Log In
Swamp Cross day 2 • Jan 8 2023 • Gainesville, FL
5
2.8
2.6
4
1.9
Clear, 68 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5
Beers
2.8
Moisture
2.6
Accel
4
Tech
1.9
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Larson Truly Spokin
2 Joe Ergle The Club Roule
Finishers: Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dawson Gibbs
2 Andrew Balaschak BroShack Cycling
3 Nick Thiel Happyhumanscrew
4 Scott Roberson Winter Garden Wheelworks
5 A Saulo velazquez
6 Chris Balaschak
7 Michael Vaes Team Vaes
8 Bevin Carroll Bicycle Sport
9 David Kramer
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Fountain
2 Tristan Duke Gainesville Mountain Bike
3 Bryson Mcknight Gainesville Composite
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gavin Davis Velobrew
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elijah Roberson Winter Garden Wheelworks
2 Ryker Mcnichol
3 Dallas Vaes Team Vaes
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Woodall Top Gear Bicycles
2 Jason Marcotte
3 Nick Thiel Happyhumanscrew
4 Taylor Norton The Bikery
5 Jess Delaune
6 Cecil Anderson jr
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Clint Gibbs Super Cool Bike Shop
2 Graham Partain
3 Ben Talbot Talbot Racing
4 Todd Vanselous West Coast Cycling
5 Stewart Mackie Bike Shop Winter Haven
6 Joey Marchy
7 Drew Smith Bicycles Etc
8 Tobin Mcknight Goodbike
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Hamlin KUHL Cycling Team
2 Jesper Faerch ALPHA Cycling
3 Mark Kuntz Save A Warrior
4 Brian Knight
5 Scotty Graham West Coast Cycling
6 Paul Schwartz
7 Lambert Vaes Team Vaes
8 Webb Tanner
9 Bevin Carroll Bicycle Sport
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Woodall Top Gear Bicycles
2 Tyler Austhof Team Florida
3 Ben Talbot Team Talbot
4 Eric Stubbs
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Kuntz Save A Warrior
2 Gavin Davis
3 Thomas Barbazuk Bikes & More
4 Drew Smith Bicycles Etc
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Deanna Rhodes-tanner
2 Meghan Mackie
Finishers: Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Isabella Posth Posth Sisters Racing/ Brick City Bi
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Isabella Fountain
2 Eve Munkittrick
3 Emily Posth Posth Sisters Racing/ Brick City Bi
4 Kaitlyn Petermann
5 Helen Munkittrick
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amy Horstmeyer Talbot Racing / Endura
2 Diane Blake
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1