Log In
4CCX - Race #1 - Dolores • Oct 29 2022 • Dolores, CO
Race uploaded by Dylan Stucki csv | json
4
1
4.8
4.4
3.9
Partly Cloudy, 47 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
4
Beers
1
Moisture
4.8
Accel
4.4
Tech
3.9
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Huber
2 Tor Holm FLC Cycling
3 Adam Clapp OhHi
4 Troy Hachmann
5 Ryan Tenge Colavita
6 John Feistner
7 Eric Hjermstad Durango100club.com
8 Steve Koller Colavita
Finishers: Cat 3: 2   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Lewis
2 Brendan Shafer
3 Gaige Sippy
4 Frank Mapel Stans / 2nd Ave. Sports
5 Heath Garvey MBS
6 Miles Venzara Seg 28
7 Michael Schmidt High desert Devo
8 Ryan Tenge Colavita
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Shults
2 Dave Hagen Pedal Durango
3 Andy Fox
4 Tony Cady
5 Field Blevins
6 Kirk Morrison Ag3r/Butler Health System
7 Richard Bagienski Geri Atrix
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ivan Sippy Durango Team Segment 28
2 Todd Wells
3 Troy Wells Santa Cruz
4 Rotem Ishay Team Durango Segment 28
5 Jonathan Anderson uci wt: j moneys factory racing
6 Adrian Magun FLC Cycling
7 Kolby Preble Segment 28
8 Torbjorn Roed Colorado Mesa University
9 Ian Williams
10 Samuel Hart Fort Lewis
11 Maxx Chance
12 Dylan Stucki
13 James Hilyer
14 Jake Olander FLC/ Forever Endurance
15 Travis Brown Trek
16 Alexander Martin Trek
17 Kye Cordes FLC
18 Garrett Payer Fort Lewis College
19 Austin Beard
20 Alex Green FLC Cycling
21 Ryan Paupore Fort Lewis Cycling
22 Dylan Atkinson Fort Lewis College
23 William Farmer
24 Kobi Gyetvan
25 Brockton Smith
26 Conor Gizinski
27 Ryan Simonovich
DNF Brayden Johnson Bear National Team
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 5   Cat 3: 4   Cat 4: 3   Cat 5: 3   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Natalie Quinn FLC/BJC
2 Sarah Sturm Specialized
3 Ruth Holcomb Fort Lewis College
4 Sabrina Hayes Fort Lewis College
5 Bailey Cioppa bear/flc
6 Tristen Musselman Maple Drive Racing
7 Trista Winder Bike Fiend Moab
8 Martha Iverson DNA Cycling Masters
Finishers: Cat 1: 2   Cat 3: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patrick Matlock
2 Cooper Wells twl
3 Fielder Lecompte Devo
DNF Benjamin Andrea