Log In

Team Overview: Toyota Forklift / FFCC

Team News Ticker Embed This

Team Race History csv | json

NCCX Race #11- HENDERSONVILLE - NCGP (Dec 8 2018)

Murphy Davis Men Cat 3 16 / 27
Murphy Davis Men Cat 2/3 22 / 38

Atlanta Collegiate CX Cup (Nov 17 2018)

Murphy Davis Men Open CAT 1/2/3 2 / 6

NCCX Race #12 (Dec 11 2016)

Murphy Davis Men Cat 3 18 / 27
Murphy Davis Men Cat 2/3 36 / 48

NCCX Race #11 (Dec 10 2016)

Murphy Davis Men Cat 3 13 / 32
Murphy Davis Men Cat 2/3 36 / 55

Elks Aidmore Benefit Cross/States (Dec 4 2016)

Richard Mauney Men Masters 50+ Cat 1/2/3 7 / 13

Serenbe Cyclocross p/b Peachtree Bikes (Nov 13 2016)

Alan Burton Men Masters 50+ Cat 1/2/3 8 / 11
Richard Mauney Men Cat 3 19 / 20

GACX @ Boundary Waters Park P/B Smyrna Bicycles (Nov 6 2016)

Richard Mauney Men Masters 50+ Cat 1/2/3 5 / 11
Alan Burton Men Masters 50+ Cat 1/2/3 9 / 11

North Carolina Grand Prix - NCCX Race #12 (Dec 13 2015)

David Marbut Single Speed 3 / 24
Murphy Davis Single Speed 19 / 24

North Carolina Grand Prix - NCCX Race #11 (Dec 12 2015)

Murphy Davis Single Speed 2 / 15
David Marbut Single Speed 4 / 15
David Marbut Men Masters 40+ Cat 1/2/3 33 / 59

Anniston Cycloross Race (Nov 15 2014)

David Marbut Single Speed 4 / 9

The Old Gray Barn (Sep 29 2013)

Alan Burton Mixed Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 1 / 16

Cobra-Tornado Cross Day 1 (Dec 8 2012)

Wesley Lamberson Men Collegiate Men A Collegiate 9 / 15

MSG CX Series p/b The Town of Unicoi: #8 (Dec 8 2012)

Wesley Lamberson CX Pro/1/2 13 / 17

Mars Hill Cross--MSG Series #7 (Dec 1 2012)

Wesley Lamberson Mixed Collegiate Men A Collegiate 6 / 29
Wesley Lamberson Men Cat 1/2 10 / 13

Centennial Cyclocross Crusade (Nov 11 2012)

Ethan Brown Mixed Cat 1/2/3/4/5 Juniors 10 14 2 / 8
David Marbut Mixed Cat 1/2/3/4/5 Single Speed 3 / 16

Elks Aidmore Honey Badger Cyclocross (Nov 4 2012)

David Marbut Singlespeed 3 / 16

Elks Aidmore Backwoods Cyclocross (Nov 3 2012)

David Marbut Singlespeed 3 / 15

Savannah Superprestige Day 1 (Oct 28 2012)

David Marbut Mixed Cat 1/2/3/4 Single Speed 2 / 13

Storm Eva Bandman (Oct 28 2012)

Samuel Morgan Men Cat 4 40 / 64

Savannah Superprestige Day 2 (Oct 27 2012)

David Marbut Mixed Cat 1/2/3/4 Single Speed 2 / 15

Augusta Cross Presented by Augusta Sports Council (Oct 21 2012)

David Marbut Mixed Cat 1/2/3/4 Single Speed 4 / 15

Jim R Miller CX (Oct 14 2012)

David Marbut Mixed Cat 1/2/3/4/5 Single Speed 3 / 21
William (dub Smith Men Cat 1/2/3 Masters 45-99 6 / 19
William (dub Smith Men Pro/Cat 1/2/3 23 / 26

The Old Gray Barn Cyclocross Race (Oct 7 2012)

David Marbut Men Cat 1/2/3/4/5 Single Speed 4 / 15
Daryl Sawyer Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 35-44 9 / 19
Joey Schoenfeld Men Cat 3 12 / 30
David Marbut Men Cat 3 13 / 30
William (dub Smith Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45-99 4 / 13
James Behning Men Cat 1/2/3/4/5 Masters 45-99 12 / 13

Hub Endurance Chattanooga CX Race #1 (Sep 22 2012)

Daryl Sawyer CX Masters 35-44 3 / 12

Honey Badger Cyclocross Race (Jan 8 2012)

Elizabeth Lee Women CX 1/2/3 2 / 8
Daryl Sawyer Men CX 1/2/3 7 / 32
James Behning Men CX 1/2/3 22 / 32
Joey Schoenfeld Men CX 1/2/3 24 / 32

Cross Nationals Day 3 (Jan 6 2012)

Mikey Waine Men Junior 13-14 25 / 30

Georgia CX: Serenbe (Dec 18 2011)

Haegan Altizer JR 15 - 18 3 / 3
Mark Cockrell MENS 1/2 5 / 11
Richard Burton MASTERS 45+ 1 / 15
Richard Mauney MASTERS 45+ 3 / 15
Bobby Thrash MASTERS 45+ 7 / 15
William (dub Smith MASTERS 45+ 10 / 15
David Marbut SINGLE SPEED 2 / 9
Mikey Waine MENS 4 10 / 38
Haegan Altizer MENS 4 13 / 38
Brian Farmer MENS 4 16 / 38
Michael Waine MENS 4 22 / 38
Mikey Waine JR 14 & UNDER 1 / 3
David j Worship JR 14 & UNDER 3 / 3
Joey Schoenfeld MENS 3 17 / 22
Daryl Sawyer MASTERS 35+ 5 / 9
Elizabeth Lee WOMENS 1/2/3 4 / 14

Georgia CX: Augusta (Dec 11 2011)

Elizabeth Lee WOMENS 1/2/3 2 / 11
Richard Burton MASTERS 45+ 2 / 12
Richard Mauney MASTERS 45+ 4 / 12
Bobby Thrash MASTERS 45+ 5 / 12
William (dub Smith MASTERS 45+ 8 / 12
David Marbut SINGLE SPEED 7 / 17
Bobby Thrash MENS 3 17 / 19
Daryl Sawyer MASTERS 35+ 3 / 8
David Marbut MASTERS 35+ 8 / 8

Georgia CX State Champs (Dec 4 2011)

Luke Broadwell JR 15 - 18 4 / 7
Parker Haney JR 15 - 18 6 / 7
Mark Cockrell MENS CX1/2 6 / 14
Elizabeth Lee WOMEN CX1/2/3 6 / 18
Richard Burton MASTERS 45+ 2 / 21
Richard Mauney MASTERS 45+ 5 / 21
Bobby Thrash MASTERS 45+ 7 / 21
William (dub Smith MASTERS 45+ 16 / 21
Haegan Altizer MENS CX4 11 / 55
Brian Farmer MENS CX4 22 / 55
Luke Jackson MENS CX4 35 / 55
Daryl Sawyer SINGLE SPEED 3 / 20
David Marbut SINGLE SPEED 7 / 20
Joey Schoenfeld SINGLE SPEED 18 / 20
Mikey Waine JR 14 & UNDER 1 / 14
Nick Oestreich JR 14 & UNDER 4 / 14
David j Worship JR 14 & UNDER 9 / 14
Sophia Broadwell JR 14 & UNDER 11 / 14
Annalise Oestreich JR 14 & UNDER 12 / 14
Joey Schoenfeld MENS CX3 15 / 22
Daryl Sawyer MASTERS 35+ 6 / 18

North Carolina Grand Prix Race #2 (Nov 20 2011)

Elizabeth Lee Women Women CX3/4 00-99 2 / 36

North Carolina Grand Prix Race #1 (Nov 19 2011)

Elizabeth Lee Women Women CX3/4 00-99 3 / 35

Georgia CX #8 (Nov 13 2011)

Elizabeth Lee Womens A 1 / 17
David Marbut Single Speed 3 / 21
Haegan Altizer Mens C 13 / 66
Jonathan Wood Mens C 24 / 66
Brian Farmer Mens C 30 / 66
Mikey Waine Mens C 43 / 66
Joey Schoenfeld Mens B 20 / 32
Richard Mauney Masters 45+ 1 / 24
Richard Burton Masters 45+ 4 / 24
Bobby Thrash Masters 45+ 9 / 24
William (dub Smith Masters 45+ 12 / 24
Daryl Sawyer Masters 35+ 5 / 23
Luke Broadwell JR 15-18 2 / 7
Haegan Altizer JR 15-18 6 / 7
Luke Jackson JR 15-18 7 / 7
Mikey Waine JR 14 & Under 1 / 13
Nick Oestreich JR 14 & Under 3 / 13
David j Worship JR 14 & Under 6 / 13
Salma Huque JR 14 & Under 7 / 13
Sophia Broadwell JR 14 & Under 8 / 13
Annalise Oestreich JR 14 & Under 9 / 13
Leon Waine JR 14 & Under 11 / 13
Troy Waine JR 14 & Under 12 / 13

Georgia CX #7 (Nov 6 2011)

Elizabeth Lee Womens A 6 / 16
David Marbut Single Speed 2 / 14
Haegan Altizer Mens C 8 / 64
Mikey Waine Mens C 20 / 64
Michael Waine Mens C 26 / 64
Eric Broadwell Mens C 51 / 64
Richard Mauney Mens B 19 / 30
Luke Broadwell Mens B 20 / 30
Joey Schoenfeld Mens B 23 / 30
Mark Cockrell Mens A 8 / 19
Richard Burton Masters 45+ 1 / 20
Richard Mauney Masters 45+ 4 / 20
Bobby Thrash Masters 45+ 7 / 20
William (dub Smith Masters 45+ 13 / 20
Daryl Sawyer Masters 35+ 4 / 17
David Marbut Masters 35+ 14 / 17
Luke Broadwell JR 15-18 3 / 12
Haegan Altizer JR 15-18 8 / 12
Parker Haney JR 15-18 9 / 12
Nick Oestreich JR 14 & Under 2 / 11
Mikey Waine JR 14 & Under 4 / 11
David j Worship JR 14 & Under 7 / 11
Salma Huque JR 14 & Under 8 / 11
Annalise Oestreich JR 14 & Under 9 / 11

Georgia CX #6 (Oct 30 2011)

Elizabeth Lee Womens A 4 / 17
David Marbut Single Speed 3 / 16
Mikey Waine Mens C 17 / 64
Michael Waine Mens C 28 / 64
Richard Mauney Mens B 19 / 31
Bobby Thrash Mens B 23 / 31
Richard Burton Masters 45+ 1 / 18
Richard Mauney Masters 45+ 5 / 18
Bobby Thrash Masters 45+ 10 / 18
Daryl Sawyer Masters 35+ 10 / 19
Parker Haney JR 15-18 7 / 9
Mikey Waine JR 14 & Under 1 / 12

Georgia CX #5 (Oct 29 2011)

Elizabeth Lee Womens A 4 / 13
David Marbut Single Speed 2 / 10
Michael Waine Mens C 26 / 47
Nick Oestreich Mens C 27 / 47
Mark Cockrell Mens A 9 / 15
Richard Burton Masters 45+ 3 / 13
Richard Mauney Masters 45+ 4 / 13
Daryl Sawyer Masters 35+ 9 / 13
David Marbut Masters 35+ 10 / 13
Mikey Waine JR 14 & Under 1 / 6
Nick Oestreich JR 14 & Under 3 / 6
Annalise Oestreich JR 14 & Under 5 / 6
Salma Huque JR 14 & Under 6 / 6

Georgia CX #4 (Oct 23 2011)

Elizabeth Lee Womens A 3 / 13
David Marbut Single Speed 1 / 13
Mikey Waine Mens C 12 / 32
Haegan Altizer Mens C 19 / 32
Michael Waine Mens C 21 / 32
Eric Broadwell Mens C 30 / 32
Joey Schoenfeld Mens B 9 / 24
Luke Broadwell Mens B 13 / 24
Mark Cockrell Mens A 7 / 16
Richard Mauney Masters 45+ 1 / 14
Bobby Thrash Masters 45+ 8 / 14
Daryl Sawyer Masters 35+ 4 / 15
David Marbut Masters 35+ 15 / 15
Haegan Altizer JR 15-18 1 / 4
Luke Broadwell JR 15-18 2 / 4
Mikey Waine JR 14 & Under 1 / 5

Georgia CX #3 (Oct 22 2011)

Elizabeth Lee Womens A 4 / 12
David Marbut Single Speed 2 / 12
Haegan Altizer Mens C 9 / 33
Michael Waine Mens C 24 / 33
Eric Broadwell Mens C 31 / 33
Joey Schoenfeld Mens B 21 / 24
Mark Cockrell Mens A 8 / 19
Richard Mauney Masters 45+ 3 / 13
Bobby Thrash Masters 45+ 7 / 13
Daryl Sawyer Masters 35+ 5 / 17
David Marbut Masters 35+ 7 / 17
Luke Broadwell JR 15-18 1 / 4
Haegan Altizer JR 15-18 2 / 4
Mikey Waine JR 14 & Under 1 / 2

Georgia CX #2 (Oct 9 2011)

Elizabeth Lee Womens A 3 / 16
David Marbut Single Speed 5 / 13
Haegan Altizer Mens C 13 / 53
Michael Waine Mens C 30 / 53
Richard Mauney Mens B 16 / 36
Joey Schoenfeld Mens B 25 / 36
Richard Burton Masters 45+ 1 / 17
Richard Mauney Masters 45+ 3 / 17
Bobby Thrash Masters 45+ 9 / 17
Daryl Sawyer Masters 35+ 10 / 23
David Marbut Masters 35+ 14 / 23
Haegan Altizer JR 15-18 4 / 7
Parker Haney JR 15-18 7 / 7
Mikey Waine JR 14 & Under 2 / 10
Salma Huque JR 14 & Under 8 / 10

Georgia CX #1 (Oct 2 2011)

Mark Cockrell Mens A 9 / 19
Richard Mauney Mens B 23 / 32
Joey Schoenfeld Mens B 28 / 32
Haegan Altizer Mens C 23 / 56
David Marbut Single Speed 3 / 17
Richard Mauney Masters 45+ 4 / 22
Alan Burton Masters 45+ 6 / 22
Bobby Thrash Masters 45+ 8 / 22
Eric Broadwell Masters 45+ 15 / 22
William (dub Smith Masters 45+ 20 / 22
Eric Broadwell Masters 45+ 21 / 22
David Marbut Masters 35+ 11 / 26
Elizabeth Lee Womens A 6 / 21
Brody Hartley JR 15-18 1 / 7
Haegan Altizer JR 15-18 3 / 7
Mikey Waine JR 14 & Under 1 / 11
Nick Oestreich JR 14 & Under 2 / 11
Parker Haney JR 14 & Under 5 / 11
Sophia Broadwell JR 14 & Under 8 / 11
Annalise Oestreich JR 14 & Under 9 / 11

Rome Winter CX #3 (Jan 23 2011)

Brody Hartley Juniors 14-Under 1 / 5
Mikey Waine Juniors 14-Under 2 / 5
Richard Mauney Masters 45+ 6 / 11
David Marbut Single Speed 1 / 6
Luke Broadwell Men CX4 7 / 26

Rome Winter Cross Series #2 (Jan 16 2011)

David Marbut Masters 35+ 4 / 9
Richard Mauney Masters 45+ 3 / 7
Brody Hartley Juniors 2 / 6
Mikey Waine Juniors 5 / 6

Georgia CX #10: Elks Aidemore (Dec 5 2010)

Luke Broadwell JR 15-18 2 / 3
Brody Hartley JR 14 & Under 1 / 6
Mikey Waine JR 14 & Under 2 / 6
Nick Oestreich JR 14 & Under 3 / 6
Annalisa Oestreich JR 14 & Under 6 / 6
Elizabeth Lee Womens A 8 / 13
Luke Broadwell Mens C 20 / 44
Joey Schoenfeld Mens C 35 / 44
Jansen Lindner Mens B 1 / 23
Brody Hartley Mens B 3 / 23
David Marbut Mens B 7 / 23
Jafer Beizer Mens A 4 / 22

Georgia Cross - Serenbe CX (Nov 28 2010)

Elizabeth Lee Womens A 5 / 7
Brody Hartley Mens C 1 / 46
Jafer Beizer Mens A 3 / 17
Brody Hartley JR 14 & Under 1 / 7
Mikey Waine JR 14 & Under 2 / 7
Nick Oestreich JR 14 & Under 3 / 7
Christian Corsello JR 14 & Under 6 / 7
Annalisa Oestreich JR 14 & Under 7 / 7
Richard Mauney Masters 45+ 7 / 19
Wayne Nix Masters 45+ 9 / 19
Bobby Thrash Masters 45+ 11 / 19
David Marbut Mens B 2 / 21

Georgia CX #8: Camp Jordan (Nov 14 2010)

Brody Hartley JR 14 & Under 1 / 7
Mikey Waine JR 14 & Under 2 / 7
Nick Oestreich JR 14 & Under 3 / 7
Annalisa Oestreich JR 14 & Under 7 / 7
Richard Mauney Masters 45+ 6 / 16
Bobby Thrash Masters 45+ 7 / 16
Wayne Nix Masters 45+ 11 / 16
Elizabeth Lee Womens A 5 / 10
Brody Hartley Mens C 1 / 36
Luke Broadwell Mens C 11 / 36
David Marbut Mens B 3 / 14
Jafer Beizer Mens A 7 / 10

Georgia CX #7: Jim Miller Park (Nov 7 2010)

Lamar Mauney Masters 45+ 4 / 19
Bobby Thrash Masters 45+ 7 / 19
Wayne Nix Masters 45+ 12 / 19
Luke Broadwell JR 15-18 2 / 7
Clay Burke JR 15-18 5 / 7
Joey Schoenfeld JR 15-18 6 / 7
Brody Hartley JR 14 & Under 1 / 7
Nick Oestreich JR 14 & Under 2 / 7
Mikey Waine JR 14 & Under 3 / 7
Elizabeth Lee Womens A 7 / 11
Brody Hartley Mens C 1 / 56
Luke Broadwell Mens C 22 / 56
Joey Schoenfeld Mens C 29 / 56
David Marbut Mens B 5 / 33
Jafer Beizer Mens A 9 / 13

Georgia CX #6: Life University (Oct 31 2010)

Richard Mauney Masters 45+ 6 / 21
Joey Schoenfeld JR 15-18 2 / 3
Brody Hartley JR 14 & Under 1 / 9
Mikey Waine JR 14 & Under 2 / 9
Elizabeth Lee Womens A 10 / 13
Joey Schoenfeld Mens C 17 / 50
David Marbut Mens B 6 / 21
Jansen Lindner Mens B 10 / 21

Georgia CX #5: OSP (Oct 24 2010)

Richard Mauney Masters 45+ 1 / 11
Wayne Nix Masters 45+ 3 / 11
Bobby Thrash Masters 45+ 4 / 11
Brody Hartley Juniors 1 / 3
Mikey Waine Juniors 2 / 3
Elizabeth Lee Womens A 2 / 6
David Marbut Mens B 2 / 15
Jansen Lindner Mens B 3 / 15
Jafer Beizer Mens A 5 / 11

Georgia CX #4: OSP (Oct 23 2010)

Richard Mauney Masters 45+ 2 / 12
Wayne Nix Masters 45+ 3 / 12
Brody Hartley Juniors 2 / 4
Mikey Waine Juniors 3 / 4
Elizabeth Lee Womens A 3 / 6
David Marbut Mens B 1 / 16
Jansen Lindner Mens B 3 / 16
Jafer Beizer Mens A 9 / 14
Bryan Schoeffler Mens A 11 / 14

Georgia CX #3: Monteluce Winery (Oct 17 2010)

Richard Mauney Masters 45+ 3 / 21
Bobby Thrash Masters 45+ 9 / 21
Aaron Bengochea JR 15-18 2 / 3
Mikey Waine JR 14 & Under 3 / 5
Elizabeth Lee Womens A 8 / 10
Russel Lipscomb Mens C 25 / 46
Joey Schoenfeld Mens C 32 / 46
David Marbut Mens B 8 / 29
Jafer Beizer Mens A 8 / 13

Georgia CX #1: Rock Ranch (Oct 2 2010)

Broderick Hartley JR 14 & Under 1 / 6
Mikey Waine JR 14 & Under 3 / 6
Christian Corsello JR 14 & Under 4 / 6
Zack Ritterling JR 14 & Under 6 / 6
Joey Schoenteld Mens C 4 / 43
Richard Mauney Masters 45+ 2 / 16
Jafer Beizer Mens A 7 / 17
Joey Schoenfeld JR 15 to 18 3 / 3
Elizabeth Lee Womens A 5 / 8

Georgia Cross #9- Conyers IHP (Dec 5 2009)

Elizabeth Lee Women A 4 / 8
Dave Marbut Mens C 2 / 44
Joey Schoenfeld Mens C 19 / 44
Luke Broadwell Junior 14 and Under 1 / 10
Mikey Waine Junior 14 and Under 5 / 10
Zach Ritterling Junior 14 and Under 8 / 10
Lamar Mauney Mens B 22 / 27
David Marbut Mens B 25 / 27
Joey Schoenfeld Junior 15-18 1 / 3
Nathaniel Broadwell Junior 15-18 3 / 3
Richard Mauney Masters 45+ 1 / 12
Wayne Nix Masters 45+ 3 / 12

Georgia Cross #8- Conyers (Nov 29 2009)

Elizabeth Lee Women A 5 / 8
Dave Marbut Mens C 1 / 42
Joey Schoenfeld Mens C 16 / 42
Jafer Beizer Mens A 1 / 14
Lamar Mauney Mens B 17 / 26
Wayne Nix Masters 45+ 3 / 14
Richard Mauney Masters 45+ 4 / 14

Georgia Cross #7 - Rome (Nov 22 2009)

Wayne Nix Masters 45+ 3 / 11

Georgia Cross #6 - Paulding Meadows (Nov 15 2009)

Elizabeth Lee Women A 3 / 6
Dave Marbut Mens C 4 / 41
Tracy Honeycut Mens C 25 / 41
Cameron Kennington Mens C 29 / 41
Zach Ritterling Junior 14 and Under 5 / 8
Jafer Beizer Mens A 1 / 10
Wayne Nix Masters 45+ 3 / 14
Richard Mauney Masters 45+ 5 / 14

Georgia Cross #5 - Savannah (Nov 8 2009)

Elizabeth Lee Women A 4 / 6
Dave Marbut Mens C 2 / 35
Joey Schoenfeld Mens C 10 / 35
Jafer Beizer Mens A 4 / 9
Lamar Mauney Mens B 12 / 21
Wayne Nix Mens B 15 / 21
Joey Schoenfeld Junior 15-18 1 / 1
Richard Mauney Masters 45+ 1 / 12
Wayne Nix Masters 45+ 3 / 12

Georgia Cross Series--Augusta (Oct 25 2009)

Jafer Beizer A Men 3 / 14
Wayne Nix Masters 45+ 2 / 15
Richard Mauney Masters 45+ 3 / 15
Lamar Mauney B Men 22 / 31
Dave Marbut C Men 2 / 41
Joey Schoenfeld C Men 16 / 41
Joey Schoenfeld Junior 15-18 1 / 1
Elizabeth Lee A Women 2 / 5

Georgia Cross #2 - Dahlonega (Oct 18 2009)

Luke Broadwell Juniors u15 2 / 5
Wayne Nix Masters 45+ 2 / 21
Richard Mauney Masters 45+ 7 / 21
Jafer Beizer Men A 3 / 11
Joey Schoenfeld Juniors u19 1 / 2
Cameron Kennington Juniors u19 2 / 2
Dave Marbut C Men 11 / 46
Tracy Honeycut C Men 24 / 46
Joey Schoenfeld C Men 43 / 46
Elizabeth Lee A Women 7 / 11

Georgia Cross #1 - Macon (Oct 4 2009)

Wayne Nix Masters 45+ 1 / 21
Richard Mauney Masters 45+ 2 / 21
Russel Lipscomb Masters 45+ 13 / 21
Joey Schoenfeld Junior 15-18 2 / 3
Elizabeth Lee Women A 6 / 7
Dave Marbut Men C 21 / 62
Joey Schoenfeld Men C 22 / 62
Tracy Honeycut Men C 43 / 62
Lamar Mauney Men B 14 / 36
Jafer Beizer Men A 3 / 22