Log In
Telenet Superprestige Ruddervoorde • Oct 29 2017
Series: UCI
0
0
0
0
0
Clear, 12 degrees C, wind 18 kph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mathieu Van der poel BEOBANK-CORENDON 1:00:50
2 Wout Van aert CRELAN - CHARLES 1:01:00
3 Lars Van der haar TELENET FIDEA LIONS 1:01:40
4 Toon Aerts TELENET FIDEA LIONS 1:01:51
5 Laurens Sweeck ERA-CIRCUS 1:02:14
6 Michael Vanthourenhout MARLUX - NAPOLEON GAMES 1:02:17
7 Eli Iserbyt MARLUX - NAPOLEON GAMES 1:02:18
8 Tim Merlier CRELAN - CHARLES 1:02:21
9 David Van der poel BEOBANK-CORENDON 1:02:22
10 Kevin Pauwels MARLUX - NAPOLEON GAMES 1:02:23
11 Gianni Vermeersch STEYLAERTS - BETFIRST 1:02:34
12 Michael Boroš PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE 1:03:01
13 Quinten Hermans TELENET FIDEA LIONS 1:03:08
14 Jens Adams PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE 1:03:16
15 Joris Nieuwenhuis 1:03:28
16 Klaas Vantornout MARLUX - NAPOLEON GAMES 1:03:47
17 Dieter Vanthourenhout MARLUX - NAPOLEON GAMES 1:04:13
18 Vincent Baestaens 1:04:23
19 Stan Godrie CRELAN - CHARLES 1:04:25
20 Gioele Bertolini 1:04:28
21 Twan Van den brand 1:04:28
22 Diether Sweeck ERA-CIRCUS 1:05:10
23 Tom Meeusen BEOBANK-CORENDON 1:05:12
24 Nicolas Cleppe TELENET FIDEA LIONS 1:06:17
25 Dario Tielen
26 Joeri Adams
27 Arthur Tropardy
28 Jens Vandekinderen
29 Yu Takenouchi
30 Yelle Leaerts
31 Andrew Juiliano
32 Juan diego Dominguez lopez
33 Felix Fuentes sanchez
34 Manuel Martin jimenez
DNF Kenneth Van compernolle TARTELETTO - ISOREX
DNF Daan Hoeyberghs STEYLAERTS - BETFIRST
Finishers: Cat 1: 1   Cat ?: 35  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Kamp 0:41:07
2 Tomas Kopecky 0:41:08
3 Niels Vandeputte 0:41:20
4 Jarno Bellens 0:41:27
5 Bart Artz 0:41:38
6 Mees Hendrikx 0:41:42
7 Luke Verburg 0:41:45
8 Vince Van den eynde 0:41:49
9 Gerben Kuypers 0:41:55
10 Pim Ronhaar 0:41:57
11 Anton Ferdinande 0:41:58
12 Arno Van den broeck 0:41:58
13 Wout Vervoort 0:42:04
14 Len Dejonghe 0:42:34
15 Bodi Del grosso 0:42:42
16 Lars Boven 0:42:46
17 Michael Bervoets 0:42:50
18 Yente Peirens 0:42:57
19 Maxim Dewulf 0:43:22
20 Joren Thys 0:43:30
21 Andres Verdonck 0:43:35
22 Jelle Vermoote 0:43:40
23 Stijn Cas 0:43:45
24 Jonas Quartier 0:43:54
25 Noah Vreeswijk 0:43:56
26 Lukas Malezsewski 0:43:58
27 Sander De vet 0:44:01
28 Tjorven Vanparijs 0:44:29
29 Maarten Clauwaert 0:44:39
30 Bart Hazekamp 0:44:45
31 Tim Van dijke 0:44:48
32 Pete Uptegrove 0:44:54
33 Jurgen Van den aarssen 0:45:09
34 Jens Clynhens 0:45:22
35 Cyprien Gilles 0:45:22
36 Tomas De laet 0:45:22
37 Jason Van compernolle 0:45:35
38 Lennick Van der smissen 0:45:57
39 Léo Ananie 0:46:02
40 Hugo Jot 0:46:16
41 Ward De schepper 0:46:23
42 Robbe Willems 0:46:32
43 Remon Delnoije 0:46:33
44 François Hyon 0:46:35
45 Leander Verheyde 0:47:09
46 Justin Laevens 0:47:19
47 Maxim Vanluchene
48 Ydris Salomez
49 Wannes Buyze
50 Yenthe Vermeiren
51 Jasper Van acker
DNF Guillian Demeyer
DNF Bert Van cleemput
Finishers: Cat ?: 53  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jens Dekker BEOBANK-CORENDON 0:52:21
2 Sieben Wouters PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE 0:52:37
3 Toon Vandebosch BEOBANK-CORENDON 0:52:40
4 Maik Van der heijden 0:52:52
5 Eddy Fine 0:53:03
6 Jelle Schuermans PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE 0:53:09
7 Joshua Dubau TEAM PELTRAX - BRAQUET LIBRE 0:53:25
8 Andreas Goeman TELENET FIDEA LIONS 0:53:28
9 Yannick Peeters PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE 0:53:32
10 Adam Toupalík BEOBANK-CORENDON 0:53:32
11 Johan Jacobs PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE 0:53:32
12 Yentl Bekaert TELENET FIDEA LIONS 0:53:40
13 Lucas Dubau TEAM PELTRAX - BRAQUET LIBRE 0:54:02
14 Kelvin Bakx 0:54:06
15 Hugo Pigeon 0:54:09
16 Stijn Caluwe BEOBANK-CORENDON 0:54:14
17 Thymen Arensman 0:54:20
18 Gianni Siebens MARLUX - NAPOLEON GAMES 0:54:30
19 Pieter-jan Vliegen 0:54:34
20 Niels Derveaux TARTELETTO - ISOREX 0:54:39
21 Thomas Joseph MARLUX - NAPOLEON GAMES 0:54:43
22 Jelle Camps PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE 0:54:46
23 Victor Vandebosch 0:54:47
24 Koen Van dijke 0:54:48
25 Arno Debeir 0:54:52
26 Jappe Jaspers CRELAN - CHARLES 0:55:01
27 Florian Vermeersch PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE 0:55:04
28 Jarno Liessens 0:55:04
29 Julian Siemons 0:55:14
30 Robin Alderweireld 0:55:16
31 Jarne Driesen MARLUX - NAPOLEON GAMES 0:55:16
32 Kyle Agterberg 0:55:28
33 Sander Lemmens 0:55:38
34 Seppe Rombouts PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE 0:55:51
35 Roel Van der stegen 0:55:56
36 Nick Van de kerckhove TARTELETTO - ISOREX 0:56:19
37 Clément Auvin 0:56:29
38 Thomas Mein 0:56:40
39 Arne Vrachten TARTELETTO - ISOREX 0:56:43
40 Jenko Bonne TARTELETTO - ISOREX 0:57:14
41 Mathias Declerck 0:57:17
42 Wesley Floren 0:57:19
43 Stephen Lee 0:57:22
44 Stef Serré 0:57:27
45 Ben Walkerden 0:58:19
46 Timo Kielich ERA-CIRCUS
47 Martin Mijnten
48 Lars Van den berghen
49 Quentin Navarro
50 Stefano Museeuw TARTELETTO - ISOREX
51 Matthias Van roy
52 Seppe Bekaert
53 Grégory Careme
54 Ben Turner BEOBANK-CORENDON
55 Tetsuki Kaji
DNF Finlay Robertson
DNF Lander Loockx
DNF Tijl Pauwels MARLUX - NAPOLEON GAMES
DNF Thibaut De smet
DNF Niels Vandermeulen
DNF Laurens De jonghe
DNF Gert Smets ERA-CIRCUS
DNF Ianis Lavie
DNF Maxime Bonsergent
Finishers: Cat ?: 64  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maud Kaptheijns CRELAN - CHARLES 0:43:46
2 Lucinda Brand 0:43:47
3 Sanne Cant BEOBANK-CORENDON 0:43:49
4 Annemarie Worst ERA-CIRCUS 0:43:59
5 Ellen Van loy TELENET FIDEA LIONS 0:44:44
6 Laura Verdonschot MARLUX - NAPOLEON GAMES 0:44:46
7 Kim Van de steene TARTELETTO - ISOREX 0:44:46
8 Ceylin Del carmen alvarado 0:44:54
9 Karen Verhestraeten 0:45:07
10 Fleur Nagengast TELENET FIDEA LIONS 0:45:20
11 Elle Anderson 0:45:23
12 Sophie De boer 0:45:43
13 Alice maria Arzuffi STEYLAERTS - BETFIRST 0:46:06
14 Jolien Verschueren PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE 0:46:21
15 Denise Betsema 0:46:33
16 Geerte Hoeke 0:47:10
17 Marthe Truyen 0:47:18
18 Axelle Bellaert 0:47:29
19 Pauline Delhaye 0:47:35
20 Fanny Stumpf TEAM PELTRAX - BRAQUET LIBRE 0:48:10
21 Maina Galand 0:48:20
22 Laura Porhel 0:48:32
23 Pasquine Vandermouten 0:48:49
24 Jinse Peeters PAUWELS SAUZEN - VASTGOEDSERVICE 0:49:41
25 Shana Maes 0:49:51
26 Natalie Redmond 0:49:57
27 Meg De bruyne
28 Tessa Zwaenepoel
29 Laure Michels
30 Océane Allart
31 Jo Blanchaert
32 Yasmine De wulf
DNF Nikki Brammeier
DNF Didi De vries
DNF Nikola Noskova
Finishers: Cat 1: 1   Cat ?: 34