Log In
GPRM 2015: Ninkrossi • Sep 26 2015
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
5.4
1.8
4.3
4.5
5.3
Partly Cloudy, 60 degrees, wind 1 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.4
Beers
1.8
Moisture
4.3
Accel
4.5
Tech
5.3
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Alderman
2 Artur Grochowski
3 Andy Borell
4 Brad Alderman Team Planet X USA
5 Sean Mcburney
6 Jerry Pruiett
7 Brian Wise
8 Mike Hamness
9 Peter Hand
10 Stephen Rich
11 Dennis Sweeten
12 Jeff Hurt
13 Griffin Heredia
14 Charlton Shen
15 Joshua Smith
16 Pat Van duser
17 Jason Fleming Athletes Lounge Cycling Team
18 Matthew Herb
19 Brian Quigley Capitol Velo
20 David Groskopf
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Heidi Nielsen Sweetpea Ladies Auxiliary
2 Cindy Werhane Athletes Lounge Cycling Team
3 Holly Wells Hapi-Go!
4 Shannon Tauscher Rebound/Tireless Velo
5 Jen Klaudinyi
6 Dina Weathers
7 Ebert Sonja
Finishers: Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean Babcock Team S+M
2 Erik Tonkin Team S+M
3 Josh Kelley
4 Zach Winter Therapeutic Associates Racing
5 Andrew Coe PDX TI / HUB / RCB
6 Mitchell Trux PDX TI / HUB / RCB
7 Seth Patla PDX TI / HUB / RCB
8 Jonathan Myers
9 Nicholas Wood Team Oregon presented by Laurelwood
10 Ryan Garner Olympia Cycling Team
11 Stephen Laurent
12 Matthew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
13 Brian Hart jr. Breadwinner Cycles
14 Cullen Guinn Trusty Switchblade
15 John Gill Team Oregon presented by Laurelwood
DNF Josiah Zukowski
DNF Jason Elstad Portland Bicycle Studio
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Smith Therapeutic Associates Racing
2 Ben Chinburg CX Pistols p/b Gigantic Brewing
3 Marc Ano
4 Alan Barton Olympia Cycling Team
5 Kyle Berg
6 Max Miller
7 Joel Bradley
8 Brayton Sobolewski Hapi-Go!
9 Andrew Marchington Athletes Lounge Cycling Team
10 Micah Sardell Hutch's-Slocum-Co-Motion
11 Brad Davidson Word-RCB by Cyclisme
12 James Bradley Rogue
13 Cory Solo Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
14 Tristan Bond
15 Grant Headley
16 Kiel Fletcher Athletes Lounge Cycling Team
17 Nico Parkes-perret Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
18 Brian Schiller Guinness Cycling Team
19 Andy Letourneau River City Bicycles
20 Nathaniel Wells Hapi-Go!
21 John Kuipers CX Pistols p/b Gigantic Brewing
22 Tommaso Gomez Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
23 Jason Uland
24 Perry Lund Hutch's-Slocum-Co-Motion
25 Steve Remy Monster Media Racing p/b Fight Meso
26 Justin Onusko Therapeutic Associates Racing
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
2 Matthew Paez
3 Nathanael Hart
4 Justin Yeash
5 Jared Cozzocrea PDX Devo Junior Cycling
6 Ian Boggs
7 Elijah Smith
8 Greg Dufour Athletes Lounge Cycling Team
9 Charlie Douthwaite
10 Justin Philips Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
11 Ben Iwasa
12 Christopher Landon
13 Matt Walkky Athletes Lounge Cycling Team
14 Stephan Morris Athletes Lounge Cycling Team
15 Pat Case Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
16 Greg Brandelli Oregon Bike Shop Racing Team
17 Jeff Baertsch Monkey Wrench Bicycle Club
18 Cooper Irwin Hapi-Go!
19 Travis Dutton Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
20 Brian Malloy Therapeutic Associates Racing
21 Joseph French Team Lost Highway
22 Ron Lewis Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
23 Aaron Frechette
24 Eric Hagen
25 Kevin Rayburn Team Planet X USA
26 Hannah Hart Hapi-Go!
27 Kyle Pratuch Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
28 Will Cortez League of Sportsing Gentlemen
29 David Hankins Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
30 Rick Barrett
31 Stephen Carter The Spokesmen
32 Spencer Dandy Athletes Lounge Cycling Team
DNF Derek Swanson
DNF Devin Salinas Athletes Lounge Cycling Team
DNF Kyle Stephens BeerMongers Cycle Club
DNF Cory Nann Team Planet X USA
DNF Jordan Braun
DNF Andrew Stewart
Finishers: Cat 4: 7   Cat 5: 4   Cat ?: 27  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Rosen Sage/Lucky Envelope Brewing
2 Nikolas Heagy Athletes Lounge Cycling Team
3 Tyson Hart
4 Tim Schauer Sage/Lucky Envelope Brewing
5 Joel Sherman
6 Mike Reddig Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
7 Rob Jordan
8 Toby Schmidt Joe Bike Racing
9 James Thompson
10 Ed Waters
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Max Ritzow Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
2 Davis Melkonian Hood River Velo
3 Justin Ziehnert Smith&Nephew p/b West End Bikes
4 Paul Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
5 Caleb Trumbull Hood River Velo
6 Rowan Boutette Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
7 Jace Petersen Team Finger
8 Ian Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
9 Cooper Irwin Hapi-Go!
10 Carter Hagedorn PDX Devo Junior Cycling
11 Caleb Whiteley Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
12 Brady Rice Team Lazy Tarantulas
13 Andrew Nolke Rogue
14 Ben Wicker PDX Devo Junior Cycling
15 Benjamin Boroff bicycleattorney.com
16 Benjamin Tai Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
17 Ryan Weathers Team Oregon presented by Laurelwood
18 Sage Doggett PDX Devo Junior Cycling
19 Zachary Wolfe Oregon Bike Shop Racing Team
20 Michael Metz bicycleattorney.com
21 Connery Haug PDX Devo Junior Cycling
22 Rowan Jacobs bicycleattorney.com
Finishers: Cat 3: 3   Cat 5: 3   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
2 Carter Hagedorn PDX Devo Junior Cycling
3 Brady Rice Team Lazy Tarantulas
4 Andrew Nolke Rogue
5 Ben Wicker PDX Devo Junior Cycling
6 Benjamin Boroff bicycleattorney.com
7 Benjamin Tai Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
8 Ryan Weathers Team Oregon presented by Laurelwood
9 Sage Doggett PDX Devo Junior Cycling
10 Zachary Wolfe Oregon Bike Shop Racing Team
11 Connery Haug PDX Devo Junior Cycling
12 Rowan Jacobs bicycleattorney.com
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Max Ritzow Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
2 Caleb Trumbull Hood River Velo
3 Jace Petersen Team Finger
4 Michael Metz bicycleattorney.com
Finishers: Cat 3: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Davis Melkonian Hood River Velo
2 Rowan Boutette Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
3 Caleb Whiteley Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Ziehnert Smith&Nephew p/b West End Bikes
2 Paul Furst Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
3 Cooper Irwin Hapi-Go!
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lauren Ziehnert Smith&Nephew p/b West End Bikes
2 Mckenna Mckee Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
3 Emily Rice Team Lazy Tarantulas
4 Lucy Hodson Team Lazy Tarantulas
5 Kaitlyn Wolfe Oregon Bike Shop Racing Team
6 Aubrey Ellerbruch
7 Hannah Rice Team Lazy Tarantulas
8 Kristina Owen Capitol Velo
9 Roxanna Hart Hapi-Go!
10 Emma Royce The Spokesmen
11 Samantha Trost Team S+M
Finishers: Cat 4: 3   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mckenna Mckee Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
2 Emily Rice Team Lazy Tarantulas
3 Lucy Hodson Team Lazy Tarantulas
4 Hannah Rice Team Lazy Tarantulas
5 Roxanna Hart Hapi-Go!
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lauren Ziehnert Smith&Nephew p/b West End Bikes
2 Emma Royce The Spokesmen
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kaitlyn Wolfe Oregon Bike Shop Racing Team
2 Samantha Trost Team S+M
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aubrey Ellerbruch
2 Kristina Owen Capitol Velo
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Henry Evolution Racing Team/River City Bi
2 John Weathers Team Oregon presented by Laurelwood
3 Rick Metz bicycleattorney.com
4 Jeff Otto Team Oregon presented by Laurelwood
5 Andrio Abero
6 Thomas Cody Smith&Nephew p/b West End Bikes
7 Webster Wilson VMR Racing
8 Tim Joslin Cyclepath Racing
9 Todd Rosier Therapeutic Associates Racing
10 Aaron Leritz Team S+M
11 Mathew Braun Perthes Awareness p/b PANW
12 Brian List Bike Central/Barbur Vet
13 Bob Jacobs bicycleattorney.com
14 Danny Weikel Half Fast Velo presented by Ninkasi
15 Murray Carlisle Rebound/Tireless Velo
16 Benjamin Drucker Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
17 Jeff Standish Therapeutic Associates Racing
18 Harald Graham Evolution Racing Team/River City Bi
19 David Saltzberg Monster Media Racing p/b Fight Meso
20 Pat Kudszus Team Lazy Tarantulas
21 Saul Lopez Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Ryan Marquardt Portland Velo Racing Team
DNF Mike Heenan
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 4   Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aaron Wilson
2 Hagai Tavori Hammer Velo
3 Robert Jackson Athletes Lounge Cycling Team
4 Andrew Suchocki Therapeutic Associates Racing
5 Kelly Myers Portland Velo Racing Team
6 Gabe Doebler
7 Mark Widlund The Spokesmen
8 Martin Fuss Team Oregon presented by Laurelwood
9 Drew Coleman Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
10 Dan Anderson Rebound/Tireless Velo
11 Chris Roberts Hammer Velo
12 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi
13 Sean Reynolds Team Lazy Tarantulas
14 Gabriel Cabatic
15 Peter Rueegger Team Mudman
16 Bill Klingler BeerMongers Cycle Club
17 Brian Little BeerMongers Cycle Club
18 Sasha Lacey Portland Velo Racing Team
19 David Ripp
20 Jason Hughes Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
21 Erik Carlson
22 Kevin Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
23 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi
24 Jon Frommelt bicycleattorney.com
25 Mike Rosenfeld Half Fast Velo presented by Ninkasi
26 Josh Platis
27 Thomas Royce The Spokesmen
28 Brian Schiller Guinness Cycling Team
29 Steve Black
30 Luke Sosnowski Rebound/Tireless Velo
31 Jack Trumbull Hood River Velo
32 Phillip M trost Team S+M
33 Matt Mallet Pacific Power Blue Sky
34 Trig Rogers bicycleattorney.com
35 Nathan Engkjer Rebound/Tireless Velo
36 Jason Bietz
37 Andy Platt
38 Abraam Hernandez
39 Terry Hamness Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
40 Caan Zarosinski Half Fast Velo presented by Ninkasi
41 Brian Spears Half Fast Velo presented by Ninkasi
42 Sam Shiffman Portland Velo Racing Team
43 Judson Mccauley The Spokesmen
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 34  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Chochon
2 Joe Gomez Team Mudman
3 Joe Pinzone Threshold Velo
4 Joe Tysoe
5 Jason Reynolds Rare Disease Cycling
6 Aaron Even VMR Racing
7 Christopher Moore
8 Andrew Stewart
9 Rick Larson
10 Kyle Stephens BeerMongers Cycle Club
11 Mike Wenrick HiFi Sound Cycling Components
12 Steve Van bergen
13 Mike Sobolewski Hapi-Go!
14 David Hart Monster Media Racing p/b Fight Meso
15 Jeff Elton
16 Charles Barrett
17 James Lais
18 Michael Perrotti
19 Karl Bailey Rebound/Tireless Velo
20 Ed Fischer Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
21 Eric Sorenson
22 Steve Shaw Therapeutic Associates Racing
23 Jerod Cottrill Rebound/Tireless Velo
24 Tim Goss Rebound/Tireless Velo
25 Craig Deambrose Trusty Switchblade
26 Rob Farrington
27 Dave Torrance
28 Albert Passadore Hammer Velo
29 James Owen Capitol Velo
30 Ian Gleason
31 Greg Espinosa
32 Aaron Frechette
33 Ethan Fuld
34 Greg Eyerly
35 Andy Casebeer Team S+M
36 Kyle Mountain
37 Jeff Dill Team Mudman
38 Thomas Tritz
39 Ben Conte Athletes Lounge Cycling Team
40 Wesley Woosley
41 Marc Brodehl BeerMongers Cycle Club
42 Matt Haughey
43 Stone Doggett
44 Chris Valencia Boneyard Cycling
DNF Toby Contreras
DNF Phillip Wiant Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Darin Hale
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 41  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Otto Team Oregon presented by Laurelwood
2 Steve Petersen Hood River Velo
3 John Napier Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
4 Chris Tauscher Rebound/Tireless Velo
5 Steven Thorne
6 John Foulston Portland Velo Racing Team
7 Alan Ott
8 Michael Metz bicycleattorney.com
9 Phil Randall Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
10 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi
11 Jon Gove Grouptrail Cycling
12 Greg Talbert
13 Mike Mercer Grouptrail Cycling
14 Terry Knight
15 Daniel Melkonian Hood River Velo
16 Michael Kender
17 Tim Ellerbruch
18 Clint Ebert bicycleattorney.com
19 Chris Wold
20 Mike Gilbert Rebound/Tireless Velo
21 Mack Stilson Half Fast Velo presented by Ninkasi
22 David Lofstead Rebound/Tireless Velo
23 Jeff Hollister Team Oregon presented by Laurelwood
24 David Dorocke Deschutes Brewery
25 Bob Croucher Rebound/Tireless Velo
26 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing Team
27 Darin Hale
28 Paul Anderson Half Fast Velo presented by Ninkasi
29 Chris Alling Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
30 Neil Carpenter Oregon Bike Shop Racing Team
31 Mark Damon Hutch's-Slocum-Co-Motion
32 Dave Metz
33 Phillip Wiant Half Fast Velo presented by Ninkasi
34 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
35 Greg Eyerly
36 Keith Wolff
DNF Dennis Starkey Metropolis Cycle Repair
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 32  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Schwyhart bicycleattorney.com
2 Dennis Sibilia-young Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
3 Nathaniel Wells Hapi-Go!
4 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
5 Peter Spir Team S+M
6 Steve Rearden
7 Steve Lacey Team S+M
8 Ron Strasser Team S+M
9 David Hankins Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
10 Russ Patterson Portland Velo Racing Team
11 Thomas J meier
12 Edward Lanton
13 Loren Russell
14 Bill Alsup
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ann Kennedy bicycleattorney.com
2 Melissa Thomsen Metropolis Cycle Repair
3 Beth Burns Rebound/Tireless Velo
4 Mielle Blomberg Team S+M
5 Jill Petersen Team Finger
6 Ellene Smith bicycleattorney.com
7 Carly Heron Half Fast Velo presented by Ninkasi
8 Kimberly Filer Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
9 Shetha Nolke Sweetpea Ladies Auxiliary
10 Deb Bauer Smith&Nephew p/b West End Bikes
Finishers: Cat 3: 2   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christine A holland Portland Bicycle Studio
2 Hazel Gross
3 Lindsey Kennedy
4 Laura Davies Athletes Lounge Cycling Team
5 Traci Smolen Team Oregon presented by Laurelwood
6 Danielle Reynolds Team Lazy Tarantulas
7 Sherry Schwenderlauf
Finishers: Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susan Foster Deschutes Brewery
2 Lora Melkonian Hood River Velo
3 Susan Moote Athletes Lounge Cycling Team
4 Candida Hart Hapi-Go!
5 Donna Rosenberg
6 Renee Pype Team S+M
7 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Seth Patla PDX TI / HUB / RCB
2 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
3 Gabriel Linn Trusty Switchblade
4 Shannon Boroff bicycleattorney.com
5 Daniel Steinle CX Pistols p/b Gigantic Brewing
6 Christopher Ramsey Athletes Lounge Cycling Team
7 John Lin Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
8 Craig Ruby League of Sportsing Gentlemen
9 Kirk Edwards Team Lazy Tarantulas
10 Jordan Norris Joe Bike Racing
11 David Burke CX Pistols p/b Gigantic Brewing
12 Erik Hofland Therapeutic Associates Racing
13 Ryan Marquardt Portland Velo Racing Team
14 Sam Caviglione
15 David Miller Team Lazy Tarantulas
16 Jason Hughes Camas Bike and Sport p/b Sunset Aud
17 Paul Hamerton-kelly Stumptown Cycling Club
18 Scott Barker
19 Cameron Vander stoep Half Fast Velo presented by Ninkasi
20 Sean A carline CX Pistols p/b Gigantic Brewing
21 Cole Sprague
22 Cody Irving
23 Ian Penner Half Fast Velo presented by Ninkasi
24 Steven Basden Cyclepath Racing
25 ? ?
26 Don Moote Athletes Lounge Cycling Team
27 Ryan Coons
28 Caan Zarosinski Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Daniel Carter BeerMongers Cycle Club
DNF Matt Barney
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rhonda Morin Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
2 Holland Larue Team Finger
3 Amy Rice Team Lazy Tarantulas
4 Jericho Winter BeerMongers Cycle Club
5 Carly Heron Half Fast Velo presented by Ninkasi
6 Nita Galambos League of Sportsing Gentlemen
7 Ashley Lance BeerMongers Cycle Club
8 Hazel Gross
9 Paisley Meekin
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Clara Honsinger River City Bicycles
2 Sarah Max West Coast Women's Cycling p/b Oaks
3 Susannah Hart Hapi-Go!
4 Remy Maguire
5 Jessica Gill Team Oregon presented by Laurelwood
6 Jennifer Haliewicz HiFi Sound Cycling Components
7 Julie Wilson Team Oregon presented by Laurelwood
8 Margie Bradway Team S+M
9 Lindsay Jackson Athletes Lounge Cycling Team
10 Melissa Sher
11 Hannah Hart Hapi-Go!
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sadie Grossman bicycleattorney.com
2 Elizabeth Gardiner Athletes Lounge Cycling Team
3 Holland Larue Team Finger
4 Mari Little BeerMongers Cycle Club
5 Beth Flanagan
6 Elissa Bradley
7 Marie Marjama Rebound/Tireless Velo
Finishers: Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Schmitt
2 Michaela Ramsey Athletes Lounge Cycling Team
3 Cecily Norris Highfive Cycling
4 Jill Weir Sweetpea Ladies Auxiliary
5 Rachel Zaidman
6 Lindsey Kuipers BeerMongers Cycle Club
DNF Alyssa Hagen Athletes Lounge Cycling Team
Finishers: Cat 2: 1   Cat ?: 6