Log In

Team Overview: INDEPENDENT

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

ACX Finale @ Bailey 2022 (Dec 4 2022)

David Lafon Men Cat 4/5 7 / 10
Alice Perryman Women WO 1 / 6
Kelly Hochstetter Women WO 3 / 6
Tamie Gardner Women WO 6 / 6
David Hanson Men SS 2 / 5
Daniel Askren Men SS 3 / 5
Sam Lovin Men SS 5 / 5
Jake Sosa Men OJ 1 / 18
Brandon Sanford Men OJ 4 / 18
Elijah Mason Men OJ 6 / 18
Brennen Reynolds Men OJ 9 / 18
Eamon Walsh Men OJ 11 / 18
Thomas Elder Men OJ 14 / 18
Braxton Reynolds Men OJ 16 / 18
Christopher Rittmann Men OJ 18 / 18
Jake Sosa Men MO 3 / 9
Walter Perryman Men MO 8 / 9
Daniel Askren Men MM60+ 1 / 3
Eddie Odea Men MM40+ 2 / 6
Jonathon Jennings Men MM40+ 6 / 6

GobbleCross (Nov 20 2022)

Jake Sosa Men JMU15 1 / 8
Marshall Mcdaniel Men JMU15 2 / 8
Nate Holman Men JMU15 5 / 8
Logan Grzelak Men JMU15 6 / 8
Levi Gill Men JMU15 7 / 8
Drew Holman Men JMU15 8 / 8
Claire Hughes Women JWU15 1 / 1
Connor Mcgriff Men JMU19 3 / 6
Brody Meggs Men JMU19 4 / 6
Clay Fanning Men JMU19 5 / 6
Sam Lovin Men MTB 3 / 16
Rob Hope Men MTB 9 / 16
Dave Thomas Men MTB 11 / 16
Hunter Noble Men MTB 12 / 16
Kim Yee Men MTB 13 / 16
Jax Phelps Men MTB 14 / 16
Kirk Lovin Men SS 2 / 5
Daniel Askren Men SS 3 / 5
David Hanson Men SS 4 / 5
Alice Perryman Women WO 1 / 4
Morgan Hunt Women WO 3 / 4
Jax Phelps Men MO 7 / 11
Adam Lilly Men MO 9 / 11
Jake Sosa Men MC5 1 / 8
Jacques Vanzyl Men MC5 7 / 8
David Hanson Men MC5 8 / 8
Daniel Askren Men MM60+ 2 / 4
Dave Thomas Men MM60+ 3 / 4
Dan Vogt Men MM60+ 4 / 4
Walter Perryman Men MM40+ 3 / 5
Jonathon Jennings Men MM40+ 5 / 5

Northampton International Cyclocross Day 2 (Nov 13 2022)

Izach Quilliams Cat 3 Men 4 / 71

Northampton International Cyclocross Day 1 (Nov 12 2022)

Izach Quilliams Cat 3 Men 7 / 75

Sloss Cross (Nov 6 2022)

Daniel Askren Men SS 2 / 3
David Hanson Men SS 3 / 3
Jake Sosa Men MO 5 / 11
Walter Perryman Men MO 11 / 11
Todd Bright Men Cat 4/5 4 / 12
Marshall Simms Men Cat 4/5 7 / 12
David Hanson Men Cat 4/5 10 / 12
Alice Perryman Women WO 2 / 10
Kelly Hochstetter Women WO 4 / 10
Terri Sullivan Women WO 6 / 10
Melissa Harris Women WO 7 / 10
Rebecca Newton Women WO 9 / 10
Madison Comer Men MTB 5 / 10
Eamon Walsh Men MTB 8 / 10
Daniel Askren Men MM60+ 2 / 4
Jake Sosa Men OJ 1 / 21
Carter Thomas Men OJ 4 / 21
Madison Comer Men OJ 6 / 21
Eamon Walsh Men OJ 8 / 21
Brennen Reynolds Men OJ 11 / 21
Kal Eskridge Men OJ 14 / 21
Brady Walsh Men OJ 15 / 21
Braxton Reynolds Men OJ 16 / 21
Porter Walsh Men OJ 17 / 21
Christopher Rittmann Men OJ 20 / 21
Michael Powell Men MM40+ 1 / 5
Jonathon Jennings Men MM40+ 5 / 5

Really Rad Festival of Cyclocross Day 2 (Nov 6 2022)

Matthew Falconeiri Men 40+ Cat3/4/5 19 / 45

Really Rad Festival of Cyclocross Day 1 (Nov 5 2022)

Sophie Bradbury Women 17-18 15 / 17
Matthew Falconeiri Men 40+ Cat3/4/5 29 / 60

Pan American Championships (Nov 4 2022)

Sophie Bradbury Women 17-18 16 / 17

Ontario Provincial Cyclo-Cross Championships (Oct 30 2022)

Jamie Vrooman Single Speed Men - 14.5 km - 21.6 km/h 7 / 17
James Livingston Single Speed Men - 14.5 km - 21.6 km/h 11 / 17
Jonathan Minnett Single Speed Men - 14.5 km - 21.6 km/h 13 / 17
Kathleen Macewen Single Speed Women - 14.5 km - 16.0 km/h 2 / 3
Natascha Piciga Single Speed Women - 14.5 km - 16.0 km/h 3 / 3
Noah Ramsay Under 23 Men - 26.1 km - 24.4 km/h 1 / 4
Logan Cobham Under 23 Men - 26.1 km - 24.4 km/h 2 / 4
Noah Ramsay Elite / U23 Men - 26.1 km - 24.4 km/h 1 / 21
Calvin Loney Elite / U23 Men - 26.1 km - 24.4 km/h 3 / 21
Logan Cobham Elite / U23 Men - 26.1 km - 24.4 km/h 5 / 21
Mike Siemens Elite / U23 Men - 26.1 km - 24.4 km/h 13 / 21
Jeremy Worden Elite / U23 Men - 26.1 km - 24.4 km/h 15 / 21
Oskar Russwurm Elite / U23 Men - 26.1 km - 24.4 km/h 17 / 21
Sophie Bradbury Junior Women - 14.5 km - 19.5 km/h 1 / 8
Vanessa Montrichard Junior Women - 14.5 km - 19.5 km/h 4 / 8
Natascha Piciga Elite Women - 14.5 km - 20.8 km/h 3 / 19
Sophie Bradbury Elite Women - 14.5 km - 20.8 km/h 6 / 19
Madeline Mitchell Elite Women - 14.5 km - 20.8 km/h 8 / 19
Vanessa Montrichard Elite Women - 14.5 km - 20.8 km/h 11 / 19
Molly Bouchard Elite Women - 14.5 km - 20.8 km/h 19 / 19
Nancy Chong Master C Women - 14.5 km - 17.9 km/h 3 / 4
Karen Paterson Master C Women - 14.5 km - 17.9 km/h 4 / 4
Valerie Flower Master B Women - 14.5 km - 20.2 km/h 2 / 5
Kathleen Macewen Master B Women - 14.5 km - 20.2 km/h 5 / 5
Sue Haviland Master A Women - 14.5 km - 19.9 km/h 2 / 4
Suzanne Carlsen Master A Women - 14.5 km - 19.9 km/h 3 / 4
Maria Montrichard Sportif Women - 11.6 km - 16.4 km/h 1 / 4
Sara Byers Sportif Women - 11.6 km - 16.4 km/h 4 / 4
Adam Palmer Master A Men - 17.4 km - 22.6 km/h 7 / 27
Jon Winfield Master A Men - 17.4 km - 22.6 km/h 8 / 27
Marten Wopereis Master A Men - 17.4 km - 22.6 km/h 11 / 27
Jason Zhu Master A Men - 17.4 km - 22.6 km/h 13 / 27
Jamie Vrooman Master A Men - 17.4 km - 22.6 km/h 16 / 27
Marc Kell whitehead Master A Men - 17.4 km - 22.6 km/h 17 / 27
Robert Daniells Master A Men - 17.4 km - 22.6 km/h 22 / 27
Nathan Silverthorn Master B Men - 17.4 km - 22.2 km/h 3 / 37
David Labancz Master B Men - 17.4 km - 22.2 km/h 4 / 37
Dorel Pop Master B Men - 17.4 km - 22.2 km/h 9 / 37
Shane Jewiss Master B Men - 17.4 km - 22.2 km/h 10 / 37
Noah Rosen Master B Men - 17.4 km - 22.2 km/h 12 / 37
Brandon Hune Master B Men - 17.4 km - 22.2 km/h 26 / 37
Cyril Montrichard Master B Men - 17.4 km - 22.2 km/h 28 / 37
Tom Steckle Master B Men - 17.4 km - 22.2 km/h 29 / 37
Mark Gray Master B Men - 17.4 km - 22.2 km/h 34 / 37
Tim Marshall Master B Men - 17.4 km - 22.2 km/h 35 / 37
James Mcguire Master B Men - 17.4 km - 22.2 km/h 37 / 37
Nathan Hauber Junior Men - 17.4 km - 22.7 km/h 1 / 10
Brady Stewart Junior Men - 17.4 km - 22.7 km/h 8 / 10
Trey Mcguire Junior Men - 17.4 km - 22.7 km/h 10 / 10
Mathias Lin Under 17 Men - 14.5 km - 22.9 km/h 4 / 11
Samuel Bliss Under 17 Men - 14.5 km - 22.9 km/h 7 / 11
Alex Mccabe Under 17 Men - 14.5 km - 22.9 km/h 9 / 11
Finnley Cureton Under 17 Men - 14.5 km - 22.9 km/h 10 / 11
Claire Thiebaud Under 17 Women - 14.5 km - 20.4 km/h 6 / 8
Grayson Jewiss Under 15 Men - 11.6 km - 21.7 km/h 3 / 9
Asher Bensimon Under 15 Men - 11.6 km - 21.7 km/h 5 / 9
Logan Yeung Under 15 Men - 11.6 km - 21.7 km/h 7 / 9
Jacob Kemper Under 15 Men - 11.6 km - 21.7 km/h 8 / 9
Rhys Carroll Under 15 Men - 11.6 km - 21.7 km/h 9 / 9
Alexa Haviland Under 15 Women - 11.6 km - 19.3 km/h 2 / 9
Clare Hauber Under 15 Women - 11.6 km - 19.3 km/h 3 / 9
Marley Bibb Under 15 Women - 11.6 km - 19.3 km/h 4 / 9
Kate Thiebaud Under 15 Women - 11.6 km - 19.3 km/h 8 / 9
Iain Bliss Under 13 Men - 8.7 km - 18.0 km/h 1 / 10
Joshua Mckenna Under 13 Men - 8.7 km - 18.0 km/h 2 / 10
Emmett Jewiss Under 13 Men - 8.7 km - 18.0 km/h 3 / 10
Karl Thiebaud Under 13 Men - 8.7 km - 18.0 km/h 5 / 10
Carter Chrysler Under 13 Men - 8.7 km - 18.0 km/h 8 / 10
Euan Bingham Under 13 Men - 8.7 km - 18.0 km/h 9 / 10
Henry Williams Under 13 Men - 8.7 km - 18.0 km/h 10 / 10
Nicole Haviland Under 13 Women - 8.7 km - 18.0 km/h 1 / 9
Breeze Biskaborn Under 13 Women - 8.7 km - 18.0 km/h 6 / 9
Kinsley Biskaborn Under 13 Women - 8.7 km - 18.0 km/h 7 / 9
Marlowe Cureton Under 13 Women - 8.7 km - 18.0 km/h 8 / 9
Vienna Biskaborn Under 13 Women - 8.7 km - 18.0 km/h 9 / 9
Chris White Master C Men - 14.5 km - 20.8 km/h 2 / 18
Mike Avery Master C Men - 14.5 km - 20.8 km/h 4 / 18
William Mcilroy Master C Men - 14.5 km - 20.8 km/h 5 / 18
Eric Jackson Master C Men - 14.5 km - 20.8 km/h 6 / 18
John Kalinowski Master C Men - 14.5 km - 20.8 km/h 9 / 18
Bruce Paterson Master C Men - 14.5 km - 20.8 km/h 13 / 18
Harold Walker Master C Men - 14.5 km - 20.8 km/h 14 / 18
Ed Vanpuymbroeck Master C Men - 14.5 km - 20.8 km/h 16 / 18
Jamie Nielsen Master C Men - 14.5 km - 20.8 km/h 18 / 18
James Laird Master D Men - 11.6 km - 18.3 km/h 1 / 6
Francis Morrow Master D Men - 11.6 km - 18.3 km/h 5 / 6
Neals Van wely Sportif Men - 11.6 km - 19.5 km/h 2 / 11
Brandon Livingston Sportif Men - 11.6 km - 19.5 km/h 4 / 11
Matt Woody Sportif Men - 11.6 km - 19.5 km/h 6 / 11
James Livingston Sportif Men - 11.6 km - 19.5 km/h 7 / 11
Jonathan Minnett Sportif Men - 11.6 km - 19.5 km/h 11 / 11

AACX at South River Farms (Oct 29 2022)

Hunter Labandeira Men Open U19 9-18 15 / 15

Rocket City Cross (Oct 23 2022)

Diana Nalley Women Masters 1 / 3
Amy Engram Women Masters 2 / 3
Amy Cardno Women Masters 3 / 3
Marcus Campbell Men Masters 3 / 20
Daniel Askren Men Masters 8 / 20
Travis Engram Men Masters 10 / 20
Mike Lindsey Men Masters 11 / 20
Richard Seaborn Men Masters 13 / 20
Ace Prater Men Masters 15 / 20
Jonathon Jennings Men Masters 17 / 20
Scott Cardno Men Masters 18 / 20
Stephan Buchanan Men Masters 39 / 20
Alice Perryman Women WO 1 / 6
Alyson Baker Women WO 4 / 6
Maryana Castleberry Women WO 5 / 6
Erin Mcmahons Women WO 12 / 6
Ryan Wall Men SS 1 / 7
David Hanson Men SS 3 / 7
Daniel Askren Men SS 5 / 7
Mike Lindsey Men SS 6 / 7
James Ebert Men SS 7 / 7
Jake Sosa Men OJ 1 / 9
Gavin Weinstein Men OJ 2 / 9
Caleb Freyenhagen Men OJ 4 / 9
Aidan Long Men OJ 5 / 9
Eamon Walsh Men OJ 6 / 9
Barrett Coleman Men OJ 7 / 9
Joshua Buswell Men MTB 2 / 13
Colby Winters Men MTB 4 / 13
Chris Sucic Men MTB 6 / 13
Alexander Ponce Men MTB 7 / 13
Brandon Greenlee Men MTB 8 / 13
Eamon Walsh Men MTB 9 / 13
Terry Wallace Men MTB 10 / 13
Keith Pimmel Men MTB 11 / 13
Kelly Moise Men MTB 12 / 13
Jonathan Crosby Men MTB 13 / 13
Jake Sosa Men MO 1 / 15
Ryan Wall Men MO 5 / 15
Caleb Freyenhagen Men MO 7 / 15
Joshua Buswell Men MO 8 / 15
Walter Perryman Men MO 11 / 15
Richard Seaborn Men MO 12 / 15
Scott Castleberry Men MO 26 / 15
Ben Whitright Men MO 28 / 15
Dustin Baker Men MC4 4 / 11
Kenneth Grover Men MC4 6 / 11
Colby Winters Men MC4 7 / 11
Keith Pimmel Men MC4 8 / 11
David Hanson Men MC4 9 / 11
Marshall Sims Men MC4 10 / 11
Terry Wallace Men MC4 11 / 11

Championnat Quebecois CX 2022 - Bromont (Oct 23 2022)

Rebecca Beaumont Women Cat 1-3 Women: 1734 Yrs 2 / 8
Jean-sžbastien Pitt Men Cat 1-3 : 1934yrs 12 / 20
Noah Spooner Men U15 11 / 11

COUPE DU QUEBEC DE CX 2022 #3 - Waterloo (Oct 22 2022)

Jean-sžbastien Pitt C2H (Men) 4 / 28
Adam Robbins C2H (Men) 15 / 28
Michel Hamel C3H (Men) 19 / 36
Jean-david Lemieux C3H (Men) 28 / 36
Lionel Cortes U11H (Men) 6 / 6
Sacha Palmer U13 H (Men) 10 / 12
Jacob Klevinas U13 H (Men) 11 / 12

Midnight Ride of Cyclocross (Oct 22 2022)

Kevin Keane Men 50+ 24 / 27

We Need More Cowbell - Ontario Cup #3 (Oct 16 2022)

Andrew Lambert Single Speed - 10 km - 16.2 km/h 1 / 4
Adam Palmer Single Speed - 10 km - 16.2 km/h 2 / 4
Tommy Feng Single Speed - 10 km - 16.2 km/h 3 / 4
Calvin Loney Elite 1&2 Men - 20 km - 19.5 km/h 3 / 14
Chris White Master 1 Men - 20 km - 18.2 km/h 3 / 13
Tim Marshall Master 1 Men - 20 km - 18.2 km/h 5 / 13
David Labancz Master 1 Men - 20 km - 18.2 km/h 8 / 13
Jon Winfield Master 1 Men - 20 km - 18.2 km/h 9 / 13
Jason Zhu Master 1 Men - 20 km - 18.2 km/h 12 / 13
Natascha Piciga Elite 1&2 Women - 12 km - 16.1 km/h 1 / 4
Valerie Flower Elite 1&2 Women - 12 km - 16.1 km/h 3 / 4
Kathleen Macewen Master B Women - 10 km - 14.4 km/h 5 / 5
Sue Haviland Master A Women - 10 km - 15.3 km/h 1 / 3
Sue Haviland Master Women - 10 km - 15.3 km/h 1 / 8
Kathleen Macewen Master Women - 10 km - 15.3 km/h 8 / 8
Vanessa Montrichard Elite 3 Women - 10 km - 14.0 km/h 2 / 8
Maria Montrichard Elite 3 Women - 10 km - 14.0 km/h 7 / 8
Molly Bouchard Elite 3 Women - 10 km - 14.0 km/h 8 / 8
Eric Jackson Master 2 Men - 12 km - 16.4 km/h 6 / 17
Brandon Hune Master 2 Men - 12 km - 16.4 km/h 8 / 17
Robert Daniells Master 2 Men - 12 km - 16.4 km/h 14 / 17
Marc Kell whitehead Master 2 Men - 12 km - 16.4 km/h 15 / 17
Jamie Vrooman Master 2 Men - 12 km - 16.4 km/h 17 / 17
Brady Stewart Elite 3 Men - 14 km - 17.8 km/h 1 / 15
Andrew Lambert Elite 3 Men - 14 km - 17.8 km/h 5 / 15
Jeremy Worden Elite 3 Men - 14 km - 17.8 km/h 8 / 15
Marten Wopereis Elite 3 Men - 14 km - 17.8 km/h 12 / 15
Claire Thiebaud Cadet Women - 12 km - 15.6 km/h 3 / 4
Sophie Lubbers Cadet Women - 12 km - 15.6 km/h 4 / 4
Alexa Haviland Minime Girls - 10 km - 14.8 km/h 1 / 7
Clare Hauber Minime Girls - 10 km - 14.8 km/h 3 / 7
Marley Bibb Minime Girls - 10 km - 14.8 km/h 5 / 7
Kate Thiebaud Minime Girls - 10 km - 14.8 km/h 7 / 7
Nicole Haviland PeeWee Girls - 8 km - 13.8 km/h 1 / 4
Mathias Lin Cadet Men - 12 km - 18.4 km/h 6 / 11
Samuel Bliss Cadet Men - 12 km - 18.4 km/h 8 / 11
Jared Rauwerda Cadet Men - 12 km - 18.4 km/h 10 / 11
Alex Mccabe Cadet Men - 12 km - 18.4 km/h 11 / 11
Grayson Jewiss Minime Boys - 10 km - 17.0 km/h 3 / 7
Asher Bensimon Minime Boys - 10 km - 17.0 km/h 4 / 7
Stefano Inneo Minime Boys - 10 km - 17.0 km/h 7 / 7
Iain Bliss PeeWee Boys - 8 km - 13.3 km/h 1 / 5
Emmett Jewiss PeeWee Boys - 8 km - 13.3 km/h 2 / 5
Karl Thiebaud PeeWee Boys - 8 km - 13.3 km/h 3 / 5
Henry Williams PeeWee Boys - 8 km - 13.3 km/h 5 / 5
Adam Palmer Elite 4 Men - 12 km - 16.4 km/h 2 / 14
Bas Stroomberg Elite 4 Men - 12 km - 16.4 km/h 3 / 14
Tommy Feng Elite 4 Men - 12 km - 16.4 km/h 4 / 14
Matt Woody Elite 4 Men - 12 km - 16.4 km/h 7 / 14
Josh Martin Elite 4 Men - 12 km - 16.4 km/h 12 / 14
Calvin Rowaan Elite 4 Men - 12 km - 16.4 km/h 14 / 14
Matthew Dempster Master 3 Men - 10 km - 15.5 km/h 2 / 33
Mike Avery Master 3 Men - 10 km - 15.5 km/h 4 / 33
Matthew Pioro Master 3 Men - 10 km - 15.5 km/h 9 / 33
Moise Bensimon Master 3 Men - 10 km - 15.5 km/h 15 / 33
Mark Gray Master 3 Men - 10 km - 15.5 km/h 22 / 33
Harold Walker Master 3 Men - 10 km - 15.5 km/h 26 / 33
Ed Vanpuymbroeck Master 3 Men - 10 km - 15.5 km/h 30 / 33
Francis Morrow Master 3 Men - 10 km - 15.5 km/h 32 / 33
Martin Honsberger Master 3 Men - 10 km - 15.5 km/h 33 / 33

NEOCX: Down by the River Cross (Oct 15 2022)

Randall Craver Men Open SS 12 / 16
Phillip Wadsworth Men Men's 65+ 3 / 5
Jesse Hawk Men Men's 45+ 2 / 4
Jason Wysong Men Men's 45+ 3 / 4
Mark Milliren Men 3/4 8 / 9
Jacob Robertson Men Open Juniors 5 / 13
Brayden Helmuth Men Open Juniors 8 / 13
Dawn Musil Women Women's 3/4/5/NOVICE 3 / 4
Mary Uhl Women Women's 3/4/5/NOVICE 4 / 4
Mark Milliren Men Men's 4/5/NOVICE 3 / 28
Jordan Reynolds Men Men's 4/5/NOVICE 6 / 28
Trey Shively Men Men's 4/5/NOVICE 8 / 28
Michael Kinzel Men Men's 4/5/NOVICE 10 / 28
Michael Schneider Men Men's 4/5/NOVICE 11 / 28
Nathan Wiczer Men Men's 4/5/NOVICE 12 / 28
Simon Fitzpatrick Men Men's 4/5/NOVICE 13 / 28
Josh Robertson Men Men's 4/5/NOVICE 14 / 28
Shane Mcginnis Men Men's 4/5/NOVICE 15 / 28
Steven Hansen Men Men's 4/5/NOVICE 16 / 28
Todd Palmer Men Men's 4/5/NOVICE 17 / 28
Jason Boughman Men Men's 4/5/NOVICE 19 / 28
Erik Miller Men Men's 4/5/NOVICE 20 / 28
Samuel Hvizdos Men Men's 4/5/NOVICE 21 / 28
Justin Wolfe Men Men's 4/5/NOVICE 22 / 28
Dan Grover Men Men's 4/5/NOVICE 25 / 28
Brad Meissner Men Men's 4/5/NOVICE 28 / 28

BossCross (Oct 15 2022)

Matthew Falconeiri Men Cat 4/5 Master 40+ 12 / 40

Falcon Cross (Oct 9 2022)

Jake Sosa Men OJ 1 / 14
Eamon Walsh Men OJ 6 / 14
Ansley Oneal Men OJ 8 / 14
V Vines Men OJ 11 / 14
Aiden Oneal Men OJ 12 / 14
Porter Walsh Men OJ 13 / 14
Brady Walsh Men OJ 14 / 14
Todd Bright Men MM40+ 6 / 7
John Arnold Men Cat 4/5 1 / 12
Todd Bright Men Cat 4/5 7 / 12
David Hanson Men Cat 4/5 8 / 12
Robert Oneal Men Cat 4/5 10 / 12
Daniel Askren Men SS 3 / 6
David Hanson Men SS 5 / 6
Eamon Walsh Men SS 6 / 6
Daniel Askren Men MM60+ 1 / 3
Jake Sosa Men MO 7 / 12

Dam Cross - Ontario Cup #2 (Oct 9 2022)

Andrew Lambert Single Speed - 12.5 km - 19.1 km/h 1 / 5
Tommy Feng Single Speed - 12.5 km - 19.1 km/h 2 / 5
Raymond Auger Single Speed - 12.5 km - 19.1 km/h 3 / 5
Tim Marshall Master 1 Men - 20 km - 20.3 km/h 3 / 11
Nathan Silverthorn Master 1 Men - 20 km - 20.3 km/h 5 / 11
Chris White Master 1 Men - 20 km - 20.3 km/h 6 / 11
Jon Winfield Master 1 Men - 20 km - 20.3 km/h 8 / 11
David Labancz Master 1 Men - 20 km - 20.3 km/h 9 / 11
Natascha Piciga Elite 1&2 Women - 15 km - 18.5 km/h 2 / 3
Valerie Flower Elite 1&2 Women - 15 km - 18.5 km/h 3 / 3
Kathleen Macewen Master B Women - 12.5 km - 16.8 km/h 3 / 6
Sue Haviland Master A Women - 12.5 km - 17.5 km/h 1 / 3
Sue Haviland Master Women - 12.5 km - 17.5 km/h 1 / 9
Kathleen Macewen Master Women - 12.5 km - 17.5 km/h 4 / 9
Eric Jackson Master 2 Men - 15 km - 19.2 km/h 7 / 19
Brandon Hune Master 2 Men - 15 km - 19.2 km/h 9 / 19
Marc Kell whitehead Master 2 Men - 15 km - 19.2 km/h 10 / 19
Roy Andrigo Master 2 Men - 15 km - 19.2 km/h 14 / 19
Jamie Vrooman Master 2 Men - 15 km - 19.2 km/h 16 / 19
Robert Daniells Master 2 Men - 15 km - 19.2 km/h 17 / 19
Robert Bergman Master 2 Men - 15 km - 19.2 km/h 19 / 19
Brady Stewart Elite 3 Men - 15 km - 20.5 km/h 2 / 8
Andrew Lambert Elite 3 Men - 15 km - 20.5 km/h 4 / 8
Marten Wopereis Elite 3 Men - 15 km - 20.5 km/h 7 / 8
Alexa Haviland Minime Girls - 10 km - 17.6 km/h 1 / 4
Nicole Haviland PeeWee Girls - 7.5 km - 16.5 km/h 2 / 8
Breeze Biskaborn PeeWee Girls - 7.5 km - 16.5 km/h 5 / 8
Kinsley Biskaborn PeeWee Girls - 7.5 km - 16.5 km/h 6 / 8
Vienna Biskaborn PeeWee Girls - 7.5 km - 16.5 km/h 7 / 8
Alex Mccabe Cadet Men - 12.5 km - 20.5 km/h 7 / 9
Jared Rauwerda Cadet Men - 12.5 km - 20.5 km/h 9 / 9
Grayson Jewiss Minime Boys - 10 km - 18.7 km/h 2 / 9
Asher Bensimon Minime Boys - 10 km - 18.7 km/h 3 / 9
Logan Yeung Minime Boys - 10 km - 18.7 km/h 5 / 9
Bailey Merlin Minime Boys - 10 km - 18.7 km/h 8 / 9
Emmett Jewiss PeeWee Boys - 7.5 km - 15.1 km/h 1 / 4
Henry Williams PeeWee Boys - 7.5 km - 15.1 km/h 3 / 4
Isaac Aston PeeWee Boys - 7.5 km - 15.1 km/h 4 / 4
Neals Van wely Elite 4 Men - 12.5 km - 19.5 km/h 2 / 7
Tommy Feng Elite 4 Men - 12.5 km - 19.5 km/h 3 / 7
Calvin Rowaan Elite 4 Men - 12.5 km - 19.5 km/h 5 / 7
Scott Franks Master 3 Men - 12.5 km - 18.7 km/h 5 / 28
Moise Bensimon Master 3 Men - 12.5 km - 18.7 km/h 10 / 28
Sam Cohen Master 3 Men - 12.5 km - 18.7 km/h 12 / 28
Harold Walker Master 3 Men - 12.5 km - 18.7 km/h 17 / 28
Mark Gray Master 3 Men - 12.5 km - 18.7 km/h 20 / 28
Jeff Hencher Master 3 Men - 12.5 km - 18.7 km/h 22 / 28
Paul Dean Master 3 Men - 12.5 km - 18.7 km/h 24 / 28
Francis Morrow Master 3 Men - 12.5 km - 18.7 km/h 26 / 28
Simon Steele Master 3 Men - 12.5 km - 18.7 km/h 27 / 28
Mike Williamson Master 3 Men - 12.5 km - 18.7 km/h 28 / 28

2022 Minuteman CX (Oct 9 2022)

Kevin Keane Men Open Master 50+ 34 / 39

Trek CXC Cup (Oct 9 2022)

Sophie Bradbury Women Junior 17-18 3 / 7

Trek CXC Cup (Oct 7 2022)

Sophie Bradbury Women UCI 17-18 10 / 10

Hardwood Cross - Ontario Cup #1 (Oct 2 2022)

Andrew Lambert Single Speed - 7.52 km - 11.6 km/h 1 / 4
Tommy Feng Single Speed - 7.52 km - 11.6 km/h 4 / 4
Noah Ramsay Elite 1&2 Men - 11.28 km - 14.5 km/h 4 / 10
Nathan Hauber Elite 1&2 Men - 11.28 km - 14.5 km/h 7 / 10
Chris White Master 1 Men - 11.28 km - 12.7 km/h 4 / 14
Tim Marshall Master 1 Men - 11.28 km - 12.7 km/h 6 / 14
Shane Jewiss Master 1 Men - 11.28 km - 12.7 km/h 9 / 14
David Labancz Master 1 Men - 11.28 km - 12.7 km/h 11 / 14
Nathan Silverthorn Master 1 Men - 11.28 km - 12.7 km/h 14 / 14
Valerie Flower Elite 1&2 Women - 11.28 km - 12.3 km/h 5 / 5
Kathleen Macewen Master Women - 7.52 km - 10.4 km/h 4 / 6
Sabina Staempfli Master Women - 7.52 km - 10.4 km/h 6 / 6
Kathleen Macewen Master B Women - 7.52 km - 10.0 km/h 3 / 3
Sabina Staempfli Master A Women - 7.52 km - 10.4 km/h 3 / 3
Lindsey Levin Elite 3 Women - 7.52 km - 10.0 km/h 1 / 5
Shannon Hegarty Elite 3 Women - 7.52 km - 10.0 km/h 4 / 5
Robert Daniells Master 2 Men - 9.4 km - 12.0 km/h 10 / 16
Matt Hansford Master 2 Men - 9.4 km - 12.0 km/h 12 / 16
Jamie Vrooman Master 2 Men - 9.4 km - 12.0 km/h 13 / 16
Eric Jackson Master 2 Men - 9.4 km - 12.0 km/h 16 / 16
Andrew Lambert Elite 3 Men - 9.4 km - 13.1 km/h 7 / 9
Luukas Ovaska Elite 3 Men - 9.4 km - 13.1 km/h 9 / 9
Clare Hauber Minime Girls - 7.52 km - 10.7 km/h 2 / 7
Marley Bibb Minime Girls - 7.52 km - 10.7 km/h 4 / 7
Kate Thiebaud Minime Girls - 7.52 km - 10.7 km/h 6 / 7
Marlowe Cureton PeeWee Girls - 5.64 km - 9.4 km/h 5 / 5
Samuel Bliss Cadet Men - 7.52 km - 13.2 km/h 6 / 14
Finnley Cureton Cadet Men - 7.52 km - 13.2 km/h 8 / 14
Alex Mccabe Cadet Men - 7.52 km - 13.2 km/h 12 / 14
Jared Rauwerda Cadet Men - 7.52 km - 13.2 km/h 13 / 14
Grayson Jewiss Minime Boys - 9.4 km - 12.1 km/h 3 / 9
Asher Bensimon Minime Boys - 9.4 km - 12.1 km/h 5 / 9
Logan Yeung Minime Boys - 9.4 km - 12.1 km/h 6 / 9
Iain Bliss PeeWee Boys - 5.64 km - 10.1 km/h 1 / 6
Joshua Mckenna PeeWee Boys - 5.64 km - 10.1 km/h 2 / 6
Emmett Jewiss PeeWee Boys - 5.64 km - 10.1 km/h 3 / 6
Karl Thiebaud PeeWee Boys - 5.64 km - 10.1 km/h 4 / 6
Henry Williams PeeWee Boys - 5.64 km - 10.1 km/h 6 / 6
Austin Hamilton Master 3 Men - 7.52 km - 11.3 km/h 1 / 33
Mike Avery Master 3 Men - 7.52 km - 11.3 km/h 3 / 33
Sam Cohen Master 3 Men - 7.52 km - 11.3 km/h 10 / 33
Moise Bensimon Master 3 Men - 7.52 km - 11.3 km/h 18 / 33
Robert Krasny Master 3 Men - 7.52 km - 11.3 km/h 20 / 33
Harold Walker Master 3 Men - 7.52 km - 11.3 km/h 21 / 33
Mark Gray Master 3 Men - 7.52 km - 11.3 km/h 23 / 33
Federico Berruti Master 3 Men - 7.52 km - 11.3 km/h 25 / 33
Fred Bergen Master 3 Men - 7.52 km - 11.3 km/h 27 / 33
Jamie Nielsen Master 3 Men - 7.52 km - 11.3 km/h 28 / 33
Francis Morrow Master 3 Men - 7.52 km - 11.3 km/h 31 / 33
Pierre-marie Perchoc Elite 4 Men - 7.52 km - 12.2 km/h 1 / 13
Tommy Feng Elite 4 Men - 7.52 km - 12.2 km/h 3 / 13
Mike Norsworthy Elite 4 Men - 7.52 km - 12.2 km/h 7 / 13
Calvin Rowaan Elite 4 Men - 7.52 km - 12.2 km/h 8 / 13
Keenan Brookes Elite 4 Men - 7.52 km - 12.2 km/h 11 / 13
Bas Stroomberg Elite 4 Men - 7.52 km - 12.2 km/h 13 / 13

NEOCX #2: Team Lake Effect CX at the Y (Oct 2 2022)

Raymond Auger Single Speed 5 / 16
Raymond Auger Men's 45+ 2 / 4

COUPE DU QUEBEC DE CX 2022 #2 - Drummondville (Oct 1 2022)

Olivier Hamel C2H (Men) 24 / 38
Gabriel Sƒguin C1H (Men) 25 / 34
Michel Hamel C3H (Men) 8 / 34
Martin Rancourt C3H (Men) 17 / 34
Nicolas Therrien C3H (Men) 18 / 34
Paul Rollin C3H (Men) 19 / 34
Pier-alexandre Cïtƒ C3H (Men) 25 / 34
Vincent Levesque C3H (Men) 26 / 34
Marie-france Daigneault-bouchard C2F (Women) 10 / 10

Night Weasels Cometh (Oct 1 2022)

Kevin Keane Masters 50+/60+ 27 / 38

Bailey Cross (Sep 25 2022)

Jake Sosa Men MTB 1 / 7
Daniel Askren Men SS 2 / 3
Kelly Hochstetter Women WO 2 / 5
Melissa Harrison Women WO 4 / 5
Mary Gilmer Women WO 5 / 5
Daniel Askren Men MM60+ 3 / 7
Robert Vachon Men MM50+ 2 / 6
Jonathon Jennings Men MM40+ 6 / 6
Jake Sosa Men OJ 1 / 15
Aidan Long Men OJ 4 / 15
Elijah Mason Men OJ 7 / 15
Eamon Walsh Men OJ 8 / 15
Porter Walsh Men OJ 13 / 15
David Lafon Men Cat 4/5 9 / 15

LGS Shred the Beach - Cyclocross Race (Sep 25 2022)

Raymond Auger Men Masters | SS 22 / 38
Raymond Auger Men 3 | U19 12 / 20

COUPE DU QUEBEC DE CX 2022 #1 - SHERBROOKE (Sep 17 2022)

Michel Henri C2H (Men) 30 / 34
Thierry Laliberte C1H (Men) 20 / 29
Michel Hamel C4H (Men) 1 / 7
Alex Héroux-messier C4H (Men) 2 / 7
Sacha Palmer U13 H (Men) 7 / 7

The Michael Seaman Le Frost Cross: In Memorium (Sep 17 2022)

Raymond Auger Men MASTERS ELITE 40+ 14 / 15
Raymond Auger Men SINGLESPEED 6 / 9

PRIMALPALOOZA (Sep 11 2022)

Lee Middlekauff Men MM 50+ 15 / 20

Soall Viet Kitchen GP Beverly Cyclocross p/b Old Planters Brewing Co (Sep 10 2022)

Matthew Falconeiri Men Amateur Cat 4/5 27 / 66

Crossfire Cup R2 2022 (Aug 20 2022)

Oliver Kirsten Junior B (Open) 13 / 21
Alexander Kirsten Junior B (Open) 20 / 21
Eliott Kirsten Junior B (Open) 21 / 21

Camp Manatoc CX - Ohio State Championship (Dec 5 2021)

David Mcmullen Men M Cat 4/5 7 / 13
Jere Mcfadden Men M Cat 4/5 13 / 13
Nathan Blice Men FAT 2 / 2
Katie Brinkerhoff Women F SS 1 / 1
Jesse Hawk Men M SS 6 / 12
David Osborne Men M Cat 4 6 / 14
Dustin Lansing Men M Cat 4 7 / 14
Elizabeth Emery Women F Masters 55-59 2 / 2
Jesse Hawk Men M Masters 45-49 4 / 9
Benedikt Mellion Men M Juniors 6 / 20
Rodney Chapman Women F Novice 1 / 3
Jason Boughman Men M Novice 4 / 13
Ben Krumpelman Men M Novice 6 / 13
Michael Kinzel Men M Novice 7 / 13
Craig Caroff Men M Novice 9 / 13
Brian Colby Men M Novice 10 / 13
Joseph Ambrose Men M Novice 12 / 13
Daniel Seitzinger Men M Novice 13 / 13

SC @ Bailey (Dec 5 2021)

Thor Audiss Men MTB 1 / 7
Abigail Marshall Men MTB 5 / 7
Hunter Noble Men MTB 14 / 7
Terri Sullivan Women 2 / 4
Abigail Marshall Women 3 / 4
Daniel Askren Men MM60 2 / 5
Benjamin Haamankuli Men Juniors 5 / 6
Dustin Baker Men Cat 4/5 5 / 16
Peter Falkner Men Cat 4/5 11 / 16
Hiboombe Haamankuli Men Cat 4/5 14 / 16

Resolution Cross Cup : Pan American Championships - SAT (Dec 4 2021)

Ruby West Women UCI Elite 2 / 16

SECRET SQUIRREL CX (Nov 27 2021)

Matthew Falconeiri Men Novice 10 / 84
Jason Roberts Men Novice 46 / 84

Coonamessett Farms Eco-Cross (Nov 20 2021)

Matthew Falconeiri Men 4/5 15 / 42
Jeremy Whitelock Men 4/5 22 / 42
Jason Roberts Men 4/5 31 / 42

Really Rad Festival of Cyclocross Day 2 (Nov 14 2021)

Ruby West Women Elite 2 / 40
Matthew Falconeiri Men Cat 4/5 29 / 83

Really Rad Festival of Cyclocross Day 1 (Nov 13 2021)

Ruby West Women Elite 6 / 49
Matthew Falconeiri Men Cat 4/5 33 / 81

Sloss Cross 2021 (Nov 7 2021)

Kristian Haikala Men (Men) 11 / 21
John Arnold Men (Men) 13 / 21
Alex Salillas Men (Men) 14 / 21
John Anderson Men (Men) 17 / 21
Terri Sullivan Women (Women) 2 / 4
Amelia Ricks Women (Women) 3 / 4
Ashley Benson Women (Women) 4 / 4
Daniel Askren CXMM60 (Men) 2 / 6
Richard Langston CXMM60 (Men) 6 / 6
Keith Pimnez CXMM40 (Men) 6 / 8
Pedro Romero CXMM40 (Men) 7 / 8
Joshua Fella CXMJ<19 (Men) 4 / 5
Brayden Butler CXMJ<19 (Men) 5 / 5
Kristian Haikala Men Cat 4/5 (Men) 2 / 20
Dustin Baker Men Cat 4/5 (Men) 10 / 20
Preston Jones Men Cat 4/5 (Men) 12 / 20
Keith Pimnez Men Cat 4/5 (Men) 15 / 20
Pedro Romero Men Cat 4/5 (Men) 17 / 20
Jeremiah Pasion Men Cat 4/5 (Men) 18 / 20
Ismail Ceesay Men Cat 4/5 (Men) 20 / 20

Northampton International Cyclocross Day 2 (Nov 7 2021)

Ruby West Women Elite 1 / 46
Matthew Falconeiri Men Cat 4 31 / 95

Northampton International Cyclocross Day 1 (Nov 6 2021)

Ruby West Women Elite 1 / 49
Matthew Falconeiri Men Cat 4 37 / 89

Ontario Provincial Cyclo-Cross Championships (Oct 31 2021)

Stephen Cooley Elite Men 15 / 24
Nathan Silverthorn Master A Men 4 / 17
Chris White Master B Men 9 / 35
Brian Truman Master B Men 10 / 35
Angus Botterell Master B Men 18 / 35
Robert Fitch Master B Men 32 / 35
Shawn Bibb Under 13 Men 9 / 11
Paul Greene Master C Men 3 / 19
Ron Spencer Master C Men 12 / 19

Pumpkin Cross (Oct 31 2021)

Patrick Subarsky Masters B Men 40+ 45 / 50

Quebec Championships (Oct 30 2021)

Lemay Pierre Men Master Men: 55-64 Yrs 15 / 15
Dorais Frederic Men Master Men: 35-44 yrs 12 / 25
Gorham Jules Women Master Women: 35 yrs+ 4 / 6
Bouchez Sã‰verine Women Cat 1-3 Women: 1734 Yrs 6 / 9
Rapha‘l Oudet Men Cat 1-3 : 1934yrs 15 / 16
Loontjens Bernadette Women Beginner 1 / 1
Joliveau Romain Men Beginner 1 / 1

Coupe Quebec 4 Saint Amaible 2021 (Oct 30 2021)

Doré Michael C3 H (Men) 6 / 26
Hebert-lussier Olivier C3 H (Men) 9 / 26
Poirier moisan Xavier C3 H (Men) 13 / 26
Bourdel Guillaume C3 H (Men) 19 / 26
Pichette Matis C3 H (Men) 25 / 26
Caissy Benoit C3 H (Men) 26 / 26
Dorais Frederic C2 H (Men) 6 / 28
Séguier Sébastien C2 H (Men) 26 / 28
Gorham Jules C2 F (Women) 3 / 7
Bouchez Séverine C1 F (Women) 2 / 4

KWCX - Ontario Cup #5 (Oct 24 2021)

Tommy Feng Single Speed - 12.5 km - 17.2 km/h 5 / 14
Stephen Cooley Elite 1&2 Men - 20 km - 20.7 km/h 9 / 18
Eric Jobin Master 1 Men - 20 km - 19.7 km/h 4 / 19
Chris White Master 1 Men - 20 km - 19.7 km/h 6 / 19
Nathan Silverthorn Master 1 Men - 20 km - 19.7 km/h 7 / 19
Angus Botterell Master 1 Men - 20 km - 19.7 km/h 19 / 19
Nathalie Mousseau Master Women - 10 km - 16.2 km/h 10 / 14
Nathalie Mousseau Master B Women - 10 km - 16.2 km/h 5 / 9
Brian Truman Master 2 Men - 12.5 km - 17.7 km/h 1 / 20
Jason Zhu Master 2 Men - 12.5 km - 17.7 km/h 2 / 20
Tommy Feng Elite 4 Men - 12.5 km - 17.0 km/h 9 / 20
Matt Thomas Master 3 Men - 10 km - 16.3 km/h 42 / 45

Rocket City Cross (Oct 23 2021)

Daniel Askren Masters (Men) 4 / 18
Bradley Cope Masters (Men) 9 / 18
Mike Bryant Masters (Men) 12 / 18
Diana Nalley Masters (Men) 13 / 18
Thomas Gallo Masters (Men) 15 / 18
Patrick Condron Masters (Men) 16 / 18
Jared Beck Men Novice/Beginner (Men) 4 / 27
James Ebert Men Novice/Beginner (Men) 5 / 27
Danny Reilly Men Novice/Beginner (Men) 7 / 27
Mike Lindsey Men Novice/Beginner (Men) 8 / 27
Ethen Rosenow Men Novice/Beginner (Men) 13 / 27
Dustin Baker Men Novice/Beginner (Men) 15 / 27
Colby Winters Men Novice/Beginner (Men) 17 / 27
Seth Archer Men Novice/Beginner (Men) 19 / 27
Thomas Gallo Men Novice/Beginner (Men) 20 / 27
Greg Cowart Men Novice/Beginner (Men) 22 / 27
Derek Pommerenck Men Novice/Beginner (Men) 26 / 27
Cooper Gunter CXMJ<19 (Men) 3 / 4
Eric Mckinney CXMJ<19 (Men) 4 / 4
Parker Johns CXMJ<15 (Men) 1 / 2
Logan Johns CXMJ<15 (Men) 2 / 2
Joshua Buswell CXMTB (Open) 1 / 11
Robert Vachon CXMTB (Open) 3 / 11
Bradley Cope CXMTB (Open) 5 / 11
Ethen Rosenow CXMTB (Open) 7 / 11
Grant Davis CXMTB (Open) 8 / 11
Jason Campbell CXMTB (Open) 10 / 11
Dave Willmarth CXMTB (Open) 11 / 11
Mike Lindsey CXSS (Open) 4 / 5
Isabella Hyser Women Open(Women) 1 / 9
Erin Hyser Women Open(Women) 2 / 9
Erin Mcmahons Women Open(Women) 3 / 9
Diana Nalley Women Open(Women) 4 / 9
Melinda Hyatt Women Open(Women) 5 / 9
Leticia Cortez lutes Women Open(Women) 6 / 9
Amanda Pommerenck Women Open(Women) 8 / 9
Ashley Benson Women Open(Women) 9 / 9
Cody Mcclelland Men Open(Men) 6 / 6

Ontario Cup #4 - Toronto Cross p/b Midweek Cycling Club (Oct 17 2021)

Chris White Master 1 Men - 21 km - 19.8 km/h 6 / 18
Nathan Silverthorn Master 1 Men - 21 km - 19.8 km/h 9 / 18
Angus Botterell Master 1 Men - 21 km - 19.8 km/h 18 / 18
Brian Truman Master 2 Men - 15 km - 18.2 km/h 1 / 25
Stephane Leblanc-smith Elite 4 Men - 12 km - 17.5 km/h 29 / 29
Jody Brown Master 3 Men - 12 km - 16.9 km/h 29 / 40

Coupe du Quebec Cyclocross #3 Sherbrooke (Oct 16 2021)

Carolanne Gariepy Women Cat 2 2 / 7
Jules Gorham Women Cat 2 3 / 7
Christophe Caillaud Men Cat 3 26 / 32
Sebastien Rioux Men Cat 3 31 / 32
Guillaume Bourdel Men Cat 3 32 / 32
Frédéric Dorais Men Cat 2 6 / 40
Jasmin Ten have Men Cat 2 30 / 40
Rapha‘l Oudet Men Cat 2 33 / 40
Sebastien Seguier Men Cat 2 36 / 40
William Cote Men Cat 1 1 / 27
Boyer Matis Men Cat 1 11 / 27
Pichette Matis Men Cat 1 23 / 27
Jean francois Dionne Men Cat 1 27 / 27

BossCross (Oct 16 2021)

Matthew Falconeiri Men Cat 5 6 / 25

Ontario Cup #3 - Belleville Riverside Rumble Cross (Oct 10 2021)

Stephen Cooley Elite 1&2 Men - 20 km - 18.8 km/h 5 / 8
Chris White Master 1 Men - 20 km - 18.0 km/h 3 / 6

CornerCross 2021-Beginners (Oct 10 2021)

H Haikala Men Cat 4/5 (Men) 2 / 10

CornerCross 2021-Juniors (Oct 10 2021)

B Bedsole Juniors (Open) 2 / 4
Anna Moon Juniors (Open) 4 / 4

CornerCross 2021-Goofballs (Oct 10 2021)

Ashley Benson CXMTB (Open) 3 / 4

CornerCross 2021-Women Open (Oct 10 2021)

Stella Tarrant CXWC5 (Women) 1 / 4
Ashley Benson CXWC5 (Women) 2 / 4
Valerie Vargas CXWC5 (Women) 3 / 4
Heather Heather flaherty CXWC5 (Women) 4 / 4

Cross N' Hopps (Oct 10 2021)

Graham Schald Open Fat (Open) 1 / 3
Mark Rocheser Open Fat (Open) 3 / 3
Dustin Lansing Men 3/4 (Men) 1 / 6
Spencer Grasl Men 1/2/3/4 (Men) 6 / 11
Axel Schneider Open Juniors (Open) 4 / 7
Salvatore Gliozzo Open Juniors (Open) 5 / 7
Elizabeth Emery Women's 35+ (Women) 2 / 4
Rachael Debevc Women's 35+ (Women) 4 / 4
Graham Schald Men's 4/5/NOVICE (Men) 6 / 18
Samuel Thompson Men's 4/5/NOVICE (Men) 11 / 18
Michael Schneider Men's 4/5/NOVICE (Men) 12 / 18
Michael Kinzel Men's 4/5/NOVICE (Men) 15 / 18
William Poulson Men's 4/5/NOVICE (Men) 16 / 18
Matthew Richards Men's 4/5/NOVICE (Men) 17 / 18
Ben Doohan Men's 4/5/NOVICE (Men) 18 / 18

United Lumber & Truss Dam Cross (Oct 9 2021)

Stephen Cooley Elite 1&2 Men - 20 km - 20.2 km/h 9 / 10
Raymond Auger Elite 1&2 Men - 20 km - 20.2 km/h 10 / 10
Chris White Master 1 Men - 20 km - 18.7 km/h 3 / 7
Nathan Silverthorn Master 1 Men - 20 km - 18.7 km/h 4 / 7
Brian Truman Master 2 Men - 15 km - 17.7 km/h 1 / 13

BaileyCross 2021-Goofballs (Oct 3 2021)

David Saunders CXMTB (Open) 2 / 3

BaileyCross 2021-Masters (Oct 3 2021)

Michael Powell Masters (Men) 1 / 18
Keith Giles Masters (Men) 2 / 18
Daniel Askren Masters (Men) 8 / 18
Andreas Masters (Men) 13 / 18
Jason Lackey Masters (Men) 16 / 18

BaileyCross 2021-Beginners (Oct 3 2021)

Eric Riddle Men Cat 4/5 (Men) 10 / 15
Peter Falkner Men Cat 4/5 (Men) 11 / 15
Shawn Hatcher Men Cat 4/5 (Men) 12 / 15
Jordan C mahy Men Cat 4/5 (Men) 15 / 15

Ontario Cup 1 - We Need More Cowbell XI (Sep 26 2021)

Raymond Auger Single Speed - 11.28 km - 15.3 km/h 5 / 10
Eric Jobin Master 1 Men - 18.8 km - 18.1 km/h 4 / 17
Chris White Master 1 Men - 18.8 km - 18.1 km/h 5 / 17
Nathalie Mousseau Master Women - 9.4 km - 15.1 km/h 6 / 11
James Cook Master 2 Men - 13.16 km - 15.9 km/h 20 / 20
Paul Dean Master 3 Men - 9.4 km - 14.5 km/h 31 / 35

Serie Maglia Rosa 2021 1 Bromont (Sep 25 2021)

Marie-helene Rochon Women Cat 2 8 / 11
Severine Bouchez Women Cat 1 2 / 4
Laurie Coulombe Women Cat 1 4 / 4
Michel Hamel Men Cat 4 1 / 5
Michael Dore Men Cat 3 15 / 34
Jesse Jesse Men Cat 3 19 / 34
Romain Joliveau Men Cat 3 23 / 34
Clifford Roche Men Cat 3 24 / 34
Christophe Caillaud Men Cat 3 25 / 34
Mauricio Badillo Men Cat 3 28 / 34
Christian Larochelle Men Cat 3 29 / 34
Matis Boyer Men Cat 2 4 / 42
Henri Guay Men Cat 2 6 / 42
Jasmin Ten have Men Cat 2 28 / 42
Philippe Aubert tremblay Men Cat 2 31 / 42
Frédéric Dorais Men Cat 2 39 / 42
Lawson Drummond Men Cat 1 6 / 20
Bruno Lafontaine Men Cat 1 12 / 20
Sebastien Seguier Men Cat 1 17 / 20
Steve Bouvette Men Cat 1 19 / 20

DCCX (Sep 11 2021)

Lulu Estes Women 9-10 2 / 6
Jasper Estes Men 13-14 8 / 20

Crossfire Cup R3 2021 (Aug 15 2021)

Graeme Woolford MC (Men) 14 / 20
Erin Oliver-landry CX_WC (Women) 5 / 9

BaileyCross 2020 (Dec 6 2020)

Todd Bright Men Cat 4/5 (Men) 3 / 6
Rodney Scioneaux Men Cat 4/5 (Men) 5 / 6
Jacob Roper CXMTB (Open) 1 / 5
Drew Gottlieb CXMTB (Open) 4 / 5
David Gottlieb CXMTB (Open) 5 / 5
Jacob Lyon Men Cat 1/2/3/4 (Men) 7 / 8

JMac Double Cross Cyclocross WPCX #6 (Nov 29 2020)

Jim Rollins Mens 123 (Men) 17 / 17
Andrew Palm Junior Men (Men) 2 / 4
Maraid Johnson Junior Women (Women) 1 / 1
Maraid Johnson Juniors 18 and Under (Open) 2 / 5
Andrew Palm Juniors 18 and Under (Open) 3 / 5
Keith Bryant Men Cat 4/5 (Men) 11 / 12
Chase Steinbuhler Men Cat 4/5 (Men) 12 / 12

Zeli Zipp Cyclocross WPCX #5 (Nov 22 2020)

Robyn Brewer Womens 123 (Women) 5 / 5
Mark Casteel Single Speed /Fatbike (Open) 8 / 8
Keith Bryant Men Cat 3/4 (Men) 6 / 6

Heardmont Park Cross (Nov 22 2020)

Jacob Lyon CXSS (Open) 2 / 2
Drew Gottlieb CXMTB (Open) 4 / 4
Todd Bright Men Cat 4/5 (Men) 3 / 7
William Maddox Men Cat 4/5 (Men) 5 / 7
Jacob Lyon Men Cat 4/5 (Men) 6 / 7

5th Annual Gobble Cross (Nov 8 2020)

John Mcdanal CXMJ<15 (Men) 2 / 7
Pax Wolbach CXMJ<15 (Men) 4 / 7
Keegan Cockrell CXMJ<15 (Men) 5 / 7
Brody Kitchens CXMJ<15 (Men) 6 / 7
Levi Kitchens CXMJ<15 (Men) 7 / 7
Trey Smith CXMJ<19 (Men) 4 / 8
Kaylor Cockrell CXMJ<19 (Men) 5 / 8
Andrew Mingle CXMJ<19 (Men) 8 / 8
Blake Gill CXMTB (Open) 1 / 5
Blake Gill CXMC3 (Men) 1 / 2
Jason Salillas Men Cat 4/5 (Men) 1 / 14
Alex Salillas Men Cat 4/5 (Men) 9 / 14
Todd Bright Men Cat 4/5 (Men) 10 / 14
Greg Kitchens Men Cat 4/5 (Men) 13 / 14
Trey Smith Men Cat 4/5 (Men) 14 / 14

Raccoon Cyclocross WPCX #3 (Nov 8 2020)

Ian Pollock Men Cat 4/5 (Men) 8 / 23
Zack White Men Cat 4/5 (Men) 11 / 23
Jack Holden Men Cat 4/5 (Men) 17 / 23
Brett White Men Cat 4/5 (Men) 18 / 23
Keith Bryant Men Cat 4/5 (Men) 19 / 23
Graig Marx Men Cat 4/5 (Men) 22 / 23
Zack Siegrist Men Cat 4/5 (Men) 23 / 23
Molly Marx Junior Women (Women) 2 / 2
Molly Marx Juniors 18 and Under (Open) 12 / 14
Matt Humeston Master 40 Plus (Men) 6 / 6
Robyn Brewer Womens 123 (Women) 3 / 4

Corner Cross 2020 (Nov 1 2020)

Lindsey Motlow CXWC5 (Women) 1 / 1
Todd Bright Men Cat 4/5 (Men) 3 / 8
Christian Hofstra Men Cat 4/5 (Men) 4 / 8
William Maddox Men Cat 4/5 (Men) 5 / 8
Jacob Lyon Men Cat 4/5 (Men) 8 / 8

South Australian Cyclo-Cross Championships (J19-Elite-Masters) (Aug 16 2020)

Emlyn Allsop Juniors (Open) 9 / 14

Bare Bones Cross (Jun 13 2020)

Connor Scroop CX_MC1 (Men) 1 / 9
Evan Hayes CX_MC1 (Men) 3 / 9
Ben Cove CX_MC1 (Men) 7 / 9
Jack Allison CX_MB1 (Men) 7 / 16
Melanie Hayes CX_WC (Women) 2 / 4

CXtwiLITE North Adelaide (Feb 26 2020)

Xavier Belobrajdic Junior B (Open) 6 / 9
Alex Waxman Junior B (Open) 8 / 9
Connor Scroop CX_MC (Men) 1 / 17
Jack Allison M_Open (Men) 1 / 2

Idaho Waffle Cross Series - Kringle Kross (Dec 1 2019)

Caiden Hartrich Men Pro/Cat Open & Master 50+ 9 / 16
Patrick Wilder Men Single Speed 8 / 8
Willy Beebe Men Master's B (40-59) & Master 60+ 1 / 18

Idaho Waffle Cross Series - Kringle Kross (Nov 30 2019)

Rowen Probst Men Cat 4/5 22 / 22
Chris Ganter Men Pro/Cat 1/2/3 & Master A (40-59) 8 / 26
Caiden Hartrich Men Pro/Cat 1/2/3 & Master A (40-59) 15 / 26
David Harrison Men Pro/Cat 1/2/3 & Master A (40-59) 21 / 26
Willy Beebe Men Master's B (40-59) & Master 60+ 4 / 21

Lutherwood Cross (Nov 30 2019)

Holden Berg Men B 13 / 16

Pan-American Championships (Nov 10 2019)

Cameron Jette Elite Men / Hommes - 24 km - 22.5 km/h 15 / 23
Gregg Griffo Elite Men / Hommes - 24 km - 22.5 km/h 16 / 23
Ruby West U23 Women / Femmes - 12 km - 19.5 km/h 1 / 12
Jack Tanner U23 Men / Hommes - 18 km - 22.7 km/h 12 / 24
Cody Scott U19 Men / Hommes - 15 km - 21.7 km/h 8 / 35
Cole Punchard U19 Men / Hommes - 15 km - 21.7 km/h 12 / 35
Matis Boyer U19 Men / Hommes - 15 km - 21.7 km/h 21 / 35
Hugo Robinson Under 15 Men - 9 km - 18.5 km/h 8 / 9
Joshua Mckenna Under 13 Men - 9 km - 16.5 km/h 8 / 8
Sia Mehta Under 13 Women - 9 km - 16.1 km/h 4 / 4
Thomas Wood Single Speed - 18 km - 22.1 km/h 6 / 8
Shane Jewiss Men / Hommes 35-44 - 18 km - 21.3 km/h 4 / 11
Alex Keen Men / Hommes 35-44 - 18 km - 21.3 km/h 5 / 11
Eric Jackson Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.1 km/h 6 / 11
Ed Vanpuymbroeck Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.1 km/h 9 / 11
David Labancz Men / Hommes 45-54 - 15 km - 21.7 km/h 7 / 20
Moise Bensimon Men / Hommes 45-54 - 15 km - 21.7 km/h 16 / 20
Dan Michaluk Men / Hommes 45-54 - 15 km - 21.7 km/h 17 / 20
Seanna Robinson Women / Femmes 45-54 - 12 km - 17.8 km/h 5 / 6
Jules Gorham Women / Femmes 35-44 - 12 km - 18.5 km/h 4 / 6
Sue Haviland Women / Femmes 35-44 - 12 km - 18.5 km/h 5 / 6

NEOCX: Ohio State Cyclocross Championships (Nov 10 2019)

Josh Franek Men M Cat 5 2 / 13
Scott Dickson Men M Cat 5 3 / 13
Anthony Gliozzo Men M Cat 5 5 / 13
Graham Buchan Men M Cat 5 6 / 13
Michael Kinzel Men M Cat 5 9 / 13
Sev Kurtov Men M Cat 5 11 / 13
Paul Smith Men M Cat 5 12 / 13
Jesse Hawk Men M Cat 3/4 11 / 25
John Maguire Men M Cat 3/4 19 / 25
Matt Odonnell Men M Cat 3/4 21 / 25
Michael Campana Men M Cat 3/4 23 / 25
Charlie Mullins Men M Cat 1/2/3 1 / 16
Jodi Mccord Women F Cat 3/4/5 6 / 7

The Silver Goose CX - Pan Am Masters 2019 (Nov 9 2019)

James Laird Master Men 65+ 1 / 4
Francis Morrow Master Men 65+ 3 / 4
Jules Gorham Master Women 35-44 5 / 8
Valerie Flower Master Women 35-44 6 / 8
Nathalie Mousseau Master Women 45-54 8 / 10
Eric Jackson Master Men 55-64 7 / 21
Ed Vanpuymbroeck Master Men 55-64 17 / 21
Fred Bergen Master Men 55-64 20 / 21
Eric Lindenberg Master Men 55-64 21 / 21
Eric Jobin Master Men 45-54 4 / 42
David Labancz Master Men 45-54 20 / 42
Michael Breault Master Men 45-54 22 / 42
Jb Macgregor Master Men 35-44 22 / 24
Shane Jewiss Master Men 35-44 24 / 24

NEOCX: Ohio State Cyclocross Championships (Nov 9 2019)

Ryan Mathews Men Single Speed 3 / 13
Dexter Shreve Men Single Speed 11 / 13
Scott Dickson Men M 15-34 9 / 20
Matt Odonnell Men M 15-34 12 / 20
Dexter Shreve Men M 15-34 19 / 20
Mark Olin Men 55+ 3 / 13
Jerry Shere Men 55+ 13 / 13
Cory Muth Men M 35-54 10 / 33
Scott Goocher Men M 35-54 11 / 33
Ryan Mathews Men M 35-54 13 / 33
Vince Urichich Men M 35-54 17 / 33
Mike Whitlow Men M 35-54 26 / 33
David Kleinman Men M 35-54 32 / 33
Craig Caroff Men M 35-54 33 / 33
Kaden Koelling Men Juniors 5 / 12
Izzy Illingworth Men Juniors 12 / 12
Tove Shere Women Female Age Groups 7 / 12

PTBOCX (Nov 3 2019)

Michael Van den ham Elite Men / Hommes - 27 km - 26.4 km/h 1 / 33
Tyler Orschel Elite Men / Hommes - 27 km - 26.4 km/h 4 / 33
Cameron Jette Elite Men / Hommes - 27 km - 26.4 km/h 11 / 33
Andrew Bray Elite Men / Hommes - 27 km - 26.4 km/h 27 / 33
Ruby West Elite Women / Femmes - 18 km - 22.9 km/h 20 / 20
Cody Scott U19 Men / Hommes - 15 km - 25.0 km/h 3 / 18
Cole Punchard U19 Men / Hommes - 15 km - 25.0 km/h 4 / 18
Matis Boyer U19 Men / Hommes - 15 km - 25.0 km/h 9 / 18
Marcandre Daigle Men / Hommes 35-44 - 18 km - 23.9 km/h 1 / 28
Chris Mcneil Men / Hommes 35-44 - 18 km - 23.9 km/h 4 / 28
Jb Macgregor Men / Hommes 35-44 - 18 km - 23.9 km/h 15 / 28
Shane Jewiss Men / Hommes 35-44 - 18 km - 23.9 km/h 16 / 28
Bryan Mongrain Men / Hommes 35-44 - 18 km - 23.9 km/h 18 / 28
Neil Ireland Men / Hommes 45-54 - 18 km - 22.9 km/h 30 / 38
Wayne Hansen Men / Hommes 45-54 - 18 km - 22.9 km/h 36 / 38
James Laird Men / Hommes 65+ - 15 km - 18.9 km/h 1 / 1
Eric Jackson Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.0 km/h 4 / 16
Robert Brown Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.0 km/h 11 / 16
Martin Dufort Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.0 km/h 12 / 16
Annie St-onge Women / Femmes 45-54 - 12 km - 18.4 km/h 7 / 7
Jules Gorham Women / Femmes 35-44 - 12 km - 19.4 km/h 3 / 5
Sue Haviland Women / Femmes 35-44 - 12 km - 19.4 km/h 4 / 5
Noah Rubuliak Under 17 Men - 15 km - 23.1 km/h 5 / 22
Mika Comaniuk Under 17 Men - 15 km - 23.1 km/h 9 / 22
Ulric Doyon Under 17 Men - 15 km - 23.1 km/h 15 / 22
Ella Myers Under 17 Women - 15 km - 19.9 km/h 4 / 10
Joshua Mckenna Under 13 Men - 9 km - 17.4 km/h 5 / 5
Sia Mehta Under 13 Women - 9 km - 15.0 km/h 5 / 5

Idaho Waffle Cross Series Weekend #2 - Turkey Cross Day 2 (Nov 3 2019)

Jackson Jones Men Pro/Cat 1/2/3 & Master A (40-59) 10 / 25
Cole Harder Men Single Speed 5 / 6
Willy Beebe Men Master B (40-59) & 60+ 1 / 24
Brian Wallingford Men Master B (40-59) & 60+ 19 / 24
Matthew Divietro Men Master B (40-59) & 60+ 51 / 24

Canadian National Championships (Nov 2 2019)

Cameron Jette Elite Men / Hommes - 24 km - 24.9 km/h 6 / 27
Andrew Bray Elite Men / Hommes - 24 km - 24.9 km/h 21 / 27
Ruby West U23 Women / Femmes - 15 km - 21.8 km/h 2 / 8
Tyler Orschel U23 Men / Hommes - 21 km - 24.4 km/h 2 / 21
Cole Punchard U19 Men / Hommes - 15 km - 23.3 km/h 4 / 25
Cody Scott U19 Men / Hommes - 15 km - 23.3 km/h 7 / 25
Matis Boyer U19 Men / Hommes - 15 km - 23.3 km/h 11 / 25
Marcandre Daigle Men / Hommes 35-44 - 18 km - 23.2 km/h 1 / 47
Chris Mcneil Men / Hommes 35-44 - 18 km - 23.2 km/h 5 / 47
Jb Macgregor Men / Hommes 35-44 - 18 km - 23.2 km/h 21 / 47
Shane Jewiss Men / Hommes 35-44 - 18 km - 23.2 km/h 24 / 47
Etienne Laplante-courchesne Men / Hommes 35-44 - 18 km - 23.2 km/h 29 / 47
Stephen Bursey Men / Hommes 35-44 - 18 km - 23.2 km/h 40 / 47
Stephan O'reilly Men / Hommes 35-44 - 18 km - 23.2 km/h 43 / 47
Eric Jobin Men / Hommes 45-54 - 15 km - 22.3 km/h 8 / 64
Michael Breault Men / Hommes 45-54 - 15 km - 22.3 km/h 29 / 64
David Labancz Men / Hommes 45-54 - 15 km - 22.3 km/h 32 / 64
Sheldon Laidman Men / Hommes 45-54 - 15 km - 22.3 km/h 47 / 64
Neil Ireland Men / Hommes 45-54 - 15 km - 22.3 km/h 50 / 64
James Laird Men / Hommes 65+ - 15 km - 17.2 km/h 1 / 4
Jim Forbes Men / Hommes 65+ - 15 km - 17.2 km/h 3 / 4
William Mcilroy Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.4 km/h 6 / 33
Eric Jackson Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.4 km/h 7 / 33
Mike Avery Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.4 km/h 9 / 33
Martin Dufort Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.4 km/h 19 / 33
Dave Wall Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.4 km/h 21 / 33
Ed Vanpuymbroeck Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.4 km/h 23 / 33
Neal Scott Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.4 km/h 25 / 33
Fred Bergen Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.4 km/h 26 / 33
Christopher Britton Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.4 km/h 27 / 33
Mark Petty Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.4 km/h 28 / 33
Eric Lindenberg Men / Hommes 55-64 - 15 km - 21.4 km/h 31 / 33
Nathalie Mousseau Women / Femmes 45-54 - 12 km - 20.2 km/h 8 / 14
Annie St-onge Women / Femmes 45-54 - 12 km - 20.2 km/h 12 / 14
Heather Gray Women / Femmes 35-44 - 15 km - 20.7 km/h 3 / 13
Jules Gorham Women / Femmes 35-44 - 15 km - 20.7 km/h 5 / 13
Alicia Berthiaume Women / Femmes 35-44 - 15 km - 20.7 km/h 8 / 13
Sue Haviland Women / Femmes 35-44 - 15 km - 20.7 km/h 9 / 13
Noah Rubuliak Under 17 Men - 18 km - 24.4 km/h 2 / 24
Ella Myers Under 17 Women - 18 km - 20.3 km/h 2 / 9
Joshua Mckenna Under 13 Men - 12 km - 18.5 km/h 8 / 8
Sia Mehta Under 13 Women - 12 km - 14.4 km/h 4 / 4

2019 Shimano Canadian Cyclocross Championships (Nov 2 2019)

Nathalie Mousseau Master Women 45-54 8 / 14
Annie St-onge Master Women 45-54 12 / 14
James Laird Master Men 65+ 1 / 4
Jim Forbes Master Men 65+ 3 / 4
William Mcilroy Master Men 55-64 6 / 33
Eric Jackson Master Men 55-64 7 / 33
Mike Avery Master Men 55-64 9 / 33
Martin Dufort Master Men 55-64 19 / 33
Dave Wall Master Men 55-64 21 / 33
Ed Vanpuymbroeck Master Men 55-64 23 / 33
Neal Scott Master Men 55-64 25 / 33
Fred Bergen Master Men 55-64 26 / 33
Christopher Britton Master Men 55-64 27 / 33
Mark Petty Master Men 55-64 28 / 33
Eric Lindenberg Master Men 55-64 31 / 33
Eric Jobin Master Men 45-54 8 / 64
Michael Breault Master Men 45-54 29 / 64
David Labancz Master Men 45-54 32 / 64
Sheldon Laidman Master Men 45-54 47 / 64
Neil Ireland Master Men 45-54 50 / 64
Marcandre Daigle Master Men 35-44 1 / 47
Chris Mcneil Master Men 35-44 5 / 47
Jb Macgregor Master Men 35-44 21 / 47
Shane Jewiss Master Men 35-44 24 / 47
Etienne Laplante-courchesne Master Men 35-44 29 / 47
Stephen Bursey Master Men 35-44 40 / 47
Stephan O'reilly Master Men 35-44 43 / 47

Idaho Waffle Cross Series Weekend #2 - Turkey Cross Day 1 (Nov 2 2019)

Paul Bomber Men Cat 4/5 19 / 39
Jeffrey Smith Men Cat 4/5 31 / 39
Kellen Mccurry Men Cat 4/5 32 / 39
Ayden Claypool Men Cat 4/5 34 / 39
Rowen Probst Men Cat 4/5 36 / 39
Logan Beard Men Cat 4/5 38 / 39
Mike Gerhardt Men Pro/Cat 1/2/3 & Master A (40-59) 14 / 30
David Harrison Men Pro/Cat 1/2/3 & Master A (40-59) 18 / 30
Craig Patrick Men Pro/Cat 1/2/3 & Master A (40-59) 20 / 30
Scott Conover Men Single Speed 6 / 7
Willy Beebe Men Master B (40-59) & 60+ 6 / 34
Jake Armstrong Men Master B (40-59) & 60+ 11 / 34

NEOCX #7: Down by the River Cross p/b Bike Ohio (Nov 2 2019)

Tove Shere Women Masters 35+ 1 / 3
Joseph Melnyk Men Ss 4 / 14
Scott Dickson Men Cat 5 2 / 12
Anthony Gliozzo Men Cat 5 4 / 12
Graham Buchan Men Cat 5 5 / 12
Michael Suster Men Cat 5 7 / 12
Michael Kinzel Men Cat 5 8 / 12
Dexter Shreve Men Cat 5 9 / 12
Paul Smith Men Cat 5 10 / 12
Ward Kinney Men Cat 5 11 / 12
Brett Sommers Men Cat 5 24 / 12
Ruth Chapman Women Cat 3/4/5 4 / 4
Jerry Shere Men Masters 65+ 3 / 3
Matthew Swartwout Men Cat 3/4 6 / 9
Matt Bennett Men Masters 45+ 5 / 6

TOCX Provincial Championships (Oct 27 2019)

Eric Jackson Master C Men 2 / 20
Mike Avery Master C Men 3 / 20
Stephen Gregory Master C Men 5 / 20
Ron Spencer Master C Men 10 / 20
Ed Vanpuymbroeck Master C Men 12 / 20
Lorenzo Zatta Master C Men 15 / 20
Fred Bergen Master C Men 16 / 20
Christopher Britton Master C Men 17 / 20
James Wallace Master C Men 18 / 20
Eric Lindenberg Master C Men 19 / 20
James Laird Master D Men 1 / 5
Dan Horchik Master D Men 2 / 5
Jim Forbes Master D Men 4 / 5
Francis Morrow Master D Men 5 / 5

Busiest Racers

in last months
Ed Vanpuymbroeck 43
Francis Morrow 39
Matt Odonnell 35
Chris White 35
Jesse Hawk 29
Stephen Gregory 27
Andrew Bray 26
Moise Bensimon 25
Richard Thomas 25
Robyn Angeles 24
Harold Walker 24
David Labancz 22
John Marron 22
Eric Jobin 22
Neil Ireland 22
Dave Wall 20
Kyle Laing 20
Simon Fitzpatrick 19
Katie Ozolins 19
Eric Jackson 19
Valerie Flower 18
Nathan Silverthorn 18
Ryan Prystai 17
Drew Mccutcheon 17
Ken Macaskill 17
Scott Mcneely 17
Ed Masta 17
David Thornton 17
Michael Kinzel 17
Brandon Hune 16
James Dieringer 16
Thomas Leroux 16
Suzanne Harrison 16
Mathieu Lafontaine 16
Daniel Askren 16
Robert Ludwig 16
Matis Boyer 16
Katie Macaskill 15
Andrew Lambert 15
Sheldon Laidman 15
Nathalie Mousseau 15
Jeff Johnston 15
Ron Spencer 15
Raymond Auger 15
James Philen 15
Patrick Bischof 15
Sev Kurtov 14
Alex Mesarchik 14
James Laird 14
Dean Timbrell 14
Jason Zhu 14
Brian Edmond 14
Cameron Scacheri 14
Lorenzo Zatta 13
Amenh Tsan 13
Damien Carrier 13
Ed Stanley 13
Shane Jewiss 13
Keenan Brookes 13
Sara-ann Kelly 13
Alicia Weiss 13
Mark Petty 13
Derek Hardinge 13
Stephen Cooley 12
Cathryn Bjerkelund 12
Arno Turk 12
Bryan Higgins 12
Jeremie Fournier 12
Christopher Britton 12
Karl Kule 12
Eamonn Schnell 12
Jake Sosa 12
Matthew Falconeiri 11
Joshua Mckenna 11
Anthony Gliozzo 11
Julia Maine 11
Ian Hobson 11
Brad Hauser 11
Nathaniel Abbott 11
Michael Schmidt 11
Dave Munro 11
Todd Bright 11
Keira Edmond 11
Craig Law 11
Cameron Jette 11
Michael Taylor 11
David Moore 11
Brian Martin 11
Brent Thompson 11
Christopher Mendoza 11
Naomi Szigeti 11
Jamie Mcmanus 11
Jeff Mccachren 11
Matthew Dempster 10
Marshall Leininger 10
Mathew Gayford 10
Paul Phillips 10
Zac Waugh 10
Carlos Arruda 10
Jonathon Feasby 10