Log In

Team Overview: Lapdogs Cycling Club

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

The Silver Goose CX - Pan Am Masters 2019 (Nov 9 2019)

Kathleen Macewen Master Women 45-54 7 / 10
Solomon Amos Master Men 45-54 23 / 42
Bevin Reith Master Men 45-54 28 / 42
Adam Killick Master Men 45-54 36 / 42
Mark Brusso Master Men 35-44 8 / 24

Cross in the Park 2019 (Nov 3 2019)

Barry Cox Cat 4 (Open) 16 / 27
Barry Cox Masters 40+ (Open) 15 / 16
Markus Schroeter Mens Open 1-5 (Open) 10 / 16

2019 Shimano Canadian Cyclocross Championships (Nov 2 2019)

Kathleen Macewen Master Women 45-54 4 / 14
Solomon Amos Master Men 45-54 40 / 64
Adam Killick Master Men 45-54 53 / 64
Rob Macewen Master Men 45-54 62 / 64
Mark Brusso Master Men 35-44 12 / 47

TOCX Provincial Championships (Oct 27 2019)

Ognjen Sokolovic Master C Men 11 / 20
Bevin Reith Master B Men 15 / 29
Rob Macewen Master B Men 26 / 29
Mark Brusso Master A Men 3 / 30
Derek Stadnicki Master A Men 29 / 30
Kathleen Macewen Master B Women 3 / 8

KWCX (Oct 26 2019)

Barry Cox Single Speed 5 / 6
Adam Killick Master 3 Men 4 / 25
Barry Cox Master 3 Men 15 / 25

Dam Cross (Oct 20 2019)

Barry Cox Master 3 18 / 31
Samuel Wollenberg Elite 4 12 / 19
Bevin Reith Master 2 15 / 25
Ognjen Sokolovic Master 2 23 / 25
Kathleen Macewen Master Women 3 / 12
Kathleen Macewen Single Speed 13 / 14
Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 11 / 31

maD Cross (Oct 19 2019)

Bevin Reith Master 2 / Elite 3 / Junior Men 16 / 32

Hardwood CX (Oct 13 2019)

Kathleen Macewen Master Women 3 / 11
Rob Macewen Master 3 Men 20 / 30
Barry Cox Master 3 Men 27 / 30
Jonathan Warkentin Master 3 Men 29 / 30
Kathleen Macewen Single Speed 7 / 7
Mark Brusso Master 1 Men 2 / 11
Solomon Amos Master 1 Men 9 / 11

Eastern Ontario Cyclocross Series #4 (Oct 13 2019)

Adam Killick Master C 50-59 Men 12 / 37

Baseball Cross (Oct 6 2019)

Adam Killick Master 3 Men 10 / 47
Rob Macewen Master 3 Men 22 / 47
Derek Stadnicki Master 3 Men 46 / 47
Markus Schroeter Master 2 Men 3 / 26
Kathleen Macewen Master Women 3 / 13
Kathleen Macewen Single Speed 12 / 16
Mark Brusso Elite 1&2 / Master Men 8 / 27

Riverside Rumble (Sep 29 2019)

Kathleen Macewen Master Women 3 / 9
Kathleen Macewen Single Speed Men 6 / 9
Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 5 / 16

Batty Cross (Sep 28 2019)

Kathleen Macewen MASTERS WOMEN 4 / 11
Darcie Watson MASTERS WOMEN 7 / 11
Adam Killick MASTERS 3 MEN 12 / 30
Rob Macewen MASTERS 3 MEN 22 / 30
Thomas Hanrahan MASTERS 3 MEN 26 / 30
Barry Cox MASTERS 3 MEN 27 / 30
Bevin Reith MASTERS 2 MEN 6 / 17

We Need More Cowbell (Sep 22 2019)

Kathleen Macewen Elite / Master Women 24 / 32
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 7 / 49
Yves Bonnardeaux Master 2 / Elite 3 / Junior Men 39 / 49
Ognjen Sokolovic Master 2 / Elite 3 / Junior Men 40 / 49
Adam Killick Masters 3 Men 15 / 42
Barry Cox Masters 3 Men 32 / 42
Derek Stadnicki Masters 3 Men 39 / 42

Grand Island Cyclocross (Sep 15 2019)

Mark Brusso Men Category Open 3 / 14

Rochester Cyclocross Day 2 (Sep 8 2019)

Adam Killick Men Masters 45+ 28 / 33

Rochester Cyclocross Day 1 (Sep 7 2019)

Adam Killick Men Masters 45+ 86 / 47

Ontario Provincial Cyclo-cross Championships (Nov 18 2018)

Mark Brusso Master A Men 2 / 15
Edmund Heung Master A Men 11 / 15

Riverside Rumble CX (Nov 17 2018)

Bevin Reith Single Speed Men 2 / 4
Mark Brusso Master 1 Men 1 / 4
Bevin Reith Master 2 Men 3 / 6
Edmund Heung Master 2 Men 4 / 6
Yves Bonnardeaux Master 2 Men 5 / 6

PTBO CX Lift Lock UCI C2 (Nov 11 2018)

Mark Brusso Men / Hommes 35-44 - 15 km 9 / 28
Edmund Heung Men / Hommes 35-44 - 15 km 20 / 28
Jason Mortlock Men / Hommes 35-44 - 15 km 26 / 28
Bevin Reith Men / Hommes 45-54 - 15 km 23 / 41
Barry Cox Men / Hommes 45-54 - 15 km 37 / 41
Kathleen Macewen Women / Femmes 45+ - 12 km 1 / 3

2018 Shimano Canadian Cyclocross Championships (Nov 10 2018)

Mark Brusso Men / Hommes 35-44 - 15 km 13 / 40
Alex Sanchez Men / Hommes 45-54 - 15 km 76 / 76
Kathleen Macewen Women / Femmes 45+ - 12 km 5 / 9

Silver Goose C2 (Nov 3 2018)

Mark Brusso Master Men 35-44 16 / 33
Alex Sanchez Master Men 45-54 26 / 52
Bevin Reith Master Men 45-54 32 / 52
Kathleen Macewen Master Women 45-54 3 / 10

KWCX (Oct 27 2018)

Richard Bowers Master 2 Men (Men) 11 / 13
Bevin Reith Master 3 Men (Men) 3 / 29

Dam Cross (Oct 21 2018)

Kathleen Macewen Single Speed- 12.7km - 17.4km/h 10 / 10
Mark Brusso Master Men Cat 1 3 / 11
Kathleen Macewen Women Open 6 / 23
Richard Bowers Men Cat 2 18 / 25
Ognjen Sokolovic Men Cat 2 23 / 25
Yves Bonnardeaux Men Masters Cat 3 5 / 40
Bevin Reith Men Masters Cat 3 10 / 40
Jean Michaud Men Masters Cat 3 35 / 40

Mad Cross (Oct 20 2018)

Mark Brusso Men 1/2 5 / 9
Edmund Heung Men 2/3 4 / 20
Bevin Reith Men 3/4 12 / 44
Jonathan Warkentin Men 3/4 18 / 44

TOCX (Oct 14 2018)

Mark Brusso Master 1 Men 2 / 13
Kathleen Macewen Master Women 2 / 13
Shawn Hill Master 2 Men 9 / 26
Richard Bowers Master 2 Men 24 / 26
Mike Galasso Elite 3 Men 8 / 10
Edmund Heung Master 3 Men 2 / 54
Yves Bonnardeaux Master 3 Men 3 / 54
Matthew Bucci Master 3 Men 4 / 54
Jonathan Warkentin Master 3 Men 26 / 54
Steve Hart Master 3 Men 32 / 54
Barry Cox Master 3 Men 45 / 54
Mike Chalovich Master 3 Men 46 / 54

Durham Shredders CX (Oct 13 2018)

Alex Sanchez Master 2 Men 3 / 5
Matthew Bucci Master 3 Men 7 / 15

Hardwood Cross (Oct 7 2018)

Mark Brusso Master 1 Men 5 / 12
Kathleen Macewen Master Women 3 / 14
Alex Sanchez Master 2 Men 6 / 24
Richard Bowers Master 2 Men 18 / 24
Shawn Hill Master 3 Men 3 / 48
Matt Saunders Master 3 Men 29 / 48
Rob Macewen Master 3 Men 32 / 48
Jean Michaud Master 3 Men 44 / 48

Batty Cross (Oct 6 2018)

Kathleen Macewen Master Women 1 / 9
Shawn Hill Master 3 Men 1 / 40
Jonathan Warkentin Master 3 Men 15 / 40
Barry Cox Master 3 Men 28 / 40

We Need More Cowbell (Sep 23 2018)

Thomas Hughes Single Speed Men 12 / 14
Kathleen Macewen Single Speed Men 13 / 14
Mark Brusso Master 1 Men 3 / 18
Kathleen Macewen Master Women 8 / 13
Alex Sanchez Master 2 Men 1 / 20
Ognjen Sokolovic Master 2 Men 11 / 20
Mike Galasso Elite 4 Men 2 / 21
Bevin Reith Master 3 Men 5 / 63
Yves Bonnardeaux Master 3 Men 6 / 63
Shawn Hill Master 3 Men 7 / 63
Matthew Bucci Master 3 Men 12 / 63
Rob Macewen Master 3 Men 27 / 63
Mark Montgomery Master 3 Men 37 / 63
Jonathan Warkentin Master 3 Men 40 / 63
Mike Chalovich Master 3 Men 49 / 63
Barry Cox Master 3 Men 52 / 63

Grand Island Cyclocross (Sep 16 2018)

Mark Brusso Men Open 2 / 19

Rochester Cyclocross Day 2 (Sep 9 2018)

Mark Brusso Men Open Open 12 / 32

Rochester Cyclocross (Sep 8 2018)

Mark Brusso Men Open Open 17 / 36
Mike Galasso Men Open Cat4 5 / 44

Detroit Invitational of Cyclocross (Nov 26 2017)

Bevin Reith Men's Sport 11 / 65

The Riverside Rumble (Nov 26 2017)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 6 / 12
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 7 / 15
Sarah Fasullo Master Women Results 5 / 7
Barry Cox Elite 4 / Master 3 Men 26 / 32

United Lumber & Truss Dam Cross Provincial Championships (Nov 12 2017)

Brook Smith Master A Men 8 / 20
Mark Brusso Master B Men 6 / 30
Richard Bowers Master B Men 23 / 30
Kathleen Macewen Master B Women 3 / 11
Marcus Boyle Master C Men 6 / 19
Sarah Fasullo Sportif Women 3 / 4

maD Cross (Nov 11 2017)

Mark Brusso Open Men 5 / 25
Marcus Boyle Beginner Men 2 / 56
Matthew Bucci Beginner Men 11 / 56
Phil Torres Beginner Men 28 / 56
Sarah Fasullo Beginner Women 6 / 7

Guelph Cross (Nov 5 2017)

Alex Sanchez Master 2 / Elite 3 / Junior Men 10 / 30
Richard Bowers Master 2 / Elite 3 / Junior Men 18 / 30
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 19 / 30
Kathleen Macewen All Women 3 / 18
Sarah Fasullo All Women 16 / 18
Brook Smith Elite 4 / Master 3 Men 12 / 80
Mike Chalovich Elite 4 / Master 3 Men 60 / 80
Barry Cox Elite 4 / Master 3 Men 62 / 80
Helder Gameiro Elite 4 / Master 3 Men 70 / 80
Shawn Hill Elite 4 / Master 3 Men 79 / 80

Burning Kiln Cross (Oct 29 2017)

Marcus Boyle Intermediate Men 8 / 23

Cookie CX (Oct 28 2017)

Mark Brusso Master 1 Men 3 / 4
Sarah Fasullo Master Women 14 / 17
Alex Sanchez Master 2 Men 1 / 13
Richard Bowers Master 2 Men 5 / 13
Shawn Hill Elite 4 Men 1 / 41
Christopher Hoy Elite 4 Men 33 / 41
Edmund Heung Master 3 Men 1 / 61
Brook Smith Master 3 Men 2 / 61
Bevin Reith Master 3 Men 3 / 61
Phil Torres Master 3 Men 7 / 61
Matthew Bucci Master 3 Men 21 / 61
Mike Chalovich Master 3 Men 25 / 61
Barry Cox Master 3 Men 36 / 61
Jonathan Warkentin Master 3 Men 37 / 61
Rick Otway Master 3 Men 42 / 61
Derek Stadnicki Master 3 Men 61 / 61

The Silver Goose UCI C2 - Sunday (Oct 22 2017)

Mark Brusso Open Men 4 / 29
Edmund Heung Intermediate Men 5 / 33
Marcus Boyle Intermediate Men 9 / 33
Steve Hart Intermediate Men 21 / 33
Kathleen Macewen Intermediate Women 2 / 8
Sarah Fasullo Novice Women 7 / 7

The Silver Goose UCI C2 - Saturday (Oct 21 2017)

Mark Brusso Master 1 Men 5 / 24
Markus Schroeter Master 2 Men 2 / 30
Alex Sanchez Master 2 Men 13 / 30
Marcus Boyle Master 2 Men 18 / 30
Richard Bowers Master 2 Men 22 / 30
Oggie Sokolovic Master 2 Men 29 / 30
Kathleen Macewen Master Women 4 / 19
Sarah Fasullo Master Women 17 / 19
Edmund Heung Master 3 Men 2 / 42
Brook Smith Master 3 Men 4 / 42
Bevin Reith Master 3 Men 14 / 42
Rob Macewen Master 3 Men 15 / 42
Steve Hart Master 3 Men 20 / 42
Barry Cox Master 3 Men 32 / 42
Shawn Hill Elite 4 Men 3 / 25
Matthew Bucci Elite 4 Men 22 / 25

Baseball Cross (Oct 15 2017)

Alex Sanchez Master 2 / Elite 3 / Junior Men 14 / 48
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 34 / 48
Richard Bowers Master 2 / Elite 3 / Junior Men 40 / 48
Kathleen Macewen Master Women 2 / 13
Brook Smith Elite 4 / Master 3 Men 2 / 82
Phil Torres Elite 4 / Master 3 Men 20 / 82
Matthew Bucci Elite 4 / Master 3 Men 25 / 82
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 29 / 82
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 35 / 82
Tim Griffin Elite 4 / Master 3 Men 48 / 82
Rick Otway Elite 4 / Master 3 Men 69 / 82

Hardwood Cross (Oct 8 2017)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 10 / 33
Michael Dennis Elite 1&2 / Master 1 Men 30 / 33
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 26 / 44
Michael Cranwell Master 2 / Elite 3 / Junior Men 31 / 44
Richard Bowers Master 2 / Elite 3 / Junior Men 37 / 44
Oggie Sokolovic Master 2 / Elite 3 / Junior Men 39 / 44
Alex Sanchez Master 2 / Elite 3 / Junior Men 42 / 44
Kathleen Macewen Master Women 2 / 9
Sarah Fasullo Master Women 9 / 9
Edmund Heung Elite 4 / Master 3 Men 8 / 71
Marc Kell whitehead Elite 4 / Master 3 Men 15 / 71
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 34 / 71
Phil Torres Elite 4 / Master 3 Men 37 / 71
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 38 / 71
Barry Cox Elite 4 / Master 3 Men 58 / 71

The Cyclepath Cyclocross Classic (Oct 1 2017)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 8 / 33
Michael Dennis Elite 1&2 / Master 1 Men 27 / 33
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 9 / 46
Alex Sanchez Master 2 / Elite 3 / Junior Men 26 / 46
Michael Cranwell Master 2 / Elite 3 / Junior Men 33 / 46
Richard Bowers Master 2 / Elite 3 / Junior Men 41 / 46
Kathleen Macewen Master Women 3 / 18
Sarah Fasullo Master Women 18 / 18
Brook Smith Elite 4 / Master 3 Men 13 / 114
Shawn Hill Elite 4 / Master 3 Men 21 / 114
Marc Kell whitehead Elite 4 / Master 3 Men 27 / 114
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 34 / 114
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 44 / 114
Mark Montgomery Elite 4 / Master 3 Men 45 / 114
Tim Griffin Elite 4 / Master 3 Men 53 / 114
Bevin Reith Elite 4 / Master 3 Men 63 / 114
Rick Otway Elite 4 / Master 3 Men 84 / 114
Barry Cox Elite 4 / Master 3 Men 85 / 114
Jean Michaud Elite 4 / Master 3 Men 101 / 114
Sean Ganann Elite 4 / Master 3 Men 110 / 114
Phil Torres Elite 4 / Master 3 Men 114 / 114

We Need More Cowbell - Freedom XXXV (Sep 24 2017)

Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 11 / 47
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 15 / 47
Alex Sanchez Master 2 / Elite 3 / Junior Men 20 / 47
Michael Cranwell Master 2 / Elite 3 / Junior Men 27 / 47
Oggie Sokolovic Master 2 / Elite 3 / Junior Men 38 / 47
Kathleen Macewen Master Women 10 / 15
Sarah Fasullo Master Women 15 / 15
Edmund Heung Elite 4 / Master 3 Men 6 / 88
Phil Torres Elite 4 / Master 3 Men 16 / 88
Shawn Hill Elite 4 / Master 3 Men 19 / 88
Yves Bonnardeaux Elite 4 / Master 3 Men 20 / 88
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 25 / 88
Matthew Bucci Elite 4 / Master 3 Men 30 / 88
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 42 / 88
Mike Chalovich Elite 4 / Master 3 Men 54 / 88
Barry Cox Elite 4 / Master 3 Men 66 / 88
Rick Otway Elite 4 / Master 3 Men 67 / 88
Jean Michaud Elite 4 / Master 3 Men 74 / 88

Farm Cross (Sep 17 2017)

Kathleen Macewen Women and U17 Men 1 / 7

Grand Island Cyclocross (Sep 17 2017)

Steve Hart Men Masters 50+ 25 / 26
Mark Brusso Men Open 1 / 20
Steve Hart Men Category 4 18 / 31
Jean Michaud Men Cat 5 16 / 25

Bateman's Bicycle Co. Trail Tours Cross (Sep 10 2017)

Edmund Heung Beginner M3/E4 2 / 28
Mike Chalovich Beginner M3/E4 18 / 28
Barry Cox Beginner M3/E4 24 / 28

Rochester CX Day 2 - WNYCross Results (Sep 10 2017)

Kathleen Macewen women open 5 / 21
Mark Brusso men 1-2 12 / 28
Marc Kell whitehead men 4 15 / 34
Steve Hart men 4 22 / 34

Rochester Cyclocross Day 2 (Sep 10 2017)

Steve Hart Men Masters 45+ 21 / 25
Marc Kell whitehead Men Open Cat4 12 / 32
Steve Hart Men Open Cat4 23 / 32
Kathleen Macewen Women Open Open 3 / 23

Rochester CX - WNYCross Results (Sep 9 2017)

Kathleen Macewen women open 3 / 23
Marc Kell whitehead men 4 12 / 32
Steve Hart men 4 23 / 32

Rochester Cyclocross Day 1 (Sep 9 2017)

Steve Hart Men Masters 45+ 23 / 30
Mark Brusso Men Open Open 12 / 28
Marc Kell whitehead Men Masters 35+ 18 / 21
Marc Kell whitehead Men Open Cat4 15 / 34
Steve Hart Men Open Cat4 22 / 34
Kathleen Macewen Women Open Open 5 / 21

'cross BSC 2017 (Sep 2 2017)

Tim Griffin Cat 4 (Open) 9 / 31
Steve Hart Cat 4 (Open) 18 / 31
Tim Griffin Masters 50+ (Open) 8 / 29
Steve Hart Masters 50+ (Open) 18 / 29

The Silver Goose Ontario Provincial CX Championships (Nov 13 2016)

Sean Poulter Elite & U23 Men 16 / 29
Mark Brusso Master A Men 2 / 18
Alan Reain Master A Men 11 / 18
Alex Sanchez Master B Men 15 / 30
David michael Lamb Master B Men 23 / 30
Rob Macewen Master B Men 27 / 30
Kathleen Macewen Master Women 5 / 10
Tim Griffin Master C Men 15 / 22
Steve Hart Master C Men 17 / 22
Mike Chalovich Master C Men 18 / 22
Marcus Boyle Master C Men 21 / 22
Oggie Sokolovic Master C Men 22 / 22
Jean Michaud Master D Men 7 / 8
Benen Macewen Under 17 Men & Women 19 / 30

Cross in the Park (Nov 6 2016)

Barry Cox Mens Cat 4 (Open) 20 / 33
Steve Hart Mens Cat 4 (Open) 21 / 33
Mark Brusso Mens Open (Open) 10 / 30
Cassandra Mcwade Womens Cat 4 (Women) 4 / 22
Steve Hart Masters 50+ (Open) 12 / 25
Barry Cox Masters 40+ (Open) 13 / 20

Championnats canadiens Cyclocross 2016 (Nov 5 2016)

Marcus Boyle MASTER MEN 50-59 25 / 34
Sean Poulter ELITE MEN 35 / 38

Dam Cross (Oct 30 2016)

Thomas Hughes Single Speed 3 / 5
Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 12 / 26
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 18 / 36
Sean Poulter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 21 / 36
Alan Reain Master 2 / Elite 3 / Junior Men 24 / 36
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 25 / 36
Kathleen Macewen All Women 7 / 23
Oggie Sokolovic Elite 4 / Master 3 Men 9 / 43
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 29 / 43
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 38 / 43
Benen Macewen Under 17 Men & Women 16 / 21

Vaughan Cyclocross Classic (Oct 23 2016)

Kathleen Macewen Single Speed 6 / 6
Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 18 / 42
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 21 / 48
David michael Lamb Master 2 / Elite 3 / Junior Men 36 / 48
Sean Poulter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 37 / 48
Richard Bowers Master 2 / Elite 3 / Junior Men 42 / 48
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 45 / 48
Kathleen Macewen Master Women 4 / 12
Darcie Watson Master Women 10 / 12
Cassandra Mcwade Elite & U23 Women 18 / 19
Alex Sanchez Elite 4 / Master 3 Men Results 7 / 95
Tim Griffin Elite 4 / Master 3 Men Results 35 / 95
Matthew Bucci Elite 4 / Master 3 Men Results 40 / 95
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men Results 46 / 95
Barry Cox Elite 4 / Master 3 Men Results 47 / 95
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men Results 57 / 95
Mike Chalovich Elite 4 / Master 3 Men Results 70 / 95
Benen Macewen Under 17 Men & Women 23 / 30

Guelph Cross (Oct 22 2016)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 5 / 18
Sean Poulter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 5 / 20
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 10 / 20
Alex Sanchez Elite 4 / Master 3 Men 3 / 33
Oggie Sokolovic Elite 4 / Master 3 Men 6 / 33

Firemen's Park Cross (Oct 16 2016)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 15 / 39
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 17 / 35
Richard Bowers Master 2 / Elite 3 / Junior Men 34 / 35
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 35 / 35
Kathleen Macewen Master Women 5 / 11
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 7 / 64
Alex Sanchez Elite 4 / Master 3 Men 17 / 64
Colin Matthews Elite 4 / Master 3 Men 18 / 64
Oggie Sokolovic Elite 4 / Master 3 Men 20 / 64
Tim Griffin Elite 4 / Master 3 Men 35 / 64
Barry Cox Elite 4 / Master 3 Men 46 / 64
Jean Michaud Elite 4 / Master 3 Men 52 / 64
Rick Otway Elite 4 / Master 3 Men 53 / 64
James Griffin Under 17 Men & Women 18 / 27
Benen Macewen Under 17 Men & Women 22 / 27

Hardwood Cross (Oct 9 2016)

Thomas Hughes Single Speed 3 / 3
Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 14 / 27
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 20 / 35
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 22 / 35
David michael Lamb Master 2 / Elite 3 / Junior Men 27 / 35
Kathleen Macewen All Women 11 / 24
Darcie Watson All Women 23 / 24
Alex Sanchez Elite 4 / Master 3 Men 14 / 55
Oggie Sokolovic Elite 4 / Master 3 Men 15 / 55
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 17 / 55
Rick Otway Elite 4 / Master 3 Men 46 / 55
Benen Macewen Under 17 Men & Women 21 / 25

Baseball Cross (Oct 8 2016)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 16 / 31
Sean Poulter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 14 / 40
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 25 / 40
David michael Lamb Master 2 / Elite 3 / Junior Men 28 / 40
Kathleen Macewen All Women 9 / 32
Colin Matthews Elite 4 / Master 3 Men 14 / 77
Oggie Sokolovic Elite 4 / Master 3 Men 16 / 77
Alex Sanchez Elite 4 / Master 3 Men 19 / 77
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 20 / 77
Matthew Bucci Elite 4 / Master 3 Men 27 / 77
Barry Cox Elite 4 / Master 3 Men 38 / 77
Rick Otway Elite 4 / Master 3 Men 61 / 77
Jean Michaud Elite 4 / Master 3 Men 64 / 77

Toronto Cross (Oct 2 2016)

Thomas Hughes Single Speed 6 / 8
Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 16 / 31
Sean Poulter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 15 / 44
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 16 / 44
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 25 / 44
Richard Bowers Master 2 / Elite 3 / Junior Men 32 / 44
Kathleen Macewen All Women 18 / 28
Darcie Watson All Women 22 / 28
Oggie Sokolovic Elite 4 / Master 3 Men 20 / 109
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 25 / 109
Colin Matthews Elite 4 / Master 3 Men 40 / 109
David michael Lamb Elite 4 / Master 3 Men 55 / 109
Barry Cox Elite 4 / Master 3 Men 72 / 109
Tim Anema Elite 4 / Master 3 Men 76 / 109
Rick Otway Elite 4 / Master 3 Men 80 / 109
Mike Chalovich Elite 4 / Master 3 Men 82 / 109
Jean Michaud Elite 4 / Master 3 Men 88 / 109
Benen Macewen Under 17 Men & Women 12 / 22

We Need More Cowbell p/b St. Catharines Cycling Club (Sep 25 2016)

Mike Chalovich Master 3 Men 27 / 48

Grand Island Cyclocross (Sep 18 2016)

Mark Brusso Men Open 4 / 17
David Michael lamb Men Masters 40+ 5 / 9

Eastern Ontario Cyclocross Race Series Race 10 (Nov 29 2015)

Alan Reain Master Men A (30-39 years) 8 / 17

Subway Cross (Nov 22 2015)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 9 / 20
Sean Poulter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 10 / 34
Alan Reain Master 2 / Elite 3 / Junior Men 11 / 34
Richard Bowers Master 2 / Elite 3 / Junior Men 24 / 34
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 26 / 34
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 27 / 34
Kathleen Macewen Elite / Master Women 6 / 15
David michael Lamb Elite 4 / Master 3 Men 9 / 76
Sean Ganann Elite 4 / Master 3 Men 28 / 76
Jean Michaud Elite 4 / Master 3 Men 38 / 76
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 39 / 76
Mike Chalovich Elite 4 / Master 3 Men 40 / 76
Giordano Piccolotto Elite 4 / Master 3 Men 64 / 76
Tim Anema Elite 4 / Master 3 Men 65 / 76
Russell Slater Elite 4 / Master 3 Men 73 / 76
Finlay Macewen Under 17 Men & Women 4 / 14
Benen Macewen Under 17 Men & Women 13 / 14

Ontario Provincial Cyclocross Championships (Nov 15 2015)

Sean Poulter Elite & U23 Men 16 / 24
Mark Brusso Master A Men 2 / 14
Alan Reain Master A Men 5 / 14
Markus Schroeter Master B Men 19 / 30
David michael Lamb Master B Men 20 / 30
Richard Bowers Master B Men 25 / 30
Kathleen Macewen Master Women 6 / 9
Marcus Boyle Master C Men 12 / 23
Steve Hart Master C Men 14 / 23
Oggie Sokolovic Master C Men 15 / 23
Mike Chalovich Master C Men 18 / 23
Jean Michaud Master D Men 7 / 8
Finlay Macewen Under 17 Men & Women 11 / 24
Benen Macewen Under 17 Men & Women 20 / 24

Vaughan Cyclocross Classic (Nov 8 2015)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 13 / 21
Sean Poulter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 11 / 31
Alan Reain Master 2 / Elite 3 / Junior Men 13 / 31
Lorne Anderson Master 2 / Elite 3 / Junior Men 15 / 31
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 20 / 31
Kathleen Macewen Elite / Master Women 11 / 21
David michael Lamb Elite 4 / Master 3 Men 6 / 57
Sean Ganann Elite 4 / Master 3 Men 8 / 57
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 15 / 57
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 19 / 57
Tim Griffin Elite 4 / Master 3 Men 24 / 57
Ciprian Scriuba Elite 4 / Master 3 Men 25 / 57
Mike Chalovich Elite 4 / Master 3 Men 27 / 57
Rick Otway Elite 4 / Master 3 Men 48 / 57
Jean Michaud Elite 4 / Master 3 Men 55 / 57
Finlay Macewen Under 17 Men & Women 4 / 11
Benen Macewen Under 17 Men & Women 10 / 11

9th Annual Baseball Cross (Nov 7 2015)

Thomas Hughes Single Speed 5 / 5
Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 11 / 13
Sean Poulter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 11 / 26
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 18 / 26
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 20 / 26
Kathleen Macewen Elite / Master Women 6 / 15
Richard Bowers Elite 4 / Master 3 Men 1 / 39
David michael Lamb Elite 4 / Master 3 Men 12 / 39
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 14 / 39
Jean Michaud Elite 4 / Master 3 Men 23 / 39
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 26 / 39
Rick Otway Elite 4 / Master 3 Men 35 / 39
Finlay Macewen Under 17 Men & Women 9 / 18
Benen Macewen Under 17 Men & Women 16 / 18

The Silver Goose (Nov 1 2015)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 9 / 17
Sean Poulter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 9 / 30
Lorne Anderson Master 2 / Elite 3 / Junior Men 16 / 30
Alan Reain Master 2 / Elite 3 / Junior Men 17 / 30
Marcus Boyle Master 2 / Elite 3 / Junior Men 20 / 30
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 27 / 30
Kathleen Macewen Elite / Master Women 7 / 14
Richard Bowers Elite 4 / Master 3 Men 5 / 51
David michael Lamb Elite 4 / Master 3 Men 9 / 51
Oggie Sokolovic Elite 4 / Master 3 Men 10 / 51
Russell Slater Elite 4 / Master 3 Men 16 / 51
Sean Ganann Elite 4 / Master 3 Men 22 / 51
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 24 / 51
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 30 / 51
Benen Macewen Under 17 Men & Women 10 / 20
Finlay Macewen Under 17 Men & Women 16 / 20

Turkey Cross (Oct 25 2015)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 11 / 22
Sean Poulter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 13 / 35
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 22 / 35
Alan Reain Master 2 / Elite 3 / Junior Men 23 / 35
Kathleen Macewen Elite / Master Women 5 / 13
Marcus Boyle Elite 4 / Master 3 Men 3 / 61
David michael Lamb Elite 4 / Master 3 Men 12 / 61
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 20 / 61
Sean Ganann Elite 4 / Master 3 Men 21 / 61
Oggie Sokolovic Elite 4 / Master 3 Men 23 / 61
Tim Griffin Elite 4 / Master 3 Men 29 / 61
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 33 / 61
Jean Michaud Elite 4 / Master 3 Men 41 / 61
Giordano Piccolotto Elite 4 / Master 3 Men 51 / 61
Finlay Macewen Under 17 Men & Women 2 / 7
Benen Macewen Under 17 Men & Women 7 / 7

Firemen's Park Cross 2015 (Oct 18 2015)

Sean Poulter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 16 / 42
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 35 / 42
Kathleen Macewen Elite / Master Women 12 / 21
Richard Bowers Elite 4 / Master 3 Men 10 / 54
David michael Lamb Elite 4 / Master 3 Men 12 / 54
Oggie Sokolovic Elite 4 / Master 3 Men 16 / 54
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 26 / 54
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 35 / 54
Finlay Macewen Under 17 Men & Women 8 / 15
Benen Macewen Under 17 Men & Women 14 / 15

MEC Hardwood Ontario Cup #4 (Oct 4 2015)

Mike Chalovich Elite 4 / Master 3 Men 40 / 50

Toronto Cross (Oct 4 2015)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 14 / 32
Lorne Anderson Master 2 / Elite 3 / Junior Men 20 / 48
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 40 / 48
Kathleen Macewen Elite / Master Women 8 / 23
Sean Poulter Elite 4 / Master 3 Men 5 / 89
Stephen Cooley Elite 4 / Master 3 Men 7 / 89
Russell Slater Elite 4 / Master 3 Men 12 / 89
Marcus Boyle Elite 4 / Master 3 Men 13 / 89
Richard Bowers Elite 4 / Master 3 Men 15 / 89
Oggie Sokolovic Elite 4 / Master 3 Men 25 / 89
David michael Lamb Elite 4 / Master 3 Men 29 / 89
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 32 / 89
Sean Ganann Elite 4 / Master 3 Men 44 / 89
Mark Montgomery Elite 4 / Master 3 Men 51 / 89
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 61 / 89
Mike Chalovich Elite 4 / Master 3 Men 64 / 89
Rick Otway Elite 4 / Master 3 Men 74 / 89
Finlay Macewen Under 17 Men & Women 8 / 19
Benen Macewen Under 17 Men & Women 17 / 19

That Dam 'Cross Race (Oct 3 2015)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 3 / 5

We Need More Cowbell IX (Sep 27 2015)

Lorne Anderson Master 2 / Elite 3 / Junior Men 22 / 49
Alan Reain Master 2 / Elite 3 / Junior Men 26 / 49
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 41 / 49
Kathleen Macewen Elite / Master Women 14 / 19
Sean Poulter Elite 4 / Master 3 Men 5 / 65
Marcus Boyle Elite 4 / Master 3 Men 11 / 65
David michael Lamb Elite 4 / Master 3 Men 16 / 65
Stephen Cooley Elite 4 / Master 3 Men 19 / 65
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 30 / 65
Oggie Sokolovic Elite 4 / Master 3 Men 32 / 65
Rob Macewen Elite 4 / Master 3 Men 38 / 65
Mike Chalovich Elite 4 / Master 3 Men 46 / 65
Finlay Macewen Under 17 Men & Women 18 / 20
Benen Macewen Under 17 Men & Women 20 / 20

2015 Dirt Squirrel Cross (Sep 20 2015)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 18 / 23
Michael Cranwell Master 2 / Elite 3 / Junior Men 13 / 40
Alan Reain Master 2 / Elite 3 / Junior Men 19 / 40
Markus Schroeter Master 2 / Elite 3 / Junior Men 30 / 40
Marcus Boyle Elite 4 / Master 3 Men 7 / 79
Sean Poulter Elite 4 / Master 3 Men 8 / 79
Oggie Sokolovic Elite 4 / Master 3 Men 23 / 79
Stephen Cooley Elite 4 / Master 3 Men 25 / 79
David michael Lamb Elite 4 / Master 3 Men 27 / 79
Tim Griffin Elite 4 / Master 3 Men 36 / 79
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 38 / 79
Jean Michaud Elite 4 / Master 3 Men 55 / 79
Mike Chalovich Elite 4 / Master 3 Men 57 / 79

Turkey Cross at the Victor Apple Farm (Nov 23 2014)

Mark Brusso Open (Men) 5 / 19

Ontario Provincial Championships (Nov 9 2014)

Mark Brusso Master A Men 2 / 11
Lorne Anderson Master B Men 12 / 33
Richard Bowers Master B Men 20 / 33
Rob Macewen Master B Men 22 / 33
David michael Lamb Master B Men 25 / 33
Scott Enns Master B Men 27 / 33
Steve Hart Master B Men 29 / 33
Barry Cox Master B Men 31 / 33
Kathleen Macewen Master Women 3 / 5
Michael Cranwell Master C Men 10 / 18
Oggie Sokolovic Master C Men 15 / 18
Finlay Macewen Under 15 Men 6 / 7

Baseball Cross (Nov 2 2014)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 8 / 19
Rob Macewen Master 2 / Elite 3 / Junior Men 22 / 34
Kathleen Macewen Elite / Master Women 7 / 14
Marcus Boyle Elite 4 / Master 3 Men 11 / 48
David michael Lamb Elite 4 / Master 3 Men 15 / 48
Richard Bowers Elite 4 / Master 3 Men 16 / 48
Mark Montgomery Elite 4 / Master 3 Men 17 / 48
Oggie Sokolovic Elite 4 / Master 3 Men 22 / 48
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 30 / 48
Jean Michaud Elite 4 / Master 3 Men 31 / 48
Sean Ganann Elite 4 / Master 3 Men 34 / 48
Stuart Duncan Elite 4 / Master 3 Men 43 / 48
Finlay Macewen Under 17 Men & Women 14 / 16

The Silver Goose (Oct 26 2014)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 6 / 10
Rob Macewen Master 2 / Elite 3 Men 18 / 20
Kathleen Macewen Elite / Master Women 4 / 8
Thea Mizuhara Elite / Master Women 5 / 8
Richard Bowers Elite 4 / Master 3 Men Results - 18 km - Average S 7 / 29
David michael Lamb Elite 4 / Master 3 Men Results - 18 km - Average S 11 / 29
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men Results - 18 km - Average S 16 / 29
Finlay Macewen Under 15 Men Results - 18 km - Average Speed 19.6 4 / 4

Firemen's Park Cross (Oct 19 2014)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 13 / 29
Michael Cranwell Master 2 / Elite 3 / Junior Men 27 / 45
Rob Macewen Master 2 / Elite 3 / Junior Men 40 / 45
Kathleen Macewen Elite / Master Women 9 / 20
Thea Mizuhara Elite / Master Women 15 / 20
Marcus Boyle Elite 4 / Master 3 Men 8 / 71
Scott Enns Elite 4 / Master 3 Men 25 / 71
David michael Lamb Elite 4 / Master 3 Men 31 / 71
Jean Michaud Elite 4 / Master 3 Men 33 / 71
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 39 / 71
Mark Montgomery Elite 4 / Master 3 Men 70 / 71
Finlay Macewen Under 17 Men & Women 10 / 13

Turkey Cross (Oct 11 2014)

Rob Macewen Master 2 Men 23 / 26
Kathleen Macewen Master Women 1 / 8
Marcus Boyle Master 3 Men 2 / 51
Richard Bowers Master 3 Men 8 / 51
Mark Montgomery Master 3 Men 9 / 51
David michael Lamb Master 3 Men 11 / 51
Jean Michaud Master 3 Men 14 / 51
Steve Hart Master 3 Men 19 / 51
Barry Cox Master 3 Men 22 / 51

Toronto Cross (Oct 5 2014)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 11 / 23
Michael Cranwell Master 2 / Elite 3 / Junior Men 31 / 49
Rob Macewen Master 2 / Elite 3 / Junior Men 33 / 49
Thomas Hughes Master 2 / Elite 3 / Junior Men 40 / 49
Kathleen Macewen Elite / Master Women 7 / 17
Marcus Boyle Elite 4 / Master 3 Men 21 / 84
Mark Montgomery Elite 4 / Master 3 Men 24 / 84
Richard Bowers Elite 4 / Master 3 Men 25 / 84
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 42 / 84
Scott Enns Elite 4 / Master 3 Men 49 / 84
Stuart Duncan Elite 4 / Master 3 Men 71 / 84

We Need More Cowbell (Sep 28 2014)

Mark Brusso Elite 1&2 / Master 1 Men 11 / 31
Rob Macewen Master 2 / Elite 3 / Junior Men 35 / 48
Thomas Hughes Master 2 / Elite 3 / Junior Men 41 / 48
Kathleen Macewen Elite / Master Women 11 / 16
David michael Lamb Elite 4 / Master 3 Men 24 / 56
Jean Michaud Elite 4 / Master 3 Men 34 / 56
Steve Hart Elite 4 / Master 3 Men 37 / 56
John Roy Elite 4 / Master 3 Men 48 / 56

The Anvil (Nov 24 2013)

Marcus Boyle Master 3 Male 8 / 34

The Hammer (Nov 23 2013)

Rob Macewen Master 2 Male 23 / 25
Marcus Boyle Master 3 Male 12 / 34

Eastern Ontario Cyclocross Race Series - Race 10 (Nov 17 2013)

Rob Macewen Master Men B 16 / 31
Kathleen Macewen Master Women B 1 / 14

Cross Out Cancer (Nov 16 2013)

Mark Brusso Men Cat 1/2 6 / 9

Hardwood Cross (Nov 9 2013)

Mark Brusso Master 1 Men 3 / 10
Kathleen Macewen Master Women 2 / 4
Marcus Boyle Master 3 Men 5 / 26
Richard Bowers Master 3 Men 9 / 26
Jean Michaud Master 3 Men 14 / 26
Mike Chalovich Master 3 Men 18 / 26

Real Deal CX Classic (Nov 9 2013)

Mark Brusso Master 1 Men 2 / 3
Mark Montgomery Master 3 Men 14 / 14

Ontario Provincial Cyclocross Championship (Nov 3 2013)

Rob Macewen Master B 40?49 Male 45 / 47
Marcus Boyle Master C 50?59 Male 10 / 20
Mike Chalovich Master C 50?59 Male 16 / 20
Max Chalovich Under 15 Male 3 / 5

Albion Cross (Nov 2 2013)

Rob Macewen Master 2 Male 2 / 2

Barrie Baseball Cross (Oct 28 2013)

Mark Brusso Master 1 Men 8 / 14
Rob Macewen Master 2 Men 19 / 28
Kathleen Macewen Master Women 3 / 6
Marcus Boyle Master 3 Men 8 / 27
Mike Chalovich Master 3 Men 23 / 27
Max Chalovich Under 15 Men 1 / 6
Finlay Macewen Under 15 Men 5 / 6

Toronto Cross Hoss Cross Festival (Oct 21 2013)

Mark Brusso Master 1 Men 9 / 28
Rob Macewen Master 2 Men 25 / 40
Michael Cranwell Master 2 Men 32 / 40
Thomas Hughes Master 2 Men 37 / 40
Kathleen Macewen Master Women 6 / 12
Marcus Boyle Master 3 Men 11 / 54
Scott Enns Master 3 Men 21 / 54
Richard Bowers Master 3 Men 25 / 54
Jean Michaud Master 3 Men 29 / 54
Stuart Duncan Master 3 Men 32 / 54
Steve Hart Master 3 Men 42 / 54
Mark Montgomery Master 3 Men 54 / 54
Finlay Macewen Under 15 Men 6 / 6

Durham Cyclocross Classic (Oct 14 2013)

Rob Macewen Master 2 Men 8 / 10
Kathleen Macewen Master Women 2 / 3
Finlay Macewen U15 M/F 3 / 3
Steve Hart Master 3 Men 16 / 22

Turkey Cross (Oct 12 2013)

Rob Macewen Master 2 Men 20 / 25
Kathleen Macewen Women 10 / 14
Mark Montgomery Master 3 Men 7 / 43
Scott Enns Master 3 Men 9 / 43
Richard Bowers Master 3 Men 13 / 43
Jean Michaud Master 3 Men 23 / 43
Finlay Macewen Elite 4 / U17 Men 13 / 13

Firemen's Park Cross 2013 (Oct 6 2013)

Mark Brusso Master 1 Men 9 / 19
Thomas Hughes Master 2 Men 15 / 22
Rob Macewen Master 2 Men 20 / 22
Kathleen Macewen Master Women 5 / 6
Marcus Boyle Master 3 Men 9 / 32
Scott Enns Master 3 Men 15 / 32
Jean Michaud Master 3 Men 16 / 32
Mike Chalovich Master 3 Men 25 / 32
Max Chalovich Under 15 Men 2 / 5
Finlay Macewen Under 15 Men 4 / 5

We Need More Cowbell VII (Sep 22 2013)

Mark Brusso Master 1 Men 6 / 17
Thomas Hughes Master 2 Men 16 / 27
Rob Macewen Master 2 Men 22 / 27
Kathleen Macewen Master Women 5 / 9
Mike Chalovich Master 3 Men 29 / 33
Max Chalovich Under 15 Men 2 / 4
Finlay Macewen Under 15 Men 4 / 4

Beaver Island Blackout (Dec 2 2012)

Mark Brusso Men cat 1-2-3 6 / 16

Firemen's Park Cross Day 2 (Nov 25 2012)

Mark Brusso Master 1 Men 3 / 11
Edmond Mellina Master 1 Men 8 / 11
Rob Macewen Master 2 Men 10 / 11
Kathleen Macewen Master Women 2 / 6
Matthew Pioro Master 3 Men 3 / 18
Mark Montgomery Master 3 Men 7 / 18
Steve Hart Master 3 Men 17 / 18
Max Chalovich Under 15 Men 1 / 1

Firemen's Park Cross Day 1 (Nov 24 2012)

Mark Brusso A Men 7 / 19
Alan Reain A Men 11 / 19
Rob Macewen B Men 6 / 10
Kathleen Macewen Women 3 / 5
Mark Besednik C Men 13 / 18

Durham Cross Classic (Nov 18 2012)

Mark Brusso Master 1 Men 3 / 15
Edmond Mellina Master 1 Men 11 / 15
Rob Macewen Master 2 Men 10 / 10
Kathleen Macewen Master Women 2 / 3

Cross in the Park (Nov 4 2012)

Mark Besednik Single Speed 8 / 12

Baseball Cross: Ontario Provincial Championships (Nov 4 2012)

Mark Brusso Master A Men 5 / 13
Matthew Pioro Master A Men 12 / 13
Edmond Mellina Master B Men 19 / 41
Kathleen Macewen Master Women 5 / 8
Jean Michaud Master C Men 15 / 23
William Packham Master C Men 19 / 23
Max Chalovich Under 15 Men 2 / 3
Steve Hart Beginner Men 9 / 11

Hardwood Cross (Oct 28 2012)

Mark Brusso Master 1 Men 5 / 15
Lorne Anderson Master 1 Men 14 / 15
Rob Macewen Master 2 Men 22 / 22
Kathleen Macewen Master Women 4 / 5
Jean Michaud Master 3 Men 14 / 29
Steve Hart Master 3 Men 23 / 29
Mark Besednik Master 3 Men 24 / 29
Max Chalovich Under 17 Men & Women 5 / 7

Sunday Albion Hills Conservation Area Cyclocross, Southern Cup#4 (Oct 21 2012)

Max Chalovich Under 17 4 / 6

Toronto Cyclo-Cross (Oct 14 2012)

Mark Brusso Master 1 Men 3 / 23
Edmond Mellina Master 1 Men 13 / 23
Rob Macewen Master 2 Men 23 / 33
Kathleen Macewen Master Women 3 / 8
Matthew Pioro Master 3 Men 10 / 45
Mark Montgomery Master 3 Men 14 / 45
Stuart Duncan Master 3 Men 29 / 45
Adlen Bourafa Master 3 Men 33 / 45
Steve Hart Master 3 Men 39 / 45
Jean Michaud Master 3 Men 44 / 45
Max Chalovich Under 17 Men & Women 3 / 4

Real Deal CX Classic (Oct 13 2012)

Mark Brusso Master 1 Men 1 / 2

Turkey Cross (Oct 6 2012)

Lorne Anderson Elite Men 32 / 33
Edmond Mellina Master 2 Men 7 / 23
Kathleen Macewen Women 7 / 15
Rob Macewen Master 3 Men 23 / 41
Jean Michaud Master 3 Men 27 / 41
Mark Besednik Master 3 Men 31 / 41
Steve Hart Master 3 Men 38 / 41

SRCC Guelph Cross (Sep 30 2012)

Mark Brusso Master 1 Men 1 / 6
Thomas Hughes Master 2 Men 27 / 34
Edmond Mellina Master 2 Men 32 / 34
Kathleen Macewen Master Women 6 / 11
Rob Macewen Master 3 Men 10 / 43
Mark Montgomery Master 3 Men 27 / 43
Jean Michaud Master 3 Men 31 / 43
Adlen Bourafa Master 3 Men 32 / 43
Stuart Duncan Master 3 Men 33 / 43
Mark Besednik Master 3 Men 40 / 43
Max Chalovich Under 15 Men 2 / 2

Cowbell VI: The Microphone Assassin Shootout (Sep 23 2012)

Mark Brusso Master 1 Men 3 / 5
Edmond Mellina Master 2 Men 6 / 31
Rob Macewen Master 3 Men 7 / 29
Mark Besednik Master 3 Men 28 / 29

Esteem Coffee Cake Cross (Nov 13 2011)

Rob Macewen Master 3 Male 7 / 28

ZM Cycle & Fitness National's Revenge (Nov 6 2011)

Julie Marceau Women 30+ 1 / 5
Alan Reain Men 30+ 12 / 38
Michael Cranwell Men 30+ 26 / 38
William Packham Men 30+ 34 / 38

Canadian National Championships (Nov 5 2011)

Michael Cranwell Men 50+ 16 / 25
William Packham Men 50+ 25 / 25
Paul Reinis Men 40-49 8 / 57
Lorne Anderson Men 40-49 35 / 57
Edmond Mellina Men 40-49 39 / 57
Alan Reain Men 30-39 16 / 26
Matthew Pioro Men 30-39 24 / 26

Hardwood Cross (Oct 30 2011)

Scott Fitzgerald Elite Men 8 / 14
Alan Reain Elite Men 9 / 14
Paul Reinis Master 1 Men 10 / 14
Julie Marceau Elite Women 3 / 7
Christiane Knobbe Elite Women 5 / 7
Michael Cranwell Master 2 Men 6 / 27
Edmond Mellina Master 2 Men 9 / 27
Scott Enns Master 2 Men 26 / 27
Rob Macewen Master 3 Men 3 / 27
Mark Montgomery Master 3 Men 14 / 27
William Packham Master 3 Men 18 / 27

Barrie Cycling Club Baseball Cross (Oct 23 2011)

Rob Macewen Master 3 Male 3 / 35

Toronto Cyclocross Day 2 (S-Cup) (Oct 16 2011)

Mark Brusso Elite Men 20 / 30
Scott Fitzgerald Elite Men 28 / 30
Lorne Anderson Master 1 Men 17 / 18
Christiane Knobbe Elite Women 8 / 9
Michael Cranwell Master 2 Men 9 / 35
Edmond Mellina Master 2 Men 18 / 35
Matthew Pioro Master 3 Men 7 / 40
William Packham Master 3 Men 23 / 40
Christopher Barcus Master 3 Men 24 / 40
Stuart Duncan Beginner Men 15 / 16

Toronto Cyclocross Day 1 (Citizen) (Oct 15 2011)

Mark Brusso Elite Men 11 / 25
Philip Cates Elite Men 24 / 25
Michael Cranwell Master 2 Men 5 / 17
Scott Enns Master 2 Men 13 / 17
Jennifer Crake Master Women 1 / 3
William Packham Master 3 Men 12 / 19

SRCC Guelph Cross (Sep 25 2011)

Mark Brusso Elite Men 10 / 23
Philip Cates Elite Men 15 / 23
Scott Fitzgerald Elite Men 21 / 23
Paul Reinis Master 1 Men 12 / 12
Julie Marceau Elite Women 2 / 8
Edmond Mellina Master 2 Men 8 / 32
Jennifer Crake Master Women 1 / 11
Nicole Visschedyk Master Women 7 / 11
Matthew Pioro Master 3 Men 10 / 43
Thomas Hughes Master 3 Men 19 / 43
William Packham Master 3 Men 28 / 43
Ben Constable Beginner Men 11 / 18

Cowbell V: Conky's Cross Crusade (Sep 18 2011)

Scott Fitzgerald Elite Men 10 / 18
Mark Brusso Elite Men 14 / 18
Paul Reinis Master 1 Men 3 / 9
Julie Marceau Elite Women 2 / 5
Christiane Knobbe Elite Women 4 / 5
Edmond Mellina Master 2 Men 7 / 15
Rob Macewen Master 3 Men 4 / 27
Thomas Hughes Master 3 Men 14 / 27

Firemen's Park Cross (Sep 17 2011)

Scott Enns MASTER 2 MEN 9 / 10
Jennifer Crake MASTER WOMEN 1 / 2
Julie Marceau ELITE WOMEN 2 / 7
Christiane Knobbe ELITE WOMEN 4 / 7
Rob Macewen MASTER 3 MEN 6 / 11

Subway CX (Dec 5 2010)

Rob Macewen Master 3 16 / 26
Tanya Flemming Master Women 7 / 8
Michael Cranwell Master 2 1 / 12
Jeff Ker Master 2 4 / 12
Hopi Martin Master 2 8 / 12

NBX GP of Cross Day 2 (Dec 5 2010)

Derek Hardinge UCI Elite/U23 Men 16 / 39

NBX GP of Cross Day 1 (Dec 4 2010)

Derek Hardinge Elite Men 18 / 34

CSAJ Riverdale Cyclocross (Nov 28 2010)

Rob Macewen Master 3 Male 6 / 47

Baseball Cross p/b Barrie Cycling Club (Nov 21 2010)

Rob Macewen Master 3 Male 7 / 25

Hardwood Cross (Nov 14 2010)

Derek Hardinge Elite Men 3 / 15
Mark Brusso Elite Men 9 / 15
Jeff Ker Master 2 Men 8 / 13
Edmond Mellina Master 3 Men 4 / 29
Rob Macewen Master 3 Men 7 / 29
William Packham Master 3 Men 13 / 29
Jean Michaud Master 3 Men 19 / 29

Canadian National Championships - Championnats Nationaux (Nov 6 2010)

Mark Thurston Master 40_49 Male 31 / 55

Hillbilly Hustle - Halloween of the North (Oct 31 2010)

Rob Macewen Master 3 Men 13 / 26

Kelso Cross (Oct 24 2010)

Mark Brusso Elite Men 11 / 16
Scott Fitzgerald Elite Men 12 / 16
Derek Hardinge Elite Men 16 / 16
Michael Cranwell Master 2 Men 7 / 15
Jeff Ker Master 2 Men 10 / 15
Korina Besednik Master Women 8 / 9
Mark Besednik Master 3 Men 4 / 15
William Packham Master 3 Men 8 / 15
Rob Macewen Master 3 Men 10 / 15
Scott Milligan Beginner Men 8 / 18

Ontario Provincial Championships (Oct 23 2010)

Scott Fitzgerald Elite Men 14 / 16
Mark Brusso Master A Men 3 / 19
Philip Cates Master A Men 7 / 19
Rob Macewen Master A Men 13 / 19
Hopi Martin Master A Men 14 / 19
Derek Hardinge Master B Men 1 / 38
Jeff Ker Master B Men 15 / 38
Edmond Mellina Master B Men 20 / 38
Paul Reinis Master B Men 37 / 38
Korina Besednik Master Women 10 / 12
William Packham Master C Men 13 / 21
Scott Milligan Beginner Men 4 / 17
Mark Besednik Beginner Men 11 / 17

Toronto International Cyclocross Day 2 (Oct 17 2010)

Derek Hardinge Elite Men 10 / 42
Mark Brusso Elite Men 30 / 42
Philip Cates Elite Men 35 / 42
Shannon e. Ford-smith Elite Women 15 / 15
Michael Cranwell Master 2 Men 10 / 38
Jeff Ker Master 2 Men 16 / 38
Scott Enns Master 2 Men 32 / 38
Hopi Martin Master 2 Men 36 / 38
Thomas Hughes Master 2 Men 37 / 38
Korina Besednik Master Women 10 / 14
Edmond Mellina Master 3 Men 2 / 28
Rob Macewen Master 3 Men 6 / 28
William Packham Master 3 Men 16 / 28
Mark Besednik Master 3 Men 17 / 28
Scott Milligan Beginner (3/4) Men 8 / 27
Mark Cascella Beginner (3/4) Men 20 / 27

Toronto International Cyclocross Day 1 (Oct 16 2010)

Derek Hardinge Elite Men 9 / 44
Philip Cates Elite Men 36 / 44
Mark Brusso Elite Men 37 / 44
Lorne Anderson Master 1 Men 10 / 21
Michael Cranwell Master 2 Men 13 / 38
Jeff Ker Master 2 Men 21 / 38
Scott Enns Master 2 Men 29 / 38
Thomas Hughes Master 2 Men 31 / 38
Rob Macewen Master 3 Men 11 / 28
William Packham Master 3 Men 12 / 28
Mark Besednik Master 3 Men 14 / 28
Scott Milligan Beginner (3/4) Men 9 / 16

ZM Turkey Cross (Oct 10 2010)

Lorne Anderson Master 1 Men 6 / 9
Scott Fitzgerald Elite Men 28 / 32
Scott Enns Master 2 Men 12 / 24
Thomas Hughes Master 2 Men 16 / 24
Michael Cranwell Master 2 Men 19 / 24
Tanya Flemming Master Women 7 / 8
Giordano Piccolotto Beginner Men 19+ 18 / 24
Edmond Mellina Master 3 Men 4 / 32
William Packham Master 3 Men 17 / 32
Jean Michaud Master 3 Men 21 / 32
Mark Besednik Master 3 Men 23 / 32

GP of Gloucester Day 2 (Oct 4 2010)

Derek Hardinge Cat 1-3 Masters 35+ 8 / 72

Oktoberfest Cyclocross (Oct 3 2010)

Lorne Anderson Master 1 Men 7 / 14
Jeff Ker Master 2 Men 14 / 35
Scott Enns Master 2 Men 21 / 35
Martin Hopi Master 2 Men 25 / 35
Thomas Hughes Master 2 Men 28 / 35
Korina Besednik Master Women 7 / 8
Rob Macewen Master 3 Men 6 / 40
Edmond Mellina Master 3 Men 14 / 40
Jean Michaud Master 3 Men 15 / 40
William Packham Master 3 Men 17 / 40

GP of Gloucester Day 1 (Oct 3 2010)

Derek Hardinge Cat 1-3 Masters 35+ 8 / 76

SRCC Guelph Cross (Sep 26 2010)

Korina Besednik Master Female 8 / 12
Derek Hardinge Elite Male 3 / 21
Mark Brusso Elite Male 9 / 21
Philip Cates Elite Male 20 / 21
Lorne Anderson Master 1 Male 6 / 18
Jeff Ker Master 2 Male 12 / 38
Thomas Hughes Master 2 Male 36 / 38
Rob Macewen Master 3 Male 13 / 43
Bill Packham Master 3 Male 19 / 43
Mark Besednik Master 3 Male 28 / 43
Jean Michaud Master 3 Male 43 / 43
Scott Fitzgerald Beginner Male 2 / 24
Scott Milligan Beginner Male 8 / 24
Johann Tritthardt Beginner Male 21 / 24
Shannon Ford-smith Senior Female 6 / 6

Durham Cyclocross Classic (Sep 19 2010)

Rob Macewen Master 3 9 / 21
Jeff Ker Master 2 2 / 11
Martin Hopi Master 2 9 / 11

Cowbell CX: Jump the Cheeseburger (Sep 11 2010)

Scott Enns Master 2 Men 12 / 22
Mark Thurston Master 2 Men 21 / 22
Thomas Hughes Master 2 Men 22 / 22
Korina Besednik Women 7 / 11
Shannon Ford-smith Women 9 / 11
Rob Macewen Master 3 Men 6 / 22

SRCC Halloween Cross Stage Race Day 2 (Nov 1 2009)

Mark Brusso Elite Men 9 / 15
Derek Hardinge Master 1 Men 2 / 12
Hopi Martin Master 1 Men 11 / 12
Michael Cranwell Master 2 Men 12 / 35
Scott Enns Master 2 Men 16 / 35
Tanya Flemming Master Women 8 / 11
Korina Besednik Master Women 9 / 11
William Packham Master 3 Men 15 / 32
Jean Michaud Master 3 Men 24 / 32
Philip Cates Beginner (Cat 3/4) Men 1 / 9
Radoslaw Zajkowski Beginner (Cat 3/4) Men 7 / 9

SRCC Halloween Cross Stage Race Day 1 (Oct 31 2009)

Mark Brusso Elite Men 6 / 14
Derek Hardinge Master 1 Men 2 / 10
Michael Cranwell Master 2 Men 9 / 28
Scott Enns Master 2 Men 15 / 28
Korina Besednik Master Women 8 / 10
Tanya Flemming Master Women 9 / 10
William Packham Master 3 Men 19 / 29
Philip Cates Beginner (Cat 3/4) Men 4 / 14
Radoslaw Zajkowski Beginner (Cat 3/4) Men 12 / 14

Willow Beach Cyclocross (Oct 24 2009)

William Packham MASTER 3 MEN (35+) 9 / 13
Aidan Moore Beginner (3/4) Men 5 / 6

Toronto International Cyclocross Day 2 (Oct 18 2009)

Mark Brusso Elite Men 43 / 43
Michael Cranwell Master 2 Men 34 / 46
Derek Hardinge Master 1 Men 7 / 22
Scott Enns Master 3 Men 2 / 36
William Packham Master 3 Men 10 / 36
Jean Michaud Master 3 Men 31 / 36
Radoslaw Zajkowski Beginner Men 12 / 18
Aidan Moore Beginner Men 16 / 18
Korina Besednik Master Women 10 / 13

Toronto International Cyclocross (Oct 17 2009)

Mark Brusso Elite Men 37 / 41
Michael Cranwell Master 2 Men 24 / 41
Derek Hardinge Master 1 Men 3 / 30
Steven Martin Master 1 Men 9 / 30
Scott Enns Master 3 Men 3 / 37
Jean Michaud Master 3 Men 21 / 37
William Packham Master 3 Men 22 / 37
Hopi Martin Beginner Men 8 / 17
Radoslaw Zajkowski Beginner Men 16 / 17
Korina Besednik Master Women 14 / 14

SRCC Guelph Cross (Sep 27 2009)

Mark Brusso Elite Men 17 / 19
William Packham Master 3 Men 13 / 22
Philip Cates Beginner (Cat 3/4) Men 10 / 16
Aidan Moore Beginner (Cat 3/4) Men 16 / 16

True North Cyclocross (Sep 26 2009)

Derek Hardinge Master 1 Men 3 / 10
Thomas Hughes Master 2 Men 15 / 15

Valley Park Cyclocross (Sep 20 2009)

Mark Brusso Elite Men 14 / 18
Derek Hardinge Master 2 Men 1 / 30
Korina Besednik Master Women 7 / 11
Hanna Smith Master Women 9 / 11
Mark Cascella Beginner (Cat 3/4) Men 11 / 16

Toronto International Cyclocross Day 2 (Nov 9 2008)

David Coughlin Elite Men 37 / 46

Toronto International Cyclocross Day 1 (Nov 8 2008)

David Coughlin Elite Men 33 / 49

Busiest Racers

in last months
Mark Brusso 85
Kathleen Macewen 76
Rob Macewen 69
Steve Hart 46
Marcus Boyle 39
Jean Michaud 32
Barry Cox 28
Richard Bowers 28
Mike Chalovich 22
David michael Lamb 21
Markus Schroeter 20
Thomas Hughes 19
Finlay Macewen 19
Oggie Sokolovic 19
Alex Sanchez 18
Michael Cranwell 18
Bevin Reith 17
Sean Poulter 17
Edmond Mellina 17
Benen Macewen 15
Mark Montgomery 14
Alan Reain 14
William Packham 14
Scott Enns 14
Lorne Anderson 13
Mark Besednik 12
Edmund Heung 11
Rick Otway 11
Derek Hardinge 10
Max Chalovich 10
Matthew Bucci 10
Tim Griffin 10
Sarah Fasullo 10
Adam Killick 9
Shawn Hill 9
Jeff Ker 9
Scott Fitzgerald 8
Sean Ganann 7
Marc Kell whitehead 7
Brook Smith 6
Jonathan Warkentin 6
Korina Besednik 6
Philip Cates 6
Stuart Duncan 6
Matthew Pioro 6
Yves Bonnardeaux 6
Phil Torres 6
Julie Marceau 5
Paul Reinis 5
Scott Milligan 5
Ognjen Sokolovic 5
Derek Stadnicki 4
Christiane Knobbe 4
Darcie Watson 4
Colin Matthews 3
Russell Slater 3
Solomon Amos 3
Jennifer Crake 3
Mike Galasso 3
Giordano Piccolotto 3
Hopi Martin 3
Stephen Cooley 3
Michael Dennis 2
Tanya Flemming 2
Martin Hopi 2
Mark Thurston 2
Shannon Ford-smith 2
Adlen Bourafa 2
Thea Mizuhara 2
Tim Anema 2
Cassandra Mcwade 2
Samuel Wollenberg 1
Thomas Hanrahan 1
Jason Mortlock 1
Christopher Hoy 1
Helder Gameiro 1
David Michael lamb 1
James Griffin 1
John Roy 1
Ciprian Scriuba 1
Christopher Barcus 1
Shannon e. Ford-smith 1
Ben Constable 1
Nicole Visschedyk 1
Johann Tritthardt 1
Bill Packham 1
Mark Cascella 1
Matt Saunders 1