Log In

Team Overview: Specialized River City Bicycles

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)

Trevor Schauer Junior Men 15-16 2 / 11

USGP Portland Cup Day 1 (Dec 4 2010)

Harald Graham Men Master 45+ 45-99 21 / 65

USGP of Cyclocross Day One (Dec 4 2010)

Trevor Schauer Junior Men 15-16 4 / 15

OBRA CCX Championship (Nov 20 2010)

Trevor Schauer Junior Men 15-16 2 / 20
Harald Graham Masters 35+ B 12 / 37
Eirik Schulz Masters 35+ A 1 / 30
Tim Butler Masters 35+ A 3 / 30
John Mitchem Masters 35+ A 11 / 30
Tim Schauer Masters 35+ A 25 / 30
Sharon Schulz Masters Women 35+ A 16 / 19
Michelle Mishoe Masters Women 35+ A 18 / 19
Eryn Barker Women B 7 / 10
William Zale Masters 50+ 3 / 35

Cross Crusade: Barton Park (Nov 14 2010)

David Ripp Masters 35+ B 7 / 95
Sue Ripp Masters Women 45+ 9 / 25
John Mitchem Masters 35+ A 7 / 46
Tim Schauer Masters 35+ A 26 / 46
Derwyn Harris Masters 35+ A 33 / 46
Trevor Schauer Junior Men 1 / 35
William Zale Masters 50+ 1 / 64
Sharon Schulz Masters Women 35+ A 19 / 22
Michelle Mishoe Masters Women 35+ A 20 / 22

Cross Crusade: Washington County Fair Complex (Nov 7 2010)

David Ripp Masters 35+ B 5 / 100
Sue Ripp Masters Women 45+ 30 / 31
Tim Butler Masters 35+ A 1 / 52
John Mitchem Masters 35+ A 12 / 52
Tim Schauer Masters 35+ A 32 / 52
Trevor Schauer Junior Men 4 / 76
Sharon Schulz Masters Women 35+ B 1 / 23
Eirik Schulz Category A 8 / 55
William Zale Masters 50+ 1 / 69
Gary Cornilles Masters 50+ 23 / 69
Michelle Mishoe Masters Women 35+ A 18 / 19

Apple Core Cross at EZ Orchards (Nov 6 2010)

Tim Schauer Masters 35+ A 5 / 9
Eryn Barker Women B 3 / 3
Michelle Mishoe Masters Women 35+ A 5 / 5

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds Day Two (Oct 31 2010)

Sue Ripp Masters Women 45+ 8 / 12
Tim Butler Masters 35+ A 2 / 26
John Mitchem Masters 35+ A 9 / 26
Derwyn Harris Masters 35+ A 17 / 26
Eryn Barker Women B 42 / 46
Trevor Schauer Junior Men 3 / 20
Sabina Pater Masters Women 35+ B 10 / 18
Sharon Schulz Masters Women 35+ B 18 / 18
Eirik Schulz Category A 7 / 38
William Zale Masters 50+ 13 / 36
Gary Cornilles Masters 50+ 21 / 36
Michelle Mishoe Masters Women 35+ A 14 / 16

Cross Crusade: Clatsop County Fairgrounds (Oct 30 2010)

David Ripp Masters 35+ B 10 / 69
Sue Ripp Masters Women 45+ 6 / 14
Tim Butler Masters 35+ A 3 / 41
John Mitchem Masters 35+ A 9 / 41
Derwyn Harris Masters 35+ A 20 / 41
Tim Schauer Masters 35+ A 35 / 41
Eryn Barker Women B 3 / 39
Trevor Schauer Junior Men 2 / 24
Sharon Schulz Masters Women 35+ B 1 / 23
Eirik Schulz Category A 7 / 46
William Zale Masters 50+ 8 / 41
Gary Cornilles Masters 50+ 23 / 41

Blind Date at the Dairy #5 (Oct 27 2010)

Trevor Schauer Junior Men U18 1 / 9
Eirik Schulz Category A 1 / 18
John Mitchem Category A 18 / 18

Cross Crusade: Portland International Raceway (Oct 24 2010)

David Ripp Masters 35+ B 5 / 107
Harald Graham Masters 35+ B 28 / 107
Daniel Lopez Masters 35+ C 3 / 203
John Mitchem Masters 35+ A 21 / 54
Derwyn Harris Masters 35+ A 23 / 54
Joseph Holcomb Masters 35+ A 52 / 54
Eryn Barker Women B 29 / 58
Trevor Schauer Junior Men 3 / 73
Sharon Schulz Masters Women 35+ B 4 / 24
Samantha Schauer Junior Women 17 / 23
William Zale Masters 50+ 6 / 71
Gary Cornilles Masters 50+ 20 / 71
Michelle Mishoe Masters Women 35+ A 20 / 20

USGP Derby City Cup (Oct 24 2010)

Tim Butler Men Master 45+ 45-99 5 / 51

USGP Derby City Cup (Oct 23 2010)

Tim Butler Men Master 45+ 45-99 3 / 48

Blind Date at the Dairy (Oct 20 2010)

Trevor Schauer Junior Men U18 1 / 9
John Mitchem Category A 5 / 25

Cross Crusade: Sherwood Forest Equestrian Center (Oct 17 2010)

Eirik Schulz Category A 54 / 59
Sue Ripp Masters Women 45+ 6 / 24
Trevor Schauer Junior Men 2 / 29
Tim Butler Masters 35+ A 4 / 57
John Mitchem Masters 35+ A 6 / 57
Derwyn Harris Masters 35+ A 21 / 57
Tim Schauer Masters 35+ A 48 / 57
Daniel Lopez Master 35+ C 3 / 177
William Zale Master 50+ 8 / 71
David Ripp Master 35+ B 13 / 97
Harald Graham Master 35+ B 26 / 97
Michael Lujan Master 35+ B 90 / 97
Sabina Pater Masters Women 35+ B 29 / 29
Kendall Lujan Junior Women 4 / 7
Samantha Schauer Junior Women 5 / 7

Ninkrossi CX (Oct 16 2010)

Tim Schauer Masters 35+ A 9 / 14
Eryn Barker Women B 6 / 17
Michelle Mishoe Masters Women 35+ B 1 / 3

Blind Date at the Dairy #3 (Oct 13 2010)

William Zale Cat B Men (Power Dating Men) 23 / 60
Trevor Schauer Junior Men 14-18 (High School Sweethearts) 1 / 9
Samantha Schauer Junior Women U14 (Puppy Love) 2 / 5

Cross Crusade: Rainier High School (Oct 10 2010)

David Ripp Masters 35+ B 8 / 93
Harald Graham Masters 35+ B 18 / 93
Tom Simon Masters 35+ B 78 / 93
Michael Lujan Masters 35+ B 90 / 93
Sue Ripp Masters Women 45+ 10 / 26
Tim Butler Masters 35+ A 1 / 56
John Mitchem Masters 35+ A 11 / 56
Derwyn Harris Masters 35+ A 23 / 56
Tim Schauer Masters 35+ A 46 / 56
Joseph Holcomb Masters 35+ A 52 / 56
Eryn Barker Women B 14 / 40
Trevor Schauer Junior Men 4 / 33
Michelle Mishoe Masters Women 35+ B 3 / 18
Eirik Schulz Category A 6 / 47
William Zale Masters 50+ 4 / 63

Heiser Farm Cyclocross (Oct 9 2010)

Trevor Schauer Junior Men 15-16 3 / 17
Samantha Schauer Junior Women 13-14 3 / 3

Blind Date at the Dairy #2 (Oct 6 2010)

William Zale Cat B Men (Power Dating Men) 8 / 76
Trevor Schauer Cat B Men (Power Dating Men) 43 / 76
John Mitchem Cat A Men (Speeddating Men) 5 / 31
Trevor Schauer Junior Men 14-18 (High School Sweethearts) 1 / 12
Samantha Schauer Junior Women U14 (Puppy Love) 2 / 5

Cross Crusade: Alpenrose Dairy (Oct 3 2010)

David Ripp Masters 35+ B 24 / 131
Harald Graham Masters 35+ B 59 / 131
Tom Simon Masters 35+ B 92 / 131
Michael Lujan Masters 35+ B 106 / 131
Sue Ripp Masters Women 45+ 9 / 31
Tim Butler Masters 35+ A 3 / 71
John Mitchem Masters 35+ A 10 / 71
Derwyn Harris Masters 35+ A 22 / 71
Tim Schauer Masters 35+ A 57 / 71
Joseph Holcomb Masters 35+ A 59 / 71
Trevor Schauer Junior Men 1 / 41
Michelle Mishoe Masters Women 35+ B 8 / 32
Eirik Schulz Category A 19 / 66
Fiona Graham Junior Women 6 / 10
Samantha Schauer Junior Women 7 / 10
Kendall Lujan Junior Women 9 / 10

David Douglas CX (Oct 2 2010)

Eirik Schulz Category A 1 / 8
Eryn Barker Women B 8 / 9

Blind Date at the Dairy (Sep 29 2010)

William Zale Cat B Men (Power Dating Men) 7 / 84
Eirik Schulz Cat A Men (Speeddating Men) 2 / 28
John Mitchem Cat A Men (Speeddating Men) 12 / 28
Elena Zale Beginner Women (First Date Women) 4 / 25
Trevor Schauer Junior Men (Highschool Sweethearts) 1 / 17
Samantha Schauer Junior Women (Puppy Love) 6 / 8

USGP Cyclocross-Planet Bike Cup (Sep 26 2010)

Eirik Schulz Men Master 35-99 8 / 58

Battle at Barlow (Sep 26 2010)

John Mitchem Masters 35+ A 5 / 38
Derwyn Harris Masters 35+ A 17 / 38
Tim Schauer Masters 35+ A 30 / 38
Joseph Holcomb Masters 35+ A 31 / 38
Trevor Schauer Junior Men 1 / 18
Gary Cornilles Master 50+ 13 / 35
Eryn Barker Women B 3 / 22
David Ripp Master 35+ B 16 / 73
Harald Graham Master 35+ B 26 / 73
Michael Lujan Master 35+ B 61 / 73
Michelle Mishoe Masters Women 35+ B 3 / 14

USGP Cyclocross-Planet Bike Cup (Sep 25 2010)

Eirik Schulz Men Master 35-99 9 / 58

Psycho Cross (Sep 25 2010)

Trevor Schauer Men C 4 / 10

Psycho Cross: Junior Cyclocross Series (Sep 25 2010)

Trevor Schauer Boys 15-16 1 / 20
Samantha Schauer Girls 13-14 3 / 3

MFG #2 -Rad Racing GP (Sep 19 2010)

Tim Butler Cat 1/2 Master Men 45+ 1 / 18
Eirik Schulz Cat 1/2 Master Men 35+ 6 / 44

Hood River Double Cross Day Two (Sep 19 2010)

Harald Graham Masters 35+ B 7 / 46
David Ripp Masters 35+ B 17 / 46
Trevor Schauer Jr Men 15-16 2 / 16
John Mitchem Masters 35+ A 12 / 27
Derwyn Harris Masters 35+ A 13 / 27
Tim Schauer Masters 35+ A 21 / 27
Samantha Schauer Jr Women 13-14 3 / 3
Gary Cornilles Masters 50+ 12 / 33

Hood River Double Cross Day One (Sep 18 2010)

Derwyn Harris Masters 35+ A 9 / 26
Tim Schauer Masters 35+ A 21 / 26
Trevor Schauer Junior Men 1 / 11
Samantha Schauer Junior Women 8 / 8
Gary Cornilles Masters 50+ 12 / 37
Sabina Pater Masters Women 35+ A 10 / 10

Pain+Suffer'n (Sep 12 2010)

Tim Schauer Masters 35+ A 8 / 16
Joseph Holcomb Masters 35+ A 13 / 16
Trevor Schauer Cat C Men 6 / 25
Trevor Schauer Junior Men 3 / 12
Gary Cornilles Master 50+ 10 / 20
Eryn Barker Women B 4 / 14
Harald Graham Master 35+ B 5 / 24
Michelle Mishoe Masters Women 35+ B 2 / 7

USGP #7 Masters 35+ (Dec 5 2009)

Eirik Schulz Masters 35+ 1 / 98
Derwyn Harris Masters 35+ 77 / 98

USGP of Cyclocross Day One (Dec 5 2009)

William Zale Master Men 45+ 23 / 106
Eryn Barker Cat B Women 27 / 39
Michelle Mishoe Master Women 22 / 37
Harald Graham Cat B Men 34 / 94
Tim Schauer Cat B Men 73 / 94

Psycho Cross Pseries (Nov 29 2009)

Tim Schauer Men's Cat B Masters 3 / 15
Trevor Schauer Junior Men 15-16 2 / 3
Samantha Schaver Junior Women 13-14 5 / 5

Kruger's Crossing CCX (Nov 22 2009)

Eirik Schulz Category A 2 / 29
Sharon Schulz Women Masters 35+ B 3 / 8
Michelle Mishoe Women Masters 35+ B 4 / 8
William Zale Masters 50+ 1 / 24

Cross Crusade #8 (Nov 15 2009)

Eirik Schulz Category A 10 / 45
Trevor Schauer Junior Men 3 / 36
Eryn Barker Beginner Women 17 / 54
Harald Graham Masters 35+ B 4 / 76
Tim Schauer Masters 35+ B 14 / 76
Michelle Mishoe Masters Women 35+ B 8 / 22
Sharon Schulz Masters Women 35+ B 13 / 22
William Zale Masters 50+ 1 / 62

Cross Crusade #7 (Nov 8 2009)

Eirik Schulz Category A 10 / 58
Derwyn Harris Masters 35+ A 24 / 46
Trevor Schauer Junior Men 3 / 32
Jarron Simon Junior Men 9 / 32
Eryn Barker Beginner Women 14 / 73
Lisa Helderop Beginner Women 47 / 73
Tim Schauer Masters 35+ B 26 / 101
Kendall Lujan Junior Women 6 / 6
Michelle Mishoe Masters Women 35+ B 12 / 25
Heather Moller Masters Women 35+ B 23 / 25
William Zale Masters 50+ 2 / 69
Mark Ontiveros Masters 50+ 17 / 69
Gary Cornilles Masters 50+ 21 / 69

SSCXWC (Nov 8 2009)

Eirik Schulz Men SSCXWC 46 / 213

OBRA Cross Championships/Willamette Valley Cross Series (Nov 7 2009)

Chipp Ross Clydesdales 6 / 12
Trevor Schauer Jr Men 15-16 3 / 6
Tim Schauer Men Master B 10 / 35
Samantha Schauer Jr Wm 13-14 3 / 4
Michelle Mishoe MASTER WOMEN 35+ 10 / 12

Cross Crusade #6 (Nov 1 2009)

Eirik Schulz Category A 20 / 47
Trevor Schauer Junior Men 2 / 22
Jarron Simon Junior Men 10 / 22
Eryn Barker Beginner Women 13 / 47
Harald Graham Masters 35+ B 23 / 64
Tim Schauer Masters 35+ B 27 / 64
Fiona Graham Junior Women 5 / 7
Sharon Shulz Masters Women 35+ B 9 / 23
Heather Moller Masters Women 35+ B 11 / 23
Michelle Mishoe Masters Women 35+ B 14 / 23
William Zale Masters 50+ 2 / 52
Mark Ontiveros Masters 50+ 12 / 52
Gary Cornilles Masters 50+ 51 / 52

Cross Crusade #5 (Oct 31 2009)

Eirik Schulz Masters 35+ A 1 / 29
Derwyn Harris Masters 35+ A 29 / 29
Trevor Schauer Junior Men 4 / 17
Jarron Simon Junior Men 9 / 17
Sharon Schulz Beginner Women 1 / 41
Eryn Barker Beginner Women 8 / 41
Harald Graham Masters 35+ B 18 / 73
Tim Schauer Masters 35+ B 46 / 73
Fiona Graham Junior Women 4 / 4
Michelle Mishoe Masters Women 35+ B 10 / 18
William Zale Masters 50+ 5 / 47
Gary Cornilles Masters 50+ 29 / 47

Cross Crusade #4 (Oct 25 2009)

Eirik Schulz Masters 35+ A 1 / 49
Derwyn Harris Masters 35+ A 34 / 49
Trevor Schauer Junior Men 3 / 35
Jarron Simon Junior Men 29 / 35
Harald Graham Masters 35+ B 3 / 115
Tim Schauer Masters 35+ B 95 / 115
Fiona Graham Junior Women 4 / 10
Kendall Lujan Junior Women 10 / 10
Michelle Mishoe Masters Women 35+ B 21 / 34
Heather Moller Masters Women 35+ B 25 / 34
William Zale Masters 50+ 3 / 69
Gary Cornilles Masters 50+ 9 / 69
Mark Ontiveros Masters 50+ 12 / 69

Willamette Valley Cross Series (Oct 24 2009)

Trevor Schauer Junior Men 15-16 3 / 6
Tim Schauer Men Master B 6 / 27
William Zale Master Men 50+ 3 / 9
Samantha Schauer Junior Women 13-14 4 / 4

Blind Date at the Dairy #4 (Oct 14 2009)

Eryn Barker Women Beginner 3 / 17
Michelle Mishoe Women Beginner 5 / 17
Eirik Schulz Men A 4 / 21
Derwyn Harris Men A 18 / 21
Gary Cornilles Men B 28 / 50
William Zale Men B 39 / 50

Cross Crusade #2 (Oct 11 2009)

Eirik Schulz Masters 35+ A 1 / 45
Derwyn Harris Masters 35+ A 26 / 45
Trevor Schauer Junior Men 4 / 26
Jarron Simon Junior Men 7 / 26
Michelle Mishoe Beginner Women 7 / 61
Eryn Barker Beginner Women 13 / 61
Tim Schauer Masters 35+ B 6 / 107
William Zale Masters 50+ 1 / 68
Mark Ontiveros Masters 50+ 15 / 68
Gary Cornilles Masters 50+ 16 / 68

Blind Date at the Dairy (Oct 7 2009)

Eryn Barker Women Beginner 7 / 23
Trevor Schauer Junior Men 3 / 18
Jarron Simon Junior Men 11 / 18
Eirik Schulz Men A 4 / 30
Samantha Schauer Junior Women 4 / 4

Cross Crusade #1 (Oct 4 2009)

Eirik Schulz Masters 35+ A 2 / 59
Derwyn Harris Masters 35+ A 40 / 59
Trevor Schauer Junior Men 5 / 42
Michelle Mishoe Beginner Women 11 / 92
Eryn Barker Beginner Women 15 / 92
Harald Graham Masters 35+ B 14 / 126
Tim Schauer Masters 35+ B 38 / 126
Michael Lujan Masters 35+ B 112 / 126
William Zale Masters 50+ 3 / 79
Gary Cornilles Masters 50+ 10 / 79

Willamette Valley Cross Series (Oct 3 2009)

Trevor Schauer Junior Men 15-16 3 / 6
Jarron Simon Junior Men 15-16 5 / 6
Samatha Schauer Junior Wm 13-14 4 / 4

Blind Date at the Dairy (Sep 30 2009)

Michelle Mishoe Women Beginner 5 / 16
Eirik Schulz Men A 5 / 34
William Zale Men B 7 / 70
Gary Cornilles Men B 43 / 70
Fiona Graham Junior Women 2 / 4

Battle at Barlow (Sep 27 2009)

Tim Schauer Master 28 / 56
Tom Simon Master 30 / 56
Michael Lujan Master 47 / 56
Trevor Schaver Men C 41 / 66
William Zale Master 50+ 3 / 32
Gary Cornilles Master 50+ 31 / 32
Eryn Barker Women Beginner 6 / 26
Michelle Mishoe Women Beginner 7 / 26
Trevor Schauer Juniors 1 / 16

Blind Date at the Dairy (Sep 23 2009)

Eryn Barker Women Beginner 14 / 14
Trevor Schauer Junior Men 2 / 14
Eirik Schulz Men A 7 / 28
Derwyn Harris Men A 17 / 28
William Zale Men B 5 / 49
Gary Cornilles Men B 17 / 49

Hood River Double Cross Day Two (Sep 20 2009)

William Zale Master Men 50+ 2 / 30
Gary Cornilles Master Men 50+ 30 / 30
Trevor Shauer Junior Men 1 / 13
Derwyn Harris Masters Men A 25 / 25
Tim Schauer Master Men B 5 / 33

Hood River Double Cross (Sep 19 2009)

Trevor Shauer Men Junior 2 / 9
William Zale Master Men 50+ 3 / 25
Gary Cornilles Master Men 50+ 8 / 25
Michelle Mishoe Women Beginner 7 / 20
Tim Schauer Master Men B 7 / 31
Harald Graham Master Men B 11 / 31

Pain on the Peak (Sep 12 2009)

Michelle Mishoe Beginner Women 3 / 10
Eryn Barker Beginner Women 6 / 10
Tim Schauer Master B 11 / 31
Jim Moore Master B 30 / 31
William Zale Masters 50+ 1 / 17
Gary Cornilles Masters 50+ 10 / 17

Thrilla Cross Series (Sep 10 2009)

Tim Schauer Men 40+ 19 / 35

USGP #6 - Portland Cup (Dec 7 2008)

Eirik Schulz Elite Masters 9 / 65

Portland Cup (USGP) (Dec 7 2008)

Category B 68 / 83
Michael Lujan Category B 75 / 83

USGP #5 - Portland Cup (Dec 6 2008)

Eirik Schulz Elite Masters 9 / 89

Portland Cup (USGP) (Dec 6 2008)

Jim Moore Men B 89 / 94

Cross Crusade #8/OBRA Championships (Nov 16 2008)

Harald Graham Masters 35+ B 17 / 90
Tim Schauer Masters 35+ B 76 / 90
Eirik Schulz Masters 35+ A 5 / 45
Derwyn Harris Masters 35+ A 20 / 45
Trevor Schauer Junior Men 20 / 46
Fiona Graham Junior Women 2 / 5

Cross Crusade #7 (Nov 9 2008)

Eirik Schulz Masters 35+ A 4 / 52
Trevor Schauer Junior Men 22 / 35
Tim Schauer Masters 35+ B 30 / 91
Gary Cornilles Masters 35+ B 48 / 91
Harald Graham Masters 35+ B 55 / 91
Tom Simon Masters 35+ B 79 / 91

Battlecreek Cross (Nov 8 2008)

Tim Schauer Masters 35+ B 6 / 23

Cross Crusade #6 (Nov 2 2008)

Eirik Schulz Masters 35+ A 1 / 48
Harald Graham Masters 35+ B 28 / 84
Tim Schauer Masters 35+ B 36 / 84
Fiona Graham Junior Women 5 / 5

Cross Crusade #4 (Oct 25 2008)

Eirik Schulz Masters 35+ A 9 / 43
Fiona Graham Junior Women 3 / 6

Cross Crusade #3 (Oct 19 2008)

Tim Schauer Masters 35+ B 28 / 92
Harald Graham Masters 35+ B 36 / 92
Michael Lujan Masters 35+ B 69 / 92
Derwyn Harris Masters 35+ A 30 / 63
Trevor Schauer Junior Men 13 / 34
Fiona Graham Junior Women 2 / 10
Kendall Lujan Junior Women 7 / 10

Cross Crusade #1 (Oct 5 2008)

Karsten Hagen Masters 35+ A 72 / 73
Trevor Schauer Junior Men 13 / 34
Tim Schauer Masters 35+ B 24 / 112
Gary Cornilles Masters 35+ B 32 / 112
Harald Graham Masters 35+ B 40 / 112
Tom Simon Masters 35+ B 69 / 112
Mills Lujan Masters 35+ B 93 / 112
Fiona Graham Junior Women 2 / 8

Battle at Barlow (Sep 28 2008)

Karsten Hagen Masters 35+ B 16 / 63
Gary Cornilles Masters 35+ B 26 / 63
Tim Schauer Masters 35+ B 33 / 63
Harald Graham Masters 35+ B 44 / 63
Michael Lujan Masters 35+ B 52 / 63

Hood River Double Cross #2 (Sep 21 2008)

Trevor Schauer Jr Men 4 / 10
Tim Schauer Mst B 35+ 14 / 33

Hood River Double Cross #1 (Sep 20 2008)

Karsten Hagen Mst B 35+ 6 / 28
Tim Schauer Mst B 35+ 10 / 28
Gary Cornilles Mst B 35+ 17 / 28

Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 14 2008)

Tim Schauer Mst B 35 14 / 37
Fiona Graham Jr Wmn 1 / 3
Trevor Schauer Jr Men 7 / 16

Pain on the Peak (Sep 13 2008)

Fiona Graham Jr Women 1 / 3
Gary Cornilles Mst B 35+ 23 / 26

Kruger's Kermesse Farm Crit (Sep 7 2008)

Gary Cornilles Mst B 35 6 / 39
Michael Lujan Mst B 35 16 / 39
Jim Moore Mst B 35 36 / 39
Tim Schauer Mst B 35 37 / 39
Trevor Schauer Jr Men 7 / 16
Fiona Graham Jr Wmn 1 / 3

Cross Crusade/OBRA Championship - Hillsboro (Nov 18 2007)

Trevor Schauer Jr Men 10-12 1 / 4
David Ripp Mst C 7 / 83
Tim Schauer Clydesdale 3 / 31
David Saltzberg Mst B 35+ 40 / 73

Cross Crusade - Estacada (Nov 11 2007)

Trevor Schauer Jr Men 15 / 32
David Ripp Mst C 2 / 90
Michael Lujan Mst C 49 / 90
Tim Schauer Clydesdale 3 / 30
David Saltzberg Mst B 35+ 35 / 84

Cross Crusade - Barton Park (Nov 4 2007)

Trevor Schauer Jr Men 17 / 30
David Ripp Mst C 6 / 98
Tim Schauer Clydesdale 1 / 27
Tim Schauer Sgl Spd 65 / 85
David Saltzberg Mst B 35+ 33 / 69
Jim Moore Mst B 35+ 68 / 69

Cross Crusade - Clatsop County Fairgrounds (Oct 28 2007)

David Ripp Mst C 7 / 61
Tim Schauer Clydesdale 2 / 27

Cross Crusade - Rainier HS (Oct 21 2007)

David Saltzberg Mst B 35+ 31 / 72

Cross Crusade - Horning's Hideout (Oct 14 2007)

Trevor Schauer Jr Men 19 / 29
David Ripp Mst C 20 / 129
David Saltzberg Mst B 35+ 31 / 67
Tim Schauer Mst B 35+ 50 / 67
Jim Moore Mst B 35+ 58 / 67

Cross Crusade - Alpenrose (Oct 7 2007)

Michael Lujan Beg MenCCX 16 / 131
David Ripp Mst C 19 / 133
David Saltzberg Mst B 35+ 29 / 74
Jim Moore Mst B 35+ 68 / 74

Battle at Barlow CCX (Sep 30 2007)

David Ripp Mst C 20 / 70

Kruger's Kermesse (Sep 15 2007)

Sue Ripp Women Beginner 8 / 33
Jeanie Bihlmaier Women A 9 / 11
David Ripp Master C 9 / 34
Tim Schauer Men B 37 / 43
Tim Schauer Single Speed 27 / 33
David Saltzberg Master B 17 / 28
Trevor Schauer Jr Men 8 / 13

Kruger's Crossing (Dec 3 2006)

Chris Tauscher MASTER MEN C 35+ 42 / 53

Cross Crusade (USGP Finale) (Nov 19 2006)

Chris Tauscher Mst C 6 / 73
Pam Fairchild Women Beg 4 / 18

Cross Crusade - Estacada (Nov 11 2006)

Chris Tauscher Mst C 10 / 68
Jim Moore Mst C 14 / 68
Pam Fairchild Women Beg 11 / 33

Cross Crusade - Barton Park (Nov 5 2006)

Chris Tauscher Mst C 15 / 63
Jim Moore Mst C 36 / 63

Cross Crusade - Flying M (Oct 29 2006)

Chris Tauscher Mst C 20 / 67
Jim Moore Mst C 24 / 67
Trevor Schauer Jr Men 22 / 22

Cross Crusade - Horning's Hideout (Oct 22 2006)

Tim Schauer Mst B 35+ 53 / 73
Chris Tauscher Mst C 17 / 80
Jim Moore Mst C 32 / 80
Melanie Haliburton Women Masters 17 / 26
Pam Fairchild Women Beg 4 / 40
Trevor Schauer Jr Men 17 / 20

Cross Crusade - Hillsboro Stadium (Oct 15 2006)

Tim Schauer Mst B 35+ 37 / 82
Gary Cornilles Mst B 35+ 76 / 82
Jim Moore Mst C 5 / 93
Chris Tauscher Mst C 21 / 93
Pam Fairchild Women Beg 14 / 44
Trevor Schauer Jr Men 26 / 28

Veloce's Battle at Barlow CCX (Oct 8 2006)

Gary Cornilles Mst B 35+ 26 / 53
Tim Schauer Mst B 35+ 37 / 53
Chris Tauscher Mst C 5 / 49
Jim Moore Mst C 13 / 49
Trevor Schauer Jr Men 13 / 18
Lori Miller Women Mst 9 / 16

Fox Hollow Grand Prix CCX #1 (Oct 7 2006)

Jeanie Bihlmaier Women A 4 / 4

Cross Crusade - Alpenrose (Oct 1 2006)

Jeanie Bihlmaier Women A 17 / 19
Gary Cornilles Mst B 35+ 31 / 78
Tim Schauer Mst B 35+ 42 / 78
Chris Tauscher Mst C 14 / 85
Jim Moore Mst C 22 / 85
David Saltzberg Mst C 83 / 85
Lisa Tauscher Women Beg 41 / 42
Trevor Schauer Jr Men 25 / 29
Melanie Haliburton Women Mst 18 / 38

Hood River Cyclocross Classic (Sep 24 2006)

Melanie Haliburton Women Masters 6 / 15
Lisa Tauscher Women Beg 10 / 11
Trevor Schauer Jr Men 15 / 16
David Saltzberg Masters Men C 7 / 31
Chris Tauscher Masters Men C 8 / 31
Gary Cornilles Masters B 35+ 20 / 31
Tim Schauer Masters B 35+ 23 / 31