Log In

Team Overview: Rad Racing NW

Team News Ticker Embed This

Team Race History

Download

NWCXCUP Race #5 (Dec 10 2017)

Keaghlan Robinson Juniors 10-12 Women 4 / 6
Callah Robinson Open Women 5 / 11
Bronwynn Gar-aouy Open Women 7 / 11
Nathan Sabol Juniors 10-12 Men 1 / 7
Finn Westover Juniors 10-12 Men 2 / 7
Joe Spranger Juniors 10-12 Men 5 / 7
Scott Funston Open Men 1 / 25
Calder Wood Open Men 2 / 25
Cole Garaouy Open Men 21 / 25

Solstice Cross - PACX Series Final (Dec 9 2017)

Tommy Shapiro U19 Men 7 / 7

Cascade Cross #5: Camp Lutherwood (Dec 3 2017)

Jake Hightower Men B 8 / 18

NWCXCUP Race #4 (Dec 3 2017)

Scott Funston Men Open 1 / 57
Calder Wood Men Open 2 / 57
Jack Spranger Men Open 30 / 57
Cole Garaouy Men Open 39 / 57
Tommy Shapiro Men Open 44 / 57
Nathan Sabol Men Juniors 10-12 1 / 8
Finn Westover Men Juniors 10-12 3 / 8
Joe Spranger Men Juniors 10-12 4 / 8
Ciara Macdonald Women Cat 4 1 / 6
Keaghlan Robinson Women Juniors 10-12 7 / 8
Bronwynn Gar-aouy Women Open 18 / 21
Callah Robinson Women Open 20 / 21

CXR #6 STEP UP YOUR CROSS (Nov 26 2017)

Brayden Buchanan Cat. 1/2 Men 17 / 18
Callah Robinson Cat. 3 Women 2 / 10
Kai Wallis Junior Boys age 13-14 5 / 10
Ivy Stringham Junior Girls age 10-12 2 / 9
Keaghlan Robinson Junior Girls age 10-12 5 / 9
Phaedra Franklin Junior Girls age 13-14 6 / 6
Nathan Sabol Junior Boys age 10-12 1 / 18
Finn Westover Junior Boys age 10-12 3 / 18
Joe Spranger Junior Boys age 10-12 8 / 18
Jack Spranger Cat. 3 Men 3 / 13

MFG Cyclocross - Woodland (Nov 19 2017)

Callah Robinson Cat 3 Women 5 / 27
Bronwynn Garaouy Cat 3 Women 10 / 27
Juliann Vander haegen Cat 3 Women 26 / 27
Jack Spranger Cat 3 Men 17 / 59
Jake Hightower Cat 3 Men 35 / 59
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 16 / 46
Keaghlan Robinson Jr Girls 2006-2008 5 / 11
Phaedra Franklin Jr Girls 2004/2005 8 / 10
Noah Stringham Jr Boys 2009/20010 15 / 23
Nathan Sabol Jr Boys 2006-2008 2 / 38
Joe Spranger Jr Boys 2006-2008 10 / 38
Reid Hu Jr Boys 2006-2008 34 / 38
Jack barrett Stringham Jr Boys 2006-2008 36 / 38
Kai Wallis Jr Boys 2004/2005 5 / 13
Parker Anderson Jr Boys 2004/2005 9 / 13
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 73 / 76

CXR #5 WAUGHOP CROSS (Nov 12 2017)

Calder Wood Cat. 1/2 Men 2 / 18
Scott Funston Cat. 1/2 Men 4 / 18
Kai Wallis Junior Boys age 13-14 6 / 11
Parker Anderson Junior Boys age 13-14 8 / 11
Ivy Stringham Junior Girls age 10-12 1 / 7
Phaedra Franklin Junior Girls age 13-14 6 / 6
Nathan Sabol Junior Boys age 10-12 1 / 13
Finn Westover Junior Boys age 10-12 4 / 13

Bubblecross (Nov 11 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 3 / 6

MFG #5 - North 40 CX p/b The Athletic (Nov 5 2017)

Keaghlan Robinson Jr Girls 2006-2008 3 / 5
Nathan Sabol Jr Boys 2006-2008 4 / 20
Joe Spranger Jr Boys 2006-2008 6 / 20
Parker Anderson Jr Boys 2004/2005 3 / 9
Kai Wallis Jr Boys 2004/2005 5 / 9
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 5 / 24
Jack Spranger Cat 3 Men 31 / 31
Callah Robinson Cat 3 Women 3 / 14
Bronwynn Garaouy Cat 3 Women 4 / 14
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 5 / 37

Pan-American CX Championships (Nov 5 2017)

Calder Wood Men 17-18 Junior Cat 123 5 / 28
Scott Funston Men 17-18 Junior Cat 123 7 / 28

SCCX (Nov 5 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 1 / 7

Cascade Cross 3: Hannegan Speedway (Nov 4 2017)

Jake Hightower Men B 1 / 19

The Derby City Cup Day 1 (Nov 4 2017)

Calder Wood Men 17-18 Junior 3 / 27
Scott Funston Men 17-18 Junior 4 / 27

Apple Cross At Melick's Farm (Nov 4 2017)

Tommy Shapiro Men Open Open 13 / 15

CXR #4 CROSS OUT CANCER (Oct 29 2017)

Scott Funston Cat. 1/2 Men 2 / 22
Calder Wood Cat. 1/2 Men 4 / 22
Brayden Buchanan Cat. 1/2 Men 5 / 22
Callah Robinson Cat. 3 Women 1 / 16
Trey Trefry Cat. 4 Men 2 / 27
Cole Gar-aouy Cat. 4 Men 4 / 27
Parker Anderson Junior Boys age 13-14 7 / 10
Ivy Stringham Junior Girls age 10-12 2 / 8
Keaghlan Robinson Junior Girls age 10-12 5 / 8
Phaedra Franklin Junior Girls age 13-14 3 / 6
Nathan Sabol Junior Boys age 10-12 2 / 23
Joe Spranger Junior Boys age 10-12 5 / 23
Jack Spranger Cat. 3 Men 2 / 19
Jake Hightower Cat. 3 Men 8 / 19

Rolling Thunder (Oct 28 2017)

Ciara Macdonald Cat 1/2/3 Women Elite 11 / 20

HPCX Day 1 (Oct 28 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 Cat1/2/3 3 / 3

CXR #3: Fair Cross (Oct 22 2017)

Calder Wood Cat. 1/2 Men 1 / 20
Scott Funston Cat. 1/2 Men 13 / 20
Callah Robinson Cat. 3 Women 10 / 16
Jack Spranger Cat. 4 Men 2 / 23
Trey Trefry Cat. 4 Men 3 / 23
Kai Wallis Junior Boys age 13-14 5 / 13
Parker Anderson Junior Boys age 13-14 8 / 13
Ivy Stringham Junior Girls age 10-12 2 / 11
Keaghlan Robinson Junior Girls age 10-12 6 / 11
Phaedra Franklin Junior Girls age 13-14 3 / 5
Nathan Sabol Junior Boys age 10-12 1 / 20
Jack Barrett stringham Junior Boys age 10-12 3 / 20
Reid Hu Junior Boys age 10-12 6 / 20
Finn Westover Junior Boys age 10-12 8 / 20
Joe Spranger Junior Boys age 10-12 9 / 20

Marty Cross (Oct 22 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 1 / 11

Deschutes River CX - NWCXCUP Race #2 (Oct 21 2017)

Ivy Stringham Jr Girls 1012 2 / 4
Keaghlan Robinson Jr Girls 1012 3 / 4
Jack Barrett stringham Jr Boys 1012 1 / 7
Nathan Sabol Jr Boys 1012 3 / 7
Joe Spranger Jr Boys 1012 4 / 7
Callah Robinson Open Women 8 / 10
Bronwynn Gar-aouy Jr Boys 1316 8 / 15
Parker Anderson Jr Boys 1316 15 / 15
Cole Garaouy Open Men 19 / 27
Jack Spranger Open Men 21 / 27

Kutztown CX (Oct 21 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors -9 Cat1/2/3 1 / 1

MFG #4 - Magnuson CX (Oct 15 2017)

Keaghlan Robinson Jr Girls 2006-2008 6 / 18
Phaedra Franklin Jr Girls 2004/2005 4 / 8
Indigo Newby-house Jr Girls 2004/2005 8 / 8
Nathan Sabol Jr Boys 2006-2008 1 / 45
Jack Barrett stringham Jr Boys 2006-2008 2 / 45
Joe Spranger Jr Boys 2006-2008 9 / 45
Finn Westover Jr Boys 2006-2008 11 / 45
Reid Hu Jr Boys 2006-2008 22 / 45
Parker Anderson Jr Boys 2004/2005 8 / 11
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 30 / 36
Callah Robinson Cat 3 Women 3 / 16
Bronwynn Garaouy Cat 3 Women 13 / 16
Jake Hightower Cat 4 Men 45 / 75
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 74 / 75

Cooper River Cross CRCX (Oct 14 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 9-18 Cat1/2/3 3 / 4

CXR #2 ICE YOUR CROSS (Oct 8 2017)

Scott Funston Cat. 1/2 Men 2 / 14
Callah Robinson Cat. 3 Women 1 / 15
Noah Stringham Junior Boys age 6-9 6 / 13
Jack Spranger Cat. 4 Men 1 / 31
Cole Gar-aouy Cat. 4 Men 3 / 31
Parker Anderson Junior Boys age 13-14 9 / 15
Ivy Stringham Junior Girls age 10-12 1 / 13
Keaghlan Robinson Junior Girls age 10-12 6 / 13
Indigo Newby-house Junior Girls age 10-12 10 / 13
Phaedra Franklin Junior Girls age 13-14 5 / 6
Nathan Sabol Junior Boys age 10-12 1 / 22
Jack Barrett stringham Junior Boys age 10-12 2 / 22
Reid Hu Junior Boys age 10-12 4 / 22
Joe Spranger Junior Boys age 10-12 6 / 22
Landon Anderson Junior Boys age 10-12 20 / 22

2017 Cascade Cross #1 @ Bellingham BMX (Oct 7 2017)

Jake Hightower Men B 6 / 28

Cougar Cup Cross V (Oct 7 2017)

Ciara Macdonald Women Cat 4/5 2 / 3

Caffeinated Cross (Oct 7 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 2 / 11

CrosstoberFest VI (Oct 1 2017)

Ciara Macdonald Women Cat 4/5 2 / 4

Crosstoberfest - NWCXCUP Race #1 (Oct 1 2017)

Callah Robinson Women Senior Open 8 / 13
Jack Barrett Men Junior 10-12 Open 1 / 15
Nathan Sabol Men Junior 10-12 Open 2 / 15
Reid Hu Men Junior 10-12 Open 3 / 15
Joe Spranger Men Junior 10-12 Open 6 / 15
Cole Garaouy Men Senior Open 27 / 39
Ivy Strangham Women Junior 10-12 Open 3 / 10

West Sacramento Cyclocross Grand Prix - Day 2 (Oct 1 2017)

Nate Thalhamer Men B/3-5 1 / 54

KMC Cross Festival Day 3 (Oct 1 2017)

Calder Wood Men Juniors 17-18 3 / 26
Scott Funston Men Juniors 17-18 9 / 26

West Sacramento Cyclocross Grand Prix - Day 1 (Sep 30 2017)

Nate Thalhamer Men B/3-5 1 / 74

MFG #3 - Tall Tyler CX (Sep 30 2017)

Jack Spranger Cat 4 Men 3 / 46
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 7 / 46
Callah Robinson Cat 3 Women 1 / 15
Bronwynn Gar-aouy Cat 3 Women 7 / 15
Ivy Stringham Jr Girls 2006-2008 1 / 8
Keaghlan Robinson Jr Girls 2006-2008 3 / 8
Noah Stringham Jr Boys 2009/20010 8 / 10
Jack barrett Stringham Jr Boys 2006-2008 2 / 25
Nathan Sabol Jr Boys 2006-2008 3 / 25
Reid Hu Jr Boys 2006-2008 4 / 25
Finn Westover Jr Boys 2006-2008 10 / 25
Kai Wallis Jr Boys 2004/2005 4 / 10

HippoCross (Sep 30 2017)

Tommy Shapiro Men Open Cat3 17 / 25
Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 2 / 7

KMC Cross Festival Day 1 (Sep 29 2017)

Calder Wood Men Juniors 17-18 1 / 25
Scott Funston Men Juniors 17-18 2 / 25

MFG #2 - Moor Cross (Sep 24 2017)

Callah Robinson Cat 3 Women 3 / 18
Bronwynn Gar aouy Cat 3 Women 12 / 18
Calder Wood Cat 1/2 Men 5 / 35
Scott Funston Cat 1/2 Men 27 / 35
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 30 / 35
Ivy Stringham Jr Girls 2006 2008 2 / 18
Keaghlan Robinson Jr Girls 2006 2008 6 / 18
Noah Stringham Jr Boys 2009/20010 7 / 17
Nathan Sabol Jr Boys 2006 2008 1 / 40
Reid Hu Jr Boys 2006 2008 3 / 40
Jack barrett Stringham Jr Boys 2006 2008 5 / 40
Joe Spranger Jr Boys 2006 2008 9 / 40
Kai Wallis Jr Boys 2004/2005 6 / 19
Parker Anderson Jr Boys 2004/2005 8 / 19
Jack Spranger Cat 4 Men 1 / 71
Cole Gar aouy Cat 4 Men 11 / 71
Finn Westover Cat 4 Men 30 / 71

Bridgeton Cross (Sep 24 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 2 / 6
Tommy Shapiro Men Open Cat3 14 / 16

CXR #1 FLY-IN FOR CROSS (Sep 17 2017)

Scott Funston Cat. 1/2 Men 2 / 16
Brayden Buchanan Cat. 1/2 Men 5 / 16
Callah Robinson Cat. 3 Women 1 / 11
Noah Stringham Junior Boys age 6-9 11 / 20
Trey Trefry Cat. 4 Men 7 / 31
Jack Spranger Cat. 4 Men 11 / 31
Kai Wallis Junior Boys age 13-14 7 / 16
Parker Anderson Junior Boys age 13-14 9 / 16
Ivy Stringham Junior Girls age 10-12 1 / 14
Keaghlan Robinson Junior Girls age 10-12 4 / 14
Indigo Newby-house Junior Girls age 10-12 5 / 14
Joe Spranger Junior Boys age 10-12 1 / 30
Jack Barrett stringham Junior Boys age 10-12 2 / 30
Nathan Sabol Junior Boys age 10-12 4 / 30
Reid Hu Junior Boys age 10-12 5 / 30

Nittany Lion Cross Day 2 (Sep 17 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 9-18 Cat1/2/3 4 / 8

Nittany Lion Cross Day 1 (Sep 16 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 9-18 Cat1/2/3 6 / 7

MFG #1 - Lake Sammamish (Sep 10 2017)

Eli Gold Single Speed Men 11 / 56
Phaedra Franklin Jr Girls 2004/2005 10 / 11
Noah Stringham Jr Boys 2009/20010 6 / 21
Nathan Sabol Jr Boys 20062008 3 / 32
Reid Hu Jr Boys 20062008 4 / 32
Joe Spranger Jr Boys 20062008 5 / 32
Jack barrett Stringham Jr Boys 20062008 9 / 32
Parker Anderson Jr Boys 2004/2005 11 / 18
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 21 / 34
Bronwynn Garaouy Cat 3 Women 12 / 20
Callah Robinson Cat 3 Women 13 / 20
Juliann Vander haegen Cat 3 Women 15 / 20
Jack Spranger Cat 4 Men 4 / 64
Cole Garaouy Cat 4 Men 20 / 64

Whirlybird Cross (Sep 10 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 9-18 2 / 3

Labor Day CX Championships @ JBLM (Sep 4 2017)

Reid Hu Junior 10-12 3 / 22

Granogue Cross (Sep 3 2017)

Tommy Shapiro Men Juniors 15-18 Cat3/4/5 3 / 14

Cascade Cross Series 2016: Bandit Cross (Jan 14 2017)

Calder Wood Men A 2 / 7

US National Championships Day 6 (Jan 8 2017)

Calder Wood Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 5 / 52
Scott Funston Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 7 / 52
Brayden Buchanan Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 20 / 52

US National Championships Day 5 (Jan 7 2017)

Juliann Vanderhaegen Women Junior 15-16 12 / 21
Joe Spranger Men Junior 11-12 25 / 60
Jack Spranger Men Junior 13-14 10 / 62
Trey Trefry Men Junior 13-14 26 / 62

US National Championships Day 4 (Jan 6 2017)

Jack Spranger Men 11-22 30 / 68
Trey Trefry Men 11-22 31 / 68
Joe Spranger Men 11-22 59 / 68

US National Championships Day 3 (Jan 5 2017)

Juliann Vanderhaegen Women Cat 4 1 / 14

Central Coast Cyclocross Series (Dec 31 2016)

Nate Thalhamer Men B Cat 2/3/4 1 / 10

NCNCA District Championship (Dec 11 2016)

Nate Thalhamer Men Junior 13-14 1 / 11

Thanks Given'er WSBA State Championships (Dec 11 2016)

Joe Spranger Men Junior 10-12 Open 1 / 5
Kai Wallis Men Junior 10-12 Open 2 / 5
Trey Trefry Men Junior 13-14 Open 1 / 10
Bronwynn Gar-aouy Men Junior 13-14 Open 2 / 10
Jack Spranger Men Junior 13-14 Open 3 / 10
Wyatt Mason Men Senior Cat 3 5 / 6
Ian Brink Men Junior 15-16 Open 1 / 8
Tommy Shapiro Men Junior 15-16 Open 2 / 8
Jake Hightower Men Junior 15-16 Open 4 / 8
Bronwynn Gar-aouy Women Junior 10-12 Open 1 / 4
Stella Bressler Women Junior 10-12 Open 3 / 4
Mckenna Mckee Women Senior Cat 3 4 / 6
Brayden Buchanan Men Junior 17-18 Open 3 / 5
Ellison Brink Men Junior 17-18 Open 4 / 5
Mckenna Mckee Women Junior 13-14 Open 1 / 2
Callah Robinson Women Junior 13-14 Open 2 / 2
Jack Spranger Men Senior Cat 4 2 / 8
Jake Hightower Men Senior Cat 4 3 / 8

Cascade Cross Series 2016: Thanks Given'er Day 1 (Dec 10 2016)

Ethan Colson Junior Men 2 / 5

Sacramento Cyclocross Race #8 (Dec 10 2016)

Nate Thalhamer JR Men 10-14 (USAC) 1 / 13

Fort Steilacoom CX (Dec 3 2016)

Calder Wood Men Cat 1/2 1 / 7
Brayden Buchanan Men Cat 1/2 5 / 7
Juliann Vander haegen Women Cat 1/2 5 / 6
Tommy Shapiro Men Single Speed 7 / 12
Layton Meyers Men Single Speed 12 / 12
Tommy Shapiro Men Junior 15-16 1 / 3
Bronwynn Gar-aouy Women Junior 13-14 1 / 1
Cole Gar-aouy Men Junior 13-14 1 / 3
Isabella Meyers Women Junior 9-12 1 / 2
Ethan Colson Men Cat 4 Senior 2 / 6

Sacramento Cyclocross Race #7 (Dec 3 2016)

Nate Thalhamer JR Men 10-14 (USAC) 1 / 16
Paul Haley JR Men 10-14 (USAC) 2 / 16

Cross Revolution #6 (Nov 27 2016)

Juliann Vander haegen Cat. 3 Women 4 / 11
Callah Robinson Cat. 3 Women 9 / 11
Jack Spranger Junior Boys 13-14 1 / 8
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 2 / 8
Walker Busken Junior Boys 15-16 5 / 12
Callah Robinson Junior Girls 13-14 1 / 4
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 13-14 2 / 4
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 2 / 3
Keaghlan Robinson Junior Girls 10-12 3 / 3
Jake Hightower Cat. 4 Men 1 / 35
Jack Spranger Cat. 4 Men 14 / 35
Trey Trefry Cat. 4 Men 16 / 35
Cole Gar-aouy Cat. 4 Men 20 / 35
Tommy Shapiro Cat. 4 Men 21 / 35
Ethan Colson Cat. 4 Men 28 / 35
Layton Meyers Single Speed Men 9 / 55
Kai Wallis Junior Boys 10-12 1 / 19
Joe Spranger Junior Boys 10-12 2 / 19
Finn Westover Junior Boys 10-12 9 / 19
Noah Meckle Junior Boys 10-12 12 / 19
Jack Barrett stringham Junior Boys 10-12 14 / 19
Calder Wood Cat. 1/2 Men 2 / 24
Scott Funston Cat. 1/2 Men 3 / 24
Brayden Buchanan Cat. 1/2 Men 8 / 24
Ellison Brink Cat. 1/2 Men 18 / 24
Ian Brink Cat. 3 Men 1 / 16
Wyatt Mason Cat. 3 Men 7 / 16

CXLA UCI Sunday (Nov 20 2016)

Scott Funston Men UCI Junior 17-18 2 / 11
Calder Wood Men UCI Junior 17-18 3 / 11
Brayden Buchanan Men UCI Junior 17-18 8 / 11

Cross Revolution #5 (Nov 20 2016)

Juliann Vander haegen Cat. 3 Women 1 / 8
Callah Robinson Cat. 3 Women 6 / 8
Jack Spranger Junior Boys 13-14 1 / 9
Walker Busken Junior Boys 15-16 3 / 12
Callah Robinson Junior Girls 13-14 1 / 3
Keaghlan Robinson Junior Girls 10-12 2 / 4
Jack Spranger Cat. 4 Men 2 / 29
Tommy Shapiro Cat. 4 Men 25 / 29
Trey Trefry Cat. 4 Men 27 / 29
Layton Meyers Single Speed Men 11 / 43
Kai Wallis Junior Boys 10-12 1 / 21
Joe Spranger Junior Boys 10-12 2 / 21
Finn Westover Junior Boys 10-12 8 / 21
Noah Meckle Junior Boys 10-12 14 / 21
Ellison Brink Cat. 1/2 Men 7 / 20
Ian Brink Cat. 3 Men 1 / 9

MFG CX - Woodland Park GP (Nov 13 2016)

Jake Hightower Cat 4 Men 10 / 104
Jack Spranger Cat 4 Men 15 / 104
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 71 / 104
Juliann L vander haegen Cat 3 Women 3 / 26
Callah Robinson Cat 3 Women 9 / 26
Keaghlan Robinson Juniors - 2008/2009 7 / 31
Indigo Newby-house Jr Girls 2005-2007 7 / 11
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 2003/2004 1 / 9
Annalise Rosser Jr Girls 2003/2004 3 / 9
Juliann Vander haegen Jr Girls 2001/2002 2 / 2
Kai Wallis Jr Boys 2005-2007 1 / 44
Joe Spranger Jr Boys 2005-2007 3 / 44
Finn Westover Jr Boys 2005-2007 8 / 44
Jack Barrett stringham Jr Boys 2005-2007 11 / 44
Parker Anderson Jr Boys 2005-2007 43 / 44
Cole A gar-aouy Jr Boys 2003/2004 1 / 17
Walker Busken Jr Boys 2001/2002 2 / 18
Ethan Colson Jr Boys 2001/2002 5 / 18
Scott Funston Cat 1/2 Men 5 / 58
Calder Wood Cat 1/2 Men 6 / 58
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 15 / 58
Ellison Brink Cat 1/2 Men 20 / 58
Eli Gold Cat 1/2 Men 34 / 58
Lewis Whiley Cat 1/2 Men 38 / 58
Eric Olsen Cat 1/2 Men 50 / 58
Ian Brink Cat 1/2 Men 57 / 58
Layton Meyers Cat 3 Men 8 / 69
Wyatt Mason Cat 3 Men 25 / 69

Cross Revolution #4 (Nov 6 2016)

Noah Stringham Junior Boys 6-9 10 / 12
Juliann Vander haegen Cat. 3 Women 11 / 11
Jack Spranger Junior Boys 13-14 1 / 10
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 2 / 10
Walker Busken Junior Boys 15-16 7 / 7
Callah Robinson Junior Girls 13-14 1 / 4
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 13-14 2 / 4
Keaghlan Robinson Junior Girls 10-12 1 / 3
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 2 / 3
Jack Spranger Cat. 4 Men 4 / 36
Trey Trefry Cat. 4 Men 8 / 36
Cole Gar-aouy Cat. 4 Men 13 / 36
Tommy Shapiro Cat. 4 Men 14 / 36
Kai Wallis Junior Boys 10-12 1 / 21
Joe Spranger Junior Boys 10-12 3 / 21
Finn Westover Junior Boys 10-12 8 / 21
Jack B. stringham Junior Boys 10-12 9 / 21
Noah Meckle Junior Boys 10-12 14 / 21
Brayden Buchanan Cat. 1/2 Men 6 / 23
Ellison Brink Cat. 1/2 Men 8 / 23
Layton Meyers Cat. 1/2 Men 22 / 23
Ian Brink Cat. 3 Men 1 / 11

Sacramento Cyclocross Race #5 (Nov 6 2016)

Paul Haley JR Men 10-14 (USAC) 1 / 17

The Derby City Cup Day 2 (Nov 6 2016)

Calder Wood Men 17-18 Junior Cat 123 4 / 23
Scott Funston Men 17-18 Junior Cat 123 5 / 23

Cascade Cross Series 2016: Cross Border Clash (Nov 5 2016)

Jake Hightower Men B 8 / 27
Ethan Colson Men B 22 / 27
Eric Olsen Men A 5 / 11

Deschutes River CX NWCXX (Nov 5 2016)

Lewis Whiley Cat 3 Men 3 / 4
Juliann Vander haegen Cat 3 Women 1 / 5
Keaghlan Robinson Juniors Girls 10-12 1 / 1
Parker Anderson Juniors Boys 10-12 1 / 3
Callah Robinson Junior Girls 13-14 1 / 2
Annalise Rosser Junior Girls 13-14 2 / 2
Tommy Shapiro Junior Boys 15-16 1 / 2
Joe Spranger Junior Boys 13-14 1 / 2

The Derby City Cup Day 1 (Nov 5 2016)

Scott Funston Men 17-18 Junior Cat 123 6 / 24
Calder Wood Men 17-18 Junior Cat 123 7 / 24

Sacramento Cyclocross Race #4 (Oct 30 2016)

Paul Haley JR Men 10-14 (USAC) 1 / 10

Kings CX (Oct 30 2016)

Calder Wood Men Junior 17-18 UCI C1 11 / 32
Scott Funston Men Junior 17-18 UCI C1 13 / 32

MFG CX - North 40 (Oct 30 2016)

Ellison Brink Cat 1/2 Men 14 / 29
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 27 / 29
Ian Brink Cat 3 Men 3 / 50
Wyatt Mason Cat 3 Men 13 / 50
Eli Gold Cat 3 Men 43 / 50
Keaghlan Robinson Juniors - 2008/2009 6 / 16
Indigo Newby-house Jr Girls 2005-2007 4 / 6
Callah Robinson Jr Girls 2003/2004 1 / 7
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 2003/2004 2 / 7
Juliann Vander haegen Jr Girls 2001/2002 2 / 2
Kai Wallis Jr Boys 2005-2007 1 / 25
Joe Spranger Jr Boys 2005-2007 3 / 25
Finn Westover Jr Boys 2005-2007 8 / 25
Jack barrett Stringham Jr Boys 2005-2007 10 / 25
Parker Anderson Jr Boys 2005-2007 15 / 25
Cole jr Gar-aouy Jr Boys 2003/2004 2 / 14
Walker Busken Jr Boys 2001/2002 3 / 14
Ethan Colson Jr Boys 2001/2002 4 / 14
Juliann l Vander haegen Cat 3 Women 12 / 16
Wyatt Mason Cat 3 Women 15 / 16
Callah Robinson Cat 3 Women 16 / 16
Jack Spranger Cat 4 Men 31 / 63
Tommy Shapiro Cat 4 Men 33 / 63
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 35 / 63
Trey Trefry Cat 4 Men 44 / 63

CXing Out Cancer (Oct 29 2016)

Juliann Vander haegen Elite Junior Girls (17 & under) 1 / 1
Tommy Shapiro Cat 4 Men 2 / 8

Cross Revolution #3 (Oct 23 2016)

Anderson Landon Junior Boys 6-9 7 / 9
Juliann Vander haegen Cat. 3 Women 4 / 11
Callah Robinson Cat. 3 Women 9 / 11
Jack Spranger Junior Boys 13-14 1 / 9
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 2 / 9
Walker Busken Junior Boys 15-16 5 / 8
Callah Robinson Junior Girls 13-14 1 / 5
Annalise Rosser Junior Girls 13-14 4 / 5
Keaghlan Robinson Junior Girls 10-12 3 / 5
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 5 / 5
Jack Spranger Cat. 4 Men 2 / 32
Cole Gar-aouy Cat. 4 Men 14 / 32
Kai Wallis Junior Boys 10-12 1 / 16
Joe Spranger Junior Boys 10-12 2 / 16
Finn Westover Junior Boys 10-12 8 / 16
Noah Meckle Junior Boys 10-12 10 / 16
Anderson Parker Junior Boys 10-12 14 / 16
Scott Funston Cat. 1/2 Men 2 / 23
Ellison Brink Cat. 1/2 Men 13 / 23
Lewis Whiley Cat. 1/2 Men 16 / 23
Ian Brink Cat. 3 Men 1 / 24

Rolling Thunder (Oct 22 2016)

Ciara Macdonald Cat 4/Beginner Women 13 / 26

MFG CX - Magnuson Park Cross (Oct 16 2016)

Callah Robinson Cat 3 Women 15 / 18
Juliann L vander haegen Cat 3 Women 18 / 18
Keaghlan Robinson Juniors - 2008/2009 6 / 29
Indigo Newby-house Jr Girls 2005-2007 7 / 8
Callah Robinson Jr Girls 2003/2004 1 / 9
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 2003/2004 2 / 9
Annalise Rosser Jr Girls 2003/2004 3 / 9
Juliann Vander haegen Jr Girls 2001/2002 1 / 2
Joe Spranger Jr Boys 2005-2007 1 / 34
Kai Wallis Jr Boys 2005-2007 2 / 34
Finn Westover Jr Boys 2005-2007 5 / 34
Jack Barrett stringham Jr Boys 2005-2007 9 / 34
Parker Anderson Jr Boys 2005-2007 32 / 34
Trey Trefry Jr Boys 2003/2004 1 / 15
Cole A. gar-aouy Jr Boys 2003/2004 2 / 15
Ethan Colson Jr Boys 2001/2002 7 / 16
Scott Funston Cat 1/2 Men 5 / 36
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 8 / 36
Ellison Brink Cat 1/2 Men 19 / 36
Ian Brink Cat 3 Men 4 / 53
Jack Spranger Cat 4 Men 22 / 84
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 72 / 84

Crosstoberfest St. Edwards (Oct 15 2016)

Wyatt Mason Men Cat 3 17 / 17
Brayden Buchanan Men Cat 1/2 3 / 9
Tommy Shapiro Men 15-16 2 / 2
Annalise Rosser Women 13-14 4 / 4
Keaghlan Robinson Women 10-12 1 / 3
Joe Spranger Men 10-12 1 / 3
Finn Westover Men 10-12 2 / 3
Trey Trefry Men Cat 4 6 / 22
Tommy Shapiro Men Cat 4 14 / 22

Sacramento Cyclocross Series #2 (Oct 9 2016)

Paul Haley JR Men 10-14 (USAC) 4 / 13

Cross Revolution #2 (Oct 9 2016)

Landon Anderson Junior Boys 6-9 7 / 12
Noah Stringham Junior Boys 6-9 9 / 12
Juliann Vander haegen Cat. 3 Women 4 / 11
Jack Spranger Junior Boys 13-14 1 / 10
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 2 / 10
Walker Busken Junior Boys 15-16 3 / 7
Keaghlan Robinson Junior Girls 10-12 5 / 7
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 6 / 7
Jack Spranger Cat. 4 Men 2 / 31
Cole Gar-aouy Cat. 4 Men 15 / 31
Kai Wallis Junior Boys 10-12 1 / 22
Joe Spranger Junior Boys 10-12 2 / 22
Jack B. stringham Junior Boys 10-12 8 / 22
Noah Meckle Junior Boys 10-12 13 / 22
Scott Funston Cat. 1/2 Men 2 / 19
Calder Wood Cat. 1/2 Men 12 / 19
Ellison Brink Cat. 1/2 Men 14 / 19
Ian Brink Cat. 3 Men 1 / 16

Palouse Cross at Sky Ranch (Oct 9 2016)

Ciara Macdonald Women Open Cat 4 1 / 2

Sacramento Cyclocross Series #1 (Oct 8 2016)

Paul Haley JR Men 15-18 (USAC) 3 / 5

Cascade Cross Series 2016: Bellingham BMX (Oct 8 2016)

Ethan Colson Men B 23 / 26
Jake Hightower Men C 4 / 25
Eric Olsen Men A 8 / 17

MFG CX - Katie Blincoe Prestige (Oct 2 2016)

Juliann L vander haegen Cat 3 Women 6 / 16
Callah Robinson Cat 3 Women 10 / 16
Keaghlan Robinson Juniors - 2008/2009 9 / 20
Indigo Newby-house Jr Girls 2005-2007 4 / 7
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 2003/2004 1 / 5
Juliann Vander haegen Jr Girls 2001/2002 1 / 1
Joe Spranger Jr Boys 2005-2007 1 / 27
Kai Wallis Jr Boys 2005-2007 2 / 27
Jack Barrett stringham Jr Boys 2005-2007 6 / 27
Parker Anderson Jr Boys 2005-2007 10 / 27
Finn Westover Jr Boys 2005-2007 12 / 27
Parker King Jr Boys 2003/2004 3 / 13
Ethan Colson Jr Boys 2001/2002 2 / 9
Ellison Brink Cat 1/2 Men 13 / 40
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 16 / 40
Eli Gold Cat 3 Men 6 / 47
Ian Brink Cat 3 Men 13 / 47
Dale King Clydesdale - 200 lbs + 11 / 22
Jack Spranger Cat 4 Men 9 / 80
Ethan P colson Cat 4 Men 12 / 80
Trey Trefry Cat 4 Men 17 / 80
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 39 / 80

KMC Cross Festival Day 3 (Oct 2 2016)

Scott Funston Men Junior 17-18 Cat 12 9 / 35
Calder Wood Men Junior 17-18 Cat 12 10 / 35

Superpro Vallejo Night Race (Oct 1 2016)

Paul Haley Junior 10-14 8 / 10

KMC Cross Festival Day 2 (Oct 1 2016)

Calder Wood Men Junior 17-18 Cat 12 8 / 35
Scott Funston Men Junior 17-18 Cat 12 12 / 35

CrossReno (Oct 1 2016)

Nate Thalhamer Men B Cat 3/4/5 17 / 17

MFG CX - Moor Cross (Sep 25 2016)

Juliann L vander haegen Cat 3 Women 12 / 18
Callah Robinson Cat 3 Women 18 / 18
Landon Anderson Juniors - 2008/2009 11 / 33
Keaghlan Robinson Juniors - 2008/2009 33 / 33
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 2003/2004 1 / 6
Annalise Rosser Jr Girls 2003/2004 3 / 6
Isabella Meyers Jr Girls 2003/2004 5 / 6
Juliann Vander haegen Jr Girls 2001/2002 1 / 1
Kai Wallis Jr Boys 2005-2007 1 / 33
Joe Spranger Jr Boys 2005-2007 2 / 33
Parker Anderson Jr Boys 2005-2007 9 / 33
Noah Meckle Jr Boys 2005-2007 10 / 33
Finn Westover Jr Boys 2005-2007 12 / 33
Jack Barrett stringham Jr Boys 2005-2007 33 / 33
Jake T hightower Jr Boys 2001/2002 1 / 12
Ethan Colson Jr Boys 2001/2002 12 / 12
Calder Wood Cat 1/2 Men 6 / 35
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 13 / 35
Ellison Brink Cat 1/2 Men 21 / 35
Layton Meyers Cat 1/2 Men 31 / 35
Eric Olsen Cat 3 Men 8 / 52
Eli Gold Cat 3 Men 9 / 52
Wyatt Mason Cat 3 Men 14 / 52
Ian Brink Cat 3 Men 41 / 52
Jake Hightower Cat 4 Men 5 / 87
Jack Spranger Cat 4 Men 35 / 87
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 46 / 87
Ethan P colson Cat 4 Men 52 / 87

Jingle Cross Day 3 (Sep 25 2016)

Callah Robinson Women Juniors 13-15 2 / 10

Jingle Cross Day 1 (Sep 23 2016)

Callah Robinson Women Juniors 13-15 2 / 11

Cross Revolution #1 (Sep 18 2016)

Callah Robinson Cat. 3 Women 5 / 13
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 1 / 11
Walker Busken Junior Boys 15-16 2 / 6
Callah Robinson Junior Girls 10-12 1 / 6
Keaghlan Robinson Junior Girls 10-12 4 / 6
Trey Trefry Cat. 4 Men 12 / 42
Kai Wallis Junior Boys 10-12 1 / 20
Jack B. stringham Junior Boys 10-12 7 / 20
Parker Anderson Junior Boys 10-12 10 / 20
Calder Wood Cat. 1/2 Men 5 / 24
Ellison Brink Cat. 1/2 Men 13 / 24
Scott Funston Cat. 1/2 Men 17 / 24
Ian Brink Cat. 3 Men 17 / 25

Trek CXC Cup (Sep 18 2016)

Jack Spranger Men Juniors 13-14 Open 5 / 15
Joe Spranger Men Juniors 11-12 Open 3 / 9

West Sacramento Cyclocross Grand Prix (WSCXGP) (Sep 17 2016)

Nate Thalhamer Men B Cat 3-5 55 / 68

MFG CX - Lake Sammamish GP (Sep 11 2016)

Keaghlan Robinson Juniors - 2008/2009 6 / 24
Annalise Rosser Jr Girls 2003/2004 1 / 5
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 2003/2004 5 / 5
Juliann Vander haegen Jr Girls 2001/2002 1 / 2
Joe Spranger Jr Boys 2005-2007 1 / 34
Kai Wallis Jr Boys 2005-2007 2 / 34
Parker Anderson Jr Boys 2005-2007 4 / 34
Jack Barrett stringham Jr Boys 2005-2007 8 / 34
Noah Meckle Jr Boys 2005-2007 12 / 34
Finn Westover Jr Boys 2005-2007 27 / 34
Ethan Colson Jr Boys 2001/2002 2 / 11
Juliann L vander haegen Cat 3 Women 9 / 17
Callah Robinson Cat 3 Women 15 / 17
Scott Funston Cat 1/2 Men 5 / 36
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 33 / 36
Eli Gold Cat 3 Men 1 / 46
Ian Brink Cat 4 Men 1 / 78
Ellison Brink Cat 4 Men 3 / 78
Jake Hightower Cat 4 Men 6 / 78
Jack Spranger Cat 4 Men 24 / 78
Trey Trefry Cat 4 Men 29 / 78
Cole Gar-aouy Cat 4 Men 57 / 78

CCCX #3 (Sep 10 2016)

Nate Thalhamer Men B Cat 2/3/4 4 / 16

Labor Day Cyclocross Championships 2016 (Sep 5 2016)

Noah Meckle Junior Boys 10-12 6 / 25
Julian Haegen Cat 3 Women 3 / 9

CCCX #2 (Sep 4 2016)

Paul Haley Men C Cat 4/5 5 / 11
Nate Thalhamer Men B Cat 2/3/4 1 / 12

CCCX #1 (Aug 27 2016)

Nate Thalhamer Men Junior 10-14 Open 1 / 6

Central Coast Cyclocross Series (Aug 27 2016)

Nate Thalhamer Men Junior 10-14 Open 1 / 6

US National Championships Day 6 (Jan 10 2016)

Brayden Buchanan Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 15 / 65
Henry Coppolillo Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 19 / 65
Eli Gold Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 34 / 65

US National Championships Day 5 (Jan 9 2016)

Jack Spranger Men Junior 11-12 3 / 35
Paul Haley Men Junior 11-12 7 / 35
Parker King Men Junior 11-12 12 / 35
Juliann Vanderhaegen Women Junior 13-14 4 / 38
Trey Trefry Men Junior 13-14 35 / 74
Scott Funston Men Junior 15-16 3 / 82
Calder Wood Men Junior 15-16 4 / 82
Meyers Layton Men Junior 15-16 15 / 82
Benjamin King Men Junior 15-16 23 / 82
Joe Spranger Men Junior 9-10 13 / 32

US National Championships Day 4 (Jan 8 2016)

Henry Coppolillo Men Non-championship 922 8 / 76
Trey Trefry Men Non-championship 922 37 / 76
Jack Spranger Men Non-championship 922 42 / 76
Joe Spranger Men Non-championship 922 60 / 76

US National Championships Day 3 (Jan 7 2016)

Juliann Vanderhaegen Women Non-Championship Cat 4 2 / 27

MSG Cyclo-cross Series 8 (Jan 3 2016)

Parker King Men Juniors 9-14 Open 4 / 6

Kingsport Cyclocross Cup (Jan 2 2016)

Parker King Men Juniors 9-14 Open 4 / 8
Benjamin King Men Juniors 15-18 Open 2 / 4

Sacramento CX #8 - Sacramento Raceway (Dec 13 2015)

Nate Thalhamer Junior Men 10-14 1 / 10

Cascade Cross Series 2015: Thanks Given'er Day 2 (Dec 6 2015)

Jake Hightower Junior Men (U19) 1 / 7

Cascade Cross Series 2015: Thanks Given'er Day 1 (Dec 5 2015)

Jack Spranger Junior Men 1 / 7
Jake Hightower Junior Men 2 / 7
Kai Wallis Junior Men 5 / 7
Joe Spranger Junior Men 6 / 7
Parker King Men B 22 / 24
Scott Funston Men A 3 / 15
Calder Wood Men A 4 / 15
Layton Meyers Men A 7 / 15
Benjamin King Men A 13 / 15

Cross Revolution #6 (Nov 29 2015)

Jack Spranger Junior Boys 13-14 2 / 8
Jake Hightower Junior Boys 13-14 3 / 8
Trey Trefry Junior Boys 13-14 4 / 8
Parker King Junior Boys 13-14 7 / 8
Juliann Vander haegen Junior Girls 13-14 1 / 2
Meghan Funston Junior Girls 13-14 2 / 2
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 2 / 6
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 5 / 6
Wyatt Mason Cat. 4 Men 2 / 27
Gideon Bender Cat. 4 Men 15 / 27
Joe Spranger Junior Boys 10-12 2 / 18
Zach Bergford Junior Boys 10-12 16 / 18
Parker Anderson Junior Boys 10-12 17 / 18
Scott Funston Cat. 1/2 Men 2 / 19
Calder Wood Cat. 1/2 Men 5 / 19
Benjamin King Cat. 1/2 Men 18 / 19
Webster Bergford Clydesdales (200 lbs +) 9 / 9
Layton Meyers Cat. 3 Men 1 / 18
Ellison Brink Cat. 3 Men 4 / 18
Eli Gold Cat. 3 Men 6 / 18

Buck'n Cross Really Hard Eight (Nov 24 2015)

Parker Anderson Men CAT Open 22 / 24

CXLA Day 2 - SoCalCross #11 (Nov 22 2015)

Nate Thalhamer Men Junior 9-14 Open 3 / 11

MFG Woodland Park Cat 4 Men 45+ (Nov 22 2015)

Kyle Trefry Cat4 Men 45+ 51 / 102

MFG CX - Woodland Park (Nov 22 2015)

Juliann Vander haegen Jr Girls 2002/2003 1 / 5
Annalise Rosser Jr Girls 2002/2003 2 / 5
Kai Wallis Jr Boys 2004-2006 2 / 29
Joe Spranger Jr Boys 2004-2006 4 / 29
Jack b Stringham Jr Boys 2004-2006 13 / 29
Jack Spranger Jr Boys 2002/2003 2 / 14
Trey Trefry Jr Boys 2002/2003 4 / 14
Jakob Buchanan Jr Boys 2002/2003 14 / 14
Jake Hightower Jr Boys 2000/2001 1 / 19
Jake t. Hightower Cat 4 Men 45 / 96
Trey t Trefry Cat 4 Men 83 / 96
Lewis Whiley Cat 3 Men 3 / 67
Eli Gold Cat 3 Men 6 / 67
Ellison Brink Cat 3 Men 8 / 67
Eric Olsen Cat 3 Men 9 / 67
Wyatt Mason Cat 3 Men 54 / 67
Scott Funston Cat 1/2 Men 4 / 33
Calder Wood Cat 1/2 Men 5 / 33
Layton Meyers Cat 1/2 Men 16 / 33
Brayden Buchanan Cat 1/2 Men 24 / 33

CXLA Day 1 - SoCalCross #10 (Nov 21 2015)

Nate Thalhamer Men Junior 9-14 Open 3 / 8

The Derby City Cup Day 2 (Nov 8 2015)

Henry Coppolillo Men Junior 17-18 UCI 11 / 28
Brayden Buchanan Men Junior 17-18 UCI 13 / 28

Cross Revolution #5 (Nov 8 2015)

Jack Spranger Junior Boys 13-14 2 / 7
Jake Hightower Junior Boys 13-14 3 / 7
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 5 / 7
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 3 / 5
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 4 / 5
Wyatt Mason Cat. 4 Men 1 / 29
Scott Funston Cat. 1/2 Men 4 / 20
Layton Meyers Cat. 1/2 Men 16 / 20
Ellison Brink Cat. 3 Men 1 / 24

Sierra Point Night Cross (Nov 7 2015)

Evan Geary Cat A Men 38 / 55
Nate Thachamer Juniors 10-14 1 / 9

Deschutes River Cyclocross WSBA CX Championships (Nov 7 2015)

Scott Funston Men JR BOYS 15-16 1 / 7
Meyers Layton Men JR BOYS 15-16 2 / 7
Gideon Bender Men JR BOYS 15-16 7 / 7
Jack Spranger Men JR BOYS 10-12 1 / 12
Joe Spranger Men JR BOYS 10-12 5 / 12
Kai Wallis Men JR BOYS 10-12 6 / 12
Jack B stringham Men JR BOYS 10-12 9 / 12
Juliann Vanderhaegen Men JR GIRLS 13-14 1 / 2
Annalise Rosser Men JR GIRLS 13-14 2 / 2
Eli Gold Men JR BOYS 17-18 2 / 4
Lewis Whiley Men JR BOYS 17-18 4 / 4
Juliann Vanderhaegen CAT 4 WOMEN 2 / 11
Jasmine Soh CAT 4 WOMEN 8 / 11
Trey Trefry Men JR BOYS 13-14 6 / 6
Meyers Layton Open Race #1 2 / 26
Scott Funston Open Race #1 3 / 26
Eli Gold Open Race #1 9 / 26
Gideon Bender Open Race #1 10 / 26
Jack Spranger Open Race #1 15 / 26
Trey Trefry Open Race #1 16 / 26
Juliann Vanderhaegen Open Race #1 20 / 26
Kai Wallis Open Race #1 21 / 26
Joe Spranger Open Race #1 22 / 26
Meyers Layton Open Race #2 2 / 25
Scott Funston Open Race #2 3 / 25
Eli Gold Open Race #2 9 / 25
Gideon Bender Open Race #2 10 / 25
Jack Spranger Open Race #2 15 / 25
Trey Trefry Open Race #2 16 / 25
Juliann Vanderhaegen Open Race #2 20 / 25
Kai Wallis Open Race #2 21 / 25
Joe Spranger Open Race #2 22 / 25

The Derby City Cup Day 1 (Nov 7 2015)

Henry Coppolillo Men Junior 17-18 UCI 15 / 30
Brayden Buchanan Men Junior 17-18 UCI 17 / 30

MFG CX - North 40 (Nov 1 2015)

Ellison Brink Cat 3 Men 5 / 40
Lewis Whiley Cat 3 Men 31 / 40
Eli Gold Cat 3 Men 38 / 40

Pan Am Continental Cyclo-cross Championships (Nov 1 2015)

Henry Coppolillo Men Junior 17-18 (Pan Am Championships 16 / 33

MFG CX - North 40 (Nov 1 2015)

Brayden Buchanan Men 1/2 10 / 30
Layton Meyers Men 1/2 15 / 30
Calder Wood Men 1/2 20 / 30
Juliann l Vander haegen Cat 4 Women 3 / 29
Jack k Spranger Cat 4 Men 28 / 63
Jake t. Hightower Cat 4 Men 36 / 63
Indigo Newbyhouse Jr Girls 20042006 3 / 3
Juliann Vander haegen Jr Girls 20022003 1 / 3
Annalise Rosser Jr Girls 20022003 3 / 3
Kai Wallis Jr Boys 20042006 2 / 21
Joe Spranger Jr Boys 20042006 3 / 21
Jack b Stringham Jr Boys 20042006 13 / 21
Jack Spranger Jr Boys 2002/2003 2 / 14
Parker King Jr Boys 2002/2003 6 / 14
Jakob Buchanan Jr Boys 2002/2003 13 / 14
Ethan Casebolt Jr Boys 2000/2001 9 / 9

Sacramento CX #5 (Nov 1 2015)

Nate Thalhamer Junior Men 10-14 1 / 13

Kings CX (Oct 31 2015)

Henry Coppolillo Men Junior 17-18 UCI 18 / 36
Benjamin King Men 45+/55+ U19 Single Speed 26 / 95

Sacramento CX #4 (Oct 31 2015)

Nate Thalhamer Junior Men 10-14 1 / 15

Sacramento CX #3 (Oct 25 2015)

Nate Thalhamer Junior Men 10-14 1 / 11

Rolling Thunder Day 2 (Oct 25 2015)

Henry Coppolillo Men Cat 1/2 4 / 10

Cross Revolution #4 (Oct 25 2015)

Jack Spranger Junior Boys 13-14 1 / 9
Trey Trefry Junior Boys 13-14 2 / 9
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 5 / 9
Parker King Junior Boys 13-14 7 / 9
Annalise Rosser Junior Girls 13-14 1 / 3
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 4 / 6
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 6 / 6
Juliann Vander haegen Cat. 4 Women 1 / 23
Wyatt Mason Cat. 4 Men 1 / 57
Kai Wallis Junior Boys 10-12 3 / 26
Joe Spranger Junior Boys 10-12 7 / 26
Jack B. stringham Junior Boys 10-12 21 / 26
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 15 / 17
Scott Funston Cat. 1/2 Men 3 / 28
Brayden Buchanan Cat. 1/2 Men 14 / 28
Benjamin King Cat. 1/2 Men 21 / 28
Calder Wood Cat. 1/2 Men 25 / 28
Layton Meyers Cat. 3 Men 2 / 33
Ellison Brink Cat. 3 Men 3 / 33
Lewis Whiley Cat. 3 Men 4 / 33

Rolling Thunder Day 1 (Oct 24 2015)

Henry Coppolillo Men Cat 1/2 19 / 22
Ciara Macdonald Women Junior 9-18 Open 1 / 6

Bozeman Superprestige (Oct 18 2015)

Henry Coppolillo Men Pro Cat 1/2 7 / 10

MFG - CX Magnuson Park Cross (Oct 18 2015)

Indigo Newby-house Jr Girls 2004-2006 6 / 8
Juliann Vander haegen Jr Girls 2002-2003 1 / 3
Kai Wallis Jr Boys 2004-2006 3 / 34
Jack B stringham Jr Boys 2004-2006 12 / 34
Jack Spranger Jr Boys 2002/2003 2 / 15
Trey Trefry Jr Boys 2002/2003 3 / 15
Jakob Buchanan Jr Boys 2002/2003 15 / 15
Wyatt Mason Cat 4 Men 5 / 102
Jack Spranger Cat 4 Men 46 / 102
Trey T trefry Cat 4 Men 65 / 102
Henry Geary Cat 4 Men 69 / 102
Brayden Buchanan Cat 3 Men 1 / 58
Ellison Brink Cat 3 Men 17 / 58
Ayden Young Cat 3 Men 36 / 58
Eli Gold Cat 3 Men 57 / 58
Scott Funston Cat 1/2 Men 4 / 34
Calder Wood Cat 1/2 Men 16 / 34

Sacramento CX #2 (Oct 11 2015)

Nate Thalhamer Junior Men 10-14 2 / 18

Cross Revolution #3 (Oct 11 2015)

Jack Spranger Junior Boys 13-14 2 / 8
Trey Trefry Junior Boys 13-14 4 / 8
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 6 / 8
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 2 / 8
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 7 / 8
Juliann Vander haegen Cat. 4 Women 2 / 31
Titus Bender Cat. 4 Men 21 / 36
Ezekiel Bender Junior Boys 10-12 2 / 27
Jude Bender Junior Boys 10-12 9 / 27
Eli Gold Cat. 1/2 Men 22 / 27
Calder Wood Cat. 1/2 Men 23 / 27
Scott Funston Cat. 1/2 Men 27 / 27
Layton Meyers Cat. 3 Men 1 / 31
Ellison Brink Cat. 3 Men 10 / 31

Cascade Cross Series 2015: Bellingham BMX (Oct 10 2015)

Brayden Buchanan Men A 6 / 14
Jake Hightower Junior Men 1 / 6
Kai Wallis Junior Men 4 / 6

KMC Cyclo-cross Festival Day 3 (Oct 4 2015)

Henry Coppolillo Men 17-18 Junior Cat 12 18 / 32

Cross Revolution #2 (Oct 4 2015)

Jack Spranger Junior Boys 13-14 2 / 7
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 4 / 7
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 1 / 4
Indigo Newby-house Junior Girls 10-12 2 / 4
Juliann Vander haegen Cat. 4 Women 5 / 28
Wyatt Mason Cat. 4 Men 2 / 21
Joe Spranger Junior Boys 10-12 2 / 17
Scott Funston Cat. 1/2 Men 19 / 23
Calder Wood Cat. 1/2 Men 23 / 23
Layton Meyers Cat. 3 Men 2 / 19
Lewis Whiley Cat. 3 Men 4 / 19

MFG CX - Brian Tracy Experience (Oct 3 2015)

Juliann Vander haegen Jr Girls 2002-2003 1 / 2
Annalise Rosser Jr Girls 2002-2003 2 / 2
Kai Wallis Jr Boys 2004-2006 2 / 20
Joe Spranger Jr Boys 2004-2006 4 / 20
Jack B stringham Jr Boys 2004-2006 13 / 20
Jack Spranger Jr Boys 2002/2003 2 / 15
Parker King Jr Boys 2002/2003 9 / 15
Jakob Buchanan Jr Boys 2002/2003 14 / 15
Jake Hightower Jr Boys 2000/2001 1 / 4
Jack Spranger Cat 4 Men 25 / 67
Brayden Buchanan Cat 3 Men 4 / 41
Eli Gold Cat 3 Men 5 / 41
Ellison Brink Cat 3 Men 7 / 41
Scott Funston CAT1/2 MEN 4 / 26
Calder Wood CAT1/2 MEN 16 / 26
Benjamin King CAT1/2 MEN 17 / 26

KMC Cyclo-cross Festival Day 2 (Oct 3 2015)

Henry Coppolillo Men 17-18 Cat 12 20 / 31

Sacramento CX #1 (Sep 27 2015)

Nate Thalhamer Junior Men 10-14 2 / 17

Cross Revolution #1 (Sep 27 2015)

Trey Trefry Junior Boys 13-14 5 / 6
Meghan Funston Junior Girls 13-14 1 / 3
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 3 / 6
Wyatt Mason Cat. 4 Men 4 / 40
Kai Wallis Junior Boys 10-12 3 / 24
Jack B. stringham Junior Boys 10-12 12 / 24
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 11 / 14
Funston Scott Cat. 1/2 Men 3 / 13
Layton Meyers Cat. 3 Men 6 / 23

Cascade Cross Series 2015: Woolley Cross (Sep 26 2015)

Eric Olson Men B 45 / 47
Benjamin King Men A 17 / 18
Leldon Dale king ii Master Men B 40+ 28 / 31
Jake Hightower Junior Men 1 / 6
Kai Wallis Junior Men 3 / 6

MFG CX - South Sound Superprestige (Sep 20 2015)

Jack Spranger Cat 4 Men 54 / 80
Trey J trefry Cat 4 Men 56 / 80
Brayden Buchanan Cat 3 Men 1 / 50
Lewis Whiley Cat 3 Men 9 / 50
Eli Gold Cat 3 Men 50 / 50

CrossReno (Sep 19 2015)

Nate Thalhamer Men 9-14 Junior 9 / 19

MFG CX - Lake Sammamish GP (Sep 13 2015)

David O'Brien Pro 1/2 Men 27 / 28
Indigo Newbyhouse Jr Girls 20042006 6 / 8
Juliann Vander haegen Jr Girls 20022003 1 / 5
Annalise Rosser Jr Girls 20022003 2 / 5
Joe Spranger Jr Boys 20042006 1 / 32
Kai Wallis Jr Boys 20042006 4 / 32
Jack Spranger Jr Boys 2002/2003 2 / 17
Trey Trefry Jr Boys 2002/2003 3 / 17
Jakob Buchanan Jr Boys 2002/2003 8 / 17
Jake Hightower Jr Boys 2000/2001 4 / 9
Ethan Casebolt Jr Boys 2000/2001 9 / 9
Eric Olsen Cat 4 Men 8 / 80
Brayden Buchanan Cat 3 Men 3 / 56
Eli Gold Cat 3 Men 5 / 56

Labor Day Cyclocross Championships (Sep 7 2015)

Juliann , vander haegen CAT 4 WOMEN 1 / 35
Annalise Rosser CAT 4 WOMEN 31 / 35

Cascade Cross Series 2014 : Bandit Cross (Jan 31 2015)

Calder Wood Men A 4 / 15

2015 US Nationals Day 5.9 (Jan 12 2015)

Ciara Macdonald Women Junior 15-16 11 / 18
Cassie Ross Women Junior 17-18 12 / 20
Scott Funston Men Junior 15-16 1 / 65
Calder Wood Men Junior 15-16 5 / 65
Meyers Layton Men Junior 15-16 7 / 65
Benjamin King Men Junior 15-16 8 / 65
Brayden Buchanan Men Junior 15-16 35 / 65

2015 US Nationals Day 4 (Jan 10 2015)

Jack Spranger Men Junior 11-12 4 / 38
Parker King Men Junior 11-12 18 / 38
Trey Trefry Men Junior 11-12 21 / 38
Gideon Bender Men Junior 13-14 11 / 52
Annalise Rosser Women Junior 11-12 7 / 17
Joe Spranger Men Junior 9-10 7 / 25

2015 US Nationals Day 1 (Jan 7 2015)

Benjamin King Men Non-Championship 1029 14 / 72
Calder Wood Men Non-Championship 1029 30 / 72
Jack Spranger Men Non-Championship 1029 51 / 72
Parker King Men Non-Championship 1029 59 / 72

Resolution Cross Cup Day 2 (Jan 4 2015)

Parker King Men Juniors 10-14 Junior 7 / 17
Benjamin King Men Juniors 15-18 Junior 5 / 19

Resolution Cross Cup Day 1 (Jan 3 2015)

Parker King Men Cat 4 30 / 41
Benjamin King Men Cat 2 20 / 24

Kringle Kross (Dec 14 2014)

Scott Funston Men Junior 15-16 1 / 12
Calder Wood Men Junior 15-16 2 / 12
Meyers Layton Men Junior 15-16 3 / 12
Eli Gold Men Junior 15-16 5 / 12
Gideon Bender Men Junior 15-16 6 / 12
Henry Geary Men Junior 15-16 8 / 12
Benjamin King Men Junior 15-16 9 / 12
Juliann Vanderhaegen Women Junior 13-14 1 / 1
Evan Geary Men Senior Cat 1/2 8 / 8
Annalise Rosser Women Junior 9-12 1 / 4
Meghan Funston Women Junior 9-12 2 / 4
Zeke Bender Men Junior 9-12 1 / 10
Kai Wallis Men Junior 9-12 4 / 10
Joe Spranger Men Junior 9-12 5 / 10
Jude Bender Men Junior 9-12 6 / 10
Dickinson Kyle Men Junior 13-14 1 / 7
Parker King Men Junior 13-14 2 / 7
Jack Spranger Men Junior 13-14 5 / 7
Annalise Rosser Women Senior Cat 4 7 / 8

Inland NW Cyclocross Series Finals (Dec 13 2014)

Ciara Macdonald Women Cat 4 4 / 6
Ciara Macdonald Women Junior 14+ Open 1 / 1

Cross Revolution #6 (Nov 30 2014)

Scott Funston Cat. 1/2 Men 3 / 19
Calder Wood Cat. 1/2 Men 10 / 19
Meghan Funston Junior Girls 10-12 2 / 2
Jake Hightower Junior Boys 13-14 3 / 11
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 5 / 11
Kyle Dickinson Junior Boys 13-14 7 / 11
Juliann Vander haegen Junior Girls 13-14 1 / 3
Indigo Newby-house Junior Boys & Girls 1-lap race 6 / 8
Juliann Vander haegen Cat. 4 Women 4 / 15
Annalise Rosser Cat. 4 Women 12 / 15
Jack Spranger Cat. 4 Men 16 / 23
Ciara Macdonald Junior Girls 15-16 2 / 2
Joe Spranger Junior Boys 10-12 3 / 10
Layton Meyers Cat. 3 Men 3 / 15

WSBA CX Championships (Nov 23 2014)

Annalise Rosser Women Junior 9-12 yr Cat 1/2/3/4 1 / 4
Isabella Meyers Women Junior 9-12 yr Cat 1/2/3/4 3 / 4
Gideon Bender Men Junior 13-14 Open 1 / 5
Scott Funston Men Junior 15-16 Open 1 / 8
Calder Wood Men Junior 15-16 Open 2 / 8
Brayden Buchanan Men Junior 15-16 Open 3 / 8
Benjamin King Men Junior 15-16 Open 4 / 8
Meyers Layton Men Junior 15-16 Open 5 / 8
Eli Gold Men Junior 15-16 Open 7 / 8
Juliann Vanderhaegen Women Junior 13-14 Cat 1/2/3/4 1 / 3
Sophia Meyers Women Junior 13-14 Cat 1/2/3/4 2 / 3
Ciara Macdonald Women Junior 15-16 Cat 1/2/3/4 1 / 2
Evan Geary Men Junior 17-18 Open 2 / 2
Jack Spranger Men Junior 9-12 yr Open 1 / 14
Trey Trefry Men Junior 9-12 yr Open 2 / 14
Parker King Men Junior 9-12 yr Open 3 / 14
Zeke Bender Men Junior 9-12 yr Open 5 / 14
Kai Wallis Men Junior 9-12 yr Open 8 / 14
Jude Bender Men Junior 9-12 yr Open 10 / 14
Parker Anderson Men Junior 9-12 yr Open 14 / 14

Cross Revolution #5 (Nov 23 2014)

Jake Hightower Junior Boys 13-14 1 / 7
Kyle Dickinson Junior Boys 13-14 2 / 7
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 3 / 7
Indigo Newby-house Junior Boys & Girls 1-lap race 7 / 10

Riverside Rumble (Nov 22 2014)

Annalise Rosser Women Junior 9-12 yr Cat 1/2/3/4 1 / 6
Isabella Meyers Women Junior 9-12 yr Cat 1/2/3/4 4 / 6
Brayden Buchanan Men Senior Cat 3 7 / 14
Trey Trefry Men Junior 13-14 Open 2 / 8
Parker King Men Junior 13-14 Open 3 / 8
Jack Spranger Men Junior 13-14 Open 4 / 8
Scott Funston Men Junior 15-16 Open 1 / 11
Calder Wood Men Junior 15-16 Open 2 / 11
Meyers Layton Men Junior 15-16 Open 3 / 11
Benjamin King Men Junior 15-16 Open 4 / 11
Brayden Buchanan Men Junior 15-16 Open 6 / 11
Eli Gold Men Junior 15-16 Open 8 / 11
Gideon Bender Men Junior 15-16 Open 9 / 11
Juliann Vanderhaegen Women Junior 13-14 Cat 1/2/3/4 2 / 3
Sophia Meyers Women Junior 13-14 Cat 1/2/3/4 3 / 3
Ciara Macdonald Women Junior 15-16 Cat 1/2/3/4 1 / 2
Zeke Bender Men Junior 9-12 yr. Open 2 / 11
Kai Wallis Men Junior 9-12 yr. Open 3 / 11
Jude Bender Men Junior 9-12 yr. Open 7 / 11
Parker Anderson Men Junior 9-12 yr. Open 10 / 11

INWC XC Series #5 (Nov 16 2014)

Ciara Macdonald Women Cat 4 3 / 5
Ciara Macdonald Women Junior 14+ Open 2 / 2

Cross Revolution #4 (Nov 16 2014)

Scott Funston Cat. 1/2 Men 5 / 22
Evan Geary Cat. 1/2 Men 8 / 22
Benjamin King Cat. 1/2 Men 12 / 22
Calder Wood Cat. 1/2 Men 21 / 22
Jake Hightower Junior Boys 13-14 2 / 7
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 4 / 7
Indigo Newby-house Junior Boys & Girls 1-lap race 7 / 10
Trey Trefry Cat. 4 Men 19 / 23
Anton Smirnov Cat. 3 Men 8 / 20

Wild West Finals (Nov 15 2014)

Ciara Macdonald Women Junior 1-18 Cat 1/2/3/4 2 / 8

Deschutes River Cyclocross (Nov 15 2014)

Calder Wood Men Junior 15-16 1 / 15
Brayden Buchanan Men Junior 15-16 2 / 15
Scott Funston Men Junior 15-16 3 / 15
Benjamin King Men Junior 15-16 4 / 15
Meyers Layton Men Junior 15-16 6 / 15
Gideon Bender Men Junior 15-16 7 / 15
Eli Gold Men Junior 15-16 8 / 15
Wyatt Mason Men Junior 15-16 9 / 15
Jack Berg Men Junior 15-16 12 / 15
Trey Trefry Men Junior 15-16 14 / 15
Parker King Men Junior 15-16 15 / 15
Ayden Young Men Senior Cat 3 7 / 15
Juliann Vanderhaegen Women Junior 13-14 1 / 2
Sophia Meyers Women Junior 13-14 2 / 2
Annalise Rosser Women Senior Cat 4 12 / 12
Zeke Bender Men Junior 10-12 2 / 9
Kai Wallis Men Junior 10-12 5 / 9
Jude Bender Men Junior 10-12 7 / 9
Annalise Rosser Women Junior 10-12 1 / 3
Isabella Meyers Women Junior 10-12 2 / 3
Dickinson Kyle Men Junior 13-14 2 / 5
Ethan Casebolt Men Junior 13-14 3 / 5

Inland NW Cyclocross Series - Apple Cross (Nov 9 2014)

Ciara Macdonald Women Junior 14+ Open 2 / 2

The Derby City Cup Day 2 (Nov 9 2014)

Evan Geary Men Junior 17-18 UCI 15 / 23
Benjamin King Men Master 45+-Masters 55+SinglespeedBoys 22 / 68

Subaru Woodland Park GP (MFG #6) (Nov 9 2014)

Juliann Vander haegen Junior Girls 2001-2002 1 / 7
Sophia Meyers Junior Girls 2001-2002 3 / 7
Annalise Rosser Cat. 4 Women 48 / 57
Indigo Newby-house Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 19 / 39
Eli Gold Cat. 4 Men 31 / 107
Wyatt Mason Cat. 4 Men 42 / 107
Trey Trefry Junior Boys 2003-2005 1 / 26
Jack Spranger Junior Boys 2003-2005 2 / 26
Parker King Junior Boys 2003-2005 5 / 26
Kai Wallis Junior Boys 2003-2005 6 / 26
Jude Bender Junior Boys 2003-2005 13 / 26
Annalise Rosser Junior Girls 2003-2005 1 / 14
Isabella Meyers Junior Girls 2003-2005 4 / 14
Meghan Funston Junior Girls 2003-2005 5 / 14
Scott Funston Cat. 1/2 Men 13 / 38
Jake Hightower Junior Boys 2001-2002 4 / 15
Kyle Dickinson Junior Boys 2001-2002 5 / 15
Nathan Morrisson Junior Boys 2001-2002 6 / 15
Layton Meyers Cat. 3 Men 12 / 60
Gideon Bender Cat. 3 Men 22 / 60
Brayden Buchanan Cat. 3 Men 38 / 60
Leldon King Cat. 3 Men 57 / 60

The Derby City Cup Day 1 (Nov 8 2014)

Benjamin King Men Master 45+-Masters 55+SinglespeedBoys 17 / 87
Evan Geary Men Junior 17-18 UCI 17 / 23

Cincy3 Cyclo-Stampede, p/b Darkhorse Racing (Nov 2 2014)

Evan Geary Men Junior 17-18 Elite UCI Juniors 18 / 36
Scott Funston Men Cat 1/2/3 12 / 126
Benjamin King Men Cat 1/2/3 47 / 126
Calder Wood Men Cat 1/2/3 59 / 126

Rolling Thunder Day 2: Redemption (Nov 2 2014)

Ciara Macdonald Women Junior 10-18 Open 2 / 8

SCCA/Starbucks GP (MFG #5) (Nov 2 2014)

Juliann Vander haegen Junior Girls 2001-2002 1 / 4
Sophia Meyers Junior Girls 2001-2002 2 / 4
Annalise Rosser Cat. 4 Women 25 / 39
Juliann Vander haegen Cat. 4 Women 33 / 39
Leldon King Cat. 3 Master Men 35+ 22 / 37
Indigo Newby-house Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 14 / 34
Anton Smirnov Cat. 4 Men 2 / 78
Eli Gold Cat. 4 Men 20 / 78
Titus Bender Cat. 4 Men 22 / 78
Jack Spranger Cat. 4 Men 23 / 78
Trey Trefry Junior Boys 2003-2005 1 / 32
Parker King Junior Boys 2003-2005 3 / 32
Ezekiel Bender Junior Boys 2003-2005 4 / 32
Kai Wallis Junior Boys 2003-2005 6 / 32
Jack Spranger Junior Boys 2003-2005 7 / 32
Jude Bender Junior Boys 2003-2005 12 / 32
Parker Anderson Junior Boys 2003-2005 22 / 32
Annalise Rosser Junior Girls 2003-2005 1 / 6
Isabella Meyers Junior Girls 2003-2005 3 / 6
Jake Hightower Junior Boys 2001-2002 3 / 10
Kyle Dickinson Junior Boys 2001-2002 4 / 10
Layton Meyers Cat. 3 Men 5 / 45
Brayden Buchanan Cat. 3 Men 7 / 45
Gideon Bender Cat. 3 Men 13 / 45
Ayden Young Cat. 3 Men 24 / 45

Cincy3 Kings CX After Dark (Nov 1 2014)

Evan Geary Men Junior 17-18 Elite UCI 17 / 37
Scott Funston Men Cat 1/2/3/4 7 / 107
Calder Wood Men Cat 1/2/3/4 12 / 107
Benjamin King Men Cat 1/2/3/4 32 / 107

Rolling Thunder (Nov 1 2014)

Ciara Macdonald Women Cat 4 14 / 34
Ciara Macdonald Women Junior 10-18 Open 4 / 12

Cincy3 Harbin Park (Oct 31 2014)

Evan Geary Men Cat 2/3/4 6 / 88
Scott Funston Men Cat 2/3/4 10 / 88
Calder Wood Men Cat 2/3/4 14 / 88
Benjamin King Men Cat 2/3/4 51 / 88

Rooks Park WW cross (Oct 26 2014)

Ciara Macdonald Women Junior 14-18 Open 1 / 2

Cross Revolution #3 (Oct 26 2014)

Scott Funston Cat. 1/2 Men 6 / 25
Evan Geary Cat. 1/2 Men 17 / 25
Calder Wood Cat. 1/2 Men 19 / 25
Benjamin King Cat. 1/2 Men 22 / 25
Eli Gold Junior Boys 13-14 1 / 14
Jack Spranger Junior Boys 13-14 4 / 14
Kyle Dickinson Junior Boys 13-14 6 / 14
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 8 / 14
Sophia Meyers Junior Girls 13-14 2 / 3
Indigo Newby-house Junior Boys & Girls 1-lap race 8 / 9
Annalise Rosser Cat. 4 Women 10 / 13
Leldon King Cat. 3 Master Men 35+ 22 / 28
Anton Smirnov Cat. 4 Men 2 / 35
Trey Trefry Cat. 4 Men 26 / 35
Trey Trefry Junior Boys 10-12 1 / 11
Joe Spranger Junior Boys 10-12 4 / 11
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 1 / 5
Meghan Funston Junior Girls 10-12 2 / 5
Layton Meyers Cat. 3 Men 6 / 27
Brayden Buchanan Cat. 3 Men 21 / 27

Memorial Pool WW cross (Oct 25 2014)

Ciara Macdonald Women Junior 14-18 Open 2 / 2

Magnuson Park 'Cross (MFG #4) (Oct 19 2014)

Juliann Vander haegen Junior Girls 2001-2002 1 / 2
Wyatt Mason Cat. 4 Men 40 / 75
Jack Spranger Junior Boys 2003-2005 1 / 28
Trey Trefry Junior Boys 2003-2005 2 / 28
Kai Wallis Junior Boys 2003-2005 4 / 28
Parker Anderson Junior Boys 2003-2005 17 / 28
Annalise Rosser Junior Girls 2003-2005 1 / 7
Henry Geary Junior Boys 1999-2000 7 / 16
Evan Geary Cat. 1/2 Men 14 / 33
Jake Hightower Junior Boys 2001-2002 2 / 12
Nathan Morrisson Junior Boys 2001-2002 3 / 12

CrosstoberFest @ St. Edwards (Oct 18 2014)

Jack Spranger Men Juniors 10-12 1 / 9
Trey Trefry Men Juniors 10-12 2 / 9
Parker King Men Juniors 10-12 4 / 9
Kai Wallis Men Juniors 10-12 5 / 9
Scott Funston Men Juniors 15-16 1 / 8
Calder Wood Men Juniors 15-16 2 / 8
Gideon Bender Men Juniors 15-16 3 / 8
Meyers Layton Men Juniors 15-16 4 / 8
Benjamin King Men Juniors 15-16 5 / 8
Evan Geary Men Senior Cat 1/2 8 / 19
Annalise Rosser Women Juniors 10-12 1 / 4
Isabella Meyers Women Juniors 10-12 3 / 4
Sophia Meyers Women Juniors 13-14 1 / 4
Juliann Vanderhaegen Women Juniors 13-14 2 / 4
Dickinson Kyle Men Juniors 13-14 2 / 5
Brayden Buchanan Men Senior Cat 4/5 1 / 31

Palouse Cross at Sky Ranch (Oct 18 2014)

Ciara Macdonald Women Cat 4 3 / 11
Ciara Macdonald Women Junior 14-18 Open 1 / 1

Cross Revolution #2 (Oct 12 2014)

Evan Geary Cat. 1/2 Men 17 / 19
David O'Brien Cat. 1/2 Men 18 / 19
Jack Spranger Junior Boys 13-14 1 / 12
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 4 / 12
Parker King Junior Boys 13-14 6 / 12
Kai Wallis Junior Boys 10-12 4 / 9
Calder Wood Cat. 3 Men 2 / 31

MFG #3: The Super Duper (Oct 5 2014)

Juliann Vander haegen Junior Girls 2001-2002 1 / 3
Sophia Meyers Junior Girls 2001-2002 2 / 3
Meghan Funston Junior Girls 2001-2002 3 / 3
Brayden Buchanan Cat. 4 Men 1 / 74
Wyatt Mason Cat. 4 Men 34 / 74
Jack Spranger Junior Boys 2003-2005 1 / 24
Trey Trefry Junior Boys 2003-2005 2 / 24
Kai Wallis Junior Boys 2003-2005 5 / 24
Ezekiel Bender Junior Boys 2003-2005 6 / 24
Jude Bender Junior Boys 2003-2005 12 / 24
Annalise Rosser Junior Girls 2003-2005 1 / 9
Isabella Meyers Junior Girls 2003-2005 4 / 9
Scott Funston Cat. 1/2 Men 4 / 31
Evan Geary Cat. 1/2 Men 19 / 31
Jake Hightower Junior Boys 2001-2002 3 / 13
Kyle Dickinson Junior Boys 2001-2002 4 / 13
Nathan Morrisson Junior Boys 2001-2002 6 / 13
Calder Wood Cat. 3 Men 5 / 44
Layton Meyers Cat. 3 Men 7 / 44
Gideon Bender Cat. 3 Men 31 / 44

OctoberFest 3 (Oct 4 2014)

Ciara Macdonald Women Junior Open 1 / 7
Ciara Macdonald Women Senior Cat 4 13 / 14

'Cat Cross (Oct 4 2014)

Landen Beckner Men Cat 1/2/3 6 / 13

MFG #2 - South Sound Super Prestige (Sep 28 2014)

Juliann Vander haegen Junior Girls 2001-2002 1 / 4
Brayden Buchanan Cat. 4 Men 17 / 69
Wyatt Mason Cat. 4 Men 32 / 69
Jack Spranger Junior Boys 2003-2005 1 / 26
Trey Trefry Junior Boys 2003-2005 2 / 26
Kai Wallis Junior Boys 2003-2005 6 / 26
Parker Anderson Junior Boys 2003-2005 26 / 26
Annalise Rosser Junior Girls 2003-2005 1 / 7
Nathan Morrisson Junior Boys 2001-2002 6 / 12
Calder Wood Cat. 3 Men 6 / 48

Cross Revolution #1 (Sep 21 2014)

Jack Spranger Junior Boys 13-14 3 / 10
Kyle Dickinson Junior Boys 13-14 9 / 10
Sophia Meyers Junior Girls 13-14 1 / 2
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 2 / 7
Meghan Funston Junior Girls 10-12 3 / 7
Kai Wallis Junior Boys 10-12 3 / 11
Scott Funston Cat. 3 Men 1 / 30

Brad Lewis Memorial Cyclocross Race (Sep 14 2014)

Skyler Schroeder Men Junior 15-16 4 / 6
Juliann Vanderhaegen Women Junior 13-14 1 / 1
Jack Spranger Men Junior 10-12 1 / 10
Trey Trefry Men Junior 10-12 4 / 10
Kai Wallis Men Junior 10-12 5 / 10
Annalise Rosser Women Junior 10-12 1 / 2
Ciara Macdonald Women Junior 15-16 2 / 2

Subaru STARCROSSED (Sep 13 2014)

Kyle Dickinson Junior Boys 13-14 3 / 10
Jake Hightower Junior Boys 13-14 4 / 10
Jakob Buchanan Junior Boys 13-14 5 / 10
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 6 / 10
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 1 / 4
Isabella Meyers Junior Girls 10-12 3 / 4
Scott Funston Cat. 3 Men 1 / 59
Calder Wood Cat. 3 Men 11 / 59
Lewis Whiley Cat. 3 Men 22 / 59
Layton Meyers Cat. 3 Men 27 / 59
Jack Spranger Junior Boys 10-12 2 / 16
Trey Trefry Junior Boys 10-12 4 / 16
Kai Wallis Junior Boys 10-12 7 / 16
Titus Bender Junior Boys 15-16 2 / 5
Juliann Vander haegen Junior Girls 13-14 2 / 5
Sophia Meyers Junior Girls 13-14 4 / 5
Nolan Brady Elite Men 12 / 38
Evan Geary Elite Men 15 / 38
David O'Brien Elite Men 28 / 38
Brayden Buchanan Cat. 4 Men 1 / 78
Gideon Bender Cat. 4 Men 19 / 78
Wyatt Mason Cat. 4 Men 76 / 78
Ciara Macdonald Junior Girls 15-16 1 / 3

Lake Sammamish GP (MFG #1) (Sep 7 2014)

Juliann Vander haegen Junior Girls 2001-2002 1 / 4
Sophia Meyers Junior Girls 2001-2002 2 / 4
Brayden Buchanan Cat. 4 Men 3 / 85
Jack Spranger Junior Boys 2003-2005 1 / 33
Trey Trefry Junior Boys 2003-2005 2 / 33
Kai Wallis Junior Boys 2003-2005 6 / 33
Jude Bender Junior Boys 2003-2005 22 / 33
Parker Anderson Junior Boys 2003-2005 27 / 33
Annalise Rosser Junior Girls 2003-2005 1 / 15
Isabella Meyers Junior Girls 2003-2005 3 / 15
Wyatt Mason Junior Boys 1999-2000 5 / 11
Skyler Schroeder Junior Boys 1999-2000 6 / 11
David O'Brien Cat. 1/2 Men 19 / 22
Ciara Macdonald Junior Girls 1999-2000 2 / 5
Jake Hightower Junior Boys 2001-2002 5 / 13
Nathan Morrisson Junior Boys 2001-2002 7 / 13
Layton Meyers Cat. 3 Men 13 / 51
Lewis Whiley Cat. 3 Men 15 / 51
Gideon Bender Cat. 3 Men 16 / 51

Cross Nationals Day 5 (Jan 12 2014)

Nolan Brady Men Cat 1/2/3 Junior 17-18 8 / 57
Landen Beckner Men Cat 1/2/3 Junior 17-18 19 / 57
David O'Brien Men Cat 1/2/3 Junior 17-18 44 / 57

Cascade Cross Series 2013: Chiller Cross (Jan 11 2014)

Kai Wallis Junior Men 6 / 6

Cross Nationals Day 3 (Jan 10 2014)

Lewis Whiley Men Junior 15-16 14 / 57
Brayden Buchanan Men Junior 15-16 41 / 57
Ciara Macdonald Women Junior 13-14 17 / 23
Parker King Men Junior 9-10 6 / 17
Andrea Casebolt Women Junior 17-18 9 / 23
Calder Wood Men Junior 13-14 1 / 58
Scott Funston Men Junior 13-14 3 / 58
Benjamin King Men Junior 13-14 14 / 58
Meyers Layton Men Junior 13-14 18 / 58
Gideon Bender Men Junior 13-14 28 / 58
Isabella Meyers Women Junior 9-10 2 / 7
Aynslee King Women Junior 11-12 5 / 21
Sophia Meyers Women Junior 11-12 9 / 21

Cross Nationals Day 1 (Jan 8 2014)

Aynslee King Women Non-Championship 34 / 51
Scott Funston Men Non-Championship 1029 17 / 54
Calder Wood Men Non-Championship 1029 18 / 54
Lewis Whiley Men Non-Championship 1029 21 / 54
Benjamin King Men Non-Championship 1029 25 / 54
Meyers Layton Men Non-Championship 1029 32 / 54

Altitude Adjustment Cross Day 2 (Jan 5 2014)

Aynslee King Women Cat 1/2/3/4 Junior 11-12 1 / 2
Lewis Whiley Mixed Open Junior 15-16 2 / 2
Benjamin King Mixed Open Junior 13-14 1 / 11
Gideon Bender Mixed Open Junior 13-14 4 / 11
Parker King Mixed Open Junior 9-10 1 / 3

Altitude Adjustment Cross Day 1 (Jan 4 2014)

Aynslee King Women Cat 1/2/3/4 Junior 11-12 2 / 3
Parker King Mixed Open Junior 9-10 8 / 9
Lewis Whiley Mixed Open Junior 15-16 11 / 17
Benjamin King Mixed Open Junior 13-14 4 / 12
Gideon Bender Mixed Open Junior 13-14 7 / 12

SCX #6: Enumclaw (Dec 15 2013)

Lewis Whiley Cat. 4/5 Men 2 / 36
Scott Funston Junior Boys 13-14 1 / 11
Calder Wood Junior Boys 13-14 2 / 11
Layton Meyers Junior Boys 13-14 4 / 11
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 9 / 11
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 10 / 11
Lewis Whiley Junior Boys 15-16 1 / 7
Sky Schroeder Junior Boys 15-16 5 / 7
Wyatt Mason Junior Boys 15-16 6 / 7
Ciara Macdonald Junior Girls 13-14 1 / 4
Aynslee King Junior Girls 10-12 1 / 8
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 2 / 8
Kyle Dickinson Junior Boys 10-12 2 / 14
Parker King Junior Boys 10-12 6 / 14
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 8 / 10
Nolan Brady Cat. 1/2 Men 3 / 23
David O'Brien Cat. 1/2 Men 13 / 23
Evan Geary Cat. 1/2 Men 21 / 23
Scott Funston Cat. 3 Men 4 / 15
Benjamin King Cat. 3 Men 15 / 15

Deschutes Brewery Cup (Dec 7 2013)

Calder Wood Men Junior 15-16 3 / 10
Lewis Whiley Men Junior 15-16 6 / 10
Benjamin King Men Junior 15-16 7 / 10
Nolan Brady Men ProCX 1 Junior 17-18 1 / 10
David O'Brien Men ProCX 1 Junior 17-18 6 / 10
Evan Geary Men ProCX 1 Junior 17-18 8 / 10
Ciara Macdonald Women Junior 10-14 3 / 6
Aynslee King Women Junior 10-14 4 / 6

SCPS #14: 2013 UCI CXLA-Cross After Dark Weekend - Day 2 (Dec 1 2013)

Nolan Brady SUN: UCI Junior Men 17-18 6 / 12
David O'Brien SUN: UCI Junior Men 17-18 7 / 12

SCX #5: Steilacoom (Dec 1 2013)

Scott Funston Junior Boys 13-14 1 / 12
Calder Wood Junior Boys 13-14 2 / 12
Layton Meyers Junior Boys 13-14 4 / 12
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 9 / 12
Lewis Whiley Cat. 4/5 Men 3 / 38
Andrew Waddell Cat. 4/5 Men 22 / 38
Matthew Wilkinson Cat. 4/5 Men 33 / 38
Scott Funston Cat. 3 Men 8 / 12
Benjamin King Cat. 3 Men 11 / 12
Aynslee King Junior Girls 10-12 1 / 8
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 3 / 8
Kyle Dickinson Junior Boys 10-12 4 / 13
Parker King Junior Boys 10-12 8 / 13
Sky Schroeder Junior Boys 15-16 4 / 7
Wyatt Mason Junior Boys 15-16 5 / 7
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 9 / 10
Evan Geary Cat. 1/2 Men 22 / 29
Ciara Macdonald Junior Girls 13-14 2 / 3

SCPS #13: 2013 UCI CXLA-Cross After Dark Weekend - Day 1 (Nov 30 2013)

Nolan Brady SAT: UCI Junior Men 17-18 5 / 14
David O'Brien SAT: UCI Junior Men 17-18 9 / 14

Washington State Cyclocross Championship (Nov 23 2013)

Dickinson Kyle Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 10-12 3 / 13
Lewis Whiley Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 15-16 1 / 7
Brayden Buchanan Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 15-16 4 / 7
Titus Bender Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 15-16 5 / 7
Skyler Schroeder Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 15-16 6 / 7
Scott Funston Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 1 / 9
Calder Wood Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 2 / 9
Meyers Layton Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 3 / 9
Dylan Schwenk Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 9 / 9
Scott Funston Men Cat 3 Elite 15 / 15
Nolan Brady Men Cat 1/2 Elite 5 / 17
Evan Geary Men Cat 1/2 Elite 15 / 17
Ciara Macdonald Women Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 2 / 3
Parker Anderson Men Cat 1/2/3/4/5 Youth 6-9 12 / 12
Annalise Rosser Women Cat 1/2/3/4/5 Juniors 10-12 2 / 3

SCX #4: Sprinkler (Nov 17 2013)

Lewis Whiley Cat. 4/5 Men 1 / 57
Matthew Wilkinson Cat. 4/5 Men 38 / 57
Scott Funston Junior Boys 13-14 1 / 16
Calder Wood Junior Boys 13-14 2 / 16
Layton Meyers Junior Boys 13-14 4 / 16
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 10 / 16
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 13 / 16
Dylan Schwenk Junior Boys 13-14 14 / 16
Sky Schroeder Junior Boys 15-16 3 / 7
Wyatt Mason Junior Boys 15-16 4 / 7
Aynslee King Junior Girls 10-12 1 / 7
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 3 / 7
Aynslee King Cat. 4 Women 10 / 20
Kyle Dickinson Junior Boys 10-12 2 / 7
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 13 / 16
Evan Geary Cat. 1/2 Men 17 / 22
Benjamin King Cat. 3 Men 13 / 18
Scott Funston Cat. 3 Men 18 / 18

Deschutes River Cyclocross (Nov 16 2013)

Lewis Whiley Men Jr B 15-16 1 / 2
Skyler Schroeder Men Jr B 15-16 2 / 2
Annalise Rosser Women Jr G 15-16 2 / 4
Isabella Meyers Women Jr G 15-16 4 / 4
Parker Anderson Men Jr B 10-12 3 / 3
Nolan Brady Men 1-2 M 4 / 8
David O'Brien Men 1-2 M 6 / 8
Andrea Casebolt Women 1-2 W 3 / 5
Zeke Bender Men Jr 6-9 1 / 4
Jude Bender Men Jr 6-9 2 / 4
Gideon Bender Men Jr B 13-14 1 / 4
Ethan Casebolt Men Jr B 13-14 3 / 4
Evan Geary Men 3 M 2 / 8
Benjamin King Men 3 M 7 / 8
Ayden Young Men 3 M 8 / 8
Andrew Waddell Men 4/5 M 5 / 10
Meyers Layton Men 4/5 M 6 / 10

MFG #6: Woodland Park (Nov 10 2013)

Jack Spranger Junior Boys 2002-2004 3 / 46
Parker Newman Cat. 3 Men 13 / 60
Sophia Meyers Junior Girls 2002-2004 1 / 16
Annalise Rosser Junior Girls 2002-2004 2 / 16
Isabella Meyers Junior Girls 2002-2004 7 / 16
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 14 / 20
Gideon Bender Junior Boys 2000-2001 1 / 22
Croix Cameron Junior Boys 2000-2001 2 / 22
Layton Meyers Junior Boys 2000-2001 3 / 22
Nathan Morrisson Junior Boys 2000-2001 16 / 22
Evan Geary Cat. 1/2 Men 19 / 47
Scott Funston Cat. 1/2 Men 44 / 47
Ayden Young Cat. 1/2 Men 45 / 47
Calder Wood Cat. 4 Men 5 / 161
Lewis Whiley Cat. 4 Men 6 / 161
Layton Meyers Cat. 4 Men 27 / 161
Matthew Wilkinson Cat. 4 Men 38 / 161
Alex Walentynowicz Cat. 4 Men 159 / 161
Matt Morrisson Cat. 3 Master Men 35+ 27 / 75
Brayden Buchanan Junior Boys 1998-1999 3 / 15
Wyatt Mason Junior Boys 1998-1999 4 / 15
Skyler Schroeder Junior Boys 1998-1999 6 / 15
Titus Bender Junior Boys 1998-1999 8 / 15

The MudFund Derby City Cup Day 2 (Nov 10 2013)

Nolan Brady Men UCI Junior 17-18 8 / 32
David O'Brien Men UCI Junior 17-18 27 / 32

The MudFund Derby City Cup Day 1 (Nov 9 2013)

Nolan Brady Men ProCX 1 Junior 17-18 9 / 33
David O'Brien Men ProCX 1 Junior 17-18 24 / 33

Inland Northwest Cyclocross Series - Riverside State Park (Nov 3 2013)

Ciara Macdonald Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 2 / 2

Cincy3 Harbin Park (Nov 3 2013)

Nolan Brady Men UCI Junior 17-18 8 / 24
David O'Brien Men UCI Junior 17-18 17 / 24

SCX #3: Silver Lake (Nov 3 2013)

Benjamin King Cat. 4/5 Men 4 / 52
Lewis Whiley Cat. 4/5 Men 10 / 52
Andrew Waddell Cat. 4/5 Men 30 / 52
Calder Wood Junior Boys 13-14 1 / 12
Layton Meyers Junior Boys 13-14 2 / 12
Scott Funston Junior Boys 13-14 3 / 12
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 10 / 12
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 11 / 12
Wyatt Mason Junior Boys 15-16 3 / 7
Sky Schroeder Junior Boys 15-16 4 / 7
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 2 / 7
Aynslee King Cat. 4 Women 9 / 11
Kyle Dickinson Junior Boys 10-12 2 / 14
Parker King Junior Boys 10-12 5 / 14
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 8 / 13
Evan Geary Cat. 3 Men 1 / 23
Scott Funston Cat. 3 Men 7 / 23

Cascade Cross Series 2013: Cross Border Clash Day 2 (Nov 3 2013)

Brayden Buchanan Men C 1 / 12

Cascade Cross Series 2013: Cross Border Clash Day 1 (Nov 2 2013)

Brayden Buchanan Men C 2 / 18

Cincy3 Kings CX (Nov 2 2013)

Nolan Brady Men ProCX 1 Junior 17-18 12 / 24
David O'Brien Men ProCX 1 Junior 17-18 15 / 24

SCCA/Starbuck Gran Prix (Oct 27 2013)

David O'Brien Cat. 1/2 Men 25 / 41
Evan Geary Cat. 1/2 Men 32 / 41
Scott Funston Cat. 1/2 Men 36 / 41
Brayden Buchanan Junior Boys 1998-1999 3 / 11
Skyler Schroeder Junior Boys 1998-1999 4 / 11
Wyatt Mason Junior Boys 1998-1999 5 / 11
Aynslee King Cat. 4 Women 10 / 36
Matt Morrisson Cat. 3 Master Men 35+ 25 / 58
Jack Spranger Junior Boys 2002-2004 2 / 36
Ezekial Bender Junior Boys 2002-2004 8 / 36
Jude Bender Junior Boys 2002-2004 14 / 36
Parker Anderson Junior Boys 2002-2004 32 / 36
Calder Wood Junior Boys 2000-2001 2 / 19
Layton Meyers Junior Boys 2000-2001 3 / 19
Croix Cameron Junior Boys 2000-2001 4 / 19
Nathan Morrisson Junior Boys 2000-2001 11 / 19
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 12 / 16
Calder Wood Cat. 4 Men 1 / 109
Matthew Wilkinson Cat. 4 Men 9 / 109
Layton Meyers Cat. 4 Men 14 / 109
Alex Walentynowicz Cat. 4 Men 105 / 109
Annalise Rosser Junior Girls 2002-2004 2 / 11

Bennington Lake Cyclocross (Oct 20 2013)

Aynslee King Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 1 / 4
Ciara Macdonald Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 3 / 4
Aynslee King Women Cat 4 4 / 7
Ciara Macdonald Women Cat 4 7 / 7
Benjamin King Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 1 / 5
Calder Wood Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 2 / 5
Parker King Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 4 / 5
Benjamin King Men Cat 4 2 / 9
Calder Wood Men Cat 4 3 / 9

MFG #4: Magnusson Park (Oct 20 2013)

Evan Geary Cat. 1/2 Men 23 / 44
Brayden Buchanan Junior Boys 1998-1999 1 / 10
Skyler Schroeder Junior Boys 1998-1999 4 / 10
Matt Morrisson Cat. 3 Master Men 35+ 35 / 65
Jack Spranger Junior Boys 2002-2004 3 / 36
Jude Bender Junior Boys 2002-2004 11 / 36
Layton Meyers Junior Boys 2000-2001 2 / 15
Nathan Morrisson Junior Boys 2000-2001 9 / 15
Layton Meyers Cat. 4 Men 17 / 118
Matthew Wilkinson Cat. 4 Men 24 / 118
Alex Walentynowicz Cat. 4 Men 117 / 118
Annalise Rosser Junior Girls 2002-2004 2 / 9
Scott Funston Cat. 3 Men 1 / 41
Parker Newman Cat. 3 Men 40 / 41

Stanger Farm Cyclocross (Oct 19 2013)

Ciara Macdonald Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 2 / 3
Aynslee King Women Cat 4 4 / 6
Benjamin King Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 1 / 3
Calder Wood Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 2 / 3
Parker King Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 3 / 3
Calder Wood Men Cat 4 3 / 11

Crosstoberfest @ St Edward (Oct 19 2013)

Evan Geary Men M 3 2 / 14
Dickinson Kyle Men Jr 10-12 3 / 6
Meyers Layton Men Jr 13-14 1 / 4

SCX #2 - Tall Chief Golf Course (Oct 13 2013)

Nolan Brady Cat. 1/2 Men 7 / 24
David O'Brien Cat. 1/2 Men 15 / 24
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 9 / 16
Evan Geary Cat. 3 Men 16 / 32
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 1 / 6
Kyle Dickinson Junior Boys 10-12 4 / 17
Parker King Junior Boys 10-12 7 / 17
Parker Anderson Junior Boys 6-9 11 / 15
Scott Funston Junior Boys 13-14 1 / 21
Calder Wood Junior Boys 13-14 2 / 21
Layton Meyers Junior Boys 13-14 4 / 21
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 14 / 21
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 15 / 21
Wyatt Mason Junior Boys 15-16 4 / 8
Sky Schroeder Junior Boys 15-16 5 / 8
Aynslee King Cat. 4 Women 15 / 30
Scott Funston Cat. 4/5 Men 1 / 89
Lewis Whiley Cat. 4/5 Men 4 / 89
Benjamin King Cat. 4/5 Men 13 / 89
Matthew Wilkinson Cat. 4/5 Men 24 / 89
Croix Cameron Cat. 4/5 Men 87 / 89

Inland Northwest Cyclocross Series - Riverside State Park (Oct 12 2013)

Ciara Macdonald Women Cat 4 6 / 6
Ciara Macdonald Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 2 / 3

MFG #3: GP Robert Trombley (Oct 6 2013)

Jack Spranger Junior Boys 2002-2004 3 / 24
Kai Wallis Junior Boys 2002-2004 22 / 24
Aynslee King Cat. 4 Women 17 / 27
Gideon Bender Junior Boys 2000-2001 1 / 12
Layton Meyers Junior Boys 2000-2001 2 / 12
Nathan Morrisson Junior Boys 2000-2001 9 / 12
Evan Geary Cat. 1/2 Men 17 / 35
David O'Brien Cat. 1/2 Men 26 / 35
Scott Funston Cat. 3 Men 1 / 45
Wyatt Mason Junior Boys 1998-1999 3 / 7
Brayden Buchanan Junior Boys 1998-1999 4 / 7
Skyler Schroeder Junior Boys 1998-1999 5 / 7
Calder Wood Cat. 4 Men 8 / 83
Matthew Wilkinson Cat. 4 Men 12 / 83
Layton Meyers Cat. 4 Men 18 / 83
Alex Walentynowicz Cat. 4 Men 81 / 83

CrosstoberFest (Oct 5 2013)

Ciara Macdonald Women Cat 4 6 / 11
Ciara Macdonald Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 1 / 3

Cascade Cross Series 2013: MFG Cross Combo (Oct 5 2013)

Park Anderson Cat Youth 8 & over 7 / 14

MFG #2: Lake Sammamish GP (Sep 29 2013)

Evan Geary Cat. 1/2 Men 19 / 36
Ayden Young Cat. 1/2 Men 22 / 36
Brayden Buchanan Junior Boys 1998-1999 2 / 8
Skyler Schroeder Junior Boys 1998-1999 5 / 8
Ciara Macdonald Cat. 4 Women 20 / 39
Jack Spranger Junior Boys 2002-2004 2 / 33
Ezekial Bender Junior Boys 2002-2004 8 / 33
Jude Bender Junior Boys 2002-2004 21 / 33
Parker Anderson Junior Boys 2002-2004 29 / 33
Nathan Morrisson Junior Boys 2000-2001 10 / 14
Jason Casebolt Single Speed Men 61 / 75
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 11 / 16
Lewis Whiley Cat. 4 Men 1 / 116
Matthew Wilkinson Cat. 4 Men 13 / 116
Calder Wood Cat. 4 Men 16 / 116
Lewis Whiley Cat. 4 Men 112 / 116
Alex Walentynowicz Cat. 4 Men 113 / 116
Annalise Rosser Junior Girls 2002-2004 1 / 7
Parker Newman Cat. 3 Men 15 / 47

SCX #1: McCollum Park (Sep 22 2013)

Scott Funston Cat. 4/5 Men 1 / 98
Benjamin King Cat. 4/5 Men 10 / 98
Matthew Wilkinson Cat. 4/5 Men 18 / 98
Scott Funston Junior Boys 13-14 1 / 21
Calder Wood Junior Boys 13-14 2 / 21
Cameron Croix Junior Boys 13-14 3 / 21
Ethan Casebolt Junior Boys 13-14 13 / 21
Nathan Morrisson Junior Boys 13-14 21 / 21
Benjamin King Junior Boys 15-16 2 / 10
Wyatt Mason Junior Boys 15-16 4 / 10
Sky Schroeder Junior Boys 15-16 6 / 10
Annalise Rosser Junior Girls 10-12 2 / 7
Ciara Macdonald Cat. 4 Women 13 / 33
Aynslee King Cat. 4 Women 30 / 33
Kyle Dickinson Junior Boys 10-12 3 / 16
Parker King Junior Boys 10-12 8 / 16
Andrea Casebolt Cat. 1/2 Women 16 / 23
Evan Geary Cat. 3 Men 4 / 37

StarCrossed CX (Sep 14 2013)

Nolan Brady Men 2/3 2 / 61
David O'Brien Men 2/3 4 / 61
Fleischhauer David Men 2/3 9 / 61
Ayden Young Men 2/3 55 / 61
Avi Mahan Men 2/3 61 / 61
Ciara Macdonald Junior Girls U17 2 / 7
Aynslee King Junior Girls U17 3 / 7
Matthew Wilkinson Men Cat 4/5 9 / 81
Ciara Macdonald Women Cat 4 48 / 50
Scott Funston Junior Boys U17 1 / 40
Lewis Whiley Junior Boys U17 2 / 40
Calder Wood Junior Boys U17 4 / 40
Brayden Buchanan Junior Boys U17 6 / 40
Alexander Walentynowicz Junior Boys U17 11 / 40
Wyatt Mason Junior Boys U17 13 / 40
Nathan Morrisson Junior Boys U17 15 / 40
Gideon Bender Junior Boys U17 16 / 40
Skyler Schroeder Junior Boys U17 18 / 40
Dickinson Kyle Junior Boys U17 24 / 40
Tyler Wenschhof Junior Boys U17 33 / 40

MFG #1: Kick-Off Cross (Sep 8 2013)

Ayden Young Cat. 1/2 Men 25 / 38
Evan Geary Cat. 1/2 Men 29 / 38
Brayden Buchanan Junior Boys 1998-1999 1 / 8
Wyatt Mason Junior Boys 1998-1999 3 / 8
Skyler Schroeder Junior Boys 1998-1999 5 / 8
Jack Spranger Junior Boys 2002-2004 3 / 25
Ezekial Bender Junior Boys 2002-2004 6 / 25
Jude Bender Junior Boys 2002-2004 14 / 25
Parker Anderson Junior Boys 2002-2004 25 / 25
Calder Wood Junior Boys 2000-2001 3 / 13
Nathan Morrisson Junior Boys 2000-2001 8 / 13
Alex Walentynowicz Cat. 4 Men 101 / 106
Avi Mahan Cat. 3 Men 21 / 55

xXx Racing Jackson Park CX Relay (Aug 25 2013)

Brent Wegscheid Mixed Cat 1/2/3/4/5 Open 37 / 100
Kelly Clarke Mixed Cat 1/2/3/4/5 Open 38 / 100

Washington State Cyclocross Championship (Dec 2 2012)

Lewis Whiley Men Junior 15-16 2 / 7
Benjamin King Men Junior 13-14 2 / 17
Ezekial Bender Mixed Junior 6-9 3 / 15
Jude Bender Mixed Junior 6-9 9 / 15
Andrea Casebolt Women Cat 1/2 10 / 12

SCX #7: Monroe (Nov 25 2012)

Andrew Waddell Men 4 25 / 46
Annalise Rosser Jr 6-9 1 / 10
Ezekial Bender Jr 6-9 2 / 10
Ben King Junior Boys 1314 2 / 17

SCX #6 Steilacoom (Nov 18 2012)

Andrew Waddell Men 4 33 / 60
Ezekial Bender Jr 6-9 1 / 5
Ben King Junior Boys 1314 2 / 17

MFG #6: Woodlawn Park (Nov 11 2012)

Andrea Casebolt CAT 3 WOMEN 1 / 26
Mike Stevens BEGINNERS - MEN 49 / 58

Charley's Angels Cross Race (Nov 10 2012)

Jay Myers Men Cat3 senior 6 / 17
Ryan Forrest Men Cat3 senior 17 / 17

Deschutes River CX (Nov 10 2012)

Andrew Waddell Men 4 6 / 11
Lewis Whiley JrBoy1516 1 / 2

USGP #5: Derby City Cup Day 1 (Nov 10 2012)

James Brown Men Master 45-99 38 / 47

SCX #5 - Enumclaw (Nov 4 2012)

Lewis Whiley Junior Boys 1516 2 / 11
Ezekial Bender Jr 6-9 2 / 15
Jude Bender Jr 6-9 6 / 15

SCX #4: Sprinkler (Oct 28 2012)

Lewis Whiley Men Junior 15-16 2 / 10

MFG #5: SCCA Starbucks GP (Oct 27 2012)

Jake Stevens JR. BOYS - GRADES 6-7 10 / 11
Mike Stevens BEGINNERS - MEN 11 / 24

MFG #4: Magnuson Park (Oct 21 2012)

Andrea Casebolt CAT 3 WOMEN 6 / 24

Cascade Cross Series 2012: Wooley Cross (Oct 20 2012)

Parker King Junior B 5 / 5
Benjamin King Men C 3 / 21

MFG #3: Starcrossed (Oct 6 2012)

Jake Stevens JR. BOYS - GRADES 6-7 13 / 21

MFG #2: Lake Sammamish GP (Sep 23 2012)

Gideon Bender JR. BOYS - GRADES 6-7 5 / 22
Titus Bender JR. BOYS - GRADES 6-7 10 / 22
Jim Brown CAT 3 MASTER MEN 45+ 36 / 50

MFG #1: Kick-Off Cross (Sep 9 2012)

Tanner Patnode CAT 4 MEN 34 / 88

Washington State Cyclocross Championships (Dec 4 2011)

Ayden Young Junior Boys 1516 4 / 15
Tyler Tangen Junior Boys 1516 7 / 15
Matt Wilkinson Junior Boys 1516 8 / 15
Billy Peterson Junior Boys 1516 11 / 15

Seattle Cyclocross: Monroe (Nov 27 2011)

Tyler Tangen Junior Boys 1516 2 / 17
Billy Peterson Junior Boys 1516 5 / 17
Tyler Tangen Men 4 40 / 59
Lewis Whiley Junior Boys 1314 12 / 19
Mavrik Weimer Junior Boys 1314 16 / 19

Seattle Cyclocross: Sprinkler Rec Center (Nov 20 2011)

Tyler Tangen Junior Boys 1516 2 / 12
Billy Peterson Junior Boys 1516 10 / 12
Avi Mahan Men 3 34 / 73
Ian Terry Men 1/2 16 / 21
Tyler Tangen Men 4 46 / 62
Mavrik Weimer Junior Boys 1314 10 / 18
Lewis Whiley Junior Boys 1314 12 / 18

MFG #6 Woodland Park (Nov 13 2011)

Cleve, will Van CAT 3 MEN 16 / 54
Erik Pitkanen JR BOYS 15-16 3 / 11
Alastair Magun JR BOYS 10-12 2 / 24
Nathan Morrisson JR BOYS 10-12 12 / 24
Adrian Magun JR BOYS 10-12 16 / 24
Jim Brown CAT 3 MASTER MEN 45+ 18 / 44
Ian Terry CAT 1/2 MEN 26 / 28

Deschutes River CX (Nov 12 2011)

Ayden Young Junior Boys 1516 1 / 4
Billy Peterson Junior Boys 1516 3 / 4
Mavrik Weimer Junior Boys 1314 2 / 4
Madison Luther Women4 4 / 5

Steeliacoom V2 2011 (Nov 6 2011)

Ayden Young Junior Boys 1516 3 / 33
Billy Peterson Junior Boys 1516 8 / 33
Lewis Whiley Junior Boys 1314 12 / 19
Shannon Elliott Women4 10 / 23

MFG #5 Magnuson Park (Oct 30 2011)

Alastair Magun JR BOYS 10-12 1 / 17
Adrian Magun JR BOYS 10-12 13 / 17
Shannon Elliott CAT 4 WOMEN 3 / 32
Ian Terry CAT 1/2 MEN 13 / 15

Seattle Cyclocross: Enumclaw (Oct 29 2011)

Ayden Young Junior Boys 1516 3 / 16
Matt Wilkinson Junior Boys 1516 6 / 16
Billy Peterson Junior Boys 1516 10 / 16
Avi Mahan Men 3 21 / 26
Tyler Tangen Men 4 27 / 45
Mavrik Weimer Junior Boys 1314 9 / 31
Lewis Whiley Junior Boys 1314 12 / 31
Shannon Elliott Women4 13 / 21

Raceway CX (Oct 23 2011)

Tanner Patnode CAT 4 MEN 55 / 86
Erik Pitkanen JR BOYS 15-16 3 / 10
Alastair Magun JR BOYS 10-12 1 / 25
Adrian Magun JR BOYS 10-12 10 / 25
Shannon Elliott CAT 4 WOMEN 11 / 40
Patrick Tongue CAT 3 MASTER MEN 45+ 25 / 47
Ian Terry CAT 1/2 MEN 7 / 19

Silver Lake 2011 (Oct 16 2011)

Avi Mahan Men 3 26 / 37
Lewis Whiley JrBoy1314 12 / 20
Mavrik Weimer JrBoy1314 13 / 20
Shannon Elliott Women4 7 / 18
Billy Peterson JrBoy1516 6 / 7

Steeliacoom 2011 (Oct 9 2011)

Avi Mahan Men 3 34 / 37
Lewis Whiley JrBoy1314 12 / 16
Mavrik Weimer JrBoy1314 14 / 16
Shannon Elliott Women4 7 / 32
Billy Peterson JrBoy1516 6 / 12

SCCA/Starbucks GP (Oct 2 2011)

Jason Casebolt SINGLE SPEED MEN 71 / 71
Tanner Patnode CAT 3 MEN 49 / 58
Conor Klupar CAT 4 MEN 24 / 89
Erik Pitkanen CAT 4 MEN 78 / 89
Patrick Tongue CAT 3 MASTER MEN 45+ 30 / 45
Alastair Magun JR BOYS 1012 2 / 23
Ian Terry CAT 1/2 MEN 9 / 16

Marymoor 2011 (Sep 25 2011)

Tyler Tangen Men 4 82 / 82
Lewis Whiley Junior Boys 1314 12 / 17
Shannon Elliott Women4 8 / 38

Rapha-Focus GP (Sep 18 2011)

Madison Luther JR GIRLS 13 14 2 / 5
Bernard Acevedo CAT 3 MASTER MEN 35+ 61 / 65
Cleve, will Van Cat 3 Men 14 / 57
Conor Klupar CAT 4 MEN 48 / 81
Erik Pitkanen CAT 4 MEN 69 / 81
Tanner Patnode JR BOYS 17 18 5 / 7
Conor Klupar JR BOYS 17 18 7 / 7
Patrick Tongue CAT 3 MASTER MEN 45+ 43 / 55
Travis Luther JR BOYS 10 12 2 / 27
Alastair Magun JR BOYS 10 12 3 / 27

Cycle-U Kick-Off Cross (Sep 11 2011)

Erik Pitkanen CAT 4 MEN 65 / 66
Ian Terry CAT 1/2 MEN 13 / 13

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)

Alex Walentynowicz Junior Men 10-14 9 / 14
Avi Mahan Junior Men 15-16 3 / 11
Andrea Casebolt Cat B/Beginner Women 8 / 22

USGP of Cyclocross Day One (Dec 4 2010)

Alex Walentynowicz Jr Men 10-14 9 / 14
Andrea Casebolt Cat B Women 4 / 24
Avi Mahan Junior Men 15-16 5 / 15

Evergreen Fairgrounds (Nov 21 2010)

David O'Brien Men 3 15 / 42
Avi Mahan Men 3 23 / 42
Kosta Psaltis Men 3 39 / 42
Will Van cleve Men 3 41 / 42
Andrea Casebolt Women3 2 / 23
Catherine Maier Women3 14 / 23
Larisa Wade Women3 23 / 23
Patrick Tongue MstrMen3 45+ 19 / 44
Miles Frank JrDevlp 1 / 23
Matthew Wilkinson JrDevlp 6 / 23
Marcus Tongue 810 or 826 JrDevlp 14 / 23
Skyler Schroebe JrDevlp 18 / 23
Brayden Buchanan JrDevlp 19 / 23
Benjamin King JrDevlp 21 / 23
Caden Tongue JrDevlp 22 / 23
Shannon Elliott Women4 9 / 19
Conor Klupar Cat 4 Men 43 / 61
Tanner Patnode Cat 4 Men 48 / 61

Sprinker Cyclocross (Nov 21 2010)

Avi Mahan Men 3 15 / 35
David O'Brien Men 3 23 / 35
Alex Springer Men 3 28 / 35
Kosta Psaltis Men 3 31 / 35
Will Van cleve Men 3 33 / 35
Andrea Casebolt Women3 4 / 22
Catherine Maier Women3 18 / 22
Larisa Wade Women3 21 / 22
Jason Casebolt SglSpd 18 / 34
Patrick Tongue MstrMen3 45+ 23 / 44
Matthew Wilkinson JrDevlp 3 / 18
Marcus Tongue 810 or 826 JrDevlp 11 / 18
Skyler Schroebe JrDevlp 14 / 18
Caden Tongue JrDevlp 15 / 18
Benjamin King JrDevlp 17 / 18
Shannon Elliott Women4 7 / 19
Tanner Patnode Cat 4 Men 55 / 68

2010 Washington State Cyclocross Championships (Nov 20 2010)

Patrick Tongue Men Cat 3 Mstr 45+ 19 / 22
David O'Brien Junior Boys 15-16 1 / 7
Marcus Tongue Junior Boys 15-16 7 / 7
Matthew Wilkinson Junior Boys 13-14 2 / 7
Caden Tongue Junior Boys 13-14 6 / 7
Brayden Buchanan Junior Boys 10-12 2 / 6

Woodlawn Park GP (Nov 14 2010)

Erik Pitkanen JR BOYS 13-14 9 / 11
Cleve will Van CAT 3 MEN 15 / 44
Avi Mahan CAT 3 MEN 35 / 44
Jim Brown CAT 1/2 MASTER MEN 35+ 26 / 30
Tanner Patnode CAT 4 MEN 14 / 128
Conor Klupar CAT 4 MEN 25 / 128
Miles Frank CAT 4 MEN 45 / 128
Bernard Acevedo CAT 4 MEN 78 / 128
Marcus Tongue CAT 4 MEN 107 / 128
Travis Luther JR BOYS 10-12 4 / 29
Alex Walentynowicz JR BOYS 10-12 26 / 29
Miles Frank JR BOYS 15-16 2 / 5
Olivia Barrell JR GIRLS 13-14 1 / 2
Madison Luther JR GIRLS 13-14 2 / 2

Maris Farms (Nov 7 2010)

Bernard Acevedo MstrMen3 35+ 29 / 39
David Kirske Men 3 2 / 39
David O'Brien Men 3 5 / 39
Kosta Psaltis Men 3 8 / 39
Alex Springer Men 3 11 / 39
Will Van cleve Men 3 38 / 39
Andrea Casebolt Women3 6 / 25
Larisa Wade Women3 18 / 25
Catherine Maier Women3 23 / 25
Jason Casebolt SglSpd 21 / 47
Patrick Tongue MstrMen3 45+ 16 / 36
Jim Brown Mstr1/2Men35+ 22 / 28
Skyler Schroebe JrDevlp 10 / 20
Benjamin King JrDevlp 11 / 20
Caden Tongue JrDevlp 18 / 20
Marcus Tongue 810 JrDevlp 20 / 20
Kim Birgh-pitkanen MstrWm4 11 / 31
Shannon Elliott Women4 14 / 29
Tero Pitkanen Mstr4Men45+ 18 / 51
Conor Klupar Cat 4 Men 37 / 67
Tanner Patnode Cat 4 Men 38 / 67
Darian Thomas Cat 4 Men 53 / 67
Miles Frank Cat 4 Men 59 / 67

Raceway Cross (Oct 31 2010)

Avi Mahan JR BOYS 15-16 1 / 8
Erik Pitkanen JR BOYS 13-14 9 / 12
Alastair Magun JR BOYS 10-12 4 / 17
Alex Walentynowicz JR BOYS 10-12 7 / 17
Luca Szyperski JR BOYS 10-12 16 / 17
Conor Klupar CAT 4 MEN 15 / 57
Miles Frank CAT 4 MEN 24 / 57
Donovan Benson CAT 4 MEN 36 / 57
Tanner Patnode CAT 4 MEN 41 / 57
Marcus Tongue CAT 4 MEN 50 / 57
Larisa Wade CAT 3 WOMEN 20 / 20
Bernard Acevedo CAT 4 MASTER MEN 35+ 22 / 61

Steilacoom (Oct 31 2010)

Miles Frank Junior Boy 15-16 1 / 2
Olivia Barrell Junior Girl 13-14 1 / 4
Thomas Darian Junior Boy 13-14 1 / 13
Matthew Wilkinson Junior Boy 13-14 13 / 13
Travis Luther Junior Boy 10-12 1 / 31
Magun Alastair Junior Boy 10-12 3 / 31
Walentynowicz Alex Junior Boy 10-12 6 / 31
Casebolt Ethan Junior Boy 10-12 8 / 31
Cameron Croix Junior Boy 10-12 9 / 31
Lewis Whiley Junior Boy 10-12 10 / 31
Luca Szyperski Junior Boy 10-12 27 / 31
David Kirske Men 3 3 / 38
Kosta Psaltis Men 3 9 / 38
David O'Brien Men 3 22 / 38
Avi Mahan Men 3 29 / 38
Andrea Casebolt Women3 10 / 21
Catherine Maier Women3 18 / 21
Larisa Wade Women3 19 / 21
Jim Brown SglSpd 10 / 26
Jason Casebolt SglSpd 16 / 26
Patrick Tongue MstrMen3 45+ 32 / 40
Miles Frank JrDevlp 1 / 13
Skyler Schroebe JrDevlp 12 / 13
Shannon Elliott Women4 8 / 30

King County Cross (Oct 30 2010)

Erik Pitkanen JR BOYS 13-14 6 / 7
Alex Walentynowicz JR BOYS 10-12 8 / 8
Bernard Acevedo CAT 4 MASTER MEN 35+ 32 / 55

Seattle CX: Silver Lake (Oct 17 2010)

Patrick Tongue MstrMen3 45+ 29 / 45
Tanner Patnode Cat 4 Men 12 / 77
Miles Frank JrDevlp 1 / 21
Marcus Tongue 810 JrDevlp 13 / 21
Benjamin King JrDevlp 14 / 21
Skyler Schroebe JrDevlp 16 / 21
Caden Tongue JrDevlp 19 / 21
Will Van cleve Men 3 6 / 43
David O'Brien Men 3 9 / 43
Kosta Psaltis Men 3 12 / 43
Avi Mahan Men 3 38 / 43
Shannon Elliott Women4 27 / 38
Andrea Casebolt Women3 13 / 24
Catherine Maier Women3 19 / 24
Larisa Wade Women3 20 / 24
Leldon King MstrMen3 35+ 38 / 52

Seattle CX: Beverly Park (Oct 10 2010)

Thomas Darian Boy Jr1314 1 / 9
Patrick Tongue MstrMen3 45+ 31 / 43
Jim Brown SglSpd 25 / 49
Bernard Acevedo SglSpd 38 / 49
Jason Casebolt SglSpd 45 / 49
Tanner Patnode Cat 4 Men 49 / 75
Barrell Olivia Girl Jr1314 1 / 4
Luther Madison Girl Jr1314 4 / 4
Marcus Tongue JrDevlp 11 / 19
Skyler Schroebe JrDevlp 14 / 19
Benjamin King JrDevlp 15 / 19
Brayden Buchanan JrDevlp 16 / 19
Caden Tongue JrDevlp 19 / 19
David O'Brien Men 3 7 / 36
Avi Mahan Men 3 21 / 36
David Kirske Men 3 24 / 36
Kosta Psaltis Men 3 30 / 36
Will Van cleve Men 3 35 / 36
Shannon Elliott Women4 18 / 35
Andrea Casebolt Women3 8 / 24
Catherine Maier Women3 13 / 24
Larisa Wade Women3 14 / 24
Leldon King MstrMen3 35+ 34 / 58
Travis Luther Boy Jr1012 1 / 24
Cameron Croix Boy Jr1012 6 / 24
Magun Alastair Boy Jr1012 8 / 24
Walentynowicz Alex Boy Jr1012 10 / 24
Casebolt Ethan Boy Jr1012 18 / 24

SCCA/Starbucks Gran Prix (Oct 3 2010)

Tanner Patnode Cat 4 Men 5 / 96
Conor Klupar Cat 4 Men 11 / 96
Donovan Benson Cat 4 Men 42 / 96
Marcus Tongue Cat 4 Men 75 / 96
Avi Mahan Cat 3 Men 32 / 48
Bernard Acevedo Cat 4 Master Men 35+ 48 / 71
Alex Walentynowicz Jr Boys 10-12 5 / 23
Alastair Magun Jr Boys 10-12 22 / 23

Seattle CX: Evergreen HS (Sep 26 2010)

Jason Casebolt SglSpd 32 / 47
Leldon King MstrMen3 35+ 42 / 57
Andrea Casebolt Women3 9 / 27
Larisa Wade Women3 22 / 27
Catherine Maier Women3 26 / 27
Caden Tongue JrDevlp 15 / 74
Benjamin King JrDevlp 17 / 74
Alastair Magun JrDevlp 24 / 74
Croix Cameron JrDevlp 27 / 74
Ethan Casebolt JrDevlp 31 / 74
Matthew Wilkinson JrDevlp 58 / 74
Darian Thomas JrDevlp 59 / 74
Patrick Tongue MstrMen3 45+ 31 / 43
Tanner Patnode Cat 4 Men 19 / 72
Donovan Benson Cat 4 Men 39 / 72
David Kirske Men 3 8 / 44
David O'Brien Men 3 16 / 44
Kosta Psaltis Men 3 23 / 44
Cleve will Van Men 3 38 / 44

Cross Vegas - Wheelers and Dealers (Sep 22 2010)

James Brown Men - Wheelers and Dealers 103 / 140

MFG #2 -Rad Racing GP (Sep 19 2010)

Catherine Maier Jr Girls 17-18 1 / 1
Conor Klupar Cat 4 Men 44 / 72
Alex Springer Jr Boys 17-18 5 / 5
Leldon King Cat 3 Master Men 35+ 57 / 58
Jason Casebolt Single Speed Men 39 / 50
Tanner Patnode Jr Boys 15-16 4 / 12
Avi Mahan Jr Boys 15-16 6 / 12
Donovan Benson Jr Boys 15-16 10 / 12
Marcus Tongue Jr Boys 15-16 11 / 12
Kosta Psaltis Cat 3 Men 12 / 33
Miles Frank Jr Boys 13-14 3 / 16
Benjamin King Jr Boys 10-12 6 / 26
Skyler Schroeder Jr Boys 10-12 7 / 26
Travis Luther Jr Boys 10-12 10 / 26
Alex Walentynosicz Jr Boys 10-12 11 / 26
Ethan Casebolt Jr Boys 10-12 18 / 26
Luca Szyperski Jr Boys 10-12 26 / 26
Larisa Wade Cat 3 Women 19 / 20

MFG #1 - Kickoff Cross (Sep 18 2010)

Steve Fisher Cat 1/2 Men 3 / 24
Tanner Patnode Cat 4 Men 8 / 69
Conor Klupar Cat 4 Men 53 / 69
Will Van cleve Cat 3 Men 12 / 54
Alex Springer Cat 3 Men 27 / 54
Bernard Acevedo Cat 4 Master Men 35+ 37 / 61
Ian Crane Single Speed Men 3 / 58
Jim Brown Single Speed Men 42 / 58
Matthew Wilkinson Jr Boys 13-14 3 / 9
Brayden Buchanan Jr Boys 10-12 3 / 24
Larisa Wade Cat 3 Women 21 / 28

Double Check (Sep 6 2010)

Tanner Patnode Men 4 27 / 64

Cross Nationals Day 4 (Dec 13 2009)

Nathan Bannerman Men - Elite 58 / 136

Cross Nationals Day 3 (Dec 12 2009)

Nathan Bannerman Men U23 9 / 43

Cross Nationals Day 2 (Dec 11 2009)

William Cochran Men Master 45-49 45 / 113
Alex Springer Men Junior 15-16 16 / 50
Marcus Tongue Men Junior 15-16 45 / 50
William Van cleve Men Junior 15-16 47 / 50
Andrea Casebolt Women Junior 13-14 5 / 12
Caden Tongue Men Junior 13-14 37 / 36
Caden Tongue Men Junior 13-14 38 / 36
James Brown Men - SingleSpeed 52 / 105
Larisa Wade Women Junior 15-16 8 / 10
Catherine Maier Women Junior 15-16 9 / 10

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 6 2009)

Andrea Casebolt Cat B Women 8 / 33
Larisa Wade Cat B Women 10 / 33
Ian Crane Singlespeed 14 / 76
Will Van cleve Junior Men 15-16 6 / 8

USGP of Cyclocross Day One (Dec 5 2009)

Ian Crane Singlespeed 5 / 57
Andrea Casebolt Cat B Women 6 / 39
Larisa Wade Cat B Women 17 / 39
Will Van cleve Junior Men 15-16 3 / 9

Seattle Cyclocross - Monroe (Nov 29 2009)

Peter Emsky MstrMen3 45+ 30 / 33
Ian Crane Men SSP 4 / 35
Donovan Benson Cat 4 GrpA 32 / 35
Alexander Springer Men 3 22 / 122
Kosta Psaltis Men 3 28 / 122
Austin Clevenger Men 3 49 / 122
Larisa Wade Women3 10 / 18
Catherine Maier Women3 12 / 18

Seattle Cyclocross - Sedro Woolley (Nov 22 2009)

Peter Emsky MstrMen3 45+ 29 / 29
Caden Tongue Junior Boys 13-14 2 Laps 5 / 8
Kosta Psaltis Men 3 3 / 38
Alexander Springer Men 3 24 / 38
Austin Clevenger Men 3 36 / 38
Larisa Wade Women3 6 / 19
Catherine Maier Women3 15 / 19
Marcus Tongue Junior BName Team 1 / 1
Skyler Schroeder Junior Boys 10-12 2 Lap 3 / 18
Benjamin King Junior Boys 10-12 2 Lap 7 / 18
Travis Luther Junior Boys 10-12 2 Lap 10 / 18
Madison Luther Junior Girls 10-12 2 Lap 2 / 6

MFG #6 - Woodland Park GP (Nov 15 2009)

Peter Emsky Cat 3 Master Men 45+ 14 / 31
Eric Emsky Cat 1/2 Men 6 / 26
Ian Terry Cat 1/2 Men 12 / 26
Sean Worsech Cat 1/2 Men 15 / 26
Austin Clevenger Cat 1/2 Men 16 / 26
David Kirske Cat 3 Men 4 / 54
Alex Springer Cat 3 Men 5 / 54
Will Van cleve Cat 3 Men 9 / 54
Bernard Acevedo Cat 4 Master Men 35+ 17 / 63
Tanner Patnode Jr Boys 15-16 2 / 2
Brayden Buchanan Jr Boys 10-12 3 / 11
Larisa Wade Cat 3 Women 12 / 16

Washington State Cyclocross Championships (Nov 15 2009)

Alexander Springer Men 3 7 / 15
Benjamin King Junior Boys 10/12 3 / 7
Larisa Wade Women3 4 / 8
David Kirske Junior 15-16 2 / 5
Alex Springer Junior 15-16 4 / 5
Marcus Tongue Junior 15-16 5 / 5
Caden Tongue Junior 13-14 7 / 7

USGP Mercer Cup Day 2 (Nov 15 2009)

Nicholas Weighall UCI Men Elite 13 / 56
Steve Fisher UCI Men Elite 31 / 56

USGP Mercer Cup Day 1 (Nov 14 2009)

Steve Fisher UCI Men Elite 25 / 62

Seattle Cyclocross - Sprinkler Park (Nov 8 2009)

Peter Emsky MstrMen3 45+ 12 / 31
Ian Crane Singlespeed Men 21 / 22
Harrison Devine Junior Boys 13-14 2 Laps 7 / 16
Caden Tongue Junior Boys 13-14 2 Laps 10 / 16
Madison Luther Junior Girls 10-12 2 Laps 2 / 3
Jim Brown MstrM 1/2 35+ 27 / 30
Donovan Benson Cat 4 GrpA 23 / 46
Chris Johns Cat 4 GrpA 45 / 46
Ian Terry Men 1/2 10 / 23
Austin Clevenger Men 3 4 / 62
Alexander Springer Men 3 36 / 62
Kosta Psaltis Men 3 58 / 62
Marcus Tongue Junior Boys 15-16 2 Laps 1 / 2
Tanner Patnode Junior Boys 15-16 2 Laps 2 / 2
Larisa Wade Women3 9 / 23
Catherine Maier Women3 19 / 23
Ethan Casebolt Junior Boys 10-12 1 Lap 6 / 11
Benjamin King Junior Boys 10-12 2 Lap 4 / 20
Skyler Schroeder Junior Boys 10-12 2 Lap 6 / 20
Travis Luther Junior Boys 10-12 2 Lap 9 / 20

Seattle Cyclocross - Maris Farms (Nov 1 2009)

Ian Crane Men SSP 3 / 18
Madison Luther Junior Girls 10-12 2 Laps 3 / 5
Jim Brown MstrM 1/2 35+ 22 / 26
Skyler Schroeder Junior Boys 10-12 2 Laps 6 / 22
Benjamin King Junior Boys 10-12 2 Laps 9 / 22
Travis Luther Junior Boys 10-12 2 Laps 10 / 22
Ian Terry Men 1/2 6 / 19
Caden Tongue Junior Boys 13-14 2 Laps 8 / 12
Austin Clevenger Men 3 2 / 48
Kosta Psaltis Men 3 22 / 48
Marcus Tongue Junior Boys 15-16 2 Laps 1 / 2
Larisa Wade Women3 8 / 17

MFG #5 - King County CX (Oct 31 2009)

Harrison Devine Jr Boys 13-14 3 / 7

Seattle Cyclocross - Steilacoom (Oct 25 2009)

Alex Springer Cat 4 GrpA 3 / 34
Tanner Patnode Junior Boys 15-16 1 / 3
Donovan Benson Junior Boys 15-16 2 / 3
Marcus Tongue Junior Boys 15-16 3 / 3
Ian Terry Men 1/2 6 / 26
Caden Tongue Junior Boys 13-14 10 / 11
Austin Clevenger Men 3 17 / 61
Kosta Psaltis Men 3 20 / 61
Ethan Casebolt Junior Boys 10-12 1 Lap 2 / 7
Larisa Wade Women3 3 / 22
Catherine Maier Women3 16 / 22
Madison Luther Junior Girls 10-12 2 Laps 2 / 3
Will Van cleve Cat 4 GrpB 1 / 22

Seattle Cyclocross - Silver Lake - Juniors (Oct 18 2009)

Madison Luther Junior Girls 10-12 2 Laps 4 / 4
Benjamin King Junior Boys 10-12 2 Laps 6 / 16
Skyler Schroeder Junior Boys 10-12 2 Laps 7 / 16
Travis Luther Junior Boys 10-12 2 Laps 10 / 16
Tanner Patnode Junior Boys 15-16 1 / 5
Marcus Tongue Junior Boys 15-16 4 / 5
Joe Michielsen Junior Boys 15-16 5 / 5
Caden Tongue Junior Boys 13-14 10 / 12

Seattle Cyclocross - Silver Lake (Oct 18 2009)

Ian Crane Men SSP 10 / 34
Chris Johns Cat 4 GrpA 21 / 36
Bernard Acevedo Cat 4 GrpA 24 / 36
Austin Clevenger Men 3 29 / 68
Kosta Psaltis Men 3 66 / 68
Larisa Wade Women3 7 / 23
Catherine Maier Women3 15 / 23
Jon Teved Men 1/2 13 / 32
Alex Springer Cat 4 GrpB 1 / 30
Will Van cleve Cat 4 GrpB 2 / 30

Seattle Cyclocross - Beverly Park (Oct 11 2009)

Ian Crane Men SSP 1 / 30
Marcus Tongue Junior 15-16 1 / 6
Joe Michielsen Junior 15-16 2 / 6
Donovan Benson Junior 15-16 4 / 6
Tanner Patnode Junior 15-16 6 / 6
Benjamin King Junior Boys 10-12 4 / 22
Skyler Schroeder Junior Boys 10-12 7 / 22
Travis Luther Junior Boys 10-12 11 / 22
Madison Luther Junior Girls 10-12 2 / 10
Kosta Psaltis Men 3 59 / 59
Catherine Maier Women3 19 / 19
Caden Tongue Junior 13-14 5 / 14

Cross Crusade #2 (Oct 11 2009)

Nathan Bannerman Category A 15 / 61

MFG #4 - Cross Clash (Oct 10 2009)

Peter Emsky Cat 3 Master Men 45+ 15 / 22
Madison Luther Jr Girls 10-12 1 / 1
Eric Emsky Cat 1/2 Men 5 / 21
Nathan Bannerman Cat 1/2 Men 6 / 21
Watson-norris Gabriel Cat 1/2 Men 13 / 21
Chris Johns Cat 4 Men 12 / 35
David O'Brien Cat 4 Men 24 / 35
Bernard Acevedo Cat 4 Master Men 35+ 12 / 23
Ian Crane Single Speed Men 5 / 41
Tanner Patnode Jr Boys 15-16 2 / 4
Donovan Benson Jr Boys 15-16 3 / 4
Tyler Milligan Jr Boys 13-14 3 / 5
Brayden Buchanan Jr Boys 10-12 2 / 7
Ethan Casebolt Jr Boys 10-12 6 / 7
Andrea Casebolt Cat 3 Women 1 / 7
Larisa Wade Cat 3 Women 5 / 7

Starbucks Gran Prix (Oct 4 2009)

Peter Emsky Cat 3 Master Men 45+ 13 / 32
Steve Fisher Cat 1/2 Men 2 / 27
Eric Emsky Cat 1/2 Men 5 / 27
Nathan Bannerman Cat 1/2 Men 6 / 27
Sean Worsech Cat 1/2 Men 9 / 27
Ian Terry Cat 1/2 Men 10 / 27
Austin Clevenger Cat 1/2 Men 17 / 27
Alex Springer Cat 4 Men 7 / 64
David O'Brien Cat 4 Men 26 / 64
Kosta Psaltis Cat 3 Men 2 / 41
David Kirske Cat 3 Men 8 / 41
Ian Crane Single Speed Men 42 / 44
Tanner Patnode Jr Boys 15-16 1 / 4
Donovan Benson Jr Boys 15-16 3 / 4
Harrison Devine Jr Boys 13-14 7 / 8
Andrea Casebolt Cat 3 Women 5 / 15
Larisa Wade Cat 3 Women 6 / 15

North Seatac Park (Oct 3 2009)

Larisa Wale Cat 3 Wm 2 / 8
Alex Springer Cat4 Men 1 / 31
Bernard 'uno' acevedo MstrMen3 35+ 15 / 19

Seattle Cyclocross - Evergreen High (Sep 27 2009)

Caden Tongue Junior Boys 13-14 6 / 15
Peter Emsky Men 3 45+ 5 / 36
Ian Crane Singlespeed Men 4 / 36
Larisa Wade Women 4 2 / 29
Madison Luther Junior Girls 10-12 3 / 6
Tanner Patnode Junior Boys 15-16 1 / 6
Donovan Benson Junior Boys 15-16 2 / 6
Marcus Tongue Junior Boys 15-16 3 / 6
Joe Michielsen Junior Boys 15-16 5 / 6
Max Sheffield Junior Boys 15-16 6 / 6
Gabe Watson Men 1/2 22 / 28
Benjamin King Junior 10-12 4 / 19
Travis Luther Junior 10-12 7 / 19
Skyler Schroeder Junior 10-12 10 / 19
Kosta Psaltis Men 3 25 / 57
Austin Clevenger Men 3 45 / 57
Ethan Casebolt Beginner Boys 10-12 3 / 5
Catherine Maier Women 3 14 / 18
David O'Brien Cat 4B 7 / 33

USGP/Planet Bike Cup Day 2 (Sep 27 2009)

Nicholas Weighall UCI Men 13 / 54

USGP/Planet Bike Cup Day 1 (Sep 26 2009)

Nicholas Weighall Elite men 31 / 51

Rad Racing GP (Sep 20 2009)

Benjamin King JUNIOR MEN 10-12 4 / 16
Brayden Buchanan JUNIOR MEN 10-12 6 / 16
Skyler Schroeder JUNIOR MEN 10-12 7 / 16
Ethan Casebolt JUNIOR MEN 10-12 14 / 16
Peter Emsky MASTERS MEN 45+ CAT-3 9 / 27
Ian Crane SINGLE SPEED MEN 21 / 33
Luke Brechwald SINGLE SPEED MEN 30 / 33
Catherine Maier CAT 4 WOMEN 14 / 21
Madison Luther CAT 4 WOMEN 19 / 21
Alex Springer JUNIOR MEN 15/16 5 / 12
Donovan Benson JUNIOR MEN 15/16 8 / 12

Starcrossed (Sep 19 2009)

Luke Brechwald Singlespeed 5 / 46
Sean Worsech Elite Men 59 / 70
Ian Crane Men 3 2 / 80

MFG Cross Race #1 (Sep 13 2009)

Chris Johns CAT 3 MEN 19 / 38
Austin Clevenger CAT 3 MEN 38 / 38
LeRoi Smith CAT 3 MASTER MEN 35+ 6 / 46
Bernardo Acevrdo CAT 3 MASTER MEN 35+ 46 / 46
Tanner Patnode JUNIOR BOYS & GIRLS 15-16 1 / 2
Alex Springer JUNIOR BOYS & GIRLS 15-16 2 / 2
Peter Emsky CAT 3 MASTER MEN 45+ 16 / 26
Steve Fisher CAT 1 / 2 MEN 3 / 29
Ian Terry CAT 1 / 2 MEN 7 / 29
Nathan Bannerman CAT 1 / 2 MEN 12 / 29
Ben Corwen JUNIOR BOYS & GIRLS 17-18 1 / 2
Ian Crane Single Speed Men 2 / 39
Luke Brechwald Single Speed Men 3 / 39
Larisa Wade CAT 4 WOMEN 5 / 27

Cross Nationals Day 3 (Dec 13 2008)

Nicholas Weighall U23 Men 1 / 52

Cross Nationals Day 2 (Dec 12 2008)

Andrea Casebolt Junior women 13-14 2 / 9
Bill Cochran Men 45-49 35 / 95

USGP #6 - Portland Cup (Dec 7 2008)

Steve Fisher Elite Men 31 / 53
Eric Emsky Elite Juniors 3 / 19
Ian Terry Elite Juniors 4 / 19
Benjamin Swedberg Elite Juniors 11 / 19

Portland Cup (USGP) (Dec 7 2008)

Bill Cochran Masters 45+ 3 / 58
William Van cleve Junior Men 10-16 7 / 31
Ian Crane Category B 4 / 83

USGP #5 - Portland Cup (Dec 6 2008)

Steve Fisher Elite Men 29 / 62
Eric Emsky Elite Juniors 5 / 27
Ian Terry Elite Juniors 9 / 27
Benjamin Swedberg Elite Juniors 10 / 27

Portland Cup (USGP) (Dec 6 2008)

Bill Cochran Masters 45+ 5 / 57
Chris Johns Men B 68 / 94

Seattle Cyclocross Series - Sprinker Recreation Center (Nov 30 2008)

Steve Fisher Cat 1/2 Men 4 / 36
Benny Swedberg Cat 1/2 Men 27 / 36
Ian Terry Cat 1/2 Men 32 / 36
Eric Emsly Cat 1/2 Men 33 / 36
Ian Crane Cat 3 Men 2 / 43
Gabe Watson-norris Cat 3 Men 17 / 43
Kosta Psaltis Cat 3 Men 19 / 43
David Kirske Cat 4 Men 12 / 53
Glenn Zieve Cat 4 Men 23 / 53
Andrea Casebolt Women 4 3 / 22
Catherine Maier Women 4 6 / 22
Bernard Acevedo Singlespeed Men 13 / 37
Daniel Watson-norris Beginner Boys 1314 2 / 8
Peter Emsky Master 3Men 45+ 8 / 33
Dennis Crane Master 3Men 45+ 18 / 33
Alex Shapleigh Master 1/2Men35+ 11 / 27
Skyler Schroeder Beginner Boys 1012 5 / 25

Seattle Cyclocross Series - Monroe Fairgrounds (Nov 23 2008)

Will Van cleve 2 (was 445) Cat 4 Junior Boys 15-16 1 / 4
Catherine Maier Women 4 13 / 26
Andrea Casebolt Women 4 15 / 26
Peter Emsky Master 3 Men 45+ 10 / 29
Dennis Crane Master 3 Men 45+ 20 / 29
Bernard Acevedo Single Speed Men 19 / 35
Daniel Watson-norris Beginner Boys 1314 3 / 8
Skyler Schroeder Beginner Boys 1012 6 / 24

Cheshire Cross (Nov 22 2008)

Jacob Colvin Cat 4 \ Public - by Ghostship Clothing 4 / 35

Washington State Cyclocross Championships (Nov 16 2008)

Bernard Acevedo SglSpd Men 6 / 16
Ian Crane Cat 1/2 Men 13 / 16
Tyler Davis Cat 4 Men 27 / 38
Kosta Psaltis Cat 3 Men 9 / 26
Andrea Casebolt Women 4 4 / 14
Larissa Wade Women 4 7 / 14
Will Van cleve 2 Cat4JrBoy1516 5 / 5
Tyler Milligan BegBoy1314 4 / 5

USGP Mercer Cup Day 2 (Nov 16 2008)

Eric Emsky Junior 17-18 3 / 20

USGP Mercer Cup Day 1 (Nov 15 2008)

Eric Emsky Junior 17-18 7 / 24

Seattle Cyclocross Series - Bremerton Fairgrounds (Nov 9 2008)

David Kirske Cat 4 Men 12 / 62
Gabe Watson-norris Cat 3 Men 2 / 51
Kosta Psaltis Cat 3 Men 9 / 51
Ian Crane Cat 3 Men 28 / 51
Andrea Casebolt Women 4 2 / 23
Will Van cleve 2 (was 445) Cat4JrBoy1516 1 / 4
Peter Emsky Mstr3Men 45+ 11 / 28
Dennis Crane Mstr3Men 45+ 14 / 28
Steve Fisher Cat 1/2 Men 3 / 20
Eric Emsly Cat 1/2 Men 5 / 20
Benny Swedberg Cat 1/2 Men 8 / 20
Ian Terry Cat 1/2 Men 13 / 20
Alex Shapleigh Mstr1/2Men35+ 5 / 20
Daniel Watson-norris BegBoy1314 1 / 10

Seattle Cyclocross Series - Donida Farms (Nov 2 2008)

Eric Emsly Cat 1/2 Men 5 / 23
Steve Fisher Cat 1/2 Men 6 / 23
Sean Worsech Cat 1/2 Men 12 / 23
Watson-norris Gabriel Cat 1/2 Men 15 / 23
Ian Terry Cat 1/2 Men 18 / 23
Skyler Schroeder Beginner Boy1012 7 / 21
David Kirske Cat 4 Men 14 / 70
Ian Crane Cat 3 Men 2 / 67
Kosta Psaltis Cat 3 Men 8 / 67
Daniel Watson-norris Beginner Boy1314 1 / 6
Andrea Casebolt Women 4 9 / 29
Catherine Maier Women 4 15 / 29
Bernard Acevedo SingleSpeed Men 15 / 34
Will Van cleve 2 (was 445) Cat 4JrBoy1516 2 / 2
Peter Emsky Master 3Men 45+ 6 / 28
Dennis Crane Master 3Men 45+ 9 / 28

Seattle Cyclocross Series - Ft. Steilacoom (Oct 26 2008)

Steve Fisher Cat 1/2 Men 4 / 24
Benny Swedberg Cat 1/2 Men 8 / 24
Ian Terry Cat 1/2 Men 24 / 24
David Kirske Cat 4 Men 23 / 97
Gabe Watson-norris Cat 3 Men 1 / 66
Kosta Psaltis Cat 3 Men 14 / 66
Ian Crane Cat 3 Men 63 / 66
Andrea Casebolt Women 4 9 / 37
Alex Shapleigh Master 1/2Men35+ 9 / 21
Will Van cleve 2 Cat 4JrBoy1516 1 / 1
Peter Emsky Master 3Men 45+ 10 / 34
Dennis Crane Master 3Men 45+ 16 / 34
Skyler Schroeder Beginner 1012 5 / 17
Daniel Watson-norris Beginner 1314 3 / 9

Belly Cross (Oct 25 2008)

Steve Fisher Men A 3 / 13
Ian Terry Men A 4 / 13
Benny Swedberg Men A 10 / 13
Ian Crane Men B 2 / 24

Seattle Cyclocross Series - South Seatac (Oct 19 2008)

Eric Emsly Cat 1/2 Men 4 / 25
Sean Worsech Cat 1/2 Men 5 / 25
Steve Fisher Cat 1/2 Men 6 / 25
Ian Terry Cat 1/2 Men 8 / 25
Benny Swedberg Cat 1/2 Men 16 / 25
Daniel Watson-norris Beginner Boys1314 2 / 10
David Kirske Cat 4 Men 90 / 94
Gabe Watson-norris Cat 3 Men 1 / 59
Ian Crane Cat 3 Men 6 / 59
Kosta Psaltis Cat 3 Men 19 / 59
Andrea Casebolt Women 4 6 / 28
Skyler Schroeder Beginner Boys1012 4 / 22
Will Van cleve 2 Cat 4JrBoy1516 1 / 4
Peter Emsky Master 3Men 45+ 10 / 27
Dennis Crane Master 3Men 45+ 12 / 27
Alex Shapleigh Master 1/2Men35+ 15 / 28
Elijah Wilgis Cat 4JrBoy1314 2 / 6

Seattle Cyclocross Series - South Seatac (Oct 12 2008)

Alex Shapleigh Master 1/2 Men 35+ 31 / 32
Will Van cleve 2 Cat 4 Jr Boy 15 16 2 / 2
Gabe Watson-norris Cat 3 Men 2 / 57
Ian Crane Cat 3 Men 3 / 57
Kosta Psaltis Cat 3 Men 31 / 57
David Kirske Cat 4 Men 19 / 91
Skyler Schroeder Beginner Boy 10 12 9 / 18
Peter Emsky Master 3 Men 45+ 10 / 30
Dennis Crane Master 3 Men 45+ 11 / 30
Ian Terry Cat 1/2 Men 4 / 17
Sean Worsech (was 32) Cat 1/2 Men 11 / 17
Elijah Wilgis Cat 4 Jr Boy 13 14 3 / 5

SoCalCross Prestige Series #2 - Psycho-Cross (Oct 5 2008)

Dean Liltau Men 3/4 13 / 30

Seattle Cyclocross - Evergreen High (Sep 28 2008)

Steve Fisher Cat 1/2 Men 5 / 32
Ian Terry Cat 1/2 Men 17 / 32
Sean Worsech Cat 1/2 Men 22 / 32
Luke Brechwald Cat 1/2 Men 32 / 32
Will Van cleve Cat 4 JrBoy1516 1 / 2
Win Mason Cat 4 Men 31 / 115
Ian Crane Cat 3 Men 7 / 68
Gabe Watson-norris Cat 3 Men 14 / 68
Kosta Psaltis Cat 3 Men 48 / 68
Elijah Wilgis Cat 4 JrBoy1314 2 / 6
Peter Emsky Master 3Men 45+ 11 / 31
Dennis Crane Master 3Men 45+ 18 / 31
Daniel Watson-norris Beginner Junior1314 2 / 11
Larisa Wade Beginner Women Junior1516 1 / 2

Rad Racing GP - UCI (Sep 21 2008)

Sean Worsech Elite Men 16 / 36

Rad Racing GP (Sep 21 2008)

Benny Swedberg Junior Men 17-18 2 / 11
Kosta Psaltis Junior Men 17-18 5 / 11
Luke Brechwald Singlespeed 2 / 14
Tyler Milligan Junior Men 11-12 2 / 9
Matt Wilkinson Junior Men 11-12 4 / 9
Jason Casebolt Cat 4 Men 35+ 7 / 50
Tim Schuttman Cat 4 Men 35+ 49 / 50
Brian Wentz Master Men 45+ 11 / 27
Alex Shapleigh Master Men 1/2/3 14 / 37
Will Van cleve Junior Men 15-16 6 / 10
Jarred Burklund Junior Men 15-16 7 / 10
Brett Dightmann Cat 3 Men 45 / 48
Andrea Casebolt Junior Women 1 / 5
Larisa Wade Junior Women 4 / 5
Fiona Graham Junior Women 5 / 5

Star-Crossed (NACT#1) (Sep 20 2008)

Sean Worsech Elite Men 47 / 50

Cross Nationals Day 3 (Dec 15 2007)

Tela Crane Women U23 5 / 12

Cross Nationals Day 2 (Dec 14 2007)

Eric Emsky Junior 17-18 Male 3 / 32
Steve Fisher Junior 17-18 Male 4 / 32
Ian Terry Junior 17-18 Male 15 / 32
Catherine Maier Junior 13-14 Female 4 / 4
Andrea Casebolt Junior 10-12 Female 1 / 7
Benny Swedberg Junior 15-16 Male 3 / 31
Bryan Klingele Junior 15-16 Male 8 / 31
Kosta Psaltis Junior 15-16 Male 10 / 31
Gabe Watson Junior 15-16 Male 13 / 31

CCCX #5 (Dec 2 2007)

Cru Jones CATEGORY B MEN (500-599) 13 / 19

USGP Toyota Portland Cup Day Two (Dec 2 2007)

Eric Emsky Juniors 17-18 23 5 / 23
Steve Fisher Juniors 17-18 23 9 / 23
Ian Terry Juniors 17-18 23 19 / 23
Paul Sales Juniors 17-18 23 22 / 23
Nicholas Weighall Elite Men 75 24 / 62
Sean Worsech Elite Men 75 27 / 62
Luke Brechwald Elite Men 75 56 / 62
Tela Crane Elite Women 41 29 / 38

USGP Toyota Portland Cup (Dec 1 2007)

Benny Swedberg Juniors 15-16 8 2 / 8
Tela Crane Elite Women 42 33 / 35
Steve Fisher Juniors 17-18 23 1 / 21
Eric Emsky Juniors 17-18 23 2 / 21
Ian Terry Juniors 17-18 23 11 / 21
Paul Sales Juniors 17-18 23 19 / 21
Will Van cleve Juniors 10-14 13 7 / 13
Nicholas Weighall Elite Men 73 25 / 61
Sean Worsech Elite Men 73 31 / 61
Luke Brechwald Elite Men 73 58 / 61
David Fleishchauer B Men 114 1 / 101
Peter Emsky B Men 114 70 / 101

Tractor Cross (Nov 19 2007)

Tela Crane Women A 1 / 3

USGP Mercer Cup p/b Knapp's Cyclery (Nov 18 2007)

Steve Fisher Juniors 17-18 18 2 / 18
Eric Emsky Juniors 17-18 18 4 / 18
Ian Terry Juniors 17-18 18 13 / 18
Nicholas Weighall Elite Men 53 19 / 47

USGP - Mercer Cup p/b Knapp's Cyclery (Nov 17 2007)

Steve Fisher Juniors 17-18 16 7 / 15
Eric Emsky Juniors 17-18 16 9 / 15
Ian Terry Juniors 17-18 16 15 / 15
Nicholas Weighall Elite Men 59 39 / 58

USGP - Papa John's Derby City Cup Day 2 (Oct 28 2007)

Steve Fisher Juniors 17-18 18 starte 2 / 18
Ian Terry Juniors 17-18 18 starte 3 / 18
Eric Emsky Juniors 17-18 18 starte 4 / 18
Nicholas Weighall Elite Men 91 18 / 71

Muerto Cross (Oct 27 2007)

Tela Crane Women A 1 / 4
Ian Crane Men B 6 / 18

USGP - Papa John's Derby City Cup Day 1 (Oct 27 2007)

Nicholas Weighall Elite Men 85 34 / 75
Steve Fisher Juniors 17-18 19 start 2 / 18
Eric Emsky Juniors 17-18 19 start 6 / 18
Ian Terry Juniors 17-18 19 start 8 / 18

Southington Cyclocross - Connecticut State Championships (Oct 21 2007)

Jacob Colvin Beginner Men 12 / 44

CCCX #3 (Oct 13 2007)

Noah Wilson CATEGORY C MEN (300-399) 11 / 15

Cross 542 (Sep 6 2007)

Nicholas Weighall Men A 1 / 5

National Champs Day 2 (Dec 16 2006)

Catherine Maier Junior Women 13-14 9 Starters 6 / 9
Jarred Burklund Junior Men 13-14 27 Starters 16 / 27
Eric Emsky Junior Men 15-16 38 Starters 5 / 38
Benny Swedberg Junior Men 15-16 38 Starters 6 / 38
Ian Terry Junior Men 15-16 38 Starters 7 / 38
Bryan Klingele Junior Men 15-16 38 Starters 14 / 38
Win Mason Junior Men 15-16 38 Starters 19 / 38
Connor Schilling Junior Men 15-16 38 Starters 25 / 38
Paul Sales Junior Men 15-16 38 Starters 34 / 38
Devon Simpson Junior Women 15-16 8 Starters 6 / 8
Tatum Tyynismaa Junior Women 15-16 8 Starters 7 / 8
Steve Fisher Junior Men 17-18 43 Starters 12 / 38
Sean Worsech Junior Men 17-18 43 Starters 15 / 38
Bill Michielsen Junior Men 17-18 43 Starters 30 / 38
Ian Crane Junior Men 17-18 43 Starters 32 / 38

Cross Crusade (USGP Finale) (Nov 19 2006)

Sean Worsech Jr Men 17-18 2 / 19
Steve Fisher Jr Men 17-18 12 / 19
Ian Crane Jr Men 17-18 16 / 19

2006 New York State Cyclocross Championship (Nov 19 2006)

J Wozniak B Men 18 / 27

Rad Cup Presented by Seasoned Skewers (Nov 18 2006)

Sean Worsech Juniors 17-18 2 / 19
Steve Fisher Juniors 17-18 3 / 19
Ian Crane Juniors 17-18 13 / 19
Bill Michielsen Juniors 17-18 15 / 19

Gran Prix of Gloucester Presented by SemEquip #2 (Oct 8 2006)

Jim Brown Category: Masters 35+ 1 60 / 107
Sean Worsech Category: U19 Juniors 1 2 / 18
Steve Fisher Category: U19 Juniors 1 8 / 18
Ian Crane Category: U19 Juniors 1 18 / 18
Benny Swedberg Category: Juniors 15-16 8 5 / 8

Gran Prix of Gloucester Presented by SemEquip #1 (Oct 7 2006)

Benny Swedberg Category: Juniors 15-16 6 / 8
Sean Worsech Category: U19 Juniors 3 / 19
Steve Fisher Category: U19 Juniors 5 / 19
Ian Crane Category: U19 Juniors 16 / 19
Jim Brown Category: Masters 35+ 56 / 105

Busiest Racers

in last months
Jack Spranger 77
Scott Funston 76
Calder Wood 73
Brayden Buchanan 63
Benjamin King 57
Kai Wallis 51
Joe Spranger 48
Annalise Rosser 48
Ciara Macdonald 46
Trey Trefry 43
Andrea Casebolt 40
Lewis Whiley 40
Callah Robinson 36
Layton Meyers 35
Juliann Vander haegen 35
Parker Anderson 33
Parker King 32
Wyatt Mason 32
Jake Hightower 32
Evan Geary 31
Tommy Shapiro 29
Kosta Psaltis 27
Larisa Wade 27
Keaghlan Robinson 27
Skyler Schroeder 25
Tanner Patnode 25
Nathan Morrisson 25
Eli Gold 25
Ian Crane 24
Gideon Bender 23
Ian Terry 23
David O'Brien 22
Cole Gar-aouy 22
Isabella Meyers 22
Indigo Newby-house 22
Catherine Maier 21
Ellison Brink 21
Nate Thalhamer 21
Ethan Casebolt 20
Finn Westover 19
Aynslee King 18
Peter Emsky 17
Avi Mahan 17
Caden Tongue 17
Matthew Wilkinson 16
Jude Bender 16
Nathan Sabol 16
Bernard Acevedo 15
Marcus Tongue 15
Steve Fisher 15
Bronwynn Gar-aouy 15
Meyers Layton 15
Kyle Dickinson 14
Nolan Brady 14
Juliann Vanderhaegen 14
Will Van cleve 13
David Kirske 13
Alex Springer 13
Shannon Elliott 13
Sophia Meyers 13
Ian Brink 13
Madison Luther 12
Donovan Benson 12
Alex Walentynowicz 12
Ayden Young 12
Patrick Tongue 11
Travis Luther 11
Henry Coppolillo 11
Ethan Colson 11
Jack Barrett stringham 11
Conor Klupar 10
Austin Clevenger 10
Reid Hu 10
Jason Casebolt 9
Jim Brown 9
Miles Frank 9
Ivy Stringham 9
Dennis Crane 8
Eric Emsky 8
Sean Worsech 8
Erik Pitkanen 8
Alastair Magun 8
Billy Peterson 8
Noah Meckle 8
Walker Busken 8
Meghan Funston 8
Phaedra Franklin 8
Noah Stringham 8
Daniel Watson-norris 7
Leldon King 7
Benny Swedberg 7
Tyler Tangen 7
Ezekial Bender 7
David O'Brien 7
Paul Haley 6
Titus Bender 6
Alex Shapleigh 6
Nathan Bannerman 6
Gabe Watson-norris 6
Skyler Schroebe 6