Log In

Team Overview: Rad Racing P/B Cycle U
(redirected from: Cycle University)

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Lutherwood Cross (Nov 30 2019)

Callah Robinson Women A 4 / 10

CXR #6 North SeaTac Park (Nov 24 2019)

Parker Casazza Cat 1/2 Men 18 / 19
Aubrey Bond Junior Girls 6-9 3 / 7
Jack Harris Junior Boys 15-16 4 / 6
Zeev Loetel Junior Boys 10-12 5 / 12

MFG Woodland Park (Nov 17 2019)

Dashawn Hutchinson Cat 3 Men 8 / 40
Winston Hackett Cat 3 Men 18 / 40
Catherine Harasimowicz Middle School Girls 2 / 12
Donovan Ramirez Middle School Boys 7 / 23
Tyler Morgenson Middle School Boys 8 / 23
Hayden Bond Middle School Boys 11 / 23
Oliver Wakeman Middle School Boys 22 / 23
Jack Harris High School Boys 2 / 17
Ruben Sparks High School Boys 17 / 17
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 1 / 16
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 1 / 31
William Pryor 3rd - 5th Grade Boys 3 / 31
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 7 / 31
John Pryor1 3rd - 5th Grade Boys 8 / 31
Zeev Loetel 3rd - 5th Grade Boys 12 / 31
Hudson Congdon 3rd - 5th Grade Boys 16 / 31
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 17 / 31
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 28 / 31
Charlie Andersen 3rd - 5th Grade Boys 30 / 31
Brogan Jones 1st & 2nd Grade Boys 11 / 17
Russ Morgenson Men 50+ 22 / 28
Greg Gizinski Cat 4 Men 35+ 50 / 57
Euan Mcelwaine Cat 4 Men 18 / 61

CXR #5 Enumclaw (Nov 10 2019)

Winston Hackett Cat. 3 Men 8 / 23
Dashawn Hutchinson Cat. 3 Men 12 / 23
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 10
Hudson Congdon Junior Boys CX racing age 10-12 6 / 10
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 5
Will Fowler Junior Boys CX racing age 15-16 2 / 7
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 5 / 7
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 45+ 13 / 21

MFG Cyclocross North 40 (Nov 3 2019)

Dashawn Hutchinson Cat 3 Men 5 / 24
Catherine Harasimowicz Middle School Girls 1 / 9
Tyler Morgenson Middle School Boys 6 / 20
Donovan Ramirez Middle School Boys 7 / 20
Oliver Wakeman Middle School Boys 16 / 20
Hayden Bond Middle School Boys 19 / 20
Reid Hu Middle School Boys 20 / 20
Jack Harris High School Boys 2 / 15
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 1 / 12
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 1 / 27
William Pryor 3rd - 5th Grade Boys 4 / 27
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 5 / 27
Zeev Loetel 3rd - 5th Grade Boys 7 / 27
John Pryor1 3rd - 5th Grade Boys 8 / 27
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 13 / 27
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 22 / 27
Russ Morgenson Men 50+ 16 / 24
Greg Gizinski Cat 4 Men 35+ 32 / 35
Euan Mcelwaine Cat 4 Men 1 / 21

Deschutes River CX Day 2 (Oct 27 2019)

Parker Anderson Wave 5 2 / 12
Luca Laverde Wave 5 8 / 12

CXR #4 Frontier (Oct 27 2019)

Greg Gizinski Cat. 3 Men 13 / 14
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 12
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 3 / 4
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 5
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 45+ 19 / 30

CXR #4 Frontier (Oct 27 2019)

Greg Gizinski Cat. 3 Men 13 / 14
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 12
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 3 / 4
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 5
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 45+ 19 / 30

Deschutes River CX Day 1 (Oct 26 2019)

Luca Laverde Wave 5 18 / 22
Jack Harris Wave 3 33 / 42

MFG Cyclocross Natz Practice (Oct 20 2019)

Dashawn Hutchinson Cat 3 Men 8 / 37
Catherine Harasimowicz Middle School Girls 3 / 11
Donovan Ramirez Middle School Boys 7 / 25
Tyler Morgenson Middle School Boys 9 / 25
Hayden Bond Middle School Boys 13 / 25
Oliver Wakeman Middle School Boys 20 / 25
Reid Hu Middle School Boys 24 / 25
Jack Harris High School Boys 9 / 17
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 3 / 12
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 1 / 25
William Pryor 3rd - 5th Grade Boys 3 / 25
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 7 / 25
Zeev Loetel 3rd - 5th Grade Boys 8 / 25
John Pryor1 3rd - 5th Grade Boys 9 / 25
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 16 / 25
Hudson Congdon 3rd - 5th Grade Boys 18 / 25
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 23 / 25
Brogan Jones 1st and 2nd Grade Boys 8 / 12
Russ Morgenson Men 50+ 21 / 38
Greg p. Gizinkski Men 50+ 29 / 38
Greg Gizinski Cat 4 Men 35+ 28 / 40
Euan Mcelwaine Cat 4 Men 3 / 47
Dylan Hampden Cat 4 Men 12 / 47
Ryan Younker Cat 4 Men 35 / 47

MAGNUSON PARK CROSS P/B NUUN (Oct 13 2019)

Dashawn Hutchinson Cat 3 Men 5 / 36
Catherine Harasimowicz Middle School Girls 2 / 10
Donovan Ramirez Middle School Boys 6 / 22
Tyler Morgenson Middle School Boys 9 / 22
Hayden Bond Middle School Boys 12 / 22
Oliver Wakeman Middle School Boys 19 / 22
Jack Harris High School Boys 2 / 20
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 3 / 15
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 1 / 29
William Pryor 3rd - 5th Grade Boys 2 / 29
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 6 / 29
Zeev Loetel 3rd - 5th Grade Boys 7 / 29
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 10 / 29
John Pryor1 3rd - 5th Grade Boys 11 / 29
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 23 / 29
Hudson Congdon 3rd - 5th Grade Boys 27 / 29
Russ Morgenson Men 50+ 20 / 26
Dylan Hampden Cat 4 Men 6 / 47
Euan Mcelwaine Cat 4 Men 32 / 47

CXR #3 Sprinker (Oct 6 2019)

Brogan Jones Junior Boys CX racing age 6-9 12 / 13
Hudson Congdon Junior Girls CX racing age 10-12 6 / 7
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 6
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 4 / 13
Will Fowler Junior Boys CX racing age 15-16 5 / 13
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 12
Zeev Loetel Junior Boys CX racing age 10-12 5 / 12
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 27 / 36

MFG Cyclocross - The Tacko Fall Buffet 2 (Sep 29 2019)

Dashawn Hutchinson Cat 3 Men 7 / 23
Catherine Harasimowicz Middle School Girls 1 / 10
Donovan Ramirez Middle School Boys 8 / 20
Reid Hu Middle School Boys 9 / 20
Tyler Morgenson Middle School Boys 10 / 20
Hayden Bond Middle School Boys 11 / 20
Jack Harris High School Boys 3 / 4
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 1 / 10
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 1 / 25
William Pryor 3rd - 5th Grade Boys 4 / 25
Zeev Loetel 3rd - 5th Grade Boys 6 / 25
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 7 / 25
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 12 / 25
John Pryor1 3rd - 5th Grade Boys 15 / 25
Hudson Congdon 3rd - 5th Grade Boys 16 / 25
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 20 / 25
Russ Morgenson Men 50+ 23 / 27
Euan Mcelwaine Cat 4 Men 26 / 39
Ryan Younker Cat 4 Men 31 / 39

Trek CX Cup Day 3 (Sep 22 2019)

Willliam Pryor Men Junior 11-12 Open 12 / 24

CXR #2 N. SeaTac (Sep 22 2019)

Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 1 / 2
Zeev Loetel Junior Boys CX racing age 10-12 4 / 12
Anderson Talley Junior Boys CX racing age 10-12 6 / 12

Bavarian CX Day 2 (Sep 22 2019)

Parker Anderson Wave 5 9 / 16
Hayden Bond Wave 5 12 / 16
Luca Laverde Wave 5 16 / 16
Aubrey Bond Wave 4 4 / 11
Dashawn Hutchinson Wave 3 14 / 40
Greg Gizinski Wave 1 28 / 36

Trek CX Cup Day 2 (Sep 21 2019)

Willliam Pryor Men Junior 11-12 Open 12 / 26

Bavarian CX Day 1 (Sep 21 2019)

Parker Anderson Wave 5 8 / 23
Luca Laverde Wave 5 10 / 23
Hayden Bond Wave 4 5 / 16
Aubrey Bond Wave 4 10 / 16
Dashawn Hutchinson Wave 3 15 / 45
Greg Gizinski Wave 1 24 / 45

CXR #1 Arlington (Sep 15 2019)

Reid Hu Junior Boys CX racing age 13-14 7 / 11
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 10
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 2 / 15
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 2 / 7
Will Fowler Junior Boys CX racing age 15-16 4 / 7
Winston Hackett Cat. 4 Men 7 / 31
Ryan Younker Cat. 4 Men 26 / 31

Jingle Cross Day 3 (Sep 15 2019)

Greg Gizinski Men Master 35+ Cat 4 26 / 30

Jingle Cross Day 2 (Sep 14 2019)

Greg Gizinski Men Master 35+ Cat 4 29 / 32

Jingle Cross Day 1 (Sep 13 2019)

Greg Gizinski Men Master 35+ Cat 4 25 / 27

LAKE SAMMAMISH GP P/B PLANETBOX (Sep 8 2019)

Russ Morgenson Men 50+ 17 / 31
Parker Casazza Elite Men 16 / 34
Catherine Harasimowicz Middle School Girls 9 / 11
Donovan Ramirez Middle School Boys 8 / 26
Reid Hu Middle School Boys 9 / 26
Hayden Bond Middle School Boys 12 / 26
Nathaniel Banse Middle School Boys 13 / 26
Spinoza Press Middle School Boys 16 / 26
Tyler Morgenson Middle School Boys 22 / 26
Oliver Wakeman Middle School Boys 23 / 26
Jack Harris High School Boys 2 / 10
Parker Stanford High School Boys 4 / 10
Will Fowler High School Boys 6 / 10
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 2 / 13
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 1 / 29
Zeev Loetel 3rd - 5th Grade Boys 3 / 29
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 5 / 29
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 6 / 29
William Pryor 3rd - 5th Grade Boys 15 / 29
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 21 / 29
John Pryor1 3rd - 5th Grade Boys 25 / 29
Brogan Jones 1st & 2nd Grade Boys 15 / 16
Greg Gizinski Cat 4 Men 35+ 37 / 40
Euan Mcelwaine Cat 4 Men 18 / 51
Winston Hackett Cat 4 Men 26 / 51

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 6 (Dec 16 2018)

Aubrey Bond Junior 1-10 3 / 9
Juliann Vanderhaegen Women U23 17-22 Pro/Cat 1/2/3 17 / 41
Juliann Vanderhaegen Women Junior 17-18 Cat 1/2/3 4 / 19
Jacob D miller Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 33 / 65
Connor Gizinski Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 40 / 65

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 5 (Dec 15 2018)

Callah Robinson Women Junior 15-16 5 / 35
Iris Phillips phillips Women Junior 11-12 10 / 22
Tyler Morgenson Men Junior 11-12 14 / 45
Nathan Sabol Men Junior 13-14 31 / 91

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 4 (Dec 14 2018)

Chris Bond Men Master 50-54 Cat 1/2/3 90 / 111
Russ Morgenson Men Master 45-49 Cat 1/2/3 100 / 111
Craig Undem Men Master 55-59 1 / 77
Callah Robinson Women Non-championship 1122 8 / 45
Iris Phillips phillips Women Non-championship 1122 24 / 45
Connor Gizinski Men Non-championship 1122 14 / 98
Jacob D miller Men Non-championship 1122 20 / 98
Nathan Sabol Men Non-championship 1122 38 / 98
Tyler Morgenson Men Non-championship 1122 63 / 98

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 1 (Dec 11 2018)

Craig Undem Men Non-Championship 50+ 4 / 52

Ruts and Guts (Dec 9 2018)

Callah Robinson Women Cat 1/2/3 4 / 8

Camp Lutherwood (Dec 8 2018)

Iris Phillips Junior Women (U18) 4 / 5

Ruts and Guts (Dec 8 2018)

Callah Robinson Women Cat 1/2/3 6 / 11

WSBA Cyclocross Championships (Dec 2 2018)

Callah Robinson Women Open 10 / 15
Jacob D miller Open Men 18 / 42
Connor Gizinski Open Men 24 / 42
Parker Casazza Open Men 27 / 42
Winston Hackett Open Men 32 / 42
Nathan Sabol Open Men 35 / 42
Chris Bond Men 50-54 50 / 26
Russ Morgenson Men 40-49 26 / 30
Iris Phillips phillips Women Girls 10-12 1 / 5
Nathan Sabol Boys 13-14 2 / 14
Parker Stanford Boys 13-14 3 / 14
Itai Malakoff Boys 13-14 4 / 14
Liam O'brien Boys 13-14 5 / 14
Parker Anderson Boys 13-14 6 / 14
Kai Wallis Boys 13-14 9 / 14
Reid Hu Boys 13-14 10 / 14
Donovan Ramirez Boys 13-14 13 / 14
Tyler Morgenson Boys 10-12 1 / 6
Jackson Hsu Boys 10-12 4 / 6
Craig Undem Men 55-59 1 / 25
Dashawn Hutchinson Boys 17-18 3 / 5
Greg Gizinski Cat 4 Men 40+ 12 / 17
Alexander Bennett Boys 15-16 5 / 14
Otto Begus Boys 15-16 9 / 14
Skye Mcdonald Boys 15-16 11 / 14
Euan Mcelwaine Boys 15-16 13 / 14
Maximilian Krause Boys 15-16 14 / 14

NW CX Cup #5 Natz Practice #2 (Dec 1 2018)

Jacob D miller Men Open 18 / 38
Connor Gizinski Men Open 26 / 38
Winston Hackett Men Open 33 / 38
Skye Mcdonald Men Open 37 / 38
Callah Robinson Women Open 16 / 20
Russ Morgenson Men 35+ Open 22 / 27
Chris Bond Men 35+ Open 52 / 27
Iris Phillips phillips Women 10-12 1 / 4
Parker Stanford Men 13-16 7 / 16
Itai Malakoff Men 13-16 11 / 16
Parker Anderson Men 13-16 12 / 16
Nathan Sabol Men 13-16 13 / 16
Skye Mcdonald Men 13-16 14 / 16
Tyler Morgenson Men 13-16 15 / 16
Willliam Pryor Men 10-12 3 / 4
Craig Undem Men 55+ Open 1 / 15

CXR #6 ChampagneOfCross (Nov 25 2018)

Callah Robinson Cat. 3 Women 1 / 13
Russ Morgenson Cat 3 Master Men CX racing age 45+ 7 / 20
Connor Gizinski Cat. 3 Men 2 / 18
Parker Casazza Cat. 3 Men 5 / 18
Jacob D miller Cat. 3 Men 6 / 18
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 3 / 22
Euan Mcelwaine Junior Boys CX racing age 15-16 2 / 7
Otto Begus Junior Boys CX racing age 15-16 5 / 7
Maximilian Krause Junior Boys CX racing age 15-16 7 / 7
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 3 / 9
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 14
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 4 / 14
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 5 / 14
Anderson Talley Junior Boys CX racing age 10-12 10 / 14
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 14 / 14
Nathan Sabol Junior Boys CX racing age 13-14 1 / 13
Parker Anderson Junior Boys CX racing age 13-14 2 / 13
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 3 / 13
Liam O'Brien Junior Boys CX racing age 13-14 5 / 13
Reid Hu Junior Boys CX racing age 13-14 7 / 13
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 9 / 13
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 11 / 13
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 12 / 13
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 6
Eleanor Weinstein Junior Girls CX racing age 6-9 5 / 6
Spinoza Press Junior Boys CX racing age 6-9 1 / 14
Dashawn Hutchinson Cat. 4 Men 3 / 21
Alexander Bennett Cat. 4 Men 11 / 21

Woodland Park (Nov 18 2018)

Craig Undem Elite Master Men 4 / 35
Reid Hu Single Speed Men 92 / 96
Connor Gizinski Cat 3 Men 1 / 46
Jacob D miller Cat 3 Men 6 / 46
Itai Malakoff Middle School Boys 2 / 33
Parker Stanford Middle School Boys 3 / 33
Liam O'Brien Middle School Boys 4 / 33
Nathan Sabol Middle School Boys 6 / 33
Parker Anderson Middle School Boys 8 / 33
Kai Wallis Middle School Boys 9 / 33
Tyler Morgenson Middle School Boys 11 / 33
Reid Hu Middle School Boys 16 / 33
Deeson Patterson Middle School Boys 24 / 33
Keegan Tornow Middle School Boys 25 / 33
Atticus Dutt Middle School Boys 26 / 33
Dashawn Hutchinson High School Boys 1 / 26
Skye Mcdonald High School Boys 3 / 26
Maximilian Krause High School Boys 6 / 26
Otto Begus High School Boys 8 / 26
Alec Morgenson High School Boys 16 / 26
Jack Harris High School Boys 24 / 26
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 3 / 21
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 5 / 21
Eleanor Weinstein 3rd - 5th Grade Girls 16 / 21
Embry Patterson 3rd - 5th Grade Girls 18 / 21
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 2 / 24
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 3 / 24
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 5 / 24
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 6 / 24
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 12 / 24
Braedan Tornow 3rd - 5th Grade Boys 17 / 24
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 18 / 24
Spinzoa Press 3rd - 5th Grade Boys 24 / 24
Mason Tornow 1st & 2nd Grade Boys 3 / 17
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 4 / 17
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 27 / 38
Alexander Bennett Cat 4 Men 14 / 78
Dashawn Hutchinson Cat 4 Men 45 / 78
Ryan Younker Cat 4 Men 69 / 78

CXR #5 GetYourMudOn (Nov 11 2018)

Callah Robinson Cat. 3 Women 2 / 15
Iris Phillips Cat. 4 Women 10 / 21
Keaghlan Robinson Cat. 4 Women 11 / 21
Connor Gizinski Cat. 3 Men 1 / 15
Jacob D miller Cat. 3 Men 3 / 15
Parker Casazza Cat. 3 Men 6 / 15
Nathan Sabol Cat. 3 Men 12 / 15
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 2 / 18
Nathan Sabol Junior Boys CX 13-14 2 / 12
Parker Stanford Junior Boys CX 13-14 3 / 12
Liam O'Brien Junior Boys CX 13-14 4 / 12
Dylan Hampden Junior Boys CX 13-14 5 / 12
Itai Malakoff Junior Boys CX 13-14 7 / 12
Parker Anderson Junior Boys CX 13-14 8 / 12
Donovan Ramirez Junior Boys CX 13-14 10 / 12
Luca Laverde Junior Boys CX 13-14 11 / 12
Deeson Patterson Junior Boys CX 13-14 12 / 12
Tyler Morgenson Junior Boys CX 10-12 1 / 11
Hayden Bond Junior Boys CX 10-12 5 / 11
William Pryor Junior Boys CX 10-12 7 / 11
Anderson Talley Junior Boys CX 10-12 8 / 11
Jackson Hsu Junior Boys CX 10-12 9 / 11
Marco Laverde Junior Boys CX 10-12 11 / 11
Aubrey Bond Junior Girls CX 6-9 1 / 9
Iris Phillips Junior Girls CX 10-12 2 / 10
Embry Patterson Junior Girls CX 10-12 9 / 10
Euan Mcelwaine Junior Boys CX 15-16 1 / 6
Otto Begus Junior Boys CX 15-16 4 / 6
Maximilian Krause Junior Boys CX 15-16 5 / 6
Skye Mcdonald Junior Boys CX 15-16 6 / 6
Winston Hackett Cat. 4 Men 2 / 14
Alexander Bennett Cat. 4 Men 13 / 14

NW CX Cup #4 Broadmark Cyclocross Cup (Nov 10 2018)

Callah Robinson Women Open B 6 / 9
Euan Mcelwaine Men Junior Open 4 / 21
Parker Stanford Men Junior Open 5 / 21
Itai Malakoff Men Junior Open 7 / 21
Otto Begus Men Junior Open 8 / 21
Donovan Ramirez Men Junior Open 10 / 21
Tyler Morgenson Men Junior Open 11 / 21
Luca Laverde Men Junior Open 16 / 21
Iris Phillips phillips Men Junior Open 17 / 21
Willliam Pryor Men Junior Open 19 / 21
Aubrey Bond Men Junior Open 42 / 21
Connor Gizinski Men Open/3 9 / 20
Parker Casazza Men Open/3 11 / 20
Nathan Sabol Men Open/3 18 / 20
Craig Undem Men 4/Open 1 / 35
Dashawn Hutchinson Men 4/Open 6 / 35
Chris Bond Men Master 35+ 15 / 19
Russ Morgenson Men Open 3/Men SS 10 / 22

MFG Cyclocross - North 40 CX (Nov 4 2018)

Connor Gizinski Cat 3 Men 5 / 29
Jacob D miller Cat 3 Men 7 / 29
Parker Casazza Cat 3 Men 15 / 29
Liam O'Brien Middle School Boys 1 / 26
Parker Anderson Middle School Boys 3 / 26
Kai Wallis Middle School Boys 4 / 26
Itai Malakoff Middle School Boys 5 / 26
Tyler Morgenson Middle School Boys 8 / 26
Dylan Hampden Middle School Boys 12 / 26
Atticus Dutt Middle School Boys 20 / 26
Keegan Tornow Middle School Boys 21 / 26
Otto Begus High School Boys 2 / 21
Jack Harris High School Boys 4 / 21
Skye Mcdonald High School Boys 5 / 21
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 3 / 16
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 5 / 16
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 2 / 23
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 3 / 23
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 8 / 23
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 10 / 23
Braedan Tornow 3rd - 5th Grade Boys 17 / 23
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 20 / 23
Landon Anderson 3rd - 5th Grade Boys 21 / 23
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 3 / 10
Mason Tornow 1st & 2nd Grade Boys 5 / 10
Craig Undem Elite Master Men 6 / 32
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 13 / 25
Callah Robinson Cat 3 Women 1 / 21
Dashawn Hutchinson Cat 4 Men 7 / 38
Winston Hackett Cat 4 Men 9 / 38
Alexander Bennett Cat 4 Men 26 / 38
Ryan Younker Cat 4 Men 34 / 38

CXR #4 CrossOutCancer (Oct 28 2018)

Keaghlan Robinson Cat. 4 Women 15 / 18
Callah Robinson Cat. 3 Women 3 / 17
Connor Gizinski Cat. 3 Men 3 / 13
Parker Casazza Cat. 3 Men 5 / 13
Jacob D miller Cat. 3 Men 6 / 13
Greg Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 31 / 41
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 1 / 30
Euan Mcelwaine Junior Boys CX racing age 15-16 1 / 8
Otto Begus Junior Boys CX racing age 15-16 3 / 8
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 4 / 8
Skye Mcdonald Junior Boys CX racing age 15-16 6 / 8
Teddie Blahous Junior Boys CX racing age 15-16 7 / 8
Maximilian Krause Junior Boys CX racing age 15-16 8 / 8
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 4 / 12
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 5 / 12
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 6 / 12
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 12 / 12
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 7
Eleanor Weinstein Junior Girls CX racing age 6-9 4 / 7
Nathan Sabol Junior Boys CX racing age 13-14 1 / 17
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 2 / 17
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 4 / 17
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 6 / 17
Reid Hu Junior Boys CX racing age 13-14 7 / 17
Parker Anderson Junior Boys CX racing age 13-14 8 / 17
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 9 / 17
Donovan Ramirez Junior Boys CX racing age 13-14 12 / 17
Deeson Patterson Junior Boys CX racing age 13-14 15 / 17
Embry Patterson Junior Girls CX racing age 10-12 9 / 10
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 10 / 10
Dashawn Hutchinson Cat. 4 Men 4 / 20
Liam O'Brien Cat. 4 Men 13 / 20
Ryan Younker Cat. 4 Men 18 / 20
Hayden Bond Cat. 4 Men 20 / 20
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 16 / 20
Alexander Bennett Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 18 / 20

Woolley Cross (Oct 27 2018)

Jake Hightower Men B 8 / 18
Kai Wallis Junior Men (U18) 2 / 5

CXR #3 DudeItsCross (Oct 21 2018)

Iris Phillips Cat. 4 Women 10 / 20
Aubrey Bond Cat. 4 Women 19 / 20
Callah Robinson Cat. 3 Women 2 / 15
Russ Morgenson Cat 3 Master Men CX racing age 45+ 13 / 22
Greg Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 40 / 44
Connor Gizinski Cat. 3 Men 1 / 19
Jacob D miller Cat. 3 Men 7 / 19
Parker Casazza Cat. 3 Men 8 / 19
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 25 / 26
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 18
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 5 / 18
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 6 / 18
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 17 / 18
Euan Mcelwaine Junior Boys CX racing age 15-16 1 / 9
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 3 / 9
Otto Begus Junior Boys CX racing age 15-16 5 / 9
Skye Mcdonald Junior Boys CX racing age 15-16 7 / 9
Maximilian Krause Junior Boys CX racing age 15-16 9 / 9
Nathan Sabol Junior Boys CX racing age 13-14 1 / 17
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 2 / 17
Liam O'Brien Junior Boys CX racing age 13-14 3 / 17
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 4 / 17
Parker Anderson Junior Boys CX racing age 13-14 6 / 17
Donovan Ramirez Junior Boys CX racing age 13-14 8 / 17
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 10 / 17
Reid Hu Junior Boys CX racing age 13-14 12 / 17
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 16 / 17
Deeson Patterson Junior Boys CX racing age 13-14 17 / 17
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 10
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 1 / 11
Embry Patterson Junior Girls CX racing age 10-12 9 / 11
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 22 / 28

Deschutes River CX (Oct 20 2018)

Chris Bond Open Men 45+ 2 / 3
Craig Undem Open Men 11 / 14
Euan Mcelwaine Jr Boys 15-16 3 / 5
Otto Begus Jr Boys 15-16 4 / 5
Skye Mcdonald Jr Boys 15-16 5 / 5
Nathan Sabol Jr Boys 13-14 1 / 6
Parker Anderson Jr Boys 13-14 2 / 6
Parker Stanford Jr Boys 13-14 3 / 6
Tyler Morgenson Jr Boys 13-14 5 / 6
Luca Laverde Jr Boys 13-14 6 / 6
Iris Phillips Jr Girls 10-12 2 / 6
Marci Laverde Jr Girls 10-12 5 / 6
Oliva Wood Jr Girls 10-12 6 / 6
Tyler Morgenson Jr Boys 10-12 1 / 8
Hayden Bond Jr Boys 10-12 2 / 8
Landon Anderson Jr Boys 10-12 6 / 8
Orion Wood Jr Boys 10-12 8 / 8
Callah Robinson Open Women 6 / 9
Nathan Sabol Cat 4/5 Men 10 / 10

MFG Cyclocross - Magnuson Park (Oct 14 2018)

Craig Undem Elite Master Men 28 / 36
Connor Gizinski Cat 3 Men 3 / 37
Jacob D miller Cat 3 Men 10 / 37
Nathan Sabol Middle School Boys 2 / 27
Liam O'Brien Middle School Boys 3 / 27
Parker Stanford Middle School Boys 5 / 27
Itai Malakoff Middle School Boys 6 / 27
Kai Wallis Middle School Boys 7 / 27
Parker Anderson Middle School Boys 8 / 27
Tyler Morgenson Middle School Boys 11 / 27
Reid Hu Middle School Boys 16 / 27
Keegan Tornow Middle School Boys 20 / 27
Deeson Patterson Middle School Boys 22 / 27
Atticus Dutt Middle School Boys 24 / 27
Alex d Bennett High School Boys 1 / 21
Jack Harris High School Boys 3 / 21
Otto Begus High School Boys 4 / 21
Skye Mcdonald High School Boys 5 / 21
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 1 / 19
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 4 / 19
Embry Patterson 3rd - 5th Grade Girls 15 / 19
Eleanor Weinstein 3rd - 5th Grade Girls 17 / 19
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 2 / 21
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 3 / 21
Spinoza Press 3rd - 5th Grade Boys 4 / 21
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 5 / 21
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 7 / 21
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 14 / 21
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 17 / 21
Mason Tornow 1st & 2nd Grade Boys 3 / 15
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 4 / 15
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 13 / 38
Callah Robinson Cat 3 Women 4 / 24
Winston Hackett Cat 4 Men 9 / 63
Alexander Bennett Cat 4 Men 10 / 63
Ryan Younker Cat 4 Men 45 / 63

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross Day 1 (Oct 13 2018)

Alec Morgenson Men Cat 4/5 46 / 48

CXR #2 CrossAbides (Oct 7 2018)

Russ Morgenson Cat 3 Master Men CX racing age 45+ 31 / 33
Connor Gizinski Cat. 3 Men 2 / 26
Cole Gar-aouy Cat. 3 Men 4 / 26
Parker Casazza Cat. 3 Men 10 / 26
Dashawn Hutchinson Cat. 3 Men 14 / 26
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 2 / 20
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 16
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 4 / 16
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 5 / 16
Anderson Talley Junior Boys CX racing age 10-12 11 / 16
Landon Anderson Junior Boys CX racing age 10-12 12 / 16
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 14 / 16
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 7
Eleanor Weinstein Junior Girls CX racing age 6-9 5 / 7
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 1 / 12
Embry Patterson Junior Girls CX racing age 10-12 7 / 12
Alexander Bennett Junior Boys CX racing age 15-16 1 / 9
Euan Mcelwaine Junior Boys CX racing age 15-16 2 / 9
Otto Begus Junior Boys CX racing age 15-16 5 / 9
Teddie Blahous Junior Boys CX racing age 15-16 6 / 9
Skye Mcdonald Junior Boys CX racing age 15-16 7 / 9
Maximilian Krause Junior Boys CX racing age 15-16 8 / 9
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 8 / 9
Nathan Sabol Junior Boys CX racing age 13-14 1 / 18
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 2 / 18
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 3 / 18
Parker Anderson Junior Boys CX racing age 13-14 5 / 18
Donovan Ramirez Junior Boys CX racing age 13-14 7 / 18
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 8 / 18
Reid Hu Junior Boys CX racing age 13-14 10 / 18
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 12 / 18
Deeson Patterson Junior Boys CX racing age 13-14 15 / 18
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 25 / 32
Jacob D miller Cat. 4 Men 1 / 25

NW CX Cup #3 - Bellingham BMX (Oct 6 2018)

Skye Mcdonald Men Junior 13-16 Open 3 / 3

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Jacob D miller Men 2/3 22 / 86

MFG Cyclocross - Mooca Liets (Sep 30 2018)

Connor Gizinski Cat 3 Men 17 / 31
Nathan Sabol Middle School Boys 3 / 33
Parker Anderson Middle School Boys 4 / 33
Liam O'Brien Middle School Boys 5 / 33
Parker Stanford Middle School Boys 6 / 33
Itai Malakoff Middle School Boys 9 / 33
Tyler Morgenson Middle School Boys 14 / 33
Reid Hu Middle School Boys 21 / 33
Keegan Tornow Middle School Boys 24 / 33
Atticus Dutt Middle School Boys 25 / 33
Deeson Patterson Middle School Boys 26 / 33
Jacob D miller High School Boys 1 / 10
Alexander Bennett High School Boys 2 / 10
Euan Mcelwaine High School Boys 3 / 10
Justin Begus High School Boys 4 / 10
Maximilian Krause High School Boys 8 / 10
Skye Mcdonald High School Boys 9 / 10
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 3 / 19
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 8 / 19
Eleanor Weinstein 3rd - 5th Grade Girls 16 / 19
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 2 / 21
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 3 / 21
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 6 / 21
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 7 / 21
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 11 / 21
Landon Anderson 3rd - 5th Grade Boys 20 / 21
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 21 / 21
Mason Tornow 1st & 2nd Grade Boys 2 / 7
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 3 / 7
Craig Undem Elite Master Men 10 / 39
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 20 / 36
Callah Robinson Cat 3 Women 6 / 21
Jacob D miller Cat 4 Men 4 / 55
Alexander Bennett Cat 4 Men 8 / 55
Dashawn Hutchinson Cat 4 Men 13 / 55
Winston Hackett Cat 4 Men 17 / 55
Nathan r Sabol Cat 4 Men 35 / 55

MFG Cyclocross - Leavenworth CX (Sep 23 2018)

Craig Undem Elite Master Men 7 / 26
Connor Gizinski Cat 3 Men 5 / 24
Parker Casazza Cat 3 Men 8 / 24
Nathan Sabol Middle School Boys 3 / 27
Liam O'Brien Middle School Boys 5 / 27
Parker Anderson Middle School Boys 9 / 27
Reid Hu Middle School Boys 12 / 27
Itai Malakoff Middle School Boys 13 / 27
Tyler Morgenson Middle School Boys 17 / 27
Deeson Patterson Middle School Boys 24 / 27
Keegan Tornow Middle School Boys 25 / 27
Otto Begus High School Boys 3 / 8
Skye Mcdonald High School Boys 4 / 8
Alec Morgenson High School Boys 6 / 8
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 2 / 14
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 6 / 14
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 3 / 19
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 4 / 19
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 8 / 19
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 9 / 19
Braedan Tornow 3rd - 5th Grade Boys 12 / 19
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 18 / 19
Mason Tornow 1st & 2nd Grade Boys 2 / 9
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 3 / 9
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 12 / 24
Callah Robinson Cat 3 Women 7 / 18
Jacob D miller Cat 4 Men 4 / 39

NWCX Cup #2 - Ski Hill CX (Sep 22 2018)

Connor Gizinski Men Cat 3 1 / 6
Iris Phillips phillips Women 10-12 2 / 4
Parker Casazza Men 13-16 3 / 20
Nathan Sabol Men 13-16 5 / 20
Parker Stanford Men 13-16 6 / 20
Euan Mcelwaine Men 13-16 7 / 20
Otto Begus Men 13-16 9 / 20
Parker Anderson Men 13-16 11 / 20
Jack Barrett stringham Men 13-16 12 / 20
Skye Mcdonald Men 13-16 13 / 20
Luca Laverde Men 13-16 18 / 20
Alec Morgenson Men 13-16 19 / 20
Tyler Morgenson Men 10-12 1 / 13
Hayden Bond Men 10-12 4 / 13
Kegan Tornow Men 10-12 6 / 13
Braedan Tornow Men 10-12 12 / 13
Russ Morgenson Men 45+ Cat 3 11 / 16
Parker Casazza Men Cat 4 5 / 24
Jacob D miller Men Cat 4 10 / 24
Ryan Younker Men Cat 4 17 / 24
Alexander Bennett Men Cat 4 24 / 24
Craig Undem Men 55+ Open 1 / 8

CXR #1 CrossTheFunk (Sep 16 2018)

Callah Robinson Cat. 3 Women 3 / 14
Russ Morgenson Cat 3 Master Men CX racing age 45+ 9 / 27
Connor Gizinski Cat. 3 Men 1 / 15
Parker Casazza Cat. 3 Men 6 / 15
Greg Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 33 / 42
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 18 / 21
Nathan Sabol Junior Boys CX racing age 13-14 1 / 17
Liam O'Brien Junior Boys CX racing age 13-14 2 / 17
Parker Anderson Junior Boys CX racing age 13-14 3 / 17
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 4 / 17
Kai Wallis Junior Boys CX racing age 13-14 6 / 17
Reid Hu Junior Boys CX racing age 13-14 7 / 17
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 12 / 17
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 13 / 17
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 14 / 17
Donovan Ramirez Junior Boys CX racing age 13-14 15 / 17
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 9
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 1 / 6
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 2 / 16
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 7 / 16
Landon Anderson Junior Boys CX racing age 10-12 13 / 16
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 14 / 16
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 15 / 16
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 12 / 16
Jacob D miller Cat. 4 Men 4 / 26
Alexander Bennett Cat. 4 Men 15 / 26
Ryan Younker Cat. 4 Men 22 / 26

MFG Cyclocross - Lake Sammamish (Sep 9 2018)

Craig Undem Elite Master Men 6 / 32
Connor Gizinski Cat 3 Men 6 / 30
Parker Stanford Middle School Boys 5 / 34
Liam O'Brien Middle School Boys 7 / 34
Parker Anderson Middle School Boys 9 / 34
Reid Hu Middle School Boys 12 / 34
Tyler Morgenson Middle School Boys 13 / 34
Luca Laverde Middle School Boys 20 / 34
Dylan Hampden Middle School Boys 21 / 34
Itai Malakoff Middle School Boys 25 / 34
Keegan Tornow Middle School Boys 28 / 34
Atticus Dutt Middle School Boys 29 / 34
Kai Wallis Middle School Boys 32 / 34
Alexander Bennett High School Boys 2 / 11
Otto Begus High School Boys 6 / 11
Jack Harris High School Boys 7 / 11
Skye Mcdonald High School Boys 9 / 11
Max Krause High School Boys 10 / 11
Iris phillips Phillips 3rd - 5th Grade Girls 1 / 22
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 14 / 22
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 3 / 30
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 9 / 30
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 10 / 30
Braedan Tornow 3rd - 5th Grade Boys 11 / 30
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 12 / 30
Landon Anderson 3rd - 5th Grade Boys 21 / 30
Marco Laverde 3rd - 5th Grade Boys 26 / 30
Mason Tornow 1st & 2nd Grade Boys 3 / 13
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 20 / 38
Callah Robinson Cat 3 Women 6 / 20
Jacob D miller Cat 4 Men 6 / 59
Alexander Bennett Cat 4 Men 19 / 59
Nathan Sabol Cat 4 Men 29 / 59

NWCX Cup #1 (Sep 8 2018)

Callah Robinson Women Open 5 / 5
Greg Gizinski Men Single Speed 6 / 9
Craig Undem Men Open 9 / 19
Connor Gizinski Men Open 15 / 19
Trey Trefry Men Open 19 / 19
Jacob D miller Men Cat 4 6 / 18
Winston Hackett Men Cat 4 11 / 18
Nathan Sabol Men Cat 4 12 / 18
Russ Morgenson Men 45+ Cat 3 10 / 16
Greg Gizinski Men 35+ Cat 4 6 / 9
Nathan Sabol Men 13-16 3 / 19
Parker Anderson Men 13-16 4 / 19
Parker Stanford Men 13-16 5 / 19
Euan Mcelwaine Men 13-16 8 / 19
Otto Begus Men 13-16 10 / 19
Skye Mcdonald Men 13-16 12 / 19
Itai Malakoff Men 13-16 14 / 19
Luca Laverde Men 13-16 18 / 19
Donovan Ramirez Men 13-16 19 / 19
Tyler Morgenson Men 10-12 1 / 7
Keegan Tornow Men 10-12 2 / 7
Braedan Tornow Men 10-12 6 / 7
Landon Anderson Men 10-12 7 / 7

US Cross Nationals Day 6 (Jan 14 2018)

Ciara Macdonald Women U23 P/1/2/3 33 / 35
Calder Wood Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 7 / 43

US Cross Nationals Day 5 (Jan 13 2018)

Bronwynn Gar-aouy Women Junior 13-14 6 / 30
Nathan Sabol Men Junior 11-12 6 / 36
Jack Barrett stringham Men Junior 11-12 18 / 36
Tyler Morgenson Men Junior 11-12 20 / 36
Joe Spranger Men Junior 11-12 21 / 36
Jack Spranger Men Junior 13-14 5 / 45
Parker Casazza Men Junior 13-14 22 / 45
Connor Gizinski Men Single Speed 78 / 135
Jacob D miller Men Single Speed 96 / 135
Cole Garaouy Men Junior 15-16 35 / 77
Connor Gizinski Men Junior 15-16 46 / 77
Jacob D miller Men Junior 15-16 63 / 77

US Cross Nationals Day 3 (Jan 11 2018)

Russ Morgenson Men Masters 45-49 Cat 1/2/3 93 / 98
Trey Trefry Men 11-22 6 / 61
Jack Spranger Men 11-22 20 / 61
Cole Garaouy Men 11-22 25 / 61
Connor Gizinski Men 11-22 30 / 61
Nathan Sabol Men 11-22 37 / 61
Jacob D miller Men 11-22 39 / 61
Parker Casazza Men 11-22 46 / 61
Tyler Morgenson Men 11-22 51 / 61
Joe Spranger Men 11-22 54 / 61
Jack Barrett stringham Men 11-22 55 / 61
Bronwynn Gar-aouy Women 11-22 10 / 36
Craig Undem Men Masters 55-59 5 / 50

US Cross Nationals Day 1 (Jan 9 2018)

Craig Undem Men Masters 50+ 8 / 64

NWCXCUP #7 | WSBA CX Championships (Dec 17 2017)

Scott Funston Open Men 2 / 30
Calder Wood Open Men 4 / 30
Cole Garaouy Open Men 23 / 30
Jacob D miller Open Men 25 / 30
Craig Undem Open Men 45+ 4 / 18
Callah Robinson Open Women 8 / 9
Bronwynn Gar-aouy Open Women 9 / 9
Jack Spranger Jr Boys 13-16 2 / 17
Connor Gizinski Jr Boys 13-16 7 / 17
Jacob D miller Jr Boys 13-16 8 / 17
Parker Casazza Jr Boys 13-16 9 / 17
Alexander Bennett Jr Boys 13-16 11 / 17
Kai Wallis Jr Boys 13-16 13 / 17
Cole Garaouy Jr Boys 13-16 14 / 17
Parker Stanford Jr Boys 13-16 15 / 17
Otto Begus Jr Boys 13-16 16 / 17
Jack Harris Jr Boys 13-16 17 / 17
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 13-16 3 / 5
Nathan Sabol Jr Boys 10-12 2 / 8
Luca Laverde Jr Boys 10-12 3 / 8
Finn Westover Jr Boys 10-12 4 / 8
Tyler Morgenson Jr Boys 10-12 5 / 8
Joe Spranger Jr Boys 10-12 6 / 8
Iris Phillips Jr Girls 10-12 2 / 5
Keaghlan Robinson Jr Girls 10-12 3 / 5
Kaylee Gudwin Jr Girls 10-12 5 / 5
Russ Morgenson Cat3 Men 45+ 13 / 15
Connor Gizinski Cat4 Men 1 / 7

WSBA CX Championship Warm Up - NWCXCUP Race #6 (Dec 16 2017)

Iris Phillips Men Girls Boys 10-12 2 / 3
Keaghlan Robinson Men Girls Boys 10-12 3 / 3
Craig Undem Men Open 9 / 24
Ciara Mcdonald Men Cat 3 Women 3 / 3
Connor Gizinski Men Junior Boys 13-16 5 / 15
Jacob D miller Men Junior Boys 13-16 6 / 15
Alexander Bennett Men Junior Boys 13-16 9 / 15
Liam Obrien Men Junior Boys 13-16 10 / 15
Otto Begus Men Junior Boys 13-16 12 / 15
Ryan Younker Men Junior Boys 13-16 13 / 15
Parker Stanford Men Junior Boys 13-16 15 / 15
Callah Robinson Men Open Women 13 / 14
Nathan Sabol Men Junior Boys 10-12 1 / 5
Tyler Morgenson Men Junior Boys 10-12 2 / 5
Luca Laverde Men Junior Boys 10-12 4 / 5

NWCXCUP Race #5 (Dec 10 2017)

Iris Phillips phillips Juniors 10-12 Women 3 / 6
Keaghlan Robinson Juniors 10-12 Women 4 / 6
Kaylee Gudwin Juniors 10-12 Women 5 / 6
Russ Morgenson Master 45+ Cat 3 Men 13 / 18
Callah Robinson Open Women 5 / 11
Bronwynn Gar-aouy Open Women 7 / 11
Connor Gizinski Juniors 13-16 Men 1 / 12
Parker Casazza Juniors 13-16 Men 2 / 12
Jacob D miller Juniors 13-16 Men 3 / 12
Otto Begus Juniors 13-16 Men 7 / 12
Euan Mcelwaine Juniors 13-16 Men 9 / 12
Parker Stanford Juniors 13-16 Men 10 / 12
Itai Malakoff Juniors 13-16 Men 12 / 12
Craig Undem Open Master 45+ Men 3 / 15
Nathan Sabol Juniors 10-12 Men 1 / 7
Finn Westover Juniors 10-12 Men 2 / 7
Luca Laverde Juniors 10-12 Men 3 / 7
Tyler Morgenson Juniors 10-12 Men 4 / 7
Joe Spranger Juniors 10-12 Men 5 / 7
Scott Funston Open Men 1 / 25
Calder Wood Open Men 2 / 25
Cole Garaouy Open Men 21 / 25
Winston Hackett Open Men 24 / 25

Solstice Cross - PACX Series Final (Dec 9 2017)

Tommy Shapiro U19 Men 7 / 7

Cascade Cross #5: Camp Lutherwood (Dec 3 2017)

Jake Hightower Men B 8 / 18

NWCXCUP Race #4 (Dec 3 2017)

Scott Funston Men Open 1 / 57
Calder Wood Men Open 2 / 57
Craig Undem Men Open 19 / 57
Jack Spranger Men Open 30 / 57
Cole Garaouy Men Open 39 / 57
Tommy Shapiro Men Open 44 / 57
Connor Gizinski Men Open 46 / 57
Jacob D miller Men Open 47 / 57
Winston Hackett Men Open 51 / 57
Nathan Sabol Men Juniors 10-12 1 / 8
Luca Laverde Men Juniors 10-12 2 / 8
Finn Westover Men Juniors 10-12 3 / 8
Joe Spranger Men Juniors 10-12 4 / 8
Hayden Bond Men Juniors 10-12 7 / 8
Ciara Macdonald Women Cat 4 1 / 6
Iris Phillips phillips Women Juniors 10-12 4 / 8
Keaghlan Robinson Women Juniors 10-12 7 / 8
Kaylee Gudwin Women Juniors 10-12 8 / 8
Bronwynn Gar-aouy Women Open 18 / 21
Callah Robinson Women Open 20 / 21
Connor Gizinski Men Juniors 13-16 5 / 17
Jacob D miller Men Juniors 13-16 8 / 17
Alexander Bennett Men Juniors 13-16 10 / 17
Ryan Younker Men Juniors 13-16 12 / 17
Otto Begus Men Juniors 13-16 13 / 17
Euan Mcelwaine Men Juniors 13-16 14 / 17
Parker Stanford Men Juniors 13-16 15 / 17
Itai Malakoff Men Juniors 13-16 16 / 17

CXR #6 STEP UP YOUR CROSS (Nov 26 2017)

Brayden Buchanan Cat. 1/2 Men 17 / 18
Callah Robinson Cat. 3 Women 2 / 10
Jacob D miller Junior Boys age 15-16 2 / 5
Alexander Bennett Junior Boys age 15-16 4 / 5
Marco Laverde Junior Boys age 6-9 14 / 15
Connor Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 11 / 51
Connor Gizinski Cat. 4 Men 7 / 33
Parker Casazza Cat. 4 Men 9 / 33
Parker Casazza Junior Boys age 13-14 1 / 10
Jack Harris Junior Boys age 13-14 2 / 10
Kai Wallis Junior Boys age 13-14 5 / 10
Euan Mcelwaine Junior Boys age 13-14 6 / 10
Parker Stanford Junior Boys age 13-14 7 / 10
Otto Begus Junior Boys age 13-14 8 / 10
Max Krause Junior Boys age 13-14 9 / 10
Ivy Stringham Junior Girls age 10-12 2 / 9
Iris Phillips Junior Girls age 10-12 3 / 9
Keaghlan Robinson Junior Girls age 10-12 5 / 9
Kaylee Gudwin Junior Girls age 10-12 7 / 9
Phaedra Franklin Junior Girls age 13-14 6 / 6
Nathan Sabol Junior Boys age 10-12 1 / 18
Finn Westover Junior Boys age 10-12 3 / 18
Luca Laverde Junior Boys age 10-12 4 / 18
Joe Spranger Junior Boys age 10-12 8 / 18
Hayden Bond Junior Boys age 10-12 10 / 18
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 2 / 24
Jack Spranger Cat. 3 Men 3 / 13

MFG Cyclocross - Woodland (Nov 19 2017)

Callah Robinson Cat 3 Women 5 / 27
Bronwynn Garaouy Cat 3 Women 10 / 27
Juliann Vander haegen Cat 3 Women 26 / 27
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 66 / 66
Jack Spranger Cat 3 Men 17 / 59
Jake Hightower Cat 3 Men 35 / 59
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 16 / 46
Kaylee Gudwin Jr Girls 2009/2010 6 / 6
Iris Phillips Jr Girls 2006-2008 3 / 11
Keaghlan Robinson Jr Girls 2006-2008 5 / 11
Phaedra Franklin Jr Girls 2004/2005 8 / 10
Marco Laverde Jr Boys 2009/20010 8 / 23
Noah Stringham Jr Boys 2009/20010 15 / 23
Nathan Sabol Jr Boys 2006-2008 2 / 38
Luca Laverde Jr Boys 2006-2008 4 / 38
Joe Spranger Jr Boys 2006-2008 10 / 38
Jackson Hsu Jr Boys 2006-2008 15 / 38
Atticus Dutt Jr Boys 2006-2008 17 / 38
Anderson Talley Jr Boys 2006-2008 20 / 38
Hayden Bond Jr Boys 2006-2008 22 / 38
Reid Hu Jr Boys 2006-2008 34 / 38
Tyler Morgenson Jr Boys 2006-2008 35 / 38
Jack barrett Stringham Jr Boys 2006-2008 36 / 38
Parker Casazza Jr Boys 2004/2005 1 / 13
Jack Harris Jr Boys 2004/2005 4 / 13
Kai Wallis Jr Boys 2004/2005 5 / 13
Parker Stanford Jr Boys 2004/2005 6 / 13
Parker Anderson Jr Boys 2004/2005 9 / 13
Itai Malakoff Jr Boys 2004/2005 10 / 13
Maximilian Krause Jr Boys 2004/2005 11 / 13
Jacob D miller Jr Boys 2002/2003 1 / 14
Ryan Younker Jr Boys 2002/2003 3 / 14
Euan Mcelwaine Jr Boys 2002/2003 4 / 14
Otto Begus Jr Boys 2002/2003 5 / 14
Griffin Murch Jr Boys 2002/2003 7 / 14
Aidan Cordero Jr Boys 2002/2003 11 / 14
Connor p Gizinski Single Speed Men 24 / 110
Connor Gizinski Cat 4 Men 5 / 76
Parker w Casazza Cat 4 Men 13 / 76
Winston Hackett Cat 4 Men 44 / 76
Parker w Casazza Cat 4 Men 67 / 76
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 73 / 76
Alexander Bennett Cat 4 Men 75 / 76

CXR #5 WAUGHOP CROSS (Nov 12 2017)

Calder Wood Cat. 1/2 Men 2 / 18
Scott Funston Cat. 1/2 Men 4 / 18
Jacob D miller Junior Boys age 15-16 1 / 7
Alexander Bennett Junior Boys age 15-16 3 / 7
Marco Laverde Junior Boys age 6-9 6 / 9
Connor Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 29 / 42
Connor Gizinski Cat. 4 Men 15 / 25
Parker Casazza Junior Boys age 13-14 1 / 11
Jack Harris Junior Boys age 13-14 3 / 11
Kai Wallis Junior Boys age 13-14 6 / 11
Euan Mcelwaine Junior Boys age 13-14 7 / 11
Parker Anderson Junior Boys age 13-14 8 / 11
Parker Stanford Junior Boys age 13-14 9 / 11
Otto Begus Junior Boys age 13-14 10 / 11
Ivy Stringham Junior Girls age 10-12 1 / 7
Iris Phillips Junior Girls age 10-12 2 / 7
Kaylee Gudwin Junior Girls age 10-12 5 / 7
Phaedra Franklin Junior Girls age 13-14 6 / 6
Nathan Sabol Junior Boys age 10-12 1 / 13
Finn Westover Junior Boys age 10-12 4 / 13
Luca Laverde Junior Boys age 10-12 6 / 13
Hayden Bond Junior Boys age 10-12 9 / 13
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 3 / 21

The Ridge CX - NWCXCUP Race #3 (Nov 11 2017)

Jacob D miller Men Junior Boys 13-16 5 / 10

Bubblecross (Nov 11 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 3 / 6

MFG #5 - North 40 CX p/b The Athletic (Nov 5 2017)

Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 2 / 20
Iris Phillips Jr Girls 2006-2008 2 / 5
Keaghlan Robinson Jr Girls 2006-2008 3 / 5
Luca Laverde Jr Boys 2006-2008 2 / 20
Nathan Sabol Jr Boys 2006-2008 4 / 20
Joe Spranger Jr Boys 2006-2008 6 / 20
Jackson Hsu Jr Boys 2006-2008 13 / 20
Hayden Bond Jr Boys 2006-2008 16 / 20
Parker Casazza Jr Boys 2004/2005 1 / 9
Parker Anderson Jr Boys 2004/2005 3 / 9
Kai Wallis Jr Boys 2004/2005 5 / 9
Itai Malakoff Jr Boys 2004/2005 6 / 9
Jack Harris Jr Boys 2004/2005 7 / 9
Jacob D miller Jr Boys 2002/2003 1 / 5
Otto Begus Jr Boys 2002/2003 4 / 5
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 5 / 24
Jack Spranger Cat 3 Men 31 / 31
Callah Robinson Cat 3 Women 3 / 14
Bronwynn Garaouy Cat 3 Women 4 / 14
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 5 / 37
Winston Hackett Cat 4 Men 21 / 37
Aidan Cordero Cat 4 Men 30 / 37
Alexander Bennett Cat 4 Men 37 / 37

Pan-American CX Championships (Nov 5 2017)

Calder Wood Men 17-18 Junior Cat 123 5 / 28
Scott Funston Men 17-18 Junior Cat 123 7 / 28

SCCX (Nov 5 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 1 / 7

Cascade Cross 3: Hannegan Speedway (Nov 4 2017)

Jake Hightower Men B 1 / 19

The Derby City Cup Day 1 (Nov 4 2017)

Calder Wood Men 17-18 Junior 3 / 27
Scott Funston Men 17-18 Junior 4 / 27

Apple Cross At Melick's Farm (Nov 4 2017)

Tommy Shapiro Men Open Open 13 / 15

CXR #4 CROSS OUT CANCER (Oct 29 2017)

Scott Funston Cat. 1/2 Men 2 / 22
Calder Wood Cat. 1/2 Men 4 / 22
Brayden Buchanan Cat. 1/2 Men 5 / 22
Callah Robinson Cat. 3 Women 1 / 16
Winston Hackett Junior Boys age 15-16 1 / 6
Jacob D miller Junior Boys age 15-16 3 / 6
Alexander Bennett Junior Boys age 15-16 4 / 6
Connor Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 6 / 50
Trey Trefry Cat. 4 Men 2 / 27
Cole Gar-aouy Cat. 4 Men 4 / 27
Aidan Cordero Cat. 4 Men 23 / 27
Connor Gizinski Cat. 4 Men 25 / 27
Parker Casazza Junior Boys age 13-14 1 / 10
Jack Harris Junior Boys age 13-14 2 / 10
Euan Mcelwaine Junior Boys age 13-14 5 / 10
Parker Anderson Junior Boys age 13-14 7 / 10
Max Krause Junior Boys age 13-14 9 / 10
Parker Stanford Junior Boys age 13-14 10 / 10
Ivy Stringham Junior Girls age 10-12 2 / 8
Iris Phillips Junior Girls age 10-12 3 / 8
Keaghlan Robinson Junior Girls age 10-12 5 / 8
Phaedra Franklin Junior Girls age 13-14 3 / 6
Nathan Sabol Junior Boys age 10-12 2 / 23
Luca Laverde Junior Boys age 10-12 3 / 23
Joe Spranger Junior Boys age 10-12 5 / 23
Jackson Hsu Junior Boys age 10-12 9 / 23
Anderson Talley Junior Boys age 10-12 19 / 23
Colin Nelson Junior Boys age 10-12 20 / 23
Jack Spranger Cat. 3 Men 2 / 19
Jake Hightower Cat. 3 Men 8 / 19

Rolling Thunder (Oct 28 2017)

Ciara Macdonald Cat 1/2/3 Women Elite 11 / 20

HPCX Day 1 (Oct 28 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 Cat1/2/3 3 / 3

CXR #3: Fair Cross (Oct 22 2017)

Calder Wood Cat. 1/2 Men 1 / 20
Scott Funston Cat. 1/2 Men 13 / 20
Callah Robinson Cat. 3 Women 10 / 16
Alexander Bennett Junior Boys age 15-16 2 / 4
Jacob D miller Junior Boys age 15-16 3 / 4
Jack Spranger Cat. 4 Men 2 / 23
Trey Trefry Cat. 4 Men 3 / 23
Connor Gizinski Cat. 4 Men 8 / 23
Parker Casazza Junior Boys age 13-14 1 / 13
Jack Harris Junior Boys age 13-14 2 / 13
Kai Wallis Junior Boys age 13-14 5 / 13
Euan Mcelwaine Junior Boys age 13-14 7 / 13
Parker Anderson Junior Boys age 13-14 8 / 13
Max Krause Junior Boys age 13-14 9 / 13
Otto Begus Junior Boys age 13-14 10 / 13
Itai Malakoff Junior Boys age 13-14 12 / 13
Ivy Stringham Junior Girls age 10-12 2 / 11
Keaghlan Robinson Junior Girls age 10-12 6 / 11
Kaylee Gudwin Junior Girls age 10-12 10 / 11
Phaedra Franklin Junior Girls age 13-14 3 / 5
Nathan Sabol Junior Boys age 10-12 1 / 20
Luca Laverde Junior Boys age 10-12 2 / 20
Jack Barrett stringham Junior Boys age 10-12 3 / 20
Reid Hu Junior Boys age 10-12 6 / 20
Parker Stanford Junior Boys age 10-12 7 / 20
Finn Westover Junior Boys age 10-12 8 / 20
Joe Spranger Junior Boys age 10-12 9 / 20
Jackson Hsu Junior Boys age 10-12 14 / 20
Hayden Bond Junior Boys age 10-12 16 / 20
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 2 / 18

Marty Cross (Oct 22 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 1 / 11

Deschutes River CX - NWCXCUP Race #2 (Oct 21 2017)

Ivy Stringham Jr Girls 1012 2 / 4
Keaghlan Robinson Jr Girls 1012 3 / 4
Jack Barrett stringham Jr Boys 1012 1 / 7
Luca Laverde Jr Boys 1012 2 / 7
Nathan Sabol Jr Boys 1012 3 / 7
Joe Spranger Jr Boys 1012 4 / 7
Aidan Cordero Cat 4 Men 7 / 9
Callah Robinson Open Women 8 / 10
Parker Casazza Jr Boys 1316 4 / 15
Alexander Bennett Jr Boys 1316 5 / 15
Jacob D miller Jr Boys 1316 6 / 15
Jack Harris Jr Boys 1316 7 / 15
Bronwynn Gar-aouy Jr Boys 1316 8 / 15
Parker Stanford Jr Boys 1316 12 / 15
Otto Begus Jr Boys 1316 13 / 15
Parker Anderson Jr Boys 1316 15 / 15
Craig Undem Open Men 45+ 4 / 10
Craig Undem Open Men 16 / 27
Cole Garaouy Open Men 19 / 27
Jack Spranger Open Men 21 / 27
Winston Hackett Open Men 26 / 27

Kutztown CX (Oct 21 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors -9 Cat1/2/3 1 / 1

MFG #4 - Magnuson CX (Oct 15 2017)

Virginia Pruitt Jr Girls 2006-2008 4 / 18
Keaghlan Robinson Jr Girls 2006-2008 6 / 18
Kaylee Gudwin Jr Girls 2006-2008 17 / 18
Phaedra Franklin Jr Girls 2004/2005 4 / 8
Indigo Newby-house Jr Girls 2004/2005 8 / 8
Nathan Sabol Jr Boys 2006-2008 1 / 45
Jack Barrett stringham Jr Boys 2006-2008 2 / 45
Luca Laverde Jr Boys 2006-2008 5 / 45
Tyler Morgenson Jr Boys 2006-2008 8 / 45
Joe Spranger Jr Boys 2006-2008 9 / 45
Finn Westover Jr Boys 2006-2008 11 / 45
Jackson Hsu Jr Boys 2006-2008 15 / 45
Hayden Bond Jr Boys 2006-2008 20 / 45
Reid Hu Jr Boys 2006-2008 22 / 45
Atticus Dutt Jr Boys 2006-2008 23 / 45
Anderson Talley Jr Boys 2006-2008 26 / 45
Parker Casazza Jr Boys 2004/2005 2 / 11
Jack Harris Jr Boys 2004/2005 3 / 11
Parker Stanford Jr Boys 2004/2005 7 / 11
Parker Anderson Jr Boys 2004/2005 8 / 11
Itai Malakoff Jr Boys 2004/2005 9 / 11
Jacob D miller Jr Boys 2002/2003 1 / 14
Alexander Bennett Jr Boys 2002/2003 2 / 14
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 30 / 36
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 17 / 55
Callah Robinson Cat 3 Women 3 / 16
Bronwynn Garaouy Cat 3 Women 13 / 16
Winston Hackett Cat 4 Men 42 / 75
Jake Hightower Cat 4 Men 45 / 75
Alexander Bennett Cat 4 Men 71 / 75
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 74 / 75

Cooper River Cross CRCX (Oct 14 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 9-18 Cat1/2/3 3 / 4

CXR #2 ICE YOUR CROSS (Oct 8 2017)

Scott Funston Cat. 1/2 Men 2 / 14
Callah Robinson Cat. 3 Women 1 / 15
Jacob D miller Junior Boys age 15-16 2 / 6
Alexander Bennett Junior Boys age 15-16 3 / 6
Noah Stringham Junior Boys age 6-9 6 / 13
Connor Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 9 / 45
Jack Spranger Cat. 4 Men 1 / 31
Cole Gar-aouy Cat. 4 Men 3 / 31
Connor Gizinski Cat. 4 Men 10 / 31
Aidan Cordero Cat. 4 Men 29 / 31
Parker Casazza Junior Boys age 13-14 1 / 15
Jack Harris Junior Boys age 13-14 2 / 15
Euan Mcelwaine Junior Boys age 13-14 4 / 15
Itai Malakoff Junior Boys age 13-14 7 / 15
Parker Anderson Junior Boys age 13-14 9 / 15
Otto Begus Junior Boys age 13-14 10 / 15
Max Krause Junior Boys age 13-14 12 / 15
Ivy Stringham Junior Girls age 10-12 1 / 13
Iris Phillips Junior Girls age 10-12 4 / 13
Keaghlan Robinson Junior Girls age 10-12 6 / 13
Indigo Newby-house Junior Girls age 10-12 10 / 13
Kaylee Gudwin Junior Girls age 10-12 11 / 13
Phaedra Franklin Junior Girls age 13-14 5 / 6
Nathan Sabol Junior Boys age 10-12 1 / 22
Jack Barrett stringham Junior Boys age 10-12 2 / 22
Reid Hu Junior Boys age 10-12 4 / 22
Parker Stanford Junior Boys age 10-12 5 / 22
Joe Spranger Junior Boys age 10-12 6 / 22
Luca Laverde Junior Boys age 10-12 7 / 22
Jackson Hsu Junior Boys age 10-12 11 / 22
Anderson Talley Junior Boys age 10-12 14 / 22
Colin Nelson Junior Boys age 10-12 15 / 22
Hayden Bond Junior Boys age 10-12 19 / 22
Landon Anderson Junior Boys age 10-12 20 / 22
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 1 / 27

2017 Cascade Cross #1 @ Bellingham BMX (Oct 7 2017)

Jake Hightower Men B 6 / 28

Cougar Cup Cross V (Oct 7 2017)

Ciara Macdonald Women Cat 4/5 2 / 3

Caffeinated Cross (Oct 7 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 2 / 11

CrosstoberFest VI (Oct 1 2017)

Ciara Macdonald Women Cat 4/5 2 / 4

Crosstoberfest - NWCXCUP Race #1 (Oct 1 2017)

Callah Robinson Women Senior Open 8 / 13
Jack Barrett Men Junior 10-12 Open 1 / 15
Nathan Sabol Men Junior 10-12 Open 2 / 15
Reid Hu Men Junior 10-12 Open 3 / 15
Luca Laverde Men Junior 10-12 Open 4 / 15
Joe Spranger Men Junior 10-12 Open 6 / 15
Craig Undem Men Master 55+ Open 1 / 13
Parker Casazza Men Junior 13-16 Open 1 / 16
Jack Harris Men Junior 13-16 Open 4 / 16
Euan Mcelwaine Men Junior 13-16 Open 6 / 16
Itai Malakoff Men Junior 13-16 Open 10 / 16
Otto Begus Men Junior 13-16 Open 11 / 16
Parker Stanford Men Junior 13-16 Open 13 / 16
Jacob D miller Men Junior 13-16 Open 14 / 16
Connor Gizinski Men Senior Open 26 / 39
Cole Garaouy Men Senior Open 27 / 39
Parker Casazza Men Senior Open 32 / 39
Winston Hackett Men Senior Open 33 / 39
Jacob D miller Men Senior Open 34 / 39
Jack Harris Men Senior Open 35 / 39
Euan Mcelwaine Men Senior Open 37 / 39
Ivy Strangham Women Junior 10-12 Open 3 / 10
Russ Morgenson Men Master 45+ Cat 3 5 / 30

West Sacramento Cyclocross Grand Prix - Day 2 (Oct 1 2017)

Nate Thalhamer Men B/3-5 1 / 54

KMC Cross Festival Day 3 (Oct 1 2017)

Calder Wood Men Juniors 17-18 3 / 26
Scott Funston Men Juniors 17-18 9 / 26

West Sacramento Cyclocross Grand Prix - Day 1 (Sep 30 2017)

Nate Thalhamer Men B/3-5 1 / 74

MFG #3 - Tall Tyler CX (Sep 30 2017)

Jack Spranger Cat 4 Men 3 / 46
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 7 / 46
Connor Gizinski Cat 4 Men 12 / 46
Alexander Bennett Cat 4 Men 39 / 46
Callah Robinson Cat 3 Women 1 / 15
Bronwynn Gar-aouy Cat 3 Women 7 / 15
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 5 / 40
Ivy Stringham Jr Girls 2006-2008 1 / 8
Iris Phillips Jr Girls 2006-2008 2 / 8
Keaghlan Robinson Jr Girls 2006-2008 3 / 8
Anderson Talley Jr Boys 2009/20010 1 / 10
Noah Stringham Jr Boys 2009/20010 8 / 10
Jack barrett Stringham Jr Boys 2006-2008 2 / 25
Nathan Sabol Jr Boys 2006-2008 3 / 25
Reid Hu Jr Boys 2006-2008 4 / 25
Luca Laverde Jr Boys 2006-2008 6 / 25
Tyler Morgenson Jr Boys 2006-2008 8 / 25
Finn Westover Jr Boys 2006-2008 10 / 25
Jackson Hsu Jr Boys 2006-2008 17 / 25
Parker Casazza Jr Boys 2004/2005 2 / 10
Kai Wallis Jr Boys 2004/2005 4 / 10
Parker Stanford Jr Boys 2004/2005 7 / 10
Maximilian Krause Jr Boys 2004/2005 9 / 10

HippoCross (Sep 30 2017)

Tommy Shapiro Men Open Cat3 17 / 25
Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 2 / 7

KMC Cross Festival Day 1 (Sep 29 2017)

Calder Wood Men Juniors 17-18 1 / 25
Scott Funston Men Juniors 17-18 2 / 25

MFG #2 - Moor Cross (Sep 24 2017)

Callah Robinson Cat 3 Women 3 / 18
Bronwynn Gar aouy Cat 3 Women 12 / 18
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 62 / 62
Calder Wood Cat 1/2 Men 5 / 35
Scott Funston Cat 1/2 Men 27 / 35
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 30 / 35
Iris Phillips Jr Girls 2006 2008 1 / 18
Ivy Stringham Jr Girls 2006 2008 2 / 18
Keaghlan Robinson Jr Girls 2006 2008 6 / 18
Kaylee Gudwin Jr Girls 2006 2008 17 / 18
Noah Stringham Jr Boys 2009/20010 7 / 17
Nathan Sabol Jr Boys 2006 2008 1 / 40
Reid Hu Jr Boys 2006 2008 3 / 40
Jack barrett Stringham Jr Boys 2006 2008 5 / 40
Tyler Morgenson Jr Boys 2006 2008 6 / 40
Luca Laverde Jr Boys 2006 2008 7 / 40
Joe Spranger Jr Boys 2006 2008 9 / 40
Jackson Hsu Jr Boys 2006 2008 17 / 40
Atticus Dutt Jr Boys 2006 2008 20 / 40
Kai Wallis Jr Boys 2004/2005 6 / 19
Parker Casazza Jr Boys 2004/2005 7 / 19
Parker Anderson Jr Boys 2004/2005 8 / 19
Parker Stanford Jr Boys 2004/2005 11 / 19
Maximilian Krause Jr Boys 2004/2005 12 / 19
Itai Malakoff Jr Boys 2004/2005 19 / 19
Jacob D miller Jr Boys 2002/2003 4 / 8
Euan Mcelwaine Jr Boys 2002/2003 5 / 8
Ryan Younker Jr Boys 2002/2003 6 / 8
Connor p Gizinski Single Speed Men 13 / 48
Jack Spranger Cat 4 Men 1 / 71
Cole Gar aouy Cat 4 Men 11 / 71
Winston k Hackett Cat 4 Men 27 / 71
Finn Westover Cat 4 Men 30 / 71
Aidan j. Cordero Cat 4 Men 35 / 71
Connor Gizinski Cat 4 Men 62 / 71
Alexander Bennett Cat 4 Men 66 / 71

Bridgeton Cross (Sep 24 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 2 / 6
Tommy Shapiro Men Open Cat3 14 / 16

CXR #1 FLY-IN FOR CROSS (Sep 17 2017)

Scott Funston Cat. 1/2 Men 2 / 16
Brayden Buchanan Cat. 1/2 Men 5 / 16
Callah Robinson Cat. 3 Women 1 / 11
Aidan Cordero Junior Boys age 15-16 3 / 8
Jacob D miller Junior Boys age 15-16 4 / 8
Alexander Bennett Junior Boys age 15-16 5 / 8
Ryan Younker Junior Boys age 15-16 7 / 8
Noah Stringham Junior Boys age 6-9 11 / 20
Connor Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 11 / 45
Alastair Magun Cat. 4 Men 4 / 31
Trey Trefry Cat. 4 Men 7 / 31
Connor Gizinski Cat. 4 Men 9 / 31
Jack Spranger Cat. 4 Men 11 / 31
Aidan Cordero Cat. 4 Men 28 / 31
Parker Casazza Junior Boys age 13-14 1 / 16
Jack Harris Junior Boys age 13-14 3 / 16
Kai Wallis Junior Boys age 13-14 7 / 16
Euan Mcelwaine Junior Boys age 13-14 8 / 16
Parker Anderson Junior Boys age 13-14 9 / 16
Itai Malakoff Junior Boys age 13-14 10 / 16
Max Krause Junior Boys age 13-14 13 / 16
Ivy Stringham Junior Girls age 10-12 1 / 14
Keaghlan Robinson Junior Girls age 10-12 4 / 14
Indigo Newby-house Junior Girls age 10-12 5 / 14
Joe Spranger Junior Boys age 10-12 1 / 30
Jack Barrett stringham Junior Boys age 10-12 2 / 30
Nathan Sabol Junior Boys age 10-12 4 / 30
Reid Hu Junior Boys age 10-12 5 / 30
Luca Laverde Junior Boys age 10-12 7 / 30
Parker Stanford Junior Boys age 10-12 14 / 30
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 1 / 17

Nittany Lion Cross Day 2 (Sep 17 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 9-18 Cat1/2/3 4 / 8

Nittany Lion Cross Day 1 (Sep 16 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 9-18 Cat1/2/3 6 / 7

MFG #1 - Lake Sammamish (Sep 10 2017)

Eli Gold Single Speed Men 11 / 56
Connor p Gizinski Single Speed Men 25 / 56
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 2 / 24
Phaedra Franklin Jr Girls 2004/2005 10 / 11
Noah Stringham Jr Boys 2009/20010 6 / 21
Aubrey Bond Jr Boys 2009/20010 16 / 21
Nathan Sabol Jr Boys 20062008 3 / 32
Reid Hu Jr Boys 20062008 4 / 32
Joe Spranger Jr Boys 20062008 5 / 32
Tyler Morgenson Jr Boys 20062008 8 / 32
Jack barrett Stringham Jr Boys 20062008 9 / 32
Atticus Dutt Jr Boys 20062008 15 / 32
Luca Laverde Jr Boys 20062008 16 / 32
Colin Nelson Jr Boys 20062008 20 / 32
Jackson Hsu Jr Boys 20062008 21 / 32
Hayden Bond Jr Boys 20062008 22 / 32
Parker Casazza Jr Boys 2004/2005 1 / 18
Jack Harris Jr Boys 2004/2005 4 / 18
Maximilian Krause Jr Boys 2004/2005 10 / 18
Parker Anderson Jr Boys 2004/2005 11 / 18
Itai Malakoff Jr Boys 2004/2005 13 / 18
Winston Hackett Jr Boys 2002/2003 3 / 13
Jacob D miller Jr Boys 2002/2003 5 / 13
Alexander Bennett Jr Boys 2002/2003 6 / 13
Ryan Younker Jr Boys 2002/2003 8 / 13
Griffin Murch Jr Boys 2002/2003 9 / 13
Euan Mcelwaine Jr Boys 2002/2003 10 / 13
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 21 / 34
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 34 / 62
Bronwynn Garaouy Cat 3 Women 12 / 20
Callah Robinson Cat 3 Women 13 / 20
Juliann Vander haegen Cat 3 Women 15 / 20
Jack Spranger Cat 4 Men 4 / 64
Cole Garaouy Cat 4 Men 20 / 64
Aidan Cordero Cat 4 Men 35 / 64
Connor Gizinski Cat 4 Men 39 / 64
Alexander Bennett Cat 4 Men 63 / 64

Whirlybird Cross (Sep 10 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 9-18 2 / 3

Labor Day CX Championships @ JBLM (Sep 4 2017)

Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 1 / 11
Connor Gizinski Single Speed Men 6 / 13
Parkeer Casazza Junior 13-16 3 / 12
Reid Hu Junior 10-12 3 / 22
Atticus Dutt Junior 10-12 8 / 22
Parkeer Casazza Cat 4 Men 8 / 24
Aidan Cordero Cat 4 Men 13 / 24
Connor Gizinski Cat 4 Men 24 / 24

Granogue Cross (Sep 3 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 Cat3/4/5 3 / 14

Cascade Cross Series 2016: Bandit Cross (Jan 14 2017)

Connor Gizinski Men C 7 / 8
Calder Wood Men A 2 / 7

US National Championships Day 6 (Jan 8 2017)

Calder Wood Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 5 / 52
Scott Funston Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 7 / 52
Brayden Buchanan Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 20 / 52

US National Championships Day 5 (Jan 7 2017)

Juliann Vanderhaegen Women Junior 15-16 12 / 21
Joe Spranger Men Junior 11-12 25 / 60
Jack Spranger Men Junior 13-14 10 / 62
Trey Trefry Men Junior 13-14 26 / 62
Alec Morgenson Men Junior 13-14 59 / 62
Connor Gizinski Men Junior 15-16 42 / 69
Winston Hackett Men Junior 15-16 51 / 69

US National Championships Day 4 (Jan 6 2017)

Craig Undem Men Masters 50-54 Cat 1/2/3 15 / 78
Jack Spranger Men 11-22 30 / 68
Trey Trefry Men 11-22 31 / 68
Connor Gizinski Men 11-22 35 / 68
Joe Spranger Men 11-22 59 / 68

US National Championships Day 3 (Jan 5 2017)

Juliann Vanderhaegen Women Cat 4 1 / 14

Central Coast Cyclocross Series (Dec 31 2016)

Nate Thalhamer Men B Cat 2/3/4 1 / 10

NCNCA District Championship (Dec 11 2016)

Nate Thalhamer Men Junior 13-14 1 / 11

Thanks Given'er WSBA State Championships (Dec 11 2016)

Joe Spranger Men Junior 10-12 Open 1 / 5
Kai Wallis Men Junior 10-12 Open 2 / 5
Connor Gizinski Men Open Single Speed 9 / 13
Trey Trefry Men Junior 13-14 Open 1 / 10
Bronwynn Gar-aouy Men Junior 13-14 Open 2 / 10
Jack Spranger Men Junior 13-14 Open 3 / 10
Alexander Bennett Men Junior 13-14 Open 5 / 10
Alec Morgenson Men Junior 13-14 Open 7 / 10
Jack Harris Men Junior 13-14 Open 8 / 10
Parker Casazza Men Junior 13-14 Open 10 / 10
Wyatt Mason Men Senior Cat 3 5 / 6
Ian Brink Men Junior 15-16 Open 1 / 8
Tommy Shapiro Men Junior 15-16 Open 2 / 8
Connor Gizinski Men Junior 15-16 Open 3 / 8
Jake Hightower Men Junior 15-16 Open 4 / 8
Winston Hackett Men Junior 15-16 Open 7 / 8
Bronwynn Gar-aouy Women Junior 10-12 Open 1 / 4
Stella Bressler Women Junior 10-12 Open 3 / 4
Mckenna Mckee Women Senior Cat 3 4 / 6
Brayden Buchanan Men Junior 17-18 Open 3 / 5
Ellison Brink Men Junior 17-18 Open 4 / 5
Mckenna Mckee Women Junior 13-14 Open 1 / 2
Callah Robinson Women Junior 13-14 Open 2 / 2
Jack Spranger Men Senior Cat 4 2 / 8
Jake Hightower Men Senior Cat 4 3 / 8
Connor Gizinski Men Senior Cat 4 6 / 8

Cascade Cross Series 2016: Thanks Given'er Day 1 (Dec 10 2016)

Connor Gizinski Junior Men 1 / 5
Ethan Colson Junior Men 2 / 5
Aidan Cordero Junior Men 3 / 5
Alexander Bennett Junior Men 4 / 5

Sacramento Cyclocross Race #8 (Dec 10 2016)

Nate Thalhamer JR Men 10-14 (USAC) 1 / 13

Fort Steilacoom CX (Dec 3 2016)

Calder Wood Men Cat 1/2 1 / 7
Brayden Buchanan Men Cat 1/2 5 / 7
Juliann Vander haegen Women Cat 1/2 5 / 6
Tommy Shapiro Men Single Speed 7 / 12
Layton Meyers Men Single Speed 12 / 12
Tommy Shapiro Men Junior 15-16 1 / 3
Connor Gizinski Men Junior 15-16 2 / 3
Aidan Cordero Men Junior 15-16 3 / 3
Bronwynn Gar-aouy Women Junior 13-14 1 / 1
Cole Gar-aouy Men Junior 13-14 1 / 3
Alec Morgenson Men Junior 13-14 3 / 3
Isabella Meyers Women Junior 9-12 1 / 2
Tyler Morgenson Men Junior 9-12 1 / 1
Russ Morgenson Men Cat 4 Master 45+ 4 / 13
Ethan Colson Men Cat 4 Senior 2 / 6

Sacramento Cyclocross Race #7 (Dec 3 2016)

Nate Thalhamer JR Men 10-14 (USAC) 1 / 16
Paul Haley JR Men 10-14 (USAC) 2 / 16

Cross Revolution #6 (Nov 27 2016)

Marco Laverde Junior Boys 6-9 9 / 12
Juliann Vander haegen Cat. 3 Women 4 / 11
Callah Robinson Cat. 3 Women 9 / 11
Jack Spranger Junior Boys 13-14 1 / 8
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 2 / 8
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 3 / 8
Parker Casazza Junior Boys 13-14 4 / 8
Euan Mcelwaine Junior Boys 13-14 6 / 8
Harry Hughes Junior Boys 13-14 7 / 8
Connor Gizinski Junior Boys 15-16 3 / 12
Walker Busken Junior Boys 15-16 5 / 12
Aidan Cordero Junior Boys 15-16 11 / 12
Callah Robinson Junior Girls 13-14 1 / 4
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 13-14 2 / 4
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 2 / 3
Keaghlan Robinson Junior Girls 10-12 3 / 3
Jake Hightower Cat. 4 Men 1 / 35
Jack Spranger Cat. 4 Men 14 / 35
Trey Trefry Cat. 4 Men 16 / 35
Cole Gar-aouy Cat. 4 Men 20 / 35
Tommy Shapiro Cat. 4 Men 21 / 35
Ethan Colson Cat. 4 Men 28 / 35
Connor Gizinski Cat. 4 Men 35 / 35
Marta Medcalf Cat. 3/4 Master Women 45+ 12 / 13
Chris Hughes Cat. 4 Master Men 45+ 2 / 28
Layton Meyers Single Speed Men 9 / 55
Kai Wallis Junior Boys 10-12 1 / 19
Joe Spranger Junior Boys 10-12 2 / 19
Finn Westover Junior Boys 10-12 9 / 19
Luca Laverde Junior Boys 10-12 11 / 19
Noah Meckle Junior Boys 10-12 12 / 19
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 13 / 19
Jack Barrett stringham Junior Boys 10-12 14 / 19
Hayden Bond Junior Boys 10-12 16 / 19
Aubrey Bond Junior Girls 6-9 4 / 7
Calder Wood Cat. 1/2 Men 2 / 24
Scott Funston Cat. 1/2 Men 3 / 24
Brayden Buchanan Cat. 1/2 Men 8 / 24
Ellison Brink Cat. 1/2 Men 18 / 24
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 2 / 20
Ian Brink Cat. 3 Men 1 / 16
Wyatt Mason Cat. 3 Men 7 / 16

CXLA UCI Sunday (Nov 20 2016)

Scott Funston Men UCI Junior 17-18 2 / 11
Calder Wood Men UCI Junior 17-18 3 / 11
Brayden Buchanan Men UCI Junior 17-18 8 / 11

Cross Revolution #5 (Nov 20 2016)

Marco Laverde Junior Boys 6-9 10 / 12
Juliann Vander haegen Cat. 3 Women 1 / 8
Callah Robinson Cat. 3 Women 6 / 8
Jack Spranger Junior Boys 13-14 1 / 9
Parker Casazza Junior Boys 13-14 2 / 9
Euan Mcelwaine Junior Boys 13-14 3 / 9
Harry Hughes Junior Boys 13-14 4 / 9
Alec Morgenson Junior Boys 13-14 5 / 9
Ryan Younker Junior Boys 13-14 7 / 9
Maximilian Krause Junior Boys 13-14 8 / 9
Connor Gizinski Junior Boys 15-16 1 / 12
Walker Busken Junior Boys 15-16 3 / 12
Aidan Cordero Junior Boys 15-16 6 / 12
Jacob D miller Junior Boys 15-16 7 / 12
Callah Robinson Junior Girls 13-14 1 / 3
Keaghlan Robinson Junior Girls 10-12 2 / 4
Jack Spranger Cat. 4 Men 2 / 29
Connor Gizinski Cat. 4 Men 10 / 29
Aidan Cordero Cat. 4 Men 24 / 29
Tommy Shapiro Cat. 4 Men 25 / 29
Trey Trefry Cat. 4 Men 27 / 29
Marta Medcalf Cat. 3/4 Master Women 45+ 12 / 14
Chris Hughes Cat. 4 Master Men 45+ 1 / 28
Russ Morgenson Cat. 4 Master Men 45+ 4 / 28
Layton Meyers Single Speed Men 11 / 43
Kai Wallis Junior Boys 10-12 1 / 21
Joe Spranger Junior Boys 10-12 2 / 21
Finn Westover Junior Boys 10-12 8 / 21
Luca Laverde Junior Boys 10-12 10 / 21
Tyler Morgenson Junior Boys 10-12 11 / 21
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 13 / 21
Noah Meckle Junior Boys 10-12 14 / 21
Hayden Bond Junior Boys 10-12 20 / 21
Ellison Brink Cat. 1/2 Men 7 / 20
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 5 / 18
Ian Brink Cat. 3 Men 1 / 9

MFG CX - Woodland Park GP (Nov 13 2016)

Jake Hightower Cat 4 Men 10 / 104
Jack Spranger Cat 4 Men 15 / 104
Christopher Stubel Cat 4 Men 17 / 104
Connor P gizinski Cat 4 Men 46 / 104
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 71 / 104
Harry Hughes Cat 4 Men 90 / 104
Paul Josephson Cat 4 Men 91 / 104
Aidan Cordero Cat 4 Men 92 / 104
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 1 / 36
Juliann L vander haegen Cat 3 Women 3 / 26
Callah Robinson Cat 3 Women 9 / 26
Keaghlan Robinson Juniors - 2008/2009 7 / 31
Jackson Hsu Juniors - 2008/2009 9 / 31
Marco Laverde Juniors - 2008/2009 20 / 31
Indigo Newby-house Jr Girls 2005-2007 7 / 11
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 2003/2004 1 / 9
Annalise Rosser Jr Girls 2003/2004 3 / 9
Juliann Vander haegen Jr Girls 2001/2002 2 / 2
Kai Wallis Jr Boys 2005-2007 1 / 44
Joe Spranger Jr Boys 2005-2007 3 / 44
Finn Westover Jr Boys 2005-2007 8 / 44
Jack Barrett stringham Jr Boys 2005-2007 11 / 44
Tyler Morgenson Jr Boys 2005-2007 14 / 44
Luca Laverde Jr Boys 2005-2007 17 / 44
Itai Malakoff Jr Boys 2005-2007 19 / 44
Hayden Bond Jr Boys 2005-2007 24 / 44
Calvin Lindenmayer Jr Boys 2005-2007 41 / 44
Parker Anderson Jr Boys 2005-2007 43 / 44
Cole A gar-aouy Jr Boys 2003/2004 1 / 17
Parker Casazza Jr Boys 2003/2004 3 / 17
Jack Harris Jr Boys 2003/2004 4 / 17
Alexander Bennett Jr Boys 2003/2004 5 / 17
Alec Morgenson Jr Boys 2003/2004 7 / 17
Maximilian Krause Jr Boys 2003/2004 16 / 17
Connor Gizinski Jr Boys 2001/2002 1 / 18
Walker Busken Jr Boys 2001/2002 2 / 18
Ethan Colson Jr Boys 2001/2002 5 / 18
Jacob D miller Jr Boys 2001/2002 7 / 18
Aidan Cordero Jr Boys 2001/2002 9 / 18
Winston Hackett Jr Boys 2001/2002 12 / 18
Scott Funston Cat 1/2 Men 5 / 58
Calder Wood Cat 1/2 Men 6 / 58
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 15 / 58
Ellison Brink Cat 1/2 Men 20 / 58
Eli Gold Cat 1/2 Men 34 / 58
Lewis Whiley Cat 1/2 Men 38 / 58
Eric Olsen Cat 1/2 Men 50 / 58
Ian Brink Cat 1/2 Men 57 / 58
Chris Hughes Cat 4 Men 45+ 5 / 107
Zack Hewell Cat 3 Men 7 / 69
Layton Meyers Cat 3 Men 8 / 69
Wyatt Mason Cat 3 Men 25 / 69

Cross Revolution #4 (Nov 6 2016)

Marco Laverde Junior Boys 6-9 9 / 12
Noah Stringham Junior Boys 6-9 10 / 12
Juliann Vander haegen Cat. 3 Women 11 / 11
Jack Spranger Junior Boys 13-14 1 / 10
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 2 / 10
Parker Casazza Junior Boys 13-14 4 / 10
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 5 / 10
Alec Morgenson Junior Boys 13-14 7 / 10
Maximilian Krause Junior Boys 13-14 10 / 10
Connor Gizinski Junior Boys 15-16 2 / 7
Aidan Cordero Junior Boys 15-16 4 / 7
Jacob D miller Junior Boys 15-16 6 / 7
Walker Busken Junior Boys 15-16 7 / 7
Callah Robinson Junior Girls 13-14 1 / 4
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 13-14 2 / 4
Keaghlan Robinson Junior Girls 10-12 1 / 3
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 2 / 3
Jack Spranger Cat. 4 Men 4 / 36
Connor Gizinski Cat. 4 Men 5 / 36
Trey Trefry Cat. 4 Men 8 / 36
Cole Gar-aouy Cat. 4 Men 13 / 36
Tommy Shapiro Cat. 4 Men 14 / 36
Aidan Cordero Cat. 4 Men 29 / 36
Russ Morgenson Cat. 4 Master Men 45+ 3 / 41
Kai Wallis Junior Boys 10-12 1 / 21
Joe Spranger Junior Boys 10-12 3 / 21
Finn Westover Junior Boys 10-12 8 / 21
Jack B. stringham Junior Boys 10-12 9 / 21
Luca Laverde Junior Boys 10-12 12 / 21
Noah Meckle Junior Boys 10-12 14 / 21
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 17 / 21
Brayden Buchanan Cat. 1/2 Men 6 / 23
Ellison Brink Cat. 1/2 Men 8 / 23
Layton Meyers Cat. 1/2 Men 22 / 23
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 6 / 26
Ian Brink Cat. 3 Men 1 / 11

Sacramento Cyclocross Race #5 (Nov 6 2016)

Paul Haley JR Men 10-14 (USAC) 1 / 17

The Derby City Cup Day 2 (Nov 6 2016)

Calder Wood Men 17-18 Junior Cat 123 4 / 23
Scott Funston Men 17-18 Junior Cat 123 5 / 23

Cascade Cross Series 2016: Cross Border Clash (Nov 5 2016)

Jake Hightower Men B 8 / 27
Ethan Colson Men B 22 / 27
Eric Olsen Men A 5 / 11

Deschutes River CX NWCXX (Nov 5 2016)

Lewis Whiley Cat 3 Men 3 / 4
Juliann Vander haegen Cat 3 Women 1 / 5
Keaghlan Robinson Juniors Girls 10-12 1 / 1
Parker Anderson Juniors Boys 10-12 1 / 3
Callah Robinson Junior Girls 13-14 1 / 2
Annalise Rosser Junior Girls 13-14 2 / 2
Tommy Shapiro Junior Boys 15-16 1 / 2
Aidan Cordero Junior Boys 15-16 2 / 2
Joe Spranger Junior Boys 13-14 1 / 2
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 2 / 2

The Derby City Cup Day 1 (Nov 5 2016)

Scott Funston Men 17-18 Junior Cat 123 6 / 24
Calder Wood Men 17-18 Junior Cat 123 7 / 24

Sacramento Cyclocross Race #4 (Oct 30 2016)

Paul Haley JR Men 10-14 (USAC) 1 / 10

Kings CX (Oct 30 2016)

Calder Wood Men Junior 17-18 UCI C1 11 / 32
Scott Funston Men Junior 17-18 UCI C1 13 / 32

MFG CX - North 40 (Oct 30 2016)

Ellison Brink Cat 1/2 Men 14 / 29
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 27 / 29
Chris Hughes Cat 4 Men 45+ 2 / 65
Ian Brink Cat 3 Men 3 / 50
Zack Hewell Cat 3 Men 9 / 50
Wyatt Mason Cat 3 Men 13 / 50
Eli Gold Cat 3 Men 43 / 50
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 2 / 23
Keaghlan Robinson Juniors - 2008/2009 6 / 16
Jackson Hsu Juniors - 2008/2009 7 / 16
Indigo Newby-house Jr Girls 2005-2007 4 / 6
Callah Robinson Jr Girls 2003/2004 1 / 7
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 2003/2004 2 / 7
Juliann Vander haegen Jr Girls 2001/2002 2 / 2
Kai Wallis Jr Boys 2005-2007 1 / 25
Joe Spranger Jr Boys 2005-2007 3 / 25
Finn Westover Jr Boys 2005-2007 8 / 25
Jack barrett Stringham Jr Boys 2005-2007 10 / 25
Luca Laverde Jr Boys 2005-2007 12 / 25
Itai Malakoff Jr Boys 2005-2007 13 / 25
Parker Anderson Jr Boys 2005-2007 15 / 25
Tyler Morgenson Jr Boys 2005-2007 22 / 25
Cole jr Gar-aouy Jr Boys 2003/2004 2 / 14
Parker Casazza Jr Boys 2003/2004 3 / 14
Jack Harris Jr Boys 2003/2004 5 / 14
Harry Hughes Jr Boys 2003/2004 6 / 14
Alec Morgenson Jr Boys 2003/2004 7 / 14
Maximilian Krause Jr Boys 2003/2004 9 / 14
Alexander Bennett Jr Boys 2003/2004 12 / 14
Connor Gizinski Jr Boys 2001/2002 1 / 14
Walker Busken Jr Boys 2001/2002 3 / 14
Ethan Colson Jr Boys 2001/2002 4 / 14
Ryan Younker Jr Boys 2001/2002 9 / 14
Aidan Cordero Jr Boys 2001/2002 13 / 14
Juliann l Vander haegen Cat 3 Women 12 / 16
Wyatt Mason Cat 3 Women 15 / 16
Callah Robinson Cat 3 Women 16 / 16
Paul Josephson Cat 4 Men 13 / 63
Jack Spranger Cat 4 Men 31 / 63
Tommy Shapiro Cat 4 Men 33 / 63
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 35 / 63
Trey Trefry Cat 4 Men 44 / 63
Aidan Cordero Cat 4 Men 46 / 63
Connor p Gizinski Cat 4 Men 51 / 63
Christopher Stubel Cat 4 Men 58 / 63

CXing Out Cancer (Oct 29 2016)

Juliann Vander haegen Elite Junior Girls (17 & under) 1 / 1
Connor Gizinski Elite Junior Boys (17 & under) 1 / 2
Aidan Cordero Elite Junior Boys (17 & under) 2 / 2
Tommy Shapiro Cat 4 Men 2 / 8
Connor Gizinski Cat 4 Men 3 / 8

Cross Revolution #3 (Oct 23 2016)

Anderson Landon Junior Boys 6-9 7 / 9
Juliann Vander haegen Cat. 3 Women 4 / 11
Callah Robinson Cat. 3 Women 9 / 11
Jack Spranger Junior Boys 13-14 1 / 9
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 2 / 9
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 4 / 9
Euan Mcelwaine Junior Boys 13-14 5 / 9
Harry Hughes Junior Boys 13-14 6 / 9
Alec Morgenson Junior Boys 13-14 7 / 9
Maximilian Krause Junior Boys 13-14 9 / 9
Connor Gizinski Junior Boys 15-16 1 / 8
Walker Busken Junior Boys 15-16 5 / 8
Aidan Cordero Junior Boys 15-16 6 / 8
Jacob D miller Junior Boys 15-16 8 / 8
Callah Robinson Junior Girls 13-14 1 / 5
Annalise Rosser Junior Girls 13-14 4 / 5
Keaghlan Robinson Junior Girls 10-12 3 / 5
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 5 / 5
Jack Spranger Cat. 4 Men 2 / 32
Connor Gizinski Cat. 4 Men 11 / 32
Cole Gar-aouy Cat. 4 Men 14 / 32
Chris Hughes Cat. 4 Master Men 45+ 3 / 34
Russ Morgenson Cat. 4 Master Men 45+ 4 / 34
Kai Wallis Junior Boys 10-12 1 / 16
Joe Spranger Junior Boys 10-12 2 / 16
Finn Westover Junior Boys 10-12 8 / 16
Noah Meckle Junior Boys 10-12 10 / 16
Calvin Lindenmayer Junior Boys 10-12 12 / 16
Anderson Parker Junior Boys 10-12 14 / 16
Scott Funston Cat. 1/2 Men 2 / 23
Ellison Brink Cat. 1/2 Men 13 / 23
Lewis Whiley Cat. 1/2 Men 16 / 23
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 17 / 29
Ian Brink Cat. 3 Men 1 / 24

Rolling Thunder (Oct 22 2016)

Ciara Macdonald Cat 4/Beginner Women 13 / 26

Woolley Cross 2016 (Oct 22 2016)

Connor Gizinski Men C 2 / 30

MFG CX - Magnuson Park Cross (Oct 16 2016)

Callah Robinson Cat 3 Women 15 / 18
Juliann L vander haegen Cat 3 Women 18 / 18
Jackson Hsu Juniors - 2008/2009 4 / 29
Keaghlan Robinson Juniors - 2008/2009 6 / 29
Marco Laverde Juniors - 2008/2009 25 / 29
Indigo Newby-house Jr Girls 2005-2007 7 / 8
Callah Robinson Jr Girls 2003/2004 1 / 9
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 2003/2004 2 / 9
Annalise Rosser Jr Girls 2003/2004 3 / 9
Juliann Vander haegen Jr Girls 2001/2002 1 / 2
Joe Spranger Jr Boys 2005-2007 1 / 34
Kai Wallis Jr Boys 2005-2007 2 / 34
Finn Westover Jr Boys 2005-2007 5 / 34
Jack Barrett stringham Jr Boys 2005-2007 9 / 34
Tyler Morgenson Jr Boys 2005-2007 12 / 34
Luca Laverde Jr Boys 2005-2007 13 / 34
Itai Malakoff Jr Boys 2005-2007 16 / 34
Calvin Lindenmayer Jr Boys 2005-2007 18 / 34
Hayden Bond Jr Boys 2005-2007 22 / 34
Colin Nelson Jr Boys 2005-2007 25 / 34
Parker Anderson Jr Boys 2005-2007 32 / 34
Trey Trefry Jr Boys 2003/2004 1 / 15
Cole A. gar-aouy Jr Boys 2003/2004 2 / 15
Parker Casazza Jr Boys 2003/2004 3 / 15
Jack Harris Jr Boys 2003/2004 4 / 15
Alexander Bennett Jr Boys 2003/2004 5 / 15
Euan Mcelwaine Jr Boys 2003/2004 6 / 15
Alec Morgenson Jr Boys 2003/2004 8 / 15
Aidan Cordero Jr Boys 2001/2002 5 / 16
Jacob D miller Jr Boys 2001/2002 6 / 16
Ethan Colson Jr Boys 2001/2002 7 / 16
Ryan Younker Jr Boys 2001/2002 10 / 16
Connor Gizinski Jr Boys 2001/2002 16 / 16
Scott Funston Cat 1/2 Men 5 / 36
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 8 / 36
Ellison Brink Cat 1/2 Men 19 / 36
Ian Brink Cat 3 Men 4 / 53
Zack Hewell Cat 3 Men 8 / 53
Chris Hughes Cat 4 Men 45+ 17 / 87
Christopher Stubel Cat 4 Men 15 / 84
Jack Spranger Cat 4 Men 22 / 84
Aidan Cordero Cat 4 Men 64 / 84
Alexander Bennett Cat 4 Men 68 / 84
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 72 / 84
Paul Josephson Cat 4 Men 82 / 84
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 1 / 26

Crosstoberfest St. Edwards (Oct 15 2016)

Wyatt Mason Men Cat 3 17 / 17
Brayden Buchanan Men Cat 1/2 3 / 9
Tommy Shapiro Men 15-16 2 / 2
Parker Casazza Women 13-14 1 / 4
Jack Harris Women 13-14 2 / 4
Euan Mcelwaine Women 13-14 3 / 4
Annalise Rosser Women 13-14 4 / 4
Keaghlan Robinson Women 10-12 1 / 3
Joe Spranger Men 10-12 1 / 3
Finn Westover Men 10-12 2 / 3
Trey Trefry Men Cat 4 6 / 22
Tommy Shapiro Men Cat 4 14 / 22
Aidan cordero lavell Garcia farpon de asturias Men Cat 4 19 / 22

Sacramento Cyclocross Series #2 (Oct 9 2016)

Paul Haley JR Men 10-14 (USAC) 4 / 13

Cross Revolution #2 (Oct 9 2016)

Landon Anderson Junior Boys 6-9 7 / 12
Noah Stringham Junior Boys 6-9 9 / 12
Juliann Vander haegen Cat. 3 Women 4 / 11
Jack Spranger Junior Boys 13-14 1 / 10
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 2 / 10
Aidan Cordero Junior Boys 13-14 3 / 10
Mcelwaine Euan Junior Boys 13-14 4 / 10
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 5 / 10
Alec Morgenson Junior Boys 13-14 6 / 10
Maximilian Krause Junior Boys 13-14 9 / 10
Walker Busken Junior Boys 15-16 3 / 7
Connor Gizinski Junior Boys 15-16 5 / 7
Keaghlan Robinson Junior Girls 10-12 5 / 7
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 6 / 7
Jack Spranger Cat. 4 Men 2 / 31
Connor Gizinski Cat. 4 Men 9 / 31
Cole Gar-aouy Cat. 4 Men 15 / 31
Aidan Cordero Cat. 4 Men 27 / 31
Russ Morgenson Cat. 4 Master Men 45+ 3 / 36
Kai Wallis Junior Boys 10-12 1 / 22
Joe Spranger Junior Boys 10-12 2 / 22
Jack B. stringham Junior Boys 10-12 8 / 22
Harrison Hughes Junior Boys 10-12 11 / 22
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 12 / 22
Noah Meckle Junior Boys 10-12 13 / 22
Luca Laverde Junior Boys 10-12 16 / 22
Jackson Hsu Junior Boys 10-12 17 / 22
Hayden Bond Junior Boys 10-12 20 / 22
Scott Funston Cat. 1/2 Men 2 / 19
Calder Wood Cat. 1/2 Men 12 / 19
Ellison Brink Cat. 1/2 Men 14 / 19
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 1 / 27
Ian Brink Cat. 3 Men 1 / 16

Palouse Cross at Sky Ranch (Oct 9 2016)

Ciara Macdonald Women Open Cat 4 1 / 2

Sacramento Cyclocross Series #1 (Oct 8 2016)

Paul Haley JR Men 15-18 (USAC) 3 / 5

Cascade Cross Series 2016: Bellingham BMX (Oct 8 2016)

Ethan Colson Men B 23 / 26
Jake Hightower Men C 4 / 25
Eric Olsen Men A 8 / 17

MFG CX - Katie Blincoe Prestige (Oct 2 2016)

Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 2 / 23
Juliann L vander haegen Cat 3 Women 6 / 16
Callah Robinson Cat 3 Women 10 / 16
Jackson Hsu Juniors - 2008/2009 3 / 20
Keaghlan Robinson Juniors - 2008/2009 9 / 20
Indigo Newby-house Jr Girls 2005-2007 4 / 7
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 2003/2004 1 / 5
Juliann Vander haegen Jr Girls 2001/2002 1 / 1
Joe Spranger Jr Boys 2005-2007 1 / 27
Kai Wallis Jr Boys 2005-2007 2 / 27
Jack Barrett stringham Jr Boys 2005-2007 6 / 27
Parker Anderson Jr Boys 2005-2007 10 / 27
Finn Westover Jr Boys 2005-2007 12 / 27
Tyler Morgenson Jr Boys 2005-2007 14 / 27
Hayden Bond Jr Boys 2005-2007 17 / 27
Itai Malakoff Jr Boys 2005-2007 18 / 27
Luca Laverde Jr Boys 2005-2007 20 / 27
Calvin Lindenmayer Jr Boys 2005-2007 23 / 27
Parker King Jr Boys 2003/2004 3 / 13
Parker Casazza Jr Boys 2003/2004 4 / 13
Jack Harris Jr Boys 2003/2004 5 / 13
Alec Morgenson Jr Boys 2003/2004 6 / 13
Maximilian Krause Jr Boys 2003/2004 7 / 13
Alexander Bennett Jr Boys 2003/2004 10 / 13
Connor Gizinski Jr Boys 2001/2002 1 / 9
Ethan Colson Jr Boys 2001/2002 2 / 9
Winston Hackett Jr Boys 2001/2002 3 / 9
Jacob D miller Jr Boys 2001/2002 5 / 9
Ellison Brink Cat 1/2 Men 13 / 40
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 16 / 40
Eli Gold Cat 3 Men 6 / 47
Zack Hewell Cat 3 Men 7 / 47
Ian Brink Cat 3 Men 13 / 47
Dale King Clydesdale - 200 lbs + 11 / 22
Jack Spranger Cat 4 Men 9 / 80
Ethan P colson Cat 4 Men 12 / 80
Trey Trefry Cat 4 Men 17 / 80
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 39 / 80
Aidan Cordero Cat 4 Men 54 / 80
Paul Josephson Cat 4 Men 66 / 80
Christopher Stubel Cat 4 Men 78 / 80

KMC Cross Festival Day 3 (Oct 2 2016)

Scott Funston Men Junior 17-18 Cat 12 9 / 35
Calder Wood Men Junior 17-18 Cat 12 10 / 35

Superpro Vallejo Night Race (Oct 1 2016)

Paul Haley Junior 10-14 8 / 10

KMC Cross Festival Day 2 (Oct 1 2016)

Calder Wood Men Junior 17-18 Cat 12 8 / 35
Scott Funston Men Junior 17-18 Cat 12 12 / 35

CrossReno (Oct 1 2016)

Nate Thalhamer Men B Cat 3/4/5 17 / 17

MFG CX - Moor Cross (Sep 25 2016)

Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 2 / 25
Juliann L vander haegen Cat 3 Women 12 / 18
Callah Robinson Cat 3 Women 18 / 18
Landon Anderson Juniors - 2008/2009 11 / 33
Keaghlan Robinson Juniors - 2008/2009 33 / 33
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 2003/2004 1 / 6
Annalise Rosser Jr Girls 2003/2004 3 / 6
Isabella Meyers Jr Girls 2003/2004 5 / 6
Juliann Vander haegen Jr Girls 2001/2002 1 / 1
Kai Wallis Jr Boys 2005-2007 1 / 33
Joe Spranger Jr Boys 2005-2007 2 / 33
Parker Anderson Jr Boys 2005-2007 9 / 33
Noah Meckle Jr Boys 2005-2007 10 / 33
Itai Malakoff Jr Boys 2005-2007 11 / 33
Finn Westover Jr Boys 2005-2007 12 / 33
Calvin Lindenmayer Jr Boys 2005-2007 16 / 33
Luca Laverde Jr Boys 2005-2007 18 / 33
Tyler Morgenson Jr Boys 2005-2007 31 / 33
Jack Barrett stringham Jr Boys 2005-2007 33 / 33
Alexander Bennett Jr Boys 2003/2004 2 / 13
Parker Casazza Jr Boys 2003/2004 3 / 13
Euan Mcelwaine Jr Boys 2003/2004 4 / 13
Jack Harris Jr Boys 2003/2004 5 / 13
Alec Morgenson Jr Boys 2003/2004 6 / 13
Maximilian Krause Jr Boys 2003/2004 12 / 13
Jake T hightower Jr Boys 2001/2002 1 / 12
Connor Gizinski Jr Boys 2001/2002 2 / 12
Winston Hackett Jr Boys 2001/2002 3 / 12
Jacob D miller Jr Boys 2001/2002 9 / 12
Ethan Colson Jr Boys 2001/2002 12 / 12
Calder Wood Cat 1/2 Men 6 / 35
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 13 / 35
Ellison Brink Cat 1/2 Men 21 / 35
Layton Meyers Cat 1/2 Men 31 / 35
Zack Hewell Cat 3 Men 7 / 52
Eric Olsen Cat 3 Men 8 / 52
Eli Gold Cat 3 Men 9 / 52
Wyatt Mason Cat 3 Men 14 / 52
Ian Brink Cat 3 Men 41 / 52
Jake Hightower Cat 4 Men 5 / 87
Paul Josephson Cat 4 Men 12 / 87
Jack Spranger Cat 4 Men 35 / 87
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 46 / 87
Ethan P colson Cat 4 Men 52 / 87
Christopher Stubel Cat 4 Men 77 / 87

Jingle Cross Day 3 (Sep 25 2016)

Callah Robinson Women Juniors 13-15 2 / 10

Jingle Cross Day 1 (Sep 23 2016)

Callah Robinson Women Juniors 13-15 2 / 11

Cross Revolution #1 (Sep 18 2016)

Callah Robinson Cat. 3 Women 5 / 13
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 1 / 11
Parker Casazza Junior Boys 13-14 2 / 11
Aidan Cordero Junior Boys 13-14 5 / 11
Alec Morgenson Junior Boys 13-14 6 / 11
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 7 / 11
Harry Hughes Junior Boys 13-14 8 / 11
Euan Mcelwaine Junior Boys 13-14 10 / 11
Cooper Waters Junior Boys 13-14 11 / 11
Walker Busken Junior Boys 15-16 2 / 6
Winston Hackett Junior Boys 15-16 3 / 6
Connor Gizinski Junior Boys 15-16 6 / 6
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 13-14 1 / 2
Callah Robinson Junior Girls 10-12 1 / 6
Keaghlan Robinson Junior Girls 10-12 4 / 6
Trey Trefry Cat. 4 Men 12 / 42
Connor Gizinski Cat. 4 Men 13 / 42
Cole Gar-aouy Cat. 4 Men 20 / 42
Aidan Cordero Cat. 4 Men 33 / 42
Russ Morgenson Cat. 4 Master Men 45+ 2 / 31
Kai Wallis Junior Boys 10-12 1 / 20
Jack B. stringham Junior Boys 10-12 7 / 20
Tyler Morgenson Junior Boys 10-12 9 / 20
Parker Anderson Junior Boys 10-12 10 / 20
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 11 / 20
Hayden Bond Junior Boys 10-12 16 / 20
Luca Laverde Junior Boys 10-12 18 / 20
Calder Wood Cat. 1/2 Men 5 / 24
Ellison Brink Cat. 1/2 Men 13 / 24
Scott Funston Cat. 1/2 Men 17 / 24
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 2 / 22
Ian Brink Cat. 3 Men 17 / 25

Trek CXC Cup (Sep 18 2016)

Jack Spranger Men Juniors 13-14 Open 5 / 15
Joe Spranger Men Juniors 11-12 Open 3 / 9

West Sacramento Cyclocross Grand Prix (WSCXGP) (Sep 17 2016)

Nate Thalhamer Men B Cat 3-5 55 / 68

MFG CX - Lake Sammamish GP (Sep 11 2016)

Keaghlan Robinson Juniors - 2008/2009 6 / 24
Annalise Rosser Jr Girls 2003/2004 1 / 5
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 2003/2004 5 / 5
Juliann Vander haegen Jr Girls 2001/2002 1 / 2
Joe Spranger Jr Boys 2005-2007 1 / 34
Kai Wallis Jr Boys 2005-2007 2 / 34
Parker Anderson Jr Boys 2005-2007 4 / 34
Jack Barrett stringham Jr Boys 2005-2007 8 / 34
Itai Malakoff Jr Boys 2005-2007 11 / 34
Noah Meckle Jr Boys 2005-2007 12 / 34
Luca Laverde Jr Boys 2005-2007 13 / 34
Hayden Bond Jr Boys 2005-2007 21 / 34
Tyler Morgenson Jr Boys 2005-2007 22 / 34
Finn Westover Jr Boys 2005-2007 27 / 34
Aidan Cousseau Jr Boys 2005-2007 32 / 34
Alexander Bennett Jr Boys 2003/2004 2 / 12
Jack Harris Jr Boys 2003/2004 3 / 12
Euan Mcelwaine Jr Boys 2003/2004 4 / 12
Parker Casazza Jr Boys 2003/2004 5 / 12
Alec Morgenson Jr Boys 2003/2004 10 / 12
Connor Gizinski Jr Boys 2001/2002 1 / 11
Ethan Colson Jr Boys 2001/2002 2 / 11
Aidan Cordero Jr Boys 2001/2002 4 / 11
Jacob D miller Jr Boys 2001/2002 8 / 11
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 1 / 30
Juliann L vander haegen Cat 3 Women 9 / 17
Callah Robinson Cat 3 Women 15 / 17
Scott Funston Cat 1/2 Men 5 / 36
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 33 / 36
Eli Gold Cat 3 Men 1 / 46
Zack Hewell Cat 3 Men 6 / 46
Ian Brink Cat 4 Men 1 / 78
Ellison Brink Cat 4 Men 3 / 78
Jake Hightower Cat 4 Men 6 / 78
Paul Josephson Cat 4 Men 10 / 78
Christopher Stubel Cat 4 Men 17 / 78
Jack Spranger Cat 4 Men 24 / 78
Trey Trefry Cat 4 Men 29 / 78
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 57 / 78
Alexander Bennett Cat 4 Men 70 / 78

CCCX #3 (Sep 10 2016)

Nate Thalhamer Men B Cat 2/3/4 4 / 16

Labor Day Cyclocross Championships 2016 (Sep 5 2016)

Noah Meckle Junior Boys 10-12 6 / 25
Alexander Bennett Junior Boys 13-15 4 / 7
Euan Mcelwaine Junior Boys 13-15 6 / 7
Jacob D miller Junior Boys 13-15 7 / 7
Julian Haegen Cat 3 Women 3 / 9
Craig Undem Cat 1/2 Masters Men 45+ 2 / 11

CCCX #2 (Sep 4 2016)

Paul Haley Men C Cat 4/5 5 / 11
Nate Thalhamer Men B Cat 2/3/4 1 / 12

CCCX #1 (Aug 27 2016)

Nate Thalhamer Men Junior 10-14 Open 1 / 6

Central Coast Cyclocross Series (Aug 27 2016)

Nate Thalhamer Men Junior 10-14 Open 1 / 6

US National Championships Day 6 (Jan 10 2016)

Hayden Gizinski Women Junior 15-16 14 / 29
Brayden Buchanan Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 15 / 65
Henry Coppolillo Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 19 / 65
Eli Gold Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 34 / 65

US National Championships Day 5 (Jan 9 2016)

Jack Spranger Men Junior 11-12 3 / 35
Paul Haley Men Junior 11-12 7 / 35
Parker King Men Junior 11-12 12 / 35
Juliann Vanderhaegen Women Junior 13-14 4 / 38
Trey Trefry Men Junior 13-14 35 / 74
Alexander Bennett Men Junior 13-14 51 / 74
Connor Gizinski Men Junior 13-14 53 / 74
Winston Hackett Men Junior 13-14 54 / 74
Scott Funston Men Junior 15-16 3 / 82
Calder Wood Men Junior 15-16 4 / 82
Meyers Layton Men Junior 15-16 15 / 82
Benjamin King Men Junior 15-16 23 / 82
Joe Spranger Men Junior 9-10 13 / 32

US National Championships Day 4 (Jan 8 2016)

Henry Coppolillo Men Non-championship 922 8 / 76
Trey Trefry Men Non-championship 922 37 / 76
Jack Spranger Men Non-championship 922 42 / 76
Alexander Bennett Men Non-championship 922 49 / 76
Connor Gizinski Men Non-championship 922 54 / 76
Joe Spranger Men Non-championship 922 60 / 76

US National Championships Day 3 (Jan 7 2016)

Juliann Vanderhaegen Women Non-Championship Cat 4 2 / 27
Hayden Gizinski Women Non-Championship Cat 4 5 / 27

MSG Cyclo-cross Series 8 (Jan 3 2016)

Parker King Men Juniors 9-14 Open 4 / 6

Kingsport Cyclocross Cup (Jan 2 2016)

Parker King Men Juniors 9-14 Open 4 / 8
Benjamin King Men Juniors 15-18 Open 2 / 4

Sacramento CX #8 - Sacramento Raceway (Dec 13 2015)

Nate Thalhamer Junior Men 10-14 1 / 10

Cascade Cross Series 2015: Thanks Given'er Day 2 (Dec 6 2015)

Jake Hightower Junior Men (U19) 1 / 7

Cascade Cross Series 2015: Thanks Given'er Day 1 (Dec 5 2015)

Jack Spranger Junior Men 1 / 7
Jake Hightower Junior Men 2 / 7
Kai Wallis Junior Men 5 / 7
Joe Spranger Junior Men 6 / 7
Connor Gizinski Men C 1 / 6
Hayden Gizinski Women B 3 / 8
Parker King Men B 22 / 24
Scott Funston Men A 3 / 15
Calder Wood Men A 4 / 15
Layton Meyers Men A 7 / 15
Benjamin King Men A 13 / 15

Cross Revolution #6 (Nov 29 2015)

Jack Spranger Junior Boys 13-14 2 / 8
Jake Hightower Junior Boys 13-14 3 / 8
Trey Trefry Junior Boys 13-14 4 / 8
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 5 / 8
Winston Hackett Junior Boys 13-14 6 / 8
Parker King Junior Boys 13-14 7 / 8
Michael Freeman Junior Boys 13-14 8 / 8
Matt Adolf Junior Boys 15-16 2 / 3
Juliann Vander haegen Junior Girls 13-14 1 / 2
Meghan Funston Junior Girls 13-14 2 / 2
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 2 / 6
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 5 / 6
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 1 / 14
Wyatt Mason Cat. 4 Men 2 / 27
Gideon Bender Cat. 4 Men 15 / 27
Alastair Magun Single Speed Men 33 / 35
Parker Casazza Junior Boys 10-12 1 / 18
Joe Spranger Junior Boys 10-12 2 / 18
Euan Mcelwaine Junior Boys 10-12 6 / 18
Cooper Waters Junior Boys 10-12 12 / 18
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 15 / 18
Zach Bergford Junior Boys 10-12 16 / 18
Parker Anderson Junior Boys 10-12 17 / 18
Scott Funston Cat. 1/2 Men 2 / 19
Calder Wood Cat. 1/2 Men 5 / 19
Benjamin King Cat. 1/2 Men 18 / 19
Webster Bergford Clydesdales (200 lbs +) 9 / 9
Layton Meyers Cat. 3 Men 1 / 18
Ellison Brink Cat. 3 Men 4 / 18
Eli Gold Cat. 3 Men 6 / 18

Buck'n Cross Really Hard Eight (Nov 24 2015)

Parker Anderson Men CAT Open 22 / 24

CXLA Day 2 - SoCalCross #11 (Nov 22 2015)

Nate Thalhamer Men Junior 9-14 Open 3 / 11

MFG Woodland Park Cat 4 Men 45+ (Nov 22 2015)

Kyle Trefry Cat4 Men 45+ 51 / 102

MFG CX - Woodland Park (Nov 22 2015)

Kian Reid Juniors 2007-2008 21 / 22
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 2004-2006 1 / 3
Juliann Vander haegen Jr Girls 2002/2003 1 / 5
Annalise Rosser Jr Girls 2002/2003 2 / 5
Annika Alving Jr Girls 2002/2003 3 / 5
Kai Wallis Jr Boys 2004-2006 2 / 29
Jack Harris Jr Boys 2004-2006 3 / 29
Joe Spranger Jr Boys 2004-2006 4 / 29
Alec Morgenson Jr Boys 2004-2006 5 / 29
Itai Malakoff Jr Boys 2004-2006 12 / 29
Jack b Stringham Jr Boys 2004-2006 13 / 29
Aidan Cousseau Jr Boys 2004-2006 14 / 29
Harry Weil Jr Boys 2004-2006 28 / 29
Jack Spranger Jr Boys 2002/2003 2 / 14
Trey Trefry Jr Boys 2002/2003 4 / 14
Winston Hackett Jr Boys 2002/2003 6 / 14
Connor Gizinski Jr Boys 2002/2003 7 / 14
Cooper Waters Jr Boys 2002/2003 10 / 14
Jakob Buchanan Jr Boys 2002/2003 14 / 14
Jake Hightower Jr Boys 2000/2001 1 / 19
Alastair Magun Singlespeed Men 54 / 93
Jake t. Hightower Cat 4 Men 45 / 96
Connor Gizinski Cat 4 Men 76 / 96
Trey t Trefry Cat 4 Men 83 / 96
Hayden Gizinski Cat 4 Women 2 / 52
Lewis Whiley Cat 3 Men 3 / 67
Eli Gold Cat 3 Men 6 / 67
Ellison Brink Cat 3 Men 8 / 67
Eric Olsen Cat 3 Men 9 / 67
Wyatt Mason Cat 3 Men 54 / 67
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 10 / 39
Scott Funston Cat 1/2 Men 4 / 33
Calder Wood Cat 1/2 Men 5 / 33
Layton Meyers Cat 1/2 Men 16 / 33
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 24 / 33

CXLA Day 1 - SoCalCross #10 (Nov 21 2015)

Nate Thalhamer Men Junior 9-14 Open 3 / 8

The Derby City Cup Day 2 (Nov 8 2015)

Henry Coppolillo Men Junior 17-18 UCI 11 / 28
Brayden Buchanan Men Junior 17-18 UCI 13 / 28

Cross Revolution #5 (Nov 8 2015)

Kian Reid Junior Boys 6-9 5 / 8
Jack Spranger Junior Boys 13-14 2 / 7
Jake Hightower Junior Boys 13-14 3 / 7
Connor Gizinski Junior Boys 13-14 4 / 7
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 5 / 7
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 6 / 7
Matt Adolf Junior Boys 15-16 2 / 6
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 3 / 5
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 4 / 5
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 1 / 24
Wyatt Mason Cat. 4 Men 1 / 29
Parker Casazza Junior Boys 10-12 1 / 18
Euan Mcelwaine Junior Boys 10-12 3 / 18
Alec Morgenson Junior Boys 10-12 7 / 18
Scott Funston Cat. 1/2 Men 4 / 20
Layton Meyers Cat. 1/2 Men 16 / 20
Ellison Brink Cat. 3 Men 1 / 24

Sierra Point Night Cross (Nov 7 2015)

Evan Geary Cat A Men 38 / 55
Nate Thachamer Juniors 10-14 1 / 9

Deschutes River Cyclocross WSBA CX Championships (Nov 7 2015)

Scott Funston Men JR BOYS 15-16 1 / 7
Meyers Layton Men JR BOYS 15-16 2 / 7
Gideon Bender Men JR BOYS 15-16 7 / 7
Bronwynn Gar-aouy Men JR GIRLS 10-12 2 / 2
Jack Spranger Men JR BOYS 10-12 1 / 12
Parker Casazza Men JR BOYS 10-12 4 / 12
Joe Spranger Men JR BOYS 10-12 5 / 12
Kai Wallis Men JR BOYS 10-12 6 / 12
Jack B stringham Men JR BOYS 10-12 9 / 12
Itai Malakoff Men JR BOYS 10-12 10 / 12
Juliann Vanderhaegen Men JR GIRLS 13-14 1 / 2
Annalise Rosser Men JR GIRLS 13-14 2 / 2
Eli Gold Men JR BOYS 17-18 2 / 4
Lewis Whiley Men JR BOYS 17-18 4 / 4
Juliann Vanderhaegen CAT 4 WOMEN 2 / 11
Hayden Gizinski CAT 4 WOMEN 3 / 11
Jasmine Soh CAT 4 WOMEN 8 / 11
Cole Garaouy Men JR BOYS 13-14 2 / 6
Alexander Bennett Men JR BOYS 13-14 3 / 6
Connor Gizinski Men JR BOYS 13-14 4 / 6
Winston Hackett Men JR BOYS 13-14 5 / 6
Trey Trefry Men JR BOYS 13-14 6 / 6
Meyers Layton Open Race #1 2 / 26
Scott Funston Open Race #1 3 / 26
Eli Gold Open Race #1 9 / 26
Gideon Bender Open Race #1 10 / 26
Craig Undem Open Race #1 13 / 26
Connor Gizinski Open Race #1 14 / 26
Jack Spranger Open Race #1 15 / 26
Trey Trefry Open Race #1 16 / 26
Hayden Gizinski Open Race #1 18 / 26
Juliann Vanderhaegen Open Race #1 20 / 26
Kai Wallis Open Race #1 21 / 26
Joe Spranger Open Race #1 22 / 26
Alexander Bennett Open Race #1 23 / 26
Meyers Layton Open Race #2 2 / 25
Scott Funston Open Race #2 3 / 25
Eli Gold Open Race #2 9 / 25
Gideon Bender Open Race #2 10 / 25
Craig Undem Open Race #2 13 / 25
Connor Gizinski Open Race #2 14 / 25
Jack Spranger Open Race #2 15 / 25
Trey Trefry Open Race #2 16 / 25
Hayden Gizinski Open Race #2 18 / 25
Juliann Vanderhaegen Open Race #2 20 / 25
Kai Wallis Open Race #2 21 / 25
Joe Spranger Open Race #2 22 / 25
Alexander Bennett Open Race #2 23 / 25
Craig Undem CAT 1/2 MASTER MEN 50+ 3 / 8

The Derby City Cup Day 1 (Nov 7 2015)

Henry Coppolillo Men Junior 17-18 UCI 15 / 30
Brayden Buchanan Men Junior 17-18 UCI 17 / 30

MFG CX - North 40 (Nov 1 2015)

Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 5 / 36
Ellison Brink Cat 3 Men 5 / 40
Lewis Whiley Cat 3 Men 31 / 40
Eli Gold Cat 3 Men 38 / 40

Pan Am Continental Cyclo-cross Championships (Nov 1 2015)

Henry Coppolillo Men Junior 17-18 (Pan Am Championships 16 / 33

MFG CX - North 40 (Nov 1 2015)

Brayden Buchanan Men 1/2 10 / 30
Layton Meyers Men 1/2 15 / 30
Calder Wood Men 1/2 20 / 30
Hayden Gizinski Cat 4 Women 1 / 29
Juliann l Vander haegen Cat 4 Women 3 / 29
Jack k Spranger Cat 4 Men 28 / 63
Jake t. Hightower Cat 4 Men 36 / 63
Bronwynn Garaouy Jr Girls 20042006 1 / 3
Indigo Newbyhouse Jr Girls 20042006 3 / 3
Juliann Vander haegen Jr Girls 20022003 1 / 3
Annika Alving Jr Girls 20022003 2 / 3
Annalise Rosser Jr Girls 20022003 3 / 3
Kai Wallis Jr Boys 20042006 2 / 21
Joe Spranger Jr Boys 20042006 3 / 21
Jack Harris Jr Boys 20042006 5 / 21
Alec Morgenson Jr Boys 20042006 9 / 21
Jack b Stringham Jr Boys 20042006 13 / 21
Itai Malakoff Jr Boys 20042006 16 / 21
Harry Weil Jr Boys 20042006 20 / 21
Jack Spranger Jr Boys 2002/2003 2 / 14
Alexander Bennett Jr Boys 2002/2003 3 / 14
Cole Garaouy Jr Boys 2002/2003 4 / 14
Connor Gizinski Jr Boys 2002/2003 5 / 14
Parker King Jr Boys 2002/2003 6 / 14
Cooper Waters Jr Boys 2002/2003 12 / 14
Jakob Buchanan Jr Boys 2002/2003 13 / 14
Winston Hackett Jr Boys 2002/2003 14 / 14
Ethan Casebolt Jr Boys 2000/2001 9 / 9

Sacramento CX #5 (Nov 1 2015)

Nate Thalhamer Junior Men 10-14 1 / 13

Kings CX (Oct 31 2015)

Henry Coppolillo Men Junior 17-18 UCI 18 / 36
Benjamin King Men 45+/55+ U19 Single Speed 26 / 95

Sacramento CX #4 (Oct 31 2015)

Nate Thalhamer Junior Men 10-14 1 / 15

Sacramento CX #3 (Oct 25 2015)

Nate Thalhamer Junior Men 10-14 1 / 11

Rolling Thunder Day 2 (Oct 25 2015)

Henry Coppolillo Men Cat 1/2 4 / 10

Cross Revolution #4 (Oct 25 2015)

Kian Reid Junior Boys 6-9 2 / 12
Jack Spranger Junior Boys 13-14 1 / 9
Trey Trefry Junior Boys 13-14 2 / 9
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 3 / 9
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 5 / 9
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 6 / 9
Parker King Junior Boys 13-14 7 / 9
Winston Hackett Junior Boys 13-14 8 / 9
Matt Adolf Junior Boys 15-16 2 / 4
Annalise Rosser Junior Girls 13-14 1 / 3
Annika Alving Junior Girls 13-14 2 / 3
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 10-12 1 / 6
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 4 / 6
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 6 / 6
Juliann Vander haegen Cat. 4 Women 1 / 23
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 3 / 23
Wyatt Mason Cat. 4 Men 1 / 57
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 2
Parker Casazza Junior Boys 10-12 1 / 26
Kai Wallis Junior Boys 10-12 3 / 26
Euan Mcelwaine Junior Boys 10-12 4 / 26
Alec Morgenson Junior Boys 10-12 6 / 26
Joe Spranger Junior Boys 10-12 7 / 26
Cooper Waters Junior Boys 10-12 12 / 26
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 17 / 26
Jack B. stringham Junior Boys 10-12 21 / 26
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 15 / 17
Scott Funston Cat. 1/2 Men 3 / 28
Brayden Buchanan Cat. 1/2 Men 14 / 28
Benjamin King Cat. 1/2 Men 21 / 28
Calder Wood Cat. 1/2 Men 25 / 28
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 11 / 37
Layton Meyers Cat. 3 Men 2 / 33
Ellison Brink Cat. 3 Men 3 / 33
Lewis Whiley Cat. 3 Men 4 / 33

Rolling Thunder Day 1 (Oct 24 2015)

Henry Coppolillo Men Cat 1/2 19 / 22
Ciara Macdonald Women Junior 9-18 Open 1 / 6

Bozeman Superprestige (Oct 18 2015)

Henry Coppolillo Men Pro Cat 1/2 7 / 10

MFG - CX Magnuson Park Cross (Oct 18 2015)

Teren Shelton Juniors - 2007/2008 18 / 24
Bronwynn Garaouy Jr Girls 2004-2006 1 / 8
Indigo Newby-house Jr Girls 2004-2006 6 / 8
Juliann Vander haegen Jr Girls 2002-2003 1 / 3
Annika Alving Jr Girls 2002-2003 2 / 3
Hayden Gizinski Jr Girls 2000/2001 1 / 1
Parker Casazza Jr Boys 2004-2006 1 / 34
Jack Harris Jr Boys 2004-2006 2 / 34
Kai Wallis Jr Boys 2004-2006 3 / 34
Itai Malakoff Jr Boys 2004-2006 5 / 34
Alec Morgenson Jr Boys 2004-2006 6 / 34
Jack B stringham Jr Boys 2004-2006 12 / 34
Aidan Cousseau Jr Boys 2004-2006 17 / 34
Harry Weil Jr Boys 2004-2006 34 / 34
Jack Spranger Jr Boys 2002/2003 2 / 15
Trey Trefry Jr Boys 2002/2003 3 / 15
Connor Gizinski Jr Boys 2002/2003 4 / 15
Michael Freeman Jr Boys 2002/2003 5 / 15
Cole Garaouy Jr Boys 2002/2003 7 / 15
Winston Hackett Jr Boys 2002/2003 8 / 15
Cooper Waters Jr Boys 2002/2003 11 / 15
Jakob Buchanan Jr Boys 2002/2003 15 / 15
Matt Adolf Jr Boys 2000/2001 2 / 6
Wyatt Mason Cat 4 Men 5 / 102
Jack Spranger Cat 4 Men 46 / 102
Trey T trefry Cat 4 Men 65 / 102
Henry Geary Cat 4 Men 69 / 102
Brayden Buchanan Cat 3 Men 1 / 58
Ellison Brink Cat 3 Men 17 / 58
Ayden Young Cat 3 Men 36 / 58
Eli Gold Cat 3 Men 57 / 58
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 5 / 36
Hayden Gizinski Cat 4 Women 30 / 48
Scott Funston Cat 1/2 Men 4 / 34
Calder Wood Cat 1/2 Men 16 / 34

US Open of Cyclocross Day 1 (Oct 17 2015)

Alexander Bennett Men JM 13-14 18 / 36

Sacramento CX #2 (Oct 11 2015)

Nate Thalhamer Junior Men 10-14 2 / 18

Cross Revolution #3 (Oct 11 2015)

Kian Reid Junior Boys 6-9 2 / 16
Teren Shelton Junior Boys 6-9 9 / 16
Jack Spranger Junior Boys 13-14 2 / 8
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 3 / 8
Trey Trefry Junior Boys 13-14 4 / 8
Connor Gizinski Junior Boys 13-14 5 / 8
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 6 / 8
Matt Adolf Junior Boys 15-16 2 / 4
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 2 / 8
Annika Alving Junior Girls 10-12 4 / 8
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 7 / 8
Juliann Vander haegen Cat. 4 Women 2 / 31
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 4 / 31
Titus Bender Cat. 4 Men 21 / 36
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 1
Ezekiel Bender Junior Boys 10-12 2 / 27
Parker Casazza Junior Boys 10-12 3 / 27
Euan Mcelwaine Junior Boys 10-12 5 / 27
Alec Morgenson Junior Boys 10-12 7 / 27
Jude Bender Junior Boys 10-12 9 / 27
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 10 / 27
Cooper Waters Junior Boys 10-12 18 / 27
Eli Gold Cat. 1/2 Men 22 / 27
Calder Wood Cat. 1/2 Men 23 / 27
Scott Funston Cat. 1/2 Men 27 / 27
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 24 / 32
Layton Meyers Cat. 3 Men 1 / 31
Ellison Brink Cat. 3 Men 10 / 31

Cascade Cross Series 2015: Bellingham BMX (Oct 10 2015)

Connor Gizinski Men C 3 / 9
Brayden Buchanan Men A 6 / 14
Jake Hightower Junior Men 1 / 6
Kai Wallis Junior Men 4 / 6

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Alexander Bennett Junior Men 10-12 3 / 34
Alexander Bennett Junior Men 23 / 73

KMC Cyclo-cross Festival Day 3 (Oct 4 2015)

Henry Coppolillo Men 17-18 Junior Cat 12 18 / 32

Cross Revolution #2 (Oct 4 2015)

Jack Spranger Junior Boys 13-14 2 / 7
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 3 / 7
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 4 / 7
Connor Gizinski Junior Boys 13-14 5 / 7
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 1 / 4
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 2 / 4
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 3 / 28
Juliann Vander haegen Cat. 4 Women 5 / 28
Wyatt Mason Cat. 4 Men 2 / 21
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 1
Joe Spranger Junior Boys 10-12 2 / 17
Euan Mcelwaine Junior Boys 10-12 7 / 17
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 13 / 17
Scott Funston Cat. 1/2 Men 19 / 23
Calder Wood Cat. 1/2 Men 23 / 23
Layton Meyers Cat. 3 Men 2 / 19
Lewis Whiley Cat. 3 Men 4 / 19

MFG CX - Brian Tracy Experience (Oct 3 2015)

Kian Reid Juniors - 2007/2008 5 / 12
Teren Shelton Juniors - 2007/2008 6 / 12
Juliann Vander haegen Jr Girls 2002-2003 1 / 2
Annalise Rosser Jr Girls 2002-2003 2 / 2
Hayden Gizinski Jr Girls 2000/2001 1 / 1
Parker Casazza Jr Boys 2004-2006 1 / 20
Kai Wallis Jr Boys 2004-2006 2 / 20
Jack Harris Jr Boys 2004-2006 3 / 20
Joe Spranger Jr Boys 2004-2006 4 / 20
Alec Morgenson Jr Boys 2004-2006 5 / 20
Itai Malakoff Jr Boys 2004-2006 11 / 20
Jack B stringham Jr Boys 2004-2006 13 / 20
Harry Weil Jr Boys 2004-2006 19 / 20
Jack Spranger Jr Boys 2002/2003 2 / 15
Connor Gizinski Jr Boys 2002/2003 3 / 15
Cole Garaouy Jr Boys 2002/2003 5 / 15
Winston Hackett Jr Boys 2002/2003 6 / 15
Parker King Jr Boys 2002/2003 9 / 15
Cooper Waters Jr Boys 2002/2003 13 / 15
Jakob Buchanan Jr Boys 2002/2003 14 / 15
Jake Hightower Jr Boys 2000/2001 1 / 4
Jack Spranger Cat 4 Men 25 / 67
Brayden Buchanan Cat 3 Men 4 / 41
Eli Gold Cat 3 Men 5 / 41
Ellison Brink Cat 3 Men 7 / 41
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 21 / 29
Scott Funston CAT1/2 MEN 4 / 26
Calder Wood CAT1/2 MEN 16 / 26
Benjamin King CAT1/2 MEN 17 / 26
Hayden Gizinski Cat 4 Women 4 / 30

KMC Cyclo-cross Festival Day 2 (Oct 3 2015)

Henry Coppolillo Men 17-18 Cat 12 20 / 31

Sacramento CX #1 (Sep 27 2015)

Nate Thalhamer Junior Men 10-14 2 / 17

Cross Revolution #1 (Sep 27 2015)

Kian Reid Junior Boys 6-9 1 / 5
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 2 / 6
Michael Freeman Junior Boys 13-14 3 / 6
Connor Gizinski Junior Boys 13-14 4 / 6
Trey Trefry Junior Boys 13-14 5 / 6
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 6 / 6
Matt Adolf Junior Boys 15-16 2 / 5
Meghan Funston Junior Girls 13-14 1 / 3
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 10-12 1 / 6
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 3 / 6
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 3 / 18
Wyatt Mason Cat. 4 Men 4 / 40
Parker Casazza Junior Boys 10-12 1 / 24
Kai Wallis Junior Boys 10-12 3 / 24
Euan Mcelwaine Junior Boys 10-12 4 / 24
Alec Morgenson Junior Boys 10-12 7 / 24
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 11 / 24
Jack B. stringham Junior Boys 10-12 12 / 24
Cooper Waters Junior Boys 10-12 17 / 24
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 11 / 14
Funston Scott Cat. 1/2 Men 3 / 13
Layton Meyers Cat. 3 Men 6 / 23

Cascade Cross Series 2015: Woolley Cross (Sep 26 2015)

Allistar Magen Men B 35 / 47
Eric Olson Men B 45 / 47
Benjamin King Men A 17 / 18
Charlie Bartlett Master Men B 40+ 22 / 31
Leldon Dale king ii Master Men B 40+ 28 / 31
Jake Hightower Junior Men 1 / 6
Alexander Bennett Junior Men 2 / 6
Kai Wallis Junior Men 3 / 6

MFG CX - South Sound Superprestige (Sep 20 2015)

Jack Spranger Cat 4 Men 54 / 80
Trey J trefry Cat 4 Men 56 / 80
Alexander Bennett Cat 4 Men 57 / 80
Brayden Buchanan Cat 3 Men 1 / 50
Lewis Whiley Cat 3 Men 9 / 50
Eli Gold Cat 3 Men 50 / 50
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 8 / 32
Hayden Gizinski Cat 4 Women 16 / 37

CrossReno (Sep 19 2015)

Nate Thalhamer Men 9-14 Junior 9 / 19

MFG CX - Lake Sammamish GP (Sep 13 2015)

David O'Brien Pro 1/2 Men 27 / 28
Bronwynn Garaouy Jr Girls 20042006 1 / 8
Indigo Newbyhouse Jr Girls 20042006 6 / 8
Juliann Vander haegen Jr Girls 20022003 1 / 5
Annalise Rosser Jr Girls 20022003 2 / 5
Hayden Gizinski Jr Girls 2000/2001 2 / 2
Joe Spranger Jr Boys 20042006 1 / 32
Parker Casazza Jr Boys 20042006 2 / 32
Jack Harris Jr Boys 20042006 3 / 32
Kai Wallis Jr Boys 20042006 4 / 32
Alec Morgenson Jr Boys 20042006 5 / 32
Itai Malakoff Jr Boys 20042006 18 / 32
Harry Weil Jr Boys 20042006 30 / 32
Jack Spranger Jr Boys 2002/2003 2 / 17
Trey Trefry Jr Boys 2002/2003 3 / 17
Michael Freeman Jr Boys 2002/2003 5 / 17
Connor Gizinski Jr Boys 2002/2003 6 / 17
Jakob Buchanan Jr Boys 2002/2003 8 / 17
Winston Hackett Jr Boys 2002/2003 9 / 17
Euan Mcelwaine Jr Boys 2002/2003 13 / 17
Cooper Waters Jr Boys 2002/2003 14 / 17
Matt Adolf Jr Boys 2000/2001 3 / 9
Jake Hightower Jr Boys 2000/2001 4 / 9
Ethan Casebolt Jr Boys 2000/2001 9 / 9
Eric Olsen Cat 4 Men 8 / 80
Jim Englert Cat 4 Men 51 / 80
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 6 / 36
Brayden Buchanan Cat 3 Men 3 / 56
Eli Gold Cat 3 Men 5 / 56
Hayden Gizinski Cat 4 Women 39 / 44

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Alexander Bennett Junior Men 13-14 3 / 7
Alexander Bennett Junior Men 10 / 24

Labor Day Cyclocross Championships (Sep 7 2015)

Nicholas Adsero MASTERS MEN CAT 1/2 35+ 5 / 7
Juliann , vander haegen CAT 4 WOMEN 1 / 35
Hayden Gizinski CAT 4 WOMEN 12 / 35
Annalise Rosser CAT 4 WOMEN 31 / 35
Craig Undem Cat 3 MEN 18 / 18
Craig Undem CAT 1/2 Men 9 / 11
Matt Adolf CAT 4 MEN 19 / 36

Washington Women of Cross Festival and Women Celebration Race (Aug 29 2015)

Itai Malakoff Boys Race 1 / 17
Alec Morgensen Boys Race 2 / 17
Alexander Bennett Boys Race 5 / 17

Cascade Cross Series 2014 : Bandit Cross (Jan 31 2015)

Hayden Gizinski Women B 2 / 6
Calder Wood Men A 4 / 15
Conner Gizinski Junior Men 2 / 3

2015 US Nationals Day 5.9 (Jan 12 2015)

Ciara Macdonald Women Junior 15-16 11 / 18
Hayden Gizinski Women Junior 15-16 15 / 18
Cassie Ross Women Junior 17-18 12 / 20
Scott Funston Men Junior 15-16 1 / 65
Calder Wood Men Junior 15-16 5 / 65
Meyers Layton Men Junior 15-16 7 / 65
Benjamin King Men Junior 15-16 8 / 65
Brayden Buchanan Men Junior 15-16 35 / 65
Sam Zivin Men Junior 15-16 62 / 65

2015 US Nationals Day 4 (Jan 10 2015)

Jack Spranger Men Junior 11-12 4 / 38
Parker King Men Junior 11-12 18 / 38
Trey Trefry Men Junior 11-12 21 / 38
Gideon Bender Men Junior 13-14 11 / 52
Winston Hackett Men Junior 13-14 48 / 52
Annalise Rosser Women Junior 11-12 7 / 17
Joe Spranger Men Junior 9-10 7 / 25

2015 US Nationals Day 2 (Jan 8 2015)

Craig Undem Men Master 50-54 Cat 1/2/3 40 / 84

2015 US Nationals Day 1 (Jan 7 2015)

Benjamin King Men Non-Championship 1029 14 / 72
Calder Wood Men Non-Championship 1029 30 / 72
Jack Spranger Men Non-Championship 1029 51 / 72
Parker King Men Non-Championship 1029 59 / 72
Sam Zivin Men Non-Championship 1029 67 / 72

Resolution Cross Cup Day 2 (Jan 4 2015)

Parker King Men Juniors 10-14 Junior 7 / 17
Benjamin King Men Juniors 15-18 Junior 5 / 19

Resolution Cross Cup Day 1 (Jan 3 2015)

Parker King Men Cat 4 30 / 41
Benjamin King Men Cat 2 20 / 24

Kringle Kross (Dec 14 2014)

Scott Funston Men Junior 15-16 1 / 12
Calder Wood Men Junior 15-16 2 / 12
Meyers Layton Men Junior 15-16 3 / 12
Eli Gold Men Junior 15-16 5 / 12
Gideon Bender Men Junior 15-16 6 / 12
Henry Geary Men Junior 15-16 8 / 12
Benjamin King Men Junior 15-16 9 / 12
Matt Adolf Men Junior 15-16 9 / 12
Sam Zivin Men Junior 15-16 10 / 12
Alastair Magun Men Junior 15-16 11 / 12
Juliann Vanderhaegen Women Junior 13-14 1 / 1
Evan Geary Men Senior Cat 1/2 8 / 8
Annalise Rosser Women Junior 9-12 1 / 4
Meghan Funston Women Junior 9-12 2 / 4
Zeke Bender Men Junior 9-12 1 / 10
Parker Casazza Men Junior 9-12 2 / 10
Kai Wallis Men Junior 9-12 4 / 10
Joe Spranger Men Junior 9-12 5 / 10
Jude Bender Men Junior 9-12 6 / 10
Itai Malakoff Men Junior 9-12 7 / 10
Hayden Gizinski Women Junior 15-16 1 / 1
Dickinson Kyle Men Junior 13-14 1 / 7
Parker King Men Junior 13-14 2 / 7
Winston Hackett Men Junior 13-14 3 / 7
Jack Spranger Men Junior 13-14 5 / 7
Connor Gizinski Men Junior 13-14 6 / 7
Hayden Gizinski Women Senior Cat 4 4 / 8
Annalise Rosser Women Senior Cat 4 7 / 8

Inland NW Cyclocross Series Finals (Dec 13 2014)

Ciara Macdonald Women Cat 4 4 / 6
Ciara Macdonald Women Junior 14+ Open 1 / 1

Cross Revolution #6 (Nov 30 2014)

Scott Funston Cat. 1/2 Men 3 / 19
Calder Wood Cat. 1/2 Men 10 / 19
Meghan Funston Junior Girls 10-12 2 / 2
Jake Hightower Junior Boys 13-14 3 / 11
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 5 / 11
Kyle Dickinson Junior Boys 13-14 7 / 11
Connor Gizinski Junior Boys 13-14 11 / 11
Alastair Magun Junior Boys 15-16 1 / 4
Sam Zivin Junior Boys 15-16 2 / 4
Matt Adolf Junior Boys 15-16 3 / 4
Juliann Vander haegen Junior Girls 13-14 1 / 3
Indigo Newby-house Junior Boys & Girls 1-lap race 6 / 8
Juliann Vander haegen Cat. 4 Women 4 / 15
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 7 / 15
Annalise Rosser Cat. 4 Women 12 / 15
Jack Spranger Cat. 4 Men 16 / 23
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 2
Ciara Macdonald Junior Girls 15-16 2 / 2
Alexander Bennett Junior Boys 10-12 1 / 10
Parker Casazza Junior Boys 10-12 2 / 10
Joe Spranger Junior Boys 10-12 3 / 10
Michael Freeman Junior Boys 10-12 4 / 10
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 10 / 10
Layton Meyers Cat. 3 Men 3 / 15

WSBA CX Championships (Nov 23 2014)

Annalise Rosser Women Junior 9-12 yr Cat 1/2/3/4 1 / 4
Isabella Meyers Women Junior 9-12 yr Cat 1/2/3/4 3 / 4
Gideon Bender Men Junior 13-14 Open 1 / 5
Winston Hackett Men Junior 13-14 Open 4 / 5
Scott Funston Men Junior 15-16 Open 1 / 8
Calder Wood Men Junior 15-16 Open 2 / 8
Brayden Buchanan Men Junior 15-16 Open 3 / 8
Benjamin King Men Junior 15-16 Open 4 / 8
Meyers Layton Men Junior 15-16 Open 5 / 8
Eli Gold Men Junior 15-16 Open 7 / 8
Juliann Vanderhaegen Women Junior 13-14 Cat 1/2/3/4 1 / 3
Sophia Meyers Women Junior 13-14 Cat 1/2/3/4 2 / 3
Ciara Macdonald Women Junior 15-16 Cat 1/2/3/4 1 / 2
Hayden Gizinski Women Junior 15-16 Cat 1/2/3/4 2 / 2
Evan Geary Men Junior 17-18 Open 2 / 2
Jack Spranger Men Junior 9-12 yr Open 1 / 14
Trey Trefry Men Junior 9-12 yr Open 2 / 14
Parker King Men Junior 9-12 yr Open 3 / 14
Zeke Bender Men Junior 9-12 yr Open 5 / 14
Kai Wallis Men Junior 9-12 yr Open 8 / 14
Jude Bender Men Junior 9-12 yr Open 10 / 14
Parker Anderson Men Junior 9-12 yr Open 14 / 14
Craig Undem Men Master 45+ Cat 1/2 9 / 12

Cross Revolution #5 (Nov 23 2014)

Jake Hightower Junior Boys 13-14 1 / 7
Kyle Dickinson Junior Boys 13-14 2 / 7
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 3 / 7
Sam Zivin Junior Boys 15-16 1 / 1
Indigo Newby-house Junior Boys & Girls 1-lap race 7 / 10
Parker Casazza Junior Boys 10-12 1 / 7
Annika Alving Junior Girls 10-12 1 / 2

Riverside Rumble (Nov 22 2014)

Annalise Rosser Women Junior 9-12 yr Cat 1/2/3/4 1 / 6
Isabella Meyers Women Junior 9-12 yr Cat 1/2/3/4 4 / 6
Brayden Buchanan Men Senior Cat 3 7 / 14
Trey Trefry Men Junior 13-14 Open 2 / 8
Parker King Men Junior 13-14 Open 3 / 8
Jack Spranger Men Junior 13-14 Open 4 / 8
Winston Hackett Men Junior 13-14 Open 8 / 8
Scott Funston Men Junior 15-16 Open 1 / 11
Calder Wood Men Junior 15-16 Open 2 / 11
Meyers Layton Men Junior 15-16 Open 3 / 11
Benjamin King Men Junior 15-16 Open 4 / 11
Brayden Buchanan Men Junior 15-16 Open 6 / 11
Eli Gold Men Junior 15-16 Open 8 / 11
Gideon Bender Men Junior 15-16 Open 9 / 11
Juliann Vanderhaegen Women Junior 13-14 Cat 1/2/3/4 2 / 3
Sophia Meyers Women Junior 13-14 Cat 1/2/3/4 3 / 3
Ciara Macdonald Women Junior 15-16 Cat 1/2/3/4 1 / 2
Hayden Gizinski Women Junior 15-16 Cat 1/2/3/4 2 / 2
Craig Undem Men Master 45+ Cat 1/2 10 / 11
Zeke Bender Men Junior 9-12 yr. Open 2 / 11
Kai Wallis Men Junior 9-12 yr. Open 3 / 11
Jude Bender Men Junior 9-12 yr. Open 7 / 11
Parker Anderson Men Junior 9-12 yr. Open 10 / 11

INWC XC Series #5 (Nov 16 2014)

Ciara Macdonald Women Cat 4 3 / 5
Ciara Macdonald Women Junior 14+ Open 2 / 2

Cross Revolution #4 (Nov 16 2014)

Scott Funston Cat. 1/2 Men 5 / 22
Evan Geary Cat. 1/2 Men 8 / 22
Benjamin King Cat. 1/2 Men 12 / 22
Calder Wood Cat. 1/2 Men 21 / 22
Jake Hightower Junior Boys 13-14 2 / 7
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 4 / 7
Sam Zivin Junior Boys 15-16 1 / 3
Indigo Newby-house Junior Boys & Girls 1-lap race 7 / 10
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 5 / 10
Trey Trefry Cat. 4 Men 19 / 23
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 1
Alexander Bennett Junior Boys 10-12 1 / 8
Parker Casazza Junior Boys 10-12 3 / 8
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 7 / 8
Clayton Hulme Junior Boys 10-12 8 / 8
Anton Smirnov Cat. 3 Men 8 / 20

Wild West Finals (Nov 15 2014)

Ciara Macdonald Women Junior 1-18 Cat 1/2/3/4 2 / 8

Deschutes River Cyclocross (Nov 15 2014)

Calder Wood Men Junior 15-16 1 / 15
Brayden Buchanan Men Junior 15-16 2 / 15
Scott Funston Men Junior 15-16 3 / 15
Benjamin King Men Junior 15-16 4 / 15
Meyers Layton Men Junior 15-16 6 / 15
Gideon Bender Men Junior 15-16 7 / 15
Eli Gold Men Junior 15-16 8 / 15
Wyatt Mason Men Junior 15-16 9 / 15
Matt Adolf Men Junior 15-16 10 / 15
Jack Berg Men Junior 15-16 12 / 15
Sam Zivin Men Junior 15-16 13 / 15
Trey Trefry Men Junior 15-16 14 / 15
Parker King Men Junior 15-16 15 / 15
Ayden Young Men Senior Cat 3 7 / 15
Juliann Vanderhaegen Women Junior 13-14 1 / 2
Sophia Meyers Women Junior 13-14 2 / 2
Hayden Gizinski Women Senior Cat 4 11 / 12
Annalise Rosser Women Senior Cat 4 12 / 12
Zeke Bender Men Junior 10-12 2 / 9
Kai Wallis Men Junior 10-12 5 / 9
Jude Bender Men Junior 10-12 7 / 9
Craig Undem Men Senior Cat 1/2 9 / 10
Annalise Rosser Women Junior 10-12 1 / 3
Isabella Meyers Women Junior 10-12 2 / 3
Dickinson Kyle Men Junior 13-14 2 / 5
Ethan Casebolt Men Junior 13-14 3 / 5
Connor Gizinski Men Junior 13-14 4 / 5

Inland NW Cyclocross Series - Apple Cross (Nov 9 2014)

Ciara Macdonald Women Junior 14+ Open 2 / 2

The Derby City Cup Day 2 (Nov 9 2014)

Evan Geary Men Junior 17-18 UCI 15 / 23
Benjamin King Men Master 45+-Masters 55+SinglespeedBoys 22 / 68

Subaru Woodland Park GP (MFG #6) (Nov 9 2014)

Juliann Vander haegen Junior Girls 2001-2002 1 / 7
Sophia Meyers Junior Girls 2001-2002 3 / 7
Annalise Rosser Cat. 4 Women 48 / 57
Indigo Newby-house Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 19 / 39
Eli Gold Cat. 4 Men 31 / 107
Wyatt Mason Cat. 4 Men 42 / 107
Trey Trefry Junior Boys 2003-2005 1 / 26
Jack Spranger Junior Boys 2003-2005 2 / 26
Cole Gar-aouy Junior Boys 2003-2005 3 / 26
Alexander Bennett Junior Boys 2003-2005 4 / 26
Parker King Junior Boys 2003-2005 5 / 26
Kai Wallis Junior Boys 2003-2005 6 / 26
Jude Bender Junior Boys 2003-2005 13 / 26
Itai Malakoff Junior Boys 2003-2005 24 / 26
Clayton Hulme Junior Boys 2003-2005 26 / 26
Annalise Rosser Junior Girls 2003-2005 1 / 14
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 2003-2005 2 / 14
Annika Alving Junior Girls 2003-2005 3 / 14
Isabella Meyers Junior Girls 2003-2005 4 / 14
Meghan Funston Junior Girls 2003-2005 5 / 14
Matt Adolf Junior Boys 1999-2000 3 / 14
Sam Zivin Junior Boys 1999-2000 4 / 14
Alastair Magun Junior Boys 1999-2000 6 / 14
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 5 / 30
Scott Funston Cat. 1/2 Men 13 / 38
Hayden Gizinski Junior Girls 1999-2000 1 / 6
Jake Hightower Junior Boys 2001-2002 4 / 15
Nathan Morrisson Junior Boys 2001-2002 6 / 15
Winston Hackett Junior Boys 2001-2002 8 / 15
Connor Gizinski Junior Boys 2001-2002 13 / 15
Layton Meyers Cat. 3 Men 12 / 60
Gideon Bender Cat. 3 Men 22 / 60
Brayden Buchanan Cat. 3 Men 38 / 60
Leldon King Cat. 3 Men 57 / 60

The Derby City Cup Day 1 (Nov 8 2014)

Benjamin King Men Master 45+-Masters 55+SinglespeedBoys 17 / 87
Evan Geary Men Junior 17-18 UCI 17 / 23

Cincy3 Cyclo-Stampede, p/b Darkhorse Racing (Nov 2 2014)

Evan Geary Men Junior 17-18 Elite UCI Juniors 18 / 36
Scott Funston Men Cat 1/2/3 12 / 126
Benjamin King Men Cat 1/2/3 47 / 126
Calder Wood Men Cat 1/2/3 59 / 126

Rolling Thunder Day 2: Redemption (Nov 2 2014)

Ciara Macdonald Women Junior 10-18 Open 2 / 8

SCCA/Starbucks GP (MFG #5) (Nov 2 2014)

Juliann Vander haegen Junior Girls 2001-2002 1 / 4
Sophia Meyers Junior Girls 2001-2002 2 / 4
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 10 / 39
Annalise Rosser Cat. 4 Women 25 / 39
Juliann Vander haegen Cat. 4 Women 33 / 39
Leldon King Cat. 3 Master Men 35+ 22 / 37
Indigo Newby-house Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 14 / 34
Anton Smirnov Cat. 4 Men 2 / 78
Eli Gold Cat. 4 Men 20 / 78
Titus Bender Cat. 4 Men 22 / 78
Jack Spranger Cat. 4 Men 23 / 78
Trey Trefry Junior Boys 2003-2005 1 / 32
Cole Gar-aouy Junior Boys 2003-2005 2 / 32
Parker King Junior Boys 2003-2005 3 / 32
Ezekiel Bender Junior Boys 2003-2005 4 / 32
Alexander Bennett Junior Boys 2003-2005 5 / 32
Kai Wallis Junior Boys 2003-2005 6 / 32
Jack Spranger Junior Boys 2003-2005 7 / 32
Jude Bender Junior Boys 2003-2005 12 / 32
Parker Anderson Junior Boys 2003-2005 22 / 32
Itai Malakoff Junior Boys 2003-2005 25 / 32
Clayton Hulme Junior Boys 2003-2005 31 / 32
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 1 / 21
Sam Zivin Junior Boys 1999-2000 3 / 10
Alastair Magun Junior Boys 1999-2000 5 / 10
Matt Adolf Junior Boys 1999-2000 9 / 10
Annalise Rosser Junior Girls 2003-2005 1 / 6
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 2003-2005 2 / 6
Isabella Meyers Junior Girls 2003-2005 3 / 6
Annika Alving Junior Girls 2003-2005 4 / 6
Hayden Gizinski Junior Girls 1999-2000 1 / 2
Jake Hightower Junior Boys 2001-2002 3 / 10
Connor Gizinski Junior Boys 2001-2002 5 / 10
Winston Hackett Junior Boys 2001-2002 7 / 10
Layton Meyers Cat. 3 Men 5 / 45
Brayden Buchanan Cat. 3 Men 7 / 45
Gideon Bender Cat. 3 Men 13 / 45
Ayden Young Cat. 3 Men 24 / 45

Cincy3 Kings CX After Dark (Nov 1 2014)

Evan Geary Men Junior 17-18 Elite UCI 17 / 37
Scott Funston Men Cat 1/2/3/4 7 / 107
Calder Wood Men Cat 1/2/3/4 12 / 107
Benjamin King Men Cat 1/2/3/4 32 / 107

Rolling Thunder (Nov 1 2014)

Ciara Macdonald Women Cat 4 14 / 34
Ciara Macdonald Women Junior 10-18 Open 4 / 12

Cincy3 Harbin Park (Oct 31 2014)

Evan Geary Men Cat 2/3/4 6 / 88
Scott Funston Men Cat 2/3/4 10 / 88
Calder Wood Men Cat 2/3/4 14 / 88
Benjamin King Men Cat 2/3/4 51 / 88

Rooks Park WW cross (Oct 26 2014)

Ciara Macdonald Women Junior 14-18 Open 1 / 2

Cross Revolution #3 (Oct 26 2014)

Scott Funston Cat. 1/2 Men 6 / 25
Evan Geary Cat. 1/2 Men 17 / 25
Calder Wood Cat. 1/2 Men 19 / 25
Benjamin King Cat. 1/2 Men 22 / 25
Eli Gold Junior Boys 13-14 1 / 14
Jack Spranger Junior Boys 13-14 4 / 14
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 8 / 14
Connor Gizinski Junior Boys 13-14 10 / 14
Sam Zivin Junior Boys 15-16 1 / 4
Sophia Meyers Junior Girls 13-14 2 / 3
Indigo Newby-house Junior Boys & Girls 1-lap race 8 / 9
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 5 / 13
Annalise Rosser Cat. 4 Women 10 / 13
Leldon King Cat. 3 Master Men 35+ 22 / 28
Anton Smirnov Cat. 4 Men 2 / 35
Trey Trefry Cat. 4 Men 26 / 35
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 1
Marta Medcalf Single Speed Women (B-Group) 3 / 3
Trey Trefry Junior Boys 10-12 1 / 11
Alexander Bennett Junior Boys 10-12 2 / 11
Michael Freeman Junior Boys 10-12 3 / 11
Joe Spranger Junior Boys 10-12 4 / 11
Parker Casazza Junior Boys 10-12 5 / 11
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 11 / 11
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 1 / 5
Meghan Funston Junior Girls 10-12 2 / 5
Layton Meyers Cat. 3 Men 6 / 27
Brayden Buchanan Cat. 3 Men 21 / 27

Memorial Pool WW cross (Oct 25 2014)

Ciara Macdonald Women Junior 14-18 Open 2 / 2

Magnuson Park 'Cross (MFG #4) (Oct 19 2014)

Juliann Vander haegen Junior Girls 2001-2002 1 / 2
Stuart Steele Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 30 / 32
Wyatt Mason Cat. 4 Men 40 / 75
Jack Spranger Junior Boys 2003-2005 1 / 28
Trey Trefry Junior Boys 2003-2005 2 / 28
Cole Gar-aouy Junior Boys 2003-2005 3 / 28
Kai Wallis Junior Boys 2003-2005 4 / 28
Alexander Bennett Junior Boys 2003-2005 5 / 28
Parker Casazza Junior Boys 2003-2005 12 / 28
Parker Anderson Junior Boys 2003-2005 17 / 28
Itai Malakoff Junior Boys 2003-2005 26 / 28
Annalise Rosser Junior Girls 2003-2005 1 / 7
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 2003-2005 2 / 7
Matt Adolf Junior Boys 1999-2000 2 / 16
Alastair Magun Junior Boys 1999-2000 4 / 16
Sam Zivin Junior Boys 1999-2000 6 / 16
Henry Geary Junior Boys 1999-2000 7 / 16
Evan Geary Cat. 1/2 Men 14 / 33
Hayden Gizinski Junior Girls 1999-2000 1 / 5
Jake Hightower Junior Boys 2001-2002 2 / 12
Nathan Morrisson Junior Boys 2001-2002 3 / 12
Connor Gizinski Junior Boys 2001-2002 4 / 12
Winston Hackett Junior Boys 2001-2002 5 / 12

CrosstoberFest @ St. Edwards (Oct 18 2014)

Jack Spranger Men Juniors 10-12 1 / 9
Trey Trefry Men Juniors 10-12 2 / 9
Parker King Men Juniors 10-12 4 / 9
Kai Wallis Men Juniors 10-12 5 / 9
Scott Funston Men Juniors 15-16 1 / 8
Calder Wood Men Juniors 15-16 2 / 8
Gideon Bender Men Juniors 15-16 3 / 8
Meyers Layton Men Juniors 15-16 4 / 8
Benjamin King Men Juniors 15-16 5 / 8
Matt Adolf Men Juniors 15-16 7 / 8
Sam Zivin Men Juniors 15-16 8 / 8
Evan Geary Men Senior Cat 1/2 8 / 19
Annalise Rosser Women Juniors 10-12 1 / 4
Isabella Meyers Women Juniors 10-12 3 / 4
Sophia Meyers Women Juniors 13-14 1 / 4
Juliann Vanderhaegen Women Juniors 13-14 2 / 4
Dickinson Kyle Men Juniors 13-14 2 / 5
Connor Gizinski Men Juniors 13-14 3 / 5
Holden Berg Men Juniors 13-14 5 / 5
Brayden Buchanan Men Senior Cat 4/5 1 / 31

Palouse Cross at Sky Ranch (Oct 18 2014)

Ciara Macdonald Women Cat 4 3 / 11
Ciara Macdonald Women Junior 14-18 Open 1 / 1

Cross Revolution #2 (Oct 12 2014)

Evan Geary Cat. 1/2 Men 17 / 19
David O'Brien Cat. 1/2 Men 18 / 19
Jack Spranger Junior Boys 13-14 1 / 12
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 3 / 12
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 4 / 12
Parker King Junior Boys 13-14 6 / 12
Connor Gizinski Junior Boys 13-14 7 / 12
Winston Hackett Junior Boys 13-14 9 / 12
Alastair Magun Junior Boys 15-16 1 / 3
Sam Zivin Junior Boys 15-16 2 / 3
Stuart Steele Junior Boys & Girls 1-lap race 13 / 16
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 11 / 15
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 1
Alexander Bennett Junior Boys 10-12 3 / 9
Kai Wallis Junior Boys 10-12 4 / 9
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 5 / 23
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 10-12 1 / 2
Calder Wood Cat. 3 Men 2 / 31

MFG #3: The Super Duper (Oct 5 2014)

Juliann Vander haegen Junior Girls 2001-2002 1 / 3
Sophia Meyers Junior Girls 2001-2002 2 / 3
Meghan Funston Junior Girls 2001-2002 3 / 3
Brayden Buchanan Cat. 4 Men 1 / 74
Wyatt Mason Cat. 4 Men 34 / 74
Jack Spranger Junior Boys 2003-2005 1 / 24
Trey Trefry Junior Boys 2003-2005 2 / 24
Cole Gar-aouy Junior Boys 2003-2005 3 / 24
Kai Wallis Junior Boys 2003-2005 5 / 24
Ezekiel Bender Junior Boys 2003-2005 6 / 24
Jude Bender Junior Boys 2003-2005 12 / 24
Alexander Bennett Junior Boys 2003-2005 13 / 24
Annalise Rosser Junior Girls 2003-2005 1 / 9
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 2003-2005 2 / 9
Annika Alving Junior Girls 2003-2005 3 / 9
Isabella Meyers Junior Girls 2003-2005 4 / 9
Hayden Gizinski Junior Girls 1999-2000 1 / 1
Matt Adolf Junior Boys 1999-2000 4 / 7
Sam Zivin Junior Boys 1999-2000 7 / 7
Peter Litwin Beginning Men 14 / 32
Scott Funston Cat. 1/2 Men 4 / 31
Evan Geary Cat. 1/2 Men 19 / 31
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 18 / 22
Jake Hightower Junior Boys 2001-2002 3 / 13
Nathan Morrisson Junior Boys 2001-2002 6 / 13
Connor Gizinski Junior Boys 2001-2002 7 / 13
Winston Hackett Junior Boys 2001-2002 8 / 13
Calder Wood Cat. 3 Men 5 / 44
Layton Meyers Cat. 3 Men 7 / 44
Gideon Bender Cat. 3 Men 31 / 44

OctoberFest 3 (Oct 4 2014)

Ciara Macdonald Women Junior Open 1 / 7
Ciara Macdonald Women Senior Cat 4 13 / 14

'Cat Cross (Oct 4 2014)

Landen Beckner Men Cat 1/2/3 6 / 13

MFG #2 - South Sound Super Prestige (Sep 28 2014)

Juliann Vander haegen Junior Girls 2001-2002 1 / 4
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 30 / 40
Brayden Buchanan Cat. 4 Men 17 / 69
Wyatt Mason Cat. 4 Men 32 / 69
Brennan Hodgins Cat. 4 Men 46 / 69
Jack Spranger Junior Boys 2003-2005 1 / 26
Trey Trefry Junior Boys 2003-2005 2 / 26
Cole Gar-aouy Junior Boys 2003-2005 4 / 26
Alexander Bennett Junior Boys 2003-2005 5 / 26
Kai Wallis Junior Boys 2003-2005 6 / 26
Parker Anderson Junior Boys 2003-2005 26 / 26
Hayden Gizinski Junior Girls 1999-2000 1 / 2
Alastair Magun Junior Boys 1999-2000 4 / 11
Matt Adolf Junior Boys 1999-2000 6 / 11
Sam Zivin Junior Boys 1999-2000 7 / 11
Annalise Rosser Junior Girls 2003-2005 1 / 7
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 2003-2005 2 / 7
Annika Alving Junior Girls 2003-2005 3 / 7
Marta Medcalf Master Women 45+ 23 / 28
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 26 / 32
Nathan Morrisson Junior Boys 2001-2002 6 / 12
Connor Gizinski Junior Boys 2001-2002 9 / 12
Calder Wood Cat. 3 Men 6 / 48

Cross Revolution #1 (Sep 21 2014)

Jack Spranger Junior Boys 13-14 3 / 10
Alastair Magun Junior Boys 15-16 1 / 3
Sam Zivin Junior Boys 15-16 2 / 3
Sophia Meyers Junior Girls 13-14 1 / 2
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 10-12 1 / 7
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 2 / 7
Meghan Funston Junior Girls 10-12 3 / 7
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 5 / 16
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 1
Cole Gar-aouy Junior Boys 10-12 1 / 11
Alexander Bennett Junior Boys 10-12 2 / 11
Kai Wallis Junior Boys 10-12 3 / 11
Scott Funston Cat. 3 Men 1 / 30

Brad Lewis Memorial Cyclocross Race (Sep 14 2014)

Alastair Magun Men Junior 15-16 2 / 6
Matt Adolf Men Junior 15-16 3 / 6
Skyler Schroeder Men Junior 15-16 4 / 6
Sam Zivin Men Junior 15-16 5 / 6
Juliann Vanderhaegen Women Junior 13-14 1 / 1
Jack Spranger Men Junior 10-12 1 / 10
Trey Trefry Men Junior 10-12 4 / 10
Kai Wallis Men Junior 10-12 5 / 10
Annalise Rosser Women Junior 10-12 1 / 2
Adrian Magun Men Junior 13-14 2 / 4
Connor Gizinski Men Junior 13-14 4 / 4
Craig Undem Men Master 45+ Cat 1/2 3 / 15
Hayden Gizinski Women Senior Cat 4 3 / 9
Hayden Gizinski Women Junior 15-16 1 / 2
Ciara Macdonald Women Junior 15-16 2 / 2

Subaru STARCROSSED (Sep 13 2014)

Jake Hightower Junior Boys 13-14 4 / 10
Jakob Buchanan Junior Boys 13-14 5 / 10
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 6 / 10
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 1 / 4
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 3 / 4
Annika Alving Junior Girls 10-12 4 / 4
Scott Funston Cat. 3 Men 1 / 59
Calder Wood Cat. 3 Men 11 / 59
Lewis Whiley Cat. 3 Men 22 / 59
Layton Meyers Cat. 3 Men 27 / 59
Jack Spranger Junior Boys 10-12 2 / 16
Cole Gar-aouy Junior Boys 10-12 3 / 16
Trey Trefry Junior Boys 10-12 4 / 16
Alexander Bennett Junior Boys 10-12 6 / 16
Kai Wallis Junior Boys 10-12 7 / 16
Titus Bender Junior Boys 15-16 2 / 5
Matt Adolf Junior Boys 15-16 3 / 5
Sam Zivin Junior Boys 15-16 4 / 5
Juliann Vander haegen Junior Girls 13-14 2 / 5
Sophia Meyers Junior Girls 13-14 4 / 5
Nolan Brady Elite Men 12 / 38
Evan Geary Elite Men 15 / 38
David O'Brien Elite Men 28 / 38
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 2 / 29
Brayden Buchanan Cat. 4 Men 1 / 78
Gideon Bender Cat. 4 Men 19 / 78
Wyatt Mason Cat. 4 Men 76 / 78
Ciara Macdonald Junior Girls 15-16 1 / 3
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 2 / 3

Lake Sammamish GP (MFG #1) (Sep 7 2014)

Juliann Vander haegen Junior Girls 2001-2002 1 / 4
Sophia Meyers Junior Girls 2001-2002 2 / 4
Brayden Buchanan Cat. 4 Men 3 / 85
Jack Spranger Junior Boys 2003-2005 1 / 33
Trey Trefry Junior Boys 2003-2005 2 / 33
Cole Gar-aouy Junior Boys 2003-2005 3 / 33
Alexander Bennett Junior Boys 2003-2005 4 / 33
Kai Wallis Junior Boys 2003-2005 6 / 33
Jude Bender Junior Boys 2003-2005 22 / 33
Parker Anderson Junior Boys 2003-2005 27 / 33
Annalise Rosser Junior Girls 2003-2005 1 / 15
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 2003-2005 2 / 15
Isabella Meyers Junior Girls 2003-2005 3 / 15
Amanda Heep Beginning Women 5 / 30
Matt Adolf Junior Boys 1999-2000 3 / 11
Alastair Magun Junior Boys 1999-2000 4 / 11
Wyatt Mason Junior Boys 1999-2000 5 / 11
Skyler Schroeder Junior Boys 1999-2000 6 / 11
Sam Zivin Junior Boys 1999-2000 8 / 11
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 9 / 26
David O'Brien Cat. 1/2 Men 19 / 22
Hayden Gizinski Junior Girls 1999-2000 1 / 5
Ciara Macdonald Junior Girls 1999-2000 2 / 5
Jake Hightower Junior Boys 2001-2002 5 / 13
Nathan Morrisson Junior Boys 2001-2002 7 / 13
Connor Gizinski Junior Boys 2001-2002 8 / 13
Winston Hackett Junior Boys 2001-2002 9 / 13
Layton Meyers Cat. 3 Men 13 / 51
Lewis Whiley Cat. 3 Men 15 / 51
Gideon Bender Cat. 3 Men 16 / 51

Cross Nationals Day 5 (Jan 12 2014)

Nolan Brady Men Cat 1/2/3 Junior 17-18 8 / 57
Landen Beckner Men Cat 1/2/3 Junior 17-18 19 / 57
David O'Brien Men Cat 1/2/3 Junior 17-18 44 / 57

Cascade Cross Series 2013: Chiller Cross (Jan 11 2014)

Kristi Berg Women A 7 / 7
Holden Berg Junior Men 4 / 6
Kai Wallis Junior Men 6 / 6

Cross Nationals Day 3 (Jan 10 2014)

Lewis Whiley Men Junior 15-16 14 / 57
Brayden Buchanan Men Junior 15-16 41 / 57
Ciara Macdonald Women Junior 13-14 17 / 23
Hayden Gizinski Women Junior 13-14 18 / 23
Parker King Men Junior 9-10 6 / 17
Andrea Casebolt Women Junior 17-18 9 / 23
Calder Wood Men Junior 13-14 1 / 58
Scott Funston Men Junior 13-14 3 / 58
Benjamin King Men Junior 13-14 14 / 58
Meyers Layton Men Junior 13-14 18 / 58
Gideon Bender Men Junior 13-14 28 / 58
Isabella Meyers Women Junior 9-10 2 / 7
Aynslee King Women Junior 11-12 5 / 21
Sophia Meyers Women Junior 11-12 9 / 21

Cross Nationals Day 1 (Jan 8 2014)

Aynslee King Women Non-Championship 34 / 51
Scott Funston Men Non-Championship 1029 17 / 54
Calder Wood Men Non-Championship 1029 18 / 54
Lewis Whiley Men Non-Championship 1029 21 / 54
Benjamin King Men Non-Championship 1029 25 / 54
Meyers Layton Men Non-Championship 1029 32 / 54

Altitude Adjustment Cross Day 2 (Jan 5 2014)

Aynslee King Women Cat 1/2/3/4 Junior 11-12 1 / 2
Lewis Whiley Mixed Open Junior 15-16 2 / 2
Benjamin King Mixed Open Junior 13-14 1 / 11
Gideon Bender Mixed Open Junior 13-14 4 / 11
Parker King Mixed Open Junior 9-10 1 / 3

Altitude Adjustment Cross Day 1 (Jan 4 2014)

Aynslee King Women Cat 1/2/3/4 Junior 11-12 2 / 3
Parker King Mixed Open Junior 9-10 8 / 9
Lewis Whiley Mixed Open Junior 15-16 11 / 17
Benjamin King Mixed Open Junior 13-14 4 / 12
Gideon Bender Mixed Open Junior 13-14 7 / 12

SCX #6: Enumclaw (Dec 15 2013)

Lewis Whiley Cat. 4/5 Men 2 / 36
Scott Funston Junior Boys 13-14 1 / 11
Calder Wood Junior Boys 13-14 2 / 11
Layton Meyers Junior Boys 13-14 4 / 11
Sam Zivin Junior Boys 13-14 8 / 11
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 9 / 11
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 10 / 11
Lewis Whiley Junior Boys 15-16 1 / 7
Sky Schroeder Junior Boys 15-16 5 / 7
Wyatt Mason Junior Boys 15-16 6 / 7
Ciara Macdonald Junior Girls 13-14 1 / 4
Hayden Gizinski Junior Girls 13-14 2 / 4
Aynslee King Junior Girls 10-12 1 / 8
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 2 / 8
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 9 / 15
Eleanor James Cat. 4 Women 10 / 15
Adrian Magun Junior Boys 10-12 1 / 14
Kyle Dickinson Junior Boys 10-12 2 / 14
Parker King Junior Boys 10-12 6 / 14
Kristen Kelsey Cat. 1/2 Women 3 / 10
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 8 / 10
Virginia Puritt Junior Girls 6-9 4 / 4
Nolan Brady Cat. 1/2 Men 3 / 23
David O'Brien Cat. 1/2 Men 13 / 23
Evan Geary Cat. 1/2 Men 21 / 23
Sean Kelsey Cat. 1/2 Master Men 45+ 1 / 24
Scott Funston Cat. 3 Men 4 / 15
Benjamin King Cat. 3 Men 15 / 15

Deschutes Brewery Cup (Dec 7 2013)

Calder Wood Men Junior 15-16 3 / 10
Lewis Whiley Men Junior 15-16 6 / 10
Benjamin King Men Junior 15-16 7 / 10
Nolan Brady Men ProCX 1 Junior 17-18 1 / 10
David O'Brien Men ProCX 1 Junior 17-18 6 / 10
Evan Geary Men ProCX 1 Junior 17-18 8 / 10
Adrian Magun Men Junior 10-14 6 / 9
Hayden Gizinski Women Junior 10-14 2 / 6
Ciara Macdonald Women Junior 10-14 3 / 6
Aynslee King Women Junior 10-14 4 / 6

SCPS #14: 2013 UCI CXLA-Cross After Dark Weekend - Day 2 (Dec 1 2013)

Nolan Brady SUN: UCI Junior Men 17-18 6 / 12
David O'Brien SUN: UCI Junior Men 17-18 7 / 12

SCX #5: Steilacoom (Dec 1 2013)

Scott Funston Junior Boys 13-14 1 / 12
Calder Wood Junior Boys 13-14 2 / 12
Layton Meyers Junior Boys 13-14 4 / 12
Brenan Hodgins Junior Boys 13-14 6 / 12
Sam Zivin Junior Boys 13-14 8 / 12
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 9 / 12
Mikey Munoz Junior Boys 13-14 12 / 12
Lewis Whiley Cat. 4/5 Men 3 / 38
Andrew Waddell Cat. 4/5 Men 22 / 38
Matthew Wilkinson Cat. 4/5 Men 33 / 38
Scott Funston Cat. 3 Men 8 / 12
Benjamin King Cat. 3 Men 11 / 12
Aynslee King Junior Girls 10-12 1 / 8
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 3 / 8
Adrian Magun Junior Boys 10-12 1 / 13
Kyle Dickinson Junior Boys 10-12 4 / 13
Parker King Junior Boys 10-12 8 / 13
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 7 / 11
Sky Schroeder Junior Boys 15-16 4 / 7
Wyatt Mason Junior Boys 15-16 5 / 7
Kristen Kelsey Cat. 1/2 Women 4 / 10
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 9 / 10
Kristi Berg Cat. 1/2 Women 10 / 10
Evan Geary Cat. 1/2 Men 22 / 29
Evan Renwick Cat. 1/2 Men 25 / 29
Hayden Gizinski Junior Girls 13-14 1 / 3
Ciara Macdonald Junior Girls 13-14 2 / 3
Sean Kelsey Cat. 1/2 Master Men 45+ 2 / 26
Eleanor James Junior Girls 15-16 1 / 1

SCPS #13: 2013 UCI CXLA-Cross After Dark Weekend - Day 1 (Nov 30 2013)

Nolan Brady SAT: UCI Junior Men 17-18 5 / 14
David O'Brien SAT: UCI Junior Men 17-18 9 / 14

Washington State Cyclocross Championship (Nov 23 2013)

Adrian Magun Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 10-12 1 / 13
Dickinson Kyle Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 10-12 3 / 13
Lewis Whiley Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 15-16 1 / 7
Brayden Buchanan Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 15-16 4 / 7
Titus Bender Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 15-16 5 / 7
Skyler Schroeder Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 15-16 6 / 7
Scott Funston Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 1 / 9
Calder Wood Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 2 / 9
Meyers Layton Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 3 / 9
Brennan Hodgins Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 5 / 9
Sam Zivin Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 7 / 9
Dylan Schwenk Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 9 / 9
Scott Funston Men Cat 3 Elite 15 / 15
Nolan Brady Men Cat 1/2 Elite 5 / 17
Evan Geary Men Cat 1/2 Elite 15 / 17
Hayden Gizinski Women Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 1 / 3
Ciara Macdonald Women Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 2 / 3
Parker Anderson Men Cat 1/2/3/4/5 Youth 6-9 12 / 12
Annalise Rosser Women Cat 1/2/3/4/5 Juniors 10-12 2 / 3
Ella James Women Cat 1/2/3/4/5 Juniors 15-16 1 / 2

NCCX #6 (Nov 17 2013)

Kristen Walker Women CX 4 17 / 20

SCX #4: Sprinkler (Nov 17 2013)

Lewis Whiley Cat. 4/5 Men 1 / 57
Matthew Wilkinson Cat. 4/5 Men 38 / 57
Scott Funston Junior Boys 13-14 1 / 16
Calder Wood Junior Boys 13-14 2 / 16
Layton Meyers Junior Boys 13-14 4 / 16
Brenan Hodgins Junior Boys 13-14 6 / 16
Sam Zivin Junior Boys 13-14 9 / 16
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 10 / 16
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 13 / 16
Dylan Schwenk Junior Boys 13-14 14 / 16
Sky Schroeder Junior Boys 15-16 3 / 7
Wyatt Mason Junior Boys 15-16 4 / 7
Hayden Gizinski Junior Girls 13-14 1 / 2
Aynslee King Junior Girls 10-12 1 / 7
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 3 / 7
Anna Munoz Junior Girls 10-12 5 / 7
Aynslee King Cat. 4 Women 10 / 20
Eleanor James Cat. 4 Women 12 / 20
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 13 / 20
Eleanor James Junior Girls 15-16 1 / 1
Adrian Magun Junior Boys 10-12 1 / 7
Kyle Dickinson Junior Boys 10-12 2 / 7
Kristen Kelsey Cat. 1/2 Women 5 / 16
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 13 / 16
Evan Geary Cat. 1/2 Men 17 / 22
Benjamin King Cat. 3 Men 13 / 18
Scott Funston Cat. 3 Men 18 / 18

NCCX #7 (Nov 16 2013)

Kristen Walker Women CX 4 15 / 19

Deschutes River Cyclocross (Nov 16 2013)

Lewis Whiley Men Jr B 15-16 1 / 2
Skyler Schroeder Men Jr B 15-16 2 / 2
Annalise Rosser Women Jr G 15-16 2 / 4
Isabella Meyers Women Jr G 15-16 4 / 4
Parker Anderson Men Jr B 10-12 3 / 3
Nolan Brady Men 1-2 M 4 / 8
David O'Brien Men 1-2 M 6 / 8
Andrea Casebolt Women 1-2 W 3 / 5
Zeke Bender Men Jr 6-9 1 / 4
Jude Bender Men Jr 6-9 2 / 4
Gideon Bender Men Jr B 13-14 1 / 4
Ethan Casebolt Men Jr B 13-14 3 / 4
Evan Geary Men 3 M 2 / 8
Benjamin King Men 3 M 7 / 8
Ayden Young Men 3 M 8 / 8
Andrew Waddell Men 4/5 M 5 / 10
Meyers Layton Men 4/5 M 6 / 10

MFG #6: Woodland Park (Nov 10 2013)

Rob Green Cat. 4 Master Men 45+ 66 / 85
Chris Way Cat. 4 Master Men 45+ 69 / 85
Adrian Magun Junior Boys 2002-2004 1 / 46
Jack Spranger Junior Boys 2002-2004 3 / 46
Cole Gar-aouy Junior Boys 2002-2004 6 / 46
Alexander Bennett Junior Boys 2002-2004 10 / 46
Parker Newman Cat. 3 Men 13 / 60
Eleanor James Junior Girls 1998-1999 1 / 4
Sophia Meyers Junior Girls 2002-2004 1 / 16
Annalise Rosser Junior Girls 2002-2004 2 / 16
Bronwynn Garaouy Junior Girls 2002-2004 3 / 16
Isabella Meyers Junior Girls 2002-2004 7 / 16
Eleanor James Cat. 4 Women 49 / 52
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 14 / 20
Gideon Bender Junior Boys 2000-2001 1 / 22
Croix Cameron Junior Boys 2000-2001 2 / 22
Layton Meyers Junior Boys 2000-2001 3 / 22
Sam Zivin Junior Boys 2000-2001 9 / 22
Brennan Hodgins Junior Boys 2000-2001 12 / 22
Nathan Morrisson Junior Boys 2000-2001 16 / 22
Holden Berg Junior Boys 2000-2001 18 / 22
Alastair Magun Junior Boys 2000-2001 21 / 22
Evan Geary Cat. 1/2 Men 19 / 47
Evan Renwick Cat. 1/2 Men 36 / 47
Scott Funston Cat. 1/2 Men 44 / 47
Ayden Young Cat. 1/2 Men 45 / 47
Hayden Gizinski Junior Girls 2000-2001 1 / 5
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 9 / 36
Travis Biechele Cat. 4 Master Men 35+ 9 / 116
Chris Kunin Cat. 4 Master Men 35+ 74 / 116
Bob Agopsowicz Master Men 55+ 10 / 123
Hayden Gizinski Junior Boys 1996-1997 44 / 89
Calder Wood Cat. 4 Men 5 / 161
Lewis Whiley Cat. 4 Men 6 / 161
Layton Meyers Cat. 4 Men 27 / 161
Travis Biechele Cat. 4 Men 30 / 161
Matthew Wilkinson Cat. 4 Men 38 / 161
Brennan Hodgins Cat. 4 Men 88 / 161
Alex Walentynowicz Cat. 4 Men 159 / 161
Matt Morrisson Cat. 3 Master Men 35+ 27 / 75
Brayden Buchanan Junior Boys 1998-1999 3 / 15
Wyatt Mason Junior Boys 1998-1999 4 / 15
Skyler Schroeder Junior Boys 1998-1999 6 / 15
Titus Bender Junior Boys 1998-1999 8 / 15
Chad Berg Cat. 1/2 Master Men 35+ 22 / 28

The MudFund Derby City Cup Day 2 (Nov 10 2013)

Nolan Brady Men UCI Junior 17-18 8 / 32
David O'Brien Men UCI Junior 17-18 27 / 32

The MudFund Derby City Cup Day 1 (Nov 9 2013)

Nolan Brady Men ProCX 1 Junior 17-18 9 / 33
David O'Brien Men ProCX 1 Junior 17-18 24 / 33

Inland Northwest Cyclocross Series - Riverside State Park (Nov 3 2013)

Ciara Macdonald Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 2 / 2

Cincy3 Harbin Park (Nov 3 2013)

Nolan Brady Men UCI Junior 17-18 8 / 24
David O'Brien Men UCI Junior 17-18 17 / 24

SCX #3: Silver Lake (Nov 3 2013)

Benjamin King Cat. 4/5 Men 4 / 52
Lewis Whiley Cat. 4/5 Men 10 / 52
Andrew Waddell Cat. 4/5 Men 30 / 52
Calder Wood Junior Boys 13-14 1 / 12
Layton Meyers Junior Boys 13-14 2 / 12
Scott Funston Junior Boys 13-14 3 / 12
Brenan Hodgins Junior Boys 13-14 6 / 12
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 10 / 12
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 11 / 12
Wyatt Mason Junior Boys 15-16 3 / 7
Sky Schroeder Junior Boys 15-16 4 / 7
Hayden Gizinski Junior Girls 13-14 1 / 3
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 2 / 7
Anna Munoz Junior Girls 10-12 5 / 7
Aynslee King Cat. 4 Women 9 / 11
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 10 / 11
Eleanor James Junior Girls 15-16 1 / 1
Don Perry Cat. 3 Master Men 55+ 13 / 13
Adrian Magun Junior Boys 10-12 1 / 14
Kyle Dickinson Junior Boys 10-12 2 / 14
Parker King Junior Boys 10-12 5 / 14
Kristen Kelsey Cat. 1/2 Women 4 / 13
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 8 / 13
Evan Geary Cat. 3 Men 1 / 23
Scott Funston Cat. 3 Men 7 / 23

Cascade Cross Series 2013: Cross Border Clash Day 2 (Nov 3 2013)

Brayden Buchanan Men C 1 / 12

Cascade Cross Series 2013: Cross Border Clash Day 1 (Nov 2 2013)

Brayden Buchanan Men C 2 / 18
Holden Berg Junior Men 3 / 4
Chad Berg Master Men A 3 / 5

Cincy3 Kings CX (Nov 2 2013)

Nolan Brady Men ProCX 1 Junior 17-18 12 / 24
David O'Brien Men ProCX 1 Junior 17-18 15 / 24

SCCA/Starbuck Gran Prix (Oct 27 2013)

Bob Agopsowicz Master Men 55+ 31 / 31
David O'Brien Cat. 1/2 Men 25 / 41
Evan Geary Cat. 1/2 Men 32 / 41
Scott Funston Cat. 1/2 Men 36 / 41
Brayden Buchanan Junior Boys 1998-1999 3 / 11
Skyler Schroeder Junior Boys 1998-1999 4 / 11
Wyatt Mason Junior Boys 1998-1999 5 / 11
Aynslee King Cat. 4 Women 10 / 36
Matt Morrisson Cat. 3 Master Men 35+ 25 / 58
Adrian Magun Junior Boys 2002-2004 1 / 36
Jack Spranger Junior Boys 2002-2004 2 / 36
Cole Gar-aouy Junior Boys 2002-2004 6 / 36
Ezekial Bender Junior Boys 2002-2004 8 / 36
Jude Bender Junior Boys 2002-2004 14 / 36
Parker Anderson Junior Boys 2002-2004 32 / 36
Calder Wood Junior Boys 2000-2001 2 / 19
Layton Meyers Junior Boys 2000-2001 3 / 19
Croix Cameron Junior Boys 2000-2001 4 / 19
Sam Zivin Junior Boys 2000-2001 5 / 19
Holden Berg Junior Boys 2000-2001 10 / 19
Nathan Morrisson Junior Boys 2000-2001 11 / 19
Mikey Munoz Junior Boys 2000-2001 13 / 19
Brennan Hodgins Junior Boys 2000-2001 16 / 19
Alastair Magun Junior Boys 2000-2001 18 / 19
Chris Way Cat. 4 Master Men 45+ 62 / 69
Hayden Gizinski Beginning Women 9 / 36
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 12 / 16
Calder Wood Cat. 4 Men 1 / 109
Matthew Wilkinson Cat. 4 Men 9 / 109
Layton Meyers Cat. 4 Men 14 / 109
Brennan Hodgins Cat. 4 Men 78 / 109
Alex Walentynowicz Cat. 4 Men 105 / 109
Annalise Rosser Junior Girls 2002-2004 2 / 11
Bronwynn Garaouy Junior Girls 2002-2004 3 / 11
Hayden Gizinski Junior Girls 2000-2001 1 / 4
Chris Kunin Cat. 4 Master Men 35+ 68 / 95
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 19 / 30

Cascade Cross Series 2013: Woolley Cross (Oct 26 2013)

Ella James Women B 9 / 11
Chad Berg Master Men A 6 / 11

Bennington Lake Cyclocross (Oct 20 2013)

Aynslee King Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 1 / 4
Ciara Macdonald Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 3 / 4
Aynslee King Women Cat 4 4 / 7
Ciara Macdonald Women Cat 4 7 / 7
Benjamin King Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 1 / 5
Calder Wood Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 2 / 5
Parker King Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 4 / 5
Benjamin King Men Cat 4 2 / 9
Calder Wood Men Cat 4 3 / 9

MFG #4: Magnusson Park (Oct 20 2013)

Bob Agopsowicz Master Men 55+ 4 / 33
Evan Geary Cat. 1/2 Men 23 / 44
Evan Renwick Cat. 1/2 Men 35 / 44
Brayden Buchanan Junior Boys 1998-1999 1 / 10
Skyler Schroeder Junior Boys 1998-1999 4 / 10
Matt Morrisson Cat. 3 Master Men 35+ 35 / 65
Adrian Magun Junior Boys 2002-2004 1 / 36
Jack Spranger Junior Boys 2002-2004 3 / 36
Cole Gar-aouy Junior Boys 2002-2004 6 / 36
Alexander Bennett Junior Boys 2002-2004 8 / 36
Jude Bender Junior Boys 2002-2004 11 / 36
Layton Meyers Junior Boys 2000-2001 2 / 15
Brennan Hodgins Junior Boys 2000-2001 4 / 15
Sam Zivin Junior Boys 2000-2001 5 / 15
Nathan Morrisson Junior Boys 2000-2001 9 / 15
Holden Berg Junior Boys 2000-2001 11 / 15
Mikey Munoz Junior Boys 2000-2001 12 / 15
Alastair Magun Junior Boys 2000-2001 14 / 15
Chad Berg Cat. 1/2 Master Men 35+ 25 / 28
Hayden Gizinski Beginning Women 12 / 40
Kristi Berg Cat. 1/2 Women 14 / 16
Travis Biechele Cat. 4 Men 9 / 118
Layton Meyers Cat. 4 Men 17 / 118
Matthew Wilkinson Cat. 4 Men 24 / 118
Brennan Hodgins Cat. 4 Men 73 / 118
Alex Walentynowicz Cat. 4 Men 117 / 118
Annalise Rosser Junior Girls 2002-2004 2 / 9
Bronwynn Garaouy Junior Girls 2002-2004 3 / 9
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 15 / 31
Hayden Gizinski Junior Girls 2000-2001 1 / 4
Chris Kunin Cat. 4 Master Men 35+ 79 / 107
Scott Funston Cat. 3 Men 1 / 41
Parker Newman Cat. 3 Men 40 / 41

Stanger Farm Cyclocross (Oct 19 2013)

Ciara Macdonald Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 2 / 3
Aynslee King Women Cat 4 4 / 6
Benjamin King Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 1 / 3
Calder Wood Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 2 / 3
Parker King Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 3 / 3
Calder Wood Men Cat 4 3 / 11

Crosstoberfest @ St Edward (Oct 19 2013)

Evan Geary Men M 3 2 / 14
Brennan Hodgins Men M 4/5 19 / 33
Adrian Magun Men Jr 10-12 1 / 6
Dickinson Kyle Men Jr 10-12 3 / 6
Meyers Layton Men Jr 13-14 1 / 4
Brennan Hodgins Men Jr 13-14 2 / 4
Hayden Gizinski Men Jr 13-14 4 / 4
Ella James Women W4 3 / 11
Hayden Gizinski Women W4 6 / 11
Carroll-novack Layton Men Jr 15-16 2 / 2

SCX #2 - Tall Chief Golf Course (Oct 13 2013)

Nolan Brady Cat. 1/2 Men 7 / 24
David O'Brien Cat. 1/2 Men 15 / 24
Kristen Kelsey Cat. 1/2 Women 1 / 16
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 9 / 16
Evan Geary Cat. 3 Men 16 / 32
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 1 / 6
Anna Munoz Junior Girls 10-12 4 / 6
Hayden Gizinski Junior Girls 13-14 1 / 1
Eleanor James Junior Girls 15-16 1 / 1
Adrian Magun Junior Boys 10-12 1 / 17
Kyle Dickinson Junior Boys 10-12 4 / 17
Parker King Junior Boys 10-12 7 / 17
Parker Anderson Junior Boys 6-9 11 / 15
Scott Funston Junior Boys 13-14 1 / 21
Calder Wood Junior Boys 13-14 2 / 21
Layton Meyers Junior Boys 13-14 4 / 21
Brenan Hodgins Junior Boys 13-14 5 / 21
Sam Zivin Junior Boys 13-14 10 / 21
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 14 / 21
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 15 / 21
Mikey Munoz Junior Boys 13-14 21 / 21
Layton Carroll-novack Junior Boys 15-16 3 / 8
Wyatt Mason Junior Boys 15-16 4 / 8
Sky Schroeder Junior Boys 15-16 5 / 8
Aynslee King Cat. 4 Women 15 / 30
Eleanor Jolmes Cat. 4 Women 24 / 30
Scott Funston Cat. 4/5 Men 1 / 89
Lewis Whiley Cat. 4/5 Men 4 / 89
Benjamin King Cat. 4/5 Men 13 / 89
Matthew Wilkinson Cat. 4/5 Men 24 / 89
Brennan Hodgins Cat. 4/5 Men 25 / 89
Croix Cameron Cat. 4/5 Men 87 / 89

Inland Northwest Cyclocross Series - Riverside State Park (Oct 12 2013)

Ciara Macdonald Women Cat 4 6 / 6
Ciara Macdonald Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 2 / 3

MFG #3: GP Robert Trombley (Oct 6 2013)

Adrian Magun Junior Boys 2002-2004 1 / 24
Jack Spranger Junior Boys 2002-2004 3 / 24
Cole Gar-aouy Junior Boys 2002-2004 4 / 24
Kai Wallis Junior Boys 2002-2004 22 / 24
Aynslee King Cat. 4 Women 17 / 27
Gideon Bender Junior Boys 2000-2001 1 / 12
Layton Meyers Junior Boys 2000-2001 2 / 12
Brennan Hodgins Junior Boys 2000-2001 3 / 12
Alastair Magun Junior Boys 2000-2001 4 / 12
Sam Zivin Junior Boys 2000-2001 6 / 12
Nathan Morrisson Junior Boys 2000-2001 9 / 12
Victor Alhadeff Junior Boys 2000-2001 10 / 12
Holden Berg Junior Boys 2000-2001 11 / 12
Hayden Gizinski Junior Girls 2000-2001 1 / 2
Kristi Berg Cat. 1/2 Women 10 / 21
Evan Geary Cat. 1/2 Men 17 / 35
David O'Brien Cat. 1/2 Men 26 / 35
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 18 / 30
Scott Funston Cat. 3 Men 1 / 45
Bronwynn Garaouy Junior Girls 2002-2004 3 / 7
Bob Agopsowicz Master Men 55+ 8 / 25
Chris Way Junior Boys 1996-1997 30 / 71
Hayden Gizinski Junior Boys 1996-1997 57 / 71
Wyatt Mason Junior Boys 1998-1999 3 / 7
Brayden Buchanan Junior Boys 1998-1999 4 / 7
Skyler Schroeder Junior Boys 1998-1999 5 / 7
Calder Wood Cat. 4 Men 8 / 83
Matthew Wilkinson Cat. 4 Men 12 / 83
Layton Meyers Cat. 4 Men 18 / 83
Alex Walentynowicz Cat. 4 Men 81 / 83
Chad Berg Cat. 1/2 Master Men 35+ 18 / 24

CrosstoberFest (Oct 5 2013)

Ciara Macdonald Women Cat 4 6 / 11
Ciara Macdonald Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 1 / 3

Cascade Cross Series 2013: MFG Cross Combo (Oct 5 2013)

Park Anderson Cat Youth 8 & over 7 / 14
Kristi Berg Women A 8 / 10
Chad Berg Master Men A 6 / 10

MFG #2: Lake Sammamish GP (Sep 29 2013)

Bob Agopsowicz Master Men 55+ 9 / 34
Evan Geary Cat. 1/2 Men 19 / 36
Ayden Young Cat. 1/2 Men 22 / 36
Evan Renwick Cat. 1/2 Men 29 / 36
Brayden Buchanan Junior Boys 1998-1999 2 / 8
Skyler Schroeder Junior Boys 1998-1999 5 / 8
Ciara Macdonald Cat. 4 Women 20 / 39
Adrian Magun Junior Boys 2002-2004 1 / 33
Jack Spranger Junior Boys 2002-2004 2 / 33
Alexander Bennett Junior Boys 2002-2004 5 / 33
Ezekial Bender Junior Boys 2002-2004 8 / 33
Jude Bender Junior Boys 2002-2004 21 / 33
Cole Gar-aouy Junior Boys 2002-2004 27 / 33
Parker Anderson Junior Boys 2002-2004 29 / 33
Brennan Hodgins Junior Boys 2000-2001 4 / 14
Alastair Magun Junior Boys 2000-2001 5 / 14
Sam Zivin Junior Boys 2000-2001 7 / 14
Nathan Morrisson Junior Boys 2000-2001 10 / 14
Holden Berg Junior Boys 2000-2001 11 / 14
Chris Way Beginning Men 44 / 53
Chad Berg Cat. 1/2 Master Men 35+ 20 / 21
Hayden Gizinski Beginning Women 11 / 33
Jason Casebolt Single Speed Men 61 / 75
Eleanor James Junior Girls 1998-1999 1 / 4
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 11 / 16
Kristi Berg Cat. 1/2 Women 14 / 16
Lewis Whiley Cat. 4 Men 1 / 116
Matthew Wilkinson Cat. 4 Men 13 / 116
Calder Wood Cat. 4 Men 16 / 116
Lewis Whiley Cat. 4 Men 112 / 116
Alex Walentynowicz Cat. 4 Men 113 / 116
Annalise Rosser Junior Girls 2002-2004 1 / 7
Bronwynn Garaouy Junior Girls 2002-2004 4 / 7
Hayden Gizinski Junior Girls 2000-2001 1 / 6
Parker Newman Cat. 3 Men 15 / 47

SCX #1: McCollum Park (Sep 22 2013)

Scott Funston Cat. 4/5 Men 1 / 98
Benjamin King Cat. 4/5 Men 10 / 98
Matthew Wilkinson Cat. 4/5 Men 18 / 98
Layton Carroll- novack Cat. 4/5 Men 52 / 98
Brennan Hodgins Cat. 4/5 Men 78 / 98
Scott Funston Junior Boys 13-14 1 / 21
Calder Wood Junior Boys 13-14 2 / 21
Cameron Croix Junior Boys 13-14 3 / 21
Brenan Hodgins Junior Boys 13-14 7 / 21
Sam Zivin Junior Boys 13-14 10 / 21
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 13 / 21
Mikey Munoz Junior Boys 13-14 17 / 21
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 21 / 21
Benjamin King Junior Boys 15-16 2 / 10
Wyatt Mason Junior Boys 15-16 4 / 10
Sky Schroeder Junior Boys 15-16 6 / 10
Hayden Gizinski Junior Girls 13-14 1 / 3
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 2 / 7
Anna Munoz Junior Girls 10-12 3 / 7
Ciara Macdonald Cat. 4 Women 13 / 33
Eleanor Jolmes Cat. 4 Women 20 / 33
Aynslee King Cat. 4 Women 30 / 33
Eleanor James Junior Girls 15-16 2 / 2
Adrian Magun Junior Boys 10-12 1 / 16
Kyle Dickinson Junior Boys 10-12 3 / 16
Parker King Junior Boys 10-12 8 / 16
Kristen Kelsey Cat. 1/2 Women 5 / 23
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 16 / 23
Evan Geary Cat. 3 Men 4 / 37

StarCrossed CX (Sep 14 2013)

Nolan Brady Men 2/3 2 / 61
David O'Brien Men 2/3 4 / 61
Fleischhauer David Men 2/3 9 / 61
Ayden Young Men 2/3 55 / 61
Avi Mahan Men 2/3 61 / 61
Ciara Macdonald Junior Girls U17 2 / 7
Aynslee King Junior Girls U17 3 / 7
Ella James Junior Girls U17 4 / 7
Hayden Gizinski Junior Girls U17 7 / 7
Matthew Wilkinson Men Cat 4/5 9 / 81
Hayden Gizinski Women Cat 4 40 / 50
Ciara Macdonald Women Cat 4 48 / 50
Kristi Berg Women 30+ 18 / 20
Scott Funston Junior Boys U17 1 / 40
Lewis Whiley Junior Boys U17 2 / 40
Calder Wood Junior Boys U17 4 / 40
Brayden Buchanan Junior Boys U17 6 / 40
Alexander Walentynowicz Junior Boys U17 11 / 40
Wyatt Mason Junior Boys U17 13 / 40
Nathan Morrisson Junior Boys U17 15 / 40
Gideon Bender Junior Boys U17 16 / 40
Skyler Schroeder Junior Boys U17 18 / 40
Adrian Magun Junior Boys U17 19 / 40
Holden Berg Junior Boys U17 21 / 40
Alexander Bennett Junior Boys U17 25 / 40
Sam Zivin Junior Boys U17 28 / 40
Tyler Wenschhof Junior Boys U17 33 / 40
Craig Undem Men 50+ 4 / 62

MFG #1: Kick-Off Cross (Sep 8 2013)

Bob Agopsowicz Master Men 55+ 3 / 37
Ayden Young Cat. 1/2 Men 25 / 38
Evan Geary Cat. 1/2 Men 29 / 38
Evan Renwick Cat. 1/2 Men 32 / 38
Brayden Buchanan Junior Boys 1998-1999 1 / 8
Wyatt Mason Junior Boys 1998-1999 3 / 8
Skyler Schroeder Junior Boys 1998-1999 5 / 8
Adrian Magun Junior Boys 2002-2004 1 / 25
Jack Spranger Junior Boys 2002-2004 3 / 25
Cole Garaouy Junior Boys 2002-2004 4 / 25
Ezekial Bender Junior Boys 2002-2004 6 / 25
Alexander Bennett Junior Boys 2002-2004 9 / 25
Jude Bender Junior Boys 2002-2004 14 / 25
Parker Anderson Junior Boys 2002-2004 25 / 25
Calder Wood Junior Boys 2000-2001 3 / 13
Brennan Hodgins Junior Boys 2000-2001 4 / 13
Alastair Magun Junior Boys 2000-2001 6 / 13
Nathan Morrisson Junior Boys 2000-2001 8 / 13
Holden Berg Junior Boys 2000-2001 10 / 13
Mikey Munoz Junior Boys 2000-2001 12 / 13
Hayden Gizinski Beginning Women 12 / 28
Kristi Berg Cat. 1/2 Women 18 / 22
Alex Walentynowicz Cat. 4 Men 101 / 106
Bronwynn Garaouy Junior Girls 2002-2004 2 / 6
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 21 / 30
Hayden Gizinski Junior Girls 2000-2001 1 / 5
Avi Mahan Cat. 3 Men 21 / 55

Labor Day CX Championships (Sep 2 2013)

Bob Agopsowicz Cat 3 45+ 10 / 22
Craig Undem Cat 3 45+ 11 / 22
Kristi Berg Women Cat 1/2 9 / 9

xXx Racing Jackson Park CX Relay (Aug 25 2013)

Brent Wegscheid Mixed Cat 1/2/3/4/5 Open 37 / 100
Kelly Clarke Mixed Cat 1/2/3/4/5 Open 38 / 100

Cross Nationals Day 3 (Jan 11 2013)

Brennan Hodgins Men Junior 10-12 27 / 34

USGP #8: Deschutes Brewery Cup (Dec 9 2012)

Hayden Gizinski Junior Women 10-14 8 / 9

USGP #7: Deschutes Brewery Cup (Dec 8 2012)

Hayden Gizinski Junior Women 10-14 7 / 9

Washington State Cyclocross Championship (Dec 2 2012)

Brennan Hodgins Men Junior 10-12 2 / 11
Holden Berg Men Junior 10-12 7 / 11
Lewis Whiley Men Junior 15-16 2 / 7
Lee Newkirk Men Cat 4 Master 35+ 6 / 42
Benjamin King Men Junior 13-14 2 / 17
Alastair Magun Men Junior 13-14 17 / 17
Marta Medcalf Women Single Speed 7 / 7
Stacey Giuffre Women Junior 15-16 2 / 3
Hayden Gizinski Women Junior 13-14 2 / 3
Adrian Magun Mixed Junior 6-9 1 / 15
Ezekial Bender Mixed Junior 6-9 3 / 15
Jude Bender Mixed Junior 6-9 9 / 15
Andrea Casebolt Women Cat 1/2 10 / 12

SCX #7: Monroe (Nov 25 2012)

Stacey Giuffre Junior Girls 1516 1 / 1
Andrew Waddell Men 4 25 / 46
Hayden Gizinski Junior Girls 1314 3 / 3
Marta Medcalf SinglespeedWm 11 / 11
Adrian Magun Junior Boys 1012 1 / 20
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 4 / 20
Holden Berg Junior Boys 1012 9 / 20
Annalise Rosser Jr 6-9 1 / 10
Ezekial Bender Jr 6-9 2 / 10
Ben King Junior Boys 1314 2 / 17
Alastair Magun Junior Boys 1314 6 / 17
Lee Newkirk Master Men4 35+ 7 / 61

SCX #6 Steilacoom (Nov 18 2012)

Andrew Waddell Men 4 33 / 60
Hayden Gizinski Junior Girls 1314 2 / 3
Adrian Magun Junior Boys 1012 1 / 15
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 3 / 15
Holden Berg Junior Boys 1012 9 / 15
Ezekial Bender Jr 6-9 1 / 5
Ben King Junior Boys 1314 2 / 17
Alastair Magun Junior Boys 1314 7 / 17

MFG #6: Woodlawn Park (Nov 11 2012)

Stacey Giuffre CAT 4 WOMEN 47 / 51
Adrian Magun JR. BOYS - GRADES 3-5 1 / 29
Cole Gar-aouy JR. BOYS - GRADES 3-5 4 / 29
Hayden Gizinski JR. GIRLS - GRADES 6-7 1 / 4
Alastair Magun JR. BOYS - GRADES 6-7 4 / 21
Dustin Lind JR. BOYS - GRADES 6-7 10 / 21
Brennan Hodgins JR. BOYS - GRADES 6-7 12 / 21
Holden Berg JR. BOYS - GRADES 6-7 18 / 21
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 55+ 11 / 17
Andrea Casebolt CAT 3 WOMEN 1 / 26
Chris Kunin CAT 4 MASTER MEN 35+ 70 / 121
Bronwynn Gar-aouy JR. GIRLS - GRADES 3-5 6 / 7
Mike Stevens BEGINNERS - MEN 49 / 58

Deschutes River CX (Nov 10 2012)

Andrew Waddell Men 4 6 / 11
Lewis Whiley JrBoy1516 1 / 2

USGP #5: Derby City Cup Day 1 (Nov 10 2012)

James Brown Men Master 45-99 38 / 47

SCX #5 - Enumclaw (Nov 4 2012)

Lewis Whiley Junior Boys 1516 2 / 11
Stacey Giuffre Junior Girls 1516 1 / 1
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 1012 3 / 5
Hayden Gizinski Junior Girls 1314 2 / 5
Marta Medcalf SinglespeedWm 8 / 10
Adrian Magun Junior Boys 1012 1 / 19
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 2 / 19
Cole Gar-aouy Junior Boys 1012 6 / 19
Holden Berg Junior Boys 1012 19 / 19
Ezekial Bender Jr 6-9 2 / 15
Jude Bender Jr 6-9 6 / 15
Bronwynn Gar-aouy Jr 6-9 14 / 15
Alastair Magun Junior Boys 1314 9 / 16
Stacey Giuffre Women4 11 / 13

SCX #4: Sprinkler (Oct 28 2012)

Adrian Magun Men Junior 10-12 1 / 13
Brennan Hodgins Men Junior 10-12 2 / 13
Cole Garaouy Men Junior 10-12 4 / 13
Holden Berg Men Junior 10-12 11 / 13
Lewis Whiley Men Junior 15-16 2 / 10
Alastair Magun Men Junior 13-14 6 / 18
Marta Medcalf Women Singlespeed 9 / 10
Hayden Gizinski Women Junior 13-14 2 / 3
Stacey Giuffre Women Cat 4 11 / 12

MFG #5: SCCA Starbucks GP (Oct 27 2012)

Stacey Giuffre CAT 4 WOMEN 27 / 27
Adrian Magun JR. BOYS - GRADES 3-5 2 / 11
Cole Gar-aouy JR. BOYS - GRADES 3-5 3 / 11
Hayden Gizinski JR. GIRLS - GRADES 6-7 1 / 3
Alastair Magun JR. BOYS - GRADES 6-7 6 / 11
Brennan Hodgins JR. BOYS - GRADES 6-7 8 / 11
Jake Stevens JR. BOYS - GRADES 6-7 10 / 11
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 55+ 5 / 9
Chris Kunin CAT 4 MASTER MEN 35+ 63 / 68
Bronwynn Gar-aouy JR. GIRLS - GRADES 3-5 2 / 5
Mike Stevens BEGINNERS - MEN 11 / 24

MFG #4: Magnuson Park (Oct 21 2012)

Adrian Magun JR. BOYS - GRADES 3-5 1 / 24
Cole Gar-aouy JR. BOYS - GRADES 3-5 4 / 24
Hayden Gizinski JR. GIRLS - GRADES 6-7 1 / 4
Alastair Magun JR. BOYS - GRADES 6-7 3 / 18
Holden Berg JR. BOYS - GRADES 6-7 13 / 18
Brennan Hodgins JR. BOYS - GRADES 6-7 17 / 18
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 55+ 8 / 13
Andrea Casebolt CAT 3 WOMEN 6 / 24
Craig Undem CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 12 / 23
Mark Augustyniewicz CAT 4 MEN 88 / 91
Lee Newkirk CAT 4 MASTER MEN 35+ 1 / 91
Chris Kunin CAT 4 MASTER MEN 35+ 52 / 91
Bronwynn Gar-aouy JR. GIRLS - GRADES 3-5 1 / 3

Cascade Cross Series 2012: Wooley Cross (Oct 20 2012)

Parker King Junior B 5 / 5
Jason Bogan Men B 13 / 15
Benjamin King Men C 3 / 21

SCX #3 - Silver Lake (Oct 14 2012)

Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 1012 2 / 6
Hayden Gizinski Junior Girls 1314 2 / 2
Marta Medcalf SinglespeedWm 11 / 11
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 2 / 15
Adrian Magun Junior Boys 1012 3 / 15
Cole Gar-aouy Junior Boys 1012 5 / 15
Holden Berg Junior Boys 1012 15 / 15
Alastair Magun Junior Boys 1314 6 / 18
Dustin Lind Junior Boys 1314 9 / 18
Stacey Giuffre Women4 14 / 16
Lee Newkirk Master Men4 35+ 3 / 71
Jason Bogan Master Men4 35+ 58 / 71
Craig Undem (cover boy) Master Men1/2 45+ 14 / 24

MFG #3: Starcrossed (Oct 6 2012)

Adrian Magun JR. BOYS - GRADES 3-5 1 / 20
Cole Gar-aouy JR. BOYS - GRADES 3-5 3 / 20
Hayden Gizinski JR. GIRLS - GRADES 6-7 1 / 4
Bronwynn Gar-aouy JR. GIRLS - GRADES 8-9 1 / 5
Brennan Hodgins JR. BOYS - GRADES 6-7 4 / 21
Alastair Magun JR. BOYS - GRADES 6-7 7 / 21
Jake Stevens JR. BOYS - GRADES 6-7 13 / 21
Holden Berg JR. BOYS - GRADES 6-7 19 / 21
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 55+ 3 / 20
Craig Undem CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 22 / 23
Lee Newkirk CAT 4 MASTER MEN 35+ 11 / 98
Shawn Harrington CAT 4 MASTER MEN 35+ 60 / 98
Jason Bogan CAT 4 MASTER MEN 35+ 72 / 98
Bronwynn Gar-aouy JR. GIRLS - GRADES 3-5 1 / 6

SCX#2 - Arlington (Sep 30 2012)

Craig Undem (cover boy) Master Men1/2 45+ 13 / 25

MFG #2: Lake Sammamish GP (Sep 23 2012)

Stacey Giuffre CAT 4 WOMEN 34 / 34
Adrian Magun JR. BOYS - GRADES 3-5 1 / 20
Colem Gar-aovy JR. BOYS - GRADES 3-5 5 / 20
Alastair Magun JR. BOYS - GRADES 6-7 2 / 22
Gideon Bender JR. BOYS - GRADES 6-7 5 / 22
Titus Bender JR. BOYS - GRADES 6-7 10 / 22
Holden Berg JR. BOYS - GRADES 6-7 20 / 22
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 55+ 6 / 21
Bronwynn Gar-aovy JR. GIRLS - GRADES 3-5 2 / 8
Miranda Scott JR. GIRLS - GRADES 3-5 3 / 8
Jim Brown CAT 3 MASTER MEN 45+ 36 / 50

SCX #1 - Steilacoom (Sep 16 2012)

Melanie Lewis Wm 1/2 2 / 10
Stacey Giliffre Junior Girls 1516 1 / 2
Evan Renwick Men 1/2 23 / 27
Hayden Gizinski Junior Girls 1314 2 / 4
Marta Medcalf SinglespeedWm 14 / 16
Jason Jablonski Master Men1/2 35+ 2 / 21
Chad Berg Master Men1/2 35+ 15 / 21
Alastair Magun Junior Boys 1314 5 / 19
Stacey Giuffre Women4 15 / 22
Lee Newkirk Master Men4 35+ 71 / 79
Michael Hodgins Master Men4 45+ 15 / 62

MFG #1: Kick-Off Cross (Sep 9 2012)

Stacey Giuffre CAT 4 WOMEN 24 / 28
Adrian Magun JR. BOYS - GRADES 3-5 3 / 17
Hayden Gizinski JR. GIRLS - GRADES 6-7 1 / 7
Alastair Magun JR. BOYS - GRADES 6-7 2 / 24
Brennan Hodgins JR. BOYS - GRADES 6-7 5 / 24
Holden Berg JR. BOYS - GRADES 6-7 19 / 24
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 55+ 7 / 20
Craig Undem CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 19 / 25
Tanner Patnode CAT 4 MEN 34 / 88
Lee Newkirk CAT 4 MASTER MEN 35+ 1 / 85
Bronroynn Gar-aovy JR. GIRLS - GRADES 3-5 1 / 5
Brad Loetel CAT 3 MASTER MEN 35+ 67 / 71
Matt Pavlovich CAT 3 MEN 40 / 48

Labor Day Cyclocross Championships (Sep 3 2012)

Stacey Giuffre Women 4 10 / 13
Kennith Ramirez MstrMen4 35+ 16 / 29
Alastair Magun JrBoy 1012 1 / 13
Adrian Magun JrBoy 1012 7 / 13
Holden Berg JrBoy 1012 8 / 13
Dustin Lind JrBoy 1012 13 / 13
Hayden Gizinski JrGril 1012 1 / 3

Washington State Cyclocross Championships (Dec 4 2011)

Ayden Young Junior Boys 1516 4 / 15
Tyler Tangen Junior Boys 1516 7 / 15
Matt Wilkinson Junior Boys 1516 8 / 15
Billy Peterson Junior Boys 1516 11 / 15
Michael Hodgins Master 4Men45+ 17 / 31
Bob Agopsowicz Master Men 3 45+ 23 / 32
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 11 / 18
Holden Berg Junior Boys 1012 16 / 18
Nicole Weiss Master Wm4 5 / 13
Nicole Weiss Master Wm4 13 / 13

Seattle Cyclocross: Monroe (Nov 27 2011)

Tyler Tangen Junior Boys 1516 2 / 17
Billy Peterson Junior Boys 1516 5 / 17
Tyler Tangen Men 4 40 / 59
Michael Hodgins Master 4Men45+ 23 / 40
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 13 / 20
Holden Berg Junior Boys 1012 15 / 20
Lewis Whiley Junior Boys 1314 12 / 19
Mavrik Weimer Junior Boys 1314 16 / 19
Nicole Weiss Master Wm4 6 / 16

Rodeo Cross #6 (Nov 23 2011)

Chris Kunia Avery 14 / 14

Seattle Cyclocross: Sprinkler Rec Center (Nov 20 2011)

Tyler Tangen Junior Boys 1516 2 / 12
Billy Peterson Junior Boys 1516 10 / 12
Avi Mahan Men 3 34 / 73
Ian Terry Men 1/2 16 / 21
Tyler Tangen Men 4 46 / 62
Michael Hodgins Master 4Men45+ 20 / 43
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 16 / 24
Holden Berg Junior Boys 1012 22 / 24
Mavrik Weimer Junior Boys 1314 10 / 18
Lewis Whiley Junior Boys 1314 12 / 18

MFG #6 Woodland Park (Nov 13 2011)

Chris Kunin CAT 3 MASTER MEN 35+ 60 / 63
Cleve, will Van CAT 3 MEN 16 / 54
Erik Pitkanen JR BOYS 15-16 3 / 11
Alastair Magun JR BOYS 10-12 2 / 24
Dustin Lind JR BOYS 10-12 9 / 24
Nathan Morrisson JR BOYS 10-12 12 / 24
Holden Berg JR BOYS 10-12 14 / 24
Adrian Magun JR BOYS 10-12 16 / 24
Jim Brown CAT 3 MASTER MEN 45+ 18 / 44
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 45+ 27 / 44
Ian Terry CAT 1/2 MEN 26 / 28

Deschutes River CX (Nov 12 2011)

Ayden Young Junior Boys 1516 1 / 4
Billy Peterson Junior Boys 1516 3 / 4
Mavrik Weimer Junior Boys 1314 2 / 4
Madison Luther Women4 4 / 5

Steeliacoom V2 2011 (Nov 6 2011)

Ayden Young Junior Boys 1516 3 / 33
Billy Peterson Junior Boys 1516 8 / 33
Michael Hodgins Master 4Men45+ 24 / 44
Marta Metcalf SinglespeedWm 4 / 6
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 12 / 23
Holden Berg Junior Boys 1012 15 / 23
Lewis Whiley Junior Boys 1314 12 / 19
Shannon Elliott Women4 10 / 23
Nicole Weiss Master Wm4 4 / 18

MFG #5 Magnuson Park (Oct 30 2011)

John Wendl CAT 4 MASTER MEN 45+ 28 / 60
Travis Biechele CAT 4 MEN 27 / 77
Alastair Magun JR BOYS 10-12 1 / 17
Adrian Magun JR BOYS 10-12 13 / 17
Shannon Elliott CAT 4 WOMEN 3 / 32
Sher Johnson-agopsowicz CAT 4 WOMEN 31 / 32
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 45+ 20 / 30
Brad Loetel CAT 4 MASTER MEN 35+ 66 / 79
Mark Augustyniewicz CAT 4 MASTER MEN 35+ 76 / 79
Ian Terry CAT 1/2 MEN 13 / 15

Seattle Cyclocross: Enumclaw (Oct 29 2011)

Ayden Young Junior Boys 1516 3 / 16
Matt Wilkinson Junior Boys 1516 6 / 16
Billy Peterson Junior Boys 1516 10 / 16
Avi Mahan Men 3 21 / 26
Tyler Tangen Men 4 27 / 45
Holden Berg Junior Boys 1012 19 / 20
Mavrik Weimer Junior Boys 1314 9 / 31
Lewis Whiley Junior Boys 1314 12 / 31
Shannon Elliott Women4 13 / 21
Nicole Weiss Master Wm4 6 / 15
Kennith Ramirez Master Men4 35+ 25 / 43

Raceway CX (Oct 23 2011)

Travis Dougan CAT 4 MASTER MEN 45+ 21 / 54
John Wendl CAT 4 MASTER MEN 45+ 23 / 54
Tanner Patnode CAT 4 MEN 55 / 86
Erik Pitkanen JR BOYS 15-16