Log In
Kruger's Crossing CX • Nov 22 2015
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
5.1
4
3.2
2.3
2.3
Partly Cloudy, 42 degrees, wind 3 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.1
Beers
4
Moisture
3.2
Accel
2.3
Tech
2.3
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julie Deal KimMongers Cycle Club
2 Laura Simpson
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Nesbit
2 Artur Grochowski Threshold Velo
3 Andreas Stridsland
4 Joshua Rubenstein
5 Jason Whittinton Team 10 Barrel
6 Matt Taini
7 Carl Aldrich
8 Kevin Jin
9 Adam Bruns
10 Kevin O'gara
11 Peter Renziger
12 Collin Faunt
13 Carl Steinke
14 Mac Bishop
15 John Hill Athletes Lounge Cycling Team
16 Kevin Claggett
17 John Condon
18 Scott Coleman Team Planet X USA
19 Ryan Nyberg
20 Brian Wise
21 Christian Wisdom
22 Luke Soto Hapi-Go!
23 Matt Martinez
24 Scott Graves Athletes Lounge Cycling Team
25 Brian Quigley Capitol Velo
26 Emily Baratta
27 Larry Coates
28 Adrian Vogwell
29 Matt Erdman
30 Kyle Dolittle
31 Ryan Luce
32 Ursula Mavila
33 Steven Powell
34 James Emond
35 Jessica Hunter Rolling Thunder p/b The Missing Lin
36 Zachary Goude Team Planet X USA
37 Scott Mizã©e Team Flying Tigers
38 Michael Ybaben
39 John Degenhardt
40 Sonja Ebert
41 Bill Carrigan
42 Christopher Hudock
43 Timothy Pepper
44 Marek Harris
45 Larry Light
46 Jarod Morrow
47 Libby Edmond
48 Roberto Diaz
49 Matt Hunt
50 Michael Veraz
51 Ian Baer
52 Mark Baer
53 Samuel Galloway
DNF Gabriele Canzi
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 51  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Taylor Snider
2 Kristi Dirks
3 Heather Winfrey Cyclepath Racing
4 Jody Rose Grouptrail Cycling
5 Jen Zak
6 Rachel Palmer
7 Kim Distefano
8 Pam Guy
9 Saralinka Rejholec
10 Elise Cohen Grouptrail Cycling
11 Jennifer Thoman
12 Sara Bergonzi Biciclista Test Team
13 Diem Pham
14 Sara Carlson
15 Allison Combs
16 Kim Usrey
17 Rebecca Spencer
18 Paula Wichienkuer
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joachim Parbo
2 Shannon Skerritt
3 Michael Gallagher Breadwinner Cycles
4 Ira Ryan Breadwinner Cycles
5 Brian Hart jr. Breadwinner Cycles
6 Craig Aaker
7 Andy Edick Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
8 Stephen Bedford Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling T
9 Matthew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
10 David Cushman Grouptrail Cycling
11 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
12 Curtis Bergquist Bike Central/Barbur Vet
13 Jacob Hull Team Oregon presented by Laurelwood
14 Stephen Hartzel Metropolis Cycle Repair
15 Geoffrey Bee Athletes Lounge Cycling Team
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Faunt Allegro Dirt Team
2 Keelan Ontiveros Smith&Nephew p/b West End Bikes
3 Adam Moore Grouptrail Cycling
4 Matt Jamison Grouptrail Cycling
5 Andy Evans Trusty Switchblade
6 Paul Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
7 Joel Bradley
8 Nico Parkes-perret Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
9 James Bradley Rogue
10 Bill Garcia Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
11 Stephan Morris Athletes Lounge Cycling Team
12 Brad Davidson Word-RCB by Cyclisme
13 Dustin Tombleson Boneyard Cycling
14 Sam Swan KimMongers Cycle Club
15 Matthew Wilkins
16 Jesse Boudart Grouptrail Cycling
17 Patrick Reedy CX Pistols p/b Gigantic Brewing
DNF Andrew Marchington Athletes Lounge Cycling Team
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 3   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Collins bicycleattorney.com
2 Randall Fransen Team Lost Highway
3 Cooper Irwin Hapi-Go!
4 Greg Dufour Athletes Lounge Cycling Team
5 Pat Case Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
6 Ian Boggs
7 Josh Sutton Athletes Lounge Cycling Team
8 Michael Aylward
9 Stephen Zadrozny Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack
10 Jason Ladwig
11 Daniel Kirkham Team 10 Barrel
12 Sam Pitcavage
13 Nic Drexler
14 Brad Crowe
15 Eric Mergen
16 Ryan Nesbit
17 Luke Bergerson Capitol Velo
18 Stefan Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
19 Jerry Pruiett
20 Jeff Maslow
21 Aaron Frechette
22 Jules Johnson Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
23 Tom Nilan Showers Pass MTB/CX Team
24 Travis Bullard Team 10 Barrel
25 Patrick Hunt
26 Jimmy Gladish
27 Kevin Wallin
28 Justin Tunis
29 Cesar Carrillo
30 Eliott Skopin
31 Spencer Dandy Athletes Lounge Cycling Team
32 Jared Mcclintock
33 Chris Mcclintock
34 Joshua Rubenstein
DNF Travis Dutton Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
DNF Susan Moote Athletes Lounge Cycling Team
DNF Ryan Chase Deschutes Brewery
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 30  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Talbert
2 Sean Mcghee Team Lazy Tarantulas
3 Pete Conklin Showers Pass MTB/CX Team
4 Ryan Jarrell Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling T
5 Chad Hartley
6 Mark Sather Team 10 Barrel
7 Seth Daniels Half Fast Velo presented by Ninkasi
8 Abe Covello Team Planet X USA
9 Mike Reddig Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
10 Ramsey Kail
11 Troy Rabe
12 Todd Foreman-kinder Veloforma
DNF John Davis
DNF Jeremiah Hartley
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
2 Cooper Irwin Hapi-Go!
3 Ian Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
4 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling
5 Duncan Howell
6 Owen L rogers Beaverton Bicycle Club
7 Carter Hagedorn PDX Devo Junior Cycling
8 Daniel Smith
9 Aaron Lopez
10 Collin Turner PDX Devo Junior Cycling
11 Brennan Pool
12 Luke Frechette
13 Nicholas Rich
14 Ryan Weathers Team Oregon presented by Laurelwood
15 Federico Spedini Biciclista Test Team
16 Cole Hagedorn Grouptrail Cycling
17 Ben Wicker PDX Devo Junior Cycling
18 Jacob Hamness Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
19 Ketner Mizã©e
20 Simon Porter Cyclepath Racing
21 John Bradley
22 Benjamin Boroff bicycleattorney.com
23 Dylan Makowichuk
24 Sean Harple
25 Jackson Dale
26 Jake Johansen Team 10 Barrel
27 Jakob Stoller
28 Aiden Rinehart
29 Sage Doggett PDX Devo Junior Cycling
30 Rowan Jacobs bicycleattorney.com
31 Jaden Murphy
32 Maxwell Patel
33 Nate Dezellem
34 Tully Carrillo
35 Felix Cohen
36 Dylan Theriot Team Lazy Tarantulas
37 Caleb Cress
38 Kai Choto-mueller
39 Jackson Avery
DNF Ian Baer
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 34  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
2 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling
3 Owen L rogers Beaverton Bicycle Club
4 Carter Hagedorn PDX Devo Junior Cycling
5 Collin Turner PDX Devo Junior Cycling
6 Ryan Weathers Team Oregon presented by Laurelwood
7 Federico Spedini Biciclista Test Team
8 Cole Hagedorn Grouptrail Cycling
9 Ben Wicker PDX Devo Junior Cycling
10 Jacob Hamness Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
11 Simon Porter Cyclepath Racing
12 John Bradley
13 Benjamin Boroff bicycleattorney.com
14 Dylan Makowichuk
15 Jackson Dale
16 Jake Johansen Team 10 Barrel
17 Aiden Rinehart
18 Sage Doggett PDX Devo Junior Cycling
19 Rowan Jacobs bicycleattorney.com
20 Jaden Murphy
21 Maxwell Patel
22 Nate Dezellem
23 Tully Carrillo
24 Felix Cohen
25 Dylan Theriot Team Lazy Tarantulas
26 Caleb Cress
27 Kai Choto-mueller
28 Jackson Avery
DNF Ian Baer
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Frechette
2 Jakob Stoller
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Duncan Howell Portland
2 Daniel Smith Vernonia
3 Brennan Pool West Linn
4 Nicholas Rich Portland
5 Ketner Mizã©e
6 Sean Harple Hillsboro
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
2 Cooper Irwin Hapi-Go!
3 Aaron Lopez
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mckenna Mckee Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
2 Lucy Hodson Team Lazy Tarantulas
3 Genevieve Bailly Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
4 Johanna Dezellem
5 Ana Marie rich Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
6 Samantha Trost Team S+M
7 Xiomara Choto-mueller
8 Maia Schamp
DNF Bronte' Sniff
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mckenna Mckee Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
2 Lucy Hodson Team Lazy Tarantulas
3 Genevieve Bailly Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
4 Johanna Dezellem
5 Ana Marie rich Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
6 Maia Schamp
DNF Bronte' Sniff
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Xiomara Choto-mueller Portland
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samantha Trost Team S+M
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Weathers Audi
2 Jeff Beltramini Mafia Racing NW
3 Patrick Beeson
4 Webster Wilson VMR Racing
5 Shannon Boroff bicycleattorney.com
6 Benjamin Drucker Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
7 Dan Porter Cyclepath Racing
8 Jeff Standish Therapeutic Associates Racing
9 David Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
10 Jason Musengo Portland Bicycle Studio
11 Joshua Degraff Grouptrail Cycling
12 Scott Mares Threshold Velo
13 Devin Bailly Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling T
14 Ted Byram bicycleattorney.com
15 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo
16 David Pedersen Portland Bicycle Studio
17 Drew Coleman Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
18 Saul Lopez Half Fast Velo presented by Ninkasi
19 Jay Wisowaty
20 Chris Roberts Hammer Velo
21 Tony Dirks Rogue
DNF Ronald Kizziar
DNF Mark Adamski Monkey Wrench Bicycle Club
DNF Martin Baker bicycleattorney.com
DNF Dan Werle
DNF Peter Rueegger Team Mudman
DNF Chad Smeltzer Portland Bicycle Studio
DNF Brian Little KimMongers Cycle Club
DNF Pat Kudszus Team Lazy Tarantulas
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat ?: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bradford Goodson Team Oregon presented by Laurelwood
2 Chris Thoman VMR Racing
3 Luke Sosnowski Rebound/Tireless Velo
4 Keith Mcintire KimMongers Cycle Club
5 Jeff Steiner Showers Pass MTB/CX Team
6 Trig Rogers bicycleattorney.com
7 Thomas Schoenborn Team Oregon presented by Laurelwood
8 Brett Ensor Team Oregon presented by Laurelwood
9 Terry Campbell KimMongers Cycle Club
10 Eric Stolberg Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
11 Billy Holcomb Trusty Switchblade
12 Jeff Chochon
13 Erik Carlson
14 Doug Merritt KimMongers Cycle Club
15 Ashley Williams
16 Ryan Morgan Trusty Switchblade
17 Justin Watkins Athletes Lounge Cycling Team
18 Terry Hamness Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
19 Max Frixione
20 Thomas Lyttle
21 David Dezellem Olympia Cycling Team
22 Joe Pinzone Threshold Velo
23 Kyle Stephens KimMongers Cycle Club
24 Eric Pool Team 10 Barrel
25 Peter Koonce Grouptrail Cycling
26 Wade Hewitt Pentangeli
27 Dean Maclean Team Planet X USA
28 James Bender Beaverton Bicycle Club
29 Sean Stroup KimMongers Cycle Club
30 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi
31 Mark Chasse Portland Velo Racing Team
32 Sean Kellogg Ruckus Test Team
33 Aaron Even VMR Racing
34 Brian Spears Half Fast Velo presented by Ninkasi
35 Carly Heron Half Fast Velo presented by Ninkasi
36 Eric Hunter Rolling Thunder p/b The Missing Lin
37 John Dendiuk
38 Jimmy Candelaria Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
39 Seth Daniels Half Fast Velo presented by Ninkasi
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 32  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Hatfield Audi
2 Tony Wolff Stumptown Cycling Club
3 Bob Crow Team Lazy Tarantulas
4 Dan Salvey
5 Paul Greenwalt bicycleattorney.com
6 Colin Cunningham
7 Ryan Mcintyre
8 Nolan Restivo
9 Jeff Barna
10 Ken Elser Team Planet X USA
11 Steve Shaw Therapeutic Associates Racing
12 Phillip M trost Team S+M
13 Alec Denes Stumptown Cycling Club
14 Ben Baltazar
15 D'arcy Owen
16 Joel Gaff jr.
17 Raymond Egan The Spokesmen
18 Nick Hodson Team Lazy Tarantulas
19 Jeff Copus Team 10 Barrel
20 Chris Wierman
21 Chris Rinehart Rolling Thunder p/b The Missing Lin
22 David Smith
23 Dave Petermeier Team Planet X USA
24 Chris Eves Rolling Thunder p/b The Missing Lin
25 Charles Barrett
26 Tim Goss Rebound/Tireless Velo
27 Tom Bird
28 Andrew Duncan KimMongers Cycle Club
29 Doug Brecht
30 Fred Smelser
31 Mark Hand Team Planet X USA
32 Mike Hamness
33 Paul O'connor
34 Joe Carpenter Team 10 Barrel
35 Don Moote Athletes Lounge Cycling Team
36 Sean Mccarthy Team 10 Barrel
37 Neil Gibson
38 Greg Espinosa
39 Jeff Baratta Team Planet X USA
40 Ian Harris
41 Judah Hamnes
42 Paul Barlow
43 Owen Hutchinson
44 James Sunderland Aeolus Endurance Sport/Cable Huston
45 Mike Lurie bicycleattorney.com
46 Ryan Schimpf Half Fast Velo presented by Ninkasi
47 Martin Matsumura
48 James Lais
49 Jeff Dill Team Mudman
50 Jeffrey H. garrett Team Lazy Tarantulas
51 Marc Brodehl KimMongers Cycle Club
52 Grant Rochelle
53 Jonathan Modie Team S+M
54 Mark Mcmurtry VMR Racing
55 Bodjie Train Grouptrail Cycling
56 Stone Doggett
57 Andy Morris
58 Phillip Wiant Half Fast Velo presented by Ninkasi
59 Phil Avery Team Beer
60 Ethan Fuld
61 Stephen Rich
62 Glenn Fee
63 Daniel Mckenna
64 Matthew Hoover
65 Wesley Woosley
66 Troy Theriot Team Lazy Tarantulas
67 Todd Harple
68 Brad Alderman Team Planet X USA
69 Bryce Wood
70 Mark Capalbo Pentangeli
71 Patrick Meigs
72 John Porter VMR Racing
73 Jim Scott
74 Jeb Hendrix
75 Richard Fattic Ruckus Test Team
76 David Meyer
77 Brian Vegter
78 Barry Rich Beaverton Bicycle Club
79 Chris Valencia Boneyard Cycling
80 Mike Thomas
81 Andrew Kaylor Hapi-Go!
82 Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky
83 Pete Mersereau Team Oregon presented by Laurelwood
DNF Eric D. Mcmurtry
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 12   Cat 5: 2   Cat ?: 67  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Metz bicycleattorney.com
2 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi
3 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com
4 Timothy Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
5 Tom Hill bicycleattorney.com
6 Jon Gove Grouptrail Cycling
7 Phil Randall Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
8 Martin Fuss Team Oregon presented by Laurelwood
9 Steven Basden Cyclepath Racing
10 Bob Croucher Rebound/Tireless Velo
11 Mark Stoller Stumptown Cycling Club
12 Paul Anderson Half Fast Velo presented by Ninkasi
13 Ian Kennedy bicycleattorney.com
14 Paul Mautner Veloforma
15 Tom James Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
16 Dave Luoma Cyclepath Racing
17 Brendan Quinlan
18 Matt Richmond Stumptown Cycling Club
19 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing Team
20 Stefan Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
21 Vern Krist Showers Pass MTB/CX Team
22 David Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack
23 Danny Houghton Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack
24 Tim Broderick Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
25 Dave Dallas
26 Bill Salbador
DNF Mack Stilson Half Fast Velo presented by Ninkasi
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
2 Dennis Sibilia-young Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
3 Ron Strasser Team S+M
4 Steven Miller Team S+M
5 Steve Rapp Allegro Cyclery
6 Ed Dalton Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack
7 Stephen Gomez
8 Russ Patterson Portland Velo Racing Team
9 Tim Hanrahan
10 Edward Lanton
11 Loren Russell
12 Bob Kuehn Boneyard Cycling
13 Einar Traa Portland Velo Racing Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anne Davis usher Portland Bicycle Studio
2 Ann Kennedy bicycleattorney.com
3 Karen Goritski Rebound/Tireless Velo
4 Erika Miranda Trusty Switchblade
5 Tess Weir Sweetpea Ladies Auxiliary
6 Erica Lurie bicycleattorney.com
7 Hazel Gross CX Pistols p/b Gigantic Brewing
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sara Thomas
2 Maya Foty bicycleattorney.com
3 Susan Koonce Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
4 Elaine Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
5 Traci Smolen Team Oregon presented by Laurelwood
DNF Meagan Bozeman Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
Finishers: Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susan Moote Athletes Lounge Cycling Team
2 Mary Dallas Hutch's/Bend Dental
3 Donna Rosenberg
4 Sue Hanna Oregon Bike Shop Racing Team
5 Cara Vangorder lasof Trusty Switchblade
6 Corrine Veger
7 Loraine Blake Cyclepath Racing
8 Norrene Godfrey
9 Michelle Gross
10 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
Finishers: Cat 1: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyle Mensing Portland Bicycle Studio
2 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
3 Cliff Eslinger StudioNINE30-Cascade Sotheby's Inte
4 Mike Bene
5 Sam Caviglione
6 Steve Dale
7 Scott Barker
8 Nicholas Leritz Team S+M
9 Tyler Goforth
10 Ryan Marquardt Portland Velo Racing Team
11 Jerald Winfrey Cyclepath Racing
12 Spencer Bushnell Team Lazy Tarantulas
13 Peter Rueegger Team Mudman
14 Anthony Ohotto
15 Dave Kosanke Metropolis Cycle Repair
16 Daniel Carter KimMongers Cycle Club
17 Matthew Wilkins
18 Joe Gomez Team Mudman
19 Andy Leritz Team S+M
20 Aaron Even VMR Racing
21 James Peale Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
22 Justin Brauner KimMongers Cycle Club
23 Chris Sautter
24 Dieter Hoffmann Team S+M
25 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi
26 Chris Rinehart Rolling Thunder p/b The Missing Lin
27 John Howe Team Beer
28 Brian Spears Half Fast Velo presented by Ninkasi
29 Carly Heron Half Fast Velo presented by Ninkasi
30 Brian Puskas
31 Jeff Barna
DNF Sven Geirnaert
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 27  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jade Koide Grouptrail Cycling
2 Mari Little KimMongers Cycle Club
3 Carly Heron Half Fast Velo presented by Ninkasi
4 Jericho Winter KimMongers Cycle Club
5 Ellen Miller Team Lazy Tarantulas
6 Sherry Schwenderlauf Half Fast Velo presented by Ninkasi
Finishers: Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Boquiren Hammer Velo
2 Steven Soto Hapi-Go!
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susannah Hart Hapi-Go!
2 Iris Dougherty
3 Marayah Deese Portland Bicycle Studio
4 Anna Vaughn West Coast Women's Cycling p/b Oaks
5 Deann Garcia West Coast Women's Cycling p/b Oaks
6 Holly Henderson Athletes Lounge Cycling Team
7 Lindsay Jackson Athletes Lounge Cycling Team
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hilary Luther
2 Jennifer Greeve Athletes Lounge Cycling Team
3 Janelle Bickford Metropolis Cycle Repair
4 Erica Menze Team Oregon presented by Laurelwood
5 Kristi Cushman
6 Rebecca Hamilton West Coast Women's Cycling p/b Oaks
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Helen Reedy CX Pistols p/b Gigantic Brewing
2 Gwen Hryciw
3 Jordan Faulds West Coast Women's Cycling p/b Oaks
4 Lucy Hodson Team Lazy Tarantulas
5 Elise Lagerstrom
6 Melissa Cate
7 Mckenna Mckee Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
8 Lyndsay Price
9 Melissa Powers
10 Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky
11 Sandra Krueger Oregon Bike Shop Racing Team
Finishers: Cat 4: 3   Cat ?: 8