Log In

Team Overview: Deschutes Brewery Cyclocross Te
(redirected from: Deschutes Brewery)

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

'Cross Crusade - Barton Park (Nov 20 2022)

Randy Scott Singlespeed Open 47 / 63
Billy Thomas Singlespeed Open 56 / 63
Matthew Dial Singlespeed Open 58 / 63
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 11
Tad Hodgert Masters 70+ 8 / 8
Michael Nyberg Masters 60+ 1 / 23
Marcel Russenberger Masters 60+ 5 / 23
Billy Thomas Masters 60+ 16 / 23
Bart Bowen Masters 50+ 1 / 39
Joseph Spampinato Masters 50+ 3 / 39
Lucian Spampinato Category 4 Open 16 / 16
Thomas Pastor Category 4 Masters Open 35+ 1 / 36
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters Open 35+ 35 / 63
Matthew Dial Category 3 Masters Open 35+ 55 / 63
Erica Wescott Category 1/2 Masters Women 35+ 2 / 7
Jase Henderson 3/4/5 Junior Open 9-12 5 / 19

Nutty Cross (Nov 20 2022)

Derek Hoenisch Men B35+ 5 / 38

'Cross Crusade - Fernwood Quarry (Nov 13 2022)

Mary Skrzynski Singlespeed Women 7 / 12
Dustin Henderson Singlespeed Open 38 / 39
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 9
Alan Thomason Masters 60+ 14 / 19
Billy Thomas Masters 60+ 17 / 19
Bart Bowen Masters 50+ 1 / 32
Derek S hoenisch Masters 50+ 18 / 32
Walter Mcknight Clydesdale 9 / 18
Lucian Spampinato Category 4 Open 13 / 15
Thomas Pastor Category 4 Masters Open 35+ 4 / 36
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters Open 35+ 19 / 40
Matthew Dial Category 3 Masters Open 35+ 21 / 40
Carrie Day Category 1/2 Masters Women 35+ 2 / 9
Michelle Mills Category 1/2 Masters Women 35+ 8 / 9

NCCX Race#8 Midland -pb BMW (Nov 13 2022)

Kyle Mitchell Men Cat 3 3 / 11

NCCX Race #7 Davidson -pb BMW (Nov 12 2022)

Kyle Mitchell Men Cat 3 3 / 10

Bridge City CX - OBRA Cyclocross Championships Day 2 (Nov 6 2022)

Billy Thomas Open Masters 60+ 10 / 13
Derek S hoenisch Open Masters 50+ 18 / 21
Jase Henderson Open Junior Category 3/4/5 3 / 14
Dustin Henderson Open Category 2/3 15 / 33
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 8

Bridge City CX - OBRA Cyclocross Championships Day 1 (Nov 5 2022)

Dustin Henderson Open Singlespeed 21 / 42
Tad Hodgert Open Masters 75-79 2 / 2
Marcel Russenberger Open Masters 65-69 11 / 11
Randy Scott Open Masters 60-64 8 / 21
Billy Thomas Open Masters 60-64 16 / 21
Bart Bowen Open Masters 55-59 2 / 27
Derek S hoenisch Open Masters 55-59 23 / 27
Joseph Spampinato Open Masters 50-54 5 / 36
Dustin Henderson Open Masters 45-49 6 / 24
Jase Henderson Open Junior 11-12 5 / 8
Lucian Spampinato Open Category 4 7 / 23
Carolyn Daubeny Masters Women 55-59 3 / 6
Erica Wescott Masters Women 50-54 1 / 12
Sara Halterman Masters Women 40-44 8 / 12

'Cross Crusade - Cascade Locks Day 2 (Oct 30 2022)

Susan Renee skjersaa Singlespeed Women 6 / 20
Mary Skrzynski Singlespeed Women 9 / 20
Dustin Henderson Singlespeed Open 12 / 64
Ryan Chase Singlespeed Open 19 / 64
Jordan Miller Singlespeed Open 26 / 64
Matthew Dial Singlespeed Open 41 / 64
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 10
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 5 / 10
Tad Hodgert Masters 70+ 5 / 6
Billy Thomas Masters 60+ 10 / 15
Joseph Spampinato Masters 50+ 5 / 43
Derek S hoenisch Masters 50+ 25 / 43
Steven Westberg Masters 50+ 40 / 43
Bart Bowen Masters 50+ 43 / 43
Walter Mcknight Clydesdale 5 / 16
Steven Westberg Clydesdale 16 / 16
Sara Halterman Category 4 Women 10 / 18
Lucian Spampinato Category 4 Open 8 / 14
Thomas Pastor Category 4 Masters Open 35+ 2 / 26
Steven Westberg Category 4 Masters Open 35+ 25 / 26
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 12 / 31
Julia Austin Category 3 Masters Women 35+ 11 / 15
Ryan Chase Category 3 Masters Open 35+ 4 / 45
Matthew Dial Category 3 Masters Open 35+ 36 / 45
Erica Wescott Category 1/2 Masters Women 35+ 1 / 11
Carrie Day Category 1/2 Masters Women 35+ 2 / 11
Michelle Mills Category 1/2 Masters Women 35+ 6 / 11

'Cross Crusade - Cascade Locks Day 1 (Oct 29 2022)

Susan Renee skjersaa Singlespeed Women 6 / 15
Dustin Henderson Singlespeed Open 16 / 49
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 3 / 11
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 6 / 11
Tad Hodgert Masters 70+ 7 / 9
Alan Thomason Masters 60+ 11 / 16
Billy Thomas Masters 60+ 12 / 16
Bart Bowen Masters 50+ 1 / 47
Joseph Spampinato Masters 50+ 3 / 47
Derek S hoenisch Masters 50+ 30 / 47
Steven Westberg Masters 50+ 44 / 47
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 17
Steven Westberg Clydesdale 14 / 17
Sara Halterman Category 4 Women 10 / 19
Lucian Spampinato Category 4 Open 13 / 16
Steven Westberg Category 4 Masters Open 35+ 28 / 29
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 15 / 31
Julia Austin Category 3 Masters Women 35+ 11 / 14
Ryan Chase Category 3 Masters Open 35+ 6 / 43
Matthew Dial Category 3 Masters Open 35+ 27 / 43
Carrie Day Category 1/2 Masters Women 35+ 1 / 12
Erica Wescott Category 1/2 Masters Women 35+ 2 / 12
Michelle Mills Category 1/2 Masters Women 35+ 6 / 12

'Cross Crusade - PIR Infield (Oct 23 2022)

Susan Renee skjersaa Singlespeed Women 8 / 20
Dustin Henderson Singlespeed Open 14 / 75
Randy Scott Singlespeed Open 57 / 75
Jordan Miller Singlespeed Open 74 / 75
Walter Mcknight Singlespeed Open 75 / 75
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 13
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 8 / 13
Tad Hodgert Masters 70+ 8 / 10
Michael Nyberg Masters 60+ 3 / 29
Alan Thomason Masters 60+ 15 / 29
Billy Thomas Masters 60+ 29 / 29
Bart Bowen Masters 50+ 1 / 49
Derek S hoenisch Masters 50+ 33 / 49
Walter Mcknight Clydesdale 7 / 18
Lucian Spampinato Category 4 Open 9 / 17
Thomas Pastor Category 4 Masters Open 35+ 7 / 48
Steven Westberg Category 4 Masters Open 35+ 46 / 48
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 15 / 37
Derek S hoenisch Category 3 Masters Open 35+ 31 / 58
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters Open 35+ 36 / 58
Matthew Dial Category 3 Masters Open 35+ 52 / 58
Carrie Day Category 1/2 Masters Women 35+ 3 / 12
Dustin Henderson Category 1/2 Masters Open 35+ 27 / 32

'Cross Crusade - Heron Lakes (Oct 16 2022)

Susan Renee skjersaa Singlespeed Women 7 / 18
Sara Halterman Singlespeed Women 13 / 18
Dustin Henderson Singlespeed Open 26 / 80
Walter Mcknight Singlespeed Open 60 / 80
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 12
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 6 / 12
Tad Hodgert Masters 70+ 4 / 9
Michael Nyberg Masters 60+ 5 / 28
Marcel Russenberger Masters 60+ 7 / 28
Alan Thomason Masters 60+ 19 / 28
Bart Bowen Masters 50+ 1 / 59
Joseph Spampinato Masters 50+ 8 / 59
Walter Mcknight Clydesdale 6 / 19
Sara Halterman Category 4 Women 12 / 21
Lucian Spampinato Category 4 Open 16 / 19
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 15 / 36
Julia Austin Category 3 Masters Women 35+ 10 / 18
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters Open 35+ 26 / 62
Matthew Dial Category 3 Masters Open 35+ 31 / 62
Randy Scott Category 3 Masters Open 35+ 37 / 62
Erica Wescitt Category 1/2 Masters Women 35+ 3 / 15
Carrie Day Category 1/2 Masters Women 35+ 4 / 15
Michelle Mills Category 1/2 Masters Women 35+ 14 / 15

Portland Trophy Cup (Oct 11 2022)

Randy Scott Open 60+ 4 / 14
Derek S hoenisch Open 50+ 19 / 33
Jase Henderson Junior Open 14 / 27

'Cross Crusade - Rainier High School (Oct 9 2022)

Jordan Miller Singlespeed Open 15 / 46
Dustin Henderson Singlespeed Open 18 / 46
Walter Mcknight Singlespeed Open 44 / 46
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 3 / 8
Tad Hodgert Masters 70+ 6 / 7
Alan Thomason Masters 60+ 3 / 17
Bart Bowen Masters 50+ 1 / 49
Joseph Spampinato Masters 50+ 5 / 49
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 11
Sara Halterman Category 4 Women 8 / 13
Lucian Spampinato Category 4 Open 12 / 13
Jerry Preuiett Category 4 Masters Open 35+ 21 / 28
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 15 / 25
Matthew Dial Category 3 Masters Open 35+ 37 / 49
Randy Scott Category 3 Masters Open 35+ 46 / 49
Mark Altamirano Category 1/2 Masters Women 35+ 4 / 10
Michelle Mills Category 1/2 Masters Women 35+ 8 / 10

Harvest Cyclocross Series: Heiser Farm CX (Oct 1 2022)

Mary Skrzynski Singlespeed Women 5 / 11
Susan Renee skjersaa Singlespeed Women 7 / 11
Dustin Henderson Singlespeed Open 13 / 46
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 4 / 11
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 7 / 11
Alan Thomason Masters Open 60+ 13 / 23
Billy Thomas Masters Open 60+ 18 / 23
Derek S hoenisch Masters Open 50+ 15 / 33
Steven Westberg Masters Open 50+ 30 / 33
Walter Mcknight Clydesdale 5 / 11
Holly Pfeiffer Category 4 Women 12 / 14
Steven Westberg Category 4 Masters Open 35+ 18 / 19
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 9 / 23
Randy Scott Category 3 Masters Open 35+ 28 / 36
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters Open 35+ 30 / 36
Matthew Dial Category 3 Masters Open 35+ 33 / 36
Alicia Prusinski Category 1/2 Masters Women 35+ 1 / 7
Dustin Henderson Category 1/2 Masters Open 16 / 18

MBSEF Thrilla Series (Sep 29 2022)

Brad Sigurdson Singlespeed Open 3 / 7
Barry Petzold Masters Women 50+ 2 / 4
Mary Skrzynski Masters Women 50+ 3 / 4
Unknown Rider Masters Women 50+ 4 / 4
Robert Fox Masters Open 60+ 5 / 6
Barry Petzold Masters Open 50+ 3 / 13
Unknown Rider Masters Open 50+ 8 / 13
Paul Sackman Clydesdale 1 / 4
Holly Pfeiffer Category 4 Women 2 / 3
Thomas Pastor Category 4 Masters Open 35+ 2 / 3
Nathan Hobson Category 3 Masters Women 35+ 3 / 4
Steven Westberg Category 3 Masters Open 35+ 5 / 15
Barry Petzold Category 1/2 Masters Women 35+ 1 / 4
Mike Abel Category 1/2 Masters Women 35+ 3 / 4
Steven Westberg Category 1/2 Masters Women 35+ 4 / 4
Paul Sackman Category 1/2 Masters Open 35+ 2 / 3
Sean Rees Category 1/2 Masters Open 35+ 3 / 3

Portland Trophy Cup (Sep 27 2022)

Dustin Henderson Open Singlespeed 11 / 38
Derek S hoenisch Open 50+ 20 / 41
Randy Scott Open 3/4 37 / 43

Harvest Cyclocross Series: Washougal Cyclocross (Sep 24 2022)

Dustin Henderson Singlespeed Open 12 / 42
Billy Thomas Masters Open 60+ 6 / 12
Derek S hoenisch Masters Open 50+ 15 / 32
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 12 / 25
Dustin Henderson Category 2/3 Open 26 / 29

Rocktown Cyclocross Festival (Sep 24 2022)

Jared Ladia Men Men's Cat 3/4 9 / 12

MBSEF Thrilla Series (Sep 22 2022)

Jordan Miller Singlespeed Open 5 / 10
Susan Kolb Masters Women 50+ 1 / 2
Mary Skrzynski Masters Women 50+ 2 / 2
Tad Hodgert Masters Open 70+ 1 / 1
Billy Thomas Masters Open 60+ 6 / 6
Joseph Spampinato Masters Open 50+ 4 / 15
Bradley Pfeiffer Masters Open 50+ 10 / 15
Julia Austin Category 3 Masters Women 35+ 2 / 2
Ryan Chase Category 3 Masters Open 35+ 3 / 14
Matthew Dial Category 3 Masters Open 35+ 12 / 14
Erica Wescott Category 1/2 Masters Women 35+ 1 / 4
Michelle Mills Category 1/2 Masters Women 35+ 4 / 4
Bart Bowen Category 1/2 Masters Open 35+ 2 / 6

Portland Trophy Cup (Sep 20 2022)

Derek S hoenisch Open 50+ 23 / 42
Randy Scott Open 3/4 34 / 43
Jase Henderson Junior Open 9 / 28

JubelCross (Sep 18 2022)

Dustin Henderson Singlespeed Open 11 / 23
Jordan Miller Singlespeed Open 19 / 23
Susan Kolb Masters Women 50+ 3 / 6
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 4 / 6
Tad Hodgert Masters 70+ 3 / 3
Michael Nyberg Masters 60+ 1 / 11
Marcel Russenberger Masters 60+ 2 / 11
Alan Thomason Masters 60+ 9 / 11
Joseph Spampinato Masters 50+ 3 / 18
David Martin Masters 50+ 11 / 18
Walter Mcknight Clydesdale 4 / 9
Sara Halterman Category 4 Women 6 / 8
Lucian Spampinato Category 4 Open 7 / 7
Thomas Pastor Category 4 Masters Open 35+ 1 / 10
Ryan Chase Category 3 Masters Men 35+ 2 / 22
Matthew Dial Category 3 Masters Men 35+ 16 / 22
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters Men 35+ 17 / 22
Erica Wescott Category 1/2 Women 2 / 2
Carrie Day Category 1/2 Masters Women 35+ 1 / 8
Alicia Prusinski Category 1/2 Masters Women 35+ 3 / 8
Susan Renee skjersaa Category 1/2 Masters Women 35+ 5 / 8
Michelle Mills Category 1/2 Masters Women 35+ 7 / 8
Bart Bowen Category 1/2 Masters Open 35+ 2 / 11
Wyatt Gaines Beginner Open 9 / 11

Virginia's Blue Ridge GO Cross p/b Deschutes Brewery (Sep 18 2022)

Kyle Mitchell Men Cat3 11 / 21

Harvest Cyclocross Series: Can Chaser Cross (Sep 17 2022)

Dustin Henderson Singlespeed Open 9 / 28
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 7
Susan Kolb Masters Women 50+ 2 / 7
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 3 / 7
Alan Thomason Masters Open 60+ 9 / 12
Bart Bowen Masters Open 50+ 1 / 20
Derek S hoenisch Masters Open 50+ 14 / 20
David Martin Masters Open 50+ 15 / 20
Walter Mcknight Clydesdale 7 / 9
Sara Halterman Category 4 Women 4 / 10
Holly Pfeiffer Category 4 Women 8 / 10
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 8 / 17
Julia Austin Category 3 Masters Women 35+ 6 / 8
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters Open 35+ 12 / 23
Randy Scott Category 3 Masters Open 35+ 19 / 23
Matthew Dial Category 3 Masters Open 35+ 22 / 23
Carrie Day Category 1/2 Masters Women 35+ 2 / 8
Michelle Mills Category 1/2 Masters Women 35+ 6 / 8
Alicia Prusinski Category 1/2 Masters Women 35+ 7 / 8
Erik Hammer Category 1/2 Masters Open 6 / 8

Virginia's Blue Ridge GO Cross p/b Deschutes Brewery (Sep 17 2022)

Kyle Mitchell Men Cat3 10 / 21

MBSEF Thrilla Series (Sep 15 2022)

Mike Abel Singlespeed Open 3 / 12
Richard Sampson Masters Women 50+ 1 / 4
Barry Petzold Masters Women 50+ 2 / 4
Unknown Rider Masters Women 50+ 3 / 4
Holly Pfeiffer Masters Women 50+ 4 / 4
Eric Zuelow Masters Open 70+ 1 / 2
Robert Fox Masters Open 60+ 3 / 4
Philip Litchfield Masters Open 60+ 4 / 4
Unknown Rider Masters Open 50+ 6 / 15
Paul Sackman Clydesdale 2 / 4
Thomas Pastor Category 4 Masters Open 35+ 3 / 5
Marja-lilsa Magnuso Category 3/4/5 Junior Open 3 / 3
Steven Westberg Category 3 Masters Open 35+ 4 / 13
Barry Petzold Category 1/2 Masters Women 35+ 1 / 4
Tom Palke Category 1/2 Masters Women 35+ 2 / 4
Paul Sackman Category 1/2 Masters Open 35+ 3 / 7
Sean Rees Category 1/2 Masters Open 35+ 4 / 7

Portland Trophy Cup (Sep 13 2022)

Dustin Henderson Open Singlespeed 16 / 37
Derek S hoenisch Open 50+ 21 / 39
Randy Scott Open 3/4 38 / 48
Jase Henderson Junior Open 8 / 22

Corn Cross (Sep 11 2022)

Steven Westberg Singlespeed Open 31 / 32
Michael Nyberg Masters Open 60+ 3 / 21
Marcel Russenberger Masters Open 60+ 4 / 21
Billy Thomas Masters Open 60+ 14 / 21
Alan Thomason Masters Open 60+ 18 / 21
Derek S hoenisch Masters Open 50+ 18 / 29
Steven Westberg Masters Open 50+ 27 / 29
Steven Westberg Category 4 Masters Open 35+ 19 / 22
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 10 / 25
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters Open 35+ 18 / 27
Matthew Dial Category 3 Masters Open 35+ 22 / 27
Carrie Day Category 1/2 Masters Women 35+ 1 / 7

MBSEF Thrilla Series (Sep 8 2022)

Richard Sampson Masters Women 50+ 1 / 3
Barry Petzold Masters Women 50+ 2 / 3
Unknown Rider Masters Women 50+ 3 / 3
Eric Zuelow Masters Open 70+ 1 / 2
Philip Litchfield Masters Open 60+ 1 / 5
Marcel Russenberger Masters Open 60+ 2 / 5
Robert Fox Masters Open 60+ 4 / 5
Philip Litchfield Masters Open 60+ 5 / 5
Paul Sackman Masters Open 50+ 2 / 16
Barry Petzold Masters Open 50+ 3 / 16
Unknown Rider Masters Open 50+ 8 / 16
Paul Sackman Clydesdale 1 / 3
David Martin Clydesdale 2 / 3
Molly Macgraw Category 4 Women 2 / 6
Sara Halterman Category 4 Women 5 / 6
Lucian Spampinato Category 4 Open 5 / 5
Unknown Rider Category 4 Masters Open 35+ 5 / 5
Nathan Hobson Category 3 Masters Women 35+ 2 / 2
Steven Westberg Category 3 Masters Open 35+ 4 / 15
Sean Rees Category 3 Masters Open 35+ 15 / 15
Barry Petzold Category 1/2 Masters Women 35+ 1 / 4
Tom Palke Category 1/2 Masters Women 35+ 2 / 4
Mike Abel Category 1/2 Masters Women 35+ 4 / 4
Paul Sackman Category 1/2 Masters Open 35+ 2 / 7
Sean Rees Category 1/2 Masters Open 35+ 5 / 7

Portland Trophy Cup (Sep 6 2022)

Steven Westberg Open Singlespeed 32 / 33
Derek S hoenisch Open 50+ 22 / 41

Het Meer (Sep 4 2022)

Mary Skrzynski Singlespeed Women 8 / 10
Alan Thomason Masters Open 60+ 7 / 14
Billy Thomas Masters Open 60+ 9 / 14
Derek S hoenisch Masters Open 50+ 16 / 35
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 9 / 25
Matthew Dial Category 3 Masters Open 35+ 25 / 29
Erica Wescott Category 1/2 Masters Women 35+ 1 / 6
Carrie Day Category 1/2 Masters Women 35+ 2 / 6

2021 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 11 2021)

Frank Deal Men Singlespeed 47 / 90

2021 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 10 2021)

Carla Williams Women Masters 35-39 Cat 1/2/3 2 / 13

2021 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 9 2021)

Frank Deal Men Masters 40-44 Cat 1/2/3 20 / 29

2021 NCCX Race #13 Salisbury p/b BMW - Series Finals (Dec 5 2021)

Frank Deal Men Cat 1/2/3 Masters 40+ 4 / 11

Extreme CX Port Angeles Day 2 (Nov 28 2021)

Billy Thomas Mens Masters Cat 4/5 55+ 1 / 1
Carolyn Daubeny Womens Masters Open 55+ 1 / 3

High Desert Hustle CX (Nov 27 2021)

Jase Henderson Open Junior 3/4/5 5 / 5
Julie Austin Women Master 3 35+ 2 / 2
Sara Halterman Women 4 6 / 6
Michelle Mills Women Master 1/2 35+ 2 / 2
Jordan Miller Open Singlespeed 3 / 11
Tad Hodgert Open Master 70+ 1 / 1
Marcel Russenberger Open Master 60+ 1 / 5
Craig Mavis Open Master 60+ 4 / 5
Randy Scott Open Master 50+ 4 / 6
Thom Pastor Open 4 2 / 4
Peter Madsen Master Open 1/2 35+ 1 / 1

Extreme CX Port Angeles Day 1 (Nov 27 2021)

Billy Thomas Mens Masters Cat 4/5 55+ 1 / 2

Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 21 2021)

Jordan Miller Singlespeed Open 21 / 55
Randy Scott Singlespeed Open 40 / 55
Matthew Dial Singlespeed Open 51 / 55
Tad Hodgert Masters 70+ Open 5 / 7
Alan Thomason Masters 60+ Open 18 / 27
Billy Thomas Masters 60+ Open 21 / 27
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 4 / 12
Sha-marie Brown Masters 50+ Women 9 / 12
Sara Halterman Category 4 Women 8 / 16
Julia Austin Category 3 Masters 35+ Women 11 / 13
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Open 10 / 58
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Open 20 / 58
Matthew Dial Category 3 Masters 35+ Open 43 / 58
Schmitt Damian Category 1/2 Open 16 / 25
Erica Wescott Category 1/2 Masters 35+ Women 1 / 16
Renee Skjersaa Category 1/2 Masters 35+ Women 11 / 16
Michelle Mills Category 1/2 Masters 35+ Women 12 / 16
Peter Madsen Category 1/2 Masters 35+ Open 18 / 23
Josh Hulst Category 1/2 Masters 35+ Open 20 / 23

2021 North Carolina Grand Prix - Race #2 pb Hunter Subaru (Nov 21 2021)

Carla Williams Women Pro/Cat 1/2/3 14 / 28
Frank Deal Men Masters 40+ Cat 1/2/3 6 / 20

2021 North Carolina Grand Prix - Race #1 pb Hunter Subaru (Nov 20 2021)

Carla Williams Women Pro/Cat 1/2/3 11 / 28
Frank Deal Men Masters 40+ Cat 1/2/3 9 / 25

Castle Hill CX (Nov 20 2021)

Mike Buehring Men 40+ 1 / 13
Earl Smith Men 40+ 5 / 13
Buehring Mike Men 123 2 / 4
Mike Buehring Men 123 2 / 4

Cyclocross Crusade: PIR Infield (Nov 14 2021)

Jordan Miller Singlespeed Open 25 / 78
Matthew Dial Singlespeed Open 67 / 78
Tad Hodgert Masters 70+ Open 7 / 9
Susan Foster Masters 60+ Women 1 / 9
Billy Thomas Masters 60+ Open 22 / 27
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 2 / 14
Sha-marie Brown Masters 50+ Women 10 / 14
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 21
Sara Halterman Category 4 Women 10 / 25
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Open 5 / 66
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Open 22 / 66
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters 35+ Open 31 / 66
Matthew Dial Category 3 Masters 35+ Open 44 / 66
Scott Birdwell Category 3 Masters 35+ Open 46 / 66
Schmitt Damian Category 1/2 Open 13 / 25
Erica Wescott Category 1/2 Masters 35+ Women 3 / 16
Michelle Mills Category 1/2 Masters 35+ Women 10 / 16
Peter Madsen Category 1/2 Masters 35+ Open 18 / 32
Josh Hulst Category 1/2 Masters 35+ Open 31 / 32

NCCX Race #9 Charlotte - p/b BMW (Nov 14 2021)

Frank Deal Men Cat 1/2/3 Masters 40+ 3 / 12

Cyclocross Crusade, Rainier High School (Nov 7 2021)

Jordan Miller Singlespeed Open 13 / 35
Tad Hodgert Masters 70+ Open 6 / 8
Alan Thomason Masters 60+ Open 15 / 23
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 3 / 10
Randy Scott Masters 50+ Open 18 / 34
Jase Henderson Junior Open 9-12 7 / 18
Walter Mcknight Clydesdale 4 / 15
Sara Halterman Category 4 Women 5 / 12
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 20 / 38
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Open 2 / 44
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Open 25 / 44
Matthew Dial Category 3 Masters 35+ Open 35 / 44
Schmitt Damian Category 1/2 Open 7 / 17
Josh Hulst Category 1/2 Masters 35+ Open 13 / 29
Dustin Henderson Category 1/2 Masters 35+ Open 17 / 29
Peter Madsen Category 1/2 Masters 35+ Open 20 / 29

2021 NCCX Race #8 Hickory - p/b BMW (Nov 7 2021)

Frank Deal Men Cat 1/2/3 Masters 40+ 4 / 13

Cyclocross Crusade, Cascade Locks Day 2 (Oct 31 2021)

Jordan Miller Singlespeed Open 18 / 63
Ryan Chase Singlespeed Open 22 / 63
Tad Hodgert Masters 70+ Open 4 / 5
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 2 / 12
Sha-marie Brown Masters 50+ Women 6 / 12
Joseph Spampinato Masters 50+ Open 4 / 31
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 14
Sara Halterman Category 4 Women 6 / 12
Thomas Pastor Category 4 Masters Open 35+ 12 / 35
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 13 / 31
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Open 2 / 48
Matthew Dial Category 3 Masters 35+ Open 39 / 48
Schmitt Damian Category 1/2 Open 10 / 16
Michelle Mills Category 1/2 Masters 35+ Women 5 / 14
Susan renee Skjersaa Category 1/2 Masters 35+ Women 9 / 14
Josh Hulst Category 1/2 Masters 35+ Open 18 / 18

Cyclocross Crusade, Cascade Locks Day 1 (Oct 30 2021)

Jordan Miller Singlespeed Open 33 / 50
Tad Hodgert Masters 70+ Open 4 / 7
Susan Foster Masters 60+ Women 2 / 5
Billy Thomas Masters 60+ Open 21 / 23
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 2 / 10
Sha-marie Brown Masters 50+ Women 7 / 10
Joseph Spampinato Masters 50+ Open 5 / 34
Randy Scott Masters 50+ Open 18 / 34
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 19
Sara Halterman Category 4 Women 11 / 19
Lucian Spampinato Category 4 Open 13 / 22
Thomas Pastor Category 4 Masters Open 35+ 15 / 32
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 14 / 34
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Open 5 / 61
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Open 25 / 61
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters 35+ Open 27 / 61
Matthew Dial Category 3 Masters 35+ Open 45 / 61
Schmitt Damian Category 1/2 Open 15 / 23
Susan renee Skjersaa Category 1/2 Masters 35+ Women 9 / 14
Josh Hulst Category 1/2 Masters 35+ Open 7 / 33
Dustin Henderson Category 1/2 Masters 35+ Open 29 / 33

Cyclocross Crusade, Heron Lakes (Oct 24 2021)

Jordan Miller Singlespeed Open 18 / 63
Randy Scott Singlespeed Open 61 / 63
Tad Hodgert Masters 70+ Open 4 / 8
Alan Thomason Masters 60+ Open 14 / 24
Billy Thomas Masters 60+ Open 23 / 24
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 2 / 10
Joseph Spampinato Masters 50+ Open 6 / 51
Walter Mcknight Clydesdale 6 / 26
Sara Halterman Category 4 Women 7 / 21
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 25 / 45
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Open 8 / 62
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters 35+ Open 19 / 62
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Open 20 / 62
Matthew Dial Category 3 Masters 35+ Open 49 / 62
Schmitt Damian Category 1/2 Open 10 / 19
Carrie Day Category 1/2 Masters 35+ Women 1 / 17
Michelle Mills Category 1/2 Masters 35+ Women 7 / 17
Josh Hulst Category 1/2 Masters 35+ Open 12 / 26

Richmond Festival of CX (Oct 24 2021)

Earl Smith Men Cat 3/4 12 / 27
Jared Ladia Men Cat 3/4 13 / 27
Jared Ladia Men Cat 4/5 7 / 34
Mike Buehring Men Masters 40+ 1 / 17
Frank Deal Men Pro 1/2/3 4 / 8
Mike Buehring Men Pro 1/2/3 6 / 8

Jingle Cross Cyclocross and Gravel Festival (Oct 16 2021)

Josh Hulst Men Masters 40+ 16 / 38
Dustin Henderson Men Masters 40+ 24 / 38

Jingle Cross Cyclocross and Gravel Festival (Oct 15 2021)

Dustin Henderson Men Masters 40+ 25 / 36
Josh Hulst Men Masters 40+ 74 / 36

Bridge City CX Day 1 (Oct 9 2021)

Susan Foster Women 60+ 2 / 4
Carolyn Daubeny Women 50+ 3 / 12
Jase Henderson Open Junior 3/4/5 14 / 23
Dash Bazemore Open Junior 1/2/3 2 / 4
Lucian Spampinato Open Category 4 12 / 16
Ryan Chase Open Category 3 35+ 6 / 39
Bradley Pfeiffer Open Category 3 35+ 17 / 39
Dustin Henderson Open Category 1/2 35+ 8 / 25
Tad Hodgert Open 70+ 3 / 5
Marcel Russenberger Open 60+ 4 / 19
Alan Thomason Open 60+ 12 / 19
Joseph Spampinato Open 50+ 9 / 48
Sara Halterman Novice Women 8 / 18
Walter Mcknight Clydesdale 1 / 16

Trek CX Cup (Oct 9 2021)

Matthew Mckeown Men Cat 4/5 Elite 79 / 91

NCCX RACE #2 RALEIGH (DOROTHEA DIX PARK) (Oct 9 2021)

Frank Deal Men Pro/Cat 1/2/3 6 / 9

Zaldercross (Oct 3 2021)

Dustin Henderson Category 1/2 Masters 35+ Open 15 / 16
Carrie Day Category 1/2 Masters 35+ Women 2 / 7
Dustin Henderson Singlespeed Open 9 / 40
Jordan Miller Singlespeed Open 40 / 40
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 13 / 34
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Open 1 / 33
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters 35+ Open 21 / 33
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Open 22 / 33
Matthew Dial Category 3 Masters 35+ Open 30 / 33
Dash Bazemore Category 1/2/3 Junior Open 3 / 3
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 4 / 10
Sara Halterman Category 5 Women 5 / 11
Tad Hodgert Masters 70+ Open 5 / 6

Charm City Cross (Oct 3 2021)

Carla Williams Women Pro 22 / 37
Mike Buehring Men 40+ Cat 1/2/3/4 13 / 22

Heiser Farms CX (Oct 2 2021)

Carrie Day Category 1/2 Masters 35+ Women 2 / 4
Michelle Mills Category 1/2 Masters 35+ Women 4 / 4
Dustin Henderson Singlespeed Open 10 / 27
Randy Scott Singlespeed Open 21 / 27
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 16 / 30
Walter Mcknight Clydesdale 15 / 15
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Open 6 / 30
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Open 21 / 30
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters 35+ Open 24 / 30
Dash Bazemore Category 1/2/3 Junior Open 2 / 2
Susan Foster Masters 60+ Women 2 / 5
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 3 / 6
Sha-marie Brown Masters 50+ Women 6 / 6
Sara Halterman Category 5 Women 8 / 13
Tad Hodgert Masters 70+ Open 4 / 6
Alan Thomason Masters 60+ Open 10 / 16

Charm City Cross (Oct 2 2021)

Carla Williams Women Pro 18 / 39
Mike Buehring Men 40+ Cat 1/2/3/4 11 / 28
Frank Deal Men 40+ Cat 1/2/3/4 16 / 28

Thrilla CX Series (Sep 30 2021)

Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 4
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 2 / 4
Michelle Mercer Masters Women 50+ 3 / 4
Susan Foster Masters Women 50+ 4 / 4
Tad Hodgert Masters Men 70+ 1 / 1
Marcel Russenberger Masters Men 60+ 2 / 6
Alan Thomason Masters Men 60+ 3 / 6
Billy Thomas Masters Men 60+ 5 / 6
Bart Bowen Masters Men 50+ 2 / 13
David Martin Masters Men 50+ 7 / 13
Bradley Pfeiffer Masters Men 50+ 8 / 13
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 6
Libby Mcknight Category 5 Women 2 / 6
Julia Austin Category 3 Masters Women 35+ 2 / 3
Carolyn Daubeny Category 3 Masters Women 35+ 3 / 3
Schmitt Damian Category 1/2 Men 9 / 14
Carrie Day Category 1/2 Masters Women 35+ 2 / 7
Michelle Mills Category 1/2 Masters Women 35+ 4 / 7
Erica Wescott Category 1/2 Masters Women 35+ 5 / 7
Susan renee Skjersaa Category 1/2 Masters Women 35+ 6 / 7

Vanport CX (Sep 25 2021)

Josh Hulst Category 1/2 Open 9 / 14
Dustin Henderson Category 1/2 Masters 35+ Open 16 / 16
Dustin Henderson Singlespeed Open 8 / 52
Ryan Chase Singlespeed Open 30 / 52
Jase Henderson Category 3/4/5/Junior Open 6 / 23
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters Open 35+ 22 / 44
Ryan Chase Category 3 Masters Open 35+ 40 / 44
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 7 / 12
Sara Halterman Beginner Women 7 / 15
Tad Hodgert Masters Open 70+ 5 / 7

Rocktown Cyclocross Festival (Sep 25 2021)

Earl Smith Men Cat 3/4 Open 4 / 16
Frank Deal Men Cat Pro/1/2/3 Open 5 / 13
Mike Buehring Men Cat Pro/1/2/3 Open 6 / 13
Mike Buehring Men Open Master 40+ 1 / 12

MBSEF Thrilla CX Series (Sep 23 2021)

Julia Austin Category 3 Masters Women 35+ 2 / 3
Carolyn Daubeny Category 3 Masters Women 35+ 3 / 3
Matthew Dial Category 3 Masters Men 35+ 12 / 13
Dash Bazemore Category 1/2/3 Junior Men 1 / 1
Schmitt Damian Category 1/2 Men 9 / 12
Carrie Day Category 1/2 Masters Women 35+ 1 / 7
Susan renee Skjersaa Category 1/2 Masters Women 35+ 5 / 7
Michelle Mills Category 1/2 Masters Women 35+ 7 / 7
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 3
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 2 / 3
Tad Hodgert Masters Men 70+ 1 / 1
Marcel Russenberger Masters Men 60+ 1 / 4
Alan Thomason Masters Men 60+ 2 / 4
Bart Bowen Masters Men 50+ 3 / 17
Bradley Pfeiffer Masters Men 50+ 9 / 17
Walter Mcknight Clydesdale 1 / 3

Virginia's Blue Ridge GO Cross p/b Deschutes Brewery Day 2 (Sep 19 2021)

Frank Deal Singlespeed 6 / 12
Mike Buehring Singlespeed 7 / 12
Katie Smith Women Cat 3/4 5 / 11
Lia Kelinsky-jones Women Cat 3/4 6 / 11
Carla Williams Women UCI Elite 15 / 34
Mike Buehring Men Cat 1/2/3/4 40+ 7 / 19
Kyle Mitchell Men Cat 3/4 2 / 29
Earl Smith Men Cat 3/4 11 / 29
Jared Ladia Men Cat 3/4 29 / 29
Jared Ladia Men Cat 4/5 3 / 21

Corn Cross (Sep 18 2021)

Josh Hulst Category 2/3 Open 4 / 28
Schmitt Damian Category 1/2 Open 11 / 23
Dustin Henderson Category 1/2 Masters 35+ Open 15 / 16
Erica Wescott Category 1/2 Masters Women 35+ 4 / 9
Susan renee Skjersaa Category 1/2 Masters Women 35+ 6 / 9
Michelle Mills Category 1/2 Masters Women 35+ 7 / 9
Jordan Miller Singlespeed Open 16 / 30
Jase Henderson Junior Men 9-10 4 / 19
Walter Mcknight Clydesdale 4 / 12
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Open 2 / 30
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 2 / 11
Sara Halterman Category 5 Women 5 / 12
Tad Hodgert Masters 70+ Open 4 / 6
Marcel Russenbarger Masters 60+ Open 3 / 15
Billy Thomas Masters 60+ Open 15 / 15
Joseph Spampinato Masters 50+ Open 4 / 45

Virginia's Blue Ridge GO Cross p/b Deschutes Brewery Day 1 (Sep 18 2021)

Carla Williams Women Pro 15 / 35
Katie Smith Women Cat 3/4 5 / 15
Lia Kelinsky-jones Women Cat 3/4 9 / 15
Kyle Mitchell Men Cat 3/4 3 / 34
Earl Smith Men Cat 3/4 8 / 34
Mike Buehring Men 40+ Cat 1/2/3/4 8 / 22
Frank Deal Men 40+ Cat 1/2/3/4 11 / 22
Jared Ladia Men Cat 4/5 3 / 25

MBSEF Thrilla CX Series (Sep 16 2021)

Jordan Miller Singlespeed Men 3 / 6
Julia Austin Category 3 Masters Women 35+ 2 / 2
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters Men 35+ 12 / 14
Jake Olander Category 1/2 Men 7 / 14
Schmitt Damian Category 1/2 Men 10 / 14
Carrie Day Category 1/2 Masters Women 35+ 3 / 7
Susan renee Skjersaa Category 1/2 Masters Women 35+ 4 / 7
Michelle Mills Category 1/2 Masters Women 35+ 5 / 7
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 3
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 2 / 3
Tad Hodgert Masters Men 70+ 1 / 2
Marcel Russenberger Masters Men 60+ 1 / 4
Alan Thomason Masters Men 60+ 2 / 4
Billy Thomas Masters Men 60+ 3 / 4
Craig Mavis Masters Men 60+ 4 / 4
David Martin Masters Men 50+ 7 / 14
Walter Mcknight Clydesdale 2 / 4
Libby Mcknight Category 5 Women 2 / 4

Can Chaser CX (Sep 11 2021)

Dustin Henderson Category 2/3 Open 12 / 15
Josh Hulst Category 2/3 Open 14 / 15
Jake Olander Category 1/2 Open 10 / 19
Schmitt Damian Category 1/2 Open 14 / 19
Carrie Day Category 1/2 Masters 35+ Women 2 / 10
Susan renee Skjersaa Category 1/2 Masters 35+ Women 5 / 10
Michelle Mills Category 1/2 Masters 35+ Women 8 / 10
Erica Wescott Category 1/2 Masters 35+ Women 10 / 10
Josh Hulst Singlespeed Open 5 / 20
Dustin Henderson Singlespeed Open 6 / 20
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 7 / 11
Walter Mcknight Clydesdale 4 / 11
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Open 9 / 21
Matthew Dial Category 3 Masters 35+ Open 17 / 21
Sha-marie Brown Masters 50+ Women 4 / 5
Sara Halterman Category 5 Women 3 / 5
Julia Austin Category 3 Masters 35+ Women 5 / 7
Tad Hodgert Masters 70+ Open 3 / 6
Russenberger Marcel Masters 60+ Open 4 / 12
Alan Thomason Masters 60+ Open 5 / 12
Billy Thomas Masters 60+ Open 6 / 12
Craig Mavis Masters 60+ Open 11 / 12
David Martin Masters 50+ Open 12 / 17

DCCX (Sep 11 2021)

Mike Buehring Men Cat 3/4 2 / 81
Jared Ladia Men Cat 3/4 17 / 81

MBSEF Thrilla CX Series (Sep 2 2021)

Daubeny Carolyn Category 3 Masters Women 2 / 4
Julia Austin Category 3 Masters Women 4 / 4
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters Men 35+ 10 / 16
Matthew Dial Category 3 Masters Men 35+ 15 / 16
Schmitt Damian Category 1/2 Men 7 / 12
Erica Wescott Category 1/2 Masters Women 35+ 2 / 5
Renee Skjersaa Category 1/2 Masters Women 35+ 5 / 5
Dustin Henderson Category 1/2 Masters Men 35+ 5 / 5
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 1
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 2
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 2 / 2
Billy Thomas Masters Men 60+ 2 / 4
Alan Thomason Masters Men 60+ 3 / 4
Walter Mcknight Clydesdale 2 / 3
Libby Mcknight Category 5 Women 2 / 4
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Men 5 / 6

Left Coast CX (Aug 29 2021)

Dustin Henderson Singlespeed Open 7 / 18
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 3
Tad Hodgert Masters Open 70+ 4 / 6
Sara Halterman Beginner Women 1 / 3
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Open 6 / 17
Ryan Chase Category 3 Masters Open 35+ 2 / 15
Dustin Henderson Category 2/3 Open 14 / 16

GO Cross presented by Deschutes Brewery (Nov 15 2020)

Mike Buehring Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 1 / 4
Nathan Kerr Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 2 / 4
Frank Deal Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 3 / 4
Jeff Schauland Men Senior Cat 4/5 12 / 29
Katie Smith Women Senior Cat 4/5 1 / 7
Earl Smith Men Senior Cat 3/4 5 / 12

GO Cross presented by Deschutes Brewery (Nov 14 2020)

Mike Buehring Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 3 / 9
Nathan Kerr Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 4 / 9
Frank Deal Men Masters 35+ Cat 1/2/3/4 6 / 9
Jeff Schauland Men Senior Cat 4/5 8 / 36
Katie Smith Women Senior Cat 4/5 1 / 8
Mike Buehring Men Singlespeed Open 2 / 9
Allison Duvall Women Senior Cat 3/4 4 / 4

2019 USA Cycling Cyclocross Nationals (Dec 15 2019)

Carla Williams Women Cat 1/2 15 / 49
Lucian Spampinato Men 19-22 Pro/Cat 1/2/3 34 / 38
Gavin Bowen Men 17-18 Cat 1/2/3 50 / 68

2019 USA Cycling Cyclocross Nationals (Dec 14 2019)

Frank Deal Men Single Speed 79 / 135
Carla Williams Women Single Speed 4 / 40
Tanner Bowen Men Junior 15-16 57 / 78

2019 USA Cycling Cyclocross Nationals (Dec 13 2019)

Erica Wescott Women Masters 50-54 4 / 29
Susan Kolb Women Masters 50-54 19 / 29
Carolyn Daubeny Women Masters 55-59 4 / 14

2019 USA Cycling Cyclocross Nationals (Dec 12 2019)

Bart Bowen Men Masters 50-54 Cat 1/2/3 7 / 93
Rodney Trepess Men Masters 55-59 13 / 69
Randy Scott Men Masters 55-59 37 / 69
Schmitt Damian Men Masters 40-44 Cat 1/2/3 7 / 48

2019 USA Cycling Cyclocross Nationals (Dec 10 2019)

Bart Bowen Men NonChamp Masters 50+ 4 / 69
Rodney Trepess Men NonChamp Masters 50+ 10 / 69
Susan Kolb Women NonChamp Masters 40+ 9 / 20

NCCX 2019 Race #13 Gibsonville - NCCX Series Finals (Dec 8 2019)

Frank Deal Single Speed Open 2 / 13

Massanutten CX (Dec 1 2019)

Jeff Schauland Men Senior Cat 4/5 1 / 5
Gary Roach Men MASTERS 50+ OPEN 1 / 1
Frank Deal SingleSpeed OPEN 1 / 4
Mike Buehring Men Senior Cat 3/4 1 / 3
Frank Deal Men Senior Pro/Cat 1/2/3 1 / 1

VACX Darden Towe (Nov 24 2019)

Mike Buehring Men MENS 34 1 / 10
Frank Deal Men MENS 123 2 / 5
Gary Roach Men MENS 50+ 1 / 7

Bridge City CX (Nov 24 2019)

Carrie Day Wome 1/2/3 13 / 39
Schmitt Damian Singlespeed Men 11 / 51
Dustin Henderson Singlespeed Men 14 / 51
Bart Bowen Open Men 1/2/3 15 / 106
Schmitt Damian Open Men 1/2/3 23 / 106
Josh Hulst Open Men 1/2/3 34 / 106
Rodney Trepess Open Men 1/2/3 74 / 106
Lucian Spampinato Open Men 1/2/3 81 / 106
Randy Scott Open Men 1/2/3 90 / 106
Bradley Pfeiffer Open Masters Men 35+ 3/4 35 / 76
Billy Thomas Open Masters Men 35+ 3/4 71 / 76
Bart Bowen Open Masters Men 35+ 1 / 80
Rodney Trepess Open Masters Men 35+ 15 / 80
Joseph Spampinato Open Masters Men 35+ 20 / 80
Randy Scott Open Masters Men 35+ 38 / 80
Carolyn Daubeny Masters Women Overall 10 / 30
Susan Kolb Masters Women Overall 12 / 30
Julia Austin Masters Women Overall 18 / 30
Julia Austin Category 3 Masters 35+ Women 6 / 12
Jase Henderson Category 1/2/3/4/5 Junior Men 43 / 51

NCCX Race #11 Hendersonville - NCGP - Day 2 (Nov 24 2019)

Carla Williams Women Procx C2 Pro/Cat 1/2/3 8 / 23

NCCX Race #10 Hendersonville - NCGP - Day 1 (Nov 23 2019)

Carla Williams Women Pro C2 Pro/Cat 1/2/3 9 / 25

Cross Crusade: Kruger Farm (Nov 17 2019)

Dustin Henderson Singlespeed Men 17 / 56
Tad Hodgert Masters 70+ Men 3 / 5
Marcel Russenberger Masters 60+ Men 11 / 24
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 4 / 12
Billy Thomas Masters 50+ Men 52 / 59
David Dorocke Masters 50+ Men 57 / 59
Jase Henderson Junior Men 9-12 19 / 34
Julia Austin Category 4 Women 2 / 19
Billy Thomas Category 4 Masters 35+ 56 / 71
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Men 48 / 67
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Men 4 / 55
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Men 17 / 55
Thomas Pastor Category 3 Masters 35+ Men 19 / 55
Josh Hulst Category 2/3 Men 2 / 39
Lucian Spampinato Category 2/3 Men 37 / 39
Gavin Bowen Category 1/2/3 Junior Men 2 / 15
Schmitt Damian Category 1/2 Men 5 / 20
Tracy Miller Athenas 4 / 4

Super Cross Cup Day 2 (Nov 17 2019)

Carla Williams Women Pro Open 4 / 34

Super Cross Cup Day 1 (Nov 16 2019)

Carla Williams Women Pro Open 3 / 38

**OBRA Cyclocross Championships** Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 10 2019)

Sha-marie Brown Singlespeed Women 15 / 26
Randy Scott Singlespeed Men 42 / 67
Tad Hodgert Masters 70+ Men 5 / 5
Susan Foster Masters 60+ Women 1 / 4
Marcel Russenberger Masters 60+ Men 3 / 28
Alan Thomason Masters 60+ Men 18 / 28
Craig Mavis Masters 60+ Men 25 / 28
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 5 / 14
Susan Kolb Masters 50+ Women 7 / 14
Michelle Mercer Masters 50+ Women 11 / 14
Bart Bowen Masters 50+ Men 1 / 63
Rodney Trepess Masters 50+ Men 18 / 63
David Dorocke Masters 50+ Men 42 / 63
Billy Thomas Masters 50+ Men 55 / 63
Jase Henderson Junior Men 9-12 Age Graded 19 / 31
Julia Austin Category 4 Women 2 / 23
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Men 68 / 84
Thomas Pastor Category 3 Masters 35+ Men 2 / 52
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Men 15 / 52
Matthew Dial Category 3 Masters 35+ Men 35 / 52
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Men 37 / 52
Josh Hulst Category 2/3 Men 8 / 52
Lucian Spampinato Category 2/3 Men 42 / 52
Gavin Bowen Category 1/2/3 Junior Men 3 / 11
Schmitt Damian Category 1/2 Men 8 / 24
Erica Wescott Category 1/2 Masters 35+ Women 2 / 23
Carrie Day Category 1/2 Masters 35+ Women 3 / 23
Michelle Mills Category 1/2 Masters 35+ Women 11 / 23
Susan Renee skjersaa Category 1/2 Masters 35+ Women 12 / 23
Patricia Strange Category 1/2 Masters 35+ Women 14 / 23
Chris Moor Category 1/2 Masters 35+ Men 18 / 34
Dustin Henderson Category 1/2 Masters 35+ Men 28 / 34

Cyclocross Crusade: Rainier High School (Nov 3 2019)

Sha-marie Brown Singlespeed Women 10 / 16
Tad Hodgert Masters 70+ Men 3 / 4
Susan Foster Masters 60+ Women 2 / 9
Marcel Russenberger Masters 60+ Men 11 / 23
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 2 / 10
Rodney Trepess Masters 50+ Men 5 / 54
Billy Thomas Masters 50+ Men 49 / 54
Mike Taylor Masters 50+ Men 52 / 54
Jase Henderson Junior Men 9-12 9 / 21
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Men 26 / 45
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Men 7 / 46
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters 35+ Men 18 / 46
Josh Hulst Category 2/3 Men 5 / 49
Lucian Spampinato Category 2/3 Men 31 / 49
Schmitt Damian Category 1/2 Men 13 / 21
Michelle Mills Category 1/2 Masters 35+ Women 9 / 13
Chris Moor Category 1/2 Masters 35+ Men 19 / 38
Dustin Henderson Category 1/2 Masters 35+ Men 27 / 38

Franklin County Cyclocross (Nov 2 2019)

Gary Roach Men MASTERS 50+ OPEN 1 / 5
Mike Buehring Men Senior Cat 3/4 1 / 3
Frank Deal Men Senior Pro/Cat 1/2/3 2 / 2

Deschutes River CX Day 2 (Oct 27 2019)

Rodney Trepess Wave 6 17 / 31

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Oct 27 2019)

Sha-marie Brown Singlespeed Women 12 / 20
Thomas Pastor Singlespeed Men 56 / 75
Tad Hodgert Masters 70+ Men 4 / 4
Susan Foster Masters 60+ Women 1 / 6
Kathy Hovermale Masters 60+ Women 4 / 6
Alan Thomason Masters 60+ Men 15 / 15
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 3 / 13
Susan Kolb Masters 50+ Women 5 / 13
Michelle Mercer Masters 50+ Women 6 / 13
Sha-marie Brown Masters 50+ Women 8 / 13
Bart Bowen Masters 50+ Men 1 / 47
Joseph Spampinato Masters 50+ Men 5 / 47
David Dorocke Masters 50+ Men 34 / 47
Jase Henderson Junior Men 9-12 13 / 34
Tracy Miller Category 5 Women 27 / 30
Julia Austin Category 4 Women 2 / 21
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Men 34 / 56
Thomas Pastor Category 3 Masters 35+ Men 2 / 54
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Men 11 / 54
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Men 35 / 54
Matthew Dial Category 3 Masters 35+ Men 46 / 54
Josh Hulst Category 2/3 Men 17 / 52
Lucian Spampinato Category 2/3 Men 38 / 52
Gavin Bowen Category 1/2/3 Junior Men 14 / 16
Tanner Bowen Category 1/2/3 Junior Men 15 / 16
James Williams Category 1/2 Men 5 / 21
Schmitt Damian Category 1/2 Men 12 / 21
Erica Wescott Category 1/2 Masters 35+ Women 1 / 17
Carrie Day Category 1/2 Masters 35+ Women 2 / 17
Michelle Mills Category 1/2 Masters 35+ Women 4 / 17
Susan Renee skjersaa Category 1/2 Masters 35+ Women 11 / 17
Patricia Strange Category 1/2 Masters 35+ Women 13 / 17
Dustin Henderson Category 1/2 Masters 35+ Men 15 / 24
Erik Hammer Category 1/2 Masters 35+ Men 18 / 24

Falkorburg Cross (Oct 27 2019)

Matthew Clements Men Cat1/2/3 Elite 3 / 6

Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Oct 26 2019)

Jordan Miller Singlespeed Men 27 / 77
Tad Hodgert Masters 70+ Men 4 / 5
Susan Foster Masters 60+ Women 8 / 8
Marcel Russenberger Masters 60+ Men 7 / 24
Alan Thomason Masters 60+ Men 15 / 24
Dale Navish Masters 60+ Men 18 / 24
Craig Mavis Masters 60+ Men 21 / 24
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 3 / 14
Michelle Mercer Masters 50+ Women 7 / 14
Susan Kolb Masters 50+ Women 8 / 14
Sha-marie Brown Masters 50+ Women 9 / 14
Bart Bowen Masters 50+ Men 1 / 51
Rodney Trepess Masters 50+ Men 3 / 51
Joseph Spampinato Masters 50+ Men 11 / 51
David Dorocke Masters 50+ Men 34 / 51
Jase Henderson Junior Men 9-12 11 / 35
Joe Larson Clydesdale 9 / 22
Tracy Miller Category 5 Women 35 / 37
Patrick Fowler Category 5 Men 18 / 48
Julia Austin Category 4 Women 4 / 23
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Men 35 / 60
Thomas Pastor Category 3 Masters 35+ Men 2 / 67
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Men 3 / 67
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Men 44 / 67
Matthew Dial Category 3 Masters 35+ Men 45 / 67
Josh Hulst Category 2/3 Men 11 / 53
Gavin Bowen Category 1/2/3 Junior Men 3 / 16
Tanner Bowen Category 1/2/3 Junior Men 16 / 16
James Williams Category 1/2 Men 10 / 28
Schmitt Damian Category 1/2 Men 14 / 28
Carrie Day Category 1/2 Masters 35+ Women 1 / 16
Erica Wescott Category 1/2 Masters 35+ Women 2 / 16
Michelle Mills Category 1/2 Masters 35+ Women 5 / 16
Susan Renee skjersaa Category 1/2 Masters 35+ Women 7 / 16
Patricia Strange Category 1/2 Masters 35+ Women 15 / 16
Bart Bowen Category 1/2 Masters 35+ Men 13 / 36
Erik Hammer Category 1/2 Masters 35+ Men 16 / 36
Chris Moor Category 1/2 Masters 35+ Men 17 / 36
Dustin Henderson Category 1/2 Masters 35+ Men 22 / 36

MFG Cyclocross Natz Practice (Oct 20 2019)

Lucian Spampinato Cat 3 Men 26 / 37

Cyclocross Crusade: Heron Lakes (Oct 20 2019)

Jordan Miller Singlespeed Men 19 / 88
Randy Scott Singlespeed Men 46 / 88
Thomas Pastor Singlespeed Men 68 / 88
Steven Westberg Singlespeed Men 76 / 88
Tad Hodgert Masters 70+ Men 3 / 5
Susan Foster Masters 60+ Women 3 / 8
Alan Thomason Masters 60+ Men 15 / 24
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 2 / 11
Michelle Mercer Masters 50+ Women 10 / 11
Bart Bowen Masters 50+ Men 1 / 77
Rodney Trepess Masters 50+ Men 4 / 77
Joseph Spampinato Masters 50+ Men 10 / 77
David Dorocke Masters 50+ Men 61 / 77
Steven Westberg Masters 50+ Men 65 / 77
Joe Larson Clydesdale 12 / 26
Susan Kolb Category 4 Women 9 / 24
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Men 11 / 65
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Men 23 / 65
Thomas Pastor Category 3 Masters 35+ Men 26 / 65
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters 35+ Men 32 / 65
Josh Hulst Category 2/3 Men 4 / 49
Gavin Bowen Category 1/2/3 Junior Men 2 / 11
Tanner Bowen Category 1/2/3 Junior Men 5 / 11
Erica Wescott Category 1/2 Masters 35+ Women 2 / 13
Michelle Mills Category 1/2 Masters 35+ Women 8 / 13
Patricia Strange Category 1/2 Masters 35+ Women 13 / 13
Dustin Henderson Category 1/2 Masters 35+ Men 21 / 35

DCCX - Day 2 (Oct 20 2019)

Carla Williams Women Procx C2 Pro/Cat 1/2/3 9 / 31
Frank Deal Men Procx C2 Pro/Cat 1/2 34 / 37
Mike Buehring Men Open Cat4/5 4 / 102

DCCX - Day 1 (Oct 19 2019)

Mike Buehring Men Open Cat4/5 6 / 137
Carla Williams Women Procx C2 Pro/Cat 1/2/3 5 / 42
Jeffrey Brown Men Singlespeed 19 / 46

CrossWord CX Challenge (Oct 19 2019)

Jase Henderson Junior Men 9-12 12 / 12
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Men 23 / 23
Josh Hulst Category 2/3 Men 1 / 11

Charm City Cross Day 2 (Oct 13 2019)

Carla Williams Women Procx C2 Pro/Cat 1/2/3 2 / 37
Mike Buehring Men Open Cat4/5 2 / 95

Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 13 2019)

Sha-marie Brown Singlespeed Women 14 / 25
Jordan Miller Singlespeed Men 20 / 80
Thomas Pastor Singlespeed Men 59 / 80
Matthew Dial Singlespeed Men 64 / 80
David Dorocke Singlespeed Men 69 / 80
Steven Westberg Singlespeed Men 74 / 80
Ryan Chase Singlespeed Men 79 / 80
Tad Hodgert Masters 70+ Men 3 / 7
Susan Foster Masters 60+ Women 1 / 5
Marcel Russenberger Masters 60+ Men 2 / 21
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 3 / 9
Michelle Mercer Masters 50+ Women 7 / 9
Bart Bowen Masters 50+ Men 1 / 72
Rodney Trepess Masters 50+ Men 6 / 72
David Dorocke Masters 50+ Men 42 / 72
Steven Westberg Masters 50+ Men 63 / 72
Mike Taylor Masters 50+ Men 72 / 72
Jase Henderson Junior Men 9-12 13 / 28
Walter Mcknight Clydesdale 28 / 28
Steven Westberg Category 4 Masters 35+ 49 / 64
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Men 43 / 65
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Men 2 / 65
Thomas Pastor Category 3 Masters 35+ Men 3 / 65
Scott Birdwell Category 3 Masters 35+ Men 14 / 65
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters 35+ Men 28 / 65
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Men 38 / 65
Matthew Dial Category 3 Masters 35+ Men 51 / 65
Josh Hulst Category 2/3 Men 14 / 58
Lucian Spampinato Category 2/3 Men 32 / 58
Gavin Bowen Category 1/2/3 Junior Men 4 / 14
Tanner Bowen Category 1/2/3 Junior Men 14 / 14
Schmitt Damian Category 1/2 Men 12 / 22
Erica Wescott Category 1/2 Masters 35+ Women 1 / 20
Susan Renee skjersaa Category 1/2 Masters 35+ Women 8 / 20
Patricia Strange Category 1/2 Masters 35+ Women 16 / 20
Dustin Henderson Category 1/2 Masters 35+ Men 20 / 40

NCCX 2019 Race #2 Salisbury (Oct 13 2019)

Frank Deal Men Cat 1/2 6 / 8

Charm City Cross Day 1 (Oct 12 2019)

Carla Williams Women Procx C2 Pro/Cat 1/2/3 2 / 36

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 6 2019)

Sha-marie Brown Singlespeed Women 14 / 22
Holly Pfeiffer Singlespeed Women 15 / 22
Veronica Vega Singlespeed Women 16 / 22
Matt Fox Singlespeed Men 14 / 87
Randy Scott Singlespeed Men 43 / 87
David Dorocke Singlespeed Men 72 / 87
Susan Foster Masters 60+ Women 1 / 6
Marcel Russenberger Masters 60+ Men 7 / 28
Alan Thomason Masters 60+ Men 17 / 28
Kathy Hovermale Masters 60+ Men 26 / 28
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 4 / 17
Michelle Mercer Masters 50+ Women 12 / 17
Bart Bowen Masters 50+ Men 1 / 80
Rodney Trepess Masters 50+ Men 13 / 80
Joseph Spampinato Masters 50+ Men 22 / 80
Walter Mcknight Masters 50+ Men 53 / 80
David Dorocke Masters 50+ Men 58 / 80
Jase Henderson Junior Men 9-12 13 / 30
Julia Austin Category 4 Women 4 / 20
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Men 41 / 64
Thomas Pastor Category 3 Masters 35+ Men 6 / 75
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Men 10 / 75
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Men 21 / 75
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters 35+ Men 38 / 75
Matthew Dial Category 3 Masters 35+ Men 42 / 75
Lucian Spampinato Category 2/3 Men 62 / 76
Schmitt Damian Category 1/2 Men 28 / 49
Carrie Day Category 1/2 Masters 35+ Women 2 / 22
Erica Wescott Category 1/2 Masters 35+ Women 3 / 22
Michelle Mills Category 1/2 Masters 35+ Women 10 / 22
Susan Skjersaa Category 1/2 Masters 35+ Women 12 / 22
Patricia Strange Category 1/2 Masters 35+ Women 16 / 22
Bart Bowen Category 1/2 Masters 35+ Men 10 / 55
Dustin Henderson Category 1/2 Masters 35+ Men 37 / 55
Joseph Spampinato Category 1/2 Masters 35+ Men 49 / 55

Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 5 2019)

Mary Skrzynski Singlespeed Women 7 / 24
Matt Fox Singlespeed Men 12 / 90
Susan Foster Masters 60+ Women 1 / 8
Kathy Hovermale Masters 60+ Women 4 / 8
Marcel Russenberger Masters 60+ Men 9 / 35
Alan Thomason Masters 60+ Men 16 / 35
Dale Navish Masters 60+ Men 24 / 35
Amory Cheney Masters 60+ Men 32 / 35
Carolyn Daubeny Masters 50+ Women 5 / 20
Michelle Mercer Masters 50+ Women 11 / 20
Sha-marie Brown Masters 50+ Women 15 / 20
Bart Bowen Masters 50+ Men 1 / 88
Rodney Trepess Masters 50+ Men 13 / 88
Joseph Spampinato Masters 50+ Men 14 / 88
David Dorocke Masters 50+ Men 69 / 88
Steven Westberg Masters 50+ Men 80 / 88
Jase Henderson Junior Men 9-12 11 / 29
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 28
Tracy Miller Category 5 Women 22 / 25
Holly Pfeiffer Category 4 Women 14 / 29
Julia Austin Category 4 Women 16 / 29
Steven Westberg Category 4 Masters Men 35+ 45 / 76
Ted Taylor Category 4 Masters Men 35+ 69 / 76
Jase Henderson Category 3/4/5 Junior Men 42 / 61
Thomas Pastor Category 3 Masters 35+ Men 4 / 72
Ryan Chase Category 3 Masters 35+ Men 29 / 72
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters 35+ Men 33 / 72
Randy Scott Category 3 Masters 35+ Men 37 / 72
Matthew Dial Category 3 Masters 35+ Men 57 / 72
Chris Moor Category 2/3 Men 46 / 78
Lucian Spampinato Category 2/3 Men 74 / 78
Schmitt Damian Category 1/2 Men 22 / 46
Carrie Day Category 1/2 Masters 35+ Women 1 / 24
Erica Wescott Category 1/2 Masters 35+ Women 6 / 24
Michelle Mills Category 1/2 Masters 35+ Women 11 / 24
Susan Skjersaa Category 1/2 Masters 35+ Women 16 / 24
Patricia Strange Category 1/2 Masters 35+ Women 19 / 24
Dustin Henderson Category 1/2 Masters 35+ Men 25 / 49

Blind Date at the Dairy (Oct 2 2019)

Alan Thomason Masters Men 60+ 6 / 17
Jase Henderson Junior Women 9-13 9 / 10
Jase Henderson Junior Men 9-13 17 / 21
Randy Scott Masters Men 50+ 13 / 17
Dustin Henderson Masters Men 1/2 40+ 3 / 10

Portland Trophy Cup (Oct 1 2019)

Randy Scott Open 50+ 6 / 15
Steven Westberg Open 50+ 13 / 15

Cross Central: Day 6 - Thunder Cross (Sep 29 2019)

Frank Deal Men Pro/Cat 1/2/3 12 / 16

Grand Prix Luciano Bailey: Heiser Farm CX (Sep 28 2019)

Mary Skrzynski Singlespeed Women 6 / 15
Dustin Henderson Singlespeed 7 / 41
Jordan Miller Singlespeed 11 / 41
Ryan Chase Singlespeed 17 / 41
Chris Moor Men 2/3 11 / 32
Lucian Spampinato Men 2/3 29 / 32
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 4
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 3 / 9
Michelle Mercer Masters Women 50+ 6 / 9
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 4 / 14
Susan Renee skjersaa Masters Women 35+ 1/2 9 / 14
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 10 / 14
Ryan Chase Masters 35+ 3 7 / 37
Dustin Henderson Masters 35+ 1/2 14 / 23
Jase Henderson Junior Men 9-12 15 / 18
Jase Henderson Junior Men 3/4/5 39 / 42

Blind Date at the Dairy (Sep 25 2019)

Randy Scott Masters Men 3/4 40+ 17 / 49
Dustin Henderson Masters Men 1/2 40+ 5 / 10
Jase Henderson Junior Men 9-13 16 / 21

Trek CX Cup Day 3 (Sep 22 2019)

Steven Westberg Men Singlespeed Open 53 / 56
Steven Westberg Men Cat 4/5 75 / 88

Trek CX Cup Day 2 (Sep 21 2019)

Matthew Mckeown Men Singlespeed Cat 4/5 21 / 33
Steven Westberg Men Singlespeed Cat 4/5 29 / 33
Steven Westberg Men Cat 4/5 106 / 116
Steven Westberg Men Master 45+ Cat 4/5 39 / 40

Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi (Sep 21 2019)

Jordan Miller Singlespeed 9 / 36
Walter Mcknight Singlespeed 36 / 36
Chris Moor Men 2/3 17 / 41
Joseph Spampinato Men 2/3 39 / 41
Schmitt Damian Men 1/2 11 / 11
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 5
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 3 / 8
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 7 / 8
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 8 / 11
Joseph Spampinato Masters 50+ 6 / 44
David Dorocke Masters 50+ 37 / 44
Ryan Chase Masters 35+ 3 4 / 43
Bradley Pfeiffer Masters 35+ 3 33 / 43
Dustin Henderson Masters 35+ 1/2 17 / 21
Jase Henderson Junior Men 9-12 13 / 17
Jase Henderson Junior Men 3/4/5 30 / 35

Trek CX Cup Day 1 (Sep 20 2019)

Steven Westberg Men Cat 4/5 103 / 119
Steven Westberg Men Singlespeed Open 52 / 55

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 19 2019)

Mary Skrzynski Singlespeed Women 1 / 4
Kelsey Carson Singlespeed Women 3 / 4
Marcel Russenberger Masters Men 60+ 4 / 6
Dale Navish Masters Men 60+ 5 / 6
Amory Cheney Masters Men 60+ 6 / 6
Joseph Spampinato Masters Men 50+ 2 / 15
Bradley Pfeiffer Masters Men 50+ 8 / 15
David Martin Masters Men 50+ 12 / 15
Walter Mcknight Clydesdale 1 / 7
Ted Taylor Category 4 Masters Men 35+ 13 / 14
Joseph Spampinato Category 3 Men 9 / 12
Gavin Bowen Category 3 Men 11 / 12
James Williams Category 1/2 Men 2 / 14
Schmitt Damian Category 1/2 Men 8 / 14
Matt Fox Category 1/2 Men 11 / 14
Tracy Miller Athena 1 / 1

Blind Date at the Dairy (Sep 18 2019)

Alan Thomason Masters Men 60+ 7 / 16
Steven Westberg Masters Men 3/4 40+ 44 / 48
Dustin Henderson Masters Men 1/2 40+ 3 / 10
Jase Henderson Junior Men 9-13 15 / 19

Portland Trophy Cup #3 (Sep 17 2019)

Randy Scott Open 50+ 6 / 17
Steven Westberg Open 50+ 13 / 17
Steven Westberg Open 3/4 29 / 30

Nittany Lion Cross Day 2 (Sep 15 2019)

Carla Williams Women Elite 2 / 13

Cross Cascades Cyclocross Races (Sep 15 2019)

Susan Foster Women 3/4 2 / 7
Julia Austin Women 3/4 4 / 7
Sha-marie Brown Women 3/4 6 / 7
Susan Renee skjersaa Women 1/2 2 / 4
Michelle Mills Women 1/2 3 / 4
Jordan Miller Open Singlespeed 1 / 4
Carrie Day Open Masters 1/2 35+ 5 / 6
Tad Hodgert Open 60+ 2 / 2
Joseph Spampinato Open 50+ 1 / 9
Walter Mcknight Open 50+ 5 / 9
Tracy Miller Open 50+ 8 / 9
Scott Birdwell Open 3/4 35+ 7 / 18
Mary Skrzynski Open 3/4 35+ 14 / 18
Joseph Spampinato Open 3/4 9 / 10
Tracy Miller Beginner Women 6 / 6

Rocktown Cyclocross Festival (Sep 15 2019)

Mike Buehring Men Open Cat 3/4 6 / 16
Gary Roach Men Master 50+ Open 3 / 22
Frank Deal Men Master 40+ Open 4 / 19
Ryan Bayse Men Master 40+ Open 18 / 19

LAPT Lion Cross (Sep 15 2019)

Matthew Mckeown Single Speed Category 4/5 7 / 10
Matthew Mckeown Category 3/4 33 / 40

Nittany Lion Cross Day 1 (Sep 14 2019)

Carla Williams Women Elite 4 / 16

Cross Cascades Twilight Race (Sep 14 2019)

James Williams Men Pro/1/2 3 / 18
Bart Bowen Men Pro/1/2 11 / 18

Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross (Sep 14 2019)

Michelle Mercer Masters Women 50+ 4 / 8
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 1 / 14
Susan Renee skjersaa Masters Women 35+ 1/2 8 / 14
Ryan Chase Masters 35+ 3 3 / 34
Jase Henderson Junior Men 3/4/5 37 / 46

Blind Date at the Dairy (Sep 11 2019)

Alan Thomason Masters Men 60+ 6 / 13
Randy Scott Masters Men 50+ 15 / 20
Dustin Henderson Masters Men 1/2 40+ 4 / 13
Jase Henderson Junior Men 9-13 23 / 26

Portland Trophy Cup (Sep 10 2019)

Randy Scott Open Singlespeed 23 / 39
Steven Westberg Open Singlespeed 37 / 39
Steven Westberg Open 50+ 17 / 18
Steven Westberg Open 3/4 47 / 47

Grand Prix Luciano Bailey: Het Meer CX (Sep 7 2019)

Dustin Henderson Singlespeed 10 / 42
Ryan Chase Singlespeed 23 / 42
Schmitt Damian Men 1/2 4 / 17
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 3
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 3 / 9
Michelle Mercer Masters Women 50+ 7 / 9
Alan Thomason Masters 60+ 10 / 19
Matthew Dial Masters 35+ 3 29 / 39
Dustin Henderson Masters 35+ 1/2 16 / 18
Jase Henderson Junior Men 9 3 / 4
Jase Henderson Junior Men 3/4/5 38 / 41

Blind Date at the Dairy (Sep 4 2019)

Alan Thomason Masters Men 60+ 5 / 17
Randy Scott Masters Men 50+ 12 / 18
Mike Taylor Masters Men 50+ 14 / 18
Steven Westberg Masters Men 50+ 18 / 18
Steven Westberg Masters Men 3/4 40+ 56 / 60
Dustin Henderson Masters Men 1/2 40+ 4 / 9
Jase Henderson Junior Men 9-13 19 / 24

Portland Trophy Cup (Sep 3 2019)

Randy Scott Open Singlespeed 31 / 48
Steven Westberg Open Singlespeed 47 / 48
Steven Westberg Open 50+ 19 / 19
Steven Westberg Open 3/4 42 / 46

Virginia's Blue Ridge GO Cross (Sep 1 2019)

Gary Roach Men Masters 50+ 2 / 40
Carla Williams Women Procx C2 Pro/Cat 1/2/3 4 / 33
Frank Deal Men Procx C2 Pro/Cat 1/2 30 / 36
Jeff Schauland Men Masters 40+ Cat4/5 8 / 24
Andie Thompson Women Open Cat1/2/3 11 / 15
Mike Buehring Men Open Cat3/4 4 / 25

Grand Prix Luciano Bailey: DDCX (Aug 31 2019)

Matt Fox Singlespeed Men 8 / 41
Dustin Henderson Singlespeed Men 13 / 41
Chris Moor Men 2/3 7 / 31
Schmitt Damian Men 1/2 5 / 18
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 4
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 3 / 6
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 8 / 11
Craig Mavis Masters Men 60+ 17 / 22
Rodney Trepess Masters Men 50+ 3 / 46
David Dorocke Masters Men 50+ 33 / 46
Thomas Pastor Masters Men 35+ 3 21 / 44
Bradley Pfeiffer Masters Men 35+ 3 25 / 44
Matthew Dial Masters Men 35+ 3 44 / 44
Dustin Henderson Masters Men 35+ 1/2 19 / 23
Jase Henderson Junior Men 9 3 / 4
Jase Henderson Junior Men 3/4/5 31 / 37

Virginia's Blue Ridge GO Cross (Aug 31 2019)

Avanell Schmitz Women Open Cat1/2/3 5 / 17
Andie Thompson Women Open Cat1/2/3 11 / 17
Jeffrey Brown Singlespeed 6 / 26
Gary Roach Men Masters 50+ 4 / 42
Nathan Kerr Men Masters 40+ 8 / 30
Ryan Bayse Men Masters 40+ 28 / 30
Carla Williams Women Procx C2 Pro/Cat 1/2/3 7 / 34
Frank Deal Men Procx C2 Pro/Cat 1/2 29 / 37
Jeff Schauland Men Masters 40+ Cat4/5 10 / 22
Mike Buehring Men Open Cat3/4 4 / 44

Triad CX Series Winter Bowl 2019 (Jan 6 2019)

Nathan Kerr 30 Minute Pro/Cat Open 13 / 14
Nathan Kerr 45 Minute Pro/Cat Open 3 / 13

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 6 (Dec 16 2018)

Carla Williams Women Elite 23+ Pro/Cat 1/2/3 16 / 46
Avanell Schmitz Women Elite 23+ Pro/Cat 1/2/3 42 / 46

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 5 (Dec 15 2018)

Carla Williams Women Singlespeed 4 / 34

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 4 (Dec 14 2018)

Bart Bowen Men Master 50-54 Cat 1/2/3 8 / 111
Frank Deal Men Master 40-44 Cat 1/2/3 37 / 75
Frank Haranzo Men Master 55-59 58 / 77

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 3 (Dec 13 2018)

Carrie Day Women Master 45-49 17 / 27
Carolyn Daubeny Women Master 55-59 10 / 21

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 2 (Dec 12 2018)

Susan Foster Women Master 60-64 2 / 12

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 1 (Dec 11 2018)

Frank Haranzo Men Non-Championship 50+ 26 / 52
Carolyn Daubeny Women Non-Championship 40+ 10 / 27

NCCX Race #11- HENDERSONVILLE - NCGP (Dec 8 2018)

Carla Williams Women Pro C2 Pro/Cat 1/2/3 6 / 23
Avanell Schmitz Women Pro C2 Pro/Cat 1/2/3 18 / 23

NCCX 2018 Race #10 Salisbury (Dec 2 2018)

Frank Haranzo Men Masters 50+ Cat 4/5 2 / 19

WSBA Cyclocross Championships (Dec 2 2018)

Dustin Henderson SS Men 17 / 22
Bart Bowen Open Men 21 / 42
Bart Bowen Men 50-54 2 / 26

Kruger’s CX p/b Cyclocross Crusade (Dec 2 2018)

Steven Westberg Singlespeed 39 / 40
Jordan Miller Men 2/3 3 / 24
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 3
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 7
Billy Thomas Masters 50+ 29 / 33
Mike Taylor Masters 50+ 31 / 33
Steven Westberg Masters 50+ 32 / 33

NW CX Cup #5 – Natz Practice #2 (Dec 1 2018)

Bart Bowen Men Open 15 / 38
Carrie Day Women Open 8 / 20
Jordan Miller Men 35+ Open 16 / 27
Matthew Dial Men 35+ Open 24 / 27
Dustin Henderson Men Single Speed 7 / 13
Steven Westberg Men Cat 4 10 / 13
Matthew Dial Men 35+ Cat 4 33 / 17

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 18 2018)

Dustin Henderson Singlespeed 20 / 83
Ryan Chase Singlespeed 40 / 83
David Dorocke Singlespeed 46 / 83
Tad Hodgert Singlespeed 77 / 83
Steven Westberg Singlespeed 80 / 83
Matthew Dial Singlespeed 82 / 83
Steven Westberg Men 4 14 / 18
Bart Bowen Men 2/3 5 / 56
Jordan Miller Men 2/3 11 / 56
Chris Moor Men 2/3 19 / 56
Joseph Spampinato Men 2/3 51 / 56
Thomas Pastor Men 2/3 53 / 56
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 2
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 11
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 1 / 16
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 12 / 16
Tad Hodgert Masters 70+ 3 / 4
Marcel Russenberger Masters 60+ 3 / 14
Bart Bowen Masters 50+ 1 / 61
Rodney Trepess Masters 50+ 11 / 61
David Dorocke Masters 50+ 26 / 61
Mike Taylor Masters 50+ 47 / 61
Steven Westberg Masters 50+ 52 / 61
Billy Thomas Masters 50+ 55 / 61
Chris Moor Masters 35+ Category 3 1 / 78
Bradley Pfeiffer Masters 35+ Category 3 14 / 78
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 17 / 78
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 30 / 78
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 71 / 78
Steven Westberg Masters 35+ 4 68 / 95
Billy Thomas Masters 35+ 4 69 / 95
Ted Taylor Masters 35+ 4 85 / 95
Walter Mcknight Clydesdale 9 / 30
Alan Thomason Clydesdale 17 / 30

NCCX 2018 Race #9 Harrisburg (Nov 18 2018)

Frank Haranzo Men Cat 4/5 16 / 36
Frank Haranzo Men Masters 50+ Cat 4/5 3 / 20

Shields Lake CX (Nov 17 2018)

Gary Roach Men 50+ Masters 1 / 18
Wesley Best Men 50+ Masters 9 / 18
David Plunkett Singlespeed 2 / 12
Avanell Schmitz Men Cat 3/4 14 / 20

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Rainier High School (OBRA Cyclocross Championships) (Nov 11 2018)

Dustin Henderson Singlespeed 20 / 60
Steven Westberg Men 4 21 / 23
Jordan Miller Men 2/3 4 / 46
Joseph Spampinato Men 2/3 10 / 46
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 13
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 5 / 13
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 2 / 17
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 12 / 17
Tad Hodgert Masters 70+ 3 / 4
Marcel Russenberger Masters 60+ 7 / 15
Bart Bowen Masters 50+ 2 / 60
Walter Mcknight Masters 50+ 46 / 60
Billy Thomas Masters 50+ 51 / 60
Mike Taylor Masters 50+ 53 / 60
Steven Westberg Masters 50+ 57 / 60
Chris Moor Masters 35+ Category 3 2 / 65
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 25 / 65
Bradley Pfeiffer Masters 35+ Category 3 29 / 65
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 34 / 65
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 46 / 65
Steven Westberg Masters 35+ 4 57 / 68
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 24
Alan Thomason Clydesdale 15 / 24

NCCX 2018 Race #8 Winston Salem (Nov 11 2018)

Carla Williams Women Pro/Cat 1/2/3 1 / 15
Carla Williams Single Speed Pro/Cat Open 5 / 27
Jeffrey Brown Single Speed Pro/Cat Open 14 / 27
Matthew Mckeown Men Cat 4/5 18 / 45
Frank Haranzo Men Masters 50+ Cat 4/5 3 / 21

Corn Cross 2 (Nov 10 2018)

Julia Austin Women 4 4 / 4
Steven Westberg Singlespeed 12 / 13
Jordan Miller Men 2/3 2 / 8
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 2 / 3
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 1 / 4
Marcel Russenberger Masters 60+ 1 / 8
Amory Cheney Masters 60+ 6 / 8
Walter Mcknight Masters 50+ 8 / 11
Steven Westberg Masters 50+ 10 / 11
Dustin Henderson Masters 35+ 1/2 4 / 6
Kathy Hovermale Athena 1 / 4

NCCX 2018 Race #7 Gibsonville (Nov 10 2018)

Frank Haranzo Men Masters 50+ Cat 4/5 4 / 29

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 2 (Nov 4 2018)

Tracy Miller Women 5 30 / 36
Julia Austin Women 4 22 / 32
Kelsey Carson Singlespeed Women 7 / 20
Mary Skrzynski Singlespeed Women 13 / 20
Matt Fox Singlespeed 11 / 70
Dustin Henderson Singlespeed 18 / 70
Steven Westberg Singlespeed 52 / 70
Steven Westberg Men 4 30 / 35
Joseph Spampinato Men 2/3 15 / 68
Jordan Miller Men 2/3 20 / 68
James Williams Men 1/2 5 / 33
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 6
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 12
Michelle Mercer Masters Women 50+ 4 / 12
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 6 / 12
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 2 / 15
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 9 / 15
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 10 / 15
Tad Hodgert Masters 70+ 1 / 2
Amory Cheney Masters 60+ 17 / 20
Bart Bowen Masters 50+ 1 / 62
Steven Westberg Masters 50+ 51 / 62
Mike Taylor Masters 50+ 53 / 62
Billy Thomas Masters 50+ 58 / 62
David Dorocke Masters 50+ 59 / 62
Chris Moor Masters 35+ Category 3 2 / 62
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 11 / 62
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 16 / 62
Randy Scott Masters 35+ Category 3 25 / 62
Bradley Pfeiffer Masters 35+ Category 3 51 / 62
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 54 / 62
Steven Westberg Masters 35+ 4 45 / 66
Ted Taylor Masters 35+ 4 62 / 66
Erik Hammer Masters 35+ 1/2 17 / 22
Walter Mcknight Clydesdale 4 / 22
Joe Larson Clydesdale 16 / 22

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Deschutes Brewery Day 1 (Nov 3 2018)

Julia Austin Women 4 18 / 38
Kelsey Carson Singlespeed Women 15 / 23
Mary Skrzynski Singlespeed Women 17 / 23
Matt Fox Singlespeed 10 / 91
Dustin Henderson Singlespeed 21 / 91
David Dorocke Singlespeed 46 / 91
Scott Birdwell Singlespeed 75 / 91
Steven Westberg Men 4 33 / 36
Joseph Spampinato Men 2/3 14 / 72
Jordan Miller Men 2/3 15 / 72
James Williams Men 1/2 6 / 39
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 6
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 14
Michelle Mercer Masters Women 50+ 4 / 14
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 7 / 14
Joanne Eastwood Masters Women 50+ 14 / 14
Cynthia Engel Masters Women 35+ 3 9 / 22
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 1 / 18
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 8 / 18
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 9 / 18
Tad Hodgert Masters 70+ 1 / 3
Amory Cheney Masters 60+ 19 / 22
David Dorocke Masters 50+ 31 / 67
Mike Taylor Masters 50+ 54 / 67
Billy Thomas Masters 50+ 62 / 67
Steven Westberg Masters 50+ 63 / 67
Chris Moor Masters 35+ Category 3 2 / 83
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 9 / 83
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 20 / 83
Randy Scott Masters 35+ Category 3 25 / 83
Scott Birdwell Masters 35+ Category 3 28 / 83
Bradley Pfeiffer Masters 35+ Category 3 32 / 83
Steven Westberg Masters 35+ 4 61 / 75
Ted Taylor Masters 35+ 4 69 / 75
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 4 / 38
Erik Hammer Masters 35+ 1/2 27 / 38
Walter Mcknight Clydesdale 6 / 27
Joe Larson Clydesdale 17 / 27
Alan Thomason Clydesdale 20 / 27
Kathy Hovermale Athena 3 / 9

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 28 2018)

Matt Fox Singlespeed 14 / 67
Dustin Henderson Singlespeed 20 / 67
David Dorocke Singlespeed 54 / 67
Steven Westberg Singlespeed 64 / 67
Steven Westberg Men 4 24 / 30
Bart Bowen Men 2/3 7 / 58
James Williams Men 1/2 18 / 32
Tad Hodgert Masters 70+ 3 / 4
Bart Bowen Masters 50+ 1 / 53
David Dorocke Masters 50+ 39 / 53
Mike Taylor Masters 50+ 45 / 53
Steven Westberg Masters 50+ 52 / 53
Bradley Pfeiffer Masters 35+ Category 3 14 / 61
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 17 / 61
Scott Birdwell Masters 35+ Category 3 41 / 61
Steven Westberg Masters 35+ 4 74 / 85
Alan Thomason Clydesdale 10 / 27
Walter Mcknight Clydesdale 25 / 27

HPCX Day 1 (Oct 27 2018)

Avanell Schmitz Women Procx C2 Pro/Cat 1/2/3 12 / 19

Luscher Farm Crosstoberfest (Oct 27 2018)

Dustin Henderson Singlespeed 19 / 20
Jordan Miller Men 2/3 2 / 15
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 2
Bart Bowen Masters 50+ 1 / 31
Rodney Trepess Masters 50+ 4 / 31
David Dorocke Masters 50+ 19 / 31
Chris Moor Masters 35+ Category 3 1 / 22
Steven Westberg Masters 35+ 4 20 / 24

DCCX Day 2 (Oct 21 2018)

Carla Williams Women Open Pro 5 / 32
Avanell Schmitz Women Open Pro 24 / 32
Jeffrey Brown Men Singlespeed Open 20 / 43

CrossWord CX Challenge p/b Metropolis Cycle Repair (Oct 20 2018)

Dustin Henderson Singlespeed 4 / 33
Joanne Eastwood Masters Women 50+ 1 / 5
Michelle Mercer Masters Women 50+ 2 / 5
Cynthia Engel Masters Women 35+ 3 5 / 8
Alan Thomason Clydesdale 6 / 14

Triad CX Series (Oct 20 2018)

Frank Haranzo Men Cat 4/5 10 / 20
Frank Haranzo Men Masters 50+ Open 5 / 11

DCCX Day 1 (Oct 20 2018)

Jeffrey Brown Men Singlespeed Open 22 / 42

Richmond Festival of CX - Chimborazo Park (Oct 14 2018)

Avanell Schmitz Women Pro/Cat 1/2/3 1 / 3
Frank Deal Men 40+ Masters 3 / 17

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 14 2018)

Randy Scott Singlespeed 39 / 111
Matthew Dial Singlespeed 87 / 111
Steven Westberg Singlespeed 98 / 111
Steven Westberg Men 4 29 / 34
Jordan Miller Men 2/3 14 / 75
Rodney Trepess Men 2/3 17 / 75
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 5
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 16
Michelle Mercer Masters Women 50+ 9 / 16
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 13 / 16
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 1 / 20
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 7 / 20
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 12 / 20
Tad Hodgert Masters 70+ 3 / 5
Marcel Russenberger Masters 60+ 4 / 23
Mike Taylor Masters 50+ 73 / 93
Steven Westberg Masters 50+ 83 / 93
Billy Thomas Masters 50+ 86 / 93
Chris Moor Masters 35+ Category 3 14 / 83
Randy Scott Masters 35+ Category 3 26 / 83
Bradley Pfeiffer Masters 35+ Category 3 29 / 83
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 40 / 83
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 53 / 83
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 65 / 83
Billy Thomas Masters 35+ 4 94 / 117
Steven Westberg Masters 35+ 4 100 / 117
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 21 / 49
Joseph Spampinato Masters 35+ 1/2 32 / 49
Dustin Henderson Masters 35+ 1/2 45 / 49
Walter Mcknight Clydesdale 5 / 39

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 2 (Oct 7 2018)

Steven Westberg Singlespeed 70 / 73
Steven Westberg Men 4 34 / 40
Jordan Miller Men 2/3 11 / 76
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 6
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 4 / 12
Mary Skrzynski Masters Women 50+ 7 / 12
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 8 / 12
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 7 / 23
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 10 / 23
Kelsey Carson Masters Women 35+ 1/2 15 / 23
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 16 / 23
Tad Hodgert Masters 70+ 4 / 5
Marcel Russenberger Masters 60+ 10 / 21
Rodney Trepess Masters 50+ 4 / 70
David Dorocke Masters 50+ 44 / 70
Steven Westberg Masters 50+ 58 / 70
Mike Taylor Masters 50+ 60 / 70
Billy Thomas Masters 50+ 68 / 70
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 8 / 76
Chris Moor Masters 35+ Category 3 13 / 76
Randy Scott Masters 35+ Category 3 17 / 76
Bradley Pfeiffer Masters 35+ Category 3 18 / 76
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 30 / 76
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 61 / 76
Ted Taylor Masters 35+ 4 85 / 103
Dustin Henderson Masters 35+ 1/2 28 / 41
Walter Mcknight Clydesdale 7 / 31
Alan Thomason Clydesdale 17 / 31
Amory Cheney Clydesdale 28 / 31
Kathy Hovermale Athena 4 / 8

Charm City Cross Day 2 (Oct 7 2018)

Avanell Schmitz Women Open Pro 23 / 30

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Julia Austin Women 4 14 / 28
Steven Westberg Singlespeed 62 / 72
Steven Westberg Men 4 31 / 35
Jordan Miller Men 2/3 23 / 86
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 5
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 12
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 9 / 12
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 2 / 24
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 14 / 24
Kelsey Carson Masters Women 35+ 1/2 17 / 24
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 23 / 24
Tad Hodgert Masters 70+ 3 / 6
Amory Cheney Masters 60+ 21 / 22
Rodney Trepess Masters 50+ 5 / 89
Bradley Pfeiffer Masters 50+ 31 / 89
David Dorocke Masters 50+ 54 / 89
Mike Taylor Masters 50+ 67 / 89
Steven Westberg Masters 50+ 73 / 89
Walter Mcknight Masters 50+ 75 / 89
Billy Thomas Masters 50+ 84 / 89
Chris Moor Masters 35+ Category 3 8 / 81
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 13 / 81
Randy Scott Masters 35+ Category 3 28 / 81
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 29 / 81
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 41 / 81
Ted Taylor Masters 35+ 4 78 / 93
Dustin Henderson Masters 35+ 1/2 25 / 48
Alan Thomason Clydesdale 7 / 28
Walter Mcknight Clydesdale 8 / 28
Kathy Hovermale Athena 3 / 5

Charm City Cross Day 1 (Oct 6 2018)

Avanell Schmitz Women Open Pro 17 / 31

Blind Date at the Dairy (Oct 3 2018)

Dustin Henderson Masters Men 1/2 40+ 4 / 9

Portland Trophy Cup (Oct 2 2018)

Randy Scott Open Masters 3/4 23 / 50
Steven Westberg Open 3/4 52 / 56

Grand Prix Carl Decker: Heiser Farm (Sep 29 2018)

Steven Westberg Singlespeed 40 / 45
Steven Westberg Men 4 12 / 14
Dustin Henderson Men 2/3 2 / 37
Ryan Chase Men 2/3 21 / 37
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 2
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 5
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 1 / 10
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 6 / 10
Steven Westberg Masters 50+ 32 / 40
Mike Taylor Masters 50+ 33 / 40
Jordan Miller Masters 35+ Category 3 3 / 34
Chris Moor Masters 35+ Category 3 8 / 34
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 33 / 34
Ted Taylor Masters 35+ 4 49 / 53
Alan Thomason Clydesdale 5 / 20

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 27 2018)

Alan Thomason Clydesdale Men 4 / 8
Joe Larson Clydesdale Men 6 / 8
James Williams Category 1/2 Men 4 / 14
Tad Hodgert 70+ Masters Men 1 / 1

Blind Date at the Dairy (Sep 26 2018)

Mike Taylor Masters Men 50+ 17 / 18
Dustin Henderson Masters Men 1/2 40+ 6 / 10

Portland Trophy Cup (Sep 25 2018)

Steven Westberg Open 50+ 25 / 27
Steven Westberg Open 3/4 40 / 45

NWCX Cup #2 - Ski Hill CX (Sep 22 2018)

Carrie Day Women Open 4 / 12

Grand Prix Carl Decker: Ninkrossi (Sep 22 2018)

Walter Mcknight Singlespeed 27 / 34
Dustin Henderson Men 2/3 18 / 38
Ryan Chase Men 2/3 29 / 38
James Williams Men 1/2 4 / 21
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 3
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 11
Sha-marie Brown Masters Women 50+ 10 / 11
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 4 / 9
Jordan Miller Masters 35+ Category 3 1 / 36
Chris Moor Masters 35+ Category 3 7 / 36
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 29 / 36

Trek CX Cup (Sep 21 2018)

Matthew Mckeown Men Cat 4/5 53 / 128

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 20 2018)

Kathy Hovermale Athena 1 / 1
Tad Hodgert 70+ Masters Men 1 / 1

Blind Date at the Dairy (Sep 19 2018)

Julia Austin Women 4 7 / 14
James Williams Masters Men 3/4 40+ 31 / 69
Mike Taylor Masters Men 3/4 40+ 32 / 69
Dustin Henderson Masters Men 1/2 40+ 8 / 9

Portland Trophy Cup (Sep 18 2018)

Steven Westberg Open Singlespeed 43 / 49
Steven Westberg Open 3/4 51 / 55

Nittany Lion Cross Day 2 (Sep 16 2018)

Avanell Schmitz Women Pro/1/2 Open 16 / 30

Rocktown Cyclocross Festival (Sep 16 2018)

Gary Roach Men Master 50+ Open 1 / 19
Wesley Best Men Master 50+ Open 12 / 19
Frank Deal Men Master 40+ Open 1 / 17

Grand Prix Carl Decker: Zaaldercross (Sep 15 2018)

Dustin Henderson Men 2/3 5 / 46
Joseph Spampinato Men 2/3 23 / 46
Ryan Chase Men 2/3 35 / 46
James Williams Men 1/2 3 / 27
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 2
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 9
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 6 / 9
David Dorocke Masters 50+ 24 / 42
Steven Westberg Masters 50+ 38 / 42
Jordan Miller Masters 35+ Category 3 2 / 45
Christopher Moore Masters 35+ Category 3 33 / 45
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 8 / 24
Alan Thomason Clydesdale 5 / 18

Nittany Lion Cross Day 1 (Sep 15 2018)

Avanell Schmitz Women Pro/1/2 Open 17 / 27

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 13 2018)

Tracy Miller Category 5 Women 10 / 10
Tad Hodgert 70+ Masters Men 1 / 1

Blind Date at the Dairy (Sep 12 2018)

Mike Taylor Masters Men 3/4 40+ 40 / 62
Dustin Henderson Masters Men 1/2 40+ 5 / 7

Portland Trophy Cup (Sep 11 2018)

David Dorocke Open 50+ 6 / 16

Corn Cross (Sep 9 2018)

James Williams Men 1/2 2 / 15
Joanne Eastwood Masters Women 50+ 2 / 4
Mary Skrzynski Masters Women 50+ 3 / 4
Cynthia Engel Masters Women 35+ 3 4 / 9
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 1 / 11
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 7 / 11
David Dorocke Masters 50+ 14 / 19

Grand Prix Carl Decker: Het Meer (Sep 8 2018)

Mary Skrzynski Singlespeed Women 6 / 8
Dustin Henderson Men 2/3 5 / 43
Ryan Chase Men 2/3 36 / 43
James Williams Men 1/2 4 / 20
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 2
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 6
Rodney Trepess Masters 50+ 2 / 39
David Dorocke Masters 50+ 26 / 39
Steven Westberg Masters 50+ 39 / 39
Jordan Miller Masters 35+ Category 3 5 / 39
Steven Westberg Masters 35+ 4 34 / 47
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 14

NWCX Cup #1 (Sep 8 2018)

Matthew Dial Men Cat 5 6 / 16

Luray Caverns CX (Sep 8 2018)

Avanell Schmitz Women Cat 1/2/3 1 / 5
Frank Deal Men Cat 1/2/3 9 / 10
Mike Buehring Men Cat 4/5 3 / 34

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 6 2018)

Walter Mcknight Clydesdale Men 1 / 5
David Martin Clydesdale Men 5 / 5
Ted Taylor Category 4 Men 35+ 14 / 17
Jordan Miller Category 3 Men 35+ 3 / 23
Bradley Pfeiffer Category 3 Men 35+ 18 / 23
Thomas Pastor Category 3 Men 35+ 19 / 23
Carrie Day Category 1/2 Women 35+ 1 / 6
Renee Skjersaa Category 1/2 Women 35+ 2 / 6
Michelle Mercer Category 1/2 Women 35+ 5 / 6
James Williams Category 1/2 Men 2 / 14
Matt Fox Category 1/2 Men 11 / 14
Carolyn Daubeny 50+ Masters Women 1 / 5
Michelle Mercer 50+ Masters Women 3 / 5
Sha-marie Brown 50+ Masters Women 4 / 5

Blind Date at the Dairy (Sep 5 2018)

Dustin Henderson Masters Men 2/3 40+ 1 / 13

Portland Trophy Cup (Sep 4 2018)

Steven Westberg Open Singlespeed 33 / 37
Steven Westberg Open 3/4 45 / 55

Deschutes Brewery's GO Cross Day 2 (Sep 2 2018)

Carla Williams Women Pro C2 Pro/Cat 1/2/3 7 / 27
Avanell Schmitz Women Pro C2 Pro/Cat 1/2/3 15 / 27

Grand Prix Carl Decker: David Douglas (Sep 1 2018)

Steven Westberg Men 4 17 / 18
Dustin Henderson Men 2/3 4 / 35
Ryan Chase Men 2/3 22 / 35
Susan Foster Masters Women 60+ 1 / 5
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 9
Joanne Eastwood Masters Women 50+ 3 / 9
Cynthia Engel Masters Women 35+ 3 4 / 13
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 7 / 9
Craig Mavis Masters 60+ 14 / 19
Rodney Trepess Masters 50+ 4 / 44
Alan Thomason Masters 50+ 32 / 44
Mike Taylor Masters 50+ 43 / 44

Deschutes Brewery's GO Cross Day 1 (Sep 1 2018)

Carla Williams Women Pro C2 Pro/Cat 1/2/3 6 / 27
Frank Deal Men Pro C2 Pro/Cat 1/2 32 / 35

US Cross Nationals Day 4 (Jan 12 2018)

Carrie Day Women Masters 45-49 7 / 27
Carolyn Daubeny Women Masters 50-54 9 / 16

US Cross Nationals Day 3 (Jan 11 2018)

Bart Bowen Men Masters 50-54 Cat 1/2/3 11 / 72
Rodney Trepess Men Masters 50-54 Cat 1/2/3 22 / 72

US Cross Nationals Day 1 (Jan 9 2018)

Rodney Trepess Men Masters 50+ 11 / 64
Carrie Day Women Masters 40+ 4 / 31

NCCX Race #15 Winston Salem (Jan 7 2018)

Nathan Kerr Men Masters 40+ Cat 1/2/3 6 / 13
Wesley Best Men Masters 40+ Cat 1/2/3 10 / 13

NWCXCUP #7 | WSBA CX Championships (Dec 17 2017)

Bart Bowen Open Men 45+ 5 / 18
Rodney Trepess Open Men 45+ 10 / 18

NCCX #13 Pinehurst (Dec 17 2017)

Wesley Best Men Masters 40+ Cat 1/2/3 15 / 16

WSBA CX Championship Warm Up - NWCXCUP Race #6 (Dec 16 2017)

Bart Bowen Men Open 16 / 24
Bart Bowen Men Open 45+ 1 / 10
Rodney Trapess Men Open 45+ 5 / 10

NWCXCUP Race #4 (Dec 3 2017)

Bart Bowen Men Open 28 / 57
Rodney Trepess Men Open 49 / 57
Rodney Trepess Men Master 45+ 7 / 24
Bart Bowen Men Master 45+ 20 / 24
Carrie Day Women Open 9 / 21

VACX State Championships (Nov 25 2017)

Frank Deal M3/4 2 / 20
David Plunkett M3/4 7 / 20
Wesley Best M3/4 16 / 20
Frank Haranzo MENS 50+ 17 / 20
Gary Roach Mens 40+ 4 / 16

OBRA Championships: Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 19 2017)

Kelsey Carson Singlespeed Women 11 / 12
Dustin Henderson Singlespeed 25 / 63
Randy Scott Singlespeed 34 / 63
Steven Westberg Singlespeed 62 / 63
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 11
Joanne Eastwood Masters Women 50+ 3 / 11
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 2 / 9
Rodney Trepess Masters 50+ 3 / 51
Marcel Russenberger Masters 50+ 15 / 51
Mike Taylor Masters 50+ 42 / 51
Billy Thomas Masters 50+ 48 / 51
Randy Scott Masters 35+ Category 3 16 / 63
Jordan Miller Masters 35+ Category 3 17 / 63
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 22 / 63
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 45 / 63
Steven Westberg Masters 35+ Category 3 59 / 63
Billy Thomas Masters 35+ 4 51 / 62
Joseph Spampinato Masters 35+ 1/2 17 / 21

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Barton Park (Nov 12 2017)

Matt Fox Singlespeed 6 / 103
Dustin Henderson Singlespeed 23 / 103
Ryan Chase Singlespeed 44 / 103
Randy Scott Singlespeed 49 / 103
David Dorocke Singlespeed 77 / 103
James Williams Men 1/2 10 / 29
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 1 / 16
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 15 / 16
Kathy Hovermale Athena 2 / 5
Billy Thomas Masters 35+ 4 53 / 81
Sha-marie Brown Masters Women 35+ 3 5 / 16
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 26
Amory Cheney Masters 60+ 9 / 15
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 2 / 28
Jordan Miller Masters 35+ Category 3 5 / 77
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 9 / 77
Randy Scott Masters 35+ Category 3 11 / 77
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 13 / 77
Joe Larson Masters 35+ Category 3 59 / 77
Tad Hodgert Masters 70+ 2 / 4
Rodney Trepess Masters 50+ 2 / 57
Marcel Russenberger Masters 50+ 15 / 57
David Dorocke Masters 50+ 30 / 57
Walter Mcknight Masters 50+ 36 / 57
Mike Taylor Masters 50+ 37 / 57
Billy Thomas Masters 50+ 50 / 57
Alan Thomason Men 4 20 / 27
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 12
Susan Foster Masters Women 50+ 3 / 12
Michelle Mercer Masters Women 50+ 4 / 12
Thomas Pastor Men 2/3 54 / 58
Carolyn Daubeny Singlespeed Women 16 / 23

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Wooden Shoe (Nov 5 2017)

Tracy Miller Women 5 14 / 18
Matt Fox Singlespeed 17 / 63
Dustin Henderson Singlespeed 36 / 63
James Williams Men 1/2 5 / 28
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 1 / 15
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 5 / 15
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 15 / 15
Kathy Hovermale Athena 1 / 4
Tad Hodgert Masters 70+ 2 / 4
Walter Mcknight Clydesdale 2 / 33
Colby Nightingale Clydesdale 6 / 33
Amory Cheney Masters 60+ 14 / 16
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 4 / 27
Joseph Spampinato Masters 35+ 1/2 21 / 27
Jordan Miller Masters 35+ Category 3 6 / 67
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 9 / 67
Randy Scott Masters 35+ Category 3 11 / 67
Bradley Pfeiffer Masters 35+ Category 3 25 / 67
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 32 / 67
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 65 / 67
Rodney Trepess Masters 50+ 1 / 57
Marcel Russenberger Masters 50+ 34 / 57
David Dorocke Masters 50+ 41 / 57
Mike Taylor Masters 50+ 43 / 57
Billy Thomas Masters 50+ 57 / 57
Sha-marie Brown Masters Women 35+ 3 3 / 15
Alan Thomason Men 4 20 / 25
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 13
Michelle Mercer Masters Women 50+ 6 / 13
Michelle Thorstrom Masters Women 50+ 7 / 13
Carolyn Daubeny Singlespeed Women 13 / 18
Holly Pfeiffer Singlespeed Women 16 / 18

The Derby City Cup Day 1 (Nov 4 2017)

Wesley Best Men Wave 5 67 / 80

Corvallis Cross Classic (Nov 4 2017)

Cynthia Engel Masters Women 3 2 / 10
Holly Pfeiffer Masters Women 3 3 / 10
David Dorocke Masters 50+ 8 / 13
Eastwood Joanne Masters Women 50+ 1 / 7
Scott Randy Masters 3 35+ Men 1 / 13
Thomas Pastor Masters 3 35+ Men 3 / 13
Wastberg Steven Masters 3 35+ Men 13 / 13

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day Two (Oct 29 2017)

Tracy Miller Women 5 45 / 52
Matt Fox Singlespeed 5 / 83
Dustin Henderson Singlespeed 23 / 83
Ryan Chase Singlespeed 31 / 83
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 1 / 20
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 4 / 20
Mary Skrzynski Masters Women 35+ 1/2 14 / 20
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 20 / 20
Kathy Hovermale Athena 2 / 8
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ 3 3 / 18
Sha-marie Brown Masters Women 35+ 3 4 / 18
Tad Hodgert Masters 70+ 3 / 5
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 28
Joe Larson Clydesdale 4 / 28
Craig Mavis Masters 60+ 13 / 16
Amory Cheney Masters 60+ 16 / 16
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 7 / 35
Joseph Spampinato Masters 35+ 1/2 20 / 35
Erik Hammer Masters 35+ 1/2 25 / 35
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 11 / 84
Randy Scott Masters 35+ Category 3 14 / 84
Jordan Miller Masters 35+ Category 3 23 / 84
Bradley Pfeiffer Masters 35+ Category 3 24 / 84
Scott Birdwell Masters 35+ Category 3 27 / 84
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 44 / 84
Marcel Russenberger Masters 50+ 4 / 57
Rodney Trepess Masters 50+ 12 / 57
Mike Taylor Masters 50+ 35 / 57
Walter Mcknight Masters 50+ 39 / 57
Billy Thomas Masters 50+ 46 / 57
David Dorocke Masters 50+ 49 / 57
Alan Thomason Men 4 12 / 29
Susan Foster Masters Women 50+ 1 / 12
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 12
Michelle Mercer Masters Women 50+ 3 / 12
Thomas Pastor Men 2/3 58 / 74
Sarah Max Singlespeed Women 8 / 23
Kelsey Carson Singlespeed Women 17 / 23
Carolyn Daubeny Singlespeed Women 18 / 23

Cincinnati Cyclocross Day 1 (Oct 28 2017)

Wesley Best Men Cat 3 74 / 80

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Bend Day One (Oct 28 2017)

Tracy Miller Women 5 39 / 55
Matt Fox Singlespeed 8 / 90
Colby Nightingale Singlespeed 58 / 90
David Dorocke Singlespeed 63 / 90
Jordan Miller Singlespeed 65 / 90
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 2 / 21
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 9 / 21
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 15 / 21
Kathy Hovermale Athena 2 / 7
Sha-marie Brown Masters Women 35+ 3 6 / 21
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 25
Joe Larson Clydesdale 4 / 25
Shay Mavis Clydesdale 5 / 25
Colby Nightingale Clydesdale 8 / 25
Amory Cheney Masters 60+ 7 / 15
Craig Mavis Masters 60+ 11 / 15
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 1 / 41
Joseph Spampinato Masters 35+ 1/2 34 / 41
Erik Hammer Masters 35+ 1/2 40 / 41
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 7 / 98
Randy Scott Masters 35+ Category 3 20 / 98
Jordan Miller Masters 35+ Category 3 24 / 98
Bradley Pfeiffer Masters 35+ Category 3 36 / 98
Scott Birdwell Masters 35+ Category 3 40 / 98
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 49 / 98
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 52 / 98
Steven Westberg Masters 35+ Category 3 92 / 98
Tad Hodgert Masters 70+ 4 / 4
Rodney Trepess Masters 50+ 2 / 77
Marcel Russenberger Masters 50+ 6 / 77
Mike Taylor Masters 50+ 41 / 77
David Dorocke Masters 50+ 63 / 77
Billy Thomas Masters 50+ 69 / 77
Dale Navish Masters 50+ 73 / 77
Alan Thomason Men 4 21 / 34
Susan Foster Masters Women 50+ 1 / 19
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 3 / 19
Michelle Mercer Masters Women 50+ 5 / 19
Michelle Thorstrom Masters Women 50+ 8 / 19
Dustin Henderson Men 2/3 28 / 80
Sarah Max Singlespeed Women 8 / 32
Holly Pfeiffer Singlespeed Women 20 / 32
Mary Skrzynski Singlespeed Women 21 / 32
Kelsey Carson Singlespeed Women 32 / 32

River City Bicycles Cyclocross Crusade: PIR: Heron Lakes (Oct 22 2017)

Randy Scott Singlespeed 58 / 104
David Dorocke Singlespeed 76 / 104
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 7 / 20
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 16 / 20
Kathy Hovermale Athena 1 / 5
Dustin Henderson Men 2/3 33 / 70
Tad Hodgert Masters 70+ 2 / 4
Walter Mcknight Clydesdale 2 / 37
Craig Mavis Masters 60+ 14 / 21
Amory Cheney Masters 60+ 21 / 21
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 4 / 38
Randy Scott Masters 35+ Category 3 12 / 88
Bradley Pfeiffer Masters 35+ Category 3 19 / 88
Jordan Miller Masters 35+ Category 3 25 / 88
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 39 / 88
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 48 / 88
Rodney Trepess Masters 50+ 1 / 64
Marcel Russenberger Masters 50+ 32 / 64
David Dorocke Masters 50+ 43 / 64
Mike Taylor Masters 50+ 46 / 64
Walter Mcknight Masters 50+ 49 / 64
Amory Cheney Masters 50+ 55 / 64
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ 3 11 / 19
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 3 / 14
Susan Foster Masters Women 50+ 5 / 14

Psychocross #1 (Oct 21 2017)

Joanne Eastwood Women 45+ 1 / 2

CrossWord CX Challenge (Oct 21 2017)

Alan Thomason Masters 50+ 12 / 19
David Dorocke Masters 50+ 13 / 19
Dustin Henderson Singlespeed 4 / 11
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 5

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Cascade Locks (Oct 15 2017)

Matt Fox Singlespeed 10 / 81
Thomas Pastor Singlespeed 58 / 81
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 2 / 18
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 3 / 18
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 8 / 18
Kathy Hovermale Athena 2 / 6
Jordan Miller Masters 35+ 4 1 / 84
Sha-marie Brown Masters Women 35+ 3 5 / 14
Tad Hodgert Masters 70+ 1 / 4
Walter Mcknight Clydesdale 1 / 26
Colby Nightingale Clydesdale 6 / 26
Amory Cheney Masters 60+ 10 / 18
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 4 / 82
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 25 / 82
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 49 / 82
Rodney Trepess Masters 50+ 2 / 60
Marcel Russenberger Masters 50+ 26 / 60
Alan Thomason Masters 50+ 35 / 60
Walter Mcknight Masters 50+ 37 / 60
Mike Taylor Masters 50+ 40 / 60
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 16
Susan Foster Masters Women 50+ 3 / 16
Mary Skrzynski Masters Women 50+ 6 / 16
Michelle Mercer Masters Women 50+ 7 / 16
Michelle Thorstrom Masters Women 50+ 9 / 16
Dustin Henderson Men 2/3 12 / 75
Joseph Spampinato Men 2/3 19 / 75
Carolyn Daubeny Singlespeed Women 15 / 19

GPCM: Washougal CX (Oct 14 2017)

Jordan Miller Masters 35+ 4 1 / 25
Susan Foster Masters Women 50+ 2 / 11
Michelle Thorstrom Masters Women 50+ 3 / 11
Dustin Henderson Men 2/3 9 / 13

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 8 2017)

Matt Fox Singlespeed 8 / 80
Randy Scott Singlespeed 51 / 80
James Williams Men 1/2 47 / 47
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 2 / 19
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 6 / 19
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 15 / 19
Kathy Hovermale Athena 2 / 8
Jordan Miller Masters 35+ 4 5 / 108
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ 3 8 / 21
Sha-marie Brown Masters Women 35+ 3 12 / 21
Joe Larson Clydesdale 5 / 34
Colby Nightingale Clydesdale 7 / 34
Walter Mcknight Clydesdale 30 / 34
Amory Cheney Masters 60+ 16 / 21
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 4 / 94
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 10 / 94
Randy Scott Masters 35+ Category 3 22 / 94
Bradley Pfeiffer Masters 35+ Category 3 31 / 94
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 55 / 94
Rodney Trepess Masters 50+ 4 / 67
David Dorocke Masters 50+ 39 / 67
Mike Taylor Masters 50+ 51 / 67
Billy Thomas Masters 50+ 59 / 67
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 17
Michelle Mercer Masters Women 50+ 8 / 17
Joseph Spampinato Men 2/3 15 / 69
Dustin Henderson Men 2/3 22 / 69

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 7 2017)

Matt Fox Singlespeed 8 / 84
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 2 / 24
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 12 / 24
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 15 / 24
Kathy Hovermale Athena 1 / 5
Jordan Miller Masters 35+ 4 9 / 100
Sha-marie Brown Masters Women 35+ 3 17 / 23
Joe Larson Clydesdale 3 / 42
Colby Nightingale Clydesdale 6 / 42
Walter Mcknight Clydesdale 7 / 42
Amory Cheney Masters 60+ 15 / 24
Craig Mavis Masters 60+ 19 / 24
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 9 / 86
Randy Scott Masters 35+ Category 3 22 / 86
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 32 / 86
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 61 / 86
Rodney Trepess Masters 50+ 3 / 78
David Dorocke Masters 50+ 39 / 78
Alan Thomason Masters 50+ 41 / 78
Mike Taylor Masters 50+ 43 / 78
Billy Thomas Masters 50+ 59 / 78
Walter Mcknight Masters 50+ 61 / 78
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 19
Mary Skrzynski Masters Women 50+ 4 / 19
Michelle Mercer Masters Women 50+ 7 / 19
Dustin Henderson Men 2/3 17 / 77
Joseph Spampinato Men 2/3 24 / 77
Carolyn Daubeny Singlespeed Women 16 / 26

MBSEF Thrilla Cyclocross Series Race #5 (Oct 4 2017)

Thomas Pastor Cat 3 Masters Men 2 / 19
David Martin Cat 3 Masters Men 8 / 19
Scott Birdwell Cat 3 Masters Men 13 / 19
Matthew Dial Cat 3 Masters Men 16 / 19
Carrie Day Cat 1/2 Masters Women 1 / 3
Mary Skrzynski Cat 1/2 Masters Women 3 / 3
Erik Hammer Cat 1/2 Masters Men 9 / 11
Carolyn Daubeny SS Women 1 / 2
Matt Fox Cat 1/2 Men 4 / 10
Carolyn Daubeny 50+ Masters Women 1 / 4
Mary Skrzynska 50+ Masters Women 2 / 4
Michelle Mercer 50+ Masters Women 3 / 4
Sha-marie Brown 50+ Masters Women 4 / 4
Tracy Miller Cat 5 Women 3 / 6
Joe Larson Clydesdale Men 1 / 4
Colby Nightingale Clydesdale Men 2 / 4
Tad Hodgert 70+ Masters Men 2 / 2
Amory Cheney 60+ Masters Men 5 / 5
Marcel Russenberger 50+ Masters Men 4 / 16
Alan Thomason 50+ Masters Men 5 / 16
David Dorocke 50+ Masters Men 9 / 16
Billy Thomas 50+ Masters Men 14 / 16
Jordan Miller Cat 4 Masters Men 1 / 11

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 4 2017)

Dustin Henderson Singlespeed 6 / 16

MBSEF Thrilla Cyclocross Series Race #4 (Oct 3 2017)

Thomas Pastor Cat 3 Masters Men 4 / 18
David Martin Cat 3 Masters Men 8 / 18
Scott Birdwell Cat 3 Masters Men 13 / 18
Greg Freyberg Cat 3 Masters Men 14 / 18
Carrie Day Cat 1/2 Masters Women 1 / 4
Renee Skjersaa Cat 1/2 Masters Women 3 / 4
Joe Spampinato Cat 1/2 Masters Men 7 / 9
Kelsey Carson SS Women 1 / 3
Carolyn Daubeny SS Women 2 / 3
James Williams Cat 1/2 Men 2 / 12
Matt Fox Cat 1/2 Men 9 / 12
Carolyn Daubeny 50+ Masters Women 1 / 3
Mary Skrzynski 50+ Masters Women 2 / 3
Michelle Mercer 50+ Masters Women 3 / 3
Walter Mcknight Clydesdale Men 1 / 4
Tad Hodgert 70+ Masters Men 2 / 2
Craig Mavis 60+ Masters Men 2 / 5
Marcel Russenberger 50+ Masters Men 2 / 13
Alan Thomason 50+ Masters Men 4 / 13
Mike Taylor 50+ Masters Men 6 / 13
David Dorocke 50+ Masters Men 7 / 13
Billy Thomas 50+ Masters Men 9 / 13
Jordan Miller Cat 4 Masters Men 1 / 13

Portland Trophy Cup #4 (Oct 3 2017)

Randy Scott Masters Men 3/4 7 / 51

Cross on the Mountain (Oct 1 2017)

Bradley Pfeiffer Men 2/3 11 / 13
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 1 / 6
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 3 / 6
Walter Mcknight Clydesdale 1 / 6
Colby Nightingale Clydesdale 4 / 6
Sha-marie Brown Masters Women 35+ 3 1 / 5
Jordan Miller Masters 35+ 4 1 / 7
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 5

GPCM: Heiser Farm CX (Sep 30 2017)

Dustin Henderson Singlespeed 34 / 35
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 9 / 13
Jordan Miller Masters 35+ 4 6 / 38
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 14 / 36
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 28 / 36
Rodney Trepess Masters 50+ 3 / 40
Marcel Russenberger Masters 50+ 13 / 40
Alan Thomason Masters 50+ 26 / 40
Mary Skrzynski Masters Women 50+ 1 / 11
Michelle Mercer Masters Women 50+ 2 / 11

Deschutes Brewery's GO Cross Day 1 (Sep 30 2017)

Robert Issem Men Master 40+ Cat 1/2/3/4 11 / 12
Frank Haranzo Men Master 50+ Cat 1/2/3/4 6 / 13
Matthew Mckeown Men Senior Cat 4/5 28 / 43
Nathan Kerr Men Senior Cat 3/4 6 / 30
Frank Deal Men Senior Cat 3/4 7 / 30

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #3 (Sep 28 2017)

Kathy Hovermale Athena Women 1 / 1
Ryan Chase Category 3 Masters Men 6 / 18
Thomas Pastor Category 3 Masters Men 11 / 18
Scott Birdwell Category 3 Masters Men 12 / 18
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters Men 14 / 18
David Martin Category 3 Masters Men 15 / 18
Josh Wilhite Category 1/2 Masters Men 12 / 13
Amory Cheney 60+ Masters Men 6 / 7
Walter Mcknight Clydesdale Men 1 / 3
Tad Hodgert, dmd 70+ Masters Men 2 / 3
Tracy Miller Category 5 Women 5 / 8
Carrie Day Category 1/2 Masters Women 1 / 3
Carolyn Daubeny Singlespeed Women 1 / 1
Marcel Russenberger 50+ Masters Men 3 / 13
Alan Thomason 50+ Masters Men 6 / 13
Mike Taylor 50+ Masters Men 7 / 13
David Dorocke 50+ Masters Men 8 / 13
Jordan Miller Category 4 Masters Men 2 / 14
Matt Fox Category 1/2 Men 8 / 12
Holly Pfeiffer Category 3 Masters Women 5 / 6
Sha-marie Brown Category 3 Masters Women 6 / 6
Susan Foster 50+ Masters Women 1 / 6
Carolyn Daubeny 50+ Masters Women 2 / 6
Mary Skrzynski 50+ Masters Women 3 / 6
Michelle Thorstrom 50+ Masters Women 4 / 6
Michelle Mercer 50+ Masters Women 5 / 6

Blind Date at the Dairy #3 (Sep 27 2017)

Dustin Henderson Singlespeed 6 / 17

Portland Trophy Cup #3 (Sep 26 2017)

Randy Scott Masters Men 3/4 11 / 51

Battle at Barlow (Sep 24 2017)

Thomas Pastor Singlespeed 34 / 40
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 1 / 18
Sarah Max Masters Women 35+ 1/2 2 / 18
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 3 / 18
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 13 / 18
Dustin Henderson Men 2/3 10 / 40
Joseph Spampinato Men 2/3 25 / 40
Walter Mcknight Clydesdale 2 / 11
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 13 / 38
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 25 / 38
Marcel Russenberger Masters 50+ 23 / 31
David Dorocke Masters 50+ 31 / 31
Sha-marie Brown Masters Women 35+ 3 2 / 10
Mary Skrzynski Masters Women 50+ 2 / 10

GPCM: NINKROSSI (Sep 23 2017)

Dustin Henderson Singlespeed 10 / 27
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 7 / 43
Randy Scott Masters 35+ Category 3 14 / 43
Rodney Trepess Masters 50+ 4 / 46
David Dorocke Masters 50+ 33 / 46

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #2 (Sep 21 2017)

Kathy Hovermale Athena Women 1 / 1
Ryan Chase Category 3 Masters Men 3 / 22
Thomas Pastor Category 3 Masters Men 6 / 22
Greg Freyberg Category 3 Masters Men 13 / 22
Scott Birdwell Category 3 Masters Men 15 / 22
David Martin Category 3 Masters Men 18 / 22
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters Men 20 / 22
Matthew Dial Category 3 Masters Men 22 / 22
Joseph Spampinato Category 1/2 Masters Men 7 / 10
Amory Cheney 60+ Masters Men 4 / 5
Craig Mavis 60+ Masters Men 5 / 5
Joe Larson Clydesdale Men 1 / 8
Colby Nightingale Clydesdale Men 2 / 8
Walter Mcknight Clydesdale Men 7 / 8
Tad Hodgert, dmd 70+ Masters Men 1 / 1
Tracy Miller Category 5 Women 9 / 13
Caroyn Day Category 1/2 Masters Women 2 / 5
Renee Skjersaa Category 1/2 Masters Women 4 / 5
Carolyn Daubeny Singlespeed Women 1 / 2
Marcel Russenberger 50+ Masters Men 2 / 11
Alan Thomason 50+ Masters Men 5 / 11
Mike Taylor 50+ Masters Men 6 / 11
David Dorocke 50+ Masters Men 7 / 11
Billy Thomas 50+ Masters Men 10 / 11
James Williams Category 1/2 Men 2 / 14
Matt Fox Category 1/2 Men 11 / 14
Holly Pfeiffer Category 3 Masters Women 5 / 5
Susan Foster 50+ Masters Women 1 / 5
Michelle Mercer 50+ Masters Women 2 / 5
Carolyn Daubeny 50+ Masters Women 3 / 5
Michelle Thorstrom 50+ Masters Women 4 / 5
Sha-marie Brown 50+ Masters Women 5 / 5

Blind Date at the Dairy #2 (Sep 20 2017)

Dustin Henderson Singlespeed 8 / 14

Rocktown Cyclocross Festival (Sep 17 2017)

Frank Deal Men Open Cat 3/4 2 / 11
Frank Haranzo Men Master 50+ Open 7 / 9
David Plunkett Men Open Cat 4/5 2 / 32
Matthew Mckeown Men Open Cat 4/5 15 / 32
Wesley Best Men Master 40+ Open 17 / 17

GPCM: Zaaldercross (Sep 16 2017)

Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 3 / 12
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 7 / 12
Kathy Hovermale Athena 2 / 4
Colby Nightingale Clydesdale 3 / 12
Amory Cheney Masters 60+ 9 / 11
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 12 / 42
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 35 / 42
Randy Scott Masters 35+ Category 3 40 / 42
Rodney Trepess Masters 50+ 2 / 47
Marcel Russenberger Masters 50+ 19 / 47
Mike Taylor Masters 50+ 37 / 47
Dustin Henderson Men 2/3 11 / 41
Joseph Spampinato Men 2/3 34 / 41

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 13 2017)

David Martin Category 3 Masters Men 14 / 24
Thomas Pastor Category 3 Masters Men 18 / 24
Bradley Pfeiffer Category 3 Masters Men 20 / 24
Scott Birdwell Category 3 Masters Men 21 / 24
Walter Mcknight Clydesdale Men 1 / 5
Colby Nightingale Clydesdale Men 2 / 5
Tad Hodgert, dmd 70+ Masters Men 2 / 2
Tracy Miller Category 5 Women 3 / 5
Carrie Day Category 1/2 Masters Women 1 / 5
Renee Skjersaa Category 1/2 Masters Women 2 / 5
Kelsey Carson Singlespeed Women 1 / 2
Carolyn Daubeny Singlespeed Women 2 / 2
James Williams Category 1/2 Men 2 / 12
Matt Fox Category 1/2 Men 12 / 12
Carolyn Daubeny 50+ Masters Women 1 / 5
Susan Foster 50+ Masters Women 2 / 5
Michelle Mercer 50+ Masters Women 3 / 5
Sha-marie Brown 50+ Masters Women 4 / 5

Blind Date at the Dairy (Sep 13 2017)

Dustin Henderson Singlespeed 4 / 17

Portland Trophy Cup (Sep 12 2017)

Steven Westberg Singlespeed Men 39 / 45
Randy Scott Masters Men 3/4 13 / 48
Steven Westberg Masters Men 3/4 47 / 48

Corn Cross 1 (Sep 10 2017)

Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 4 / 12
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 11 / 12
Kathy Hovermale Athena 1 / 2
Joe Larson Clydesdale 2 / 7
Amory Cheney Masters 60+ 3 / 3
Dustin Henderson Masters 35+ 1/2 13 / 16
Steven Westberg Masters 35+ Category 3 19 / 22
Marcel Russenberger Masters 50+ 9 / 26
Mary Skrzynski Masters Women 50+ 2 / 10

GPCM: Het Meer CX (Sep 9 2017)

Dustin Henderson Singlespeed 18 / 45
Steven Westberg Singlespeed 43 / 45
Craig Mavis Masters 60+ 10 / 15
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 30 / 41
Steven Westberg Masters 35+ Category 3 39 / 41
Rodney Trepess Masters 50+ 1 / 52
Randy Scott Men 4 2 / 17
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 7
Susan Foster Masters Women 50+ 3 / 7

Luray Caverns CX (Sep 9 2017)

Wesley Best Men 40+ Masters 20 / 22
Matthew Mckeown Men Cat 4/5 31 / 51
Frank Haranzo Men 50+ 6 / 16
Nathan Kerr Men Cat 3/4 5 / 22
Frank Deal Men Cat 3/4 9 / 22

GPCM: DDCX (Sep 2 2017)

Dustin Henderson Singlespeed 16 / 34
Randy Scott Singlespeed 22 / 34
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 8 / 10
Jordan Miller Masters 35+ 4 4 / 54
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 18 / 54
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 33 / 54
Rodney Trepess Masters 50+ 2 / 56
Randy Scott Masters 50+ 29 / 56
Alan Thomason Masters 50+ 34 / 56

VACX Darden Towe (Nov 20 2016)

Frank Deal Men MENS 35+ 3 / 7
Gary Roach Men MENS 45+ 1 / 16
Frank Haranzo Men MENS 45+ 11 / 16
Wesley Best Men MENS 45+ 13 / 16

OBRA State Champs at Corn Cross (Nov 19 2016)

Tracy Miller Women 5 6 / 8
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 3 / 10
Cynthia Engel Masters Women 35+ 3 2 / 9
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 6 / 9
Tad Hodgert Masters 70+ 2 / 3
Amory Cheney Masters 60+ 9 / 15
Craig Mavis Masters 60+ 11 / 15
Rodney Trepess Masters 50+ 2 / 39
Marcel Russenbarger Masters 50+ 5 / 39
Randy Scott Masters 50+ 24 / 39
Billy Thomas Masters 50+ 37 / 39
Billy Thomas Masters 35+ 4 41 / 49
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 4 / 21
Kathy Hovermale Athena 2 / 4

Trashmore Cross (Nov 13 2016)

Frank Haranzo Men 45+ 10 / 19
Frank Haranzo Men 4/5 19 / 21
Frank Haranzo Men 3/4 8 / 13

River City Bicycles Cyclocross Crusade #8 (Nov 13 2016)

James Williams Men 1/2 3 / 40
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 8 / 17
Kathy Hovermale Athena 2 / 4
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 32
Craig Mavis Masters 60+ 5 / 19
Amory Cheney Masters 60+ 6 / 19
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 6 / 36
Tad Hodgert Masters 70+ 1 / 2
Rodney Trepess Masters 50+ 1 / 68
Marcel Russenbarger Masters 50+ 3 / 68
Mike Taylor Masters 50+ 27 / 68
David Dorocke Masters 50+ 35 / 68
Alan Thomason Masters 50+ 44 / 68
Billy Thomas Masters 50+ 64 / 68
Jordan Miller Men 4 20 / 41
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 10
Randy Scott Singlespeed 49 / 94
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 13 / 74
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 26 / 74
Randy Scott Masters 35+ Category 3 52 / 74

NCCX Race #8 Salisbury (Nov 13 2016)

Frank Deal Men Cat 3 20 / 37
Wesley Best Men Cat 3 36 / 37

Corvallis Cross Classic (Nov 12 2016)

Carrie Day Masters Women 1/2 35+ 2 / 3
Marcel Russenbarger Masters 50+ 1 / 16
Tracy Miller Women Category 5 12 / 13
Bart Bowen Masters 1/2 35+ Men 1 / 9
Thomas Pastor Masters 3 35+ Men 4 / 13
Randy Scott Masters 3 35+ Men 10 / 13
Tad Wodgert Singlespeed Men 13 / 14

Bennett's Creek CX - part of the VACX Series (Nov 12 2016)

Frank Haranzo Men 45+ 17 / 17
Frank Haranzo Men 4/5 11 / 22

River City Bicycles Cyclocross Crusade #7 (Nov 6 2016)

James Williams Men 1/2 8 / 36
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 6 / 24
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ 1/2 18 / 24
Kathy Hovermale Athena 3 / 5
Billy Thomas Masters 35+ 4 100 / 118
Ryan Chase Masters 35+ 4 118 / 118
Craig Mavis Masters 60+ 4 / 18
Amory Cheney Masters 60+ 8 / 18
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 3 / 42
Tad Hodgert Masters 70+ 2 / 4
Marcel Russenbarger Masters 50+ 5 / 71
Mike Taylor Masters 50+ 39 / 71
Billy Thomas Masters 50+ 65 / 71
Jordan Miller Men 4 20 / 56
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 3 / 12
Steven Westberg Singlespeed 86 / 113
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 29 / 85
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 30 / 85
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 41 / 85
Steven Westberg Masters 35+ Category 3 70 / 85

Peddlers at Edgefield (Nov 5 2016)

Marcel Russenbarger Masters 50+ 1 / 17
Randy Scott Masters 35+ Category 3 5 / 20
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 9 / 20
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 10 / 20

Dire Wolf Cyclocross 2016 (Oct 30 2016)

Frank Deal Men 13-100 Cat 3/4 2 / 10

River City Bicycles Cyclocross Crusade #6 (Oct 30 2016)

Tracy Miller Women 5 27 / 31
James Williams Men 1/2 6 / 40
Sarah Max Masters Women 35+ 1/2 4 / 27
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 11 / 27
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 13 / 27
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 15 / 27
Tracey March Masters Women 35+ 1/2 18 / 27
Michelle Mercer Masters Women 35+ 1/2 21 / 27
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ 1/2 22 / 27
Kathy Hovermale Athena 2 / 6
Kelsey Carson Singlespeed Women 16 / 27
Julia Austin Women 4 17 / 36
Ryan Chase Masters 35+ 4 8 / 81
Walter Mcknight Clydesdale 4 / 20
Craig Mavis Masters 60+ 8 / 15
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 16 / 37
Tad Hodgert Masters 70+ 2 / 2
Rodney Trepess Masters 50+ 3 / 58
Marcel Russenbarger Masters 50+ 4 / 58
Alan Thomason Masters 50+ 23 / 58
Mike Taylor Masters 50+ 32 / 58
David Dorocke Masters 50+ 45 / 58
Jordan Miller Men 4 21 / 40
Susan Foster Masters Women 50+ 3 / 7
Tad Hodgert Singlespeed 65 / 74
Thomas Pastor Men 2/3 43 / 73
Joseph Spampinato Masters 35+ Category 3 2 / 73
Randy Scott Masters 35+ Category 3 29 / 73
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 49 / 73
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 69 / 73

Pan Am Continental Cyclo-cross Championships (Oct 29 2016)

Sam Roach Men Cat 2/Cat 3/Cat 3 40+/Boys Elite U19 6 / 88

River City Bicycles Cyclocross Crusade #5 (Oct 29 2016)

Tracy Miller Women 5 22 / 31
James Williams Men 1/2 4 / 47
Sarah Max Masters Women 35+ 1/2 4 / 28
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 6 / 28
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 9 / 28
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 16 / 28
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ 1/2 24 / 28
Michelle Mercer Masters Women 35+ 1/2 28 / 28
Kathy Hovermale Athena 1 / 5
Kelsey Carson Singlespeed Women 11 / 28
Carolyn Daubeny Singlespeed Women 28 / 28
Julia Austin Women 4 14 / 42
Scott Birdwell Masters 35+ 4 6 / 99
Ryan Chase Masters 35+ 4 7 / 99
Billy Thomas Masters 35+ 4 77 / 99
Cynthia Engel Masters Women 35+ 3 14 / 21
Walter Mcknight Clydesdale 5 / 31
Shay Mavis Clydesdale 8 / 31
Craig Mavis Masters 60+ 7 / 19
Amory Cheney Masters 60+ 10 / 19
Tad Hodgert Masters 70+ 3 / 3
Rodney Trepess Masters 50+ 1 / 70
Marcel Russenbarger Masters 50+ 8 / 70
Alan Thomason Masters 50+ 26 / 70
Mike Taylor Masters 50+ 29 / 70
David Dorocke Masters 50+ 34 / 70
Billy Thomas Masters 50+ 65 / 70
Jordan Miller Men 4 15 / 45
Peter Skrbek Men 5 59 / 71
Susan Foster Masters Women 50+ 3 / 13
Joseph Spampinato Masters 35+ Category 3 1 / 99
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 10 / 99
Scott Randy Masters 35+ Category 3 45 / 99
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 57 / 99

Psycho Cross #1 (Oct 23 2016)

Thomas Pastor Masters 35+ 3 5 / 9

CrossWord CX Challenge (Oct 22 2016)

Tracey March Masters Women 35+ 1/2 4 / 7
Kathy Hovermale Athena 1 / 2
Amory Cheney Masters 60+ 8 / 9
Alan Thomason Masters 50+ 15 / 38
Cynthia Engel Masters Women 35+ 3 4 / 7
Randy Scott Masters 35+ Category 3 11 / 45
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 21 / 45
Steven Westberg Masters 35+ Category 3 43 / 45

Rocktown Cyclocross Festival (Oct 16 2016)

Wesley Best Men Open CAT 3/4 8 / 12
Gary Roach Men Master 45+ OPEN 1 / 16

River City Bicycles Cyclocross Crusade #4 (Oct 16 2016)

James Williams Men 1/2 8 / 32
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 1 / 21
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 8 / 21
Tracey March Masters Women 35+ 1/2 14 / 21
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 18 / 21
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ 1/2 19 / 21
Sarah Max Masters Women 35+ 1/2 21 / 21
Kathy Hovermale Athena 1 / 1
Carolyn Daubeny Singlespeed Women 14 / 18
Ryan Chase Masters 35+ 4 63 / 63
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 30
Craig Mavis Masters 60+ 5 / 15
Amory Cheney Masters 60+ 9 / 15
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 14 / 42
Tad Hodgert Masters 70+ 2 / 2
Rodney Trepess Masters 50+ 1 / 55
Marcel Russenbarger Masters 50+ 8 / 55
Alan Thomason Masters 50+ 14 / 55
Mike Taylor Masters 50+ 32 / 55
David Dorocke Masters 50+ 43 / 55
Jordan Miller Men 4 11 / 25
Susan Foster Masters Women 50+ 2 / 11
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 3 / 11
Steven Westberg Singlespeed 50 / 62
Joseph Spampinato Masters 35+ Category 3 10 / 53
Steven Westberg Masters 35+ Category 3 44 / 53

River City Bicycles Cyclocross Crusade #3 (Oct 15 2016)

James Williams Men 1/2 2 / 33
Sarah Max Masters Women 35+ 1/2 1 / 24
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 1/2 6 / 24
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 13 / 24
Tracey March Masters Women 35+ 1/2 20 / 24
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ 1/2 21 / 24
Kathy Hovermale Athena 3 / 4
Kelsey Carson Singlespeed Women 7 / 23
Carolyn Daubeny Singlespeed Women 11 / 23
Randy Scott Masters 35+ 4 1 / 67
Ryan Chase Masters 35+ 4 5 / 67
Billy Thomas Masters 35+ 4 58 / 67
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 31
Craig Mavis Masters 60+ 7 / 14
Amory Cheney Masters 60+ 10 / 14
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 10 / 37
Tad Hodgert Masters 70+ 2 / 3
Rodney Trepess Masters 50+ 2 / 49
Alan Thomason Masters 50+ 13 / 49
David Dorocke Masters 50+ 35 / 49
Jordan Miller Men 4 19 / 37
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 9
Susan Foster Masters Women 50+ 2 / 9
Joseph Spampinato Masters 35+ Category 3 18 / 57
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 25 / 57
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 45 / 57
Steven Westberg Masters 35+ Category 3 52 / 57

River City Bicycles Cyclocross Crusade #2 (Oct 9 2016)

James Williams Men 1/2 8 / 38
Sarah Max Masters Women 35+ 1/2 1 / 22
Renee Skersaa Masters Women 35+ 1/2 10 / 22
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 14 / 22
Tracey March Masters Women 35+ 1/2 19 / 22
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 20 / 22
Kathy Hovermale Athena 2 / 4
Randy Scott Masters 35+ 4 5 / 111
Ryan Chase Masters 35+ 4 13 / 111
Walter Mcknight Clydesdale 5 / 29
Craig Mavis Masters 60+ 3 / 19
Amory Cheney Masters 60+ 9 / 19
Tad Hodgert Masters 70+ 1 / 2
Rodney Trepess Masters 50+ 1 / 71
Marcel Russenbarger Masters 50+ 7 / 71
Randy Scott Masters 50+ 34 / 71
Mike Taylor Masters 50+ 37 / 71
David Dorocke Masters 50+ 58 / 71
Billy Thomas Masters 50+ 61 / 71
Susan Foster Masters Women 50+ 2 / 10
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 4 / 10
Steven Westberg Singlespeed 68 / 79
Joseph Spampinato Masters 35+ Category 3 12 / 77
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 61 / 77
Steven Westberg Masters 35+ Category 3 70 / 77

River City Bicycles Cyclocross Crusade #1 (Oct 8 2016)

James Williams Men 1/2 3 / 45
Sarah Max Masters Women 35+ 1/2 3 / 32
Renee Skersaa Masters Women 35+ 1/2 12 / 32
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 13 / 32
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ 1/2 19 / 32
Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 20 / 32
Joanne Eastwood Masters Women 35+ 1/2 21 / 32
Kathy Hovermale Athena 3 / 4
Carolyn Daubeny Singlespeed Women 12 / 28
Randy Scott Masters 35+ 4 11 / 99
Ryan Chase Masters 35+ 4 30 / 99
Sha-marie Brown Masters Women 35+ 3 7 / 21
Cynthia Engel Masters Women 35+ 3 15 / 21
Walter Mcknight Clydesdale 4 / 48
Craig Mavis Masters 60+ 2 / 21
Amory Cheney Masters 60+ 13 / 21
Chris Moor Masters 35+ 1/2 63 / 63
Tad Hodgert Masters 70+ 1 / 4
Rodney Trepess Masters 50+ 1 / 83
Alan Thomason Masters 50+ 31 / 83
David Dorocke Masters 50+ 46 / 83
Mike Taylor Masters 50+ 60 / 83
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 18
Susan Foster Masters Women 50+ 3 / 18
Steven Westberg Singlespeed 86 / 93
Thomas Pastor Men 2/3 64 / 83
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 20 / 85
Joseph Spampinato Masters 35+ Category 3 28 / 85
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 37 / 85
Steven Westberg Masters 35+ Category 3 71 / 85

Charm City Cross Day 1 (Oct 8 2016)

Gary Roach Men Open Cat3/4 6 / 78
Sam Roach Men Juniors 9-18 Cat1/2/3 10 / 13

Portland Trophy Cup #5 (Oct 4 2016)

Randy Scott Masters 50+ 6 / 8

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #5 (Sep 28 2016)

Marcel Russenbarger 50+ Men 2 / 12
Alan Thomason 50+ Men 4 / 12
David Dorocke 50+ Men 7 / 12
Billy Thomas 50+ Men 10 / 12
Peter Skrbek Men 5 10 / 10
James Williams Men 1/2 4 / 11
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 2 / 4
Carolyn Daubeny Masters Women 35+ 3 1 / 4
Julia Austin Women 5 1 / 5
Tracy Miller Women 5 5 / 5
Amory Cheney 60+ Men 4 / 5
Tad Hodgert 60+ Men 5 / 5
Scott Birdwell Masters 35+ 4 2 / 13
Ryan Chase Masters 35+ 4 3 / 13
Erin Rankin Women 4 2 / 2
Thomas Pastor Masters 35+ 3 8 / 23
Dave Martin Masters 35+ 3 14 / 23
Jordan Miller Men 4 4 / 6
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 3
Susan Foster Masters Women 50+ 2 / 3

Battle at Barlow (Sep 25 2016)

Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 7 / 13
Craig Mavis Masters 60+ 3 / 13
Amory Cheney Masters 60+ 9 / 13
Tad Hodgert Masters 60+ 10 / 13
David Dorocke Masters 50+ 20 / 37
Tad Hodgert Singlespeed 39 / 44
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 7 / 38

GO Cross (Sep 25 2016)

Frank Deal Men Category 3/4 2 / 14

Jingle Cross Day 3 (Sep 25 2016)

Chris Moor Men Masters 40-44 38 / 41

Grand Prix Brad Ross: GP: Ninkrossi (Sep 24 2016)

Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 12 / 13
Kathy Hovermale Athena 1 / 3
Randy Scott Masters 35+ 4 5 / 43
Colby Nightingale Clydesdale 11 / 16
Amory Cheney Masters 60+ 8 / 13
Tad Hodgert Masters 60+ 11 / 13
Alan Thomason Masters 50+ 16 / 48
David Dorocke Masters 50+ 28 / 48
Jordan Miller Men 4 8 / 33
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 10
Susan Foster Masters Women 50+ 3 / 10
Steven Westberg Singlespeed 25 / 38
Tad Hodgert Singlespeed 33 / 38
Steven Westberg Masters 35+ Category 3 40 / 40

Jingle Cross Day 1 (Sep 23 2016)

Chris Moor Men Masters 40-44 16 / 41

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #4 (Sep 21 2016)

Marcel Russenbarger 50+ Men 2 / 12
Alan Thomason 50+ Men 4 / 12
David Dorocke 50+ Men 6 / 12
Billy Thomas 50+ Men 8 / 12
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 1 / 2
Carolyn Daubeny Masters Women 35+ 3 1 / 4
Tracy Miller Women 5 3 / 3
Craig Mavis 60+ Men 3 / 8
Amory Cheney 60+ Men 5 / 8
Tad Hodgert 60+ Men 6 / 8
Scott Birdwell Masters 35+ 4 1 / 16
Ryan Chase Masters 35+ 4 3 / 16
Colby Nightingale Masters 35+ 4 6 / 16
Sha-marie Brown Women 4 2 / 2
Thomas Pastor Masters 35+ 3 2 / 16
Walter Mcknight Masters 35+ 3 10 / 16
Jordan Miller Men 4 9 / 10
Susan Foster Masters Women 50+ 1 / 3
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 2 / 3

Portland Trophy Cup #3 (Sep 20 2016)

Randy Scott Men 3/4 26 / 41

Ride Hard Finish Thirsty Day Two (Sep 18 2016)

Susan Foster Masters Women 45+ 1 / 5
Thomas Pastor Men 3 5 / 6
Walter Mcknight Clydesdale 1 / 3
Sha-marie Brown Masters Women 35+ 3 6 / 6
Tracy Miller Women 5 1 / 1
Carrie Day Masters Women 35+1/2 2 / 5
Renee Skjersaa Masters Women 35+1/2 3 / 5
Marcel Russenbarger Masters 50+ 4 / 11
David Dorocke Masters 50+ 8 / 11
Billy Thomas Masters 50+ 10 / 11
Sarah Max Women 1/2 1 / 1
Randy Scott Masters 35+ 4 1 / 8
Julia Austin Women 4 4 / 6
Thomas Pastor Masters 35+ 3 5 / 16
Craig Mavis Masters 60+ 3 / 8
Amory Cheney Masters 60+ 5 / 8

Ride Hard Finish Thirsty Day One (Sep 17 2016)

Susan Foster Masters Women 45+ 1 / 3
James Williams Men 1/2 1 / 7
Walter Mcknight Clydesdale 1 / 4
Shay Mavis Clydesdale 2 / 4
Tad Hodgert Singlespeed 5 / 6
Sha-marie Brown Masters Women 35+ 3 5 / 5
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 1 / 11
Renee Skjersaa Masters Women 35+1/2 1 / 5
Carrie Day Masters Women 35+1/2 4 / 5
Holly Pfeiffer Masters Women 35+1/2 5 / 5
Marcel Russenbarger Masters 50+ 2 / 14
David Dorocke Masters 50+ 10 / 14
Scott Birdwell Masters 35+ 4 1 / 7
Erin Rankin Women 4 5 / 5
Joseph Spampinato Masters 35+ 3 2 / 13
Thomas Pastor Masters 35+ 3 3 / 13
Craig Mavis Masters 60+ 3 / 9
Amory Cheney Masters 60+ 4 / 9
Tad Hodgert Masters 60+ 7 / 9

Grand Prix Brad Ross: GP: Zaaldercross (Sep 17 2016)

Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 8 / 13
Randy Scott Masters 35+ 4 4 / 53
Chris Moor Masters 35+ 1/2 11 / 27
Rodney Trepess Masters 50+ 1 / 54
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 3 / 8
Steven Westberg Singlespeed 41 / 47
Ryan Chase Masters 35+ Category 3 33 / 49
Steven Westberg Masters 35+ Category 3 46 / 49

MBSEF Thrilla Cyclocross Series #3 (Sep 14 2016)

Marcel Russenbarger 50+ Men 1 / 7
Mike Taylor 50+ Men 5 / 7
Carrie Day Masters Women 35+ 12 1 / 3
Renee Skjersaa Masters Women 35+ 12 2 / 3
James Williams Men 1/2 1 / 16
Carolyn Daubeny Masters Women 35+ 3 1 / 5
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ 3 5 / 5
Julia Austin Women 5 1 / 4
Tracy Miller Women 5 4 / 4
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 1 / 21
Craig Mavis 60+ Men 3 / 6
Amory Cheney 60+ Men 5 / 6
Sarah Max Women 1/2 2 / 4
Kelsey Carson Women 1/2 4 / 4
Scott Birdwell Masters 35+ 4 2 / 16
Sha-marie Brown Women 4 3 / 5
Erin Rankin Women 4 5 / 5
Joseph Spampinato Masters 35+ 3 2 / 31
Thomas Pastor Masters 35+ 3 4 / 31
Michel Waller Masters 35+ 3 13 / 31
Walter Mcknight Masters 35+ 3 20 / 31
Matthew Dial Masters 35+ 3 22 / 31
Dave Martin Masters 35+ 3 28 / 31
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 4
Susan Foster Masters Women 50+ 2 / 4

Portland Trophy Cup (Sep 13 2016)

Randy Scott Men 3/4 27 / 37

Corn Cross (Sep 11 2016)

Kathy Hovermale Athena 1 / 1
Amory Cheney Masters 60+ 5 / 8
Tad Hodgert Masters 60+ 6 / 8
Marcel Russenbarger Masters 50+ 1 / 23

GP Het Meer CX (Sep 10 2016)

Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 7 / 11
Joanne Eastwood Masters Women 35+ 1/2 10 / 11
Kathy Hovermale Athena 1 / 3
Randy Scott Masters 35+ 4 7 / 61
Craig Mavis Masters 60+ 5 / 14
Amory Cheney Masters 60+ 9 / 14
Tad Hodgert Masters 60+ 11 / 14
Chris Moor Masters 35+ 1/2 29 / 30
Rodney Trepess Masters 50+ 3 / 53
Alan Thomason Masters 50+ 14 / 53
Cynthia Engel Masters Women 35+ 3 2 / 5
Susan Foster Masters Women 50+ 2 / 6
Tad Hodgert Singlespeed 37 / 38

Luray Caverns CX (Sep 10 2016)

Frank Deal Men CAT 3-4 4 / 19
Wesley Best Men MASTERS 45+ 17 / 25

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Sep 7 2016)

Marcel Russenberg 50+ Men 1 / 13
Alan Thomason 50+ Men 2 / 13
David Dorocke 50+ Men 9 / 13
Billy Thomas 50+ Men 11 / 13
Joseph Spampinato Masters 3 35+ 1 / 33
Michel Waller Masters 3 35+ 4 / 33
Thomas Pastor Masters 3 35+ 14 / 33
Walter Mcknight Masters 3 35+ 25 / 33
Matthew Dial Masters 3 35+ 26 / 33
Peter Skrbek Men 5 10 / 12
Carolyn Daubeny Masters Women 35+ 3 5 / 10
Sha-marie Brown Masters Women 35+ 3 7 / 10
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ 3 9 / 10
Cynthia Engel Masters Women 35+ 3 10 / 10
Julia Austin Women 5 1 / 2
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 1 / 23
Erik Hammer Masters 35+ 1/2 10 / 23
Craig Mavis 60+ Men 4 / 8
Amory Cheney 60+ Men 7 / 8
Tad Hodgert 60+ Men 8 / 8
Sarah Max Women 1/2 3 / 8
Kelsey Carson Women 1/2 5 / 8
Scott Birdwell Masters 35+ 4 2 / 19
Ryan Chase Masters 35+ 4 5 / 19
Colby Nightingale Masters 35+ 4 9 / 19
Erin Rankin Women 4 5 / 5
Jordan Miller Men 4 6 / 10
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 3
Susan Foster Masters Women 50+ 2 / 3

Portland Trophy Cup (Sep 6 2016)

Randy Scott Men 3/4 22 / 40

GP David Douglas CX (Sep 3 2016)

Patricia Strange Masters Women 35+ 1/2 4 / 13
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ 1/2 7 / 13
Kathy Hovermale Athena 3 / 4
Randy Scott Masters 35+ 4 28 / 58
Craig Mavis Masters 60+ 4 / 19
Amory Cheney Masters 60+ 10 / 19
Tad Hodgert Masters 60+ 13 / 19
Chris Moor Masters 35+ 1/2 11 / 33
Rodney Trepess Masters 50+ 3 / 55
Alan Thomason Masters 50+ 11 / 55
Mike Taylor Masters 50+ 38 / 55
Cynthia Engel Masters Women 35+ 3 5 / 8
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 3 / 9
Susan Foster Masters Women 50+ 4 / 9
Steven Westberg Singlespeed 34 / 42
Tad Hodgert Singlespeed 40 / 42
Thomas Pastor Masters 35+ Category 3 7 / 59
Matthew Dial Masters 35+ Category 3 28 / 59
Steven Westberg Masters 35+ Category 3 44 / 59
Bradley Pfeiffer Masters 35+ Category 3 45 / 59

MBSEF Thrilla Cyclocross Series (Aug 31 2016)

Shay Mavis Men 4 6 / 10
Jordan Miller Men 4 7 / 10
Peter Skrbek Men 5 11 / 11
James Williams Men 1/2 11 / 16
Matthew Dial Men 3 15 / 15
Carrie Day Masters Women 35+ 1/2 2 / 3
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ 3 2 / 7
Carolyn Daubeny Masters Women 35+ 3 4 / 7
Cynthia Engel Masters Women 35+ 3 7 / 7
Julia Austin Women 5 2 / 7
Tracy Miller Women 5 7 / 7
Bart Bowen Masters 35+ 1/2 1 / 16
Craig Mavis Masters 60+ 4 / 10
Amory Cheney Masters 60+ 7 / 10
Tad Hodgert Masters 60+ 8 / 10
Alan Thomason Masters 50+ 1 / 12
Mike Taylor Masters 50+ 3 / 12
David Dorocke Masters 50+ 10 / 12
Billy Thomas Masters 50+ 11 / 12
Kelsey Carson Women 1/2 4 / 5
Renee Skjersaa Women 1/2 5 / 5
Scott Birdwell Masters 35+ 4 1 / 15
Ryan Chase Masters 35+ 4 4 / 15
Colby Nightingale Masters 35+ 4 8 / 15
Erin Rankin Women 4 3 / 3
Rodney Trepess Masters 35+ 3 1 / 27
Joseph Spampinato Masters 35+ 3 2 / 27
Thomas Pastor Masters 35+ 3 3 / 27
Michel Waller Masters 35+ 3 15 / 27
Bradley Pfeiffer Masters 35+ 3 20 / 27
Carolyn Daubeny Masters Women 50+ 1 / 2
Susan Foster Masters Women 50+ 2 / 2

Psycho Cross Series (Nov 28 2015)

Craig Mavis Masters Men 60+ 2 / 5
Alan Thomason Masters Men 50+ 4 / 14

Kruger's Crossing CX (Nov 22 2015)

Ryan Chase Category C 37 / 37

OBRA Cyclocross Championships p/b City of Sandy (Nov 21 2015)

Craig Mavis Masters 60+ 10 / 19
Tad Hodgert Masters 60+ 17 / 19
Bart Bowen Masters 35+ A 3 / 30
Chris Moor Masters 35+ A 13 / 30
Joseph Spampinato Masters 35+ B 1 / 32
Thomas Pastor Masters 35+ B 15 / 32
Rodney Trepess Masters 50+ 2 / 31
Marcel Russenbarger Masters 50+ 5 / 31
Alan Thomason Masters 50+ 22 / 31
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 1 / 9
Cynthia Engel Masters Women 45+ 7 / 9

Cross Crusade: Portland International Raceway Day Two (Nov 15 2015)

Ryan Chase Category C 16 / 73
Walter Mcknight Clydesdale 4 / 40
Tracy Miller Beginner Women 25 / 28
Craig Mavis Masters 60+ 5 / 14
Tad Hodgert Masters 60+ 9 / 14
Bart Bowen Masters 35+ A 4 / 63
Chris Moor Masters 35+ A 10 / 63
Joseph Spampinato Masters 35+ B 14 / 96
Bradley Pfeiffer Masters 35+ B 23 / 96
Thomas Pastor Masters 35+ B 36 / 96
Rodney Trepess Masters 50+ 2 / 58
Marcel Russenbarger Masters 50+ 5 / 58
Alan Thomason Masters 50+ 28 / 58
Mike Taylor Masters 50+ 29 / 58
David Dorocke Masters 50+ 37 / 58
Susan Foster Masters Women 45+ 2 / 18
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 4 / 18
Cynthia Engel Masters Women 45+ 10 / 18
Patricia Strange Masters Women 35+ A 13 / 15
Sha-marie Brown Masters Women 35+ B 4 / 11

Cross Crusade: Portland International Raceway Day One (Nov 14 2015)

Ryan Chase Category C 15 / 72
Thomas Pastor Category B 40 / 60
James Williams Category A 19 / 53
Walter Mcknight Clydesdale 4 / 38
Colby Nightingale Clydesdale 17 / 38
Craig Mavis Masters 60+ 10 / 24
Tad Hodgert Masters 60+ 14 / 24
Chris Moor Masters 35+ A 25 / 75
Joseph Spampinato Masters 35+ B 7 / 91
Bradley Pfeiffer Masters 35+ B 27 / 91
Thomas Pastor Masters 35+ B 28 / 91
Rodney Trepess Masters 50+ 3 / 60
Marcel Russenbarger Masters 50+ 5 / 60
Mike Taylor Masters 50+ 30 / 60
David Dorocke Masters 50+ 31 / 60
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 4 / 14
Susan Foster Masters Women 45+ 5 / 14
Patricia Strange Masters Women 35+ A 7 / 18
Joanne Eastwood Masters Women 35+ A 13 / 18
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ B 2 / 15
Sha-marie Brown Masters Women 35+ B 5 / 15

Cross Crusade: Barton Park (Nov 8 2015)

Ryan Chase Category C 12 / 62
James Williams Category A 13 / 50
Walter Mcknight Clydesdale 4 / 33
Colby Nightingale Clydesdale 13 / 33
Tracy Miller Beginner Women 17 / 21
Craig Mavis Masters 60+ 7 / 16
Tad Hodgert Masters 60+ 16 / 16
Chris Moor Masters 35+ A 12 / 60
Bradley Pfeiffer Masters 35+ B 26 / 81
Matthew Dial Masters 35+ B 47 / 81
Thomas Pastor Masters 35+ B 65 / 81
Marcel Russenbarger Masters 50+ 4 / 63
Rodney Trepess Masters 50+ 5 / 63
Mike Taylor Masters 50+ 26 / 63
David Dorocke Masters 50+ 36 / 63
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 3 / 15
Susan Foster Masters Women 45+ 5 / 15
Renee Scott Masters Women 35+ A 9 / 19
Patricia Strange Masters Women 35+ A 13 / 19
Tracey March Masters Women 35+ A 15 / 19
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ B 2 / 7
Rachel Mavis Women C 11 / 14

Pedalers at the Poor Farm (Nov 7 2015)

Tad Hodgert Masters 60+ 6 / 8
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 1 / 1
Matthew Dial Masters 35+ B 4 / 22

Corvallis Cross Classic (Nov 7 2015)

Craig Mavis Masters Men 60+ 2 / 8
Joanne Eastwood Masters Women 35+ A 1 / 3
Marcel Russenbarger Masters Men 50+ 2 / 10
Colby Nightingale Clydesdale 1 / 6
Thom Paster Masters Men B 35+ 3 / 6

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 1 2015)

Ryan Chase Category C 64 / 67
Thomas Pastor Category B 43 / 55
James Williams Category A 13 / 58
Ryan Funke Category A 52 / 58
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 27
Colby Nightingale Clydesdale 10 / 27
Tracy Miller Beginner Women 9 / 15
Craig Mavis Masters 60+ 4 / 22
Tad Hodgert Masters 60+ 17 / 22
Bart Bowen Masters 35+ A 2 / 59
Chris Moor Masters 35+ A 15 / 59
Erik Hammer Masters 35+ A 30 / 59
David Martin Masters 35+ A 47 / 59
Bradley Pfeiffer Masters 35+ B 12 / 104
Thomas Pastor Masters 35+ B 23 / 104
Matthew Dial Masters 35+ B 42 / 104
Michel Waller Masters 35+ B 54 / 104
Joseph Spampinato Masters 35+ B 92 / 104
Marcel Russenbarger Masters 50+ 1 / 57
Rodney Trepess Masters 50+ 3 / 57
Mike Taylor Masters 50+ 21 / 57
David Dorocke Masters 50+ 50 / 57
Billy Thomas Masters 50+ 53 / 57
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 2 / 19
Susan Foster Masters Women 45+ 4 / 19
Mary Skrzynski Masters Women 45+ 6 / 19
Michelle Mercer Masters Women 45+ 7 / 19
Cynthia Engel Masters Women 45+ 10 / 19
Joanne Eastwood Masters Women 35+ A 14 / 23
Tracey March Masters Women 35+ A 16 / 23
Patricia Strange Masters Women 35+ A 18 / 23
Sha-marie Brown Masters Women 35+ B 4 / 12
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ B 5 / 12

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 31 2015)

Ryan Chase Category C 24 / 75
Shay Mavis Category C 34 / 75
Greg Logan Category C 52 / 75
James Williams Category A 7 / 61
Ryan Funke Category A 56 / 61
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 31
Colby Nightingale Clydesdale 15 / 31
Joe Larson Clydesdale 17 / 31
Erin Rankin Beginner Women 5 / 23
Tracy Miller Beginner Women 10 / 23
Craig Mavis Masters 60+ 7 / 26
Tad Hodgert Masters 60+ 22 / 26
Erik Hammer Unicycle 2 / 6
Chris Moor Masters 35+ A 10 / 71
Erik Hammer Masters 35+ A 29 / 71
Bart Bowen Masters 35+ A 35 / 71
David Martin Masters 35+ A 57 / 71
? Andrew Masters 35+ C 81 / 88
Thomas Pastor Masters 35+ B 25 / 109
Joseph Spampinato Masters 35+ B 35 / 109
Matthew Dial Masters 35+ B 53 / 109
Bradley Pfeiffer Masters 35+ B 83 / 109
Michel Waller Masters 35+ B 100 / 109
Rodney Trepess Masters 50+ 5 / 68
David Dorocke Masters 50+ 37 / 68
Mike Taylor Masters 50+ 46 / 68
Billy Thomas Masters 50+ 61 / 68
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 2 / 21
Mary Skrzynski Masters Women 45+ 3 / 21
Susan Foster Masters Women 45+ 4 / 21
Michelle Mercer Masters Women 45+ 5 / 21
Cynthia Engel Masters Women 45+ 9 / 21
Renee Scott Masters Women 35+ A 3 / 26
Joanne Eastwood Masters Women 35+ A 9 / 26
Patricia Strange Masters Women 35+ A 14 / 26
Tracey March Masters Women 35+ A 15 / 26
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ B 5 / 20
Sha-marie Brown Masters Women 35+ B 7 / 20

Psycho Cross Series #3 (Oct 25 2015)

Bowen Bart Men A 2 / 6
Craig Mavis Masters Men 60+ 2 / 8
Colby Nightingale Clydesdale 1 / 3
Patricia Strange Women A 3 / 4
Tracy March Women A 4 / 4
Joanne Eastwood Masters Women 35+ 1 / 2
Alan Thomason Masters Men 50+ 2 / 12
Cynthia Engel Masters Women 45+ 2 / 2

Cross Crusade: Cascade Locks (Oct 18 2015)

Ryan Chase Category C 22 / 70
James Williams Category A 7 / 50
Ryan Funke Category A 50 / 50
Walter Mcknight Clydesdale 2 / 36
Joe Larson Clydesdale 12 / 36
Bart Bowen Masters 35+ A 4 / 72
Chris Moor Masters 35+ A 23 / 72
Thomas Pastor Masters 35+ B 25 / 84
Bradley Pfeiffer Masters 35+ B 63 / 84
Rodnedy Trepess Masters 50+ 2 / 50
Mike Taylor Masters 50+ 25 / 50
David Dorocke Masters 50+ 31 / 50
Bill Thomas Masters 50+ 44 / 50
Susan Foster Masters Women 45+ 3 / 20
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 4 / 20
Mary Skrzynski Masters Women 45+ 8 / 20
Michelle Mercer Masters Women 45+ 10 / 20
Renee Scott Masters Women 35+ A 4 / 20
Tracey March Masters Women 35+ A 17 / 20
Sha-marie Brown Masters Women 35+ B 3 / 13
Rachel Mavis Women C 10 / 21

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 17 2015)

Thomas Pastor Masters 35+ B 4 / 35
Alan Thomason Masters 50+ 9 / 34
Cynthia Engel Masters Women 45+ 3 / 8
Joanne Eastwood Masters Women 35+ A 1 / 6

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 11 2015)

Ryan Chase Category C 22 / 86
Ryan Funke Category A 50 / 66
Walter Mcknight Clydesdale 4 / 35
Joe Larson Clydesdale 15 / 35
Craig Mavis Masters 60+ 9 / 27
Chris Moor Masters 35+ A 19 / 88
David Martin Masters 35+ A 32 / 88
Bradley Pfeiffer Masters 35+ B 16 / 96
Michel Waller Masters 35+ B 30 / 96
Thomas Pastor Masters 35+ B 36 / 96
Matthew Dial Masters 35+ B 59 / 96
Alan Thomason Masters 50+ 25 / 64
Mike Taylor Masters 50+ 35 / 64
David Dorocke Masters 50+ 53 / 64
Susan Foster Masters Women 45+ 3 / 24
Renee Scott Masters Women 35+ A 10 / 25
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ B 1 / 20
Rachel Mavis Women C 13 / 33

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Ryan Chase Category C 30 / 99
Thomas Pastor Category B 23 / 77
James Williams Category A 13 / 76
Ryan Funke Category A 52 / 76
Walter Mcknight Clydesdale 9 / 37
Craig Mavis Masters 60+ 9 / 25
Chris Moor Masters 35+ A 22 / 88
David Martin Masters 35+ A 50 / 88
Thomas Pastor Masters 35+ B 16 / 122
Bradley Pfeiffer Masters 35+ B 18 / 122
Michel Waller Masters 35+ B 119 / 122
Matthew Dial Masters 35+ B 122 / 122
Alan Thomason Masters 50+ 25 / 68
David Dorocke Masters 50+ 68 / 68
Susan Foster Masters Women 45+ 3 / 21
Renee Scott Masters Women 35+ A 5 / 25
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ B 5 / 17
Sha-marie Brown Masters Women 35+ B 10 / 17
Rachel Mavis Women C 8 / 28

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 7 2015)

Thomas Pastor Men B 14 / 20

Rapha Portland Trophy Cup #6 (Oct 6 2015)

Randy Scott Men C 19 / 32

Cooper Spur Cyclocross (Oct 4 2015)

Ryan Funke Category B 1 / 18
Walter Mcknight Clydesdale 1 / 8
Craig Mavis Masters 60+ 2 / 8
Chris Moor Masters 35+ A 6 / 28
Thomas Pastor Masters 35+ B 4 / 33
Mary Skrzynski Masters Women 45+ 2 / 12
Renee Scott Masters Women 35+ A 4 / 8
Sha-marie Brown Masters Women 35+ B 1 / 10
Rachel Mavis Women C 5 / 11

GPRM 2015: Heiser Farm (Oct 3 2015)

Bradley Pfeiffer Category B 18 / 24
Alan Thomason Masters 50+ 18 / 43
Mike Taylor Masters 50+ 21 / 43
Susan Foster Masters Women 45+ 1 / 10
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ B 4 / 10

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 (Sep 30 2015)

Ryan Funke Men B 1 / 9
Thomas Pastor Men B 7 / 9
James Williams Men A 2 / 14
Joshua Green Men C 12 / 12
David Martin Masters Men 35+ A 11 / 18
Sha Brown Women C 5 / 6
Michel Waller Masters Men B 35+ 2 / 19
Walter Mcknight Masters Men B 35+ 11 / 19
Matthew Dial Masters Men B 35+ 17 / 19
Craig Mavis Men 60+ 2 / 7
Tad Hodgert Men 60+ 6 / 7
Renee Scott Women A 6 / 11
Patricia Strange Women A 9 / 11
Joanne Eastwood Women A 10 / 11
Marcel Russenbarger Men 50+ 1 / 11
Alan Thomason Men 50+ 2 / 11
Mike Taylor Men 50+ 3 / 11
David Dorocke Men 50+ 9 / 11
Erin Rankin Beginner Women 7 / 8
Tracy Miller Beginner Women 8 / 8
Susan Foster Women 45+ 1 / 4
Mary Skrzynski Women 45+ 2 / 4
Michelle Mercer Women 45+ 3 / 4

Battle at Barlow (Sep 27 2015)

Craig Mavis Masters Men 60+ 3 / 10
Rachel Mavis Women Category C 4 / 10
Renee Scott Masters Women A 35+ 3 / 12
Joanne Eastwood Masters Women A 35+ 10 / 12
Mike Taylor Masters Men 50+ 13 / 33
Colby Nightingale Clydesdale 9 / 12
Chris Moor Masters Men A 35+ 7 / 39
Thomas Pastor Masters Men B 35+ 12 / 40
Bradley Pfeiffer Masters Men B 35+ 18 / 40
Mary Skrzynski Masters Women 45+ 2 / 13
Holly Pfeiffer Masters Women B 35+ 3 / 9

GPRM 2015: Ninkrossi (Sep 26 2015)

David Dorocke Masters 50+ 24 / 37
Susan Foster Masters Women 45+ 1 / 7

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 (Sep 23 2015)

Ryan Funke Men B 1 / 11
Thomas Pastor Men B 8 / 11
Ryan Chase Men C 4 / 11
Colby Nightingale Men C 35+ 10 / 19
David Martin Masters Men 35+ A 12 / 18
Sha Brown Women C 4 / 5
Joseph Spampinato Masters Men B 35+ 8 / 27
Bradley Pfeiffer Masters Men B 35+ 9 / 27
Walter Mcknight Masters Men B 35+ 13 / 27
Michel Waller Masters Men B 35+ 26 / 27
Craig Mavis Men 60+ 1 / 7
Tad Hodgert Men 60+ 5 / 7
Patricia Strange Women A 8 / 8
Rodney Trepess Men 50+ 1 / 12
Marcel Russenbarger Men 50+ 2 / 12
Alan Thomason Men 50+ 5 / 12
Mike Taylor Men 50+ 7 / 12
David Dorocke Men 50+ 11 / 12
Erin Rankin Beginner Women 7 / 7
Susan Foster Women 45+ 1 / 6
Mary Skrzynski Women 45+ 2 / 6
Michelle Mercer Women 45+ 3 / 6

Rapha Portland Trophy Cup #4 (Sep 22 2015)

Randy Scott Men C 19 / 35

Hop Cross at Rogue Farms (Sep 20 2015)

Matthew Dial Masters 35+ B 8 / 11

Ride Hard Finish Thirsty Day Two (Sep 20 2015)

Holly Pfeiffer Women B 6 / 7
Craig Mavis Masters Men 60+ 7 / 7
Greg Logan Beginner Men 2 / 3
James Williams Men A 1 / 9
Walter Mcknight Clydesdale 1 / 4
Joe Larson Clydesdale 2 / 4
Joshua Green Clydesdale 3 / 4
Sha-marie Brown Women C 3 / 6
Thomas Pastor Masters Men B 35+ 9 / 27
Erin Rankin Beginner Women 3 / 5
Tracy Miller Beginner Women 4 / 5
Bart Bowen Masters Men A 35+ 1 / 13
David Martin Masters Men A 35+ 10 / 13
Erik Hammer Masters Men A 35+ 11 / 13
Tracey March Masters Women 35+ 3 / 8
Joanne Eastwood Masters Women 35+ 4 / 8
Mary Skrzynski Masters Women 35+ 5 / 8
Marcel Russenbarger Masters Men 50+ 1 / 13
Rodney Trepess Masters Men 50+ 3 / 13
Alan Thomason Masters Men 50+ 4 / 13
David Dorocke Masters Men 50+ 8 / 13
Dale Navish Masters Men 50+ 12 / 13
Renee Scott Masters Women 45+ 1 / 6
Michelle Mercer Masters Women 45+ 2 / 6
Cynthia Engel Masters Women 45+ 5 / 6
Craig Mavis Singlespeed Men 8 / 8

GPRM 2015: Zaaldercross (Sep 19 2015)

Ryan Chase Category C 5 / 34
Chris Moor Masters 35+ A 9 / 41
Matthew Dial Masters 35+ B 21 / 56
Randy Scott Masters 50+ 23 / 38
Mike Taylor Masters 50+ 26 / 38
Susan Foster Masters Women 45+ 2 / 8

Ride Hard Finish Thirsty Day One (Sep 19 2015)

Michelle Mercer Masters Women 45+ 1 / 4
Cynthia Engel Masters Women 45+ 2 / 4
Sha Brown Women C 3 / 9
James Williams Men A 4 / 8
Walter Mcknight Clydesdale 1 / 4
Colby Nightingale Clydesdale 2 / 4
Ryan Funke Men B 2 / 8
Bart Bowen Masters Men A 35+ 1 / 10
David Martin Masters Men A 35+ 8 / 10
Renee Scott Masters Women 35+ 2 / 7
Tracey March Masters Women 35+ 4 / 7
Joanne Eastwood Masters Women 35+ 5 / 7
Marcel Russenbarger Masters 50+ 1 / 13
Rodney Trepess Masters 50+ 2 / 13
Alan Thomason Masters 50+ 3 / 13
David Dorocke Masters 50+ 7 / 13
Billy Thomas Masters 50+ 11 / 13
Tracy Miller Beginner Women 3 / 5
Thomas Pastor Masters B 35+ 6 / 28
Craig Mavis Masters 60+ 2 / 11
Tad Hodgert Masters 60+ 9 / 11

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 (Sep 16 2015)

Ryan Funke Men B 1 / 7
Thomas Pastor Men B 5 / 7
Jordan Miller Beginner Men 3 / 5
Joshua Green Men C 15 / 17
Ryan Chase Men C 17 / 17
Bart Bowen Masters Men 35+ A 4 / 21
David Martin Masters Men 35+ A 19 / 21
Sha Brown Women C 6 / 8
Michel Waller Masters Men B 35+ 9 / 31
Walter Mcknight Masters Men B 35+ 16 / 31
Craig Mavis Men 60+ 1 / 6
Tad Hodgert Men 60+ 4 / 6
Renee Scott Women A 5 / 8
Tracey March Women A 7 / 8
Patricia Strange Women A 8 / 8
Rodney Trepess Men 50+ 1 / 12
Marcel Russenbarger Men 50+ 2 / 12
Alan Thomason Men 50+ 5 / 12
Mike Taylor Men 50+ 6 / 12
David Dorocke Men 50+ 10 / 12
Dale Navish Men 50+ 12 / 12
Erin Rankin Beginner Women 3 / 9
Tracy Miller Beginner Women 7 / 9
Michelle Mercer Women 45+ 1 / 7
Mary Skrzynski Women 45+ 2 / 7
Susan Foster Women 45+ 3 / 7
Cynthia Engel Women 45+ 5 / 7

Rapha Portland Trophy Cup #3 (Sep 15 2015)

Randy Scott Men C 18 / 36

Junior Cross Series @ Corn Cross (Sep 13 2015)

Bart Bowen Masters 35+ A 1 / 10
Bradley Pfeiffer Masters 35+ B 7 / 17
Randy Scott Masters 50+ 5 / 14
Mike Taylor Masters 50+ 7 / 14
Mary Skrzynski Masters Women 45+ 1 / 8
Michelle Mercer Masters Women 45+ 4 / 8
Renee Scott Masters Women 35+ A 2 / 4
Holly Pfeiffer Masters Women 35+ B 2 / 7

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Craig Mavis Masters 60+ 7 / 12
Chris Moor Masters 35+ A 33 / 34
Randy Scott Masters 50+ 19 / 41
Alan Thomason Masters 50+ 22 / 41
Susan Foster Masters Women 45+ 2 / 7
Rachel Mavis Women C 7 / 14

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 (Sep 9 2015)

Ryan Funke Men B 2 / 17
Thomas Pastor Men B 8 / 17
Mac Wheless Men C 14 / 16
Renee Scott Women A 6 / 11
Patricia Strange Women A 9 / 11
Tracey March Women A 11 / 11
Bart Bowen Masters Men 35+ A 2 / 24
Chris Moor Masters Men 35+ A 7 / 24
Erik Hammer Masters Men 35+ A 11 / 24
David Martin Masters Men 35+ A 24 / 24
Sha Brown Women C 2 / 6
Rachel Mavis Women C 6 / 6
Joseph Spampinato Masters Men B 35+ 2 / 44
Bradley Pfeiffer Masters Men B 35+ 12 / 44
Matthew Dial Masters Men B 35+ 19 / 44
Michel Waller Masters Men B 35+ 22 / 44
Walter Mcknight Masters Men B 35+ 23 / 44
Craig Mavis Men 60+ 1 / 9
Tad Hodgert Men 60+ 7 / 9
Marcel Russenbarger Men 50+ 1 / 12
Rodney Trepess Men 50+ 2 / 12
Mike Taylor Men 50+ 5 / 12
Billy Thomas Men 50+ 12 / 12
Erin Rankin Beginner Women 8 / 12
Tracy Miller Beginner Women 10 / 12
James Williams Men A 6 / 19
Colby Nightingale Men C Masters 35+ 7 / 20
Carolyn Daubeny Women 45+ 1 / 7
Mary Skrzynski Women 45+ 2 / 7
Susan Foster Women 45+ 3 / 7
Michelle Mercer Women 45+ 4 / 7

GPRM 2015: DDCX (Sep 5 2015)

Holly Pfeiffer Masters Women 35+ B 3 / 11
Thomas Pastor Masters Men 35+ B 35 / 64
Matthew Dial Masters Men 35+ B 46 / 64
Bradley Pfeiffer Masters Men 35+ B 61 / 64
Ryan Funke Category B 4 / 26
Thomas Pastor Category B 21 / 26
Susan Foster Women C 1 / 14
Randy Scott Category C 21 / 46
Randy Scott Masters 50+ 20 / 39
Alan Thomason Masters 50+ 22 / 39
Chris Moor Masters 35+ A 8 / 37
Craig Mavis Masters 60+ 8 / 11

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 (Sep 2 2015)

Ryan Funke Men B 4 / 16
Thomas Pastor Men B 9 / 16
James Williams Men A 3 / 19
Ryan Chase Men C 3 / 11
Mac Wheless Men C 6 / 11
Shay Mavis Men C 9 / 11
Colby Nightingale Men C 35+ 9 / 20
Sue Foster Women C 2 / 7
Craig Mavis Men 60+ 1 / 9
Tad Hodgert Men 60+ 7 / 9
Renee Scott Women A 4 / 10
Patricia Strange Women A 7 / 10
Joanne Eastwood Women A 10 / 10
Joseph Spampinato Men B 35+ 11 / 43
Bradley Pfeiffer Men B 35+ 14 / 43
Joe Larsen Men B 35+ 15 / 43
Michel Waller Men B 35+ 16 / 43
Matthew Dial Men B 35+ 20 / 43
Bart Bowen Men A 35+ 4 / 21
David Martin Men A 35+ 7 / 21
Chris Moor Men A 35+ 8 / 21
Erik Hammer Men A 35+ 17 / 21
Marcel Russenbarger Men 50+ 1 / 16
Alan Thomason Men 50+ 4 / 16
David Dorocke Men 50+ 8 / 16
Billy Thomas Men 50+ 15 / 16
Erin Rankin Beginner Women 5 / 10
Tracy Miller Beginner Women 9 / 10
Carolyn Daubeny Women 45+ 1 / 11
Mary Skrzynski Women 45+ 4 / 11
Cynthia Engel Women 45+ 5 / 11
Michelle Mercer Women 45+ 7 / 11
Rachel Mavis Women 45+ 10 / 11

Rapha Portland Trophy Cup #1 (Sep 1 2015)

Randy Scott Men C 16 / 37

Psycho Cross Series #4 (Nov 30 2014)

Alan Thomason Men 50+ 3 / 10

Kruger's Crossing CX (Nov 23 2014)

Chris Moor Masters 35+ A 13 / 39
James Williams Masters 35+ C 30 / 79
David Dorocke Masters 50+ 21 / 43
Tracey March Masters Women 35+ A 3 / 6

Cross Crusade: Barton Park (Nov 16 2014)

Matt Fox Singlespeed 4 / 51
Thomas Pastor Category C 2 / 61
James Williams Category A 40 / 46
Craig Mavis Masters 60+ 7 / 16
Tad Hodgert Masters 60+ 14 / 16
Bart Bowen Masters 35+ A 2 / 60
Chris Moor Masters 35+ A 21 / 60
Rodney Trepess Masters 35+ A 26 / 60
James Williams Masters 35+ C 43 / 119
David Dorocke Masters 50+ 17 / 51
Mike Taylor Masters 50+ 26 / 51
Alan Thomason Masters 50+ 41 / 51
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 4 / 9
Tracey March Masters Women 45+ 5 / 9

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 9 2014)

Matt Fox Singlespeed 9 / 96
Thomas Pastor Category C 12 / 88
James Williams Category A 12 / 59
Walter Mcknight Clydesdale 4 / 47
Colby Nightingale Clydesdale 20 / 47
Craig Mavis Masters 60+ 7 / 28
Tad Hodgert Masters 60+ 13 / 28
Bart Bowen Masters 35+ A 2 / 86
Chris Moor Masters 35+ A 47 / 86
Rodney Trepess Masters 35+ A 70 / 86
James Williams Masters 35+ C 36 / 135
Matthew Dial Masters 35+ B 52 / 96
Marcel Russenbarger Masters 50+ 3 / 73
Mike Taylor Masters 50+ 33 / 73
David Dorocke Masters 50+ 63 / 73
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 3 / 13
Joanne Eastwood Masters Women 35+ A 18 / 30
Cynthia Engel Masters Women 35+ B 4 / 15
Rachel Mavis Women C 15 / 29

OBRA Cyclocross Championships: Peddlars at the Poor Farm (Nov 8 2014)

Matthew Dial Masters 35+ C 2 / 36
Joanne Eastwood Masters Women 35+ A 5 / 9
Cynthia Engel Masters Women 35+ B 1 / 4
Tad Hodgert Masters 60+ 9 / 12
Sha-marie Brown Women C 1 / 6
Thomas Pastor Category C 17 / 33
Bart Bowen Masters 35+ A 1 / 46
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 1 / 10
Marcel Russenbarger Masters 50+ 2 / 33
David Dorocke Masters 50+ 20 / 33
Walter Mcknight Masters 35+ B 17 / 42

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Nov 2 2014)

Matt Fox Singlespeed 7 / 70
Ryan Chase Category C 15 / 67
Thomas Pastor Category C 60 / 67
Ryan Funke Category B 7 / 46
James Williams Category A 14 / 56
Matt Fox Category A 52 / 56
Joe Larson Clydesdale 4 / 29
Walter Mcknight Clydesdale 6 / 29
Tracy Miller Beginner Women 13 / 17
Tad Hodgert Masters 60+ 14 / 16
Bart Bowen Masters 35+ A 2 / 61
Erik Hammer Masters 35+ A 20 / 61
Erik Bergstrom Masters 35+ A 21 / 61
Chris Moor Masters 35+ A 39 / 61
David Martin Masters 35+ A 48 / 61
Rodney Trepess Masters 35+ A 56 / 61
Mike Taylor Masters 50+ 34 / 72
David Dorocke Masters 50+ 47 / 72
Alan Thomason Masters 50+ 54 / 72
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 1 / 18
Michelle Mercer Masters Women 45+ 5 / 18
Joanne Eastwood Masters Women 35+ A 16 / 55
Joanne Eastwood Masters Women 35+ A 16 / 55
Tracey March Masters Women 35+ B 5 / 21
Cynthia Engel Masters Women 35+ B 17 / 21
Sha-marie Brown Women C 10 / 25
Kelsey Carson Women B 2 / 27

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Nov 1 2014)

Matt Fox Singlespeed 5 / 82
Thomas Pastor Singlespeed 51 / 82
Thomas Pastor Category C 7 / 63
Ryan Chase Category C 27 / 63
Josh Green Category C 52 / 63
Ryan Funke Category B 10 / 56
James Williams Category A 18 / 66
Walter Mcknight Clydesdale 3 / 28
Joe Larson Clydesdale 5 / 28
Shay Mavis Clydesdale 10 / 28
Colby Nightingale Clydesdale 11 / 28
Tracy Miller Beginner Women 22 / 26
Craig Mavis Masters 60+ 6 / 18
Tad Hodgert Masters 60+ 15 / 18
Erik Hammer Unicycle 1 / 4
Bart Bowen Masters 35+ A 1 / 72
Erik Bergstrom Masters 35+ A 24 / 72
Chris Moor Masters 35+ A 25 / 72
Rodney Trepess Masters 35+ A 32 / 72
Erik Hammer Masters 35+ A 62 / 72
David Martin Masters 35+ A 68 / 72
Matthew Dial Masters 35+ C 3 / 91
Jeff Kleihauer Masters 35+ B 70 / 116
Michel Waller Masters 35+ B 111 / 116
Marcel Russenbarger Masters 50+ 1 / 74
Alan Thomason Masters 50+ 38 / 74
Mike Taylor Masters 50+ 42 / 74
David Dorocke Masters 50+ 73 / 74
Michelle Mercer Masters Women 45+ 6 / 19
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 9 / 19
Joanne Eastwood Masters Women 35+ A 14 / 27
Tracey March Masters Women 35+ B 10 / 21
Cynthia Engel Masters Women 35+ B 13 / 21
Kristen Quadrone Women C 5 / 35
Susan Foster Women C 10 / 35
Sha-marie Brown Women C 18 / 35
Rachel Mavis Women C 22 / 35
Kelsey Carson Women B 1 / 30

Cross Crusade: WA County Fairgrounds (Oct 26 2014)

James Williams Category A 48 / 63
Walter Mcknight Clydesdale 6 / 57
Craig Mavis Masters 60+ 6 / 28
Tad Hodgert Masters 60+ 15 / 28
Chris Moor Masters 35+ A 18 / 71
Rodney Trepess Masters 35+ A 36 / 71
Matthew Dial Masters 35+ C 3 / 143
James Williams Masters 35+ C 30 / 143
Steve Arnold Masters 35+ C 90 / 143
Mike Taylor Masters 50+ 30 / 74
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 2 / 13
Tracey March Masters Women 35+ B 2 / 11
Rachel Mavis Women C 15 / 33

Cross Crusade: Heron Lakes (Oct 19 2014)

Thomas Pastor Category C 50 / 97
Josh Green Category C 91 / 97
Ryan Funke Category B 18 / 45
James Williams Category A 16 / 70
Matt Fox Category A 27 / 70
Walter Mcknight Clydesdale 5 / 60
Tracy Miller Beginner Women 41 / 44
Craig Mavis Masters 60+ 9 / 28
Tad Hodgert Masters 60+ 19 / 28
Bart Bowen Masters 35+ A 1 / 98
Chris Moor Masters 35+ A 41 / 98
Rodney Trepess Masters 35+ A 64 / 98
Matthew Dial Masters 35+ C 5 / 168
James Williams Masters 35+ C 43 / 168
Ryan Chase Masters 35+ B 121 / 133
Mike Taylor Masters 50+ 26 / 75
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 1 / 19
Jill Ballantyne Masters Women 45+ 17 / 19
Tracey March Masters Women 35+ B 6 / 16
Sha-marie Brown Women C 13 / 39
Rachel Mavis Women C 16 / 39

CrossWord CX Challenge p/b Western Bikeworks (Oct 18 2014)

Alan Thomason Masters Men 50+ 11 / 13
Bart Bowen Masters Men 35+ A 2 / 17
Rachel Mavis Women Category C 5 / 7
Joanne Eastwood Masters Women 35+ A 2 / 2
Craig Mavis Masters Men 60+ 5 / 9
Tad Hodgert Masters Men 60+ 6 / 9

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day Two (Oct 12 2014)

Thomas Pastor Category C 39 / 78
James Williams Category A 17 / 67
Matt Fox Category A 28 / 67
Colby Nightingale Clydesdale 14 / 35
Joe Larson Clydesdale 32 / 35
Craig Mavis Masters 60+ 9 / 20
Tad Hodgert Masters 60+ 16 / 20
Rodney Trepess Masters 35+ A 47 / 84
Chris Moor Masters 35+ A 48 / 84
David Martin Masters 35+ A 79 / 84
Michel Waller Masters 35+ C 2 / 138
Matthew Dial Masters 35+ C 19 / 138
James Williams Masters 35+ C 56 / 138
Mike Taylor Masters 50+ 26 / 74
David Dorocke Masters 50+ 30 / 74
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 1 / 20
Tracey March Masters Women 35+ B 9 / 15
Kelsey Carson Women B 4 / 29

Cross Crusade: Alpenrose Dairy Day One (Oct 11 2014)

Ryan Funke Category C 1 / 82
Thomas Pastor Category C 39 / 82
Matt Fox Category A 40 / 68
Joe Larson Clydesdale 5 / 36
Colby Nightingale Clydesdale 17 / 36
Craig Mavis Masters 60+ 7 / 27
Tad Hodgert Masters 60+ 18 / 27
Rodney Trepess Masters 35+ A 49 / 84
David Martin Masters 35+ A 57 / 84
Chris Moor Masters 35+ A 76 / 84
James Williams Masters 35+ C 106 / 117
Matthew Dial Masters 35+ C 112 / 117
David Dorocke Masters 50+ 36 / 74
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 16 / 19
Joanne Eastwood Masters Women 35+ A 29 / 30
Tracey March Masters Women 35+ B 4 / 18
Rachel Mavis Women C 19 / 31
Kelsey Carson Women B 9 / 34

GPRT: Heiser Farms CX (Oct 4 2014)

Matthew Dial Masters 35+ C 10 / 63
Tracey March Masters Women 35+ B 5 / 10
Craig Mavis Masters 60+ 8 / 16
Susan Foster Women C 1 / 20
Kristen Quadrone Women C 2 / 20
Rachel Mavis Women C 19 / 20
Ryan Funke Category C 1 / 28
Chris Moor Masters 35+ A 29 / 41
Mike Taylor Masters 50+ 18 / 39

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 5 (Oct 1 2014)

Kelsey Carson Women B 3 / 4
Cooper Nagel Beginner Men 7 / 9
James Williams Men A 6 / 24
Erik Hammer Men A 12 / 24
Matt Fox Men A 16 / 24
Chris Moor Men A 22 / 24
Rodney Trepess Men A 23 / 24
Shay Mavis Men C 1 / 7
Thomas Pastor Men C 3 / 7
Michel Waller Men C 35+ 1 / 21
Colby Nightingale Men C 35+ 10 / 21
Susan Foster Women C 2 / 6
Sha-marie Brown Women C 5 / 6
Walter Mcknight Masters Men B 35+ 11 / 33
Matthew Dial Masters Men B 35+ 15 / 33
David Dorocke Masters Men B 35+ 25 / 33
Joe Larson Masters Men B 35+ 30 / 33
Marcel Russenbarger Masters Men B 35+ 32 / 33
Craig Mavis Men 60+ 2 / 6
Tad Hodgert Men 60+ 4 / 6
Bart Bowen Masters Men 35+a 2 / 20
David Martin Masters Men 35+a 13 / 20
Erik Bergstrom Masters Men 35+a 16 / 20
Alan Thomason Men 50+ 7 / 14
Tracy Miller Beginner Women 5 / 7
Joanne Eastwood Women 45+ 2 / 8

Battle at Barlow (Sep 28 2014)

Michel Waller Masters 35+ C 3 / 67
Tracey March Masters Women 35+ B 6 / 11
Craig Mavis Masters 60+ 8 / 14
Tad Hodgert Masters 60+ 12 / 14
Rachel Mavis Women C 12 / 23
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 1 / 9
Mike Taylor Masters 50+ 15 / 44
David Dorocke Masters 50+ 26 / 44
Alan Thomason Masters 50+ 33 / 44

GPRT: Ninkrossi (Sep 27 2014)

Tad Hodgert Masters 60+ 5 / 10
Chris Moor Masters 35+ A 20 / 39
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 1 / 10
David Dorocke Masters 50+ 27 / 44
Alan Thomason Masters 50+ 32 / 44

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 4 (Sep 24 2014)

James Williams Men A 7 / 17
Erik Hammer Men A 9 / 17
Matt Fox Men A 11 / 17
Ryan Chase Men C 4 / 10
Matt Dial Men C 35+ 8 / 23
Colby Nightingale Men C 35+ 11 / 23
Michel Waller Men C 35+ 22 / 23
Kristen Quadrone Women C 2 / 5
Susan Foster Women C 3 / 5
Kelsey Carson Women B 1 / 2
Craig Mavis Men 60+ 2 / 5
Tad Hodgert Men 60+ 3 / 5
Rodney Trepess Men B 35+ 5 / 32
Walter Mcknight Men B 35+ 8 / 32
David Dorocke Men B 35+ 21 / 32
David Martin Men A 35+ 6 / 23
Bart Bowen Men A 35+ 19 / 23
Erik Bergstrom Men A 35+ 21 / 23
Mike Taylor Men 50+ 2 / 13
Alan Thomason Men 50+ 4 / 13
Tracy Miller Beginner Women 7 / 7
Carolyn Daubeny Women 45+ 2 / 6

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Day Two (Sep 21 2014)

Craig Mavis Masters Men 60+ 3 / 7
Tad Hodgert Masters Men 60+ 6 / 7
Steve Arnold Masters Men C 35+ 9 / 14
Walter Mcknight Clydesdale 1 / 2
Susan Foster Women C 2 / 5
Chris Moor Masters Men B 35+ 6 / 24
Tracy Miller Beginner Women 4 / 4
Bart Bowen Masters Men A 35+ 1 / 16
David Martin Masters Men A 35+ 7 / 16
David Dorocke Masters Men 50+ 11 / 20
Alan Thomason Masters Men 50+ 13 / 20
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 1 / 7
Jill Ballantyne Masters Women 45+ 6 / 7

Ride Hard, Finish Thirsty, p/b Boneyard Day One (Sep 20 2014)

Craig Mavis Masters Men 60+ 2 / 5
Ryan Funke Men B 5 / 9
Matthew Dial Masters Men C 35+ 2 / 15
Erik Hammer Men A 5 / 6
Walter Mcknight Men C 9 / 10
Walter Mcknight Clydesdale 1 / 7
Shay Mavis Clydesdale 2 / 7
Susan Foster Women C 1 / 9
Sha-marie Brown Women C 4 / 9
Rachel Mavis Women C 9 / 9
Rodney Trepess Masters Men B 35+ 2 / 23
Chris Moor Masters Men B 35+ 5 / 23
Bart Bowen Masters Men A 35+ 1 / 14
David Martin Masters Men A 35+ 7 / 14
Cynthia Engel Masters Women 35+ 7 / 10
David Dorocke Masters Men 50+ 23 / 24
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 1 / 7
Joanne Eastwood Masters Women 45+ 6 / 7

GPRT: Zaaldercross (Sep 20 2014)

Joe Larson Clydesdale 1 / 16
Hannah Mavis Junior Women 15-16 2 / 8

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 3 (Sep 17 2014)

Carson Kelsey Women B 2 / 7
Cynthia Engel Women B 3 / 7
Shay Mavis Men B 6 / 8
Williams James Men A 7 / 19
Mac Wheless Men C 7 / 11
Matt Dial Men C 35+ 5 / 24
Ryan Chase Men C 35+ 8 / 24
Colby Nightingale Men C 35+ 20 / 24
Bowen Bart Masters Men 35+ A 2 / 26
Erik Bergstrom Masters Men 35+ A 24 / 26
Susan Foster Women C 1 / 8
Sha-marie Brown Women C 5 / 8
Trepess Rodney Masters Men B 35+ 1 / 38
Larson Joe Masters Men B 35+ 7 / 38
Mcnight Walter Masters Men B 35+ 13 / 38
Moor Chris Masters Men B 35+ 31 / 38
David Dorocke Masters Men B 35+ 33 / 38
Craig Mavis Men 60+ 3 / 8
Tad Hodgert Men 60+ 5 / 8
Alan Thomason Men 50+ 9 / 13
Eastwood Joanne Women 45+ 1 / 6

Hood River Double Cross Day Two (Sep 14 2014)

Matthew Dial Masters 35+ C 4 / 34
Craig Mavis Masters 60+ 3 / 7
Tad Hodgert Masters 60+ 5 / 7
James Williams Category A 10 / 24
Joe Larson Clydesdale 2 / 11
Colby Nightingale Clydesdale 8 / 11
Rachel Mavis Women C 5 / 10
Ryan Chase Category C 5 / 14
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 1 / 5
Mike Taylor Masters 50+ 15 / 31
Alan Thomason Masters 50+ 27 / 31
David Dorocke Masters 50+ 30 / 31
Chris Moor Masters 35+ B 1 / 41
Rodney Trepess Masters 35+ B 3 / 41
Joe Larson Masters 35+ B 11 / 41
Ryan Chase Masters 35+ B 29 / 41
Ryan Chase Masters 35+ B 35 / 41
Hannah Mavis Junior Women 15-16 1 / 7

GPRT: Hood River Double Cross Day One (Sep 13 2014)

James Williams Category A 9 / 21
Shay Mavis Clydesdale 8 / 17
Colby Nightingale Clydesdale 12 / 17
Craig Mavis Masters 60+ 8 / 10
Tad Hodgert Masters 60+ 9 / 10
Matthew Dial Masters 35+ C 51 / 62
Chris Moor Masters 35+ B 2 / 56
Rodney Trepess Masters 35+ B 12 / 56
Jeff Kleihauer Masters 35+ B 13 / 56
David Dorocke Masters 50+ 22 / 37
Alan Thomason Masters 50+ 31 / 37
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 2 / 8
Rachel Mavis Women C 7 / 14

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 2 (Sep 10 2014)

Cooper Nagel Beginner Men 15 / 24
Matt Fox Men A 6 / 19
Erik Hammer Men A 9 / 19
Michel Waller Men 35+c 1 / 21
Matt Dial Men 35+c 9 / 21
Colby Nightingale Men 35+c 11 / 21
Bart Bowen Masters Men 35+ A 2 / 28
David Martin Masters Men 35+ A 9 / 28
Erik Bergstrom Masters Men 35+ A 18 / 28
Susan Foster Women C 1 / 9
Sha-marie Brown Women C 7 / 9
Cynthia Engel Women B 5 / 7
Craig Mavis Men 60+ 2 / 4
Tad Hodgert Men 60+ 4 / 4
Chris Moor Men B 35+ 3 / 44
David Dorocke Men B 35+ 27 / 44
Rodney Trepess Men B 35+ 41 / 44
Mike Taylor Men 50+ 3 / 11
Alan Thomason Men 50+ 4 / 11
Tracy Miller Beginner Women 5 / 5

Fazio Farms (Sep 7 2014)

Alan Thomason Masters 50+ 6 / 9

Psycho Cross Series (Sep 6 2014)

Susan Foster WOMEN C 1 / 6
Rachel Mabis WOMEN C 2 / 6
Mike Taylor Masters Men 50+ 3 / 5

Het Meer (Sep 6 2014)

Craig Mavis Masters 60+ 3 / 12
Tad Hodgert Masters 60+ 7 / 12
David Dorocke Masters 50+ 25 / 41

MBSEF Thrilla Cyclocross Series: Race 1 (Sep 3 2014)

Cooper Nagel Beginner Men 15 / 16
Ryan Funke MEN B 5 / 12
Shay Mavis MEN C 3 / 11
Matt Fox MEN A 7 / 22
James Williams MEN A 9 / 22
Erik Hammer MEN A 11 / 22
Matt Dial Men C 35+ 7 / 22
Ryan Chase Men C 35+ 8 / 22
Colby Nightingale Men C 35+ 9 / 22
David Martin Masters Men 35+ A 6 / 25
Bart Bowen Masters Men 35+ A 20 / 25
Nathan Hobson Masters Men B 35+ 2 / 44
Marcel Russenberger Masters Men B 35+ 3 / 44
Stephan Niquet Masters Men B 35+ 5 / 44
Sean Rees Masters Men B 35+ 11 / 44
Ryan Francesconi Masters Men B 35+ 12 / 44
Mm Jenkins Masters Men B 35+ 28 / 44
Craig Mavis Men 60+ 1 / 4
Tad Hodgert Men 60+ 4 / 4
Chris Opie Men 50+ 2 / 15
Joshua Pike Men 50+ 8 / 15
Tracy Miller Beginner Women 8 / 9
Susan Foster WOMEN C 1 / 6
Sha-marie Brown WOMEN C 5 / 6
Cynthia Engel WOMEN B 5 / 6
Chris Opie Women 45+ 7 / 8

DDCX 1 (Aug 30 2014)

Shay Mavis Category c 19 / 36
Craig Mavis Masters 60+ 7 / 13
Tad Hodgert Masters 60+ 10 / 13

Cross Crusade: Deschutes Brewery (Dec 8 2013)

Tracey March Masters Women 35+ B 4 / 4
Matthew Dial Master 35+ C 20 / 34
Steve Arnold Master 35+ C 28 / 34
Tad Hodgert Master 60+ 6 / 6
Craig Mavis Master 50+ 18 / 26
Alan Thomason Master 50+ 20 / 26
Rodney Trepess Master 35+ B 7 / 41
Mike Taylor Master 35+ B 20 / 41
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 2 / 6
Erik Hammer Masters 35+ A 17 / 32

Deschutes Brewery Cup (Dec 7 2013)

Craig Mavis Men Master 55+ 14 / 19
Erik Hammer Men Cat 2/3 15 / 39

Grand Prix Erik Tonkin: Winter Cross (Dec 1 2013)

Matthew Dial Master 35+ C 12 / 51

Redmond Golf Cross (Nov 30 2013)

Kelsey Carson Women B 1 / 1
Tracey March Masters Women 35+ B 1 / 2
Walter Mcknight Clydesdale 1 / 3
Shay Mavis Category B 3 / 3
Alan Thomason Master 50+ 5 / 12
David Dorocke Master 50+ 6 / 12
Craig Mavis Master 50+ 8 / 12
Tad Hodgert Master 50+ 10 / 12
Scott Birdwell Category C 1 / 3
Rachel Mavis Beginner Women 2 / 3
Rodney Trepess Masters 35+ B 2 / 10

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 24 2013)

David Dorocke Master 50+ 19 / 41
Matthew Dial Masters 35+ C 32 / 135
Rodney Trepess Masters 35+ B 7 / 61

Cross Crusade: Barton Park (Nov 17 2013)

Tracey March Masters Women 35+ B 6 / 12
Tad Hodgert Masters 60+ 12 / 12
Alan Thomason Master 50+ 36 / 54
Craig Mavis Master 50+ 44 / 54
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 8 / 17
Jill Ballantyne Masters Women 45+ 14 / 17
Mike Taylor Masters 35+ C 3 / 146

MFG #6: Woodland Park (Nov 10 2013)

Rodney Trepess Cat. 3 Master Men 45+ 17 / 66

Cross Crusade: PIR Infield (Nov 10 2013)

Tracey March Masters Women 35+ B 8 / 23
Tad Hodgert Masters 60+ 14 / 16
David Dorocke Master 50+ 31 / 73
Craig Mavis Master 50+ 60 / 73
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 7 / 23
Jill Ballantyne Masters Women 45+ 11 / 23
Mike Taylor Masters 35+ C 10 / 161

OBRA CX Championships: GPET: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 9 2013)

David Dorocke Master 50+ 28 / 46
Tad Hodgert Masters 60+ 9 / 10
Michel Waller Masters 35+ B 47 / 53
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 3 / 11

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 3 2013)

Craig Mavis Master 50+ 49 / 67
Rachel Mavis Beginner Women 20 / 35
Tad Hodgert Masters 60+ 13 / 17
Mike Taylor Masters 35+ C 10 / 163
Rodney Trepess Masters 35+ B 26 / 110
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 10 / 25
Tracey March Masters Women 35+ B 4 / 20

Sandy/Boring Corn Cross (Nov 2 2013)

Preston Roth Masters 35+ C 22 / 29

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day Two (Oct 27 2013)

Julia Austin Women C 22 / 36
David Dorocke Master 50+ 25 / 58
Craig Mavis Master 50+ 30 / 58
Alan Thomason Master 50+ 35 / 58
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 7 / 22
Jill Ballantyne Masters Women 45+ 15 / 22
Tad Hodgert Masters 60+ 8 / 12
Rachel Mavis Beginner Women 10 / 27
Erik Hammer Masters 35+ A 9 / 61
Mike Taylor Masters 35+ C 5 / 103
Steve Arnold Masters 35+ C 33 / 103
Matthew Dial Masters 35+ C 67 / 103

Cross Crusade: Deschutes Brewery Day One (Oct 26 2013)

Shay Mavis Category C 10 / 62
David Dorocke Master 50+ 22 / 65
Alan Thomason Master 50+ 37 / 65
Craig Mavis Master 50+ 47 / 65
Colby Nightingale Clydesdale 23 / 36
Tad Hodgert Masters 60+ 12 / 13
Erik Hammer Masters 35+ A 18 / 77
Mike Taylor Masters 35+ C 5 / 117
Ryan Goldstein Masters 35+ C 36 / 117
Matthew Dial Masters 35+ C 48 / 117
Steve Arnold Masters 35+ C 60 / 117
Ryan Chase Masters 35+ C 67 / 117
Michel Waller Masters 35+ B 57 / 110
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 6 / 26
Jill Ballantyne Masters Women 45+ 15 / 26
Sha-marie Brown Women C 20 / 47

Cross Crusade: PIR Heron Lakes (Oct 20 2013)

Alan Thomason Master 50+ 22 / 79
David Dorocke Master 50+ 34 / 79
Carolyn Daubeny Masters Women 45+ 7 / 28
Tad Hodgert Masters 60+ 11 / 14
Mike Taylor Masters 35+ C 6 / 201

Canby Cross-Word CX Challenge (Oct 19 2013)

Tad Hodgert Master 60+ 5 / 7
Sha-marie Brown Women C 6 / 10
David Dorocke Master 50+ 7 / 19
Alan Thomason Master 50+ 9 / 19
Craig Mavis Master 50+ 14 / 19
Rachel Mavis Beginner Women 3 / 6

Cross Crusade: Rainier (Oct 13 2013)

Craig Mavis Master 50+ 47 / 59
Mike Taylor Masters 35+ C 16 / 152
Preston Roth Masters 35+ C 135 / 152

Cross Crusade #1: Alpenrose Dairy (Oct 6 2013)

Tad Hodgert Masters 60+ 13 / 18
Steve Arnold Masters 35+ C 130 / 200

Independence Cross Day 2 (Oct 6 2013)

Julia Austin Women Cat3/4 Open 5 / 6

Grand Prix Erik Tonkin: Heiser Farm CX (Oct 5 2013)

Tad Hodgert Masters 60+ 8 / 9

Thrilla Cyclocross Series #4 (Oct 3 2013)

Scott Birdwell Men B 19 / 28
Jason Randles Men C 2 / 19
Ryan Goldstein Men C 4 / 19
Matthew Dial Men C 6 / 19
David Martin Men B 40+ 2 / 30
Walter Mcknight Men B 40+ 11 / 30
Alan Thomason Men B 40+ 19 / 30
David Dorocke Men B 40+ 30 / 30
Erik Hammer Men A 7 / 23
Tad Hodgert Men C 50+ 7 / 11
Steve Arnold Men C 40+ 8 / 14
Sue Foster Wmn C 2 / 15
Carolyn Daubeny Wmn C 3 / 15

USGP #8: Deschutes Brewery Cup (Dec 9 2012)

Alan Thomason Master Men 45-99 44 / 51

USGP #7: Deschutes Brewery Cup (Dec 8 2012)

Alan Thomason Master Men 45-99 53 / 60
David Dorocke Master Men 45-99 58 / 60
Erik Hammer Men Cat B 27 / 76
Shay Mavis Men Cat B 63 / 76

Psycho Cross/OBRA Championships (Dec 1 2012)

David Dorocke Men Mas 50+ 12 / 15
Craig Mavis Men Mas 50+ 14 / 15

Cross Crusade: PIR (Pro Paddock) (Nov 18 2012)

Mike Taylor Masters 35+ C 89 / 179

Kruger's Crossing Cyclocross Classic (Nov 17 2012)

David Dorocke Masters 50+ 8 / 13

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 11 2012)

Mike Taylor Masters 35+ C 100 / 154

GPTB: Pedalers At The Poor Farm CX @ Edgefield (Nov 10 2012)

Mike Taylor Masters 35+ C 41 / 57

Cross Crusade: Barton Park (Nov 4 2012)

David Dorocke Masters 50+ 28 / 59
Craig Mavis Masters 50+ 43 / 59
Mike Taylor Masters 35+ C 64 / 161
Joe Larson Clydesdale 14 / 43
Ryan Chase Beginner Men 10 / 66

Cross Crusade: Deschutes Brewery #2 (Oct 28 2012)

Tad Hodgert Masters 60+ 9 / 11
Alan Thomason Masters 50+ 21 / 59
David Dorocke Masters 50+ 37 / 59
Craig Mavis Masters 50+ 41 / 59
Ron Taylor Masters 50+ 58 / 59
Erik Hammer Masters 35+ B 36 / 81
Mike Taylor Masters 35+ C 56 / 109
Steve Arnold Masters 35+ C 68 / 109
Joe Larson