Log In

Team Overview: MTB Täby
(redirected from: MTB Täby Mountainbikeklubb)

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Vättercrossen Swe Cup (Nov 11 2018)

Vilmar Aastrup Men P10-12 3 / 9
Elias Landh Men P10-12 4 / 9
Filip Sahlberg Men P13-14 9 / 10
Tilde Lindström Women F13-14 1 / 2
Lina Eriksson Women F13-14 2 / 2
Joel Warrén Men P15-16 5 / 15
Gustav Eriksson Men P15-16 8 / 15
Jonathan Fransén Men P15-16 9 / 15
Olle Johnsson Men P15-16 11 / 15
Vigor Aastrup Men P15-16 15 / 15
Teodor Aastrup Men Herrar 40 18 / 20

Vättercrossen - CX Pokalen 2018 (Nov 10 2018)

Vilmar Aastrup Men P10-12 3 / 9
Elias Landh Men P10-12 4 / 9
Filip Sahlberg Men P13-14 7 / 7
Tilde Lindström Women F13-14 1 / 2
Lina Eriksson Women F13-14 2 / 2
Joel Warrén Men P15-16 3 / 15
Gustav Eriksson Men P15-16 7 / 15
Olle Johnsson Men P15-16 12 / 15
Jonathan Fransén Men P15-16 13 / 15
Vigor Aastrup Men P15-16 15 / 15
Teodor Aastrup Men Herrar Senior B 29 / 34

Stockholm Cyclocross 2018 UCI Cat2 / SweCup (Oct 21 2018)

Iza Hã¤rdelin Women Flickor 15-16 5 / 6
Liv Colling Women Flickor 15-16 6 / 6
Kajsa Eneroth Women Damer Elit 6 / 15
Tilde Lindström Women Flickor 13-14 1 / 3
Thea Härdelin Women Flickor 13-14 3 / 3
Ola Warrã©n Men Motion Open Mixed 3 / 7
Hugo Edlund Men Pojkar 13-14 6 / 9
Filip Sahlberg Men Pojkar 13-14 7 / 9
Emil Colling Men Pojkar 13-14 9 / 9
Anders Andersen Men Herrar 30 17 / 19
Vilmar Aastrup Men Pojkar 10-12 3 / 12
Elias Landh Men Pojkar 10-12 5 / 12
Joel Warrén Men Pojkar 15-16 2 / 14
Gustav Eriksson Men Pojkar 15-16 3 / 14
Filip Ström Men Pojkar 15-16 6 / 14
Jonathan Fransén Men Pojkar 15-16 7 / 14
Anton Wiking Men Pojkar 15-16 10 / 14
Olle Johnsson Men Pojkar 15-16 13 / 14
Teodor Aastrup Men Herrar 40 19 / 22
Mikael Flockhart Men Herrar Elit 15 / 31

CX Täby Park CX Pokalen (Oct 20 2018)

Joel Warrén Men Pojkar 15-16 2 / 13
Gustav Eriksson Men Pojkar 15-16 3 / 13
Jonathan Fransén Men Pojkar 15-16 4 / 13
Anton Wiking Men Pojkar 15-16 9 / 13
Olle Johnsson Men Pojkar 15-16 11 / 13
Vigor Aastrup Men Pojkar 15-16 13 / 13
Hugo Edlund Men Pojkar 13-14 7 / 9
Emil Colling Men Pojkar 13-14 9 / 9
Elias Landh Men Pojkar 10-12 3 / 9
Vilmar Aastrup Men Pojkar 10-12 9 / 9
Anders Andersen Men Herrar Senior B 29 / 59
Teodor Aastrup Men Herrar Senior B 56 / 59
Iza Hã¤rdelin Women Flickor 15-16 5 / 7
Liv Colling Women Flickor 15-16 6 / 7
Tilde Lindström Women Flickor 13-14 1 / 4
Thea Härdelin Women Flickor 13-14 3 / 4
Lina Eriksson Women Flickor 13-14 4 / 4
Kajsa Eneroth Women Damer Senior 9 / 21
Johanna Warrén Women Damer Senior 18 / 21

Groopencross (Sep 30 2018)

Joel Warrén Men Pojkar 15-16 2 / 18
Filip Ström Men Pojkar 15-16 6 / 18
Jonathan Fransén Men Pojkar 15-16 8 / 18
Gustav Eriksson Men Pojkar 15-16 9 / 18
Anton Wiking Men Pojkar 15-16 14 / 18
Olle Johnsson Men Pojkar 15-16 15 / 18
Vigor Aastrup Men Pojkar 15-16 18 / 18
Filip Sahlberg Men Pojkar 13-14 5 / 7
Vilmar Aastrup Men Pojkar 10-12 3 / 8
Elias Landh Men Pojkar 10-12 6 / 8
Teodor Aastrup Men Herrar 40 25 / 27
Tilde Lindström Women Flickor 13-14 1 / 2
Kajsa Eneroth Women Damer Elit 3 / 10

Uppsalacrossen CX Pokalen (Sep 29 2018)

Gustav Eriksson Men Pojkar 15-16 4 / 18
Jonathan Fransén Men Pojkar 15-16 5 / 18
Joel Warrén Men Pojkar 15-16 10 / 18
Anton Wiking Men Pojkar 15-16 12 / 18
Olle Johnsson Men Pojkar 15-16 13 / 18
Vigor Aastrup Men Pojkar 15-16 15 / 18
Vilmar Aastrup Men Pojkar 10-12 2 / 8
Elias Landh Men Pojkar 10-12 5 / 8
Teodor Aastrup Men Herrar Senior B 49 / 51
Tilde Lindström Women Flickor 13-14 1 / 4
Thea Härdelin Women Flickor 13-14 3 / 4
Lina Eriksson Women Flickor 13-14 4 / 4
Kajsa Eneroth Women Damer Senior 3 / 13

Hagströmska CX SWE Cup (Sep 16 2018)

Joel Warrén Men Pojkar 15-16 2 / 15
Jonathan Fransén Men Pojkar 15-16 6 / 15
Anton Wiking Men Pojkar 15-16 14 / 15
Olle Johnsson Men Pojkar 15-16 15 / 15
Elias Landh Men Pojkar 10-12 4 / 8
Iza Hã¤rdelin Women Flickor 15-16 4 / 6
Liv Colling Women Flickor 15-16 5 / 6
Tilde Lindström Women Flickor 13-14 1 / 3
Thea Härdelin Women Flickor 13-14 3 / 3

Hagströmska CX Pokalen (Sep 15 2018)

Gustav Eriksson Men Pojkar 15-16 5 / 16
Jonathan Fransén Men Pojkar 15-16 8 / 16
Joel Warrén Men Pojkar 15-16 12 / 16
Vigor Aastrup Men Pojkar 15-16 14 / 16
Olle Johnsson Men Pojkar 15-16 16 / 16
Emil Colling Men Pojkar 13-14 11 / 11
Vilmar Aastrup Men Pojkar 10-12 3 / 10
Elias Landh Men Pojkar 10-12 5 / 10
Teodor Aastrup Men Herrar Senior B 45 / 49
Iza Hã¤rdelin Women Flickor 15-16 4 / 5
Liv Colling Women Flickor 15-16 5 / 5
Tilde Lindström Women Flickor 13-14 1 / 3
Thea Härdelin Women Flickor 13-14 3 / 3

SM i Cykelcross 2018 (Jan 14 2018)

Olle Johnsson Men P13-14 4 / 13
Vigor Aastrup Men P13-14 7 / 13
Tilde Lindström Women F13-14 6 / 8
Thea Härdelin Women F13-14 7 / 8
Joel Warrén Men P15-16 9 / 16
Jonathan Fransén Men P15-16 16 / 16
Iza Hã¤rdelin Women F15-16 3 / 7