Log In
Hagströmska CX SWE Cup • Sep 16 2018
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
Series: SWECUP 2018
0
0
0
0
0
Clear, 12 degrees C, wind 13 kph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 John Midelf Specialized Concept Store Cykelklub 40:37
2 Andreas Nordberg Cykelklubben Wänershof 41:31 00:54
3 Birjer Birgersson Förening Rocket Racing Sweden 42:29 01:52
4 Klas Nordentjell Baroudeur Fietsclub 43:11 02:34
5 Erik Åhlin Knivsta Cykelklubb 43:24 02:47
6 Niklas Persson Gävle Cykelamatörer 43:31 02:54
7 Robin Vesterberg Upsala Cykelklubb 38:18 1 varv
8 Erik Lidberg Upsala Cykelklubb 38:36 1 varv
9 Clas Oskarsson Cykelklubben Falken 38:59 1 varv
10 Peter Holmberg Baroudeur Fietsclub 40:13 1 varv
11 Fredrik Malthe Cykelklubben Barriär 41:44 1 varv
Finishers: Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Erik Greijus Team TCM Sweden Cykelförening 35:09
2 Jakob Gawlik Frosta Multisport 35:11 00:01
3 Fredrik Dahl Team KBK Bikes Cykelklubb 35:40 00:31
4 Magnus Dahlblom Cykelklubben Bure 35:46 00:37
5 Mats Allerstrand Djurgårdens IF Cykelförening 36:44 01:35
6 Mattias Thyr Jönköpings Cykelklubb 37:01 01:52
7 Michael Swedberg Sumo Cycling Club 37:05 01:56
8 Patric Alm Aktivitus Sports Club 37:09 01:59
9 Per-johan Wiberg Aktivitus Sports Club 37:11 02:02
10 Erik Lindahl Knivsta Cykelklubb 37:22 02:13
11 Peter Eide-jensen Cykelklubben CX 38:01 02:52
12 Magnus Alexandersson Specialized Concept Store Cykelklub 38:05 02:56
13 Magnus Karlsson Enköpings Cykelklubb 38:10 03:00
14 Fredrik Sandberg Upsala Cykelklubb 38:29 03:19
15 Salvador Rincon amat Upsala Cykelklubb 38:35 03:25
16 Ronny Haals Ålands Triathlon club 38:49 03:40
17 Per Kumlin Föreningen Cykloteket Racing Team 39:03 03:54
18 Kalle Asplund Cykelklubben CX 39:14 04:05
19 Johan Zetterström Spårvägen Cykelförening 39:18 04:09
20 Mats Setréus Cykelklubben Valhall 39:23 04:13
21 Daniel Mackey Cykelklubben Falken 39:51 04:41
22 Frans Sjöblom Göteborgs Cykelklubb 40:44 05:35
23 Johan Andersson Specialized Concept Store Cykelklub 41:42 06:32
DNF Markus Johansson Enköpings Cykelklubb
Finishers: Cat ?: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Tommy Olsson IFK Sala 35:24
2 Tomas Berg CSK Ludvika 36:57 01:33
3 Ola Svensson Partille Cykelklubb 37:32 02:08
4 Mikael Forsby Cykelklubben Master 37:47 02:22
5 Tony Lind Cykelklubben Valhall 37:52 02:28
6 Roger Östlund Tullinge Sportklubb 38:14 02:50
7 Luis Lizama vera Sumo Cycling Club 38:33 03:09
8 Björn Eriksson Göteborgs Cykelklubb 39:12 03:48
9 Peter Rörfors Cykelklubben CX 40:03 04:39
10 Martin Backström Fredrikshofs IF Cykelklubb 40:16 04:52
11 Viktor Karlin Cykelklubben CX 40:24 04:59
12 Peter Rosén Cykelklubben CX 35:52 1 varv
13 Stefan Ek Södertälje Cykelklubb 36:00 1 varv
14 Henrik Ifwer Gävle Cykelamatörer 38:55 1 varv
DNF Stefan Johansson Cykelklubben Valhall
Finishers: Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Henrik Jansson Art-V Cycling Club 58:32
2 David Eriksson Art-V Cycling Club 59:14 00:41
3 Emil Lindgren Falu Cykelklubb 59:47 01:14
4 Martin Eriksson Art-V Cycling Club 59:47 01:15
5 Anton Niederbach Ryska Posten SK 00:55 02:23
6 Hannes Forsby Giro Cycle Club 01:24 02:51
7 Kimmo Kananen IBD Cycling 01:42 03:09
8 Erik Åkesson Föreningen Cykloteket Racing Team 01:45 03:12
9 David Risberg Idrottsklubben Jarl Rättvik 03:46 05:14
10 Filip Stark Knivsta Cykelklubb 58:59 1 varv
11 Olof Abrahamsson Art-V Cycling Club 59:27 1 varv
12 Krister Höije Idrottsföreningen Mantra Sport 53:20 2 varv
DNF Sebastian Högdahl Team TCM Sweden Cykelförening
DNF Jonatan Steen Serneke Allebike Cykelklubb
Finishers: Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Eric Herlitz Föreningen Cykloteket Racing Team 38:32
2 Oscar Lind Uddevalla Cykelklubb 39:01 00:28
3 Felix Petersson Mölndals Cykelklubb 39:45 01:13
4 Gabriel Estehag Nässjö Cykelklubb 39:52 01:19
5 Elias Nilsson Föreningen Cykloteket Racing Team 40:04 01:32
6 Lukas Mörtsell rörfors Föreningen Cykloteket Racing Team 40:54 02:22
7 Axel Sävenlund Borås Cykelamatörer 41:01 02:29
8 Casper Johansson Varbergs Mountain Bike Club 41:35 03:03
9 Lukas Kilander Eksjö Cykelklubb 41:42 03:10
10 Carl Kagevi Föreningen Cykloteket Racing Team 42:26 03:54
11 Axel Moureau Södertälje Cykelklubb 42:45 04:13
12 Sebastian Fagerberg Borlänge Cykelklubb 44:13 05:41
DNF Anton Dahlblom Cykelklubben Bure
Finishers: Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Vilmer Ekman Falu Cykelklubb 19:44
2 Isak Unger Falu Cykelklubb 21:31 01:46
3 Oliver Munn Knivsta Cykelklubb 21:48 02:04
4 Elias Landh MTB Täby Mountainbikeklubb 22:36 02:52
5 Anton Karlsson Enköpings Cykelklubb 23:24 03:39
6 Malte Dahlgren Borlänge Cykelklubb 24:03 04:18
7 Lukas Munn Knivsta Cykelklubb 26:23 06:39
DNF Viktor Åkerberg Motala AIF Cykelklubb 3
Finishers: Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Paul Greijus Tullinge Sportklubb 29:53
2 Anton Unger Falu Cykelklubb 30:33 00:40
3 Vilmer Hylén Falu Cykelklubb 31:18 01:24
4 Ville Merlöv Roslins Cykelklubb 32:23 02:30
5 Jonathan Palmberg Orienteringsklubben Hammaren 34:27 04:34
6 Filip Sahlberg Föreningen Cykloteket Racing Team 36:29 06:35
7 Tim Capieau Knivsta Cykelklubb 30:27 1 varv
8 Emil Atthoff Knivsta Cykelklubb 34:48 1 varv
Finishers: Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Filip Mård Tullinge Sportklubb 35:29
2 Joel Warrén MTB Täby Mountainbikeklubb 35:36 00:06
3 Rasmus Käll Falu Cykelklubb 35:37 00:07
4 Theodor Antman Trosabygdens Orienteringsklubb 35:38 00:08
5 Anton Olars Falu Cykelklubb 36:23 00:53
6 Jonathan Fransén MTB Täby Mountainbikeklubb 36:30 01:00
7 Andreas Dahlgren Borlänge Cykelklubb 37:07 01:37
8 Sebastian Pettersson Finspångs Cykelamatörer 37:11 01:41
9 Alvin Dahl Team KBK Bikes Cykelklubb 37:47 02:17
10 Adam Nylander Tullinge Sportklubb 37:49 02:19
11 Acke Dahlblom Cykelklubben Bure 38:01 02:32
12 Bosse Lövgren Falu Cykelklubb 38:35 03:05
13 Rasmus Alm Trosabygdens Orienteringsklubb 39:07 03:37
14 Anton Wiking MTB Täby Mountainbikeklubb 39:13 03:43
15 Olle Johnsson MTB Täby Mountainbikeklubb 39:27 03:57
Finishers: Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Anneli Persson Cykelklubben Master 39:31
2 Hanna Alexandersson Specialized Concept Store Cykelklub 39:39 00:07
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Ida Erngren Upsala Cykelklubb 36:52
2 Clara Lundmark Norbergs Cykelklubb 37:48 00:56
3 Frida Eriksson Art-V Cycling Club 39:13 02:21
4 Kajsa Salmela Korsun Kaiku 39:38 02:45
5 Ida Johansson Mölndals Cykelklubb 40:08 03:15
6 Susanne Löffler Cykelklubben Valhall 42:04 05:11
7 Petra Dolejsová Baroudeur Fietsclub 43:46 06:53
8 Sandra Aspeskog Art-V Cycling Club 38:25 1 varv
9 Ellen Gustafsson Motala AIF Cykelklubb 39:56 1 varv
10 Amanda Mikaelsdotter Motala AIF Cykelklubb 40:31 1 varv
11 Thilde Helgelin Cykelklubben Ringen 39:57 2 varv
DNF Anne Sørensen Cykelklubben Valhall
Finishers: Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nora Fransson Falu Cykelklubb 26:50
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Tilde Lindström MTB Täby Mountainbikeklubb 35:09
2 Stina Kagevi Tullinge Sportklubb 35:56 00:47
3 Thea Härdelin MTB Täby Mountainbikeklubb 30:17 1 varv
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1
1 Tilda Hylén Falu Cykelklubb 39:05
2 Alma Johansson Mölndals Cykelklubb 39:36 00:30
3 Agnes Abrahamsson Cykelklubben Master 40:42 01:36
4 Iza Härdelin MTB Täby Mountainbikeklubb 37:03 1 varv
5 Liv Colling MTB Täby Mountainbikeklubb 37:30 1 varv
6 Molly Åkerberg Motala AIF Cykelklubb 43:15 1 varv
Finishers: Cat ?: 6