Log In

Team Overview: Cycle U

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 6 (Dec 16 2018)

Aubrey Bond Junior 1-10 3 / 9
Jacob D miller Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 33 / 65
Connor Gizinski Men Junior 17-18 Cat 1/2/3 40 / 65

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 5 (Dec 15 2018)

Iris Phillips phillips Women Junior 11-12 10 / 22
Tyler Morgenson Men Junior 11-12 14 / 45

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 4 (Dec 14 2018)

Chris Bond Men Master 50-54 Cat 1/2/3 90 / 111
Russ Morgenson Men Master 45-49 Cat 1/2/3 100 / 111
Craig Undem Men Master 55-59 1 / 77
Iris Phillips phillips Women Non-championship 1122 24 / 45
Connor Gizinski Men Non-championship 1122 14 / 98
Jacob D miller Men Non-championship 1122 20 / 98
Tyler Morgenson Men Non-championship 1122 63 / 98

2018 US Cyclocross Nationals 18.2 Day 1 (Dec 11 2018)

Craig Undem Men Non-Championship 50+ 4 / 52

Camp Lutherwood (Dec 8 2018)

Iris Phillips Junior Women (U18) 4 / 5

WSBA Cyclocross Championships (Dec 2 2018)

Jacob D miller Open Men 18 / 42
Connor Gizinski Open Men 24 / 42
Parker Casazza Open Men 27 / 42
Winston Hackett Open Men 32 / 42
Chris Bond Men 50-54 50 / 26
Russ Morgenson Men 40-49 26 / 30
Iris Phillips phillips Women Girls 10-12 1 / 5
Parker Stanford Boys 13-14 3 / 14
Itai Malakoff Boys 13-14 4 / 14
Donovan Ramirez Boys 13-14 13 / 14
Tyler Morgenson Boys 10-12 1 / 6
Jackson Hsu Boys 10-12 4 / 6
Craig Undem Men 55-59 1 / 25
Greg Gizinski Cat 4 Men 40+ 12 / 17
Otto Begus Boys 15-16 9 / 14
Skye Mcdonald Boys 15-16 11 / 14
Euan Mcelwaine Boys 15-16 13 / 14

NW CX Cup #5 Natz Practice #2 (Dec 1 2018)

Jacob D miller Men Open 18 / 38
Connor Gizinski Men Open 26 / 38
Winston Hackett Men Open 33 / 38
Skye Mcdonald Men Open 37 / 38
Russ Morgenson Men 35+ Open 22 / 27
Chris Bond Men 35+ Open 52 / 27
Iris Phillips phillips Women 10-12 1 / 4
Parker Stanford Men 13-16 7 / 16
Itai Malakoff Men 13-16 11 / 16
Skye Mcdonald Men 13-16 14 / 16
Tyler Morgenson Men 13-16 15 / 16
Willliam Pryor Men 10-12 3 / 4
Craig Undem Men 55+ Open 1 / 15

CXR #6 ChampagneOfCross (Nov 25 2018)

Russ Morgenson Cat 3 Master Men CX racing age 45+ 7 / 20
Connor Gizinski Cat. 3 Men 2 / 18
Parker Casazza Cat. 3 Men 5 / 18
Jacob D miller Cat. 3 Men 6 / 18
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 3 / 22
Euan Mcelwaine Junior Boys CX racing age 15-16 2 / 7
Otto Begus Junior Boys CX racing age 15-16 5 / 7
Maximilian Krause Junior Boys CX racing age 15-16 7 / 7
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 3 / 9
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 14
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 4 / 14
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 5 / 14
Anderson Talley Junior Boys CX racing age 10-12 10 / 14
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 14 / 14
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 3 / 13
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 9 / 13
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 11 / 13
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 12 / 13
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 6
Eleanor Weinstein Junior Girls CX racing age 6-9 5 / 6
Spinoza Press Junior Boys CX racing age 6-9 1 / 14
Alexander Bennett Cat. 4 Men 11 / 21

Woodland Park (Nov 18 2018)

Craig Undem Elite Master Men 4 / 35
Connor Gizinski Cat 3 Men 1 / 46
Jacob D miller Cat 3 Men 6 / 46
Itai Malakoff Middle School Boys 2 / 33
Parker Stanford Middle School Boys 3 / 33
Tyler Morgenson Middle School Boys 11 / 33
Atticus Dutt Middle School Boys 26 / 33
Skye Mcdonald High School Boys 3 / 26
Maximilian Krause High School Boys 6 / 26
Otto Begus High School Boys 8 / 26
Alec Morgenson High School Boys 16 / 26
Jack Harris High School Boys 24 / 26
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 3 / 21
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 5 / 21
Eleanor Weinstein 3rd - 5th Grade Girls 16 / 21
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 2 / 24
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 3 / 24
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 5 / 24
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 6 / 24
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 12 / 24
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 18 / 24
Spinzoa Press 3rd - 5th Grade Boys 24 / 24
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 4 / 17
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 27 / 38
Ryan Younker Cat 4 Men 69 / 78

CXR #5 GetYourMudOn (Nov 11 2018)

Iris Phillips Cat. 4 Women 10 / 21
Connor Gizinski Cat. 3 Men 1 / 15
Jacob D miller Cat. 3 Men 3 / 15
Parker Casazza Cat. 3 Men 6 / 15
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 2 / 18
Parker Stanford Junior Boys CX 13-14 3 / 12
Dylan Hampden Junior Boys CX 13-14 5 / 12
Itai Malakoff Junior Boys CX 13-14 7 / 12
Donovan Ramirez Junior Boys CX 13-14 10 / 12
Luca Laverde Junior Boys CX 13-14 11 / 12
Tyler Morgenson Junior Boys CX 10-12 1 / 11
Hayden Bond Junior Boys CX 10-12 5 / 11
William Pryor Junior Boys CX 10-12 7 / 11
Anderson Talley Junior Boys CX 10-12 8 / 11
Jackson Hsu Junior Boys CX 10-12 9 / 11
Marco Laverde Junior Boys CX 10-12 11 / 11
Aubrey Bond Junior Girls CX 6-9 1 / 9
Iris Phillips Junior Girls CX 10-12 2 / 10
Euan Mcelwaine Junior Boys CX 15-16 1 / 6
Otto Begus Junior Boys CX 15-16 4 / 6
Maximilian Krause Junior Boys CX 15-16 5 / 6
Skye Mcdonald Junior Boys CX 15-16 6 / 6
Winston Hackett Cat. 4 Men 2 / 14
Alexander Bennett Cat. 4 Men 13 / 14

NW CX Cup #4 Broadmark Cyclocross Cup (Nov 10 2018)

Euan Mcelwaine Men Junior Open 4 / 21
Parker Stanford Men Junior Open 5 / 21
Itai Malakoff Men Junior Open 7 / 21
Otto Begus Men Junior Open 8 / 21
Donovan Ramirez Men Junior Open 10 / 21
Tyler Morgenson Men Junior Open 11 / 21
Iris Phillips phillips Men Junior Open 17 / 21
Willliam Pryor Men Junior Open 19 / 21
Aubrey Bond Men Junior Open 42 / 21
Connor Gizinski Men Open/3 9 / 20
Parker Casazza Men Open/3 11 / 20
Craig Undem Men 4/Open 1 / 35
Chris Bond Men Master 35+ 15 / 19
Russ Morgenson Men Open 3/Men SS 10 / 22

MFG Cyclocross - North 40 CX (Nov 4 2018)

Connor Gizinski Cat 3 Men 5 / 29
Jacob D miller Cat 3 Men 7 / 29
Parker Casazza Cat 3 Men 15 / 29
Itai Malakoff Middle School Boys 5 / 26
Tyler Morgenson Middle School Boys 8 / 26
Dylan Hampden Middle School Boys 12 / 26
Atticus Dutt Middle School Boys 20 / 26
Otto Begus High School Boys 2 / 21
Jack Harris High School Boys 4 / 21
Skye Mcdonald High School Boys 5 / 21
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 3 / 16
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 5 / 16
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 2 / 23
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 3 / 23
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 8 / 23
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 10 / 23
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 20 / 23
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 3 / 10
Craig Undem Elite Master Men 6 / 32
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 13 / 25
Winston Hackett Cat 4 Men 9 / 38
Ryan Younker Cat 4 Men 34 / 38

CXR #4 CrossOutCancer (Oct 28 2018)

Connor Gizinski Cat. 3 Men 3 / 13
Parker Casazza Cat. 3 Men 5 / 13
Jacob D miller Cat. 3 Men 6 / 13
Greg Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 31 / 41
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 1 / 30
Euan Mcelwaine Junior Boys CX racing age 15-16 1 / 8
Otto Begus Junior Boys CX racing age 15-16 3 / 8
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 4 / 8
Skye Mcdonald Junior Boys CX racing age 15-16 6 / 8
Teddie Blahous Junior Boys CX racing age 15-16 7 / 8
Maximilian Krause Junior Boys CX racing age 15-16 8 / 8
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 4 / 12
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 5 / 12
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 6 / 12
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 12 / 12
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 7
Eleanor Weinstein Junior Girls CX racing age 6-9 4 / 7
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 2 / 17
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 4 / 17
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 6 / 17
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 9 / 17
Donovan Ramirez Junior Boys CX racing age 13-14 12 / 17
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 10 / 10
Ryan Younker Cat. 4 Men 18 / 20
Hayden Bond Cat. 4 Men 20 / 20
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 16 / 20
Alexander Bennett Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 18 / 20

CXR #3 DudeItsCross (Oct 21 2018)

Iris Phillips Cat. 4 Women 10 / 20
Aubrey Bond Cat. 4 Women 19 / 20
Russ Morgenson Cat 3 Master Men CX racing age 45+ 13 / 22
Greg Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 40 / 44
Connor Gizinski Cat. 3 Men 1 / 19
Jacob D miller Cat. 3 Men 7 / 19
Parker Casazza Cat. 3 Men 8 / 19
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 25 / 26
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 18
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 5 / 18
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 6 / 18
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 17 / 18
Euan Mcelwaine Junior Boys CX racing age 15-16 1 / 9
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 3 / 9
Otto Begus Junior Boys CX racing age 15-16 5 / 9
Skye Mcdonald Junior Boys CX racing age 15-16 7 / 9
Maximilian Krause Junior Boys CX racing age 15-16 9 / 9
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 2 / 17
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 4 / 17
Donovan Ramirez Junior Boys CX racing age 13-14 8 / 17
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 10 / 17
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 16 / 17
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 10
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 1 / 11
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 22 / 28

Deschutes River CX (Oct 20 2018)

Chris Bond Open Men 45+ 2 / 3
Craig Undem Open Men 11 / 14
Euan Mcelwaine Jr Boys 15-16 3 / 5
Otto Begus Jr Boys 15-16 4 / 5
Skye Mcdonald Jr Boys 15-16 5 / 5
Parker Stanford Jr Boys 13-14 3 / 6
Tyler Morgenson Jr Boys 13-14 5 / 6
Luca Laverde Jr Boys 13-14 6 / 6
Iris Phillips Jr Girls 10-12 2 / 6
Marci Laverde Jr Girls 10-12 5 / 6
Tyler Morgenson Jr Boys 10-12 1 / 8
Hayden Bond Jr Boys 10-12 2 / 8

MFG Cyclocross - Magnuson Park (Oct 14 2018)

Craig Undem Elite Master Men 28 / 36
Connor Gizinski Cat 3 Men 3 / 37
Jacob D miller Cat 3 Men 10 / 37
Parker Stanford Middle School Boys 5 / 27
Itai Malakoff Middle School Boys 6 / 27
Tyler Morgenson Middle School Boys 11 / 27
Atticus Dutt Middle School Boys 24 / 27
Jack Harris High School Boys 3 / 21
Otto Begus High School Boys 4 / 21
Skye Mcdonald High School Boys 5 / 21
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 1 / 19
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 4 / 19
Eleanor Weinstein 3rd - 5th Grade Girls 17 / 19
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 2 / 21
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 3 / 21
Spinoza Press 3rd - 5th Grade Boys 4 / 21
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 5 / 21
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 7 / 21
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 14 / 21
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 17 / 21
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 4 / 15
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 13 / 38
Winston Hackett Cat 4 Men 9 / 63
Ryan Younker Cat 4 Men 45 / 63

Idaho Waffle Cross Series Weekend #1 - Waffle Cross Day 1 (Oct 13 2018)

Alec Morgenson Men Cat 4/5 46 / 48

CXR #2 CrossAbides (Oct 7 2018)

Russ Morgenson Cat 3 Master Men CX racing age 45+ 31 / 33
Connor Gizinski Cat. 3 Men 2 / 26
Parker Casazza Cat. 3 Men 10 / 26
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 2 / 20
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 1 / 16
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 4 / 16
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 5 / 16
Anderson Talley Junior Boys CX racing age 10-12 11 / 16
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 14 / 16
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 7
Eleanor Weinstein Junior Girls CX racing age 6-9 5 / 7
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 1 / 12
Alexander Bennett Junior Boys CX racing age 15-16 1 / 9
Euan Mcelwaine Junior Boys CX racing age 15-16 2 / 9
Otto Begus Junior Boys CX racing age 15-16 5 / 9
Teddie Blahous Junior Boys CX racing age 15-16 6 / 9
Skye Mcdonald Junior Boys CX racing age 15-16 7 / 9
Maximilian Krause Junior Boys CX racing age 15-16 8 / 9
Jack Harris Junior Boys CX racing age 15-16 8 / 9
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 2 / 18
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 3 / 18
Donovan Ramirez Junior Boys CX racing age 13-14 7 / 18
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 8 / 18
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 12 / 18
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 25 / 32
Jacob D miller Cat. 4 Men 1 / 25

NW CX Cup #3 - Bellingham BMX (Oct 6 2018)

Skye Mcdonald Men Junior 13-16 Open 3 / 3

River City Bicycles Cyclocross Crusade: Alpenrose Dairy Day 1 (Oct 6 2018)

Jacob D miller Men 2/3 22 / 86

MFG Cyclocross - Mooca Liets (Sep 30 2018)

Connor Gizinski Cat 3 Men 17 / 31
Parker Stanford Middle School Boys 6 / 33
Itai Malakoff Middle School Boys 9 / 33
Tyler Morgenson Middle School Boys 14 / 33
Atticus Dutt Middle School Boys 25 / 33
Jacob D miller High School Boys 1 / 10
Euan Mcelwaine High School Boys 3 / 10
Justin Begus High School Boys 4 / 10
Maximilian Krause High School Boys 8 / 10
Skye Mcdonald High School Boys 9 / 10
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 3 / 19
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 8 / 19
Eleanor Weinstein 3rd - 5th Grade Girls 16 / 19
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 2 / 21
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 3 / 21
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 6 / 21
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 7 / 21
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 11 / 21
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 21 / 21
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 3 / 7
Craig Undem Elite Master Men 10 / 39
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 20 / 36
Jacob D miller Cat 4 Men 4 / 55
Winston Hackett Cat 4 Men 17 / 55

MFG Cyclocross - Leavenworth CX (Sep 23 2018)

Craig Undem Elite Master Men 7 / 26
Connor Gizinski Cat 3 Men 5 / 24
Parker Casazza Cat 3 Men 8 / 24
Itai Malakoff Middle School Boys 13 / 27
Tyler Morgenson Middle School Boys 17 / 27
Skye Mcdonald High School Boys 4 / 8
Alec Morgenson High School Boys 6 / 8
Iris Phillips 3rd - 5th Grade Girls 2 / 14
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 6 / 14
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 3 / 19
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 4 / 19
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 8 / 19
Brooks Vernon 3rd - 5th Grade Boys 9 / 19
Beckett Vernon 3rd - 5th Grade Boys 18 / 19
John lucas Pryor 1st & 2nd Grade Boys 3 / 9
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 12 / 24
Jacob D miller Cat 4 Men 4 / 39

NWCX Cup #2 - Ski Hill CX (Sep 22 2018)

Connor Gizinski Men Cat 3 1 / 6
Iris Phillips phillips Women 10-12 2 / 4
Parker Casazza Men 13-16 3 / 20
Parker Stanford Men 13-16 6 / 20
Euan Mcelwaine Men 13-16 7 / 20
Skye Mcdonald Men 13-16 13 / 20
Luca Laverde Men 13-16 18 / 20
Alec Morgenson Men 13-16 19 / 20
Tyler Morgenson Men 10-12 1 / 13
Hayden Bond Men 10-12 4 / 13
Russ Morgenson Men 45+ Cat 3 11 / 16
Parker Casazza Men Cat 4 5 / 24
Jacob D miller Men Cat 4 10 / 24
Ryan Younker Men Cat 4 17 / 24
Craig Undem Men 55+ Open 1 / 8

CXR #1 CrossTheFunk (Sep 16 2018)

Russ Morgenson Cat 3 Master Men CX racing age 45+ 9 / 27
Connor Gizinski Cat. 3 Men 1 / 15
Parker Casazza Cat. 3 Men 6 / 15
Greg Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 33 / 42
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 18 / 21
Parker Stanford Junior Boys CX racing age 13-14 4 / 17
Itai Malakoff Junior Boys CX racing age 13-14 12 / 17
Dylan Hampden Junior Boys CX racing age 13-14 13 / 17
Luca Laverde Junior Boys CX racing age 13-14 14 / 17
Donovan Ramirez Junior Boys CX racing age 13-14 15 / 17
Aubrey Bond Junior Girls CX racing age 6-9 1 / 9
Iris Phillips Junior Girls CX racing age 10-12 1 / 6
Tyler Morgenson Junior Boys CX racing age 10-12 2 / 16
Jackson Hsu Junior Boys CX racing age 10-12 7 / 16
Marco Laverde Junior Boys CX racing age 10-12 14 / 16
Hayden Bond Junior Boys CX racing age 10-12 15 / 16
Greg Gizinski Cat 4 Master Men CX racing age 35+ 12 / 16
Jacob D miller Cat. 4 Men 4 / 26
Alexander Bennett Cat. 4 Men 15 / 26
Ryan Younker Cat. 4 Men 22 / 26

MFG Cyclocross - Lake Sammamish (Sep 9 2018)

Craig Undem Elite Master Men 6 / 32
Connor Gizinski Cat 3 Men 6 / 30
Parker Stanford Middle School Boys 5 / 34
Tyler Morgenson Middle School Boys 13 / 34
Luca Laverde Middle School Boys 20 / 34
Dylan Hampden Middle School Boys 21 / 34
Itai Malakoff Middle School Boys 25 / 34
Atticus Dutt Middle School Boys 29 / 34
Otto Begus High School Boys 6 / 11
Jack Harris High School Boys 7 / 11
Skye Mcdonald High School Boys 9 / 11
Max Krause High School Boys 10 / 11
Iris phillips Phillips 3rd - 5th Grade Girls 1 / 22
Aubrey Bond 3rd - 5th Grade Girls 14 / 22
Jackson Hsu 3rd - 5th Grade Boys 3 / 30
Anderson Talley 3rd - 5th Grade Boys 9 / 30
Hayden Bond 3rd - 5th Grade Boys 10 / 30
Liam Pryor 3rd - 5th Grade Boys 12 / 30
Marco Laverde 3rd - 5th Grade Boys 26 / 30
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 20 / 38
Jacob D miller Cat 4 Men 6 / 59

NWCX Cup #1 (Sep 8 2018)

Greg Gizinski Men Single Speed 6 / 9
Connor Gizinski Men Open 15 / 19
Jacob D miller Men Cat 4 6 / 18
Winston Hackett Men Cat 4 11 / 18
Russ Morgenson Men 45+ Cat 3 10 / 16
Greg Gizinski Men 35+ Cat 4 6 / 9
Parker Stanford Men 13-16 5 / 19
Euan Mcelwaine Men 13-16 8 / 19
Otto Begus Men 13-16 10 / 19
Skye Mcdonald Men 13-16 12 / 19
Itai Malakoff Men 13-16 14 / 19
Luca Laverde Men 13-16 18 / 19
Donovan Ramirez Men 13-16 19 / 19
Tyler Morgenson Men 10-12 1 / 7

US Cross Nationals Day 5 (Jan 13 2018)

Tyler Morgenson Men Junior 11-12 20 / 36
Parker Casazza Men Junior 13-14 22 / 45
Connor Gizinski Men Single Speed 78 / 135
Jacob D miller Men Single Speed 96 / 135
Connor Gizinski Men Junior 15-16 46 / 77
Jacob D miller Men Junior 15-16 63 / 77

US Cross Nationals Day 3 (Jan 11 2018)

Russ Morgenson Men Masters 45-49 Cat 1/2/3 93 / 98
Connor Gizinski Men 11-22 30 / 61
Jacob D miller Men 11-22 39 / 61
Parker Casazza Men 11-22 46 / 61
Tyler Morgenson Men 11-22 51 / 61
Craig Undem Men Masters 55-59 5 / 50

US Cross Nationals Day 1 (Jan 9 2018)

Craig Undem Men Masters 50+ 8 / 64

NWCXCUP #7 | WSBA CX Championships (Dec 17 2017)

Jacob D miller Open Men 25 / 30
Craig Undem Open Men 45+ 4 / 18
Connor Gizinski Jr Boys 13-16 7 / 17
Jacob D miller Jr Boys 13-16 8 / 17
Parker Casazza Jr Boys 13-16 9 / 17
Alexander Bennett Jr Boys 13-16 11 / 17
Parker Stanford Jr Boys 13-16 15 / 17
Otto Begus Jr Boys 13-16 16 / 17
Jack Harris Jr Boys 13-16 17 / 17
Luca Laverde Jr Boys 10-12 3 / 8
Tyler Morgenson Jr Boys 10-12 5 / 8
Iris Phillips Jr Girls 10-12 2 / 5
Kaylee Gudwin Jr Girls 10-12 5 / 5
Russ Morgenson Cat3 Men 45+ 13 / 15
Connor Gizinski Cat4 Men 1 / 7

WSBA CX Championship Warm Up - NWCXCUP Race #6 (Dec 16 2017)

Iris Phillips Men Girls Boys 10-12 2 / 3
Craig Undem Men Open 9 / 24
Connor Gizinski Men Junior Boys 13-16 5 / 15
Jacob D miller Men Junior Boys 13-16 6 / 15
Otto Begus Men Junior Boys 13-16 12 / 15
Ryan Younker Men Junior Boys 13-16 13 / 15
Parker Stanford Men Junior Boys 13-16 15 / 15
Tyler Morgenson Men Junior Boys 10-12 2 / 5
Luca Laverde Men Junior Boys 10-12 4 / 5

NWCXCUP Race #5 (Dec 10 2017)

Iris Phillips phillips Juniors 10-12 Women 3 / 6
Kaylee Gudwin Juniors 10-12 Women 5 / 6
Russ Morgenson Master 45+ Cat 3 Men 13 / 18
Connor Gizinski Juniors 13-16 Men 1 / 12
Parker Casazza Juniors 13-16 Men 2 / 12
Jacob D miller Juniors 13-16 Men 3 / 12
Otto Begus Juniors 13-16 Men 7 / 12
Euan Mcelwaine Juniors 13-16 Men 9 / 12
Parker Stanford Juniors 13-16 Men 10 / 12
Itai Malakoff Juniors 13-16 Men 12 / 12
Craig Undem Open Master 45+ Men 3 / 15
Luca Laverde Juniors 10-12 Men 3 / 7
Tyler Morgenson Juniors 10-12 Men 4 / 7
Winston Hackett Open Men 24 / 25

NWCXCUP Race #4 (Dec 3 2017)

Craig Undem Men Open 19 / 57
Connor Gizinski Men Open 46 / 57
Jacob D miller Men Open 47 / 57
Winston Hackett Men Open 51 / 57
Luca Laverde Men Juniors 10-12 2 / 8
Hayden Bond Men Juniors 10-12 7 / 8
Iris Phillips phillips Women Juniors 10-12 4 / 8
Kaylee Gudwin Women Juniors 10-12 8 / 8
Connor Gizinski Men Juniors 13-16 5 / 17
Jacob D miller Men Juniors 13-16 8 / 17
Ryan Younker Men Juniors 13-16 12 / 17
Otto Begus Men Juniors 13-16 13 / 17
Euan Mcelwaine Men Juniors 13-16 14 / 17
Parker Stanford Men Juniors 13-16 15 / 17
Itai Malakoff Men Juniors 13-16 16 / 17

CXR #6 STEP UP YOUR CROSS (Nov 26 2017)

Jacob D miller Junior Boys age 15-16 2 / 5
Alexander Bennett Junior Boys age 15-16 4 / 5
Marco Laverde Junior Boys age 6-9 14 / 15
Connor Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 11 / 51
Connor Gizinski Cat. 4 Men 7 / 33
Parker Casazza Cat. 4 Men 9 / 33
Parker Casazza Junior Boys age 13-14 1 / 10
Jack Harris Junior Boys age 13-14 2 / 10
Euan Mcelwaine Junior Boys age 13-14 6 / 10
Parker Stanford Junior Boys age 13-14 7 / 10
Otto Begus Junior Boys age 13-14 8 / 10
Max Krause Junior Boys age 13-14 9 / 10
Iris Phillips Junior Girls age 10-12 3 / 9
Kaylee Gudwin Junior Girls age 10-12 7 / 9
Luca Laverde Junior Boys age 10-12 4 / 18
Hayden Bond Junior Boys age 10-12 10 / 18
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 2 / 24

MFG Cyclocross - Woodland (Nov 19 2017)

Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 66 / 66
Kaylee Gudwin Jr Girls 2009/2010 6 / 6
Iris Phillips Jr Girls 2006-2008 3 / 11
Marco Laverde Jr Boys 2009/20010 8 / 23
Luca Laverde Jr Boys 2006-2008 4 / 38
Jackson Hsu Jr Boys 2006-2008 15 / 38
Atticus Dutt Jr Boys 2006-2008 17 / 38
Anderson Talley Jr Boys 2006-2008 20 / 38
Hayden Bond Jr Boys 2006-2008 22 / 38
Tyler Morgenson Jr Boys 2006-2008 35 / 38
Parker Casazza Jr Boys 2004/2005 1 / 13
Jack Harris Jr Boys 2004/2005 4 / 13
Parker Stanford Jr Boys 2004/2005 6 / 13
Itai Malakoff Jr Boys 2004/2005 10 / 13
Maximilian Krause Jr Boys 2004/2005 11 / 13
Jacob D miller Jr Boys 2002/2003 1 / 14
Ryan Younker Jr Boys 2002/2003 3 / 14
Euan Mcelwaine Jr Boys 2002/2003 4 / 14
Otto Begus Jr Boys 2002/2003 5 / 14
Griffin Murch Jr Boys 2002/2003 7 / 14
Aidan Cordero Jr Boys 2002/2003 11 / 14
Connor p Gizinski Single Speed Men 24 / 110
Connor Gizinski Cat 4 Men 5 / 76
Parker w Casazza Cat 4 Men 13 / 76
Winston Hackett Cat 4 Men 44 / 76
Parker w Casazza Cat 4 Men 67 / 76
Alexander Bennett Cat 4 Men 75 / 76

CXR #5 WAUGHOP CROSS (Nov 12 2017)

Jacob D miller Junior Boys age 15-16 1 / 7
Alexander Bennett Junior Boys age 15-16 3 / 7
Marco Laverde Junior Boys age 6-9 6 / 9
Connor Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 29 / 42
Connor Gizinski Cat. 4 Men 15 / 25
Parker Casazza Junior Boys age 13-14 1 / 11
Jack Harris Junior Boys age 13-14 3 / 11
Euan Mcelwaine Junior Boys age 13-14 7 / 11
Parker Stanford Junior Boys age 13-14 9 / 11
Otto Begus Junior Boys age 13-14 10 / 11
Iris Phillips Junior Girls age 10-12 2 / 7
Kaylee Gudwin Junior Girls age 10-12 5 / 7
Luca Laverde Junior Boys age 10-12 6 / 13
Hayden Bond Junior Boys age 10-12 9 / 13
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 3 / 21

The Ridge CX - NWCXCUP Race #3 (Nov 11 2017)

Jacob D miller Men Junior Boys 13-16 5 / 10

MFG #5 - North 40 CX p/b The Athletic (Nov 5 2017)

Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 2 / 20
Iris Phillips Jr Girls 2006-2008 2 / 5
Luca Laverde Jr Boys 2006-2008 2 / 20
Jackson Hsu Jr Boys 2006-2008 13 / 20
Hayden Bond Jr Boys 2006-2008 16 / 20
Parker Casazza Jr Boys 2004/2005 1 / 9
Itai Malakoff Jr Boys 2004/2005 6 / 9
Jack Harris Jr Boys 2004/2005 7 / 9
Jacob D miller Jr Boys 2002/2003 1 / 5
Otto Begus Jr Boys 2002/2003 4 / 5
Winston Hackett Cat 4 Men 21 / 37
Aidan Cordero Cat 4 Men 30 / 37
Alexander Bennett Cat 4 Men 37 / 37

CXR #4 CROSS OUT CANCER (Oct 29 2017)

Winston Hackett Junior Boys age 15-16 1 / 6
Jacob D miller Junior Boys age 15-16 3 / 6
Alexander Bennett Junior Boys age 15-16 4 / 6
Connor Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 6 / 50
Aidan Cordero Cat. 4 Men 23 / 27
Connor Gizinski Cat. 4 Men 25 / 27
Parker Casazza Junior Boys age 13-14 1 / 10
Jack Harris Junior Boys age 13-14 2 / 10
Euan Mcelwaine Junior Boys age 13-14 5 / 10
Max Krause Junior Boys age 13-14 9 / 10
Parker Stanford Junior Boys age 13-14 10 / 10
Iris Phillips Junior Girls age 10-12 3 / 8
Luca Laverde Junior Boys age 10-12 3 / 23
Jackson Hsu Junior Boys age 10-12 9 / 23
Anderson Talley Junior Boys age 10-12 19 / 23
Colin Nelson Junior Boys age 10-12 20 / 23

CXR #3: Fair Cross (Oct 22 2017)

Alexander Bennett Junior Boys age 15-16 2 / 4
Jacob D miller Junior Boys age 15-16 3 / 4
Connor Gizinski Cat. 4 Men 8 / 23
Parker Casazza Junior Boys age 13-14 1 / 13
Jack Harris Junior Boys age 13-14 2 / 13
Euan Mcelwaine Junior Boys age 13-14 7 / 13
Max Krause Junior Boys age 13-14 9 / 13
Otto Begus Junior Boys age 13-14 10 / 13
Itai Malakoff Junior Boys age 13-14 12 / 13
Kaylee Gudwin Junior Girls age 10-12 10 / 11
Luca Laverde Junior Boys age 10-12 2 / 20
Parker Stanford Junior Boys age 10-12 7 / 20
Jackson Hsu Junior Boys age 10-12 14 / 20
Hayden Bond Junior Boys age 10-12 16 / 20
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 2 / 18

Deschutes River CX - NWCXCUP Race #2 (Oct 21 2017)

Luca Laverde Jr Boys 1012 2 / 7
Aidan Cordero Cat 4 Men 7 / 9
Parker Casazza Jr Boys 1316 4 / 15
Alexander Bennett Jr Boys 1316 5 / 15
Jacob D miller Jr Boys 1316 6 / 15
Jack Harris Jr Boys 1316 7 / 15
Parker Stanford Jr Boys 1316 12 / 15
Otto Begus Jr Boys 1316 13 / 15
Craig Undem Open Men 45+ 4 / 10
Craig Undem Open Men 16 / 27
Winston Hackett Open Men 26 / 27

MFG #4 - Magnuson CX (Oct 15 2017)

Kaylee Gudwin Jr Girls 2006-2008 17 / 18
Luca Laverde Jr Boys 2006-2008 5 / 45
Tyler Morgenson Jr Boys 2006-2008 8 / 45
Jackson Hsu Jr Boys 2006-2008 15 / 45
Hayden Bond Jr Boys 2006-2008 20 / 45
Atticus Dutt Jr Boys 2006-2008 23 / 45
Anderson Talley Jr Boys 2006-2008 26 / 45
Parker Casazza Jr Boys 2004/2005 2 / 11
Jack Harris Jr Boys 2004/2005 3 / 11
Parker Stanford Jr Boys 2004/2005 7 / 11
Itai Malakoff Jr Boys 2004/2005 9 / 11
Jacob D miller Jr Boys 2002/2003 1 / 14
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 17 / 55
Winston Hackett Cat 4 Men 42 / 75
Alexander Bennett Cat 4 Men 71 / 75

CXR #2 ICE YOUR CROSS (Oct 8 2017)

Jacob D miller Junior Boys age 15-16 2 / 6
Alexander Bennett Junior Boys age 15-16 3 / 6
Connor Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 9 / 45
Connor Gizinski Cat. 4 Men 10 / 31
Aidan Cordero Cat. 4 Men 29 / 31
Parker Casazza Junior Boys age 13-14 1 / 15
Jack Harris Junior Boys age 13-14 2 / 15
Euan Mcelwaine Junior Boys age 13-14 4 / 15
Itai Malakoff Junior Boys age 13-14 7 / 15
Otto Begus Junior Boys age 13-14 10 / 15
Max Krause Junior Boys age 13-14 12 / 15
Iris Phillips Junior Girls age 10-12 4 / 13
Kaylee Gudwin Junior Girls age 10-12 11 / 13
Parker Stanford Junior Boys age 10-12 5 / 22
Luca Laverde Junior Boys age 10-12 7 / 22
Jackson Hsu Junior Boys age 10-12 11 / 22
Anderson Talley Junior Boys age 10-12 14 / 22
Hayden Bond Junior Boys age 10-12 19 / 22
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 1 / 27

Crosstoberfest - NWCXCUP Race #1 (Oct 1 2017)

Luca Laverde Men Junior 10-12 Open 4 / 15
Craig Undem Men Master 55+ Open 1 / 13
Parker Casazza Men Junior 13-16 Open 1 / 16
Jack Harris Men Junior 13-16 Open 4 / 16
Euan Mcelwaine Men Junior 13-16 Open 6 / 16
Itai Malakoff Men Junior 13-16 Open 10 / 16
Otto Begus Men Junior 13-16 Open 11 / 16
Parker Stanford Men Junior 13-16 Open 13 / 16
Jacob D miller Men Junior 13-16 Open 14 / 16
Connor Gizinski Men Senior Open 26 / 39
Parker Casazza Men Senior Open 32 / 39
Winston Hackett Men Senior Open 33 / 39
Jacob D miller Men Senior Open 34 / 39
Jack Harris Men Senior Open 35 / 39
Euan Mcelwaine Men Senior Open 37 / 39
Russ Morgenson Men Master 45+ Cat 3 5 / 30

MFG #3 - Tall Tyler CX (Sep 30 2017)

Connor Gizinski Cat 4 Men 12 / 46
Alexander Bennett Cat 4 Men 39 / 46
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 5 / 40
Iris Phillips Jr Girls 2006-2008 2 / 8
Luca Laverde Jr Boys 2006-2008 6 / 25
Tyler Morgenson Jr Boys 2006-2008 8 / 25
Jackson Hsu Jr Boys 2006-2008 17 / 25
Parker Casazza Jr Boys 2004/2005 2 / 10
Parker Stanford Jr Boys 2004/2005 7 / 10
Maximilian Krause Jr Boys 2004/2005 9 / 10

MFG #2 - Moor Cross (Sep 24 2017)

Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 62 / 62
Iris Phillips Jr Girls 2006 2008 1 / 18
Kaylee Gudwin Jr Girls 2006 2008 17 / 18
Tyler Morgenson Jr Boys 2006 2008 6 / 40
Luca Laverde Jr Boys 2006 2008 7 / 40
Jackson Hsu Jr Boys 2006 2008 17 / 40
Atticus Dutt Jr Boys 2006 2008 20 / 40
Parker Casazza Jr Boys 2004/2005 7 / 19
Parker Stanford Jr Boys 2004/2005 11 / 19
Maximilian Krause Jr Boys 2004/2005 12 / 19
Itai Malakoff Jr Boys 2004/2005 19 / 19
Jacob D miller Jr Boys 2002/2003 4 / 8
Euan Mcelwaine Jr Boys 2002/2003 5 / 8
Ryan Younker Jr Boys 2002/2003 6 / 8
Connor p Gizinski Single Speed Men 13 / 48
Winston k Hackett Cat 4 Men 27 / 71
Aidan j. Cordero Cat 4 Men 35 / 71
Connor Gizinski Cat 4 Men 62 / 71
Alexander Bennett Cat 4 Men 66 / 71

CXR #1 FLY-IN FOR CROSS (Sep 17 2017)

Aidan Cordero Junior Boys age 15-16 3 / 8
Jacob D miller Junior Boys age 15-16 4 / 8
Alexander Bennett Junior Boys age 15-16 5 / 8
Ryan Younker Junior Boys age 15-16 7 / 8
Connor Gizinski Single-speed Men (all ages and categories) 11 / 45
Alastair Magun Cat. 4 Men 4 / 31
Connor Gizinski Cat. 4 Men 9 / 31
Aidan Cordero Cat. 4 Men 28 / 31
Parker Casazza Junior Boys age 13-14 1 / 16
Jack Harris Junior Boys age 13-14 3 / 16
Euan Mcelwaine Junior Boys age 13-14 8 / 16
Itai Malakoff Junior Boys age 13-14 10 / 16
Max Krause Junior Boys age 13-14 13 / 16
Luca Laverde Junior Boys age 10-12 7 / 30
Parker Stanford Junior Boys age 10-12 14 / 30
Craig Undem Cat 1-2 Master Men age 45+ 1 / 17

MFG #1 - Lake Sammamish (Sep 10 2017)

Connor p Gizinski Single Speed Men 25 / 56
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 2 / 24
Aubrey Bond Jr Boys 2009/20010 16 / 21
Tyler Morgenson Jr Boys 20062008 8 / 32
Atticus Dutt Jr Boys 20062008 15 / 32
Luca Laverde Jr Boys 20062008 16 / 32
Jackson Hsu Jr Boys 20062008 21 / 32
Hayden Bond Jr Boys 20062008 22 / 32
Parker Casazza Jr Boys 2004/2005 1 / 18
Jack Harris Jr Boys 2004/2005 4 / 18
Maximilian Krause Jr Boys 2004/2005 10 / 18
Itai Malakoff Jr Boys 2004/2005 13 / 18
Winston Hackett Jr Boys 2002/2003 3 / 13
Jacob D miller Jr Boys 2002/2003 5 / 13
Ryan Younker Jr Boys 2002/2003 8 / 13
Griffin Murch Jr Boys 2002/2003 9 / 13
Euan Mcelwaine Jr Boys 2002/2003 10 / 13
Russ Morgenson Cat 3 Men 45+ 34 / 62
Aidan Cordero Cat 4 Men 35 / 64
Connor Gizinski Cat 4 Men 39 / 64
Alexander Bennett Cat 4 Men 63 / 64

Labor Day CX Championships @ JBLM (Sep 4 2017)

Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 1 / 11
Connor Gizinski Single Speed Men 6 / 13
Parkeer Casazza Junior 13-16 3 / 12
Atticus Dutt Junior 10-12 8 / 22
Parkeer Casazza Cat 4 Men 8 / 24
Aidan Cordero Cat 4 Men 13 / 24
Connor Gizinski Cat 4 Men 24 / 24

Cascade Cross Series 2016: Bandit Cross (Jan 14 2017)

Connor Gizinski Men C 7 / 8

US National Championships Day 5 (Jan 7 2017)

Alec Morgenson Men Junior 13-14 59 / 62
Connor Gizinski Men Junior 15-16 42 / 69
Winston Hackett Men Junior 15-16 51 / 69

US National Championships Day 4 (Jan 6 2017)

Craig Undem Men Masters 50-54 Cat 1/2/3 15 / 78
Connor Gizinski Men 11-22 35 / 68

Thanks Given'er WSBA State Championships (Dec 11 2016)

Connor Gizinski Men Open Single Speed 9 / 13
Alexander Bennett Men Junior 13-14 Open 5 / 10
Alec Morgenson Men Junior 13-14 Open 7 / 10
Jack Harris Men Junior 13-14 Open 8 / 10
Parker Casazza Men Junior 13-14 Open 10 / 10
Connor Gizinski Men Junior 15-16 Open 3 / 8
Winston Hackett Men Junior 15-16 Open 7 / 8
Connor Gizinski Men Senior Cat 4 6 / 8

Cascade Cross Series 2016: Thanks Given'er Day 1 (Dec 10 2016)

Connor Gizinski Junior Men 1 / 5
Aidan Cordero Junior Men 3 / 5
Alexander Bennett Junior Men 4 / 5

Fort Steilacoom CX (Dec 3 2016)

Connor Gizinski Men Junior 15-16 2 / 3
Aidan Cordero Men Junior 15-16 3 / 3
Alec Morgenson Men Junior 13-14 3 / 3
Tyler Morgenson Men Junior 9-12 1 / 1
Russ Morgenson Men Cat 4 Master 45+ 4 / 13

Cross Revolution #6 (Nov 27 2016)

Marco Laverde Junior Boys 6-9 9 / 12
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 3 / 8
Parker Casazza Junior Boys 13-14 4 / 8
Euan Mcelwaine Junior Boys 13-14 6 / 8
Harry Hughes Junior Boys 13-14 7 / 8
Connor Gizinski Junior Boys 15-16 3 / 12
Aidan Cordero Junior Boys 15-16 11 / 12
Connor Gizinski Cat. 4 Men 35 / 35
Marta Medcalf Cat. 3/4 Master Women 45+ 12 / 13
Chris Hughes Cat. 4 Master Men 45+ 2 / 28
Luca Laverde Junior Boys 10-12 11 / 19
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 13 / 19
Hayden Bond Junior Boys 10-12 16 / 19
Aubrey Bond Junior Girls 6-9 4 / 7
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 2 / 20

Cross Revolution #5 (Nov 20 2016)

Marco Laverde Junior Boys 6-9 10 / 12
Parker Casazza Junior Boys 13-14 2 / 9
Euan Mcelwaine Junior Boys 13-14 3 / 9
Harry Hughes Junior Boys 13-14 4 / 9
Alec Morgenson Junior Boys 13-14 5 / 9
Ryan Younker Junior Boys 13-14 7 / 9
Maximilian Krause Junior Boys 13-14 8 / 9
Connor Gizinski Junior Boys 15-16 1 / 12
Aidan Cordero Junior Boys 15-16 6 / 12
Jacob D miller Junior Boys 15-16 7 / 12
Connor Gizinski Cat. 4 Men 10 / 29
Aidan Cordero Cat. 4 Men 24 / 29
Marta Medcalf Cat. 3/4 Master Women 45+ 12 / 14
Chris Hughes Cat. 4 Master Men 45+ 1 / 28
Russ Morgenson Cat. 4 Master Men 45+ 4 / 28
Luca Laverde Junior Boys 10-12 10 / 21
Tyler Morgenson Junior Boys 10-12 11 / 21
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 13 / 21
Hayden Bond Junior Boys 10-12 20 / 21
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 5 / 18

MFG CX - Woodland Park GP (Nov 13 2016)

Christopher Stubel Cat 4 Men 17 / 104
Connor P gizinski Cat 4 Men 46 / 104
Harry Hughes Cat 4 Men 90 / 104
Paul Josephson Cat 4 Men 91 / 104
Aidan Cordero Cat 4 Men 92 / 104
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 1 / 36
Jackson Hsu Juniors - 2008/2009 9 / 31
Marco Laverde Juniors - 2008/2009 20 / 31
Tyler Morgenson Jr Boys 2005-2007 14 / 44
Luca Laverde Jr Boys 2005-2007 17 / 44
Itai Malakoff Jr Boys 2005-2007 19 / 44
Hayden Bond Jr Boys 2005-2007 24 / 44
Calvin Lindenmayer Jr Boys 2005-2007 41 / 44
Parker Casazza Jr Boys 2003/2004 3 / 17
Jack Harris Jr Boys 2003/2004 4 / 17
Alexander Bennett Jr Boys 2003/2004 5 / 17
Alec Morgenson Jr Boys 2003/2004 7 / 17
Maximilian Krause Jr Boys 2003/2004 16 / 17
Connor Gizinski Jr Boys 2001/2002 1 / 18
Jacob D miller Jr Boys 2001/2002 7 / 18
Aidan Cordero Jr Boys 2001/2002 9 / 18
Winston Hackett Jr Boys 2001/2002 12 / 18
Chris Hughes Cat 4 Men 45+ 5 / 107
Zack Hewell Cat 3 Men 7 / 69

Cross Revolution #4 (Nov 6 2016)

Marco Laverde Junior Boys 6-9 9 / 12
Parker Casazza Junior Boys 13-14 4 / 10
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 5 / 10
Alec Morgenson Junior Boys 13-14 7 / 10
Maximilian Krause Junior Boys 13-14 10 / 10
Connor Gizinski Junior Boys 15-16 2 / 7
Aidan Cordero Junior Boys 15-16 4 / 7
Jacob D miller Junior Boys 15-16 6 / 7
Connor Gizinski Cat. 4 Men 5 / 36
Aidan Cordero Cat. 4 Men 29 / 36
Russ Morgenson Cat. 4 Master Men 45+ 3 / 41
Luca Laverde Junior Boys 10-12 12 / 21
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 17 / 21
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 6 / 26

Deschutes River CX NWCXX (Nov 5 2016)

Aidan Cordero Junior Boys 15-16 2 / 2
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 2 / 2

MFG CX - North 40 (Oct 30 2016)

Chris Hughes Cat 4 Men 45+ 2 / 65
Zack Hewell Cat 3 Men 9 / 50
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 2 / 23
Jackson Hsu Juniors - 2008/2009 7 / 16
Luca Laverde Jr Boys 2005-2007 12 / 25
Itai Malakoff Jr Boys 2005-2007 13 / 25
Tyler Morgenson Jr Boys 2005-2007 22 / 25
Parker Casazza Jr Boys 2003/2004 3 / 14
Jack Harris Jr Boys 2003/2004 5 / 14
Harry Hughes Jr Boys 2003/2004 6 / 14
Alec Morgenson Jr Boys 2003/2004 7 / 14
Maximilian Krause Jr Boys 2003/2004 9 / 14
Alexander Bennett Jr Boys 2003/2004 12 / 14
Connor Gizinski Jr Boys 2001/2002 1 / 14
Ryan Younker Jr Boys 2001/2002 9 / 14
Aidan Cordero Jr Boys 2001/2002 13 / 14
Paul Josephson Cat 4 Men 13 / 63
Aidan Cordero Cat 4 Men 46 / 63
Connor p Gizinski Cat 4 Men 51 / 63
Christopher Stubel Cat 4 Men 58 / 63

CXing Out Cancer (Oct 29 2016)

Connor Gizinski Elite Junior Boys (17 & under) 1 / 2
Aidan Cordero Elite Junior Boys (17 & under) 2 / 2
Connor Gizinski Cat 4 Men 3 / 8

Cross Revolution #3 (Oct 23 2016)

Alexander Bennett Junior Boys 13-14 4 / 9
Euan Mcelwaine Junior Boys 13-14 5 / 9
Harry Hughes Junior Boys 13-14 6 / 9
Alec Morgenson Junior Boys 13-14 7 / 9
Maximilian Krause Junior Boys 13-14 9 / 9
Connor Gizinski Junior Boys 15-16 1 / 8
Aidan Cordero Junior Boys 15-16 6 / 8
Jacob D miller Junior Boys 15-16 8 / 8
Connor Gizinski Cat. 4 Men 11 / 32
Chris Hughes Cat. 4 Master Men 45+ 3 / 34
Russ Morgenson Cat. 4 Master Men 45+ 4 / 34
Calvin Lindenmayer Junior Boys 10-12 12 / 16
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 17 / 29

Woolley Cross 2016 (Oct 22 2016)

Connor Gizinski Men C 2 / 30

MFG CX - Magnuson Park Cross (Oct 16 2016)

Jackson Hsu Juniors - 2008/2009 4 / 29
Marco Laverde Juniors - 2008/2009 25 / 29
Tyler Morgenson Jr Boys 2005-2007 12 / 34
Luca Laverde Jr Boys 2005-2007 13 / 34
Itai Malakoff Jr Boys 2005-2007 16 / 34
Calvin Lindenmayer Jr Boys 2005-2007 18 / 34
Hayden Bond Jr Boys 2005-2007 22 / 34
Parker Casazza Jr Boys 2003/2004 3 / 15
Jack Harris Jr Boys 2003/2004 4 / 15
Alexander Bennett Jr Boys 2003/2004 5 / 15
Euan Mcelwaine Jr Boys 2003/2004 6 / 15
Alec Morgenson Jr Boys 2003/2004 8 / 15
Aidan Cordero Jr Boys 2001/2002 5 / 16
Jacob D miller Jr Boys 2001/2002 6 / 16
Ryan Younker Jr Boys 2001/2002 10 / 16
Connor Gizinski Jr Boys 2001/2002 16 / 16
Zack Hewell Cat 3 Men 8 / 53
Chris Hughes Cat 4 Men 45+ 17 / 87
Christopher Stubel Cat 4 Men 15 / 84
Aidan Cordero Cat 4 Men 64 / 84
Paul Josephson Cat 4 Men 82 / 84
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 1 / 26

Crosstoberfest St. Edwards (Oct 15 2016)

Parker Casazza Women 13-14 1 / 4
Jack Harris Women 13-14 2 / 4
Euan Mcelwaine Women 13-14 3 / 4
Aidan cordero lavell Garcia farpon de asturias Men Cat 4 19 / 22

Cross Revolution #2 (Oct 9 2016)

Aidan Cordero Junior Boys 13-14 3 / 10
Mcelwaine Euan Junior Boys 13-14 4 / 10
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 5 / 10
Alec Morgenson Junior Boys 13-14 6 / 10
Maximilian Krause Junior Boys 13-14 9 / 10
Connor Gizinski Junior Boys 15-16 5 / 7
Connor Gizinski Cat. 4 Men 9 / 31
Aidan Cordero Cat. 4 Men 27 / 31
Russ Morgenson Cat. 4 Master Men 45+ 3 / 36
Harrison Hughes Junior Boys 10-12 11 / 22
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 12 / 22
Luca Laverde Junior Boys 10-12 16 / 22
Jackson Hsu Junior Boys 10-12 17 / 22
Hayden Bond Junior Boys 10-12 20 / 22
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 1 / 27

MFG CX - Katie Blincoe Prestige (Oct 2 2016)

Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 2 / 23
Jackson Hsu Juniors - 2008/2009 3 / 20
Tyler Morgenson Jr Boys 2005-2007 14 / 27
Hayden Bond Jr Boys 2005-2007 17 / 27
Itai Malakoff Jr Boys 2005-2007 18 / 27
Luca Laverde Jr Boys 2005-2007 20 / 27
Calvin Lindenmayer Jr Boys 2005-2007 23 / 27
Parker Casazza Jr Boys 2003/2004 4 / 13
Jack Harris Jr Boys 2003/2004 5 / 13
Alec Morgenson Jr Boys 2003/2004 6 / 13
Maximilian Krause Jr Boys 2003/2004 7 / 13
Alexander Bennett Jr Boys 2003/2004 10 / 13
Connor Gizinski Jr Boys 2001/2002 1 / 9
Winston Hackett Jr Boys 2001/2002 3 / 9
Jacob D miller Jr Boys 2001/2002 5 / 9
Zack Hewell Cat 3 Men 7 / 47
Aidan Cordero Cat 4 Men 54 / 80
Paul Josephson Cat 4 Men 66 / 80
Christopher Stubel Cat 4 Men 78 / 80

MFG CX - Moor Cross (Sep 25 2016)

Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 2 / 25
Itai Malakoff Jr Boys 2005-2007 11 / 33
Calvin Lindenmayer Jr Boys 2005-2007 16 / 33
Luca Laverde Jr Boys 2005-2007 18 / 33
Tyler Morgenson Jr Boys 2005-2007 31 / 33
Alexander Bennett Jr Boys 2003/2004 2 / 13
Parker Casazza Jr Boys 2003/2004 3 / 13
Euan Mcelwaine Jr Boys 2003/2004 4 / 13
Jack Harris Jr Boys 2003/2004 5 / 13
Alec Morgenson Jr Boys 2003/2004 6 / 13
Maximilian Krause Jr Boys 2003/2004 12 / 13
Connor Gizinski Jr Boys 2001/2002 2 / 12
Winston Hackett Jr Boys 2001/2002 3 / 12
Jacob D miller Jr Boys 2001/2002 9 / 12
Zack Hewell Cat 3 Men 7 / 52
Paul Josephson Cat 4 Men 12 / 87
Christopher Stubel Cat 4 Men 77 / 87

Cross Revolution #1 (Sep 18 2016)

Parker Casazza Junior Boys 13-14 2 / 11
Aidan Cordero Junior Boys 13-14 5 / 11
Alec Morgenson Junior Boys 13-14 6 / 11
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 7 / 11
Harry Hughes Junior Boys 13-14 8 / 11
Euan Mcelwaine Junior Boys 13-14 10 / 11
Cooper Waters Junior Boys 13-14 11 / 11
Winston Hackett Junior Boys 15-16 3 / 6
Connor Gizinski Junior Boys 15-16 6 / 6
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 13-14 1 / 2
Connor Gizinski Cat. 4 Men 13 / 42
Cole Gar-aouy Cat. 4 Men 20 / 42
Aidan Cordero Cat. 4 Men 33 / 42
Russ Morgenson Cat. 4 Master Men 45+ 2 / 31
Tyler Morgenson Junior Boys 10-12 9 / 20
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 11 / 20
Hayden Bond Junior Boys 10-12 16 / 20
Luca Laverde Junior Boys 10-12 18 / 20
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 2 / 22

MFG CX - Lake Sammamish GP (Sep 11 2016)

Itai Malakoff Jr Boys 2005-2007 11 / 34
Luca Laverde Jr Boys 2005-2007 13 / 34
Hayden Bond Jr Boys 2005-2007 21 / 34
Tyler Morgenson Jr Boys 2005-2007 22 / 34
Alexander Bennett Jr Boys 2003/2004 2 / 12
Jack Harris Jr Boys 2003/2004 3 / 12
Euan Mcelwaine Jr Boys 2003/2004 4 / 12
Parker Casazza Jr Boys 2003/2004 5 / 12
Alec Morgenson Jr Boys 2003/2004 10 / 12
Connor Gizinski Jr Boys 2001/2002 1 / 11
Aidan Cordero Jr Boys 2001/2002 4 / 11
Jacob D miller Jr Boys 2001/2002 8 / 11
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 1 / 30
Zack Hewell Cat 3 Men 6 / 46
Paul Josephson Cat 4 Men 10 / 78
Christopher Stubel Cat 4 Men 17 / 78

Labor Day Cyclocross Championships 2016 (Sep 5 2016)

Euan Mcelwaine Junior Boys 13-15 6 / 7
Jacob D miller Junior Boys 13-15 7 / 7
Craig Undem Cat 1/2 Masters Men 45+ 2 / 11

US National Championships Day 6 (Jan 10 2016)

Hayden Gizinski Women Junior 15-16 14 / 29

US National Championships Day 5 (Jan 9 2016)

Alexander Bennett Men Junior 13-14 51 / 74
Connor Gizinski Men Junior 13-14 53 / 74
Winston Hackett Men Junior 13-14 54 / 74

US National Championships Day 4 (Jan 8 2016)

Alexander Bennett Men Non-championship 922 49 / 76
Connor Gizinski Men Non-championship 922 54 / 76

US National Championships Day 3 (Jan 7 2016)

Hayden Gizinski Women Non-Championship Cat 4 5 / 27

Cascade Cross Series 2015: Thanks Given'er Day 1 (Dec 5 2015)

Connor Gizinski Men C 1 / 6
Hayden Gizinski Women B 3 / 8

Cross Revolution #6 (Nov 29 2015)

Alexander Bennett Junior Boys 13-14 5 / 8
Winston Hackett Junior Boys 13-14 6 / 8
Michael Freeman Junior Boys 13-14 8 / 8
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 1 / 14
Alastair Magun Single Speed Men 33 / 35
Parker Casazza Junior Boys 10-12 1 / 18
Euan Mcelwaine Junior Boys 10-12 6 / 18
Cooper Waters Junior Boys 10-12 12 / 18
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 15 / 18

MFG CX - Woodland Park (Nov 22 2015)

Kian Reid Juniors 2007-2008 21 / 22
Bronwynn Gar-aouy Jr Girls 2004-2006 1 / 3
Annika Alving Jr Girls 2002/2003 3 / 5
Jack Harris Jr Boys 2004-2006 3 / 29
Alec Morgenson Jr Boys 2004-2006 5 / 29
Itai Malakoff Jr Boys 2004-2006 12 / 29
Aidan Cousseau Jr Boys 2004-2006 14 / 29
Harry Weil Jr Boys 2004-2006 28 / 29
Winston Hackett Jr Boys 2002/2003 6 / 14
Connor Gizinski Jr Boys 2002/2003 7 / 14
Cooper Waters Jr Boys 2002/2003 10 / 14
Alastair Magun Singlespeed Men 54 / 93
Connor Gizinski Cat 4 Men 76 / 96
Hayden Gizinski Cat 4 Women 2 / 52
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 10 / 39

Cross Revolution #5 (Nov 8 2015)

Connor Gizinski Junior Boys 13-14 4 / 7
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 6 / 7
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 1 / 24
Parker Casazza Junior Boys 10-12 1 / 18
Euan Mcelwaine Junior Boys 10-12 3 / 18
Alec Morgenson Junior Boys 10-12 7 / 18

Deschutes River Cyclocross WSBA CX Championships (Nov 7 2015)

Bronwynn Gar-aouy Men JR GIRLS 10-12 2 / 2
Parker Casazza Men JR BOYS 10-12 4 / 12
Itai Malakoff Men JR BOYS 10-12 10 / 12
Hayden Gizinski CAT 4 WOMEN 3 / 11
Cole Garaouy Men JR BOYS 13-14 2 / 6
Alexander Bennett Men JR BOYS 13-14 3 / 6
Connor Gizinski Men JR BOYS 13-14 4 / 6
Winston Hackett Men JR BOYS 13-14 5 / 6
Craig Undem Open Race #1 13 / 26
Connor Gizinski Open Race #1 14 / 26
Hayden Gizinski Open Race #1 18 / 26
Alexander Bennett Open Race #1 23 / 26
Craig Undem Open Race #2 13 / 25
Connor Gizinski Open Race #2 14 / 25
Hayden Gizinski Open Race #2 18 / 25
Alexander Bennett Open Race #2 23 / 25
Craig Undem CAT 1/2 MASTER MEN 50+ 3 / 8

MFG CX - North 40 (Nov 1 2015)

Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 5 / 36
Hayden Gizinski Cat 4 Women 1 / 29
Bronwynn Garaouy Jr Girls 20042006 1 / 3
Annika Alving Jr Girls 20022003 2 / 3
Jack Harris Jr Boys 20042006 5 / 21
Alec Morgenson Jr Boys 20042006 9 / 21
Itai Malakoff Jr Boys 20042006 16 / 21
Harry Weil Jr Boys 20042006 20 / 21
Alexander Bennett Jr Boys 2002/2003 3 / 14
Cole Garaouy Jr Boys 2002/2003 4 / 14
Connor Gizinski Jr Boys 2002/2003 5 / 14
Cooper Waters Jr Boys 2002/2003 12 / 14
Winston Hackett Jr Boys 2002/2003 14 / 14

Cross Revolution #4 (Oct 25 2015)

Alexander Bennett Junior Boys 13-14 3 / 9
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 6 / 9
Winston Hackett Junior Boys 13-14 8 / 9
Annika Alving Junior Girls 13-14 2 / 3
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 10-12 1 / 6
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 3 / 23
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 2
Parker Casazza Junior Boys 10-12 1 / 26
Euan Mcelwaine Junior Boys 10-12 4 / 26
Alec Morgenson Junior Boys 10-12 6 / 26
Cooper Waters Junior Boys 10-12 12 / 26
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 17 / 26
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 11 / 37

MFG - CX Magnuson Park Cross (Oct 18 2015)

Teren Shelton Juniors - 2007/2008 18 / 24
Bronwynn Garaouy Jr Girls 2004-2006 1 / 8
Annika Alving Jr Girls 2002-2003 2 / 3
Hayden Gizinski Jr Girls 2000/2001 1 / 1
Parker Casazza Jr Boys 2004-2006 1 / 34
Jack Harris Jr Boys 2004-2006 2 / 34
Itai Malakoff Jr Boys 2004-2006 5 / 34
Alec Morgenson Jr Boys 2004-2006 6 / 34
Aidan Cousseau Jr Boys 2004-2006 17 / 34
Harry Weil Jr Boys 2004-2006 34 / 34
Connor Gizinski Jr Boys 2002/2003 4 / 15
Michael Freeman Jr Boys 2002/2003 5 / 15
Cole Garaouy Jr Boys 2002/2003 7 / 15
Winston Hackett Jr Boys 2002/2003 8 / 15
Cooper Waters Jr Boys 2002/2003 11 / 15
Matt Adolf Jr Boys 2000/2001 2 / 6
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 5 / 36
Hayden Gizinski Cat 4 Women 30 / 48

US Open of Cyclocross Day 1 (Oct 17 2015)

Alexander Bennett Men JM 13-14 18 / 36

Cross Revolution #3 (Oct 11 2015)

Teren Shelton Junior Boys 6-9 9 / 16
Alexander Bennett Junior Boys 13-14 3 / 8
Connor Gizinski Junior Boys 13-14 5 / 8
Annika Alving Junior Girls 10-12 4 / 8
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 4 / 31
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 1
Parker Casazza Junior Boys 10-12 3 / 27
Euan Mcelwaine Junior Boys 10-12 5 / 27
Alec Morgenson Junior Boys 10-12 7 / 27
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 10 / 27
Cooper Waters Junior Boys 10-12 18 / 27
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 24 / 32

Cascade Cross Series 2015: Bellingham BMX (Oct 10 2015)

Connor Gizinski Men C 3 / 9

Cross Crusade: Alpenrose (Oct 10 2015)

Alexander Bennett Junior Men 10-12 3 / 34
Alexander Bennett Junior Men 23 / 73

Cross Revolution #2 (Oct 4 2015)

Alexander Bennett Junior Boys 13-14 3 / 7
Connor Gizinski Junior Boys 13-14 5 / 7
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 3 / 28
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 1
Euan Mcelwaine Junior Boys 10-12 7 / 17
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 13 / 17

MFG CX - Brian Tracy Experience (Oct 3 2015)

Kian Reid Juniors - 2007/2008 5 / 12
Teren Shelton Juniors - 2007/2008 6 / 12
Hayden Gizinski Jr Girls 2000/2001 1 / 1
Parker Casazza Jr Boys 2004-2006 1 / 20
Jack Harris Jr Boys 2004-2006 3 / 20
Alec Morgenson Jr Boys 2004-2006 5 / 20
Itai Malakoff Jr Boys 2004-2006 11 / 20
Harry Weil Jr Boys 2004-2006 19 / 20
Connor Gizinski Jr Boys 2002/2003 3 / 15
Cole Garaouy Jr Boys 2002/2003 5 / 15
Winston Hackett Jr Boys 2002/2003 6 / 15
Cooper Waters Jr Boys 2002/2003 13 / 15
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 21 / 29
Hayden Gizinski Cat 4 Women 4 / 30

Cross Revolution #1 (Sep 27 2015)

Alexander Bennett Junior Boys 13-14 2 / 6
Michael Freeman Junior Boys 13-14 3 / 6
Connor Gizinski Junior Boys 13-14 4 / 6
Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 6 / 6
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 10-12 1 / 6
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 3 / 18
Parker Casazza Junior Boys 10-12 1 / 24
Euan Mcelwaine Junior Boys 10-12 4 / 24
Alec Morgenson Junior Boys 10-12 7 / 24
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 11 / 24
Cooper Waters Junior Boys 10-12 17 / 24

Cascade Cross Series 2015: Woolley Cross (Sep 26 2015)

Allistar Magen Men B 35 / 47
Charlie Bartlett Master Men B 40+ 22 / 31
Alexander Bennett Junior Men 2 / 6

MFG CX - South Sound Superprestige (Sep 20 2015)

Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 8 / 32

MFG CX - Lake Sammamish GP (Sep 13 2015)

Bronwynn Garaouy Jr Girls 20042006 1 / 8
Jack Harris Jr Boys 20042006 3 / 32
Harry Weil Jr Boys 20042006 30 / 32
Winston Hackett Jr Boys 2002/2003 9 / 17
Euan Mcelwaine Jr Boys 2002/2003 13 / 17
Cooper Waters Jr Boys 2002/2003 14 / 17
Jim Englert Cat 4 Men 51 / 80
Craig Undem Cat 1/2 Men 45+ 6 / 36

GPRM 2015: Het Meer CX (Sep 12 2015)

Alexander Bennett Junior Men 13-14 3 / 7
Alexander Bennett Junior Men 10 / 24

Labor Day Cyclocross Championships (Sep 7 2015)

Nicholas Adsero MASTERS MEN CAT 1/2 35+ 5 / 7
Hayden Gizinski CAT 4 WOMEN 12 / 35
Craig Undem Cat 3 MEN 18 / 18
Craig Undem CAT 1/2 Men 9 / 11

Cascade Cross Series 2014 : Bandit Cross (Jan 31 2015)

Hayden Gizinski Women B 2 / 6
Conner Gizinski Junior Men 2 / 3

2015 US Nationals Day 5.9 (Jan 12 2015)

Hayden Gizinski Women Junior 15-16 15 / 18
Sam Zivin Men Junior 15-16 62 / 65

2015 US Nationals Day 4 (Jan 10 2015)

Winston Hackett Men Junior 13-14 48 / 52

2015 US Nationals Day 2 (Jan 8 2015)

Craig Undem Men Master 50-54 Cat 1/2/3 40 / 84

2015 US Nationals Day 1 (Jan 7 2015)

Sam Zivin Men Non-Championship 1029 67 / 72

Kringle Kross (Dec 14 2014)

Matt Adolf Men Junior 15-16 9 / 12
Sam Zivin Men Junior 15-16 10 / 12
Alastair Magun Men Junior 15-16 11 / 12
Parker Casazza Men Junior 9-12 2 / 10
Itai Malakoff Men Junior 9-12 7 / 10
Hayden Gizinski Women Junior 15-16 1 / 1
Winston Hackett Men Junior 13-14 3 / 7
Connor Gizinski Men Junior 13-14 6 / 7
Hayden Gizinski Women Senior Cat 4 4 / 8

Cross Revolution #6 (Nov 30 2014)

Connor Gizinski Junior Boys 13-14 11 / 11
Alastair Magun Junior Boys 15-16 1 / 4
Sam Zivin Junior Boys 15-16 2 / 4
Matt Adolf Junior Boys 15-16 3 / 4
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 7 / 15
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 2
Alexander Bennett Junior Boys 10-12 1 / 10
Parker Casazza Junior Boys 10-12 2 / 10
Michael Freeman Junior Boys 10-12 4 / 10
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 10 / 10

WSBA CX Championships (Nov 23 2014)

Winston Hackett Men Junior 13-14 Open 4 / 5
Hayden Gizinski Women Junior 15-16 Cat 1/2/3/4 2 / 2
Craig Undem Men Master 45+ Cat 1/2 9 / 12

Cross Revolution #5 (Nov 23 2014)

Sam Zivin Junior Boys 15-16 1 / 1
Parker Casazza Junior Boys 10-12 1 / 7
Annika Alving Junior Girls 10-12 1 / 2

Riverside Rumble (Nov 22 2014)

Winston Hackett Men Junior 13-14 Open 8 / 8
Hayden Gizinski Women Junior 15-16 Cat 1/2/3/4 2 / 2
Craig Undem Men Master 45+ Cat 1/2 10 / 11

Cross Revolution #4 (Nov 16 2014)

Sam Zivin Junior Boys 15-16 1 / 3
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 5 / 10
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 1
Alexander Bennett Junior Boys 10-12 1 / 8
Parker Casazza Junior Boys 10-12 3 / 8
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 7 / 8
Clayton Hulme Junior Boys 10-12 8 / 8

Deschutes River Cyclocross (Nov 15 2014)

Matt Adolf Men Junior 15-16 10 / 15
Sam Zivin Men Junior 15-16 13 / 15
Hayden Gizinski Women Senior Cat 4 11 / 12
Craig Undem Men Senior Cat 1/2 9 / 10
Connor Gizinski Men Junior 13-14 4 / 5

Subaru Woodland Park GP (MFG #6) (Nov 9 2014)

Cole Gar-aouy Junior Boys 2003-2005 3 / 26
Alexander Bennett Junior Boys 2003-2005 4 / 26
Itai Malakoff Junior Boys 2003-2005 24 / 26
Clayton Hulme Junior Boys 2003-2005 26 / 26
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 2003-2005 2 / 14
Annika Alving Junior Girls 2003-2005 3 / 14
Matt Adolf Junior Boys 1999-2000 3 / 14
Sam Zivin Junior Boys 1999-2000 4 / 14
Alastair Magun Junior Boys 1999-2000 6 / 14
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 5 / 30
Hayden Gizinski Junior Girls 1999-2000 1 / 6
Winston Hackett Junior Boys 2001-2002 8 / 15
Connor Gizinski Junior Boys 2001-2002 13 / 15

SCCA/Starbucks GP (MFG #5) (Nov 2 2014)

Hayden Gizinski Cat. 4 Women 10 / 39
Cole Gar-aouy Junior Boys 2003-2005 2 / 32
Alexander Bennett Junior Boys 2003-2005 5 / 32
Itai Malakoff Junior Boys 2003-2005 25 / 32
Clayton Hulme Junior Boys 2003-2005 31 / 32
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 1 / 21
Sam Zivin Junior Boys 1999-2000 3 / 10
Alastair Magun Junior Boys 1999-2000 5 / 10
Matt Adolf Junior Boys 1999-2000 9 / 10
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 2003-2005 2 / 6
Annika Alving Junior Girls 2003-2005 4 / 6
Hayden Gizinski Junior Girls 1999-2000 1 / 2
Connor Gizinski Junior Boys 2001-2002 5 / 10
Winston Hackett Junior Boys 2001-2002 7 / 10

Cross Revolution #3 (Oct 26 2014)

Connor Gizinski Junior Boys 13-14 10 / 14
Sam Zivin Junior Boys 15-16 1 / 4
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 5 / 13
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 1
Marta Medcalf Single Speed Women (B-Group) 3 / 3
Alexander Bennett Junior Boys 10-12 2 / 11
Michael Freeman Junior Boys 10-12 3 / 11
Parker Casazza Junior Boys 10-12 5 / 11
Itai Malakoff Junior Boys 10-12 11 / 11

Magnuson Park 'Cross (MFG #4) (Oct 19 2014)

Stuart Steele Pre-Junior Boys and Girls 2006-2007 30 / 32
Cole Gar-aouy Junior Boys 2003-2005 3 / 28
Alexander Bennett Junior Boys 2003-2005 5 / 28
Parker Casazza Junior Boys 2003-2005 12 / 28
Itai Malakoff Junior Boys 2003-2005 26 / 28
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 2003-2005 2 / 7
Matt Adolf Junior Boys 1999-2000 2 / 16
Alastair Magun Junior Boys 1999-2000 4 / 16
Sam Zivin Junior Boys 1999-2000 6 / 16
Hayden Gizinski Junior Girls 1999-2000 1 / 5
Connor Gizinski Junior Boys 2001-2002 4 / 12
Winston Hackett Junior Boys 2001-2002 5 / 12

CrosstoberFest @ St. Edwards (Oct 18 2014)

Matt Adolf Men Juniors 15-16 7 / 8
Sam Zivin Men Juniors 15-16 8 / 8
Connor Gizinski Men Juniors 13-14 3 / 5
Holden Berg Men Juniors 13-14 5 / 5

Cross Revolution #2 (Oct 12 2014)

Cole Gar-aouy Junior Boys 13-14 3 / 12
Connor Gizinski Junior Boys 13-14 7 / 12
Winston Hackett Junior Boys 13-14 9 / 12
Alastair Magun Junior Boys 15-16 1 / 3
Sam Zivin Junior Boys 15-16 2 / 3
Stuart Steele Junior Boys & Girls 1-lap race 13 / 16
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 11 / 15
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 1
Alexander Bennett Junior Boys 10-12 3 / 9
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 5 / 23
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 10-12 1 / 2

MFG #3: The Super Duper (Oct 5 2014)

Cole Gar-aouy Junior Boys 2003-2005 3 / 24
Alexander Bennett Junior Boys 2003-2005 13 / 24
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 2003-2005 2 / 9
Annika Alving Junior Girls 2003-2005 3 / 9
Hayden Gizinski Junior Girls 1999-2000 1 / 1
Matt Adolf Junior Boys 1999-2000 4 / 7
Sam Zivin Junior Boys 1999-2000 7 / 7
Peter Litwin Beginning Men 14 / 32
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 18 / 22
Connor Gizinski Junior Boys 2001-2002 7 / 13
Winston Hackett Junior Boys 2001-2002 8 / 13

MFG #2 - South Sound Super Prestige (Sep 28 2014)

Hayden Gizinski Cat. 4 Women 30 / 40
Brennan Hodgins Cat. 4 Men 46 / 69
Cole Gar-aouy Junior Boys 2003-2005 4 / 26
Alexander Bennett Junior Boys 2003-2005 5 / 26
Hayden Gizinski Junior Girls 1999-2000 1 / 2
Alastair Magun Junior Boys 1999-2000 4 / 11
Matt Adolf Junior Boys 1999-2000 6 / 11
Sam Zivin Junior Boys 1999-2000 7 / 11
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 2003-2005 2 / 7
Annika Alving Junior Girls 2003-2005 3 / 7
Marta Medcalf Master Women 45+ 23 / 28
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 26 / 32
Connor Gizinski Junior Boys 2001-2002 9 / 12

Cross Revolution #1 (Sep 21 2014)

Alastair Magun Junior Boys 15-16 1 / 3
Sam Zivin Junior Boys 15-16 2 / 3
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 10-12 1 / 7
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 5 / 16
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 1 / 1
Cole Gar-aouy Junior Boys 10-12 1 / 11
Alexander Bennett Junior Boys 10-12 2 / 11

Brad Lewis Memorial Cyclocross Race (Sep 14 2014)

Alastair Magun Men Junior 15-16 2 / 6
Matt Adolf Men Junior 15-16 3 / 6
Sam Zivin Men Junior 15-16 5 / 6
Adrian Magun Men Junior 13-14 2 / 4
Connor Gizinski Men Junior 13-14 4 / 4
Craig Undem Men Master 45+ Cat 1/2 3 / 15
Hayden Gizinski Women Senior Cat 4 3 / 9
Hayden Gizinski Women Junior 15-16 1 / 2

Subaru STARCROSSED (Sep 13 2014)

Annika Alving Junior Girls 10-12 4 / 4
Cole Gar-aouy Junior Boys 10-12 3 / 16
Alexander Bennett Junior Boys 10-12 6 / 16
Matt Adolf Junior Boys 15-16 3 / 5
Sam Zivin Junior Boys 15-16 4 / 5
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 2 / 29
Hayden Gizinski Junior Girls 15-16 2 / 3

Lake Sammamish GP (MFG #1) (Sep 7 2014)

Cole Gar-aouy Junior Boys 2003-2005 3 / 33
Alexander Bennett Junior Boys 2003-2005 4 / 33
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 2003-2005 2 / 15
Amanda Heep Beginning Women 5 / 30
Matt Adolf Junior Boys 1999-2000 3 / 11
Alastair Magun Junior Boys 1999-2000 4 / 11
Sam Zivin Junior Boys 1999-2000 8 / 11
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 9 / 26
Hayden Gizinski Junior Girls 1999-2000 1 / 5
Connor Gizinski Junior Boys 2001-2002 8 / 13
Winston Hackett Junior Boys 2001-2002 9 / 13

Cascade Cross Series 2013: Chiller Cross (Jan 11 2014)

Holden Berg Junior Men 4 / 6

Cross Nationals Day 3 (Jan 10 2014)

Hayden Gizinski Women Junior 13-14 18 / 23

SCX #6: Enumclaw (Dec 15 2013)

Sam Zivin Junior Boys 13-14 8 / 11
Hayden Gizinski Junior Girls 13-14 2 / 4
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 9 / 15
Eleanor James Cat. 4 Women 10 / 15
Adrian Magun Junior Boys 10-12 1 / 14
Virginia Puritt Junior Girls 6-9 4 / 4

Deschutes Brewery Cup (Dec 7 2013)

Adrian Magun Men Junior 10-14 6 / 9
Hayden Gizinski Women Junior 10-14 2 / 6

SCX #5: Steilacoom (Dec 1 2013)

Brenan Hodgins Junior Boys 13-14 6 / 12
Sam Zivin Junior Boys 13-14 8 / 12
Mikey Munoz Junior Boys 13-14 12 / 12
Adrian Magun Junior Boys 10-12 1 / 13
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 7 / 11
Hayden Gizinski Junior Girls 13-14 1 / 3
Eleanor James Junior Girls 15-16 1 / 1

Washington State Cyclocross Championship (Nov 23 2013)

Adrian Magun Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 10-12 1 / 13
Brennan Hodgins Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 5 / 9
Sam Zivin Men Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 7 / 9
Hayden Gizinski Women Cat 1/2/3/4/5 Juniors 13-14 1 / 3
Ella James Women Cat 1/2/3/4/5 Juniors 15-16 1 / 2

NCCX #6 (Nov 17 2013)

Kristen Walker Women CX 4 17 / 20

SCX #4: Sprinkler (Nov 17 2013)

Brenan Hodgins Junior Boys 13-14 6 / 16
Sam Zivin Junior Boys 13-14 9 / 16
Hayden Gizinski Junior Girls 13-14 1 / 2
Anna Munoz Junior Girls 10-12 5 / 7
Eleanor James Cat. 4 Women 12 / 20
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 13 / 20
Eleanor James Junior Girls 15-16 1 / 1
Adrian Magun Junior Boys 10-12 1 / 7
Kristen Kelsey Cat. 1/2 Women 5 / 16

NCCX #7 (Nov 16 2013)

Kristen Walker Women CX 4 15 / 19

MFG #6: Woodland Park (Nov 10 2013)

Rob Green Cat. 4 Master Men 45+ 66 / 85
Chris Way Cat. 4 Master Men 45+ 69 / 85
Adrian Magun Junior Boys 2002-2004 1 / 46
Cole Gar-aouy Junior Boys 2002-2004 6 / 46
Alexander Bennett Junior Boys 2002-2004 10 / 46
Eleanor James Junior Girls 1998-1999 1 / 4
Bronwynn Garaouy Junior Girls 2002-2004 3 / 16
Eleanor James Cat. 4 Women 49 / 52
Sam Zivin Junior Boys 2000-2001 9 / 22
Brennan Hodgins Junior Boys 2000-2001 12 / 22
Holden Berg Junior Boys 2000-2001 18 / 22
Alastair Magun Junior Boys 2000-2001 21 / 22
Hayden Gizinski Junior Girls 2000-2001 1 / 5
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 9 / 36
Travis Biechele Cat. 4 Master Men 35+ 9 / 116
Chris Kunin Cat. 4 Master Men 35+ 74 / 116
Bob Agopsowicz Master Men 55+ 10 / 123
Hayden Gizinski Junior Boys 1996-1997 44 / 89
Travis Biechele Cat. 4 Men 30 / 161
Brennan Hodgins Cat. 4 Men 88 / 161

SCX #3: Silver Lake (Nov 3 2013)

Brenan Hodgins Junior Boys 13-14 6 / 12
Hayden Gizinski Junior Girls 13-14 1 / 3
Anna Munoz Junior Girls 10-12 5 / 7
Hayden Gizinski Cat. 4 Women 10 / 11
Eleanor James Junior Girls 15-16 1 / 1
Don Perry Cat. 3 Master Men 55+ 13 / 13
Adrian Magun Junior Boys 10-12 1 / 14
Kristen Kelsey Cat. 1/2 Women 4 / 13

SCCA/Starbuck Gran Prix (Oct 27 2013)

Bob Agopsowicz Master Men 55+ 31 / 31
Adrian Magun Junior Boys 2002-2004 1 / 36
Cole Gar-aouy Junior Boys 2002-2004 6 / 36
Sam Zivin Junior Boys 2000-2001 5 / 19
Holden Berg Junior Boys 2000-2001 10 / 19
Mikey Munoz Junior Boys 2000-2001 13 / 19
Brennan Hodgins Junior Boys 2000-2001 16 / 19
Alastair Magun Junior Boys 2000-2001 18 / 19
Chris Way Cat. 4 Master Men 45+ 62 / 69
Hayden Gizinski Beginning Women 9 / 36
Brennan Hodgins Cat. 4 Men 78 / 109
Bronwynn Garaouy Junior Girls 2002-2004 3 / 11
Hayden Gizinski Junior Girls 2000-2001 1 / 4
Chris Kunin Cat. 4 Master Men 35+ 68 / 95
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 19 / 30

Cascade Cross Series 2013: Woolley Cross (Oct 26 2013)

Ella James Women B 9 / 11

MFG #4: Magnusson Park (Oct 20 2013)

Bob Agopsowicz Master Men 55+ 4 / 33
Adrian Magun Junior Boys 2002-2004 1 / 36
Cole Gar-aouy Junior Boys 2002-2004 6 / 36
Alexander Bennett Junior Boys 2002-2004 8 / 36
Brennan Hodgins Junior Boys 2000-2001 4 / 15
Sam Zivin Junior Boys 2000-2001 5 / 15
Holden Berg Junior Boys 2000-2001 11 / 15
Mikey Munoz Junior Boys 2000-2001 12 / 15
Alastair Magun Junior Boys 2000-2001 14 / 15
Hayden Gizinski Beginning Women 12 / 40
Travis Biechele Cat. 4 Men 9 / 118
Brennan Hodgins Cat. 4 Men 73 / 118
Bronwynn Garaouy Junior Girls 2002-2004 3 / 9
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 15 / 31
Hayden Gizinski Junior Girls 2000-2001 1 / 4
Chris Kunin Cat. 4 Master Men 35+ 79 / 107

Crosstoberfest @ St Edward (Oct 19 2013)

Brennan Hodgins Men M 4/5 19 / 33
Adrian Magun Men Jr 10-12 1 / 6
Brennan Hodgins Men Jr 13-14 2 / 4
Hayden Gizinski Men Jr 13-14 4 / 4
Ella James Women W4 3 / 11
Hayden Gizinski Women W4 6 / 11
Carroll-novack Layton Men Jr 15-16 2 / 2

SCX #2 - Tall Chief Golf Course (Oct 13 2013)

Kristen Kelsey Cat. 1/2 Women 1 / 16
Anna Munoz Junior Girls 10-12 4 / 6
Hayden Gizinski Junior Girls 13-14 1 / 1
Eleanor James Junior Girls 15-16 1 / 1
Adrian Magun Junior Boys 10-12 1 / 17
Brenan Hodgins Junior Boys 13-14 5 / 21
Sam Zivin Junior Boys 13-14 10 / 21
Mikey Munoz Junior Boys 13-14 21 / 21
Layton Carroll-novack Junior Boys 15-16 3 / 8
Eleanor Jolmes Cat. 4 Women 24 / 30
Brennan Hodgins Cat. 4/5 Men 25 / 89

MFG #3: GP Robert Trombley (Oct 6 2013)

Adrian Magun Junior Boys 2002-2004 1 / 24
Cole Gar-aouy Junior Boys 2002-2004 4 / 24
Brennan Hodgins Junior Boys 2000-2001 3 / 12
Alastair Magun Junior Boys 2000-2001 4 / 12
Sam Zivin Junior Boys 2000-2001 6 / 12
Victor Alhadeff Junior Boys 2000-2001 10 / 12
Holden Berg Junior Boys 2000-2001 11 / 12
Hayden Gizinski Junior Girls 2000-2001 1 / 2
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 18 / 30
Bronwynn Garaouy Junior Girls 2002-2004 3 / 7
Bob Agopsowicz Master Men 55+ 8 / 25
Chris Way Junior Boys 1996-1997 30 / 71
Hayden Gizinski Junior Boys 1996-1997 57 / 71

MFG #2: Lake Sammamish GP (Sep 29 2013)

Bob Agopsowicz Master Men 55+ 9 / 34
Adrian Magun Junior Boys 2002-2004 1 / 33
Alexander Bennett Junior Boys 2002-2004 5 / 33
Cole Gar-aouy Junior Boys 2002-2004 27 / 33
Brennan Hodgins Junior Boys 2000-2001 4 / 14
Alastair Magun Junior Boys 2000-2001 5 / 14
Sam Zivin Junior Boys 2000-2001 7 / 14
Holden Berg Junior Boys 2000-2001 11 / 14
Chris Way Beginning Men 44 / 53
Hayden Gizinski Beginning Women 11 / 33
Eleanor James Junior Girls 1998-1999 1 / 4
Bronwynn Garaouy Junior Girls 2002-2004 4 / 7
Hayden Gizinski Junior Girls 2000-2001 1 / 6

SCX #1: McCollum Park (Sep 22 2013)

Layton Carroll- novack Cat. 4/5 Men 52 / 98
Brennan Hodgins Cat. 4/5 Men 78 / 98
Brenan Hodgins Junior Boys 13-14 7 / 21
Sam Zivin Junior Boys 13-14 10 / 21
Mikey Munoz Junior Boys 13-14 17 / 21
Hayden Gizinski Junior Girls 13-14 1 / 3
Anna Munoz Junior Girls 10-12 3 / 7
Eleanor Jolmes Cat. 4 Women 20 / 33
Eleanor James Junior Girls 15-16 2 / 2
Adrian Magun Junior Boys 10-12 1 / 16
Kristen Kelsey Cat. 1/2 Women 5 / 23

StarCrossed CX (Sep 14 2013)

Ella James Junior Girls U17 4 / 7
Hayden Gizinski Junior Girls U17 7 / 7
Hayden Gizinski Women Cat 4 40 / 50
Adrian Magun Junior Boys U17 19 / 40
Holden Berg Junior Boys U17 21 / 40
Alexander Bennett Junior Boys U17 25 / 40
Sam Zivin Junior Boys U17 28 / 40
Craig Undem Men 50+ 4 / 62

MFG #1: Kick-Off Cross (Sep 8 2013)

Bob Agopsowicz Master Men 55+ 3 / 37
Adrian Magun Junior Boys 2002-2004 1 / 25
Cole Garaouy Junior Boys 2002-2004 4 / 25
Alexander Bennett Junior Boys 2002-2004 9 / 25
Brennan Hodgins Junior Boys 2000-2001 4 / 13
Alastair Magun Junior Boys 2000-2001 6 / 13
Holden Berg Junior Boys 2000-2001 10 / 13
Mikey Munoz Junior Boys 2000-2001 12 / 13
Hayden Gizinski Beginning Women 12 / 28
Bronwynn Garaouy Junior Girls 2002-2004 2 / 6
Craig Undem Cat. 1/2 Master Men 45+ 21 / 30
Hayden Gizinski Junior Girls 2000-2001 1 / 5

Labor Day CX Championships (Sep 2 2013)

Bob Agopsowicz Cat 3 45+ 10 / 22
Craig Undem Cat 3 45+ 11 / 22
Kristi Berg Women Cat 1/2 9 / 9

Cross Nationals Day 3 (Jan 11 2013)

Brennan Hodgins Men Junior 10-12 27 / 34

USGP #8: Deschutes Brewery Cup (Dec 9 2012)

Hayden Gizinski Junior Women 10-14 8 / 9

USGP #7: Deschutes Brewery Cup (Dec 8 2012)

Hayden Gizinski Junior Women 10-14 7 / 9

Washington State Cyclocross Championship (Dec 2 2012)

Brennan Hodgins Men Junior 10-12 2 / 11
Holden Berg Men Junior 10-12 7 / 11
Lee Newkirk Men Cat 4 Master 35+ 6 / 42
Alastair Magun Men Junior 13-14 17 / 17
Marta Medcalf Women Single Speed 7 / 7
Stacey Giuffre Women Junior 15-16 2 / 3
Hayden Gizinski Women Junior 13-14 2 / 3
Adrian Magun Mixed Junior 6-9 1 / 15

SCX #7: Monroe (Nov 25 2012)

Stacey Giuffre Junior Girls 1516 1 / 1
Hayden Gizinski Junior Girls 1314 3 / 3
Marta Medcalf SinglespeedWm 11 / 11
Adrian Magun Junior Boys 1012 1 / 20
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 4 / 20
Holden Berg Junior Boys 1012 9 / 20
Alastair Magun Junior Boys 1314 6 / 17
Lee Newkirk Master Men4 35+ 7 / 61

SCX #6 Steilacoom (Nov 18 2012)

Hayden Gizinski Junior Girls 1314 2 / 3
Adrian Magun Junior Boys 1012 1 / 15
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 3 / 15
Holden Berg Junior Boys 1012 9 / 15
Alastair Magun Junior Boys 1314 7 / 17

MFG #6: Woodlawn Park (Nov 11 2012)

Stacey Giuffre CAT 4 WOMEN 47 / 51
Adrian Magun JR. BOYS - GRADES 3-5 1 / 29
Cole Gar-aouy JR. BOYS - GRADES 3-5 4 / 29
Hayden Gizinski JR. GIRLS - GRADES 6-7 1 / 4
Alastair Magun JR. BOYS - GRADES 6-7 4 / 21
Dustin Lind JR. BOYS - GRADES 6-7 10 / 21
Brennan Hodgins JR. BOYS - GRADES 6-7 12 / 21
Holden Berg JR. BOYS - GRADES 6-7 18 / 21
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 55+ 11 / 17
Chris Kunin CAT 4 MASTER MEN 35+ 70 / 121
Bronwynn Gar-aouy JR. GIRLS - GRADES 3-5 6 / 7

SCX #5 - Enumclaw (Nov 4 2012)

Stacey Giuffre Junior Girls 1516 1 / 1
Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 1012 3 / 5
Hayden Gizinski Junior Girls 1314 2 / 5
Marta Medcalf SinglespeedWm 8 / 10
Adrian Magun Junior Boys 1012 1 / 19
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 2 / 19
Cole Gar-aouy Junior Boys 1012 6 / 19
Holden Berg Junior Boys 1012 19 / 19
Bronwynn Gar-aouy Jr 6-9 14 / 15
Alastair Magun Junior Boys 1314 9 / 16
Stacey Giuffre Women4 11 / 13

SCX #4: Sprinkler (Oct 28 2012)

Adrian Magun Men Junior 10-12 1 / 13
Brennan Hodgins Men Junior 10-12 2 / 13
Cole Garaouy Men Junior 10-12 4 / 13
Holden Berg Men Junior 10-12 11 / 13
Alastair Magun Men Junior 13-14 6 / 18
Marta Medcalf Women Singlespeed 9 / 10
Hayden Gizinski Women Junior 13-14 2 / 3
Stacey Giuffre Women Cat 4 11 / 12

MFG #5: SCCA Starbucks GP (Oct 27 2012)

Stacey Giuffre CAT 4 WOMEN 27 / 27
Adrian Magun JR. BOYS - GRADES 3-5 2 / 11
Cole Gar-aouy JR. BOYS - GRADES 3-5 3 / 11
Hayden Gizinski JR. GIRLS - GRADES 6-7 1 / 3
Alastair Magun JR. BOYS - GRADES 6-7 6 / 11
Brennan Hodgins JR. BOYS - GRADES 6-7 8 / 11
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 55+ 5 / 9
Chris Kunin CAT 4 MASTER MEN 35+ 63 / 68
Bronwynn Gar-aouy JR. GIRLS - GRADES 3-5 2 / 5

MFG #4: Magnuson Park (Oct 21 2012)

Adrian Magun JR. BOYS - GRADES 3-5 1 / 24
Cole Gar-aouy JR. BOYS - GRADES 3-5 4 / 24
Hayden Gizinski JR. GIRLS - GRADES 6-7 1 / 4
Alastair Magun JR. BOYS - GRADES 6-7 3 / 18
Holden Berg JR. BOYS - GRADES 6-7 13 / 18
Brennan Hodgins JR. BOYS - GRADES 6-7 17 / 18
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 55+ 8 / 13
Craig Undem CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 12 / 23
Mark Augustyniewicz CAT 4 MEN 88 / 91
Lee Newkirk CAT 4 MASTER MEN 35+ 1 / 91
Chris Kunin CAT 4 MASTER MEN 35+ 52 / 91
Bronwynn Gar-aouy JR. GIRLS - GRADES 3-5 1 / 3

Cascade Cross Series 2012: Wooley Cross (Oct 20 2012)

Jason Bogan Men B 13 / 15

SCX #3 - Silver Lake (Oct 14 2012)

Bronwynn Gar-aouy Junior Girls 1012 2 / 6
Hayden Gizinski Junior Girls 1314 2 / 2
Marta Medcalf SinglespeedWm 11 / 11
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 2 / 15
Adrian Magun Junior Boys 1012 3 / 15
Cole Gar-aouy Junior Boys 1012 5 / 15
Holden Berg Junior Boys 1012 15 / 15
Alastair Magun Junior Boys 1314 6 / 18
Dustin Lind Junior Boys 1314 9 / 18
Stacey Giuffre Women4 14 / 16
Lee Newkirk Master Men4 35+ 3 / 71
Jason Bogan Master Men4 35+ 58 / 71
Craig Undem (cover boy) Master Men1/2 45+ 14 / 24

MFG #3: Starcrossed (Oct 6 2012)

Adrian Magun JR. BOYS - GRADES 3-5 1 / 20
Cole Gar-aouy JR. BOYS - GRADES 3-5 3 / 20
Hayden Gizinski JR. GIRLS - GRADES 6-7 1 / 4
Bronwynn Gar-aouy JR. GIRLS - GRADES 8-9 1 / 5
Brennan Hodgins JR. BOYS - GRADES 6-7 4 / 21
Alastair Magun JR. BOYS - GRADES 6-7 7 / 21
Holden Berg JR. BOYS - GRADES 6-7 19 / 21
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 55+ 3 / 20
Craig Undem CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 22 / 23
Lee Newkirk CAT 4 MASTER MEN 35+ 11 / 98
Shawn Harrington CAT 4 MASTER MEN 35+ 60 / 98
Jason Bogan CAT 4 MASTER MEN 35+ 72 / 98
Bronwynn Gar-aouy JR. GIRLS - GRADES 3-5 1 / 6

SCX#2 - Arlington (Sep 30 2012)

Craig Undem (cover boy) Master Men1/2 45+ 13 / 25

MFG #2: Lake Sammamish GP (Sep 23 2012)

Stacey Giuffre CAT 4 WOMEN 34 / 34
Adrian Magun JR. BOYS - GRADES 3-5 1 / 20
Colem Gar-aovy JR. BOYS - GRADES 3-5 5 / 20
Alastair Magun JR. BOYS - GRADES 6-7 2 / 22
Holden Berg JR. BOYS - GRADES 6-7 20 / 22
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 55+ 6 / 21
Bronwynn Gar-aovy JR. GIRLS - GRADES 3-5 2 / 8
Miranda Scott JR. GIRLS - GRADES 3-5 3 / 8

SCX #1 - Steilacoom (Sep 16 2012)

Melanie Lewis Wm 1/2 2 / 10
Stacey Giliffre Junior Girls 1516 1 / 2
Evan Renwick Men 1/2 23 / 27
Hayden Gizinski Junior Girls 1314 2 / 4
Marta Medcalf SinglespeedWm 14 / 16
Jason Jablonski Master Men1/2 35+ 2 / 21
Chad Berg Master Men1/2 35+ 15 / 21
Alastair Magun Junior Boys 1314 5 / 19
Stacey Giuffre Women4 15 / 22
Lee Newkirk Master Men4 35+ 71 / 79
Michael Hodgins Master Men4 45+ 15 / 62

MFG #1: Kick-Off Cross (Sep 9 2012)

Stacey Giuffre CAT 4 WOMEN 24 / 28
Adrian Magun JR. BOYS - GRADES 3-5 3 / 17
Hayden Gizinski JR. GIRLS - GRADES 6-7 1 / 7
Alastair Magun JR. BOYS - GRADES 6-7 2 / 24
Brennan Hodgins JR. BOYS - GRADES 6-7 5 / 24
Holden Berg JR. BOYS - GRADES 6-7 19 / 24
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 55+ 7 / 20
Craig Undem CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 19 / 25
Lee Newkirk CAT 4 MASTER MEN 35+ 1 / 85
Bronroynn Gar-aovy JR. GIRLS - GRADES 3-5 1 / 5
Brad Loetel CAT 3 MASTER MEN 35+ 67 / 71
Matt Pavlovich CAT 3 MEN 40 / 48

Labor Day Cyclocross Championships (Sep 3 2012)

Stacey Giuffre Women 4 10 / 13
Kennith Ramirez MstrMen4 35+ 16 / 29
Alastair Magun JrBoy 1012 1 / 13
Adrian Magun JrBoy 1012 7 / 13
Holden Berg JrBoy 1012 8 / 13
Dustin Lind JrBoy 1012 13 / 13
Hayden Gizinski JrGril 1012 1 / 3

Washington State Cyclocross Championships (Dec 4 2011)

Michael Hodgins Master 4Men45+ 17 / 31
Bob Agopsowicz Master Men 3 45+ 23 / 32
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 11 / 18
Holden Berg Junior Boys 1012 16 / 18
Nicole Weiss Master Wm4 5 / 13
Nicole Weiss Master Wm4 13 / 13

Seattle Cyclocross: Monroe (Nov 27 2011)

Michael Hodgins Master 4Men45+ 23 / 40
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 13 / 20
Holden Berg Junior Boys 1012 15 / 20
Nicole Weiss Master Wm4 6 / 16

Rodeo Cross #6 (Nov 23 2011)

Chris Kunia Avery 14 / 14

Seattle Cyclocross: Sprinkler Rec Center (Nov 20 2011)

Michael Hodgins Master 4Men45+ 20 / 43
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 16 / 24
Holden Berg Junior Boys 1012 22 / 24

MFG #6 Woodland Park (Nov 13 2011)

Chris Kunin CAT 3 MASTER MEN 35+ 60 / 63
Dustin Lind JR BOYS 10-12 9 / 24
Holden Berg JR BOYS 10-12 14 / 24
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 45+ 27 / 44

Steeliacoom V2 2011 (Nov 6 2011)

Michael Hodgins Master 4Men45+ 24 / 44
Marta Metcalf SinglespeedWm 4 / 6
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 12 / 23
Holden Berg Junior Boys 1012 15 / 23
Nicole Weiss Master Wm4 4 / 18

MFG #5 Magnuson Park (Oct 30 2011)

John Wendl CAT 4 MASTER MEN 45+ 28 / 60
Travis Biechele CAT 4 MEN 27 / 77
Sher Johnson-agopsowicz CAT 4 WOMEN 31 / 32
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 45+ 20 / 30
Brad Loetel CAT 4 MASTER MEN 35+ 66 / 79
Mark Augustyniewicz CAT 4 MASTER MEN 35+ 76 / 79

Seattle Cyclocross: Enumclaw (Oct 29 2011)

Holden Berg Junior Boys 1012 19 / 20
Nicole Weiss Master Wm4 6 / 15
Kennith Ramirez Master Men4 35+ 25 / 43

Raceway CX (Oct 23 2011)

Travis Dougan CAT 4 MASTER MEN 45+ 21 / 54
John Wendl CAT 4 MASTER MEN 45+ 23 / 54
Dustin Lind JR BOYS 10-12 5 / 25
Holden Berg JR BOYS 10-12 7 / 25
Alexandra Mckay CAT 4 WOMEN 20 / 40
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 45+ 24 / 47
Brad Loetel CAT 4 MASTER MEN 35+ 83 / 83

Woolley Cross (Oct 22 2011)

Nicole Weiss Women B 3 / 6
Kennith Ramirez Master Men C 40+ 6 / 15

Silver Lake 2011 (Oct 16 2011)

Holden Berg JrBoy1012 18 / 24
Brennan Hodgins JrBoy1012 24 / 24
Michael Hodgins Master 4Men45+ 36 / 55
Kennith Ramirez Master Men4 35+ 50 / 87

Steeliacoom 2011 (Oct 9 2011)

Holden Berg JrBoy1012 12 / 25
Brennan Hodgins JrBoy1012 13 / 25
Chris Kunin Master Men4 35+ 40 / 67
Kennith Ramirez Master Men4 35+ 41 / 67

SCCA/Starbucks GP (Oct 2 2011)

Travis Dougan CAT 4 MASTER MEN 45+ 19 / 59
John Wendl CAT 4 MASTER MEN 45+ 22 / 59
Geoff Levy CAT 4 MASTER MEN 45+ 25 / 59
Sher Johnsonagopsowicz BEGINNERS WOMEN 11 / 16
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 45+ 29 / 45
Holden Berg JR BOYS 1012 7 / 23

Marymoor 2011 (Sep 25 2011)

Michael Hodgins Master 4Men45+ 36 / 55
Holden Berg Junior Boys 1012 16 / 21
Brennan Hodgins Junior Boys 1012 17 / 21
Chris Kunin Master Men4 35+ 24 / 86
Brad Loetel Master Men4 35+ 64 / 86

Rapha-Focus GP (Sep 18 2011)

Travis Dougan CAT 4 MASTER MEN 45+ 18 / 48
Geoff Levy CAT 4 MASTER MEN 45+ 32 / 48
Mark Augustyniewicz CAT 4 MEN 79 / 81
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 45+ 25 / 55
John Wendl CAT 4 MASTER MEN 35+ 41 / 72
Chris Kunin CAT 4 MASTER MEN 35+ 42 / 72
Holden Berg JR BOYS 10 12 18 / 27

StarCrossed Cyclocross (Sep 17 2011)

Chris Kunin Men 4 35+ 36 / 62
Craig Undem Men 1-2 30+ 43 / 55

Cycle-U Kick-Off Cross (Sep 11 2011)

Christian Schmalz CAT 3 MASTER MEN 35+ 31 / 72
Travis Dougan CAT 4 MASTER MEN 45+ 18 / 51
Geoff Levy CAT 4 MASTER MEN 45+ 26 / 51
Craig Undem CAT 3 MASTER MEN 45+ 19 / 39
Bob Agopsowicz CAT 3 MASTER MEN 45+ 24 / 39
John Wendl CAT 4 MASTER MEN 35+ 41 / 91
Brad Loetel CAT 4 MASTER MEN 35+ 54 / 91
Shawn Harrington CAT 4 MASTER MEN 35+ 69 / 91

2011 Labor Day Cyclocross Championships (Sep 5 2011)

Holden Berg Junior Boys 9/12 6 / 11
Mark Augustynieicz Men 4 39 / 46
Craig Undem Master Men1/2 45+ 7 / 10
Bob Agopsowicz Master Men3 45+ 8 / 23

Raleigh Midsummer Nights CX (Jul 21 2011)

Kristi Berg ELITE WOMEN 7 / 13
Chad Berg ELITE MEN 11 / 15

USGP Portland Cup Day 2 (Dec 5 2010)

Alex Telitsine Men Master 35+ 35-99 65 / 80
Christian Schmalz Men Master 35+ 35-99 79 / 80

USGP of Cyclocross Day Two (Dec 5 2010)

Marta Medcalf Masters Women 12 / 15

USGP Portland Cup Day 1 (Dec 4 2010)

Alex Telitsine Men Master 35+ 35-99 62 / 98
Christian Schmalz Men Master 35+ 35-99 83 / 98

USGP of Cyclocross Day One (Dec 4 2010)

Karyn Abraham Cat B Women 2 / 24

Evergreen Fairgrounds (Nov 21 2010)

Christian Schmalz MstrMen3 35+ 25 / 47
Kristi Berg Women1/2 9 / 14
Jed Barden SglSpd 25 / 38
Marta Medcalf SpdWm 4 / 7
Bob Agopsowicz Mstr4Men45+ 7 / 50
Travis Dougan Mstr4Men35+ 70 / 79
Allan Macinnis Mstr4Men35+ 72 / 79

Sprinker Cyclocross (Nov 21 2010)

Christian Schmalz MstrMen3 35+ 22 / 40
Marta Medcalf SpdWm 4 / 6
Bob Agopsowicz Mstr4Men45+ 9 / 46
Travis Dougan Mstr4Men35+ 41 / 74
Allan Macinnis Mstr4Men35+ 67 / 74

Kruger's Crossing Cyclocross (Nov 21 2010)

Jed Barden Category C 18 / 45

2010 Washington State Cyclocross Championships (Nov 20 2010)

Mandy Lund Women Cat 4 12 / 12

Woodlawn Park GP (Nov 14 2010)

Kristi Berg CAT 1/2 WOMEN 1 / 9
Brad Loetel CAT 3 MASTER MEN 35+ 51 / 54
Craig Undem CAT 1/2 MASTER MEN 45+ 19 / 20
Jed Bardern Singlespeed Men 56 / 68
Karyn Abraham CAT 3 WOMEN 4 / 27
Marta Medcalf CAT 4 WOMEN 27 / 51
Mandy Lund CAT 4 WOMEN 31 / 51

Maris Farms (Nov 7 2010)

Christian Schmalz MstrMen3 35+ 38 / 39
Kristi Berg Women1/2 2 / 14
Karyn Abraham Women3 2 / 25
Jed Barden SglSpd 27 / 47
Brad Loetel SglSpd 34 / 47
Craig Undem MstrMen3 45+ 29 / 36
Marta Medcalf SpdWm 4 / 8
Mandy Lund Women4 15 / 29
Bob Agopsowicz Mstr4Men45+ 2 / 51
Travis Dougan Mstr4Men35+ 35 / 78
Allan Macinnis Mstr4Men35+ 72 / 78

Raceway Cross (Oct 31 2010)

Kristi Berg CAT 1/2 WOMEN 2 / 8
Brad Loetel CAT 3 MASTER MEN 35+ 31 / 35
Christian Schmalz CAT 3 MASTER MEN 35+ 35 / 35
Karyn Abraham CAT 3 WOMEN 1 / 20
Mandy Lund CAT 4 WOMEN 29 / 31
Allan Macinnis CAT 4 MASTER MEN 35+ 11 / 61

Steilacoom (Oct 31 2010)

Christian Schmalz MstrMen3 35+ 21 / 43
Kristi Berg Women1/2 11 / 12
Karyn Abraham Women3 3 / 21
Marta Medcalf SpdWm 3 / 8
Mandy Lund Women4 20 / 30
Bob Agopsowicz Mstr4Men45+ 12 / 45
Travis Dougan Mstr4Men35+ 48 / 62
Richard Mayer Mstr4Men35+ 61 / 62

King County Cross (Oct 30 2010)

Brad Loetel CAT 3 MASTER MEN 35+ 26 / 28
Kristi Berg CAT 1/2 WOMEN 3 / 6
Allan Macinnis CAT 4 MASTER MEN 35+ 21 / 55

Seattle CX: Silver Lake (Oct 17 2010)

Allan Macinnis Mstr4Men35+ 18 / 88
Travis Dougan Mstr4Men35+ 48 / 88
Bob Agopsowicz Mstr4Men45+ 16 / 55
Marta Medcalf Singlespeed Women 4 / 7
Mandy Lund Women4 25 / 38
Karyn Abraham Women3 4 / 24
Kristi Berg Women1/2 1 / 15

Seattle CX: Beverly Park (Oct 10 2010)

Allan Macinnis Mstr4Men35+ 19 / 82
Travis Dougan Mstr4Men35+ 45 / 82
Bob Agopsowicz Mstr4Men45+ 6 / 52
Shawn Harrington Cat 4 Men 44 / 75
Karyn Abraham Women3 22 / 24
Christian Schmalz MstrMen3 35+ 46 / 58
Kristi Berg Women1/2 1 / 10
Marta Medcalf Cat SpdWm 6 / 8

SCCA/Starbucks Gran Prix (Oct 3 2010)

Kristi Berg Cat 1/2 Women 1 / 8
Allan Macinnis Cat 4 Master Men 35+ 13 / 71
John Wendl Cat 4 Master Men 35+ 70 / 71
Brad Loetel Cat 3 Master Men 35+ 38 / 44
Mandy Lund Cat 4 Women 26 / 36
Karyn Abraham Cat 3 Women 1 / 7

Cross Crusade: Alpenrose Dairy (Oct 3 2010)

Marta Medcalf Masters Women 45+ 26 / 31

Seattle CX: Evergreen HS (Sep 26 2010)

Jon Carignan SglSpd 39 / 47
Christian Schmalz MstrMen3 35+ 30 / 57
Bob Agopsowicz Mstr4Men45+ 6 / 49
Allan Macinnis Mstr4Men35+ 20 / 84
Travis Dougan Mstr4Men35+ 42 / 84
Mandy Lund Women4 34 / 35
Shawn Harrington Cat 4 Men 47 / 72
Brad Loetel Mstr1/2Men35+ 33 / 33

MFG #2 -Rad Racing GP (Sep 19 2010)

Allan Macinnis Cat 4 Master Men 35+ 16 / 74
John Wendl Cat 4 Master Men 35+ 18 / 74
Travis Dougan Cat 4 Master Men 35+ 38 / 74
Brad Loetel Cat 3 Master Men 35+ 45 / 58
Jon Carignan Single Speed Men 46 / 50
Marta Medcalf Single Speed Women 4 / 4
Mandy Lund Cat 4 Women 19 / 27
Karyn Abraham Cat 3 Women 2 / 20

Starcrossed (Sep 19 2010)

Brad Loetel Cat 3 Men 35+ 69 / 76

MFG #1 - Kickoff Cross (Sep 18 2010)

Tim Whiteaker Cat 4 Men 26 / 69
Shawn Harrington Cat 4 Men 39 / 69
Kristi Berg Cat 1/2 Women 2 / 6
Allan Macinnis Cat 4 Master Men 35+ 8 / 61
John Wendl Cat 4 Master Men 35+ 14 / 61
Brad Loetel Cat 3 Master Men 35+ 38 / 44
Jon Carignan Single Speed Men 55 / 58
Mandy Lund Cat 4 Women 14 / 30
Marta Medcalf Cat 4 Women 24 / 30
Karyn Abraham Cat 3 Women 4 / 28

Double Check (Sep 6 2010)

Bob Agopsowicz Master Men4 45+ 6 / 32
Kristi Berg Women 1/2 5 / 5
Leigh Sellari Women 4 23 / 35
Karyn Abraham Women 3 4 / 20
Allan Macinnis Master Men4 35+ 10 / 53
Shawn Harrington Master Men4 35+ 35 / 53
Rich Mayer Master Men4 35+ 46 / 53
Shawn Harrington Master Men4 35+ 52 / 53

Cross Nationals Day 2 (Dec 11 2009)

Karyn Abraham Women Master 30-34 31 / 45

Seattle Cyclocross - Monroe (Nov 29 2009)

Thom De buys MstrMen55+ 8 / 14
Mandy Lund Women 4 15 / 18
Christian Schmalz Cat 4 GrpA 10 / 35
Jed Barden Cat 4 GrpA 15 / 35
Rolland Jurgens Men 3 23 / 122
Karyn Abrahma Women3 4 / 18
Diane Conway MstrWm123 2 / 10

Seattle Cyclocross - Sedro Woolley (Nov 22 2009)

Thom De buys MstrMen55+ 8 / 16
Mandy Lund Women 4 13 / 14
Christian Schmalz Cat 4 GrpA 12 / 24
Diane Conway MstrWm123 4 / 13

Kruger's Crossing CCX (Nov 22 2009)

Jed Barder Beginner Men CCX 2 / 62

MFG #6 - Woodland Park GP (Nov 15 2009)

Rolland Jurgens Cat 3 Men 16 / 54
Matt Dressler Cat 4 Men 52 / 70
Shawn Harrington Cat 4 Master Men 35+ 21 / 63
John Wendl Cat 4 Master Men 35+ 35 / 63
Diane Conway Master Women 3 / 16
Kenton Berg Single Speed Men 37 / 52
Mandy Lund Cat 4 Women 26 / 33

Washington State Cyclocross Championships (Nov 15 2009)

Jed Barden Cat 4 GrpA 11 / 16

Seattle Cyclocross - Sprinkler Park (Nov 8 2009)

Thom De buys MstrMen55+ 8 / 16
Mandy Lund Women 4 24 / 26
Christian Schmalz Cat 4 GrpA 7 / 46
Jed Barden Cat 4 GrpA 20 / 46
Diane Conway MstrWm123 4 / 14
Karyn Abrahma Women3 6 / 23
John Wendl MstrMen4 35+ 41 / 65

Seattle Cyclocross - Maris Farms (Nov 1 2009)

Thom De buys MstrMen55+ 6 / 16
Christian Schmalz Cat 4 GrpA 11 / 40
Jed Barden Cat 4 GrpA 24 / 40
Diane Conway MstrWm123 2 / 14
Karyn Abrahma Women3 5 / 17

Seattle Cyclocross - Steilacoom (Oct 25 2009)

Christian Schmalz Cat 4 GrpA 9 / 34
Jed Barden Cat 4 GrpA 34 / 34
Diane Conway MstrWm123 13 / 15
Rolland Jurgens Men 3 16 / 61
Jed Barden Cat 4 GrpB 17 / 22

Seattle Cyclocross - Silver Lake (Oct 18 2009)

Thom De buys MstrMen55+ 4 / 14
Taraneh Shafii MstrWomen 15 / 15
Mandy Lund Women 4 17 / 21
Diane Conway MstrWm123 3 / 14
Jed Barden Cat 4 GrpB 20 / 30
Ryan Carroll Cat 4 GrpB 23 / 30
Shawn Harrington Cat 4 GrpB 29 / 30

Seattle Cyclocross - Beverly Park (Oct 11 2009)

Taraneh Shafii MstrWomen 13 / 16
Christian Schmalz Cat 4 GrpA 11 / 30
Patti Quirk Women 4 27 / 32
Thom De buys MstrMen4 55+ 13 / 18
Jed Barden Cat 4 GrpB 23 / 28
Shawn Harrington Cat 4 GrpB 28 / 28
Diane Conway MstrWm123 6 / 14

MFG #4 - Cross Clash (Oct 10 2009)

Kenton Berg Single Speed Men 19 / 41
Mandy Lund Cat 4 Women 9 / 12

Starbucks Gran Prix (Oct 4 2009)

Rolland Jurgens Cat 3 Men 14 / 41
Shawn Harrington Cat 4 Master Men 35+ 32 / 63
John Wendl Cat 4 Master Men 35+ 38 / 63
Travis Dougan Cat 4 Master Men 35+ 43 / 63
Kenton Berg Single Speed Men 16 / 44
Taraneh Shafii Cat 4 Women 23 / 29
Mandy Lund Cat 4 Women 25 / 29
Karyn Abraham Cat 3 Women 15 / 15

North Seatac Park (Oct 3 2009)

Rolland Jurgens Cat 3 Men 8 / 16

Seattle Cyclocross - Evergreen High (Sep 27 2009)

Christian Schmalz Cat 4A 32 / 32
Patti Quirk Women 4 24 / 29
Thom De buys MstrMen4 55+ 6 / 12
Diane Conway Master Women 1/2/3 4 / 12
John Wendl MstrMen4 35+ 47 / 94
Shawn Harrington MstrMen4 35+ 61 / 94
Karyn Abrahma Women 3 3 / 18
Ryan Carroll Cat 4B 27 / 33

Rad Racing GP (Sep 20 2009)

Rolland Jurgens Cat 4 Men 47 / 48
Karyn Abraham CAT 3 WOMEN 8 / 14
Shawn Harrington MASTER MEN 35+ CAT 4 50 / 53
Thom De buys MASTER MEN 45+ CAT 4 31 / 34

Starcrossed (Sep 19 2009)

Samuel Park Master Men 4 35+ 35 / 35
Rolland Jurgens Men 4 11 / 70

MFG Cross Race #1 (Sep 13 2009)

Chris Schmalz CAT 4 MEN 18 / 56
Karyn Abraham CAT 3 WOMEN 8 / 20
Travis Dougan CAT 4 MASTER MEN 35+ 25 / 44
Shawn Harrington CAT 4 MASTER MEN 35+ 34 / 44
Craig Undem CAT 1 / 2 MASTER MEN 45+ 3 / 5

Labor Day Cyclocross Championships (Sep 7 2009)

Rolland Julgens Men4 3 / 46
John Wendl MstrMen4 35+ 13 / 39
Travis Dougan MstrMen4 35+ 30 / 39
Karyn Abraham Women 3 2 / 17
Diane Conway Women 3 12 / 17

Portland Cup (USGP) (Dec 7 2008)

Alex Telitsine Category B 50 / 83

Portland Cup (USGP) (Dec 6 2008)

Alex Telitsine Men B 47 / 94

Seattle Cyclocross Series - Sprinker Recreation Center (Nov 30 2008)

Eric Mamroth Master Men4 45+ 33 / 34
Alex Telitsine Cat 3 Men 38 / 43
Cameron Mallory Master 3Men 35+ 30 / 42
Craig Undem Master 1/2Men35+ 20 / 27

Seattle Cyclocross Series - Monroe Fairgrounds (Nov 23 2008)

Eric Mamroth Master Men 4 45+ 10 / 40
Cameron Mallory Master 3 Men 35+ 25 / 39
Aaron Rimmer Cat 4 Men 66 / 74
Leigh Kilcline Women 4 11 / 26
Taraneh Shafii Women 4 17 / 26

Washington State Cyclocross Championships (Nov 16 2008)

Alex Telitsine Cat 3 Men 19 / 26
Taraneh Shafii Women 4 12 / 14

Seattle Cyclocross Series - Bremerton Fairgrounds (Nov 9 2008)

Alex Telitsine Cat 3 Men 36 / 51
Leigh Kilcline Women 4 4 / 23
Taraneh Shafii Women 4 17 / 23
Travis Dougan MstrMen4 35+ 41 / 50

Seattle Cyclocross Series - Donida Farms (Nov 2 2008)

Eric Mamroth Master Men4 45+ 7 / 33
Cameron Mallory Cat 4 Men 27 / 70
Alex Telitsine Cat 3 Men 38 / 67
Leigh Kilcline Women 4 25 / 29
Travis Dougan Master Men4 35+ 44 / 64

Seattle Cyclocross Series - Ft. Steilacoom (Oct 26 2008)

Eric Mamroth Master Men4 45+ 5 / 44
Cameron Mallory Cat 4 Men 15 / 97
Alex Telitsine Cat 4 Men 36 / 97
Chris Seymour Cat 4 Men 44 / 97
Leigh Kilcline Women 4 18 / 37
Taraneh Shafii Women 4 26 / 37
Craig Undem Master 1/2Men35+ 18 / 21
Diane Conway Women 3 13 / 24
Sam Park Master Men4 35+ 46 / 65

Belly Cross (Oct 25 2008)

Alex Telitsine Men C 4 / 13
Alex Telitsine Singlespeed 9 / 9

Seattle Cyclocross Series - South Seatac (Oct 19 2008)

Eric Mamroth Master Men4 45+ 7 / 42
Cameron Mallory Cat 4 Men 16 / 94
Alex Telitsine Cat 4 Men 40 / 94
Mike Inocencio Cat 4 Men 59 / 94
Thad O'sullivan Cat 4 Men 83 / 94
Taraneh Shafii Women 4 16 / 28

Seattle Cyclocross Series - South Seatac (Oct 12 2008)

Craig Undem Master 1/2 Men 35+ 26 / 32
Eric Mamroth Master Men 4 45+ 21 / 48
Cameron Mallory Cat 4 Men 22 / 91
Alex Telitsine Cat 4 Men 35 / 91
Thad O'sullivan Cat 4 Men 63 / 91
Leigh Kilcline Women 4 17 / 40
Marta Medcalf Women 4 26 / 40
Taraneh Shafii Women 4 28 / 40
Diane Conway Women 3 9 / 21

DocKore Cross (Oct 11 2008)

Alex Telitsine Men C 4 / 9
Eric Mamroth Masters Men B 40+ 12 / 13

Seattle Cyclocross - Evergreen High (Sep 28 2008)

Eric Mamroth Master Men4 45+ 9 / 44
Cameron Mallory Cat 4 Men 21 / 115
Chris Seymour Cat 4 Men 78 / 115
Thomas Kelley Cat 4 Men 94 / 115
Aaron Rimmer Cat 4 Men 98 / 115
Alex Telitsine Cat 4 Men 101 / 115
Leigh Kilcline Women 4 12 / 36
Taraneh Shafii Women 4 28 / 36
Craig Undem Master 1/2Men35+ 19 / 32
Diane Conway Women 3 16 / 24

Rad Racing GP (Sep 21 2008)

Eric Mamroth Cat 4 Men 35+ 31 / 50

USGP Toyota Portland Cup (Dec 1 2007)

Monica Dewald B Women 28 7 / 16
Brad Loetel C Men 102 52 / 94

Busiest Racers

in last months
Connor Gizinski 104
Hayden Gizinski 94
Craig Undem 91
Alexander Bennett 68
Parker Casazza 58
Itai Malakoff 55
Jacob D miller 53
Winston Hackett 41
Euan Mcelwaine 40
Tyler Morgenson 40
Luca Laverde 39
Jack Harris 34
Holden Berg 34
Brennan Hodgins 34
Alastair Magun 33
Hayden Bond 32
Parker Stanford 32
Sam Zivin 31
Russ Morgenson 31
Aidan Cordero 31
Adrian Magun 30
Bob Agopsowicz 29
Jackson Hsu 27
Alec Morgenson 26
Iris Phillips 25
Otto Begus 25
Cole Gar-aouy 23
Bronwynn Gar-aouy 21
Marta Medcalf 21
Maximilian Krause 19
Mandy Lund 17
Christian Schmalz 17
Aubrey Bond 17
Skye Mcdonald 17
Karyn Abraham 16
Travis Dougan 15
Marco Laverde 15
Brad Loetel 14
Shawn Harrington 14
John Wendl 13
Matt Adolf 13
Kristi Berg 13
Stacey Giuffre 12
Allan Macinnis 12
Ryan Younker 12
Chris Kunin 11
Annika Alving 11
Jed Barden 11
Anderson Talley 11
Greg Gizinski 10
Eleanor James 10
Diane Conway 10
Cooper Waters 10
Atticus Dutt 10
Kaylee Gudwin 10
Bronwynn Garaouy 9
Dylan Hampden 8
Thom De buys 8
Donovan Ramirez 8
Iris Phillips phillips 8
Lee Newkirk 7
Michael Hodgins 7
Rolland Jurgens 7
Christopher Stubel 6
Paul Josephson 6
Zack Hewell 6
Cole Garaouy 6
Mikey Munoz 6
Chris Hughes 6
Nicole Weiss 6
Harry Hughes 6
Max Krause 6
Liam Pryor 6
Eleanor Weinstein 6
Dustin Lind 5
Chris Bond 5
Kennith Ramirez 5
Brenan Hodgins 5
Michael Freeman 5
Harry Weil 5
Calvin Lindenmayer 5
Brooks Vernon 5
Beckett Vernon 5
John lucas Pryor 5
Chris Way 4
Travis Biechele 4
Anna Munoz 4
Kristen Kelsey 4
Ella James 4
Karyn Abrahma 4
Connor p Gizinski 4
Jon Carignan 3
Geoff Levy 3
Jason Bogan 3
Mark Augustyniewicz 3
Taraneh Shafii 3
Kenton Berg 3
Clayton Hulme 3
Teren Shelton 3
Alex Telitsine 2