Log In
Howard County Biketoberfest Cross • Oct 31 2015
Race uploaded by Anonymous Uploader
Download
5.5
3.7
4.1
4.8
6.2
Clear, 53 degrees, wind 3 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.5
Beers
3.7
Moisture
4.1
Accel
4.8
Tech
6.2
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeremy Burkhardt C3-Twenty20 Cycling Co. 0:59:26.9
2 Mattison Brady District Velocity Racing/District V 1:02:28.0
3 Ranjodh Gill US Military Endurance Sports 1:02:58.3
4 Kevin Hays Crosshairs Cycling 1:05:23.2
5 Ian Jackson Baltimore Bicycle Club/Team BBC 1 Lap
6 Marcus Provine Bayside Velo/Bike Doctor 2 Laps
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Allyson Tufano Western Howard County Cycling/Sport 0:39:09.2
2 Marybeth Cochran Unattached 0:40:52.2
3 Svetlana Mack Rock Creek Velo 0:41:17.2
4 Jennifer Maxwell Colavita Racing Inc. 0:42:05.4
5 Leah Tingley Unattached 0:43:03.6
6 Evie Edwards SpokesWomen Syndicate Inc. 0:43:59.4
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 1   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tommy Steinebrunner Unattached 0:43:10.5
2 Thomas Humphreys Rock Creek Velo 0:43:26.7
3 Zachary Whitlock Rock Creek Velo 0:43:38.5
4 Allan Wallace Bayside Velo/Bike Doctor 0:43:40.6
5 Roman Semenov Route 1 Velo/Arrow Bicycle 0:43:47.2
6 Ezra Kahn Baltimore Bicycle Club/Team BBC 0:44:06.2
7 Adam Trexler Unattached 0:44:42.8
8 Lee Robinson Team Bikenetic 0:44:56.7
9 Shannon Field Adventures for the Cure 0:45:05.0
10 Zachary Berkow Rock Creek Velo 0:45:53.0
11 Ian Jackson Baltimore Bicycle Club/Team BBC 0:46:37.9
12 Joel Steen Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 0:46:51.1
13 John Switzer Frederick Velo/Bike Doctor Frederic 0:48:48.6
14 Anthony Bramante Baltimore Bicycle Club/Team BBC 0:49:17.4
15 Nathan Cristler Unattached 0:49:59.3
16 Nathan Sedgewick Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 1 Lap
17 Adam Fulcher Rock Creek Velo 1 Lap
18 Syd Lea Sports T.E.A.M./T.E.A.M. Fuji 1 Lap
19 Brian Flynn Baltimore Bicycle Club 1 Lap
20 Christopher Jones Route 1 Velo/Arrow Bicycle 1 Lap
DNF Jacob Dodge US Naval Academy DNF
Finishers: Cat 3: 15   Cat 4: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Thompson Squadra Coppi 0:40:00.1
2 Matthew Albanese Bayside Velo/Bike Doctor/Team Bike 0:40:45.3
3 Matthew Churchill Unattached 0:40:55.5
4 William Kruse National Capital Velo Club/UnitedHe 0:41:00.2
5 Brian Geary Western Howard County Cycling/Sport 0:41:01.6
6 John Reed The Bike Lane 0:41:06.1
7 Scott Harvey Bayside Velo/Bike Doctor 0:41:15.3
8 Greg Gibson SEAVS/Haymarket 0:42:07.1
9 Mark Sanford Unattached 0:42:12.3
10 Aaron Mongeau Baltimore Bicycle Club/Team BBC 0:42:43.1
11 Chris Spurrier US Military Endurance Sports 0:42:53.8
12 Caoly Tran Baltimore Bicycle Club/Team BBC 0:42:58.3
13 Alistair Hastings The Bike Lane 0:42:59.4
14 Christopher Mckay Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 0:43:01.3
15 Mark Cavey Crosshairs Cycling 0:43:14.0
16 Matt Thomas Unattached 0:44:02.0
17 Stuart Wright Unattached 0:44:13.2
18 Brandon Cogswell The Bike Rack/Bike Rack Racing 0:44:39.4
19 Mike Trumpfheller DCMTB 0:44:45.2
20 Spencer Seibert Bayside Velo/Bike Doctor 0:45:03.5
21 Josh Woodson Whole Wheel Velo Club 0:45:10.3
22 Joshua Templeton Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 0:45:12.0
23 Matthew Dixon Rock Creek Velo 0:46:07.1
24 Geoff Silberman Unattached 0:47:08.1
25 Abe Ehlers Unattached 0:47:27.5
26 Edward Obrien Snotty Shoulders 0:47:32.9
27 Robert Helms Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:47:33.1
28 Scott Bricker Unattached 0:47:51.8
29 Michael Marinaro Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 1 Lap
30 Paul Evans Patuxent Velo 1 Lap
31 Glenn Stevens Artemis Racing 1 Lap
32 Marc Koblentz National Capital Velo Club/UnitedHe 1 Lap
DNF Thomas Poche Unattached DNF
DNF Charles Kearns Crosshairs Cycling DNF
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 30  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adrienne Allegretti Route 1 Velo/Arrow Bicycle 0:43:08.5
2 Cameron Newcombe Unattached 0:44:13.0
3 Lindsay Donnellon Baltimore Bicycle Club/Team BBC 1 Lap
4 Kristen Janiszewski Baltimore Bicycle Club/Team BBC 1 Lap
5 Sue Mcquiston Annapolis Bicycle Racing Team 1 Lap
6 Hannah Newcombe Rock Creek Velo 1 Lap
7 Dori Buckethal Unattached 1 Lap
8 Julia Slejko Unattached 1 Lap
9 Melissa Tallent US Military Endurance Sports 1 Lap
10 Lindsay Dugovich Baltimore Bicycle Club 1 Lap
11 Edrie Ortega Unattached 2 Laps
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benjamin Mogren Unattached 0:38:01.7
2 Tyler Chapman The Bike Rack/Bike Rack Racing 0:38:18.6
3 Mark Lyon-vaiden Adventures for the Cure 0:38:35.2
4 Holbrook Hayes Unattached 0:39:10.3
5 Dylan Stagner Potomac Velo Club 0:40:17.9
6 William Povell Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 0:40:19.6
7 Anthony Bramante Baltimore Bicycle Club/Team BBC 0:40:19.8
8 Christian Zegal District Taco Cycling p/b BicycleSP 0:40:33.7
9 Kevin Dolan Lateral Stress Velo Inc. 0:40:49.3
10 Kevin Collins Unattached 0:40:51.2
11 John Wright Keep It Tight 0:40:59.3
12 Tom Simchak District Velocity Racing/District V 0:41:20.3
13 Michael Loftus US Military Endurance Sports 0:41:21.5
14 Adrian Alday Team BBC p/b Baltimore Bicycle Work 0:41:28.4
15 Kevin Sundeen Unattached 0:41:45.8
16 James Wiedhahn Unattached 0:41:47.9
17 Kyle Friis Unattached 0:41:58.7
18 Elliott Cheresh Unattached 0:42:07.4
19 Michael Dangelo Team RWB 0:42:33.3
20 David Fischer Unattached 0:42:37.1
21 Triston Mcintyre Western Howard County Cycling/Sport 0:42:38.6
22 Alex Myers Adventures for the Cure 0:42:39.4
23 Chris Klinefelter Baltimore Bicycle Club/Team BBC 0:43:27.7
24 Jason Cooper The Bike Rack/Bike Rack Racing 0:43:29.2
25 Chris Reardon Unattached 0:43:37.2
26 Timothy Jardeleza US Military Endurance Sports 0:43:45.0
27 James Harris Unattached 0:43:48.1
28 Clinton Boyer Unattached 0:43:54.2
29 John Gay Unattached 0:43:58.2
30 George Lewis Team Bikenetic 0:44:06.3
31 Matthew Kuhn Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 1 Lap
32 Ethan Bannar Unattached 1 Lap
33 Brannon Walsh Team Bikenetic 1 Lap
34 Lucas Beirne Unattached 1 Lap
35 Gage Saxton Baltimore Bicycle Club 1 Lap
36 Andrew Bober Baltimore Bicycle Club/Team BBC 1 Lap
37 George Sauter Lateral Stress Velo Inc. 1 Lap
38 Rob Duncan Unattached 1 Lap
39 Matt Pruitt Frederick Velo/Bike Doctor Frederic 1 Lap
40 David Baek Unattached 1 Lap
41 Michael Hepp Unattached 1 Lap
42 Perry Wilson Unattached 1 Lap
43 Robert Taylor Unattached 1 Lap
44 James Dvorsky Unattached 1 Lap
45 Ian Buggey Team Bikenetic 1 Lap
46 Patrick Dennis Unattached 1 Lap
47 Kenneth Schulz V-DAY 1 Lap
48 Richmond Knight Unattached 1 Lap
49 Dan Shaw Capital Region Fire & Police Cyclin 1 Lap
50 Ryan Nielson Unattached 1 Lap
51 Ross Lafontaine Charm City Cycling LLC 1 Lap
52 Kristofer Singleton Unattached 1 Lap
53 Gregg Benton Unattached 1 Lap
54 Brian Fant Unattached 1 Lap
55 Alex Harisiadis Baltimore Bicycle Club/Team BBC 1 Lap
56 Marcus Springmann Tarmac & Trail Racing 1 Lap
57 Gilbertace Apacible Unattached 1 Lap
58 Andrew King Unattached 1 Lap
59 James Maiden Unattached 1 Lap
60 Andrew Sorkin Unattached 1 Lap
61 Michael Muratore Unattached 1 Lap
62 Gerald Henderson V-DAY 2 Laps
63 Angus Cole Unattached 2 Laps
DNF Arjan Berkelaar Unattached DNF
DNF Keith Esham Frederick Velo/Bike Doctor Frederic DNF
DNF Carleton Bowen AWCC DNF
DNF Michael Defferding Unattached DNF
DNF Antonio Pelton Great Escape DNF
Finishers: Cat 4: 19   Cat 5: 39   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Annamaria Mchugh Rock Creek Velo 0:36:32.5
2 Abbie Shoemaker Unattached 0:36:34.6
3 Jennifer Mattes Tarmac & Trail Racing 0:39:43.0
4 Gina Grinstead Baltimore Bicycle Club/Team BBC 0:39:55.6
5 April Williamson The Bike Rack/Bike Rack Racing 0:41:00.4
6 Kelly Walker Unattached 0:41:44.2
7 Sarah Hackney Unattached 0:43:21.7
8 Rebecca Mcjonathan Unattached 0:43:32.1
9 Devin Draudt Unattached 0:44:40.9
10 Ellen Higginson Unattached 0:45:32.0
11 Rachel Faulise Unattached 0:45:47.1
12 Jocelyn Herrington Pink Siren Sports 1 Lap
13 Caitlin Travis CT3 Racing 1 Lap
14 Jacqueline Stallworth Unattached 1 Lap
Finishers: Cat 4: 11   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dillon Cosper Baltimore Youth Cycling 0:11:35.3
2 Gus Lynott Baltimore Youth Cycling 0:12:25.4
3 Oliver Snydal Lateral Stress Velo Inc. 0:12:42.9
4 Finn Leary Baltimore Youth Cycling 0:13:00.2
5 Owen Bott Baltimore Youth Cycling 0:13:36.7
6 Luke Mccaffery Baltimore Youth Cycling 0:13:36.9
7 Jacob Gerkens Baltimore Youth Cycling 0:13:59.9
8 Nicolas Holland Baltimore Youth Cycling 0:15:35.5
9 Alyssa Sarkisov Rock Creek Velo 0:15:37.8
10 Luke Tontodonato Baltimore Youth Cycling 0:16:26.0
11 Brydon Patschke Baltimore Youth Cycling 0:16:43.1
12 Quinn Rehkemper Baltimore Youth Cycling 0:16:56.1
13 Colten Siedor Lateral Stress Velo Inc. 0:18:21.5
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rosemarie Beale Rock Creek Velo 0:38:17.7
2 Tracy Lea Sports T.E.A.M. 0:40:32.8
3 Melissa Ekey Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 0:41:21.4
4 Karen Good Unattached 1 Lap
DNF Robin Khan Unattached DNF
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patrick Blair Adventures For the Cure 0:39:54.8
2 Paul Rades The November Bicycles /The November 0:39:55.1
3 Jeremy Gardner District Hardware Cycling Collectiv 0:42:45.8
4 Daniel Proulx Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:42:52.1
5 Michael Berry Unattached 0:43:58.7
6 Joe Lillibridge Charm City Cycling LLC/C3-Twenty20c 0:45:15.7
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 2   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daryl Grissom SEAVS/Haymarket 0:38:01.6
2 Matthew Parse Crosshairs Cycling 0:38:11.5
3 Michael Birner Western Howard County Cycling/Sport 0:38:20.7
4 Eric Schmitt Joes Bike Shop Racing Team 0:38:32.3
5 Eric Sorensen VeloWorks-Spokes Etc 0:38:49.8
6 Bill Wheeler Adventures for the Cure 0:39:06.3
7 Christopher Woltemade Antietam Velo Club Inc/AVC/Team Hag 0:39:27.5
8 Andrew Shaw National Capital Velo Club/UnitedHe 0:39:31.9
9 Stokely Samuel Unattached 0:39:33.4
10 Ramon Benitez Unattached 0:41:11.8
11 David Tucker Bicycle Outfitters Racing Team 0:41:22.8
12 George Branyan Route 1 Velo 0:41:29.1
13 Neal Sapp Unattached 0:41:35.2
14 Joe Wollschlager Bayside Velo/Bike Doctor 0:41:36.4
15 Albert Greene DCMTB 0:42:18.7
16 Jonathan Hanson Unattached 0:42:34.9
17 Marc Genberg The Bike Lane 0:42:45.1
18 Danion Jackson Artemis Racing 0:43:12.4
19 Pete Van riper Route 1 Velo 0:43:25.1
20 Bill Marciniak Unattached 0:44:13.9
21 David Blodgett Western Howard County Cycling/Sport 0:45:22.1
22 Raymond Whitney Adventures for the Cure 0:45:52.5
23 Bruce Lindsay Charm City Cycling LLC 1 Lap
24 Alven Williams Unattached 1 Lap
25 Raymond Rosario US Military Endurance Sports 2 Laps
DNF Anthony Monaco Bayside Velo/Bike Doctor DNF
DNF Mark Monnett SRAM Factory DNF
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 4   Cat 3: 9   Cat 4: 9   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Curtis Southern National Capital Velo Club/UnitedHe 0:38:18.9
2 Douglass Gray First State Velo Sport 0:38:56.3
3 David Wolfel Route 1 Velo 0:40:40.4
4 Eric Sloman Bicycle Outfitters Racing Team 0:41:41.7
5 Michael Zoeller Crosshairs Cycling 0:42:15.7
6 William Feasley DC Velo Limited 0:42:39.1
7 Mike Connair Bike Line 0:42:58.2
8 Eric Marshall Unattached 0:43:21.1
9 Steve Klose Adventures for the Cure 0:43:31.4
10 Mark Solberg JAMSQUAD Cycling 0:44:25.4
11 Thomas Fulcher Rock Creek Velo 0:45:12.1
12 Michael Wynnyk Crosshairs Cycling 1 Lap
13 Loren Yager Rock Creek Velo 1 Lap
14 Barry Wilcox ii Rock Creek Velo 1 Lap
15 David Beavis Unattached 1 Lap
16 Bruce Oliver National Capital Velo Club/UnitedHe 1 Lap
17 Jim Klender Unattached 1 Lap
18 Bruce Mort Unattached 1 Lap
19 David Webber All American Bicycle Club Inc./All 1 Lap
20 James Anglin Unattached 1 Lap
21 Rob Lea Sports T.E.A.M./T.E.A.M. Fuji 1 Lap
22 Ken Newcombe Rock Creek Velo 1 Lap
23 Dave Ruff Team Integrity 1 Lap
24 James Wagner DC Velo Limited/Team Beyer Auto 1 Lap
25 James Littlejohn DC Velo Limited/Team Beyer Auto 1 Lap
26 Lloyd Greenberg The Bike Rack/Bike Rack Racing 1 Lap
27 Richard Menton SEAVS/Haymarket 1 Lap
28 Gary Kelley Sports T.E.A.M. 1 Lap
29 Randall Nixon Western Howard County Cycling/Sport 1 Lap
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 15   Cat 4: 8   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Craig Etheridge Hodala! 0:40:42.0
2 Ethan Frey Joes Bike Shop Racing Team 0:40:46.4
3 Colin Eustis Unattached 0:44:30.0
4 Andrew Webster WOODEN WHEELS RACING 1 Lap
5 Patrick Gore Joes Bike Shop Racing Team 1 Lap
6 Ron Hermann Adventures for the Cure 1 Lap
7 Julian Kennedy Unattached 1 Lap
8 Alexander Mcrae Ocean Velo Club 2 Laps
DNF Sean Mcdonough Unattached DNF
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 1   Cat 4: 4   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Nelson National Capital Velo Club/UnitedHe 0:16:06.2
2 August Milliken Rock Creek Velo 0:16:34.3
3 Sebastian Silberman Kelly Benefit Strategies/LSV 0:16:55.2
4 Andrew Strohmeyer Western Howard County Cycling 0:16:59.0
5 Jeremy Siedor Lateral Stress Velo Inc. 0:18:25.9
6 Alex Kasch National Capital Velo Club/UnitedHe 0:18:33.4
7 George Provine Western Howard County Cycling/Sport 0:18:36.0
8 Nicholas Moroney Lateral Stress Velo Inc. 0:19:18.8
9 Jackson Graham Unattached 0:20:20.9
10 Ansel Casper Unattached 0:20:41.8
11 Matthew Kennedy Rock Creek Velo 0:21:48.6
12 Cullen Raab Unattached 0:21:49.7
13 Nathan Cusack Rock Creek Velo 0:22:06.0
14 Robert Potter Baltimore Youth Cycling 0:22:08.8
15 Cameron Spicer Rock Creek Velo 0:23:02.5
16 Lance Provine Western Howard County Cycling/Sport 0:23:24.4
17 Joseph Yarlott Lateral Stress Velo Inc. 0:23:36.0
18 Artun Duransoy National Capital Velo Club/UnitedHe 0:23:54.6
19 Graham Buccheri Baltimore Youth Cycling 0:23:56.3
21 Zachary Safford Rock Creek Velo 0:24:51.9
22 Henry St. ours Baltimore Youth Cycling 0:25:05.6
23 Jason Poon Baltimore Youth Cycling 0:25:44.2
24 Aaron Mundie Lateral Stress Velo Inc./Kelly Bene 0:26:11.2
25 Jack Reed The Bike Lane 0:26:18.9
26 Elijah Singleton Baltimore Youth Cycling 0:27:25.2
27 Sanyi Kish Rock Creek Velo 0:28:57.1
28 Pushkin Crocker Unattached 0:31:06.0
29 Nicolas Litrenta Baltimore Youth Cycling 0:31:58.7
30 Tristan Raab Unattached 0:33:27.6
31 Gellert Kish Rock Creek Velo 0:33:28.6
32 Edwin Sloman Bicycle Outfitters Racing Team 0:35:22.0
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 27  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cassie Bopf Rock Creek Velo 0:20:29.8
2 Samantha Williams Rock Creek Velo 0:21:24.1
3 Katherine Sarkisov Rock Creek Velo 0:23:18.9
4 Avery Johnston Rock Creek Velo 0:23:57.0
5 Julia Kelley-kern Rock Creek Velo 0:23:59.9
6 Sabine Buccheri Baltimore Youth Cycling 0:24:35.4
7 Anna Avila Rock Creek Velo 0:24:36.4
8 Elizabeth Kelley-kern Rock Creek Velo 0:26:14.2
9 Alexa Avila Rock Creek Velo 0:26:37.4
10 Emily Woolford Baltimore Youth Cycling 0:28:35.4
11 Chloe Tran Baltimore Youth Cycling 0:29:56.1
12 Olivia Sandoval Baltimore Youth Cycling 0:31:03.8
13 Haley Spurrier Baltimore Youth Cycling 0:31:43.0
14 Meena Woodson National Capital Velo Club/UnitedHe 0:31:49.1
15 Elizabeth Trumpfheller National Capital Velo Club/UnitedHe 1 Lap
DNF Hannah Frank Rock Creek Velo DNF
Finishers: Cat 4: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gentry Jefferson Monticello Velo Club/Miller School 0:45:59.4
2 Max Pulone Baltimore Youth Cycling 0:47:12.6
3 Bo Rider Rock Creek Velo 0:48:33.3
4 Brandon Carboni Rock Creek Velo 1 Lap
5 Aidan Dixon Rock Creek Velo 1 Lap
6 Iain Mackeith National Capital Velo Club/UnitedHe 1 Lap
7 Caleb Lacey Baltimore Youth Cycling 1 Lap
8 Lucas Mariutti Miller School of Albemarle 1 Lap
9 Carlos Brooks Rock Creek Velo 1 Lap
10 Seth Dolin Rock Creek Velo 1 Lap
11 Maximus Oleynik Rock Creek Velo 1 Lap
12 Matthew Hourihan Baltimore Youth Cycling 1 Lap
13 Jacob Singleton Baltimore Youth Cycling 1 Lap
14 Timur Malamud Baltimore Youth Cycling 2 Laps
15 Terran Potter Baltimore Youth Cycling 2 Laps
16 William Paper Unattached 2 Laps
DNF Adam Choate Team Bikenetic DNF
DNF Eli Grosser Rock Creek Velo DNF
DNF Ziad Lien Rock Creek Velo DNF
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 12   Cat ?: 2