Log In
Grand Prix Luciano Bailey: Ninkrossi • Sep 21 2019
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
5
4.2
4.4
3.7
5.5
Mostly Cloudy, 65 degrees, wind 3 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5
Beers
4.2
Moisture
4.4
Accel
3.7
Tech
5.5
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sonja Ebert Dialed Cycling Team
2 Sarah Umberhandt Stumptown Cycling Club
3 Chelsea Powell Team Finger
4 Kim Gerhardt Planet PDX Cycling
Finishers: Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Wierman Dialed Cycling Team
2 Timothy Breault Planet PDX Cycling
3 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
4 Mark Westerfield Dialed Cycling Team
5 Michael Clark Stumptown Cycling Club
6 Doug Brecht Team 10 Barrel
7 Mark Sather Team 10 Barrel
8 Nathan Koch Team Finger
9 Christopher Hitchcock Dialed Cycling Team
10 Mike Reddig Dialed Cycling Team
11 Bob Crow Team Lazy Tarantulas
12 Ed Waters Planet PDX Cycling
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 4   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Caiden Hartrich
2 Mateen Richey Word RCB presents Grummel
3 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team
4 Jackson Loftus Team Lazy Tarantulas
5 Benicio Thorne
6 Kai Shays
7 Halen Harrison
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Bentley
2 Kai Shays
3 Charlie Connell
4 Zachary Smith
5 Brennan Jarrell
6 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team
7 Eddy Zarosinski
8 Calvin Nary Team Finger
9 Phoenix Grassl
10 Jack Hampson
11 Kaess Rinder
12 Henry Tuttle bicycleattorney.com
13 Caden Saltzberg Therapeutic Associates Pacific Offi
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Federico Spedini Portland
2 Calum Pierce Portland
3 Andrew Walczyk Vancouver
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Haverty
DNF Rowan Jacobs bicycleattorney.com
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Bentley
2 Federico Spedini
3 Kai Shays
4 Charlie Connell
5 Calum Pierce
6 Zachary Smith
7 Brennan Jarrell
8 Jack Billowitz Cascadia Junior Cycling
9 Christopher Haverty
10 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team
11 Eddy Zarosinski
12 Andrew Walczyk
13 Calvin Nary Team Finger
14 Axel Weaver River City Bicycles - Bike Law
15 Gavin Newman
16 Hendrik Hagedorn Grouptrail Cycling
17 Phoenix Grassl
18 Jack Hampson
19 Kaess Rinder
20 Jack Abel Planet PDX Cycling
21 Henry Tuttle bicycleattorney.com
22 Thomas Little BeerMongers
23 Orion Souders Team S&M
24 Luke Talman
25 Caden Saltzberg Therapeutic Associates Pacific Offi
26 Austin Jackson
27 Wyatt Hawes
28 Bjorn Swanson Team S&M
29 James Umberhandt Stumptown Cycling Club
30 Jase Henderson Deschutes Brewery
31 Caleb Deschler
32 Sebastian Bartnikowski
33 Kai Solovewicz Swift Racing PDX
34 Leo Herriges Team Oregon p/b Rodda Paint
DNF Rowan Jacobs bicycleattorney.com
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 31  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Billowitz Cascadia Junior Cycling
2 Axel Weaver River City Bicycles - Bike Law
3 Gavin Newman
4 Hendrik Hagedorn Grouptrail Cycling
5 Jack Abel Planet PDX Cycling
6 Thomas Little BeerMongers
7 Orion Souders Team S&M
8 Luke Talman
9 Austin Jackson
10 Wyatt Hawes
11 Bjorn Swanson Team S&M
12 James Umberhandt Stumptown Cycling Club
13 Jase Henderson Deschutes Brewery
14 Caleb Deschler
15 Sebastian Bartnikowski
16 Kai Solovewicz Swift Racing PDX
17 Leo Herriges Team Oregon p/b Rodda Paint
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Una Mcfadin
2 Spring Westerfield Dialed Cycling Team
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
2 Summer Westerfield Dialed Cycling Team
3 Deja Dydasco Dialed Cycling Team
DNF Violet Mcfadin
Finishers: Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alyssa Hargis west linn
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alyssa Hargis
2 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
3 Sydney Little BeerMongers
4 Whitney Hayden
5 Summer Westerfield Dialed Cycling Team
6 Deja Dydasco Dialed Cycling Team
7 Annika Ramey Team Finger
8 Morgan Filer
9 Ella Stromquist Team Finger
10 Sophia Stromquist Team Finger
DNF Violet Mcfadin
Finishers: Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sydney Little BeerMongers
2 Whitney Hayden
3 Annika Ramey Team Finger
4 Morgan Filer
5 Ella Stromquist Team Finger
6 Sophia Stromquist Team Finger
Finishers: Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shannon Skerritt
2 Webster Wilson Perthes Awareness Cycling Team
3 Paul Bourcier TCNF.LEGAL Racing Team
4 Chad Swanson Team S&M
5 Michael Brown WebCyclery Racing
6 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
7 Scott Bradway bicycleattorney.com
8 Seth Patla PDX TI
9 Justin Philips Swift Racing PDX
10 Matt Jamison Grouptrail Cycling
11 Mark Deresta Team Finger
12 Eric Cress Team 10 Barrel
13 Rick Metz bicycleattorney.com
14 Doug Merritt BeerMongers
15 Andrew Smith Swift Racing PDX
16 Matthew Smith Swift Racing PDX
17 Dustin Henderson Deschutes Brewery
18 Joshua Liberles HiFi Sound Cycling Components
19 Paul Armstrong
20 John Gill Team Oregon p/b Rodda Paint
21 Michael Kosmala Half Fast Velo presented by Ninkasi
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Goodman Murder of Crows
2 Alan Plank Dialed Cycling Team
3 Jason Whitley Team Oregon p/b Rodda Paint
4 Ryan Chase Deschutes Brewery
5 Joel Meyer
6 Thomas Wood Speedvagen
7 James Green Trusty Switchblade
8 Brian Fahey Bonk Collective
9 Elijah Smith
10 John Hatfield Dialed Cycling Team
11 Brian Wise Dialed Cycling Team
12 Andy Letourneau River City Bicycles - Bike Law
13 Will Cortez Oregon Bike Shop Racing Team
14 Justin Rackley
15 Alan Barton Ranier Beer Cycling Team
16 Erik Offner Planet PDX Cycling
17 David Johnson Team Oregon p/b Rodda Paint
18 Andre Vogs BBC Bike Gallery Continental
19 Noel Johnson
20 Ben Gagosian Swift Racing PDX
21 Abram Hernandez
22 Nolan Restivo
23 Gabriel Cabatic Trusty Switchblade
24 Benjamin Mergen Planet PDX Cycling
25 James Bradley Cyclepath PDX Racing
26 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi
27 Geoff Wittreich Grouptrail Cycling
28 Jason Whittington Team 10 Barrel
29 Christopher Moore
30 Jeff Copus Team 10 Barrel
31 Ryan Morgan Trusty Switchblade
32 John Lopez Trusty Switchblade
33 Bradley Pfeiffer Deschutes Brewery
34 Paul Souders Team S&M
35 Cory Solovewicz Swift Racing PDX
36 David Visnack
37 Doug Malnati Therapeutic Associates Pacific Offi
38 Simon Ingham Swift Racing PDX
39 Caan Zarosinski Half Fast Velo presented by Ninkasi
40 Andrew Marchington Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
41 Andy Platt
DNF Tony Thayer Grouptrail Cycling
DNF Ryan Marquardt Team Fancy
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 6   Cat 5: 1   Cat ?: 34  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joshua Dinwiddie
2 Ezekiel Mcfadin
3 James Mcgrew Team Finger
4 Trevor Hayward
5 Garrett Tyburski
6 Adam Vanarsdall
7 Rodrigo Colin Dialed Cycling Team
8 D'arcy Owen Grouptrail Cycling
9 Baker Lyon
10 Dan Froelich Team Fancy
11 Ian Stromquist Team Finger
12 Jerry Pruiett Dialed Cycling Team
13 Casey Antonson
14 Brad Alderman Vancouver Cyclery
15 Brett Boyles Planet PDX Cycling
16 Kevin Dickson Hammer Velo
17 Matthew Jetton
18 Jason Evans
19 Robert King BeerMongers
20 Jeff Elton
21 Shea Hawes
22 David Kaysen Dialed Cycling Team
23 Charles Barrett Cyclepath PDX Racing
24 Dave Petermeier Planet PDX Cycling
25 John Wilger Team Oregon p/b Rodda Paint
26 Chester Artman
27 Jordan Staples Sage Titanium Factory Racing
28 Gerardo Perez
29 Doug Brecht Team 10 Barrel
30 Nate Mckeown
31 Dave Torrance
32 Albert Passadore Hammer Velo
33 Susan Moote Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
34 Stephen Carter Planet PDX Cycling
35 Mark Sather Team 10 Barrel
36 David Rayls Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
37 Kevin Claggett Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
38 Robert Copenhaver Grouptrail Cycling
39 Chris Valencia Boneyard Cycling
40 Christopher Landon
41 Keith Solano Team Oregon p/b Rodda Paint
42 Andrew Kaylor Planet PDX Cycling
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 34  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Henry
2 Rick Metz bicycleattorney.com
3 Jeffrey Whitaker Cyclepath PDX Racing
4 Michael Metz bicycleattorney.com
5 Mike Szwaya bicycleattorney.com
6 Joseph Spampinato Deschutes Brewery
7 Chris Haverty Therapeutic Associates Pacific Offi
8 Lance Heppler Dialed Cycling Team
9 Jeff Standish Sage Titanium Factory Racing
10 Dennis Starkey Metropolis Cycle Repair
11 Richard Wilks Rebound/Tireless Velo
12 Bob Jacobs bicycleattorney.com
13 Mike Schrankel Team Finger
14 Mike Abel Planet PDX Cycling
15 Brian List Bike Central/Barbur Vet
16 Steven Thorne
17 David Saltzberg Therapeutic Associates Pacific Offi
18 Roger Meier Cyclepath PDX Racing
19 Mike Bene
20 Jeff Steiner Half Fast Velo presented by Ninkasi
21 William Alcorn
22 John Napier Metropolis Cycle Repair
23 Jeff Nary
24 Andy Leritz Team Lazy Tarantulas
25 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo
26 Ian Kennedy bicycleattorney.com
27 Jeff Chochon Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
28 Mark Stoller Stumptown Cycling Club
29 Paul Greenwalt bicycleattorney.com
30 Trig Rogers bicycleattorney.com
31 Thomas Morgan Team Finger
32 Scott Mares
33 Mike Mercer Grouptrail Cycling
34 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com
35 Bob Croucher Rebound/Tireless Velo
36 Timothy Rathbun River City Bicycles - Bike Law
37 David Dorocke Deschutes Brewery
38 Andrew Malakoff
39 Brendan Quinlan Half Fast Velo presented by Ninkasi
40 Phillip Wiant Half Fast Velo presented by Ninkasi
41 Alan Whitney Team Oregon p/b Rodda Paint
42 Mitch Gold Team Dr Will Bar
43 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Jon Gove Grouptrail Cycling
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 7   Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 28  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Melkonian Rebound/Tireless Velo
2 Michael Longmire
3 Joe Field
4 Dave Burnard
5 Erik Goodfriend Hammer Velo
6 Mark Schwyhart Team S&M
7 Tim Ellerbruch Rebound/Tireless Velo
8 Mark Lipchick Dialed Cycling Team
9 David Sailors Co-Motion Factory Racing Team
10 Jeff Hollister Team Oregon p/b Rodda Paint
11 Paul Mautner The Club Roule
12 Ron Strasser Team S&M
13 Mark Hildebrandt Cyclepath PDX Racing
14 Tom James Team Oregon p/b Rodda Paint
15 Steve Rearden
16 Don Moote Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
17 John Nicholas Stumptown Cycling Club
18 Mark Hand Planet PDX Cycling
19 Edward Lanton
20 Einar Traa
Finishers: Cat 2: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elise Huggins Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
2 Mielle Blomberg Team S&M
3 Jessica Gill
4 Ann Kennedy bicycleattorney.com
5 Kimberly Sass Sorella Forte
6 Margie Bradway bicycleattorney.com
7 Anna Saltonstall Team Finger
8 Patricia Strange Deschutes Brewery
9 Susan Koonce Sorella Forte
10 Sierra Callahan Grouptrail Cycling
11 Rebecca Hillary
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marie Major ANTHM Collective
2 Cecilia Becerra Grouptrail Cycling
3 Christy Hawkins Mettle Cycling p/b Leave It On The
4 Patti Wolfe Co-Motion Factory Racing Team
Finishers: Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lora Melkonian Team Finger
2 Rhonda Morin Sorella Forte
3 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery
4 Karen Goritski Rebound/Tireless Velo
5 Leslie Carlson Grouptrail Cycling
6 Donna Metz bicycleattorney.com
7 Sha-marie Brown Deschutes Brewery
8 Traci Smolen Team S&M
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susan Foster Deschutes Brewery
2 Pam Reid Team Rose City
3 Mary Fanelli lund
4 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte
5 Vikki Bourcier TCNF.LEGAL Racing Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Rathe
2 Sean Babcock Team S&M
3 Andrew Loaiza Mettle Cycling p/b Leave It On The
4 Max Ritzow PDX TI
5 Jeremy Russell River City Bicycles - Bike Law
6 Ian Brown Speedvagen
7 Evan Murphy
8 Gabriel Linn Mettle Cycling p/b Leave It On The
9 Randall Fransen Mettle Cycling p/b Leave It On The
10 Erik Hammerquist
11 Schmitt Damian Deschutes Brewery
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 5   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cory Nann Planet PDX Cycling
2 Henrique Serra
3 Charlie Leveroni Mettle Cycling p/b Leave It On The
4 Peter Madsen Murder of Crows
5 Andrzej Stadnik
6 Harrison Harb River City Bicycles - Bike Law
7 Brian Lynch Team Dr Will Bar
8 Carter Hagedorn Grouptrail Cycling
9 Scott Chamberlain Planet PDX Cycling
10 Adam Moore Grouptrail Cycling
11 Keith Mcintire BeerMongers
12 Greg Mcelravy Grouptrail Cycling
13 Scott Scholz
14 Pierce Martin Team Finger
15 Joshua Petri
16 Tim Goodall
17 Chris Moor Deschutes Brewery
18 Brad Davidson Grouptrail Cycling
19 Luke Sosnowski Rebound/Tireless Velo
20 Andrew Suchocki
21 Chris Sarrett Dialed Cycling Team
22 Daniel Peterson Hammer Velo
23 Owen Rogers TCNF.LEGAL Racing Team
24 Hayden Wierman Dialed Cycling Team
25 Walker Hendricks TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
26 Christopher Stoner
27 Grant Headley Mettle Cycling p/b Leave It On The
28 Eric Shaffner Grouptrail Cycling
29 Mike Metz bicycleattorney.com
30 Peter Blenkiron bicycleattorney.com
31 Joel Meyer
32 Micah Sardell Co-Motion Factory Racing Team
33 Kevin Wallin
34 Patrick Case Swift Racing PDX
35 Gavin Mcgregor Rock Creek Cyclery AKA Bethany Bike
36 Dan Werle
37 Paul Furst Dialed Cycling Team
38 Ben Tankus Byzick + Company Cycling
39 Joseph Spampinato Deschutes Brewery
DNF Daniel Shaw
DNF Jordan Boutilier Marys Bicycle Club
Finishers: Cat 3: 11   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Mcgrew Team Finger
2 Connor Shimamoto
3 Stephen Plomer Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
4 Cesar Villegas
5 Randy Starkey Metropolis Cycle Repair
6 Jose Torres Dialed Cycling Team
7 Ryan Coons Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
8 Adam Andrus Mettle Cycling p/b Leave It On The
9 Andy Borell
10 Michael Martinson
11 Alex Wilson Hammer Velo
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Roerig
2 Daniel Hanssler Team Oregon p/b Rodda Paint
3 Shaun Martin Dialed Cycling Team
4 Halen Harrison
5 Shaun Stiles
6 Thomas Alberini
7 Denzel Lall
8 Alastair Cox
9 Jamie King Grouptrail Cycling
10 Joe Derting Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
11 Joel Brinson
12 Curtis Bullock
13 Landon Holmes
14 Charles Barr
15 Christopher M glenn
16 Douglas Corkran Grouptrail Cycling
17 Richard Pool Speedvagen
18 James Stuckey Rebound/Tireless Velo
19 Cody Herriges Team Oregon p/b Rodda Paint
20 Rodney Billowitz
21 Dennis Sweeten
22 John Condon Dialed Cycling Team
23 Christopher Taylor
24 Erick Taft Dialed Cycling Team
25 Adams Vaughn
26 Joel Dewit
27 Ken Lanteigne
28 Brian Duhon Team S&M
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucas Strain Speedvagen
2 Seth Patla PDX TI
3 Evan Murphy
4 Sean A carline CX Pistols p/b Gigantic Brewing
5 Erik Fabrizius
6 Christian Lam Grouptrail Cycling
7 Jim Wood HiFi Sound Cycling Components
8 Byron Breeden TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
9 Jordan Miller Deschutes Brewery
10 Ryan Weaver River City Bicycles - Bike Law
11 John Lin Swift Racing PDX
12 Patrick Croasdaile CX Pistols p/b Gigantic Brewing
13 Caleb Trumbull TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
14 Doug Merritt BeerMongers
15 Matt Schwartz Metropolis Cycle Repair
16 Christopher Muhs Grouptrail Cycling
17 Dean Proteau Speedvagen
18 Howard Draper
19 Mike Hamness Dialed Cycling Team
20 Mike Schrankel Team Finger
21 Richard Lorenz Therapeutic Associates Pacific Offi
22 Ken Shonkwiler
23 Brian Little BeerMongers
24 Xander Viray Mettle Cycling p/b Leave It On The
25 Jeff Steiner Half Fast Velo presented by Ninkasi
26 David Johnson Team Oregon p/b Rodda Paint
27 Joseph Hagedorn Grouptrail Cycling
28 Jordan Norris Oregon Bike Shop Racing Team
29 Steve Black Trusty Switchblade
30 Jeff Nary
31 Mark Stoller Stumptown Cycling Club
32 Adam Vanarsdall
33 John Napier Metropolis Cycle Repair
34 Vincent Zitkovich
DNF Gabriel Linn Mettle Cycling p/b Leave It On The
DNF Walter Mcknight Deschutes Brewery
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Trace bicycleattorney.com
2 Laura Schmitt CX Pistols p/b Gigantic Brewing
3 Megan Faris River City Bicycles - Bike Law
4 Mielle Blomberg Team S&M
5 Michelle Hance
6 Pam Power Bonk Collective
7 Heather Pola Team Finger
8 Jesse Whitaker Dialed Cycling Team
9 Victoria Duseau
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Parsons
2 Heidi Wood HiFi Sound Cycling Components
3 Katlyn Giombolini
4 Angharad Porteous bicycleattorney.com
DNF Nicole Beckwith Team Nonstop
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katelin Mathers Mettle Cycling p/b Leave It On The
2 Michelle Monroe
3 Evelyn Boling Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
4 Natasha Visnack
5 Jenna Lingwood
6 Julie Wilson Team Finger
7 Mari Little BeerMongers
8 Holly Baird Team Nonstop
9 Erin Blenkiron bicycleattorney.com
10 Jesse Whitaker Dialed Cycling Team
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alyssa Hargis
2 Kristi Cutter Sunnyside Sports
3 Taylor Kennedy Team Finger
4 Rachel Hawes
5 Mary Smart Rebound/Tireless Velo
6 Stacy Ramakers Team 10 Barrel
7 Sarah Livingston Trusty Switchblade
8 Sara Bird bicycleattorney.com
9 Amy Engelhard Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
10 Marie Zayas Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
11 Alexis Gibbons Co-Motion Factory Racing Team
12 Amanda Abel Planet PDX Cycling
13 Elizabeth Taylor
14 Kimberlee Stafford Grouptrail Cycling
15 Cynthia Wheeler
16 Katie Linton Planet PDX Cycling
Finishers: Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kara Weld Team Finger
2 Megan Ramey Team Finger
3 Marika Yumang Rolling Thunder p/b The Missing Lin
4 Adaline Zacher
5 Kelly Matthews Dialed Cycling Team
6 Nitzel Hagan Dialed Cycling Team
7 Emily Klinger tyburski
8 Sarah Stokes
9 Sara Halterman
10 Shannon Sardell
11 Jenny Brown
12 Dani Stiles
13 Dessa Mcfadin
14 Jessica Brinson
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 13