Log In
Kruger's Crossing CX • Nov 23 2014
OBRA races uploaded by Chris Bagg csv | json
5.5
6.8
2.9
4.2
2.1
Clear, 52 degrees, wind 15 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5.5
Beers
6.8
Moisture
2.9
Accel
4.2
Tech
2.1
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Will Hahn
2 D'arcy Owen
3 Paul Furst Camas Bike and Sport
4 Oliver Schrang
5 Toby Contreras
6 Forrest Fidler
7 Eric Hagen
8 Adam Hayner
9 Mark Hand
10 Adam Bergerson Capitol Velo
11 Greg Espinosa
12 Patrick Hunt
13 Gary Kim
14 Dan Jaynes
15 Taylor Thompson
16 Scott Decker Athletes Lounge Cycling Team
17 Brian Fuller
18 Joshua Boelter
19 Justin Benguerel
20 Justin Tunis
21 Lorenzo Sobolewski Hapi-Go!
22 Ryan Smith
23 Rian Anderson
24 Jeremy Eckstein
25 Thomas Tritz
26 Brendan Ault
27 Neil Ellison
28 Mike Brett The Spokesmen
29 Spencer Dandy
30 Dustin Long
31 Steven Rose
32 Jeb Hendrix
33 Barry Rich
34 Reed Bronson
35 Spencer Cundari
36 Jason Fleming Athletes Lounge Cycling Team
37 Ramsey Kail
38 Jordan Plawner Grouptrail Cycling
39 Rob Parsons
40 David Forman Grouptrail Cycling
41 Jakob Stoller
42 Marek Harris
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 38  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elise Lagerstrom
2 Amanda Pile
3 Heather Winfrey
4 Emily Robey Oregon Bike Shop Racing Team
5 Cindy Werhane Athletes Lounge Cycling Team
6 Hau Hagedorn Grouptrail Cycling
7 Kristen Ash Athletes Lounge Cycling Team
8 Gabrielle Steinert
9 Taya Maclean
10 Samantha Trost Team S+M
11 Charis Darnall Hapi-Go!
12 Paula Wichienkuer
13 Jacqueline White Oregon Bike Shop Racing Team
14 Lucrecia Choto
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Seth Patla REN Cycles/Ti Cycles/River City Bic
2 Brian Hart jr. Hapi-Go!
3 Ben Guernsey Trusty Switchblade
4 Sean Corey Breadwinner Cycles
5 Ryan Weaver Rapha/River City Bicycles
6 John Gill Team Oregon presented by Laurelwood
7 Ryan Menze Team Oregon presented by Laurelwood
8 Paul Lacava Giant
9 Mitchell Trux REN Cycles/Ti Cycles/River City Bic
10 Chip Sloan Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
11 Ryan Garner Team Planet X USA
12 Peter Newlands PDX Devo Junior Cycling
DNF Matthew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anthony Monteleone Portland Bicycle Studio
2 David Cushman
3 Matthew Crampton BeerMongers Cycle Club
4 Matt Good Look Good Feel Good
5 Adam Moore Look Good Feel Good
6 Timothy Scheumann Athletes Lounge Cycling Team
7 Jonathan Kuipers CX Pistols p/b Cyclocross.com
8 Christian Martin River City Bicycles
9 Nathaniel Wells Hapi-Go!
10 Andrew Smith Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
11 John Howe Team Beer
12 Ben Tankus
13 Steve Raubolt SWEAT360
DNF Shawn Small Ruckus Test Team
DNF Matt Edwards Black Lodge Cycling
DNF Ben Corbalis Portland Bicycle Studio
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Baxter
2 Blaine Bartholomew
3 Nico Parkes-perret Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
4 Michael Collins
5 Zach Wiens Athletes Lounge Cycling Team
6 Brandon Jennings Grouptrail Cycling
7 Nick Besson
8 Eric Shaffner
9 Kyle Stephens BeerMongers Cycle Club
10 Andy Evans
11 Ian Boggs
12 Brayton Sobolewski Hapi-Go!
13 Stephan Morris Athletes Lounge Cycling Team
14 Christopher Landon
15 Marc Heisterkamp Grouptrail Cycling
16 Jules Johnson Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
17 Jason Ladwig
18 Brad Davidson Hapi-Go!
19 Nikolas Heagy Athletes Lounge Cycling Team
20 Josh Sutton Athletes Lounge Cycling Team
21 John Berrigan
22 Stefan Furst Camas Bike and Sport
23 Austin Grisham Athletes Lounge Cycling Team
24 Adrian Jensen
25 Eric Cress
26 Matt Bloom GET FIT Cycling
27 Michael Dehner
28 Martin Joyce
29 Paul Wilson
30 Susan Moote Athletes Lounge Cycling Team
31 Travis Bullard
32 Zach Lang Hapi-Go!
33 Brian Hansen
34 Cooper Irwin Hapi-Go!
35 Chris Mcclintock
DNF David Hankins Camas Bike and Sport
DNF Jordan Braun
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 30  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chad Hartley SWEAT360
2 Scott Ahrens
3 Michael Gasperson
4 Scott Pierce Sappo Hill Soapworks
5 Jon Coney
6 Seth Daniels Half Fast Velo presented by Ninkasi
7 Pete Conklin
8 William Glasson Half Fast Velo presented by Ninkasi
9 Rutherford Brakke-pound
10 Todd Bauch Showers Pass MTB/CX Team
11 Mike Reddig Camas Bike and Sport
12 Alan Hamilton
13 Eugene Ezman
14 Ed Jones
15 Jeremiah Hartley
16 Michael Clark
17 Tom Struzan
18 Eron Riddle
DNF Cesar Carrillo
DNF Shane Gibson Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Scott Hillson CX Pistols p/b Cyclocross.com
DNF Joel Sherman
DNF Brian Malloy Therapeutic Associates Racing
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Smith PDX Devo Junior Cycling
2 Owen L. rogers bicycleattorney.com
3 Markus Nordin Grouptrail Cycling
4 Miles Revenaugh
5 Ian Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
6 Tyler Williams
7 Parker Green Beaverton Bicycle Club
8 Carter Hagedorn Grouptrail Cycling
9 Luke Soto
10 Benjamin Wicker PDX Devo Junior Cycling
11 Sage Doggett PDX Devo Junior Cycling
12 Simon Porter
13 Ian Baer
14 Jacob Hamness Camas Bike and Sport
15 Riley Johnson Oregon Bike Shop Racing Team
16 Andres Nyhus
17 Nathan Henry
18 Ryan Gutierrez
19 Rowan Jacobs bicycleattorney.com
20 Joshua Bussey Showers Pass MTB/CX Team
DNF Silas O'doherty
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Max Ritzow Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
2 Joseph Lukens PDX Devo Junior Cycling
3 Rowan Boutette Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
4 Kyler Ervin Beaverton Bicycle Club
5 Jaben Gayheart Trusty Switchblade
6 Brenner Henry
7 David Nyhus
8 Nathan Rodarte Team Planet X USA
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Furst Camas Bike and Sport
2 Cooper Irwin Hapi-Go!
3 Zach Lang Hapi-Go!
4 Freddy Anderson Beaverton Bicycle Club
5 Sean Harple SWEAT360
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cole Domenico Portland
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mckenna Mckee Hapi-Go!
2 Genevieve Bailly Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
3 Xiomara Choto-mueller
4 Abby Koonce Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Korrie Mcintyre Camas Bike and Sport
2 Samantha Trost Team S+M
3 Kaylie Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
Finishers: Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charis Darnall Hapi-Go!
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kathryn Ragsdale Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Henry Evolution Racing Team/River City Bi
2 John Weathers Sunset Cycles
3 Joshua Degraff Grouptrail Cycling
4 Benjamin Drucker Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
5 Andrew Hawley Team Lost Highway
6 Todd Rosier Therapeutic Associates Racing
7 Mike Szwaya bicycleattorney.com
8 Ryan Francesconi Team Oregon presented by Laurelwood
9 Shannon Boroff bicycleattorney.com
10 Jeff Standish Therapeutic Associates Racing
11 Webster Wilson Velominati Racing
12 Ryan Marquardt Portland Velo Racing Team
13 Chris Moor Deschutes Brewery
14 Matt Hickey Murder of Crows
15 Brent Casady
16 Neil Green Therapeutic Associates Racing
17 Devin Bailly HCH-RPM Mortgage Cycling Team
18 William Alcorn BikeFlights.com
19 David Pedersen Portland Bicycle Studio
20 Dan Werle
21 Bob Jacobs bicycleattorney.com
22 Matthew Westermeyer
23 David Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
24 Michael Rabinowitz Rebound/Tireless Velo
25 Ted Byram bicycleattorney.com
26 Bill Richmond Grouptrail Cycling
27 Donald Newlands Portland Velo Racing Team
28 Tom Strodtbeck bicycleattorney.com
29 Mike Heenan
30 Timothy Shreve Hutch's-Slocum-Co-Motion
31 John Lombard Team Oregon presented by Laurelwood
32 Danny Weikel River City Bicycles
33 Eric Lanners Team S+M
34 Jimmy Gantz Team Oregon presented by Laurelwood
35 Saul Lopez Half Fast Velo presented by Ninkasi
36 Scott Ballard Cyclepath Racing
37 Rick Boston Velominati Racing
38 Chris Brannen Team S+M
DNF Roger Meier Cyclepath Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 30  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brett Ensor Team Oregon presented by Laurelwood
2 Daniel Esterling Green Submarine Records
3 Martin Fuss Beaverton Bicycle Club
4 Peter Blenkiron bicycleattorney.com
5 Andrew Suchocki Therapeutic Associates Racing
6 Billy Holcomb Trusty Switchblade
7 Robert Jackson Athletes Lounge Cycling Team
8 Trig Rogers bicycleattorney.com
9 Terry Campbell BeerMongers Cycle Club
10 Luke Sosnowski
11 Brian Spears Half Fast Velo presented by Ninkasi
12 Brian Little BeerMongers Cycle Club
13 Chris Sautter
14 Paul Kelly Stumptown Cycling Club
15 Paul Souders Team Oregon presented by Laurelwood
16 Ryan Morgan Trusty Switchblade
17 Jon Frommelt bicycleattorney.com
18 Jeff Steiner Showers Pass MTB/CX Team
19 Ashley Williams
20 Terry Hamness Camas Bike and Sport
21 Jeff Chochon
22 Jeffrey Brock Nossa Familia Coffee Cycling
23 Christian Ettinger bicycleattorney.com
24 Mike Murphy
25 Mike Zoormajian
26 Sean Stroup BeerMongers Cycle Club
27 Ile Powell Team S+M
28 Erik Young Athletes Lounge Cycling Team
29 Josh Platis
30 Bodjie Train Grouptrail Cycling
31 Varner Seaman Nossa Familia Coffee Cycling
32 Leland Jr jossy
33 Todd Sexton Guinness Cycling Team
34 Steve Raubolt SWEAT360
35 Brian Johnson Oregon Bike Shop Racing Team
36 Eric Hunter Rolling Thunder p/b The Missing Lin
37 Nathaniel Wells Hapi-Go!
DNF Matthew Lasala Bend Memorial Clinic Total Care Rac
DNF Bradford Goodson
DNF Rob Anderson Team Oregon presented by Laurelwood
DNF Paul Schoonover Team S+M
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 31  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Fee Civilian Velonauts
2 Jeff Hough
3 Chris Born Grouptrail Cycling
4 Simon Ingham Swift Racing p/b 21st Ave. Bicycles
5 Jeffrey Hoppert
6 David Smith
7 Steve Kresl
8 Aaron Even Velominati Racing
9 Erik Carlson
10 Jochen Hoppert
11 Luke Robbins
12 Ryan Paddock Team Oregon presented by Laurelwood
13 Douglas Murphy Team Oregon presented by Laurelwood
14 Scott Kleiner
15 Jason Hight
16 Joseph Hagedorn Grouptrail Cycling
17 Scott Hamness Sprout Cycles/Lucky Lab
18 Michael Clark
19 Justin Watkins
20 Albert Passadore Rolling Thunder p/b The Missing Lin
21 Steve Shaw Therapeutic Associates Racing
22 Sean Mccarthy
23 Alex Geschke Team Oregon presented by Laurelwood
24 Tom Nilan Showers Pass MTB/CX Team
25 Timothy Broderick Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
26 Alex Dombroski TheClymb.com
27 Michael Horwitz
28 Brandon Cornejo Portland Velo Racing Team
29 Chris Meilinger
30 James Williams Deschutes Brewery
31 Paul O'connor
32 Burk Webb Portland Velo Racing Team
33 Damon Schaefer Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack
34 Tim Goss Rebound/Tireless Velo
35 James Green
36 Benjamin Davis Team Beer
37 Steven Soto
38 Rick Larson
39 Geir Eide
40 Paul Barlow
41 Tom Bird
42 Michael Turkiewwicz
43 Joe Lagerstrom
44 John Dendiuk
45 Mike Reddig Camas Bike and Sport
46 Todd Harple SWEAT360
47 Phil Avery Team Beer
48 Neill Campbell
49 Dean Maclean Team Planet X USA
50 Phillip Wiant Half Fast Velo presented by Ninkasi
51 Wes Woosley
52 Troy Nelson
53 Danny Pettit
54 Mark Mcmurtry Velominati Racing
55 Jeffrey Johnson Team Beer
56 Kristi Hanson West Coast Women's Cycling p/b Oaks
57 Judah Hamnes
58 Charles Patzner
59 Pete Mersereau Team Oregon presented by Laurelwood
60 Scot Jarchow Threshold Velo
61 Greg Eyerly
62 Paul Wilson
63 Chris Rinehart
64 Patrick Meigs Team Mudman
65 Tony Pitone
66 Scott Winkels Portland Velo Racing Team
67 Stephen Rich
68 Andrew Kaylor Hapi-Go!
69 Joel Sheley Team Lazy Tarantulas
70 Chris Valencia Team S+M
71 Jake Hamnes
72 Dave Meyer
DNF Mack Stilson Half Fast Velo presented by Ninkasi
DNF Erick Nelson Team S+M
DNF Dan Salvey
DNF Brett Hrenko Team Oregon presented by Laurelwood
DNF Jim Maclean
DNF Pascal Chureau
DNF Andy Casebeer Team S+M
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 9   Cat 5: 1   Cat ?: 66  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rich Cramer bicycleattorney.com
2 Robert Huff Half Fast Velo presented by Ninkasi
3 Tom Hill Upper Echelon Fitness and Rehabilit
4 Guy Smith Portland Bicycle Studio
5 Steven Thorne BikeFlights.com
6 Steve Yenne Upper Echelon Fitness and Rehabilit
7 Terry Knight
8 Chauncey Curl Cyclepath Racing
9 Bob Croucher Rebound/Tireless Velo
10 Mitch Yoder Rebound/Tireless Velo
11 Peter Spir Team S+M
12 John Napier Camas Bike and Sport
13 Hugh Givens bicycleattorney.com
14 George Laird
15 Paul Mautner Veloforma
16 Tom James Fred Meyer/Lakeside Cycling Team
17 Joe Hamilton
18 Eric Aldinger Team S+M
19 Jeff Hollister Team Oregon presented by Laurelwood
20 Dave Luoma
21 David Dorocke Deschutes Brewery
22 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
23 Doug Brecht crank
24 Mark Hildebrandt Portland Velo Racing Team
25 Stefan Furst Camas Bike and Sport
26 David Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack
27 Tom Aichele
28 Tim Rathbun
29 Dan Houghton Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack
30 Alan Reaume
31 Dale Webster Bike Newport-Bier One
32 Matt Richmond Stumptown Cycling Club
33 David Bussey Showers Pass MTB/CX Team
34 Charles Linke The Spokesmen
35 Dave Groner
36 Vincent Plaza BriHOP Racing
37 Thomas J meier
38 Jesse Lopez jr.
39 Mark Revenaugh
40 William Steinert
DQ Paul Tseng
DNF Greg Talbert
DNF Ed Dalton Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 35  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rick Gregory
2 Mark Schwyhart
3 Ken Rodgers Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
4 Steve Lacey Team S+M
5 Ron Strasser Team S+M
6 Steven Miller
7 Bob Daugherty Cyclepath Racing
8 Craig Bontly
9 Russ Patterson Portland Velo Racing Team
10 Tim Hanrahan
11 Edward Lanton
12 Loren Russell
DNF Flo Leibowitz Pacific Power Blue Sky
DNF Dennis Sibilia-young Bicycleway.com/Oregon Paddle Sports
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ann Kennedy bicycleattorney.com
2 Mielle Blomberg Team S+M
3 Tracey March Deschutes Brewery
4 Julie Deal BeerMongers Cycle Club
5 Carly Heron
6 Martha Paulus Half Penny Cycling Team
Finishers: Cat 3: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susan Koonce Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
2 Leslie Carlson Sweetpea Ladies Auxiliary
3 Patti Wolfe TrailRags Cycling Team
4 Elaine Prause Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
Finishers: Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cheryl Januzzi Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack
2 Suzy Renn Team Slow
3 Sue Hanna Oregon Bike Shop Racing Team
4 Bonnie Rosenfeld Sorella Forte p/b St Honoré Bakery
5 Julie Ann smith Sweetpea Ladies Auxiliary
6 Heather Saviage Beaverton Bicycle Club
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nat Johnson Green Submarine Records
2 Cliff Eslinger StudioNINE30-Toyota of Bend Race Te
3 Joseph Reynolds Portland Bicycle Studio
4 Geoff Rice Team Lazy Tarantulas
5 Daniel Gonzalez Ruckus Test Team
6 Mike Bene
7 Dylan Vanweelden Chris King / Cielo Factory Team
8 Christian Reed Green Submarine Records
9 Sam Caviglione
10 John Gulick Green Submarine Records
11 Sven Geirnaert
12 Dan Porter Cyclepath Racing
13 Scott Barker
14 Dennis Starkey Camas Bike and Sport
15 Devin Bailly HCH-RPM Mortgage Cycling Team
16 Martin Fuss Beaverton Bicycle Club
17 David Bisers Oregon Bike Shop Racing Team
18 James Jonke Oregon Bike Shop Racing Team
19 Ryan Linville
20 Paul Kelly Stumptown Cycling Club
21 Peter Rueegger Team Mudman
22 Jeff Steiner Showers Pass MTB/CX Team
23 John Napier Camas Bike and Sport
24 Richard Lorenz Aeolus Endurance Sport/Cable Huston
25 Scott Gerwig
26 David Fee Civilian Velonauts
27 Jerald Winfrey Cyclepath Racing
28 Robert Jackson Athletes Lounge Cycling Team
29 Steven Basden Cyclepath Racing
30 Dieter Hoffmann Team S+M
31 Jeff Boehlke The Spokesmen
32 Ben Tankus
33 Kevin Templeton
34 James Peale Gründelbrüisers/Stewie Bicycles
35 Christopher Burge Green Submarine Records
36 Souk Soulinthone
37 James Williams
38 Craig Austin Half Fast Velo presented by Ninkasi
39 Aaron Radspinner Half Fast Velo presented by Ninkasi
40 Neil Carpenter Oregon Bike Shop Racing Team
41 Kate Ayres
42 Mark Stoller
43 David Smith Southwest Bicycle/Absolute Six-Pack
44 Paul Kanz
45 Brian Johnson Oregon Bike Shop Racing Team
46 Carly Heron
47 Andrew Kaylor Hapi-Go!
48 Brian Puskas
49 Steven Beardsley Gentle Lovers
50 Jason A. franz
DNF David Fee Civilian Velonauts
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 4   Cat 5: 3   Cat ?: 38  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jericho Winter BeerMongers Cycle Club
2 Sara Schmitt Athletes Lounge Cycling Team
3 Holly Henderson Athletes Lounge Cycling Team
4 Carly Heron
5 Mari Little BeerMongers Cycle Club
6 Sherry Schwenderlauf Sweetpea Ladies Auxiliary
7 Julie Ann smith Sweetpea Ladies Auxiliary
8 Lisa Sinclair
DNF Jade Koide Look Good Feel Good
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 ? U8
2 ? U1 Brian Hart Jr.
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emily Boscacci Oregon Bike Shop Racing Team
2 Susannah Hart Hapi-Go!
3 Amy Vantassel Athletes Lounge Cycling Team
4 Aunika Miranda Trusty Switchblade
5 Hannah Hart Hapi-Go!
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erin Calkins bicycleattorney.com
2 Jericho Winter BeerMongers Cycle Club
3 Hilary Luther 43 Degrees
4 Elizabeth Gardiner Athletes Lounge Cycling Team
5 Ashley Lance BeerMongers Cycle Club
6 Mari Little BeerMongers Cycle Club
Finishers: Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Greeve Athletes Lounge Cycling Team
2 Kristen Dahlquist
3 Erica Menze Upper Echelon Fitness and Rehabilit
4 Traci Smolen
5 Halley Wagoner Look Good Feel Good
6 Stephanie Roulon
7 Amanda Abel
8 Jennifer Rychlik SWEAT360
9 Cecilia Becerra Grouptrail Cycling
10 Rose-ann Hamness Sprout Cycles/Lucky Lab
11 Abby Bohannan
12 Traci Anderson
13 Lindsey Kuipers BeerMongers Cycle Club
Finishers: Cat ?: 13