Log In
VICCXS R5 - Mount Beauty • Jun 9 2019
4.3
6.3
4.8
6.2
6.6
Partly Cloudy, 15 degrees C, wind 6 kph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
4.3
Beers
6.3
Moisture
4.8
Accel
6.2
Tech
6.6
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6 Lap 7 Lap 8
1 Garry Millburn Peloton Sports 59:53.57 7 08:16.4 08:14.2 08:22.7 08:28.9 08:33.0 08:47.5 09:10.8
2 Adam Blazevic Fat Tyre Flyers MTB +00:50.9 7 08:40.3 08:22.9 08:56.4 08:37.8 08:50.3 08:42.5 08:34.4
3 Nicholas Smith Southern Highlands CC +00:53.5 7 08:49.3 08:36.8 08:45.6 08:44.3 08:40.3 08:44.6 08:26.1
4 William Ockenden Carnegie Caulfield CC +01:52.9 7 08:55.0 08:28.9 08:52.1 08:47.3 08:31.4 09:01.3 09:10.6
5 Ben Walkerden Carnegie Caulfield CC +03:05.5 7 08:36.3 08:31.0 08:51.8 08:56.7 08:43.7 09:14.5 10:05.1
6 Raphael Freienstein St Kilda Cycling Club +03:42.4 7 09:07.1 08:31.1 08:39.4 09:09.1 09:41.3 09:07.9 09:20.1
7 Paul Redenbach Melbourne Cycling League +04:25.7 7 08:58.7 08:58.3 09:09.5 09:13.6 09:04.8 09:22.0 09:32.4
8 Daniel Taylor Ballarat Sebastopol Cycling Club +04:46.9 7 09:04.4 09:01.8 09:09.2 09:20.9 09:32.3 09:15.1 09:16.7
9 Daniel Braunsteins +05:30.1 7 09:18.3 09:06.2 09:08.7 09:14.4 09:15.5 09:36.6 09:44.0
10 Allan Iacuone St Kilda Cycling Club +05:45.8 7 09:23.6 09:08.5 09:12.4 09:16.4 09:23.6 09:28.9 09:46.2
11 Anakin Williams Carnegie Caulfield CC +07:06.2 7 09:32.7 08:57.6 09:06.2 09:12.0 09:44.4 10:02.7 10:24.2
12 Nicholas Norden St Kilda Cycling Club +07:14.7 7 09:18.6 09:11.5 09:26.6 09:46.5 09:53.5 09:58.9 09:32.7
13 Simon Bishop Hawthorn Cycling Club +07:35.9 7 09:25.6 09:23.1 09:36.1 09:30.7 09:54.7 10:00.4 09:39.0
14 Ashley Sek Melbourne Cycling League +08:59.7 7 09:47.4 09:28.9 09:41.7 09:47.1 10:06.4 09:52.5 10:09.4
15 Clint Perrett Melbourne Cycling League +13:00.6 7 10:51.9 10:35.1 10:17.8 10:12.1 10:32.3 10:47.3 09:37.8
16 Joshua Sek Melbourne Cycling League +1 LAP 6 09:43.3 09:46.6 09:46.2 09:59.4 10:58.7 10:26.2
17 John Vroom St Kilda Cycling Club +1 LAP 6 09:46.9 09:41.2 10:12.5 10:35.6 10:42.6 10:28.9
18 Brett Buckland Alpine Cycling Club +1 LAP 6 10:08.4 10:06.4 10:25.8 10:31.6 10:26.5 10:23.0
19 Dylan Benson Hawthorn Cycling Club +1 LAP 6 10:23.1 10:22.7 10:43.8 10:44.8 11:21.4 10:39.7
20 Julien Fleurus Melbourne Cycling League +1 LAP 6 10:37.2 10:31.2 10:37.5 10:59.5 11:05.0 11:09.6
21 Nicholas Rhodes Geelong Cycling Club +1 LAP 6 10:22.0 10:32.7 11:25.8 10:44.5 11:17.7 10:52.7
DNF Kieran Thompson Melbourne University CC DNF 2 09:42.9 09:31.7
DNF Rowan Philip Hawthorn Cycling Club DNF 3 10:21.5 10:17.7 10:49.4
Finishers: Cat ?: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6 Lap 7
1 David Harberts Fat Tyre Flyers MTB 54:42.65 6 09:29.4 08:51.1 09:10.1 09:05.6 09:08.9 08:57.6
2 Paris Pollock Hawthorn Cycling Club +00:14.9 6 09:12.2 09:00.5 09:12.2 09:10.8 09:08.9 09:13.0
3 Ashley Ray Blackburn Cycling Club +00:45.1 6 09:04.1 09:07.5 09:08.4 09:15.3 09:24.5 09:28.1
4 Chris Maccan Plenty Gorge MTB +01:01.8 6 09:30.4 09:06.0 09:09.9 09:18.0 09:18.2 09:22.1
5 Ben Hartwig Beechworth Chain Gang +01:53.2 6 09:26.0 09:20.2 09:15.9 09:35.6 09:27.2 09:31.0
6 Mitchell Snowball Warrandyte MTB Club +02:05.7 6 09:04.4 09:07.6 09:29.5 09:43.8 10:01.6 09:21.6
7 Chris Early Southern Masters Cycling Club +02:27.9 6 09:20.3 09:24.9 09:39.0 09:32.7 09:45.7 09:28.1
8 James Meakin Yarra Ranges MTB Club +02:29.7 6 09:39.5 09:14.4 09:17.9 09:38.3 09:33.2 09:49.2
9 Ray Seymour Plenty Gorge MTB +02:42.7 6 09:26.0 09:23.8 09:31.1 09:38.6 09:39.7 09:46.3
10 Neil Oleary Plenty Gorge MTB +02:55.4 6 09:21.4 09:34.0 09:44.4 09:51.0 09:42.2 09:25.1
11 Paddy Oliver Melbourne Cycling League +03:12.0 6 09:53.8 09:22.8 09:22.0 09:37.3 09:40.1 09:58.5
12 Steve Munyard Geelong Mountain Bike Club +03:29.1 6 10:23.9 09:25.3 09:36.6 09:28.5 09:40.2 09:37.3
13 Derek Holland Brunswick Cycling Club +03:36.5 6 09:21.0 09:24.0 09:39.9 09:46.4 10:03.1 10:04.9
14 Tom Crowle Hawthorn Cycling Club +03:54.4 6 09:29.9 09:29.9 09:51.0 09:58.9 09:53.0 09:54.5
15 Allan Satchell Stawell-Great Western CC +04:01.7 6 10:36.1 09:33.9 09:30.5 09:30.3 09:50.1 09:43.5
16 Jason De puit Brunswick Cycling Club +04:16.0 6 09:53.7 09:45.8 10:00.3 09:54.1 09:44.7 09:40.2
17 Eric Johnson Sunbury Cycling Club +04:34.1 6 09:46.1 09:29.0 09:50.0 09:58.6 10:10.4 10:02.8
18 Garron Buckland Alpine Cycling Club +04:51.0 6 10:05.2 09:36.0 09:42.7 09:56.7 10:24.4 09:48.8
19 Evan Armstrong Brunswick Cycling Club +05:05.1 6 10:00.9 09:41.8 09:54.7 09:53.1 10:05.8 10:11.5
20 Ben Kraus +05:21.3 6 09:52.6 09:40.5 10:02.5 10:12.4 10:08.3 10:07.7
21 Jed Stone MTBA 8-week trial +05:34.3 6 09:50.6 10:05.8 09:58.4 10:17.4 10:16.2 09:48.7
22 Carson George Brunswick Cycling Club +05:45.3 6 10:44.4 09:56.8 09:58.2 09:51.3 10:05.3 09:52.0
23 Wayne Gibbings Brunswick Cycling Club +06:04.6 6 10:03.5 09:51.0 10:03.3 10:12.1 10:08.9 10:28.5
24 James Deane Team Mount Beauty +06:20.7 6 10:39.7 10:11.9 10:02.6 10:04.6 10:03.0 10:01.6
25 Heath Miller Brunswick Cycling Club +06:46.8 6 09:51.5 09:07.1 10:47.1 10:02.7 10:37.5 11:03.7
26 Tim Northey Alpine Cycling Club +06:48.8 6 10:24.3 09:55.2 10:06.0 10:29.4 10:27.8 10:08.9
27 Christopher Doe Beechworth Chain Gang +06:49.0 6 10:20.2 09:55.3 09:56.5 10:12.3 10:26.4 10:41.0
28 Ben Lehner Melbourne Cycling League +07:05.7 6 10:07.1 09:40.1 10:07.2 10:24.1 10:31.2 10:58.8
29 Timothy Holmes Melbourne Cycling League +07:05.8 6 10:03.7 09:57.4 09:58.5 10:31.5 10:42.3 10:35.0
30 Marc Loeliger Red Hill Riders MTB +07:29.5 6 10:17.9 10:08.6 10:20.2 10:24.7 10:32.9 10:27.9
31 James Mountain Brunswick Cycling Club +07:57.0 6 10:16.3 10:05.7 10:22.7 10:54.1 10:33.0 10:27.9
32 Ray Hunter Brunswick Cycling Club +08:07.9 6 10:31.5 10:18.9 10:28.8 10:30.5 10:42.5 10:18.5
33 Rob Moss Brunswick Cycling Club +08:09.2 6 10:22.4 10:10.8 10:28.7 10:43.3 10:44.3 10:22.4
34 Luke Maher Brunswick Cycling Club +08:13.1 6 10:44.2 10:22.5 10:29.9 10:30.1 10:36.1 10:13.0
35 Michael Dilley Melbourne Cycling League +08:20.0 6 11:22.7 10:02.9 10:00.3 10:30.8 10:45.3 10:20.8
36 James Kirkham Melbourne Cycling League +08:41.5 6 10:46.4 10:11.8 10:33.1 10:31.0 10:40.0 10:41.9
37 Ross Heywood Brunswick Cycling Club +09:25.4 6 10:37.6 09:59.7 10:27.1 11:15.1 11:06.1 10:42.5
38 Brent Nichols Wangaratta Cycling Club +09:34.3 6 11:07.9 10:34.2 10:50.3 10:49.8 10:30.3 10:24.6
39 Hal Hunter Brunswick Cycling Club +09:34.5 6 10:07.4 10:16.2 10:48.3 11:29.9 10:51.5 10:43.9
40 Anthony Rybar Alpine Cycling Club +09:47.1 6 11:13.7 10:24.6 10:38.9 10:47.6 10:40.2 10:44.8
41 Nicholas Cotterell Brunswick Cycling Club +10:26.7 6 10:53.0 10:49.9 10:48.1 10:50.3 10:53.4 10:54.6
42 Declan Hofbauer Brunswick Cycling Club +10:29.2 6 10:23.9 09:21.5 10:09.4 10:09.0 11:20.2 13:47.9
43 Harrison Scott St Kilda Cycling Club +1 LAP 5 10:31.1 10:37.0 10:00.7 10:40.3 11:27.6
44 Tom Mcquillan Brunswick Cycling Club +1 LAP 5 10:23.5 10:25.7 11:01.7 11:16.1 12:19.4
45 Nick Keogh Sunbury Cycling Club +1 LAP 5 10:41.7 10:11.5 11:37.8 11:23.9 11:34.2
46 Stephen Bick Coburg Cycling Club +1 LAP 5 11:35.3 11:10.8 11:02.3 11:29.9 11:58.7
47 Stuart Weir Brunswick Cycling Club +1 LAP 5 11:26.2 11:02.2 11:43.4 11:44.4 11:36.8
48 Alastair Douglas Fat Tyre Flyers MTB +1 LAP 5 10:51.2 11:03.0 11:20.5 11:12.2 13:31.6
49 Jamie Whitfield Hawthorn Cycling Club +3 LAP 3 10:02.3 09:32.4 09:43.9
50 Alan Caulfield Carnegie Caulfield CC +3 LAP 3 10:43.3 10:03.7 10:07.5
DNF Simon Barnfather MTBA DNF 3 09:45.6 09:28.6 09:40.3
DNF Ciaran Youd Adelaide MTB Club DNF 4 11:00.8 10:27.4 10:41.1 11:43.7
Finishers: Cat 3: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 49  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5
1 Nash Snooks Carnegie Caulfield CC 40:38.50 4 09:53.1 09:57.3 10:11.7 10:36.4
2 Lachlan Mcconnell Brunswick Cycling Club +00:23.3 4 10:05.2 10:05.5 10:33.9 10:17.2
3 Jason Agosta Red Hill Riders MTB +00:31.7 4 10:28.9 10:17.0 10:23.7 10:00.6
4 Andrew Stamp Brunswick Cycling Club +01:44.4 4 11:12.1 10:04.6 10:37.2 10:29.0
5 Lars Cortsen St Kilda Cycling Club +02:18.3 4 10:41.5 10:33.7 10:53.5 10:48.2
6 Jarred Benham Bendigo & District CC +02:57.7 4 10:08.3 10:19.9 10:41.9 12:26.1
7 David Woodman Dirt Riders +03:19.6 4 11:13.4 10:36.2 11:10.9 10:57.8
8 Adrian Williams Carnegie Caulfield CC +03:29.5 4 11:00.5 10:58.2 10:56.7 11:12.6
9 Sam Northey Alpine Cycling Club +03:35.6 4 10:58.1 10:47.1 10:59.0 11:30.0
10 Sam Baker Brunswick Cycling Club +04:53.9 4 11:03.3 11:23.7 11:41.6 11:23.8
11 Samuel Daw Brunswick Cycling Club +05:16.1 4 10:47.8 11:38.5 12:24.7 11:03.7
12 Paul Walker The Pirates Sporting Club +05:38.2 4 11:42.1 11:37.6 11:37.0 11:20.0
13 Kip Jordan Brunswick Cycling Club +05:54.8 4 12:15.6 10:55.3 12:00.9 11:21.5
14 Erich Fangmeier Brunswick Cycling Club +06:03.1 4 11:43.3 11:42.4 11:58.9 11:17.1
15 Michael Lawson Bicisport +07:10.5 4 12:19.1 12:02.1 11:38.9 11:49.0
16 Jake Turnbull Brunswick Cycling Club +07:24.9 4 11:56.5 12:19.6 11:47.3 12:00.1
17 Doug Sant Melbourne Cycling League +07:49.3 4 12:15.4 11:51.8 12:04.0 12:16.7
18 Derek Visser Beechworth Chain Gang +08:13.5 4 12:53.3 12:02.8 11:56.9 11:59.0
19 Callum Dwyer Albury Wodonga Mountain Bikers +08:57.7 4 12:17.4 11:54.5 12:42.4 12:42.0
20 Haydn Mclean Brunswick Cycling Club +09:31.2 4 12:16.7 12:25.1 12:46.8 12:41.2
21 Rob Milne Lysterfield District Trail Riders +09:49.5 4 12:56.0 12:24.0 12:41.1 12:26.9
22 Matthew Lee Brunswick Cycling Club +10:49.6 4 13:03.5 12:58.7 12:46.4 12:39.7
23 Matt Perkins +11:09.4 4 13:17.1 12:49.5 12:52.3 12:49.0
24 Michael Frank Sunbury Cycling Club +11:18.9 4 12:12.4 12:39.6 13:36.7 13:28.7
25 Mick Enright +11:27.3 4 13:04.9 13:13.8 13:03.3 12:43.8
26 Theo Bridge Brunswick Cycling Club +12:12.1 4 12:24.9 13:47.9 13:43.6 12:54.3
27 Sebastian Haeusler Brunswick Cycling Club +13:35.9 4 13:39.6 13:35.1 13:20.9 13:38.7
28 Paul Kelly Carnegie Caulfield CC +1 LAP 3 13:41.6 13:35.0 14:17.8
29 Nathan Carter +1 LAP 3 14:06.5 13:43.8 14:03.5
30 Gil Castillo Sunbury Cycling Club +1 LAP 3 14:00.0 14:23.6 13:48.5
31 Glenn Tarran St Kilda Cycling Club +1 LAP 3 14:36.9 14:11.0 14:13.2
32 Warwick Mcwaters Geelong Mountain Bike Club +1 LAP 3 13:11.1 15:23.7 15:11.0
33 Robert Srbinovski Sunbury Cycling Club +1 LAP 3 15:45.4 15:15.7 15:28.1
34 Norm Gray RaceToEraseCancer +1 LAP 3 16:24.5 17:59.5 17:07.8
DNF Ivan Tarrant Lysterfield District Trail Riders DNF 1 15:49.4
DNF Martin Bower Brunswick Cycling Club DNF 2 12:00.3 12:34.0
DNF Adam Boyd Brunswick Cycling Club DNF 2 13:38.5 13:18.4
Finishers: Cat ?: 37  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5
1 Sam Satchell Geelong Cycling Club 43:28.57 4 12:28.9 10:22.1 10:08.6 10:28.9
2 Jonathan Keane +00:46.3 4 12:26.0 09:59.5 10:39.3 11:10.1
3 Nic Dorman Plenty Gorge MTB +1 LAP 3 12:38.5 14:12.6 14:36.7
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6
1 April Mcdonough Lysterfield District Trail Riders 49:10.85 5 09:32.5 09:09.3 09:33.4 10:11.8 10:43.9
2 Rebecca Locke Coburg Cycling Club +00:49.7 5 09:39.8 09:17.8 09:43.1 10:30.8 10:49.0
3 Emma Keogh Brunswick Cycling Club +02:27.0 5 09:29.3 09:28.1 10:08.4 11:20.6 11:11.6
4 Melissa Anset Warrandyte MTB Club +04:44.8 5 09:52.6 09:57.1 10:37.0 11:51.2 11:37.9
5 Nicole Buckland Alpine Cycling Club +05:11.0 5 10:38.1 10:21.4 10:28.6 11:18.0 11:35.9
6 Melissa Vandewater Lysterfield District Trail Riders +09:30.6 5 10:10.3 10:40.4 11:42.2 12:50.7 13:17.9
7 Simona Infantino Melbourne Cycling League +1 LAP 4 12:06.5 11:35.5 12:47.9 14:25.8
DNF Verita Stewart Hawthorn Cycling Club DNF 2 13:04.7 13:01.8
Finishers: Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5
1 Diane Nelson Melbourne Cycling League 48:36.64 4 11:55.0 11:54.5 12:28.9 12:18.3
2 Marissa Stone Wombat MTB Club +00:43.4 4 11:14.3 12:12.9 12:38.6 13:14.3
3 Elizabeth Windsor Brunswick +02:31.4 4 11:51.4 12:33.5 13:11.8 13:31.4
4 Anna Cleland Hawthorn Cycling Club +02:31.5 4 12:10.9 12:16.8 13:44.8 12:55.7
5 Linden Heywood Brunswick Cycling Club +03:37.9 4 12:07.3 12:38.0 13:15.8 14:13.5
6 Courtney Snowball Warrandyte MTB Club +03:51.6 4 11:58.3 12:50.4 13:35.7 14:03.9
7 Katie Taylor Melbourne Cycling League +1 LAP 3 12:14.3 12:43.9 14:21.8
8 Vanessa Jackson St Kilda Cycling Club +1 LAP 3 12:25.3 13:09.2 13:54.5
9 Margarita Williams Footscray Cycling Club +1 LAP 3 13:18.9 14:18.4 14:16.8
10 Kia Matley Brunswick Cycling Club +1 LAP 3 12:40.9 14:23.7 15:05.4
11 Sarah Turnbull Brunswick Cycling Club +1 LAP 3 13:39.3 15:25.0 15:43.7
12 Claire Vincent +1 LAP 3 14:48.8 15:52.5 17:06.0
Finishers: Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4
1 Sophie Sutton Blackburn Cycling Club 36:56.16 3 12:22.0 12:13.7 12:20.5
2 Tara Neyland Brunswick Cycling Club +01:44.5 3 12:26.5 12:40.7 13:33.5
3 Ella Baxter Brunswick Cycling Club +02:08.3 3 12:35.8 13:22.7 13:06.1
4 Joanna Murawska Lysterfield District Trail Riders +03:59.6 3 13:18.6 13:26.8 14:10.4
5 Bronwyn Johns Sunbury Cycling Club +04:23.7 3 13:23.5 13:27.8 14:28.6
6 Danielle Pepping The Pirates Sporting Club +05:04.5 3 13:50.1 14:07.1 14:03.5
7 Leanne Versteege Chelsea & Peninsula CC +05:41.8 3 13:22.6 14:08.6 15:06.8
8 Tanya Simpson Plenty Gorge MTB +06:38.7 3 14:19.0 14:58.8 14:17.2
9 Alicia Hooper Brunswick Cycling Club +07:04.3 3 14:10.4 15:05.8 14:44.3
10 Sarah Thompson MTBA +07:44.2 3 13:48.7 14:45.1 16:06.7
11 Amanda Beattie Sunbury Cycling Club +1 LAP 2 14:49.3 15:59.1
12 Martyn Taylor Lysterfield District Trail Riders +1 LAP 2 15:40.8 15:57.7
13 Nicole Schiwy Coburg Cycling Club +1 LAP 2 15:30.5 16:18.1
14 Jackie Manders Brunswick Cycling Club +1 LAP 2 15:06.3 17:05.8
15 Claire Chandler St Kilda Cycling Club +1 LAP 2 16:11.0 17:53.7
16 Meghan Thomas Brunswick Cycling Club +1 LAP 2 16:38.7 18:03.5
17 Charlotte Weir Brunswick Cycling Club +1 LAP 2 16:51.8 18:01.9
18 Lia De gruchy Brunswick Cycling Club +1 LAP 2 18:07.8 16:51.9
19 Jo Cullen Alpine Cycling Club +1 LAP 2 17:23.8 17:38.0
20 Keely Samson Sunbury Cycling Club +1 LAP 2 17:11.0 18:00.1
21 Lara Srbinovski Sunbury Cycling Club +1 LAP 2 18:03.2 18:12.3
22 Miranda Robinson Hawthorn Cycling Club +2 LAP 1 24:09.3
DNF Belle Williams St Kilda Cycling Club DNF 1 20:03.3
Finishers: Cat ?: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4
1 Rachel Swain 33:56.00 3 07:08.6 12:59.2 13:48.2
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5
1 Cooper Northey Alpine Cycling Club 43:14.57 4 12:22.8 09:59.9 10:21.0 10:30.8
2 Samuel Harberts Park Orchards BMX +01:12.6 4 12:22.0 10:19.6 10:40.4 11:05.2
3 Campbell Mcconnell Brunswick Cycling Club +02:01.0 4 12:20.7 10:51.4 11:07.0 10:56.7
4 James Stamp Brunswick Cycling Club +02:44.7 4 12:33.8 11:09.7 11:08.3 11:07.5
5 Hayden Vimpani Blackburn Cycling Club +05:03.9 4 12:23.3 11:38.2 12:05.2 12:11.9
6 Loki Fangmeier Geelong Mountain Bike Club +09:43.5 4 12:26.4 12:51.4 13:43.6 13:56.7
7 Lachlan Stewart Brunswick Cycling Club +09:57.6 4 12:29.3 13:22.2 13:52.7 13:28.0
8 Henry Loeliger Brunswick Cycling Club +1 LAP 3 12:34.3 14:00.3 14:14.2
9 William Deane Team Mount Beauty +1 LAP 3 12:33.3 14:46.6 14:52.9
10 Riley Boyd Brunswick Cycling Club +1 LAP 3 12:29.1 14:38.4 15:31.2
11 Lachlan Harberts Warrandyte MTB Club +1 LAP 3 12:23.9 13:20.4 17:23.4
12 Fraser Stephens Alpine Cycling Club +1 LAP 3 12:32.1 16:43.4 19:01.0
Finishers: Cat ?: 12