Log In
Trek CX Cup • Sep 24 2017
5.8
1.4
4
5
4.6
Clear, 86 degrees, wind 9 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.8
Beers
1.4
Moisture
4
Accel
5
Tech
4.6
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dillon Mcneill Trek Cyclocross Collective
2 Tyler Clark
3 Nick Carter NorthStar Development Cycling
4 Ryder Uetrecht Top Club
5 John Heinlein iii
6 Ryan Jacobsen Rule 5 Nick Cycling/Mennen Plu
7 James Cochran Rule#5 Nick's Cycling/ MennenPl
8 Jason Wiebe
9 Christopher Finkeldei Neff Cycle Service
10 Nathan Knowles ASU Junior Development
11 David Reyes Tenspeed Hero
12 Andrew Messer Be Real Sports
13 Seth Eckert 801 W. Madison
14 Shadd Smith KCCX Cyclocross Team p/b
15 Matthew Riley KS Energy Services / MOSH / Tea
16 Craig Faulkner Synergy Racing
17 Joe Petersen Rasmussen Bike Shop
18 Peter Olejniczak Borah Factory Racing
19 Andrew Dietz Trek Cyclocross Collective
20 Micah Moran 801 W. Madison
21 Hayden Mclaughlin Ethos Racing
22 Brian Piotrowski xXx Racing
23 Timothy O'shea
24 Chad Donahue Rasmussen Bike Shop
25 Eric Anderson ZIPP Masters Team
26 Al Krueger Linear Sport / Trek
27 J p Brocket Kuat Trek P/B A&B Cycle
28 Jonathan Kloppenburg Spidermonkey Cycling
29 Noah Marcus Zealous Racing
30 Paul-brian Mcinerney Half Acre Cycling
31 Lee Unwin L5 Racing
32 Bill Marshall KCCX Cyclocross Team p/b
33 John Stonebarger New Pioneer Food Co-op
34 Jay Thornton
35 Andrew Thompson Birchwood/GIS
36 Bill Street KUHL Cycling Team
DNF Cole Limpach
DNF Shawn Davison
DNF Nathaniel Williams Bissell-ABG-Giant
DNF Jeremiah Gantzer Steamboat Velo
DNF Steven Trebatoski Team Velocause
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 27   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Myles Be Real Sports
2 Lucas Stierwalt Lionhearts Junior Racing
3 Luke Skov Central Junior Cycling Devo
4 Nick Gordon MNJRC
5 Alex Edwards PSIMET Racing
6 Nicholas Petrov Lionhearts Junior Racing
7 Kevin Ellsworth Team Novo Nordisk
8 Thomas Savage Slippery Sasquatch
9 Luke Feuerhelm Central Junior Cycling Devo
10 Dylan Zakrajsek Lake Geneva Youth Camp Cycling
11 Mike Morse Colonial Bicycle Company
12 Paul Krumrich Donkey Label
13 Joshua Kidman Johnson County Flyers
14 Eli Keyes Velocause Centraal Cycling
15 Bryan Wenzel Johnson County Flyers
16 Nicholas Pomella PSIMET Racing
17 Michael Stearns
18 Tony Lemke Trek Midwest Team
19 Peter Oien Queen City Cycling/Sanford Heal
20 Anthony Hilligoss MNJRC
21 Bernd Hosey UPB Cycling
22 Derrick Ubbink Leadout Racing
23 Corey Horning Trek Midwest Team
24 Zach Giffey
25 Brett Conaway Team World Bicycle Relief
26 Matt Gehling 801 W. Madison
27 Benjamin Leichty Team Hungry
28 James Armstead BIKEIOWA.com Cycling Team
29 Russell Thiessen Prairie Fire Racing
30 Zachary Andrews
31 Jason Kozicki Colavita Racing
32 Bob Gerten Angry Catfish
33 Jason Anderson Sakari Race Team
34 Josh Fangman Brazen Dropouts Cycling Team
35 Nick Kintzel Team NeighborLink
36 Brad Mitchell PSIMET Racing
37 Doug Wilson CRRC
38 Ted German Neff Cycle Service
39 Joseph Farris
40 Adam Vail
41 Larry Lenne Team Heroes
42 David Studner Trek Midwest Team
43 Jesse Bader
44 Henry Diggelmann North Iowa Spin
45 Dakota Olsen Central Junior Cycling Devo
46 Scott Theede
47 Paul Richardson Team NeighborLink
48 Robert Thompson Rule#5 Nick's Cycling/ MennenPl
49 Adam Ward BELGIANWERKX
50 Jereme Noffke
51 Ryan Allen Bissell/ABG Cycling Club
52 Josh Mckinney Trek Midwest Team
53 Chris Dobroth
54 Christopher Huck Wells Fargo Advisors
55 Shelby Phillips Comrade Cycles Racing
56 Raymond Pitzka Team Velocause
57 Andrew Aaron Palomino American Cyclocross
58 David Palmer Team World Bicycle Relief
59 Corey Towle
60 Ben Grabow Brazen Dropouts Cycling Team
61 Ken Earley Hub Cycling Team
62 Aaron Banks Yokohama Racing p/b BikeLine/Si
63 Paul Schoening
64 Richard Shurtz
65 Adam Zimmerman Colavita Racing
66 Jeffrey Penman
67 Ryan Marsel LGR p/b Tonka Cycle & Ski
68 Chad Brown Trek Cyclocross Collective
69 Richard Prodans
70 Anders Ahlberg 801 W. Madison
71 Andy Davis
72 Ian Johnson LGR p/b Tonka Cycle & Ski
DNF Juan Esteban tapiero bernal BELGIANWERKX
DNF Jeffrey Johnson EPS Cycling Team
DNF Tim Hartung Trek Midwest Team
DNF Brandon Conine UPB Cycling
DNF Christopher Mantel Velo Trocadero
Finishers: Cat 3: 75   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kellian Rusk
2 Mark Schiess
3 Jack Zakrajsek Lake Geneva Youth Camp Cycling
4 Paul Harder
5 Colton Bailey Spin Devo
6 Matt Christiansen
7 Jacob Olsen
8 Erik Rogelstad Loon State Cyclists
9 Patrick Cowlin The Chainlink
10 Tyler Kirkwood
11 Daniel Novak Freewheel Bike
12 Jim Braam
13 Dana Kalina
14 Chris Stindt
15 Jason Mcdowell Palomino American Cyclocross
16 Zach Butler Trek Midwest Team
17 Jason Beck Freewheel Bike
18 Nathan Damm The Bicycle Station
19 Edward Gross SRAM Factory
20 Markus Anderson Loon State Cyclists
21 Isaac Weeks Hub Cycling Team
22 Sean Hayek DICE
23 Justin Blumer
24 Stephen Stratman
25 Jonathan Yoerger
26 James Sullivan
27 Steve Moechnig
28 Nathan Robbins
29 Daniel Hershberger Trek Store Cincinnati
30 Chris Howell Bike Doctor/Visit Frederick
31 Andrew Rosch
32 Billy Baader MoMo Riders' Club
33 Andy Rossetto
34 Adam Raychel
35 Cooper Farrell
36 Brian Parache xXx Racing
37 Rob Reindl Heavy Pedal Velo Club
38 Wally Kunstman Broken Spoke Bikes
39 Matthew Young
40 Kirt Monk
41 Brett Showalter CTC Racing
42 Adam Opolka
43 David Hertel
44 Jack Davies University of Wisconsin-Plattev
45 Matthew Paterson
46 Erik Strahler Brazen Dropouts Cycling Team
47 Paul Struebing Spidermonkey Cycling
48 Luke Lysdahl
49 Jonathan Conley Twisted Spokes Racing Team
50 Owen Reich
51 Curran Beckler University of Wisconsin-Platteville
52 Brian Paterson
53 Danny Pitts
54 Jacob Boberg
55 Tom Brundige
56 Michael Drahaus
57 Glen Alden
58 Allen Kuo
59 Brian Klippel
60 Brad Gilders Palomino American Cyclocross
61 Jeff Potter
62 Michael Morehead
63 Colton Chapman
64 Will Smotherman University of Cincinnati
65 Jack Makohon Rockwall Racing
66 Elliott Hodgson
67 Keith Bangs HUP United
68 Spencer Worobec
69 Benjamin Stengel KS Energy Services / MOSH / Tea
70 Patrick La petina Eliel Factory Team
71 Adam Dejong Century Road Club Assoc
72 Alex Bolotin Polish & Slavic FCU Internation
73 Jackson Porreca
74 Kirbee Monk
75 Doug Gaumer
76 Aaron Mcginnis
77 Mike Naylor
78 Michael Van dyke
79 Andrew Lulis
80 Christopher Bushell
81 Rob Sutherland Bicycle Revolutions Racing
82 Kevin Gilinsky
83 Addison Larrow Great Eskape
84 Brandon Andrews Angry Monkeys Racing
85 Bob Feeny
86 Jeremy Soto University of Wisconsin-Plattev
87 Matt Hartman Spoked Bikes
88 James Calvetti Polish - Slavic FCU Internation
89 Mark Wilson The Chainlink
90 Ryan Cunnane
91 Adam Willey
DNF Connor Ramsey
DNF Andrew Frommer
Finishers: Cat 4: 58   Cat 5: 27   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Calvin Conaway Midwest Devo
2 George Frazier Team Louisville
3 Colin Knowles ASU Junior Development
4 Will Knowles ASU Junior Development
5 Nolan Church Spin Devo
6 Emiliano Arteaga The Weather Channel
7 Aidan Jacobsen Rule#5 Nick's Cycling/ MennenPl
8 William Palmer Midwest Devo
9 William Spende Lake Geneva Youth Camp Cycling
10 Sebastian Ocampo
11 Jack Palmer Midwest Devo
12 Jett Adams
13 Cameron Bimson CRRC
14 Griffin Caskey
15 Cooper Bernstein NorthStar Development Cycling
16 Drake Dash ABD Cycling Team
17 Henri Zigmont The Pony Shop
18 Ben Wilson Lionhearts Junior Racing
19 Warner Shrieve Midwest Devo
20 Max Garwick
21 Jack Bozych Kenosha Kutters
Finishers: Cat 5: 19   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Henry Conaway Midwest Devo
2 Finn Smith KCOI U20
3 Isaiah Berry
4 Marcus Van mieghem The Pony Shop
5 Henrique Lowe Lake Geneva Youth Camp Cycling
6 Asa Child Velo Childeric
8 Nicholas Labbe The Pony Shop
9 Jack Makohon Rockwall Racing
10 Henry Praznowski The Pony Shop
11 Nathan Zollman Central Junior Cycling Devo
12 Conner Wilson Lionhearts Junior Racing
13 Elliot Hotchkiss Junior Dropouts
14 Randy Weis Trek Cyclocross Collective
15 Ben Kowalczyk Team Velocause
16 Taylor Roberts Central Junior Cycling Devo
17 Rolen Creed Gateway Harley-Davidson Trek U2
18 William Hardison
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nick Carter NorthStar Development Cycling
2 Max Palmer Midwest Devo
3 Jonathan Costin The Pony Shop
4 Jae Walters NorthStar Development Cycling
5 Orion Child Velo Childeric
6 Joe Burbach
7 Will Ramsey
8 Lincoln Scheer
9 Melroy Holzhauer ABD Cycling Team
10 Arlo Wohlgenant
11 Isak Keyes Team Velocause
12 Jakob Craig Team Wheel & Sprocket
13 Samuel Swegle Spin Devo
14 Axel Creed Gateway Harley-Davidson Trek U2
15 Alan Garza
16 Jason Hoag Maumee Valley Wheelmen
17 Bodey Cartier NorthStar Development
18 Emmett Bock
19 Alex Tantasook xXx Racing
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 5   Cat 5: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Byrne Dobrient Junior Dropouts
2 Conner Bernstein NorthStar Development Cycling
3 Henry Mcalvanah Junior Dropouts
4 Benjamine Bode
5 Seth Ramsey Midwest Devo
6 Gavin Thomas
7 Scott Ferguson Central Junior Cycling Devo
8 Avery Hotchkiss Junior Dropouts
9 Alejandro Arellano
10 Keegan Baisa RegionRacing p/b Strack & Van T
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ethan Jedlicka ASU Junior Development
2 Amai Rawls Team Louisville
3 Carson Thompson Prairie Fire Racing
4 Leo Kirkpatrick baird KMS Cycling-Killington Mountain
5 Calhan Norman Team Extreme
6 Timothy Coffey
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rowan Child Velo Childeric
2 Thomas Agnew
3 Jace Adams
4 Aiden Mcginnis
5 Zane Creed Gateway Harley-Davidson Trek U2
6 Henry Kaiser Main Street Bicycles Sasquatch
7 Theodore Chose
8 Rylan Bozych
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 5   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benji Hunter
2 Dustin Kilness pedal RACING
3 Ren Stinson Birchwood/GIS
4 Ryan Lipski KS Energy Services / MOSH / Tea
5 David Harriff
6 Gordon Hilleque Freewheel Bike
7 Adam Raychel
8 Brett Obourke UPB Cycling
9 Zachary Lysdahl Bissell/ABG Cycling Club
10 Randy Koplin
11 Wesley Hotchkiss
12 Shane Meakim LAPT CC
13 Drew Smorul
14 Reggie Lund
15 Tim Staloch Freewheel Bike
16 Andrew Waggoner
17 Brent Baumann
18 Gregory Dyas A Cycling Team
19 Daniel Chiaravalli Half Acre Cycling
20 David Llewellyn PETERBOROUGH CYCLING CLUB
21 Keith Bangs HUP United
22 Andres Gutierrez INTENT
23 Casey Kohner Angry Monkeys Racing
24 Thomas Jones
25 Wayne Sletten
26 Doug Shrieve
27 Ryan Williams
28 Matt Kiddman
29 Timothy Strege
DNF Aaron Messenger Gryphon Velo Racing
Finishers: Cat 4: 24   Cat 5: 3   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Shriver Trek Cyclocross Collective
2 Russell Stevenson Trek Cyclocross Collective
3 Timothy Strelecki
4 Justin Thomas Boulder Cycle Sport
5 Jordan Roessingh ISCorp Cycling p/b SmartChoice
6 Jason Siegle
7 Jason Bleedorn Neff Cycle Service
8 Ted Willard Team Spark
9 Reijer Den hertog
10 Pj Cavoto jr PSIMET Racing
11 Josh Borgmeyer Trek Cyclocross Collective
12 Narayan Mahon Neff Cycle Service
13 Jamie Elcombe KMS Cycling- Killington Mountai
14 Pawel Rutkowski Scarlet Fire Racing
15 Sanjay Ganju Trek Midwest Team
16 John Hauser Cowbell Coaching
17 David Weis Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle C
18 Jon Gallagher One2Go Events
19 Peter Cherchian Neff Cycle Service
20 Carl Valentin Half Acre Cycling
21 Brandan Burger L5 Racing
22 Fred Iversen Shamrock Cycles
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 5   Cat 3: 8   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wade Swift
2 Sean Costin The Pony Shop
3 Larry Johns
4 Todd Ramsey
5 Scott Brown TRUXXXIK cycling
6 Richard Baisa RegionRacing p/b Strack & Van T
7 Joe Vadeboncoeur
8 Kevin Mallory xXx Racing
9 Kevin Gilinsky
10 Willem Bastiaens Chilkoot Racing
11 Steven Kattman
12 Anthony Cambio
13 Craig Billings Brazen Dropouts Cycling Team
14 Chris Rechtsteiner Cycling Republic Racing Team
15 Scott Willms
16 Kevin Plato Twin Six
17 Glenn Cruger Boulder Cycle Sport
18 Tim Ayers Grand Performance-DL Racing
19 Jonathan Hoag Maumee Valley Wheelmen
20 Artur Golebiewski
21 Jerry Dryer
22 Barron Gira PSIMET Racing
23 Eric O'Brien Midwest Cycling Trek Stores of
24 Kevin Tubbs BELGIANWERKX
25 Paul Petersen
26 Mark Westlake Angry Catfish
27 Barry Batson Mox Multisport
28 Russell Sproessig
29 John Norman Team Extreme
30 Christopher Quinn
31 Michael Hartzell Trek Midwest Team
32 Jonathan Ninmer Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle C
33 Steve Remy The Chainlink
34 James Coughlin TRUXXXIK cycling
35 Jeffrey Parmelee LoKe Bicycles Race Club
36 Robert Ernst
37 Robert Sorenson Gryphon Velo Racing
38 John Grosz
39 David Pokela
40 John Fitzgerald Team Segafredo
41 Dennis Christensen Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle C
Finishers: Cat 4: 31   Cat 5: 7   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tim Faia
2 Travis Brown Trek Cyclocross Collective
3 Mark Savery Trek Cyclocross Collective
4 Jean-Francois Blais Trek Cyclocross Collective
5 Mark Fisher KUHL Cycling Team
6 Jeff Weinert
7 Travis Saeler Trek Cyclocross Collective
8 Adam Staufenberg Revolution Cycle & Ski
9 David Mccomb 3 Rivers Velo Sport
10 John Mundelius
11 Jw Miller
12 Todd Greene KLM/Cold Stone
13 Omar Dickenson Sonic Boom Racing Team
14 Charley Dean
15 Scott Robertson GS Circo Azzurro
16 Steve Ouzounian Reno Wheelmen
17 Jeffrey Schifano Angry Monkeys Racing
18 Richard Caramadre KUHL Cycling Team
19 Christopher Morris Great Dane Velo Club p/b Capita
20 John Lirette Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle C
21 Ken Krebs ABD Cycling Club
22 Christopher Berge
23 Christopher Stclair Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle C
24 Corey Green Element Cycles
25 John Iltis
26 Richard Prodans
27 Thomas Kabacinski
28 Anthony Bustamante Velosmith Bicycle Studio
29 Peter Tampa 3CB Racing
30 Shawn Laplante MSN Pro Coaching
31 Freter Chris Trek Bicycle Columbus
DNF Steve Schafer
DNF Jarrod Kerkhoff MSN Pro Coaching
DNF Shannon Skerritt Trek Cyclocross Collective
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 13   Cat 3: 13   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Price Trek Cyclocross Collective
2 Paul Lastayo KUHL Cycling Team
3 Michael Meteyer Trek Midwest Team
4 Russell Thorstrom Team UpCycle
5 Bob Bergman
6 John paul Mccarthy SRAM Factory
7 Joseph Brubaker KUHL Cycling Team
8 William Kuster
9 John Riley Trek Midwest Team
10 Gaylord Otte xXx Racing
11 David Mcclenahan PYOC
12 John Thompson
13 Ross Adams Lake Geneva Youth Camp Cycling
14 Tom Stevens Spin Arts Cycling
15 Michael Daws Team Velocause
16 Glen Jones Trek Midwest Team
17 Jim Gentes
18 Timm Jacobson KS Energy Services / MOSH / Tea
19 Barney Brannen
20 Ron Kubala Lake Effect Cycling Team
21 Don Carr ISCorp Cycling p/b SmartChoice
22 Dean Parker 360 Racing p/b Kline Van / Wood
23 John Reimbold Heckawee
24 Peter Ackermann
25 Jerry White
26 Robert Ogren Power Fix CX
27 Peter Lytle
28 Ron Sloan Bike Haven Race Team
DNF Robert Garner 3CB Racing
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 4   Cat 3: 14   Cat 4: 6   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Mcnulty Team Velocause
2 Mitchell Powers
3 Ty Kurth EMC2 / Elmhurst Masters
4 Benjamin Horn University of Cincinnati
5 Arturo Garza-gongora
6 Brett Aspenson BIKEIOWAcom Cycling Team
7 Benjamin Stengel KS Energy Services / MOSH / Tea
8 Brian Klippel
9 Michael Vandyke Angry Monkeys Racing
10 Brandon Andrews Angry Monkeys Racing
11 Jeremy Pomeroy
12 Samuel Hansen Revolution Cycles Club
Finishers: Cat 4: 10   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Caleb Swartz Trek Cyclocross Collective
2 Matthew Clements Frederick Velo/Bike Doctor Fred
3 Clyde Sebastian Logue Colonial Bicycle Co
4 Karson Glass Heritage Cycling
5 Alexander Martin
6 Carlos Casali Intelligentsia Coffee
7 Marcus Bush
8 David Blodgett Great Dane Velo Club p/b Capita
9 Sean Macminn
10 Andrew Turner Loon State Cyclists
11 Christopher Metzler
12 Jacob Huizenga Chicago Cuttin Crew
13 Wesley Boyce Cycle City Racing
14 Jadon Jaeger Intelligentsia Coffee
15 James Fedosov Speed River Bicycle
16 Robert Berry BELGIANWERKX
17 Andrew Dietz Trek Cyclocross Collective
18 Ryan Gamm
19 Jesse Quagliaroli
20 Tyler Curtis Spin Racing
21 Patrick Brock BELGIANWERKX
22 Benjamin Anderson
23 Joe Curtes Twin Six
24 Troy Crady MOX MULTISPORT
25 Ryan Stahnke Bike Line
26 Samuel Westlake MNJRC
27 Anthony Hoak
28 Michael Curtes
29 Anderson Bortoletto Neff Cycle Service
30 Rick Schopp INTENT
31 Andy Kunkler
32 Samuel Janisch ISCorp Cycling
33 Chris Hill BELGIANWERKX
34 Steve Schafer
35 Jason Cemanski
36 Joe Berlyoung
37 Matt Lutz
38 Michael Mayer Trek Midwest Team
39 David Smith Taco Cat Racing
40 Mike Lebeau Gryphon Velo Racing
41 Matthew Mckay
42 Matthew Herr
43 Steve Bailey Spin Racing
44 Mark Child Rasmussen Bike Shop
45 Patrick Cowlin The Chainlink
46 Sean Kennedy Great Dane Velo Club p/b Capita
47 Todd Taft KUHL Cycling Team
48 Thomas Mcmannis
49 Scott Rothbarth xXx Racing
50 Evan Adams
51 Wally May Union Cycling Team
52 David Cestelli
53 Jim Gentes
54 Shane Dunleavy KUHL Cycling Team
55 Jeffrey Unruh Slimenundgrossen
56 Joel Swenson Swendez Collective p/b Savory B
57 Thomas Normington
58 Nathan Phelps Gryphon Velo Racing
59 Jeremy Paul Spin/Litzler Automation
60 David Romisch GP Velotek
61 Andre Bargenquast
62 William Calkins Revolution Cycles Club
63 Rachel Headley BELGIANWERKX
64 Tom Brundige
65 Justin Lebb
DNF David Baldus Freewheel Bike
DNF Glen Jones Trek Midwest Team
DNF Stuart Nelsen UPB Cycling
DNF Peter Mead Colonial Bicycle Company
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 21   Cat 3: 28   Cat 4: 11   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Regina Legge Trek Cyclocross Collective
2 Raylyn Nuss Maplewood Bicycle St. Louis
3 Alexandra Campbellforte Vanderkitten CX
4 Erin Feldhausen Trek Midwest Team
5 Heidi Beck Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle C
6 Catherine Moore Trek Cyclocross Collective
7 Julie Saeler Trek Cyclocross Collective
8 Kelli Richter PSIMET Racing
9 Amanda Schaap Speed Merchants
10 Elisabeth Reinkordt Team Laser Cats
11 Carly Thomsen Midwest Cycling Trek Stores Wom
12 Emily Molden Nantucket Velo
13 Molly Clark Queen City Cycling/Sanford Heal
14 Antonia Leal
15 Courtney Tanner Union Cycling Team
16 Meredith Peterson Neff Cycle Service
17 Sarah Szefi PSIMET Racing
18 Turner Ramsay Alpha Bicycle Co- Groove Subaru
19 Lorena Brown Wells Fargo Advisors
20 Ella Neurohr Chicago Cuttin Crew
21 Jodie Prestine Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle C
22 Sydney Brown Goldenrod Pastries CX
23 Caitlin Neuman Brazen Dropouts Cycling Team
24 Rebecca Welbes Skunkworks Racing
25 Jennifer Youngwerth Team Wheel & Sprocket
26 April Beard Trek Midwest Team
27 Claire Armstrong
28 Jamie Ertl KS Energy Services / MOSH / Tea
29 Kayla Brannen
30 Jessica Whiton xXx Racing
31 Julie Phelps Gryphon Velo Racing
32 Christine Thornburg
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 28   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Faith Montreuil Team Louisville
2 Allison Hunt Goldenrod Pastries
3 Melissa Seymour Team O2
4 Lily Peck Women's CX Project
5 Jenna Westlake MNJRC
6 Risa Hustad Taco Cat Racing
7 Andrea Cyr Team Velocause
8 Amelia Van maldegiam PSIMET Racing
9 Lauren Wiscomb Bonkers Cycling
10 Abbey Obrien Midwest Cycling Trek Stores Wom
11 Valerie Hyrman Hagerty Cycling Team
12 Gretchen Cook MOX MULTISPORT
13 Jennifer Groen Half Acre Cycling
14 Mary Randall Chicago Cuttin Crew
15 Emily Hoesly Zealous Racing
16 Linda Cooper Sakari Race Team
17 Ashley Heidenreich Half Acre Cycling
18 Beth Christiansen Union Cycling Team
19 Haley Engle Half Acre Cycling
20 Anna Luckow Kingfield
21 Amy Plato Hollander Benelux Racing
22 Natalia Mendez Swendez Collective p/b Savory B
23 Harper Beasley Trek Midwest Team
24 Molly Lohry
25 Lilly Ferguson Central Junior Cycling Devo
26 Mary Wintz Team Six One Four
27 Rachael Jensen KS Energy Services / MOSH / Tea
28 Katherine Klausing Trek Midwest Team
29 April Dombrowski Team Wheel & Sprocket
30 Jennifer Mosley Half Acre Cycling
31 Alison Brooks MadCity Racing
32 Marnie Pearsall Twin Six
33 Amy Rider
34 Leah Stieber Lakes Area Physical Therapy
Finishers: Cat 3: 34  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Binkowski
2 Alicia Prusinski Mox Multisport
3 Alexa Stierwalt Lionhearts Junior Racing
4 Lily Ensign
5 Aliza Tobias KMS Cycling-Killington Mountain
6 Angie Armstead Rasmussen Bike Shop
7 Olivia Cope Brazen Dropouts Cycling Team
8 Michaela Albanese Team Laser Cats
9 Kristina Caudle BFF Bikes
10 Tania Gregory Colonial Bicycle Company
11 Michelle Moore Amy D. Foundation
12 Kelsey Webb
13 Genna Brock Team Louisville
14 Samantha Scipio Comrade Cycles Racing
15 Keri Turner Loon State Cyclists
16 Charlie Grosenheider Central Junior Cycling Devo
17 Heather Gregoire Angry Monkeys Racing
18 Kathryn Goffin Iowa City Cycling Club
19 Ashley Miller Goldenrod Pastries CX
20 Ellen Foster
21 Elizabeth Franczyk Palomino American Cyclocross
22 Melissa Zammit The Chainlink
23 Trina Staloch Freewheel Bike
24 Erin Ninmer Hollander Benelux Racing
25 Elizabeth Mckinley
26 Amy Ancheta Spidermonkey Cycling
27 Courtney Norman Freewheel Bike
28 Anna Federspiel
29 Anna Pickerel
30 Morgan Fisher Gryphon Velo Racing
31 Lara Fisher KUHL Cycling Team
32 Kelly Lambeth Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle C
33 Kirschen Seah New Pioneer Food Co-op
Finishers: Cat 4: 32   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gayle Bushell Kirwin Partners
2 Charlotte Erickson INTENT
3 Courtney Burke
4 Emily Raychel
5 Beth Christensen Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle C
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kathryn Mcdicken
2 Eleanor Dyas Midwest Devo
3 Jordan Austin The Weather Channel
4 Willow Olsen Central Junior Cycling Devo
5 Arielle Christensen Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle C
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennie Ferguson Central Junior Cycling Devo
2 Ragan Weigel Spin Devo
3 Dakota Austin The Weather Channel
4 Lauren Weigel Spin Devo
5 Caelyn Bailey Spin Devo
6 Greta Westlake
Finishers: Cat 4: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jordan Austin The Weather Channel
2 Ellie Hosey UPB Cycling
3 Olivia Schissel Spin Devo
4 Arielle Christensen Ben's Cycle/Milwaukee Bicycle C
5 Sadie Scheer
6 Lucy Foss
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eleanor Dyas Midwest Devo
2 Mia Scarlato
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Martina Walling ISCorp Cycling p/b SmartChoice
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amanda Mack Trek Midwest Team
2 Elizabeth Arth Revolution Cycles
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julie Phelps Gryphon Velo Racing
2 Kristen Hosey UPB Cycling Club
3 Beth Christiansen Union Cycling Team
4 Tania Burke
5 Michele Moreno Neff Cycle Service
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lisa Fitzgerald KUHL Cycling Team
2 Mary Dallas Laughing Dog Team
3 Mary Geralts
4 Graciela Val
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brianne Van dyke
Finishers: Cat ?: 1