Log In
Durango Performance Center 4CCX Aztec • Nov 15 2014
0
0
0
0
0
Clear, 43 degrees, wind 13 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
?
Beers
?
Moisture
?
Accel
?
Tech
?
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jens Nielsen Stan's No Tubes
2 Frank Mapel Stan's NoTubes
3 Robert Sonora Colavita SW
4 Doug Reid Green Street
5 Joe Burtoni Stan's Masters
6 Mike Hurst Pale Goat Racing
7 Steve Koller Colvita
8 Brianne Marshall Tough Girl
9 John Mcmanus DWC
10 Rick Bennet Pale Goat Racing
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Vic Rudolph San Juan Cycles
2 Joel Richards DWC
3 Steve Lamont DCCX
4 Steve Colford San Juan Cycles
5 Rich Larson Durango Devo
6 Joseph Fortin The Bicycle Co.
7 Walt Axthelm DWC
8 Richard Bagienski 3D Racing
9 Jay Eagan DWC
10 Greg Smith DWC
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Keegan Swenson Cannondale
2 Ian Mcpherson Pros Closet CX
3 Mike Wilk 3D Racing
4 Ned Overend Specialized
5 Spencer Downing Pros Closet CX
6 Nick Gould Ska/Zia/Trek
7 Stephan Davoust FLC
8 Griffin Easter FLC Alum
9 Dylan Stucki Enve Compsites
10 Skyler Trujillo FLC
11 Jonathan Anderson FLC
12 Thomas Jones JBV Coaching
13 Brendan Shafer FLC Alum
14 Andris Delins FLC
15 Troy Meeker FLC
16 Greg Lewis Trek
17 Alex Martinek FLC
18 Tyler Jones FLC
19 Steve Morozowich DWC
20 Brian Froehlicher FLC
DNF Cody Cupp FLC
DNF Adam Snyder A-Digga Racing
DNF Sam Vickery FLC
DNF Gergo Hajba DEVO
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 4   Cat 3: 6   Cat 4: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Walecki
2 Keiran Eagan Devo
3 Mike Hurst Pale Goat / Carvers
4 Mike Berton
5 Beau Savage Colavita SW
6 Dominic Bosco J+R Cycles
7 Eric Cheever Kokopelli
8 Hector Cruz 2nd Avenue Sports
9 Peter Marshall DWC
10 Scott Dahlberg Hassle Free Sports
11 Steve Koller Colavita
12 Michael Grajeda
13 Bryce York
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sarah Sturm Ska/Zia
2 Sofia Gomez-villafane FLC
3 Brianne Marshall Tough Girl Cycling
4 Liz Carrington CRC Janatorial/Cannondale
5 Stephanie Falls Intermountain Live Well
6 Caroline Woods FLC
7 Lauren Taylor Irish Embassy
8 Courtney Ott FLC Alum
9 Betsy Richards Bionic Betsy
10 Morgan Fortin High Desert Blues
11 Jackie Smith DWC
12 Martha Iverson DNA Cycling Masters
DNF Lauryn Andre FLC
Finishers: Cat 1: 3   Cat 3: 3   Cat 4: 5   Cat ?: 2