Telford
5 David Corr
6 Colby Easterday
7 Brian Fant Talking About Practice?!
8 Grant Beiting Spooks and Critters
9 Justin Dominguez
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Eggleston Wasatch Cyclocross and Gravel
2 Dave Lowe
3 Matt Lowe Gravelution
4 Alex Whitney Wasatch Cyclocross and Gravel
5 Mike Oblad MILLBROOK RACING
6 Carlos Garcia Tacoxdaddy
7 Mike Rowell
8 Bryan Cooper Utah Mountain Biking
DNF Phillip Jackson Ascent Cycling
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Oliver Ducourant
2 Weston Tasker Alta High
3 Jamison Burton
4 Nick Hutchinson
5 James Telford
6 Tyson Crockett
7 Daniel Ekstrom
8 Nixon Kennington Rouleur Devo
9 Donnie Lowe
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jordan Forsgren Ogden High School
2 Hunter Cottam Jordan MTB
3 Joshua Hacking
4 Sasha Seggar Bingham Peak Fastener
5 Oliver Skanchy
6 Asher Gagastine
7 Bradley Ekstrom
8 Hunter Cottam
DNF Asher Gagastine Ogden High School
Finishers: Cat 5: 5   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Melissa Abbott Advanced Concepts
2 Crista Abbott Advanced Concepts
3 Hunter Thomas Wasatch Cyclocross and Gravel
4 Lila Higley
DNF Georgia Bradley DNA Cycling
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sierra Yerman
2 Quinn Bradley DNA Cycling
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Caramadre Kuhl Cycling
2 Steve Wasmund SaltFire Brewing CX / Saturday Cycl
3 Aaron Larsen Saltair+Rotor
4 Matthew Nelson SaltAir+Rotor
5 Clark Mower
6 Jackie Baker
Finishers: Cat 3: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katherine Shields Bingham Cyclery/Peak Fastener
2 Sarah Kaufmann K Cycling Coaching
3 Brooke Lyman Wasatch Cyclocross and Gravel
4 Ashley Beimert Wasatch Cyclocross and Gravel
5 Aubrey Larsen SaltAir+Rotor
6 Gina Serantoni Bingham Cyclery
7 Jessica Taverna Plan 7 Cycling Team
Finishers: Cat 1: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Megan Lowe Gravelution
2 Lisa Meerts
3 Laura Howat Kuhl Cycling Team
4 Lisa Fitzgerald Kulh Cycling
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karissa Lamb Plan 7 Cycling Team
2 Courtney Foley Wasatch Cyclocross and Gravel
3 Nikki Sandhoff
4 Rachel Clayson
5 Tania Bashford Plan7
DNF Emma Noverr
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 2