Log In
Seattle Cyclocross - Sprinkler Park • Nov 8 2009
0
0
0
0
0
Light Rain, 48 degrees, wind 10 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Koder Valley Athletic Club/ CBC Racing
2 David O'Brien Rad Racing/Hagens Berman
3 Avi Mahan ASC/Redline
4 Tyler Miller
5 Jared Sheeks
6 Kelly Cudworth The Cartridge Family
7 Christian Schmalz Cycle U
8 Ryan Casebolt BD Roofing
9 Ryan Mallory
10 Chad Richmond Hagens Berman
11 Anthony Azevedo Husky Cycling
12 Jay Malyon NRC/Kona
13 Antonio Coria
14 Matt Rossman
15 Jayme Baas
16 Brian Tucker Starbucks
17 Chip Schug PDG Bikestore / WebCyclery
18 Mark Yunker OTBCX
19 William Mccann
20 Jed Barden Cycle U
21 David Yamamoto ASC/Redline
22 Tim Lewis
23 Donovan Benson Rad Racing
24 Chris Foertsch
25 Mike Reed Old Town Bicycle
26 Dominic D'angelo Bicycle Centres
27 Micah Middleton Bicycle Centres/Collision 1
28 Chris Tremonte Recycled Cycles / Raleigh
29 Man Unknown 1
30 Mark Taylor Starbucks
31 Douglas Vaskas OTB
32 Jim Hawk Byrne Invent
33 Kenny B.
34 Sam Swan ASC Racing/Redline
35 Jason Sobottka OTB
36 Mark Bender
37 Robert Smith
38 Andrew Williams Old Town Bicycle
39 Scott Stevens Cucina Fresca
40 Aaron Last
41 Ben Voiogts
42 Man Unknown 2
43 Justin Vandyk Casebolt Cycling
44 Max Wells Plunder
45 Chris Johns Rad Racing NW
46 Bob Mcgee Theraputic Associates
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 12   Cat 4: 11   Cat ?: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gideon Bender Bicycle Centers/Collision One
2 Titus Bender Bicycle Centers/Collision One
3 Matt Adolf
4 Holden Berg Bicycle Centers/Collision One
5 William Judy (507) Phils South Side
6 Ethan Casebolt Rad Racing NW
7 Connor Farrell 20/20 Fuel
8 Lance Smith
9 Max Tingleya
10 Ethan Papenhausen Bicycle Centers/Collision One
11 Ben Sutton
Finishers: Cat 4: 5   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mitchell Thornton ASC
2 Jarrett Aregger ASC Racing/Redline
3 Scott Funston Old Town Bicycle
4 Benjamin King Rad Racing NW
5 George Jackson
6 Skyler Schroeder Rad Racing NW
7 Denver Turner Second Ascent
8 Steven Raymond Old Town Bicycle
9 Travis Luther RAD Racing
10 Erik Philipson ASC Racing/Redline
11 Derrick Howlett ASC/Redline
12 Aaron Watt ASC Racing
13 Xzavier Hamilton
14 Sam Mchale 20/20 Fuel
15 Oliver Caziek 20/20 Fuel
16 Carson Jones 20/20 Fuel
17 Aidan Sullivan
18 Clayton Weichbrodt
19 Henry Geary ASC/Redline
20 Joseph Halverson Pedal Dynamics AutoQuest
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 10   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Canon Mallory Shuksan Velo Club
2 Owen Donnelly
3 Kody Raymond (730) Old Town Bicycle
4 Parker Newman
5 Kyle Howlett ASC Racing
6 Henry Hayes 20/20 Fuel
7 Harrison Devine Rad Racing NW
8 Mike Jors ASC Team
9 Alex Watt ASC Racing
10 Caden Tongue Rad Racing NW
11 Alec Bluhm
12 Ben Bostrom Phil's Southside Cyclery
13 Darian Thomas Single Track Cycles
14 Derek Deyoung TAI
15 Evan Geary ASC Racing/Redline
16 Luke Grant ASC Racing
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 6   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marcus Tongue Rad Racing NW
2 Tanner Patnode Rad Racing
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sarah Wood 20/20 Fuel
2 Sara Bluhm
3 Ella James Team Zoom
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shannon Mallory Redline
2 Madison Luther RAD Racing
3 Claire Mchale 20/20 Fuel
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zach Mcdonald Classic Cycle
2 Toby Swanson Benaroya Research Institute
3 Russell Stevenson Benaroya Research Institute
4 Ryan Iddings Lapiere
5 Steve Fisher Rad Racing NW / Hagens Berman
6 Eric Emsky Rad Racing NW/Hagens Berman
7 Logan Owen Redline Bicycles
8 Loren Hanson BRI
9 Logan Wetzel Beneroya Research Institute
10 Ian Terry Rad Racing
11 John-Christian Flack Valley Athletic Club
12 Cameron Charles (686) Rocky Mountain Cycling
13 Richard Mcclung Hagens-Berman LLP Cycling
14 Ian Tubbs Lenovo
15 Landon Erickson Cucina Fresca
16 Steven Williams Recycled Cycles
17 Aaron Mickels Beneroya Research Institute
18 Alex Wilson Recycled Cycles
19 David Karman Hagens Berman
20 Patrick Means
21 Joe Brennan Hagens Berman LLP
22 Nick Solheim First Rate Mortgage
23 Tim Woods (43) Bicyles Center
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 9   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cory Simpson Woodinville Bicycle/Bike Fit
2 Gabriel Grant Second Ascent
3 Colin Krebsbach ASC Racing/Redline
4 Austin Clevenger Rad Racing NW
5 J.d. Fette Hagens Berman LLP
6 Dave Davis
7 David Kirske Rad Racing NW/Hagens Berman
8 Christopher Green Amgen
9 Ryan W brown Cucina Fresca
10 Jeff Gaeckle The Valley
11 Brian Dagnon Fanatick
12 Randy Salamon Recycled Cycles/Raleigh
13 Kris Lepine
14 Will Vancleve
15 Clark Rider Alki Rubicon
16 Conrad Kornmann Viking Sport Seattle
17 Bill Craven Starbucks
18 Olivier Humbert Apex
19 Benji Perin
20 Judson Miller Joe Bar
21 Shane Christopher
22 Cole Cutright ASC Racing/Redline
23 Ryan Harris Old Town
24 Brian Walburn Hagens Berman LLP
25 Dan Doran FRM/NW Velo
26 Paul Young
27 Adam Stern Ubrdo
28 Jay Maas Apex
29 Geoff Casey Wines of WA
30 Evan Renwick ASC Racing/Redline
31 Alex Telitsine IJM.ORG
32 Alex Walker Old Town
33 Matthew Oseto Lenovo
34 Matt Maylon NRC/Kona
35 Alan Adams Hagens Berman LLP
36 Alexander Springer Rad Racing
37 Ryan Vanderloop Viking Sport Seattle
38 Marc Schwartz
39 Travis Nease Cucina Fresca
40 Ryan Madison Breakaway Racing
41 David Volkert Team Doublecheck
42 Michael Prater Hagens Berman LLP
43 John Spiess
44 Justin Berndt NRC/Kona
45 Carl Anton Recycled Cycles
46 Kurt Litsinger Apex
47 Josh Schmidt Blue Rooster/Sports Med
48 Jeremy Bowler Hagens Berman LLP
49 Ryan Rickerts Fanatik Bike Co
50 Brendan Flynn Recycled Cycles
51 Mark Lambie
52 Brian Volkert
53 John Radokowski (sp)
54 Heike Stopsack
55 Kevin Hansen Second Ascent
56 Rich Cook Revolution Cycles
57 Mick Woymarousay Second Ascent
58 Kosta Psaltis Rad Racing NW
59 Luke St. clair Recycled Cycles Racing
60 Matt Wentrub Hagens Berman LLP
61 Nathan Solomon Alki Rubicon
62 Shannon Kupfer Ubrdo
Finishers: Cat 2: 9   Cat 3: 23   Cat 4: 2   Cat ?: 28  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brendan Connolly Blue Rooster Sports Med
2 Matt Hill Garage
3 Chad Berg Bicycle Centers/Collision One
4 Todd Morse tucker Bicycle Centers
5 Sean Kelsey Buy Local Cycling
6 Jim Albright TAI
7 Doug Graver Ragnarok Racing
8 Matthew Lynch
9 David Salo Second Ascent
10 Craig Dillon Cucina Fresca
11 Kevin Hall
12 Todd Davis Lenovo
13 Phil Oppenheimer Bicycle Centres/Collision 1
14 Daniel Studley (206) NRC/Kona
15 Michael Dicenso
16 Dan Thorson Bicycle Centres/Collision 1
17 Dan Norton redline
18 Aaron Turner Second Ascent
19 Alec Duxbury Gin Optics
20 Mike Hattrup BD Roofing
21 LeRoi Smith Ragnarok Racing
22 Ron Collins Bicycle Centers
23 James Johnson Second Ascent
24 Steve Jensen Bicycle Centers
25 Rory Shackles Turin Bicycle Society
26 Damon Pettinger Hagens Berman Cycling Team
27 Jim Brown Rad Racing
28 Rich Blanco Ragnarok Racing
30 Mike Rolcik Ragnarok Racing
31 Tom Phillips Ragnarok Racing
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 10   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Gallaher IJM.org
2 Randy Iddings
3 Jeff Cummings Kona Grassroots
4 Peter Krumins Old Town Bicycle
5 Rob Piper Amgen Cycling
6 Chris Adolf Cucina Fresca
7 Rick Raymond Old Town Bicycle
8 Rick Heckenlaible Cucina Fresca
9 Jim Peot
10 Pat Weiler Cycle Therapy - 4 Corners
11 Bart Sanderson Blue Rooster/Sprots Med Clinic
12 Martin Senkyrik Second Ascent
13 Jim Clevenger
14 Bruce Roberts Bicycle Centers
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 6   Cat 3: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rainer Leuschke Blue Rooster/Sports Medicine Clini
2 J. Juelis Joe Bar
3 Will Kelly Market Street Cycling
4 Cole Meckle Cucina Fresca
5 Keith Heinzelman classic cycles
6 Brian Walburn Hagens Berman LLP
7 Matthew Oseto Lenovo
8 Sean Curran Second Ascent
9 Barney Gill Cycle Therapy 4 Corners
10 "jason Bavuso" Joe Bar
11 Parker Lund NRC / Kona
12 Ross Copeland Ragnarok Racing
13 Nathan Kiger Ragnarok Racing
14 Dave Stonich (242) Alki Rubicon
15 Tim Hegg Phil's South Sound Cyclery/Team Ta
16 Matt Morrisson Raise The Bar
17 Sam Taagen 20/20 Fuel
18 Dan Becraft Moots Racing NW
19 Joe Martin NRC/Kona
20 Tim Wood 2020 Fuel
21 Dave Pearson Bicycle Centres/Collision 1
22 Art Weichbrodt Zoka/Vikingsport
23 Jason Dudek Second Ascent
24 James Gillette Cucina Fresca
25 Sean Wittmer Bicycle Centres/Collision 1
26 Joshua Smith Planet Bike
27 John Herzog Alki Rubicon
28 James O'Brien Second Ascent
29 Kempton Baker Viking Sport Seattle
30 Jeremy Mckinley Gregg's
31 Thad Boss Joe Bar
32 Matt Bergerson Cucina Fresca
33 John Rodakowski
34 Mark Rieder Planet Bike
35 Daniel Studley NRC/Kona
36 Er Brown Viking Sport Seattle
37 Sean Heflen Ragnarok Racing
38 Travis Nease Cucina Fresca
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 15   Cat 4: 2   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Donnelly
2 Mike Hayes 20/20 Fuel
3 John Alving
4 Roy Colven Wines of WA
5 Brad Laesch 20/20 Fuel
6 Andy Lund Beneroya Research Ins.
7 Greg Luther The Valley Athletic Club/ CBC Racin
8 Matthew Cazier 20/20 Fuel
9 Christopher Mendoza The Valley Athletic Club/ CBC Racin
10 Vern Cole Starbucks
11 Kevin Raymond BeatRoy.com
12 Peter Emsky Rad Racing NW
13 Bob Ling Team Escapados
14 Mike Doherty Cucina Fresca
15 Paul Krebsbach First Rate Mortgage
16 Jerry Cutright ACS Racing/Redline
17 Andrew Malakoff
18 Larry Elliott
19 Riley Conkin McLeod Construction/Pedal Dynamics
20 David Baker Phils South Side Cyclery
21 Steve Tauscheck Double Check
22 Dave Stanton Cucina Fresca
23 Steve Krause
24 Peter Stocker Hagens Berman
25 Paul Berkshire Ragnarok Racing
26 David James Second Ascent
27 David Bennett Bicycle Centres/Collision 1
28 John Mchale 2020/Fuel
29 David Miller Mafia Racing
30 Todd Anderson
31 Chris Mahan (#11b)
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 12   Cat 4: 2   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Wagner
2 Erik Brooks Blue Rooster / Sports Medicine Cli
3 John Roberts
4 Tom Holmes
5 Marshall Will
6 Hank Koerner 20/20 Fuel
7 Brian Volkert Team Doublecheck
8 William Hughey Classic Cycle
9 Don Perry Apex
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Doane Phil's Cycling
2 Ryan Linville Byrne Invent
3 Mark Papenhausen Bicycle Centre/Collision 1
4 Dave Haugen Old Town Bicycle
5 Mark Mirante Starbucks
6 Marty Thomas Double Check
7 Dmitri Keating Old Town Bicycle
8 Eric Kamila
9 Kevin Andres Bicycle Centres Everett Washington
10 Paul Judy
11 Jonathan Blunt McLeod Construction
12 Bill Brazier Amgen Cycling
13 Michael Robertson Hagens Berman
14 Mark Stephenson Novara
15 Tim Kibler Cucina Fresca
16 Chad Olson Cucina Fresca
17 Nathan Webster
18 Dominic D'angelo Bicycle Centers / Collision 1
19 Dean Sabol McLeod Construction
20 Scott Mcnees
21 Ryan Denney
22 Peter Hall
23 Chip Schug PDG Bikestore / WebCyclery
24 Chris Liebsch TAI
25 Matt Soja Cucina Fresca
26 Rob Born Blue Rooster / Sports Medicine Clin
27 Lorin Jovag
28 Paul Werner Old Town
29 Shane Kromrey Bicyle Centres/Collision 1
30 Andy Rosser The Valley Athletic Club
31 Jason Land ByrneInvent
32 Chris Kunin
33 Jason Glover Cucina Fresca
34 Dan Liberaler (sp)
35 Aaron Locke
36 Scott Wiltamuth 20/20 Fuel
37 Brian Lockhart Starbucks
38 Bernard Aceredo
39 Alex Gentile Performance
40 Man Unknown
41 John Wendl Cycle U
42 Mike Braaten Old Town Bicycle
43 Terry Davis TAI
44 Matt Kincaid Phil's South Side
45 Greg Johnson Old Town Bicycle
46 Reeve Geary Blue Rooster/Sports Medicine Clinic
47 Nic Compton
48 Thomas Capell Phil's south side cyclery
49 Tory Grant Old Town
50 Steve Sjolund
51 Ed Amdahl Starbucks Cycling
52 Lorne Cross
53 Mark Thomas Singletrack Cycles
54 Jason Sobottka Old Town Bicycle
55 Greg Langlais
56 John Borton
57 Fabien Pichard Anvanti racing - Blue rooster
58 Alex Young
59 Justin Fitzgerald
60 Kevin Smith
61 Orion Inskip
62 Brad Glaverson Cucina Fresca
63 Brian Mitchell Valley Athletic Club
64 Bruk Ballenger Mcleod Construction / Pedal Dynamic
65 Ron Funston (#706) Check Bib #
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 16   Cat 4: 13   Cat 5: 1   Cat ?: 31  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Wills Phil's South Side Cyclery
2 George Jackson Old Town Bicycles
3 Brett Gaspers Apex Racing
4 Phil Meyer Phils South Side
5 Eric Mamroth Recycled Cycles
6 Rob Schueler Columbia Athletic Club
7 Steve Ellis Blue Rooster/Sports Medicine Clini
8 Dave Farrell 2020/Fuel
9 Chris Lagerberg Bib Number Check
10 Michael O'Brien 20/20 Fuel
11 Dan Deyoung TAI
12 Bill Zimmerman Cucina Fresca
13 Francisco Pons TAI
14 Tom Reier BD Roofing
15 Dave Queen 20/20 Fuel
16 Rhea Wallace
17 Ken Takaku BD Roofing
18 Charles Logan Squadra Coppi/IM Saab
19 Bob Cartwright Old Town
20 Mark Hubbard
21 Jim Toye Bicycle Centers
22 Joseph Kilbourne Cross Purpose/ Blue Collar Bicycle
23 Chris Miske Old Town
24 Barry Johnson First Rate Mortgage
25 Jeff Skov Old Town
26 George Spaggiari BD Roofing
27 Steve Wood New Belgium
28 Randy Bostrom Phils Southside Cyclery
29 David Crist
30 Robert Bergeron Byrne Invent
31 Tom Halverson McCleod Contruction
32 Donald Heirman
33 Jim Collins Old Town
34 Rolf Olsoy
35 Greg Moring Revolution Cycles
36 Derek Gallichotte 2020fuel
37 Rob Palon
38 John Solheim
39 Tim Mccormick Byrne Invent
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 10   Cat ?: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rodd Wagner Branford Bike
2 James Tedrick BD Roofing
3 Greg Poels
4 Leonard Throop Eatonville Outdoor
5 Michael Weaver
6 Jim Whitney Veloce Velo
7 Richard Daifuku First Rate Mortgage
8 Thom De buys Cycle U.
9 Scott Moore
10 Roland Goeckel Double Check
11 Steve Blann Phils South Side
12 James Ridgeway
13 Bradley Scott
14 Mike Marino McLeod Construction
15 Greg Heitman
16 Lou Graving
Finishers: Cat 4: 6   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jitka Cole Starbucks
2 Jodi Duquette Cucina Fresca
3 Wanda Howlett Old School
4 Diane Conway CycleU
5 Carol Johnson Team Group Health
6 Tammy Meehan Kenda tire
7 Deborah Driver Ragnarok Racing
8 Rachel Mclain-rollins Old Town Bicycle
9 Elizabeth Salvo Ragnarok Racing
10 Cynthia Freed Cucina Fresca
11 Michelle Petrick Blue Rooster Sports Med Clinic/ Ava
12 Lisa Miller Ragnarok Racing
13 Melissa Moffett Ragnarok RAcing
14 Karen James Starbucks
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 6   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hidi Cramer
2 Elizabeth Brane Bicycle Centres/Colliision 1
3 Carlie Spence NRC / Kona
4 Jessie Hickel Jet City Velo
5 Heidi Grantham
6 Margaret Walter Old Town Bicycle
7 Stefanie Werts Valley Athletic/CBC Racing
8 Christine Neumiller The Valley Athletic Club/CBC Racin
9 Karen Fischer Revolution
10 Kathleen Mcmahon Cucina Fresca
11 Kate Oliver Phil's South Sound Cyclery Team T
12 Anna Peterson Phil's Southside Cyclery
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 3   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Seth Davis Alki-Rubicon
2 Kenton Berg Second Ascent
3 David Burke Recycled Cycles
4 John Duquette Alki Rubicon
5 Joseph Mullan Old Town Bicycle
6 Brandon Wagner Joe Bar
7 Bernard Georges Hup United
8 Adam Van dyke McLeod Construction
9 Mike Rolcik Ragnarok
10 "jason Bavuso" Joe Bar
11 Daniel Wren second ascent
12 Reese Lindblad Phil's Southside
13 Jason Wennstrom Old Town Bicycle
14 Josh Simpson Recycled Cycles
15 Scolon Branum
16 Thad Boss Joe Bar
17 Jonathan Yovell ASC Racing/Redline
18 Steve Ellis Blue RoosterSporrts
19 Steve Perry zoka Viking Sport
20 Greg Poels
21 Ian Crane Rad Racing NW
22 Benjamin Smith Second Ascent
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 3   Cat 4: 2   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karen Metcalfe Valley Athletic Club
2 Brenda Biernat IJM.org
3 Kerry Tarullo
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jessica Levin
2 Courtenay Mcfadden WWU Cycling
3 Erin Spiess
4 Kathryn Meckle Cucina Fresca
5 Alexie Montaland IJM.org
6 Corrie Middleton Bicycle Centers / Collision 1
7 Ann Mitchell Valley Athletic Club
8 Susan Berg
9 Christina Solheim Bicycle Centres/Collision1
10 Katy Southerland
11 Deenie Robertson
12 Amanda Mcnabb Group Health
13 Jocelyn Setter Hagens Berman
14 Laura Newman Cucina Fresca
15 Suzie Hodges NRC / Kona
16 Nancy Smalley Starbucks
17 Sarah Bender Bicycle Center
18 Camille Terhune The Valley Athletic Club
19 Anne Marie kessler Alki Rubicon
20 Barbara Steffens (320)
21 Eden Whitmire
22 Sara Rades rhodes Team Group Health / Sound Velo Cycl
23 Rachel Huffman Cucina Fresca
24 Mandy Lund Cycle U
25 Catrena Sullivan
26 Erin Danielson
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 7   Cat 4: 3   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kristi Berg Redline Bicycles
2 Beth Lyndon-griffith Hagens Berman
3 Ann Knapp Kona
4 Elizabeth Marzolf Hagens Berman
5 Jadine Riley Team Group Health
6 Lee Smith Team Group Health
7 Anne Love uBRDO Team Project
8 Ali Ritter Starbucks
9 Patricia Dowd Delphine
10 Hope Chamberline Escapados
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nicole Conner (237) Fanatik
2 Jessica Cutler Cucina Fresca
3 Angi Weston Kona/Team Indifference
4 Brandee Era-miller The Valley Athletic Club
5 Marsa Daniel Group Health
6 Karyn Abrahma CycleU
7 Devon Simpson Team Group Health
8 Lara Sirois Soulsport
9 Larisa Wade Rad Racing NW
10 Julie Robertson Hagens Berman
11 Andrea Casebolt Rad Racing NW/Hagens Berman
12 Karen Wilkinson Team Group Health
13 Kristen Bell
14 Molly Martin NRC/Kona
15 Jennifer Burtner Valley Athletic
16 Sharon Gregg Blue Rooster Racing/The Sports Med
17 Amanda Schmidt Blue Rooster Racing/The Sports Med
18 Carrie Eller Gregg's / Trek
19 Catherine Maier Rad Racing NW
20 Nikole Rock Ragnarok Racing
21 Amara Boursaw Gregg's / Trek
22 Jenn Sinclair TAI
23 Kimberley Turner Cucina Fresca
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 7   Cat 4: 1   Cat ?: 11