Log In
Grand Prix Luciano Bailey: Corn Cross • Sep 14 2019
Race uploaded by Tony Thayer csv | json
5.1
3.9
4.9
5
4.7
Partly Cloudy, 67 degrees, wind 4 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.1
Beers
3.9
Moisture
4.9
Accel
5
Tech
4.7
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sonja Ebert Dialed Cycling Team
2 Sarah Umberhandt Stumptown Cycling Club
3 Kim Gerhardt Planet PDX Cycling
4 Chelsea Powell Team Finger
Finishers: Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Wierman Dialed Cycling Team
2 Brian Little BeerMongers
3 Josue Jimenez TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
4 Timothy Breault Planet PDX Cycling
5 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
6 Mark Westerfield Dialed Cycling Team
7 Michael Clark Stumptown Cycling Club
8 Mark Sather Team 10 Barrel
9 Dirk Alenduff
10 Nathan Koch Team Finger
11 Jacob Roth
12 Christopher Hitchcock Dialed Cycling Team
13 Ed Waters Planet PDX Cycling
14 Vincent Bianchini
15 Shawn Cooney Planet PDX Cycling
16 Mike Bianchini
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 3   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team
2 Caiden Hartrich
3 Zane Strait Sunnyside Sports
4 Mateen Richey Word RCB presents Grummel
5 Henry Winnenberg
6 Benicio Thorne
7 Jackson Loftus Team Lazy Tarantulas
8 Aaron Bailey Marys Bicycle Club
9 Jake Johansen
10 Jacob Litton Half Fast Velo presented by Ninkasi
11 Halen Harrison
Finishers: Cat 3: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aaron Bailey Marys Bicycle Club
2 Brady Rice Team Lazy Tarantulas
3 Peter Bentley
4 Max Smith
5 Federico Spedini
6 Cooper Day
7 Bjorn Blankenship Cascadia Junior Cycling
8 Aidan Rice Team Lazy Tarantulas
9 Nels Martin Dialed Cycling Team
10 Calum Pierce
11 Jacob Hamness Dialed Cycling Team
12 Bryce White
13 Brennan Jarrell
14 Ryan Yellitz
15 Eamon Haverty
16 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team
17 Jack Billowitz Cascadia Junior Cycling
18 Charley Myers
19 Zachary Smith
20 Gus Tonkin Team S&M
21 Elliot Werner
22 Gavin Rice Team Lazy Tarantulas
23 Liam Carmichael
24 Axel Weaver River City Bicycles - Bike Law
25 Liam Harrison
26 Jack Abel Planet PDX Cycling
27 Logan Doern
28 Gavin Newman
29 Jack Hampson
30 Ben Stephenson Dialed Cycling Team
31 Thomas Little BeerMongers
32 Braden Stiles
33 Austin Jackson
34 Wyatt Hawes
35 James Umberhandt Stumptown Cycling Club
36 Gilbert Gallagher
37 Jase Henderson Deschutes Brewery
38 Bjorn Swanson Team S&M
39 Calvin Roberts
40 Luke Talman
41 Spencer Bradway
42 Sebastian Bartnikowski
43 Maurice Richey
44 Leo Herriges Team Oregon p/b Rodda Paint
DNF Finn Thompson
DNF Kai Solovewicz Swift Racing PDX
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 5   Cat ?: 39  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Madeline Stover
2 Una Mcfadin
3 Spring Westerfield Dialed Cycling Team
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
2 Sydney Little BeerMongers
3 Alyssa Hargis
4 Spring Westerfield Dialed Cycling Team
5 Kylie Eckert
6 Whitney Hayden
7 Summer Westerfield Dialed Cycling Team
8 Deja Dydasco Dialed Cycling Team
9 Abby Rice Team Lazy Tarantulas
10 Amelia Offner Planet PDX Cycling
11 Nora Combe Grouptrail Cycling
12 Morgan Filer
13 Hazel Gallagher Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
14 Ava Cooney Planet PDX Cycling
DNF Coco Leritz Team Lazy Tarantulas
DNF Lourdes Thorne
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shannon Skerritt
2 Chad Swanson Team S&M
3 Webster Wilson Perthes Awareness Cycling Team
4 Michael Brown WebCyclery Racing
5 Scott Bradway bicycleattorney.com
6 Seth Patla PDX TI
7 Justin Philips Swift Racing PDX
8 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
9 Doug Merritt BeerMongers
10 Mike Henry
11 Rick Metz bicycleattorney.com
12 Kevin Ryan
13 Mark Deresta Team Finger
14 Andrew Smith Swift Racing PDX
15 Joshua Liberles HiFi Sound Cycling Components
16 Matthew Smith Swift Racing PDX
17 Robert Umberhandt Stumptown Cycling Club
18 Christopher Ramsey Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
19 Chris Wierman Dialed Cycling Team
20 Michael Kosmala Half Fast Velo presented by Ninkasi
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 6   Cat 3: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Fahey Bonk Collective
2 Brian Wise Dialed Cycling Team
3 Ryan Chase Deschutes Brewery
4 John Hatfield Dialed Cycling Team
5 Tyler Holmes Planet PDX Cycling
6 Carl Aldrich BeerMongers
7 Ryan Marquardt Team Fancy
8 Greg Schmitt Mettle Cycling p/b Leave It On The
9 Brady Cowing Team 10 Barrel
10 Eric Mergen Planet PDX Cycling
11 Tony Thayer Grouptrail Cycling
12 Erik Offner Planet PDX Cycling
13 Jason Whittington Team 10 Barrel
14 Phil Crawley
15 Benjamin Mergen Planet PDX Cycling
16 Christopher Moore
17 Andy Letourneau River City Bicycles - Bike Law
18 Justin Rackley
19 Geoff Wittreich Grouptrail Cycling
20 Noel Johnson
21 Michael Tabtabai Mettle Cycling p/b Leave It On The
22 Daniel Walker
23 James Green Trusty Switchblade
24 Abram Hernandez
25 Ben Gagosian Swift Racing PDX
26 Gabriel Cabatic Trusty Switchblade
27 Rob Thompson
28 Ryan Morgan Trusty Switchblade
29 Jeff Copus Team 10 Barrel
30 Cory Solovewicz Swift Racing PDX
31 Darin Swan Trusty Switchblade
32 Rolland Hayden
33 Greg Myers
34 Jon Thomsen
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 28  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joshua Dinwiddie
2 Trevor Hayward
3 Garrett Tyburski
4 Jeff Thomas
5 Ian Stromquist Team Finger
6 Dan Froelich Team Fancy
7 Adam Vanarsdall
8 D'arcy Owen Grouptrail Cycling
9 Matthew Jetton
10 Casey Antonson
11 Brad Alderman Vancouver Cyclery
12 Eric Hagen
13 Kevin Dickson Hammer Velo
14 Martin Matsumura Dialed Cycling Team
15 David Kaysen Dialed Cycling Team
16 Shea Hawes
17 Dave Petermeier Planet PDX Cycling
18 Burk Webb
19 Charlie Goldston Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
20 Neil Kranz
21 Troy Clear
22 Chester Artman
23 Jason Evans
24 John Wilger Team Oregon p/b Rodda Paint
25 Jason Jones Planet PDX Cycling
26 Craig Deambrose Trusty Switchblade
27 David Fee
28 Mark Sather Team 10 Barrel
29 Gerardo Perez
30 Jason Ladwig
31 Albert Passadore Hammer Velo
32 Andy Morris Dialed Cycling Team
33 Stephen Carter Planet PDX Cycling
34 David Rick
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 27  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rick Metz bicycleattorney.com
2 Mike Henry
3 Mike Szwaya bicycleattorney.com
4 Lance Heppler Dialed Cycling Team
5 Jeffrey Whitaker Cyclepath PDX Racing
6 Jeff Standish Sage Titanium Factory Racing
7 Chris Haverty Therapeutic Associates Pacific Offi
8 Michael Metz bicycleattorney.com
9 Andy Leritz Team Lazy Tarantulas
10 William Alcorn
11 Donald Newlands bicycleattorney.com
12 Roger Lloyd Therapeutic Associates Pacific Offi
13 Jeff Nary
14 Mike Abel Planet PDX Cycling
15 Demian Bailey Marys Bicycle Club
16 Scott Mares
17 John Ohotto Swift Racing PDX
18 David Saltzberg Therapeutic Associates Pacific Offi
19 Jeff Chochon Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
20 Mike Schrankel Team Finger
21 Steven Thorne
22 John Napier Metropolis Cycle Repair
23 Mike Mercer Grouptrail Cycling
24 Dean Maclean Planet PDX Cycling
25 Ian Kennedy bicycleattorney.com
26 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo
27 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com
28 Mark Stoller Stumptown Cycling Club
29 Jon Gove Grouptrail Cycling
30 Andrew Malakoff
31 Steve Van bergen
32 Jerry Pruiett Dialed Cycling Team
33 Phillip Wiant Half Fast Velo presented by Ninkasi
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 6   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Longmire
2 Joe Field
3 Daniel Melkonian TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
4 Erik Goodfriend Hammer Velo
5 Mark Schwyhart Team S&M
6 Dave Burnard
7 Dave Luoma Cyclepath PDX Racing
8 Mark Lipchick Dialed Cycling Team
9 Terry Mallon Team Finger
10 Tim Ellerbruch Rebound/Tireless Velo
11 Jeff Hollister Team Oregon p/b Rodda Paint
12 Ron Strasser Team S&M
13 Paul Mautner The Club Roule
14 Mark Hildebrandt Cyclepath PDX Racing
15 Steve Rearden
16 Mark Hand Planet PDX Cycling
17 Edward Lanton
18 Loren Russell
19 Einar Traa
20 Darell Provencher Team Rose City
DNF David Sailors
DNF Gil Ormerod Team S&M
Finishers: Cat 2: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carrie Day Deschutes Brewery
2 Mielle Blomberg Team S&M
3 Jessica Gill Team Oregon p/b Rodda Paint
4 Sierra Callahan Grouptrail Cycling
5 Pam Power Bonk Collective
6 Elise Huggins Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
7 Ann Kennedy bicycleattorney.com
8 Susan Renee skjersaa Deschutes Brewery
9 Kimberly Sass Sorella Forte
10 Margie Bradway bicycleattorney.com
11 Anna Saltonstall Team Finger
12 Kristi Cushman Grouptrail Cycling
13 Susan Koonce Sorella Forte
14 Rebecca Hillary
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Heidi Nielsen Grouptrail Cycling
2 Christy Hawkins Mettle Cycling p/b Leave It On The
3 Sarah Eustis bicycleattorney.com
4 Tess Weir Grouptrail Cycling
5 Jenny Adkins
6 Jennifer Rychlik Grouptrail Cycling
DNF Cecilia Becerra Grouptrail Cycling
Finishers: Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lora Melkonian Team Finger
2 Rhonda Morin Sorella Forte
3 Susan Moote Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
4 Michelle Mercer Deschutes Brewery
5 Leslie Carlson Grouptrail Cycling
6 Kathryn Lewis Gladyators
7 Traci Smolen Team S&M
8 Julie Ann smith-simonsen Sorella Forte
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Gabanski Murder of Crows
2 Flo Leibowitz Marys Bicycle Club
3 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte
4 Vikki Bourcier TCNF.LEGAL Racing Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Rathe
2 Andrew Loaiza Mettle Cycling p/b Leave It On The
3 Evan Murphy
4 Andrew Coe PDX TI
5 Sean Babcock Team S&M
6 Erik Tonkin Team S&M
7 Jeremy Russell River City Bicycles - Bike Law
8 Ian Brown
9 Paul Bourcier TCNF.LEGAL Racing Team
10 Patrick Means Team S&M
11 Gabriel Linn Mettle Cycling p/b Leave It On The
12 Scotty Carlile
13 Ben Pederson Grouptrail Cycling
14 Christian Lam Grouptrail Cycling
15 Max Mcbride Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossin
16 Randall Fransen Mettle Cycling p/b Leave It On The
DNF Max Ritzow PDX TI
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 5   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrzej Stadnik
2 Hayden Wierman Dialed Cycling Team
3 Eric Zugor Mettle Cycling p/b Leave It On The
4 Sean Wilson
5 Ryan P. gilles Byzick + Company Cycling
6 Peter Madsen Murder of Crows
7 Aaron Mcclintock Therapeutic Associates Pacific Offi
8 Benjamin Waters Holtey Law p/b Peak Condition
9 Harrison Harb River City Bicycles - Bike Law
10 Sam Day
11 Brian Lynch Team Dr Will Bar
12 Travis Power Bonk Collective
13 Adam Moore Grouptrail Cycling
14 Brad Davidson Grouptrail Cycling
15 Chris Sarrett Dialed Cycling Team
16 Greg Mcelravy Grouptrail Cycling
17 Keith Mcintire BeerMongers
18 Luke Sosnowski Rebound/Tireless Velo
19 Joshua Petri
20 Owen Rogers TCNF.LEGAL Racing Team
21 Gabriel Graves Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossin
22 Eric Mckinley
23 Dan Baier Team Finger
24 Carter Hagedorn Grouptrail Cycling
25 Walker Hendricks TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
26 Scott Scholz
27 Alex Roman OTTOLOCK Adventure Squad
28 Christopher Ramsey Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
29 Peter Blenkiron bicycleattorney.com
30 Grant Headley Mettle Cycling p/b Leave It On The
31 Daniel Peterson Hammer Velo
32 Noland Restivo
33 Dylan Wiggins Grouptrail Cycling
34 Eric Shaffner Grouptrail Cycling
35 Brian Schiller
36 Mike Hamness Dialed Cycling Team
37 Demian Bailey Marys Bicycle Club
38 Mike Metz bicycleattorney.com
DNF Carl Werner
DNF Charlie Leveroni Mettle Cycling p/b Leave It On The
DNF Henrique Serra
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 2   Cat 5: 4   Cat ?: 28  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Connor Shimamoto
2 Elijah Smith
3 Ryan Coons Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
4 Randy Starkey Metropolis Cycle Repair
5 Cesar Villegas
6 Adam Andrus Mettle Cycling p/b Leave It On The
7 Jerry Pruiett Dialed Cycling Team
8 David Reitan
9 David Fee
10 Ben Baltazar
Finishers: Cat 3: 2   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Keir James
2 Jose Torres Dialed Cycling Team
3 Federico Spedini
4 Shaun Stiles
5 Ryan Clay Grouptrail Cycling
6 Shaun Martin Dialed Cycling Team
7 Joel Brinson
8 Christopher M glenn
9 Collin Bundy Team Fancy
10 Joe Derting Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
11 Alastair Cox
12 Alden Welsch Team Finger
13 Denzel Lall
14 Curtis Bullock
15 Scott Hollingsworth
16 Brennan Jarrell
17 Charles Barr
18 Vaugh Adams
19 Dennis Sweeten
20 John Condon Dialed Cycling Team
21 Landon Holmes
22 Tony Milhizer
23 Erick Taft Dialed Cycling Team
24 Ben Needham Team Oregon p/b Rodda Paint
25 Christopher Taylor
26 Cody Herriges Team Oregon p/b Rodda Paint
27 Tyson Mote
28 Alessandro Carrara
29 Brian Duhon Team S&M
DNF Jamie King Grouptrail Cycling
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Seth Patla PDX TI
2 Gabriel Linn Mettle Cycling p/b Leave It On The
3 Ryan Weaver River City Bicycles - Bike Law
4 Evan Murphy
5 Jim Wood HiFi Sound Cycling Components
6 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
7 Andy Edick Swift Racing PDX
8 Sean A carline CX Pistols p/b Gigantic Brewing
9 Todd Ace
10 Tre Hendricks TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
11 Patrick Croasdaile CX Pistols p/b Gigantic Brewing
12 John Lin Swift Racing PDX
13 Tim Sherry
14 Chris Lind The Club Roule
15 John Adkins
16 Xander Viray Mettle Cycling p/b Leave It On The
17 Steve Black Trusty Switchblade
18 Joe Hagedorn Grouptrail Cycling
19 Jordan Norris Oregon Bike Shop Racing Team
20 Matthew Edwards
21 Eric Stolberg ANTHM Collective
22 Jeff Copus Team 10 Barrel
23 Jeff Nary
24 Ryan Morgan Trusty Switchblade
25 Mark Stoller Stumptown Cycling Club
26 Josue Jimenez TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
27 Carl Aldrich BeerMongers
28 Mike Schrankel Team Finger
29 Adam Vanarsdall
30 Curtis Bullock
31 Ian Stromquist Team Finger
32 James Green Trusty Switchblade
33 Don Moote Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
34 Brett Boyles Planet PDX Cycling
35 Susan Moote Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
DNF Christian Lam Grouptrail Cycling
DNF Brian Wise Dialed Cycling Team
DNF Peter Newlands
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 5   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Schmitt CX Pistols p/b Gigantic Brewing
2 Mielle Blomberg Team S&M
3 Megan Faris River City Bicycles - Bike Law
4 Holland Larue Team Finger
5 Kate Drennan BeerMongers
6 Kat Hampton Co-Motion Factory Racing Team
7 Kimberly Sass Sorella Forte
8 Brittany Stover
9 Tess Weir Grouptrail Cycling
10 Patti Wolfe Co-Motion Factory Racing Team
11 Sarah Umberhandt Stumptown Cycling Club
12 Jesse Whitaker Dialed Cycling Team
13 Laurie Kemmerer Trusty Switchblade
14 Victoria Duseau
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elizabeth White Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
2 Heidi Wood HiFi Sound Cycling Components
3 Holland Larue Team Finger
4 Katlyn Giombolini
5 Sierra Domaille Mettle Cycling p/b Leave It On The
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sara Schmitt Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
2 Holly Baird Team Nonstop
3 Lorena Labarbera Team Nonstop
4 Kate Drennan BeerMongers
5 Mari Little BeerMongers
6 Jenna Lingwood
7 Julie Wilson Team Finger
8 Jenn Levo Speedvagen
9 Lauren Ziehnert TCNF.LEGAL Racing Team
10 Stephanie Spiak Team 10 Barrel
11 Erin Blenkiron bicycleattorney.com
12 Jesse Whitaker Dialed Cycling Team
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rachel Hawes
2 Taylor Kennedy Team Finger
3 Alyssa Hargis
4 Sarah Livingston Trusty Switchblade
5 Mary Smart Rebound/Tireless Velo
6 Leah Brown Team 10 Barrel
7 Sonja Ebert Dialed Cycling Team
8 Stacy Ramakers Team 10 Barrel
9 Erica Spiritos
10 Cassie Capone Swift Racing PDX
11 Katie Linton Planet PDX Cycling
12 Marie Zayas Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
13 Amanda Abel Planet PDX Cycling
14 Ursula Mavila Planet PDX Cycling
15 Shawna Pearson BeerMongers
Finishers: Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amy Engelhard Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
2 Lindsay Holmes Planet PDX Cycling
3 Adaline Zacher
4 Kori Blankenship
5 Emily Klinger tyburski
6 Nitzel Hagan Dialed Cycling Team
7 Julie Nielsen Grouptrail Cycling
8 Sarah Stokes
9 Laurie Kemmerer Trusty Switchblade
10 Larissa Fransen Mettle Cycling p/b Leave It On The
11 Jennah Byrd Mettle Cycling p/b Leave It On The
12 Dani Stiles
13 Mackenzie Moss
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 12