Log In
Seattle Cyclocross - Maris Farms • Nov 1 2009
6.3
0
0
5
0
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
6.3
Beers
?
Moisture
?
Accel
5
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bill Craven Starbucks
2 David O'Brien Rad Racing/Hagens Berman
3 Jason Goff Veloce Velo
4 Ryan Harrison Revolution Cycles
5 Brian Koder Valley Athletic Club/ CBC Racing
6 Ryan Casebolt BD Roofing
7 Erik Kolve
8 Jay Malyon NRC/Kona
9 Jared Sheeks
10 Anthony Azevedo Husky Cycling
11 Christian Schmalz Cycle U
12 Jeff Evans The Valley
13 Avi Mahan ASC/Redline
14 Tyler Miller
15 Ryan Mallory
16 Chad Richmond Hagens Berman
17 David Yamamoto ASC/Redline
18 Jon Quon Counterbalance
19 Brian Tucker Starbucks
20 Chris Tremonte Recycled Cycles / Raleigh
21 Jayme Baas
22 Mark Yunker OTBCX
23 Glenn Shackatano Cucina Fresca
24 Jed Barden Cycle U
25 Mark Taylor Starbucks
26 Jim Hawk Byrne Invent
27 Mark Rogers
28 Daniel Godbout Cucina Fresca
29 Terry Davis
30 Jesse Cohen Beverly Cycles
31 Philip Bergman
32 Mark Bender
33 Andres Ruiz
34 Aaron Last
35 Sergery Markov
36 Antonio Coria
37 Sam Whitley
38 Kevin Smith
39 Jon Lafollette uBRDO Team Project
40 Cunningham Karl
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 8   Cat 4: 8   Cat 5: 1   Cat ?: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gideon Bender Bicycle Centers/Collision One
2 Titus Bender Bicycle Centers/Collision One
3 Lance Smith
4 Holden Berg Bicycle Centers/Collision One
5 Max Tingleya
Finishers: Cat 4: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Blake Rollins BD Roofing
2 Jarrett Aregger ASC Racing/Redline
3 Mitchell Thornton ASC
4 Scott Funston Old Town Bicycle
5 Kevin Butts BD Roofing
6 Skyler Schroeder Rad Racing NW
7 Michael Schnabel BD Roofing
8 George Jackson iii
9 Benjamin King Rad Racing NW
10 Travis Luther RAD Racing
11 Steven Raymond Old Town Bicycle
12 Carson Jones 20/20 Fuel
13 Colton Schnabel BD Roofing
14 Erik Philipson ASC Racing/Redline
15 James Parsons
16 Sam Mchale 20/20 Fuel
17 Xzavier Hamilton
18 Daniel Mcgee TAI
19 Clayton Weichbrodt
20 Derrick Howlett ASC/Redline
21 Henry Geary ASC/Redline
22 Holden Berg Bicycle Centers/Collision One
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 11   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Evan Geary ASC Racing/Redline
2 Kyle Howlett ASC Racing
3 Canon Mallory Shuksan Velo Club
4 Kody Raymond Old Town Bicycle
5 Luke Grant ASC Racing
6 Henry Hayes 20/20 Fuel
7 Mike Jors ASC Team
8 Caden Tongue Rad Racing NW
9 Darian Thomas Single Track Cycles
10 Ben Bostrom Phil's Southside Cyclery
11 Alec Bluhm
12 Derek Deyoung TAI
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 6   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marcus Tongue Rad Racing NW
2 Kirk Fitzharris
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sarah Wood 20/20 Fuel
2 Alexa Jorgensen
3 Ella James Team Zoom
4 Sara Bluhm
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shannon Mallory Redline
2 Claire Mchale 20/20 Fuel
3 Madison Luther RAD Racing
4 Madison Schnabel BD Roofing
5 Zara Mcgrath IJM.org
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexandra Hoffman
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steve Fisher Rad Racing NW / Hagens Berman
2 Toby Swanson Benaroya Research Institute
3 Loren Hanson BRI
4 Eric Emsky Rad Racing NW/Hagens Berman
5 Richard Mcclung Hagens-Berman LLP Cycling
6 Ian Terry Rad Racing
7 Ian Tubbs Lenovo
8 Logan Owen Redline Bicycles
9 Mark Hanson BRI
10 Ian Mackie (new tags please Beneroya Research Institute
11 Logan Wetzel Beneroya Research Institute
12 Kyle Mcgilvray Old Town Bicycles
13 Steven Williams Recycled Cycles
14 John-Christian Flack Valley Athletic Club
15 Craig Fowler uBrdo.com
16 Glenn Soja Cucina Fresca
17 Alex Wilson Recycled Cycles
18 Carl Hulit Recycled Cycles
19 Nick Solheim First Rate Mortgage
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 8   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabriel Grant Second Ascent
2 Austin Clevenger Rad Racing NW
3 Randy Salamon Recycled Cycles/Raleigh
4 Travis Monroe
5 David Kirske Rad Racing NW/Hagens Berman
6 Colin Krebsbach ASC Racing/Redline
7 Dave Davis
8 Cory Simpson Woodinville Bicycle/Bike Fit
9 Christopher Green Amgen
10 J.d. Fette Hagens Berman LLP
11 Conrad Kornmann Viking Sport Seattle
12 Shane Christopher
13 Evan Renwick ASC Racing/Redline
14 Kris Lepine
15 Nick Stielan
16 Jeff Gaeckle The Valley
17 Benji Perin
18 Kari Studley
19 Brian Dagnon Fanatick
20 Paul Young
21 Nicholas Adsero Recycled Cycles Racing
22 Kosta Psaltis Rad Racing NW
23 Ryan W brown Cucina Fresca
24 Alexander Springer
25 Anthony Rutter Bicycle Centres/Collision 1
26 Judson Miller Joe Bar
27 Alex Walker Old Town
28 Nathan Solomon Alki Rubicon
29 Alden Kroll Hagens Berman LLP
30 Luke St. clair Recycled Cycles Racing
31 Jay Maas Apex
32 David Stonich Alki Rubicon
33 Matthew Oseto Lenovo
34 Ryan Vanderloop Viking Sport Seattle
35 Cole Cutright ASC Racing/Redline
36 Marc Schwartz
37 Justin Berndt NRC/Kona
38 Josh Schmidt Blue Rooster/Sports Med
39 Mark Lambie
40 David Volkert Team Doublecheck
41 Carl Anton Recycled Cycles
42 Will Vancleve
43 Nick Brown Recycled Cycles
44 Dan Doran FRM/NW Velo
45 Brian Walburn Hagens Berman LLP
46 Matt Maylon NRC/Kona
47 Matt Wentrub Hagens Berman LLP
48 Alex Telitsine IJM.ORG
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 10   Cat 3: 14   Cat 4: 1   Cat ?: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Cook Old Town Bicycle
2 Kenton Berg Second Ascent
3 Ian Crane Rad Racing NW
4 Brandon Wagner Joe Bar
5 Seth Davis Alki-Rubicon
6 Jim Wood Alki Rubicon
7 Daniel Wren second ascent
8 Reese Lindblad Phil's Southside
9 Josh Simpson Recycled Cycles
10 Steve Ellis Blue RoosterSporrts
11 Robert Kirkwood
12 Walker Duval Team DoubleCheck
13 Peter Eby
14 Steve Perry Zoka Viking Sport
15 Jim Brown
16 Greg Poels
17 Benjamin Smith Second Ascent
18 Justin Harman Bicycle Centres / Collision One
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brendan Connolly Blue Rooster Sports Med
2 Ron Schmeer Modus
3 Sean Kelsey Buy Local Cycling
4 Matthew Lynch
5 Matt Hill Garage
6 Chad Berg Bicycle Centers/Collision One
7 Jim Albright TAI
8 Michael Dicenso
9 LeRoi Smith Ragnarok Racing
10 David Salo Second Ascent
11 Dan Norton redline
12 Todd Davis Lenovo
13 Craig Dillon Cucina Fresca
14 Ron Collins Bicycle Centers
15 Steve Jensen Bicycle Centers
16 Doug Graver Ragnarok Racing
17 Justin Harman Bicycle Centres / Collision One
18 Alec Duxbury Gin Optics
19 Dan Thorson Bicycle Centres/Collision 1
20 Tom Phillips Ragnarok Racing
21 Rich Blanco Ragnarok Racing
22 Jim Brown Rad Racing
23 Keith Rollins BD Roofing
24 Mike Hattrup BD Roofing
25 Mike Rolcik Ragnarok Racing
26 Phil Oppenheimer Bicycle Centres/Collision 1
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 10   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Gallaher IJM.org
2 Randy Iddings
3 John Meehan Garage
4 Bart Sanderson Blue Rooster/Sprots Med Clinic
5 Pat Weiler Cycle Therapy - 4 Corners
6 Cosmic Miller My Lovely Wife
7 Chris Adolf Cucina Fresca
8 Peter Krumins Old Town Bicycle
9 Rick Heckenlaible Cucina Fresca
10 Jim Peot
11 Glen Conley Unattached
12 Jim Clevenger
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 6   Cat 3: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Studley NRC/Kona
2 Brian Walburn Hagens Berman LLP
3 Cole Meckle Cucina Fresca
4 Will Kelly Market Street Cycling
5 J. Juelis Joe Bar
6 Ross Copeland Ragnarok Racing
7 Rick Jerabek
8 Sean Curran Second Ascent
9 Brad Kilcline IJM.org
10 Keith Heinzelman classic cycles
11 Tim Hegg Phil's South Sound Cyclery/Team Ta
12 Bob Ludeman Lenovo
13 Matt Morrisson Raise The Bar
14 Thad Boss Joe Bar
15 Joe Martin NRC/Kona
16 Nathan Kiger Ragnarok Racing
17 Parker Lund NRC / Kona
18 Sam Taagen 20/20 Fuel
19 Matthew Oseto Lenovo
20 Jeff Woerner IJM.org
21 Rainer Leuschke Blue Rooster/Sports Medicine Clini
22 Mike Porter Porterhouse Racing
23 Tim Wood 2020 Fuel
24 Dan Becraft Moots Racing NW
25 Timothy Spence NRC/Kona
26 Joseph Ecker First Rate Mortgage
27 James Gillette Cucina Fresca
28 Art Weichbrodt Zoka/Vikingsport
29 Jason Casebolt Rad Racing NW/Hagens Berman
30 Travis Nease Cucina Fresca
31 Jason Dudek Second Ascent
32 David Sullivan
33 Jeff Evans Doublecheck
34 Jeremy Mckinley Gregg's
35 "jason Bavuso" Joe Bar
36 Brad Loetel Cucina Fresca
37 Er Brown Viking Sport Seattle
38 John Herzog Alki Rubicon
39 Kempton Baker Viking Sport Seattle
40 Sean Wittmer Bicycle Centres/Collision 1
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 18   Cat 4: 1   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rob Piper Amgen Cycling
2 Mike Donnelly
3 Mike Hayes 20/20 Fuel
4 Brad Laesch 20/20 Fuel
5 Martin Senkyrik Second Ascent
6 John Alving
7 Roy Colven Wines of WA
8 Matthew Cazier 20/20 Fuel
9 Kevin Raymond BeatRoy.com
10 Larry Elliott
11 Greg Luther The Valley Athletic Club/ CBC Racin
12 Andrew Malakoff
13 Mike Doherty Cucina Fresca
14 Tim Petrick BD Roofing
15 Kevin Beshlian 20/20 Fuel
16 David Bennett Bicycle Centres/Collision 1
17 Jerry Cutright ACS Racing/Redline
18 Steve Tauscheck Double Check
19 Dave Stanton Cucina Fresca
20 Paul Krebsbach First Rate Mortgage
21 Todd Anderson
22 Riley Conkin McLeod Construction/Pedal Dynamics
23 Chris Mahan (#11b)
24 Paul Marquart BD Roofing
25 Paul Berkshire Ragnarok Racing
26 Tom Biehl 2020 Fuel
27 Steve Krause
28 Christopher Mendoza The Valley Athletic Club/ CBC Racin
29 John Mchale 2020/Fuel
30 David Baker Phils South Side Cyclery
31 Peter Stocker Hagens Berman
32 Vern Cole Starbucks
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 10   Cat 4: 3   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erik Brooks Blue Rooster / Sports Medicine Clin
2 James Wagner
3 Tom Holmes
4 Hank Koerner 20/20 Fuel
5 Bernard Boglioli Byrne Specialty Gas
6 Mark Longrie Old Town
7 William Hughey Classic Cycle
8 Brian Volkert Team Doublecheck
9 Don Duval Double Check
10 John Roberts
11 Marshall Will
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Doane Phil's Cycling
2 Mark Mirante Starbucks
3 Ian Gerrish
4 Dave Haugen Old Town Bicycle
5 Ryan Denney
6 Christopher Cumming Motofish
7 Peter Hall
8 Dmitri Keating Old Town Bicycle
9 Eric Kamila
10 Kevin Andres Bicycle Centres Everett Washington
11 Paul Judy
12 Michael Robertson Hagens Berman
13 Dean Sabol McLeod Construction
14 Marty Thomas Double Check
15 Jonathan Blunt McLeod Construction
16 Bill Brazier Amgen Cycling
17 Chad Olson Cucina Fresca
18 Scott Wiltamuth 20/20 Fuel
19 Rob Born Blue Rooster / Sports Medicine Cli
20 Dominic D'angelo Bicycle Centers / Collision 1
21 Clive Pursehouse
22 Derek Leckrone BD Roofing
23 Matt Soja Cucina Fresca
24 Matt Wallis Bicyle Centres/Collision 1
25 Brian Mitchell Valley Athletic Club
26 Scott Mcnees
27 Mark Stephenson Novara
28 Nathan Webster
29 Ron Funston (#706)
30 Shane Kromrey Bicyle Centres/Collision 1
31 Larry Jorgensen Byrne Invent
32 Paul Werner Old Town
33 Chris Liebsch TAI
34 Bob Mcgee Therapeutic Associates
35 Andy Rosser The Valley Athletic Club
36 Matt Kincaid Phil's South Side
37 Mike Braaten Old Town Bicycle
38 Alex Gentile Performance
39 Mark Thomas Singletrack Cycles
40 Mark Freda Aspen Velo
41 Aaron Kaufman Viking Sport Seattle
42 Lorin Jovag
43 Thomas Capell Phil's south side cyclery
44 Quin Clements
45 Peter M. vincent
46 Tory Grant Old Town
47 John Pearch
48 Josh Warborg
49 Donny Buchanan Old Town
50 Jason Sobottka Old Town Bicycle
51 Chris Kunin
52 Brian Carlson Motofish
53 Reeve Geary Blue Rooster/Sports Medicine Clini
54 Fabien Pichard Anvanti racing - Blue rooster
55 Steve Sjolund
56 Mark Wistrom
57 Justin Fitzgerald
58 Ed Amdahl Starbucks Cycling
59 Bryan Macdonald
60 Troy Nebeker Motofish
61 Brad Glaverson Cucina Fresca
62 Bruk Ballenger Mcleod Construction / Pedal Dynami
63 Kevin Smith
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 17   Cat 4: 13   Cat 5: 1   Cat ?: 29  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Kilbourne Cross Purpose/ Blue Collar Bicycle
2 Phil Meyer Phils South Side
3 Rob Schueler Columbia Athletic Club
4 George Jackson iii Old Town Bicycles
5 Brett Gaspers Apex Racing
6 Eric Mamroth Recycled Cycles
7 David Crist
8 Chris Lagerberg (check bib# Blue Rooster
9 George Spaggiari BD Roofing
10 Mark Hubbard
11 Steve Ellis Blue Rooster/Sports Medicine Clini
12 Barry Johnson First Rate Mortgage
13 Francisco Pons TAI
14 David Wills Phil's South Side Cyclery
15 Chris Miske Old Town
16 Rhea Wallace
17 Bob Cartwright Old Town
18 Dave Queen 20/20 Fuel
19 Kevin Vandervaate Phils South Side Cyclery
20 Ken Takaku BD Roofing
21 Tom Halverson McCleod Contruction
22 Jeff Coopersmith Cucina Fresca
23 Randy Bostrom Phils Southside Cyclery
24 Steve Wood New Belgium
25 D Parsons
26 Tom Reier BD Roofing
27 James Hilger
28 Jim Collins Old Town
29 Donald Heirman
30 Jeff Skov Old Town
31 Derek Gallichotte 2020fuel
32 Dan Deyoung TAI
33 John Solheim
34 Michael O'Brien 20/20 Fuel
35 Robert Bergeron Byrne Invent
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 9   Cat ?: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rodd Wagner Branford Bike
2 Rick Ceccanti BD Roofing
3 Richard Daifuku First Rate Mortgage
4 James Tedrick BD Roofing
5 Greg Poels
6 Thom De buys Cycle U.
7 Roland Goeckel Double Check
8 Scott Moore
9 Michael Weaver
10 Scott Holmes
11 Leonard Throop Eatonville Outdoor
12 Steve Blann Phils South Side
13 James Ridgeway
14 Jim Whitney Veloce Velo
15 Lou Graving
16 Bradley Scott
Finishers: Cat 4: 6   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jitka Cole Starbucks
2 Diane Conway CycleU
3 Carol Johnson Team Group Health
4 Tammy Meehan Kenda tire
5 Wanda Howlett Old School
6 Elizabeth Salvo Ragnarok Racing
7 Deborah Driver Ragnarok Racing
8 Rachel Mclain-rollins Old Town Bicycle
9 Michelle Petrick Blue Rooster Sports Med Clinic/ Av
10 Cynthia Freed Cucina Fresca
11 Lisa Miller Ragnarok Racing
12 Melissa Moffett Ragnarok RAcing
13 Robyn Angliss Blue Rooster Sports
14 Karen James Starbucks
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 6   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hidi Cramer
2 Elizabeth Brane Bicycle Centres/Colliision 1
3 Carlie Spence NRC / Kona
4 Jen Jerabek
5 Jessie Hickel Jet City Velo
6 Stefanie Werts Valley Athletic/CBC Racing
7 Kate Oliver Phil's South Sound Cyclery Team Ta
8 Linda Maza-sparks Double Check
9 Kelli Mcnees
10 Anna Peterson Phil's Southside Cyclery
11 Heidi Grantham
12 Christine Neumiller The Valley Athletic Club/CBC Racing
13 Margaret Walter Old Town Bicycle
14 Kate Bavuso Team Kate
15 Kathleen Mcmahon Cucina Fresca
16 Elaine Jameson
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 3   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marsa Daniel Group Health
2 Alexie Montaland IJM.org
3 Susan Berg
4 Corrie Middleton Bicycle Centers / Collision 1
5 Courtenay Mcfadden WWU Cycling
6 Anne Marie kessler Alki Rubicon
7 Deenie Robertson
8 Kathryn Meckle Cucina Fresca
9 Amanda Mcnabb Group Health
10 Christina Solheim Bicycle Centres/Collision1
11 Ann Mitchell Valley Athletic Club
12 Suzie Hodges NRC / Kona
13 Heidi Perry
14 Lori Sledge
15 Toni Christen Starbucks
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 4   Cat 4: 3   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karen Metcalfe Valley Athletic Club
2 Brenda Biernat IJM.org
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kristi Berg Redline Bicycles
2 Kari Studley
3 Beth Lyndon-griffith Hagens Berman
4 Lea Stralka Byrne Invent
5 Jadine Riley Team Group Health
6 Anne Love uBRDO Team Project
7 Lee Smith Team Group Health
8 Jenni Gaertner Riverstone CDA
9 Elizabeth Marzolf Hagens Berman
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ali Ritter Starbucks
2 Brandee Era-miller The Valley Athletic Club
3 Jessica Cutler Cucina Fresca
4 Devon Simpson Team Group Health
5 Karyn Abrahma CycleU
6 Karen Wilkinson Team Group Health
7 Ellen Ruotsala Group Health
8 Larisa Wade Rad Racing NW
9 Amanda Schmidt Blue Rooster Racing/The Sports Med
10 Kimberley Turner Cucina Fresca
11 Jennifer Burtner Valley Athletic
12 Nikole Rock Ragnarok Racing
13 Molly Martin NRC/Kona
14 Jenn Sinclair TAI
15 Andrea Casebolt Rad Racing NW/Hagens Berman
16 Christina Norwich ASC/Redline
17 Sharon Gregg Blue Rooster Racing/The Sports Med
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 7   Cat ?: 6