Log In
World Cup #2 - Plzen • Oct 18 2009
0
0
0
0
0
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Niels Albert BKCP - Powerplus 1:05:13
2 Sven Nys Landbouwkrediet-Colnago 0:00:19
3 Zdenek Stybar Telenet-Fidea Cycling Team 0:00:21
4 Kevin Pauwels Telenet-Fidea Cycling Team 0:00:24
5 Francis Mourey Francaise des Jeux 0:00:38
6 Klaas Vantornout Sunweb-Projob 0:00:56
7 Radomir Simunek BKCP - Powerplus 0:01:03
8 Christian Heule RendementhypoCycling Team 0:01:06
9 Enrico Franzoi Liquigas 0:01:10
10 Gerben De knegt Rabobank 0:01:17
11 Bart Aernouts Rabobank 0:01:26
12 Erwin Vervecken Revor-Jartazi Continental Team 0:01:33
13 Jonathan Page Planet Bike 0:01:37
14 Petr Dlask Telenet-Fidea Cycling Team 0:02:03
15 Jan Verstraeten KDL Trans NV 0:02:06
16 Robert Gavenda Telenet-Fidea Cycling Team 0:02:09
17 Thijs Van amerongen Vacansoleil Pro Cycling Team 0:02:43
18 Martin Zlamalik Prodoli Racing Team 0:03:03
19 Marco Bianco L Arcobaleno Carraro Team 0:03:12
20 Thijs Al AA Drink Cycling Team 0:03:15
21 Laurent Colombatto AC Besancon 0:03:16
22 Dieter Vanthourenhout BKCP - Powerplus 0:03:21
23 Eddy Van ijzendoorn AA Drink Cycling Team 0:03:24
24 Martin Bina Cyklo Team Budvar Tabor 0:03:27
25 Mariusz Gil LKS Pom Strzelce Krajenskie 0:03:31
26 Ondrej Bambula Cyklo Team Budvar Tabor 0:03:38
27 Rob Peeters Landbouwkrediet-Colnago 0:03:45
28 Ian Field Hargroves Cycles/Trant/Next/GSI 0:03:46
29 Kamil Ausbuher Exe Jeans 0:03:52
30 Wilant Van gils Pro Cycling Team ZZPR.nl-Destil-Mer 0:04:01
31 Marcel Wildhaber Scott-Swisspower Mountainbike-Team 0:04:10
32 David Derepas UVCA Troyes 0:04:14
33 Patrick Van leeuwen Het Snelle Wiel 0:04:20
34 Pawel Szczepaniak LKS Pom Strzelce Krajenskie 0:04:48
35 Alessandro Gambino Centro Sportivo Esercito 0:05:02
36 Johannes Sickmuller Stevens Cyclocross Team Hamburg 0:05:22
37 Jerome Chevallier AC Besancon 0:05:34
38 Zdenek Mlyna Max Cursor 0:06:10
39 Roy Van heeswijk Sint Oedenrode
40 Vaclav Metlicka Team Kral
41 Milan Barenyi (Svk)
42 Christoph Pfingsten KED Bianchi Berlin
43 Ivar Hartogs ZZPR.nl-Destil-Merida
44 Fabio Ursi Centro Sportivo Esercito
45 Sascha Wagner Stevens Cyclocross Team Hamburg
46 Martin Haring (Svk)
47 Robert Glajza (Svk)
48 Marek Canecky (Svk)
49 Zoltan Tisza (Hun)
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat ?: 47