Log In
Labor Day CX Championships @ JBLM • Sep 4 2017
5.2
1
4.8
5
3.3
Clear, 79 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.2
Beers
1
Moisture
4.8
Accel
5
Tech
3.3
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2
1 Greg Hodges 19:43.1 09:44.9 09:58.3
2 Jim Wright Taco Time NW Cycling Team 20:03.4 09:49.3 10:14.0
3 Pete Mayer Taco Time NW Cycling 20:09.9 09:42.9 10:27.0
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2
1 Tanner Kooistra 23:08.9 11:36.4 11:32.5
2 Abby Felton 24:12.4 12:06.8 12:05.5
3 Crystal Francis 30:02.2 14:47.9 15:14.3
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6 Lap 7 Lap 8
1 Russell Stevenson TREK CXC 03:44.9 07:41.6 07:49.5 07:58.9 08:00.0 08:05.7 08:07.7 08:08.6 07:52.8
2 Steven Case 04:29.2 07:56.8 07:53.0 08:04.5 08:07.3 08:12.5 08:03.5 08:08.8 08:02.8
3 Sterling Quinn 05:04.9 08:17.6 08:00.3 08:07.8 08:06.3 08:00.3 08:06.8 08:05.5 08:20.5
4 Steve Westover 05:09.7 07:59.6 08:01.8 08:07.8 08:11.5 08:11.8 08:12.0 08:09.8 08:15.5
5 Nick Stroud 09:09.8 08:08.5 08:14.2 08:43.5 08:51.4 08:35.2 08:49.2 09:05.7 08:42.2
6 Reid Curry 09:56.4 08:25.1 08:34.5 08:48.8 08:41.0 08:46.3 08:50.3 08:49.7 09:00.8
7 Jeremiah Jensen 11:24.2 08:15.6 08:03.8 08:08.8 11:07.8 08:48.5 09:07.5 08:53.5 08:58.8
8 Sam Zivin CX Northwest 07:10.4 08:55.1 09:13.5 09:09.8 09:34.0 10:05.3 10:25.5 09:47.3
9 John-Christian Flack 24:47.8 08:15.8 08:10.5 08:21.5
Finishers: Cat 1: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6 Lap 7 Lap 8
1 Barney Gill 07:32.4 08:19.6 08:13.3 08:29.3 08:25.5 08:26.0 08:29.8 08:34.5 08:34.5
2 Mike Manthey 08:39.2 08:21.3 08:26.8 08:30.8 08:36.5 08:42.8 08:35.3 08:44.5 08:41.3
3 Mark Freda Mayhem Racing 10:07.7 08:17.6 08:41.8 08:41.3 08:47.3 08:48.5 08:57.0 09:01.8 08:52.5
4 Bryan Torian Olympia Orthopaedic Associates 43:49.6 08:26.3 08:29.5 08:44.3 08:47.3 09:22.3
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6 Lap 7 Lap 8
1 Craig Undem Cycle U 07:24.2 08:13.1 08:09.5 08:12.5 08:22.5 08:26.8 08:36.8 08:38.0 08:45.0
2 Chris Adolf 07:43.4 08:23.1 08:06.3 08:10.5 08:19.8 08:32.5 08:37.0 08:46.3 08:48.0
3 Jeff Cummings Jacks Bicycle Center/Homegrown raci 08:22.8 08:26.5 08:19.0 08:38.3 08:34.5 08:36.3 08:42.0 08:58.3
4 Nikos Mills 08:48.2 08:24.1 08:06.3 08:20.0 08:39.5 08:35.3 08:53.7 08:51.3 08:58.0
5 Ken Harmon Monton tm 09:18.2 08:43.8 08:32.0 08:30.8 08:36.5 08:43.8 08:52.5 08:38.5 08:40.3
6 Steve Jensen Bicycle Centres 09:22.2 08:37.1 08:43.8 08:35.5 08:41.8 08:37.3 08:47.3 08:38.5 08:41.0
7 James Christensen Old Town Bicycle 02:54.7 08:24.3 08:23.0 08:54.0 08:59.5 09:31.5 09:21.8 09:20.5
8 Michael Murdin 04:27.7 08:57.6 08:58.3 09:13.0 09:26.3 09:19.0 09:12.0 09:21.5
9 Chris Kaiser 06:10.4 08:53.7 08:41.6 08:56.0 09:11.3 09:45.0 11:06.8 09:36.0
10 Dwaine Trummert 07:21.9 10:52.3 10:32.8 08:59.3 09:02.5 09:40.8 09:09.8 09:04.5
11 Martin Turek Monton-TM 07:39.2 08:39.6 08:46.0 09:16.5 09:08.0 13:16.8 09:13.3 09:19.0
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 6   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6
1 Monica Lloyd Olympia Orthoapedic Associates 52:33.3 08:49.5 08:19.5 08:40.3 08:59.8 08:53.5 08:50.8
2 Hillary King 52:47.8 08:26.4 09:06.4 08:45.4 08:52.5 08:54.3 08:42.8
3 Gina Estep 53:51.8 08:55.0 08:52.5 09:00.5 09:08.0 08:54.0 09:01.8
4 Jasmine Soh 55:25.8 09:07.2 09:02.5 09:05.3 09:17.0 09:25.8 09:28.0
5 Megan Fay Tenspeed Hero 56:49.1 09:15.5 09:11.3 09:17.8 09:37.8 09:39.5 09:47.3
6 Cady Chintis 57:12.1 09:07.7 09:17.3 09:16.0 09:42.5 09:57.3 09:51.3
7 Kele Murdin 57:46.1 09:22.5 09:56.0 09:31.5 09:25.3 09:36.3 09:54.5
8 Hayden Gizinski NWCX Project 59:11.1 09:10.2 09:37.8 09:59.3 10:09.5 10:19.8 09:54.5
9 Karine Valliant-Saunders 51:09.0 09:06.7 09:04.0 09:19.3 09:25.0 14:14.0
10 Geraldine Vander hagen 29:42.8 16:20.7 13:22.0
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6
1 Leigh Thurgood 50:41.3 08:27.7 08:24.8 08:21.3 08:17.5 08:33.3 08:36.8
2 Sid Wray 51:31.8 08:47.7 08:22.5 08:23.0 08:30.0 08:28.3 09:00.3
3 Andrew Lamb 52:13.3 08:27.0 08:26.8 08:41.3 08:53.5 08:56.3 08:48.5
4 Michael Swale 53:04.1 08:45.2 08:32.5 08:37.3 08:58.0 09:07.8 09:03.3
5 Justin Pierce Egencia 54:09.3 08:56.5 08:47.5 09:01.3 09:08.5 09:08.5 09:07.0
6 Mark Longman Native 54:13.1 08:52.5 08:49.5 09:11.0 09:06.6 09:08.7 09:04.8
7 Eric Kamila 54:15.1 08:45.5 08:49.8 09:00.0 09:19.5 09:11.3 09:09.0
8 Mathew Johnson 54:19.1 08:36.5 08:46.5 09:05.5 09:17.1 09:17.7 09:15.8
9 Julian Soh 54:20.1 09:04.7 08:40.8 08:59.8 09:23.8 09:05.3 09:05.8
10 Tiff Koehn 55:17.1 09:11.5 09:00.5 09:11.0 09:20.8 09:28.0 09:05.3
11 Rick Massey 55:37.8 08:46.7 08:56.8 09:41.8 09:33.5 09:38.8 09:00.3
12 Jerry White 59:25.1 09:54.5 09:40.8 09:51.8 09:52.3 09:59.0 10:06.7
13 Eric Kolve 59:38.8 09:48.0 09:57.0 09:49.5 09:57.0 10:02.3 10:05.0
14 Damon Gjording Dyna Racing 35:49.0 08:33.0 08:49.8 09:10.8 09:15.5
15 Jason Hansen Tacoma Bike Racing 17:07.0 08:35.0 08:32.0
16 Nathan Young 17:55.2 08:58.0 08:57.3
17 Mike Porter 21:39.7 10:26.7 11:13.0
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6
1 Mike Rolcik 52:06.3 08:45.5 08:29.5 08:37.0 08:36.5 08:52.8 08:45.0
2 Christopher Mendoza Green Bike Team 53:00.3 08:55.2 08:39.3 08:50.0 09:00.8 08:53.5 08:41.5
3 Steven Moe Nemesis 54:02.6 08:47.5 08:59.5 08:59.5 09:07.8 09:13.7 08:54.5
4 Duncan Mcintosh Hagens Berman Society Consulting 54:07.6 08:56.5 08:55.5 09:15.8 09:12.5 08:58.8 08:48.5
5 Todd Reedy 54:12.6 08:58.7 08:49.3 08:58.8 09:04.5 09:08.8 09:12.5
6 Dan Scott Mayhem Racing 55:01.1 08:58.5 08:46.0 09:09.5 09:15.3 09:27.8 09:24.0
7 Charly George CX Northwest 55:36.3 09:16.7 09:04.3 09:13.0 09:35.8 09:16.3 09:10.3
8 Erik Hundley 55:37.8 08:59.5 09:08.5 09:14.3 09:28.0 09:26.5 09:21.0
9 John Drenning 56:42.6 09:14.7 09:11.3 09:30.8 09:34.0 09:37.0 09:34.8
10 Mark Watson 56:55.1 09:09.2 09:08.8 09:08.8 09:31.0 10:04.3 09:53.0
11 Cole Meckle 57:05.6 09:15.7 09:12.5 09:11.3 09:59.3 09:47.0 09:39.8
12 Mark Spencer-coons Egencia 58:46.1
13 Tom Platt Dyna Racing 59:44.3 09:29.0 09:23.6 09:34.9 09:43.1 10:15.0 11:18.8
14 David Molenaar 00:08.9 10:11.2 10:11.1 10:07.7 10:23.5 10:14.0 09:01.4
15 Peter Benarcik Ravenna Capital Management 52:17.6 08:44.7 17:07.5 08:37.0 08:50.3 08:58.0
16 Mike Braaten 52:27.3 10:07.0 10:15.3 10:24.8 10:49.3 10:51.0
17 Peter Stocker 54:59.1 10:06.5 10:11.0 09:49.5 15:15.5 09:36.5
18 Brian Guthrie 17:18.0 08:44.0 08:34.0
19 Kennith Ramirez 09:06.5 09:06.5
20 Bob Kruger Native 26:01.7 08:36.2 08:36.5 08:49.0
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 11   Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6
1 Sam Owens 48:36.8 08:02.5 07:54.5 08:04.3 08:06.0 08:18.3 08:11.3
2 Courtenay Mcfadden 50:19.5 08:19.2 08:19.8 08:19.3 08:23.8 08:32.0 08:25.5
3 Brennan Hodgins 50:34.0 08:27.7 08:14.3 08:15.0 08:39.5 08:29.5 08:28.0
4 Andrew Howe Hotwire/Alki Velo Club 50:43.0 08:26.7 08:22.8 08:23.3 08:31.0 08:34.8 08:24.5
5 Nick Boroughs Soft Like Kitten 50:48.5 08:20.2 08:16.8 08:27.0 08:36.3 08:38.0 08:30.3
6 Brandon Sprouse 51:21.5 08:24.9 08:18.8 08:30.5 08:43.0 08:43.5 08:40.8
7 Roy Stansell 51:21.6 08:24.2 08:23.5 08:35.0 08:42.0 08:34.5 08:42.3
8 Keith Robinson 52:28.8 08:12.2 08:12.0 08:23.8 08:35.5 09:24.8 09:40.5
9 Daniel Bassett 53:41.3 08:29.5 08:31.5 09:10.8 09:11.8 09:07.3 09:10.5
10 Dieter Laskowski PCP RACING 56:00.8 09:19.5 09:14.5 09:16.3 09:23.0 09:32.3 09:15.3
11 Pieter Mulier 57:11.8 09:15.7 09:22.0 09:35.5 09:35.8 09:48.8 09:34.0
12 Michael Chaten Egencia 57:35.0 09:28.2 09:01.0 09:42.0 10:03.8 09:45.6 09:34.5
13 R.j. Remund 58:23.3 09:32.0 09:40.5 09:45.0 09:55.8 09:42.3 09:47.8
14 Mark Watson 53:07.8 09:53.0 10:15.0 10:50.8 11:02.3 11:06.8
15 David Molenaar 53:33.6 10:27.0 10:28.3 10:29.3 10:54.5 11:14.5
16 Edward Rosenberg 56:25.0 11:47.5 11:31.8 11:20.8 10:53.0 10:52.0
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 6   Cat 4: 3   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6
1 Nicole Weiss 57:27.8 09:31.0 09:28.1 09:32.2 09:32.3 09:38.0 09:46.3
2 Juliann Vander hagen 58:19.8 09:31.0 09:33.2 09:35.0 09:33.3 10:02.8 10:04.5
3 Mallory Nowels Tenspeed Hero 59:06.1 09:34.0 09:38.5 09:42.0 10:04.8 10:01.8 10:05.0
4 Bryna Fahrner 49:56.8 10:11.2 09:47.8 09:48.8 10:02.3 10:06.8
5 Amy Pierce Egencia 52:58.8 10:01.5 10:14.3 10:31.0 11:10.0 11:02.0
6 Olga Magun 55:17.1 10:57.7 11:12.0 11:08.5 11:08.0 10:50.8
7 Sheryl Johnson Egencia 56:10.8 10:35.7 10:48.0 11:13.5 11:30.8 12:02.8
8 Amanda Mcnabb Team Group Health 50:39.0 12:11.5 12:20.8 12:51.8 13:15.0
9 Andrea Leuschke 21:37.5 11:19.2 10:18.3
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4
1 Curtis Bair Green Bike Team 34:42.6 08:48.0 08:32.8 08:35.8 08:46.0
2 Travis Frazier 34:47.8 08:51.7 08:32.0 08:40.3 08:43.8
3 Brad Urban 35:02.3 08:44.7 08:40.8 08:46.0 08:50.8
4 Jared King Dyna Racing 35:07.8 08:48.7 08:37.5 08:40.3 09:01.3
5 John Buwalda 35:33.5 08:33.2 09:09.5 08:54.8 08:56.0
6 Ruben Beitia 35:53.1 09:21.5 08:48.5 08:49.5 08:53.6
7 Justin Tornow 36:05.1 09:11.7 09:00.0 08:51.3 09:02.0
8 Adam Wujick Taco Time NW 36:05.1 09:12.5 08:56.0 08:53.1 09:03.6
9 Kristian Mickelson T-Wrex 36:16.5 09:07.5 09:01.2 09:03.0 09:04.8
10 Sage Vann 36:21.8 09:10.0 09:02.0 09:00.5 09:09.3
11 Patrick Mccabe Grit City Health 36:50.6 09:10.0 09:03.0 09:14.0 09:23.5
12 Kevin Kallock 36:58.8 09:13.7 09:09.3 09:19.3 09:16.5
13 Michael Mcmillan 37:09.5 09:10.7 09:07.0 09:41.0 09:10.8
14 John Becking 37:36.5 09:32.2 09:17.0 09:24.3 09:22.9
15 Jayson Stevens 38:49.8 09:22.0 09:49.3 09:56.5 09:42.0
16 Todd Waltmire Los Toadies 39:36.5 09:47.5 09:52.8 09:59.5 09:56.8
17 Edjardo Hernandez 39:38.5 09:31.2 09:50.8 10:05.5 10:11.0
18 Michael Guthrie 44:11.1 11:53.2 12:19.0 09:56.0 10:02.8
19 Murray Sampson 33:58.5 10:44.7 11:32.3 11:41.5
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 5   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4
1 Wayne Wakeman n/a 35:31.0 08:45.2 08:54.8 08:53.5 08:57.5
2 Darryl Wolfe 36:05.6 09:01.0 08:57.0 09:14.3 08:53.3
3 Greg Awalt Classic Cycle 36:34.3 08:59.2 09:02.3 09:09.8 09:23.0
4 Diego Holmgren Egencia 36:44.0 09:27.5 09:06.5 09:01.3 09:08.8
5 Scott Long 36:52.3 09:10.5 09:04.8 09:20.5 09:16.5
6 Jeffrey Prendergast Pacific Bike and Ski 37:22.5 09:30.5 09:08.0 09:14.3 09:29.8
7 Scott Mcnees 37:30.3 08:58.7 09:01.0 09:11.0 10:19.5
8 Peter Maxwell Misfitz 37:53.8 09:27.2 09:34.8 09:26.0 09:25.8
9 Rodney Younker 38:09.3 09:33.2 09:20.8 09:36.8 09:38.5
10 Mark Spencer-coons Egencia 38:26.1
11 Douglas Nelson 38:27.6 09:49.5 09:35.0 09:30.5 09:32.5
12 Greg Gizinski 38:32.8 09:45.7 09:32.3 09:39.8 09:35.0
13 Peter Brown 38:34.3 09:45.2 09:30.3 09:38.3 09:40.5
14 Brad Loetel 39:00.8 09:29.5 09:38.3 09:49.3 10:03.8
15 Darren Jeung Taco Time NW 40:01.8 09:53.7 09:50.8 10:01.5 10:15.8
16 Roger Hutchison Pints & Cowbells Racing 40:16.6 09:41.2 09:46.8 10:02.5 10:46.0
17 Pete Mayer Taco Time NW Cycling 40:34.8 10:14.2 10:14.3 10:06.0 10:00.3
18 Stephen Bolt 41:47.8 10:28.5 10:21.8 10:30.3 10:27.3
19 Andre Tiffany 42:08.3 10:30.0 10:18.0 10:43.6 10:36.7
20 Rob Beare 44:22.3 10:52.0 11:12.5 11:06.5 11:11.3
21 Shawn Peerson Dyna Racing 00:22.7 11:16.2 11:27.0 11:30.0 26:09.4
22 Steve Abarr Dyna Racing 22:58.8 11:27.5 11:31.3
23 Dan Arildson 08:58.5 08:58.5
DNF Eric Norris
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 7   Cat 5: 3   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4
1 Kevin Johnson Egencia 33:41.6 08:39.0 08:13.0 08:16.5 08:33.1
2 Todd Reedy 34:54.1 08:40.2 08:32.0 08:48.0 08:53.8
3 Rick Raymond 35:17.1 09:00.5 08:46.8 08:49.0 08:40.8
4 Roy Colven 35:31.0 08:56.0 08:45.8 08:51.3 08:58.0
5 Robert Milligan Dyna Racing 36:53.8 09:09.7 09:27.3 09:05.5 09:11.2
6 Paul Dinger 36:55.8 09:27.2 09:16.8 09:04.0 09:07.8
7 Chris Gossard Nemesis 37:05.1 09:23.5 09:30.5 09:13.8 08:57.3
8 Jay Hatter 39:29.5 09:42.5 09:45.8 10:05.8 09:55.5
9 Dennis Stumpp Dyna 39:33.3 09:52.2 09:44.0 09:45.8 10:11.3
10 Amos Galpin Projekt Isotope 40:07.5 10:00.0 09:37.3 10:12.8 10:17.5
11 William Peterson 40:09.8 09:44.0 09:49.5 10:20.8 10:15.5
12 Ken Yalowitz 40:24.3 10:00.0 10:00.0 10:18.0 10:06.3
13 David Joiner 42:12.1 10:13.5 10:38.5 10:33.0 10:47.0
14 Steve Ellis 43:01.8 10:45.0 10:41.5 10:56.1 10:39.2
15 Nelson Mittuch 43:15.8 11:05.2 10:48.3 10:47.8 10:34.5
16 Tim Mccormick 33:01.3 10:53.3 10:59.5 11:08.5
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4
1 Jeff Evans Olympia Orthopaedic Associates 34:26.6 08:36.6 08:22.3 08:40.8 08:47.0
2 Kent Hu Hagens Berman EY Society Cycling Te 08:37.9 08:39.5 08:47.0 08:44.0
3 Steve Pullman 35:27.4 08:39.6 08:44.3 08:58.3 09:05.3
4 Matt Adolf 35:42.7 08:39.1 08:51.8 09:07.3 09:04.5
5 Daniel Tomko Kenmore Velo/Center Cycles 35:52.9 09:13.4 08:49.0 09:00.3 08:50.3
6 Ryan Roumonada The FIRM 36:05.2 09:10.6 09:00.8 09:01.5 08:52.3
7 Antony Parker 36:24.9 09:00.9 09:06.0 09:02.8 09:15.3
8 Parkeer Casazza Cycle U 37:52.9 09:12.9 09:08.8 09:27.0 10:04.3
9 Pieter Mulier 37:57.2 09:26.6 09:26.5 09:15.3 09:48.8
10 Jason Leuenberger 38:06.2 09:27.1 09:35.3 09:42.3 09:21.5
11 Blaine Felton 38:21.9 09:21.6 09:13.3 10:29.3 09:17.8
12 Curtis Baird Green Bike Team 38:25.2 09:53.4 09:32.5 09:31.5 09:27.8
13 Aidan Cordero Cycle U 38:52.9 09:13.9 09:11.3 10:11.8 10:16.0
14 Robert Rice 39:40.7 09:50.9 09:40.8 10:02.8 10:06.3
15 Robert Axel anderson Space Cadet Racing p/b Hello Bicycl 39:59.9 10:02.1 09:55.8 10:00.5 10:01.5
16 Luke Bolt 40:45.7 10:12.6 09:58.8 09:55.0 10:39.3
17 Edjardo Hernandez 40:47.4 10:06.9 10:02.0 10:11.5 10:27.0
18 Andy Rosser 40:47.9 09:47.6 09:51.0 11:03.5 10:05.8
19 David Hurt 41:00.4 09:34.9 10:04.5 10:48.0 10:33.0
20 Jim Wright Taco Time NW Cycling Team 42:04.2 10:08.9 10:29.0 10:36.3 10:50.0
21 Pete Mayer Taco Time NW Cycling 43:36.4 10:25.6 10:30.0 11:22.5 11:18.3
22 Ben Kolpa 34:57.7 11:58.1 11:29.0 11:30.5
23 Jack Arildson 41:17.9 11:29.6 15:46.8 14:01.5
24 Connor Gizinski Cycle U 08:51.9 08:51.9
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 9   Cat 5: 4   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4
1 Ruth Rondema 39:30.2 10:24.1 09:42.0 09:43.5 09:40.5
2 Nykole Delorme 39:43.2 10:56.6 09:35.0 09:33.3 09:38.3
3 Laura Martin Egencia 39:59.9 10:07.1 10:00.8 10:01.8 09:50.3
4 Lauren Schmidt 40:50.9 10:22.9 09:57.8 10:09.0 10:21.3
5 Kelsey Cohan 42:03.9 10:32.1 10:33.0 10:33.5 10:25.3
6 Ashley Moore 42:41.7 10:56.6 10:33.3 10:45.3 10:26.5
7 Heidi Strickler Team thrive (Kaiser Permanente) 42:56.7 10:56.9 10:25.3 10:37.3 10:57.3
8 Ana Maria popp 43:15.4 10:55.4 10:30.5 10:49.5 11:00.0
9 Sarah Hansen Indigenous Wheel Co FT 43:35.4 11:02.1 10:12.3 11:25.3 10:55.8
10 Laurie George CX Northwest 44:09.7 11:08.1 10:56.0 10:55.8 11:09.8
11 Olivia Brown 44:42.4 11:08.6 10:56.5 11:22.0 11:15.3
12 Kathryn Meckle 33:26.7 10:45.6 11:14.3 11:26.8
13 Kate Oliver 38:47.2 12:58.9 12:48.5 12:59.8
14 Kristin Neff 14:17.9 14:17.9
15 Melissa Johnston cota Indigenous Wheel Company 11:40.1 11:40.1
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2
1 Milo Mcintosh Hagens Berman Society Consulting 19:44.9 09:43.4 10:01.5
2 Parker Anderson 20:14.6 09:54.4 10:20.3
3 Reid Hu Rad Racing NW 20:58.3 10:24.9 10:33.4
4 Finn Westover 21:56.1 10:55.6 11:00.5
5 Tomas Mcintosh Hagens Berman Society Consulting 22:31.1 10:45.1 11:46.0
6 Hatcher Freda Mayhem Racing 22:54.4 11:06.1 11:48.3
7 Luca Laverde 23:21.6 11:41.1 11:40.5
8 Atticus Dutt Cycle u 23:30.1 11:47.4 11:42.8
9 Wyatt Dixon 25:00.6 12:16.9 12:43.8
10 Megan Leckrone 25:12.1 12:21.4 12:50.8
11 Braeden Tornow 25:31.7 12:29.6 13:02.0
12 Jake Remund 25:43.9 12:37.1 13:06.8
13 Logan Lamb 25:45.6 12:38.4 13:07.3
14 Owen Dixon 26:05.6 11:52.1 14:13.5
15 Keegan Tornow 26:37.9 12:42.4 13:55.5
16 Elsie Mccabe Grit City Health 26:47.1 13:07.6 13:39.5
17 Elsa Tomko 27:40.9 13:22.4 14:18.5
18 Quinn George CX Northwest 29:51.9 14:47.4 15:04.6
19 Zeev Loetel 29:56.2 14:37.4 15:18.8
20 Taylor Christensen Old Town Bicycle 33:28.9 15:27.9 18:01.0
21 Laura Carroll 17:26.1 17:26.1
22 Francesca Remund 18:54.4 18:54.4
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 5   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2
1 Alexander Bennett 18:36.1 09:24.1 09:12.0
2 Steiner Christensen Old Town Bike 18:40.4 09:26.1 09:14.3
3 Parkeer Casazza Cycle U 18:46.1 09:26.4 09:19.8
4 Ryan Younker 19:51.9 09:50.6 10:01.3
5 Benjamin Kolpa 20:22.6 09:45.6 10:37.0
6 Connor Lamb 21:35.6 10:50.4 10:45.3
7 Itai Malakoff 22:11.1 10:47.6 11:23.5
8 Camdyn George CX Northwest 23:06.4 11:22.8 11:43.5
9 Aviana De keizer mendoza Green Bike Team 25:12.4 12:15.9 12:56.5
10 Olivia Remund 25:15.1 11:49.9 13:25.3
11 Lance Nelson 25:58.6 13:09.6 12:49.0
12 Devon Hodgins 26:37.1 13:24.4 13:12.8
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5
1 Addison Leckrone 54:27.3 10:34.2 10:53.3 11:03.8 10:59.0 10:57.0
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6
1 Chris Ellis 49:03.3 08:16.0 08:13.0 08:19.5 07:59.0 08:02.5 08:13.3
2 Joseph Mullan HODALA! 49:44.0 08:15.2 08:13.3 08:19.8 08:02.3 08:23.8 08:29.8
3 Doug Graver Ridge Cyclesport 51:35.0 09:02.0 08:17.3 08:28.0 08:31.5 08:34.3 08:42.0
4 David Cook 51:47.8 08:53.2 08:32.8 08:30.5 08:34.8 08:39.3 08:37.3
5 Steve Brady 52:55.0 08:39.0 08:41.8 08:46.5 08:57.8 08:54.8 08:55.3
6 Connor Gizinski Cycle U 54:29.0 08:42.0 09:34.8 08:52.8 09:01.5 09:02.5 09:15.5
7 George Jackson OTB 54:55.3 09:13.0 09:00.5 09:04.0 09:09.0 09:23.5 09:05.3
8 Derek Leckrone 56:00.0 09:07.7 09:09.3 09:19.8 09:23.3 09:33.0 09:27.0
9 Rad Cunningham 56:27.5 09:33.0 09:24.5 09:31.0 09:36.8 09:18.5 09:03.8
10 Ryan Riegler 48:42.8 09:37.2 09:35.8 09:43.0 09:54.5 09:52.3
11 Steven Moe Nemesis 49:06.5 09:30.0 09:42.3 10:02.0 09:55.5 09:56.8
12 Shawn Peerson Dyna Racing 47:07.8 11:59.5 12:01.0 11:49.0 11:18.3
13 Rob Beare 47:20.3 11:59.2 11:50.5 12:00.5 11:30.0
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime Lap 1 Lap 2 Lap 3 Lap 4 Lap 5 Lap 6
1 Hillary King 54:03.1 08:59.7 08:41.5 08:51.3 09:00.3 09:08.5 09:21.8
2 Jessican Connors 57:40.3 11:27.5 11:21.3 11:29.0 11:49.5 11:33.0
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 1