Log In

Team Overview: Riverside Racing

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

2023 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 9 2023)

Reese Berman Men 17-18 67 / 68
Anna O'leary Women 15-16 25 / 33
Gerig Wittner Men 15-16 43 / 66
Ronan Byrne Men 15-16 62 / 66

The Ice Weasels Cometh (Dec 2 2023)

Luca Morris Jedi Women 10 / 24
Daniel Hocking Killer B Men 45+/55+ 10 / 53
Vladimir Capka Killer B Men 45+/55+ 27 / 53

Secret Squirrel CX (Nov 26 2023)

Reese Berman Men Sport Overall 2 / 64
Vladimir Capka Men Sport Overall 30 / 64
Torin Cattanach Men Junior Boys U19 2 / 4

Shedd Park Cyclocross (Nov 19 2023)

Tim Goodell Men Pro/1/2/3 13 / 23
Reese Berman Men Cat 3/4 13 / 42
Luca Morris Women Pro/1/2/3 5 / 9
Anna O'leary Women Pro/1/2/3 9 / 9
Gary Passler Men Master 60+ 28 / 38
Jeff Palleiko Men Master 50+ 18 / 31
Vladimir Capka Men Master 50+ 21 / 31
Daniel Hocking Men Master 40+ 10 / 19
Torin Cattanach Men Junior 15-18 2 / 7
Ronan Byrne Men Junior 15-18 4 / 7
Luc Wittner Men Junior 9-14 4 / 7
Dan Goodell Men Cat 4/5 7 / 95
Gerig Wittner Men Cat 4/5 14 / 95
Aydan Craveiro Men Cat 4/5 27 / 95
Chris Sialatis Men Cat 4/5 40 / 95
Sean Byrne Men Cat 4/5 79 / 95

Verge Northampton Cyclocross Day 2 (Nov 12 2023)

Torin Cattanach Men Junior 13-19 9 / 24
Gerig Wittner Men Junior 13-19 18 / 24
Ronan Byrne Men Junior 13-19 20 / 24
Daniel Hocking Men Cat 3 42 / 67
Katherine Brown Women Master 40+ 14 / 20
Luca Morris Women Cat 3 2 / 24
Anna O'leary Women Cat 3 22 / 24

Verge Northampton Cyclocross Day 1 (Nov 11 2023)

Torin Cattanach Men Junior 13-19 12 / 28
Gerig Wittner Men Junior 13-19 15 / 28
Reese Berman Men Junior 13-19 17 / 28
Ronan Byrne Men Junior 13-19 21 / 28
Anna O'leary Women Cat 3 24 / 27

32nd West Hill Shop Cyclocross Race (Nov 5 2023)

Luca Morris Women Cat.1-3 6 / 13
Torin Cattanach Men Junior 15-18 4 / 8
Jeff Palleiko Men Master 55+ 9 / 21

Cheshire CX (Nov 5 2023)

Vladimir Capka Men Master 50+ Cat 1-4 17 / 26

Tree House CX (Nov 4 2023)

Reese Berman Men Cat 3/4 61 / 66
Anna O'leary Women Junior 15-18 3 / 4
Gerig Wittner Men Novice 1 / 70
Gary Passler Men Master 60+ 23 / 30

Really Rad Festival of Cyclocross Day 2 (Oct 29 2023)

Tim Goodell Men Senior Cat3 2 / 39
Reese Berman Men Senior Cat3 14 / 39
Anna O'leary Women Junior U19 10 / 10
Dan Goodell Men Senior Cat4/5 8 / 72
Torin Cattanach Men Senior Cat4/5 27 / 72
Vladimir Capka Men Master 50+ 39 / 45
Torin Cattanach Men Junior U19 3 / 6
Ronan Byrne Men Junior U19 6 / 6

Really Rad Festival of Cyclocross (Oct 28 2023)

Tim Goodell Men Senior Cat3 3 / 42
Daniel Hocking Men Senior Cat3 24 / 42
Anna O'leary Women Junior U19 10 / 14
Dan Goodell Men Senior Cat4/5 6 / 92
Sean Byrne Men Senior Cat4/5 69 / 92
Jeff Palleiko Men Master 50+ 36 / 48
Vladimir Capka Men Master 50+ 40 / 48
Ronan Byrne Men Junior U19 5 / 7

Belltown Cyclocross (Oct 22 2023)

Colman O'connor Men Open Master 60-69 9 / 23
Vladimir Capka Men Open Master 50-59 13 / 23

Ghosts CX (Oct 21 2023)

Reese Berman Men Cat 3/4 25 / 41
Gerig Wittner Junior Boys 15-18 3 / 16
Ronan Byrne Junior Boys 15-18 10 / 16
Colman O'connor Masters Men 60+ 3 / 17

Keene PumpkinCross (Oct 15 2023)

Luca Morris Junior Women 15-18 1 / 4
Colman O'connor Masters 60+ 1 / 13
Jeff Palleiko Masters 50+ 11 / 18
Vladimir Capka Masters 50+ 14 / 18
Reese Berman Men 3 18 / 22

BossCross (Oct 14 2023)

Anna O'leary Women Pro/Cat 1/2/3 12 / 14
Daniel Hocking Men Cat 3/4 7 / 21
Colman O'connor Men Master 60+ 4 / 19
Gary Passler Men Master 60+ 14 / 19
Sean Byrne Men Master 40+ Cat 4/5 28 / 31
Gerig Wittner Men Cat 4/5 11 / 48
Torin Cattanach Men Junior 15-18 2 / 10
Ronan Byrne Men Junior 9-14 4 / 21

2023 Minuteman CX -- p/b Minuteman Road Club (Oct 8 2023)

Sean Byrne Men Cat 4/5 Master 40+ 29 / 31
Torin Cattanach Men Cat 4/5 Junior 15-18 2 / 19
Ronan Byrne Men Cat 4/5 Junior 15-18 7 / 19
Reese Berman Men Cat 3/4 8 / 48
Vladimir Capka Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 28 / 35
Luca Morris Women Cat 1/2/3 8 / 19
Anna O'leary Women Cat 1/2/3 17 / 19

Rochester Cyclocross day 2 (Sep 24 2023)

Reese Berman Men Senior Cat3 11 / 37
Ronan Byrne Men Junior U19 31 / 32

Rochester Cyclocross day 1 (Sep 23 2023)

Reese Berman Men Senior Cat3 26 / 43
Ronan Byrne Men Junior U19 22 / 27

Kilowatt Cross (Sep 23 2023)

Daniel Hocking Men Cat 3/4 16 / 37
Colman O'connor Men Master 60+ 3 / 21

Midnight Ride of Cyclocross (Sep 17 2023)

Reese Berman Men Category 3/4 19 / 31
Colman O'connor Men 60+ Category 1-4 3 / 17

Deer Farm CX (Sep 16 2023)

Jeff Palleiko MASTER 50+ 8 / 13
Gerig Wittner JR BOYS 15-18 3 / 8
Ronan Byrne JR BOYS 15-18 8 / 8
Gerig Wittner MEN CAT 4/5 6 / 22

Soall Viet Kitchen GP Beverly Cyclocross (Sep 9 2023)

Reese Berman Men Elite 1/2/3 47 / 54
Daniel Hocking Men Elite 1/2/3 49 / 54
Katherine Brown Women Masters 40+ Cat 1/2/3/4 5 / 10
Anna O'leary Women Elite 1/2/3 13 / 14
Colman O'connor Men Masters 60+ Cat 1/2/3/4 2 / 32
Chris Scott Men Masters 60+ Cat 1/2/3/4 9 / 32
Torin Cattanach Men Junior Boys 16-18 8 / 13
Maxwell Kerstein Men Junior Boys 16-18 12 / 13
Henry Buletza Men Junior Boys 9-12 4 / 7
Gerig Wittner Men Amateur Cat 4/5 19 / 81
Dan Goodell Men Amateur Cat 4/5 21 / 81
Robin Rosenbleeth Men Amateur Cat 4/5 39 / 81
Ronan Byrne Men Amateur Cat 4/5 45 / 81
Sean Byrne Men Amateur Cat 4/5 62 / 81

Wendolowski Farm Cross (Sep 6 2023)

Colman O'connor A Race 10 / 11

NCC Hydra Cross (Sep 3 2023)

Luca Morris Women Cat 1/2/3 8 / 14
Reese Berman Men Cat 3/4 16 / 42
Tommy Rich Men Cat 3/4 29 / 42
Colman O'connor Masters Men 60+ 5 / 31
Chris Scott Masters Men 60+ 7 / 31
Ronan Byrne Men Cat 4/5 38 / 72
Sean Byrne Men Cat 4/5 55 / 72

Swamp Cross day 1 (Jan 7 2023)

Max Candidus Men Master 55+ 1 / 6

USA Cycling Cyclocross National Championships Day 6 (Dec 11 2022)

Henry Coote Men Junior 17-18 Cat 123 8 / 73

USA Cycling Cyclocross National Championships Day 5 (Dec 10 2022)

Beckett Rathbone Men Junior 15-16 Open 30 / 90
Tommy Rich Men Junior 15-16 Open 58 / 90
Reese Berman Men Junior 15-16 Open 60 / 90
Gerig Wittner Men Junior 15-16 Open 71 / 90
Ronan Byrne Men Junior 13-14 Open 49 / 52

USA Cycling Cyclocross National Championships Day 4 (Dec 9 2022)

Daniel Donovan Men Master 50-54 Cat 123 52 / 63
Max Candidus Men Master 55-59 Open 14 / 48
Tyler Berman Men 11-22 Open 18 / 44
Colin Rich Men 11-22 Open 26 / 44

USA Cycling Cyclocross National Championships Day 2 (Dec 7 2022)

Chris Scott Men Master 60-64 Open 26 / 63
Andy Scott Men Master 30-34 Cat 123 6 / 16

USA Cycling Cyclocross National Championships Day 1 (Dec 6 2022)

Chris Scott Men Senior 50+ Open 20 / 36

Governor's Guard Rodeo (Dec 4 2022)

Max Candidus Men Master 50+ 4 / 22

Ice Weasels Cometh (Dec 3 2022)

Daniel Donovan Killer B 45+/55+ 36 / 37
Vladimir Capka Killer B 45+/55+ 37 / 37
Luca Morris Killer B Women 3 / 15

Crossburg (Nov 26 2022)

Andy Scott Elite Men 1 / 28
Tyler Berman Elite Men 15 / 28
Reese Berman Elite Men 18 / 28
Chris Scott Master Men 60+ 3 / 21
Vladimir Capka Master Men 50+ 9 / 15

Shedd Park Cyclocross (Nov 20 2022)

Reese Berman Men Cat 3/4 1 / 29
Tim Goodell Men Cat 3/4 2 / 29
Tyler Berman Men Cat 3/4 11 / 29
Henry Coote Men Pro/1/2/3 1 / 24
Andy Scott Men Pro/1/2/3 999 / 24
Beckett Rathbone Men Pro/1/2/3 999 / 24
Chris Scott Men Master 60+ 10 / 32
Daniel Donovan Men Master 50+ 14 / 34
Vladimir Capka Men Master 50+ 15 / 34
Jeff Palleiko Men Master 50+ 18 / 34
Aaron Millett Men Master 50+ 19 / 34
Tommy Rich Men Junior 15-18 1 / 6
Gerig Wittner Men Junior 15-18 5 / 6
Ronan Byrne Men Junior 15-18 6 / 6
Katherine Brown Women Master 40+ 9 / 11
Luca Morris Women Junior 15-18 1 / 2
Anna O'leary Women Junior 15-18 2 / 2
Dan Goodell Men Cat 4/5 10 / 74
Gerig Wittner Men Cat 4/5 31 / 74
Colin Rich Men Cat 4/5 38 / 74
Ronan Byrne Men Cat 4/5 62 / 74
Sean Byrne Men Cat 4/5 66 / 74

Secret Squirrel CX (Nov 19 2022)

Tim Goodell Men Sport 1 / 90
Reese Berman Men Sport 3 / 90
Jackson Heath Men Sport 4 / 90
Tyler Berman Men Sport 10 / 90
Vladimir Capka Men Sport 33 / 90
Vladimir Capka Men Sport 50+ 9 / 38
Dan Goodell Men Amateur 1 / 96

Northampton International Cyclocross Day 2 (Nov 13 2022)

Andy Scott UCI Elite Men 999 / 47
Beckett Rathbone Cat 3 Men 5 / 71
Reese Berman Cat 3 Men 9 / 71
Tyler Berman Cat 3 Men 29 / 71
Henry Coote 17-18 UCI Junior Men 2 / 25
Katherine Brown 55+ Master Women 6 / 8
Aaron Millett 55+ Master Men 11 / 59
Tom Prugar 55+ Master Men 14 / 59
Chris Scott 55+ Master Men 22 / 59
Vladimir Capka 40-54 Master Men 46 / 60
Colin Rich Cat 4 / Novice Men 37 / 104
Tommy Rich 13-16 Junior Men 15 / 35

Northampton International Cyclocross Day 1 (Nov 12 2022)

Andy Scott UCI Elite Men 39 / 46
Beckett Rathbone Cat 3 Men 10 / 75
Reese Berman Cat 3 Men 29 / 75
Tyler Berman Cat 3 Men 52 / 75
Aaron Millett Cat 3 Men 62 / 75
Henry Coote 17-18 UCI Junior Men 3 / 26
Katherine Brown 55+ Master Women 6 / 7
Tom Prugar 55+ Master Men 19 / 63
Chris Scott 55+ Master Men 26 / 63
Vladimir Capka 40-54 Master Men 49 / 68
Gerig Wittner 13-16 Junior Men 8 / 25
Ronan Byrne 13-16 Junior Men 20 / 25

Really Rad Festival of Cyclocross Day 2 (Nov 6 2022)

Andy Scott Men Pro 25 / 50
Beckett Rathbone Men Cat3 6 / 38
Reese Berman Men Cat3 8 / 38
Tyler Berman Men Cat3 24 / 38
Henry Coote Men 17-18 2 / 28
Chris Scott Men 60+ 26 / 37
Michaela Pelletier Women Cat4/5 11 / 28
Katherine Brown Women 50+ 7 / 11
Aaron Millett Men 40+ Cat3/4/5 16 / 45
Ronan Byrne Men Cat4/5 51 / 65

Really Rad Festival of Cyclocross Day 1 (Nov 5 2022)

Andy Scott Men Pro 25 / 70
Beckett Rathbone Men Cat3 8 / 46
Reese Berman Men Cat3 15 / 46
Tyler Berman Men Cat3 30 / 46
Henry Coote Men 17-18 6 / 35
Chris Scott Men 60+ 16 / 45
Katherine Brown Women 50+ 6 / 9
Dan Goodell Men 40+ Cat3/4/5 10 / 60
Jeff Palleiko Men 40+ Cat3/4/5 22 / 60
Aaron Millett Men 40+ Cat3/4/5 27 / 60
Ronan Byrne Men Cat4/5 66 / 83

Pan American Championships (Nov 4 2022)

Jeff Palleiko Men 55-59 18 / 22
Max Candidus Men 55-59 44 / 22
Henry Coote Men 17-18 9 / 35

West Hill Shop CX (Oct 30 2022)

Tommy Rich Men Cat 5 (Men) 5 / 29
Colin Rich Men Cat 5 (Men) 11 / 29
Tom Prugar Master Men 50+ (Men) 13 / 29
Luca Morris Women Cat. 4-5 (Women) 3 / 23
Emily Molden Women Cat.1-3 (Women) 15 / 19
Andy Scott Men Cat. 1-3 (Men) 2 / 40
Beckett Rathbone Men Cat. 1-3 (Men) 20 / 40

Cheshire Cross (Oct 29 2022)

Max Candidus Master 50+ Cat 1-4 6 / 34
Vladimir Capka Master 50+ Cat 1-4 19 / 34

Deer Farm Cyclocross Oktoberfest (Oct 23 2022)

Andy Scott ELITE MEN 1 / 15
Jeff Palleiko MASTERS MEN 50+ 4 / 6

Midnight Ride of Cyclocross (Oct 22 2022)

Reese Berman Men Intermediate 6 / 35
Tyler Berman Men Intermediate 14 / 35
Max Candidus Men 50+ 3 / 27
Vladimir Capka Men 50+ 21 / 27
Michaela Pelletier Women Beginner 4 / 8

Keene Pumpkin Cross (Oct 16 2022)

Andy Scott Men 1/2 (Men) 1 / 7
Beckett Rathbone Men 4 u45 (Men) 2 / 22
Gerig Wittner Men 5 u45 (Men) 2 / 24
Colin Rich Men 5 u45 (Men) 4 / 24
Tommy Rich Men 5 u45 (Men) 5 / 24
Ronan Byrne Men 5 u45 (Men) 18 / 24
Katchen Wittner Women 5 (Women) 10 / 11
Chris Scott Masters 60+ (Men) 3 / 14
Vladimir Capka Masters 50+ (Men) 11 / 17
Jeff Palleiko Masters 50+ (Men) 12 / 17
Beckett Rathbone Junior Men 15-18 (Men) 2 / 8
Colin Rich Junior Men 15-18 (Men) 3 / 8
Tommy Rich Junior Men 15-18 (Men) 5 / 8
Gerig Wittner Junior Men 15-18 (Men) 6 / 8
Ronan Byrne Junior Men 15-18 (Men) 8 / 8

BossCross (Oct 15 2022)

Beckett Rathbone Men Cat 3/4 7 / 32
Tyler Berman Men Cat 3/4 8 / 32
Reese Berman Men Cat 3/4 10 / 32
Max Candidus Men Master 50+ 7 / 34
Stuart Olsen Men Master 50+ 29 / 34
Daniel Donovan Men Master 50+ 33 / 34
Michaela Pelletier Women Cat 4/5 5 / 12
Sean Byrne Men Cat 4/5 Master 40+ 27 / 40
Colin Rich Men Cat 4/5 13 / 51
Gerig Wittner Men Cat 4/5 26 / 51
Ronan Byrne Men Cat 4/5 40 / 51

Crosstobeerfest (Oct 12 2022)

Geoff Mcintosh Men Sport 66 / 69
Michaela Pelletier Women Novice 4 / 11

2022 Minuteman CX (Oct 9 2022)

Tom Prugar Men Open Single Speed 12 / 29
Chris Scott Men Open Master 60+ 6 / 36
Max Candidus Men Open Master 50+ 10 / 39
Tom Prugar Men Open Master 50+ 18 / 39
Vladimir Capka Men Open Master 50+ 22 / 39
Geoff Mcintosh Men Open Master 50+ 999 / 39
Luca Morris Women Cat 4/5 5 / 23
Michaela Pelletier Women Cat 4/5 10 / 23
Sean Byrne Men Cat 4/5 Master 40+ 36 / 38
Colin Rich Men Cat 4/5 Junior 15-18 2 / 15
Tommy Rich Men Cat 4/5 Junior 15-18 4 / 15
Reese Berman Men Cat 4/5 1 / 50
Tyler Berman Men Cat 4/5 2 / 50
Ronan Byrne Men Cat 4/5 41 / 50
Emily Molden Women Cat 1/2/3 18 / 28
Andy Scott Men Cat 1/2/3 1 / 36
Henry Coote Men Cat 1/2/3 2 / 36

Green Mountain Cyclocross Race and Skills Clinic (Plus 5k Run Race) (Oct 8 2022)

Jon Greeley Men Category 1/2/3 12 / 21
Emily Molden Women Masters 40+ 4 / 5
Jeff Palleiko Men Masters 50+ 7 / 7
Beckett Rathbone Men Junior 15-18 1 / 1
Beckett Rathbone Men Category 3/4/5 6 / 23

Charm City Cross Day 2 (Oct 2 2022)

Henry Coote Men 17-18 4 / 24

Ghosts CX (Oct 2 2022)

Katchen Wittner Masters Women 40+/50+/60+ 8 / 8
Colin Rich Junior Boys 13-18 24 / 31
Tommy Rich Junior Boys 13-18 25 / 31
Katchen Wittner Masters Women 50+ 4 / 4
Chris Scott Masters Men 60+ 1 / 18
Gerig Wittner Men Cat 4/5 26 / 54
Ronan Byrne Men Cat 4/5 48 / 54
Sean Byrne Men Cat 4/5 49 / 54

Charm City Cross Day 1 (Oct 1 2022)

Henry Coote Men 17-18 5 / 25

Night Weasels Cometh (Oct 1 2022)

Andy Scott Cat 1/2/3 Men 1 / 26
Tyler Berman Cat 4/5 Men 6 / 76
Ronan Byrne Cat 4/5 Men 57 / 76
Sean Byrne Cat 4/5 Men 64 / 76
Peter Abdinoor Masters 50+/60+ 5 / 38
Vladimir Capka Masters 50+/60+ 14 / 38
Daniel Donovan Masters 50+/60+ 19 / 38
Gerig Wittner Cat 5 Men 2 / 30
Dan Wittner Cat 5 Men 28 / 30

Rochester Cyclocross (Sep 25 2022)

Henry Coote Men 17-18 20 / 42
Reese Berman Men Cat4/5 1 / 29
Beckett Rathbone Men Cat4/5 2 / 29
Tyler Berman Men Cat4/5 3 / 29

Rochester Cyclocross (Sep 24 2022)

Henry Coote Men 17-18 18 / 45
Max Candidus Men 50+ 37 / 39
Reese Berman Men Cat4/5 1 / 39
Beckett Rathbone Men Cat4/5 2 / 39
Tyler Berman Men Cat4/5 6 / 39

Tree House CX (Sep 18 2022)

Reese Berman Cat 3/4 Men & Junior Boys 13-18 25 / 65
Aaron Millett Cat 3/4 Men & Junior Boys 13-18 45 / 65
Katherine Brown Cat 3/4 Women & Master 40+ Non-Binary 17 / 22
Beckett Rathbone Cat 4/5 Men & 40+ 2 / 69
Ronan Byrne Junior Racers 9-12 & 1315 14 / 45
Daniel Donovan Master Men 40+ 50+ 60+ 39 / 72

Deer Farm Cyclo Cross (Sep 17 2022)

Henry Coote MEN ELITE 2 / 20
Tim Goodell MEN ELITE 11 / 20
Andrea Cox WOMEN MASTER 50+ 1 / 4
Jeff Palleiko MEN MASTER 50+ 9 / 17
Paul Cox MEN MASTER 50+ 10 / 17
Vladimir Capka MEN MASTER 50+ 14 / 17
Jon Greeley MEN MASTER 40+ 1 / 14
Ronan Byrne JR BOYS 13-15 5 / 8
Dan Goodell MEN CAT 4/5 40+ 3 / 21
Jason Rathbone MEN CAT 4/5 40+ 6 / 21
Sean Byrne MEN CAT 4/5 40+ 15 / 21
Reese Berman MEN CAT 4/5 1 / 22
Beckett Rathbone MEN CAT 4/5 2 / 22
Tyler Berman MEN CAT 4/5 3 / 22
Ronan Byrne MEN CAT 4/5 16 / 22

Soall Viet Kitchen GP Beverly Cyclocross p/b Old Planters Brewing Co (Sep 10 2022)

Andy Scott Men Elite 1/2/3 7 / 74
Michaela Pelletier Women Amateur Cat 4/5 7 / 13
Andrea Cox Women Masters 40+ Cat 1/2/3/4 2 / 21
Emily Molden Women Masters 40+ Cat 1/2/3/4 13 / 21
Katherine Brown Women Masters 40+ Cat 1/2/3/4 42 / 21
Chris Scott Men Masters 60+ Cat 1/2/3/4 7 / 41
Geoff Mcintosh Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 13 / 35
Peter Abdinoor Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 14 / 35
Tom Prugar Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 15 / 35
Paul Cox Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 25 / 35
Max Candidus Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 66 / 35
Luca Morris Women Junior 13-18 8 / 14
Aaron Millett Men Single Speed 11 / 13
Henry Coote Men Junior 13-18 4 / 41
Beckett Rathbone Men Junior 13-18 15 / 41
Colin Rich Men Junior 13-18 26 / 41
Ronan Byrne Men Junior 13-18 35 / 41
Reese Berman Men Amateur Cat 4/5 2 / 66
Tyler Berman Men Amateur Cat 4/5 9 / 66
Sean Byrne Men Amateur Cat 4/5 57 / 66
Evan Berman Men Amateur Cat 4/5 132 / 66

Hydra Cross presented by Open Square (Sep 3 2022)

Henry Coote Men Open Cat 1/2/3 1 / 26
Chris Scott Men Masters 60+ Cat 1/2/3/4 5 / 29
Max Candidus Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 4 / 25
Reese Berman Men Open Cat 4/5 1 / 55
Tyler Berman Men Open Cat 4/5 4 / 55

Blunt Park CX p/b Competitive Edge Racing (Aug 28 2022)

Max Candidus Masters Men 50+ (Cat 1-4) 2 / 19

White Park CX (Aug 27 2022)

Max Candidus Men Open Master 55-64 4 / 25
Tom Prugar Men Open Master 55-64 6 / 25
Peter Abdinoor Men Open Master 55-64 7 / 25
Geoff Mcintosh Men Open Master 55-64 8 / 25
Chris Scott Men Open Master 55-64 15 / 25
Paul Cox Men Open Master 45-54 11 / 12
Andrea Cox Women Elite/Intermediate 5 / 20
Emily Molden Women Elite/Intermediate 13 / 20

2021 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 11 2021)

Henry Coote Men Junior 15-16 18 / 81
Reese Berman Men Junior 15-16 55 / 81

2021 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 10 2021)

Tyler Berman Men NonChamp 11-22 18 / 48

2021 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 8 2021)

Andy Scott Men Masters 30-34 Cat 1/2/3 3 / 15

2021 USA Cycling Cyclocross National Championships (Dec 7 2021)

Andy Scott Men NonChamp 22-39 1 / 16

Resolution Cross Cup : Pan American Championships - SAT (Dec 4 2021)

Michele Satrowsky Women Master 55-59 2 / 4

The Ice Weasels Cometh (Dec 4 2021)

Vladimir Capka Killer B Men 45/55+ 12 / 56
Chris Scott Killer B Men 45/55+ 25 / 56
Stuart Olsen Killer B Men 45/55+ 29 / 56
Tyler Berman Killer B Men & U19 Boys 14 / 76
Reese Berman Killer B Men & U19 Boys 27 / 76
Luca Morris Beginner Women 2 / 28

SECRET SQUIRREL CX (Nov 27 2021)

Andy Scott Men Elite 2 / 38
Michele Satrowsky Women Elite 21 / 22
Tyler Berman Men Sport 10 / 81
Vladimir Capka Men Sport 25 / 81
Reese Berman Men Novice 9 / 84
Evan Berman Men Novice 78 / 84
Reese Berman Men Junior Boys U19 1 / 7

Shedd Park Cyclocross (Nov 21 2021)

Reese Berman Men Junior 15-18 3 / 9
Beckett Rathbone Men Junior 15-18 4 / 9
Colin Rich Men Junior 15-18 7 / 9
Andy Scott Men Pro/1/2/3 2 / 27
Chris Scott Men Master 60+ 9 / 37
Gary Passler Men Master 60+ 21 / 37
Vladimir Capka Men Master 50+ 18 / 33
Jeff Palleiko Men Master 50+ 20 / 33
Stuart Olsen Men Master 50+ 23 / 33
Katherine Brown Women Master 40+ 9 / 12
Laura Kernan Women Master 40+ 11 / 12
Karen Nash Women Master 40+ 12 / 12
Tim Goodell Men Cat 4/5 2 / 75
Tyler Berman Men Cat 4/5 5 / 75
Dan Goodell Men Cat 4/5 12 / 75
Evan Berman Men Cat 4/5 64 / 75

30th West Hill Shop Cyclocross Race (Nov 14 2021)

Chris Scott Mstr Men 55+ Cat 1-3 3 / 13
Vladimir Capka Mstr Men 45+ Cat 1-3 12 / 16
Luca Morris Women Cat 4/5 2 / 12

Really Rad Festival of Cyclocross Day 2 (Nov 14 2021)

Andy Scott Men Elite 28 / 47
Henry Coote Men Cat 2/3/4 2 / 51
Michele Satrowsky Women Master 40+ 11 / 16
Tyler Berman Men Cat 4/5 2 / 83
Tim Goodell Men Cat 4/5 3 / 83
Evan Berman Men Cat 4/5 74 / 83
Reese Berman Men Junior 15-18 3 / 12
Beckett Rathbone Men Junior 15-18 7 / 12
Colin Rich Men Junior 15-18 10 / 12

Really Rad Festival of Cyclocross Day 1 (Nov 13 2021)

Henry Coote Men Cat 2/3/4 2 / 65
Michele Satrowsky Women Master 40+ 8 / 19
Karen Nash Women Master 40+ 10 / 19
Katherine Brown Women Master 40+ 13 / 19
Tyler Berman Men Cat 4/5 5 / 81
Peter Abdinoor Men Master 50+ 17 / 31
Reese Berman Men Junior 15-18 1 / 18
Beckett Rathbone Men Junior 15-18 4 / 18

Northampton International Cyclocross Day 2 (Nov 7 2021)

Andy Scott Men Elite 24 / 53
Henry Coote Men Junior 15-16 6 / 31
Beckett Rathbone Men Junior 15-16 15 / 31
Reese Berman Men Junior 15-16 17 / 31
Vladimir Capka Men Master 50+ 32 / 51
Chris Scott Men Master 50+ 35 / 51
Daniel Hocking Men Master 40+ 21 / 39
Michele Satrowsky Women Master 50+ 4 / 6
Tyler Berman Men Cat 4 6 / 95

Northampton International Cyclocross Day 1 (Nov 6 2021)

Henry Coote Men Junior 15-16 3 / 30
Reese Berman Men Junior 15-16 15 / 30
Beckett Rathbone Men Junior 15-16 16 / 30
Peter Abdinoor Men Master 50+ 17 / 64
Vladimir Capka Men Master 50+ 43 / 64
Tyler Berman Men Cat 4 11 / 89

Orchard Cross (Oct 31 2021)

Andy Scott Men Pro/1/2/3 1 / 42
Henry Coote Men Pro/1/2/3 2 / 42
Daniel Hocking Men Pro/1/2/3 26 / 42
Michele Satrowsky Women Master 40+ 3 / 10
Laura Kernan Women Master 40+ 10 / 10
Colman O'connor Men Master 60+ 9 / 28
Chris Scott Men Master 60+ 13 / 28
Gary Passler Men Master 60+ 16 / 28
Peter Abdinoor Men Master 50+ 6 / 35
Geoff Mcintosh Men Master 50+ 13 / 35
Tom Prugar Men Master 50+ 16 / 35
Aaron Millett Men Master 50+ 20 / 35
Stuart Olsen Men Master 50+ 22 / 35
Jeff Palleiko Men Master 50+ 24 / 35
Daniel Donovan Men Master 50+ 27 / 35
Beckett Rathbone Men Junior 15-18 5 / 12
Colin Rich Men Junior 15-18 10 / 12
Anna O'leary Women Cat 4/5 8 / 32
Luca Morris Women Cat 3/4 8 / 18

Fruitlands' Cup of Cyclocross (Oct 30 2021)

Michele Satrowsky Women Master 40+ 1 / 4

Keene Pumpkin Cross (Oct 17 2021)

Colin Rich Junior Men 15-18 7 / 8
Vladimir Capka Masters 50+ 13 / 21

BossCross (Oct 16 2021)

Daniel Hocking Men Cat 3/4 8 / 35
Colman O'connor Men Master 60+ 5 / 22
Chris Scott Men Master 60+ 9 / 22
Gary Passler Men Master 60+ 15 / 22
Geoff Mcintosh Men Master 50+ 14 / 35
Peter Abdinoor Men Master 50+ 17 / 35
Stuart Olsen Men Master 50+ 28 / 35
Colin Rich Junior 15-18 2 / 15

Crosstobeerfest (Oct 13 2021)

Tom Prugar Sport Men 1 / 73
Vladimir Capka Sport Men 35 / 73

Minuteman CX (Oct 10 2021)

Anna O'leary Women Open Junior 12-14 999 / 5
Colin Rich Men Open Single Speed 20 / 29
Colman O'connor Men Open Master 60+ 4 / 28
Chris Scott Men Open Master 60+ 7 / 28
Geoff Mcintosh Men Open Master 50+ 8 / 36
Leo Candidus Men Open Master 50+ 12 / 36
Tom Prugar Men Open Master 50+ 13 / 36
Vladimir Capka Men Open Master 50+ 20 / 36
Luca Morris Women Cat 4/5 3 / 23
Anna O'leary Women Cat 4/5 8 / 23
Reese Berman Men Cat 4/5 Junior 15-18 3 / 19
Tyler Berman Men Cat 4/5 5 / 55
Michele Satrowsky Women Cat 1/2/3 12 / 23
Katherine Brown Women Cat 1/2/3 21 / 23
Henry Coote Men Cat 1/2/3 2 / 37

Mansfield Hollow CX (Oct 9 2021)

Tom Prugar Men Open Master 50+ 14 / 37
Leo Candidus Men Open Master 50+ 17 / 37
Vladimir Capka Men Open Master 50+ 23 / 37

Green Mountain CX (Oct 9 2021)

Henry Coote Men Category 1/2/3 3 / 21

Night Weasels Cometh (Oct 2 2021)

Chris Scott Masters Men 60+ 5 / 18
Colman O'connor Masters Men 60+ 18 / 18
Tom Prugar Masters Men 50+ 14 / 32
Peter Abdinoor Masters Men 50+ 15 / 32
Jeff Palleiko Masters Men 50+ 21 / 32
Vladimir Capka Masters Men 50+ 25 / 32
Tyler Berman Cat 4/5 Men 6 / 75
Tom Prugar Singlespeed Men 17 / 40
Daniel Hocking 3/4 Men 19 / 48
Luca Morris Elite Women 15 / 30
Karen Nash Elite Women 23 / 30
Henry Coote Elite Men 5 / 42

Rochester Cyclocross Day 2 (Sep 26 2021)

Henry Coote Men Cat 1/2 2 / 5

Rochester Cyclocross Day 1 (Sep 25 2021)

Henry Coote Men Cat 1/2 2 / 7

Newtown Cyclocross (Sep 19 2021)

Henry Coote Men Pro/1/2/3 5 / 23

Deer Farm CX (Sep 18 2021)

Henry Coote MEN ELITE 2 / 20
Tim Goodell MEN ELITE 11 / 20
Andrea Cox WOMEN MASTER 50+ 1 / 4
Jeff Palleiko MEN MASTER 50+ 9 / 17
Paul Cox MEN MASTER 50+ 10 / 17
Vladimir Capka MEN MASTER 50+ 14 / 17
Jon Greeley MEN MASTER 40+ 1 / 14
Ronan Byrne JR BOYS 13-15 5 / 8
Dan Goodell MEN CAT 4/5 40+ 3 / 22
Jason Rathbone MEN CAT 4/5 40+ 6 / 22
Sean Byrne MEN CAT 4/5 40+ 16 / 22
Reese Berman MEN CAT 4/5 1 / 21
Beckett Rathbone MEN CAT 4/5 2 / 21
Tyler Berman MEN CAT 4/5 3 / 21
Ronan Byrne MEN CAT 4/5 15 / 21

Quad CX 2021 (Sep 12 2021)

Henry Coote Men Cat 3/4 3 / 31
Michele Satrowsky Women Masters 40+ Cat 1/2/3/4 3 / 17
Karen Nash Women Masters 40+ Cat 1/2/3/4 8 / 17
Katherine Brown Women Masters 40+ Cat 1/2/3/4 12 / 17
Tom Prugar Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 9 / 28
Stuart Olsen Men Masters 50+ Cat 1/2/3/4 25 / 28
Beckett Rathbone Men Under15 Junior 1 / 23
Beckett Rathbone Men High School Under19 Open 5 / 15
Colin Rich Men High School Under19 Open 9 / 15
Colman O'connor Men Masters 60+ Open 4 / 20
Gary Passler Men Masters 60+ Open 14 / 20

Goldberg Properties GP Beverly Cyclocross p/b Old Planters Brewing Co (Sep 11 2021)

Henry Coote Elite Men 1/2/3 (Men) 27 / 73
Jackson Heath Elite Men 1/2/3 (Men) 39 / 73
Jon Greeley Elite Men 1/2/3 (Men) 58 / 73
Luca Morris Amateur Women Cat 4/5 (Women) 3 / 21
Anna Oleary Amateur Women Cat 4/5 (Women) 11 / 21
Michele Satrowsky Masters Women 40+ Cat 1/2/3/4 (Women) 6 / 13
Karen Nash Masters Women 40+ Cat 1/2/3/4 (Women) 10 / 13
Libby Greeley Elite Women 1/2/3 (Women) 20 / 26
Colman O'connor Masters Men 60+ Cat 1/2/3/4 (Men) 3 / 27
Chris Scott Masters Men 60+ Cat 1/2/3/4 (Men) 11 / 27
Gary Passler Masters Men 60+ Cat 1/2/3/4 (Men) 17 / 27
Peter Abdinoor Masters Men 50+ Cat 1/2/3/4 (Men) 12 / 34
Geoff Mcintosh Masters Men 50+ Cat 1/2/3/4 (Men) 19 / 34
Paul Cox Masters Men 50+ Cat 1/2/3/4 (Men) 29 / 34
Beckett Rathbone Amateur Men Cat 4/5 (Open) 22 / 69

Nomad CX Time Trial (Oct 3 2020)

Peter Abdinoor Men - 3 Lap Overall 7 / 33
Peter Abdinoor Masters Men 1 / 13

Newtown Cyclocross (Sep 27 2020)

Henry Coote Men Cat 3/4 7 / 33
Tyler Munroe Men Master 60+ 1 / 11

Ice Weasels Cometh (Dec 14 2019)

Liam Foley Jedi Men & 40+ 14 / 44
Vladimir Capka Killer B Men 45+ 4 / 65
Stuart Olsen Killer B Men 45+ 27 / 65
Chad Morris Killer B Men 45+ 49 / 65
Luca Morris U15 Girls 1 / 4

2019 USA Cycling Cyclocross Nationals (Dec 10 2019)

Karen Nash Women Masters 60-64 9 / 21

NBX GP of Cross Day 2 (Dec 8 2019)

Andy Scott Men Pro Open 8 / 22
Luca Morris Women Juniors 9-14 2 / 6
Emily Molden Women Open 40+ 7 / 22
Liam Foley Men Cat1/2 Juniors 17-18 14 / 14
Vladimir Capka Men Open Open Masters 40+/Junior 15-16 25 / 47
Chad Morris Men Open Open Masters 40+/Junior 15-16 38 / 47
Chris Scott Men Masters 50+ 18 / 48

NBX GP of Cross Day 1 (Dec 7 2019)

Andy Scott Men Pro Open 8 / 26
Emily Molden Women Masters 40+ 9 / 21
Vladimir Capka Men Open Masters 40+/Junior 15-16 25 / 48
Chad Morris Men Open Masters 40+/Junior 15-16 42 / 48
Liam Foley Men Cat1/2 Juniors 17-18 14 / 18
Stuart Olsen Men Masters 50+ 33 / 50
Luca Morris Women Juniors 9-14 2 / 7
Ty Stephens Men Cat4/5 Open 9 / 70

Secret Squirrel CX (Nov 30 2019)

Andy Scott Elite Men 5 / 44
Vladimir Capka Sport Men 25 / 91
Chad Morris Novice Men 41 / 97
Luca Morris Novice Women 7 / 31
Ty Stephens Junior Boys 15 - 19 1 / 8

Boston Road Club Cyclocross at Shedd Park (Nov 24 2019)

Matthew Johnson Men Cat 3/4 19 / 23
Andy Scott Men Pro/1/2/3 3 / 21
Liam Foley Men Pro/1/2/3 12 / 21
Peter Abdinoor Men Master 50+ 3 / 29
Chris Scott Men Master 50+ 13 / 29
Stuart Olsen Men Master 50+ 19 / 29
Colman O'connor Men Master 50+ 23 / 29
Robert Rolsma Men Master 40+ 18 / 22
Chad Morris Men Master 40+ 19 / 22
Emily Molden Women Master 40+ 5 / 11
Karen Nash Women Master 40+ 7 / 11
Laura Kernan Women Master 40+ 8 / 11
Nicholas Donovan Junior 9-14 3 / 10
Luca Morris Women Cat 4/5 10 / 14
Ty Stephens Men Cat 4/5 15 / 57

29th Annual West Hill Shop Cyclocross Race (Nov 17 2019)

Vladimir Capka Masters Men 45+ Cat 1/2/3 10 / 14
Luca Morris Women Cat 4/5 3 / 14
Chris Scott Masters Men 45+ Cat 4/5 5 / 25
Chad Morris Masters Men 45+ Cat 4/5 13 / 25
Ty Stephens Jr Men 15-18 Cat 4/5 2 / 6

Northampton International Cyclocross Day 2 (Nov 10 2019)

Andy Scott Men Pro/1/2 14 / 48
Emily Molden Women Master/Junior 12 / 28
Karen Nash Women Master/Junior 18 / 28
Libby Greeley Women Master/Junior 20 / 28
Katherine Brown Women Master/Junior 23 / 28
Jon Greeley Men Master/Junior 17 / 61
Caleb Bradshaw Men Master/Junior 34 / 61
Sean Patch Men Master/Junior 48 / 61
Henry Coote Men Master/Junior 49 / 61
Chad Morris Men Master/Junior 59 / 61
Max Candidus Men Master 50+ 3 / 51
Peter Abdinoor Men Master 50+ 12 / 51
Geoff Mcintosh Men Master 50+ 19 / 51
Chris Scott Men Master 50+ 25 / 51
Liam Foley Men Junior 17-18 6 / 10
Henry Coote Men Junior 9-14 5 / 41
Nicholas Donovan Men Junior 9-14 9 / 41
Beckett Rathbone Men Junior 9-14 17 / 41
Luca Morris Women Cat 4/5 14 / 51
Matthew Johnson Men Cat 3 60 / 81

Northampton International Cyclocross Day 1 (Nov 9 2019)

Andy Scott Men Pro/1/2 999 / 56
Michele Satrowsky Women Master/Junior 17 / 33
Emily Molden Women Master/Junior 18 / 33
Libby Greeley Women Master/Junior 20 / 33
Karen Nash Women Master/Junior 24 / 33
Jon Greeley Men Master/Junior 24 / 67
Caleb Bradshaw Men Master/Junior 26 / 67
Sean Patch Men Master/Junior 52 / 67
Max Candidus Men Master 50+ 2 / 59
Aaron Millett Men Master 50+ 8 / 59
Chris Scott Men Master 50+ 43 / 59
Liam Foley Men Junior 17-18 9 / 10
Henry Coote Men Junior 9-14 3 / 42
Nicholas Donovan Men Junior 9-14 10 / 42
Beckett Rathbone Men Junior 9-14 18 / 42
Catherine Bearce Women Cat 4/5 9 / 41
Stuart Olsen Men Cat 4/5 31 / 138
Ty Stephens Men Cat 4/5 39 / 138
Matthew Johnson Men Cat 3 75 / 80

Really Rad Festival of Cyclocross - Day 2 (Nov 3 2019)

Andy Scott Men Pro/1/2 13 / 39
Emily Molden Women Master 40+ 6 / 14
Karen Nash Women Master 40+ 12 / 14
Katherine Brown Women Master 40+ 13 / 14
Libby Greeley Women Cat 4/5 2 / 17
Catherine Bearce Women Cat 4/5 11 / 17
Max Candidus Men Master 50+ 3 / 23
Aaron Millett Men Master 50+ 6 / 23
Geoff Mcintosh Men Master 50+ 9 / 23
Jon Greeley Men Master 40+ 7 / 20
Vladimir Capka Men Master 40+ 14 / 20
Henry Coote Men Junior 9-14 1 / 13
Henry Coote Men Cat 4/5 33 / 85
Stuart Olsen Men Cat 4/5 40 / 85
Caleb Bradshaw Men Cat 2/3/4 23 / 69
Matthew Johnson Men Cat 2/3/4 39 / 69

Really Rad Festival of Cyclocross - Day 1 (Nov 2 2019)

Andy Scott Men Pro/1/2 11 / 40
Michele Satrowsky Women Master 40+ 5 / 16
Karen Nash Women Master 40+ 8 / 16
Katherine Brown Women Master 40+ 10 / 16
Catherine Bearce Women Master 40+ 12 / 16
Libby Greeley Women Cat 4/5 2 / 27
Catherine Bearce Women Cat 4/5 8 / 27
Max Candidus Men Master 50+ 1 / 36
Aaron Millett Men Master 50+ 10 / 36
Peter Abdinoor Men Master 50+ 13 / 36
Jon Greeley Men Master 40+ 7 / 27
Vladimir Capka Men Master 40+ 18 / 27
Henry Coote Men Junior 9-14 1 / 16
Matthew Johnson Men Cat 2/3/4 55 / 68

Orchard Cross at Applecrest Farm (Oct 27 2019)

Emily Molden Women Pro/1/2/3 13 / 17
Libby Greeley Women Cat 3/4 4 / 9
Andy Scott Men Pro/1/2/3 14 / 30
Liam Foley Men Pro/1/2/3 15 / 30
Peter Abdinoor Men Master 50+ 6 / 27
Aaron Millett Men Master 50+ 7 / 27
Geoff Mcintosh Men Master 50+ 13 / 27
Colman O'connor Men Master 50+ 19 / 27
Jon Greeley Men Master 40+ 8 / 21
Jon Bernhard Men Master 40+ 14 / 21
Robert Rolsma Men Master 40+ 20 / 21
Matthew Johnson Men Cat 3/4 13 / 57
Caleb Bradshaw Men Cat 3/4 14 / 57
Vladimir Capka Men Cat 3/4 35 / 57
Chris Scott Men Cat 4/5 Master 50+ 2 / 39
Stuart Olsen Men Cat 4/5 Master 50+ 12 / 39
Chad Morris Men Cat 4/5 Master 40+ 24 / 40
George Carner Men Cat 4/5 Master 40+ 26 / 40
Luca Morris Women Junior 10-14 5 / 12
Sean Patch Men Junior 15-18 3 / 15
Ty Stephens Men Junior 15-18 4 / 15
Henry Coote Men Junior 10-14 1 / 25
Nicholas Donovan Men Junior 10-14 4 / 25
Beckett Rathbone Men Junior 10-14 8 / 25
Henry Coote Men Cat 4/5 6 / 68

Fruitlands' Cup of Cyclocross (Oct 26 2019)

Gavin O'neil Men Cat 2/3/4 37 / 46
Vladimir Capka Men Master 40+ 8 / 22
Colman O'connor Men Master 50+ 22 / 49
John Mcgrath Men Master 50+ 37 / 49

Casco Bay Cyclocross (Oct 20 2019)

Jon Bernhard Men 1/2/3 16 / 41
Andy Scott Men 1/2/3 22 / 41
Liam Foley Men 1/2/3 25 / 41
Michele Satrowsky Women 1/2/3 8 / 17
Karen Nash Women 1/2/3 11 / 17
Katherine Brown Women 1/2/3 13 / 17
Laura Kernan Women 1/2/3 16 / 17
Caleb Bradshaw Men 4 3 / 22
Henry Coote Men 4 11 / 22
Sean Patch Men 4 21 / 22
Aaron Millett Men 1/2/3/4 Masters 50+ 3 / 19
Chris Scott Men 1/2/3/4 Masters 50+ 14 / 19
Stuart Olsen Men 1/2/3/4 Masters 50+ 15 / 19
Henry Coote JR 9-14 1 / 9
Nicholas Donovan JR 9-14 2 / 9
Beckett Rathbone JR 9-14 4 / 9
Luca Morris JR 9-14 5 / 9
Libby Greeley Women 4/5 1 / 11

Keene Pumpkincross (Oct 19 2019)

Max Candidus Men Elite 17 / 33
Vladimir Capka Masters Men 40/50/60+ 13 / 41

2019 Minuteman CX (Oct 13 2019)

Andy Scott Men Pro/1/2/3 1 / 22
Emily Molden Women Pro/1/2/3 15 / 15
Karen Nash Women 40+ 4 / 6
Max Candidus Men 50+ (1-4) 3 / 51
Peter Abdinoor Men 50+ (1-4) 12 / 51
Chris Scott Men 50+ (1-4) 24 / 51
Bill Papp Men 50+ (1-4) 46 / 51
Liam Foley Men 3/4 21 / 66
Matthew Johnson Men 3/4 22 / 66
Vladimir Capka Men 3/4 28 / 66
Gavin O'neil Men 3/4 48 / 66
Luca Morris 12-14 Girls 2 / 9
Henry Coote 12-14 Boys 1 / 8
Nick Donovan 12-14 Boys 8 / 8
Libby Greeley Women 4/5 1 / 30
Catherine Bearce Women 4/5 10 / 30
Chad Morris Men 4 40+ 32 / 54
Caleb Bradshaw Men 4 2 / 44
Henry Coote Men 4 23 / 44

Mansfield Hollow Cyclocross (Oct 12 2019)

Tom Prugar Men Open Master 50+ 9 / 32

BOSSCROSS (Oct 12 2019)

Michele Satrowsky Women Pro/1/2/3 8 / 12
Caleb Bradshaw Men Cat 3/4 4 / 25
Matthew Johnson Men Cat 3/4 9 / 25
Aaron Millett Men Master 40+ 4 / 21
Vladimir Capka Men Master 40+ 12 / 21
Henry Coote Men Cat 4/5 5 / 63
Max Candidus Men Master 50+ 2 / 33
Colman O'connor Men Master 50+ 18 / 33
John Mcgrath Men Master 50+ 22 / 33
Stuart Olsen Men Master 50+ 24 / 33
Henry Coote Men Junior 10-14 1 / 17

Ghosts of Gloucester (Oct 6 2019)

Sean Patch Junior Men 15-18 3 / 8
Matthew Johnson Men 1/2/3 and 40+ 34 / 41

The Night Weasels Cometh (Oct 4 2019)

Jon Greeley Cat 3/4 Men 31 / 83
Vladimir Capka Cat 3/4 Men 38 / 83
Libby Greeley Cat 4/5 Women 4 / 38
Luca Morris Cat 4/5 Women 12 / 38
Henry Coote Cat 4/5 Men 7 / 98
Chad Morris Cat 4/5 Men 66 / 98
Chris Scott Masters Men 50+/60+ 27 / 65
Paul Cox Masters Men 50+/60+ 35 / 65
Stuart Olsen Masters Men 50+/60+ 38 / 65
Michele Satrowsky Masters Men 50+/60+ 48 / 65
Bill Papp Masters Men 50+/60+ 50 / 65

Deer Farm CX (Sep 28 2019)

Stuart Olsen Men Masters 40+ Cat 4/5 10 / 27

Uncle Sam Grand Prix - Saturday (Sep 28 2019)

Max Candidus Cat 1/2/3 Men 18 / 37

Midnight Ride of Cyclocross (Sep 21 2019)

Andy Scott Men Cat 1/2/3 1 / 29
Liam Foley Men Cat 3/4 17 / 58
Vladimir Capka Men Cat 3/4 30 / 58
Gavin O'neil Men Cat 3/4 38 / 58
Robert Rolsma Men Cat 3/4 40 / 58
Max Candidus Men Master 50+ 2 / 54
Aaron Millett Men Master 50+ 13 / 54
Peter Abdinoor Men Master 50+ 15 / 54
Geoff Mcintosh Men Master 50+ 18 / 54
Tom Prugar Men Master 50+ 20 / 54
Colman O'connor Men Master 50+ 27 / 54
Chris Scott Men Master 50+ 39 / 54
Libby Greeley Women Junior 14-Dec 3 / 6
Luca Morris Women Junior 14-Dec 6 / 6
Henry Coote Men Junior 14-Dec 2 / 12
Chad Morris Men Cat 4 60 / 71
Karen Nash Women Master 50+ 2 / 11
Michele Satrowsky Women Master 50+ 3 / 11
Catherine Bearce Women Master 50+ 4 / 11
Henry Coote Men Junior 15-18 7 / 15
Libby Greeley Women Cat 4/5 6 / 22

Gateway Hills CX (Sep 15 2019)

Libby Greeley Women Open Junior 9-14 3 / 11
Luca Morris Women Open Junior 9-14 6 / 11
Henry Coote Men Open Junior 9-14 1 / 15
Beckett Rathbone Men Open Junior 9-14 2 / 15
Nick Donovan Men Open Junior 9-14 3 / 15
Sean Patch Men Open Junior 15-18 2 / 12
Catherine Bearce Women Cat 4/5 Master 40+ 1 / 11
Libby Greeley Women Cat 4/5 3 / 12
Jon Greeley Men Cat 3/4 1 / 57
Matthew Johnson Men Cat 3/4 25 / 57
Gavin O'neil Men Cat 3/4 35 / 57
Max Candidus Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 4 / 40
Aaron Millett Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 9 / 40
Peter Abdinoor Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 10 / 40
Tom Prugar Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 18 / 40
Colman O'connor Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 19 / 40
Stuart Olsen Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 27 / 40
Brian Warne Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 28 / 40
Karen Nash Women Cat 1/2/3 Master 40+ 6 / 10
Andrea Cox Women Cat 1/2/3 7 / 25

Hydra Cross (Sep 14 2019)

Emily Molden Women Pro/1/2/3 12 / 15

Quad Cross (Sep 8 2019)

Tom Prugar Singlespeed Men 46 / 50
Liam Foley Men 3/4 8 / 46
Jackson Heath Men 3/4 15 / 46
Matthew Johnson Men 3/4 20 / 46
Robert Rolsma Men 3/4 39 / 46
Gavin O'neil Men 3/4 42 / 46
Andrea Cox Women Pro/1/2/3 8 / 29
Emily Molden Women Pro/1/2/3 28 / 29
Michele Satrowsky Women 40+ 3 / 12
Karen Nash Women 40+ 5 / 12
Laura Kernan Women 40+ 7 / 12
Katherine Brown Women 40+ 9 / 12
Peter Abdinoor Men 50+ 13 / 56
Paul Cox Men 50+ 23 / 56
Chris Scott Men 50+ 28 / 56
Colman O'connor Men 50+ 30 / 56
Stuart Olsen Men 50+ 42 / 56
Vladimir Capka Men 40+ 20 / 35
Jon Greeley Men 40+ 33 / 35
Libby Greeley Junior Women 9-14 3 / 14
Luca Morris Junior Women 9-14 6 / 14
Henry Coote Junior Men 9-14 2 / 23
Beckett Rathbone Junior Men 9-14 3 / 23
Nick Donovan Junior Men 9-14 4 / 23
Sean Patch Junior Men 15-18 1 / 6
Libby Greeley Junior Women 15-18 2 / 3

Kalon Cross (Sep 7 2019)

Libby Greeley Women Junior 9-14 Open 1 / 5
Catherine Bearce Women Open Cat 4/5 5 / 11
Aaron Millett Men Master 50+ 4 / 16
Henry Coote Men Junior 9-14 Open 2 / 8
Liam Foley Men Open - Cat 4 1 / 15

Rochester Cyclocross Day 1 (Sep 7 2019)

Max Candidus Men Masters 45+ 6 / 47

BCA Cross (Sep 1 2019)

Colman O'connor Masters Men 55+ Cat 1/2/3/4 7 / 18
Max Candidus Masters Men 45+ Cat 1/2/3/4 2 / 23

CompEdge Cross @ Blunt Park (Aug 25 2019)

Colman O'connor Men Master 55+ 6 / 18
Max Candidus Men Master 45+ 2 / 27

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 3 (Dec 13 2018)

Andrea Cox Women Master 50-54 2 / 24
Michele Satrowsky Women Master 55-59 6 / 21
Karen Nash Women Master 55-59 11 / 21

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 2 (Dec 12 2018)

John Adamik Men Master 60-64 19 / 69
Dustin Greer Men Master 30-34 Cat 1/2/3 21 / 27

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 1 (Dec 11 2018)

Karen Nash Women Non-Championship 40+ 13 / 27

The Ice Weasels Cometh (Dec 8 2018)

Leah Lodato Jedi Women 14 / 30
Laura Kozlowski Jedi Women 19 / 30
Vladimir Capka Killer B Men 45+ 6 / 88
Chad Morris Killer B Men 45+ 54 / 88
Ben Mccoy Killer B Men/U19 Boys 44 / 94
Ben Mccoy Open Fat Bike 6 / 36
Jeff Earl Open Fat Bike 11 / 36
Matthew Johnson Open Singlespeed Men 38 / 78
Robert Rolsma Jedi Men 41 / 63
Catherine Bearce Beginner Women/U19 Girls 16 / 41
Luca Morris U15 Girls 1 / 2

NBX Gran Prix of Cross Day 2 (Dec 2 2018)

Luca Morris Women Juniors 9-14 10 / 10
Caleb Bradshaw Men Juniors 9-14 6 / 25
Andrea Cox Women Masters 40+ 4 / 15
Katherine Brown Women Masters 40+ 10 / 15
Karen Nash Women Masters 40+ 11 / 15
Laura Kernan Women Masters 40+ 14 / 15
John Adamik Men Masters 60+ 4 / 20
Paul Cox Men Masters 50+ 20 / 53
Vladimir Capka Men Masters 40+ 40 / 59
Chad Morris Men Masters 40+ 57 / 59
Matthew Johnson Men Open Cat3 43 / 54

NBX GP of Cross - Day 1 (Dec 1 2018)

Leah Lodato Women Cat3 Open 12 / 23
Caleb Bradshaw Men Juniors 9-14 6 / 25
Andrea Cox Women Masters 40+ 1 / 19
Michele Satrowsky Women Masters 40+ 11 / 19
Karen Nash Women Masters 40+ 13 / 19
Katherine Brown Women Masters 40+ 14 / 19
John Adamik Men Masters 60+ 8 / 34
Paul Cox Men Masters 50+ 30 / 65
Vladimir Capka Men Masters 40+ 36 / 75
Conner Cox Men Masters 40+ 144 / 75
Matthew Johnson Men Open Cat3 76 / 77

Secret Squirrel CX (Nov 24 2018)

Ben Mccoy Fat Bike Open 4 / 9
Robert Rolsma Elite Men 29 / 32
Vladimir Capka Sport Men 23 / 87
Ben Mccoy Sport Men 42 / 87
Chad Morris Novice Men 29 / 94

Boston Road Club CX at Shedd Park (Nov 18 2018)

Gavin O'neil Men Junior 15-18 5 / 13
Connor Cox Men Junior 15-18 7 / 13
Caleb Bradshaw Men Junior 15-18 9 / 13
Matthew Johnson Men Cat 3/4 4 / 53
Andy Scott Men Pro/1/2/3 17 / 27
John Adamik Men Master 60+ 12 / 31
Peter Abdinoor Men Master 50+ 2 / 53
Geoff Mcintosh Men Master 50+ 8 / 53
Colman O'connor Men Master 50+ 10 / 53
Chris Scott Men Master 50+ 17 / 53
Aaron Millett Men Master 50+ 20 / 53
Paul Cox Men Master 50+ 21 / 53
Brian Warne Men Master 50+ 33 / 53
Kurt Johnson Men Master 50+ 48 / 53
Andrea Cox Women Pro/1/2/3 4 / 13
Leah Lodato Women Pro/1/2/3 9 / 13
Jon Bernhard Men Master 40+ 15 / 41
Vladimir Capka Men Master 40+ 20 / 41
Jf Fullum Men Master 40+ 25 / 41
Robert Rolsma Men Master 40+ 27 / 41
Chad Morris Men Master 40+ 36 / 41
Laura Kozlowski Women Master 40+ 7 / 19
Michele Satrowsky Women Master 40+ 9 / 19
Katherine Brown Women Master 40+ 10 / 19
Karen Nash Women Master 40+ 11 / 19
Laura Kernan Women Master 40+ 14 / 19
Caleb Bradshaw Men Junior 9-14 1 / 13

Supercross Cup Day 1 (Nov 17 2018)

Andrea Cox Women Masters 40+ 1 / 12

Verge Northampton International Cyclocross Day 2 (Nov 11 2018)

Andy Scott Men Pro/1/2 47 / 51
Matthew Johnson Men Cat 3 23 / 68
Andrea Cox Women Master 40+ 7 / 25
Karen Nash Women Master 40+ 19 / 25
Katherine Brown Women Master 40+ 21 / 25
Laura Kernan Women Master 40+ 25 / 25
Leah Lodato Women Cat 3 14 / 30
Vladimir Capka Men Master/Junior 56 / 77
Connor Cox Men Master/Junior 75 / 77
John Adamik Men Master 60+ 8 / 30
Geoff Mcintosh Men Master 50+ 11 / 61
Peter Abdinoor Men Master 50+ 13 / 61
Chris Scott Men Master 50+ 29 / 61
John Mcgrath Men Master 50+ 999 / 61
Caleb Bradshaw Men Junior 9-14 6 / 40

Verge Northampton International Cyclocross (Nov 10 2018)

Andy Scott Men Pro/1/2 999 / 53
Matthew Johnson Men Cat 3 34 / 72
Robert Rolsma Men Cat 3 63 / 72
Andrea Cox Women Master 40+ 8 / 23
Karen Nash Women Master 40+ 15 / 23
Katherine Brown Women Master 40+ 17 / 23
Michele Satrowsky Women Master 40+ 18 / 23
Leah Lodato Women Cat 3 14 / 31
Vladimir Capka Men Master/Junior 44 / 83
John Adamik Men Master 60+ 12 / 32
Chris Scott Men Master 50+ 22 / 55
Tom Prugar Men Master 50+ 26 / 55
Caleb Bradshaw Men Junior 9-14 4 / 37

Really Rad Festival of Cyclocross Day 2 (Nov 4 2018)

Andy Scott Men Pro/1/2 10 / 40
Matthew Johnson Men Cat 2/3/4 50 / 65
Katherine Brown Women Master 40+ 4 / 9
John Adamik Men Master 60+ 7 / 17
Aaron Millett Men Master 50+ 7 / 25
Chris Scott Men Master 50+ 9 / 25
Vladimir Capka Men Master 40+ 6 / 16
Caleb Bradshaw Men Junior 15-18 3 / 10
Gavin O'neil Men Cat 4/5 29 / 88

Really Rad Festival of Cyclocross Day 1 (Nov 3 2018)

Andy Scott Men Pro/1/2 14 / 35
Vladimir Capka Men Cat 2/3/4 28 / 44
Matthew Johnson Men Cat 2/3/4 34 / 44
Michele Satrowsky Women Master 40+ 3 / 10
Karen Nash Women Master 40+ 6 / 10
Katherine Brown Women Master 40+ 8 / 10
John Adamik Men Master 60+ 5 / 14
Aaron Millett Men Master 50+ 9 / 23
Bill Papp Men Master 50+ 21 / 23
Robert Rolsma Men Master 40+ 9 / 12

Orchard Cross at Applecrest Farm (Oct 28 2018)

Leah Lodato Women Pro/1/2/3 7 / 14
Andrea Cox Women Master 40+ 1 / 18
Michele Satrowsky Women Master 40+ 7 / 18
Karen Nash Women Master 40+ 11 / 18
Laura Kernan Women Master 40+ 16 / 18
Benjamin Powers Men Pro/1/2/3 31 / 40
Jackson Heath Men Pro/1/2/3 38 / 40
John Adamik Men Master 60+ 5 / 22
Peter Abdinoor Men Master 50+ 5 / 32
Geoff Mcintosh Men Master 50+ 9 / 32
Colman O'connor Men Master 50+ 10 / 32
Tom Prugar Men Master 50+ 18 / 32
Brian Warne Men Master 50+ 30 / 32
Jon Bernhard Men Master 40+ 11 / 31
Jf Fullum Men Master 40+ 24 / 31
Robert Rolsma Men Master 40+ 27 / 31
Matthew Johnson Men Cat 3/4 26 / 83
Chris Scott Men Cat 4/5 Master 50+ 2 / 46
Bill Papp Men Cat 4/5 Master 50+ 23 / 46
Andrew Bishop Men Cat 4/5 Master 40+ 1 / 39
Vladimir Capka Men Cat 4/5 Master 40+ 2 / 39
Chad Morris Men Cat 4/5 Master 40+ 21 / 39
Timothy Sekelsky Men Cat 4/5 Master 40+ 27 / 39
George Carner Men Cat 4/5 Master 40+ 999 / 39
Luca Morris Women Junior 10-14 10 / 14
Gavin O'neil Men Junior 15-18 5 / 26
James Couturier Men Junior 15-18 10 / 26
Matt Berube Men Junior 15-18 13 / 26

Fruitlands' Cup of Cyclocross (Oct 27 2018)

Andrea Cox Women Pro/1/2/3 Master 40+ 1 / 5
Gavin O'neil Men Junior 15-18 2 / 10
Andrew Bishop Men Cat 4/5 Master 35+ 1 / 36

Casco Bay Cyclocross (Oct 21 2018)

Matthew Johnson Men 3/4 10 / 23
Gavin O'neil Men 3/4 14 / 23
John Adamik Men Masters 60+ 1 / 8
Peter Abdinoor Men Masters 50+ 5 / 27
Tom Prugar Men Masters 50+ 9 / 27
Chris Scott Men Masters 50+ 15 / 27
Aaron Millett Men Masters 50+ 19 / 27
Brian Warne Men Masters 50+ 23 / 27
Jon Bernhard Men Masters 40+ 12 / 25

Busiest Racers

in last months
Andy Scott 105
Chris Scott 98
Tom Prugar 80
Karen Nash 77
John Adamik 75
Katherine Brown 74
Aaron Millett 73
Michele Satrowsky 71
Vladimir Capka 65
Peter Abdinoor 65
Gary Passler 62
Robert Rolsma 61
Chad Morris 59
Max Candidus 59
Henry Coote 51
Matthew Johnson 49
Leah Lodato 48
Benjamin Powers 48
Jf Fullum 46
Matthew Juros 46
Geoff Mcintosh 45
Natalie Forsythe 44
Reese Berman 42
Andrea Cox 42
Brian Warne 42
Jackson Heath 42
Colman O'connor 41
Glenn Soulia 40
Laura Kernan 38
John Mcgrath 38
Benjamin Sawyer 37
Jason Howes 35
Luca Morris 35
Leo Candidus 34
Beckett Rathbone 33
Jay Curry 32
Ronan Byrne 32
Tyler Berman 28
Gavin O'neil 27
Steve Nguyen 26
Tyler Munroe 26
Jeff Earl 24
Bill Papp 24
Phil Bellini 23
Spencer Moavenzadeh 23
Theresa Curry 23
Paul Richard 21
Valerie Hopkins 21
Paul Cox 21
Andrew Bishop 19
Gerig Wittner 19
Sherri Curcuru 18
George Carner 18
Joshua Anderson 18
Stuart Olsen 18
Caleb Bradshaw 18
Colin Rich 17
Jeff Palleiko 16
Ryan Burnham 16
Matthew O'keefe 16
Gregory Prodanas 16
Libby Greeley 16
Lauren Powers 15
Ian O'neil 15
Emily Molden 15
Anna O'leary 14
Sean Byrne 14
Timothy Sekelsky 14
Ben Mccoy 13
Hilary Scheintaub 13
Jon Greeley 12
Liam Foley 12
Thomas Varga 11
Jon Bernhard 11
Daniel Hocking 11
John Burkhardt 10
Christopher Borgatti 10
Elizabeth Townsend 10
Torin Cattanach 10
Connor Cox 10
Dan Goodell 10
Tim Goodell 9
Timmy Desrosiers 9
Daniel Donovan 9
Catherine Bearce 9
Henriette Lazaridis 9
Tommy Rich 9
James West 8
Kurt Johnson 8
Johannes Stromski 8
Nicholas Fanaras 8
Steven Crossley 8
Sean Patch 7
Steven Witkowski 7
Ty Stephens 6
Michaela Pelletier 6
Jeffrey Elie 5
Scott Freedman 5
John Duffy 5
Denise Dibiase 5