Log In

Team Overview: Midweek Cycling Club

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

Rochester Cyclocross Day 1 (Sep 7 2019)

Stephen Kirby Men UCI Elite 43 / 47

'cross BSC 2019 (Aug 31 2019)

Stephen Kirby Mens Open 1-5 (Open) 7 / 17

Ontario Provincial Cyclo-cross Championships (Nov 18 2018)

Stephen Kirby Elite Men 11 / 14
Connor Mcinnis Under 15 Men 4 / 7

Riverside Rumble CX (Nov 17 2018)

Connor Mcinnis Minime Boys 2 / 2
Connor Mcinnis Under 17 Men & Women 5 / 11
Adam Killick Master 3 Men 6 / 11
Mike Mcinnis Master 3 Men 8 / 11

PTBO CX Lift Lock UCI C2 (Nov 11 2018)

Stephen Kirby Elite Men / Hommes - 21 km 23 / 36
Oliver Campbell U19 Men / Hommes - 12 km 27 / 29
Mike Mcinnis Men / Hommes 45-54 - 15 km 40 / 41
Connor Mcinnis Under 15 Men - 9 km 6 / 8

2018 Shimano Canadian Cyclocross Championships (Nov 10 2018)

Stephen Kirby Elite Men / Hommes - 21 km 19 / 43
Oliver Campbell U19 Men / Hommes - 15 km 31 / 33
Adam Killick Men / Hommes 45-54 - 15 km 75 / 76
Connor Mcinnis Under 15 Men - 9 km 6 / 10
Charlotte Nelson Under 15 Women - 9 km 3 / 7

Silver Goose C2 (Nov 3 2018)

Stephen Kirby Elite Men 39 / 53
Jacques Cormier Elite Men 44 / 53
Adam Killick Master Men 45-54 46 / 52
Charlotte Nelson Under 15 Women 1 / 2

KWCX (Oct 27 2018)

Jacques Cormier Single Speed (Open) 1 / 2
Charlotte Nelson Women U15 (Women) 2 / 2

Sherbrooke CX Day 2 (Oct 21 2018)

Stephen Kirby Elite Men 26 / 40

Dam Cross (Oct 21 2018)

Jacques Cormier Single Speed- 12.7km - 17.4km/h 2 / 10
Oliver Campbell Junior Men 7 / 9
Andrew Mcleod Men Cat 2 6 / 25
Cole Dempster U17 11 / 23
Adam Killick Men Masters Cat 3 15 / 40
Mike Mcinnis Men Masters Cat 3 24 / 40

Eastern Ontario Cyclocross Series #4 (Oct 21 2018)

Kevin Lockhart Master B 40-49 Men 6 / 53

Mad Cross (Oct 20 2018)

Charlotte Nelson U17 9 / 12
Mike Mcinnis Men 3/4 29 / 44

Sherbrooke CX Day 1 (Oct 20 2018)

Stephen Kirby Elite Men 36 / 42

TOCX (Oct 14 2018)

Jacques Cormier Single Speed 2 / 9
Andrew Mcleod Master 2 Men 1 / 26
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 10 / 42
Cole Dempster Under 17 Men & Women 19 / 42
Connor Mcinnis Under 17 Men & Women 23 / 42
William Bibic Under 17 Men & Women 27 / 42
Charlotte Nelson Under 17 Men & Women 31 / 42
James Bunga Under 17 Men & Women 32 / 42
Boris Dyakov Elite 4 Men 3 / 30
Yanni Beck Elite 4 Men 28 / 30
Adam Killick Master 3 Men 15 / 54
Mike Mcinnis Master 3 Men 28 / 54
Ryan Ness Master 3 Men 54 / 54

Durham Shredders CX (Oct 13 2018)

Mike Mcinnis Master 3 Men 14 / 15
Connor Mcinnis Under 15 3 / 8

Hardwood Cross (Oct 7 2018)

Stephen Kirby Elite 1&2 Men 11 / 16
Andrew Mcleod Master 2 Men 11 / 24
Oliver Campbell Junior Men 10 / 15

Eastern Ontario Cyclocross Series #2 (Oct 7 2018)

Adam Killick Master B 40-49 Men 18 / 54
James Bunga Under 17 Boys 7 / 9

Batty Cross (Oct 6 2018)

Connor Mcinnis Under 17 Men & Women 9 / 26
Mike Mcinnis Master 3 Men 23 / 40

We Need More Cowbell (Sep 23 2018)

Andrew Mcleod Master 2 Men 3 / 20
Charlotte Nelson Minime Girls 5 / 6
Gwen Mcleod Minime Girls 6 / 6
Cole Dempster Minime Boys 4 / 10
Connor Mcinnis Minime Boys 7 / 10
Adam Killick Master 3 Men 22 / 63
Mike Mcinnis Master 3 Men 61 / 63

Rochester Cyclocross Day 2 (Sep 9 2018)

Adam Killick Masters 45+ 30 / 41

Rochester Cyclocross (Sep 8 2018)

Adam Killick Men Masters 45+ 37 / 42

'cross BSC 2018 (Sep 1 2018)

Mike Mcinnis Men Cat 5 9 / 34
Connor Mcinnis Men 14U Boys 2 / 9

The Riverside Rumble (Nov 26 2017)

Connor Mcinnis Under 17 Men & Women 7 / 17

United Lumber & Truss Dam Cross Provincial Championships (Nov 12 2017)

Jacques Cormier Single Speed 1 / 12
Cyril jan Hoferica Under 23 Men 6 / 6
Dylan Bibic Under 17 Men 7 / 10
William Bibic Under 15 Men 11 / 14
Simon Zouev Under 15 Men 12 / 14
Connor Mcinnis Under 13 Men 1 / 9
Cole Dempster Under 13 Men 3 / 9

maD Cross (Nov 11 2017)

Charlotte Nelson Minime Girls 1 / 1

Guelph Cross (Nov 5 2017)

Jacques Cormier Single Speed Men Results 1 / 8
Cyril jan Hoferica Master 2 / Elite 3 / Junior Men 26 / 30
Derek Koops Master 2 / Elite 3 / Junior Men 29 / 30
Mike Mcinnis Elite 4 / Master 3 Men 56 / 80
Jason Smith Elite 4 / Master 3 Men 74 / 80
Connor Mcinnis Under 17 Men & Women 15 / 33

Burning Kiln Cross (Oct 29 2017)

Derek Koops Intermediate Men 5 / 23
Bob Haufler Intermediate Men 14 / 23

Cookie CX (Oct 28 2017)

Jacques Cormier Elite 1/2 Men 16 / 16
Scott Elliott Single Speed 2 / 7
Bob Haufler Master 2 Men 8 / 13
William Bibic Under 15 Men 1 / 4
Connor Mcinnis Under 13 Men 2 / 5
Charlotte Nelson Under 15 Women 1 / 2
Jason Smith Elite 4 Men 37 / 41
Mike Mcinnis Master 3 Men 33 / 61
David Bibic Master 3 Men 49 / 61

The Silver Goose UCI C2 - Sunday (Oct 22 2017)

Jacques Cormier Open Men 8 / 29
Derek Koops Intermediate Men 18 / 33
Mike Mcinnis Novice Men 19 / 29
Connor Mcinnis Under 17 Men & Women 7 / 12

The Silver Goose UCI C2 - Saturday (Oct 21 2017)

Jacques Cormier UCI Elite Men 29 / 35
Andrew Mcleod Master 2 Men 4 / 30
Derek Koops Master 2 Men 24 / 30
William Bibic Under 17 Men & Women 26 / 31
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 31 / 31

Baseball Cross (Oct 15 2017)

Derek Koops Master 2 / Elite 3 / Junior Men 38 / 48
Rich Elliott Under 17 Men & Women 3 / 39
Connor Mcinnis Under 17 Men & Women 24 / 39

Hardwood Cross (Oct 8 2017)

Jacques Cormier Elite 1&2 / Master 1 Men 16 / 33
Yanni Beck Elite 4 / Master 3 Men 68 / 71
Rich Elliott Under 17 Men & Women 3 / 44
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 7 / 44

The Cyclepath Cyclocross Classic (Oct 1 2017)

Jacques Cormier Elite 1&2 / Master 1 Men 31 / 33
Andrew Mcleod Master 2 / Elite 3 / Junior Men 16 / 46
James Keezer Master 2 / Elite 3 / Junior Men 28 / 46
Derek Koops Master 2 / Elite 3 / Junior Men 39 / 46
Stephen Bilicki Elite 4 / Master 3 Men 9 / 114
Mike Mcinnis Elite 4 / Master 3 Men 83 / 114
Yanni Beck Elite 4 / Master 3 Men 94 / 114
Jason Smith Elite 4 / Master 3 Men 105 / 114
Rich Elliott Under 17 Men & Women 1 / 38
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 4 / 38
William Bibic Under 17 Men & Women 17 / 38
Cole Dempster Under 17 Men & Women 23 / 38
Connor Mcinnis Under 17 Men & Women 26 / 38

We Need More Cowbell - Freedom XXXV (Sep 24 2017)

Andrew Mcleod Master 2 / Elite 3 / Junior Men 25 / 47
Bob Haufler Master 2 / Elite 3 / Junior Men 35 / 47
Geoffrey Morgan Master 2 / Elite 3 / Junior Men 37 / 47
Derek Koops Master 2 / Elite 3 / Junior Men 40 / 47
Stephen Bilicki Elite 4 / Master 3 Men 13 / 88
David Bibic Elite 4 / Master 3 Men 57 / 88
Mike Mcinnis Elite 4 / Master 3 Men 59 / 88
Yanni Beck Elite 4 / Master 3 Men 72 / 88
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 2 / 36
Andrew Scott Under 17 Men & Women 14 / 36
Cole Dempster Under 17 Men & Women 20 / 36
Connor Mcinnis Under 17 Men & Women 21 / 36
William Bibic Under 17 Men & Women 23 / 36
Simon Zouev Under 17 Men & Women 28 / 36
Madison Dempster Under 17 Men & Women 31 / 36

The Silver Goose Ontario Provincial CX Championships (Nov 13 2016)

Scott Doel Master B Men 21 / 30
Cyril jan Hoferica Junior Men 6 / 8
Mike Mcinnis Sportif Men 18 / 27
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 4 / 30
William Bibic Under 17 Men & Women 16 / 30
Connor Mcinnis Under 17 Men & Women 24 / 30

Dam Cross (Oct 30 2016)

Jacques Cormier Elite 1&2 / Master 1 Men 16 / 26
Cyril jan Hoferica Master 2 / Elite 3 / Junior Men 33 / 36
Scott Elliott Elite 4 / Master 3 Men 4 / 43
Ezra Lipton Elite 4 / Master 3 Men 39 / 43
Mike Mcinnis Elite 4 / Master 3 Men 40 / 43
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 2 / 21
William Bibic Under 17 Men & Women 14 / 21
Connor Mcinnis Under 17 Men & Women 19 / 21

maD Cross (Oct 29 2016)

Matthew Zammit Advanced Men 8 / 18
Michael Longfield Beginner Men 12 / 33

Vaughan Cyclocross Classic (Oct 23 2016)

Jacques Cormier Elite 1&2 / Master 1 Men 19 / 42
Cyril jan Hoferica Master 2 / Elite 3 / Junior Men 25 / 48
Matthew Zammit Master 2 / Elite 3 / Junior Men 32 / 48
Bob Haufler Master 2 / Elite 3 / Junior Men 39 / 48
Scott Doel Master 2 / Elite 3 / Junior Men 41 / 48
Stephen Bilicki Elite 4 / Master 3 Men Results 15 / 95
Mike Mcinnis Elite 4 / Master 3 Men Results 76 / 95
Eric Gee Elite 4 / Master 3 Men Results 87 / 95
Scott Elliott Elite 4 / Master 3 Men Results 92 / 95
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 4 / 30
Oliver Campbell Under 17 Men & Women 11 / 30
Andrew Scott Under 17 Men & Women 13 / 30
William Bibic Under 17 Men & Women 20 / 30
Connor Mcinnis Under 17 Men & Women 30 / 30

Guelph Cross (Oct 22 2016)

Jacques Cormier Elite 1&2 / Master 1 Men 2 / 18
Mike Mcinnis Elite 4 / Master 3 Men 26 / 33
Connor Mcinnis Under 17 Men & Women 1 / 1

Firemen's Park Cross (Oct 16 2016)

Jacques Cormier Elite 1&2 / Master 1 Men 11 / 39
Bojan Uzicanin Master 2 / Elite 3 / Junior Men 8 / 35
Cyril jan Hoferica Master 2 / Elite 3 / Junior Men 16 / 35
Andrew Mcleod Master 2 / Elite 3 / Junior Men 20 / 35
Matthew Zammit Elite 4 / Master 3 Men 6 / 64
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 4 / 27
Andrew Scott Under 17 Men & Women 12 / 27
William Bibic Under 17 Men & Women 21 / 27

Hardwood Cross (Oct 9 2016)

Jacques Cormier Elite 1&2 / Master 1 Men 9 / 27
Cyril jan Hoferica Master 2 / Elite 3 / Junior Men 28 / 35
Scott Doel Master 2 / Elite 3 / Junior Men 30 / 35
Bob Haufler Master 2 / Elite 3 / Junior Men 31 / 35
Rosa Phillip All Women 24 / 24
Matthew Zammit Elite 4 / Master 3 Men 9 / 55

Baseball Cross (Oct 8 2016)

Jacques Cormier Elite 1&2 / Master 1 Men 15 / 31
Cyril jan Hoferica Master 2 / Elite 3 / Junior Men 29 / 40
Bob Haufler Master 2 / Elite 3 / Junior Men 37 / 40
Andrew Mcleod Elite 4 / Master 3 Men 5 / 77
Matthew Zammit Elite 4 / Master 3 Men 21 / 77
Stephen Bilicki Elite 4 / Master 3 Men 24 / 77
Ian Gvozdek Elite 4 / Master 3 Men 45 / 77
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 5 / 24
Andrew Scott Under 17 Men & Women 14 / 24
William Bibic Under 17 Men & Women 18 / 24

Toronto Cross (Oct 2 2016)

Eric Gee Single Speed 8 / 8
Jacques Cormier Elite 1&2 / Master 1 Men 8 / 31
Kevin Lockhart Elite 1&2 / Master 1 Men 23 / 31
Cyril jan Hoferica Master 2 / Elite 3 / Junior Men 12 / 44
Scott Doel Master 2 / Elite 3 / Junior Men 31 / 44
Alex Avdyushin Master 2 / Elite 3 / Junior Men 34 / 44
Derek Koops Master 2 / Elite 3 / Junior Men 35 / 44
Bob Haufler Master 2 / Elite 3 / Junior Men 37 / 44
Geoffrey Morgan Master 2 / Elite 3 / Junior Men 38 / 44
James Keezer Master 2 / Elite 3 / Junior Men 41 / 44
Andrew Mcleod Elite 4 / Master 3 Men 5 / 109
Matthew Zammit Elite 4 / Master 3 Men 8 / 109
David Gazel Elite 4 / Master 3 Men 39 / 109
Ian Gvozdek Elite 4 / Master 3 Men 47 / 109
Sebastian Zdyb Elite 4 / Master 3 Men 51 / 109
Kevin Stafford Elite 4 / Master 3 Men 63 / 109
Nathan Kelly Elite 4 / Master 3 Men 65 / 109
Mike Mcinnis Elite 4 / Master 3 Men 92 / 109
Michael Longfield Elite 4 / Master 3 Men 95 / 109
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 4 / 22
Andrew Scott Under 17 Men & Women 8 / 22
William Bibic Under 17 Men & Women 11 / 22
Oliver Campbell Under 17 Men & Women 19 / 22
Michael Gvozdek Under 17 Men & Women 21 / 22

We Need More Cowbell p/b St. Catharines Cycling Club (Sep 25 2016)

William Bibic Under 13 11 Men 3 / 6
Dylan Bibic Under 15 Men 1 / 6

Subway Cross (Nov 22 2015)

Bob Haufler Single Speed 6 / 6
Kevin Lockhart Elite 1&2 / Master 1 Men 15 / 20
Bob Haufler Master 2 / Elite 3 / Junior Men 31 / 34
Rosa Phillip Elite / Master Women 13 / 15
Leslie Guillemette Elite / Master Women 15 / 15
Andrew Mcleod Elite 4 / Master 3 Men 23 / 76
Stephen Bilicki Elite 4 / Master 3 Men 26 / 76
Scott Elliott Elite 4 / Master 3 Men 37 / 76
William Ross Elite 4 / Master 3 Men 49 / 76
Dan Thompson Elite 4 / Master 3 Men 57 / 76
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 7 / 14
William Bibic Under 17 Men & Women 11 / 14

Ontario Provincial Cyclocross Championships (Nov 15 2015)

Stephen Bilicki Master A Men 11 / 14
William Ross Master C Men 17 / 23
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 10 / 24
William Bibic Under 17 Men & Women 23 / 24

Vaughan Cyclocross Classic (Nov 8 2015)

Kevin Lockhart Elite 1&2 / Master 1 Men 16 / 21
Martin Cloutier Elite 4 / Master 3 Men 28 / 57
William Ross Elite 4 / Master 3 Men 30 / 57

9th Annual Baseball Cross (Nov 7 2015)

William Ross Elite 4 / Master 3 Men 29 / 39
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 5 / 18
William Bibic Under 17 Men & Women 18 / 18

The Silver Goose (Nov 1 2015)

Kevin Lockhart Master 2 / Elite 3 / Junior Men 3 / 30
William Ross Elite 4 / Master 3 Men 34 / 51

Turkey Cross (Oct 25 2015)

Kevin Lockhart Master 2 / Elite 3 / Junior Men 1 / 35
Derek Koops Master 2 / Elite 3 / Junior Men 24 / 35

Firemen's Park Cross 2015 (Oct 18 2015)

Chris Mcquinn Master 2 / Elite 3 / Junior Men 13 / 42
Derek Koops Master 2 / Elite 3 / Junior Men 31 / 42
Stephen Bilicki Elite 4 / Master 3 Men 27 / 54
William Ross Elite 4 / Master 3 Men 36 / 54

MEC Hardwood Ontario Cup #4 (Oct 4 2015)

Dylan Bibic Under 17 Men & Women 14 / 25
William Bibic Under 17 Men & Women 25 / 25

Toronto Cross (Oct 4 2015)

Bob Haufler Single Speed 4 / 4
Chris Mcquinn Master 2 / Elite 3 / Junior Men 11 / 48
Derek Koops Master 2 / Elite 3 / Junior Men 32 / 48
Bob Haufler Master 2 / Elite 3 / Junior Men 45 / 48
Kevin Lockhart Master 2 / Elite 3 / Junior Men 47 / 48
Rosa Phillip Elite / Master Women 19 / 23
Leslie Guillemette Elite / Master Women 21 / 23
Stephen Bilicki Elite 4 / Master 3 Men 40 / 89
Martin Cloutier Elite 4 / Master 3 Men 43 / 89
Dan Thompson Elite 4 / Master 3 Men 53 / 89
William Ross Elite 4 / Master 3 Men 57 / 89
Charles Magyar Elite 4 / Master 3 Men 79 / 89
Andrew Mcleod Elite 4 / Master 3 Men 83 / 89
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 6 / 19
William Bibic Under 17 Men & Women 16 / 19

We Need More Cowbell IX (Sep 27 2015)

Chris Mcquinn Master 2 / Elite 3 / Junior Men 10 / 49
Kevin Lockhart Master 2 / Elite 3 / Junior Men 12 / 49
Derek Koops Master 2 / Elite 3 / Junior Men 36 / 49
Mark Buckaway Elite 4 / Master 3 Men 52 / 65
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 10 / 20
William Bibic Under 17 Men & Women 17 / 20

2015 Dirt Squirrel Cross (Sep 20 2015)

Chris Mcquinn Master 2 / Elite 3 / Junior Men 3 / 40
Derek Koops Master 2 / Elite 3 / Junior Men 37 / 40
Kevin Lockhart Elite 4 / Master 3 Men 1 / 79
Stephen Bilicki Elite 4 / Master 3 Men 21 / 79
William Ross Elite 4 / Master 3 Men 62 / 79
Mark Buckaway Elite 4 / Master 3 Men 68 / 79
Connor Mcinnis Under 17 Men & Women 11 / 11

SLCX - Shields Lake Cyclocross (Dec 14 2014)

Bob Haufler Men Master 45+ Masters 11 / 21

Shields Lake CX 2014 (Dec 14 2014)

Bob Haufler Men MR Master 45+ 11 / 21

Ontario Provincial Championships (Nov 9 2014)

Chris Mcquinn Master A Men 6 / 11
Derek Koops Master B Men 21 / 33
Scott Buschlen Master C Men 4 / 18
Bob Haufler Master C Men 12 / 18
William Ross Master C Men 17 / 18

Baseball Cross (Nov 2 2014)

Scott Buschlen Elite 1&2 / Master 1 Men 13 / 19
Derek Koops Master 2 / Elite 3 / Junior Men 20 / 34
Bob Haufler Master 2 / Elite 3 / Junior Men 28 / 34
Chris Mcquinn Elite 4 / Master 3 Men 1 / 48
Alex Avdyushin Elite 4 / Master 3 Men 12 / 48
David Gazel Elite 4 / Master 3 Men 24 / 48
William Ross Elite 4 / Master 3 Men 33 / 48
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 11 / 16

The Silver Goose (Oct 26 2014)

Derek Koops Master 2 / Elite 3 Men 16 / 20
Bob Haufler Master 2 / Elite 3 Men 17 / 20
David Gazel Elite 4 / Master 3 Men Results - 18 km - Average S 18 / 29
William Ross Elite 4 / Master 3 Men Results - 18 km - Average S 21 / 29

Firemen's Park Cross (Oct 19 2014)

Scott Buschlen Elite 1&2 / Master 1 Men 15 / 29
James Keezer Master 2 / Elite 3 / Junior Men 15 / 45
Bob Haufler Master 2 / Elite 3 / Junior Men 33 / 45
Derek Koops Master 2 / Elite 3 / Junior Men 39 / 45
Chris Mcquinn Elite 4 / Master 3 Men 4 / 71
Alex Avdyushin Elite 4 / Master 3 Men 27 / 71
William Ross Elite 4 / Master 3 Men 46 / 71
Adam Thompson Elite 4 / Master 3 Men 50 / 71
David Gazel Elite 4 / Master 3 Men 52 / 71
Mark Buckaway Elite 4 / Master 3 Men 58 / 71

Eastern Ontario Cyclocross Race Series - Race 5 (Oct 12 2014)

Chris Mcquinn Master Men A 30-39 years 9 / 26

Full Moon Vista Cyclocross at Ellison Park Day 1 (Oct 11 2014)

Scott Buschlen Men 45+ Masters 4 / 21

Turkey Cross (Oct 11 2014)

Bob Haufler Master 2 Men 17 / 26
Derek Koops Master 2 Men 18 / 26
Alex Avdyushin Master 3 Men 4 / 51
William Ross Master 3 Men 26 / 51
David Gazel Master 3 Men 29 / 51
Dylan Bibic Under 15 Men 2 / 5
Bohdan Hrotovytskyy Under 15 Men 3 / 5
William Bibic Under 15 Men 5 / 5

Toronto Cross (Oct 5 2014)

Scott Buschlen Elite 1&2 / Master 1 Men 12 / 23
Derek Koops Master 2 / Elite 3 / Junior Men 26 / 49
Bob Haufler Master 2 / Elite 3 / Junior Men 36 / 49
Cynthia Leung Elite / Master Women 12 / 17
Chris Mcquinn Elite 4 / Master 3 Men 1 / 84
James Keezer Elite 4 / Master 3 Men 4 / 84
William Ross Elite 4 / Master 3 Men 36 / 84
David Gazel Elite 4 / Master 3 Men 50 / 84
Michael Longfield Elite 4 / Master 3 Men 75 / 84
Alex Avdyushin Elite 4 / Master 3 Men 84 / 84
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 8 / 13

We Need More Cowbell (Sep 28 2014)

Scott Buschlen Elite 1&2 / Master 1 Men 15 / 31
Bob Haufler Master 2 / Elite 3 / Junior Men 33 / 48
Derek Koops Master 2 / Elite 3 / Junior Men 42 / 48
Chris Mcquinn Elite 4 / Master 3 Men 4 / 56
James Keezer Elite 4 / Master 3 Men 5 / 56
Alex Avdyushin Elite 4 / Master 3 Men 10 / 56
William Ross Elite 4 / Master 3 Men 29 / 56
David Gazel Elite 4 / Master 3 Men 32 / 56
Dylan Bibic Under 17 Men & Women 11 / 17

The Anvil (Nov 24 2013)

Erick Begin Master 3 Male 24 / 34

The Hammer (Nov 23 2013)

Erick Begin Master 3 Male 21 / 34

Hardwood Cross (Nov 9 2013)

Alex Avdyushin Master 3 Men 8 / 26
William Ross Master 3 Men 16 / 26
Dylan Bibic Under 15 Men 5 / 5

Ontario Provincial Cyclocross Championship (Nov 3 2013)

Erick Begin Master B 40?49 Male 36 / 47

Albion Cross (Nov 2 2013)

Dylan Bibic Under 15 Male 4 / 5

Barrie Baseball Cross (Oct 28 2013)

William Ross Master 3 Men 17 / 27
Dylan Bibic Under 15 Men 2 / 6

Toronto Cross Hoss Cross Festival (Oct 21 2013)

Bob Haufler Master 2 Men 35 / 40
Dan Thompson Elite 3 Men 7 / 10
Cynthia Leung Master Women 8 / 12
Leslie Guillemette Master Women 12 / 12
Alex Avdyushin Master 3 Men 5 / 54
Erick Begin Master 3 Men 24 / 54
William Ross Master 3 Men 28 / 54
Dylan Bibic Under 15 Men 5 / 6

Durham Cyclocross Classic (Oct 14 2013)

Jeremy Maclennan Master 1 Men 5 / 5

Turkey Cross (Oct 12 2013)

William Ross Master 3 Men 22 / 43
Dylan Bibic Elite 4 / U17 Men 12 / 13

Firemen's Park Cross 2013 (Oct 6 2013)

Alex Avdyushin Master 3 Men 3 / 32
William Ross Master 3 Men 22 / 32

We Need More Cowbell VII (Sep 22 2013)

Alex Avdyushin Master 3 Men 8 / 33

Firemen's Park Cross Day 2 (Nov 25 2012)

William Ross Master 3 Men 14 / 18

Firemen's Park Cross Day 1 (Nov 24 2012)

Angus Botterell A Men 8 / 19
William Ross C Men 11 / 18

Durham Cross Classic (Nov 18 2012)

Angus Botterell Master 1 Men 5 / 15

Baseball Cross: Ontario Provincial Championships (Nov 4 2012)

William Ross Master C Men 17 / 23
Erick Begin Beginner Men 7 / 11

Urban Cross at IX (Oct 28 2012)

Bob Haufler Men Cat 1-4 Masters 45-99 10 / 12
Bob Haufler Men 34 Senior 24 / 28

Hardwood Cross (Oct 28 2012)

Angus Botterell Master 1 Men 12 / 15
William Ross Master 3 Men 22 / 29

Toronto Cyclo-Cross (Oct 14 2012)

Angus Botterell Master 1 Men 14 / 23
Bob Haufler Master 2 Men 32 / 33
William Ross Master 3 Men 34 / 45
Dennis Fong Master 3 Men 37 / 45

SRCC Guelph Cross (Sep 30 2012)

Angus Botterell Master 2 Men 3 / 34

Cowbell VI: The Microphone Assassin Shootout (Sep 23 2012)

Angus Botterell Master 2 Men 4 / 31
Bob Haufler Master 2 Men 28 / 31

CSAJ CC Albion Cross (Nov 27 2011)

Erick Begin Master 3 Male 22 / 27

Canadian National Championships (Nov 5 2011)

Erick Begin Men 40-49 55 / 57

Hardwood Cross (Oct 30 2011)

Richard Pickering Master 3 Men 21 / 27

Toronto Cyclocross Day 2 (S-Cup) (Oct 16 2011)

Angus Botterell Master 2 Men 10 / 35
Jeff Dicks Beginner Men 11 / 16

Toronto Cyclocross Day 1 (Citizen) (Oct 15 2011)

Bob Haufler Master 2 Men 17 / 17
Angus Botterell Master 3 Men 1 / 19
Jeff Dicks Beginner Men 9 / 11

Durham Cyclocross Classic (Oct 9 2011)

Bob Haufler Master 2 Men 23 / 26

Hillbilly Hustle (Oct 2 2011)

Bob Haufler Master 2 Men 15 / 17

SRCC Guelph Cross (Sep 25 2011)

Angus Botterell Master 3 Men 3 / 43
Jeff Dicks Beginner Men 14 / 18

Cowbell V: Conky's Cross Crusade (Sep 18 2011)

Angus Botterell Master 3 Men 2 / 27

Subway CX (Dec 5 2010)

Giles Master 2 9 / 12

Kelso Cross (Oct 24 2010)

Nicholas Di cristofaro Beginner Men 7 / 18

Ontario Provincial Championships (Oct 23 2010)

Giles Marshall Master C Men 11 / 21

Toronto International Cyclocross Day 2 (Oct 17 2010)

Leslie Guillemette Master Women 13 / 14
Angus Botterell Master 3 Men 4 / 28
Tony D'emilio Master 3 Men 26 / 28
Nicholas Di cristofaro Beginner (3/4) Men 17 / 27

Toronto International Cyclocross Day 1 (Oct 16 2010)

Giles Marshall Master 2 Men 28 / 38
Leslie Guillemette Master Women 11 / 11
Angus Botterell Master 3 Men 7 / 28

Cycle Solutions / Angry Johnny`s Racing Cross (Nov 22 2009)

Sandra Deegan Master Female 8 / 14

Whitmore's Landscaping Super Cross Cup Day 2 (Nov 22 2009)

Bob Haufler Cat 2-4 Masters 35+ 7 / 14

Whitmore's Super Cross Cup Day 1 (Nov 21 2009)

Bob Haufler Cat 2/3/4 Masters 35+ 6 / 18

Barrie Cross (Nov 8 2009)

Sandra Deegan Master Female 5 / 8

SRCC Halloween Cross Stage Race Day 2 (Nov 1 2009)

Bob Haufler Master 2 Men 27 / 35
Sandra Deegan Master Women 6 / 11
Giles Marshall Master 3 Men 2 / 32

SRCC Halloween Cross Stage Race Day 1 (Oct 31 2009)

Sandra Deegan Master Women 7 / 10

Willow Beach Cyclocross (Oct 24 2009)

Bob Haufler MASTER 2 MEN (35+) 5 / 9

Toronto International Cyclocross Day 2 (Oct 18 2009)

Bob Haufler Master 2 Men 38 / 46
Giles Marshall Master 3 Men 5 / 36
Sandra Deegan Master Women 8 / 13

Toronto International Cyclocross (Oct 17 2009)

Bob Haufler Master 2 Men 37 / 41
Scott Hayes Master 3 Men 6 / 37
Sandra Deegan Master Women 13 / 14

ZM Oktoberfest Cross (Oct 4 2009)

Sandra Deegan Master Female 6 / 8

SRCC Guelph Cross (Sep 27 2009)

Bob Haufler Master 2 Men 16 / 19
Scott Hayes Master 3 Men 2 / 22

True North Cyclocross (Sep 26 2009)

Ernesto Alvarez Master 1 Men 8 / 10

Valley Park Cyclocross (Sep 20 2009)

Bob Haufler Master 2 Men 22 / 30

NBX Grand Prix of Cross/ Verge New England Championship Cyclo-Cross Final Round, UCI cat.2 (Dec 9 2007)

Briana Ingram 3/4 Women 16 4 / 16

6th Annual W.E. Stedman GP of Cross (Dec 8 2007)

Briana Ingram 3/4 Women 26 7 / 25

Busiest Racers

in last months
Bob Haufler 30
Dylan Bibic 28
William Ross 25
Connor Mcinnis 23
William Bibic 20
Derek Koops 20
Mike Mcinnis 19
Jacques Cormier 18
Andrew Mcleod 12
Angus Botterell 12
Alex Avdyushin 10
Chris Mcquinn 10
Kevin Lockhart 9
Cyril jan Hoferica 9
Stephen Bilicki 9
Stephen Kirby 9
Adam Killick 9
Charlotte Nelson 8
Erick Begin 7
David Gazel 7
Matthew Zammit 6
Oliver Campbell 6
Cole Dempster 6
Scott Buschlen 6
James Keezer 5
Leslie Guillemette 5
Andrew Scott 5
Scott Doel 4
Scott Elliott 4
Yanni Beck 4
Rosa Phillip 3
Michael Longfield 3
Rich Elliott 3
Dan Thompson 3
Mark Buckaway 3
Jason Smith 3
Jeff Dicks 3
Giles Marshall 2
Nicholas Di cristofaro 2
Geoffrey Morgan 2
Cynthia Leung 2
Martin Cloutier 2
Ian Gvozdek 2
Eric Gee 2
David Bibic 2
Simon Zouev 2
James Bunga 2
Boris Dyakov 1
Gwen Mcleod 1
Ezra Lipton 1
Bojan Uzicanin 1
Nathan Kelly 1
Sebastian Zdyb 1
Michael Gvozdek 1
Charles Magyar 1
Bohdan Hrotovytskyy 1
Madison Dempster 1
Ryan Ness 1
Dennis Fong 1
Richard Pickering 1
Giles 1
Tony D'emilio 1
Kevin Stafford 1
Jeremy Maclennan 1
Sandra Deegan 1
Adam Thompson 1