Log In
Durango Performance Center 4CCX Dolores • Nov 8 2014
5
1.9
2.7
3.2
4
Clear, 56 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Race RatingCast Vote
5
Beers
1.9
Moisture
2.7
Accel
3.2
Tech
4
Elevation
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kenny When Stan's No Tubes
2 Andre Michaud DWC
3 Jens Nielsen Stan's No Tubes
4 Dave Hagen FLC
5 Mike Hurst Pale Goat / Carvers
6 Steve Koller Colvita
7 Dominic Bosco J+R Cycles
8 Bick Bennet Pale Goat Racing
9 Nicholas Jones Lizard Head Cyclery
DNF Ryan Tenge
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Vic Rudolph San Juan Cycles
2 Steve Lamont DCCX
3 Joel Richards DWC
4 Jan Bear Bike n Sport Racing
5 Rich Larson Durango Devo
6 Richard Bagienski 3D Racing
7 John Perry
8 Jay Egan DWC
9 Walt Axthelm DWC
10 Art Rohr
DNF Greg Smith DWC
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 6   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Keegan Swenson Cannondale
2 Ian Mcpherson Pros Closet CX
3 Caleb Thompson Victory Bike Studio
4 Mike Wilk 3D Racing
5 Cody Cupp FLC
6 Adam Snyder A-Digga Racing
7 Ryan Standish FLC
8 Ned Overend Specialized
9 Kolby Preble Clif Bar
10 Jonathan Anderson FLC
11 Colten Anderson Ska/Zia
12 Spencer Downing Pros Closet CX
13 Brendan Shafer
14 Steven Morozowich DWC
15 Miles Venzara Zia/Ska/Trek
16 Troy Mecke FLC
DNF Ian Burrett FLC
DNF Mason Shea FLC
DNF Greg Lewis Trek
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 6   Cat 3: 3   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tyler Jones FLC
2 Mike Hurst Pale Goat / Carvers
3 Taylor Whitworth FLC
4 Sam Vickery FLC
5 Kieran Egan Devo
6 Anthony Diaz Turner/No Tubes
7 Steve Koller Colavita
8 Dominic Bosco J+R Cycles
9 Mike Burton
10 Garrett Mcallister Kokopelli
11 Eric Cheever
12 Hamish Henderson FLC
13 Michael Grajeda
14 Paul Adams Kokopelli
15 Jacob Smith
16 Hector Cruz 2nd Avenue Sports
17 Jack Mcmanus DWC
18 Mike Larson
19 Scott Dahlberg Hassle Free Sports
20 Nicholas Jones Lizard Head Cyclery
21 Evan Morozowich DWC
DNF Bryce York
DNF Bryan Froelicher FLC
DNF Alex Martinek FLC
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sarah Sturm Ska/Zia
2 Brianne Marshall Tough Girl Cycling
3 Stephanie Falls Intermountain Live Well
4 Caroline Woods FLC
5 Betsy Richards Bionic Betsy
6 Ashley Carelock Kokopelli
7 Kim Bear Spokeelts
8 Rebecca Kauftman DWC
9 Martha Iverson DNA Cycling Masters
10 Sandra Hines Ridgeway Ragers
11 Courtney Ott
12 Jackie Smith DWC
13 Trisha Moran Ridgeway Ragers
Finishers: Cat 1: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 5   Cat ?: 4