Log In
Battle at Barlow • Sep 27 2015
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
5.7
1.6
4
5
5
Clear, 59 degrees, wind 2 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.7
Beers
1.6
Moisture
4
Accel
5
Tech
5
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kathy Hovermale Boneyard Cycling
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sam Pitcavage
2 Kevin O'gara
3 Bryan Gauntt
4 Andy Borell
5 Artur Grochowski
6 Matthew Giem
7 Carl Steinke
8 Don Gutzmann
9 Robert Nicholson
10 Anthony Cheng
11 Scott Graves Athletes Lounge Cycling Team
12 Tony Tellache
13 Kyle Busse
14 Adrian Vogwell
15 Tom Armstrong
16 David Groskopf
DNF Jason Dotts Grouptrail Cycling
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kendall Accetta Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
2 Jody Rose Grouptrail Cycling
3 Heather Zadow
4 Anais Malinge
5 Ashley Puls
6 Elizabeth Monbouquette
7 Lydia Lehner
8 Alina Dussart
Finishers: Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nikolas Heagy Athletes Lounge Cycling Team
2 Brian Malloy Therapeutic Associates Racing
3 Jack Trumbull Hood River Velo
4 Tim Schauer Sage/Lucky Envelope Brewing
5 Seth Daniels Half Fast Velo presented by Ninkasi
6 Gregg Rice Team Lazy Tarantulas
7 Pete Conklin
8 Michael Clark Stumptown Cycling Club
9 Colby Nightingale Deschutes Brewery
10 John Martin Team Lazy Tarantulas
11 Dave Wrast The Spokesmen
DNF Jacob Roth
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Newlands PDX Devo Junior Cycling
2 Brendan Sheerin Hutch's-Slocum-Co-Motion
3 Davis Melkonian Hood River Velo
4 Nathanael Hart
5 Caleb Trumbull Hood River Velo
6 Rowan Boutette Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
7 Joseph Lukens PDX Devo Junior Cycling
8 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling
9 Carter Hagedorn PDX Devo Junior Cycling
10 Zane Globus-otlama
11 Miles Revenaugh
12 Owen L rogers Beaverton Bicycle Club
13 Daniel Smith
14 Walker Hendricks
15 Hayden Wierman
16 Collin Turner
17 Ian Brown Bend Endurance Academy
18 Ian Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
19 Jackson Loftus
20 Ben Wicker PDX Devo Junior Cycling
21 Benicio Thorne Grouptrail Cycling
22 Harrison Halen
23 Sean Harple
24 Jakob Stoller
25 ? ?
26 Andrew Ard
27 Avery Jackson
28 Oliver Chapin
29 Landon Flemmer
DNF Max Ritzow Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
DNF Gavin Sunderland
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat 5: 5   Cat ?: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aunika Miranda Trusty Switchblade
2 Mckenna Mckee Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
3 Elizabeth Mcknight Trusty Switchblade
4 Sydney Blem Team Lazy Tarantulas
5 Roxanna Hart Hapi-Go!
6 Katerina Smith Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
7 Emma Ward Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
8 Anna Marie rich
9 Kaylie Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
10 Kathryn Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Otto Team Oregon presented by Laurelwood
2 John Napier Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
3 Michael Metz bicycleattorney.com
4 John Foulston Portland Velo Racing Team
5 Steven Thorne
6 Steve Petersen Hood River Velo
7 Dennis Starkey Metropolis Cycle Repair
8 Daniel Melkonian Hood River Velo
9 Phil Randall Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
10 Cal Stone
11 Greg Talbert
12 Timothy Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
13 Mike Taylor Deschutes Brewery
14 Mark Emry Oregon Bike Shop Racing Team
15 Joseph Hoerner Smith&Nephew p/b West End Bikes
16 Dave Luoma Cyclepath Racing
17 Mark Stoller Stumptown Cycling Club
18 Erik Goodfriend Hammer Velo
19 Jeff Hollister Team Oregon presented by Laurelwood
20 Matt Richmond Stumptown Cycling Club
21 Mitch Gold Dr Will Bar
22 Jim Hinkley
23 Neil Carpenter Oregon Bike Shop Racing Team
24 Peter Nielsen Rolling Thunder p/b The Missing Lin
25 James Crummond Smith&Nephew p/b West End Bikes
26 Mark Damon Hutch's-Slocum-Co-Motion
27 Rich Wolf Sunnyside Sports
28 David Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack
29 George Laird Bend Memorial Clinic Total Care Rac
30 Barry Rich Beaverton Bicycle Club
DNF ? ?
DNF Mark Hildebrandt Portland Velo Racing Team
DNF Eric Wilson Showers Pass MTB/CX Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 27  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
2 Dennis Sibilia-young Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
3 Craig Mavis Deschutes Brewery
4 Ron Strasser Team S+M
5 Amory Cheney Boneyard Cycling
6 Russ Patterson Portland Velo Racing Team
7 Bob Daugherty Cyclepath Racing
8 Tad Hodgert
9 Thomas J meier
10 Einar Traa Portland Velo Racing Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Sargent Evolution Racing Team/River City Bi
2 Eric Sheagley Smith&Nephew p/b West End Bikes
3 Chris Brandt
4 Scott Bradway Team S+M
5 Joe Santos Cyclepath Racing
6 Chad Swanson Team S+M
7 Chris Moor Deschutes Brewery
8 Christopher Ramsey Athletes Lounge Cycling Team
9 Tre Hendricks
10 Andrio Abero
11 Todd Rosier Therapeutic Associates Racing
12 Brian Anthony Portland Bicycle Studio
13 Mike Brown Therapeutic Associates of Bend/Pine
14 Webster Wilson VMR Racing
15 Mark Deresta Hood River Velo
16 Ronald Kizziar
17 Jeff Standish Therapeutic Associates Racing
18 Eric Lannos
19 Joshua Degraff Grouptrail Cycling
20 Ryan Marquardt Portland Velo Racing Team
21 William Alcorn
22 Johnny Burrell Portland Bicycle Studio
23 Alex Accetta Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling T
24 Devin Bailly Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling T
25 Jacob Shank Team Lazy Tarantulas
26 Wade Goff Half Fast Velo presented by Ninkasi
27 Wally Hockman WebCyclery.com
28 Donald Newlands bicycleattorney.com
29 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo
30 Ted Byram bicycleattorney.com
31 Greg Stokes Hammer Velo
32 Matt D'elia Audi
DNF Mike Heenan
DNF Inscoe Jerry
DNF Scott Mares Threshold Velo
DNF Chad Smeltzer Portland Bicycle Studio
DNF Steve Chapin Athletes Lounge Cycling Team
DNF Bill Richmond Grouptrail Cycling
DNF Jason Zadow
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 4   Cat 3: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 27  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Skye Fitzgerald
2 Mark Widlund The Spokesmen
3 Rich Rosko Hammer Velo
4 Matt Schwartz Metropolis Cycle Repair
5 Paul Zagacki bicycleattorney.com
6 Chris Blem Team Lazy Tarantulas
7 Chris Roberts Hammer Velo
8 Doug Manrik bicycleattorney.com
9 Brian Little BeerMongers Cycle Club
10 Andrew Suchocki Therapeutic Associates Racing
11 Jason Schroeder Therapeutic Associates Racing
12 Thomas Pastor Deschutes Brewery
13 Andy Kunkler Hood River Velo
14 Matt Mallet Pacific Power Blue Sky
15 Casey Davidson bicycleattorney.com
16 Wade Hewitt Pentangeli
17 Thomas Schoenborn Team Oregon presented by Laurelwood
18 Bradley Pfeiffer Deschutes Brewery
19 Scott A rider Grouptrail Cycling
20 Jeff Boehlke The Spokesmen
21 Bill Klingler BeerMongers Cycle Club
22 Brian Schiller Guinness Cycling Team
23 David Rasca
24 Kenneth Pace Team S+M
25 Steve Popp Team Oregon presented by Laurelwood
26 Dan Sheerin Hutch's-Slocum-Co-Motion
27 Steve Williams
28 Jon Frommelt bicycleattorney.com
29 Jack Trumbull Hood River Velo
30 Branden Taggart Team Lazy Tarantulas
31 Nathan Engkjer Rebound/Tireless Velo
32 Ashley Williams
33 Danny Lopez Trusty Switchblade
34 Scott Hamness
35 Matthew Lasala Bend Memorial Clinic Total Care Rac
36 Chris Nelson Green Submarine Records
37 Brian Spears Half Fast Velo presented by Ninkasi
38 Paul Barlow
DNF Daniel Esterling
DNF Brian Petrucci Cyclepath Racing
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 31  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Hagedorn Grouptrail Cycling
2 Joe Pinzone Threshold Velo
3 Max Frixione
4 Eric Pool Team 10 Barrel
5 Kyle Stephens BeerMongers Cycle Club
6 Jason Potts Grouptrail Cycling
7 Alex Dombroski Athletes Lounge Cycling Team
8 Giles Rickett
9 Doug Brecht
10 Michael Clark Stumptown Cycling Club
11 Scott Goodrich Hosmer Chiro/RPM Mortgage Cycling T
12 Justin Watkins Athletes Lounge Cycling Team
13 Bob Crow Team Lazy Tarantulas
14 Luther Birdzell
15 Kevin Dickson
16 Chris Wierman
17 Steve Kresl
18 Mike Lurie
19 Gary Kim Grouptrail Cycling
20 Ryan Schimpf The Spokesmen
21 Vaughn Aldredge
22 Neil Gibso
23 John Shorb
24 Tom Kay The Spokesmen
25 Eddie Wang River City Bicycles
26 Albert Passadore Hammer Velo
27 Matthew Cordeiro Hood River Velo
28 Joe Carpenter Team 10 Barrel
29 James Webb Beaverton Bicycle Club
30 Phil Avery
31 Ethan Fuld
32 James Bender
33 Brandon Cornejo Portland Velo Racing Team
34 Mark Castle Portland Velo Racing Team
35 Chris Melinger
36 Matt Mavko
37 Andy Morris
38 Jason Jones Team Planet X USA
39 Stephen Rich
40 Joshua Boelter
41 Todd Harple
42 Chris Valencia Boneyard Cycling
43 Michael Boyd
DNF Eddie Rogers
DNF Brian Ratliff
DNF Jeff Copus Team 10 Barrel
DNF ? ?
DNF Josh Kneedler
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 7   Cat 5: 1   Cat ?: 36  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lora Melkonian Hood River Velo
2 Mary Skrzynski Deschutes Brewery
3 Linda Caporicci
4 Jan Moss Highfive Cycling
5 Sarah Tisdale Highfive Cycling
6 Sue Hanna Oregon Bike Shop Racing Team
7 Candida Hart Hapi-Go!
8 Donna Rosenberg
9 Evelyn Kim Stumptown Cycling Club
10 Sheilagh Griffin NoMads Bicycle Racing Team
11 Loraine Blake Cyclepath Racing
12 Julie Ann smith-simonsen Sweetpea Ladies Auxiliary
13 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ann Kennedy bicycleattorney.com
2 Elise Huggins Portland Bicycle Studio
3 Renee Scott Deschutes Brewery
4 Kristina Hughes Monster Media Racing p/b Fight Meso
5 Beth Burns Rebound/Tireless Velo
6 Amber Clark Murder of Crows
7 Heather Vanvalkenburg Portland Bicycle Studio
8 Anna Saltsonstall Team S+M
9 Carly Heron Half Fast Velo presented by Ninkasi
10 Joanne Eastwood Deschutes Brewery
11 Cara Vangorder lasof Trusty Switchblade
12 Kimberly Filer Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maya Foty
2 Hazel Gross
3 Holly Pfeiffer Deschutes Brewery
4 Christine A holland Portland Bicycle Studio
5 Meagan Bozeman
6 Traci Smolen Team Oregon presented by Laurelwood
7 Cecilia Becerra
8 Traci D'elia Sweetpea Ladies Auxiliary
9 Jennifer Rychlik Sweetpea Ladies Auxiliary
Finishers: Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Molly Cameron Portland Bicycle Studio
2 Carl Decker
3 Sean Babcock Team S+M
4 Brennan Wodtli
5 Erik Tonkin Team S+M
6 Shannon Skerritt
7 Michael Gallagher
8 Seth Patla PDX TI / HUB / RCB
9 Andrew Coe PDX TI / HUB / RCB
10 Gabriel Linn Trusty Switchblade
11 Mitchell Trux PDX TI / HUB / RCB
12 David Wilcox
13 Ben Thompson Thump Coffee
14 Rory Jack Recycled Cycles Racing
15 Stephen Hartzel Metropolis Cycle Repair
16 Kyle Ireton Rapha/River City Bicycles
17 James Ceccorulli Team S+M
18 Colin Rowan Portland Bicycle Studio
19 Erik Hammerquist Smith&Nephew p/b West End Bikes
20 Jeremy Dunn
21 Ryan Garner Olympia Cycling Team
22 Stephen Glass
23 Robert Brown GET FIT Cycling
24 Christopher Dubois
25 Sean Corey Breadwinner Cycles
26 Spencer Bushnell Team Lazy Tarantulas
27 Matthew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
28 David Cushman Grouptrail Cycling
29 Josiah Zukowski
30 Jason Elstad Portland Bicycle Studio
31 Andrew Hawkey Team Lost Highway
32 Brian Hart jr. Breadwinner Cycles
33 John Gill Team Oregon presented by Laurelwood
34 Jay Wisowaty
DNF Leland Gilmore
DNF Ira Ryan Breadwinner Cycles
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 6   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 4   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Smith Therapeutic Associates Racing
2 Christopher Muhs Grouptrail Cycling
3 Tim Hubner
4 Perry Lund Hutch's-Slocum-Co-Motion
5 Eric Fischer
6 Shawn Small Ruckus Test Team
7 Robert Mayer
8 Leif Kytola Hutch's-Slocum-Co-Motion
9 Xander Viray Showers Pass Elite p/b Sage Cycles
10 Jason Miranda
11 Raff Lehner
12 Christian Martin River City Bicycles
13 Franz Bruggemeier Portland Bicycle Studio
14 Andrew Marchington Athletes Lounge Cycling Team
15 Troy Sexton Therapeutic Associates Racing
16 Adam Moore Grouptrail Cycling
17 Matt Monbouquette
DNF John Kuipers CX Pistols p/b Gigantic Brewing
DNF John Kuipers CX Pistols p/b Gigantic Brewing
DNF Brendan Sheerin Hutch's-Slocum-Co-Motion
DNF Zach Rotstein
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Paez
2 Josh Sutton
3 Craig Harrison
4 John Pearson GET FIT Cycling
5 Charlie Douthwaite
6 Andy Evans
7 Greg Brandelli Oregon Bike Shop Racing Team
8 ? ?
9 Greg Dufour Athletes Lounge Cycling Team
10 Dustin Tombleson Boneyard Cycling
11 Kyler Ervin Smith&Nephew p/b West End Bikes
12 Corey Mcmanus
13 Mark Gyulafiai
14 Joseph French Team Lost Highway
15 Jason Ladwig
16 Matt Bloom GET FIT Cycling
17 Devin Salinas Athletes Lounge Cycling Team
18 Brendan Marnell Hammer Velo
19 Brendan Flynn
20 Jeff Baertsch Monkey Wrench Bicycle Club
21 Eric Mergen
22 David Kuzma
23 Andrew Nelson Athletes Lounge Cycling Team
24 Hannah Hart Hapi-Go!
DNF Ian Boggs
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 4   Cat 5: 3   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Beardsley HiFi Sound Cycling Components
2 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
3 Gabriel Linn Trusty Switchblade
4 Matt Fox Therapeutic Associates of Bend/Pine
5 Ryan Weaver Rapha/River City Bicycles
6 Seth Patla PDX TI / HUB / RCB
7 Cliff Eslinger StudioNINE30-Cascade Sotheby's Inte
8 Brian Lynch Dr Will Bar
9 Ryan Comeau Portland Bicycle Studio
10 Byron Breeden
11 Kyle Ireton Rapha/River City Bicycles
12 Erik Hofland Therapeutic Associates Racing
13 Jacob Furniss
14 Tre Hendricks
15 Robert Jackson Athletes Lounge Cycling Team
16 Sal Collura Hutch's-Slocum-Co-Motion
17 Mike Bene
18 Stephen Hartzel Metropolis Cycle Repair
19 Brian Little BeerMongers Cycle Club
20 Ryan Marquardt Portland Velo Racing Team
21 Ryan Marquardt Portland Velo Racing Team
22 David Bisers Oregon Bike Shop Racing Team
23 ? ?
24 Dan Sheerin Hutch's-Slocum-Co-Motion
25 James Peale Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
26 Josue Jimenez
27 John Howe
DNF Brian Spears Half Fast Velo presented by Ninkasi
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mielle Blomberg Team S+M
2 Michelle Blackwood Sweetpea Ladies Auxiliary
3 Mari Little BeerMongers Cycle Club
4 Holland Larue Team Finger
5 Jericho Winter BeerMongers Cycle Club
6 Kathleen Martin Team Lazy Tarantulas
7 Anna Savoie
8 Julie Ann smith-simonsen Sweetpea Ladies Auxiliary
9 Sherry Schwenderlauf
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Boquiren Hammer Velo
2 Hannah Hart Hapi-Go!
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexandra Burton Portland Bicycle Studio
2 Clara Honsinger River City Bicycles
3 Megan Chinburg
4 Julie Browning Cyclepath Racing
5 Laura Trace Team Oregon presented by Laurelwood
6 Stephanie Taplin
7 Sara Schmitt Athletes Lounge Cycling Team
8 Annalisa Fish Portland Bicycle Studio
9 Jessica Gill Team Oregon presented by Laurelwood
10 Megan Faris PDX TI / HUB / RCB
11 Dawn Andres Portland Bicycle Studio
12 Annick Chalier Athletes Lounge Cycling Team
13 Lindsay Jones
14 Karla Kingsley Grouptrail Cycling
15 Jade Koide Grouptrail Cycling
16 Holly Henderson Athletes Lounge Cycling Team
17 Erin Goodall Olympia Cycling Team
18 Julie Baird Olympia Cycling Team
19 Julie Wilson Team Oregon presented by Laurelwood
20 Susannah Hart Hapi-Go!
21 Stephanie Hahn Stumptown Cycling Club
22 Courtney Gould Highfive Cycling
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 7   Cat 3: 3   Cat 4: 2   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elizabeth Gardiner Athletes Lounge Cycling Team
2 Mari Little BeerMongers Cycle Club
3 Erin Lolich
4 Marie Marjama Rebound/Tireless Velo
5 Suzie Atkin Sweetpea Ladies Auxiliary
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emily Robey Oregon Bike Shop Racing Team
2 Laura Schmitt
3 Autumn Shreve Team Oregon presented by Laurelwood
4 Rachel Mavis Deschutes Brewery
5 Traci Anderson
6 Alana Mcdonough Athletes Lounge Cycling Team
7 Lindsey Kuipers BeerMongers Cycle Club
8 Amanda Abel
9 Rose-ann Hamness
10 Rebecca Hillary
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 9