Log In
South Germantown Cyclocross • Nov 10 2019
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
3.8
2.3
3.9
3.2
3.9
Clear, 52 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
3.8
Beers
2.3
Moisture
3.9
Accel
3.2
Tech
3.9
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Petrie Unattached 0:27:55.7
2 Konner Wisniewski IBCC Racing 0:28:12.9
3 Victor Choi Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:28:16.5
4 Daniel Gerhardt Unattached 0:28:54.3
5 Mitchell London Unattached 0:29:00.7
6 Ethan Turner Phase Cycling 0:29:58.8
7 David Johnson Unattached 0:30:01.8
8 Henrik Olsen Frederick Velo/Bike Doctor Frederic 0:30:02.6
9 Jeff Tessin Proteus Velo Club 0:30:08.7
10 Timothy Whittemore Unattached 0:30:34.5
11 Michael Anderson Unattached 0:30:40.5
12 Alexander Keller Unattached 0:30:44.9
13 Stergios Papadakis Unattached 0:31:00.0
14 James Dausch Rock Creek Velo 0:31:08.0
15 Stuart Lee National Capital Velo Club/UnitedHe 0:31:10.3
16 Scott Palmer Unattached 0:31:10.5
17 Alex Wall Unattached 0:31:11.9
18 Antonio Abadia Annapolis Bicycle Racing Team/ABRT 0:32:19.6
19 Steve Offutt Coffee Clubbers 0:32:22.7
20 Stephen Peplinski Unattached 0:32:36.4
21 Matt Ryan Unattached 0:32:43.1
22 Calvin Elmore Unattached 0:32:49.9
23 Kris Heick Unattached 0:34:56.4
24 Tristan Curtis Frederick Velo/Bike Doctor Frederic 0:34:56.6
25 Shaun Evans Planet Express 0:36:26.2
26 Elliott Hamilton Unattached 0:37:56.0
27 Joseph Spencer Unattached 0:39:38.4
DNF Tony Lon Unattached DNF
DNF Sanghun Lee Rock Creek Velo DNF
DNF Travis Clevenger Unattached DNF
Finishers: Cat 2: 1   Cat 5: 14   Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Rades District Velocity Racing/District V 0:47:24.4
2 Raul Rojas DCMTB 0:49:16.5
3 Larry Miller Team Bikenetic 0:50:07.2
4 Brian Price DistrictTaco Racing 0:50:16.0
5 Curtis Alia NCVC/UnitedHealthcare 0:50:34.3
6 Theodore Mclean Laatse Ronde C.C. 0:50:58.0
7 Colin Eustis Unattached 0:52:01.0
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 5   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shaun Braithwaite Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:48:05.8
2 John Anthony Unattached 0:48:16.5
3 Abe Ehlers Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:48:16.5
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Livelli Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:48:14.8
2 Jason Dempsey National Capital Velo Club/UnitedHe 0:49:20.1
3 Joshua Delmanzo Unattached 0:50:10.2
4 Francisco Covas National Capital Velo Club/UnitedHe 0:50:29.1
5 Edward Nessen Laatse Ronde C.C. 0:50:35.2
6 Wyatt Shields Team Bikenetic 0:50:35.7
7 Peter Warner Bayside Velo/Bike Doctor 0:50:52.7
8 Scott Thompson Squadra Coppi 0:52:19.3
9 Christopher Petsko Unattached 0:53:22.8
10 Paul Bayne Crosshairs Cycling 0:53:41.9
11 Patrick Dolan District Velocity Racing/District V 0:53:53.7
12 Erik Leaver National Capital Velo Club/UnitedHe 1 Lap
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 6   Cat 3: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nathan Cusack Unattached 0:42:28.0
2 Jason Cooper The Bike Rack/Bike Rack Racing 0:42:36.7
3 Fred Proctor Unattached 0:43:10.7
4 Alexander Hinton Great Eskape 0:43:16.9
5 Shannon Field Adventures for the Cure 0:43:46.2
6 Gorgi Popstefanov Cycles 54/Thrive Spine & Sport 0:44:15.3
7 James Bumbaugh Whole Wheel Velo Club 0:44:19.4
8 Hans Manzke Route 1 Velo/Arrow Bicycle 0:44:24.7
9 Christopher Jones Route 1 Velo/Arrow Bicycle 0:44:32.3
10 Jan Feuchtner Team Bikenetic 0:45:05.0
11 Virgile Borderies Unattached 0:45:06.0
12 Brian Crowe Great Eskape 0:45:24.4
13 Richmond Knight Great Eskape 0:45:42.1
14 Matthew Malloy Unattached 0:47:05.2
15 Kyle Friis Unattached 0:47:32.8
16 Sean Noonan Unattached 0:48:41.0
17 Syd Lea Sports T.E.A.M./T.E.A.M. Fuji 1 Lap
Finishers: Cat 3: 9   Cat 4: 7   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dylan Stagner Great Eskape 0:50:32.5
2 Michael Chaney Unattached 0:51:01.4
3 John Chambers Artemis Racing 0:52:52.6
4 Christian Sachek Unattached 0:52:53.0
5 Chris Kolster VeloLabs Racing 0:53:30.3
6 Ryan Bowen National Capital Velo Club/UnitedHe 0:54:06.2
7 Aaron Richardson V-DAY 0:54:49.9
8 Matt Holmes Team Bikenetic 0:55:09.5
9 Chris Larkin Unattached 0:55:18.7
10 Dave Kirschner Team Bikenetic 0:55:26.7
11 Tom Simchak District Velocity Racing/District V 0:55:47.5
12 Matthew Wellner Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:55:48.8
13 Douglas Hackelton US Military Endurance Sports 0:56:11.0
14 George Redpath Unattached 0:56:39.9
15 Benjamin Gronvall National Capital Velo Club/UnitedHe 1 Lap
16 David Martineau Unattached 1 Lap
17 Shawn Smith DCMTB 1 Lap
18 John Simpson Scorps 1 Lap
DNF Lucas Beirne National Capital Velo Club/UnitedHe DNF
DNF Ryan Stronczer Unattached DNF
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 12   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Hardee DC Velo Limited 0:52:14.2
2 Brian Romberger Adventures for the Cure 0:54:47.4
3 Guilherme Roschke Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:55:00.0
4 Mark Hagen Charm City Cycling LLC/C3-Wagner Ro 0:55:01.5
5 David Gates National Capital Velo Club/UnitedHe 0:55:05.4
6 Ron Edwards DCMTB 0:55:29.7
7 Matthew Kuhn Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:55:35.7
8 Scott Boyce Charm City Cycling LLC/C3-Wagner Ro 0:55:40.9
9 Michael Thaxton Annapolis Bicycle Racing Team/ABRT 0:56:00.7
10 Jay Korff Unattached 0:56:27.8
11 Craig Miser Unattached 1 Lap
12 Robert Chase The Contender Club/CONTENDER BICYCL 1 Lap
13 Jason Ludicke Adventures for the Cure 1 Lap
14 Michael Zoeller Unattached 1 Lap
15 Kevin Gallo Squadra Coppi 1 Lap
16 Sean Hourihan Unattached 1 Lap
17 Howard Hayes Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 1 Lap
18 Irvin Green Getting It In Cyclists Inc/GII 1 Lap
19 Chas Offutt Unattached 1 Lap
20 Jason Disch Unattached 1 Lap
21 Albert Greene DCMTB 1 Lap
22 Paul Espanol VeloPigs 1 Lap
23 James Wiedhahn Team Bikenetic 1 Lap
24 Juan Constanza Phase Cycling 1 Lap
25 Robert Helms Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 1 Lap
26 Mike Trumpfheller DCMTB 1 Lap
27 Kevin Carrick Unattached 1 Lap
28 Jeff Lemieux Proteus Velo Club 1 Lap
29 Fred Proctor Unattached 1 Lap
30 Hugo Rodriguez Unattached 1 Lap
31 Antonio Abadia Annapolis Bicycle Racing Team/ABRT 1 Lap
32 Glenn Stevens Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 1 Lap
33 Jim Martin Unattached 1 Lap
34 Rodges Ankrah Route 1 Velo/Arrow Bicycle 2 Laps
35 William Crawford Unattached 2 Laps
36 Demetris Taylor Phase Cycling 2 Laps
37 Robert Cannon Team Bikenetic 2 Laps
DNF John Mcavoy Unattached DNF
DNF Ronald Lien Rock Creek Velo DNF
Finishers: Cat 3: 11   Cat 4: 20   Cat 5: 6   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Gil Unattached 0:49:56.2
2 Andre Oja Unattached 0:50:53.9
3 Paul Petrie Unattached 0:51:14.6
4 Jeff Money Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:51:43.5
5 Christopher Brahm Unattached 0:52:19.5
6 Erik Stier Unattached 0:52:26.9
7 Timothy Parker Bike Rack Racing 0:52:43.5
8 Christopher Jones Route 1 Velo/Arrow Bicycle 0:53:09.6
9 Konner Wisniewski IBCC Racing 0:54:06.7
10 Samuel Fuller SEAVS/Haymarket 0:54:29.6
11 Frank Leach Five Four Sports 0:54:54.2
12 Hunter Jones Bluemont Connection 0:55:25.8
13 Timothy Bishop Unattached 0:55:35.8
14 Nick Johnson JAMSQUAD Cycling 0:55:38.9
15 Reid Jackson Unattached 0:55:45.9
16 Matthew Kennedy Rock Creek Velo 1 Lap
17 Gabriel Murray Patuxent Velo 1 Lap
18 Danny Hayes Unattached 1 Lap
19 Travis Siehndel US Military Endurance Sports 1 Lap
20 Drew Ball Great Eskape 1 Lap
21 Addison Larrow Great Eskape 1 Lap
22 Jeff Tessin Proteus Velo Club 1 Lap
23 Michael Perry Unattached 1 Lap
24 Douglas Hackelton US Military Endurance Sports 1 Lap
25 Jeffrey Simpson Phase Cycling 1 Lap
26 Kelly Gray DCMTB 1 Lap
27 Todd Pantezzi Unattached 1 Lap
28 Brett Showalter Cumberland Trail Connection Racing 1 Lap
29 Peter Gissiner Unattached 1 Lap
30 Jeff Lemieux Proteus Velo Club 1 Lap
31 Simon Andrews Unattached 1 Lap
32 John Hoyt Route 1 Velo/Arrow Bicycle 1 Lap
33 Andrew Karr Great Eskape 1 Lap
34 Daniel Engel Unattached 2 Laps
Finishers: Cat 4: 24   Cat 5: 4   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ramon Benitez Catoctin Cycling Club/NSMI RACING 0:44:32.6
2 David Kay DC Velo Limited/Team Beyer Auto 0:44:51.7
3 Carlos Goncalves Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:46:46.4
4 Eric Sloman Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:47:22.5
5 Leo Handerhan IBCC Racing 0:47:43.6
6 Delmar Arnold Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:48:39.0
7 Paul Evans Patuxent Velo 0:50:49.5
8 Thomas Fulcher Rock Creek Velo 0:51:59.6
9 David Givens Unattached 1 Lap
10 Randall Nixon Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 1 Lap
11 Gary Kelley Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 2 Laps
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 6   Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Connair Unattached 0:48:53.0
2 Steven Heger Unattached 0:48:53.0
3 Bruce Oliver National Capital Velo Club/UnitedHe 0:50:34.1
4 John Williams Unattached 1 Lap
5 David Webber Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 1 Lap
6 Rob Lea Sports T.E.A.M./T.E.A.M. Fuji 1 Lap
7 James Carlson Potomac Velo Club 1 Lap
8 Tracy Lea Sports T.E.A.M./T.E.A.M. Fuji 1 Lap
9 Bridget Zolman Potomac Velo Club 2 Laps
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jasper Estes National Capital Velo Club/UnitedHe 0:22:04.1
2 Jacob Hines Baltimore Youth Cycling 0:22:05.4
3 Alexander Sarkisov Rock Creek Velo 0:24:52.0
4 Mitchell Baturka Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:25:57.9
5 Owen Reen Frederick Velo/Bike Doctor Frederic 0:27:47.6
6 Maximillian Bauer National Capital Velo Club/UnitedHe 0:28:22.4
7 Miles Provine Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:29:15.2
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adrian Groman Rock Creek Velo 0:28:41.8
2 Alex Reichmann Rock Creek Velo 0:28:44.6
3 Dmitriy Osipov Rock Creek Velo 0:29:20.9
4 John Dausch Rock Creek Velo 0:29:26.4
5 Yahav Gentry Rock Creek Velo 0:31:07.4
6 Krishna Gupta Rock Creek Velo 0:32:09.1
7 Gabriel Wiesen Unattached 0:32:15.9
8 Jonas Juusola-fitzpatrick Frederick Velo/Bike Doctor Frederic 0:34:23.8
9 Zander Greenspun Rock Creek Velo 0:34:47.3
10 Zach Appella Rock Creek Velo 0:37:54.3
11 Anish Varma Rock Creek Velo 1 Lap
DNF Mason Baturka Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene DNF
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Papadakis Unattached 0:14:14.5
2 William Dausch Rock Creek Velo 0:14:44.7
3 James Elsberry Rock Creek Velo 0:14:51.4
4 Eduardo Ehlers Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:14:55.6
5 Ryan Lee Rock Creek Velo 0:15:26.1
6 Anthony Hoffman National Capital Velo Club/UnitedHe 0:17:35.8
7 Jay Ludicke Adventures for the Cure 0:18:05.0
8 Asa Salsberg Rock Creek Velo 0:27:47.9
Finishers: Cat 5: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeremy Gardner Great Eskape 0:41:43.4
2 Curtis Alia NCVC/UnitedHealthcare 0:43:03.6
3 Jay Schrum Unattached 0:43:32.0
4 George Lewis Team Bikenetic 0:43:38.9
5 Matthew Slater Unattached 0:43:47.1
6 Nick Stavely Unattached 0:44:36.6
7 Timothy Bishop Unattached 0:47:10.0
8 Ron Hermann JAMSQUAD Cycling 0:47:23.2
9 David Centers Bluemont Connection 0:48:50.9
10 Chris Spurrier KyleCoaching p/b Axiologic Solution 0:50:23.1
11 Andrew Karr Great Eskape 1 Lap
12 Matthew Kennedy Rock Creek Velo 1 Lap
13 Glenn Stevens Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 1 Lap
14 Drew Ball Great Eskape 1 Lap
DNF Peter Gissiner Unattached DNF
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 9   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Dempsey National Capital Velo Club/UnitedHe 0:44:45.4
2 George Provine Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 0:45:17.2
3 Henry Neff National Capital Velo Club/UnitedHe 0:45:39.6
4 Ethan Turner Phase Cycling 0:46:52.6
5 Pushkin Crocker Rock Creek Velo 0:48:03.8
6 Adrian Groman Rock Creek Velo 1 Lap
7 Gian Connor Phoenix Bikes 1 Lap
8 Liam Vincent Phoenix Bikes 1 Lap
9 Aidan Ankrah National Capital Velo Club/UnitedHe 1 Lap
10 Dan Cooper Phoenix Bikes 1 Lap
11 William Hardee DC Velo Limited/Team Beyer Auto 1 Lap
12 Edwin Sloman Unattached 2 Laps
13 John Papadakis Unattached 2 Laps
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 3   Cat 5: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katherine Sarkisov TREK BIKES 0:47:02.8
2 Lidia Cusack Rock Creek Velo 0:47:47.7
3 Alyssa Sarkisov Rock Creek Velo 0:49:35.0
4 Rebecca Auyer Team Bikenetic 0:50:07.3
5 Ana Broyles Team Bikenetic 0:51:00.6
6 Mackenzie Yates Unattached 0:51:19.5
7 Cassie Bopf Rock Creek Velo 0:52:24.4
8 Stacey Bran VeloLabs Racing 0:53:53.5
9 Lauren Peterson National Capital Velo Club/UnitedHe 1 Lap
10 Jen Everhard The Bike Lane 1 Lap
11 Amanda Beirne National Capital Velo Club/UnitedHe 1 Lap
Finishers: Cat 3: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eleanor Mendoza Unattached 0:49:23.0
2 Liliana Edwards Rock Creek Velo 0:53:08.1
3 Melissa Kellstrom National Capital Velo Club/UnitedHe 1 Lap
4 Patricia Ledesma Colavita Racing Inc./Colavita-Whole 1 Lap
5 Jocelyn Herrington Team Bikenetic 1 Lap
6 Raelene Meneses Artemis Racing 1 Lap
7 Rebecca Irwin kennedy Rock Creek Velo 1 Lap
8 Lauren Jenkins Lindsay Cars-Spokes Etc. 1 Lap
9 Maureen Boyle Team Bikenetic 1 Lap
10 Jennifer Werner Unattached 1 Lap
11 Melanie Irizarry Sportif Coaching Group/Patapsco Bic 1 Lap
12 Vanessa Bernick Unattached 1 Lap
13 Amy Luebbering Team Sticky Fingers 1 Lap
14 Arden Sperty Team Bikenetic 1 Lap
15 Emma Covas Rock Creek Velo 2 Laps
16 Cassandra Bowen National Capital Velo Club/UnitedHe 2 Laps
Finishers: Cat 4: 15   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kathryn Judson Racer X Cycling/ColoBikeLaw 0:45:34.3
Finishers: Cat 2: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Irina Sarkisov Unattached 0:43:36.4
2 Carole Harris Phase Cycling 0:51:24.6
3 Laurie Lemieux Proteus Velo Club 0:52:15.4
4 Khristyn Brimmeier Unattached 1 Lap
5 Rachel Kristy Team Bikenetic 1 Lap
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Vanessa Bernick Unattached 0:34:05.7
2 Kelley Carter Unattached 0:34:15.3
3 Lisa Reichmann Rock Creek Velo 0:34:45.1
4 Mallory Scott Team-Not-Team 0:35:18.5
5 Tania Pierce Team Bikenetic 0:38:45.8
6 Kerry Mcdermott Rock Creek Velo 1 Lap
7 Sara Carioscia Johns Hopkins Cycling Club 1 Lap
8 Alison Mintz Unattached 1 Lap
9 Khristyn Brimmeier Unattached 1 Lap
10 Lauren Nesbitt Phase Cycling 1 Lap
11 Benita Collier Unattached 1 Lap
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katherine Elmore Rock Creek Velo 0:29:53.5
2 Tulsi Gupta Rock Creek Velo 0:31:59.7
3 Anna Field Unattached 0:35:59.8
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ari Reichmann Rock Creek Velo 0:36:28.4
2 Eleanor Dausch Rock Creek Velo 0:37:41.3
3 Rebecca Elmore Rock Creek Velo 0:38:54.3
4 Olivia Helt Baltimore Youth Cycling 1 Lap
5 Kira Reichmann Rock Creek Velo 1 Lap
6 Emily Turner RSV Pools Inc. 1 Lap
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lillian Gerhardt Living Color Painting 0:18:59.7
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erin Conner Vanderkitten/Vanderkitten CX (VKCX) 0:47:35.9
2 Kelley Carter Unattached 1 Lap
DNF Courtney Howe SJB Racing DNF
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shaelyn Dempsey Unattached 0:54:08.9
DNF Rosemary Paxson Unattached DNF
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1