Log In
Grand Prix Luciano Bailey: DDCX • Aug 31 2019
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
3.6
2
2.7
2.8
3.1
Partly Cloudy, 74 degrees, wind 4 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
3.6
Beers
2
Moisture
2.7
Accel
2.8
Tech
3.1
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sonja Ebert Dialed Cycling Team
2 Sarah Umberhandt Stumptown Cycling Club
3 Chelsea Powell Team Finger
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Trumbull TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
2 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
3 Timothy Breault Planet PDX Cycling
4 Josue Jimenez TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
5 David Visnack
6 Mark Westerfield Dialed Cycling Team
7 Doug Brecht Team 10 Barrel
8 Mark Sather Team 10 Barrel
9 Mike Reddig Dialed Cycling Team
10 Ed Waters Planet PDX Cycling
11 Jon Ragsdale
DNF Nate Magaret TCNF.LEGAL Racing Team
DNF Brian Little BeerMongers
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team
2 Zane Strait
3 Jackson Loftus Team Lazy Tarantulas
4 Halen Harrison
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bjorn Blankenship Bend Endurance Academy
2 Jack Billowitz Cascadia Junior Cycling
3 Liam Carmichael
4 Jack Abel
5 Orion Souders
6 Wyatt Hawes
7 Kai Blankenship
8 Thomas Little BeerMongers
9 James Umberhandt Stumptown Cycling Club
10 Finn Mcgrew Team Finger
11 Kael Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
12 Miles Pitone Trusty Switchblade
13 Sebastian Bartnikowski
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kai Shays
2 Zachary Smith
3 Jonathan Hart
4 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team
5 Henry Tuttle bicycleattorney.com
6 Liam Harrison
7 Israel Jr. melson Dialed Cycling Team
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jake Johansen
2 Jacob Hamness Dialed Cycling Team
3 Calum Pierce
4 Federico Spedini
5 Andrew Walczyk
6 Nate Dezellem
7 Charley Myers
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nels Martin Dialed Cycling Team
2 Ronan Myers
3 Parker Green
4 Eamon Haverty
5 Benjamin Tai Cyclepath PDX Racing
DNF Mateen Richey
Finishers: Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jake Johansen
2 Nels Martin Dialed Cycling Team
3 Kai Shays
4 Bjorn Blankenship Bend Endurance Academy
5 Zachary Smith
6 Jacob Hamness Dialed Cycling Team
7 Calum Pierce
8 Federico Spedini
9 Ronan Myers
10 Jonathan Hart
11 Jack Billowitz Cascadia Junior Cycling
12 Parker Green
13 Eamon Haverty
14 Liam Carmichael
15 Benjamin Tai Cyclepath PDX Racing
16 Andrew Walczyk
17 Nate Dezellem
18 Charley Myers
19 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team
20 Henry Tuttle bicycleattorney.com
21 Liam Harrison
22 Axel Weaver River City Bicycles - Bike Law
23 Jack Abel
24 Orion Souders
25 Wyatt Hawes
26 Kai Blankenship
27 Thomas Little BeerMongers
28 Israel Jr. melson Dialed Cycling Team
29 James Umberhandt Stumptown Cycling Club
30 Bjorn Swanson Team S&M
31 Jase Henderson Deschutes Brewery
32 Finn Mcgrew Team Finger
33 Kael Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
34 Miles Pitone Trusty Switchblade
35 Sebastian Bartnikowski
36 Kade Graves
DNF Mateen Richey
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 33  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Axel Weaver River City Bicycles - Bike Law
2 Bjorn Swanson Team S&M
3 Jase Henderson Deschutes Brewery
4 Kade Graves
Finishers: Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Spring Westerfield Dialed Cycling Team
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sydney Little BeerMongers
2 Coco Leritz Team Lazy Tarantulas
3 Karlee Sarrett Dialed Cycling Team
4 Harper Leritz Team Lazy Tarantulas
5 Lily Stover
6 Ava Cooney Planet PDX Cycling
Finishers: Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
2 Kayden Mckee TCNF.LEGAL Racing Team
3 Summer Westerfield Dialed Cycling Team
4 Yunji Hatfield
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Madeline Stover
2 Una Mcfadin
3 Spring Westerfield Dialed Cycling Team
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Madeline Stover
2 Joelle Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
3 Una Mcfadin
4 Sydney Little BeerMongers
5 Spring Westerfield Dialed Cycling Team
6 Kayden Mckee TCNF.LEGAL Racing Team
7 Summer Westerfield Dialed Cycling Team
8 Whitney Hayden
9 Coco Leritz Team Lazy Tarantulas
10 Karlee Sarrett Dialed Cycling Team
11 Harper Leritz Team Lazy Tarantulas
12 Lily Stover
13 Ava Cooney Planet PDX Cycling
14 Yunji Hatfield
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Whitney Hayden Gresham
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shannon Skerritt
2 Danny Weikel Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
3 Chad Swanson Team S&M
4 Brian Kesselman ANTHM Collective
5 Brian Anthony ANTHM Collective
6 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
7 Seth Patla PDX TI
8 Justin Philips Swift Racing PDX
9 Ira Ryan Breadwinner Cycles
10 Joshua Johansen Team 10 Barrel
11 Andrew Smith Swift Racing PDX
12 David Krause Trusty Switchblade
13 Rick Metz bicycleattorney.com
14 Matthew Smith Swift Racing PDX
15 Robert Umberhandt Stumptown Cycling Club
16 David Prause
17 Chip Sloan
18 Christopher Ramsey Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
19 Dustin Henderson Deschutes Brewery
DNF Fred Mills
DNF Robert Uetrecht WebCyclery Racing
DNF Julian Soh Audi
DNF Craig Schommer Multnomah Athletic Club
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 8   Cat 3: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Ryan
2 Brian Fahey Bonk Collective
3 Scott Scholz Therapeutic Associates Pacific Offi
4 David Rosen Sage Titanium Factory Racing
5 Marty Joyce Metropolis Cycle Repair
6 John Hatfield Dialed Cycling Team
7 Eric Mergen Planet PDX Cycling
8 David Johnson
9 Christopher Moore
10 James Green Trusty Switchblade
11 Brian Wise Dialed Cycling Team
12 Marcus Marjama Rebound/Tireless Velo
13 Tyler Holmes Planet PDX Cycling
14 Kiel Fletcher Team 10 Barrel
15 Tony Thayer Grouptrail Cycling
16 Will Cortez Oregon Bike Shop Racing Team
17 Brady Cowing Team 10 Barrel
18 Benjamin Mergen Planet PDX Cycling
19 Christopher Tuttle bicycleattorney.com
20 Erik Offner Planet PDX Cycling
21 Thomas Pastor Deschutes Brewery
22 James Bradley Cyclepath PDX Racing
23 Andy Letourneau River City Bicycles - Bike Law
24 Nolan Restivo
25 Bradley Pfeiffer Deschutes Brewery
26 Gary Kim Grouptrail Cycling
27 Paul Souders
28 John Lopez Trusty Switchblade
29 Abram Hernandez
30 Ryan Morgan Trusty Switchblade
31 Gabriel Cabatic Trusty Switchblade
32 Geoff Wittreich Grouptrail Cycling
33 David Visnack
34 Jack Trumbull TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
35 Jeff Copus Team 10 Barrel
36 Joshua Hanselman
37 David Dezellem
38 Greg Myers
39 Jason Whittington Team 10 Barrel
40 Joseph French Swift Racing PDX
41 Doug Malnati Therapeutic Associates Pacific Offi
42 Rolland Hayden
DNF Michael Tabtabai
DNF Matthew Dial Deschutes Brewery
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 3   Cat ?: 34  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joel Meyer
2 Trevor Hayward
3 D'arcy Owen Grouptrail Cycling
4 Matthew Jetton
5 John Lazur Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossin
6 Gregg Rice Team Lazy Tarantulas
7 Ezekiel Mcfadin
8 Brad Alderman Vancouver Cyclery
9 Mike Vanorden
10 Ian Stromquist Team Finger
11 Robert Gilbert
12 Matthew Boelter Cyclepath PDX Racing
13 Tony Turano
14 Garrett Tyburski
15 Eric Hagen
16 Casey Wall
17 Dan Froelich Team Fancy
18 Kevin Dickson Hammer Velo
19 Charles Barrett Cyclepath PDX Racing
20 Joshua Dinwiddie
21 William Waring
22 Craig Carter Harder Cycling
23 Dave Petermeier Planet PDX Cycling
24 John Wilger Team Oregon p/b Rodda Paint
25 Jason Ladwig
26 Shea Hawes
27 Gerardo Perez
28 Tony Pitone Trusty Switchblade
29 Thomas Smith Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossin
30 Jordan Staples Sage Titanium Factory Racing
31 Chester Artman
32 Dave Torrance
33 Craig Deambrose Trusty Switchblade
34 Albert Passadore Hammer Velo
35 Jason Jones Planet PDX Cycling
36 David Rick
37 Robert Lingstoyl
38 Ben Hein
39 Mark Sather Team 10 Barrel
40 Steven Soto Planet PDX Cycling
41 David Rayls Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
42 Todd Harple Half Fast Velo presented by Ninkasi
43 Stephen Carter Planet PDX Cycling
44 Keith Solano Team Oregon p/b Rodda Paint
45 Andrew Kaylor Planet PDX Cycling
Finishers: Cat 4: 7   Cat 5: 4   Cat ?: 34  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Bourcier TCNF.LEGAL Racing Team
2 Rick Metz bicycleattorney.com
3 Rodney Trepess Deschutes Brewery
4 Jeffrey Whitaker Cyclepath PDX Racing
5 Mike Szwaya bicycleattorney.com
6 Chris Haverty Therapeutic Associates Pacific Offi
7 Michael Metz bicycleattorney.com
8 Jeff Standish Sage Titanium Factory Racing
9 Lance Heppler Dialed Cycling Team
10 Tom Palke ANTHM Collective
11 Paolo Dabbeni
12 Ronald Kizziar
13 Bob Jacobs bicycleattorney.com
14 Terry Hamness Dialed Cycling Team
15 Mark Williams Flywheel Bicycle Solutions
16 Sal Collura Co-Motion Factory Racing Team
17 David Saltzberg Therapeutic Associates Pacific Offi
18 Mike Schrankel Team Finger
19 Dennis Starkey Metropolis Cycle Repair
20 Robert Uetrecht WebCyclery Racing
21 Jeff Nary
22 Andy Leritz Team Lazy Tarantulas
23 Rich Rosko Hammer Velo
24 Scott Mares
25 Mike Mercer Grouptrail Cycling
26 Dean Maclean Planet PDX Cycling
27 Jeff Steiner Half Fast Velo presented by Ninkasi
28 John Ohotto Swift Racing PDX
29 Mike Abel Planet PDX Cycling
30 Jeff Chochon Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
31 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo
32 Paul Anderson Half Fast Velo presented by Ninkasi
33 David Dorocke Deschutes Brewery
34 Bob Rakoz Dialed Cycling Team
35 Chris Page Metropolis Cycle Repair
36 Bob Croucher Rebound/Tireless Velo
37 Mike Packer Rebound/Tireless Velo
38 Andrew Malakoff
39 Andrew Novikoff
40 Chris Alling Half Fast Velo presented by Ninkasi
41 Erik Spillman Team Oregon p/b Rodda Paint
42 Carl Anton Dialed Cycling Team
43 Lars Pedersen
44 Doug Brecht Team 10 Barrel
DNF Timothy Shreve
DNF Tom Strodtbeck bicycleattorney.com
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 7   Cat 4: 3   Cat ?: 31  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Johnson
2 Michael Longmire
3 Dave Burnard
4 Mark Schwyhart Team S&M
5 Joe Field
6 Erik Goodfriend Hammer Velo
7 Daniel Melkonian TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
8 Tim Ellerbruch Rebound/Tireless Velo
9 Dave Luoma Cyclepath PDX Racing
10 Mark Lipchick Dialed Cycling Team
11 Jeff Hollister Team Oregon p/b Rodda Paint
12 Paul Mautner The Club Roule
13 Tom James Team Oregon p/b Rodda Paint
14 Mark Hildebrandt Cyclepath PDX Racing
15 Ron Strasser Team S&M
16 David K smith
17 Craig Mavis Deschutes Brewery
18 Darell Provencher Team Rose City
19 Mark Hand Planet PDX Cycling
20 Gil Ormerod Team S&M
21 Edward Lanton
22 Einar Traa
Finishers: Cat 2: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katy Salinas Swift Racing PDX
2 Sierra Callahan Grouptrail Cycling
3 Ann Kennedy bicycleattorney.com
4 Elise Huggins Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
5 Kimberly Sass Sorella Forte
6 Stephanie Uetrecht WebCyclery Racing
7 Geraldine Vander haegen
8 Patricia Strange Deschutes Brewery
9 Pam Power Bonk Collective
10 Anna Saltonstall Team Finger
11 Susan Koonce Sorella Forte
Finishers: Cat 2: 3   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amy Solana bicycleattorney.com
2 Christy Hawkins
3 Tess Weir
4 Jennifer Rychlik Grouptrail Cycling
5 Marie Major ANTHM Collective
DNF Renee Beard Co-Motion Factory Racing Team
Finishers: Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lora Melkonian Team Finger
2 Rhonda Morin Sorella Forte
3 Carolyn Daubeny Deschutes Brewery
4 Donna Metz bicycleattorney.com
5 Traci Smolen Team S&M
6 Julie Ann smith-simonsen Sorella Forte
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susan Foster Deschutes Brewery
2 Sheryl Johnson
3 Karon Rakoz Dialed Cycling Team
4 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte
Finishers: Cat 1: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Cummings Team S&M
2 Andrew Coe PDX TI
3 Josh Kelley Breadwinner Cycles
4 Max Ritzow PDX TI
5 Schmitt Damian Deschutes Brewery
6 Elijah Krause
7 Jeremy Russell River City Bicycles - Bike Law
8 Clara Honsinger
9 Evan Murphy
10 Colin Dunlap Team Oregon p/b Rodda Paint
11 Gabriel Linn
12 Ben Pederson Grouptrail Cycling
13 Randall Fransen
14 Matthew Paez
15 Bertrand Hartemink Team Oregon p/b Rodda Paint
16 Mitchell Trux PDX TI
17 Leland Gilmore River City Bicycles - Bike Law
DNF Erik Hammerquist
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 7   Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Lincoln BeerMongers
2 Jacob Smith
3 Hayden Wierman Dialed Cycling Team
4 Aaron Mcclintock Therapeutic Associates Pacific Offi
5 Adam Kachman
6 Peter Madsen Murder of Crows
7 Chris Moor Deschutes Brewery
8 Andrzej Stadnik
9 Brian Lynch Team Dr Will Bar
10 Brad Davidson Grouptrail Cycling
11 Scott Chamberlain Planet PDX Cycling
12 Kevin Wallin
13 Chris Sarrett Dialed Cycling Team
14 Eric Mckinley
15 Chris Wierman Dialed Cycling Team
16 Daniel Peterson Hammer Velo
17 Travis Power Bonk Collective
18 Jacob Olsen
19 Ty Goldsby Metropolis Cycle Repair
20 Michael Collins bicycleattorney.com
21 Christopher Ramsey Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
22 Luke Sosnowski Rebound/Tireless Velo
23 Dylan Wiggins Grouptrail Cycling
24 Conor Fitzgerald Team Oregon p/b Rodda Paint
25 Micah Sardell Co-Motion Factory Racing Team
26 Ben Tankus Byzick + Company Cycling
27 Brian Schiller
28 Patrick Case Swift Racing PDX
29 Joshua Hanselman
DNF Benjamin Waters Holtey Law p/b Peak Condition
DNF Ian Shreve
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charlie Leveroni
2 Tygre Westerfield Dialed Cycling Team
3 Joel Meyer
4 Stephen Plomer Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
5 Elijah Smith
6 James Mcgrew Team Finger
7 Oscar Guevara Vancouver Cyclery
8 Connor Shimamoto
9 Andy Borell
10 Ryan Coons Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
11 Adam Andrus Mettle Cycling
12 Jackson Loftus Team Lazy Tarantulas
13 Alex Wilson Hammer Velo
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alan Plank Dialed Cycling Team
2 Nathan Scott Dialed Cycling Team
3 Randy Starkey
4 Jose Torres Dialed Cycling Team
5 Nathaniel Bruce Team Lazy Tarantulas
6 Shaun Stiles
7 Joe Derting Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
8 Alastair Cox
9 Patrick Ross
10 Thomas Alberini
11 Brent Wick
12 Denzel Lall
13 Christopher M glenn
14 Dan Harrison Speedvagen
15 Richard Pool Speedvagen
16 Joel Brinson
17 Dominic Chung
18 John Condon Dialed Cycling Team
19 Rodney Billowitz
20 Benjamin Tai Cyclepath PDX Racing
21 Erick Taft Dialed Cycling Team
22 Tony Milhizer
23 Patricio Manueco
24 Nathan Koch Team Finger
25 Zachary Goude Planet PDX Cycling
26 Scott Graves
27 Tyse Van luik
28 Ron Moen
29 Mateen Richey
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephen Hartzel Breadwinner Cycles
2 Gabriel Linn
3 Seth Patla PDX TI
4 Fred Mills
5 Ryan Weaver River City Bicycles - Bike Law
6 Sean A carline CX Pistols p/b Gigantic Brewing
7 Jeremy Russell River City Bicycles - Bike Law
8 Matt Fox Deschutes Brewery
9 Erik Fabrizius
10 Jim Wood HiFi Sound Cycling Components
11 Christian Lam Grouptrail Cycling
12 Michael Saviers Team Oregon p/b Rodda Paint
13 Dustin Henderson Deschutes Brewery
14 Caleb Trumbull TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
15 John Lin Swift Racing PDX
16 Joshua Liberles HiFi Sound Cycling Components
17 Carl Aldrich BeerMongers
18 Nicholas Leritz Team Lazy Tarantulas
19 Dean Proteau Speedvagen
20 Hagai Tavori Hammer Velo
21 Tom Palke ANTHM Collective
22 Jordan Norris Oregon Bike Shop Racing Team
23 Tim Reinhart River City Bicycles - Bike Law
24 Thomas Wood Speedvagen
25 Damon Dimick Team Oregon p/b Rodda Paint
26 Jeff Nary
27 "jason Bavuso"
28 Brian Wise Dialed Cycling Team
29 John Lazur Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossin
30 James Green Trusty Switchblade
31 Josue Jimenez TEAM MOUNTAIN VIEW CYCLES
32 Ezekiel Mcfadin
33 Jeff Copus Team 10 Barrel
34 Mielle Blomberg Team S&M
35 Charles Barrett Cyclepath PDX Racing
36 Ryan Morgan Trusty Switchblade
37 Scott Scholz Therapeutic Associates Pacific Offi
38 Steven Soto Planet PDX Cycling
39 Benjamin Tai Cyclepath PDX Racing
DNF Mark Sather Team 10 Barrel
DNF David Johnson Team Oregon p/b Rodda Paint
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 5   Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Janelle Bickford Metropolis Cycle Repair
2 Holland Larue Team Finger
3 Laura Trace bicycleattorney.com
4 Laura Schmitt CX Pistols p/b Gigantic Brewing
5 Megan Faris River City Bicycles - Bike Law
6 Kate Drennan BeerMongers
7 Mielle Blomberg Team S&M
8 Katlyn Giombolini
9 Jenn Levo Speedvagen
10 Tess Weir
11 Susan Renn
12 Sonja Ebert Dialed Cycling Team
13 Layla Billowitz
14 Laurie Kemmerer
15 Shawna Pearson BeerMongers
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 1   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Allison Halpin PDX TI
2 Heidi Wood HiFi Sound Cycling Components
3 Holland Larue Team Finger
4 Nicole Beckwith Team Nonstop
5 Jasmine Soh
DNF Sara Schmitt Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katlyn Giombolini
2 Holly Baird Team Nonstop
3 Rosalind Patterson Deluxe Cycles
4 Sara Schmitt Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
5 Kate Drennan BeerMongers
6 Lorena Labarbera Team Nonstop
7 Natasha Visnack
8 Julie Wilson Team Finger
DNF Carley Leins Team Nonstop
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stacy Ramakers Team 10 Barrel
2 Leah Brown Team 10 Barrel
3 Katie Linton Planet PDX Cycling
4 Cassie Capone Swift Racing PDX
5 Alexis Gibbons Co-Motion Factory Racing Team
6 Kimberlee Stafford Grouptrail Cycling
7 Sarah Livingston Trusty Switchblade
8 Ursula Mavila Planet PDX Cycling
9 Erica Spiritos
DNF Kayden Mckee TCNF.LEGAL Racing Team
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rachel Hawes
2 Diana St amour
3 Lindsay Holmes Planet PDX Cycling
4 Sari Hargand Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
5 Amy Engelhard Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
6 Sydney Little BeerMongers
7 Nitzel Hagan Dialed Cycling Team
8 Kelly Matthews Dialed Cycling Team
9 Shannon Sardell
10 Emily Klinger tyburski
11 Leigh Hedrick
12 Hannah Parfitt
13 Laurie Kemmerer
14 Julie Nielsen Grouptrail Cycling
15 Jodi Gaylord Gladyators
16 Risa Leritz Team Lazy Tarantulas
17 Rosy Boyer
18 Jessica Brinson
19 Roxanna Hart
Finishers: Cat ?: 19